ZAMROŻONE NEWSY - ANIME I KORONANEWSY

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Nie wiem jak Was przywitać! Ciepło bo tak wypada? Czy może ozięble, bo jest mroźno? Śnieg, zawierucha, zawieja i wiatr dmucha (aż się zrymowało), a słupki wskazują (- 11) Celsjuszy. Spacer i jazda na dworzu jest bardzo dużym challengem, jak ktoś się ostatnio mówi, lód wzdłuż i wszerz, szyby samochodowe marzną na kość, a po mieście nie jeździ się więcej niż 30 km/h. Są informacje, że mrozy mają trwać cały luty, a nawet do połowy marca, ale wszyscy wiemy jak to jest z prognozą pogody.


Ten mróz będzie bardzo doskwierał zwłaszcza zakochanym, bo w końcu 14 lutego Walentynki, czyli czekoladki w każdym kącie. Tutaj do dziewczyn dodam ciekawostkę: słyszałem (tj. widziałem w mandze / anime), że tej ,,wyjątkowej" osobie przygotowuje się czekoladowy wypiek. W ten sposób pokazujemy, ile serca włożyliśmy w zrobienie wypieku. Chociaż znając polskie realia i obowiązki szkolne, po prostu wręczcie im bombonierkę, ptasie mleczko itp.


No to zwłaszcza tych, co mają pod ręką gorącą kawę, herbatę, kakao lub (zwłaszcza) czekoladę zapraszam na, mam nadzieję, rozgrzewające newsy:


KORONANEWSY

1. Agencja aktorki Satomi Ishihary (Mizuha w Onigamiden) ogłosiła 4 lutego, że uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (COVID-19). Agencja poinformowała, że Ishihara wykonała test PCR w połowie stycznia. Nie wykazuje żadnych objawów i dochodzi do siebie w domu. Agencja oświadczyła, że planuje wrócić do pracy w ten weekend.


Ishihara gra Hange Zoë w filmie Live-Action Atak Tytanów, a także zagrała jako Hange w serialu Live-Action Shingeki no Kyojin ~ Hangeki no Noroshi ~ (Attack on Titan: Counterattack's Beacon).


Zagrała także Karitę w Pokémon the Movie: Black - Victini and Reshiram. W filmie Shin Godzilla gra amerykańską agentkę

2. Oficjalna strona internetowa projektu anime dla mangi Naoshi Arakawy (Twoje kwietniowe kłamstwo) - Farewell, My Dear Cramer (Sayonara Watashi no Cramer) ogłosiła 5 lutego, że Eiga Sayonara Watashi no Cramer First Touch, filmowa część projektu, została opóźniona w stosunku do pierwotnie planowanego otwarcia 1 kwietnia. Pracownicy dążą teraz do otwarcia na początku lata, a dokładną datę podadzą później. W komunikacie zauważono, że opóźnienie było spowodowane „różnymi okolicznościami”, ale wyrażono nadzieję na rozwiązanie problemu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Ogłoszenie nie ujawniło żadnych nowych szczegółów dotyczących premiery towarzyszącego telewizyjnego anime, którego premiera również miała się odbyć w kwietniu br.


Film Eiga Sayonara Watashi no Cramer First Touch będzie adaptacją prequel mangi Sayonara, Football, która podąża za Nozomi w gimnazjum. Więcej o tytule w dziale ANIME

3. Organizatorzy konwentu Anime Boston ogłosili 6 lutego, że impreza 2021 zaplanowana na 2-4 kwietnia jest odwołana. Organizatorzy stwierdzili, że od marca 2020 r. zakaz ogłaszany przez gubernatora stanu Massachusetts, Charlie Baker, dotyczący zgromadzeń ponad 250 osób, nadal obowiązuje bez określonej daty zakończenia.


Organizatorzy stwierdzili, że „nie byłoby możliwe” przełożenie konwentu na koniec tego roku lub zorganizowanie wirtualnego wydarzenia.


Odwołano również wydarzenie 2020, które zaplanowano na 10-12 kwietnia. Osoby, które zarejestrowały się wstępnie na wydarzenie w 2020 r., otrzymały przeniesienie rejestracji na wydarzenie 2021 r., a teraz te członkostwa są przenoszone na wydarzenie 2022 r. Ci, którzy wolą zwrot pieniędzy, mogą skontaktować się z Anime Boston i poprosić o taki zwrot.


Anime Boston 2022 zaplanowano na 27-29 maja.


Wydarzenie w 2020 roku miało gościć czteroosobową grupę rockową GIRLFRIEND (OP Black Clover, endingi Sousei no Onmyouji), hip-hopową grupę m-flo (OP Astro Boy: Tetsuwan Atom, ED Black Clover), aktorkę głosową Minami Takahashi i członków personelu Studio Trigger - Hiroyukiego Imaishiego, Hiromiego Wakabayashiego i Shigeto Koyamę

4. Epidemiolog i główny specjalista amerykański do spraw pandemii COVID-19 Anthony Fauci zostanie bohaterem filmu dokumentalnego. Obraz powstanie dla National Geographic

5. Po raz kolejny prace nad widowiskiem Fantastyczne zwierzęta 3 musiały zostać przerwane. Powodem jest wykrycie przypadku zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym COVID-19.


Warner Bros. w oficjalnym komunikacie informuje, że jeden z członków ekipy uzyskał pozytywny wynik, w związku z czym prace na planie przerwano, a zakażona osoba przebywa w izolacji. Studio nie podaje jednak, czy zakażona jest któraś z gwiazd filmu, czy może po prostu jeden z pracowników technicznych. Nie jest też jasne, kiedy zdjęcia zostaną wznowione.


Fantastyczne zwierzęta 3 wyreżyseruje David Yates. Gwiazdami produkcji są Eddie Redmayne, Jude Law i Mads Mikkelsen. Ten ostatni zastąpił Johnny'ego Deppa, który odszedł z produkcji po przegraniu procesu z brytyjską bulwarówką, która napisała o nim swego czasu, że bił żonę

6. Na konferencji prasowej 5 lutego premier Mateusz Morawiecki miał dobrą wiadomość dla tych wszystkich, którzy tęsknią za doświadczeniem filmowym na dużym ekranie. Od 12 lutego zniesiony zostanie zakaz działalności kin, teatrów, filharmonii i oper.


Kina będą więc mogły ponownie działać. Obowiązywać będzie jednak ograniczenie dotyczące liczby widzów. Na salach zajętych będzie mogła być połowa miejsc. Oczywiście wszyscy obecni na salach muszą zakryte usta i nos. Nie będzie można również spożywać napojów i pokarmów.


A co z multipleksami? Dziennikarz Krzystof Spór (Spór w kinie) zgromadził oficjalne komunikaty największych sieci w Polsce. Wynika z nich, że Helios Polska, Cinema City Poland oraz Multikino wciąż wstrzymują się z decyzją o otwarciu swoich obiektów. Helios i Cinema City mają wkrótce poinformować o swoich planach. Multikino z kolei zapowiedziało konsultacje z dystrybutorami filmowymi oraz wnikliwą lekturę rozporządzenia w celu zaplanowania dalszych kroków.


Ostrożność multipleksów ma oczywiście związek z tym, że decyzja premiera opatrzona jest ważnym zastrzeżeniem. Ma charakter warunkowy. Premier podkreślił, że po wejściu w życie nowych zasad funkcjonowania przez dwa tygodnie będzie wnikliwie obserwowane zachowanie wirusa SARS-CoV-2 w populacji. Jeśli ponownie wzrośnie liczba zakażeń, zajętych łóżek szpitalnych i respiratorów, to zgody na działalność kin (i innych przybytków kultury) zostaną cofnięte.


