WIX500 - GRY I CIEKAWOSTKI

GRY

1. YAKUZA: a) ANN o grze Yakuza: Like a Dragon

b) W wywiadzie dla Red Bull France, reżyser serii gier Yakuza, Toshihiro Nagoshi, wyraził osobiste zastrzeżenia co do włączenia głównego bohatera Kazumy Kiryu jako gościa w bijatykach. Zgodnie z angielskim tłumaczeniem artykułu napisanego przez ankietera Nagoshi powiedział: „Dostajemy tę prośbę bardzo często. Oczywiście są wyjątki, ale bijatyki generalnie mają postacie żeńskie i osobiście nie chcę widzieć, jak Kiryu bije kobiety. "


Nagoshi wcześniej skomentował męskie ideały ucieleśniane przez postacie z Yakuzy, opisując Kiryu jako „takiego człowieka, jakim chce być każdy chłopiec”. Powiedział również, że ostrożnie przedstawia Kiryu jako postać, która nigdy nie rozpocznie walki samodzielnie, zamiast tego akceptuje tylko te, które do niego przychodzą. „Myślę, że oparcie gry na rzeczywistości i wymuszenie odpowiedzialności przybliża Wasze doświadczenie do prawdziwego świata” - powiedział. „Gdyby ktoś miał kiedykolwiek kogoś zabić z powodu gry, którą stworzyłem, przestałbym tworzyć gry na miejscu. Byłbym zdruzgotany”.


Yakuza: Like a Dragon (Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue), najnowsza odsłona serii Yakuza, wyszła na Zachodzie na Xbox Series X | S, Xbox One, PS4, Windows 10 i PC przez Steama 10 listopada Gra zadebiutuje na PlayStation 5 2 marca 2021 roku. Osoby, które kupią wersję na PS4, będą mogły otrzymać wersję na PS5 bez dodatkowych kosztów.


Akcja gry toczy się w Isezaki Ijincho w Yokohamie. Historia podąża za nowym bohaterem Ichibanem Kasugą, który należy do rodziny Arakawa, rodziny trzeciego pokolenia klanu Tojo. Poprzednie gry skupiały się na Kazumie Kiryu, twardym, ale honorowym członku Yakuzy.


Sega wydała grę na PS4 w Japonii jako Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue (Yakuza 7: The Direction of Light and Dark) 16 stycznia. „Like a Dragon” w zachodnim tytule Yakuza: Like a Dragon to tłumaczenie japońskiego tytułu serii Ryū ga Gotoku

2. Firma Bandai Namco Entertainment America rozpoczęła 10 listopada transmisję wideo promocyjnego DLC do gry Dragon Ball Z: Kakarot „New Power Awakens - Part 2”. Wideo przedstawia bitwę pomiędzy SSGSS Vegetą i Golden Friezą i ujawnia, że DLC „Część 2” zostanie wydane 17 listopada.


DLC „Część 2” będzie zawierało SSGSS Goku oprócz SSGSS Vegety i Golden Friezy.


Pierwsze DLC, „New Power Awakens - Part 1”, zostało wydane 28 kwietnia i zawierało postacie Beerusa i Whisa. W tej historii, po pokonaniu Whisa, Goku i Vegeta będą mogli używać swoich form Super Saiyan God. W tych formach postacie będą walczyć z Beerusem.


Gra wyszła 16 stycznia w Japonii i 17 stycznia na Zachodzie. Gra jest dostępna na PS4, Xbox One i Steama.


Bandai Namco Entertainment opisuje grę:

Opracowany w Japonii przez twórcę gier wideo CyberConnect2; gra opowiada legendarną historię DRAGON BALL Z, zabierając graczy w niezapomnianą przygodę, aby przeżywać niezwykłe bitwy i trudne zadania, a jednocześnie nawiązywać przyjaźnie na całe życie, krucjatując, by chronić Ziemię przed przerażającymi złoczyńcami. Dodatkowo DRAGON BALL Z: KAKAROT przedstawi również rozwiązania długich pytań bez odpowiedzi z fabuły DRAGON BALL Z poprzez lekkie zadania poboczne.


Gra zawiera fabułę i rozgrywkę inspirowaną Cell Sagą i Buu Sagą z anime Dragon Ball Z. W grze znajdują się także grywalne postacie Trunks i Bonyu, nowa postać zaprojektowana przez Akirę Toriyamę.


Gra ma dźwięk w języku angielskim i japońskim oraz obsługuje napisy w języku neutralnym-hiszpańskim i portugalskim brazylijskim

3. Circle Entertainment wydało Ranshima Monogatari Rare Land Story: Shoujo no Yakujou Remake, remake gry na PSP o tej samej nazwie, cyfrowo na Nintendo Switch 12 listopada. Firma rozpoczęła streamowanie zwiastuna gry 9 listopada.


Remake zawiera nowe zakończenia, dostosowaną zawartość i wyzwalacze dla wydarzeń, nowe style dla Cilii oraz funkcję pomijania tekstu w kolejnych rozgrywkach. Wersja Switch obsługuje również rozdzielczość grafiki 720p i oferuje ulepszone efekty.


Oryginalna gra Ranshima Monogatari Rare Land Story: Shо̄jo no Yakujо̄ zadebiutowała na PSP w 2009 roku. Remake zadebiutował na Steama w kwietniu. W grze gracze kontrolują Hiro i wychowują dziewczynę o imieniu Cilia, która straciła pamięć

4. Bandai Namco Entertainment America rozpoczęło 12 listopada streaming dwóch zwiastunów dwóch tytułów ze swojej kolekcji gier Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack na Nintendo Switch.


Kolekcja ukaże się 3 grudnia z obydwoma pakietami Rhythmic Pack. Bandai Namco Entertainment America będzie również sprzedawać osobno każdy pakiet w sklepie Nintendo eShop.


Kolekcja zawiera Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure 1 (Taiko no Tatsujin: Don to Katsu no Jikū Daibōken), która pierwotnie została wydana na Nintendo 3DS w czerwcu 2014 r., oraz Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure 2 (Taiko no Tatsujin: Dokodon! Mystery Adventure), która została uruchomiona na platformie 3DS w czerwcu 2016 r.

Gry to rytmiczne przygodowe RPG. Dostępny jest również tryb rytmiczny z ponad 130 utworami, w tym „Gurenge”, OP anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. Gra zawiera nowe funkcje sterowania, które są unikalne dla konsoli Switch, w tym używanie kontrolerów Joy-Con do wprowadzania poleceń rytmicznych.


Gry Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun! na Switcha i Taiko no Tatsujin: Drum Session! na PS4 zostały wydane w obu Amerykach i Europie w listopadzie 2018 r. Fizyczna edycja Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun! z kontrolerem zestawu perkusyjnego jest dostępny w Europie. Bandai Namco Entertainment America nie wydało fizycznej wersji żadnej z gier w Ameryce Północnej.


Taiko no Tatsujin: Drum Session! (Taiko no Tatsujin: Session de Dodon ga Don!) pojawiło się na PS4 w Japonii w październiku 2017 roku. W tym samym miesiącu gra doczekała się również wersji angielskiej w Azji Południowo-Wschodniej

5. Nihon Falcom ujawnił 12 listopada w raporcie wyników finansowych za rok obrotowy zakończony 30 września, że ​​planuje wydać nową grę z serii Trails w 2021 roku z okazji 40-lecia firmy. Firma poinformowała, że ​​seria sprzedała się w ponad pięciu milionach egzemplarzy na całym świecie. Nihon Falcom planuje również wydać inne tytuły na całym świecie na różnych platformach, takich jak PS4, Nintendo Switch i smartfony, aby uczcić rocznicę.


Gra Nihon Falcom - The Legend of Heroes: Hajimari no Kiseki (Trails of the Beginning) (na zdjęciu po prawej), dziesiąta część głównej serii Trails, została wydana na PS4 w Japonii 27 sierpnia.


