TYDZIEŃ Z KAONASHI - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA


1. Manga The Blue Period otrzyma anime w tym roku. Kodansha ogłosił tę informację 19 stycznia. Autor Tsubasa Yamaguchi narysował ilustrację powyższą, aby uczcić to ogłoszenie.

Kodansha Comics wydał licencję na mangę i opisuje historię:


Yatora to idealny uczeń szkoły średniej, z dobrymi ocenami i wieloma przyjaciółmi. To wyczyn bez wysiłku i ostatecznie… nudny. Ale pewnego dnia wędruje do pracowni artystycznej i samotny obraz przyciąga jego wzrok, budząc go do takiego piękna, jakiego nigdy nie znał. Zmuszony i pochłonięty, nurkuje głową naprzód - i zaraz się dowie, jak dzika i bezlitosna może być sztuka!


Yamaguchi opublikował mangę w magazynie Kodanshy - Afternoon w czerwcu 2017 roku. Kodansha opublikował 21 stycznia 9. tom mangi. 5 stycznia Kodansha Comics opublikował drugi tom w języku angielskim.


Manga zdobyła 13. nagrodę Manga Taisho w 2020 roku i była nominowana do tych nagród rok wcześniej. Seria była również nominowany do 24. dorocznej nagrody kulturalnej Tezuka Osamu Cultural Prize w lutym 2020 r., a także zajęła 14 miejsce w rankingu Kono Manga ga Sugoi! mang dla mężczyzn w grudniu 2019 r. i zajęła 15. miejsce na tej samej liście w grudniu 2020 r. Manga zdobyła również nagrodę Best General Manga w 44. dorocznej edycji Kodansha Manga Awards w 2020 r.

2. Shogakukan ujawnił 17 stycznia, że manga Rino Mizuho - The Magic of Chocolate (Chocolat no Mahō) otrzyma film Live-Action, w którym wystąpi Maho Yamaguchi (widziana w kostiumie na ilustracji powyżej) jako bohaterka Chocolat. Film zostanie otwarty w Japonii latem tego roku.


Horror manga koncentruje się na Chocolat i jej sklepie Chocolat Noir. Chocolat może spełnić życzenia niespokojnych ludzi, którzy przychodzą do jej sklepu, jeśli dadzą jej coś w zamian.


Mizuho wypuściła mangę w magazynach Shogakukana - Ciao i Ciao DX w 2009 roku i rysowała The Magic of Chocolate według nieregularnego harmonogramu. Shogakukan wydał 20-ty tom mangi Tricky Beans w lipcu 2020 roku. Manga otrzymała oryginalny projekt wideo anime w latach 2011-13

3. W lutowym numerze magazynu Kadokawy - Monthly Comic Gene ujawniono 15 stycznia, że adaptacja mangowa Yutoto nadchodzącego horror filmu w reżyserii Takashiego Shimizu i scenarzysty Daisuke Hosakiego - Jukaimura (Suicide Forest Village) zakończy się w następnym numerze magazynu 15 lutego.


Historia mangi zaczyna się, gdy streamer Akina odwiedza las Aokigahara u podnóża góry Fudżi, znanej przez lata jako miejsce wielu samobójstw. Podczas transmisji na żywo, spacerując po lesie, dostrzega sylwetkę kogoś wśród drzew. Myśląc, że to ktoś rozważający samobójstwo, pędzi za nim, aby ich powstrzymać.


Manga pojawiła się w Monthly Comic Gene w listopadzie 2020 roku i jest oparta na nadchodzącym filmie Shimizu i Hosakiego o tym samym tytule. Film zostanie otwarty w Japonii 5 lutego.


Film jest drugim z serii Kyōfu no Mura (Village of Fear) Shimizu i Hosakiego, pierwszym jest Inunakimura (Howling Village) z lutego 2020 roku. Shimizu jest twórcą serii horrorów Ju-on / The Grudge

4. Lutowy numer magazynu Shueishy - Ultra Jump ujawnił 19 stycznia, że Hiroshi Shiibashi (Nurarihyon no Mago) wypuści nową mangę zatytułowaną Iwamoto-senpai no Suisen (Upperclassman Iwamoto's Recommendation) w następnym numerze magazynu 18 lutego. Manga jest oparta na wcześniejszym one-shocie o tej samej nazwie.


Oryginalny one-shot skupia się na uczniu gimnazjum wojskowego imieniem Iwamoto, któremu dyrektor powierzył zadanie zbadania festiwalu Donji w mieście Shikibe, w celu ustalenia, czy „Lśniący Miko” w mieście jest tylko sztuczką, czy prawdziwym.


