ZAMROŻONE NEWSY - GRY I CIEKAWOSTKI

GRY

1. Nintendo ujawniło 1 lutego swoje zestawienie zysków za trzeci kwartał za okres dziewięciu miesięcy, który zakończył się 31 grudnia. Firma sprzedała łącznie 79,87 miliona jednostek Switch na całym świecie, przewyższając łączną sprzedaż Nintendo 3DS na poziomie 75,94 miliona sztuk. Switch to piąta najlepiej sprzedająca się konsola firmy po Nintendo DS, Nintendo Wii, Game Boy i Game Boy Advance.


Sprzedaż sprzętu osiągnęła 24,10 mln sztuk w ciągu tego dziewięciomiesięcznego okresu, co oznacza wzrost o 35,8% w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku podatkowego), a sprzedaż oprogramowania osiągnęła 176,10 mln sztuk, co oznacza wzrost o 43,0% rok do roku.


Animal Crossing: New Horizons sprzedała się w 19,41 miliona egzemplarzy od kwietnia do grudnia 2020 roku, co daje w sumie 33,41 miliona egzemplarzy na całym świecie. Gra wyprzedza Mario Kart 8 Deluxe w całkowitej sprzedaży gier na Switcha, z 33,41 milionami egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Mario Kart 8 Deluxe sprzedała się w 8,64 miliona egzemplarzy w ciągu dziewięciu miesięcy. Nintendo ujawniło również inne najlepiej sprzedające się gry, w tym Paper Mario: The Origami King z 3,05 milionami sprzedanych kopii, Super Mario 3D All-Stars z 8,32 milionami, Mario Kart Live: Home Circuit z 1,08 milionami, Pikmin 3: Deluxe z 1,94 milionami oraz Ring Fit Adventure z 5,95 milionami sprzedanych egzemplarzy. Switch ma teraz w sumie 29 milionów tytułów sprzedanych, w porównaniu do 20 tytułów w poprzednim kwartale.


Sprzedaż netto Nintendo w tym okresie fiskalnym osiągnęła 1,4044 bln jenów (13 mld $), a sprzedaż za granicą w wysokości 1,0898 bln jenów (10 mld $) stanowi 77,6% całości. Sprzedaż wydań cyfrowych i Nintendo Switch Online również była stabilna, osiągając 256 mld jenów (2 mld $), co oznacza wzrost o 104,9% rok do roku. Firma odnotowała wysoką sprzedaż w przypadku dwóch dodatków do gier Pokémon Sword i Pokémon Shield. Przychody Nintendo związane z telefonami komórkowymi i IP osiągnęły 42 mld jenów (400 mln $), co oznacza wzrost o 13,8% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.


Nintendo zrewidowało swoją prognozę finansową i obecnie spodziewa się sprzedaży netto na poziomie 1,6 bln jenów (15 mld $), w porównaniu z poprzednimi szacunkami na poziomie 1,4 bln jenów. Firma prognozuje zysk w wysokości 560 mld jenów (5,3 mld $), co oznacza wzrost w stosunku do poprzednich szacunków 450 mld jenów.


Firma sprzedała łącznie 68,30 milionów urządzeń Switch na całym świecie w drugim kwartale, który zakończył się 30 września

2. Nippon Ichi Software otworzyło 1 lutego teaserową stronę internetową i ujawniło wideo.


Oficjalne konto projektu na Twitterze zawiera wskazówki dotyczące tytułu. Biografia konta zawiera tekst „Ktoś, kto czuje, że jego życie jest tragedią - taką osobę chcę uratować”.


Nippon Ichi Software jest znane z serii taktycznych gier RPG Disgaea. Spółka zależna NIS America lokalizuje i publikuje swoje gry w Ameryce Północnej, a także udziela licencji i wydaje licencje na anime. Firma utworzyła nową spółkę zależną o nazwie SystemSoft Beta w styczniu 2020 r.

3. Square Enix rozpoczął 2 lutego streaming filmu otwierającego NieR Re[in]carnation, pierwszej gry mobilnej z serii NieR. Wideo zawiera klipy z rozgrywki.


Gra zostanie uruchomiona na urządzeniach z systemem iOS i Android w Japonii 18 lutego.


Square Enix ujawnił 11 grudnia, że gra jest opóźniona z ogólnej premiery w 2020 roku do premiery w pierwszej połowie 2021 roku.


Gra fabularna na urządzenia z systemem iOS i Android będzie bezpłatna, a opcjonalne elementy w grze będą dostępne do kupienia. Square Enix produkuje grę, Applibot rozwija grę, a CyDesignation projektuje postacie. Gra zostanie wydana w Ameryce Północnej i Europie.


Nieistniejący już japoński twórca gier Cavia (Drakengard, Resident Evil: The Darkside Chronicles) opracował oryginalną grę NieR jako spinoff serii Drakengard w 2010 roku. Square Enix wydało wersje gry na dwie różne konsole: NieR Gestalt na Xbox 360 i NieR Replicant na PS3. W NieR Replicant zastosowano inny projekt postaci dla głównego bohatera i niewielkie różnice w fabule. NieR była ostatnią grą opracowaną przez Cavię, zanim została rozwiązana i wchłonięta przez AQ Interactive Inc. w lipcu 2010 roku.

NieR Replicant otrzyma zremasterowaną edycję na PS4, Xbox One i PC, a także ukaże się w języku angielskim. Square Enix wyda grę w Japonii 22 kwietnia na konsole (i na PC w Japonii 24 kwietnia), a poza Japonią 23 kwietnia.

Kontynuacja NieR: Automata została wydana na PS4 w Japonii w lutym 2017 r., a następnie w Ameryce Północnej i Europie w marcu 2017 r. Square Enix wydało również grę na Steama w marcu 2017 r., a na Xbox One w czerwcu 2018 r. Gra ma łączną liczbę wysyłek i sprzedaży cyfrowych pobrań na poziomie 4,5 miliona

4. Sega of America ogłosiła 1 lutego, że gra Judgment (Judge Eyes: Shinigami no Yuigon) zostanie wydana 23 kwietnia na PlayStation 5, Xbox Series X | S i Google Stadia. Firma rozpoczęła transmisję zwiastuna tego ogłoszenia.


Gra została wydana na Zachodzie w czerwcu 2019 roku na PS4. Gra trafiła do Japonii w grudniu 2018 roku. Sega zmieniła model postaci i japoński głos dla postaci Kyoheia Hamury w zachodniej wersji po aresztowaniu członka Denki Groove i aktora Pierre'a Takiego pod zarzutem nielegalnego posiadania i używania kokainy. Sega ponownie wydała grę w Japonii w nowej wersji z nowym modelem postaci i innym głosem w lipcu 2019 roku.


Sega opisuje grę:


Wejdź do umysłu Takayukiego Yagamiego i wykorzystaj umiejętności śledcze, aby odkryć sekrety, które kryją się głęboko w skorumpowanym podbrzuszu Kamurocho, gdy Judgment zostanie wydany latem 2019 roku!