Przypominamy, że kina pozostają w Polsce zamknięte od listopada.


Powiedzmy sobie szczerze: czy w dobie pandemii i jeszcze z obowiązkiem zakrywania dróg oddechowych przez cały seans, chcemy w ogóle pójść do kina? Chociaż nowości nie ma być puszczanych, więc mała strata dla widza, a większa dla pracowników kina

ANIME

1. ANN: Chory, smutny świat w anime Cells at Work: CODE BLACK

2. ANN: Relatywizm moralny w Black Lagoon

3. Podczas gdy The Promised Neverland zakończyło swój bieg w Shonen Jump, manga nadal konkuruje z innymi znanymi tytułami Jumpa, takimi jak One Piece i My Hero Academia. Kiedy miał premierę pierwszy sezon anime, oczekiwania były wysokie co do tego, jak sztuka Posuki Demizu i historia Kaiu Shirai przełoży się na animację. Producent CloverWorks, Yūichi Fukushima, powiedział Anime News Network w 2018 roku, że jednym z ich celów w serialu było stworzenie wysokiej jakości animacji postaci. Widząc, jak studio było w stanie stworzyć ekscytujące i niepokojące sceny dzieci dyszących z wyczerpania lub trzęsących się ze stresu po tym, jak dowiedziały się, że są pokarmem dla demonów, można powiedzieć, że misja została wykonana.


Ponieważ trwa drugi sezon, oczekiwanie na to, jak zespół dostosuje historię, jest wysokie, a teraz postacie zmierzają w jeszcze bardziej niebezpieczne środowisko. Anime News Network miało okazję porozmawiać z reżyserem Mamoru Kanbe, producentem animacji Yūichim Fukushimą i producentem Kentą Suzukim, aby porozmawiać o adaptacji z pierwszego sezonu, przedstawieniu Krone oraz o tym, co oznacza zmiana scenerii w drugim sezonie (UWAGA: SPOILERY). ANN: czy zmiany w drugim sezonie dały pożądany skutek? (UWAGA: SPOILERY)

4. NEWSY CRUNCHYROLL: a) Nippon TV ogłosił 1 lutego, że zapewnił kluczową sprzedaż do dystrybucji swojego anime Tsukimichi -Moonlit Fantasy- na całym świecie poza Azją za pośrednictwem Crunchyroll.


Firma zapewniła również kluczową sprzedaż do dystrybucji anime w Azji za pośrednictwem kanału streamingowego Ani-One Asia firmy MediaLink Entertainment Limited oraz kanału telewizyjnego Aniplus-Asia. Anime zadebiutuje za pośrednictwem tych dystrybutorów (oprócz Crunchyroll) w Korei Południowej (Aniplus-Asia) oraz w Azji Południowo-Wschodniej (Ani-One Asia) „wkrótce po emisji [anime] w Japonii”. Pomiędzy trzema dystrybutorami platformy będą dystrybuować anime w ponad 200 krajach i terytoriach.


Anime jest adaptacją nowelki Keia Azumiego - Tsuki ga Michibiku Isekai Dōchū (En Route on an Alternate World Guided by the Moon). Anime jest pierwszym anime dla nowo utworzonego działu anime NTV. Anime będzie miało premierę w tym roku w Japonii na kanałach Tokyo MX, MBS, BS NTV i innych.


NTV opisuje anime:


Makoto Misumi jest zwykłym licealistą prowadzącym normalne życie, ale nagle zostaje wezwany do innego świata, aby zostać „bohaterem”. Bogini z innego świata obraża go jednak za to, że jest inny i pozbawia go tytułu „bohatera”, zanim wyrzuci go na pustynię na krańcu świata. Wędrując po pustyni, Makoto spotyka smoki, pająki, orki, krasnoludy i wszelkiego rodzaju plemiona nie będące ludźmi. Ponieważ Makoto pochodzi z innego świata, jest w stanie uwolnić niewyobrażalne magiczne moce i umiejętności bojowe. Ale jak poradzi sobie ze spotkaniami z różnymi gatunkami i przetrwa w nowym środowisku. W tej fantazji Makoto próbuje przekształcić inny świat w lepsze miejsce, mimo że ludzie i bogowie odwrócili się od niego plecami.


Obsada obejmuje:

Natsuki Hanae jako Makoto, główny bohater

Ayane Sakura jako Tomoe, pierwsza, która zgodziła się zostać wyznawcą Makoto

Akari Kitō jako Mio, druga, która zgodziła się zostać zwolennikiem Makoto


Shinji Ishihira (Fairy Tail, Log Horizon, Super Lovers) reżyseruje anime w C2C, a Kenta Ihara (Youjo Senki, Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Over Cautious, The Hidden Dungeon Only I Can Enter) nadzoruje i pisanie scenariuszy seriali. Yukie Suzuki (Fight League: Gear Gadget Generators) projektuje postacie, a Yasuharu Takanashi (Fairy Tail, Log Horizon, Super Lovers) komponuje muzykę.


Azumi wypuścił nowelkę na stronie Shōsetsu ni Narō w 2012 roku, a AlphaPolis opublikował 21 października piętnasty tom z ilustracjami autorstwa Mitsuakiego Matsumoto. Seria ma 1,4 miliona egzemplarzy w obiegu. Kotora Kino rozpoczęła serializację adaptacji mangowej w 2016 roku, a AlphaPolis opublikował ósmy tom 22 października

b) Crunchyroll ogłosił 2 lutego, że zdobył ponad cztery miliony subskrybentów i ponad 100 milionów zarejestrowanych użytkowników. Usługa przekroczyła trzy miliony subskrybentów i 70 milionów zarejestrowanych użytkowników w lipcu 2020 roku.


Crunchyroll ogłosił również, że wraz z Idrisem i Sabriną Elbami opracowuje animowany serial dark fantasy Dantai (tytuł roboczy). Partnerami projektu są Idris 'Green Door Pictures i Sabrina's Pink Towel Pictures. Crunchyroll opisuje serię:


Obecnie rozwijana afro-futurystyczna seria science fiction zostanie osadzona w mieście, w którym rozwój biotechnologii stworzył coraz większą przepaść między tymi, którzy mają i nie mają. Dwie wschodzące gwiazdy po obu stronach tej przepaści stają naprzeciw siebie w historii, która ostatecznie będzie badać równość i pokrewieństwo w skorumpowanym społeczeństwie.


Serwis streamingowy a, że Sony Funimation Global Group przejmie Crunchyroll od AT&T. Firma Sony podała, że ​​cena zakupu wynosi 1,175 mld $, płatne gotówką w momencie zamknięcia

c) Crunchyroll ogłosił 4 lutego, że będzie transmitować strumieniowo anime Vladlove, Cells at Work!! i Cells at Work! Code Black.

Crunchyroll rozpocznie transmisję strumieniową nowego anime Vladlove od Ichigo Animation i Mamoru Oshiiego w tym miesiącu w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Oceanii, na Bliskim Wschodzie i we Wspólnocie Niepodległych Państw.


Anime zadebiutuje w Internecie 14 lutego w Abema i Amazon Prime Video w Japonii, wraz z innymi usługami subskrypcji i wypożyczalni strumieniowej w Japonii. 12-odcinkowe anime miało zadebiutować jesienią ubiegłego roku, ale zostało opóźnione ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19).

Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową Cells at Work !!, drugiego sezonu anime opartego na mandze Akane Shimizu - Cells at Work!, 6 lutego w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, na Karaibach, w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i RPA.


