WIX500 - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA


1. Manga Deatte 5-byō de Battle (Battle in 5 seconds after meeting.) otrzyma anime.


Historia zaczyna się, gdy Akira Shiroyanagi, licealista, który uwielbia gry i cukierki konpeitō, zostaje nagle uwikłany w bitwę przez tajemniczą dziewczynę, która nazywa się Mion.


Saizo Harawata opublikował oryginalną mangę w Internecie, zanim artysta Miyakokasiwa uruchomił "remake" mangi z nową grafiką w serwisie komiksowym Ura Sunday firmy Shogakukan w 2015 r. Manga jest również dostępna w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan. Shogakukan opublikował 14. tom mangi 18 czerwca, a 15-ty tom ukaże się 19 listopada. Manga ma w obiegu ponad dwa miliony egzemplarzy

2. Koncentrując się na Tomoyo Shiino, gdy radzi sobie ze skutkami nagłej utraty swojej najlepszej przyjaciółki Mariko, MY BROKEN MARIKO oferuje przejmującą i niezachwianą eksplorację samobójstwa i jego niszczycielskiego wpływu na tych, którzy po nim zostali. Wraz z niedawnym wydaniem przez Yen Press cyfrowych i twardych wydań mangi, Anime News Network miało okazję przeprowadzić wywiad z twórczynią Waką Hirako i porozmawiać o inspiracjach i motywach stojących za jej nagradzaną pracą. Wielkie podziękowania dla Jenny McKeon za pomoc w tłumaczeniu wywiadu

3. Manga A Man and His Cat (Oji-sama to Neko) otrzyma 6 stycznia serial Live-Action. Masao Kusakari (patrz poniżej) zagra głównego bohatera Kandę.

Keijirō Tsubakimoto i Masahiro Soejima wyreżyserowali serial, a scenariusze napisali Mitsuhiko Fujiki i Date-san (grupa Otona no Cafe).

Firma Square Enix Manga and Books posiada licencję na mangę i wydaje ją w języku angielskim. Opisuje mangę:


W sklepie zoologicznym, który dzwoni do domu, pulchny, przytulny kot spędza godziny, słuchając gruchania zachwytu od potencjalnych rodziców zwierząt domowych ... ale wie, że to nie on się tym przejmuje. Nawet gdy jego cena spada z każdym dniem, nikt nie oszczędza kotu ani jednego spojrzenia. Zrezygnowawszy z życia, kot z przygnębieniem czeka na swoje pierwsze urodziny, kiedy oficjalnie minie data przydatności do adopcji. Kiedy więc do sklepu przychodzi starszy pan i chce go zabrać do domu, kociak jest najbardziej zszokowany! Czy mężczyzna i kot znajdą w sobie to, czego szukają?


Umi Sakurai wypuściła mangę w 2017 roku, a Square Enix opublikował piąty tom mangi 12 czerwca. Square Enix Manga and Books opublikował drugi tom w języku angielskim 14 lipca

4. Witryna Kodanshy - Days Neo, która łączy początkujących twórców mangi z profesjonalnymi redaktorami, zawiera ogłoszenie o rekrutacji dla asystentów twórców mangi Yukiego Amemiyi i Yukino Ichihary do pracy nad nową serializacją w magazynie Kodanshy - Monthly Comic Zero-Sum. Praca jest oznaczona jako „analogowa” i obejmuje rysowanie tła dla opowieści fantasy, a także tusz i szkic.


Amemiya i Ichihara wypuścili mangę 07-Ghost w 2005 roku i zakończyli ją w 2013 roku. Go! Comi opublikował początek mangi w Ameryce Północnej w 2008 roku, a Viz Media odebrał licencję w 2012 roku. W zbiorach Biblioteki Shirokuro jest wszystkie 17 tomów po angielsku.


Manga zainspirowała anime w 2009 roku. Ichijinsha opublikował również jednotomową mangę poboczną 07-Ghost Children w 2010 roku.


Następnie autorzy uruchomili mangę Battle Rabbits (Bato Rabbits) (po prawej) w Monthly Comic Zero-Sum we wrześniu 2014 roku i zakończyli ją w 2016 roku czterema tomami. Seven Seas Entertainment opublikowało mangę w języku angielskim

5. Manga Guilty Children (Gildore), na podstawie nowelki Kafki Asagiriego (Bungou Stray Dogs), zakończy się 6 grudnia.


Historia zaczyna się od pojawienia się „Wrogów”, gigantycznych, niezniszczalnych potworów, z którymi nie można negocjować. Wrogowie doprowadzają ludzkość na skraj zagłady. Samotny chłopiec powstrzymał ich swoją „strategią księżyca”, ale wkrótce potem zniknął. Po trzech latach na obrzeżach miasta pojawia się chłopiec znany jako Kyle Kamishiro. Kiedy potwory ponownie atakują, demonstruje zdolność manipulowania prawdopodobieństwem. Pomimo jego wysiłków zostaje następnie wcielony do „Guilty Children”, oddziału składającego się z dzieci winnych popełnienia przestępstw.


Anri Sakano wypuścił mangę w Young Magazine 3 maja 2019 roku. Kodansha opublikował drugi tom mangi 20 kwietnia.