Shiibashi opublikował oryginalny one-shot w aplikacji Shonen Jump + firmy Shueisha w marcu 2020 roku.

Zarówno Viz Media, jak i Shueisha zaczęli wydawać mangę Kamio Yui wa Kimi Hirohi Shiibashi wo Yui w marcu 2019 r. z angielskim tytułem Yui Kamio Lets Loose w swoich serwisach Shonen Jump i MANGA Plus. Tego samego dnia manga rozpoczęła się w magazynie Shueishy Weekly Shonen Jump. Manga zakończyła się 25 listopada 2019 r.


Shiibashi opublikował one-shot w Weekly Shonen Jump w kwietniu 2018 r., a Viz Media opublikowała mangę w języku angielskim cyfrowo.


Shiibashi jest twórcą Nura: Rise of the Yokai Clan, Illegal Rare i Tsukumogami: Teito Jōhōbu Tokkenchobōin Serosero Nanashiki. Nura: Rise of the Yokai Clan działała od 2008 do 2012 roku z 25 tomami i zainspirowała dwa sezony anime w latach 2010-11. Viz Media opublikowało mangę w języku angielskim

5. a) Nowelka Tantei wa Mō, Shindeiru. (The Detective Is Already Dead) otrzyma anime.


Nowelka koncentruje się wokół Kimihiko Kimizuki, uczniu trzeciego roku liceum i byłym asystencie detektywa Siesty. Poznał Siestę trzy lata temu, 10000 metrów nad ziemią w porwanym samolocie. Obaj przez trzy lata przeżywali jedną przygodę po drugiej, która ostatecznie zakończyła się przedwczesną śmiercią Siesty. Pozostawiony samemu sobie Kimihiko stara się jak najlepiej zintegrować z powrotem do normalnego życia.


Nigojū opublikował pierwszy tom nowelki z ilustracjami Umibōzu w listopadzie 2019 roku pod wydawnictwem Kadokawy MF Bunko J. Nowelka zdobyła 15. nagrodę MF Bunko J dla nowicjusza w 2019 r. Kadokawa opublikował czwarty tom nowelki w listopadzie 2020 r. Mugiko uruchomił adaptację mangową nowelki w Monthly Comic Alive w maju 2020 r., a Kadokawa opublikował pierwszytom mangi w listopadzie 2020 roku.


Yen Press ogłosił 16 stycznia, że w czerwcu rozpocznie wydawanie nowelki w języku angielskim

b) Oficjalna strona anime The Detective Is Already Dead (Tantei wa Mō, Shindeiru.) została otwarta 20 stycznia i ogłosiła główną obsadę i ekipę.


Głównymi członkami obsady są:

Shin Nagai (Daisen Kokoriki w Nanbaka) jako Kimihiko Kimizuka

Saki Miyashita jako Siesta

Ayana Taketatsu jako Nagisa Natsunagi

Kanon Takao jako Yui Saikawa

Saho Shirasu jako Charlotte Arisaka Anderson


Yoshitsugu Matsuoka jako Kōmori (bez zdjęcia)

Takehito Koyasu jako Chameleon (bez zdjęcia)


Manabu Kurihara (projektant postaci / główny reżyser animacji Uzaki-chan Wants to Hang Out!) reżyseruje anime w ENGI, a Deko Akao (Arakawa Under the Bridge, Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town) jest odpowiedzialny za scenariusze serialu. Yōsuke Itō (Hensuki, Holmes of Kyoto, King's Game The Animation) projektuje postacie.


Umibōzu i mangacy Mugiko, poni i Moyashi Ime narysowali ilustracje, aby uczcić ogłoszenie anime:


6. Tegoroczny czwarty numer magazynu Hakusenshy - Hana to Yume ogłosił 20 stycznia, że manga Sacrificial Princess & the King of Beasts (Niehime to Kemono no Ō) otrzyma anime.


Manga opublikowała także nowy prequel „epizod 0” w czwartym numerze magazynu Hana to Yume, a także 15. i ostatni tom mangi 20 stycznia.


Yu Tomofuji wypuściła mangę w Hana to Yume w 2015 roku i zakończyła ją 20 października.


Yen Press publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Młoda dziewczyna pogodziła się z tym, że będzie następnym posiłkiem ofiarnym dla Króla Bestii ... ale król nie jest zwykłym potworem! Miłość jest czymś więcej niż tylko skórą w tej wspaniałej mandze fantasy.


