top of page

Zaległości i nowości

Przedstawiam spis wielu mang, które trafiły do biblioteki podczas kilku dni jej otwarcia (bo szef nie ogarnia jak wstawić na bloga) oraz nowości które trafiły do mnie podczas ostatniej mojej wizyty w Bydgoszczy.


Z przedstawionych mang definitywnie żegnamy się z: "Citrus", "Tokyo Ghoul: Re", "Gdy zakwitnie w nas miłość", Shiki:, "Jak zostałam bóstwem!?" i "Kronika wojny o świętą pieczęć"Z totalnych nowości mamy:


1. Norman - 500 milionów lat temu księżyc tętnił życiem, lecz jego mieszkańcom zagroziła zagłada. Władca księżyca, książę Norman, wyrusza w przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu osób obdarzonych wielką mocą psychiczną. Czy zdąży odnaleźć pomoc na czas?


2. Fusuke - Fusuke Shimomura to przeciętny, borykający się z brakiem pieniędzy młody biznesmen. Uparcie próbuje odnaleźć szczęście w miłości i odnieść sukces, ale świat nieodmienne stroi sobie z niego żarty. Mimo to Fusuke dzień po dniu stara się sprostać zaskakującym wyzwaniom, jakie stawia przed nim życie.


3. Mistrz romansu Nozaki - Nieokrzesany licealista okazuje się być autorem niewinnych mang shojo! Chiyo Sakura zbiera się na odwagę i postanawia wyznać miłość Umetarou Nozakiemu, nieoględnemu licealiście, ale zamiast zostać jego dziewczyną, dostaje angaż w charakterze asystentki i od tej chwili razem tworzą komiksy. Oto komedia opowiadająca o codziennym życiu Nozakiego, profesjonalnego mangaki specjalizującego się w shojo!


4. JoJo's Bizarre Adventure Part 1: Phantom Blood - Jonathan Joestar, nastoletni syn angielskiego szlachcica, wiedzie beztroskie i szczęśliwe życie, marząc o staniu się prawdziwym dżentelmenem. Wszystko jednak zmienia się, kiedy w jego domu pojawia się intruz: Dio Brando. Nowy mieszkaniec posiadłości nie przepuszcza żadnej okazji do wyrządzenia Jonathanowi krzywdy lub zniewagi – a ich konfliktowi wydaje się przyglądać upiorna, kamienna maska...


5. Komi Can't Communicate - Wycofana społecznie licealistka Shoko Komi marzy o zdobyciu kilku przyjaciół, ale wszyscy w szkole mylą jej paraliżujący niepokój społeczny z chłodną rezerwą! Gdy wszyscy uczniowie zachowują dystans, a Komi nie jest w stanie wypowiedzieć ani jednego słowa, przyjaźń może być na zawsze poza jej zasięgiem.

Nieśmiały Tadano to totalny chuligan. Pierwszego dnia liceum zostaje sam w klasie z legendarną Komi. Szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest powściągliwa - jest po prostu super niezręczna. Teraz jego misją jest pomóc jej w zdobyciu 100 przyjaciół!


6. Miasto nagrobków - Kaoru i jej brat jadą odwiedzić koleżankę, która przeprowadziła się do innego miasta. Jeszcze nie wiedzą, że ta wycieczka może zamienić się w podróż ku mrocznemu przeznaczeniu...Zbiór odpowiadań


7. Frankenstein - Pełen zapału młody naukowiec pragnie zgłębić tajemnicę życia. W tym celu nie cofnie się przed niczym - nawet przed świętokradztwem. Co jednak zrobi, gdy okaże się, że zrodzona z jego pasji potworna istota ma swoje własne pragnienia?Zbiór odpowiadań


8. Groza - Zagubiony w dżungli Ameryki Południowej podróżnik otrzymuje od miejscowego plemienia słoik miodu o niezwykłym, niebiańskim smaku... i ostrzeżenie... Zbiór odpowiadań


9. RWBY - Czterotomowa antologia zawierającej historie różnych twórców mangi, z których każda koncentruje się na innym członku Team RWBY


10. ChainsawMan - Denji to skrajnie ubogi chłopak, który razem z demonem Pochita pracuje za marne wynagrodzenie jako Łowca demonów. Jego ponura codzienność na dnie kończy się okrutną zdradą! Oto początek mrocznej historii o bohaterze nowej ery, który ma w sobie demona i poluje na inne demony!


11. Dwa lwy - Junpei, dusza towarzystwa, niedługo po rozpoczęciu studiów poznaje na terenie kampusu gburowatego Leo. Podczas rozmowy okazuje się, że chodzili razem do szkoły, a nowy znajomy jest tak naprawdę „Lwim Demonem” – chuliganem, który siał postrach w liceum Junpeia. Pomiędzy Junpeiem a Leo, który wybrał uniwersytet z dala od domu rodzinnego, by uciec od samotności, rodzi się koleżeńska więź, ale co, jeśli jeden z nich zacznie czuć coś więcej niż przyjaźń…?


12. Kiedy morska bryza tuli pisklę do snu... - Yuichi, który w wypadku stracił rodziców i siostrę, razem ze swoim siostrzeńcem przeprowadza się do nadmorskiego miasteczka, gdzie wspólnie zaczynają swoje życie na nowo. Poznają tam rówieśnika Yuichiego – Ryo, który jako właściciel sklepiku z gotowymi obiadami, cieszy się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców. Kiedy pewnego dnia Ayumu w wyniku kłótni ucieka z domu, Ryo przywołuje roztrzęsionego Yuichiego do porządku i pomaga im odbudować relację. Dlaczego jednak oczy Ryo przepełnione są taką samotnością?


13. Pokój w kolorach szczęścia: Genialny detektyw Matsubase - Hijiri Matsubase jest jedynym w swoim rodzaju prywatnym detektywem. Ma niezawodną intuicję, umysł ostry jak brzytwa, cięty język i... aparycję gimnazjalisty. Choć uśmiech rzadko schodzi z jego twarzy, pod tą pogodną maską kryją się głębokie rany, które pomimo upływu czasu nie zdołały się zabliźnić. Traumatyczne przeżycia, z jakimi musiał się zmierzyć, ukształtowały go i uczyniły niezawodnym w swoim fachu.
Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page