Asagiri rozpoczął pisanie nowelki w Young Magazine 3 września 2014 r., z ilustracjami Ame Karasuby i projektami mechanicznymi Ryūichiego Sadamatsu. Kodansha opublikował trzeci tom serii w nowym formacie bunko z nową grafiką autorstwa Task Karasumy w lipcu 2019 roku

6. Twórca mangi Masanori Morita (Beshari Gurashi (na zdjęciu), Rokudenashi Blues (42 tomy mangi w latach 1988-97, 2 filmy anime w lipcu 1992 roku i lipcu 1993 roku )) zapowiedział 6 listopada nową serializację mangi. Morita stwierdził, że rękopis jednego rozdziału został ukończony i zastanawiał się, kiedy będzie oficjalne ogłoszenie mangi

7. Twórca mangi Rando Ayamine (GetBackers (39 tomów mangi w latach 1999-2007, one-shot GetBackers Bangai-hen w lutym 2009 roku, 49 odcinków anime w latach 2002-03)) wypuścił 6 listopada nową mangę z artystą Ao Aono na stronie ComiPlex firmy Hero's Inc., zatytułowaną Kinki Inōryoku no Kijutsushi (The Chronicler of Taboo Powers).


Historia mangi zaczyna się, gdy nowa infekcja zaczyna rozprzestrzeniać się wśród ludzkości, gdy pewna kometa zbliża się do Ziemi. Ta „choroba nadprzyrodzonej mocy” jest nieuleczalna, ale daje ludziom specjalne moce. Historia koncentruje się na Shiori Tenkawie, nieznanym, ale znakomitym kronikarzu pracującym dla Centrum Kontroli Nadprzyrodzonych Chorób
8. Oficjalne konto na Twitterze magazynu Hero's Inc. - Monthly Hero i strony ComiPlex ujawniło w zeszłym tygodniu, że manga Ukyō Kodachiego i Tatsumy Ejiriego - Infini-T Force: Arc to the Future (Infini-T Force ~ Mirai no Byōsen ~) zbliża się do punktu kulminacyjnego .


Udon Entertainment wydaje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Wszystko zaczęło się, gdy licealistka Emi Kaido otrzymała tajemniczy ołówek spełniający życzenia. Gdy jej życie jest zagrożone, Emi używa ołówka, by wezwać bohaterów do ochrony! Gatchaman! Tekkaman! Casshan! Polimar! Ci obrońcy sprawiedliwości przemierzają przestrzeń i czas, aby pomóc Emi utkać najwspanialszą opowieść wszechczasów!


Manga ukazała się w magazynie Monthly Hero w 2015 roku. Kodachi (Boruto, nowelka Naruto: Gaara Hiden - Sajingensō) pisze historię, a Ejiri (P2! - Let's Play Pingpong !, World 4u_) ilustruje serię. Hero's Inc. wydało dziewiąty tom mangi 15 maja, a Udon Entertainment wydał czwarty tom w języku angielskim w styczniu 2019 roku.


Manga zainspirowała projekt anime "full 3DCG". Serial telewizyjny miał swoją światową premierę na Anime Expo w lipcu 2017 r., a jego emisję rozpoczął się w Japonii w październiku 2017 r. W ramach projektu powstał także film, który został otwarty w lutym 2018 r.


Seria anime i film na licencji Viz Media. Licencja Viz Media Infini-T Force obejmuje cyfrowe przesyłanie strumieniowe, sprzedaż elektroniczną, domowe wideo i towary dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej i Oceanii. Licencja obejmuje również dystrybucję kinową filmu.


Projekt upamiętnia 55. rocznicę powstania Tatsunoko Production. Anime przedstawia bohaterów czterech wcześniejszych anime Tatsunoko Production: Tekkaman, Space Knight; Casshan (Casshern); Gatchaman; i Hurricane Polymar

9. KĄCIK YURI: Manga Planet ogłosiła 8 listopada, że udzieliła licencji na siedem short nowelek yuri od wydawcy Parsola Inc. do wydania w listopadzie-grudniu. Short nowelki to historie zawierające około trzech lub czterech zdań na jednej stronie, więcej ilustracji i maksymalnie 10000 słów na tom.

Tytuł: First Love Story: Shino x Asuka Story (Hatsukoi Signal (Shino & Asuka Hen))

Twórcy: favary Inc., Kosame Tamaoki (historia), Hibiki Aoto (sztuka)

Data wydania: 30 listopada

Streszczenie: Odkąd Shino zobaczyła Asukę wchodzącą na scenę, by poprowadzić nowicjusza, wiedziała, że ​​znajdują się w zupełnie innych światach. Inteligentna, nieskończenie utalentowana Asuka jest typem, który przyjaźni się tylko z innymi dziewczynami - nigdy zwykłymi dziewczynami takimi jak ona! Właściwy plan działania dla Shino to dopasować się, trzymając się blisko swoich starych przyjaciół, jakoś przedrzeć się przez akademików i złapać chłopaka. Ale kiedy sama Asuka prosi Shino, aby była jej przyjaciółką, czy dopasowanie się w ogóle ma znaczenie?


Tytuł: Yuri Will Not Blossom at Work! (Office ni Yuri wa Sakimasen)

Twórcy: Mai Yanagawa (historia), Ruri Hazuki (grafika)

Data wydania: 2 grudnia

Streszczenie: Tak jak Rikka uważa, że swaty, na które niechętnie się zapisała, nie może być już bardziej przerażające, wpada na swoją rywalkę, Yuri Kisugi.

Wykorzystując zakłopotanie Rikki jako dźwignię, Yuri zmusza Rikkę do pomocy jej w znalezieniu idealnej kandydatki do małżeństwa. Z radą - raczej niepotrzebnym komentarzem - jej dwie inne koleżanki, Shiori i Ruiko, Rikka zgadza się z wybrykami Yuri, mając nadzieję, że odciągnie to jej rywalkę, gdy będzie wspinać się po szczeblach firmy. Co się dzieje, gdy wychowawcze tendencje Rikki zbiegają się z sekretnymi słabościami Yuri? ...