Greg Chun występuje w angielskim dubbingu jako Takayuki Yagami. Inni członkowie obsady dubowej to Crispin Freeman, Matthew Mercer, Cherami Leigh, Yuri Lowenthal, James Hong, Ed O'Ross, Amy Walker, Matt Yang King, Fred Tatasciore i Brian McNamara. W dubowej obsadzie pojawią się gościnnie SungWon Cho, Cristina Vee i Max Mittelman.


Gra ma zarówno angielski, jak i japoński dźwięk z napisami w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Gra zawiera dwa różne zestawy napisów, jeden odpowiadający angielskiej ścieżce dźwiękowej i jeden tłumaczący japońską ścieżkę dźwiękową

5. W wywiadzie dla kanału The Serf Times na YouTube 2 lutego komik Adam Conover poinformował, że Nintendo odwołało zarówno planowany na Netflix projekt The Legend of Zelda, jak i projekt Claymation Star Fox College Humor, po tym, jak poprzedni projekt wyciekł do prasy w 2015 r. Według Conovera, Shigeru Miyamoto z Nintendo spotkał się już z CollegeHumor (z którym Conover był związany w 2015 roku) przy projekcie Star Fox, ale po wycieku projektu Zelda Nintendo anulowało oba projekty.


Wall Street Journal poinformował, że Netflix produkuje projekt oparty na grze wideo Nintendo - The Legend of Zelda, chociaż Nintendo powiedział później, że „nie komentuje plotek ani spekulacji”. Według raportu The Wall Street Journal, celem projektu Netflix było „stworzenie familijnej Gry o Tron

6. Aniplex ogłosił 1 lutego, że zawarł kapitałowe porozumienie z twórcą gier f4samurai. To powiązanie wzmocni wzajemne relacje obu firm, przy jednoczesnym poszanowaniu niezależności innych i pozwoli Aniplex na zwiększenie zasięgu w grach.


Obie firmy pracowały już razem nad grami mobilnymi Magia Record: Puella Magi Madoka Magica Side Story i Disney Twisted Wonderland, opracowane przez f4samurai. Firma stworzyła również gry Hortensia Saga i Ange Vierge dla Sega Networks.


Istniejące spółki zależne Aniplex obejmują studia anime A-1 Pictures i CloverWorks, firmę Quatro A i dystrybutora w Ameryce Północnej Aniplex of America. Założył również spółkę Peppermint Anime w Niemczech, a w marcu 2020 r. założył firmę Boundary, zajmującą się animacjami 3D CG. Sony jest właścicielem Aniplex poprzez swoje ramię Sony Music Entertaniment Japan.


Sony Pictures Television ogłosiło we wrześniu 2019 roku, że wraz z Aniplex konsolidują trzy należące do Sony firmy zajmujące się przejęciem i dystrybucją anime - Funimation z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Wakanim z siedzibą we Francji i Madman Anime Group z Australii - w jedno wspólne przedsięwzięcie. Sony Pictures Television Networks przejęło większościowy pakiet udziałów w Funimation za 143 mln $ w 2017 r. Sony Funimation Global Group ogłosiła niedawno w grudniu, że kupi Crunchyroll za 1,175 mld $

7. Historia pochodzenia Paula Greyrata, ojca bohatera Rudeusa Greyrata z serii Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation, zostanie zaimplementowana w nadchodzącej grze mobilnej Mushoku Tensei ~Game ni Nattemo Honki Dasu~ (Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation - I'll Seriously Try Even If It's Made Into a Game). Historia, zatytułowana „Paul Gaiden”, została napisana pod pełnym nadzorem twórcy serii, Rifujina na Magonote.

„Paul Gaiden” to opowieść o przeszłości Paula Greyrata i jest opisana następująco:


Urodzony jako najstarszy syn szlachetnej rodziny Notos Greyrat w Królestwie Asury, Paul był wolnym duchem chłopcem, który biegał po rezydencji, uciekając przed nauką, której nie lubił. Pewnego dnia jego ojciec, Amaranth, wysłał go do szkoły na terytorium Milbots. Stosunki międzyludzkie są uosobieniem społeczeństwa arystokratycznego, w którym klasa to władza. Paul czuł się nieswojo w szkole i nie był w stanie sprostać nauce, ale był też jedynym zainteresowanym zajęciami szermierki prowadzonymi przez starszą szermierkę ...


Mushoku Tensei ~ Game ni Nattemo Honki Dasu ~ to darmowa (z opłatami za przedmioty w grze) gra fabularna, która jest rozwijana na urządzenia z systemem iOS i Android. Producent Aiming i dystrybutor Beaglee planują wypuścić grę do końca tego roku. a rejestracja wstępna jest obecnie akceptowana. Poniżej znajduje się kilka zdjęć z gry.

Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation miało swoją premierę 10 stycznia, a Funimation transmituje serię w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Meksyku i Brazylii.


Rifujin na Magonote jako pierwszy opublikował historię na łamach „Let's Become Novelists!” w 2012 roku. Kadokawa opublikował pierwszy tom nowelki z ilustracjami autorstwa Shirotaki w kwietniu 2014 roku. Nowelka uplasowała się na 8. miejscu listy Kono Light Novel ga Sugoi! tankōbon w 2019 roku. Nowelka i manga mają łączny druk 2,2 miliona egzemplarzy w Japonii na październik 2018 r.

8. W historii Angel Beats! Yui i Iwasawa nigdy nie wystąpiły razem, ale wydaje się, że w świecie Pachislots wszystko może się zdarzyć. Ponad 10 lat po debiucie oryginalnego anime Angel Beats!, serial wreszcie debiutuje w Pachislot. Na maszynach znajdzie się setlista składająca się z 33 piosenek, w tym zupełnie nowy utwór „Awakening Song” w wykonaniu LiSY (OP Kimetsu no Yaiba, ED My Hero Academia, OP Fate Apocrypha, ED Fate/stay night: Unlimited Blade Works, OP i ED Fate Zero, OP i ED Mahouka Koukou no Rettousei, openingi Nisekoi, Qualidea Code) i mariny, odpowiednio wokalistów Yui i Iwasawy.


Sammy wydał 2 lutego specjalny film promocyjny, w którym zapowiadano piosenkę i specyfikacje maszyn.


Maszyny zostaną zainstalowane w różnych salonach gier w całej Japonii w kwietniu

9. Netmarble ogłosił 4 lutego, że jego gra RPG mobilna Seven Knights jest inspiracją dla telewizyjnego anime, którego premiera odbędzie się w kwietniu, a jego tytuł to Seven Knights Revolution: Eiyū no Keishōsha (The Hero's Successor). Netmarble ogłosił również, że w tym roku ukaże się nowa praca z serii gier zatytułowana Seven Knights Revolution.


