ZAKRAPIANE NEWSY - ANIME cz. I I KORONANEWSY

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Choć pierwsze słowo nagłówka brzmi dosyć dziwnie (nawet podejrzanie), to jest to w pełni usprawiedliwione. Otóż moja siostrzenica 26 stycznia za pierwszym razem zdała prawko.

I tym samym w naszej rodzinie pojawi się niedługo trzeci aktywny kierowca (de facto czwarty, gdyż siostra zbyt często nie jeździ). Aż by się chciało gdzieś to opić, ale każdy doskonale wie, co Chiny i Włochy nam zgotowały :(


Na wstępie troszeczkę ponarzekam na szczepienia. Ja z ojcem już się zarejestrowaliśmy do szczepień, ale kiedy nas ,,wyjmą z tego garnka zarejestrowanych"? Na pewno prędzej wyjmą ojca niż mnie. Ponadto jest tyle różnych firm, którym udało się opracować skuteczne szczepionki, ale jak się okazuje rozdawać nie ma komu. Czy tymi korporacjami przypadkiem nie zarządza krewny Sknerusa McKwacza? Nawet nasi naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad własną szczepionką, ale nawet jak im się uda, to co dalej? Czy będzie ten sam scenariusz, co w przypadku Pfizera, Moderny czy AstraZeneci, że będzie tyle fiolek, a prawie wszystkie ominą Polskę?


Na koniec powiem informację, którą niektórzy Was pewnie słyszeli: w minionym roku 2020 w Polsce zmarło 477 000 osób, najwięcej od 1946 roku, a urodziło się 355 000 dzieci, najmniej od 2003 roku. Inne szczegóły. Dodam też coś smutnego. Zmarł znajomy dalekich krewnych, który 2 tygodnie był w śpiączce farmakologicznej i męczył się z zapaleniem płuc, ale czy miał Covida? Oficjalnie nie. Była to osoba, którą bardzo słabo kojarzyłem, ale jak nieraz podkreślam, bez względu na to czy osobę się zna, lubi czy nie, każda śmierć jest bolesna. I o tym pamiętajcie przed przeczytaniem poniższych newsów:KORONANEWSY

1. Film pokazujący elektroniczne billboardy na stacji Nishitetsu Fukuoka (Tenjin) w prefekturze Fukuoka stał się wirusowy w japońskich mediach społecznościowych. Billboardy przedstawiają japoński stan wyjątkowy z czcionką i stylem bardzo podobnym do tych przedstawionych w anime Evangelion.


Tweet został opublikowany 21 stycznia i od tego czasu zgromadził prawie 20 000 retweetów.


Według Huffington Post Japan, billboardy po raz pierwszy zaczęły wyświetlać wiadomości w tym stylu na stacji Nishitetsu Fukuoka 20 stycznia. Następnie zaczęły być wyświetlane w metrze miejskim Fukuoka i na stacji Tenjin od 21 stycznia.


Przedstawiciel departamentu przeciwdziałania koronawirusowi prefektury Fukuoka, który zajmował się inicjatywą dotyczącą elektronicznego billboardu, skomentował: „Zaproponowaliśmy to, aby przyciągnęło wzrok młodych ludzi gromadzących się w rejonie Tenjin. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych. ” Powstrzymali się od stwierdzenia, czy billboardy były oparte na konkretnym anime.


Nie ustalono jeszcze, jak długo billboardy będą wyświetlać przesłania w stylu Evangelion. Istnieją również plany, aby wiadomości były wyświetlane na dużym ekranie Solaria Vision w sercu Tenshin, a także na ekranie Jam Vision na stacji JR Ogura.


Japonia ogłosiła stan wyjątkowy w odpowiedzi na wysoki wskaźnik nowych zakażeń nowym koronawirusem (COVID-19) w Tokio i sąsiednich prefekturach Saitama, Kanagawa i Chiba 8 stycznia. Stan wyjątkowy rozszerzył się następnie na Prefektury Osaka, Hyogo, Kioto, Aichi, Fukuoka, Gifu i Tochigi od 13 stycznia.


Stan wyjątkowy będzie obowiązywał do 7 lutego

2. Prezes Otakorp Brooke Zerrlaut ogłosił 28 stycznia w biuletynie, że organizacja po raz pierwszy prosi o darowizny. Pracownicy konwentu Otakon kontynuują ocenę planów na 2021 r. i zauważyli, że wydarzenie może „potencjalnie zakończyć się” na stałe.


W biuletynie wyjaśniono, że Otakorp, organizacja non-profit prowadzona przez wolontariuszy, prowadzi coroczny konwent Otakon poświęcony kulturze azjatyckiej. W związku z odwołaniem Otakon 2020 w związku ze skutkami pandemii COVID-19 organizacja znajduje się w „niepewnej sytuacji”. Zerrlaut powiedział:


Dochody z każdego roku przeznaczamy na planowanie kolejnego Otakona i upewniamy się, że do tego czasu przeżyjemy. Tak więc bez dochodu z Otakon 2020 i wczesnych rejestracji wstępnych, które normalnie widzielibyśmy o tej porze roku, jesteśmy w bardzo niepewnej sytuacji. Mówiąc prościej, w ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy musieli podjąć decyzję o dalszym planowaniu na Otakon 2021, czy też potencjalnym zamknięciu naszych drzwi na zawsze.


W oświadczeniu dodano, że pracownicy pozostają „pełni nadziei” wraz z wprowadzeniem szczepionki na COVID-19. Pracownicy współpracują z „partnerami w DC, aby zbadać możliwości bezpiecznego zbierania się pod koniec tego roku”.


Tegoroczny Otakon odbędzie się w Walter E. Washington Convention Center w Waszyngtonie od 6 do 8 sierpnia. Odwołany w zeszłym roku Otakon był pierwotnie zaplanowany na 31 lipca do 2 sierpnia w tym samym centrum kongresowym. Otakon zorganizował wirtualne wydarzenie Otakon Online 1 sierpnia

3. Oficjalna strona internetowa filmu anime Doraemon: Nobita's Little "Star Wars" 2021 ujawniła 29 stycznia, że film jest opóźniony do nieokreślonej daty z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Wcześniej film miał wyjść 5 marca. Wszystkie pokazy przedpremierowe również zostały odwołane.


FuRyu ujawnił również 29 stycznia, że jego gra na Nintendo Switch oparta na filmie anime również jest opóźniona do nieokreślonej daty. Pierwotnie gra towarzyska miała zostać wydana 5 marca wraz z filmem.


Doraemon: Nobita's Little "Star Wars" 2021 to 41. film z serii Doraemon. Film jest remake'em filmu Doraemon z 1985 roku pod tym samym tytułem.


Nowy film wyreżyseruje Susumu Yamaguchi, główny animator wielu poprzednich filmów Doraemon, reżyser jednostki Doraemon the Movie: Nobita's Chronicle of the Moon Exploration i reżyser Mobile Suit Gundam AGE. Dai Sato (Eureka Seven, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Listeners) pisze scenariusz. Official HiGE DANdism (OP Hinomaruzumou) stworzył piosenkę przewodnią „Universe”, którą można usłyszeć w powyższym zwiastunie, specjalnie na potrzeby filmu. Shirogumi, studio 3D CG odpowiedzialne za produkcję filmów Stand By Me Doraemon, zajmie się CG dla statków kosmicznych w filmie

4. Producent Masaru Ōchi ogłosił na blogu 28 stycznia, że gra FuRyu - Project One Room na PS4 została anulowana. Ōchi powiedział, że opuścił FuRyu dwa lata temu i próbował przekazać projekt kilku innym firmom, zanim rozpoczęła się pandemia koronawirusa (COVID-19).


Ōchi wyjaśnił, że pracownicy zostali zmuszeni do przerwania pracy nad grą z powodu problemów z jej rozwojem. Ponieważ gra została już ogłoszona, zdecydował, że „nie jest to już sam [jego] problem”. Przyniósł propozycję projektu do różnych firm i ostatecznie wznowił inicjatywę jako nowy projekt. Ōchi wyczerpał swoje oszczędności, gdy wybuchła pandemia COVID-19, co stało się kluczowym czynnikiem dla jego rezygnacji z projektu.