Tytuł: Sasayaki no Kiss -Read my lips.-

Twórcy: Kumako Nambu (historia), Akiko Morishima (grafika)

Data wydania: 5 grudnia

Streszczenie: Haruka zawsze żyła w bezdźwięcznym świecie. Ale nie w jej snach, w których słyszy swój własny głos - i głos jedynej innej osoby we śnie z nią, pięknej licealistki w uroczym, nieznanym mundurku szkolnym. Haruka wie, że to tylko sen, ale dlaczego część jej myśli, że to coś więcej? Czy ta dziewczyna, którą uważa, że ​​zasypia w parku, jest naprawdę dosłowną dziewczyną jej marzeń?
Tytuł: Pianissimo of the Lips -Angels After School- (Kuchibiru Pianissimo - Hо̄kago no Tenshitachi

Twórcy: Kumako Nambu (historia), Yū Keijima (grafika)

Data wydania: 6 grudnia

Streszczenie: Życie Riny Shiiny zostało nagle rozerwane na strzępy, w wyniku czego musi powtarzać rok, co czyni ją niesławną wśród kolegów z klasy. Zawsze sama Shiina znajduje schronienie na schodach ewakuacyjnych, gdzie dzieli lunch z kontuzjowanym kotkiem. Przypadkowo, stereotypowo staromodna kujonka w grubych okularach przychodzi, by zająć się rannym zabłąkanym, tylko po to, by uciec po zobaczeniu tam Shiiny. Zapraszając ją do dzielenia się przestrzenią, Shiina i Dziewczyna w Okularach - Kurumi Kamiya - coraz bardziej czują się w swoich firmach. Pewnego dnia kociak nagle znika. Zrozpaczona, ani Kamiya, ani jej okulary nie mogą powstrzymać łez, a po przemianie na oczach Shiiny jej kociak nie jest jedyną rzeczą, którą traci.Tytuł: LOVELY! -My Adorable Mamecchi (LOVELY! - Itoshi no Mamecchi)

Twórcy: Kumako Nambu (historia), Hiromi Takashima (grafika)

Data wydania: 1 grudnia

Streszczenie: Każdy może patrzeć na czarującą, podobną do księcia Hikaru, ale jest tylko jedna osoba, na którą Hikaru ma swój wzrok - jej ukochana przyjaciółka z dzieciństwa, Mamecchi! Ale między gorącą i zimną osobowością Mamecchi a podświadomymi zaprzeczeniami Hikaru, to z pewnością nie wygląda na przepis na sukces ... kiedy pewien powtarzający się klient dostanie łaski Mamecchi, Hikaru w końcu zbierze się na odwagę, by wyznać jej pierwszą miłość?


Tytuł: Two Guns Under the Sheet (Sheets no Shita ni Jū Futatsu)

Twórcy: Nanaoku Hoshii (historia), Taki Kitao (grafika)

Data wydania: 3 grudnia

Streszczenie: Wszystko, czego Aya kiedykolwiek pragnęła, to przygodę na jedną noc, która mogłaby oderwać jej myśli od utraconej miłości, ale z Sakurą mogła w końcu zdobyć coś więcej niż przygodę na jedną noc - być może w końcu znalazła „tą Jedyną”! Ale zanim zacznie wyobrażać sobie ich wspólną przyszłość, jest jedno niewygodne pytanie, przed którym Aya musi się najpierw zmierzyć - czy to możliwe, że jej piękna nowa miłość jest w jakiś sposób związana z tą samą organizacją, którą ma obowiązek zniszczyć?


Tytuł: Yurizen! Salon -Shirayuri's Comforting Food Therapy- (Yuri Zen -Salon Shirayuri no Attaka Yakuzen Gohan)

Twórcy: Kumako Nambu (historia), Miso Higashikawa (grafika)

Data wydania: 4 grudnia

Streszczenie: Czy to przeznaczenie sprawiło, że Miiko spotkała doktor Shirayuri tamtego deszczowego dnia ... czy to tylko jej skurcze? Pâtissier Miiko radzi sobie z niewielkimi bólami, jak reszta z nas, ale kiedy dolegliwości zaczynają wpływać na jej pracę, musi być coś, co może z tym zrobić. Wejdź do pięknej, tajemniczej lekarki zielarskiej Shirayuri, która może być rozwiązaniem problemów Miiko - na wiele sposobów!


Pierwsze rozdziały każdej short nowelki będą dostępne bezpłatnie w Bibliotece Manga Planet. Abonenci będą mogli czytać kolejne rozdziały.


Manga Planet została uruchomiona w listopadzie 2019 r. Usługa kosztuje 7 $ miesięcznie i umożliwia użytkownikom nieograniczony dostęp do mangi przetłumaczonej na język angielski. Oprócz mangi licencjonowanej od wydawców, usługa oferuje prace licencjonowane od niezależnych artystów.


Manga Planet współpracuje również z wydawcami LEED Publishing Co., Ltd., Bunkasha Publishing Co., Ltd .; Kaiohsha Publishing Co., Ltd .; San-Ei Corporation Co., Ltd .; Tokuma Shoten Publishing Co., Ltd .; Shodensha Publishing Co., Ltd .; Home-sha, Starts Publishing Corporation, K.K. HarperCollins Japan i MugenUp Inc.


Manga Planet rozpoczęła się jako wspólny projekt Dai Nippon Printing Co., Ltd. i Fantasista, Inc. w 2012 roku. Celem firmy z Manga Planet jest „[przynieść] nową mangę fanom z całego świata i wspierać artystów i przemysł."

