ZAMROŻONE NEWSY - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Viz Media i MANGA Plus opublikowały 31 stycznia pierwszy rozdział mangi Kazusy Inaoki - i tell c. Drugi rozdział wyszedł 7 lutego.


MANGA Plus opisuje tę historię:


Popularna celebrytka zostaje zamordowana! Śledztwo prowadzi do podejrzanej kobiety, której kolejnym celem może być słynny aktor Tagame. Jaki mógł być motyw podejrzanego? Bliźniaczy detektywi są na tropie podejrzanego, ale ... Wyjątkowe podejście do gatunku, w którym panuje napięcie!


Inaoka uruchomił mangę w dziewiątym numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 1 lutego.


Autor uruchomił mangę Kimi wo Shinryakuseyo! (Invade You) w maju 2018 r. w magazynie Shueishy - Shonen Jump GIGA, a później opublikował ją w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump. Seria zakończyła się we wrześniu 2018 roku

2. Shogakukan ogłosił 2 lutego, że manga Koharu Ikami - The Duke of Death and His Maid (Shinigami Bocchan to Kuro Maid) jest inspiracją dla telewizyjnego anime, którego premiera będzie miała miejsce w tym roku. Shogakukan zaprezentował także zwiastun, oprawę wizualną oraz główną obsadę i personel anime.


Ikami narysowała również ilustrację (widoczną poniżej), aby uczcić ogłoszenie anime.

Historia mangi koncentruje się na tytułowym Księciu Śmierci, skazanym na kradzież życia każdej żywej istocie, której dotknie. Towarzyszy mu służąca Alice, która lubi go drażnić, ale jest jedyną osobą, która pozostała mu oddana.

Natsuki Hanae gra Księcia Śmierci, a Ayumi Mano gra Alice, służącą.


Yoshiki Yamakawa (Kill Me Baby, Little Busters !, Hi Score Girl) reżyseruje anime w J.C. Staff. Za CGI odpowiada Shogakukan Music & Digital Entertainment. Hideki Shirane (Date A Live, Is To Wrong to Pick Up Girls in a Dungeon?) jest odpowiedzialny za kompozycję serialu. Michiru Kuwabata (Danchi Tomoo, Hi Score Girl) rysuje projekty postaci. Yusuke Suzuki jest dyrektorem CG. Muzykę komponują Gen Okuda i Takeshi Watanabe.


Ikami uruchomiła mangę na stronie Shogakukana - Sunday Webry w październiku 2017 r. Shogakukan opublikował 10. tom mangi w październiku 2020 r.

3. Platforma dystrybucji komiksów i aplikacja INKR wydała 31 stycznia oświadczenie, odnosząc się do krytyki stawek tłumaczeniowych firmy. INKR przyznał się do płacenia 0,01 dolara za znak za tłumaczenie JP-EN i twierdzi, że stawki zostały od tego czasu dostosowane, aby były „równe średniej w branży”.


Firma odpowiedziała również na zarzuty, że wykorzystuje tłumaczenia maszynowe do podcinania wynagrodzeń tłumaczy i wykonywania prac niskiej jakości. „Stworzyliśmy INKR Localize - wyspecjalizowane oprogramowanie, które ma znacznie przyspieszyć i ułatwić proces lokalizacji komiksów poprzez automatyzację większości przyziemnych czynności, tak aby tłumacze i typesetterzy mogli skupić się na tym, co robią najlepiej”.


Zgodnie z filmem demonstracyjnym pokazującym działanie oprogramowania, oprogramowanie automatycznie przepisuje litery lub znaki na stronie i zapewnia sugerowane tłumaczenie.


INKR wystartował w kwietniu po tym, jak piracka aplikacja agregująca mangę Manga Rock zakończyła swoją usługę. Po uruchomieniu INKR ogłosił współpracę z Tokyopop, FanFan, Comic Loft i Tan Comics w celu cyfrowego publikowania mangi, webtoonów i manhw. Kodansha Comics ogłosił współpracę z INKR w grudniu.


W zeszłym miesiącu firma MediBang zajmująca się tłumaczeniem i lokalizacją mangi spotkała się z krytyką za oferowanie ceny jednostkowej 120 jenów (1,16 $) za stronę jako ceny początkowej. Według aktywnych tłumaczy 5 $ za stronę jest bliższe standardowi branżowemu wśród amerykańskich wydawców mangi

4. W marcowym numerze magazynu Be Love Kodanshy ujawniono 1 lutego, że manga Natsumi Ando - Something's Wrong With Us (Watashi-tachi wa Dōka Shiteiru) wkracza w „odliczanie do punktu kulminacyjnego”.


Kodansha Comics wydaje mangę po angielsku i opisuje historię:


Podążając śladami swojej matki, Nao stała się tradycyjną japońską wytwórczynią słodyczy, a kiedy ma 21 lat, zamierza podbić przemysł. Dzięki niezrównanemu kunsztowi i błyskotliwej postawie otrzymuje ofertę pracy w światowej klasy firmie cukierniczej. Ale kiedy poznaje młodego, przystojnego właściciela, rozpoznaje jego zimne spojrzenie… To Tsubaki, jej przyjaciel z dzieciństwa i pierwsza miłość - ten sam chłopiec, który 15 lat temu stanął nad zakrwawionym ciałem ojca i wrobił matkę Nao w morderstwo . Jako jedyny świadek tej fatalnej nocy Nao chętnie ściga prawdę i potwierdza swoje podejrzenia. Ponieważ Tsubaki nie ma pojęcia, kim jest, wykorzystuje swoją szansę, aby zbliżyć się do niego, ale zamiast znaleźć odpowiedzi, zaczyna zakochiwać się w Tsubakim.


Natsumi Ando uruchomiła mangę w magazynie Be-Love Kodanshy w grudniu 2016 r. Kodansha opublikował 11. tom mangi w grudniu zeszłego roku, a seria ma ponad 2 miliony egzemplarzy w wersji drukowanej. Kodansha Comics opublikował czwarty tom w języku angielskim 8 grudnia.


Manga zainspirowała serial Live-Action, którego premiera odbyła się w lipcu ubiegłego roku

5. KĄCIK YURI: Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 2 lutego, że udzieliła licencji na adaptację mangową Aonoshimo nowelki yuri Inori i Hanagaty - I'm in Love with the Villainess (Watashi no Oshi wa Akuyaku Reijō). Manga zostanie wydana zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej, a pierwszy tom zostanie wydany w lipcu.


Seven Seas Entertainment opisuje tę historię:


Zwykła pracownica biurowa Oohashi Rei budzi się w ciele bohaterki swojej ulubionej gry dla dziewczyn, Revolution. Ku jej radości pierwszą osobą, która ją wita, jest jej ulubiona postać, Claire Francois - która tak się składa, że ​​jest głównym antagonistą tej historii. Teraz Rei jest zdeterminowana, aby zrobić to, czego gra nigdy nie pozwalała: romansować z Claire zamiast z jednym z męskich bohaterów. Ale jak na tę miłość zareaguje na nikczemna dama ?!


Aonoshimo wypuścił mangę w magazynie Comic Yuri Hime Ichijinshy w czerwcu ubiegłego roku. Ichijinsha wydał pierwszy tom mangi 18 grudnia.