Strona teaserowa projektu została wyłączona przed ogłoszeniem.


FuRyu ogłosił tymczasowo zatytułowaną grę Project One Room na stoisku Sega na Tokyo Game Show w 2017 roku. FuRyu otworzył stronę ze zwiastunem gry z frazą „Miłej podróży, do zobaczenia później”.


Przy grze pracował Tomoko Sasaki jako kompozytor.

Planowana gra była hołdem dla gry firmy Sega ROOMMANIA # 203, wydanej na Dreamcast w 2000 roku. Podobnie jak w ROOMMANIA # 203, gracze wcielali się w boskiego bohatera, który rzuca niewidzialne piłki do pokoju głównego bohatera „Neji Taihei”. Ōchi powiedział, że „Project One Room” będzie w stanie wykorzystać PS4, więc kule będą zgodne z odpowiednimi prawami fizyki.


Oryginalna gra otrzymała port na PS2 w 2002 roku, a sequel zatytułowany New Roommania Porori Seishun na PS2 w 2003 roku

5. Spike Chunsoft i Numskull Games ogłosiły 28 stycznia, że opóźniają fizyczne wydanie gry Re: ZERO -Starting Life in Another World-: The Prophecy of the Throne (Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu - Itsuwari no Ōsen Kōho) w Wielkiej Brytaniii do 19 lutego z powodu Brexitu i lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa (COVID-19). Firmy „ciężko pracują, aby rozwiązać” problemy.


Gra miała zostać wydana fizycznie i cyfrowo na PS4, Nintendo Switch i Steama w Wielkiej Brytanii i Europie 5 lutego. Zamiast tego gra zostanie cyfrowo uruchomiona dopiero tego dnia w Wielkiej Brytanii i innych regionach europejskich.


Gra została wydana w Japonii 28 stycznia, a w Ameryce Północnej 29 stycznia.


Spike Chunsoft opisuje grę:


Miesiąc po rozpoczęciu nowego życia Subaru w innym świecie, wysłannik wysłany przez Zamek Królewski nagle pojawia się z wiadomością, że Selekcja Królewska została przełożona, ale nie podaje żadnego powodu. Odroczenie tego wielkiego wydarzenia, które decyduje o kolejnym władcy królestwa Lugunicy, pobudza Subaru i jego przyjaciół do działania. Wracają do Królewskiej Stolicy tylko po to, by stwierdzić, że szósty kandydat zgłosił się o tron. Ale Smoczy Kamień przepowiada, że ​​zostanie wybranych tylko pięciu Kandydatów. Ponieważ jeden kandydat jest oszustem, podejrzenia są natychmiast rzucane w szczególności na jedną kobietę: Emilię. Jakie odpowiedzi leżą poza tajemniczą siecią zabójstw, zdrady i spisków ...?

Fizyczne kopie Day One Edition gry będą zawierać cztery ekskluzywne przypinki z Emilią, Subaru, Rem i nową postacią. Edycja kolekcjonerska będzie zawierać przypinki, futerał SteelBook, ścieżkę dźwiękową CD oraz książkę z grafikami koncepcyjnymi, szkicami i komentarzami.


Gra będzie koncentrować się na fabule Royal Selection z pierwszego sezonu anime, ale będzie zawierać całkowicie nowe wydarzenia „co-jeśli”, pod nadzorem fabuły przez oryginalnego autora Tappeia Nagatsukiego. Oryginalny ilustrator nowelki Shinichirou Otsuka zajmuje się ilustracjami postaci z gry

6. Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes ogłosili, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się później niż planowano. Nowy termin wydarzenia to 6-17 lipca.


Pierwotnie festiwal miał odbyć się w dniach 11-22 maja. Ze względu na pandemię impreza została jednak przełożona na nowy termin i odbędzie się po festiwalu branży reklamowej Cannes Lions, który ma mieć miejsce w dniach 21-25 czerwca.


W normalnych okolicznościach lokalna branża hotelowa byłaby przeciwna organizacji festiwalu w terminie letnim. Lipiec to zazwyczaj gorący turystyczny okres na Lazurowym Wybrzeżu. Pandemia dała jednak w kość przemysłowi i większość canneńskich hoteli jest zamknięta od miesięcy.


W zeszłym roku festiwal zaprezentował oficjalny program, ale nie odbył się w formie stacjonarnej. Ten scenariusz ma nie powtórzyć się w tym roku. Organizatorzy obiecują, że impreza odbędzie się w 2021.


Jeśli do tego dojdzie, Cannes ma szansę być pierwszym w tym roku dużym stacjonarnym międzynarodowym festiwalem filmowym. Trwający obecnie festiwal Sundance odbywa się w okrojonej wersji. Festiwal w Berlinie został natomiast podzielony na wirtualną część targową w marcu oraz letnie pokazy nagrodzonych filmów

7. Wytwórnia Warner Bros. przełożyła premierę biografii Elvisa Presleya. Niezatytułowany na razie film w reżyserii Baza Luhrmanna (Wielki Gatsby) pierwotnie miał trafić na ekrany 5 listopada 2021 roku. Nowa data debiutu na kinowych afiszach to 3 czerwca 2022.


Zmianę premiery wymusiły opóźnienia w realizacji filmu. Prace na planie rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku w Australii, ale wkrótce trzeba było je przerwać, gdy okazało się, że grający jedną z głównych ról Tom Hanks ma koronawirusa. Jak podaje dziennik Variety, twórcom zostało jeszcze pięć tygodni zdjęć. Potem czeka ich długi etap postprodukcji.


Elvis Presley urodził się w Tupelo w 1935 roku. Już jako dziecko śpiewał w chórze kościelnym. W 1954 roku nagrał utwór "That's All Right Mama", który został przebojem lokalnej radiostacji. Rok później na jednym z jego koncertów pojawił się Tom Parker i z miejsca podpisał z nim kontrakt. Film Luhrmanna skupi się na trwającej ponad dwie dekady skomplikowanej relacji gwiazdora i jego impresaria.


Presleya gra Austin Butler. Hanks wciela się w Parkera. W obsadzie znaleźli się także Olivia DeJonge, Gary Clark Jr., Yola oraz Shonka Dukureh.


Alton Mason dołączył do obsady filmu Elvis Baza Luhrmanna. Przypadła mu rola muzyka Little Richard

8. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 28 lutego nowe wytyczne dotyczące obostrzeń funkcjonujących w Polsce w celu walki z pandemią COVID-19. Niestety dla fanów X Muzy nie mamy dobrych wiadomości. Decyzja o zamknięciu kin nie została uchylona.


A to oznacza, że od poniedziałku w dalszym ciągu nie będziecie w stanie oglądać filmów na dużych ekranach. Kina pozostają w Polsce zamknięte od 7 listopada, wraz z nasileniem się liczby dziennych zakażeń koronawirusem.


Jednak nie wszystkie instytucje kultury pozostaną zamknięte. Od 1 lutego otworzone zostaną galerie sztuki i muzea. Oczywiście będą funkcjonować w reżimie sanitarnym.


Do kiedy kina w Polsce pozostaną zamknięte, tego na razie nie wiadomo. Ogłoszone obecnie restrykcje mają obowiązywać do 14 lutego

9. Paramount rezygnuje z marcowej premiery animacji Liga Potworów. Obraz został przesunięty na luty przyszłego roku

10. Japoński rząd ujawnił 1 lutego, że planuje przedłużyć swój obecny stan wyjątkowy o kolejny miesiąc w prefekturach Tokio, Osaka, Hyogo, Kioto, Aichi, Fukuoka, Gifu, Saitama, Kanagawa i Chiba. Podczas gdy wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem (COVID-19) spadł, wzrósł odsetek osób starszych wśród zakażonych. Rząd planuje oficjalnie zadeklarować przedłużenie 2 lutego, po wysłuchaniu opinii panelu ekspertów.


