ZAKRAPIANE NEWSY - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Pisarz Baku Yumemakura (Kurozuka (10 tomów mangi w latach 2002-06, anime jesienią 2008 roku)) skomentował 28 stycznia w dziewiątym tegorocznym wydaniu magazynu Akity Shoten - Weekly Shōnen Champion, że jego „nowelka o sztukach walki” będzie miała adaptację anime. Magazyn ukazuje jego mangę Yūenchi: Baki Gaiden, historię poboczną do mangi sztuk walki Baki autorstwa Keisuke Itagakiego. Podczas gdy Yūenchi: Baki Gaiden to manga, w wydaniach tomowych Akita Shoten jest oznaczona jako powieść ilustrowana.


Yumemakura i Itagaki współpracowali także wcześniej przy adaptacji mangowej nowelki Yumemakury o sztukach walki - Garoden i Garouden Boy.


Yumemakura uruchomił mangę Yūenchi: Baki Gaiden w Weekly Shōnen Champion w maju 2018 roku. 8 stycznia Akita Shoten opublikował drugi tom mangi.


Yumemakura jest płodnym pisarzem, którego prace zostały zaadaptowane w mangi, anime i Live-Action. Dzieła te obejmują między innymi The Summit of the Gods, Garoden, Kurozuka, Onmyōji, Amon Saga, Psycho Diver: Soul Siren i Majyugari. Mamoru Oshii reżyseruje adaptację filmową anime Chimera powieści Yumemakury

2. Manga Abyss Rage zakończy się 4 lutego.


Manga wcześniej ujawniła w październiku zeszłego roku, że historia „zmierza w kierunku ostatecznej bitwy” i że zbliża się koniec.


Shueisha publikuje cyfrowo Abyss Rage za pośrednictwem usługi MANGA Plus i opisuje mangę:


Niewidomy chłopiec, Shinobu, prowadzi spokojne życie dzięki wsparciu swojego miłego nauczyciela i dziewczyny Mikoto, codziennie trenując, aby nauczyć się starożytnej sztuki walki samoobrony znanej jako „Mibuchi Toshujutsu”. Aż pewnego dnia, kiedy wszystko zostaje mu ukradzione przez dziwnego gościa, który pojawia się w dojo. Ten człowiek, pokonując zarówno Shinobu, jak i jego nauczyciela, kradnie mu Mikoto. Mijają trzy lata… Aby odzyskać swoją dziewczynę, Shinobu wspina się z głębin rozpaczy i trafia do więzienia na odległej wyspie, gdzie przetrzymywani są tylko najbardziej odrażający sort przestępców. Rozpoczyna się królewska bitwa, walka na śmierć i życie z nikczemnymi ludźmi w środku!


Nariaki Narita uruchomił mangę w usłudze Shueishy - Shonen Jump + w maju 2018 r. Shueisha opublikował siódmy tom mangi we wrześniu ubiegłego roku. Manga była częścią usługi MANGA Plus, gdy została uruchomiona w styczniu 2019 r., a nowe rozdziały są publikowane w języku angielskim jednocześnie z japońskim wydaniem

3. Oficjalne konto na Twitterze magazynu Tokumy Shoten - Monthly Comic Zenon ujawniło 25 stycznia, że Kinoko Higurashi wypuści sequel swojej mangi Kū Neru Futari Sumu Futari (They Eat, Sleep, and Live Together) w kwietniowym numerze magazynu 25 lutego. Sequel manga nosi tytuł Kū Neru Futari Sumu Futari Zoku.

Kontynuacja podejmuje historię z Ritsuko i Shūichim, oboje mają 35 lat, a teraz są małżeństwem od pięciu lat i badają, jak radzą sobie z pracą, życiem małżeńskim i zmieniającymi się relacjami z rodzicami.


Oryginalna historia mangi zaczęła się od tego, że Ritsuko i Shūichi spotykali się przez 10 lat i mieszkali razem przez osiem lat, w związku, który jest czymś więcej niż tylko kochankami, ale wciąż nie są małżeństwem.


Higurashi uruchomiła mangę w Monthly Comic Zenon w 2012 roku i zakończyła ją w 2014 roku. Tokuma Shoten opublikował pięć tomów mangi

4. Lutowy numer magazynu Big Gangan od Square Enix ujawnił 25 stycznia, że manga Magical Girl Special Ops Asuka (Mahō Shōjo Tokushūsen Asuka) Makoto Fukamiego i Seigo Tokiyi zakończy się w następnym numerze magazynu 25 lutego.


Manga weszła w „ostateczną bitwę” 24 października.


Seven Seas Entertainment wydaje serię mangi w języku angielskim i opisuje historię:


Kiedy Ziemi zagraża nagłe pojawienie się nieumarłych, grupa młodych kobiet pobłogosławionych mocami z tajemniczego źródła powstała, by je pokonać. Teraz, po trzech latach pozornego pokoju, pojawiły się te same wrogie stworzenia. Pięć magicznych dziewcząt ponownie zostaje wcielonych na wojnę jako oddział do zadań specjalnych Magical Girl, aby bronić ludzkości przed bezbożnym nemezisem.


Fukami (scenariusz Psycho-Pass, Szkolnego Życia, kompozycja serii Revisions i Yuru Yuri) pisze serię, a Tokiya (Teizokurei Monophobia) dostarcza grafikę. Naoya Tamura współpracuje na planie wojskowym. Zespół kreatywny uruchomił serię w Big Gangan w czerwcu 2015 r., a Square Enix wydało 13. tom mangi 25 września. Seven Seas Entertainment wydało dziewiąty tom 27 października.


Manga zainspirowała telewizyjną adaptację anime, której premiera miała miejsce w styczniu 2019 roku. Crunchyroll i Funimation transmitowały anime podczas jego emisji w Japonii

5. KĄCIK YURI: a) Kodansha Comics zawiera listę siedmiu nowych tytułów mangi, które zadebiutują cyfrowo w marcu. Jeden z tytułów, Chasing After Aoi Koshiba, będzie również dostępny w wersji drukowanej. Kolejne tytuły zadebiutują w kolejne wtorki marca.


Tytuł: Chasing After Aoi Koshiba

Autor: FLY (rysunki do Jaku-Chara Tomozaki-kun (nowelka wychodząca od maja 2016 roku, obecnie leci anime)), Takeoka Hazuki (Masamune-kun no Revenge (jednotomowa nowelka w grudniu 2013 roku, 11 tomów mangi w latach 2012-18, jednotomowa manga Masamune-kun no Revenge 0 w latach 2014-17, anime zimą 2017 roku, odcinek OVA w lipcu 2018 roku))

Data debiutu: 23 marca

Opis: Sahoko miała wielu przyjaciół w liceum, więc nie brakuje osób, z którymi mogłaby nadrobić zaległości na jej spotkaniu. Brakuje jednak jednej twarzy, którą chce zobaczyć: Aoi Koshiby, jej koleżanki z klasy i pierwszej miłości. Aoi, gwiazda drużyny koszykówki, zwróciła na siebie uwagę Sahoko jako łatwy sposób na zdobywanie punktów społecznościowych. Ale kiedy Aoi opuszcza drużynę, nieoczekiwany pocałunek przyciąga Sahoko bliżej niej, niż zamierzała. W trudnej sytuacji domowej Aoi potrzebuje czegoś więcej niż tylko cynicznego wspinacza społecznego. Potrzebuje prawdziwej przyjaciółki i czegoś więcej…

b) Marcowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh opublikował 27 stycznia ostatni rozdział mangi Canno - Gōkaku no Tame no! Yasashii Sankaku Kankei Nyūmon (For Passing! Entering a Gentle Threesome).


Poprzedni grudniowy numer ujawnił, że manga osiągnie punkt kulminacyjny w tym miesiącu.


Trójkącik yuri w mandze koncentruje się na trzecioklasistce gimnazjum, która chce uczęszczać do liceum, do którego uczęszcza starsza uczennica, do której tęskni. Jednak jej oceny są przeszkodą. Idzie na wycieczkę po szkole i nieumyślnie jest świadkiem całowania się dwóch dziewczyn.


Canno wypuściła mangę w Monthly Comic Dengeki Daioh 27 stycznia. Pierwszy tom mangi został wydany 27 sierpnia

c) Warner Bros. Japan ogłosił 31 stycznia, że yuri nowelka Mato Sato i Nilitsu - The Executioner and Her Way of Life (Shokei Shōjo no Virgin Road) otrzyma telewizyjną adaptację anime.


Warner Bros. Japan ujawnił także główną obsadę głosową i opisy postaci:

  • Iori Saeki jako Menou,. Młoda katka o wyjątkowym talencie magicznym. Jest mocno oddana swojej misji i próbuje wykończyć Akari, zanim jej moc wymknie się z rąk. Zbliża się do swoich celów w przyjazny sposób, aby uchwycić ich zdolność, zanim ich zabije. Jej główną bronią jest krótkie ostrze i święte pismo.