10. Tegoroczny grudniowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Dragon Age ujawnił 9 listopada, że Shogo Aoki (Goblin Slayer Side Story II: Dai Katana) wypuści mangę o wampirach - Blood Doom w następnym numerze magazynu 9 grudnia.


Aoki rysuje mangę Goblin Slayer Side Story II: Dai Katana, opartą na serii Kumo Kagyu - Goblin Slayer Gaiden 2: Tsubanari no Daikatana (Daikatana of Singing Death), spinoffie głównej nowelki Kagyu - Goblin Slayer. Manga pojawiła się w aplikacji Square Enix - Manga Up! w sierpniu 2019 roku. Seria zadebiutowała następnie w magazynie online Gangan GA firmy Square Enix. Yen Press wydało licencję na mangę i wyda ją w 2021 roku

11. Tegoroczny, 50. numer magazynu Kodanshy - Weekly Young Magazine ujawnił 9 listopada, że ilustracje Kisekiego Himury do Getsuyōbi no Tawawa (Tawawa on Monday) inspirują nową serializację mangi, która zadebiutuje w następnym numerze magazynu 16 listopada. Manga będzie miała początkowe kolorowe strony.


Himura publikuje nowe ilustracje do serii w każdy poniedziałek na swoim koncie na Twitterze.


Ilustracje zainspirowały 12 odcinków short anime. NBCUniversal Entertainment Japan zadebiutował pierwszy odcinek na YouTube w październiku 2016 r., ale YouTube usunął pierwszy odcinek przed przywróceniem go w tym samym tygodniu. Począwszy od drugiego odcinka, NBCUniversal Entertainment Japan ponownie wypuściło serial na Nico Nico Video. Blu-ray z anime zawierała dwa niewydane odcinki.


Anime podąża za salarymanem, który ma okazję spotkać się w pociągu z dziewczyną imieniem Ai. Zaczynają spotykać się w każdy poniedziałek w pociągu, a mężczyzna służy jako jej „ochroniarz” na zatłoczonej drodze do pracy, kiedy rozmawiają.


Himura narysował także mangę Sword Art Online: Progressive

12. KĄCIK YAOI: Firma Local Manga z siedzibą w Dallas ogłosiła, że ​​opublikuje yaoi mangę ri-ru - The Perfect Son w listopadzie oraz mangę Prince Noir na początku 2021 roku jako pierwsze dwie licencje. Firma wyda oba tytuły cyfrowo w języku angielskim na rynek północnoamerykański, ale firma potwierdziła, że ​​manga będzie dostępna na całym świecie za pośrednictwem dystrybutorów.


The Perfect Son

Prince Noir

Przedstawiciel Local Manga, Christopher Hepburn, potwierdził 9 listopada w ANN, że firma została założona w Teksasie latem 2018 roku „jako butikowa firma lokalizacyjna specjalizująca się w mangach yaoi”. Chociaż firma nadal koncentruje się na yaoi, ale rozszerzyła się na inne gatunki. Firma dodała ostatnio wsparcie dla bezpośredniej lokalizacji i publikacji we współpracy z artystami. Local Manga ma nadzieję, że w przyszłości będzie oferować wydania drukowane.


The Perfect Son (Kanpeki no Musuko) pojawił się w magazynie Shinshokana - Dear + w 2018 roku.


futekiya udzielił licencji na wydanie The Perfect Son (The Complete Edition) od Group Zero w sierpniu, ale firma odłożyła wydanie „do odwołania”. Firma opisuje historię:


Satoru Ichihashi jest przeciętnym dostawcą w tajnych związkach z szefem Korporacji Aikawa, Yukiyą Kajim. Uwielbia wyrafinowaną naturę Yukiyi za każdym razem, gdy się spotykają. I pomimo tego, że Yukiya ma rodzinę, Satoru wciąż jest zauroczony starszym mężczyzną.


Ale wszystko się komplikuje, gdy syn Yukiyi, Kyosuke Kaji, odwiedza miejsce pracy Satoru, aby zażądać, aby Satoru zerwał z ojcem. Satoru gwałtownie odmawia, mówiąc, że nie ma innego mężczyzny poza Yukiyą, a nawet ośmiela Kyosuke, że jeśli zadowoli go lepiej niż swojego ojca, może zmienić zdanie. Ku rozczarowaniu Satoru, Kyosuke traktuje to wyzwanie nieco poważniej, niż myślał.


Prince Noir pojawił się w magazynie moment Takeshobo w 2018 roku

13. Tegoroczny 22. numer magazynu Big Comic firmy Shogakukan ujawnił 10 listopada, że manga Motoro Mase (wydane przez Hanami w latach 2010-13 w Polsce Ikigami) - Nenkin Ningen Hitomoji wkracza w „ostatnią serię”. Wydanie alternatywnie opisuje nowy arc mangi jako epilog.


Akcja mangi rozgrywa się w świecie, w którym przez ludzkość rozprzestrzenia się nowa choroba, która zmienia ludzi w ameby i śluzowce, gdy są zbyt zestresowani. To, czy ktoś przeżyje, czy umrze w trakcie tego procesu, jest rzutem kostką.


Mase wypuścił mangę w Big Comic w sierpniu 2016 r. Shogakukan opublikował trzeci tom mangi w listopadzie 2019 r.
14. Tegoroczny 23. numer magazynu Akity Shoten - Young Champion ogłosił 10 listopada, że manga Hiroshiego Takahashiego - Jank Runk Family jest wstrzymana.


Manga wydała swoją „trzecią część” 28 kwietnia.