Spośród 11 prefektur dotkniętych pierwotną deklaracją ze stycznia, rząd nadal planuje znieść stan wyjątkowy w samej prefekturze Tochigi na północ od Tokio. Obecny stan wyjątkowy trwa do 7 lutego, a miesięczne przedłużenie może ustawić 7 marca jako nową datę zakończenia.


Obecny stan wyjątkowy początkowo rozpoczął się w Tokio i sąsiednich prefekturach Saitama, Kanagawa i Chiba 8 stycznia. Japoński rząd 13 stycznia rozszerzył stan wyjątkowy do siedmiu kolejnych prefektur.


Stan wyjątkowy obejmuje osiem z 10 najbardziej zaludnionych prefektur Japonii i ponad połowę populacji kraju

ANIME

1. Jak anime Kuroko no Basket ,,zapewnia świeżość"?

2. Marka ComicFesta Anime ogłosiła 25 stycznia, że Yubisaki kara no Honki no Netsujō: Osananajimi wa Shōbōshi, adaptacja anime mangi Tanishi Kawano - Yubisaki kara no Honki no Netsujō ~ Kyara Otoko Shōbōshi wa Massugu na Me de Watashi o Idaita ~, otrzyma drugi sezon, który będzie miał premierę w lipcu. Drugi sezon nosi tytuł Yubisaki kara no Honki no Netsujō 2: Koibito wa Shōbōshi (Fire From My Fingertips 2: My Lover is a Firefighter).


Powracająca obsada „wersji nadawanej na antenie” (podane imię) i „wersji premium” (drugie imię wymienione) z drugiego sezonu obejmuje:


Kent Itō / Margarine Tengu jako Sōma Mizuno

Natsumi Takamori / Ion Momoyama jako Ryō Fujihashi

Tomohito Takatsuka (Minori Watanabe w The iDOLM@STER SideM (plus OP i endingi)) / Kinniku Ii jako Yūki Izumi

Wataru Komada / Yū Asagi jako Jun Hase


Drugi sezon to najnowsze dzieło na mangowej stronie ComicFesta. Podobnie jak w poprzednim ComicFesta Anime, sezon ma dwie obsady: jedną dla „wersji nadawanej na antenie” serialu i jedną dla bardziej dosadnej „wersji premium”. „Wersja nadawana na antenie” będzie emitowana w telewizji, a „wersja premium” dla dorosłych będzie transmitowana na stronie ComicFesta Anime.


Pierwszy sezon miał premierę w lipcu 2019 roku. Toshihiro Watase (Hatsuinu The Animation, Nee, Chanto Shiyō yo!) wyreżyserował sezon w Studio Hōkiboshi. Tombo napisał scenariusze, a Katsuyuki Sato (reżyser animacji Pastel Memories, ISLAND) zaprojektował postacie.


Najnowszym anime dla marki ComicFesta Anime jest JimiHen—!! ~Jimiko o Kaechaū Jun Isei Kōyū~ (Pure Heterosexual Intercourse That Transforms a Plain Girl), oparte na mandze Iburō o tym samym tytule. To anime miało swoją premierę 3 stycznia

3. Dla widzów zza Oceanu: ADK Emotions NY ogłosił 22 stycznia, że Beyblade Burst Surge (lub Beyblade Burst Sparking), część anime nowego projektu z serii Beyblade Burst, będzie miała swoją premierę w Stanach Zjednoczonych na Disney XD 20 lutego o godzinie 8:00 czasu wschodniego. Nowe odcinki będą emitowane w soboty każdego tygodnia o 8:30 czasu wschodniego, a powtórki zaplanowano na niedziele o 8:30 czasu wschodniego oraz w dni powszednie o 15:00. SZAC. Program będzie miał 26 odcinków.


Anime miało swoją premierę na kanale CoroCoro i Takara Tomy (oba na YouTube) 3 kwietnia.


Fabuła koncentruje się na braciach Hikaru i Hyūdze Asahi, którzy biorą udział w bitwie z gwiazdami z udziałem „Legendary Bladers” z serii Beyblade Burst.


Obsada anime:


Natsumi Fujiwara jako Hyūga Asahi

Haruka Tomatsu jako Hikaru Asahi

Marina Inoue jako Valt Aoi

Tomoko Ikeda (Toto w Hoshi no Shima no Nyanko) jako Aiga Akaba

Megumi Han as as Drum Kōryū

Junya Enoki jako Shū Kurenai

Fumihiro Okabayashi (Rocket Raccoon w Marvel Disk Wars The Avengers) jako Rantarō Kiyama

Romi Park jako Rui Shirasakijō

Takuma Terashima jako Sisco Carlisle

Ryoko Shiraishi jako Free De La Hoya


Hiro Moricie przypisuje się oryginalne dzieło. Katsuhito Akiyama jest głównym reżyserem, a Jin Gu Oh reżyseruje anime w OLM. Hideki Sonoda nadzoruje scenariusze serii, a Toshiaki Ōhashi jest projektantem postaci.

Projekt obejmie także nowe zabawki. Nowe zabawki, w tym nowa wyrzutnia i inne części, zostaną wprowadzone na rynek 28 marca. Wyrzutnia oznacza pierwszą w 21-letniej serii, w której wyrzutnia faktycznie wytworzy iskry podczas używania.


Hiro Morita rysuje również wątek Beyblade Burst Sparking do swojej ogólnej mangi Beyblade Burst.


Anime Beyblade Burst Rise (Beyblade Burst GT) zadebiutowało w Japonii w kwietniu zeszłego roku tytułem Beyblade Burst GT na kanale Coro Coro Comics na YouTube oraz w serwisie streamingowym Takara Tomy Channel. Angielski dub anime miał swoją premierę na Disney XD w Stanach Zjednoczonych 8 lutego. Kanadyjski kanał telewizyjny Teletoon również wyemituje anime w późniejszym terminie. Corus Entertainment nabył licencję na tę serię od ADK Emotions NY (wcześniej Sunrights).


Premiera pierwszego anime Beyblade Burst odbyła się w Japonii w kwietniu 2016 r., następnie Beyblade Burst God (Beyblade Burst Evolution) „drugi sezon” w kwietniu 2017 r., a następnie Beyblade Burst Chōzetsu w kwietniu 2018 r.

4. Ascendent Animation ogłosiło 25 stycznia, że nabyło prawa do short yaoi anime The Titan's Bride (Kyojinzoku no Hanayome) i wyda angielską wersję anime.


Firma macierzysta Ascendent, Coolmic, WWWaveCorp i Suiseisha Inc. współpracują z Ascendent Animation przy produkcji dubu. Prezes i dyrektor operacyjny Ascendent Animation, Kiba Walker, dostosowuje scenariusz do dubu, a także reżyseruje dub. Steve Warky Nunez jest odpowiedzialny za inżynierię dźwięku i miksowanie. K. Cornell Kellum jest producentem wykonawczym.


To drugi angielski dubowy projekt Ascendent Animation po Ishida and Asakura. Firma oświadczyła, że ​​„będzie nadal wykorzystywać talenty z całego świata i społeczności BIPOC / LGBTQ +, zgodnie z obietnicą Ascendent, aby być włączającą i różnorodną”.


Anime miało swoją premierę na Tokyo MX 5 lipca jako tytuł ComicFesta Anime tamttego sezonu. Oprócz regularnej, transmitowanej edycji shortów anime, na stronie ComicFesta Anime transmitowana była pełna „edycja premium” z wyraźnymi scenami.


Yuuki Ono i Kento Itō grają odpowiednio bohaterów Caiusa Lao Bistaila i Kōichiego Mizukiego, zarówno w anime, jak i na osobnej dramie CD, która została wydana wraz z pierwszym tomem mangi 18 marca. Noriko Fujimoto gra Medinę Nall Rosas, byłą narzeczoną Caiusa.