Anime miało swoją premierę w Japonii 9 stycznia. Funimation transmituje strumieniowo anime tak, jak jest emitowane w Japonii.

Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową anime Cells at Work! Code Black 6 lutego w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, na Karaibach, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i RPA.


Anime miało swoją premierę 9 stycznia. Anime jest emitowane zaraz po drugim sezonie głównego anime Cells at Work !! w ramach „Cells at Work! Hour”. Funimation transmituje anime podczas jego emisji w Japonii

5. W listopadzie ubiegłego roku animator Shingo Tamagawa opublikował na YouTube swoją trzyminutową niezależną animację Puparia. Sam stworzył cały film z ręcznie rysowanymi ilustracjami. Okazał się popularny na YouTube, osiągając ponad milion wyświetleń od czasu jego premiery.


Styczeń 2021: dokumentalny kanał YouTube Archipel opublikował nowy film o trzyletniej podróży Tamagawy podczas tworzenia filmu, a także o jego przemyśleniach na temat tworzenia niezależnych animacji w Japonii.


„Podążanie za wyzywającymi metodami ekspresji, różniącymi się od tego, co robiono wcześniej. Uważam, że w dzisiejszych czasach jest coraz mniej miejsca, które na to pozwala” - powiedział. „Chciałbym, żeby w Japonii było inne podejście do animacji. Fakt, że podjąłem się tego idiotycznego procesu, był sposobem na pokazanie, że robienie tego, co chcesz robić, może być zabawne. Chciałem zająć jakieś stanowisko. nie powinno polegać tylko na pracy w najbardziej efektywny i łatwy sposób. Jeśli dążymy do czegoś piękniejszego, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy, wierzę, że ostatecznie będzie to miało potencjał komercyjny w dłuższej perspektywie ”.


Shingo Tamagawa był reżyserem animacji Gundam: Reconguista in G i Mobile Suit Gundam Thunderbolt. Brał także udział jako główny animator w różnych anime wyprodukowanych w Sunrise, w tym Valvrave the Liberator, Code Geass: Akito the Exiled i Phi-Brain - Puzzle of God: The Orpheus Order

6. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 1 lutego, że rozpocznie streaming angielskich dubów dla wszystkich odcinków anime Sakura Wars the Animation i Tamayomi: The Baseball Girls. Firma ujawniła angielskie obsady obu seriali.


Angielska obsada Sakura Wars the Animation obejmuje:


Cherami Leigh jako Sakura

Stephanie Young jako Anastasia

Sarah Wiedenheft jako Azami

Amanda Gish jako Clarissa

Emily Neves jako Elise

Luci Christian jako Hakushu

Amber Lee Connors jako Hatsuho

Ian Sinclair jako Kamiyama

Michelle Ruff jako Kanzaki

Monica Rial jako Kaoru

Lindsay Seidel jako Klara

Tia Ballard jako Komachi

Felecia Angelle jako Lancelot

Terri Doty jako Leyla


Stephen Hoff jest dyrektorem ADR, Doty jest scenarzystą ADR, a Rawly Pickens jest inżynierem miksu.

Angielska obsada Tamayomi: The Baseball Girls obejmuje:


Megan Shipman jako Yomi

Kristen McGuire jako Tamaki

Amanda Lee jako Ibuki, Yoshino

Katelyn Barr jako Kyouka

Julie Shields jako Rei

Kristi Rothrock jako Risa

Macy Anne Johnson jako Ryo

Sarah Roach jako Sumire

Amber Lee Connors jako Kazumi

Emily Neves jako Nozomi

Dawn M. Bennett jako Shiragiku


Pickens jest dyrektorem ADR, a Neves jest scenarzystą ADR. Shipman, Alexis Tipton, Hoff i Briana Villarreal są zastępcami reżyserów; a Pickens, Austin Sisk, Jose Sandoval, Manuel Aragon, Hoff i Villarreal są inżynierami ADR.


Sakura Wars the Animation, anime na podstawie gry Sakura Wars (po japońsku Shin Sakura Taisen), miało swoją premierę na Tokyo MX w kwietniu 2020 roku. Funimation transmitowało anime w formie, w jakiej było emitowane w Japonii.


Manabu Ono (Sword Art Online: Alicization, The irregular at magic high school, The Asterisk War) wyreżyserował anime w Sanzigen. Tatsuhiko Urahata, który współpracował z Ono przy anime Saki i Horizon in the Middle of Nowhere, był odpowiedzialny za scenariusze serialu razem z Ono. Muzykę do anime skomponował Kōhei Tanaka, kompozytor znacznej części muzyki z serii gier (w tym nowej gry).


Projektanci postaci z anime obejmowali Masashi Kudo (Bleach, Hayate the Combat Butler! Cuties), Takuya Chanohara (projekt pod-postaci BanG Dream!) i Tatsuya Fukushima (reżyser animacji Citrus). Fumihiro Katagai (Show By Rock !! Short !!, Princess Principal), Kanta Suzuki (Regalia: The Three Sacred Stars, Buddy Complex) i Mika Akitaka (Mobile Suit Gundam: The Origin, City Hunter) dostarczyli projekty mechaniczne. Mika Pikazo zaprojektował postacie Moskiewskich Sił Szturmowych. Reżyserem dźwięku był Katsunori Shimizu (Magical Girl Ore, Ikki Tousen: Extravaganza Epoch).


Anime Tamayomi miało swoją premierę w Japonii w kwietniu 2020 roku. Funimation transmitowało anime pod tytułem Tamayomi: The Baseball Girls, tak jak było emitowane w Japonii.


Toshinori Fukushima (Major, Beyblade the Movie: Fierce Battle) wyreżyserował anime w Studio A-Cat (Frame Arms Girl, Pastel Life). Za kompozycję serialu odpowiadał Touko Machida (Wake Up, Girls !, Harukana Receive). Koichi Kikuta (KONOSUBA, Fruits Basket) zaprojektował postacie. Masahiko Matsuo (Sword Art Online II) był odpowiedzialny za projekt rekwizytów, Eiji Iwase (No Game, No Life, Ace Attorney) był dyrektorem artystycznym, a Tsukasa Ohira (No Game, No Life, Ace Attorney) był odpowiedzialny za projekt artystyczny. Chiho Nakamura (Youjo Senki) zajmował się projektowaniem kolorystycznym, a Yuichi Goto (City Hunter: Shinjuku Private Eyes) reżyserował CG. Operatorem zdjęć był Jun Kubota (Fairy Tail), montażystą Kazuhiro Nii, a reżyserem dźwięku Hiroto Morishita (High School Fleet)

b) Funimation ogłosiło 5 lutego, że rozpoczął 6 lutego streaming angielskiego dubu dla anime Sk8 the Infinity.

Firma ujawniła angielską obsadę dubową:


Matt Shipman jako Reki

Howard Wang jako Langa

Chris Guerrero jako Shadow

Daman Mills jako Cherry Blossom

Jonah Scott jako Joe

Ry McKeand jako Miya

David Wald jako Adam

Brandon Johnson jako Tadashi


Kyle Phillips i Christopher Wehkamp reżyserują angielski dub. Alyssa Dumas jest inżynierem ADR, a Neal Malley zajmuje się mieszaniem ADR. Leah Clark i Jeramey Kraatz piszą angielski scenariusz.


Anime miało swoją premierę w bloku programowym ABC TV i TV Asahi - „ANiMAZiNG !!!” 9 stycznia. Funimation transmituje anime podczas jego emisji w Japonii.

Sklep z e-bookami BookLive! rozpocznie wydawanie głównej adaptacji mangowej anime Sk8 the Infinity w marcu. Kazuto Kōjima rysuje mangę.