Takahashi wypuścił mangę w magazynie Young Champion we wrześniu 2016 r. Pierwszą część mangi zakończył w marcu 2018 r., a drugą w sierpniu 2019 r.


Manga to crossover z mangą OREN, którą artysta Yanse Kazu i Takahashi opublikowali we wrześniu 2015 roku w magazynie Akity Shoten - Bessatsu Young Champion. Manga OREN rozgrywa się w następstwie wielkiej katastrofy i przedstawia walkę o przetrwanie ludzi15. Tegoroczny, 50. numer magazynu Shogakukana - Weekly Shonen Sunday ujawnił 11 listopada, że manga Meitantei Conan Keisatsu Gakkō Hen Wild Police Story (Detective Conan: Police Academy Arc Wild Police Story) Takahiro Araia, spinoff mangi Gosho Aoyamy - Detective Conan zakończy się w najbliższym wydaniu magazynu 18 listopada.


Pierwsza część mangi, arc Matsuda (Jinpei Matsuda jest postacią z Akademii Policyjnej), zadebiutowała w październiku 2019 roku. Arc miał trzy rozdziały. Druga historia, skupiająca się na Wataru Date, zadebiutowała 5 lutego.


Shogakukan opublikuje pierwszy tom mangi spinoff 18 listopada, a drugi i ostatni tom 18 grudnia.


Arai wypuścił mangę Meitantei Conan Zero no Tea Time w Weekly Shonen Sunday w maju 2018 r. Manga zaczęła publikować rozdziały dopiero wtedy, gdy główna manga Detective Conan miała przerwy (Aoyama często odkłada mangę na przerwę w badaniach w lipcu 2018 r.). Arai zakończył mangę w tym samym numerze, co premiera Keisatsu Gakkō Hen Wild Police Story w październiku 2019 roku

16. Manga Rokushō! zakończy się 12 grudnia.


Akcja mangi rozgrywa się w świecie, w którym bogowie przekazali swoją moc powstrzymywania nieszczęść rodzinnym opiekunom świątyń, którzy mogą mieć tylko żeńskich spadkobierców. Historia koncentruje się na Sōcie, bezprecedensowym męskim spadkobiercy jednej z takich rodzin, który w swoje 18. urodziny spotyka dziewczynę i istotę nadprzyrodzoną. Sōta angażuje się w konflikt, który sięga mitologicznych czasów japońskich bogów.


Sakurako Gokurakuin (Sekirei, yaoi Sensitive Pornograph (jednotomowa manga w grudniu 2003 roku, OVA w grudniu 2004 roku)) wypuściła mangę w Shonen Gangan w listopadzie 2018 r. Square Enix opublikował drugi tom mangi w grudniu ubiegłego roku
17. Grudniowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Comic Beam ujawnił 12 listopada, że Shino Torino wypuści nową mangę zatytułowaną Hajimemashite, Okaa-san w następnym numerze magazynu 12 grudnia.


Magazyn zapowiada historię mangi jako odkrywanie zmieniającego się znaczenia rodziny, a akcja dzieje się w Japonii w niedalekiej przyszłości, gdzie banki komórek jajowych są bardziej rozpowszechnione.


futekiya publikuje mangę Asterisk Torino w języku angielskim

18. W grudniowym numerze magazynu Shogakukana - Monthly Coro Coro Comics ujawniono 13 listopada, że franczyza Zoids będzie miała nową mangę Zoids Wild 2+, która pojawi się w następnym numerze magazynu w grudniu. Magazyn zapowiada, że w mandze będzie Xenorex jako Zoid bohatera.


Niedawno Moricha zakończył mangę Zoids Wild 2 (na zdjęciu po prawej) 15 października. Moricha wypuścił mangę w Monthly Coro Coro Comics w sierpniu 2019 roku. Drugi tom mangi został wydany 26 czerwca. Manga jest ustawiona w przyszłości i zawiera bohatera, którego partnerem jest Beast Liger.


Moricha wcześniej zadebiutował mangą Zoids Wild w Monthly Coro Coro Comics w kwietniu 2018 roku i zakończył ją w maju 2019 roku.


Takara Tomy ogłosiła projekt Zoids Wild w 2018 roku jako najnowszą odsłonę serii Zoids. Projekt zawiera anime, mangę, zestawy modeli i dwie gry na Nintendo Switch.


Premiera anime Zoids Wild miała miejsce w lipcu 2018 roku i zostało wyemitowane w 50 odcinkach. Kontynuacja anime zatytułowana Zoids Wild Zero miała swoją premierę w październiku 2019 roku, ale została opóźniona w maju z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Anime wznowiono 19 czerwca. Netflix rozpoczął transmisję strumieniową pierwszego sezonu anime Zoids Wild w języku angielskim 14 sierpnia w USA. Druga połowa, obejmująca odcinki 25-50, zadebiutowała w serwisie Netflix w Stanach Zjednoczonych 1 października.


CG anime Zoids Wild Senki (Chronicle of Zoids Wild War) zadebiutowało 17 października na kanale YouTube magazynu Shogakukana - Coro Coro Comics, a także na oficjalnym kanale YouTube Takary Tomy

19. Tegoroczny 23. numer magazynu Shogakukana - Big Comic Superior ujawnił 13 listopada, że Ryoichi Ikegami (Heat (17 tomów mangi w latach 1999-2004 (lata 2005-11 w Polsce)), Crying Freeman (9 tomów mangi w latach 1986-88 (lata 2006-09 w Polsce), 6 odcinków OVA w latach 1988-94, film Live-Action o tytule Wybrany we wrześniu 1995 roku)) i Riichirou Inagaki (Dr. Stone, Eyeshield 21) wypuszczą nową mangę zatytułowaną Trillion Game w pierwszym numerze magazynu w 2021 roku, który ukaże się 11 grudnia. Manga skupi się na kimś, kto zagraża „imperium IT”.