W anime wystąpią:

Daiki Yamashita jako Nemo

Hibiku Yamamura jako Faria


Kazuya Ichikawa (Monster Strike the Animation, The World Ends with You the Animation) reżyseruje anime w LIDEN FILMS i Domerica. Ukyō Kodachi (kompozycja serii Lord El-Melloi II's Case Files: Rail Zeppelin Grace note, Boruto: Naruto Next Generations) nadzoruje scenariusze serialu, Arisa Matsuura (Clean Freak! Aoyama kun) jest projektantem postaci, a Yoshiaki Fujisawa (The Eccentric Family, Love Live! School idol) zajmuje się komponowaniem muzyki. Oryginalne dzieło przypisuje się Seven Knights Revolution.


W historii anime było kiedyś wielu bohaterów, którzy uratowali świat przed zniszczeniem. Od tamtej pory minął czas, a młodzi mężczyźni i kobiety, którzy mają tytuł „Następcy”, budzą moc od dawnych bohaterów i powierzają losy świata. „Siedmiu Rycerzy” to grupa czołowych Następców. Wśród Siedmiu Rycerzy jest młoda kobieta imieniem Faria, która walczy z oddziałami Zniszczenia. W środku tej bitwy ratuje młodego mężczyznę imieniem Nemo. Nemo budzi wtedy moc Następcy, ale nikt nie wie o bohaterze, którego moce odziedziczył.


Ta gra została wydana na urządzenia iOS i Android w Japonii w 2016 roku. Netmarble wydała również grę mobilną w języku angielskim. Firma opisuje historię:


W dniu, w którym słońce nie chciało wschodzić

Bóg Zniszczenia podzielił swoją moc na dwanaście części

i rozdał ją dwunastu wybranym przywódcom na ziemi.

Spośród nich siedmiu zostało wybranych w ziemi Asgardu.

Ich śmiertelne moce zagrażały sobie nawzajem, a wojna wydawała się nieunikniona.

Bogini Ellena zlitowała się nad światem i postanowiła zakończyć wojnę, wybierając chłopca, którego uznała za godnego, i przekazała mu własne moce ukryte głęboko w jego świadomości, aby zapobiec nadużyciom.

Po dowiedzeniu się o swojej adoptowanej przeszłości, Evan, syn generała, wyrusza na przygodę w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców, a jedyną wskazówką jest naszyjnik, który dostał od jego biologicznych rodziców.

Podczas swojej przygody Evan natknął się na miasto spustoszone przez Gobliny i uratował dziewczynę o imieniu Karin przed niebezpieczeństwem.

Po utracie obojga rodziców w najazdach Goblinów Karin postanawia opuścić swoje miasto, aby rozpocząć własną przygodę u boku Evana.


Netmarble wypuściło grę na Nintendo Switch z serii zatytułowaną Seven Knights -Time Wanderer- (Seven Knights: Jikū no Tabibito) w języku angielskim i japońskim 5 listopada. Netmarble wydało grę Seven Knights II mobilnie w Korei Południowej

10. KOEI Tecmo Games ogłosiło 4 lutego, że ponownie wydaje Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book, Atelier Firis: The Alchemist and the Mysterious Journey oraz Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings - trzy gry w trylogii Gusta w serii gier Atelier - w nowym wydaniu Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack na PS4, Nintendo Switch i Steama 22 kwietnia. KOEI Tecmo transmituje zwiastun wydania.


W nowej wersji wszystkie trzy gry będą dostępne w jednym wydaniu, ale gracze będą mogli również kupić każdą grę oddzielnie. Wydania będą zawierały wcześniej wydane DLC dla każdej gry, a także nową zawartość. Wydanie będzie zawierało również cyfrowe artbooki, tryby fotograficzne i opcję przyspieszenia bitew. Wydanie będzie pierwszym, w którym Atelier Sophie i Atelier Firis będą dostępne na Switcha.


Gust i KOEI Tecmo Games wydali gry „Mysterious Trilogy” od 2015 do 2017 roku.


Najnowsze wydanie z serii gier Atelier to Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy. Gra została wydana w Japonii na PS4, PS5 i Switcha 3 grudnia. Gra została wydana w Ameryce Północnej 26 stycznia na PS4, Switcha, Steama oraz cyfrowo na PS5. Gra została wydana w Europie 29 stycznia

11. 25-31 stycznia w Japonii sprzedały się: Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban! - 1 789 756 egzemplarzy od 19 listopada, Ring Fit Adventure - 2 316 011 egzemplarzy od 18 października 2019 roku, Animal Crossing: New Horizons - 6 606 006 egzemplarzy od 20 marca, Disgaea 6 - 23 551 egzemplarzy na Switcha i 15 761 egzemplarzy na PS4 od 28 stycznia, Sekai no Asobi Taizen 51 - 623 205 egzemplarzy od 5 czerwca, Pokemon Sword & Shield - 3 947 256 egzemplarzy od 15 listopada 2019 roku, Buddy Mission Bond - 6 531 egzemplarzy od 29 stycznia, Sakuna: Of Rice And Ruin - 128 442 egzemplarze od 12 listopada, Umineko no Naku Koro ni Saku: Nekobako to Musō no Kōkyōkyoku - 5 821 egzemplarzy od 28 stycznia, Re:ZERO -Starting Life in Another World- : The Prophecy of the Throne - 5 083 egzemplarze od 28 stycznia, Pikmin 3 Deluxe - 532 285 egzemplarzy od 30 października, Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise - 64 698 egzemplarzy od 3 grudnia i Human: Fall Flat - 112 345 egzemplarzy od 25 czerwca. Pozostały ranking

12. Firma acttil z siedzibą w Los Angeles ogłosiła 4 lutego, że wyda angielską wersję gry Shachibato! President, It's Time for Battle! Maju Wars na Steama wiosną 2021 roku. Demo gry będzie można pobrać podczas Steam Games Festival do 9 lutego. Deweloper Partnerzy PREAPP rozpoczęli 2 lutego streaming angielskiego zwiastuna gry.


Firma opisuje RPG:


Shachibato! to turowa gra RPG typu roguelike fantasy. Przejmiesz kontrolę nad naszym bohaterem, młodym przedsiębiorcą, który kieruje firmą zajmującą się przygodami. Pewnego dnia, gdy wybierasz się na zakupy po nowy sprzęt do przygód, w mieście przetacza się potężne trzęsienie ziemi! Po wyjściu na zewnątrz zauważysz, że dokładnie tam, gdzie kiedyś znajdowało się biuro Twojej firmy, pojawił się tajemniczy portal! Teraz musisz zagłębić się w niebezpieczną działalność eksploracji lochów, aby uratować swoich pracowników i przywrócić swój biznes!


Producent PREAPP Partners ogłosił 1 grudnia, że opracowuje wersję PC oryginalnej gry mobilnej Shachō, Battle no Jikan Desu! (Shachibato! President, It's Time for Battle!), teraz zatytułowanej Shachibato! President, It's Time for Battle! Maju Wars. Gra ma zostać wydana w języku angielskim, japońskim i chińskim uproszczonym.


