top of page

Vocaloid News 8 - 21 czerwca 2020

Konnichiwa mina,

I ponownie minęły dwa tygodnie od poprzedniego wydania. Chyba jednak zostaniemy przy formie dwutygodnika vocaloidowego. Powodem jest Covid-19 i związany z nim brak nowych eventów. Mówiąc wprost jest zbyt mało informacji na jeden tydzień, żeby było o czym pisać. Do tego w ostatnich dniach znów widać wzrost zachorowań na całym świecie, więc, tak jak przewidywali realiści (w tym ja) niestety pomęczymy się z nim znacznie dłużej, niż byśmy chcieli. Nasze newsy zaczniemy od Ameryki (dziwne nie?). A tam niestety dzieje się bardzo źle. Po pokazach brutalności ze strony policji, mamy teraz reakcję ze strony części społeczeństwa. W Minneapolis już nie będzie POLICE, bo tamtejsza rada miasta zdecydowała się ją rozwiązać. Z części Seattle mieszkańcy wyrzucili policję i już w związku z tym, mamy tam pierwszą ofiarę, a może i więcej, bo policja nie ma jak zbadać tego, co się tam dzieje. Prezydent Trump już zagroził użyciem sił federalnych, jeśli władze miasta nie poradzą sobie z problemem, te nie chcą najwyraźniej tego zrobić. Więc możliwe, że prędzej czy później wejdą tam federalni wspierani przez armię. W Stanach zaczyna się szerzyć rewolucja, kto by o tym kiedyś pomyślał? Przestaje się szanować prywatną własność, pod pretekstem walki z systemem, okrada się tych, co odważyli się prowadzić prywatny biznes, wynosi się telewizory ze sklepów i wszelaki inny drogi sprzęt, złoto, zegarki, itd. Jeśli tak mają wyglądać protesty w obronie praw mniejszości, to mam nadzieję, że u nas do nich nie dojdzie. A skoro już jesteśmy przy Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, to najgorszy news dla nas, wielbicieli Miku jest taki:


1) EVENTY

1.1) Już oficjalnie zostało potwierdzone (o czym pisałem, że może się wydarzyć), iż wszelkie koncerty jesienne Miku Expo w USA i Kanadzie zostały przeniesione na wiosnę 2021 (kwiecień - maj). Idę o zakład, że wiosną znowu przesuną termin, bo Covid-19 tak szybko nam nie zniknie.

1.2) 17 czerwca ogłoszono, że Virtual Cast Inc. i Gugenka® zostali partnerami w otwarciu wydarzenia online dla fanów Vocaloid na całym świecie pod tytułem MIKU LAND GATE β . Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do wirtualnego świata, aby kupić oficjalne produkty Hatsune Miku za pomocą usługi wirtualnej komunikacji VR, Virtual Cast . Na szczęście da się i bez VR, używając smartfona.

Wydarzenie planowane jest na najbliższy 8 sierpnia (sobota) - 10 sierpnia (pon.), 2020, i oferuje bezpłatny wstęp!

Data: 8 sierpnia (sobota) 12:00 JST - 10 sierpnia (pon.) 23:00 JST, 2020 Miejsce:

  • PC: Virtual Cast .

  • Smartfon: HoloModels (iOS / Android)

Wiecej:


To teraz czas na trochę muzyki z karent.jp:

2) ALBUMY

a) Miracle Greeting, aut. takamatt, śpiewa Hatsune Miku, gatunek: Dance/Electronic. Jedyna piosenka ma tytuł, taki sam jak album.


b) Spirado, aut. uni, śpiewa rodzeństwo Kagamine, gatunek: pop.

Utwory:

  • pluvo

  • solulo

  • varmo

  • kruco

  • monato

c) peristerite, aut. narry, śpiewa Hatsune Miku, gatunek: pop. Jedyna piosenka ma tytuł, taki sam jak album.3) INNE

3.1) Xiaomi wydaje oficjalne motywy Hatsune Miku dla Mi Band 5 Smartband

Xiaomi i Crypton Future Media ogłosiły współpracę nad Mi Band 5 Xiaomi, ich najnowszej inteligentnej opaski fitness, która rozpocznie się 18 czerwca w Chinach.Współpraca obejmuje zestaw motywów Hatsune Miku dla smartbandu, które można zmienić zgodnie z preferencjami użytkownika.3.2) Ogłoszono oficjalny album Hatsune Miku Magical Mirai 2020

Oficjalny album Hatsune Miku Magical Mirai 2020 został ogłoszony!Chociaż wydarzenie w Osace zostało przełożone, wygląda na to, że oficjalny album zostanie wydany zgodnie z planem.Lista utworów jest oczywiście częściowym spoilerem dla setlisty koncertowej.

Album zawiera 10 piosenek i 2 teledyski w zestawie CD + DVD za 2200 JPY (zawiera podatek), a jego premiera ma się odbyć w urodziny Hatsune Miku 31 sierpnia 2020 roku. Sprawdź listę utworów poniżej!

DISC.1 [CD]

01. 愛 さ れ な く て も 君 が い る / PinocchioP feat. Hatsune Miku < Magical Mirai 2020 Theme Song > 02. キ ミ ペ デ ィ ア / Junky feat. Kagamine Rin & Len 03. Hyper Reality Show / Utsu-P feat. Hatsune Miku 04. YY / 23.exe feat. Hatsune Miku 05. き み と ぼ く の レ ゾ ナ ン ス / NanameueP feat. MEIKO < MEIKO 15th Anniversary Theme Song > 06. Kanzensei Complex / Yamichro feat. Megurine Luka 07. SHABON / Hachiya Nanashi wyczyn. Hatsune Miku 08.Mikaboshi / 3106。 feat. KAITO 09. Marui Unabara / GoBS feat. Hatsune Miku < Zwycięzca konkursu piosenki < 10. NOWA PIOSENKA KINOSHITA / Kinoshita feat. Hatsune Miku, Kagamine Rin, Megurine Luka, MEIKO < Bonus Track >

DISC.2 [DVD]

01. 愛 さ れ な く て も 君 が い る / PinocchioP feat. Hatsune Miku < Music Video > 02. き み と ぼ ぼ く の レ ゾ ナ ン ス / NanameueP feat. MEIKO < Teledysk >

Album jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w CDJapan , chociaż większość opcji wysyłki za granicę jest niedostępna z powodu trwającej pandemii COVID-19. Planowane jest także wydanie na Amazon Japan, Amiami, Animate i nie tylko. Mamy nadzieję, że wkrótce dostępne będą inne opcje wysyłki!

A tu zobaczycie zapowiedź albumu:


I to tyle na teraz.

Sayonara Goodbye

MrJogurt

תגובות


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page