Rei Ishikura (Overflow) reżyseruje anime w Studio Hōkiboshi (Overflow, Yubisaki kara no Honki no Netsujō: Osananajimi wa Shōbōshi), a Eeyo Kurosaki (Overflow) pisze scenariusze. Shinichi Yoshikawa jest projektantem postaci i głównym reżyserem animacji.


Junpei Washimi jest kluczowym artystą, a Ue-gaki zajmuje się projektowaniem artystycznym. Taichi Maezuka reżyseruje sztukę, a Masato Makino jest kompozytorskim reżyserem zdjęć z montażem Natsukiego Yasudy. Ayako Misawa reżyseruje dźwięk w Black Flag.


Historia mangi zaczyna się, gdy Kōichi, wysoki zawodnik z jego licealnej drużyny koszykówki, zostaje zabrany do innego świata podczas masturbacji. Tam przybywa do królestwa gigantów i pierwszy książę królestwa prosi go, aby był jego oblubienicą i urodził dziecko.


ITKZ publikuje mangę cyfrowo pod marką Screamo Suiseishy. Cyfrowy wydawca Coolmic publikuje mangę w języku angielskim

5. Crunchyroll ogłosił, że rozpoczął streaming oryginalnego anime Mobile Suit Gundam 25 stycznia. Seria będzie dostępna w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Oceanii, na Bliskim Wschodzie i we Wspólnocie Niepodległych Państw.


Crunchyroll opisuje serię:


Universal Century 0079. Zbuntowane kolonie kosmiczne Księstwa Zeon rozpoczynają wojnę o niepodległość przeciwko Federacji Ziemi, używając humanoidalnych pojazdów bojowych zwanych ruchomymi kombinezonami, aby pokonać siły Federacji i podbić połowę powierzchni Ziemi. Kilka miesięcy później Federacja w końcu opracowała własny prototyp kombinezonów mobilnych w odległej kolonii kosmicznej. Ale kiedy kolonia zostaje zaskoczona atakiem Zeona, ta nowa broń wpada w ręce pstrokatej załogi cywilów i kadetów. Los umieszcza młodzieńca imieniem Amuro Ray za sterami białego mobilnego skafandra Gundama ...


Funimation również zaczęło streamować serial w listopadzie.


Yoshiyuki Tomino wyreżyserował serial z 1979 roku w Nippon Sunrise. Hiroyuki Hoshiyama, Kenichi Matsuzaki, Yoshihisa Araki, Yū Yamamoto i Tomino napisali scenariusze. Yoshikazu Yasuhiko zaprojektował postacie, a Kunio Okawara dostarczył projekty mechaniczne

6. Oficjalna strona anime Platinum End ujawniła 27 stycznia obsadę i projekty głównych bohaterów:

Miyu Irino jako Mirai Kakehashi

Yui Ogura jako Nasse


Viz opisuje, jak zaczyna się ta historia:


Gdy jego koledzy z klasy świętują ukończenie szkoły średniej, zmartwiony Mirai pogrąża się w ciemności. Ale jego bitwa dopiero się zaczyna, kiedy otrzymuje zbawienie z góry w postaci anioła. Teraz Mirai mierzy się z 12 innymi wybranymi ludźmi w bitwie, w której zwycięzca staje się kolejnym bogiem świata. Mirai ma anioła w swoim kącie, ale może potrzebować stać się diabłem, aby przeżyć.


Hideya Takahashi (Strike Witches: Road to Berlin, JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind) reżyseruje anime w Signal.MD. Kōji Ōdate (No Game, No Life) projektuje postacie, a Shinichi Inotsume (PERSONA 5 the Animation, Hayate the Combat Butler, Gangsta.) zajmuje się kompozycją serialu. KUSANAGI zajmuje się grafiką, Masanori Ikeda jest reżyserem CGI, a Takatoshi Hamano jest reżyserem dźwięku w Magic Capsule.


Anime będzie miało premierę na TBS i innych kanałach jesienią.


Takeshi Obata i Tsugumi Ohba (Death Note, Bakuman.) wypuścili mangę Platinum End w magazynie Shueishy - Jump SQ. w listopadzie 2015 r., a zakończyli ją 4 stycznia. Shueisha opublikował 13. tom w Japonii 4 września, a czternasty i ostatni tom zostanie wydany 4 lutego (tego samego dnia, w którym pojawi się również kolekcja opowiadań do Death Note).


Viz Media publikuje mangę jednocześnie w języku angielskim od czasu jej premiery. Firma publikuje także mangę drukiem i 5 stycznia ukazał się tom dwunasty.


Dwóch twórców serializowało Death Note od 2003 do 2006 i Bakuman. od 2008 do 2012, oba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump. Viz Media publikuje oba w Ameryce Północnej. Death Note w Polsce wyszedł nakładem Wydawnictwa J.P.F. w latach 2007-09. Bakuman wyszedł nakładem Wydawnictwa Waneko w latach 2016-19. Obie mangi zainspirowały anime i adaptacje Live-Action (Death Note wyszedł w latach 2006-07 w 37 odcinkach, 2 odcinki specjalne Death Note: Rewrite w latach 2007-08, Bakuman wyszło w 3 sezonach 25-odcinkowych od 2010 do 2013 roku, plus odcinki specjalne we wrześniu 2012 roku, styczniu, czerwcu i sierpniu 2013 roku)

7. ANN (SPOILERY): Bolesne ofiary składane w The Promised Neverland (1,2)

8. Oficjalna strona telewizyjnego anime na podstawie spektakli dramatycznych Bun'ō Fujisawy - MARS RED rozpoczęła 26 stycznia transmisję trzeciego odcinka mini-anime Code Zero Daily Report (Zero Kikan Nikki). Odcinek ma angielskie napisy.


Mini-anime Code Zero Daily Report (Zero Kikan Nikki) miało premierę 24 listopada. Mini-anime będzie miało nowy comiesięczny odcinek co czwarty wtorek, a pięć odcinków zaplanowanych jest do marca.


Anime główne będzie miało premierę w kwietniu.


Funimation, która współtworzy anime z Yomiuri TV Enterprise, opisuje tę historię:


Akcja MARS RED toczy się w 1923 roku, a wampiry istnieją już od jakiegoś czasu. Ale teraz liczba wampirów rośnie i pojawiło się tajemnicze, sztuczne źródło krwi zwane Ascra.

Z kolei japoński rząd tworzy „Code Zero”, jednostkę w armii, której zadaniem jest pokonanie sił wampirów. A jaki jest lepszy sposób na śledzenie wampirów niż używanie wampirów?

Jednostka ta, utworzona przez generała porucznika Nakajimę, od dawna zajmowała się wojną informacyjną, ale została ponownie przydzielona do rozwiązania kryzysu wampirów. Zadaniem Code Zero i wampira klasy S Deffrot jest zbadanie tego wzrostu i powstrzymanie go, zanim społeczeństwo się rozpadnie.


Kouhei Hatano (reżyser odcinka Freezing Vibration, Angels of Death) reżyseruje anime w Signal.MD. Jun'ichi Fujisaku (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Blood +, Blood-C, The Beast Player Erin) pisze i nadzoruje scenariusze. Za oryginalne projekty postaci przypisuje się Kemuriemu Karakarze (Donten ni Warau), który rysuje adaptację mangową. Yukari Takeuchi (Norn9) adaptuje te projekty do animacji. Oryginalny twórca Bun'ō Fujisawa jest reżyserem dźwięku. Muzykę komponuje wiolonczelista Toshiyuki Muranaka (In This Corner of the World).


Wagakki Band wykonuje OP anime „Seimei no Aria” („Aria of Life”).