Seven Seas rozpoczęło wydawanie nowelki w języku angielskim w listopadzie. Inori wypuściła serię na stronie Shōsetsuka ni Narou w styczniu 2018 roku, a trzeci tom zadebiutował cyfrowo za pośrednictwem Amazon Kindle 26 sierpnia

6. W 52. numerze magazynu Kodanshy - Ane Friend ujawniono 1 lutego, że Rila Kirishima wypuści mangę Mone-sensei no Nasu ga Mama ~Tensai BL Sakka no Ironna Osewa Shimasu~ w następnym numerze 1 marca.


Historia skupia się na genialnej twórczyni yaoi mang imieniem Mone i kimś, kto zostaje jej asystentem na prośbę starszego brata.


Ponieważ jest to manga o twórczyni yaoi, a nie parze gejów, nie wcielam tego newsa do kącika yaoi

7. ComicSmart, Inc., firma mangowa, ogłosiła 3 lutego, że założyła studio animacji cyfrowej Qzil.la (wymawiane „kujira”, po japońsku „wieloryb”). Producent i weteran Production I.G Shun Fukudome jest producentem i dyrektorem reprezentacyjnym firmy, a Masayoshi Tomoya i Takefumi Okada są członkami zarządu.


Firma stara się złagodzić problemy pracownicze z animatorami przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości pracy przy szybkim procesie produkcyjnym.


ComicSmart jest właścicielem witryny mangowej Ganma!, na której ukazała się mangi Million Doll i Otona no Bōguya-san (Armor Shop for Ladies & Gentlemen), które zainspirowały telewizyjne anime. ComicSmart nawiązał również współpracę z Mangamo i Avex, aby wydać mangę Japan Sinks 2020

8. KAPITAN TSUBASA: a) Tegoroczny piąty numer magazynu Shueishy - Grand Jump ujawnił 3 lutego, że szósty numer magazynu Captain Tsubasa Shueishy opublikował ostatnią mangę w zbiorze wątków pobocznych Captain Tsubasa Memories 4 lutego. Ostatnia opowieść nosi tytuł Ōzora-ke no Hikkoshi (The Ōzora Family Moves).


Poboczna historia przedstawia lata dzieciństwa bohatera Tsubasy. Pierwszy one-shot, zatytułowany Captain Tsubasa Memories ~ Kore wa Nankatsu Shō vs Shūtetsu Shō Taikōsen Tōjitsu ni Okotta Hanashi ~ (This is Nankatsu Elementary vs Shūtetsu Elementary: The Story of the Day the Decisive Battle Happened), pojawił się w Grand Jump Premium Shueishy w 2018 roku.


Oryginalna 37-tomowa manga Captain Tsubasa Takahashiego ukazywała się w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump od 1981 do 1988 roku i zainspirowała trzy serie anime, cztery filmy anime, kilka OVA i spektakl. Manga jest dostępna w około 20 krajach.


Oryginalna manga piłkarska obraca się wokół 11-letniego Tsubasy Ōzory, chłopca, który kocha piłkę nożną i jest rozpoznawany przez swojego trenera Roberto ze względu na jego umiejętności sportowe. Tsubasa jedzie ze swoim trenerem do Brazylii, aby trenować na Mistrzostwa Świata.


Captain Tsubasa: Rising Sun, najnowsza manga z serii, obraca się wokół Tsubasy, gdy zamierza uczestniczyć w Igrzyskach Olimpijskich jako reprezentant Japonii. Takahashi uruchomił mangę w magazynie w grudniu 2013 r. Captain Tsubasa Magazine, nowy magazyn typu spinoff magazynu Shueishy - Grand Jump, który koncentruje się na serii, wydany w Japonii w kwietniu 2020 roku

b) Szósty numer magazynu Captain Tsubasa Shueishy ujawnił 4 lutego, że manga Captain Tsubasa: Rising Sun zmierza w kierunku „ostatecznej bitwy”. Magazyn dodatkowo stwierdził, że w związku z pandemią koronawirusa (COVID-19) kolejny numer magazynu ukaże się w czerwcu zamiast w kwietniu.


W numerze opublikowano również ostatni rozdział pobocznego zbioru historii Captain Tsubasa Memories.


Captain Tsubasa: Rising Sun, najnowsza manga z serii, wyszła w grudniu 2013 roku. Shueisha opublikował 14. tom mangi 2 października, a 15-ty tom opublikuje 2 kwietnia

c) Twórca Kapitana Tsubasy, Yōichi Takahashi (Hungry Heart (6 tomów mangi w latach 2002-04, 52-odcinkowe anime Hungry Heart: Wild Striker w latach 2002-03)), wniósł ilustracje do filmu dokumentalnego Asifa Kapadii, Diego z 2019 roku, który opowiada o burzliwym życiu byłego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony.


Takahashi narysował dwie ilustracje do filmu dokumentalnego. Według niego, pierwsza ilustracja przedstawia Maradonę pławiącego się w okrzykach tłumu po tym, jak jego drużyna wygrała Mistrzostwa Świata w 1986 roku w Meksyku, a druga ilustracja przedstawia „słynną pięcioosobową eliminację” Maradony. To ostatnie prawdopodobnie odnosi się do momentu, w którym Maradona wyprzedził pięciu angielskich graczy w jednym biegu, aby strzelić gola podczas meczu Argentyny z Anglią na Mundialu 1986. Nagranie wspomnianego momentu i jeśli przyjrzysz się uważnie, możesz dostrzec dokładną klatkę, która prawdopodobnie zainspirowała powyższą ilustrację - dowód, jak zręcznie Takahashi uchwycił niesamowitą grę Maradony w ruchu.


Zdolności i osobowość Maradony miały również głęboki wpływ na Takahashiego i jego kreacje. „Słynne pięcioosobowe podanie i wiele innych przedstawień przypominających mangę miało ogromny wpływ na grę Tsubasy Ozory. W szczególności modelowałem postać Juana Diaza bezpośrednio po Maradonie, w tym jego styl gry i osobowość” - skomentował Takahashi.


Diego pojawił się w kinach w całej Japonii 5 lutego. HBO tak opisuje film dokumentalny:


Diego to dokument przedstawiający jednego z najbardziej znanych i kontrowersyjnych piłkarzy na świecie.

Maradona przybył do Neapolu 5 lipca 1984 roku za rekordową cenę. Charyzmatyczny Argentyńczyk był czczony na boisku i poza nim, dzięki czemu Napoli zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski. Ta szalona i niezapomniana historia będzie opowiadać o cudach, których dokonał na polu, gdy zbliżały się ciemniejsze dni. Będzie zawierał ponad 500 godzin nigdy wcześniej nie widzianych materiałów z osobistych archiwów Maradony, a także materiały informacyjne sprzed kilkudziesięciu lat i wywiady z historykami i dziennikarzami.


Dodatkowo, z wyłączeniem niektórych lokalizacji, ograniczona liczba oryginalnych pocztówek z każdą ilustracją będzie rozdawana losowo w kinach w Japonii

9. Marcowy numer magazynu Tokumya Shoten - Monthly Comic Zenon ujawnił 25 stycznia, że manga Takayoshiego Kurody i Michihiko Tōeia - Antagonist zakończy się w następnym numerze magazynu 25 lutego.


Akcja mangi rozgrywa się w 2018 roku i zaczyna się od „Incydentu Helltopia”, najgorszego ataku terrorystycznego w historii Japonii. Sprawcami są złe cyborgi o zdolnościach znacznie przewyższających zdolności zwykłych ludzi. W incydent zostaje zamieszany normalny licealista o imieniu Tsunehiko Kamijō.