Oddzielna spinoff manga zatytułowana Sk8 Chill Out! wystartowała na stronie mangowej Kadokawy - Young Ace Up 11 stycznia. Toriyasu rysuje mangę. Manga komediowa podkreśla przyjaźnie między wyjątkowymi rolkarzami z anime i pokazuje między nimi wyścigi deskorolkowe

c) Funimation ogłosiło 5 lutego angielski dub dla anime Horimiya. Firma rozpoczęła streaming pierwszego odcinka 6 lutego.

Angielska obsada dubu obejmuje:


Marisa Duran jako Kyoko Hori

Alejandro Saab jako Izumi Miyamura

Zeno Robinson jako Toru Ishikawa

Anairis Quiñones jako Yuki Yoshikawa

Belsheber Rusape jako Kakeru Sengoku

Jalitza Delgado jako Remi Ayasaki

Celeste Perez jako Kono Sakura

Y. Chang jako Shu Iura

Emily Fajardo jako Sota Hori


Caitlin Glass jest dyrektorem ADR, a Shawn Gann jest zastępcą dyrektora ADR. Scenariuszami dubu są Jeramey Kraatz i Jessica Sluys. Zachary Davis jest głównym inżynierem ADR, a Adrew Tipps jest inżynierem miksowania.


Anime miało swoją premierę w Japonii 9 stycznia. Funimation zaczęło streamować wersję z angielskimi napisami tego samego dnia

7. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Grafik wydawniczy Anime Limited od 1 do 29 marca (1,2)(w tym Konosuba na zdjęciu)

b) MVM dodał dwa nadchodzące tytuły na Blu-ray: Chidori RSC (aka Rifle Is Beautiful, na zdjęciu po prawej), 12 kwietnia i Kandagawa Jet Girls 10 maja.


MVM opisuje Chidori RSC w następujący sposób:


„Kiedy Hikari Kokura, mająca nadzieję na olimpijkę, przenosi się do liceum Chidori, jest zaniepokojona odkryciem, że Chidori High School Rifle Shooting Club, do którego planowała dołączyć, zostało opuszczone z powodu braku zainteresowania. Przekonanie jej przyjaciół i kolegów z klasy do dołączenia do tego niecodziennego klubu będzie to tylko pierwszy cel w ambitnych planach Hikari jako zespołu młodych strzelców, którzy chcą dotrzeć do mistrzostw kraju. "


Masanori Takahashi (When Supernatural Battles Became Commonplace, For Whom the Alchemist Exists) wyreżyserował serial w Studio 3Hz. Za scenariusz i kompozycję serialu odpowiadała Tatsuya Takahashi (Katana Maidens: Toji no Miko, Ms. Koizumi loves ramen noodles). Ken Mukaigawara (Ange Vierge, Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online) zaprojektował postacie i był głównym reżyserem animacji.

MVM opisuje Kandagawa Jet Girls w następujący sposób:


„Największą ambicją Rin Namiki jest pójście w ślady swojej zmarłej matki i zawody w wyścigach Kandagawa Jet Racing, gdzie zespoły dziewcząt ścigają się na nartach wodnych, strzelając z pistoletów wodnych o dużej mocy, aby spowolnić skutery swoich konkurentów (i zdmuchnąć ich ubrania). Ale ponieważ w odległej wiosce rybackiej Rin nie ma wyścigów skuterów wodnych, oznacza to samodzielną przeprowadzkę do szkoły dla dziewcząt w odległym Tokio. zadziwiająca umiejętność dla nowicjusza. "


Hiraku Kaneko (Tsuredure Children, The Qwaser of Stigmata) wyreżyserował serial w TNK (High School DxD, Doreiku The Animation). Za kompozycję serialu odpowiadał Go Zappa (Nekopara, Beatless). Tsutomu Miyazawa (Samurai Girls, Soul Buster) zaprojektował postacie w oparciu o oryginalne projekty Hanaharu Naruko (Gargantia on the Verdurous Planet, A.I.C.O. -Incarnation-)

c) Zaktualizowany grafik wydawniczy Manga Entertainment od 8 lutego do 19 lipca

d) 8 lutego ukazały się: anime No Guns Life na Bluray od Manga Entertainment, film anime Bungo Stray Dogs: Dead Apple oraz trzeci sezon Bungou Stray Dogs na Bluray i DVD od Manga Entertainment, anime The Demon Girl Next Door na Bluray od MVM, pierwszy sezon K na kolekcjonerskim Bluray (z 32-stronicowym bookletem) od Anime Limited i cała seria Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online na Bluray od Anime Limited

8. Netflix zaczął 1 lutego transmitować zwiastun swojej serii anime Pacific Rim: The Black. Zwiastun ujawnia datę debiutu anime 4 marca na Netflixie.


Netflix opublikował 5 lutego pierwszy pełny zwiastun i nową grafikę Pacific Rim: The Black w języku angielskim, japońskim. Polskie zwiastuny (1,2). Zwiastun zapowiada nowego Jaegera w walce z nowym Kaiju. Anime będzie też dostępne na Netflix India.


Netflix opublikował także wprowadzenie do historii:


Był czas, kiedy Kaiju wynurzył się z Oceanu Spokojnego i napotkał gigantyczne roboty Jaegers, zbudowane do walki z nimi. Ten czas minął. Teraz Australia została opanowana przez Kaiju, zmuszając do ewakuacji całego kontynentu. Pozostawione w tyle nastoletnie rodzeństwo Taylor i Hayley rozpoczynają desperackie poszukiwania swoich zaginionych rodziców, ucząc się pilotowania porzuconego Jaegera, aby pomóc im w ich wyprawie i dać im choćby najmniejszą nadzieję na przeżycie.


Seria będzie miała siedem półgodzinnych odcinków, których premiera na całym świecie odbędzie się 4 marca.


Członkowie obsady głosowej w Japonii to:


Yui Shimodaya jako Hayley Travis

Yūsuke Kobayashi jako Taylor Travis

Iku Minase (Yi Xing w Gintama.: Porori-hen) jako Loa


Polygon Pictures (BLAME !, trylogia filmowa Godzilla: Kaijū Wakusei) wyprodukuje animowany serial 3D oparty na fabularnych filmach Pacific Rim. Craig Kyle i Greg Johnson są współ-showrunnerami w serialu Legendary Entertainment, a opowieść będzie „śledzić dwoje rodzeństwa - idealistycznego nastolatka i jego naiwną młodszą siostrę - którzy są zmuszeni pilotować opuszczonego Jaegera przez nieprzyjazny krajobraz w desperackiej próbie odnalezienia zaginionych rodziców ”

9. Oficjalna strona internetowa serii anime Godzilla Singular Point rozpoczęła 2 lutego transmisję strumieniową drugiego zwiastuna promocyjnego wideo anime. Netflix przesyła strumieniowo wersję tego samego filmu z angielskimi napisami, która ujawnia również, że anime będzie miało 13 odcinków. Wideo odsłania i zapowiada ED anime „Aoi” (Blue) zespołu rockowego Polkadot Stingray (ED Radiant), a także po raz pierwszy podglądy głosów postaci.