The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV, czwarta część serii gier RPG firmy Nihon Falcom - Trails of Cold Steel, wydana na PS4 w Ameryce Północnej i Europie 27 października oraz w Australii i Nowej Zelandii 3 listopada. Gra zostanie wydana na Switcha i PC przez Steam i GOG w 2021 roku. Gra pojawiła się na PS4 w Japonii we wrześniu 2018 roku.


NIS America wydało wersję Switch The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III (Eiyū Densetsu Sen no Kiseki III) 30 czerwca w Ameryce Północnej i Europie oraz 7 lipca w Oceanii. Gra wyszła w Japonii na PS4 we wrześniu 2017 r., a na Switcha 19 marca. NIS America wydała grę na PC za pośrednictwem Steam i GOG.com 23 marca. NIS America wydała grę na PS4 w październiku. 2019 w Ameryce Północnej i Europie oraz z opóźnieniem w Oceanii

6. NIS America ogłosiło 12 listopada, że uruchomi grę Nippon Ichi Software - Poison Control (Shōjo Jigoku no Doku Musume) na PS4 i Nintendo Switch w Ameryce Północnej 13 kwietnia, Europie 16 kwietnia i Oceanii 20 kwietnia. Firma zaczęła streamować zwiastun postaci.


Ta strzelanka akcji będzie zawierać japoński dźwięk z angielskimi napisami. W przedsprzedaży dostępna jest obecnie wersja limitowana.


NIS America opisuje historię gry:


Z doczesnych pragnień ludzkości rodzą się złudzenia. Te złudzenia, czy to od żywych, czy umarłych, manifestują się jako toksyczne stworzenia zwane Kleshas i powodują powstanie Królestw Piekła.


Po wędrówce do tej piekielnej domeny twoje ciało i krew zostają przejęte przez tajemniczą dziewczynę o imieniu Poisonette. Aby powrócić do Królestwa Śmiertelników, ty i Poisonette, jako dwie dusze w jednym ciele, musicie oczyścić serca upadłych.


Kim jesteś? Kim jest Poisonette? Jak się tu dostałeś? Tak zaczyna się Twoja podróż przez Piekła Belles.


Nippon Ichi Software wydało grę w Japonii na PS4 i Switcha 25 czerwca

7. Firma Marvelous rozpoczęła 13 listopada streaming wideo wprowadzającego do swojej nowej gry Story of Seasons: Pioneers of Olive Town (Bokujō Monogatari Olive Town to Kibō no Daichi) na Nintendo Switch. Film przedstawia rozgrywkę w grze, w której gracze „zaczynają od zera” w zakresie uprawy, hodowli, wydobycia, łowienia ryb oraz budowania i naprawiania konstrukcji. Wideo przedstawia również ludzi z pobliskiego Olive Town.


Gra pojawi się w Japonii 25 lutego, a na Zachodzie 23 marca.


XSEED Games opisuje grę:

Najnowszy wpis w długoletniej serii symulacji rolnictwa / życia, pierwotnie znanej jako Bokujo Monogatari w Japonii, to zupełnie nowa przygoda, w której zapaleni odkrywcy trafiają do Olive Town, uroczej nadmorskiej społeczności na skraju nieokiełznanej granicy, gdzie będą pracować, aby tchnąć życie z powrotem w zrujnowaną farmę ich dziadka. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to senne miasto, Olive Town jest domem dla dziesiątek unikalnych postaci, z którymi można się zaprzyjaźnić, gdy gracze są gotowi na przerwę w budowaniu wymarzonej farmy.


XSEED Games wypuściło grę Marvelous - Story of Seasons: Friends of Mineral Town na Switcha i PC 14 lipca. Gra jest pełnym remake'em gier Harvest Moon: Friends of Mineral Town i Harvest Moon: More Friends of Mineral Town na Game Boy Advance. Marvelous Europe wydało grę fizycznie i cyfrowo 10 lipca w Europie i Australii. Gra została wydana w Japonii w październiku 2019 roku na Switcha.


Natsume opublikował większość poprzednich gier z serii pod parasolowym tytułem Harvest Moon w Ameryce Północnej. Jednak ponieważ XSEED Games - spółka zależna Marvelous AQL - opublikowała grę Bokujō Monogatari: Tsunagaru Shin Tenchi w Ameryce Północnej w marcu 2015 roku, nie może używać tytułu Natsume - Harvest Moon.

Bandai Namco Entertainment wydało grę crossover Doraemon: Story of Seasons (Doraemon: Nobita no Bokujō Monogatari) na Switcha i Steama na Zachodzie w październiku 2019 roku. Gra została wydana w Japonii na Switcha w czerwcu ubiegłego roku. Wersja na PS4 zadebiutowała w Japonii 30 lipca, a w obu Amerykach 4 września

8. 2-8 listopada w Japonii sprzedały się: Pikmin 3 Deluxe - 239 274 egzemplarze od 30 października, Animal Crossing: New Horizons - 5 941 433 egzemplarze od 20 marca, Pokémon Sword & Shield Expansion Pass Bundle - 18 638 egzemplarzy od 6 listopada, Shadowverse: Champion's Battle - 13 871 egzemplarzy od 5 listopada, Watch Dogs: Legion - 49 685 egzemplarzy od 29 października, Super Mario 3D All-Stars - 373 171 egzemplarzy od 18 września, Pokemon Sword & Shield - 3 790 783 egzemplarze od 15 listopada 2019 roku, Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster - 59 549 egzemplarzy na Switcha i 55 501 egzemplarzy na PS4 od 29 października, Kangokutō Mary Skelter Finale - 6 819 egzemplarzy na PS4 i 4 544 egzemplarze na Switcha od 5 listopada i Sekai no Asobi Taizen 51 - 420 726 egzemplarzy od 5 czerwca. Pozostały ranking

9. Producent gier MyDearest ogłosił, że 13 listopada rozpoczął streaming drugiego filmu promocyjnego Altdeus: Beyond Chronos, kontynuacji gry Tokyo Chronos VR. Wideo zawiera zapowiedź piosenki ASCA (OP Darwin's Game, ED Fate Apocrypha, OP Grancrest Senki, OP Sword Art Online: Alicization) „Desire” i utworu Kuniyuki Takahashi „Save the World”.


Oficjalny kanał YouTube dla gry MyDearest - Altdeus: Beyond Chronos rozpoczął transmisję nowego zwiastuna 16 listopada. Wideo pokazuje wykonawców gry i angielską obsadę głosową. Zwiastun zawiera również zapowiedź piosenek „DESIRE” od ASCA i „Save the World” kompozytora Kuniyaki Takahashiego (MONACA).


Dodatkowe utwory to „Desert” R! N, „Star of Hope” Wolpisa Cartera, „Dawn” YuNi i „Fate of two” Setsuko. Yosuke Kori komponuje piosenkę „Sunlight”, a kz (livetune) - „Be Your Light”.


Angielska obsada obejmuje:


Chelsey Moore jako Chloe

Danii Meger jako Coco

Grace Chan jako Noa

Yui Ishikawa jako Anima (taka sama lista jak w japońskiej obsadzie)

Jesse Inocalla jako Yamato Amanagi

Adam Fedyk jako Aoba Iwaza

Asia Mattu jako Julie

Chris Garnier jako Deiter


Gra trafi na Oculus Quest i Oculus Rift 3 grudnia (4 grudnia w Japonii).


Przygodowa gra VR dla pojedynczego gracza będzie zawierała ścieżki dźwiękowe w języku angielskim i japońskim oraz napisy w języku angielskim, japońskim, chińskim, francuskim i niemieckim.