  • Moeka Kishimoto jako Akari, Zagubiona. Jest czuła i bezproblemowa. Menou nie jest w stanie jej zabić ze względu na jej zdolność, mimo że sama nie jest tego świadoma. Rozpoczyna swoją podróż z Menou, nie znając jej prawdziwych intencji.

Yen Press wydaje nowelkę pod tytułem Virgin Road w języku angielskim i opisuje historię:


Zagubieni to wędrowcy, którzy przybywają tu z odległego świata znanego jako „Japonia”. Nikt nie wie, jak i dlaczego opuszczają swoje domy. Jedyne, co jest pewne, to to, że przynoszą katastrofę i nieszczęście. Obowiązek eksterminacji ich bez wyrzutów sumienia spoczywa na Menou, młodej Katce. Kiedy poznaje Akari, wydaje się, że to tylko kolejna praca ... dopóki nie odkryje, że zabicie tej dziewczyny jest niemożliwe! A kiedy Menou zaczyna szukać sposobu na pokonanie tej nieśmiertelności, Akari jest bardziej niż szczęśliwa, mogąc się przyłączyć! Tak zaczyna się podróż, która na zawsze zmieni Menou ... Poza tym, że jest intrygującym dodatkiem do zawsze popularnego gatunku nowelki isekai, Virgin Road jest intrygującym wydawnictwem, ponieważ zawiera elementy rzadko spotykane w nowelkach wydawanych w języku angielskim - kobiecą bohaterkę i fabułę yuri.


SB Creative opublikował pierwszy tom nowelki w lipcu 2019 r., a czwarty tom wydano w sierpniu ubiegłego roku. Piąty tom zadebiutuje 10 lutego. Nowelka zdobyła główną nagrodę podczas GA Bunko Awards w 2018 roku. Ryo Mitsuya wypuściła mangową adaptację nowelki w magazynie Square Enix - Young Gangan w czerwcu ubiegłego roku.


Punkt d) pojawi się w ,,polskich" mangach

6. W dziesiątym tomie mangi Maybe - Tales of Wedding Rings (Kekkon Yubiwa Monogatari) ujawniono, że historia mangi będzie trwała tylko „tylko trochę dłużej”.


Crunchyroll publikuje cyfrowo mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Kiedy przyjaciółka z dzieciństwa Sato, Hime, nagle się pożegnała, gonił ją i znalazł się w świecie fantasy !! Tam Sato poślubił Hime i stał się legendarnym bohaterem, Królem Pierścienia !! Maybe przedstawia wam nie z tego świata świeżo poślubioną komedię romantyczną !!


Duet twórców Maybe (Katsute Kami Datta Kemono-tachi e (manga wychodząca od lipca 2014 roku, anime latem 2019 roku), Tasogare Otome x Amnesia (10 tomów mangi w latach 2008-13 (2014-16 w Polsce od Waneko), anime wiosną 2012 roku, odcinek specjalny w listopadzie 2012 roku)) wypuścił mangę w magazynie Square Enix - Monthly Big Gangan w marcu 2014 roku. Yen Press wydaje również mangę drukiem w języku angielskim, a ósmy tom ukazał się w lutym 2020 roku

7. Kanan Minami (Mitsu x Mitsu Drops (8 tomów mangi w latach 2004-06, 2 odcinki OVA w kwietniu i lipcu 2006 roku), Kyou, Koi wo Hajimemasu (15 tomów mangi w latach 2007-12, 2 odcinki OVA w czerwcu i październiku 2010 roku)) opublikowała 27 stycznia "specjalny rozdział" dla swojej mangi Awa-Koi w pierwszym wydaniu cyfrowego magazynu Betsucomi Flower w 2021 r.

Minami zakończyła mangę 5 grudnia.


Minami wypuściła mangę w magazynie Sho-Comi Shogakukana w 2016 r., a czwarty tom mangi wyszedł w lutym 2019 r. Manga będzie miała w sumie pięć tomów. Sho-Comi ogłosił w lipcu 2018 roku, że Minami odkłada mangę na długą przerwę i wróci do pracy, gdy jej stan się poprawi. Następnie manga została wznowiona w cyfrowym magazynie Shogakukan & Flower w grudniu 2019 roku i rozpoczęła swój ostatni arc.


Historia koncentruje się na licealistce imieniem Yūka, która chce się zakochać, ale szuka faceta bez zainteresowania. W gimnazjum poświęciła się zajęciom klubowym, ale po rozpoczęciu liceum decyduje, że zdecydowanie chce mieć chłopaka. Yūka wie, że Kentarō może być trudnym wyborem, ale mimo wszystko stawia na niego

8. Firma MediBang zajmująca się tłumaczeniem i lokalizacją mangi przedstawiła Anime News Network oświadczenie dotyczące ostatnich zarzutów dotyczących niskich stawek za tłumaczenia. MediBang twierdził, że cena jednostkowa 120 jenów (1,16 $) za stronę to „tylko początkowa stawka”, a stawki „będą się zmieniać w zależności od typu projektu i doświadczenia”.


Ich pełne oświadczenie zostało opublikowane poniżej:


Chcielibyśmy wyjaśnić nieporozumienie spowodowane poprzednim e-mailem, który wysłaliśmy do niezależnych tłumaczów.


W MediBang nie wymagamy od naszych niezależnych tłumaczy zarówno tłumaczenia, jak i składu treści mangi. Zatrudniamy oddzielnych specjalistów od pisania, przerysowywania i czyszczenia stron mangi. Nasi tłumacze są zatrudniani wyłącznie do tłumaczenia. Jednak w szczególnych przypadkach, gdy osoba ma doświadczenie w tłumaczeniach i składach, negocjujemy cenę jednostkową za stronę, która odzwierciedla koszty obu zadań.


Ponadto zatrudniamy oddzielnych redaktorów i personel ds. Kontroli jakości do edycji i korekty treści mangi przed wydaniem. Wszystkie te stanowiska są zatrudniane osobno.


Cena jednostkowa 120 jenów za stronę to tylko początkowa cena wywoławcza i najniższa oferowana przez nas cena. Jest to stawka wyjściowa, na którą obie strony zgadzają się przy założeniu, że stawki będą się zmieniać w zależności od rodzaju projektu i doświadczenia.


Nasza umowa o tłumaczenie zewnętrzne może również zostać rozwiązana w dowolnym momencie według uznania tłumacza, a nasi pracownicy nie są zobowiązani do podpisywania klauzul o zakazie konkurencji. Niezależni tłumacze mogą również odrzucić wszelkie oferowane projekty, których nie chcą się podjąć.


Przepraszamy za wszelkie nieporozumienia z tego powodu. Wzięliśmy sobie do serca opinie społeczności i postaramy się w przyszłości ulepszyć nasz dział lokalizacji.


Tłumaczka Meru, która ujawniła kwotę 120 jenów na początku tego miesiąca, powiedziała ANN, że nie jest usatysfakcjonowana oświadczeniem MediBang.


„Dla mnie to stwierdzenie nie sprawia, że ​​wyglądają lepiej, ponieważ rzeczy, które pozornie wymieniali jako zalety pracy dla nich (rozwiązanie umowy, brak klauzuli o zakazie konkurencji) powinny być standardem branżowym” - powiedziała. „W niektórych miejscach podpisujesz zakaz konkurowania, ale generalnie jest to uważane za czerwoną flagę wśród freelancerów.


„Ponadto poproszenie freelancerów o wyrażenie zgody na „ stawkę początkową ” bez żadnych informacji o tym, kiedy i w jaki sposób mogą spodziewać się wzrostu tej stawki, to kolejna czerwona flaga, zwłaszcza gdy wspomniana stopa początkowa jest już znacznie poniżej normy. widzę sens proszenia o nasze stawki w aplikacji, jeśli te nie miały być brane pod uwagę. Myślę, że naprawdę strzelili sobie w stopę, wysyłając dokładnie ten sam e-mail do wszystkich, którzy aplikowali, w tym do doświadczonych tłumaczy, którzy znaleźli te stawki prawie obraźliwe. "


Według Meru, 5 $ za stronę jest bliżej standardu branżowego wśród amerykańskich wydawców mangi.


Krytyka praktyk firmy zaczęła krążyć na Twitterze na początku tego miesiąca, kiedy Meru napisała na Twitterze: „Firma naprawdę pokazuje Wam, kim jest, kiedy odpowiada na twoje zgłoszenie, co pokazuje, że jesteś wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym tłumaczem, z e-mailem kopiuj-wklej oferującym 120 jenów za stronę tłumaczenia mangi. Ta firma to Medibang przy okazji ”.