Obsada obejmuje:

Yume Miyamoto jako Mei Kamino

Shōya Ishige jako Yun Arikawa

Tarō Kikuchi jako Haberu Katō, najlepszy przyjaciel Yuna

Wataru Takagi jako Gorō Ōtaki, naukowiec o światowej renomie

Ayako Takeuchi jako Satomi Kanahara

Misaki Kuno jako Pero 2, sztuczna inteligencja typu psa

Rie Kugimiya jako Jung, sztuczna inteligencja zainstalowana na smartfonie Yuna

Yōhei Azakami jako Shunya Satō, biurokrata z Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Jin Urayama jako Tsunetomo Yamamoto

Kotori Koiwai jako Yukie Kanoko

Kenichi Suzumura jako Takehiro Kai, samozwańczy niezależny dziennikarz

Kaho Kouda (Cher Degre w Wolf's Rain, Kanoe w X, Nataku Taishi w Saiyuuki, Oreille w Darker than Black) jako Keiei Lee

Ryotaro Okiayu jako Bayler "BB" Barn, szef indyjskiego Instytutu Badawczego Upala

Runa Onodera (Kyouko w Omoi no Kakera) jako Rina Barn

Tomoyuki Shimura (Haruka w Akagami no Shirayuki-hime, Takurou Nakai w Bakuman, Yusuke Saito w Darker than Black, Gregory w Banana Fish, Gouto Gakumazawa w Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 2wei Herz!, Jerso w Fullmetal Alchemist Brotherhood, Guin w Guilty Crown, S Nando w Magi, Yuuichi Tachibana w Initial D, Noboru Tennouji w School Rumble, Kitts Verman w Ataku Tytanów, Technology Chief w Towa no Quon) jako Yoshiyasu Matsubara

Hiromichi Tezuka jako Makita K. Nakagawa

Masako Isobe jako Tilda Mira

Kenta Miyake jako Michael Steven


Historia opowie o młodych geniuszach Mei Kamino, kobiecie badaczce, i Yunie Arikawie, inżynierze, którzy wraz ze swoimi towarzyszami podejmują bezprecedensowe zagrożenie”.


Serial będzie miał premierę na Tokyo MX i innych kanałach w kwietniu 2021 roku. Netflix będzie transmitować anime wyłącznie na całym świecie, chociaż Japonia otrzyma je jako pierwsza.

Atsushi Takahashi (film Blue Exorcist, Doraemon the Movie: „Kachi-Kochi” Nobita's Great Adventure in the Antarctic, Rideback) reżyseruje serial w BONES i Orange, które współpracują, aby połączyć style „odręcznego rysowania i animacji komputerowej”. Japoński pisarz science-fiction Toh Enjoe (The Empire of Corpses) nadzoruje i pisze scenariusze swojego pierwszego projektu telewizyjnego. Kazue Katō, twórczyni mangi Blue Exorcist, opracowuje oryginalne projekty postaci. Eiji Yamamori (główny animator Księżniczki Mononoke, Spirited Away, Zrywa się wiatr) projektuje potwory Kaiju. Satoshi Ishino (Date A Live, Excel Saga, No. 6) adaptuje oryginalne projekty postaci Kazue Kato do animacji. Muzykę komponuje Kan Sawada (filmy Doraemon, Yowamushi Pedal). Ryuichi Ikeuchi, Yuushi Koshida i Masashi Suzuki reżyserują CG, a Kensuke Yamamoto reżyseruje efekty wizualne.


Netflix zadebiutował wcześniej trylogią anime Godzilla między listopadem 2017 a listopadem 2018 roku. Kobun Shizuno (Detective Conan: The Darkest Nightmare i inne filmy Detective Conan, Fist of the North Star: The Legend of Kenshirô, Fist of the North Star: The Legend of Toki) i Hiroyuki Seshita (Ajin, Rycerze Sidonii) wyreżyserowali te filmy w Polygon Pictures. Gen Urobuchi (Puella Magi Madoka Magica, Fate / Zero, Psycho-Pass) z Nitroplus jest uznawany za koncepcję fabularną i scenariusz. Urobuchi był również odpowiedzialny za kompozycję serialu wraz z Yūsuke Kozakim.


Kultowy potwór TOHO poprzednio zainspirował amerykański serial animowany Godzilla z 1978 roku, dwuczęściową animację edukacyjną Susume! Godzilland w 1994 i 1996 roku, amerykańską animację Godzilla: The Series z 1998 roku oraz shorty anime Tadaima! Chibi Godzilla do internetu i kin

10. Oficjalna strona anime Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui (It's Disgusting to Call This Love) rozpoczęła 2 lutego transmisję drugiego filmu promocyjnego do anime. Wideo odsłania i zapowiada zarówno OP „Monokuro City” (Monochrome City) zespołu Ace Collection, jak i ED „Rinaria” autorstwa MaRuRi to Ryuga.


Obsada obejmuje:

Yurie Kozakai jako Ichika Arima

Toshiyuki Toyonaga jako Ryo Amakusa

Rena Hasegawa jako Rio Amakusa

Junya Enoki jako Kai Tamaru

Kana Hanazawa jako Arie Matsushima

Ryohei Kimura jako Masuda


Anime będzie miało premierę w kwietniu 2021 roku w Tokyo MX, Hokkaido Bunka Hōsō, Miyazaki Broadcasting i BS Fuji, a także będzie transmitowane wyłącznie na Amazon Prime Video w Japonii.


Naomi Nakayama (Orange) reżyseruje anime w Nomad, z Taku Yamada (reżyser odcinka Rent-A-Girlfriend) jako asystent reżysera. Za scenariusze serialu odpowiada Yuuko Kakihara (Orange, Chihayafuru 2, Digimon Adventure tri.). Mariko Fujita (Galaxy Angel, Rosario + Vampire, Urahara) projektuje postacie, a także jest głównym reżyserem animacji. Muzykę komponuje Hiroaki Tsutsumi (Orange, Children of the Whales).


Inni pracownicy to:


Art Director: Masakazu Miyake

Color Key: Naoko Kodama

Director of Photography: Shinya Matsui

Offline Editing: Chinami Watanabe

Audio Director: Kisuke Koizumi

Audio Production: Sonilude/BloomZ

Animation Producer: Toru Ikawa

Producer: Shunsuke Saito

Executive Producer: Kouichirou Natsume


Historia opowiada o związku między Ryō Amakusą, szalonym seksualnie, ale wysoce kwalifikowanym kawalerem z wędrownym okiem dla kobiet, a Ichiką Arimą, zwykłą dziewczyną z liceum otaku, która jest bliską przyjaciółką młodszej siostry Ryō, Rio. Ryō i Ichika spotykają się przypadkiem pewnego dnia, ale bezpośrednie podejście Ryō - proszenie Ichiki o pocałunek i randkę w tym samym dniu, w którym się spotykają - jest kompletną rezygnacją dla Ichiki. Pomimo odrażającej reakcji Ichiki (lub prawdopodobnie z tego powodu), Ryō jest przekonany, że to ta jedyna.


Seria od Mogusu działa na stronie internetowej Pool od pixiv Comics od 2016 roku, a Ichijinsha opublikował 24 stycznia 7. tom mangi. Seria osiągnęła nakład 1 miliona egzemplarzy w obiegu (w tym wydanie cyfrowe)

11. BLACK CLOVER: a) Oficjalna strona anime Black Clover ogłosiła 2 lutego, że anime zakończy się na 170. odcinku 30 marca. Podano również, że ostatni odcinek będzie miał „ważne ogłoszenie”. Ponadto oficjalny kanał Avex Pictures w YouTube będzie transmitował na żywo specjał 30 marca o 18:00. z obsadą.

Fabuła anime Clover Kingdom vs. Spade Kingdom rozpoczęła się 5 stycznia.


Anime miało swoją premierę w Japonii w październiku 2017 roku. Początkowo serial był emitowany z 51 odcinkami, ale kontynuował nowy sezon z odcinkiem 52-im w październiku 2018, a następnie kontynuował w nowym sezonie w październiku 2019 roku. 28 kwietnia ze względu na skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) na produkcję, serial wznowiono 7 lipca odcinkiem 133-im.