Pierwsza sceniczna produkcja MARS RED zadebiutowała w 2013 roku, a kolejne pokazy w 2015 i 2017 roku. Karakara opublikowała adaptację mangową w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden 4 stycznia 2020 roku

9. Oficjalna strona internetowa anime Burning Kabaddi (Shakunetsu Kabaddi) ogłosiła 26 stycznia trzech nowych członków obsady. Nowo ogłoszona obsada obejmuje:

Shin'ichirō Kamio jako Nobutaka Ban

Wataru Komada jako Ryuta Seki

Ayumu Murase jako Yūki Hitomi


Seria będzie miała swoją premierę w kwietniu tego roku.

W anime występują:

Yūma Uchida jako Tatsuya Hoigoshi (na zdjęciu powyżej po lewej) i Nobuhiko Okamoto jako Masato Ohjyo (po prawej)

Gen Sato jako Sōma Azemachi

Makoto Furukawa jako Kei Iura

Tatsuhisa Suzuki jako Kyōhei Misumi

Shunsuke Takeuchi jako Shinji Date


Kazuya Ichikawa (The World Ends with You the Animation, Clean Freak! Aoyama kun) reżyseruje anime w TMS Entertainment we współpracy z Domerica. Yuuko Kakihara (seria Aikatsu !, Digimon Adventure tri., Cells at Work!) pisze i nadzoruje scenariusze serialu, a Midori Gotou (Otogi Zoshi, Hozuki's Coolheadedness) również pisze scenariusze. Mari Takada (Bakugan: Armored Alliance, Bakugan Battle Planet) projektuje postacie. Shōji Hata (Oblubienica Czarnoksiężnika, Fairy Tail) reżyseruje dźwięk, a Ken Ito (Hina Logic - from Luck & Logic, I'm Standing on 1,000,000 Lives) komponuje muzykę.

Historia mangi skupia się na licealiście Tatsuyim Yoigoshim, byłym asie w piłce nożnej, który nie lubi sportu. Zostaje zaproszony do drużyny na kontakt sportowy kabaddi. Na początku kpi z tego pomysłu, ale zaczyna go interesować po obejrzeniu praktyki kabaddi.


Manga Hajime Musashino zadebiutowała w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan i na stronie Ura Sunday w 2015 roku. 10 lipca Shogakukan wydał 14. tom. Seria znalazła się na liście 20 najlepszych mangi dla męskich czytelników w wydaniu 2017 przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy!

10. SENTAI FILMWORKS: a) Sentai Filmworks rozpoczęło od 25 stycznia streaming klipu z angielskim dubem Food Wars! Shokugeki no Soma: The Fourth Plate (Shokugeki no Sōma: Shin no Sara), czwartego sezonu anime oparty na mandze Yūto Tsukudy i Shuna Saekiego. Firma ujawniła także angielską obsadę sezonu.


Obsada obejmuje:


Blake Shepard jako Soma Yukihira

Jad Saxton jako Megumi Tadokoro

Stephanie Wittels jako Erina Nakiri

Ian Sinclair jako Azami Nakiri

Michael Wroński jako Tosuke Megishima

Morgan Berry jako Rindo Kobayashi

Alejandro Saab jako Terunori Kuga

Kregg Daily jako Akira Hayama

Christina Kelly jako Alice Nakiri

Rob Mungle jako Subaru Mimasaka

Scott Gibbs jako Satoshi Isshiki

Kelley Peters jako Ryoko Sakaki

Courtland Johnson jako Somaei Saito

Bryson Baugus jako Takumi Aldini

Clint Bickham jako Isami Aldini

Nathan Wilson jako Eishi Tsukasa

Luci Christian jako Yuki Yoshino

Heidi Hinkel jako Nene Kinokuni

John Swasey jako Senzaemon

Alan Brincks jako Soe Nakiri

Jennifer Gilbert jako Urara

Andrew Love jako Aoki

Corey Hartzog jako Sato

Elissa Cuellar jako Decora

Natalie Rial jako Corage, Bucchi

Greg Ayres jako Zenji Marui

Houston Hayes jako Shun Ibusaki

Benjamin McLaughlin jako Kojiro Shinomiya

Ty Mahany jako Gin Dojima

Anthony Hunter jako Etsuya Eizan

Brittney Karbowski jako Hisako Arato

Leraldo Anzaldua jako Ryo Kurokiba

Cat Thomas jako Anne

Blake Jackson jako Charme

Holly Segarra jako Momo Akanegakubo

James Belcher jako Narrator


Kyle Colby Jones reżyseruje i pisze angielski dub. Pisze również Marta Bechtol. Jonathan Rodriguez jest inżynierem dźwięku, a Ricardo Contreras odpowiada za miks i projekt dźwięku.


Czwarty sezon miał premierę w październiku 2019 i ma 12 odcinków. Crunchyroll transmitował serię podczas jej emisji. Yoshitomo Yonetani powrócił, aby wyreżyserować anime w J.C. Staff. Shogo Yasukawa powrócił, aby nadzorować scenariusze serialu, a Tomoyuki Shitaya powrócił jako projektant postaci.


Piąty sezon miał premierę w kwietniu ubiegłego roku, ale opóźnił nowe odcinki w połowie kwietnia ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19). Sezon wznowił emisję od odcinka 1 w lipcu ubiegłego roku. Crunchyroll nadawał strumieniowo anime podczas jego emisji.


Pierwszy sezon anime był emitowany w 24 odcinkach od kwietnia do września 2015 r. Drugi sezon anime Food Wars!, The Second Plate, był emitowany w 13 odcinkach w lipcu 2016 roku. Trzeci sezon, Food Wars! The Third Plate miał premierę w październiku 2017 r., a druga połowa trzeciego sezonu miała swoją premierę w kwietniu 2018 r. Wszystkie trzy serie Crunchyroll nadawał w trakcie ich emisji, a Sentai Filmworks udzieliło licencji na wszystkie trzy serie.


Yuto Tsukuda i Shun Saeki wypuścili mangę w Weekly Shonen Jump w 2012 roku i zakończyli serię po trzyczęściowym epilogu w sierpniu 2019 roku. Szef kuchni Yuki Morisaki jest uznawana za współpracę przy tworzeniu mangi. Viz Media publikuje rozdziały mangi w języku angielskim w swojej aplikacji i na stronie internetowej, a także wydaje tomy mangi w języku angielskim. Shueisha publikuje również cyfrowo mangę w języku angielskim w ramach usługi MANGA Plus. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a w styczniu tego roku wyszedł 25. tom

b) Sentai ogłosił 26 stycznia, że udzielił licencji na anime NANA i wyda go w wysokiej rozdzielczości. Firma planuje wypuścić serię w sklepach cyfrowych, a później w domowym wideo.


Sentai opisuje tę historię:


Dwie dwudziestokilkulatki pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego poza imieniem, ale przypadkowe spotkanie w pociągu jadącym do Tokio stawia Nanę Komatsu i Nanę Osaki na kolizyjnym kursie z przeznaczeniem. Nana Komatsu, marzycielka o miłości od pierwszego wejrzenia, stara się znaleźć trwałe szczęście w wielkim mieście. Nana Osaki, wokalistka neo punk rocka, realizuje swoje palące ambicje muzycznej i światowej sławy. W miarę jak ich losy coraz bardziej się splatają, każda z nich goni za swoimi marzeniami - aż surowe realia życia w wielkim mieście Tokio grożą zniszczeniem wszystkiego.


Anime miało swoją premierę w Japonii w 2006 roku. Viz Media wydało wcześniej serię na DVD, a Netflix i Hulu wcześniej transmitowały serię.


Morio Asaka (Chihayafuru, My Love Story !!) wyreżyserował anime w Madhouse (No Game, No Life, Death Note). Tomoko Konparu (Blue Spring Ride, Glass Mask) stworzyła kompozycję serii, a Kunihiko Hamada (Cardcaptor Sakura: Clear Card, Chihayafuru) zaprojektowała postacie. Muzykę skomponował Tomoki Hasegawa (Mysterious Girlfriend X, D.N. Angel).