Kuroda i Tōei (Saigo no Restaurant (manga wychodząca od lutego 2011 roku, serial Live-Action w 2016 roku)) wypuścili mangę w Monthly Comic Zenon w czerwcu 2018 roku. Tokuma Shoten opublikował szósty tom cyfrowo 20 stycznia. Tokuma Shoten opublikował pierwsze cztery tomy, ale zaczął wydawać tomy tylko cyfrowe, poczynając od tomu piątego

10. Dla widzów zza Oceanu: a) Seven Seas Entertainment ogłosiło 3 lutego, że udzieliło licencji na adaptację mangową Nagayoriego nowelki Shige - Slow Life in Another World (I Wish!) (Isekai de Slow Life o (Ganbō)). Manga zostanie wydana zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej, a jej pierwszy tom pojawi się w sierpniu.


Seven Seas Entertainment opisuje tę historię:


Wszystko, czego chce Itsuki, to łatwe życie isekai, które zabierze go daleko, z dala od stresu związanego z jego zarabianiem pieniędzy. Kiedy piękna bogini wysyła go do fantastycznego świata i daje mu możliwość wyboru własnych umiejętności, upewnia się, że nigdy więcej nie będzie musiał pracować. Gdyby tylko jego nowe życie było takie proste ... Okazuje się, że jego nowa umiejętność „kieszonkowej zmiany” nie zrobi mu wiele dobrego, jeśli chodzi o walkę z gigantycznymi robalami i wygrywanie kłótni w gildii. Czy Itsuki kiedykolwiek będzie miał szansę żyć leniwym życiem swoich marzeń?


Adaptacja mangowa Nagayori została uruchomiona na stronie internetowej Overlap - Comic Gardo w lipcu 2019 r., a Overlap opublikował drugi tom mangi w sierpniu 2020 r.


Shige zaczął serializację oryginalnej historii na stronie internetowej „Shōsetsuka ni Narō” (Let's Become Novelists) w maju 2017 r., gdzie wciąż trwa. Overlap publikuje historię w ponownie wydanych fizycznych tomach z ilustracjami autorstwa Ōki, poczynając od pierwszego tomu w marcu 2018 roku. Overlap opublikował szósty tom nowelki w sierpniu 2020 roku

b) Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 4 lutego, że udzieliła licencji na mangę Kazukiego Funatsu (Dogeza de Tanondemita (anime emitowane od 14 października) - Sundome!! Milky Way i wyda mangę pod własnym nadrukiem Ghost Ship. Manga zostanie wydana zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej, a jej pierwszy tom pojawi się w sierpniu.


Seven Seas Entertainment opisuje tę historię:


Sakura Yoshitake ciężko pracuje w swojej korporacji i ma bardzo mało czasu dla siebie. Jadąc do domu z przyjęcia urodzinowego swojej babci, widzi UFO i rozbija swój samochód! Przerażający kosmita zbliża się do wraku, a on natychmiast traci przytomność. Kiedy jednak budzi się w swoim mieszkaniu, spotyka piękną półnagą kobietę śpiącą obok niego. Jego tajemniczym wybawcą jest nikt inny jak obcy, który spowodował jego wypadek. Przybyła na Ziemię, aby uwieść ludzkiego mężczyznę w celu urodzenia dziecka… tylko gdy on jej dotknie, czuje się tak zawstydzona, że ​​zmienia się z powrotem w swoją przerażającą obcą postać! Co Yoshitake może zrobić z tym seksownym kosmitą, który utknął w jego mieszkaniu? A jak ona ma kiedykolwiek mieć dziecko, skoro nie może nawet kogoś pocałować bez utraty kontroli ?!


Manga pojawiła się w magazynie Shueishy - Grand Jump w czerwcu 2016 r., a zakończyła się w listopadzie 2019 r. Shueisha opublikowała dziewiąty i ostatni tom mangi 19 lutego 2020 r.


Funatsu wypuścił mangę zatytułowaną Sundome !! Milky Way Another End, przedstawiający oficjalne alternatywne zakończenie oryginalnej mangi, w Grand Jump Mucha w lutym 2020 r., tuż po zakończeniu oryginalnej mangi. Ta manga zakończyła się 22 grudnia

c) Seven Seas Entertainment ogłosiło 5 lutego, że wydało licencję na nowelkę Nekoko i Hihary Yoh - Disciple of the Lich: Or How I Was Cursed by the Gods and Dropped Into the Abyss! (Fushisha no Deshi: Jashin no Fukyō wo Katte Naraku ni Otosareta Ore no Eiyūtan).


Firma opisuje nowelkę:


Zwykły nastolatek zostaje przeniesiony do fantastycznego świata, przypadkowo staje po złej stronie bogów i zostaje wrzucony na dno najgłębszego lochu świata bez żadnych umiejętności ani magii. Auć! Tam spotyka tajemniczą dziewczynę ... która jest nieumarłą. Jednak pomimo swojej ogólnej niechęci do ludzi postanawia mu pomóc. Czy ta dwójka może wydostać się na powierzchnię? Mogą po prostu być potężniejszym combo, niż ktokolwiek się spodziewał!


Seven Seas wyda pierwszy tom nowelki pod szyldem Airship we wrześniu 2021 roku. Wersja cyfrowa zostanie wydana jako pierwsza, przed wersją drukowaną.


Nekoko zaczął publikować serię na stronie Shōsetsuka ni Narō w 2019 roku. Drugi tom Overlap opublikował w Japonii 25 października. Kasei przygotowuje adaptację mangową, a pierwszy tom ukaże się 25 lutego

d) Seven Seas Entertainment ogłosiło 6 lutego, że wyda mangę Tourou - Monster Guild: The Dark Lord's (No-Good) Comeback! (Yūsha ni Haibokushita Maō-sama wa Kaerizaku Tameni Mamono Guild wo Tsukurukoto ni Shimashita.) począwszy od września 2021 roku. Firma wyda mangę cyfrowo i drukowaną w wydaniach jednotomowych.


Seven Seas opisuje tę historię:


Trudno jest pokonać potężnego bohatera, który wraca do życia - w rzeczywistości jest to niemożliwe. Czarny Pan, który utknął w pętli walki z dobrym facetem, który nie pozostanie martwy, w końcu przegrywa walkę i spotyka swój własny koniec ... a przynajmniej tak się wydaje. Czarny Pan uratował się, wkładając swoją duszę do pustego naczynia, a teraz ma zamiar zaaranżować swój własny powrót. Może teraz być słaby, ale wraz ze swoją nowo utworzoną drużyną odmieńców - szlamem, orkiem, ifrytem i mrocznym elfem - jest przekonany, że może odbudować swoje imperium zła, jednym nieudanym krokiem na raz.


Tourou uruchomił mangę na stronie Shinchoshy - Comic Bunch w listopadzie 2019 roku po opublikowaniu wcześniejszego one-shota. Shinchosha opublikował drugi tom mangi 9 listopada

e) Seven Seas Entertainment ogłosiło 7 lutego, że wyda mangę Misaki Takamatsu - Skip and Loafer (Skip to Loafer), począwszy od pierwszego tomu w sierpniu tego roku. Firma wyda mangę cyfrowo i drukiem w pojedynczych wydaniach.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


Znakomita uczennica Iwakura Mitsumi od zawsze marzyła o opuszczeniu swojego małego miasteczka, pójściu na prestiżowy uniwersytet i dokonaniu pozytywnych zmian w świecie. Ale jest tak skupiona na osiąganiu swoich celów, że nie jest przygotowana na zupełnie inne (i przytłaczające) życie w mieście, które czeka ją w tokijskim liceum. Na szczęście szybko zaprzyjaźnia się z Shimą Sousuke, przystojnym kolegą z klasy, który jest równie wyluzowany, jak nadmiernie przygotowany. Czy ta naiwna wiejska dziewczyna może osiągnąć sukces w Tokio z Sousuke u boku?


