top of page

PIERWSZE NEWSY VOCALOIDOWE I OD RAZU FALSTART

Witam ponownie, jest niewymownie, bo nagle naszła mnie ochota na skrobnięcie czegoś nowego (chyba zaraziłem się od Predatora).

Niestety z tym zarażaniem, to taki średni żart, bo jak wszyscy wiecie wirus w koronie się dopiero zaczyna rozkręcać w Europie. I o ile u nas w Polsce jeszcze nie jest najgorzej, to sytuacja na Zachodzie Europy jest nie do pozazdroszczenia. Abstrahując od konsekwencji dla zdrowia, życia naszego, czy naszych bliskich, czy nawet kwestii gospodarczych, finansowych, itd., problem dotknął także naszych zainteresowań, hobby, czy jak tam, to sobie nazwiecie. Po pierwsze musieliśmy zamknąć do odwołania naszą kochaną bibliotekę mangi Shirokuro. Żebyście nie umarli jednak z nudów w domu, oddajemy Wam do dyspozycji nasz blog, który wreszcie udało się w całości zmigrować na stronę. Wszystkie artykuły znajdziecie na stronie startowej https://www.shirokuro.org/


strona główna biblioteki mangi Shirokuro
No, lecz ponieważ, to ma być materiał o Vocaloidach, to przejdźmy wreszcie do meritum. Planowana na kwiecień/maj trasa koncertowa Miku Expo w USA i Kanadzie została przesunięta, a powodem jest oczywiście wirus (źródło: https://mikuexpo.com/usaca2020/). Współczucia dla fanów Miku w Ameryce Północnej.


Szczęśliwie, my w Europie mieliśmy więcej szczęścia i nawet ja byłem na koncercie w Berlinie. Ahh to było coś. Niestety wszystko wskazuje na to, że w związku z przesunięciem terminów koncertów, to ewentualne 3cie tournee w Europie też się pewnie przesunie. Ciekawe ile lat tym razem poczekamy?!

Amerykanom na otarcie łez pozostaje zaopatrzyć się w goodsy, które są już gotowe z okazji tego Expo. Konkurs FOR FANS BY FANS z motywem „Hatsune Miku ROCK!” wygrał DIDIMOONS z dziełem „HIT IN AMERICA”

zwycięska grafika Didimoonsa
Wszystkie goodsy z tą grafiką i innymi nagrodzonymi w konkursie znajdziecie tu https://www.forfansbyfans.com/feature/hatsune-miku-fan-forge-community-designs.html, gdybyście chcieli sobie coś kupić.

Na stronie karent.jp 4go marca pojawił się nowy vocaloidowy album, autorstwa OWATAP, zatytułowany OwataP 7th Album. Śpiewają m.in. Miku, rodzeństwo Kagamine, Gumi i kilkoro innnych naszych ulubieńców. Album znajdziecie tu https://karent.jp/album/2599 wraz z odsyłaczami np. do Spotify.

Gynoid ogłosił dziś, że postać „ Flower” otrzyma nową wersję za pomocą oprogramowania do zamiany tekstu na mowę „ Gynoid Talk ”. Jest dostępny w przedsprzedaży z datą wydania 3 kwietnia 2020 r.

Gynoid Talk to oprogramowanie do zamiany tekstu na mowę, które zasila postać „Flower”. Zamówienia wstępne rozpoczęły się 13 marca 2020 r. I potrwają do 3 kwietnia 2020 r. w japońskich sklepach komputerowych i dużych sklepach detalicznych. Produkt będzie również sprzedawany przez internet.

Trochę o vocaloidzie Flower:

„Flower ” charakteryzuje się silnym, neutralnym pod względem płci głosem specjalizującym się w muzyce rockowej.

Jest to całkowicie nowa wersja tego vocaloida, napędzana popularnym bankiem głosowym

VOCALOID „ v flower ”, wydanym w 2014 roku.

9 marca na Steamie pojawił się dodatek do gry Hatsune Miku VR / 初音ミク VR zatytułowany Hatsune Miku VR - 5 songs pack 3 (https://store.steampowered.com/app/1239010/Hatsune_Miku_VR__5_songs_pack_3/). Koszt to 43,99zł. Cóż, niestety ja sobie nie pogram, bo nie mam VRa. Nowy pakiet zawiera piosenki:

- Sing (MUSIC: MusikM) - Romeo & Cinderella (MUSIC: doriko) - Karakuri Pierrot (MUSIC: 40mP) - 39music! (MUSIC: Mikito-P) - Round off the Square Earth (MUSIC: TOKOTOKO)


I to by było na tyle jeśli chodzi o miniony tydzień. Większej ilości newsów zapewne będzie się mogli spodziewać dopiero, kiedy świat poradzi sobie z wirusem i wrócą koncerty z Mikunią i resztą ferajny.

Pozdrowionka

MrJogurt

Commentaires


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page