Crunchyroll transmituje serial po japońsku z angielskimi napisami, a Funimation przesyła strumieniowo angielski dub programu. Anime zadebiutowało w bloku programistycznym Toonami dla Adult Swim w grudniu 2017 roku.


Tatsuya Yoshihara (Monster Musume, Yatterman Night, Muromi-san, Long Riders!) reżyseruje anime w Studio Pierrot. Kompozycją serialu zajmuje się Kazuyuki Fudeyasu (Is the order a rabbit ?, Tantei Opera Milky Holmes, Yatterman Night). Itsuko Takeda (Ristorante Paradiso, Level E, Blue Drop) jest projektantem postaci, a Kumiko Tokunaga (Kingdom) jest projektantem pod-postaci. Minako Seki (The Silver Guardian, Kingdom) komponuje muzykę

b) Dla widzów zza Oceanu: Oficjalna strona Facebook bloku programowego Toonami - Adult Swim ogłosiła 2 lutego, że anime Black Clover zostanie wznowione 13 lutego (faktycznie 14 lutego) o godzinie 2:00 czasu wschodniego.


Pełny skład na 13 lutego obejmuje:


12:00AM – Dragon Ball Super

12:30AM – Atak Tytanów

1:00AM – Klasa Skrytobójców

1:30AM – Fire Force

2:00AM – Black Clover sezon 3

2:30AM – SSSS.Gridman

3:00AM – Naruto Shippūden

3:30AM – Demon Slayer


c) Netflix India wyda nowe sezony anime Black Clover 23 lutego. Firma opisuje tę historię:


Asta udaje się do Lasu Czarownic, aby spotkać się z Królową Wiedźm. Dowiaduje się, że las jest atakowany przez dwie nadciągające armie.


Na platformie dostępny jest pierwszy sezon anime z japońskim dźwiękiem i angielskimi napisami

12. Transmisja na żywo „TOKYO MEW MEW NEW Prologue! # 10” ogłosiła 2 lutego głównych członków obsady Tokyo Mew Mew New, zupełnie nowego anime na podstawie mangi Reiko Yoshidy (seria Aria) i Mii Ikumi - Tokyo Mew Mew.


Główna obsada obejmuje:

Yūki Tenma jako Ichigo

Mirai Hinata jako Mint Aizawa, Ryōko Jūni jako Lettuce Midorikawa

Rian Toda jako Pudding Fong, Momoka Ishii jako Zakuro Fujiwara


Członkowie obsady wezmą udział w transmisji na żywo „1st MEW ♡ ting” 22 lutego.

Anime będzie obchodzić 20. rocznicę powstania mangi, a także 65. rocznicę powstania magazynu Kodanshy - Nakayoshi, który pierwotnie opublikował go w odcinkach. Personel ogłosił anime w kwietniu 2020 roku.


„Tokyo Mew Mew New Seiyū Idol Auditions” zaczęło przyjmować zgłoszenia w kwietniu 2020 roku, aby obsadzić główne role obsady. Otwarte przesłuchania odbywały się wiosną i latem za pośrednictwem aplikacji mysta. Przesłuchania były otwarte dla kobiet w wieku od szkoły podstawowej do 30 lat. Wybrani kandydaci otrzymają ekskluzywny kontrakt z agencją Pony Canyon's Swallow.


Reiko Yoshida i Mia Ikumi serializowały mangę Tokyo Mew Mew od 2000 do 2003 roku (z Kodanshą uznanym za oryginalną koncepcję franczyzy), a Tokyopop opublikował wszystkie siedem tomów w języku angielskim. Kodansha Comics wydała mangę w trzech tomach zbiorczych z nowym tłumaczeniem w 2011 roku. Manga w latach 2005-07 ukazywała się w 7 tomach w Polsce od JPF-u.


Manga zainspirowała 52-odcinkowe anime od 2002 do 2003 roku, a 4Kids Entertainment wyemitowało anime z tytułem Mew Mew Power w 2005 roku. Yoshida i Ikumi również serializowały sequel mangę zatytułowaną Tokyo Mew Mew a la Mode od 2003 do 2004 roku, a Kodansha Comics opublikowała mangę w języku angielskim.


Seria rozpoczęła nową mangę autorstwa Madoki Seizuki, zatytułowaną Tokyo Mew Mew Ōre w listopadzie 2019 roku. Nowa manga Tokyo Mew Mew koncentruje się na postaciach męskich zamiast kobiecych z poprzedniej mangi i anime.


Yoshida i Ikumi opublikowały nową, dwurozdziałową mangę Tokyo Mew Mew 2020 Re-Turn w grudniu 2019 roku i styczniu 2020 roku

13. Najlepsze openingi sezonu zima 2021 wg ANN

14. Oficjalna strona telewizyjnego anime Detective Conan ogłosiła 3 lutego, że anime przerobi 11. odcinek Moonlight Sonata Murder Case jako dwuczęściowy odcinek specjalny, którego premiera odbędzie się 6 i 13 marca. Remake będzie tysięcznym i 1001 odcinkiem anime. Witryna wcześniej zapowiedziała remake „legendarnego odcinka boskiego”, jako „pierwszą część” obchodów tysięcznego odcinka anime.


Oryginalny odcinek został wyemitowany 8 kwietnia 1996 roku i wyróżnia się tym, że Conan przysięga, że ​​nie pozwoli umrzeć nawet winowajcom. Witryna ujawniła grafikę remake'u, kolaż (powyżej) składający się ze scen z oryginalnego 11. odcinka.


Klasyczna pianistka Aimi Kobayashi wykona do remake'u 14 Sonatę fortepianową Beethovena (znaną jako "Sonata Księżycowa"). Witryna przesyła strumieniowo wideo, na którym Kobayashi wykonuje pierwszy ruch sonaty. Ponadto serwis prowadzi kampanię w mediach społecznościowych, aby widzowie mogli zgłosić własną próbę wykonania sonaty.


Detective Conan wcześniej obchodził swoje 20. urodziny remake'iem pierwszych dwóch odcinków anime w specjalnym odcinku Detective Conan - Episode One: The Great Detective Turned Small w 2016 roku, który został wydany na licencji Discotek Media 28 lipca 2020 roku

15. Oficjalna strona anime Life Lessons of Uramichi-Oniisan (Uramichi Oniisan) ogłosiła 3 lutego, że anime będzie miało premierę w lipcu, po opóźnieniu w stosunku do planowanej premiery w 2020 roku. Witryna ujawniła również nowy plakat.

Strona internetowa anime jako powód opóźnienia serialu podała „problemy produkcyjne”. Witryna informuje również, że Yusuke Shibata dołączy do Mizukiego Takahashiego jako projektant postaci.


Manga koncentruje się na 31-letnim człowieku o imieniu Uramichi Omota, który ma dwie strony swojej osobowości. Pojawia się jako młody człowiek odpowiedzialny za ćwiczenia fizyczne w programie edukacyjnym „Maman to Together”. Mimo że ma świeże i optymistyczne zachowanie w serialu, w rzeczywistości jest trochę niestabilny emocjonalnie. Manga ujawnia młodym dorosłym niezbyt słoneczne części życia.

Pięciu głównych członków obsady wciela się ponownie w role z filmów promocyjnych mangi, w tym Hiroshi Kamiya jako Uramichi Omota, Tomokazu Sugita jako podwładny Uramichi Tobikichi Usahara, Yūichi Nakamura jako podwładny Uramichiego - Mitsuo Kumagai, Mamoru Miyano jako piosenkarz Iketeru Daga i Nana Mizuki jako piosenkarka Utano Tadano.