Takamatsu opublikowała mangę w magazynie Kodanshy - Monthly Afternoon w sierpniu 2018 roku. Kodansha opublikował czwarty tom mangi w sierpniu 2020 roku.


Manga zajęła 7. miejsce w mandze dla czytelników płci męskiej w edycji 2020 przewodnika Takarajimashy - Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!). Został nominowana do 13. nagród Manga Taisho w 2020 roku, a także była nominowana w kategorii Best General Manga 44. dorocznych nagród Kodanshy - Manga Awards w 2020 roku

11. Redaktor wydawnictwa od SB Creative, GA Bunko, opublikował 3 lutego zdjęcia z różnych wydań czternastego tomu nowelki Shirowa Shiratoriego (Nourin) - The Ryuo's Work is Never Done!. Okładka na zdjęciu pokazuje, że czternasty tom rozpocznie nowy „sezon” opowiadania, a także rozpocznie ostatni arc nowelki.


Czternasty tom ukaże się 10 lutego. Będzie miał wydanie regularne, wydanie specjalne z nową dramą CD, a także inne wydanie specjalne, które zawiera dramę CD i poszewkę na poduszkę.


Shiratori zaczął wydawać nowelkę pod szyldem SB Creative GA Bunko w 2015 roku. Shirabi (86 (nowelka wychodząca od lutego 2017 roku, zapowiedziano anime), Musaigen no Phantom World (3 tomy nowelki w latach 2013-16, 13-odcinkowe anime zimą 2016 roku, odcinek OVA w październiku 2016 roku)) ilustruje nowelkę. BookWalker Global firmy Kadokawa wydaje nowelkę cyfrowo i opisuje historię:


The Ryuo's Work is Never Done! opowiada o nastoletnim chłopcu imieniem Yaichi Kuzuryuu, który jest najsilniejszym graczem shogi w historii, dzierżącym tytuł „Ryuo” (Smoczego Króla). Pewnego pamiętnego dnia, kochająca shogi uczennica szkoły podstawowej, Ai Hinatsuru, pojawia się przed nim, twierdząc, że obiecał zostać jej mistrzem. Ale czy taka obietnica naprawdę była kiedykolwiek złożona? W ten sposób rozpoczęła się ich relacja mistrza i ucznia!


Kto może dopasować poziom intensywności i pasji do shogi?

Nowelka zainspirowała anime w styczniu 2018 roku. Crunchyroll transmitował anime podczas jego emisji w Japonii. Kazuki i Kogetaokoge również opublikowali adaptację mangową w magazynie Square Enix - Young Gangan w październiku 2015 r., a zakończyli ją w sierpniu 2019 r. Square Enix opublikował 10. i ostatni tom mangi w sierpniu 2019 r.


Entergram opracował grę na PS4 i Switcha na podstawie nowelki, która ukazała się 17 grudnia

12. Oficjalne konto na Twitterze magazynu Nemuki + od Asahi Shimbun Publications ogłosiło 3 lutego, że manga Junjiego Ito - Genkai Chitai (Disturbing Zone) zakończyła się tego samego dnia. Magazyn wcześniej ujawnił w grudniu, że manga wkracza w ostatni arc.


Tom mangi zostanie wydany 22 marca.


Twórca horroru, Junji Ito, uruchomił Genkai Chitai w serwisie LINE Manga 15 kwietnia. Manga koncentruje się na osobliwościach, które pojawiają się w zniekształceniach w życiu codziennym.

Mangi Ito - Uzumaki i Tomie zainspirowały serie Live-Action, a jego manga GYO zainspirowała oryginalny projekt anime wideo.


Mangi Ito w Polsce wydaje J. P. F. Oto dotychczasowy dorobek.


Anime Junji Ito "Collection" z 2018 roku zaadaptowało niektóre historie z mang Itō Junji Kessaku-shū Itō Junji Kessaku-shū (Junji Ito Masterpiece Collection) i Fragments of Horror. Manga Uzumaki otrzyma mini-serię anime od Production I.G, które Adult Swim wyda w Stanach Zjednoczonych przed Japonią

13. Tegoroczny, dziesiąty numer magazynu Shueishy - Young Jump ujawnił 4 lutego, że Takahide Totsuno narysuje nowy one-shot zatytułowany Dum Dum !! w następnym numerze magazynu 15 lutego. Magazyn zapowiedział, że historia skupi się na licealistkach polujących na potwory.


Totsuno wcześniej narysował mangę Alice & Taiyo (Alice to Taiyō, powyżej). Totsuno wypuścił mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w lipcu 2018 roku i zakończył ją w listopadzie tego samego roku. Shueisha opublikował trzy tomy mangi.


Viz Media opublikowało pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim w formie cyfrowej w ramach inicjatywy firmy „Jump Start”

14. Księgarnia Twin Lion Hall opublikowała 31 stycznia grę karcianą opartą na nagradzanej mandze Daisuke Nishijimy - Subete ga chotto zutsu yasashī sekai (A World Where Everything Is a Little Kind).

Zasady i mechanikę gry karcianej zaprojektował Taiki Shinzawa, twórca gier planszowych Maskmen i American Book Shop. Gra została zaprojektowana jako alternatywny sposób na poznanie historii i świata mangi Nishijimy; zarówno postacie, którymi grają gracze, jak i przedmioty, które mają zebrać, pochodzą z mangi. Ponadto wszystkie 60 kart ma różne projekty, a każda z nich zawiera scenę z mangi.

Gra karciana kosztuje 2860 jenów (27 $) za zestaw i będzie dostępna do kupienia w sklepach z grami i księgarniach w całej Japonii.


Nishijima opublikował mangę Subete ga chotto zutsu yasashī sekai w 2012 roku pod wytwórnią Kodanshy - KC Peace. Historia mangi koncentruje się na małej wiosce na małej wyspie zdominowanej przez ciszę i ciemność, gdzie noc nigdy nie wschodzi, a zbiory są ubogie. Pewnego dnia do tej zapomnianej przez wszystkich wioski przybywa człowiek z miasta i pyta, czy może zasadzić „drzewo światła”, aby przynieść światło do wioski. Manga została wybrana jako zdobywca nagrody głównej w kategorii mangi trzeciej edycji Hiroshima Book Awards w 2013 roku.


Nishijima pracował jako pisarz i filmowiec od lat 90., zanim zadebiutował w mandze serią Ōson Sensō w 2004 roku. Zdobył nagrodę dla Najlepszego Artysty na Seiun Awards w 2004 roku za pracę nad mangą Sekai no Owari no Mahōtsukai (The Witch at the End of the World). Działa również w przemyśle muzycznym pod nazwą DJ Mahōtsukai. Pracuje także nad idolowym projektem zatytułowanym „Mayowigo”

15. W marcowym numerze magazynu Mag Garden - Monthly Comic Garden 5 lutego ukazał się ostatni rozdział mangi Shiyi Totsukiego - Rozi in the Labyrinth (Roji Meikyū no Rozi).