Ikegami i Buronson zakończyli swoją mangę BEGIN 10 stycznia. Shogakukan opublikował dziewiąty i ostatni tom 30 marca. Ikegami i Buronson wypuścili mangę w Big Comic Superior w październiku 2016 roku.


Ikegami wypuścił trzyrozdziałową mini-serię mangową spinoff Samayoeru Onna (Wandering Woman) w dziewiątym numerze Big Comic Superior 10 kwietnia. Mini-seria Ikegamiego i Richarda Woo - M no Shirushi -MacArthur Ansatsu Keikaku- (The M Sign -The Plot to Kill MacArthur-) wyszła w Big Comic Superior 26 czerwca i zakończyła się 12 sierpnia.


Viz Media, Dark Horse Comics, ComicsOne i Marvel Comics opublikowały kilka wcześniejszych prac Ikegamiego w Ameryce Północnej, w tym Crying Freeman, Mai the Psychic Girl, Samurai Crusader, Sanctuary, Strain, Wounded Man - The White Haired Demon i odświeżoną wersję Marvel's Spider-Man Ikegamiego.


Pisarz Inagaki napisał mangę Eyeshield 21 z ilustratorem Yūsuke Muratą (One Punch Man) w latach 2002-2009. Manga zainspirowała anime z lat 2005-2008 i film anime z 2003 roku. Viz Media opublikowało mangę w języku angielskim. Inagaki i artysta Boichi (Hotel, Sun-Ken Rock) wypuścili mangę Dr. Stone w 2017 roku. Trwająca manga zainspirowała anime w lipcu 2019 roku, a drugi sezon będzie miał swoją premierę w styczniu 2021 roku. Viz Media publikuje mangę w wersji cyfrowej i drukowanej, a MANGA Plus publikuje mangę również w wersji cyfrowej. Mangę Dr. Stone w Polsce wydaje Waneko, a w momencie pisania w listopadzie wyjdzie 7. tom

20. Japoński wydawca Enmaku ogłosił 12 listopada, że rozpocznie cyfrową publikację mangi Ninja World USA w Comixology, Kindle Store, Google Play, iBooks, Nook Books i innych platformach cyfrowych w USA, Brazylii, Europie, Meksyku i innych regionach w listopadzie 20. Firma wyda Ninja World USA w formacie pojedynczego wydania komiksu, a pierwszy numer ukaże się tego dnia.


Toji pisze historię mangi, a Nobita rysuje mangę. Kazuhiko Kakoi (Triggerheart Exelica, Dariusburst) jest odpowiedzialny za projektowanie mechaniczne. Nad projektem czuwa Shigeki Hoshino (Kowashiya Gen, Koto na Kare).


Enmaku opisuje tę historię:


Ninja World USA opowiada o tym, co stało się z Ninja po zakończeniu ery samurajów. Kiedy japoński konglomerat zdecyduje, że Ninja są zbyt przydatni, aby się ich pozbyć, zostają potajemnie rozmieszczeni w różnych częściach świata. Pod pozorem biznesmenów lub imigrantów ukrywają się na widoku, podejmując tajne misje na rozkaz ogromnej firmy. Jak sama nazwa wskazuje, Ninja World USA podąży za potomkami niektórych z tych Ninja podczas ich współczesnych wyczynów w Stanach Zjednoczonych.


W całym świecie Ninja jest tematem wymierania. Ninja zdają sobie sprawę, że żyją na pożyczonym czasie. Są rozproszeni po całej planecie bez żadnego pana, któremu mogliby służyć, a ich szeregi stopniowo stają się coraz cieńsze. W tej historii Ninja musi zdecydować, co robić, gdy ich świat umiera.


Seria Enmaku - Ninja World będzie podążać za różnymi współczesnymi Ninja w różnych częściach świata. Firma planuje wydać dodatkowe historie, które mają miejsce w innych krajach, takich jak Japonia i Meksyk

21. NEWSY ZZA OCEANU: Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 13 listopada, że uruchamia nowe wydawnictwo zatytułowane „Airship” ze swojej biblioteki nowelek i powieści prozatorskich.


Według wydawcy Seven Seas Entertainment, Jasona DeAngelisa, firma publikuje japońskie nowelki od 2006 roku. Dodał: „Ale w ciągu ostatnich kilku lat znacznie się rozwinęliśmy, tak że nowelki stanowią obecnie około 25% naszej rocznej listy tytułów ”. Firma ma również program wczesnej wersji cyfrowej dla swoich nowelek.


Firma zacznie używać logo Airship w powieściach debiutujących w styczniu 2021 r., a tytuły z wcześniejszej listy będą z czasem dodawane. Firma planuje ogłosić nowe licencje na nadruk 30 listopada w mediach społecznościowych.


Firma Seven Seas Entertainment wypuściła w październiku 2017 r. nowego wydawcę mang dla dojrzałych czytelników zatytułowanego Ghost Ship


22. Kodansha ujawnił 13 listopada, że nadchodzący 15-ty tom nowelki Yoshikiego Tanaki - Sohryuden - Legend of the Dragon Kings będzie ostatnim tomem w serii. Tom ukaże się 23 grudnia i będzie nosił podtytuł „Tabidachi Hi Made” (Until the Day We Depart).