Inny tłumacz David Evelyn napisał na Twitterze po japońsku (przetłumaczone w następujący sposób): „Pewna firma obecnie rekrutuje tłumaczy mangi, ale mogę się tylko śmiać z tego, jak absurdalne są wymagania dotyczące pracy zapisane w jej e-mailu. 1) Znajomość języka japońskiego N2. 2) Tłumaczenie mangi / gier wymagane doświadczenie. 3) Program do edycji / składu obrazów (w tym przerysowywania) wymagane doświadczenie. Pomimo spełnienia tych trzech wymagań stawka za stronę wynosi 120 jenów. Płaczę ze śmiechu. "


Evelyn wyjaśnił dalej absurdalność wymagań: „Przede wszystkim nie jest jasne, czy rozumieją oni zawód tłumacza mangi. Tłumaczenie jest obsługiwane przez tłumacza, liternictwo jest obsługiwane przez literaturę, a poprawki są wykonywane przez redaktora. Ćwicz oddzielanie każdego z nich, inaczej rzeczy się nie poruszą. Nie znajdą osoby podobnej do Getter Robo, która łączy trzy osoby w jedną, lol.


Usługa lokalizacji i dystrybucji MediBang została po raz pierwszy utworzona w 2014 roku. Według oficjalnej strony internetowej, serwis obsługuje szereg tłumaczeń mangi rozpowszechnianych w ramach usługi MANGA Plus firmy Shueisha, w tym hiszpańskie tłumaczenia One Piece i My Hero Academia oraz angielskie tłumaczenia Monster #8 i Tis Time for "Torture," Princess.


W zeszłym roku firma Amimaru, zajmująca się tłumaczeniami i składem, spotkała się z krytyką za płacenie letterersom zaledwie 1 dolara za stronę

9. Oficjalne konto na Twitterze wytwórni Futabashy - Monster Bunko ogłosiło 28 stycznia, że nowelka Miku i U35 - Shinka no Mi ~ Shiranai Uchi ni Kachigumi Jinsei ~ (The Fruit of Evolution ~ Before I Knew It, My Life Had It Made ~) otrzyma anime. Wydawca poda więcej szczegółów w późniejszym terminie.


Historia koncentruje się na Seiichim Hiiragim. Choć u podstaw szkolnego porządku społecznego, on i cała jego szkoła są wywróceni, gdy wszyscy w szkole są przenoszeni do innego świata. Seiichi zostaje sam i podszedł do niego goryl, który zamiast go zaatakować, oświadcza mu się. W chwili, gdy Seiichi myśli, że „Myślę, że goryl też jest w porządku”, znajdują Owoc Ewolucji, a kiedy go jedzą, ich życie nagle zmienia się ponownie.


Miku zaczął publikować historię na stronie internetowej „Shōsetsuka ni Narō” (Let's Become Novelists) w styczniu 2014 roku, gdzie wciąż trwa. Wytwórnia nowelek Futabashy - Monster Bunko rozpoczęła publikowanie nowelki w druku we wrześniu 2014 r., z ilustracjami autorstwa U35 (Lapis Re: LiGHTs, projekty postaci Aquatrope of White Sand). Monster Bunko opublikował 11. tom nowelki w lipcu 2020 r., a dwunasty wydał 26 lutego.


Sorano uruchomił adaptację mangową nowelki na stronie internetowej mangowej Futabashy - Web Comic Action we wrześniu 2017 r. Futabasha opublikowała piąty tom mangi w lipcu 2020 r., a szósty tom opublikowała 30 stycznia

10. Oficjalne konto na Twitterze mangi World Trigger Daisuke Ashihary ujawniło 28 stycznia, że manga nie pojawi się w marcowym numerze magazynu 4 lutego z powodu „nagłej choroby” autora. Relacja potwierdziła, że choroba Ashihary nie jest to COVID-19 i dodała, że Ashihara obecnie dochodzi do siebie. 23. tom mangi będzie nadal dostępny 4 lutego, zgodnie z planem. Manga powinna powrócić w kwietniowym numerze magazynu 4 marca.


Daisuke Ashihara zadebiutował mangą w magazynie Weekly Shonen Jump w 2013 roku. Manga została zawieszona od listopada 2016 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary i powróciła do magazynu w październiku 2018 roku w pięciu wydaniach, po czym przeniosła się do magazynu Jump SQ. Shueishy w grudniu 2018 roku. Następnie manga zrobiła miesięczną przerwę w maju 2019 roku, aby Ashihara mógł wyleczyć się z powikłań związanych z niedrożnością jelit, które powstały po jego niedawnej cholecystektomii (operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego). Manga zrobiła kolejną miesięczną przerwę w listopadzie 2019 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary. Seria miała również miesięczną przerwę w sierpniu zeszłego roku ze względu na zdrowie Ashihary.


Ashihara zrobił tygodniową przerwę we wrześniu 2014 r., aby leczyć korzenie nerwowe dotknięte spondylozą szyjną (zużycie w okolicy szyi kręgosłupa) i od tego czasu zrobił kilka tygodniowych przerw z powodu nagłej choroby.


Viz Media publikuje serię jednocześnie w swojej cyfrowej antologii Weekly Shonen Jump, a także publikuje mangę w druku. MANGA Plus publikuje mangę również w wersji cyfrowej. Manga zainspirowała dwusezonową telewizyjną adaptację anime w 2014 i 2015 roku.


Drugi sezon anime miał premierę 9 stycznia w ramach bloku programowego NUMAnimation w TV Asahi. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu miały specjalny pokaz z ekskluzywnymi materiałami filmowymi w 12 kinach w Japonii od 25 grudnia do 7 stycznia. Sezon będzie emitowany przez jeden kwartał roku, a następnie otrzyma trzeci sezon

11. Oficjalna strona magazynu Shueishy - Grand Jump Mecha ujawniła 27 stycznia, że Nanki Satō i Akira Kiduki (Usotsuki Paradox (10 tomów mangi w latach 2008-12, film Live-Action w 2013 roku))(małżeństwo mangaków) wypuszczą nową mangę zatytułowaną Renai Muzai -Ai o Chikatta Hazu da yo ne?-) (Not Guilty of Love -We Swore a Vow of Love, Right?-) w kwietniowym numerze magazynu z 31 marca. Kiduki zamieścił zdjęcie strony podglądu mangi na swoim koncie na Twitterze.


Manga koncentruje się na gospodyni domowej, która ma męża, który jest skłonny ją zdradzać, ale pewnego dnia spotyka mężczyznę za pośrednictwem mediów społecznościowych

12. 89. numer magazynu Comic Dengeki DaiohG firmy Kadokawa ujawnił 27 stycznia, że manga Katsuwo - Hitori Bocchi no Marumaru Seikatsu (Solitary "__" Life, or Hitori Bocchi's "__" Life) zakończy się w kwietniu.


Crunchyroll transmitował strumieniowo telewizyjne anime mangi i opisuje historię:


Hitori Bocchi, dziewczyna z ekstremalnym niepokojem społecznym, miała tylko jednego przyjaciela w całej szkole podstawowej. Kiedy Bocchi dowiaduje się, że po ukończeniu szkoły zostaną rozdzieleni, obiecuje jej: „Do czasu ukończenia gimnazjum zaprzyjaźnię się ze wszystkimi w mojej klasie”. A jeśli nie może tego zrobić ... nie będą już przyjaciółmi ?! Ale Bocchi ma trudności z rozmową z ludźmi. Kiedy się denerwuje, jej nogi kurczą się. Nie może patrzeć innym ludziom w oczy. Ona nawet nie wie, jak się zaprzyjaźnić! Każdy sposób, w jaki myśli o nawiązywaniu przyjaźni, kończy się niepowodzeniem. Czy plan nawiązywania przyjaźni Bocchi się opłaci ?! To historia wytrwałości samotnej dziewczyny, Bocchi!


Katsuwo (Mitsuboshi Colors (8 tomów mangi w latach 2014-20, anime zimą 2018 roku (Sentai Filmworks transmitował anime w trakcie emisji))) wypuściła mangę w inauguracyjnym wydaniu Comic Dengeki DaiohG we wrześniu 2013 roku. Kadokawa opublikował 27 stycznia siódmy tom mangi. Anime miało swoją premierę w kwietniu 2019 roku

13. Oficjalne konto na Twitterze magazynu Shueishy - Ribon ujawniło 25 stycznia, że Rie Ōuta (Nekota no Koto ga Kininatte Shikatanai (10 tomów mangi w latach 2013-16, minutowy specjał w marcu 2015 roku)) wypuści nową mangę w kwietniowym wydaniu magazynu 3 marca. Magazyn zachęca czytelników do odgadnięcia prawidłowego tytułu 君 視 彩 の (autora najlepsze przypuszczenie to „Kimishisai no Koi”)

14. W marcowym numerze magazynu Monthly Comic Alive firmy Kadokawa opublikowano 27 stycznia ostatni rozdział adaptacji mangowej autorstwa Chiame Hareno nowelki Yūsaku Igarashiego - Nogizaka Asuka no Himitsu.