Seven Seas Entertainment zaczęło wypuszczać mangę w styczniu i opisuje historię:


W labiryntowym świecie złożonym z niekończących się uliczek przemienieni ludzie wypełniają urokliwe kamienne ulice i magiczne sklepy. Rozi to młoda dziewczyna z tego surrealistycznego i pięknego miejsca, prowadzona przez życzliwych, nadprzyrodzonych mężczyzn, którzy starają się chronić ją przed niebezpieczeństwami czającymi się w jej olśniewającym otoczeniu. Zaraz rozpocznie się pełna cudów i intryg przygoda!


Totsuki wypuścił mangę w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden w marcu 2019 roku. Drugi tom mangi został wydany w Japonii 12 sierpnia

16. Strona internetowa mangowa Takeshobo - Web Comic Gamma zaczęła publikować mangę Kazaany - Strange Moon 30 stycznia.


Manga z potworami opowiada o członkach Wydziału Sekcji S ds. Specjalnych Przeciwdziałania Przestępczości Wydziału Policji Metropolitalnej, zajmujących się badaniem przestępstw niemożliwych do wyjaśnienia naukowo, oraz powiązanych z tajemniczymi stworzeniami.


Manga Shōshō Kurihary i Kazaany - Nano Hazard była wyświetlana w usłudze Shueishy - Shonen Jump + od sierpnia 2018 do lutego 2019 roku. Shueisha opublikowała trzy tomy mangi.


Serwis MANGA Plus firmy Shueisha opublikował cyfrowo mangę w języku angielskim

17. W marcowym numerze magazynu Nakayoshi firmy Kodansha ujawniono 3 lutego, że duet artystów mangi Peach-Pit napisze nowe opowiadanie dla swojej serii Shugo Chara!. Krótka historia zadebiutuje w kwietniowym numerze magazynu 3 marca. Manga będzie świętować dwudziestolecie duetu.


Peach-Pit (Rozen Maiden (8 tomów mangi w latach 2002-07, 10 tomów mangi Rozen Maiden 2008 w latach 2008-14, 4 tomy mangi Rozen Maiden 0 w latach 2016-19, 3 tomy mangi Rozen Maiden: Dolls Talk w latach 2011-14, anime jesienią 2004 roku, 13-odcinkowe anime Rozen Maiden 2013 latem 2013 roku, odcinek specjalny Rozen Maiden: Meitantei Kunkun - Duell Walzer w kwietniu 2006 roku, 2 odcinki specjalne Rozen Maiden: Ouvertüre w grudniu 2006 roku, anime Rozen Maiden: Träumend jesienią 2005 roku), Shugo Chara ! (12 tomów mangi w latach 2005-10, 51 odcinków anime w latach 2007-08, 51 odcinków anime Shugo Chara!! Doki w latach 2008-09, 25 odcinków anime Shugo Chara! Party! w latach 2009-10, ), Zombie-Loan (13 tomów mangi w latach 2002-11, 11-odcinkowe anime latem 2007 roku, 2 odcinki specjalne w kwietniu 2008 roku), DearS (8 tomów mangi w latach 2001-05, DearS Official Fan Book, anime latem 2004 roku, odcinek specjalny DearS: Kin no Tama Desu no? w marcu 2005 roku)) zakończyli Nishina Tesura wa Mitsukaranai (Tesura Nishina Can't Find It) - „drugi sezon” ich mangi Nishina Tesura - w maju 2018 roku.


Duet wypuścił swoją trwającą mangę Rozen Maiden 0 w magazynie Shueishy - Ultra Jump w lutym 2016 r. Oryginalna manga Rozen Maiden trwała od 2002 do 2007 w magazynie Gentoshy - Monthly Comic Birz i była kontynuowana w magazynie Shueishy - Weekly Young Jump od 2008 do 2014 roku.


Tokyopop opublikował w Ameryce Północnej mangę Peach-Pit - DearS i Rozen Maiden. Del Rey i Kodansha opublikowali Shugo Chara! jak również Shugo Chara-chan! i Shugo Chara! Encore !, podczas gdy Yen Press opublikował mangę Zombie-Loan. Wszystkie te serie otrzymały anime.


Duet ostatnio wydał nową mangę zatytułowaną Sei Shōnagon dla Mōshimasu (My Name is Sei Shōnagon) w magazynie Kodanshy - Be Love w sierpniu 2019 roku. Manga koncentruje się na słynnym poecie z epoki Heian i pisarzu The Pillow Book, Seiu Shōnagonie, oraz życiu dworskim w epoce Heian

18. Viz Media i MANGA Plus opublikowały 7 lutego pierwszy rozdział mangi Kenty Shinohary (SKET Dance (32 tomy mangi w latach 2007-13, one-shot w sierpniu 2006 roku, 2 tomy nowelki SKET Dance: Extra Dance w latach 2009-10, 77 odcinków anime w latach 2011-12, odcinek OVA SKET Dance: Imouto no Nayami ni Nayamu Ani ni Nayamu Imouto to Sono Nakama-tachi w lutym 2013 roku), Kanata no Astra (5 tomów mangi w latach 2016-17, anime latem 2019 roku)) - Witch Watch. Drugi rozdział wyjdzie 14 lutego.


MANGA Plus opisuje tę historię:


Morihito, chłopiec o sile ogra, wkrótce zamieszka ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa NIko, która trenuje na czarownicę. Magia NIko prowadzi do wszelkiego rodzaju nieprzewidywalnych kłopotów, a mając dwoje nastolatków pod jednym dachem ... Niech zaczną się fantastyczne wybryki! Magiczna seria komediowa Kenty Shinohary, twórcy SKET DANCE i Astra Lost in Space.


Shinohara uruchomił mangę w tegorocznym 10. numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 8 lutego

19. Manga Daisuke Higuchi - Whistle! W (wymawiane „Whistle Double”) wznowiona 8 lutego w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan. Manga została zawieszona w kwietniu 2019 roku z powodu problemów zdrowotnych autorki. Higachi stwierdziła w tym czasie, że brał trochę czasu, aby dojść do siebie i „naładować”.


Manga koncentruje się na dwóch chłopcach. Kōga Tenjō jest błogosławiony zamożną rodziną, słynnym byłym piłkarzem jako ojciec i niezłomnym duchem. Takumi Kurose jest małomównym i oderwanym chłopcem, który przetrwał trudności. Kiedy się spotykają, zaczyna się nowa historia piłki nożnej.


Higuchi wydała mangę w Ura Sunday i Manga ONE we wrześniu 2016 r. Shogakukan opublikował czwarty tom mangi w styczniu 2019 r. Manga to „nowa historia” w mandze piłkarskiej Higuchego - Whistle!


Higuchi zserializowała oryginalną mangę Whistle! w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump od 1998 do 2002 roku. Shueisha wydał 24 tomy mangi. Viz Media wydało wszystkie 24 tomy w języku angielskim od 2004 do 2010 roku, a mangę wydało cyfrowo od 2013 do 2014 roku. Manga otrzymała 39-odcinkową telewizyjną adaptację anime w latach 2002-2003, a adaptację sceniczną w 2016 roku.


Higuchi uruchomiła nową mangę zatytułowaną Dokushi -Blunt- na stronie Comic Boost firmy Gentosha w lipcu ubiegłego roku. Manga jest kontynuacją jej mangi Dokushi. Higuchi opublikowała również specjalny, kolorowy rozdział z mangi Whistle! na stronie Shueishy - Shonen Jump + w sierpniu 2019 r.

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. KIMETSU NO YAIBA: a) W drugim fanbooku mangi Koyoharu Gotouge - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, który ukazał się 4 lutego, Gotouge skomentował, że myślą o napisaniu komedii romantycznej science fiction jako swojego następnego projektu.