Strategiczna gra fabularna isekai (alternatywny świat) osadzona jest w świecie, w którym na niebie nagle pojawiają się międzywymiarowe wrota, otwierające portale do niezliczonych lochów. Fabuła wyobraża sobie, że gracz jest prezesem firmy, który zatrudnia poszukiwaczy przygód, aby walczyli z lochami wypełnionymi potworami w poszukiwaniu skarbów, które się w nich znajdują. Gracz „rekrutuje” lub szkoli wojowników, magów, rycerzy, myśliwych, łotrzyków i inne klasy pracowników, a następnie wysyła pracowników do bitew.


Kadokawa, Deluxe Games i PREAPP Partners wypuścili grę na urządzenia z systemem iOS i Android w październiku 2019 r. i zakończyli serwis po 31 października. Gra była bezpłatna i wymagała opłat za niektóre elementy w grze. Masahiro Yamamoto (franczyza Disgaea) wyreżyserował grę, a ilustracje narysowali tacy artyści jak Asao Urata, Genyaky, Naoki Saitō, Haruta i Mine Yoshizaki (Sgt. Frog, Kemono Friends).

Gra zainspirowała anime, które miało premierę 5 kwietnia i miało 12 odcinków. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii pod tytułem Shachibato! President, It's Time for Battle!

13. Square Enix ujawnił podczas transmisji na żywo 6 lutego dla gry Final Fantasy XIV MMORPG, że jesienią wyda nowe rozszerzenie do gry pod tytułem Endwalker (Gyōgetsu no Finale). Firma ujawniła również, że gra doczeka się wersji na PS5, a otwarta beta tej wersji zostanie uruchomiona 13 kwietnia na całym świecie. Pełna wersja na PS5 będzie dostępna po zakończeniu otwartej bety.


Square Enix strumieniuje zwiastuny nowego rozszerzenia (jp i eng) i wersji na PS5.


Endwalker, czwarte rozszerzenie gry, będzie zawierało nową pracę Sage (uzdrowiciel), a także kolejną nową pracę (melee DPS). Square Enix opisuje fabułę dodatku:


Endwalker przedstawia punkt kulminacyjny historii Hydaelyn i Zodiark, w której Wojownicy Światła spotkają się z jeszcze większym nieszczęściem niż kiedykolwiek wcześniej, podróżując do odległych zakątków Hydaelyn, a nawet na Księżyc. Oprócz zakończenia długiej historii, która rozpoczęła się wraz z A Realm Reborn ™, Endwalker wyznaczy nowy początek ukochanej gry MMO, przygotowując grunt pod nowe przygody, którymi mogą cieszyć się wieloletni fani i nowi gracze.


Nowe rozszerzenie będzie również zawierało podwyższenie poziomu z 80 do 90, nowe lochy, nowy rajd o wysokim poziomie trudności, nową „zawartość PvP na małą skalę”, nowe obszary, nowe plemię bestii, nowy sprzęt i przepisy rzemieślnicze, nowy dzielnica mieszkaniowa i nie tylko. Reżyser gry Naoki Yoshida stwierdził, że wydanie nowego rozszerzenia zostało opóźnione przez pandemię koronawirusa (COVID-19).


W dniach 15-16 maja odbędzie się bezpłatne wydarzenie „Final Fantasy XIV Digital Fan Festival 2021”.


Yoshida ujawnił również, że aktualizacja 5.5 „Death Unto Dawn” do gry pojawi się w dwóch odsłonach 13 kwietnia i pod koniec maja.


Firma Square Enix wydała Final Fantasy XIV Online na komputery osobiste we wrześniu 2010 roku. Po krytyce fanów firma ujawniła zaktualizowaną wersję gry zatytułowaną Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, która dodała nowy świat i nową historię. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn pojawiło się na komputerach PC z systemem Windows i PS3 w sierpniu 2013 r., a następnie na PS4 w kwietniu 2014 r. Aplikacja towarzysząca grze na iOS i Androida została uruchomiona w sierpniu 2019 r.


Square Enix wydało pierwszy dodatek do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, zatytułowany Heavensward, w czerwcu 2015 roku. Drugi dodatek, Stormblood, został wydany w czerwcu 2017 roku. Trzeci dodatek, Shadowbringers, został wydany w lipcu 2019 roku. Gra przekroczyła 16 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie.


Telewizyjny miniserial Live-Action Final Fantasy XIV Dad of Light zadebiutował w serwisie Netflix w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2017 r. Oryginalne materiały źródłowe zainspirowały również remake filmu Live-Action z nową obsadą, który został otwarty w czerwcu 2019 r. Gra jest także inspiracją dla serialu Live-Action w telewizji Sony Pictures i Hivemind

14. Transmisja na żywo „Idolm @ ster Starlit Season: Starlit Report - Supersized Episode” zadebiutowała 6 lutego pierwszym pełnym filmem promocyjnym do gry The IDOLM @ STER Starlit Season. Strumień i wideo zapowiadały, że gra zadebiutuje (po pewnym czasie) 27 maja na PS4 i Steama. Ujawnili również, że w grze pojawi się nowy idol Kohaku Okuzora, którego głosem będzie Aimi Tanaka.


Gra obchodzi 15. rocznicę serii The IDOLM @ STER i zawiera postacie z The IDOLM@STER, The IDOLM@STER Cinderella Girls, The IDOLM@STER Million Live! i The IDOLM@STER: Shiny Colors.

W historii gry idole z czterech gier połączą się, tworząc Project Luminous. Idole biorą udział w wielkim festiwalu Starlit Season, aby określić jednostkę idola, która wystąpi podczas otwarcia nowego Starlit Dome. Gracz jest producentem 765 Production, który wraca do Japonii po ukończeniu zagranicznego szkolenia. Po powrocie do biura agencji rozrywkowej prezes firmy Junjirō Takagi informuje gracza, że ​​inne firmy gromadzą specjalne jednostki idoli, aby wziąć udział w Starlit Season. Ponieważ Takagi wyjaśnia, że ​​wiele agencji już się przygotowuje, zleca graczowi utworzenie nowej jednostki do 765 Production, aby uczestniczyć w uroczystościach. Od różnych idoli i ich producentów rozpoczyna się Project Luminous.


Gra będzie wykorzystywała silnik Unreal Engine 4 i zawierać „idolowe reprezentacje wizualne”. Gra będzie miała „rozwinięte” funkcje występów na żywo, a sceny komunikacji pokażą interakcje między idolami z różnych agencji.


The IDOLM@STER Stella Stage, najnowsza gra konsolowa z serii, wyszła na PS4 w grudniu 2017 r. Gra przeglądarkowa mobilna The IDOLM@STER: Shiny Colors, która jest najnowszą grą z całej serii, wyszła w kwietniu 2018 r.


Seria obejmuje również liczne anime, a także nowelkę, mangę i wydarzenia na żywo

15. Tegoroczny, dziesiąty numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ujawnił 8 lutego, że gra wideo Kimetsu no Yaiba: Hinokami Keppūtan zostanie wydana na PS5, Xbox One i Steam w dodatku do poprzednio zapowiadanej wersji na PS4. Gra ma jeszcze zadebiutować w tym roku.