Manga adaptuje sequel Igarashiego do wcześniejszej nowelki Nogizaka Haruka no Himitsu. Seria skupia się na córce Haruki, której celem jest bycie ekspertem w kulturze Akihabara. Historia opowiada o jej związku ze „zwykłym” mężczyzną.


Hareno uruchomiła mangę w Monthly Comic Alive w lipcu 2019 r. Kadokawa opublikował drugi tom mangi w sierpniu 2020 r.


Igarashi wydał nowelkę w 2018 r., a Kadokawa opublikował szósty tom nowelki w lipcu 2020 r. Shaa, ilustrator nowelki Nogizaka Haruka no Himitsu, powrócił, aby zilustrować nową nowelkę.


W historii z oryginalnej nowelki Yūto Ayase jest zwykłym chłopcem w prywatnej szkole średniej ze zwykłymi klikami. Haruka, najbardziej nieosiągalna dziewczyna w szkole, jest tak ubóstwiana w szkole ze względu na jej urodę i spryt, że jej koledzy z klasy nazywają ją Nuit Étoile (Srebrna Gwiazda Nocy) i Lumière du Clavier (Lśniąca Księżniczka na Pianinie). Jednak w szkolnej bibliotece Yūto natrafia na nią i jej najmroczniejszy sekret - jest zagorzałą fanką kultury anime, mangi i otaku.


Igarashi opublikował oryginalną 16-tomową nowelkę w latach 2004–2012. Nowelka otrzymała dwie telewizyjne adaptacje anime w 2008 i 2009 r. oraz oryginalne wideo anime w 2012 r. Oba telewizyjne anime są dostępne w transmisji strumieniowej na Crunchyrollu, a Discotek Media ma licencję i oba wydał na Blu-ray w czerwcu 2018 roku. Nowelka zainspirowała także czterotomową mangę autorstwa Yasuhiro Miyamy

15. Yen Press ogłosiło 27 stycznia, że ma licencję na tytuł (wspominki) od aktorki głosowej Megumi Hayashibary zatytułowany The Characters Taught Me Everything: Living Life One Episode at a Time. Wydawca wyda wspomnienia cyfrowo 20 lutego.


Yen Press opisuje wspomnienia:


Od ponad trzech dekad słynna japońska aktorka głosowa Megumi Hayashibara tchnęła życie w niezliczone kultowe postacie - w tym Ranma Saotome (Ranma ½), Rei Ayanami (Neon Genesis Evangelion), Lina Inverse (Slayers), Jessie (Pokémon), Faye Valentine (Cowboy Bebop) i Paprika (Paprika)! W tym nowym autobiograficznym pamiętniku Megumi przedstawia dogłębne spojrzenie na jej wybitną karierę i na to, jak postacie, które przedstawiła, wpłynęły na jej życie zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym.


Yen Press publikuje wspomnienia w języku angielskim równocześnie z ich japońskim wydaniem

16. Sakura Production ogłosiło 30 stycznia, że manga Chibi Maruko-chan Momoko Sakury jest inspiracją dla animowanego filmu 3DCG w Chinach zatytułowanego Chibi Maruko-chan: Kigen Hikki (Chibi Maruko Chan: The Fantastic Notebook). Film zostanie otwarty podczas chińskiego Nowego Roku w 2022 roku. Firma zaprezentowała zwiastunowy plakat powyżej.


Film wyreżyserowała Lulu Xue. Guangdong Sublime Media Co., Ltd produkuje.


Sakura Production zapowiedziało, że w filmie Maruko wyskoczy ze swojego codziennego życia i wyruszy w tajemniczą przygodę w nowym świecie fantasy.

Oryginalna manga Chibi Maruko-chan zainspirowała anime, które jest prawie konsekwentnie numerem 3 w serii anime po Sazae-san i Detective Conan (Chibi Maruko-chan emitowane jest w Fuji TV w niedziele o 18:00, tuż przed Sazae-san o 18:30). Pierwsza seria anime trwała od 1990 do 1992 roku, a trwająca druga seria miała premierę w 1995 roku.


Twórczyni mangi Momoko Sakura zmarła z powodu raka piersi w wieku 53 lat w sierpniu 2018 r. Serializowała mangę w magazynie Ribon Shueishy w latach 1986-1996. Manga komediowa, która śledzi codzienne życie uczennicy trzeciej klasy, ma około 32 milionów egzemplarzy w druku. Sakura wprowadziła czteropanelową wersję w japońskiej gazecie w 2007 roku, a ona zakończyła ją w 2011 roku.

Manga Chibi Maruko-chan otrzymuje nowe rozdziały opracowane przez Sakura Production, w której pracują długoletni asystenci Sakury. Manga wychodzi nieregularnie w Ribon

17. Tegoroczny dziewiąty numer magazynu Kodanshy - Morning ujawnił 28 stycznia, że Keiichi Arawi (Nichijou (10 tomów mangi w latach 2006-15, 26-odcinkowe anime w 2011 roku, odcinek OVA w marcu 2011 roku)) zakończy swoją mangę CITY w następnym numerze magazynu 4 lutego.


Vertical publikuje mangę w języku angielskim i opisuje pierwszy tom mangi:


Midori jest nieco zagubiona. Jest zadłużona, a jej gospodyni próbuje ją wyrzucić za niezapłacony czynsz. Jej najlepsza przyjaciółka odmawia pożyczki gotówki, odkąd zna jej sztuczki.


Może pomogłoby jakieś znęcanie się. A może drobna kradzież? Nikt nie jest tu zrównoważony. Może znalezienie pracy załatwi sprawę… Ale praca oznacza mniej czasu na zabawne przygody w wielkim mieście…


Arawi wypuścił mangę w Morning we wrześniu 2016 r. Kodansha opublikował 12. tom czasopisma mangi w listopadzie 2020 r. Vertical opublikował 10. tom 5 stycznia

18. Yoshiaki Sukeno (Sousei no Onmyouji (manga wychodząca od listopada 2013 roku, jednotomowa nowelka Sousei no Onmyouji: Tenen Jakko w sierpniu 2016 roku, jednotomowa manga Sousei no Onmyouji: Tenen Jakko - Nishoku Kokkeiga od sierpnia do listopada 2018 roku, 50 odcinków anime w latach 2016-17), Binbougami ga! (16 tomów mangi w latach 2008-13, 2 tomy nowelki w kwietniu i lipcu 2012 roku, anime latem 2012 roku)) zakończył swoją mangę Senpai ga Boku o Tori ni Kiteru w aplikacji Kodanshy - Magazine Pocket 14 stycznia. Kodansha dostarczy trzeci i ostatni tom mangi 4 marca.


Historia koncentruje się na dziewczynie z gigantycznymi piersiami i chłopcu „jak małe zwierzę”. Ken Yamada jest urzędnikiem samorządu uczniowskiego, który zaczyna czuć, że jego życie jest zagrożone. Piękna i inteligentna przewodnicząca samorządu uczniowskiego Rei Jinjūji wykorzystuje swoją ogromną klatkę piersiową do własnych celów. Kiedy Rei przyciska swoje piersi do Kena, czuje się, jakby próbowała go zabić.


Sukeno wypuścił mangę w Magazine Pocket w grudniu 2019 r. Kodansha opublikował drugi tom mangi w listopadzie 2020 r.

19. Oficjalna strona magazynu Ichijinshy - Monthly Comic Zero-Sum ujawniła 28 stycznia, że Yuki Amemiya i Yukino Ichihara wypuszczą nową mangę zatytułowaną Long Goodbye My Honey w kwietniowym numerze magazynu, która ukaże się 26 lutego. Manga pojawi się na okładce numeru, a pierwszy rozdział będzie zawierał kolorową stronę otwierającą.


Amemiya opublikował 29 stycznia zapowiedź mangi na Twitterze. Zapowiedź zdradza, że historia koncentruje się na dziewczynie, która znajduje coś ważnego na „Grand Finale Station”, ostatnim przystanku, na którym przybywają zmarli, i miejscu istniejącym w przestrzeni między życiem a śmiercią.


Witryna Kodanshy - Days Neo, która łączy początkujących twórców mangi z profesjonalnymi redaktorami, zaczęła w listopadzie wymieniać ogłoszenie o rekrutacji asystentów duetu twórców mangi do pracy nad nową serializacją w Monthly Comic Zero-Sum.


Amemiya i Ichihara wypuścili mangę 07-Ghost w 2005 roku i zakończyli ją w 2013 roku. Go! Comi opublikował początek mangi w Ameryce Północnej w 2008 roku, a Viz Media odebrał licencję w 2012 roku. W zbiorach Biblioteki Shirokuro jest wszystkie 17 tomów po angielsku.


Manga zainspirowała anime w 2009 roku. Ichijinsha opublikował również jednotomową mangę poboczną 07-Ghost Children w 2010 roku.