Gotouge skomentował, że ostatnio oglądali stare filmy science fiction z kosmitami i że ciekawie było zobaczyć, jak ich spojrzenie na nich zmieniło się od dzieciństwa do dorosłości. Gotouge zauważył, że chcieliby zrobić komedię romantyczną sci-fi, która sprawi, że nawet twórcy „wyskoczą z ośmiopaków”.


Nowy fanbook Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba zawiera trzy nowe one-shoty dostępne wyłącznie w książce graficznej, a także trzy inne one-shoty, które wcześniej pojawiły się w innych publikacjach.


Gotouge wypuścił mangę Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w lutym 2016 r. Manga zakończyła się w maju 2020 r. Shueisha opublikowała 23. i ostatni tom mangi w grudniu 2020 r. Shueisha ujawnił w listopadzie 2019 r., że Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba była drugą najlepiej sprzedającą się mangą firmy w 2019 roku, ustępując tylko mandze Eiichiro Ody - One Piece.


Manga sprzedała się w sumie 102,892 miliony egzemplarzy od 6 grudnia. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a w momencie pisania w styczniu ukazał się 6. tom

b) Manga Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba będzie miała swoją pierwszą wystawę sztuki w tokijskiej galerii Mori Arts Centre od 26 października do 12 grudnia. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Osaki latem 2022 roku.


Na wystawie zostaną pokazane liczne dzieła sztuki autorstwa twórcy serii Koyoharu Gotouge. Będzie również sprzedawać oryginalne towary. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych w późniejszym terminie za pośrednictwem Shueishy i oficjalnej strony internetowej wystawy oraz kont na Twitterze.


Seria wydała swój pierwszy artbook Ikuseisо̄ (Trials and Tribulations Over Many Months and Years) 4 lutego. Drugi fanbook Kisatsutai Kenbunroku: Ni (Demon Slayer Corps Observational Record: Two) również ukazał się tego dnia

c) Weekly Shonen Jump opublikował 4 lutego na Twitterze oświadczenie, w którym zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom z niedawną reklamą polityczną. Oświadczenie jest tłumaczone w następujący sposób: „Widzieliśmy plakaty pewnego polityka wykorzystujące zdjęcia Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, jednak ani Shueisha, ani dział redakcyjny Weekly Shonen Jumpa nie były z tym w żaden sposób powiązane”.


Tweet odnosi się do plakatu używanego do promowania Keisuke Mitsumoto i Hirofumi Yoshimury z Nippon Ishin no Kai, który stał się wirusowy w mediach społecznościowych na początku zeszłego tygodnia.


Plakat wykorzystuje logo w podobnym stylu do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, a także podobny wzór kolorystyczny do ubrania bohatera Tanjiro.


Maskotka bardzo przypominająca Tanjirō została wprowadzona w zeszłym roku przez policję w Hongkongu w celu zwalczania oszustw. Po otrzymaniu krytyki, media w Hongkongu stwierdziły, że policja twierdziła, że ​​„The Little Grape” jest ich oryginalnym dziełem.


W czerwcu ubiegłego roku studio anime Sunrise zaprzeczyło jakiemukolwiek powiązaniu z kandydatem na gubernatora Tokio, który przebrał się za postać z Code Geass- Leloucha Lamperouge'a na swoim plakacie kampanii

2. Oficjalne konto na Twitterze mangi Kore Yamazaki - Oblubienica Czarnoksiężnika ogłosiło 3 lutego, że manga znowu będzie miała przerwę i nie będzie 75. rozdziału w marcowym numerze magazynu Mag Garden - Monthly Comic Garden, który ukazał się 5 lutego. Mangi nie było też w wydaniu z poprzedniego miesiąca.


Ogłoszenie zapewniło czytelników, że Yamazaki nie jest chora, ale zamiast tego ona i jej redaktor opracowują nowy proces produkcji mangi, w świetle nowego stanu wyjątkowego w większości populacji Japonii z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19 ). Rękopis 75. rozdziału jest już gotowy, a manga powróci w przyszłym miesiącu.


Yamazaki wypuściła mangę Oblubienica Czarnoksiężnika w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden w 2013 roku, ale magazyn wstrzymał publikację we wrześniu 2014 roku. Następnie manga przeniosła się do magazynu Monthly Comic Garden wydawcy. Mag Garden opublikowało 14. tom mangi we wrześniu 2020 r. Seven Seas Entertainment wydało 13. tom mangi w październiku 2020 r. Firma wydała dwa uzupełniające książki do mangi w 2017 r. Mangę w Polsce wydaje Studio JG, a we wrześniu 2020 roku ukazał się 11. tom.


The Ancient Magus' Bride: The Golden Yarn (Kinshi-hen) i The Ancient Magus' Bride: The Silver Yarn (Ginshi-hen) również zostały wydane w Japonii w 2017 roku. Obie książki zawierają opowiadania napisane przez samą Yamazaki, a także innych autorów takich jak Yuichiro Higashide (Fate / Apocrypha) i Yoshinobu Akita (Sorcerous Stabber Orphen). Firma Seven Seas Entertainment wydała The Ancient Magus 'Bride: The Golden Yarn w grudniu 2018 roku, a wydała The Ancient Magus' Bride: The Silver Yarn w marcu 2019 roku.


Manga zainspirowała telewizyjne anime, które miało swoją premierę w Japonii w 2017 roku. Crunchyroll transmitował serię w języku japońskim z angielskimi napisami, a Funimation transmitował angielski dub dla serialu. Manga zainspirowała również prequelową oryginalną serię anime wideo (OVA) zatytułowaną The Ancient Magus 'Bride: Those Awaiting a Star w 2017 roku. Funimation wydał pierwsze 12 odcinków serialu telewizyjnego z OVA na wideo w domu w styczniu 2019 roku, a firma opublikował pozostałe 12 odcinków na wideo w domu w kwietniu 2019 roku.


Yamazaki wcześniej ujawniła, że ​​planuje wypuścić nową mangę na wiosnę lub lato

3. ONE PIECE: a) Witryna Shueishy - Shonen Jump + opublikowała 2 lutego ostatni rozdział mangi One Piece Party Ei Andō. Shueisha wydał siódmy i ostatni tom mangi 4 lutego.


Spinoff komediowy mangi zawiera super-zdeformowane (SD) wersje Luffy'ego i Piratów Słomianego Kapelusza.


Andō wypuścił mangę w magazynie Shueishy - Saikyō Jump w grudniu 2014 roku. Shueisha opublikował szósty tom mangi w kwietniu 2020 roku.


Eiichiro Oda rozpoczął serializację mangi One Piece w Weekly Shonen Jump Shueishy 19 lipca 1997 r. W kwietniu ubiegłego roku manga miała 390 milionów egzemplarzy w druku w Japonii i 80 milionów egzemplarzy w ponad 42 innych krajach i terytoriach. łącznie ponad 470 milionów egzemplarzy drukowanych na całym świecie. Manga zdobyła 41. nagrodę Japan Cartoonist Awards w 2012 r. i ustanowiła Rekord Guinnessa w 2015 r. pod względem „największej liczby kopii opublikowanych w tej samej serii komiksów przez jednego autora”. W grudniu w Polsce wyszedł 63. tom

b) Shueisha ogłosiła 4 lutego, że tomy mangi Eiichiro Ody - One Piece mają 480 milionów egzemplarzy w obiegu na całym świecie, w momencie wydania 98. tomu mangi tego samego dnia. Ta suma obejmuje ponad 400 milionów egzemplarzy w obiegu w Japonii i ponad 80 milionów egzemplarzy w obiegu w ponad 42 krajach i terytoriach poza Japonią.