MyDearest opisuje grę:


ALTDEUS: Beyond Chronos rozpoczyna się 300 lat po wydarzeniach z TOKYO CHRONOS, wielokrotnie nagradzanej gry przygodowej VR. Zdewastowana przez śmiercionośne stworzenia znane jako Meteory, ludzkość szuka schronienia w podziemnych bunkrach postapokaliptycznej japońskiej Shibuyi. Ostatnią nadzieją Ziemi jest Chloe, genetycznie wzmocniona żołnierz, która stara się uwolnić ludzkość od ich końca, jednocześnie chcąc zemścić się na potworach, które porwały jej jedynego przyjaciela.


Odkryj tajemnice tego, co spowodowało ten terror, i walcz o upadłego przyjaciela Chloe z kokpitu gigantycznych mechów. Zanurz się w świecie, w którym Chloe staje twarzą w twarz z piekielnymi behemotami, stawiając czoła intensywnym bitwom mech w pojedynku między gigantami. Gdy walka szaleje, genialna cyber diva ATLDEUS, Noa, pomaga Chloe na polu bitwy poprzez śpiew i instrukcje.


Jako symbol nadziei na nowy świat, Noa oczarowuje i występuje dla fanów w żywych sekwencjach koncertów na żywo. Owiana tajemnicą ukochana diwa wygląda boleśnie znajomo dla zaginionego przyjaciela Chloe, z czego genetycznie wzmocniony żołnierz nie może się otrząsnąć. Rozwikłaj tę sieć krętych tajemnic poprzez segmenty przygód, w których Chloe może wybrać wiele ścieżek, aby dotrzeć do niespodziewanych zakończeń.


Obsada gry:


Akari Kitō jako Chloe

Kaya Okuno jako Coco

Yumiri Hanamori jako Noa

Yui Ishikawa jako Anima

Yūsuke Kobayashi jako Yamato Amanagi

Yoshihiko Aramaki jako Aoba Iwaza

Yū Serizawa jako Julie

Sho Hayami jako Deiter


Haruki Kashiwakura ponownie reżyseruje grę, a LAM ponownie jest projektantem postaci. Autorzy scenariuszy to: Kyōhei Ōyama, Kamitsuki Rainy, Yūya Takashima i Seiji Kagami. Projektantem mechaniki jest I-IV (Aldnoah.Zero). Yosuke Kori i Kuniyuki Takahashi komponują dźwięk i muzykę. kz (livetune) i R! N / Gemie wykonują wstawki.


MyDearest ogłosił grę „Project MEGALiTH” we wrześniu ubiegłego roku, stwierdzając, że jest to nowy wpis w serii „Chronos”.


Sekai Project rozpoczęło kampanię Kickstarter dla visual novel Tokyo Chronos w lipcu 2018 roku, a kampania zebrała 90 625 $, przekraczając pierwotny cel finansowania w wysokości 75 000 $. Gra została wydana na Oculus i Vive przez Steama w marcu 2019 r., a następnie została uruchomiona fizycznie i cyfrowo na PS VR w sierpniu 2019 r. w Japonii. Sekai Games wydało również grę na PS VR w sierpniu 2019 roku

10. KOEI Tecmo America i Team Ninja ogłosili 13 listopada, że wydadzą The Nioh Collection, kolekcję gier obejmującą gry Nioh Remastered - The Complete Edition i Nioh 2 Remastered - The Complete Edition, na PlayStation 5 5 lutego. Oficjalny kanał YouTube dla PlayStation zaczął streamować zwiastun ogłoszenia.


Kolekcja Nioh będzie zawierać zremasterowane wersje dwóch pierwszych gier Nioh i będzie oferować szybsze ładowanie, do 120 FPS, zapis transferu i tryb wieloosobowy dla różnych generacji. Kolekcja będzie również obsługiwać 4K, dźwięk 3D i wyzwalacze adaptacyjne.


Firmy ogłosiły również, że 5 lutego wydadzą Nioh 2 - The Complete Edition na PS4 i Steama 5 lutego. KOEI Tecmo America rozpoczął streamowanie zwiastuna zapowiadającego.


Nioh 2 - The Complete Edition zawiera grę podstawową i wszystkie trzy rozszerzenia DLC: „The Tengu's Disciple”, „Darkness in the Capital” i „The First Samurai”. Pełna edycja będzie obsługiwać 4K Ultra HD, ultra-szeroki ekran, obsługę monitorów HDR i 144 Hz, 120 FPS oraz pełną personalizację myszy i klawiatury. Wersja Steam będzie zawierała ekskluzywny hełm Valve.


Trzecie i ostatnie rozszerzenie DLC - „The First Samurai” ukaże się 17 grudnia.


Gry i kolekcja gier upamiętniają czwartą rocznicę serii. Klienci, którzy kupią Nioh 2 - The Complete Edition na PS4, mogą bezpłatnie uaktualnić do Nioh 2 Remastered - The Complete Edition na PS5. Gracze posiadający Nioh 2 na PS4 mogą uaktualnić do podstawowej wersji gry Nioh 2 Remastered na PS5.


Nioh 2 pojawiła się na PS4 na całym świecie w marcu.


PlayStation opisuje grę:


Opanuj śmiertelną sztukę samurajów jako tajemniczy pół-człowiek, pół-nadprzyrodzony wojownik Yokai, w tej wymagającej kontynuacji RPG.

Eksploruj brutalną Japonię z epoki Sengoku i śmiertelne Mroczne Królestwo, które nękane są groteskowymi, bezlitosnymi demonami.

Uwolnij swoją śmiercionośną broń i odetnij wszystkich wrogów na swojej drodze, korzystając z odnowionego systemu walki i umiejętności przekształcania się w pełnych Yokai, aby uwolnić niszczycielskie moce paranormalne.


Pierwsza gra Nioh wydana na PS4 w Ameryce Północnej, Europie i Japonii w lutym 2017 r. KOEI Tecmo America wydało grę na PC z rozszerzeniami DLC pod tytułem Nioh: Complete Edition w listopadzie 2017 r.


KOEI Tecmo Games Europe opisuje oryginalną grę Nioh:


W dark fantasy grze RPG Nioh gracze przemierzają rozdartą wojną Japonię jako William, blond szermierz, którego pochodzenie jako ostry wojownik i wytrawna wiedza o ostrzu pozwala mu przetrwać w nękanej demonami krainie samurajów. Gracze zmierzą się z innymi samurajami w epickich bitwach na miecze i intensywnych starciach z wieloma celami, oferując poziom trudności, który naprawdę przetestuje nawet najbardziej zatwardziałe umiejętności, cierpliwość i strategię samurajów.


Team Ninja (seria Dead or Alive, arcade Dissidia Final Fantasy) opracował grę

11. Takara Tomy rozpoczęła 12 listopada streaming nowego zwiastuna rozgrywki Zoids Wild: Infinity Blast, nowej gry Nintendo Switch opartej na serii Zoids Wild. Film zawiera podgląd bitew i dostosowań.


Gra zadebiutuje 26 listopada w Japonii.


Motywem przewodnim nowej gry jest „przebudowa”, która pozwoli graczom na stworzenie własnego, dostosowanego Zoida. Gra zostanie uruchomiona tej zimy.


Outright Games wyda grę Takara Tomy - Zoids Wild King of Blast na Switcha w języku angielskim pod tytułem Zoids Wild Blast Unleashed 16 października. Gra została wydana w Japonii w lutym 2019 roku.


Takara Tomy ogłosił projekt Zoids Wild w 2018 r. jako najnowszą odsłonę serii Zoids. Projekt obejmuje anime, mangę, zestawy modeli i poprzednią grę na Nintendo Switch. Anime miało premierę w lipcu 2018 roku i wyemitowano je w 50 odcinkach. Kontynuacja anime zatytułowana Zoids Wild Zero miała swoją premierę w październiku 2019 roku, ale została opóźniona w maju z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Anime wznowiono 19 czerwca. Netflix rozpoczął transmisję strumieniową pierwszego sezonu anime Zoids Wild w języku angielskim 14 sierpnia w USA.