Oficjalna strona internetowa gry wideo Kimetsu no Yaiba: Hinokami Keppūtan ujawniła 8 lutego, że gra pojawi się również na Xbox Series X i S, oprócz PS4, PS5, Xbox One i Steama (magazyn Shueishy - Weekly Shonen Jump nie zamieścił listy Xbox Series X i S wcześniej tego dnia).


W grze pojawi się tryb fabularny, który pozwoli fanom ponownie przeżyć historię pierwszego telewizyjnego anime. Tryb bitwy pozwoli graczom grać różnymi postaciami.


Aniplex opóźnia wydanie oddzielnej gry mobilnej Kimetsu no Yaiba: Keppū Kengeki Royale (Demon Slayer: Blood-Stench Blade Royale) na czas nieokreślony, aby poprawić jakość gry. Gra miała zadebiutować wcześniej w 2020 roku. W tej darmowej na smartfony „asymetrycznej grze akcji o przetrwaniu” zmierzą się ze sobą zespoły Pogromców Demonów i demonów, a gracze będą walczyć w sceneriach z tej historii, używając różnych umiejętności i postaci.


Koyoharu Gotouge uruchomił mangę Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba w Weekly Shonen Jump w lutym 2016 r., a zakończył ją 18 maja. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej. Shueisha wydał 23. i ostatni tom 4 grudnia. 6. tom w Polsce ukazał się w styczniu.


Telewizyjna adaptacja anime miała swoją premierę w kwietniu 2019 roku i trwała przez 26 odcinków. Aniplex of America licencjonuje serial i transmituje go na Hulu, Crunchyroll i FunimationNow. Blok programowy Toonami - Adult Swim miał swoją premierę anime 12 października. Funimation zaczął streamować angielski dub 8 grudnia.

Film anime Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train został otwarty 16 października. Funimation i Aniplex of America pokażą go w kinach w Ameryce Północnej w 2021 roku.


Manga jest także inspiracją dla nowej sztuki teatralnej, która zadebiutuje latem 2021 roku. Pierwsza adaptacja do sztuki scenicznej zadebiutowała w Tokio w styczniu ubiegłego roku

16. FILMWEB: Nowoczesny tablet daje niezliczone możliwości, ale jedna jest szczególnie ważna: na Galaxy Tab S7+ możecie wszędzie zabrać swoje ulubione gry. Wideo.


Z Galaxy Tab S7+ zanurzycie się w fabule gry bez reszty. 12,4 calowa matryca Super AMOLED o rozdzielczości 2800 x 1752 pikseli zapewnia żywe kolory, a ekran pozostaje czytelny nawet w pełnym słońcu. W grach pełnych akcji liczy się każda sekunda. Dlatego tablet Galaxy Tab S7+ oferuje odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz, co gwarantuje płynną rozgrywkę i pozwoli reagować Wam jeszcze szybciej. W sam środek akcji wciągnie Was dźwięk z czterech głośników dostrojonych przez AKG z obsługą formatu Dolby Atmos.


Więcej o Galaxy Tab S7+

17. Pod koniec stycznia do usługi Xbox Game Pass dołączyło polskie The Medium oraz trzy części serii Yakuza, jednak Microsoft nie spoczywa na laurach i dodaje do swojej usługi kolejne gry. Jakie tytuły dołączą w lutym? Pełną listę znajdziecie poniżej, a obok każdej pozycji jest też informacja na czym będzie ona grywalna. Dodaliśmy również jakie gry i kiedy znikną z usługi.


4 lutego dołączą:

"Ghost of a Tale" - PC

"Project Winter" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android, PC

"The Falconeer" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android, PC


11 lutego dołączą:

"Final Fantasy XII The Zodiac Age" - Xbox One, Xbox Series X|S, PC

"Jurassic World Evolution" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android

"Stealth Inc. 2: A Game of Clones" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android

"Wolfenstein: Youngblood " - Android (już dostępne na konsolach)


15 lutego katalog opuszczą:

"De Blob"

"Ninja Gaiden II"

"World of Horror"


16 lutego katalog opuści:

"Shadows of the Damned"

CIEKAWOSTKI

1. W 2015 roku Mitsubushi Pencil ogłosił, że nie będzie już produkować kolorowych ołówków „7700”, ulubionych przez japoński przemysł animacyjny. Firma szybko zmieniła to stanowisko po tym, jak członkowie branży, w tym Japan Animation Creators Association (JAniCA), podkreślili znaczenie ołówków w pracy nad animacją. Pomarańczowe, niebieskie i żółto-zielone ołówki istniały tak długo, jak długo istniało zapotrzebowanie, ale pięć lat później nawet te kolory zanikają na dobre.


JAniCA wydała 2 lutego oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji. Oświadczenie podkreśla znaczenie ołówków w branży anime. JAniCA będzie również pośrednikiem w zabezpieczaniu dostaw z ostatniej dostawy ołówków dla każdej firmy animacyjnej, która ich potrzebuje.


Chociaż ołówki są nadal potrzebne w wielu środowiskach pracy, które nadal rysują animację na papierze, JAniCA przewiduje, że przemysł anime będzie nadal dostosowywał się i przetrwał.


„W przyszłości produkcja animacji jest coraz bardziej zdigitalizowana. Z drugiej strony, produkcja analogowa również będzie kontynuowana, a każde podejście będzie rodzić własne mocne strony. Szkoda, że ​​7700 zniknie, ale nie ma wątpliwości, że nowe narzędzia będą wspierać produkcję animacji w przyszłości. Branża anime będzie się starała jeszcze bardziej ewoluować swoje środowisko produkcyjne i tworzyć dobrą pracę z pomocą Mitsubishi Pencil i innych powiązanych przedstawicieli branży ”

2. Japońska grupa idolek Nogizaka46 wydała niedawno animowany teledysk do swojego najnowszego singla „Boku wa Boku wo Suki ni Naru”. Teledysk powstał dzięki współpracy twórcy Keep Your Hands Off Eizouken !, Sumito Ōwary, i studia animacji monofilmo (które wyprodukowało animację do adaptacji Live-Action Eizouken); Owara odpowiadała za scenariusz, storyboard i oryginalne ilustracje, a monofilmo zajmowało się animacją.


Teledysk wydaje się przedstawiać dziewczynę należącą do klubu air bike, która zmaga się ze swoją pasją po tym, jak najwyraźniej doznała kontuzji, oddając się szkolnemu życiu i zajęciom klubowym, jednocześnie izolując się. Owara skomentowała historię, mówiąc: „Wpadłam na sytuację, w której dzięki wyciągniętej dłoni przyjaciół, główna bohaterka jest w stanie wrócić do czasów, kiedy naprawdę się bawiła”.