Shueisha rozpoczyna obecną kampanię w usłudze TikTok, aby upamiętnić wydanie najnowszego tomu. Wydawca przekaże 10 replik dzieł sztuki z mangi, losowo osobom, które opublikują filmy z ograniczonymi czasowo efektami One Piece i znacznikiem „# 麦 わ ら の 一味 の 負 け る 気 が し ね ェ チ ャ レ ン ジ” do 18 lutego.


Eiichiro Oda rozpoczął serializację mangi One Piece w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump 19 lipca 1997 r. W marcu 2010 r. wydano po raz pierwszy 57. tom w nakładzie 3 milionów egzemplarzy, co stanowi krajowy rekord branżowy. 67. tom po raz pierwszy wydrukowano w liczbie 4,05 miliona egzemplarzy, co stanowi nowy krajowy rekord branżowy, w sierpniu 2012 r.


Manga zdobyła 41. nagrodę Japan Cartoonist Awards w 2012 r. i ustanowiła Rekord Guinnessa w 2015 r. pod względem „największej liczby kopii opublikowanych w tej samej serii komiksów przez jednego autora”.


W kwietniu ubiegłego roku manga miała 390 milionów egzemplarzy w Japonii i 80 milionów egzemplarzy w ponad 42 innych krajach i terytoriach, co daje w sumie ponad 470 milionów egzemplarzy w obiegu na całym świecie. Oda opublikował tysięczny rozdział w tegorocznym, połączonym, piątym i szóstym numerze magazynu Weekly Shonen Jump, 4 stycznia.


Oda ostatnio powiedział w wywiadzie w sierpniu zeszłego roku, że planuje zakończyć historię za cztery lub pięć lat

c) Marcowy numer magazynu Shueishy - Ribon, który trafił do sprzedaży 3 lutego, przedstawia współpracę między magazynem a mangą One Piece. Współpraca jest częścią kampanii „ONE PIECE 1000LOGS”, która świętuje tysięczny rozdział One Piece.


W dodatku do magazynu znajdują się plakaty rozmiaru B5 przedstawiające 11 bohaterów One Piece, od znanych postaci, takich jak Nami, Robin i Bibi, po Yamato, który po raz pierwszy pojawił się w wątku Wano Country, narysowani przez 11 autorów, których prace są serializowane w Ribon.

Nami narysowana przez Mayu Muratę (Nagareboshi Lens (10 tomów mangi w latach 2010-14, odcinek OVA w marcu 2012 roku, 3 odcinki specjalne w październiku 2012 roku))


Ponadto magazyn zawiera ilustracje okładek w stylu RMC (Ribon Mascot Comics) przedstawiające Luffy'ego, Kida, Lawa i inne postacie, które Oda narysował w rubrykach czytelnika „SBS” z pytaniami i odpowiedziami w tomach tankobon mangi One Piece. Na przodzie tyle okładki znajdują się również elementy z One Piece.

Ponadto w magazynie znajduje się również „Test dopasowania czekolady przyjaźni (Friendship Chocolate Matching Test)”, test dopasowania czytelników do postaci z One Piece autorstwa Mr. 2 Bon Claya. Jeśli chcesz podarować czekoladki przyjaźni postaci z One Piece'a, test powie Ci, kto najlepiej pasuje

4. Kazue Katō ogłosiła 1 lutego na swoim koncie na Twitterze, że odłoży swoją mangę Ao no Exorcist na dwa miesiące. Manga nie pojawi się w marcowym i kwietniowym wydaniu magazynu Shueishy - Jump SQ, który zostanie wydany odpowiednio 4 lutego i 4 marca. Katō wyjaśniła, „po prostu eksplodowało 12 lat zmęczenia”. Dodała, że ​​nie jest chora i cieszy się urlopem.


Viz Media wydaje mangę w języku angielskim i opublikował 2 lutego 25. tom (w Polsce ukazał się w listopadzie 2020 roku). Firma opisuje historię:


Wychowany przez ojca Fujimoto, słynnego egzorcystę, Rin Okumura nigdy nie poznał swojego prawdziwego ojca. Pewnego dnia fatalna kłótnia z ojcem Fujimoto zmusza Rina do zmierzenia się ze straszną prawdą - w żyłach Rina płynie krew władcy demonów Szatana! Rin przysięga pokonać Szatana, ale zrobienie tego oznacza wstąpienie do tajemniczej Akademii Prawdziwego Krzyża i sam zostanie egzorcystą. Czy Rin może walczyć z demonami i utrzymać swój piekielny rodowód w tajemnicy? Nie będzie to łatwe, zwłaszcza gdy wyciągnięcie miecza ojca wyzwoli w nim demoniczną moc!


Katō uruchomiła mangę w Jump SQ. w 2009 roku, a Shueisha opublikował 26. tom mangi w grudniu. Manga zainspirowała dwie telewizyjne adaptacje anime, film anime, kilka OVA, nowelki i serię sztuk teatralnych. Waneko od tej samej autorki w lutym 2015 roku wydało jednotomówkę Time Killers

5. JUJUTSU KAISEN: a) Oficjalne konto Jujutsu Kaisen na Twitterze ogłosiło 1 lutego, że nadchodzący fanbook Jujutsu Kaisen, który zostanie wydany 4 marca, będzie zawierał 10-stronicową dyskusję między twórcą Jujutsu Kaisen - Gege Akutamim i twórcą Bleacha - Tite Kubo. Dwaj artyści mangi również narysują swoje ulubione postacie z serialu.


Akutami opowie o swoim podziwie dla swojego poprzednika Kubo, a Kubo omówi podobieństwa między ich dwoma dziełami.


Kubo (Burn the Witch (manga wychodząca od sierpnia 2020 roku, one-shot w lipcu 2018 roku, 3 odcinki filmowe w październiku 2020 roku)) wypuścił Bleach w 2001 roku i zakończył go w sierpniu 2016 roku. Akutami wypuścił mangę Jujutsu Kaisen w marcu 2018 roku (polska premiera w maju), Oba tytuły ukazały się w odcinkach w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump

b) Oficjalne konto na Twitterze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ogłosiło 5 lutego, że nowy rozdział mangi Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego nie pojawi się w tegorocznym 10. numerze 8 lutego z powodu nagłej choroby Akutamiego. Akutami doszedł do siebie, a manga zostanie wznowiona w jedenastym numerze 15 lutego.


Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie, w którym demony żywią się niczego niepodejrzewającymi ludźmi, fragmenty legendarnego i przerażającego demona Ryoma Sukuny zostały zagubione i porozrzucane. Gdyby jakikolwiek demon pochłonął części ciała Sukuny, uzyskana przez niego moc może zniszczyć świat, jaki znamy. Na szczęście istnieje tajemnicza szkoła Czarowników Jujutsu, którzy istnieją po to, by chronić niepewne istnienie żywych przed nadprzyrodzonymi!


Yuji Itadori jest licealistą, który spędza całe dnie odwiedzając swojego przykutego do łóżka dziadka. Chociaż wygląda jak przeciętny nastolatek, warto zobaczyć jego ogromną siłę fizyczną! Każdy klub sportowy chce, żeby dołączył do niego, ale Itadori wolałby spędzać czas z wyrzutkami szkolnymi w Klubie Okultystycznym. Pewnego dnia klubowi udaje się dostać w swoje ręce zapieczętowany przeklęty przedmiot, ale nie wiedzą, jakie przerażenie wywołają, gdy złamią pieczęć ...

