top of page

Vocaloid News 16-22 marca 2020

Cześć Wszystkim,

Cóż, coraz dłużej siedzimy w domu, nie pozostaje więc wiele do roboty poza siedzeniem przed monitorem i oczywiście…słuchaniem Mikuni. Nie ma co się rozpisywać nad przyczynami i skutkami takiego stanu rzeczy, więc przejdźmy od razu do newsów.

1. Sonicwire wyda prototypową wersję Hatsune Miku NT z opóźnieniem. Aplikacja miała być wydana w połowie marca, jednak termin przesunięto na kwiecień. Czym jest HM NT?

„Hatsune Miku NT (nowy typ)” to pakiet Hatsune Miku, który łączy specjalnie spersonalizowaną technologię ekspresji głosu / bibliotekę głosu / interfejs oprogramowania / efektor głosu. Zaktualizowany edytor głosu „Piapro Studio” integruje różne nowo opracowane funkcje. Można kontrolować kierunek utworu, po prostu wpisując tekst i melodię oraz wybierając styl wyrażania. Ponadto, łącząc zaawansowaną bibliotekę głosu z nowo opracowanym efektorem głosu, można wyrazić wszystko, od uroczych głosów śpiewających, takich jak Hatsune Miku, bolesne westchnienia, głosy gniewu, głosy grzechotki itd., zachowując jednocześnie przyjemność słuchania. Dzięki zróżnicowanej wymowie za jednym dotknięciem klawiatury można tworzyć szeroką gamę wyrazów śpiewu.Cena programu to 19.800 jenów, czyli 752,40 zł (kurs z dnia 21mar2020). Więcej na stronie: https://sonicwire.com/product/virtualsinger/special/mikunt.

Jak ktoś zna się na tworzeniu dobrej muzy, to myślę, że warto zakup przemyśleć. Sam bym kupił, ale kompletnie na takiej robocie się nie znam :)


2. Na stronie https://mikuexpo.com/usaca2020/wreszcie ogłoszono nowe terminy tournée Miku po Stanach i Kanadzie.


nowe terminy koncertów w Ameryce Płn.

Oby ten winus w koronie do tego czasu został ostatecznie pokonany, czego życzę nie tylko Amerykanom i Kanadyjczykom, ale też i nam, bo czym prędzej koncerty odbędą się u nich, tym prędzej kolejne tournée zobaczymy w Europie.


4. Zawody AUTOBACS SUPER GT Round 2020 w Takanoko Hotel OKAYAMA GT 300 km , które miały odbyć się w dniach 11–12 kwietnia 2020 r., zostały oficjalnie zawieszone.

Zgodnie z oficjalnym oświadczenie Okayama International Circuit Co., Ltd. i GT Stowarzyszenia Co., Ltd., obie firmy wspólnie ogłosiły, że: w świetle decyzji japońskiego rządu ws. walki z koronawirusem należy przesunąć termin wydarzenia.
3. Na stronie https://karent.jp/dostępne są nowe 2 albumy:

a) Stigma, aut. BuzzG, vocal: Miku i Rin Kagamine, gat. rockSpis utworów:Całość można usłyszeć m.in. na Spotify.

Link do albumu:


b) Named., aut. Shoten Taro, vocal: Luka, gośc. IA, gat. rock


Spis utworów:I to tyle na ten tydzień.

Sayonara Goodbye:MrJogurt


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page