Następnie autorzy uruchomili mangę Battle Rabbits (Bato Rabbits) (po prawej) w Monthly Comic Zero-Sum we wrześniu 2014 roku i zakończyli ją w 2016 roku czterema tomami. Seven Seas Entertainment opublikowało mangę w języku angielskim

20. Witryna internetowa Comic Newtype firmy Kadokawa opublikowała 29 stycznia ostatni rozdział mangowej adaptacji Yaeko Ninagawy Her Blue Sky (Sora no Aosa o Shiru Hito yo), oryginalnego filmu anime zespołu twórczego Super Peace Busters.


Yaeko Ninagawa wypuściła mangę na stronie z komiksami Comic Newtype firmy Kadokawa w lipcu 2019 r. Kadokawa wydała trzeci tom mangi 24 września.

Oryginalny film został otwarty w Japonii w październiku 2019 roku.

Akcja filmu rozgrywa się w miasteczku położonym w górach i skupia się na uczennicy drugiej klasy liceum i aspirującej muzyk Aoi Aioi, jej starszej siostrze Akane Aioi, byłym chłopaku Akane i walczącym z trudem gitarzyście Shinnosuke Kanomurze, oraz właściwym Shinnosuke sprzed 13 lat po podróży z przeszłości do współczesności.


Rodzice Aoi i Akane zmarli w wypadku 13 lat temu, a Akane porzuciła swoją ambicję wyjazdu do Tokio z Shinnosuke, aby zająć się Aoi. Od tego czasu Aoi czuje się dłużna swojej starszej siostrze. Pewnego dnia Aoi zostaje zaproszona do występu na festiwalu muzycznym jako muzyk sesyjny przez słynnego piosenkarza enka o imieniu Dankichi. W tym samym czasie Shinnosuke wraca do miasta Aoi i Akane po długiej nieobecności. Potem pojawia się tajemniczy Shinno i Aoi po raz pierwszy się zakochuje.


Reżyser Tatsuyuki Nagai, scenarzystka i reżyser Mari Okada oraz artysta Masayoshi Tanaka - członkowie Super Peace Busters - zajmowali się filmem. Nagai wyreżyserował, Okada napisała scenariusz, a Tanaka narysował oryginalne projekty postaci i pełnił funkcję głównego reżysera animacji. CloverWorks odpowiadała za produkcję animacji. Producenci Hiroyuki Shimizu (anohana, The Anthem of the Heart) i Genki Kawamura (Your Name, Mirai) wyprodukowali film. Film jest trzecim po Anohanie i The Anthem of the Heart, którego akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście Okady, Chichibu

21. Witryna mangowa Comic Boost firmy Gentosha Comics, Inc. zadebiutowała 29 stycznia w pierwszym rozdziale mangowej adaptacji nowelki Kanako Nishi - Gyokō no Nikuko-chan (Nikuko of the Fishing Harbor) autorstwa Sugisaku (Neko nanka Yondemo Konai (5 tomów mangi w latach 2012-15, anime jesienią 2015 roku)).


Nowelka jest inspiracją dla filmu anime od Studio 4 ° C, który zostanie otwarty w Japonii wczesnym latem. Natsuki Hanae zagra główną rolę w filmie anime. Hanae wcieli się w młodego chłopca.


Ayumu Watanabe (Children of the Sea, Space Brothers) reżyseruje anime w Studio 4 ° C. Scenariusz pisze Satomi Ooshima (Hataraki Man). Kenichi Konishi (Children of the Sea, A Good Librarian Like a Good Shepherd) jest projektantem postaci i głównym reżyserem animacji. Planowaniem i produkcją filmu zajmuje się Sanma Akashiya (scenarzystka Santa Claus Tsukamaeta!). Dystrybucją filmu zajmuje się ASMIK Ace.


Gentosha opublikował oryginalną nowelkę w kwietniu 2014 r. Nowelka koncentruje się na matce imieniem Nikuko i jej córce Kikuko, które mieszkają na łodzi. Nowelka podąża za ich ścieżkami życia i ich wzrostem. Nowelka ma ponad 350 000 egzemplarzy w druku

22. Tegoroczny dziewiąty numer magazynu Kodanshy - Morning ujawnił 28 stycznia, że manga Kaijiego Kawaguchiego (Ai Monogatari (jednotomowa manga w latach 1987-89, OVA Ai Monogatari: 9 Love Stories w kwietniu 1993 roku), Chinmoku no Kantai (32 tomy mangi w latach 1989-96, 3 odcinki OVA w latach 1995-98), Taiyou no Mokishiroku (17 tomów mangi w latach 2003-08, 9 tomów mangi Taiyou no Mokishiroku Dainibu: Kenkokuhen w latach 2008-10, 2 odcinki specjalne Taiyou no Mokushiroku: A Spirit of the Sun we wrześniu 2006 roku), Zipang (43 tomy mangi w latach 2000-09, 23 tomy mangi Zipang: Shinsou Kairyuu w latach 2012-17, 26 odcinków anime w latach 2004-05)) i Shinjiego Makariego (Yuugo (22 tomy mangi w latach 1993-2004, 3 tomy mangi Yuugo Final w latach 2014-15, 19 tomów mangi Yuugo: The Negotiator w latach 2004-15, 13-odcinkowe anime od lutego do maja 2004 roku)) - Sagara ~ S no Dōsotai ~ (Sagara ~ The S Allotrope ~) osiągnie punkt kulminacyjny w 10. numerze magazynu 4 lutego.


Kawaguchi i Makari wypuścili mangę w sierpniu 2018 r. Manga została zawieszona od listopada 2019 r. do maja 2020 r. Kodansha opublikował siódmy tom mangi 23 grudnia.


Manga koncentruje się na dwóch mężczyznach: japońskim oficerze policji, który potajemnie trenował w Jerozolimie, i Japończyku, który stoi na czele grupy uzbrojonych powstańców w Iraku

23. W marcowym numerze magazynu Kadokawy - Monthly Comic Alive ujawniono 27 stycznia, że nowelka Keia Sazane (Kimi to Boku no Saigo no Senjou, Aruiwa Sekai ga Hajimaru Seisen (nowelka wychodząca od maja 2017 roku, manga wychodząca od maja 2018 roku, anime jesienią 2020 roku)) - Kami wa Game ni Ueteiru (The Ultimate game-battles of a boy and the gods lub dosł. God is Hungry for Games) otrzyma adaptację mangową. Magazyn nie podał, kto narysuje mangę ani kiedy zadebiutuje w magazynie.


Kadokawa opublikował pierwszy tom nowelki 25 stycznia z ilustracjami autorstwa Toiro Tomose.


Nowelka koncentruje się na najwyższych bogach, którzy mają zbyt dużo czasu, więc tworzą ostateczną „grę intelektualną” zatytułowaną „Kamigami no Asobi”. Reche, była bogini, deklaruje, że znajdzie najbardziej utalentowanego człowieka w tej epoce, który zabierze ją ze sobą, by rzucić wyzwanie bogom w tej grze. Wybiera młodego mężczyznę i debiutanta o imieniu Fey

24. Transmisja na żywo „GA Fes 2021” 31 stycznia ujawniła, że nowelka ​​My Friend's Little Sister Has It In for Me! (Tomodachi no Imōto ga Ore ni Dake Uzai) Ghost Mikawy otrzyma telewizyjną adaptację anime.


Obsada z dramy CD powraca, aby ponownie wcielić się w role, w tym:


Haruki Ishiya jako Akiteru Ooboshi

Sayumi Suzushiro jako Iroha Kohinata

Tomori Kusunoki jako Mashiro Tsukinomori

Sōma Saitō jako Ozuma Kohinata

Kana Hanazawa jako Sumire Kageishi


J-Novel Club wydaje nowelkę w języku angielskim i opisuje historię:


Jeśli dziewczyna ci dokucza, to znaczy, że cię lubi!

Niestety Akiteru wie z doświadczenia, że ​​tak nie jest. Ponieważ każda dziewczyna, z którą wchodzi w interakcje, pokazuje mu tylko pogardę, a on nie zdobył z tego ani jednej randki! Na szczęście bardziej interesuje go zapewnienie sobie i jego kumplom z gier komputerowych miejsca w firmie wuja. Ale kiedy wujek rzuca mu warunek, który wiąże się z odgrywaniem roli chłopaka jego córki, Akiteru nie ma innego wyboru, jak tylko to przyjąć.

Co o wiadomościach pomyśli siostra jego najlepszego przyjaciela, Iroha, która nieustannie go dręczy?


Pierwszy tom nowelki z ilustracjami od tomari zadebiutował w kwietniu 2019 r., a SB Creative wydał szósty tom 10 grudnia. Hira Hiraoka rysuje adaptację mangową do na stronie internetowej Manga Up! od Square Enix, a Square Enix opublikowało drugi tom 7 listopada

25. Marcowy numer magazynu Gundam Ace firmy Kadokawa ujawnił 26 stycznia, że manga Takashiego Imanishiego (City Hunter) i Masato Natsumoto - Mobile Suit Gundam 0083 Rebellion zbliża się do punktu kulminacyjnego.