Ponadto Ryohei Kimura gra Hanbee Kikaku, członka działu planowania sprzedaży MHK; Kenichi Suzumura gra Saito Uebu, członka działu planowania cyfrowego; a Kensho Ono gra Matahiko Nekota, menedżera w barze Cat Kick. Japońskie odczyty imion bohaterów odnoszą się do ich ról.

Nobuyoshi Nagayama (Smile Down the Runway, Are You Lost?, Happy Sugar Life) reżyseruje anime w Studio Blanc (My Girlfriend is Shobitch). Touko Machida (Lucky Star, Smile Down the Runway, Wake Up, Girls!) nadzoruje scenariusze serialu, Mizuki Takahashi (The Ones Within) projektuje postacie, Kisuke Koizumi (Dororo, Juni Taisen: Zodiac War) jest reżyserem dźwięku , a Kei Haneoka (Kono Oto Tomare !: Sounds of Life, Negima!) komponuje muzykę. Kuze jest odpowiedzialna za nadzorowanie anime.

Manga Gaku Kuze zadebiutowała w 2017 roku w cyfrowym magazynie mangowym Ichijinshy i Pixiv - Comic POOL. Ichijinsha opublikował piąty tom mangi w maju. Manga poprzednio zwyciężyła w kategorii Web Manga w trzecim konkursie Tsugi ni Kuru Manga Niconico, zajęła drugie miejsce w 2018 roku od pixiv i Nippon Shuppan Hanbai, „Web Manga General Election”, awansowała do tej samej kategorii w konkursie „Indies” w 2017 roku, a także znalazła się w pierwszej dwudziestce rankingu Kono Manga ga Sugoi wśród czytelniczek w 2018 roku.


Kodansha Comics ogłosiło, że wyda mangę w języku angielskim w formie drukowanej

16. Oficjalna strona anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ogłosiła 5 lutego, że ufotable animuje cztery walentynkowe szorty zatytułowane Kimetsu Gakuen Valentine-hen (Demon Slayer Academy Valentine Chapter). Wszystkie cztery krótkometrażowe filmy zadebiutują na kanale Aniplex na YouTube 14 lutego o godzinie 10:00, 13:00, 16:00 i 20:00. (wszystkie JST).

Shorty towarzyszą transmitowanej na żywo w internecie imprezie „Kimetsu-sai” tego samego dnia, która upamiętnia dwuletnią rocznicę telewizyjnego anime. Czwarty film krótkometrażowy „Kimetsu Gakuen Valentine-hen” zadebiutuje w strumieniu wydarzenia.


Koyoharu Gotouge wypuścił mangę Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w lutym 2016 r. Manga zakończyła się w maju 2020 r. Shueisha opublikował 23. i ostatni tom mangi w grudniu 2020 r. Shueisha ujawnił w listopadzie 2019 r., że manga Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba była drugą najlepiej sprzedającą się mangą firmy w 2019 roku, ustępując tylko mandze Eiichiro Ody - One Piece. Manga sprzedała się w sumie w 102,892 miliony egzemplarzy od 6 grudnia.


Manga zainspirowała telewizyjne anime, którego premiera miała miejsce w kwietniu 2019 roku. Aniplex of America uzyskał licencję na serial i transmitował go na Hulu, Crunchyroll i FunimationNow. Blok programowy Toonami - Adult Swim miał premierę telewizyjnego anime w październiku 2019 roku.


Po serii pojawił się film anime Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train w październiku 2020 roku. Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Jest to obecnie co najmniej drugi najlepiej zarabiający film anime wszechczasów na świecie, wyprzedzając Your Name w światowych zarobkach 357 986 087 $. Film sprzedał 26,88 miliona biletów za łączną kwotę 36 884 239 450 jenów (351,6 mln $) na dzień 31 stycznia

17. Oficjalna strona nowego anime Król Szamanów ujawniła 3 lutego, że Masakazu Morita zagra Mosuke, przyjaciela Amidamaru z dzieciństwa. Hisao Egawa wcześniej grał postać w anime z 2001 roku.

Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:

Yōko Hikasa jako Yoh Asakura

Katsuyuki Konishi jako Amidamaru (powracający)

Megumi Hayashibara jako Anna Kyōyama (powracająca)

Inuko Inuyama jako Manta Oyamada

Romi Park jako Tao Ren

Kousuke Takaguchi (Bronze w Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These, Gu Wang i Rob Wargrave w Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - Exodus, Gilag w Yu☆Gi☆Oh! Zexal Second) jako Bason

Masahiko Tanaka jako Ryunosuke Umemiya

Wataru Takagi jako Tokagerō

Yūji Ueda jako Horohoro

Megumi Nakajima jako Kororo

Michiko Neya jako Tao Jun

Tooru Sakurai jako Lee Pailong

Nana Mizuki jako Tamao Tamamura, nieśmiała uczennica shūgenja, która mieszka z rodziną Asakura od czwartego roku życia (powraca z anime z 2001 roku)

Takumu Miyazono (Ren Oumimi w Haikyuu!!: To the Top 2nd Season) jako Ponchi, duch tanuki rodziny Asakura, który obecnie współpracuje z Tamao (wcześniej głos Kenyuu Horiuchi)

Noriaki Kanze (Renji w Pokemon 2019) jako Konchi, duch kitsune rodziny Asakura, który obecnie współpracuje z Tamao (wcześniej głos Tsutomu Kashiwakury (Saphir w Sailor Moon, Noritaka Hamazaki w Chibi Maruko-chan))

Takehito Koyasu jako Faust VIII (powracający)


Ponadto Minami Takayama ponownie wciela się w rolę Hao Asakury.

Anime będzie miało swoją premierę w TV Tokyo i jej oddziałach w kwietniu 2021 roku i będzie adaptacją wszystkich 35 tomów nowej pełnej edycji mangi, którą Kodansha zaczął publikować w drukowanych tomach w Japonii 17 czerwca. Pierwsza adaptacja anime mangi miała swoją premierę w 2001 roku.

Joji Furuta (The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, Uta no Prince Sama Maji Love Kingdom, Double Decker! Doug & Kirill, ēlDLIVE) reżyseruje anime w Bridge (Fairy Tail, The Royal Tutor). Za scenariusze serialu odpowiada Shoji Yonemura (seria Pokémon, Wave, Listen to Me!). Satohiko Sano (Heybot !, Iruma w szkole demonów, Talentless Nana) projektuje postacie. Yuki Hayashi (My Hero Academia, Haikyu !!) komponuje muzykę, z King Record jako producentem muzycznym. Dyrektorem audio jest Masafumi Mima.


Megumi Hayashibara po raz kolejny wykonuje OP i ED anime (wykonała dwa openingi i dwa endingi do anime z 2001 roku).

Nowo mianowani pracownicy to:


Prop Design: Yuji Shibata

Art Director: Jin'ya Kimura

Art Design: Masaaki Kawaguchi

Color Design: Natsuko Otsuka

Director of Photography: Teruyuki Kawase

Editing: Kumiko Sakamoto


Comixology Originals i Kodansha USA Publishing opublikują cyfrowo wszystkie serie mangi Hiroyukiego Takeia - Król Szamanów w języku angielskim. Tomy 33, 34 i 35 pojawią się po raz pierwszy w języku angielskim wraz z pierwszymi 32 tomami w sklepie Amazon's Kindle Store i Comixology, a także w usługach subskrypcyjnych Amazon Prime, Kindle Unlimited i Comixology Unlimited. Nowa odsłona serii manga będzie zawierała nową okładkę autorstwa Takeia. Kodansha Comics opublikuje również spinoff mangi Shaman King: Zero, Shaman King Flowers, Shaman King: Super Star i Shaman King: Red Crimson. Manga Shaman King miała zostać wydana cyfrowo w lipcu, a spin-offy miały się ukazać w sierpniu, ale Kodansha Comics opóźniło wydanie.