Czternasty tom serii wydany w październiku 2019 roku. Nowelka była pierwszą nową nowelką w serii od 2003 roku.


Nowelka skupia się na czterech braciach Ryudo, którzy urodzili się ze specjalnymi mocami jako reinkarnacje starożytnych chińskich smoków. Funazu Tadayoshi, najpotężniejszy człowiek w Japonii, stara się porwać braci, aby wykorzystać ich moc do własnych celów.


Tanaka zapoczątkował nowelkę w 1987 roku. Yoshitaka Amano zilustrował okładki oryginalnej nowelki, a CLAMP zilustrował okładki do późniejszych przedruków nowelki Bunko. Nowelka zainspirowała 12-odcinkową serię OVA w latach 1991-93, a Central Park Media wydał anime na VHS i DVD. Kōji Megumi narysował adaptację mangową nowelki w Magazine Special Kodanshy w latach 2004-2006.


Tanaka jest najbardziej znany ze swojej epickiej opery kosmicznej science fiction The Legend of the Galactic Heroes oraz ze swojej epickiej nowelki fantasy The Heroic Legend of Arslan, z których oba zainspirowały wiele adaptacji anime i mang

23. Manga My Sweet Girl (Kimi wa Kawaii Onna no Ko) zakończy się na 13 tomach w kwietniu 2021 roku. Informacja wyszła w 12. tomie.


Kodansha Comics wypuścił mangę w języku angielskim w lutym 2019 r. Firma opisuje mangę:


„Miłość nie jest dla mnie”. Tak powtarzała sobie Tsugumi Koeda, licealistka z pierwszego roku. Jej małe, płaskie ciało sprawiło, że Koeda nabrała poważnego kompleksu, uniemożliwiając jej wyobrażenie sobie zakochania. To znaczy, aż pewnego dnia, kiedy Masamune Sena, chłopiec z wyższej klasy, przypadkowo widzi jej szczupłe, chłopięce ciało… Od tamtej pory, gdy Tsugumi jest z naturalnym i szczerym Masamune, uczuciami, które powstrzymuje, uczucia, że chce być „dziewczyną”, jak wszyscy inni, zaczynają rosnąć coraz bardziej… To jest czysta i powolna historia miłosna poświęcona wszystkim dziewczynom, które czują się niezręcznie, jeśli chodzi o miłość!


Kodansha Comics opublikował 11. tom w języku angielskim 3 listopada.


Rumi Ichinohe uruchomiła trwającą mangę w magazynie Kodanshy - Bessatsu Friend w 2015 roku


MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Autor mangi Atak Tytanów - Hajime Isayama poinformował 8 listopada, że manga jest od 1% do 2% od ukończenia. Isayama przemawiał podczas odsłonięcia posągów głównych bohaterów mangi w jego rodzinnym mieście Ōyamamachi's Ōyama Dam. Dodał, że układał fragmenty finału jak końcówkę gry w shōgi (japońskie szachy).


Isayama wypuścił mangę w Bessatsu Shōnen Magazine w 2009 roku. Kodansha opublikował 32. tom 9 września. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej, a 31. tom opublikował 25 sierpnia.


Isayama przedstawił wstępny szkic układu końcowego panelu serii mangi w programie dokumentalnym MBS - Jōnetsu Tairiku w listopadzie 2018 roku i stwierdził w grudniu, że zamierza zakończyć mangę w tym roku.


Grudniowy numer Bessatsu Shōnen Magazine ujawnił 9 listopada, że manga otrzyma pełnokolorową serializację w magazynie. Magazyn nie podał, kiedy pojawi się pełnokolorowa wersja, ale ta serializacja jest drugim projektem z siedmiu nowych projektów dla magazynu.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2013 r., A drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r. Attack on Titan The Final Season będzie miał premierę w NHK 7 grudnia.

Manga zainspirowała również wiele spinoffów i nowelek, kilka spinoff anime, gry wideo i adaptacje Live-Action. Manga ma ponad 100 milionów kopii w druku na całym świecie

2. Tegoroczny, 50. numer Weekly Shōnen Magazine Kodanshy ogłosił 11 listopada, że bezpośrednia kontynuacja mangi Nakaby Suzukiego - The Seven Deadly Sins zostanie wydana 27 stycznia w dziewiątym numerze magazynu z 2021 roku. Magazyn zapowiedział męskiego bohatera sequela, nowego wroga i nowe zwierzę towarzysza.


Wydawnictwo Kodansha USA potwierdziło w marcu kontynuację pod tytułem Mokushiroku no Yon-kishi (The Four Knights of the Apocalypse). Nowe ogłoszenie daty premiery kontynuacji mangi nie zawierało tytułu. Suzuki oświadczył w lutym, że poboczne historie oparte na „pozostałych postaciach” wyjdą „pewnego dnia”. Dodał jednak, że nastąpi to po tym, jak „zacznie serializować nową pracę”, potwierdzając, że pracuje nad nową serią.


Suzuki wypuścił mangę The Seven Deadly Sins w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w 2012 roku i zakończył serię w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy 25 marca. Kodansha opublikował 41. i ostatni tom mangi 15 maja. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim cyfrowo i w druku. Crunchyroll opublikował nowe rozdziały, które pojawiły się w Japonii. 30 października Suzuki opublikował nowy one-shot o tytule About That Transfer Student X (Sono Tenkōsei X Nitsuki) w aplikacji Shogakukana - Manga ONE.