Manga ma łączną sprzedaż cyfrową plus nakłady w druku w wysokości 1,7 miliona egzemplarzy.

W grudniu 2019 roku manga doczekała się nowego one-shota. Nowy one-shot był nową odsłoną mangi spinoff Kemohime to Futsū no Ō (The Beast Princess and the Normal King), która ukazała się w magazynie Hakusenshy - Hana to Yume w kwietniu 2019 roku

7. Manga Tai Ari Deshita. ~Ojо̄-sama wa Kakutо̄ Game Nante Shinai~ (Young Ladies Don't Play Fighting Games) otrzyma anime. Autorka Eri Ejima narysowała ilustrację (powyżej), aby upamiętnić ogłoszenie anime.

Manga koncentruje się na licealistach z elitarnej szkoły, które grają w bijatyki. Historia zaczyna się, gdy Aya, zwykła osoba zapisująca się do Kuromi Girls Academy, odkrywa szkolną królową pszczół Shirayuri grającą w bijatykę.


Ejima wypuściła mangę w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Flapper w styczniu 2020 roku. Drugi tom mangi został wydany w Japonii 21 stycznia

8. KĄCIK YURI: a) Yen Press ogłosiło w zeszłym tygodniu, że udzieliło licencji na mangi The Whole of Humanity Has Gone Yuri Except for Me i Farewell to My Alter. Pozostałe licencje.

Tytuł: The Whole of Humanity Has Gone Yuri Except for Me (Watashi Igai Jinrui Zenin Yuri)

Autor: Hiroki Haruse

Pierwszy tom ukażesię w czerwcu 2021 roku

Streszczenie: Marika Juuno w jakiś sposób trafiła do świata, w którym istnieją tylko kobiety - co odkrywa pewnego ranka, gdy widzi dwie dziewczyny całujące się w drodze do szkoły!

Tytuł: Farewell to My Alter (Sayonara Alter)

Autor: Nio Nakatani

Pierwszy tom ukaże się w czerwcu 2021 roku

Streszczenie: Od ukochanej yuri mangaki Nio Nakatani (Bloom Into You, Éclair), manga przedstawia nowy zbiór opowiadań i ilustracji!

b) O mandze A White Rose in Bloom (autorka Asumiko Nakamura (wydane w Polsce Koledzy z klasy (w lutym 2016), Absolwenci (w listopadzie 2016), Sora i Hara (w lipcu 2018), O.B. (w lutym 2019), Utsubora (w grudniu 2019))): Ruby i Steph chodzą do elitarnej szkoły z internatem gdzieś w Europie. Ruby, młodsza o rok, nie ma żadnego powodu, by wchodzić w interakcje ze Steph, dopóki obie nie są jedynymi dziewczynami, które zostają w szkole podczas przerwy świątecznej; będąc w przymusowej bliskości, Ruby znajduje ukojenie w próbie poznania tajemniczej starszej dziewczyny. Nikt tak naprawdę nie wie, skąd pochodzi Steph, czy plotki o jej stalowej protezie są prawdziwe, czy też jaki jest jej związek z dyrektorką. Ale wszyscy zgadzają się co do jednego: Ruby nie ma żadnego interesu, żeby się do niej zbliżyć, bez względu na to, jak ona sama się czuje

9. Twórca Date A Live, Koushi Tachibana, ogłosił 20 stycznia, że ponownie spotyka się z ilustratorką Tsunako (Choujigen Game Neptune (nowelka Choujigen Game Neptune: High School wychodząca od lutego 2012 roku, anime latem 2013 roku, 2 odcinki OVA w marcu 2014 roku lipcu 2019 roku)) w celu stworzenia nowej pracy. Tachibana planuje rozpocząć nowe dzieło w tym roku, około wiosny, jeśli wszystko pójdzie gładko. W tegorocznym marcowym wydaniu Dragon Magazine od Fujimi Shobo pojawiło się również ogłoszenie, które pojawiło się 20 stycznia. Tachibana i Tsunako udostępnią w przyszłości więcej informacji, w tym tytuł, streszczenie i projekty postaci.


Tachibana wypuścił główną nowelkę Date A Live w marcu 2011 roku z ilustracjami Tsunako. Wydawca Fantasia Bunko firmy Kadokawa opublikował 22. i ostatni tom (na zdjęciu po prawej) nowelki w marcu 2019 r. Seria ma ponad 6 milionów egzemplarzy w druku na całym świecie.