Manga weszła w swój wątek „Stardust Memories”, który jest oznaczony jako ostatni wątek mangi, w sierpniu 2017 roku.


Manga powraca do serii Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory OAV, dodając fabułę i dodatkowe sceny do fabuły anime. Imanishi, reżyser anime, jest scenarzystą i doradcą koncepcyjnym mangi, a Natsumoto rysuje grafikę.


Manga pojawiła się w Gundam Ace w 2013 roku. 25 sierpnia Kadokawa opublikował 15-ty tom mangi. 16. tom ukaże się 26 lutego.


Oryginalne, 13-odcinkowe anime jest spin-offem dziejącym się pomiędzy Mobile Suit Gundam i Mobile Suit Zeta Gundam, i zadebiutowało w 1991 roku. Right Stuf opisuje anime:


Universal Century 0083. Po triumfie w wojnie jednorocznej, Federacja Ziemi popadła w samozadowolenie, podczas gdy ostatnie pozostałości sił zeonicznych planowały ostateczną walkę. Wszystko zależy od asa pilota Zeona Anavela Gato, który wykradnie Federacji jeden z nowych prototypów Gundamów. Po zaginięciu wyposażonego w broń nuklearną Gundama i zranieniu ich dumy, statek Federacji Albion i początkujący pilot Kou Uraki wyruszyli w pogoń za złodziejami Zeonic i skradzionym Gundamem.


Bandai Entertainment wydało wcześniej anime na DVD w 2002 roku. Right Stuf ponownie wydało anime na DVD i Blu-ray w kwietniu 2017, wraz z kompilacją anime Mobile Suit Gundam 0083: The Afterglow of Zeon. Wydanie zawierało także short anime „The Mayfly of Space 1” i „The Mayfly of Space 2”.


Anime zainspirowało również anime Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory - Sora no Kagerō, oparte na jednej z dwóch dram CD stworzonych dla anime

26. Transmitowane na żywo wydarzenie „GA Fes 2021” ogłosiło 31 stycznia, że nowelka Toru Toby - The Genius Prince's Guide to Raising a Nation Out of Debt (Hey, How About Treason?) (Tensai Ōji no Akaji Kokka Saisei Jutsu - Sō da, Baikoku Shiyō) jest inspiracją dla telewizyjnego anime. Głos Sōmy Saitō ogłosił i potwierdził, że występuje on jako tytułowa postać Wein.


Yen Press publikuje nowelkę w języku angielskim i opisuje tę historię:


Książę tego małego i słabego królestwa dąży tylko do jednego: sprzedania swojego kraju i spokojnego życia w wolnym czasie! Niestety, największą przeszkodą, jaką kiedykolwiek napotka, jest jego własny geniusz…! Osiągając coraz większe osiągnięcia, zyskuje coraz większe przychylności wśród ludzi swojego królestwa… co sprawia, że spełnianie własnych marzeń jest tym trudniejsze !!!


SB Creative wydało pierwszy tom nowelki w maju 2018 roku. Toru Toba pisze nowelkę, a fal_maro zapewnia sztukę

27. SHINKOSHOTO: a) Transmisja na żywo „GA Fes 2021” ogłosiła 31 stycznia, że nowelka Shinkoshoto - The Strongest Sage With the Weakest Crest (Shikkaku Mon no Saikyō Kenja) jest inspiracją dla telewizyjnego anime. Wydarzenie zadebiutowało filmem promocyjnym, w którym ogłoszono obsadę i ekipę, a także anime do innej historii autorstwa Shinkoshoto.


Głównymi członkami obsady są:


Nina Tamaki (Nikomaru w Love Kome: We Love Rice) jako Matthias

Sayumi Suzushiro jako Lurie

Haruka Shiraishi jako Alma

Shiori Izawa jako Iris


Noriaki Akitaya reżyseruje anime w J.C. Staff, a Hiroki Uchida nadzoruje scenariusze serialu.


Square Enix Manga & Books publikuje adaptację mangową autorstwa LIVER JAM & POPO (Friendly Land) i opisuje historię:


Jego siła ograniczona magicznym herbem, z którym się urodził, Mathias, najpotężniejszy mędrzec świata, decyduje, że reinkarnacja jest konieczna, aby stać się najsilniejszym ze wszystkich. Po odrodzeniu się jako młody chłopiec Mathias jest podekscytowany, gdy odkrywa, że ​​urodził się z optymalnym herbem do magicznej walki za pierwszym razem! Niestety, świat, w którym się urodził, ma strasznie kiepskie standardy, jeśli chodzi o magię i wszyscy myślą, że wciąż jest skazany na porażkę! Teraz Mathias musi udowodnić wszystkim, że się mylą… najsilniejszy na świecie styl mędrca!


Shinkoshoto rozpoczął nowelkę na stronie internetowej Shōsetsu ni Narō!, a wydawnictwo GA Novel od SB Creative zaczęło publikować historię z ilustracjami autorstwa Huuka Kazabana w 2016 r. LIVER JAM & POPO uruchomili adaptację mangową w 2017 roku

b) Transmisja na żywo „GA Fes 2021” ogłosiła 31 stycznia, że nowelka Shinkoshoto - Tensei Kenja no Isekai Life ~Daini no Shokugyō wo Ete, Sekai Saikyou ni Narimashita (The Reincarnated Sage's Alternate World Life: I Got a Second Profession, and Became the Most Powerful in the World) jest inspiracją dla telewizyjnego anime, które wyjdzie „już wkrótce”. Wydarzenie zadebiutowało wideo promocyjnym, które ogłosiło informacje ze studia, wraz z anime do powyższej historii autorstwa Shinkoshoto.


Historia koncentruje się wokół Yujiego Sano, który pracuje w firmie surowej dla swoich pracowników. Po przyniesieniu pracy w godzinach nadliczbowych do domu, otrzymuje wiadomość na swoim komputerze: „Zostałeś wezwany do innego świata!” Jest to świat podobny do gry, pełen pasków statusu i umiejętności. Yuji oswaja śluzowego potwora i zostaje poskromicielem. Potem nagle osiąga drugą profesję - mędrzec - i budzi w sobie magiczne moce. Przygoda Yuji'ego w alternatywnym świecie zaczyna się, gdy podąża za śluzem, który wydaje się najsłabszy ze wszystkich potworów.


REVOROOT animuje projekt, a Pony Canyon produkuje muzykę.


Wydawca SB Creative - GA Novel zaczął publikować historię z ilustracjami Huuka Kazabana w 2017 roku i obecnie liczy 12 tomów. LIVER JAM & POPO uruchomili adaptację mangową w 2017 roku.


2 adaptacje anime tworu tego samego autora w jeden dzień? Jestem ciekaw, co Shinkoshoto sobie pomyślał za pierwszym razem :)

28. Marcowy numer magazynu Gundam Ace firmy Kadokawa opublikował 26 stycznia ostatni rozdział mangi Gundam Build Diver Rize. Trzeci i ostatni tom mangi zostanie wydany 26 lutego.


Manga jest częścią całej serii Gundam Build i została wydana w listopadzie 2019 roku. W mandze występuje ten sam zespół kreatywny, co w poprzedniej mandze Gundam Build Divers Break, w tym Ryōji Sekinishi jest scenarzystą, Kazuhiro Hara projektuje postacie, Takayuki Yanase i Kanetake Ebigawa projektują mechy, a Gensui Shiitake to artysta. Kadokawa wydała drugi tom mangi 25 sierpnia.


Akcja mangi osadzona jest na tej samej osi czasu, co anime Gundam Build Divers Re: RISE, z tą samą wersją „Gunpla Battle Nexus Online” we wszechświecie.


Gundam Build Divers Break wystartowała w Gundam Ace w czerwcu 2018 r., a zakończyła w sierpniu 2019 r. Kadokawa opublikował drugi i ostatni tom mangi we wrześniu 2019 r.


Anime Gundam Build Divers Re: RISE miało swoją premierę w październiku 2019 roku i otrzymało drugi sezon zatytułowany Gundam Build Divers Re: RISE Season 2, którego premiera miała miejsce w kwietniu 2020 roku. Crunchyroll transmitował oba sezony podczas ich emisji.


Akcja anime toczy się dwa lata po historii Gundam Build Divers, wraz z nową wersją gry „Gunpla Battle Nexus Online” (GBN), a także nową Divers: Hiroto, samotny Diver, który gra jak najemnik; Kazami, wędrowiec, który chodzi między stronami; Maj, tajemniczy solo Diver, który przez cały dzień uczestniczy w bitwach Gunpla; i Parviz, początkujący Diver, który ma introwertyczną postawę, ale chce grać w trybie współpracy. Chociaż cała czwórka żyje w samotności, łączą ich okoliczności, aby stworzyć zespół w doświadczeniu wykraczającym poza GBN.