Kodansha USA Publishing and Comixology Originals opisuje serię:

W świecie Króla Szamanów, szamani posiadają tajemnicze moce, które pozwalają im obcować z bogami, duchami, a nawet umarłymi… a Manta Oyamada zaraz się o nich dowie, ponieważ jego klasa właśnie powitała nowego ucznia z przeniesienia: Yoh Asakurę, chłopak z daleka w Izumo… i szaman na treningu!


Król Szamanów zadebiutował w magazynie Shueishy Weekly Shonen Jump w 1998 roku. Seria nagle zakończyła się w 2004 roku, chociaż ponowne wydrukowanie mangi ujawniło „prawdziwe zakończenie” w 2009 roku. Viz Media opublikowało wszystkie 32 tomy oryginalnej mangi Król Szamanów w latach 2003–2011, ale nie posiada już licencji na mangę. Shueisha pierwotnie posiadał prawa do mangi w Japonii

18. Oficjalna strona internetowa trzeciego sezonu kukiełkowej serii Thunderbolt Fantasy ujawniła 4 lutego film promocyjny, więcej obsady i datę premiery 3 kwietnia programu.


Nowi członkowie obsady to:

Akio Ohtsuka jako Hangunha

Natsuki Hanae jako Ihyoubyou

Shoukunrin (nie ogłoszono członka obsady)


Anime będzie miało premierę 3 kwietnia na Tokyo MX, BS NTV i Bandai Channel.


Trzeci sezon został opóźniony od premiery w 2020 r. ze względu na rozważania przez pracowników środków bezpieczeństwa przeciwko pandemii koronawirusa (COVID-19).


Ostatni odcinek Thunderbolt Fantasy Sword Seekers (Thunderbolt Fantasy: Tōriken Yūki 2), drugiego sezonu serialu, ogłosił trzeci sezon w grudniu 2018 r.


Pierwszy sezon miał swoją premierę w lipcu 2016 r., a film Thunderbolt Fantasy: The Sword of Life and Death został otwarty w Japonii w grudniu 2017 r. Drugi sezon miał premierę w Japonii w październiku 2018 r. Crunchyroll transmitował wszystkie trzy części.


Projekt teatralny The Thunderbolt Fantasy - Seiyū Genka został otwarty w Japonii w październiku 2019 r. Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową filmu w grudniu zeszłego roku pod tytułem Thunderbolt Fantasy: Bewitching Melody of the West.


Gen Urobuchi (Madoka Magica, Fate / Zero, Psycho-Pass, Aldnoah.Zero) został przypisany oryginalnej pracy z pierwszego sezonu, a także napisał scenariusze i pełnił funkcję głównego przełożonego. Nitroplus został uznany za projekty postaci, a Good Smile Company jako „doradca do spraw modelowania”. PILI Multimedia Inc., znana na Tajwanie firma zajmująca się produkcją ręcznych dramatów lalkowych, wyprodukowała serial. Hiroyuki Sawano (Atak Tytanów, Aldnoah.Zero, Kabaneri of the Iron Fortress) skomponował muzykę, a Yoshikazu Iwanami był reżyserem dźwięku

19. Muse Asia ogłosiło 3 lutego, że rozpoczęło transmisję yuri anime Riddle Story of Devil (Akuma no Riddle), począwszy od pierwszego odcinka 4 lutego o godzinie 20:00. GMT +8, z nowym odcinkiem każdego dnia.


Muse Asia będzie streamować anime w Bangladeszu, Bhutanie, Brunei, Kambodży, Indiach, Indonezji, Laosie, Malezji, Birmie, Nepalu, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie.


Muse Asia opisuje anime:


Tokaku Azuma to bezduszna nastoletnia zabójczyni z misją śmierci. Została wysłana do prestiżowej szkoły z internatem dla dziewcząt, aby wziąć udział w grze morderczej z jedenastoma innymi pięknymi zabójczyniami. Ich ohydna misja: wysłać niewinną i wesołą Haru Ichinose do wczesnego grobu. Ale kiedy Tokaku dziwnie przyciąga do zamierzonego celu, musi wykorzystać swoje śmiercionośne umiejętności, aby utrzymać przy życiu swoją nową przyjaciółkę - a Haru musi oddać swoje życie w bezwzględne, zimnokrwiste ręce tej samej kobiety, która została wysłana, by ją zabić.


Anime miało swoją premierę w Japonii w kwietniu 2014 roku. Odcinek OVA wyszedł w listopadzie 2014 roku.


Keizou Kusakawa (filmy Magical Girl Lyrical Nanoha A's i Magical Girl Lyrical Nanoha, il sole penetra le illusioni ~ Day Break Illusion, Ro-Kyu-Bu !, Sekirei) wyreżyserował anime dla diomedéa. Kiyoko Yoshimura napisał scenariusze serialu, a Naomi Ide była projektantką postaci i głównym reżyserem animacji.


Anime jest oparte na mandze Yun Kougi (Loveless (manga wychodząca od listopada 2001 roku (od 2014 roku wychodzi w Polsce), 2 tomy nowelki w latach 2008-09, doujiny Mimi to boku i Sweet Mission, anime wiosną 2005 roku, 6 odcinków specjalnych w latach 2005-06), Gestalt) i Sunao Minakaty o tym samym tytule. Wydali mangę w magazynie Kadokawy - Monthly Newtype we wrześniu 2012 r., a Kadokawa wydał piąty i ostatni tom mangi w grudniu 2016 r. Firma Seven Seas Entertainment wydała licencję na mangę i wydała ostatni tom w języku angielskim w sierpniu 2017 roku

20. Obsada anime Shadows House ujawniła 4 lutego, że Reiji Kawashima (Fushi w nadchodzącym anime Ku twej wieczności) dołączy do obsady serialu jako Patrick / Ricky.

Anime będzie miało premierę w kwietniu, a występują w nim:


Akari Kitō jako Kate

Yū Sasahara jako Emiriko

Ayane Sakura jako Louise / Lou

Kōdai Sakai jako John / Shaun

Kazuki Ohashi (reżyser odcinka Kakegurui, Girlish Number, Ace Attorney Season 2) reżyseruje serial, a Toshiya Ono (The Promised Neverland, Gachaman Crowds, tsuritama) nadzoruje scenariusze serialu. Chizuko Kusakabe (Pumpkin Scissors, Trouble Chocolate) projektuje postacie, a Kenichiro Suehiro (Cells at Work !, Golden Kamuy, Re: ZERO -Starting Life in Another World-) komponuje muzykę.


CloverWorks (DARLING in the FRANXX, The Promised Neverland, Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia) produkuje serial.


Historia mangi rozgrywa się w rezydencji w zachodnim stylu na klifie i śledzi arystokratyczną, pozbawioną twarzy rodzinę Shadow. Mieszkają razem z realistycznymi lalkami, którzy służą im za twarze. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu mieszkańców domu i stopniowo odsłania jego tajemnice.


Manga została wydana w Weekly Young Jump we wrześniu 2018 roku. Twórcy So-ma-to są kojarzeni w Polsce z wydania 3-tomowej mangi Kuro przez Waneko

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com