Pierwsze 24-odcinkowe anime zostało wyemitowane w 2014 i 2015 roku. Później Netflix nadał serial z dźwiękiem w języku angielskim i japońskim, a Funimation wydał serię w dwóch częściach na wideo w domu. Czteroodcinkowe anime zatytułowane The Seven Deadly Sins -Signs of Holy War- miało premierę w sierpniu 2016 r. Netflix rozpoczął transmisję strumieniową serialu w lutym 2017 r. The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, drugie anime, miało swoją premierę w styczniu 2018 r., a Netflix rozpoczął streaming serialu w październiku 2018 r.


Manga zainspirowała także film anime The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky, którego premiera odbyła się w Japonii w sierpniu 2018 roku. The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Nanatsu no Taizai: Kamigami no Gekirin), najnowsze anime Studio DEEN, wyszło w październiku 2019 r., a zakończyło się 25 marca.


Nanatsu no Taizai: Fundo no Shinpan (The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgment), nowe anime franczyzy, jest opóźnione w stosunku do wcześniej zaplanowanej październikowej daty premiery ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19) i będzie teraz mieć premierę w styczniu 2021 roku. O tym anime w dziale ANIME

3. Tegoroczny, 50. numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ujawnił 16 listopada, że manga Tatsukiego Fujimoto (wydana w Polsce manga Fire Punch przez Studio JG we wrześniu 2019 roku) - Chainsaw Man będzie miała prezentację sceniczną podczas tegorocznej imprezy Jump Festa '21. Prezentacja sceniczna będzie częścią cyklu prezentacji scenicznych Jump Studio, które odbędą się podczas wydarzenia.


Ponadto rejestr Onamae.com z adresem IP wymienionym w Tokio zarejestrował 9 listopada adres URL „chainsawman.dog”.


Inne franczyzy, które będą miały prezentacje sceniczne w Jump Studio, obejmują: One Piece (z serii quizów „Knowledge King”), Bleach i Burn the Witch, Haikyu !!, The Promised Neverland, Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba i Gintama - z których wszystkie mają już adaptacje anime. Magazyn stwierdził, że prezentacje sceniczne Jump Studio będą również wyróżniać prace wydawane w Jump SQ. i Shonen Jump +.


Tegoroczna impreza Jump Festa odbędzie się online w dniach 19-20 grudnia w godzinach od 9:00 do 17:00. JST (od 19:00 do 3:00 EST) każdego dnia. Podczas wydarzenia nie zabraknie również prezentacji „Jump Super Stage”, które w minionych latach były największymi prezentacjami scenicznymi tego wydarzenia. Podczas tych wydarzeń prezentowane będą One Piece, My Hero Academia, Black Clover, Dr. Stone, Jujutsu Kaisen, World Trigger i New Prince of Tennis.


Ponadto wydarzenie online obejmie sklep internetowy i galerię sztuki „Jump Genga Museum”.


Shueisha zwykle co roku organizuje wydarzenie w Tokio, a na wydarzeniu znajdują się stoiska, wersje demo gier i prezentacje sceniczne dla popularnych franczyz Shueishy. Wydarzenie zwykle ujawnia wiadomości dotyczące mangi, anime, przedstawień scenicznych i gier wideo.


Chainsaw Man weszła w „ostatni etap” na początku tego miesiąca

4. Oficjalne konto na Twitterze dotyczące serii Naruto Masashiego Kishimoto ujawniło 16 listopada, że scenarzysta mangi Boruto Ukyō Kodachi wycofa się z mangi, a sam Kishimoto przejmie rolę autora opowiadań. Konto na Twitterze podaje, że ta zmiana była „planowana od początku”. Kishimoto przejmie rolę począwszy od 52. rozdziału, który Shueisha opublikuje w grudniowym numerze V Jump 21 listopada.


Kodachi podziękował fanom na Twitterze za śledzenie jego dotychczasowych prac nad mangą.


Kodachi i Mikio Ikemoto wypuścili sequel Boruto w Weekly Shonen Jump w maju 2016 r., a manga pojawiała się co miesiąc w magazynie. Manga została przeniesiona do magazynu Shueishy - V Jump w lipcu 2019 roku. Shueisha opublikowała 11. tom mangi 13 maja. Viz Media publikuje mangę cyfrowo i drukiem, a w Polsce J.P.F. Dotychczas wyszło 9 tomów.


Anime Boruto: Naruto Next Generations miało swoją premierę w Japonii w TV Tokyo w kwietniu 2017 r., a pierwotnie było emitowane w środy o 17:55. Seria została przeniesiona do nowego przedziału czasowego w czwartki o 19:25. w maju 2018 r., a następnie przeniósł się ponownie do nowej godziny w niedziele o 17:30. w październiku 2018 r.


Viz Media transmituje serię na Hulu, tak jak jest nadawana w Japonii, a Crunchyroll transmituje również anime. Anime zaczęło być emitowane na bloku Toonami - Adult Swim we wrześniu 2018 roku. Viz Media wypuszcza anime na domowe wideo.


Kishimoto wypuścił oryginalną mangę Naruto w Weekly Shonen Jump w 1999 r. i zakończył serię w listopadzie 2014 r. Seria dała początek wielu anime, filmom anime, OVA i adaptacjom gier. Seria anime Naruto Shippūden zakończyła się w marcu 2017 roku. Manga jest inspiracją dla hollywoodzkiego filmu aktorskiego Live-Action od Lionsgate.


Manga Kishimoto i Akiry Ōkubo - Samurai 8: The Tale of Hachimaru (Samurai 8: Hachimaruden) była wydawana w Weekly Shonen Jump od kwietnia 2019 do marca 2020 roku


5. Waneko ogłosiło na luty 2 nowości, w tym kojarzone z anime Yukoku no Moriarty

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com