W 1983 r. Tomy wypuścił mecha science-fiction Zoids jako modelowy zestaw. Michiro Ueyama narysował 14-tomową serię manga dla serii w latach 1999-2001, którą Viz Media wydało w języku angielskim pod tytułem ZOIDS: Chaotic Century w latach 2002-2003 . Manga zainspirowała anime ZOIDS: Chaotic Century TV, które zostało wyemitowane w latach 1999-2000, a Viz Media wydało je na płytach. Potem pojawiły się trzy kolejne serie anime: Zoids / ZERO w 2001 roku, Zoids: Fuzors w latach 2003-2004 i Zoids Genesis w latach 2005-2006. Cartoon Network emitowało ZOIDS: Chaotic Century, Zoids / ZERO oraz część Zoids: Fuzors.


Seria ta zainspirowała również serię gier wideo na konsole, konsole przenośne, komputery PC, arcade i telefony komórkowe

12. Spike Chunsoft zaczął streamować 13 listopada drugi zwiastun postaci z gryRe: ZERO - Starting Life in Another World -: The Prophecy of the Throne (Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu - Itsuwari no Ōsen Kōho) na PS4, Nintendo Switch i Steama.


Gra pojawi się w Japonii 28 stycznia, w Ameryce Północnej 29 stycznia, a w Europie 5 lutego.


Spike Chunsoft opisuje grę:


Miesiąc po rozpoczęciu nowego życia Subaru w innym świecie, wysłannik wysłany przez Zamek Królewski nagle pojawia się z wiadomością, że Selekcja Królewska została przełożona, ale nie podaje żadnego powodu. Odroczenie tego wielkiego wydarzenia, które decyduje o kolejnym władcy królestwa Lugunicy, pobudza Subaru i jego przyjaciół do działania. Wracają do Królewskiej Stolicy tylko po to, by stwierdzić, że szósty kandydat zgłosił się o tron. Ale Smoczy Kamień przepowiada, że ​​zostanie wybranych tylko pięciu Kandydatów. Ponieważ jeden kandydat jest oszustem, podejrzenia są natychmiast rzucane w szczególności na jedną kobietę: Emilię. Jakie odpowiedzi leżą poza tajemniczą siecią zabójstw, zdrady i spisków ...?

Fizyczne kopie Day One Edition gry będą zawierać cztery ekskluzywne przypinki z Emilią, Subaru, Rem i nową postacią. Edycja kolekcjonerska będzie zawierać przypinki, futerał SteelBook, ścieżkę dźwiękową CD oraz książkę z grafikami koncepcyjnymi, szkicami i komentarzami.

Gra będzie koncentrować się na fabule Royal Selection z pierwszego sezonu anime, ale będzie zawierać całkowicie nowe wydarzenia „co-jeśli”, pod nadzorem fabuły przez oryginalnego autora Tappeia Nagatsukiego. Oryginalny ilustrator nowelki Shinichirou Otsuka zajmuje się ilustracjami postaci z gry.

Odrębna gra mobilna z serii zatytułowana Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu - Lost in Memories zadebiutowała 9 września.


25-odcinkowy pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2016 r. Crunchyroll transmitował serię, gdy była emitowana w Japonii. Crunchyroll transmituje także short spinoff anime zarówno Re:Zero ~Starting Break Time From Zero~ jak i Re:PETIT ~Starting Life in Another World from PETIT~. Funimation wypuściło anime na domowym wideo z angielskim dubem w czerwcu 2018 roku.


Anime zainspirowało również dwa oryginalne wideo anime (OVA), zatytułowane Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow i Re:ZERO Kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Hyōketsu no Kizuna. Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow OVA w lutym.


Re: ZERO - Starting Life in Another World - Director's Cut, zaktualizowana wersja pierwszego sezonu anime, miała swoją premierę 1 stycznia i jest obecnie emitowana. Nowa edycja pierwszego 25-odcinkowego sezonu dodaje nowy materiał i przerabia odcinki na godzinę. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime.


Drugi sezon anime miał premierę 8 lipca z opóźnieniem w kwietniu. Crunchyroll transmitował sezon w czasie jego emisji

13. Oficjalne konto na Twitterze Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ogłosiło 13 listopada, że popularne postacie pojawią się w grze mobilnej Cygames - Granblue Fantasy w przyszłym miesiącu. Oficjalne konto gry na Twitterze udostępniło film promocyjny z okazji zbliżającej się współpracy.


Cygames wypuściło oryginalną grę Granblue Fantasy mobilnie w 2014 roku, a gra ma ponad 18 milionów pobrań. Oryginalna gra zainspirowała 13-odcinkowe anime w kwietniu 2017 r. i drugi sezon w październiku 2019 r. Shorty anime Grand Blues! (Guraburu!) miały swoją premierę 8 października na Tokyo MX i BS11.


Cygames pracuje również nad grą Granblue Fantasy: Relink na PS4, która również zostanie wydana równolegle na całym świecie. Cygames przejęło produkcję gry od Platinum Games w lutym 2019 roku. Gra jest planowana na języki angielski, francuski, włoski, niemiecki i hiszpański

14. Tegoroczny, 50. numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ujawnił 16 listopada, że gra Bandai Namco Entertainment - One Piece Pirate Warriors 4 na PS4, Xbox One, Nintendo Switch i Steama doda postać Okiku jako ósmą postać z DLC. Okiku dołączy do gry w ramach „Character Pack 3”, który pojawi się tej zimy wraz z dwoma innymi postaciami, w tym Kin'emonem.


Dodatek DLC „Character Pack 1” do gry został wydany 21 lipca z trzema postaciami: Charlotte Smoothie, Charlotte Cracker i Vinsmoke Judge. Dodatek DLC „Character Pack 2” do gry zawiera X Drake'a, Killera i Urouge i został wydany 24 września.


Gra zadebiutowała na PS4, Xbox One i Switch w Japonii 26 marca, a następnie zadebiutowała w Azji Południowo-Wschodniej, Europie i obu Amerykach na tych samych konsolach plus PC 27 marca.


Grywalne postacie w grze to: Luffy, Zoro, Usopp, Sanji, Nami, Chopper, Robin, Franky, Brook, Crocodile, Ace, Boa Hancock, Jinbe, Buggy, Dracule Mihawk, Emporio Ivankov, Rob Lucci, Trafalgar Law, Smoker, Tashigi, Sabo, Bartolomeo, Cavendish, Katakuri, Carrot, Vinsmoke Reiju, Vinsmoke Ichiji, Vinsmoke Niji, Vinsmoke Yonji, Marco, Whitebeard, Eustass Kid, Basil Hawkins, Capone Bege, Big Mom, Kaido, Akainu (Sakazuki), Kizaru (Borsalino), Aokiji (Kuzan), Issho (Fujitora), Shanks, Doflamingo i Blackbeard. Gra ma oryginalną historię, która rozgrywa się w Krainie Wano.


Namco Bandai Games wydało pierwszą grę One Piece Pirate Warriors w Japonii na PS3, a później w Europie i Ameryce w 2012 roku. Druga gra została wydana w Japonii na PS3 i PS Vita oraz w Europie i Ameryce Północnej na PS3 w 2013 roku. Bandai Namco Entertainment wydała One Piece Pirate Warriors 3 na PS4, PS3, PS Vita i na Steama w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i Australii w sierpniu 2015 roku. Gra została wydana w Japonii w marcu 2015 roku na PS3, PS4, i PS Vita. Gra została uruchomiona na Nintendo Switch w Japonii w grudniu 2017 r.

15. Tegoroczny, 50. numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ujawnił 16 listopada, że Shisui Uchiha będzie 21. postacią z DLC do gry Naruto to Boruto: Shinobi Striker firmy Bandai Namco Entertainment. Postać pojawi się w grze „wkrótce” i będzie częścią trzeciej przepustki sezonowej gry, która będzie zawierała postacie z DLC 19-23. 19. postacią z DLC w grze był Kakashi Hatake (z obojgiem oczu Sharingan), a dwudziestą postacią z DLC był Neji Hyūga.