Owara skomentowała również samą produkcję teledysku: „Najtrudniejszy był termin. Nie mieliśmy czasu, więc użyliśmy oprogramowania do edycji wideo, aby stworzyć „V-con”, wklejając zdjęcia na utwór. Myślę, że był to dobry pomysł, ponieważ pozwolił nam intuicyjnie komponować zdjęcia do piosenki, a także ułatwił udostępnianie zdjęć w zespole. Na szczęście pochodzę z klubu filmowego i jestem aktywnym YouTuberem, więc sama edycja wideo to coś, co już znałam ”.


Oprócz zaangażowania Owary, Chiai Kanno jest wymieniony jako reżyser animacji w opisie filmu. Owara wyraziła wdzięczność Kanno i reszcie ekipy w późniejszym tweecie, mówiąc: „Reżyser animacji Chiai Kanno i reszta ekipy byli tak utalentowani, że szczerze rzucili mnie na kolana”.


„Boku wa Boku wo Suki ni Naru” to 26. singiel zespołu Nogizaka46. Został wydany 27 stycznia 2021 roku

3. World Cosplay Summit (WCS) ogłosił 29 stycznia, że w tym roku odbędą się zarówno fizyczne, jak i internetowe wydarzenia. Fizyczne wydarzenie odbędzie się 7 i 8 sierpnia w różnych miejscach wokół Oasis 21 w Nagoi.


Wydarzenia będą obejmować imprezy cosplay z sesjami zdjęciowymi i imprezami scenicznymi, a także mistrzostwa wideo w cosplayach. W skład komitetu wykonawczego wydarzenia wchodzą Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Prefektura Aichi, miasto Nagoya, Nagoya Convention & Visitors Bureau, Osu Shopping District Alliance, Aichi Television Broadcasting i WCS.


Wydarzenie odwołało w zeszłym roku mistrzostwa i imprezy reprezentacyjne na arenie międzynarodowej z powodu trwającej pandemii koronawirusa (COVID-19) i zamiast tego odbyło się „Cosplay Summit Online Presentation”

4. EVANGELION: a) W listopadzie ubiegłego roku, pilotka-modelka Evangeliona, Rei Ayanami, pojawiła się w animowanej reklamie japońskiej marki makijażu KATE. Firma opublikowała krótką kontynuację tej reklamy, która przedstawia, co dzieje się z Rei po tym, jak pierwszy raz przymierza szminkę.


Podobnie jak pierwsza reklama, animację wyprodukowała animatorka i ilustratorka Mai Yoneyama (Kill la Kill, Promare, Kiznaiver). Aktorka głosowa Rei, Megumi Hayashibara, również użyczyła swojego talentu głosowego w reklamie.


Reklama oznacza oficjalną premierę produktu „KATE: Red Nude Rouge (EV)”, który 2 lutego otworzył ograniczone czasowo dostawy w Japonii. Można go kupić w Amazon JP, LOHACO, @cosme SHOPPING i sklepach internetowych Matsumoto Kiyoshi. Produkt będzie również sprzedawany w następujących regionach Azji: Chiny, Tajwan, Malezja, Birma i Wietnam

b) Autorka tekstów piosenek przewodnich Evangelion, Neko Oikawa, pojawiła się 1 lutego w programie Geki Rare-san wo Tsuretekita, aby podzielić się historią o tym, jak jej były mąż wyssał ją z setek milionów jenów pieniędzy z tantiem, które zarobiła dzięki "Zankoku na Tenshi no Thesis" ("Cruel Angel's Thesis"). Chociaż program zakłada, że ​​Oikawa zarobiła łącznie ponad 600 mln jenów (5,7 mln $) z tytułu tantiem z samego tylko „Cruel Angel's Thesis”, po rozwodzie miała 70 mln jenów (666 000 $) i tylko 32 000 jenów (304 $) na jej koncie bankowym.


Jej były mąż był 18 lat młodszym Turkiem.(Oikawa ma obecnie 60 lat). Poznała mężczyznę 20 lat temu, kiedy odwiedziła Turcję jako samotna turystka. Tam poznała przystojnego właściciela sklepu z dywanami obok hotelu, w którym się zatrzymała.


Pierwsze wrażenie Oikawy na temat mężczyzny (do którego odnosi się pseudonim „Ian”) było takie, że był w zasadzie dzieckiem, biorąc pod uwagę, że miał wtedy zaledwie 22 lata. Nie mówił wtedy po angielsku, więc nie rozumiała, co mówi. Nie rozwinęli wówczas głębokiego związku, ale polubiła Turcję, więc rok później złożyła kolejną wizytę w tym kraju. Podczas tej wizyty Ian wyznał Oikawie zaskakujące wyznanie miłości. W ciągu dwóch tygodni, gdy kontynuował postępy, ich związek się zmienił.


„To było tak oderwane od mojego normalnego życia w Japonii, że pomyślałam, że spróbuję innego posiłku” - wyjaśniła.


Oboje zakochali się w sobie i zaczęli związek na odległość. Ian prawie codziennie dzwonił do Oikawy, mówiąc, że chce się z nią zobaczyć. Ponieważ była zajęta pracą jako autorka tekstów, poprosiła go, aby zamiast tego przyjechał do Japonii. Poprosił ją, aby zapłaciła 600 000 jenów (5 700 $), aby mógł otrzymać paszport. Chociaż miała podejrzenia, czy to rzeczywiście tyle kosztuje, zaakceptowała jego twierdzenie, że jest częścią tureckiego systemu i zapłaciła pieniądze.


Potem coraz częściej żądał różnych pieniędzy, w tym czynszu za swój sklep, opłat za leczenie szpitalne, miejsca do wspólnego życia i tak dalej. Poprosił Oikawę, aby zapłaciła za rzeczy nie tylko związane z nim, ale za całą jego rodzinę. Te różne żądania wyniosły łącznie 10 mln jenów (95 000 $). Oikawa powiedziała, że ​​chętnie za te rzeczy zapłaciła, ale ostatecznie pozbawiło to jej bogactwa.


Kiedy ludzie wokół niej wyrażali swoje obawy, że została oszukana, po prostu wzruszyła ramionami i odpowiedziała: „I co z tego? Nawet jeśli jestem oszukana, tracę tylko pieniądze”. Ian zawsze nalegał, że pewnego dnia ją uszczęśliwi, więc pomyślała o tym jako o spekulacyjnej inwestycji. „Ale wiecie,” powiedziała, „hazard nie działa”.


Ich związek trwał pięć lat, podróżując tam i z powrotem między Japonią a Turcją, a jego kulminacją było zawarcie małżeństwa. W tym momencie jego żądania zaostrzyły się jeszcze bardziej. Chciał drogiego samochodu (6 mln jenów, czyli 57 000 $). Chciał założyć firmę podróżniczą (10 mln jenów, czyli 95 000 $). Chciał założyć biuro (15 mln jenów, czyli 142 000 $).


Ian zawsze obiecywał, że odwdzięczy się jej za każdym razem, gdy poprosi o pieniądze, chociaż nigdy tego nie zrobił. W tym momencie Oikawa pomyślała, że ​​w pewnym momencie powinno się to skończyć, ale wydała już tyle pieniędzy, że nie miała pojęcia, gdzie wyznaczyć granicę.