Pierwszy sezon anime Date A Live miał 12 odcinków i miał premierę w 2013 r. Drugi sezon wyemitowano w 10 odcinkach i miał premierę w 2014 r. Funimation transmitowało pierwszy i drugi sezon podczas ich emisji w Japonii. Firma wydała również pierwszy sezon na Blu-ray i DVD w czerwcu 2014 r. z angielskim dubem, a drugi sezon na Blu-ray i DVD w marcu 2016 r. Film anime Gekijōban Date A Live: Mayuri Judgement został otwarty w Japonii w sierpniu 2015 roku. Trzeci sezon miał premierę w styczniu 2019 roku i wyemitowany w 12 odcinkach. Crunchyroll transmitował serię w trakcie jej emisji, a Funimation zaoferował simuldub. Czwarty sezon jest w produkcji

10. Kwietniowy numer magazynu Akity Shoten - Young Champion Red ujawnił 19 stycznia, że twórca mangi Seiman Douman (wydane w Polsce w latach 2018-19 Voynich Hotel, How Many Light-Years to Babylon? (na zdjęciu poniżej, nagroda dla najlepszego komiksu na 51. Seiun Awards w 2020 roku)) wypuszcza nową mangę zatytułowaną Vivarium de Chōshoku o (Breakfast at the Vivarium) w następnym numerze magazynu 19 lutego. Manga koncentruje się na trójce przyjaciół, którzy spotykają się rano, aby dotrzeć do sedna „siedmiu tajemnic” swojego miasta.

Magazyn opisuje mangę jako „nieuniknioną adaptację anime”. Manga będzie miała kolorową stronę początkową

11. Manga Oni no Mataoni no Amo (Amo the Demon Hunter) zakończyła się 20 stycznia, a w kwietniu ma ukazać się trzeci i ostatni tom.


Manga koncentruje się na Amo, dziewczynie z małej wioski w Japonii. Podczas gdy kobietom nie wolno stawiać stopy w górach w pobliżu wioski z obawy, że nie wzbudzą zazdrości boga góry, Amo nauczyła się polować i ma w zwyczaju podkradać się do swojej przyjaciółki i łowczyni Manzy. Pewnego dnia, podczas tropienia niedźwiedzia, zostają zaatakowani przez gigantyczną, wężową postać boga gór, odbierając jej Manzę.


Nobuaki Tadano (wydane w Polsce w 2013 roku 7 miliardów igieł) opublikował mangę w magazynie Monthly Young Magazine Kodanshy we wrześniu 2017 roku. Kodansha opublikował drugi tom mangi we wrześniu 2019 roku

12. W lutowym numerze magazynu Monthly Young Magazine Kodanshy ujawniono 20 stycznia, że manga Go Nagaia (Cutie Honey, Devilman, Getter Robo) - Violence Jack jest inspiracją dla nowej mangi autorstwa Yū Kinutaniego, zatytułowanej Violence Jack 20XX, która pojawi się w następnym numerze magazynu 19 lutego. Manga przedstawia podobną historię do oryginalnej mangi Violence Jack, z „Wielkim Piekielnym Trzęsieniem Kanto”, które pustoszy Tokio i otaczające ją równiny Kantō, zamieniając je w bezprawne pustkowie.


Oryginalna manga Violence Jack (na zdjęciu powyżej) z 1973 roku autorstwa Go Nagaia rozgrywa się na przyszłej Ziemi, która została rozerwana przez klęski żywiołowe. Cywilizacja zamieniła się w brutalny koszmar przetrwania. Nagai napisał kolejne sequele mangi, a manga zainspirowała także nowelkę i trzy adaptacje OVA

13. Oricon ujawnił 22 stycznia swój ranking 50 najlepszych mang w tygodniu od 11 do 17 stycznia, a wszystkie 15 tomów mangi Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego (w tym prequel tom 0) znalazło się na 16 najlepszych miejscach tygodnia. Czternasty i najnowszy tom mangi sprzedał się w 190 724 egzemplarzach w ciągu tygodnia, co daje łącznie 845 366 egzemplarzy od wydania 4 stycznia.


Na szczycie listy znalazł się 33. tom mangi Hajime Isayamy - Atak Tytanów.


Jujutsu Kaisen przeszedł z poziomu około 8,5 miliona egzemplarzy w obiegu na początku października do 20 milionów egzemplarzy w obiegu (nie sprzedanych, ale z uwzględnieniem sprzedaży cyfrowej) od 13 stycznia. Liczba kopii mangi w obiegu wzrosła o 235% od premiery jej adaptacji anime w październiku ubiegłego roku.


Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie, w którym demony żywią się niczego niepodejrzewającymi ludźmi, fragmenty legendarnego i przerażającego demona Ryoma Sukuny zostały zagubione i porozrzucane. Gdyby jakikolwiek demon pochłonął części ciała Sukuny, uzyskana przez niego moc może zniszczyć świat, jaki znamy. Na szczęście istnieje tajemnicza szkoła Czarowników Jujutsu, którzy istnieją po to, by chronić niepewne istnienie żywych przed nadprzyrodzonymi!


Yuji Itadori jest licealistą, który spędza całe dnie odwiedzając swojego przykutego do łóżka dziadka. Chociaż wygląda jak przeciętny nastolatek, warto zobaczyć jego ogromną siłę fizyczną! Każdy klub sportowy chce, żeby dołączył do niego, ale Itadori wolałby spędzać czas z wyrzutkami szkolnymi w Klubie Okultystycznym. Pewnego dnia klubowi udaje się dostać w swoje ręce zapieczętowany przeklęty przedmiot, ale nie wiedzą, jakie przerażenie wywołają, gdy złamią pieczęć ...


Gege Akutami opublikował mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 roku.


Viz Media opublikowało pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim jednocześnie z Japonią w ramach swojej inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jumpa w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej. Shueisha publikuje również mangę na swojej stronie internetowej MANGA Plus.


Manga zainspirowała telewizyjne anime od studia MAPPA, które miało swoją premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

14. Konto Viz Media - Shonen Jump na Twitterze ogłosiło 20 stycznia, że serwis opublikuje mangę Nige Jōzu no Wakagimi (The Young Lord Who is Skilled at Escaping)Yuseia Matsuiego (Klasa Skrytobójców, Majin Tantei Nougami Neuro (to drugie 23 tomy mangi w latach 2005-09, 25 odcinków anime w latach 2007-08)) w języku angielskim. Seria rozpoczęła się 24 stycznia.

Manga zadebiutuje również w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump 25 stycznia. Pierwszy rozdział będzie miał 52 strony, w tym kolorowe początkowe strony, a manga pojawi się również na okładce ósmego numeru. Historia koncentruje się na bohaterze, który zaginął w historii i jest teraz nieznany

15. Tłumacze Meru i David Evelyn niedawno rozmawiali o firmie MediBang zajmującej się tłumaczeniem i lokalizacją mangi, która rzekomo płaci tłumaczom mangi 120 jenów za stronę.


Na Twitterze Meru napisał: „Firma naprawdę pokazuje ci, kim jest, kiedy odpowiada na twoje zgłoszenie, co pokazuje, że jesteś wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym tłumaczem, z e-mailem kopiuj-wklej oferującym 120 jenów za stronę tłumaczenia mangi. Ta firma to Medibang przy okazji ”.


Evelyn napisał na Twitterze po japońsku (przetłumaczone w następujący sposób): „Pewna firma obecnie rekrutuje tłumaczy mangi, ale mogę się tylko śmiać z tego, jak absurdalne są wymagania dotyczące pracy zapisane w jej e-mailu. 1) Znajomość języka japońskiego N2. 2) Tłumaczenie mangi / gier wymagane doświadczenie. 3) Program do edycji / składu obrazów (w tym przerysowywania) wymagane doświadczenie. Pomimo spełnienia tych trzech wymagań stawka za stronę wynosi 120 jenów. Płaczę ze śmiechu. "


Evelyn wyjaśnił dalej absurdalność wymagań: „Przede wszystkim nie jest jasne, czy rozumieją oni zawód tłumacza mangi. Tłumaczenie jest obsługiwane przez tłumacza, liternictwo jest obsługiwane przez literaturę, a poprawki są wykonywane przez redaktora. Ćwicz oddzielanie każdego z nich, inaczej rzeczy się nie poruszą. Nie znajdą osoby podobnej do Getter Robo, która łączy trzy osoby w jedną, lol.


ANN niezależnie potwierdziła treść wiadomości e-mail od MediBang.


Usługa lokalizacji i dystrybucji MediBang została po raz pierwszy utworzona w 2014 roku. Według oficjalnej strony internetowej, serwis obsługuje szereg tłumaczeń mangi rozpowszechnianych w ramach usługi MANGA Plus firmy Shueisha, w tym hiszpańskie tłumaczenia One Piece i My Hero Academia oraz angielskie tłumaczenia Monster #8 i Tis Time for "Torture," Princess.


ANN skontaktowała się z MediBang w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymała odpowiedzi przed upływem czasu prasy.