Ai Yazawa (Gokinjo Monogatari (7 tomów mangi w latach 1995-97, 50 odcinków anime w latach 1995-96, film anime w marcu 1996 roku), Paradise Kiss (5 tomów mangi w latach 1999-2003 (2003-04 w Polsce od Waneko), anime jesienią 2005 roku), Tenshi Nanka ja Nai (8 tomów mangi w latach 1991-94, odcinek OVA we wrześniu 1994 roku)) wypuściła oryginalną mangę w magazynie Shueishy - Cookie w maju 2000 roku. Yazawa zawiesiła pracę nad mangą w 2009 roku, będąc leczoną z powodu nieokreślonej poważnej choroby. Została wypisana ze szpitala w 2010 roku i zdradziła, że ​​nie wie, kiedy i czy wróci do pracy. Viz Media wydała wszystkie 21 tomów serii w Ameryce Północnej.


Manga zainspirowała także dwa filmy Live-Action z lat 2005 i 2006

11. Firma lokalizacyjna Iyuno Media Group ogłosiła 22 stycznia, że nabyła 100% SDI Media, firmy postprodukcyjnej z siedzibą w Los Angeles, która specjalizuje się w lokalizacji zagranicznych mediów.


Iyuno przejął firmę lokalizacyjną BTI Studios w 2019 roku.


Grupa Imagica, Sumitomo Corporation i Cool Japan Fund wspólnie przejęły SDI Media w 2015 r., a Imagica ma 50,1% pakietu kontrolnego.


Zarówno Iyuno, jak i SDI Media lokalizują multimedia, w tym anime, z i na wiele języków w celu dystrybucji na wielu terytoriach

12. TMS Entertainment zaprezentowało 28 stycznia nowy zwiastun kontynuacji anime Megalobox. Zwiastun ujawnia tytuł anime jako Megalobox 2: Nomad i ujawnia powracającą obsadę anime, personel i datę premiery telewizyjnej w Tokio MX i BS11 w kwietniu.

TMS Entertainment opisuje nowe anime:


Ostatecznie „Gearless” Joe był tym, który królował jako mistrz Megalonii, pierwszego w historii turnieju Megalobox. Fani na całym świecie byli zahipnotyzowani błyskawicznym wzrostem popularności Joego, który wyskoczył z najgłębszego podziemnego kręgu na szczyt w zaledwie trzy miesiące i bez użycia sprzętu. Siedem lat później „Gearless” Joe ponownie walczył w podziemnych meczach. Ozdobiony bliznami i ponownie zakładający swój sprzęt, ale teraz znany tylko jako Nomad…


Powracający członkowie obsady to Yoshimasa Hosoya jako Joe / Nomad, Shiro Saito (Bodin w Arslan Senki, Bao w Black Lagoon, Bluenote Stinger w Fairy Tail, Biao Gong w Kingdom, Jonah Gibney w Mobile Suit Gundam Unicorn, Jogorou Furuya w Sankarea, Kiyotaka Ubuka w Seikaisuru Kado) jako Gansaku Nanbu, Hiroki Yasumoto jako Yuri i Michiyo Murase (Hulun w Gundam Build Divers, Sucy Manbavaran w Little Witch Academia, Garie Tuman w Senki Zesshou Symphogear, Sylwia Krzesińska w Schwarzesmarken) jako Sachio.


Powracający członkowie zespołu to reżyser You Moriyama, główni scenarzyści Katsuhiko Manabe i Kensaku Kojima oraz kompozytor mabanua. Ayumi Kurashima (DEVILMAN crybaby) zastępuje Hiroshiego Shimizu jako projektant postaci, a Naomi Kaneda (projekty gościnnych postaci Fullmetal Alchemist: Brotherhood) jest także nowym projektantem pod-postaci.


Pierwsze 13-odcinkowe anime miało swoją premierę na TBS w kwietniu 2018 roku, a Crunchyroll transmitował serię w trakcie jej emisji. Angielski dub serialu miał swoją premierę na bloku Toonami - Adult Swim w grudniu 2018 roku. Domowe premiery serialu w Japonii zawierały nowe shorty anime. Viz Media udzieliło licencji na anime i wypuściło je na domowe wideo w czerwcu 2019 roku.


Anime świętuje 50. rocznicę powstania mangi Ikkiego Kajiwary (pseudonim Asao Takamori (Kyojin no Hoshi, Tiger Mask)) i Tetsuyi Chiby - Ashita no Joe i zawiera oryginalną historię. W nowej historii mężczyzna imieniem JD (Junk Dog), aby żyć, bierze udział w ustalonych meczach bokserskich w podziemnym ringu. Dziś ponownie wchodzi na ring, ale spotyka pewną osobę. JD chce podjąć wyzwanie, którym ryzykuje wszystko

13. Internetowy serwis dTV ujawnił 27 stycznia, że Gintama The Semi-Final, nowe specjalne net anime z serii Gintama, będzie miało ścieżkę dźwiękową z komentarzem do obu swoich odcinków.


Utwór z komentarzem do pierwszego odcinka, "Yorozuya-hen", zadebiutował w dTV 29 stycznia i zawiera komentarze aktorów: Tomokazu Sugita, Daisuke Sakaguchi i Rie Kugimiya. Utwór z komentarzem do drugiego odcinka, „Shinsengumi-hen”, zadebiutuje 3 lutego i wystąpią w nim Susumu Chiba, Kazuya Nakai i Kenichi Suzumura.


Specjał jest prequelem filmu anime Gintama: The Final i zadebiutował wyłącznie w dTV z pierwszym odcinkiem 15 stycznia, a drugim odcinkiem 20 stycznia.


Gintama The Final został otwarty w Japonii 8 stycznia. Film jest oparty na finale oryginalnej mangi, połączony z nowymi elementami fabularnymi. Film zajął pierwsze miejsce w weekend premiery, kończąc 12-tygodniową hegemonię Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train na szczycie japońskiego box office.


Kina w całej Japonii zaczęły wyświetlać film z komentarzem dźwiękowym obsady 22 stycznia. W ścieżce komentarza występują ci sami aktorzy głosowi w ścieżce komentarza, co w Gintama The Semi-Final.


Oryginalna manga "science-fiction-dramat z epoki" Hideakiego Sorachiego rozpoczęła się w 2003 roku i zakończyła w czerwcu 2019 roku z ponad 55 milionami kopii w obiegu. Manga zainspirowała kilka serii anime, a także dwa poprzednie filmy anime. Najnowsza seria anime miała swoją premierę w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmituje wszystkie anime z angielskimi napisami. Manga zainspirowała również różne oryginalne anime wideo (OVA), anime eventowe, dwa filmy Live-Action i dwa net spin-offy. Viz Media opublikowało pierwsze 23 tomy mangi w języku angielskim.


Pierwsze 49 odcinków pierwszego anime zaczęło być transmitowane na Hulu z nowym angielskim dubbingiem w grudniu. Sentai Filmworks wydało pierwsze 49 odcinków anime na DVD w 2010 i 2011 roku, ale to wydanie nie zawierało angielskiego dubu

14. Digital Rights Media ogłosiło 27 stycznia nowe tytuły i daty premiery tytułów anime, które będą transmitowane w serwisie streamingowym RetroCrush w lutym.


Tytuły ukażą się w kolejne piątki lutego:

 • City Hunter 2 - 5 lutego

 • City Hunter 3 - 12 lutego

 • City Hunter '91 - 12 lutego

 • The Wonderful Wizard of Oz - 19 lutego

 • The Wonderful Adventures of Nils - 19 lutego

 • Jubei-chan 2 ~ Syberia Yagyuu no Gyakushuu ~ - 26 lutego

 • Ghost Stories - 26 lutego

Wszystkie tytuły będą dostępne z angielskimi napisami, a The Wonderful Wizard of Oz, The Wonderful Adventures of Nils, Jubei-chan 2 ~ Siberia Yagyuu no Gyakushuu ~ i Ghost Stories zawierać będą również angielski dub.