Drugi sezon zawiera również Zabuzę Momochiego, Haku, Ohnokiego, Killera Bee, Sasuke Uchihę (z Boruto), Ino Yamanakę, Mighta Guya, Mei Terumi i i Naruto Uzumakiego (jako Siódmy Hokage w anime i mandze Boruto).


Pierwsza przepustka sezonowa gry zawiera dziewięć pakietów DLC i akcesorium „Great Sages of the Mount Myouboku”. Grywalne postacie DLC to Jiraiya, Sarutobi, Orochimaru, czwarty Hokage Minato Namikaze, drugi Hokage Tobirama Senju, pierwszy Hokage Hashirama Senju, Tsunade, Obito Uchiha i Madara Uchiha. Bandai Namco Entertainment wydało grę na PS4, Xbox One i Steama w obu Amerykach, Europie i Azji Południowo-Wschodniej w sierpniu 2018 r. Gra została wydana w Japonii na PS4 w sierpniu 2018 r. Bandai Namco Entertainment America opisuje grę: Naruto to Boruto: Shinobi Striker to szybki tryb multiplayer 4 na 4, który zachęca do wspólnej gry dzięki wykorzystaniu ról charakterystycznych dla postaci. Postacie dzielą się na cztery role: Atak, Dystans, Obrona i Leczenie. Zespoły, które wykorzystują te cztery typy postaci, będą potężnymi przeciwnikami na polu bitwy. Game Jikkyousha Wakuwaku Band wykonuje piosenkę przewodnią gry „Signal”

16. Quiz: Jak dobrze znasz serię Call of Duty? Quiz z okazji premiery 13 listopada gry Call of Duty: Black Ops - Cold War

17. Ankieta Filmwebu: Najbardziej wyczekiwane premiery na PS5

18. Phoenixx Games ujawniło 16 listopada, że gra Alice in Dissonance - fault - milestone two side: above zostanie wydana na Nintendo Switch 3 grudnia. Wydanie będzie zawierało tekst w języku japońskim, angielskim, chińskim, koreańskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim. Firma transmituje również wideo promocyjne i reklamę gry.


Gra Alice in Dissonance - fault - milestone two side: below ukaże się na PS4, Nintendo Switch i Steamie. Wersja Steam ukaże się wiosną 2021 roku, ale Phoenixx Games nie ujawniło jeszcze okna wydania dla wersji na PS4 i Switcha.


Franczyza sprzedała się w 500 000 egzemplarzy na całym świecie.


Sekai Project pierwotnie wypuścił grę fault - milestone one na PC w 2013 r., a następnie fault - milestone two side: above w 2015 r., a spinoff Mhakna Gramura and Fairy Bell w lutym 2018 r. Sekai Project wcześniej planował wydanie gier fault SILENCE THE PEDANTprequel i fault - milestone two side: below odpowiednio w 2018 i 2019 roku. Witryna Alice in Dissonance obecnie podaje fault - milestone two side: below do wydania w języku angielskim w 2020 r., ale fault SILENCE THE PEDANT jest wymieniona bez daty wydania.


Sekai Games i Limited Run Games wydadzą fizyczną wersję gry Alice in Dissonance - fault - milestone one na Nintendo Switch i PS4. Wydanie będzie miało zarówno edycję regularną, jak i kolekcjonerską. Sekai Games wydało grę cyfrowo na Switcha w październiku 2019, a cyfrowo na PS4 22 maja

19. CAPCOM ogłosił 16 listopada, że nieautoryzowany dostęp do jego sieci doprowadził do spersonalizowanego ataku ransomware. Firma ujawniła, że ​​niektóre dane osobowe przechowywane przez CAPCOM Group zostały naruszone, w tym dane osobowe obecnych i byłych pracowników, raporty sprzedaży i informacje finansowe.


CAPCOM oświadczył również, że atak mógł naruszyć dodatkowe informacje osobiste i firmowe. Potencjalnie zagrożone dane osobowe obejmują informacje o pomocy technicznej do gier wideo w Japonii, informacje o członkach serwisu internetowego sklepu CAPCOM w Ameryce Północnej i działalności e-sportowej, listę akcjonariuszy oraz dane osobowe byłych pracowników, ich rodzin, kandydatów i pracowników działu kadr. Potencjalnie zagrożone dane korporacyjne obejmują dane sprzedaży, informacje o partnerach biznesowych, dokumenty sprzedaży i dokumenty dotyczące rozwoju. CAPCOM zweryfikował, że żadne z tych danych nie zawierają informacji o kartach kredytowych.


Firma kontaktuje się z osobami, których dane zostały naruszone, w celu wyjaśnienia zdarzenia. CAPCOM prowadzi ciągłe dochodzenie w celu zbadania potencjalnie zagrożonych danych.


CAPCOM ogłosił 4 listopada, że ​​w niektórych sieciach firmy wystąpiły problemy z powodu nieautoryzowanego dostępu strony trzeciej, która miała wpływ na dostęp do jej systemów, w tym poczty elektronicznej i serwerów plików, począwszy od 2 listopada wczesnym rankiem. Firma wstrzymała niektóre operacje w sieci wewnętrznej. CAPCOM potwierdził, że znalazł wiadomość od organizacji przestępczej „Ragnar Locker” i skontaktował się z policją prefektury Osaki po potwierdzeniu, że grupa żąda okupu. Firma odkryła skompromitowane przedmioty 12 listopada.


Od 16 listopada CAPCOM zgłosił problemy z siecią do organu nadzorczego na mocy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Biuro Komisarza ds. Informacji w Wielkiej Brytanii) oraz Komisji Ochrony Danych Osobowych w Japonii. Firma wdrożyła również oprogramowanie ochronne, zamknęła podejrzane transmisje i przeprowadziła rekonstrukcję serwerów. CAPCOM zatrudnił niezależną firmę zajmującą się bezpieczeństwem i uzgodnił strukturę raportowania i doradztwa z dużą firmą programistyczną, dostawcą specjalistów ds. Zabezpieczeń i kancelariami prawnymi.


CAPCOM będzie nadal współpracować z organami ścigania w USA i Japonii, główną firmą specjalizującą się w bezpieczeństwie technologii informatycznych i zewnętrznymi ekspertami ds. Bezpieczeństwa.


Incydent nie wpłynął na połączenia CAPCOM z grami online ani na dostęp do strony internetowej. Firma przeprosiła za wszelkie obawy dotyczące tego incydentu i oświadczyła, że ​​uważa, iż jakikolwiek wpływ na skonsolidowane wyniki biznesowe CAPCOM Group za ten rok obrotowy będzie znikomy

CIEKAWOSTKI

1. Tak, dobrze to przeczytałeś. Bojownik syjamski (znany również jako Betta), pozbawiony jakichkolwiek przeciwstawnych kciuków, pokonał mistrza Hoenn, Stevena Stone'a, aby usunąć Pokémon Sapphire na GameCube po ponad 3000 godzin ciągłej gry. Podekscytowany tweet użytkownika Skeletondoggy ogłosił osiągnięcie, które miało miejsce podczas transmisji na żywo w YouTube.


Cztery miesiące temu japoński właściciel ryby Mutekimaru (znany również jako Maurice) stworzył system umożliwiający jego zwierzakowi „zabawę” w grę. Mutekimaru miał swój zbiornik podzielony na różne sekcje, które są oznaczone jako przyciski Lewo, Prawo, Góra, Dół, A, B kontrolera GameCube. Następnie ustawiono kamerę, aby śledzić Mutekimaru, tłumacząc ruchy ryby na dane wejściowe, gdy pływa ona po różnych sekcjach swojego zbiornika.