W zeszłym roku firma Amimaru, zajmująca się tłumaczeniami i składem, spotkała się z krytyką za płacenie letterersom zaledwie 1 dolara za stronę

16. Marcowy numer magazynu Kodanshy - Morning 2 ujawnił 22 stycznia, że nowa manga Material Puzzle Masahiro Totsuki (Bamboo Blade (14 tomów mangi w latach 2004-10, manga Bamboo Blade B 12 tomów w latach 2009-13, manga Bamboo Blade C 7 tomów w latach 2013-16, 26-odcinkowe anime w latach 2007-08), Kare Baka: Wagahai no Kare wa Baka de R (manga wychodząca od maja 2015 roku, 8-odcinkowe short anime w latach 2015-16), Mannaka no Rikkun (3 tomy mangi w latach 2017-18, anime Mannaka no Rikkun@Kin Tele zimą 2019 roku)) zbliża się do punktu kulminacyjnego.


Nowa manga zadebiutowała w Morning two w maju 2018 roku pod tytułem Material Puzzle: Kami naki Sekai no Mahō Tsukai (The Magician in a World Without a God). Nowa manga była pierwszą serializacją serii od dziewięciu lat. Kodansha opublikował 21 stycznia siódmy tom mangi.


Oryginalna historia mangi zaczyna się, gdy Mikaze, chłopiec mieszkający na pograniczu wioski, wyrusza w podróż, aby znaleźć trzech wielkich czarodziejów i poprosić, by uratowali jego wioskę przed pewnym zagrożeniem. Jednak kiedy Mikaze znajduje swój dom, jedyną pozostałą czarodziejką jest dziewczyna Aqua. Zgadza się podróżować z nim z powrotem do jego wioski. Jednak podczas ich podróży Aqua ginie, ale odradza się z inną osobowością. Mikaze dowiaduje się, że dusze trzech czarodziejów Aqua, Tito i Prisela znajdują się w jednym ciele, które zmieniają się i ożywiają ciało, gdy tylko umiera.


Manga ukazała się w magazynie Square Enix - Shonen Gangan w latach 2002-2008 i doczekała się 20 tomów. Totsuka wydał krótką mangę zatytułowaną Material Puzzle: Saikō Shōnen w Shonen Gangan, kiedy zakończyła się oryginalna manga, a także zakończyła się w tym samym roku. Kimitake Yoshioka (Grand Blue) wypuścił prequel mangi zatytułowany Material Puzzle: Zero Kreuz w Shonen Gangan w 2008 roku i zakończył ją na stronie internetowej Gangan Online w 2012 roku z dziewięcioma tomami. Kodansha rozpoczął ponowną publikację oryginalnej mangi jako eBooki w styczniu 2018 r., a Totsuka narysował także one-shot serii zatytułowany Material Puzzle - Gaiden w Morning two w styczniu 2018 r.

17. Dziesiąty tom mangi Hiroumiego Aoiego - Shibuya Goldfish (Shibuya Kingyo) ujawnił 22 stycznia, że manga zakończy się w 11 tomie, który zostanie wydany tego lata.


Magazyn Square Enix - Gangan Joker ujawnił w listopadzie 2019 roku, że manga rozpoczyna swój ostatni arc w styczniu 2020 roku.


Yen Press publikuje mangę w języku angielskim i opisuje mangę:


Licealista Hajime Tsukiyoda udał się tego dnia do Shibuyi, mając nadzieję, że znajdzie inspirację do swojego kolejnego filmu. Nigdy nie spodziewał się, że znajdzie się w samym środku horroru z prawdziwego zdarzenia. Bez ostrzeżenia szkoły masywnych złotych rybek schodzą na zatłoczone ulice, a zamieszanie tajemniczych obserwatorów szybko zamienia się w przerażenie, gdy ryby zaczynają się karmić. Z tymczasowego schronienia Hajime i garstka ocalałych czekają na ratunek, który wydaje się coraz mniej prawdopodobny w miarę upływu dni i godzin. Tymczasem wokół nich szaleją krwawe szaleństwa żywieniowe ...


Aoi uruchomił mangę Shibuya Goldfish w magazynie Gangan Joker Square Enix we wrześniu 2016 r. Yen Press opublikowało ósmy tom mangi 17 listopada. Pierwsze 4 tomy po angielsku od Yen Press dostępne w zbiorach Shirokuro

18. Lutowy numer magazynu Gangan Joker od Square Enix opublikował 22 stycznia ostatni rozdział remake'u mangi Kabuto Kodaia - Shinigami-sama ni Saigo no Onegai o RE (The Final Wishes Granted by a Grim Reaper RE). Manga jest remake'em mangi Shinigami-sama ni Saigo no Onegai o (Final Wishes Granted by a Shinigami) od Mikoto Yamaguchi.


