top of page

Vocaloid News 6 - 15 kwietnia 2020

Witam Was kochani tym razem z pewnym opóźnieniem. No cóż, jakby nie patrzeć, mieliśmy święta, choć wprawdzie inne, niż te do, których przywykliśmy. Teraz jednak już możemy się odwołać, do naszego znanego powiedzenia "Święta święta i po świętach". To oznacza, że czas się wreszcie zabrać za robotę, a nie tylko siedzieć przy stole i mówiąc dobitnie "żreć i żreć".


1. MikuExpo w Ameryce Północnej.

Nie będę przytaczał tu terminów jesiennych tournee Miku po USA i Kanadzie, bo już, w którymś z poprzednich Newsów je podałem. Niestety z natury jestem pesymistą i choć nie chcę, to przychylam się do wypowiedzi niektórych ekspertów, że ten termin w przypadku dużych imprez jest nie do utrzymania (obym się okazał fałszywym jasnowidzem).


Dr Ezekiel Emanuel, jedna z najważniejszych osób w Affordable Care Act i główny doradca dyrektora generalnego World Health Organization, w rozmowie z dziennikarzami NYT przewiduje, że koncerty, festiwale i wydarzenia sportowe nie powrócą wcześniej niż jesienią 2021 roku.


2. Albumy

Tradycyjnie zaglądamy na stronę https://karent.jp/, a tam chyba (że się powtórzę) tradycyjnie 3 nowe albumy, tyle, że poważnie odchudzone, bo to w sumie tylko 4 utwory (choć w zasadzie to jednak 3).

2.1 intentional nonfiction, aut. uni, śpiewa Len Kagamine, gatunek: rock. Jedyna piosenka ma tytuł, taki sam jak album.


2.2 We determine "Thank you" as discriminatory language, aut. manbo-p, śpiewa Hatsune Miku, gatunek: rock. Podobnie jak wyżej, tytuł piosenki zgadza się z nazwą albumu.


2.3 Raimei, aut. UMETORA, śpiewa Hatsune Miku, gatunek: pop.

Utwory:

- Raimei

- Raimei Ninojin

I to tyle jeśli chodzi o nowe piosenki za ostatnich 10 dni.


3. EVENTY

Magical Mirai 2020 w Osace nie dla gaijinów.

Tak, to niestety nie żart. Z powodu pandemii COVID-19 organizatorzy Magical Mirai 2020 w Osace anulowali opcje zakwaterowania dla osób spoza Japonii. Także jeśli kochani, ktoś z Was planował wylot do Japonii na tę imprezę, to może o niej zapomnieć, no chyba, że ma inne możliwości załatwienia sobie noclegów.


4. INNE

4.1 W dniu 13go kwietnia uruchomiono projekt #MIKUEXPO #Stay Home, skierowany do osób, które lubią sobie porysować (pokolorować też) na komórce (Miku oczywiście) lub tworzyć utwory muzyczne. Więc, jak czujecie się na siłach (jesteście przekonani o swoich umiejętnościach) i nudzicie się w domu to do roboty. Więcej w tweecie: https://twitter.com/mikuexpo/status/1249601172400246784.

4.2 Można już zamawiać nowego nendoroida Hatsune Miku.


Według producenta, ciało nendoroida jest bardziej elastyczne i można je ubrać w większą ilość strojów. Zamówienia można składać do 4 czerwca o 12:00 PM JST. Cena to 6930 JPY (65,99 USD) na stronie https://goodsmileshop.com/en/CATEGORY-ROOT/Nendoroid-Doll/Nendoroid-Doll-Hatsune-Miku/p/GSC_WD_00484. Wysyłka rozpocznie się w okolicach grudnia tego roku.


I to tyle na ten tydzień.

Sayonara Goodbye

MrJogurt


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page