Postęp Mutekimaru w grze był następnie transmitowany na żywo 24/7 na kanale Mutekimaru na YouTube. Zgodnie z opisem kanału, Mutekimaru jest wymieniany między trzema innymi rybami co 12 godzin, aby dać każdemu trochę czasu na odpoczynek. W trakcie swojej czteromiesięcznej podróży ryby schwytały wiele gatunków Pokémonów, zdobyły dwie odznaki Gym, a nawet odkryły niezgłoszone dotąd usterki w 18-letniej grze. Filmik.


Co ciekawe, nie jest to nawet pierwszy raz, kiedy ryba gra w Pokémony, nie mówiąc już o grze. W 2014 roku Betta imieniem Grayson Hopper i jego właściciel streamowali Pokémon Red na Twitch przez ponad 125 godzin, używając podobnej konfiguracji kamery / sieci. Kanał Mutekimaru najwyraźniej czerpał inspirację z projektu i teraz przeniósł dziedzictwo Hoppera na nowy poziom

2. Witryna TorrentFreak poinformowała 4 listopada, że Motion Pictures Association of America (MPA) dostarczyło we wrześniu listy o zaprzestaniu działalności do osób w Ameryce Północnej, Europie i Australii, które mają rzekomo współpracować z witryną torrentową Nyaa.


Według doniesień TorrentFreak, których ANN nie potwierdziła, przedstawiciele prawni MPA zarzucają naruszenie praw autorskich na części serwisu. Pisma o zaprzestaniu działalności wymagają, aby wraz z całkowitym zamknięciem strony internetowej Nyaa odbiorcy listów zapłacili również odszkodowanie członkom MPA będącym właścicielami praw autorskich i przekazali prawa do strony internetowej i wszelkich technologii związanych z to, łącznie z domeną witryny. TorrentFreak stwierdził, że członkowie MPA będący właścicielami praw autorskich twierdzili, że działalność serwisu wyrządziła firmom „znaczące, nieodwracalne szkody”.


TorrentFreak oświadczył, że nie może potwierdzić, czy którakolwiek z osób, które otrzymały listy, ma władzę w Nyaa.


Konto na Twitterze powiązane z witryną Nyaa złożyło oświadczenie 4 listopada w odpowiedzi na artykuł TorrentFreak:


Aby pokrótce rozwiązać ten problem, w tej chwili nie planujemy zamykania ani kończenia działalności. Jeśli ostatecznie zdecydujemy się zamknąć, zrobimy publiczny zrzut bazy danych, z którego będzie mógł korzystać każdy następca, nie będziemy po prostu znikać jak nasza poprzednia witryna, pozostawiając wszystkich innych samych.


Według posta na tym samym koncie na Twitterze, usługa ochrony CDN (Content Delivery Network) i DDoS (Distributed Denial of Service), Cloudfare zakończyła usługi dla witryny Nyaa w kwietniu 2018 r., co według TorrentFreak było spowodowane domniemanym nadużyciem praw autorskich CloudFlare. Operatorzy Nyaa zaprzeczyli wówczas jakimkolwiek wykroczeniom.


Strona internetowa jest nadal dostępna od czasu publikacji

3. Nana Mizuki nie jest jedyną japońską celebrytką, która ogłosiła ciążę w zeszłym tygodniu, w tym bardzo pracowitym okresie dla aktorek głosowych i piosenkarzy stawiających nowe kroki w swoim życiu. Aktorka głosowa Kanako Kondou, która jest najbardziej znana z grania Noel Vermillion w serii bijatyk BlazBlue, ogłosiła 6 listopada na swoim koncie na Twitterze, że wyszła za mąż za mężczyznę spoza branży rozrywkowej. Dodatkowo stwierdziła, że ​​kilka tygodni po podjęciu decyzji o ich ślubie dowiedziała się, że jest w ciąży, a obecnie jest w drugim trymestrze ciąży.


Jeśli chodzi o swoją pracę, planuje dalej przyjmować na siebie tyle, na ile jest w stanie, biorąc pod uwagę jej kondycję fizyczną. Po porodzie, kiedy jej sytuacja się ustabilizuje, planuje wrócić.


„To dla mnie pierwszy krok, więc w tej chwili wszystko się zmienia, ale chcę zająć się tym nowym życiem najlepiej jak potrafię” - napisała. „Nie zapomnę wdzięczności dla wszystkich. Zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, zarówno w życiu osobistym, jak i publicznym, i jestem zaszczycony twoim niezachwianym wsparciem.”


W innych wiadomościach związanych z małżeństwem piosenkarka Precure, Aya Ikeda, również ogłosiła na swoim blogu 9 listopada swoje małżeństwo i ciążę. Ujawniła, że ​​jest mężatką od 2017 roku i obecnie jest w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem. Planuje ułatwić sobie życie do czasu porodu i odwoła występ na żywo zaplanowany na 30 grudnia.


Ikeda wykonała piosenki przewodnie dla Heartcatch Precure !, Suite Precure, Smile Precure! i filmu anime Eiga Precure All Stars: Haru no Carnival. Oprócz pracy w Precure Ikeda wykonała również piosenkę przewodnią do anime wideo The Kindaichi Case Book: Black Magic Murder Case (Kindaichi Shōnen no Jikenbo: Kuro Majutsu Satsujin Jiken-hen).


Wreszcie, ciąg małżeństw aktorki głosowej The IDOLM @ STER jest kontynuowany, a Yuka Ōtsubo (Mahiru Banba w Akuma no Riddle, Kanako Mimura w The iDOLM@STER, Tamao Kurei w Haiyore Nyaruko-san, Aki Hiiragi w Inugami-san to Nekoyama-san, Kitakami i Ooi w Kantai Collection, Yumemi w Pretty Rhythm, Shiho Iwasaki w Wake Up Girls, Kyouko Toshinou w Yuru Yuri) ogłasza swoje małżeństwo za pośrednictwem strony internetowej swojej agencji. Jej partnerem jest 29-letni mężczyzna spoza branży rozrywkowej (jego wiek został określony, ponieważ jego nazwisko jest pospolite, które można łatwo pomylić z wieloma nazwiskami w branży)

4. Podstawowa broń Kirito w serii Sword Art Online: Alicization, Night Sky Sword, otrzyma komercyjną replikę naturalnej wielkości za pośrednictwem linii „Proplica” Tamashii Nations (połączenie „rekwizytów” i „repliki”), którzy celują w dorosłych kolekcjonerów.


Przedmiot z czarnym mieczem został po raz pierwszy zaprezentowany podczas wydarzenia internetowego TAMASHII NATION 2020, które odbyło się od 6 do 8 listopada. Więcej szczegółów na jego temat zostanie ogłoszonych w późniejszym terminie

5. Najnowszy odcinek nocnego talk-show Johna Olivera - Last Week Tonight dotyczył rozbicia wyników wyborów w USA, ale znalazł okazję, by przemycić wzmiankę o My Hero Academia. W pewnym momencie segmentu pojawia się grafika przedstawiająca tatę w średnim wieku, śpiewający przed drzwiami sypialni swojego nastoletniego syna. Na drzwiach widać plakat z filmu My Hero Academia the Movie -Heroes: Rising- oraz napis „Eat x Sleep Game Repeat”, wskazujący na bardzo stereotypowe zainteresowania nastolatków.


Segment został opublikowany na YouTube i można go znaleźć w 8:23 minucie.


Popularny gospodarz programu już wcześniej używał swojej platformy, aby w humorystyczny sposób podkreślić japońskie maskotki. W zeszłym roku wdał się w wołowinę z nieoficjalną maskotką, wydrą Chiitanem

6. Czy ze względu na znaczenie tatuaży w serialu, dla komedii, czy po prostu dla kontrastu z gorącą krwią determinacji bohaterów wobec mroźnej zimy na Hokkaido, Golden Kamuy był aż nazbyt chętny, by pokazać nagą sylwetkę swojej męskiej obsady, niezależnie od szansy to robi i wygląda na to, że piłkarze Hokkaido Consadole Sapporo zostali porwani w jego duchu. W ramach współpracy z anime Golden Kamuy niektórzy członkowie klubu piłkarskiego rozebrali się, aby uzyskać plakat, który pozornie nawiązuje do spoconej bijatyki, która miała miejsce w odcinku drugim ostatniego sezonu anime.