Przełom nastąpił, gdy powiedział, że chce zbudować hotel w jaskini w Kapadocji (region w Turcji znany z mieszkań jaskiniowych) za około 74 mln jenów (70 400 $). Zgodziła się i zapłaciła tę kwotę, ale sam hotel nigdy nie został zbudowany, ponieważ w międzyczasie Ian poprosił o rozwód.


Ogólnie Oikawa opisała go jako „próżnego człowieka, który cieszy się, gdy ludzie robią z nim awanturę”. Dałby się ponieść emocjom, a wtedy zawsze w grę wchodziła kobieta. „Nie powiedziałabym nawet, że„ oszukiwał ”, ponieważ był całkowicie poważny - powiedziała Oikawa. Za jej pieniądze kupiłby te damskie Porsche, drogie zegarki, domy i inne kosztowne prezenty. W rzeczywistości kupił w prezencie aż siedem domów.


Nawet po rozwodzie Ian wciąż domagał się od Oikawy pieniędzy. - Wydawało się, że miał wrażenie, że będę mu pomagać. Ale po rozwodzie jego problemy nie były moją sprawą. Kiedy mu to powiedziałam, nazwał mnie zdrajczynią.


Minęło już sześć lat od rozwodu, więc Oikawa nie ma już urazy do tego, co się stało. W tamtym czasie była zła, a potem zamieniła to w smutek, ale w końcu nawet to uczucie minęło, a teraz patrzy na to jako na zabawę. „Był interesującym facetem” - skomentowała. Mówi, że wciąż dostaje od niego wiadomość raz w roku, która w zaskakujący sposób wyznaje jej miłość, a jednocześnie grozi, że pozwie ją do sądu.


W 2015 roku Oikawa ujawniła, że zarabia około jednego jena (0,8 centa) za każdym razem, gdy „Cruel Angel's Thesis” jest śpiewana na karaoke, a tantiemy pachinko były bardziej lukratywne - „co najmniej 30 mln jenów (250 000 $)” rocznie i czasami 100 mln jenów (951 000 $).


Wyznała również, że nie wiedziała zbyt wiele o Neon Genesis Evangelion, kiedy po raz pierwszy napisała piosenkę, i nadal nie oglądała serialu. „To skończona praca, więc [nie jestem] zbyt [zainteresowana]” - powiedziała. Kiedy napisała piosenkę, anime nie było jeszcze skończone i miała tylko propozycję i pierwsze dwie lub trzy minuty. „Nie było nawet kolorowe. Napisałam piosenkę i moja praca została wykonana. Napisałam ją w około dwie godziny”

5. Marka odzieżowa Levi's wypuści w swoim sklepie internetowym linię odzieży Pokémon 15 lutego, w tym strój cosplay inspirowany Misty. Współpraca upamiętnia 25. rocznicę serii Pokémon.


Inne przedmioty, które wchodzą w skład zestawu, to kurtka z dużym nadrukiem Pokémonów, takich jak Pikachu, czapka Asha Ketchuma i mini woreczki z wizerunkami Psyducka i Jigglypuffa. Galerię elementów garderoby można zobaczyć poniżej:


6. Toronto Comic Arts Festival (TCAF) ogłosił 1 lutego, że w dniach 8-15 maja odbędzie się wirtualne wydarzenie. TCAF organizuje wydarzenie we współpracy z Canzine i Toronto Hand Eye Society.


Zgłoszenia do wystawiania na TCAF 2021 są otwarte do 3 marca. Aspirujący wystawcy będą mieli wybór, aby zgłosić się do TCAF, Canzine lub Comics x Games. Zaakceptowani wystawcy będą mieli konfigurowalną stronę sklepu internetowego na stronie internetowej TCAF podczas wydarzenia. Wydarzenie będzie gościło 600 wirtualnych wystawców, a także będzie gospodarzem sesji Q & A, warsztatów i rozmów.


TCAF odwołał swój fizyczny konwent w 2020 roku z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19). Wszyscy wystawcy otrzymali zwrot pieniędzy za swoje stoły. TCAF 2020 miał odbyć się w dniach 9-10 maja w Toronto w Kanadzie. Wydarzenie miało gościć Kamome Shirahamę, twórczynię mangi Atelier Spiczastych Kapeluszy.


TCAF zostało założone w 2003 roku i przez lata gościło kilku twórców mangi. Canzine określa się jako „największy kanadyjski festiwal zinów i kultury undergroundowej”. Firmowy Canzine Festival po raz pierwszy odbył się w Toronto w 1995 roku. Hand Eye Society to organizacja non-profit, która „prezentuje i pielęgnuje gry wideo stworzone głównie do twórczej ekspresji”

7. Planowany park rozrywki Ghibli odbył 3 lutego konferencję prasową, podczas której ujawniono więcej szczegółów i zdjęcia przedstawiające park. Obejmuje to obrazy z obszarów inspirowanych Ruchomym Zamkiem Hauru i Księżniczką Mononoke. Poniżej pokazany jest podgląd 16-metrowego Zamku Hauru:

Możesz również zobaczyć obraz terenu oparty na osadzie Irontown z Księżniczki Mononoke, a także dom Satsuki i Mei z Mojego Sąsiada Totoro:

Ujawniono również nową grafikę koncepcyjną obszaru Ghibli no Daisōko (Giant Ghibli Storehouse).

Ghibli no Daisōko, Seishun no Oka (Hill of Youth) i Dondoko Mori (Dondoko Forest) w parku rozrywki Ghibli mają zostać otwarte jesienią 2022 roku, a następnie Mononoke no Sato Area (wioska Mononoke, inspirowana Księżniczką Mononoke) i Majo no Tani Area (Dolina Czarownic, inspirowana Podniebną Pocztą Kiki) około rok później. Obszar Dondoko Mori będzie zawierał odtworzenie świątyni i ścieżki z Mojego Sąsiada Totoro.


Prace nad projektami rozpoczęły się w 2019 roku. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się w lipcu ubiegłego roku. Formalna budowa na obszarach Mononoke no Sato i Majo no Tani rozpocznie się w tym roku. Budowa potrwa dwa lub trzy lata.


Pracownicy przewidują, że 1 milion osób rocznie będzie odwiedzać pierwsze trzy obszary, aby otworzyć, a następnie 1,8 miliona osób rocznie będzie odwiedzać je, gdy park zostanie w pełni otwarty rok później. Aby dostosować się do przepływu odwiedzających, okolica i drogi dodają 1500 dodatkowych miejsc parkingowych i środków kontroli ruchu.


Prefektura Aichi przeznaczyła 31 mld jenów (280 mln $) na budowę, oprócz 3 mld jenów (30 mln $) na proces projektowania i planowania.


