top of page

Vocaloid News 3-16 sierpnia 2020

Konnichiwa mina,

To już przedostatnie wakacyjne wydanie newsów vocaloidowych. I choć niektórzy z Was czują pewnie zapach zbliżającej się szkoły, to akurat teraz lato zaczęło dawać o sobie znać. Jak ktoś jest akurat nad morzem, to zazdroszczę. Niestety świat jest tak skonstruowany, że jedni się cieszą wypoczynkiem, a inni cierpią katusze. Wystarczy spojrzeć, co się dzieje u naszego wschodniego sąsiada. Kiedy my się obijamy na wakacjach, tam się ludzi katuje tysiącami, tylko po to, by złamać ducha wolności. Wydaje się jednak, że mimo pierwszych ocen różnorakich specjalistów od polityki wschodniej, Białorusini się przebudzili na poważnie i faktycznie mają szansę pozbyć się dyktatora. Pytanie, co dalej? Chyba nikt się nie łudzi tym, że Putin zostawi Białorusinów samych sobie. Ten koleś niestety pakuje swoje brudne łapska wszędzie gdzie chce. To oczywiście najczarniejszy scenariusz, ale też w miarę (na tą chwilę) zdobywania przewagi przez białoruską opozycję, niestety coraz bardziej realny. A najgorsze jest to, że w zasadzie możemy się tylko temu przyglądać, bo nie widać żadnych chęci wśród zachodnich przywódców, żeby tym ludziom pomóc. Lepiej robić brudne interesy ze zbrodniarzem Putinem. I razem z tym niezbyt optymistycznym akcentem przechodzimy do naszych newsów. Tak na marginesie, skoro przechodzimy do Japonii, to pamiętajcie, że Japonia jest krajem, który nie ma z Rosją podpisanego traktatu pokojowego aż do dziś.

1) ALBUMY - tym razem niestety tylko dwa nowe "krążki" się pojawiły. Szkoda wielka.

a) Back to Back, aut. Yunosuke, śpiewa: nikt nie śpiewa :P. Sama muzyka jest niestety i tego nie rozumiem, ale nie wiem, może jestem za stary. Album w końcu jest na stronie poświęconej vocaloidom, ale bez wokalu w ogóle. Gatunek: podobno dance/electronic.

Utwory:

- Resort

- Nightfall

- Expression

- Anything

- Tsubaki

- Pure

- Universe


b) Koisuru Beam, aut. cillia, śpiewa: Kagamine Rin, gatunek: pop. Jedyna piosenka ma tytuł, taki sam jak album.

Więcej muzy na: https://karent.jp/2) Do kupienia/zamówienia

a) Pojawiła się nowa gra na smartfony Hatsune Miku Amiguru Jump. Grę można pobrać bezpłatnie.b) Firma TASCAM wyprodukowała głośniki z wizerunkami Miku oraz rodzeństwa Kagamine. Można je kupić w sklepie Tsukumo (także przez Internet). Cena to 19.800 jenów, czyli jakieś 690 zł.
c) Dla fanów vocaloidów na pewno miłą informacją będzie rozszerzenie aplikacji muzycznej Kiite o funkcje "Kiite Cafe". Dzięki Kiite można słuchać naszej ukochanej muzyki i kontaktować się z innymi jej fanami, już nie tylko na mobilnych urządzeniach, ale też na pecetach.d) Firma PERSON'S wypuściła na rynek szereg produktów odzieżowych związanych z naszą ukochaną Mikunią. Można zamówić kurtki, bluzy, spodnie dresowe, itd.3) Inne

a) Goodsmile Racing dopiero 27 w Super GT

Goodsmile Racing zakończył wyścig w drugiej odsłonie Super GT dopiero na 27 miejscu. Mimo, iż zespół startował z 10go miejsca, spadł znacznie w wyniku szeregu nieszczęśliwych zdarzeń. No i w konsekwencji nie zdobył żadnych punktów, co z kolei spowodowało, że w ogólnej klasyfikacji spadł na 13tą pozycję.b) Piosenka przewodnia „MEIKO 15th Anniversary” „Kimi to Boku Resonance” została wydana!

Oto i ona:


I to tyle na teraz.

Sayonara Goodbye

MrJogurt

Comentarios


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page