Współpraca została ogłoszona w oczekiwaniu na mecz 2020 Meiji Yasuda Life Insurance J1 League Section 31 pomiędzy Hokkaido Consadole Sapporo i Cerezo Osaka na 5 grudnia. Oprócz obrazu promocyjnego, wiadomości o wsparciu ze strony obsady głosowej Golden Kamuy zostaną opublikowane na oficjalnym kanale klubu piłkarskiego Consadole TV w YouTube. Tu znajduje się wiadomość od Chikahiro Kobayashiego (który gra Saichi Sugimoto w anime).


Nie zabraknie również gratisów na ekskluzywne produkty współpracy i podpisane autografy, a także dalsze plany współpracy 5 grudnia.


To nie pierwszy raz, kiedy Golden Kamuy poparli swoją drużynę. Kiedy Hokkaido Consadole Sapporo zmierzył się z Sagan Tosu w grudniu 2017 roku, Golden Kamuy opublikował grafikę przedstawiającą Sugimoto i Asirpę dzierżących emblematy klubu piłkarskiego.

Adaptacja anime mangi Golden Kamuy Satoru Nody miała swoją premierę w kwietniu 2018 roku. Trzeci sezon jest obecnie emitowany i dostępny w transmisji strumieniowej na Crunchyrollu i Funimation

7. Dwa lata temu Beztroski kemping przedstawił szerszej publiczności anime parki naturalne, jeziora i górzyste łąki prefektury Yamanashi, wywołując gwałtowny wzrost turystyki na tym obszarze, który zapewnił znaczący impuls dla lokalnej gospodarki. W związku z tym, aby uczcić nadchodzący sezon anime (i przypuszczalnie aby ponownie rozpalić trochę tego samego entuzjazmu turystów w następstwie COVID-19), Hello Kitty współpracowało z Beztroskim kempingiem przy produkcji Hello Kitty Camp, odcinek serialu, w którym Hello Kitty, przebrana za Nadeshiko, prowadzi widzów przez malownicze uroki prefektury Yamanashi.


C-Station wydała nową grafikę, aby powitać współpracę i miniserię.


Pierwszy odcinek Hello Kitty Camp został wydany na YouTube i można go było oglądać do 8 listopada. W odcinku Hello Kitty odwiedza Fuefukigawa Fruit Park (w czwartym odcinku anime) i sampluje jego Shine Muscat Parfait, podczas gdy aktorka Ōgaki Chiaki, Sayuri Hara, zapewnia dodatkową narrację w tle.


Drugi odcinek zostanie wydany od 16 do 23 listopada, a trzeci odcinek od 30 listopada do 7 grudnia.


Dodatkowo, nowy projekt współpracy zatytułowany „I'll be in Yamanashi on the weekend too. Yuru Campaign△ ”odbędzie się w prefekturze Yamanashi od 7 listopada do 31 stycznia. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Beztroskiego kempingu lub na Twitterze.


Anime Beztroski kemping jest adaptacją mangi Afro o tej samej nazwie. Pierwszy 12-odcinkowy sezon miał swoją premierę w styczniu 2018 roku i był transmitowany przez Crunchyroll podczas emisji. Domowe wideo anime w Japonii zawierało „odcinek 0” oraz spinoff zatytułowany Heya Camp (ROOM CAMP), który miał swoją premierę 6 stycznia 2020 r. Ponadto ogłoszono drugi regularny sezon telewizyjny i film, a drugi sezon będzie miał premierę w styczniu 2021 roku

8. Anime NYC to konwent anime w Nowym Jorku i po raz pierwszy w tym roku pojawi się online - i będzie otwarty na cały świat! Od 17 do 20 listopada ciesz się czterema wieczorami wypełnionymi anime, obejmującymi wirtualne panele, wywiady, oglądanie imprez, japońskich gości i wiele więcej - z siedzibą w aplikacji NTWRK!


NTWRK to bezpłatna aplikacja skupiająca się na ekskluzywnych treściach i gadżetach, a fani mogą ją pobrać teraz za pośrednictwem App Store lub Google Play Store, aby przeglądać setki fajnych artykułów popkulturowych, obejmujących sneakersy, odzież uliczną i modę.


Najważniejsze z Anime NYC Online to ...

 • Panele branżowe od Crunchyroll, Aniplex, Kodansha, Mangamo, Yen Press i innych

 • Święto Mirai i rozmowa z producentem Studio Chizu - Yuichiro Saito

 • Oglądanie Imprez z klasycznymi anime z RetroCrush i Right Stuf

 • Anisong DJ Night z udziałem AniParty z Nowego Jorku

 • Produkty z takich marek, jak HYPLAND, Atsuko i Valeza

 • Online Expo Floor i Artist Alley z ponad 100 stoiskami do przeglądania

Aby uzyskać więcej informacji, harmonogramy i nie tylko, odwiedź animenyc.com/online i regularnie sprawdzaj najnowsze ogłoszenia!

9. Funimation i Sony ogłosiły 12 listopada, że 13 listopada zaprezentowały koncert zespołu rockowego FLOW „FLOW CHOKAIGI 2020 - ANIME SHIBARI RETURNS”. Koncert odbył się w Makuhari Messe 24 lutego. Funimation poprowadził transmisję z koncertu 13 listopada o godzinie 21:00. Członkowie zespołóu FLOW (OP Beelzebub, OP i ED Code Geass, ED Dragon Ball Battle of Gods, OP Eureka Seven AO, ED Nanatsu no Taizai, OP Naruto, OP i ED Tales of Zestiria) zaczęli w tym samym czasie odpowiadać na pytania.


Transmisja była dostępna za pośrednictwem Funimation w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii; przez Wakanim we Francji, Rosji, Danii i Skandynawii; i przez AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii. Koncert będzie również transmitowany w Meksyku i Brazylii po uruchomieniu usługi Funimation w tych regionach jeszcze w tym roku.


FLOW wydał Blu-ray i DVD z koncertu na żywo 5 sierpnia.


W skład FLOW wchodzą wokaliści Kohshi i Keigo, gitarzysta Take, basista Got's i perkusista Iwasaki. Zespół zaczął, gdy bracia Kohshi i Take zaczęli grać razem. Zespół zadebiutował w 2001 roku wydanym przez siebie singlem „Flow # 0”. Zespół podpisał kontrakt z Ki / oon Music i wydał swój pierwszy singiel major „Blaster” w 2003 roku.


Zespół wykonał piosenki tematyczne dla takich anime jak Beelzebub (OP), Eureka Seven, EUREKA SEVEN AO (OP), Code Geass: Lelouch of the Rebellion (oba sezony, openingi i ED), Nanatsu no Taizai, Naruto (openingi), Naruto Shippūden (OP i ED), Durarara !! × 2 Ketsu (OP), Tales of Zestiria the X (OP i endingi), Heroman (ED), The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, Samurai Flamenco (OP) i Dragon Ball Z: Battle of Gods (ED)

10. Podczas wydarzenia Colorado Anime Fest 11 listopada ujawniono, że członek personelu konwentu Nan Desu Kan (NDK) i były prezes Denver Anime International - John S. Walker zmarł 8 listopada. Miał 45 lat.


Colorado Anime Fest zwrócił również uwagę, że Walker był częstym panelistą tego wydarzenia, a także pracował dla Starfest Convention, MileHiCon i Denver Pop Culture Con. Colorado Anime Fest dodał: „Jego dziedzictwo będzie żyło dzięki wszystkim konwentom Kolorado i niezliczonym ludziom, którym pomógł. Ale będziemy za nim bardzo tęsknić”.