Gundam Build Divers Battlogue, najnowsze anime z serii Gundam Build, miało swoją premierę 13 listopada

29. Tegoroczny dziewiąty numer magazynu Shogakukana - Weekly Big Comic Spirits ujawnił 1 lutego, że manga Inio Asano (Dobranoc Punpunie, Solanin, Dziewczyna znad morza) - Dead Dead Demon's Dededededestruction zbliża się do punktu kulminacyjnego w dziesiątym numerze magazynu 8 lutego. Manga pojawi się na okładce numeru oraz w nowym rozdziale będzie miała kolorową stronę początkową. Wydanie zapowiedziało również, że manga jest w ostatniej odsłonie.


Dziesiąty tom mangi został wydany 25 grudnia i ujawnił, że 11. tom zostanie wydany w połowie 2021 roku.


Seria obraca się wokół dziwnego życia codziennego bardzo zwyczajnej licealistki Kadode Koyamy, jej przyjaciela Ourana Nakagawy i innych osób w świecie, w którym nad Tokio pojawił się gigantyczny statek-matka.


Asano wypuścił serię w Big Comic Spirits w kwietniu 2014 r. Shogakukan wydał dziewiąty tom mangi 26 grudnia. Asano często od lipca 2014 r. odkładał mangę na przerwę.


Manga zainspirowała we wrześniu animowany film promocyjny 3D. Manga zdobyła 26 stycznia nagrodę Best General Manga na 66. edycji Shogakukan Manga Awards.


Viz Media wydaje mangę w języku angielskim

30. Yasuki Tanaka zakończył swoją mangę Summer Time Rendering w 139. rozdziale usługi Shonen Jump + firmy Shueisha 1 lutego, a finał nadszedł wraz z zapowiedziami adaptacji anime i prawdziwej gry ucieczki. Ponadto trwają prace nad adaptacją Live-Action.


Shueisha opisuje tę historię:


Słysząc o śmierci Ushio, Shinpei wraca do swojego rodzinnego miasta Wakayama na Hitogashimie i ponownie spotyka się z rodziną przyjaciela z dzieciństwa. Pogrzeb przebiega gładko, ale pod powierzchnią na wyspie szykuje się coś dziwnego. Jakie tajemnice czekają go na tej zacisznej letniej wyspie?


Tanaka wypuścił mangę na Shonen Jump + w październiku 2017 roku, a 13. i ostatni tom mangi zostanie wydany 2 kwietnia. Shueisha uruchomiła usługę MANGA Plus z angielską wersją mangi w styczniu 2019 roku.


W wiadomości upamiętniającej ogłoszenia, Tanaka omówił pójście z personelem anime na poszukiwania miejsc w prefekturze Wakayama. Prawdziwa gra o ucieczce zostanie uruchomiona tego lata na wyspie Tomogashima, należącej do Wakayamy

31. Tegoroczny dziewiąty numer magazynu Kodanshy - Weekly Young Magazine ujawnił 25 stycznia, że manga My Home Hero Naokiego Yamakawy (100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru (manga wychodząca od czerwca 2016 roku, anime jesienią 2020 roku, drugi sezon zapowiedziany na lato 2021 roku)) i Masashiego Asakiego osiągęła punkt kulminacyjny w dziesiątym numerze magazynu 1 lutego.


Yamakawa i Asaki wypuścili mangę w Weekly Young Magazine w maju 2017 r. 13. tom mangi zostanie wydany 5 lutego.


Manga koncentruje się na pracowniku biurowym, który ma niezawodną żonę i córkę na uniwersytecie, która czasami potrafi zachowywać się nieco buntowniczo, ale na swój sposób prowadzi szczęśliwe życie. Aż pewnego dnia dowiaduje się, że jego córka została pobita i tym samym rozpoczyna swoją podróż do niebezpiecznego świata, aby chronić swoją rodzinę

32. Twórca mangi, Kouji Seo (Suzuka (18 tomów mangi w latach 2004-07, 26 odcinków anime w 2005 roku), Fuuka (20 tomów mangi w latach 2014-18, jednotomowa manga Fuuka: Yacchau!? Heroine to no Mousou Hatsutaiken - Special Edition w latach 2017-18, anime zimą 2017 roku), Kimi no Iru Machi (27 tomów mangi w latach 2008-14, one-shot Kimi no Iru Machi x Princess Lucia Special Collaboration Comic w marcu 2014 roku, jednotomowa manga Kimi no Iru Machi: Mousou 200-wa w latach 2013-14, anime latem 2013 roku, 4 odcinki OVA w marcu i czerwcu 2012 roku (Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten) oraz styczniu i marcu 2014 roku, ), wydane w Polsce w grudniu 2016 roku Half & Half), ujawnił 31 stycznia na Twitterze, że jego nowa serializacja mangi ukaże się 17 lutego w tegorocznym 12. numerze Weekly Shōnen Magazine Kodanshy, który opublikuje także ostatni rozdział jego mangi Hitman. Seo ujawniło także podgląd nadchodzącej mangi, który pozostaje bez tytułu. Tekst w podglądzie brzmi: „Nadmorskie miasteczko, stara kawiarnia i pięć dziewczyn”.


Seo już wcześniej zapowiedział, że nowa manga zadebiutuje wiosną tego roku. Żartobliwie dodał, że zasugerował tytuł „Gotōbun no Waitress de Yokunai desu ka?” (Are Quintuplet Waitresses Not Fine?), ale został zignorowany.

Kodansha opublikuje 13. i ostatni tom mangi Hitman 17 marca. Seo wypuścił mangę w Weekly Shōnen Magazine w czerwcu 2018 r. Kodansha opublikował 12. tom mangi 17 grudnia

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Oficjalne konto na Twitterze dla serii Bungo Stray Dogs ujawniło 25 stycznia, że manga Bungo Stray Dogs Kafki Asagiriego i Sango Harukawy zostanie zawieszona na miesiąc z powodu „pewnych okoliczności” i nie będzie miała rozdziału w nadchodzącym marcowym numerze magazynu Kadokawy - Young Ace, 4 lutego.


W zapowiedzi zauważono, że większość "okoliczności" przerwy to zaangażowanie autorów w Bungo Stray Dogs: Storm Bringer, nadchodzącą nowelkę z serii, która zostanie wydana w marcu.


Oryginalna manga Asagiriego i Harukawy skupia się wokół ligi postaci literackich o nadprzyrodzonych mocach. Na przykład w prawdziwym życiu Ryūnosuke Akutagawa napisał uznane historie, które zainspirowały film Rashōmon Akiry Kurosawy i historię anime Jigoku Hen (Hell Screen) z serii Aoi Bungaku. W Bungo Stray Dogs ma moc przekształcania swojego płaszcza i manipulowania nim w potwora. Niektórzy z tych pisarzy wspólnie rozwiązują tajemnice w ramach „Zbrojnej Agencji Detektywistycznej”, podczas gdy inni pojawiają się jako antagoniści.


Yen Press wydaje mangę i nowelkę w języku angielskim. Mangę od 2017 w Polsce wydaje Waneko, a w momencie pisania w listopadzie ukazał się 19. tom.


Pierwszy sezon anime był emitowany od kwietnia do czerwca 2016 r., a Crunchyroll transmitował serię w czasie jej emisji w Japonii. Drugi, 12-odcinkowy sezon anime był emitowany od października do grudnia 2016 r., a Crunchyroll ponownie transmitował serię w trakcie jej emisji. Funimation i Crunchyroll wypuścili serię na wideo domowe z angielskim dubbingiem w marcu zeszłego roku. Premiera trzeciego sezonu anime miała miejsce w kwietniu 2019 roku, a Crunchyroll i Funimation transmitują serię.


Film anime, zatytułowany Bungo Stray Dogs: Dead Apple, został otwarty w Japonii w marcu 2018 roku. Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową filmu we wrześniu 2018 roku, a Funimation rozpoczął streaming filmu w czerwcu 2019 roku.


Manga zainspirowała również grę mobilną, która została wydana w grudniu 2017 r. Ambition wydała grę w języku angielskim w lipcu 2018 r., a Crunchyroll przejął jej publikację w listopadzie 2018 r. OVA została dostarczona z 13. tomem mangi w sierpniu 2017 r.


Spinoff manga Kanaineko - Bungo Stray Dogs Wan! (Bungo Stray Dogs Ruff!) fest inspiracją dla telewizyjnego anime, którego premiera miała miejsce 12 stycznia. Crunchyroll i Funimation transmitują anime podczas jego emisji w Japonii

2.

JUJUTSU KAISEN: a) MANGA WYJDZIE W MAJU W POLSCE OD WANEKO!!!!!!! WYJDZIE ZARAZ PO ZAKOŃCZENIU THE PROMISED NEVERLAND

b) Shueisha poinformował 26 stycznia, że manga Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego ma 25 milionów egzemplarzy w obiegu (niesprzedanych), w tym kopie drukowane i cyfrowe. Minęło zaledwie 13 dni, odkąd Shueisha poinformował 13 stycznia, że seria ma w obiegu 20 milionów egzemplarzy.