Gege Akutami opublikował mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 roku. Shueisha opublikował 14. tom mangi 4 stycznia. Manga ma 25 milionów egzemplarzy w obiegu (nie sprzedanych) od 26 stycznia.


Viz Media opublikowało pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim jednocześnie z Japonią w ramach swojej inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jumpa w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej. Shueisha publikuje również mangę na swojej stronie internetowej MANGA Plus. MANGA UKAŻE SIĘ W MAJU W POLSCE!!!!

Manga zainspirowała telewizyjne anime od studia MAPPA, które miało swoją premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

c) Oficjalny kanał YouTube Weekly Shonen Jump przesłał wersję sekwencji endingu Jujutsu Kaisen z postaciami gag mangi Shūheia Miyazakiego - Me & Roboco. Animowana sekwencja pokazuje tytułowego Roboco wykonującego ruchy zamiast Yujiego i innych. Miyazaki osobiście narysował animacje i tła.


Obie serie ukazały się w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump. Me & Roboco po raz pierwszy wystartowało w lipcu ubiegłego roku

6. Marcowe wydanie magazynu Kodanshy - Good! Afternoon opublikowało 5 lutego ostatni rozdział mangi Ajin Gamona Sakuraia. Kodansha dostarczy 17-ty i ostatni tom mangi 7 maja.


Manga osiągnęła punkt kulminacyjny 7 stycznia.


W oryginalnej mandze nieśmiertelny pojawił się po raz pierwszy na afrykańskim polu bitwy 17 lat temu. Później wśród ludzi zaczęły pojawiać się rzadkie, nieznane nowe, nieśmiertelne formy życia, które stały się znane jako „Ajin” (półludzie). Tuż przed wakacjami japoński licealista o imieniu Kei Nagai ginie w wypadku samochodowym w drodze ze szkoły do ​​domu. Jednak zostaje ożywiony, a za jego głowę zostaje nałożona cena. Tak zaczyna się życie chłopca w ucieczce przed całą ludzkością.


Sakurai uruchomił mangę w magazynie Kodanshy - Good! Afternoon w 2012 roku, a Kodansha opublikował 16. tom mangi w Japonii 7 maja. Vertical Comics wydaje mangę w języku angielskim. Crunchyroll publikuje nowe rozdziały, gdy Kodansha publikuje je w Japonii. W Polsce mangę wydaje Studio JG, a w momencie pisania w styczniu ukazał się 15. tom.


Pierwszy sezon anime miał premierę w styczniu 2015 roku i trwał 13 odcinków. Netflix transmitował nowe odcinki w Japonii trzy dni po ich premierze w japońskiej telewizji, a transmisję strumieniową całego pierwszego sezonu poza Japonią rozpoczął w kwietniu 2016 r. Drugi sezon miał premierę w Japonii w październiku 2016 r. Netflix rozpoczął transmisję drugiego sezonu w grudniu 2016 r.


Manga zainspirowała także trylogię filmową anime 3D CG w 2015 i 2016 roku. Manga zainspirowała również trzy OVA, które zostały dołączone do ósmego, dziewiątego i dziesiątego tomu mangi w 2015, 2016 i 2017 roku.


Ponadto we wrześniu 2017 roku w Japonii otwarto film Live-Action

7. Marcowe wydanie magazynu Kodanshy - Good! Afternoon ujawnił 5 lutego, że manga Grand Blue zostanie wznowiona w kwietniowym numerze, który ukaże się 4 marca.


W lutowym numerze magazynu manga została przerwana, ponieważ Inoue cierpiał na ból pleców z powodu przepracowania. Marcowy numer Good! Afternoon stwierdził, że „dolna część pleców Inoue została ożywiona”!


Kenji Inoue i Kimitake Yoshioka uruchomili mangę w magazynie Kodanshy - Good! Afternoon w kwietniu 2014. Crunchyroll wydaje także rozdziały mangi, które debiutują w Japonii. Mangę w Polsce wydaje Studio JG, a w momencie pisania w listopadzie ukazał się 3. tom.

Manga zainspirowała telewizyjne anime, którego premiera odbyła się w lipcu 2018 roku. Amazon Prime Video transmitował anime na całym świecie w trakcie jego emisji. Manga zainspirowała również film Live-Action, który został otwarty w Japonii w sierpniu 2020 roku

8. a) 26. tom mangi Kōheia Horikoshiego - My Hero Academia znalazł się na 1. miejscu listy 20 najlepszych powieści graficznych NPD BookScan dla dorosłych w styczniu. Polska premiera tomu zaplanowana na 30 marca.


Na liście z tego miesiąca znalazło się 19 tomów mangi, w tym:

 • #1 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 26

 • #2 — Gege Akutami's Jujutsu Kaisen volume 1

 • #3 — Kaiu Shirai and Posuka Demizu's The Promised Neverland volume 1

 • #5 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 1

 • #6 — Gege Akutami's Jujutsu Kaisen volume 0

 • #7 — Hajime Isayama's Attack on Titan volume 1

 • #8 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 24

 • #9 — Tsugumi Ohba and Takeshi Obata's Death Note Black Edition volume 1

 • #10 — Kaiu Shirai and Posuka Demizu's The Promised Neverland volume 2

 • #11 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 25

 • #12 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 2

 • #13 — Junji Ito's Uzumaki Hardcover

 • #14 — Sui Ishida's Tokyo Ghoul volume 1

 • #15 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 1

 • #16 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 3

 • #17 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 4

 • #18 — Kaiu Shirai and Posuka Demizu's The Promised Neverland volume 18

 • #19 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 3

 • #20 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 2

Rankingi BookScan zbierają dane o sprzedaży z ponad 16 000 lokalizacji, w tym Barnes & Noble i innych sieci księgarskich, niezależnych księgarń i zakupów online - ale nie sprzedaży w sklepach z komiksami, Walmart.com i niektórych innych miejscach. Rankingi obejmują około 85% rynku amerykańskich książek drukowanych

b) Trzy tomy mangi My Hero Academia Kōheia Horikoshiego, jeden tom mangi Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego, jeden tom mangi Koyoharu Gotouge Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba i jeden tom mangi Hajime Isayamy - Atak Tytanów znalazły się naLiście Bestsellerów Książek Graficznych i Mang wydawanych przez The New York Times na początku lutego.


26. tom My Hero Academia uplasował się na 2. miejscu, pierwszy na 12., a drugi na 14. miejscu. Pierwszy tom Jujutsu Kaisen zajął 7 miejsce. Pierwszy tom Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba uplasował się na 9. miejscu. Pierwszy tom Ataku Tytanów zajął 10 miejsce na liście.


New York Times opublikował swoją pierwszą Listę Bestsellerów Książek Graficznych i Mang w październiku 2019 roku i jest to jedna z kategorii nowych list bestsellerów gazety.


Pierwszy tom My Hero Academia uplasował się na 3. miejscu, a drugi na 5. miejscu w styczniu. Pierwszy tom Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba uplasował się na 7. miejscu. Remina - Gwiazda Piekieł Junjiego Ito uplasowała się na 9. miejscu. Pierwszy tom Ataku Tytanów zajął 14 miejsce na liście w tym samym miesiącu

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com