NDK powstał w 1995 roku jako mały festiwal anime w Denver i został założony w 1997 roku jako coroczny konwent.


Dallas Anime International było wcześniej Organizacją Cartoon / Fantasy (C / FO) Denver, która została założona w 1982 roku. Walker był prezesem od 2004 do 2007 roku
11. Firma Cover Corp, główna agencja hololive Virtual YouTuber (VTuber), ogłosiła, że ​​jej talenty z Chin „zakończą pracę” w firmie w ciągu najbliższych siedmiu tygodni. Hololive CN VTubers Civia, Artia, Yogiri, Doris i Rosalyn zaczną opuszczać firmę 18 listopada.


Cover Corp nie wyjaśnił przyczyny graduacji. Wcześniej VTubers Civia i Artia ogłosili w transmisji na żywo na Twitchu, że hololive CN Group rozstanie się z Cover Corp, aby stać się niezależnymi VTubers, ale to oświadczenie zostało wycofane przez Artię 28 października. W transmisji dziewczyny wyjaśniły, że agencja rozwiązanie hololive CN, chociaż poszczególne członkinie nadal będą mogły zachować swoje imiona, modele Live2D i tożsamość, jako niezależni streamerzy.


We wrześniu japońscy hololive VTubers Akai Haato i Kiryu Coco zostały zawieszone w transmisji na trzy tygodnie z powodu „nieodpowiednich uwag” i „nieautoryzowanego ujawnienia danych analitycznych kanału YouTube”, których dokonały podczas transmisji na żywo.


Transmisje na żywo Kiryu Coco i Akai Haato pierwotnie obejmowały segment, w którym ujawniali demografię oglądalności na swoim kanale. Transmisja na żywo Akai Haato została ustawiona jako prywatna w momencie pisania tego artykułu, podczas gdy archiwum wideo transmisji na żywo Kiryu Coco zostało obcięte przy 2:47. Z komentarzy do filmu wynika, że ​​w ciągu sześciu minut usuniętego materiału Coco skomentowała dane demograficzne oglądalności swojego kanału według regionu. W YouTube Analytics Tajwan i Chiny są oddzielnymi regionami.


Zwolennicy zasady jednych Chin dążą do zjednoczenia Tajwanu i Chin w ramach tego samego suwerennego państwa. Stanowi temu sprzeciwiają się zwolennicy ruchu niepodległościowego Tajwanu, którzy dążą do ustanowienia odrębnej od Chin tożsamości tajwańskiej.


Pierwsza generacja hololive CN zadebiutowała w chińskim serwisie streamingowym bilibili w październiku 2019 r., a druga generacja zadebiutowała w kwietniu tego roku. W sumie sześć VTuberów zadebiutowało przed rozwiązaniem hololive CN.


Cover Corp został założony w 2016 roku, a projekt Hololive Production został uruchomiony w 2017 roku. Obecnie do hololive należy obecnie ponad 50 wirtualnych YouTuberów; według anglojęzycznej strony agencji ma ona około 4,4 miliona fanów na YouTube i 4 miliony na bilibili. Talenty wykonują za pomocą skomplikowanych awatarów 2D i 3D dostarczonych przez firmę. hololive English zadebiutował we wrześniu

12. Oficjalna strona internetowa Hyper Projection Engeki Haikyū !!, serii spektakli opartych na mandze Haikyu !! Haruichiego Furudate !!, ogłosiła 15 listopada, że z powodu gorączki jednego z członków ekipy / obsady (lub członków obsady) dwa planowane występy Hyper Projection Engeki Haikyū !!: The Dumpster Battle Play w Osace 15 listopada zostały odwołane. Post przeprosił za anulowanie w ostatniej chwili. Wspomniany personel lub członek obsady zostanie poddany testowi PCR pod kątem obecności koronawirusa (COVID-19). Stąd newsa nie ma w KORONANEWSACH.


Spektakl wystawiano w Tokio od 31 października do 3 listopada, a w Osace od 7 do 15 listopada. Następnie spektakl zostanie wystawiony w prefekturze Miyagi w dniach 21-22 listopada, następnie w Fukuoce 28-29 listopada, a następnie ponownie w Tokio w dniach 4-13 grudnia. Personel oświadczył, że ogłosi później, czy bieg w Miyagi zostanie otwarty zgodnie z planem. Worry Kinoshita ponownie reżyseruje i pisze scenariusze, a Shunsuke Wada komponuje muzykę.


Poprzedni spektakl z serii, Hyper Projection Engeki Haikyū !! Saikyō no Chōsensha odwołał swoje planowane biegi w Hyogo, Miyagi, Fukuoce, Osace i Tokio w marcu do maja z powodu COVID-19.


Pierwsza gra sceniczna z serii zadebiutowała pod koniec 2015 roku

13. Agencja głosowa Aoni Production ogłosiła 16 listopada, że aktor głosowy Banjou Ginga w pełni wyzdrowiał po leczeniu na COVID-19. Agencja przeprosiła za wywołanie niepokoju i niedogodności dla fanów i osób związanych z branżą, dodając, że Ginga będzie stopniowo wracał do pracy, dbając jednocześnie o swoje zdrowie.


Aoni Production poinformowało 5 listopada, że Ginga tego samego dnia uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Agencja stwierdziła, że Ginga miał ból gardła wczesnym rankiem i poszedł do szpitala na badanie PCR, które dało wynik pozytywny. Aoni Production stwierdził, że Ginga nie miał gorączki ani kaszlu, a jego stan był stabilny

14. Kanał kowala YouTube - That Works opublikował nowy film pokazujący, jak zrobić ostrze Nichirin Tanjiro w prawdziwym życiu. Film jest sponsorowany przez Funimation i przedstawia nie tylko proces tworzenia miecza, ale także historię i tło kulturowe wykuwania japońskiej katany.


Stworzenie miecza przedstawionego w anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba zajęło około sześciu miesięcy. Został wykuty z Tamahagane i wykonany w sposób możliwie najbardziej zbliżony do tradycyjnych metod.


Jesteś zainteresowany posiadaniem własnego ostrza Nichirin? Linia przedmiotów z Tamashii Nations „Proplica” (połączenie „rekwizytów” i „repliki”), skierowana do dorosłych kolekcjonerów, planuje w przyszłym roku sprzedać replikę ostrza Nichirin naturalnej wielkości w Japonii i za granicą.


Kowal Ilya Alekseyev wcześniej tworzył inną broń przedstawioną w fikcyjnych mediach, w tym anime. Wcześniej w tym roku stworzył miecz Asty - Demon Dweller z Black Clover na kanale YouTube

15. Sankei News poinformował 11 listopada, że 34-letni mężczyzna został aresztowany przez policję prefektury Ibaraki za sprzedaż nieautoryzowanych zmodyfikowanych wersji figurek z filmu Puella Magi Madoka Magica The Movie Part 3: Rebellion. Mężczyzna przyznał się do zarzutów, mówiąc: „Zrobiłem to, żeby pokryć koszty utrzymania”.


Mężczyzna podobno przyczepił głowy postaci do nagich modelek i sprzedał je na aukcji około 30 sierpnia ubiegłego roku. Według policji z konta bankowego podejrzanego wynika, że ​​zarobił on około 5,8 mln jenów (55 500 $) na sprzedaży figurek w latach 2018-2020. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie kolejnych przestępstw.


Puella Magi Madoka Magica The Movie Part 3: Rebellion miał premierę w październiku 2013 roku. Film jest kontynuacją serialu Puella Magi Madoka Magica, wyprodukowanego przez studio Shaft, w reżyserii Akiyukiego Simbo (Monogatari Series, Nisekoi), a scenarzystą jest Gen Urobuchi (Psycho-Pass). Seria zainspirowała także spin-offową grę mobilną i serię anime, zatytułowaną Magia Record: Puella Magi Madoka Magica Side Story

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com