Liczba kopii mangi w obiegu wzrosła o ponad 290% w niecałe cztery miesiące od premiery jej adaptacji anime w październiku ubiegłego roku. Manga miała 8,5 miliona na początku października, 10 milionów 29 października, 15 milionów 16 grudnia, a następnie 20 milionów 13 stycznia.


Wszystkie 15 tomów mangi (w tym prequel tom 0) znalazło się w pierwszych 16 miejscach na liście sprzedaży mangi drukowanej Oriconu w tygodniu 11-17 stycznia. Czternasty i najnowszy tom mangi sprzedał się w tym tygodniu w 190 724 egzemplarzach, co daje łącznie 845 366 egzemplarzy od czasu wydania 4 stycznia.


Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie, w którym demony żywią się niczego niepodejrzewającymi ludźmi, fragmenty legendarnego i przerażającego demona Ryoma Sukuny zostały zagubione i porozrzucane. Gdyby jakikolwiek demon pochłonął części ciała Sukuny, uzyskana przez niego moc może zniszczyć świat, jaki znamy. Na szczęście istnieje tajemnicza szkoła Czarowników Jujutsu, którzy istnieją po to, by chronić niepewne istnienie żywych przed nadprzyrodzonymi!


Yuji Itadori jest licealistą, który spędza całe dnie odwiedzając swojego przykutego do łóżka dziadka. Chociaż wygląda jak przeciętny nastolatek, warto zobaczyć jego ogromną siłę fizyczną! Każdy klub sportowy chce, żeby dołączył do niego, ale Itadori wolałby spędzać czas z wyrzutkami szkolnymi w Klubie Okultystycznym. Pewnego dnia klubowi udaje się dostać w swoje ręce zapieczętowany przeklęty przedmiot, ale nie wiedzą, jakie przerażenie wywołają, gdy złamią pieczęć ...


Gege Akutami opublikował mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 roku.


Viz Media opublikowało pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim jednocześnie z Japonią w ramach swojej inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jumpa w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej. Shueisha publikuje również mangę na swojej stronie internetowej MANGA Plus.


Manga zainspirowała telewizyjne anime od studia MAPPA, które miało swoją premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim. Tu ANN o akcji w anime

c) Twórca Jujutsu Kaisen, Gege Akutami, po raz pierwszy pojawił się w telewizji 30 stycznia i zdecydowali się to zrobić w cosplayu Mechamaru. Chociaż jest imponujący, strój cosplay Akutamiego ma również pewien prowizoryczny urok.


Manga Jujutsu Kaisen została wybrana jako zwycięzca Mandō Kobayashi Manga Grand Prix 2020. Nagrodę stworzył komik i entuzjasta mangi Kendō Kobayashi, a zwycięzca każdego roku jest wybierany na podstawie jego osobistych upodobań. Znani zwycięzcy z przeszłości to Posuka Demizu (The Promised Neverland), Kōhei Horikoshi (My Hero Academia) i Yasuhisa Hara (Kingdom).


Aby upamiętnić tę okazję, Akutami ma pojawić się w programie Fuji TV - Mandō Kobayashi, w dwóch oddzielnych 60-minutowych segmentach, które zostaną wyemitowane odpowiednio 30 stycznia o 23:00 JST i 27 lutego o 23:00 JST

3. KĄCIK YURI: d) Studio JG ogłosiło wydanie 3 mang, w tym yuri:

- Nijiiro Days (prawdopodobny polski tytuł Tęczowe dni (wzgl. Dni w kolorach tęczy), 24 odcinki anime w 2016 roku), premiera w maju (przedpremierowo w kwietniu), autorka Minami Mizuno

- Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru (prawdopodobny polski tytuł Moja ukochana lalka (wzgl. laleczka, modelka)), premiera w maju (przedpremierowo w kwietniu), autor Shinichi Fukuda

- yuri Sasayaku You ni Koi wo Utau (prawdopodobny polski tytuł Szepcząc Ci miłosną piosenkę), premiera w kwietniu, autorka Eku Takeshima pracowała przy projektach postaci anime Null Peta z jesieni 2019 roku

4. Shueisha ujawnił niektóre treści zawarte w nadchodzącym drugim fanbooku Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Koyoharu Gotouge 1 lutego, która będzie zawierać trzy nowe jednorazowe mangi dostępne wyłącznie w książce graficznej, a także trzy inne one-shoty. które pojawiły się wcześniej w innych publikacjach.


Pierwszy one-shot nosi tytuł Tanjirō no Kinkyō Hōkokusho (Report on Tanjiro's Present Condition), który pokaże Tanjiro i inne postacie po zakończeniu mangi. Drugi one-shot zatytułowany jest Totsugeki !! Jigoku no Onitorizai ~ Sanzunokawa o Koete ~ (Breaking! Hell Demon Report ~ Crossing the Far Shore ~), który pokaże niektóre demony z„ tamtego czasu ”. Trzeci one-shot jest zatytułowany Kimetsu no Dodai (The Foundation of Kimetsu), który pokaże niektóre prawdziwe historie Gotouge z rysowania mangi podczas jej serializacji.


W fanbooku znajdzie się również jednorazowy album „Rengoku Volume 0”, który był wcześniej rozdawany widzom jako bonus dla Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train oraz one-shoty Nenshi Bangai-han i Nenmatsu Bangai-hen, które zostały opublikowane odpowiednio w połączonym szóstym i siódmym numerze 2020 oraz połączonym czwartym i piątym numerze Weekly Shonen Jump 2019.


Fanbook zostanie wydany 4 lutego

5. Serwis mangowy Shueishy - MANGA Plus dodał indonezyjskie wersje czterech mang 1 lutego, w tym One Piece Eiichiro Ody, Black Clover Yūkiego Tabaty, Spy × Family Tatsuyi Endō i Monster #8 Naoyi Matsumoto.


Shueisha uruchomiła MANGA Plus na całym świecie poza Japonią, Chinami i Koreą Południową w styczniu 2019 r. Bezpłatna usługa manga oferuje ponad 60 tytułów w języku angielskim. Wersja hiszpańska została wydana w lutym 2019 r. Wersja tajska została wydana w grudniu 2019 r.


Serwis publikuje nowe rozdziały mangi w odcinkach z magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump, magazynu Jump Square i usługi Shonen Jump + w tym samym czasie, gdy są one wydawane w Japonii. Chociaż MANGA Plus można pobrać i używać bezpłatnie, użytkownicy mogą również kupować tomy mangi. Pierwszy rozdział i najnowszy rozdział aktualnie serializowanych mang są również bezpłatne. Część dochodów z reklam na stronie trafia bezpośrednio do autorów mangi.


W październiku ubiegłego roku redaktor Shueishy, Shonen Jump +, Yūta Momiyama, zauważył, że Indonezja ma trzecią najwyższą liczbę czytelników MANGA Plus

6. W marcowym numerze magazynu Ichijinshy - Monthly Comic Zero-Sum ujawniono 28 stycznia, że Ritsuhiro Mikami narysuje specjalny spinoff mangi Saiyuki Kazuyi Minekury (Bus Gamer (jeden tom mangi w latach 2006-09, jeden tom mangi Bus Gamer: The Pilot Edition w latach 1999-2001, 3 odcinki anime w marcu 2008 roku), Wild Adapter (manga wychodząca od 2001 roku, 2 odcinki OVA w latach 2014-15)), która ukaże się w kwietniowym numerze magazynu 26 lutego. Manga ukaże się w specjalnym dodatku w magazynie poświęcony mandze Saiyuki Reload Blast Minekury.


Mikami potwierdził na Twitterze 28 stycznia, że manga będzie one-shotem.


Manga Saiyuki Reload Minekury jest inspiracją dla nowego telewizyjnego anime zatytułowanego Saiyuki Reload: ZEROIN, które obejmie fabułę mangi „Even a Worm”.


Saiyuki, oryginalna manga "fantasy road movie" z 1997 roku, luźno inspirowana chińską powieścią Journey to the West (po japońsku Saiyuki), zrodziła także spinoffy Saiyuki Gaiden i Saiyuki Ibun, a także trzy serie anime, film anime i trzy serie OVA. Kontynuacja mangi Saiyuki Reload Blast została wydana w Comic Zero Sum w 2009 roku, ale Minekura spowolnił publikację mangi w 2013 roku ze względu na swoje zdrowie. Cała seria mangi ma 25 milionów egzemplarzy na całym świecie.


Mangę Saiyuki w latach 2005-08 w Polsce wydało Waneko.


Premiera anime Saiyuki Reload Blast odbyła się w lipcu 2017 roku. Crunchyroll transmitował serię w trakcie jej emisji, a Funimation zaoferował simuldub

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com