RetroCrush to bezpłatna usługa wideo na żądanie z reklamami, dostępna w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Usługa zawiera aplikacje na iOS, Androida, Amazon Fire TV, Roku i Smart TV, a także jest dostępna w przeglądarkach. Usługa została uruchomiona w marcu 2020 roku z 12 tytułami i od tego czasu dodała do usługi ponad 50 kolejnych tytułów. Bezpłatna telewizyjna wersja RetroCrush z obsługą reklam (FAST) została uruchomiona za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego STIRR 23 lipca 2020 roku.


Digital Media Rights oświadczyło ANN, że jego celem w ramach usługi przesyłania strumieniowego jest „służenie jako społeczność zbudowana na potrzeby konsumpcji i dyskusji na temat złotej ery japońskiej animacji (i niektórych nie tak retro), z perspektywy popkultury, fandomu, sztuki, memów internetowych i nie tylko ”.


Usługa planuje dołączyć bibliotekę treści, która „nie miała odpowiednich wydań strumieniowych poza Japonią”.


Partnerami streamingowymi RetroCrush są między innymi Discotek Media, TMS, NHK, Studio Pierrot, AMG i Happinet

15. Oficjalna strona nowego anime Król Szamanów ujawniła 27 stycznia, że Takehito Koyasu powróci do roli Fausta VIII (patrz poniżej), niemieckiego nekromanty.

Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:

Yōko Hikasa jako Yoh Asakura

Katsuyuki Konishi jako Amidamaru (powracający)

Megumi Hayashibara jako Anna Kyōyama (powracająca)

Inuko Inuyama jako Manta Oyamada

Romi Park jako Tao Ren

Kousuke Takaguchi (Bronze w Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These, Gu Wang i Rob Wargrave w Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - Exodus, Gilag w Yu☆Gi☆Oh! Zexal Second) jako Bason

Masahiko Tanaka jako Ryunosuke Umemiya

Wataru Takagi jako Tokagerō

Yūji Ueda jako Horohoro

Megumi Nakajima jako Kororo

Michiko Neya jako Tao Jun

Tooru Sakurai jako Lee Pailong

Nana Mizuki jako Tamao Tamamura, nieśmiała uczennica shūgenja, która mieszka z rodziną Asakura od czwartego roku życia (powraca z anime z 2001 roku)

Takumu Miyazono (Ren Oumimi w Haikyuu!!: To the Top 2nd Season) jako Ponchi, duch tanuki rodziny Asakura, który obecnie współpracuje z Tamao (wcześniej głos Kenyuu Horiuchi)

Noriaki Kanze (Renji w Pokemon 2019) jako Konchi, duch kitsune rodziny Asakura, który obecnie współpracuje z Tamao (wcześniej głos Tsutomu Kashiwakury (Saphir w Sailor Moon, Noritaka Hamazaki w Chibi Maruko-chan))


Ponadto Minami Takayama ponownie wciela się w rolę Hao Asakury.

Anime będzie miało swoją premierę w TV Tokyo i jej oddziałach w kwietniu 2021 roku i będzie adaptacją wszystkich 35 tomów nowej pełnej edycji mangi, którą Kodansha zaczął publikować w drukowanych tomach w Japonii 17 czerwca. Pierwsza adaptacja anime mangi miała swoją premierę w 2001 roku.

Joji Furuta (The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, Uta no Prince Sama Maji Love Kingdom, Double Decker! Doug & Kirill, ēlDLIVE) reżyseruje anime w Bridge (Fairy Tail, The Royal Tutor). Za scenariusze serialu odpowiada Shoji Yonemura (seria Pokémon, Wave, Listen to Me!). Satohiko Sano (Heybot !, Iruma w szkole demonów, Talentless Nana) projektuje postacie. Yuki Hayashi (My Hero Academia, Haikyu !!) komponuje muzykę, z King Record jako producentem muzycznym. Dyrektorem audio jest Masafumi Mima.


Megumi Hayashibara po raz kolejny wykonuje OP i ED anime (wykonała dwa openingi i dwa endingi do anime z 2001 roku).

Nowo mianowani pracownicy to:


Prop Design: Yuji Shibata

Art Director: Jin'ya Kimura

Art Design: Masaaki Kawaguchi

Color Design: Natsuko Otsuka

Director of Photography: Teruyuki Kawase

Editing: Kumiko Sakamoto


Comixology Originals i Kodansha USA Publishing opublikują cyfrowo wszystkie serie mangi Hiroyukiego Takeia - Król Szamanów w języku angielskim. Tomy 33, 34 i 35 pojawią się po raz pierwszy w języku angielskim wraz z pierwszymi 32 tomami w sklepie Amazon's Kindle Store i Comixology, a także w usługach subskrypcyjnych Amazon Prime, Kindle Unlimited i Comixology Unlimited. Nowa odsłona serii manga będzie zawierała nową okładkę autorstwa Takeia. Kodansha Comics opublikuje również spinoff mangi Shaman King: Zero, Shaman King Flowers, Shaman King: Super Star i Shaman King: Red Crimson. Manga Shaman King miała zostać wydana cyfrowo w lipcu, a spin-offy miały się ukazać w sierpniu, ale Kodansha Comics opóźniło wydanie.

Kodansha USA Publishing and Comixology Originals opisuje serię:

W świecie Króla Szamanów, szamani posiadają tajemnicze moce, które pozwalają im obcować z bogami, duchami, a nawet umarłymi… a Manta Oyamada zaraz się o nich dowie, ponieważ jego klasa właśnie powitała nowego ucznia z przeniesienia: Yoh Asakurę, chłopak z daleka w Izumo… i szaman na treningu!


Król Szamanów zadebiutował w magazynie Shueishy Weekly Shonen Jump w 1998 roku. Seria nagle zakończyła się w 2004 roku, chociaż ponowne wydrukowanie mangi ujawniło „prawdziwe zakończenie” w 2009 roku. Viz Media opublikowało wszystkie 32 tomy oryginalnej mangi Król Szamanów w latach 2003–2011, ale nie posiada już licencji na mangę. Shueisha pierwotnie posiadał prawa do mangi w Japonii

16. Oficjalna strona anime Moriarty the Patriot (Yūkoku no Moriarty) rozpoczęła 27 stycznia przesyłanie strumieniowe wideo promocyjnego drugiej połowy anime. Druga połowa anime będzie miała swoją premierę w kwietniu.


Anime miało premierę 11 października i będzie miało 24 odcinki. Funimation strumieniuje anime tak, jak jest emitowane w Japonii.


Bohaterem opowieści jest James Moriarty, słynny antagonista z serii Sherlock Holmes Sir Arthura Conana Doyle'a. W mandze jest sierotą, która przyjmuje imię William James Moriarty, kiedy on i jego młodszy brat zostają adoptowani do rodziny Moriarty. Jako młody człowiek stara się usunąć dolegliwości spowodowane surowym systemem klasowym Anglii.


Kazuya Nomura (Joker Game, Run with the Wind, Black Fox) reżyseruje anime w Production I.G. Tooru Ookubo (Sengoku Basara - Samurai Kings, Tokimeki Restaurant: Miracle6) projektuje postacie i jest także głównym reżyserem animacji. Tasuku Hatanaka wykonuje OP anime „DYING WISH”, podczas gdy STEREO DIVE FOUNDATION (OP Dimension W, OP Gangsty, ED Kyoukai no Kanata, ED Nobunaga The Fool, OP Shokugeki no Souma: Shin no Sara) wykonuje ED „ALPHA”.