Kabuto Kodai (Sōichirō) wypuścił mangę w Gangan Joker w marcu 2019 r. Square Enix opublikował czwarty tom mangi w listopadzie 2020 r. Kodai opublikował one-shot zatytułowany RE Owari to Hajimari no Hanashi ~ (A Story of Endings and Beginnings) w Gangan Joker w styczniu 2019 r., aby poprzedzić serializację.


Kodai, pod pseudonimem Sōichirō, jest projektantem postaci do gry Rose Guns Days od Ryukishi07, a także narysował adaptację mangową Rose Guns Days Season One. Sōichirō narysował także wątek „Episode 4: Alliance of the Golden Witch” z mangi Umineko When They Cry. Yen Press wydało obie mangi w języku angielskim.


Oryginalna manga Shinigami-sama ni Saigo no Onegai o autorstwa Yamaguchi wychodziła w Gangan Joker od 2009 do 2011 roku. Square Enix opublikował cztery tomy mangi. Historia mangi zaczyna się, gdy 16-letni chłopiec jest zaledwie kilka dni od wykonania wyroku śmierci. Jest oskarżony o zamordowanie całej swojej rodziny. W ciągu ostatnich kilku dni jego młodsza siostra pojawia się ponownie w postaci shinigami (ducha śmierci), dzięki czemu jego dusza trafi do piekła

19. Aplikacja od DeNA - Manga Box opublikowała 20 stycznia one-shot autorstwa Seishiego Kishimoto zatytułowany Yobigami. One-shot jest oparty na mandze, która pojawia się w drugim odcinku serii Live-Action Oh! My Boss! Koi wa Bessatsu de (Love is a Supplement). One-shot przypisuje się Kishimoto jako „Ukyō Arazome”, postać występującą w serialu (w tej roli Natsuki Hanae), który jest twórcą mangi „Yobigami”. Serial Live-Action miał swoją premierę 12 stycznia.

Zakończenie one-shota ogłosiło również, że Kishimoto wypuści nową mangę zatytułowaną Monster no Isha (Monster Doctor) jeszcze w tym roku. W ogłoszeniu stwierdzono, że nowa manga shonen rozszerzy światopogląd Yobigami i opowie historię o więziach chłopców i potworów.

Kishimoto wcześniej narysował mangę Mad Chimera World w latach 2017-2018, mangę Sukedachi Nine (Assist Nine) w latach 2014-2016, mangę akcji fantasy Kurenai no Ōkami do Ashikase no Hitsuji (The Crimson Wolf and the Trapped Sheep) w latach 2011-2013 oraz bitewną mangę Blazer Drive w latach 2008-2010. Wydał serializację swojej serii przygodowej O-Parts Hunter (666 Satan) w Shonen Gangan od 2001 do 2007 roku, a Viz Media opublikował wszystkie 19 tomów mangi w latach 2006-2009.


Kishimoto to młodszy brat bliźniak twórcy mangi Naruto, Masashiego Kishimoto

20. Oficjalne konto na Twitterze magazynu Kodanshy - Kiss ujawniło 24 stycznia, że Tsunami Umino wypuściła nową mangę zatytułowaną Travel Journal w marcowym wydaniu magazynu 25 stycznia.


Manga opowie historie z podróży redaktora o nazwisku Tama i pracownika księgarni imieniem Hina. Pierwszy rozdział przedstawia dwie kobiety udające się na „zagraniczną podróż do domu”.


Umino rozpoczęła mangę The Full-Time Wife Escapist (Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu) w listopadzie 2012 r., a zakończyła mangę w lutym 2020 r. Kodansha wydał 11. i ostatni tom mangi w kwietniu 2020 r. Manga wygrała shojo kategorię 39. nagród Kodansha Awards.


Serial Live-Action został wyemitowany w Japonii jesienią 2016 roku. 31 grudnia wyemitowano nowy specjał Live-Action.


Kodansha Comics publikuje mangę cyfrowo w języku angielskim

21. Tegoroczny, ósmy numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump opublikował 25 stycznia ostatni rozdział mangi Kazu Kakazu - Our Blood Oath (Bokura no Ketsumei).


Kakazu wypuścił mangę w zeszłorocznym 41. numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 14 września. Pierwszy tom mangi został wydany 4 stycznia, a drugi i ostatni tom - 4 marca.