Prefektura Aichi zgodziła się w maju 2017 r. na założenie parku, a dokumenty potwierdzające zostały sfinalizowane w marcu ubiegłego roku. Planiści projektu ujawnili następnie podstawowe plany projektowe w kwietniu 2018 r. Początkowo planowano otworzyć park w 2020 r. Studio Ghibli i gazeta Chunichi Shimbun wspólnie założyły firmę Ghibli Park, Inc., która będzie odpowiedzialna za zarządzanie i eksploatację parku.


Prefektura Aichi i Studio Ghibli współpracują, aby otworzyć park na 200-hektarowym obszarze w Aichi's Expo Park, znanym również jako Moricoro Park, miejsce Światowych Targów 2005. W parku znajduje się już „Dom Satsuki i Mei”, replika domu głównych bohaterów z filmu anime Mój Sąsiad Totoro. Dom był miejscem wystawy Studio Ghibli zarówno w 2008, jak i 2015 roku.


Celem prefektury jest uczynienie parku atrakcją zarówno dla turystów zagranicznych, jak i krajowych. Zarówno Studio Ghibli, jak i prefektura finansują spółkę operacyjną, która będzie zarządzać parkiem.


W trakcie tworzenia parku budowa nie spowoduje szkód w parku poprzez wycinkę drzew lub inne metody.


Studio Ghibli utrzymuje również Muzeum Ghibli, zlokalizowane w Mitace w zachodnim Tokio. Muzeum Ghibli ma interaktywne eksponaty i repliki kultowych dzieł Ghibli oraz oferuje obracane pokazy różnych filmów animowanych Ghibli. Muzeum zostało zamknięte w lutym ubiegłego roku, we współpracy z Mitaka City, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Następnie pozostawało zamknięte pod koniec roku z powodu konserwacji obiektu, którego normalnie nie może wykonać w ciągu roku. Zostanie ponownie otwarte we wrześniu.


Studio Ghibli wcześniej ujawniło ilustracje koncepcyjne dla różnych obszarów parku, a także jego układ

8. Dzięki charakterystycznej haczykowatej drucianej rączce i lekkiemu metalowemu korpusowi, Sierra Cup (znany pierwotnie jako Sierra Club Cup) jest ulubieńcem wczasowiczów już od lat czterdziestych XX wieku. Odmiana tego historycznego sprzętu kempingowego jest drugim przedmiotem współpracy między anime Beztroski kemping a sklepem z wyposażeniem kempingowym Alpen Outdoors.

Podobnie jak większość kubków Sierra, ta wersja ma szerokie usta i mniejsze dno ułatwiające układanie w stosy oraz drucianą rączkę, która pozwala na przymocowanie do paska. Jednak w przeciwieństwie do większości kubków Sierra, te mają nadrukowane na spodzie twarze chibi Rin i Nadeshiko, a także niewielką osłonkę ochronną wokół drucianego uchwytu, która prawdopodobnie zapobiega poparzeniu użytkowników przez kubki. Kubek będzie można kupić we wszystkich 12 oddziałach Alpen Outdoors w Japonii oraz w sklepie internetowym od 5 lutego. Jednak w sumie w każdym oddziale będzie sprzedawanych tylko 200 filiżanek.


Dodatkowo pierwszych 50 klientów, którzy wydadzą 10 000 jenów lub więcej w każdym sklepie, otrzymają w prezencie czysty plik A4.

Kampania współpracy między anime Beztroski kemping a Alpen Outdoors rozpoczęła się 8 stycznia 2021 roku i nadal trwa. Pierwszym przedmiotem współpracy jest torba na zakupy, a odwiedzający sklepy Alpen Outdoors mogą wyczarować postać z Beztroskiego kempingu w AR (Augmented Reality), skanując kod kreskowy za pomocą smartfonów. Doświadczenie AR jest nadal dostępne w sklepach

9. Gintama wydobywa wiele ze swojej komedii, nieustannie eskalując niedorzeczne sytuacje do zabawnie absurdalnych poziomów, a głównymi inicjatorami są najczęściej Gintoki, Kagura i Shinpachi. Jednak trio na krótko przerwało swoje szalone wybryki, aby wyglądały na reprezentacyjne i „fajne” we współpracy między filmem Gintama: The Final a marką produktów do pielęgnacji skóry dla mężczyzn - uno.

Według oficjalnej strony internetowej współpracy, współpraca opiera się na założeniu, że postacie w Gintamie są zazwyczaj komiczne, ale decydują o tym, kiedy muszą, co pokrywa się z idealnym obrazem uno „fajnych” ludzi z poczuciem opanowania. Ponadto wielu klientów uno jest również fanami Gintamy, co doprowadziło do rozpoczęcia współpracy.

Produkty współpracy to Uno Whip Wash (Black) Gintoki, Uno Whip Wash (Scrub) Shinpachi i Uno Whip Wash (Moist) Kagura. Obecnie są one dostępne w ograniczonych ilościach w drogeriach, supermarketach i masowych sklepach w całej Japonii

10. Reklama ANN: Jeśli byłeś dzieckiem w latach 90-tych, prawdopodobnie miałeś kiedyś Tamagotchi. A jeśli nie, możesz temu zaradzić już teraz.

Obecnie Premium Bandai USA oferuje dwa różne rodzaje wirtualnych zwierzaków. Pierwszy to nowy zestaw Tamagotchi. Jednak zamiast wychowywać potwora, możesz wziąć Tanjiro i Nezuko z popularnej serii anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. Nakarm je kulkami ryżowymi, jeśli są głodne, daj im filiżankę herbaty, jeśli są w złym nastroju, ale cokolwiek robisz, nie zaniedbuj ich. Nie chcesz, żeby Nezuko płakała, prawda?

Druga wirtualna kolekcja zwierzaków do sprzedaży to zestaw trzech różnych wersji DIGIMON PENDULUM Z Ⅱ. Pomiędzy tymi trzema urządzeniami możesz zebrać ponad 100 różnych Digimonów - w tym 10 zupełnie nowych, oryginalnych. Możesz także połączyć te trzy urządzenia, aby odblokować kilka klasycznych drzew ewolucji Digimon, które fani anime z pewnością rozpoznają. Wreszcie, wszystkie trzy urządzenia są wyposażone w „funkcję wahadła”, która pozwala potrząsać urządzeniem i zasilać Digimona podczas treningu lub w walce przeciwko znajomym.

A co najlepsze, jeśli zamówisz teraz w przedsprzedaży, możesz otrzymać bezpłatną wysyłkę tych przedmiotów w ramach wyprzedaży walentynkowej Premium Bandai.


Jednak, podobnie jak w przypadku większości produktów w Premium Bandai USA, zestaw Demon Slayer Tamagotchi Tanjirotchi i Nezukotchi oraz DIGIMON PENDULUM Z Ⅱ są limitowane, dostępne tylko w przedsprzedaży i na zamówienie. Tylko ograniczona liczba zamówień zostanie zaakceptowana przed zamknięciem zamówień w przedsprzedaży. Więc odbierz swoje zamówienie, póki jeszcze masz szansę!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com