Ryōsuke Takeuchi (praca przy All You Need Is Kill) i Hikaru Miyoshi (rysunki do mangi Inspektor Akane Tsunemori, prace przy anime Argonavis from BanG Dream!) zadebiutowali mangą w Jump SQ. Shueishy w sierpniu 2016 r. Takeuchi rysuje scenorysy, a Miyoshi zapewnia sztukę. Shueisha opublikował 13. tom mangi 4 listopada. Saga mangi „Saigo no Jiken” (The Final Problem) osiągnie punkt kulminacyjny w 14. tomie, który zostanie wydany w Japonii w kwietniu 2021 roku. Viz Media wydaje mangę w języku angielskim. Mangę w Polsce pod koniec lutego wyda Waneko

17. Funimation ogłosił 25 stycznia, że jego usługa przesyłania strumieniowego doda hiszpańskie i portugalskie napisy i dubbingi dla Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii 3 lutego. Dodatek będzie zawierał treści z napisami do programów, takich jak Fruits Basket i Cowboy Bebop, oraz dubbingi dla „ulubionych fanów”, w tym My Hero Academia, Atak Tytanów, Overlord, Klasa Skrytobójców, Blood Blockade Battlefront i Tokyo Ghoul.


Funimation rozszerzyło się na Meksyk i Brazylię z hiszpańskimi i portugalskimi napisami i dubami w grudniu.


Funimation ogłosił rozszerzenie usługi na Meksyk i Brazylię podczas imprezy online FunimationCon 2020 w lipcu ubiegłego roku.


Usługa przesyłania strumieniowego jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jego zawartość jest również dostępna w Australii i Nowej Zelandii za pośrednictwem AnimeLab (Funimation przeniósł swoje tytuły do ​​AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii w styczniu 2020 roku, po zamknięciu usługi FunimationNow na tych terytoriach).


Sony Funimation Global Group ogłosiła niedawno w grudniu, że kupi Crunchyroll za cenę 1,175 mld $

18. Obsada anime Shadows House ujawniła 28 stycznia, że Kōdai Sakai dołączy do obsady serialu jako John / Shaun.

Anime będzie miało premierę w kwietniu, a występują w nim Akari Kitō jako Kate, Yū Sasahara jako Emiriko i Ayane Sakura jako Louise / Lou.


Kazuki Ohashi (reżyser odcinka Kakegurui, Girlish Number, Ace Attorney Season 2) reżyseruje serial, a Toshiya Ono (The Promised Neverland, Gachaman Crowds, tsuritama) nadzoruje scenariusze serialu. Chizuko Kusakabe (Pumpkin Scissors, Trouble Chocolate) projektuje postacie, a Kenichiro Suehiro (Cells at Work !, Golden Kamuy, Re: ZERO -Starting Life in Another World-) komponuje muzykę.


CloverWorks (DARLING in the FRANXX, The Promised Neverland, Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia) produkuje serial.


Historia mangi rozgrywa się w rezydencji w zachodnim stylu na klifie i śledzi arystokratyczną, pozbawioną twarzy rodzinę Shadow. Mieszkają razem z realistycznymi lalkami, którzy służą im za twarze. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu mieszkańców domu i stopniowo odsłania jego tajemnice.

Manga została wydana w Weekly Young Jump we wrześniu 2018 roku. Twórcy So-ma-to są kojarzeni w Polsce z wydania 3-tomowej mangi Kuro przez Waneko

19. Oficjalna strona internetowa nowego anime Hetalia World Stars rozpoczęła 28 stycznia transmisję nowego filmu promocyjnego. Wideo odsłania i zapowiada piosenkę przewodnią „Chikyū Marugoto Hug Shitainda” (I Want to Hug the Whole Earth) w wykonaniu Daisuke Namikawy jako jego postać Włochy.


Album z pełną wersją utworu przewodniego Włoch zostanie wydany 26 maja. Album będzie zawierał również długą wersję openingu anime „Hetalia no Kagaku Sekai” (Hetalia's Shining World) autorstwa Conischa (Appleseed XIII, Mardock Scramble, Yu☆Gi☆Oh! Zexal), a także słuchowisko z udziałem Włoch, Niemiec, Japonii, Ameryki, Anglii, Francji, Rosji i Chin.


Anime będzie miało premierę wiosną 2021 roku.


Obsada obejmuje:


Daisuke Namikawa jako Włochy, Romano (Południowe Włochy)

Hiroki Yasumoto jako Niemcy

Hiroki Takahashi jako Japonia

Katsuyuki Konishi jako Ameryka, Kanada

Noriaki Sugiyama jako Anglia

Masaya Onosaka jako Francja

Yasuhiro Takato jako Rosja

Yuki Kaida jako Chiny, Narrator

Go Inoue jako Hiszpania, Bułgaria

Akira Sasanuma jako Austria

Atsushi Kousaka jako Prusy, Grecja, Estonia

Megumi Takamoto jako Seszele

Michiko Neya jako Węgry

Rie Kugimiya jako Liechtenstein

Sumire Morohoshi jako Czechy

Yūsuke Kobayashi jako Słowacja

Yuichiro Umehara jako Portugalia

Kokoro Tanaka jako Łotwa (grał też Polskę)

Takahiro Mizushima jako Finlandia

Keikou Sakai (Garogai w Bleach, Azumi Agonoske w Gintama, Carsten w Ataku Tytanów) jako Szwecja

Keiichiro Asai jako Australia


Hiroshi Watanabe, Kazuyuki Fudeyasu i Mariko Oka powracają jako reżyser, kierownik scenariusza serialu i projektant postaci do anime, a Studio DEEN powraca do produkcji animacji.


Manga Hidekaza Himaruyi - Hetalia World Stars to najnowsza manga w serii. Manga została uruchomiona w Shonen Jump + w tym samym dniu, w którym uruchomiono usługę mangi online, ale w kwietniu 2018 r. nastąpiła przerwa. Shueisha opublikowała cztery tomy mangi. Mangę w Polsce od kwietnia 2019 roku wydaje Studio JG, a w lutym ukazał się 4. tom.


Oryginalna manga Himaruyi Hetalia - Axis Powers przyjmuje archetypowe cechy krajów i regionów na całym świecie i antropomorfizuje je jako (głównie) postacie bishōnen. Right Stuf wydał mangę w Ameryce Północnej we współpracy ze swoim byłym wydawcą anglojęzycznym, Tokyopopem i japońskim wydawcą Gentosha Comics.

Hetalia The World Twinkle, szósty sezon anime zainspirowany mangą Himaruyi, miał swoją premierę w Japonii w lipcu 2015 roku, a Funimation transmitował serial w trakcie jego emisji. Funimation wydało wszystkie sezony anime i film anime Hetalia Axis Powers: Paint it, White! w Ameryce Północnej. Seria zainspirowała także serię musicali scenicznych w Japonii. „Finałowy” musical odbył się w marcu 2018 roku

20. Oficjalna strona nowego anime Fruits Basket ujawniła 29 stycznia, że ostatni sezon anime, zatytułowany Fruits Basket the Final, będzie miał premierę w kwietniu. Witryna ujawniła również nowy plakat. Slogan na powyższej ilustracji brzmi: „Nie zostawiaj mnie”.


„Pierwszy sezon” anime miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2019 roku i wyemitowany w 25 odcinkach. Funimation i Crunchyroll transmitowały pierwszy sezon anime podczas jego emisji.


Drugi sezon anime Fruits Basket miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2020 roku i trwał przez cały sezon letni, łącznie 25 odcinków. Funimation transmitowało angielskie dubbing serialu, po zatrzymaniu jego angielskiej produkcji simuldub w marcu z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Crunchyroll również transmitował serię podczas jej emisji.


Dwie serie anime z 2019 i 2020 roku to adaptacja mangi Natsuki Takayi - Fruits Basket (wydawanej w Polsce). Adaptacja ma zupełnie nową japońską obsadę i personel z poprzedniej wersji, zgodnie z życzeniem Takayi. Anime obejmie całą historię mangi.


Yoshihide Ibata (Pikaia !!, FLCL Progressive) powrócił, aby wyreżyserować nowy sezon w TMS Entertainment. Taku Kishimoto (Silver Spoon, Haikyu !!, 91 Days, Hanebad!) znów był odpowiedzialny za scenariusze serialu. Masaru Shindō (Macross Delta, My Teen Romantic Comedy SNAFU) wrócił do projektowania postaci. Takaya sama pełniła funkcję nadzorcy wykonawczego

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com