top of page

Vocaloid News 30 marca - 5 kwietnia 2020

Cześć Wszystkim,

Minął kolejny tydzień z wirusem w koronie i tak właściwie wygląda na to, że wszystko kręci się wokół niego. Nawet jak nie chcemy o nim rozmawiać, to i tak nie da się go pominąć, choćby dlatego, że kiedy mowa o koncertach, to informujemy dlaczego zostały odwołane. Ehhhh, nie ma co liczyć, że zobaczymy w tym roku Miku w Euro, skoro tournee w Ameryce ma być dopiero we wrześniu i październiku (i to oczywiście zakładając optymistyczny wariant, że wirus da sobie na wstrzymanie).

Rzecz jasna nadal jesteśmy więźniami we własnych domach i nie pozostaje nam nic innego do roboty, niż oglądanie/słuchanie Miku. Jeszcze całe szczęście mam niewielki ogród i mogę sobie do niego wyjść, żeby nie ześwirować.


1. Wowaka - wspomnienie

Przechodząc do konkretów, to po pierwsze jest dziś 5ty kwietnia, a więc dokładnie pierwsza rocznica śmierci Wowaki, jednego z najbardziej znanych i utalentowanych twórców piosenek śpiewanych przez Miku.


Niewątpliwie jego śmierć to niepowetowana strata dla wszystkich fanów Hatsune Miku, lecz mimo, że zmarł bardzo młodo (31 lat), to pozostawił po sobie wiele wspaniałych utworów i to tych z najwyższej półki, wielokrotnie prezentowanych na koncertach.

Warto tu wymienić m.in.: "Unhappy Refrain", "Two-faced Lovers", "World's End Dancehall", "Rolling Girl", "Unknown Mother Goose". Szczególnie "Unhappy Refrain" jest dla mnie symbolem tego, co teraz czuję, wspominając Wowakę. Ciężko mi to przyznać, bo ktoś taki jak ja, generalnie nie powinien płakać, ale jak się rok temu dowiedziałem o jego śmierci, to się autentycznie poryczałem. Poniżej "Unhappy Refrain" mój absolutnie najbardziej ulubiony megahit śpiewany przez Miku.


A tu w skrócie możecie zobaczyć jak Wowaka zmienił świat Vocaloidów:


Rzecz jasna Wowaka tworzył muzykę nie tylko pod Miku, można wspomnieć chociażby o jednym z endingów Madoki. Spuścizna muzyczna, którą po sobie zostawił, jest naprawdę wielka i jak ktoś chce, to wystarczy wskoczyć na Wikipedię. Poniżej wspomniana piosenka z Madoki:2. Nowe albumy

Skoro już zaczęliśmy od utworów muzycznych, to tradycyjnie wchodzimy na karent.jp, a tam ponownie 3 nowe albumy, tym razem każdy po 14 utworów, jest więc czego słuchać.

2.1 nostalgic diva, aut. Neji-Shiki, gatunek: dance/electronic

Śpiewają głównie: Miku i Megpoid, ale są też IA i Yuzuki Yukari.


Spis utworów:


2.2 Hydrangean Diva, aut. Neji-Shiki, gatunek: dance/electronic

Śpiewają: Miku, Megpoid, Yuzuki Yukari, IA i Rana


Spis utworów:


2.3 Wind-Up Diva, aut. Neji-Shiki, gatunek: dance/electronic

Śpiewają: Miku, Megpoid, IA, Yuzuki Yukari


Spis utworów:3. EVENTY

3.1 COMIKET 98 został odwołany po raz pierwszy w swojej 45-letniej historii.


Event miał się odbyć w dniach 2-5 maja tego roku, ale no niestety, jak większość imprez na świecie przegrał z Sami Wiecie Czym. Tym razem nie będzie więc można zobaczyć cudownego doujinshi. Japończycy bez wątpienia popadną w czarną rozpacz z tego powodu. No już już... Ja nie byłem na żadnym Comikecie i żyję...jakoś ehhhhh.


3.2 “HATSUNE MIKU LIVE – UNTITLED 0” będzie jednym z punktów otwierających internetowy festiwal "Nico Nico Net Chokai 2020", który ma się odbyć od 12 do 19 kwietnia.


3.3 Ogłoszono oficjalną listę artystów “Hatsune Miku x Kodo Special Live 2020”

Ekipa KODO: Eiichi Saito, Yoshie Abe, Shogo Komatsuzaki, Jiyo, Yasuki Miura, Ryotaro Ikenaga, Yuta Kimura, Keita Saegusa, Hiroki Hirata, Chie Yamawaki, Moe Niiyama.

Special BAND: Takaaki Misawa (Guitar), KAYO-CHAAN (Keyboard), Osamu Kobayashi (Bass), Kikushima “KIKU” Ryoichi (Drums).

Vocaloidy: Hatsune Miku, Kagamine Rin, Kagamine Len, Megurine Luka, MEIKO, KAITO


Więcej o powyższych i innych newsach na https://www.vocaloidnews.net/.


3.4 Nendoroid Snow Miku 2.0 już dostępny!

Klasyczny Snow Miku 2011 Nendoroid, znany jako „Snow Playtime Edition”, otrzymał aktualizację i wydanie wersji 2.0 jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie internetowym Good Smile Company!

Z okazji 5-lecia Snow Miku Sky Town na nowym lotnisku Chitose, Nendoroid Snow Miku powraca jako Nendoroid Snow Miku 2.0! Z okazji 5-lecia Snow Miku Sky Town na nowym lotnisku Chitose, Nendoroid Snow Miku powraca jako Nendoroid Snow Miku 2.0! W zestawie również królik Yukine, ubrany w niebieski szalik!

Snow Miku 2.0 Nendoroid jest dostępny wyłącznie w przedsprzedaży w sklepie internetowym Good Smile Company za 5000 JPY (47,99 USD) i będzie dostępny w przedsprzedaży do 28 maja o godz. 12.00 JST.
3.5 Snow Miku 2021 & Rabbit Yukine Art Design Contest przyjmuje zgłoszenia do 17 kwietnia

Jak co roku Piapro przyjmuje projekty artystyczne kostiumu Snow Miku (teraz 2021) i jej królika Yukine. Prace wysyłają chętni z całego świata, aby mieć szansę zaprezentowania swojej pracy na Snow Miku w Sapporo. Zwycięski projekt zostanie użyty w Nendoroidzie i wykorzystany w materiałach promocyjnych reklamujących Snow Miku.

Żeby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na piapro.jp, zaakceptować zasady uczestnictwa, itd.

Dopuszczalne formaty plików: jpg lub png, tryb koloru: RGB, rozdz. 350dpi.

Zgłoszenia są przyjmowane, jak podano w tytule, do 17 kwietnia.


I to tyle na ten tydzień.

Sayonara Goodbye

MrJogurt

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page