Serwisy Viz Media - Shonen Jump i MANGA Plus publikują mangę w języku angielskim. MANGA Plus opisuje serię:


Ubiegłoroczny uznany one-shot, który uświetnił strony Weekly Shonen Jumpa, powraca jako zupełnie nowa seria! Teraz zaczyna się elegancko narysowana opowieść Kazu Kakazu o rodzeństwie wampirów i przysiędze, która je wiąże!


Kakazu opublikował one-shot w Weekly Shonen Jump w listopadzie 2019 roku zatytułowany Seiyaku no Aka (Red Pledge)

22. Autor Redo of Healer, Rui Tsukiyo, napisał na Twitterze po angielsku, że angielska wersja nowelki została „odrzucona” przez zagranicznego wydawcę. „Otrzymałem kilka zapytań dotyczących zakupu angielskiej wersji„ Redo of Healer ”, ale ona nie istnieje” - stwierdzili. „Próbowaliśmy opublikować wersję angielską, ale wydawca z zagranicy odmówił jej wydania. Sytuacja może się zmienić, jeśli wiele próśb dotrze do zagranicznych wytwórni”.


Jedna z innych nowelek Tsukiyo doczekała się jednak tłumaczenia na angielski. Yen Press publikuje The World's Finest Assassin Gets Reinkcarnated in Another World as a Aristocrat, której pierwszy tom ukazał się 29 grudnia. Tsukiyo podkreślił ten fakt w innym tweecie, zauważając, że jest to również praca, do której mają zaufanie.


Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi: Sokushi Mahō to Skill Copy no Chōetsu Heal (Redo of Healer), oryginalna opowieść o zemście Tsukiyo koncentruje się na Kayalu, uzdrowicielu używanym i rzucanym przez innych poszukiwaczy przygód, zakładając, że uzdrowiciele nie mogą walczyć samodzielnie. Kiedy jednak osiąga ostateczną magię uzdrawiającą i „leczy” sam świat, cofa się o cztery lata, aby odnowić swoje życie.


Nowelka jest inspiracją dla anime, które wyszło 13 stycznia. Sentai Filmworks wydało licencję na anime. Anime będzie transmitowane online w wersji „telewizyjnej” i „Redo”. AT-X wyemituje także zarówno wersję telewizyjną, jak i wersję „całkowitego przywrócenia”.


AniMoon Publishing ogłosiło 19 stycznia, że nie może znaleźć partnera do simulcastu anime w Niemczech. Chociaż obecnie nie ma planów na simulcast, firma wyda nieocenzurowaną i nieoszlifowaną wersję anime na DVD i Blu-ray jesienią 2021 roku. Zestaw płyt będzie zawierał niemiecki dub, oryginalną ścieżkę dźwiękową z niemieckimi napisami oraz ekskluzywne dodatki.


Oficjalne konto Redo of Healer na Twitterze opublikowało ostrzeżenie dotyczące treści anime na krótko przed jego telewizyjnym debiutem, tłumaczone w następujący sposób: „Ten program jest fikcją i nie ma żadnego związku z żadną istniejącą osobą, miejscem ani organizacją. Ponadto treść nie jest tworzona popierać określony sposób myślenia lub przekonań. Praca obejmuje również skrajną przemoc. Dzieciom i młodzieży odradza się jej oglądanie ”

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Komisja sędziowska 66. edycji Shogakukan Manga Awards ogłosiła 19 stycznia tegorocznych zwycięzców (z polskich Chainsaw Man). Każdy zwycięski tytuł zostanie uhonorowany brązową statuetką i nagrodą w wysokości 1 miliona jenów (9000 $).


Shogakukan przyznaje tę nagrodę od 1956 roku (za prace opublikowane w 1955 roku). Zeszłoroczni zwycięzcy to Neko, Hajimemashita; Maiko-san Chi no Makanai-san; Nagi no Oitoma; Aoashi; i Miłość to wojna

2. Nagabe ujawnił 19 stycznia na swoim koncie na Twitterze, że przesłali rękopis do ostatniego rozdziału mangi Dziewczynka w Krainie Przeklętych. Tom 10 mangi ujawnił wcześniej we wrześniu ubiegłego roku, że tom 11-sty będzie tomem ostatnim. Tom zostanie wydany 10 kwietnia.


Seven Seas wydaje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie podzielonym między Wewnątrz i Na Zewnątrz, mieszkańcom obu królestw mówi się, aby nigdy nie przechodzili na drugą stronę, aby nie zostali przeklęci. Młoda dziewczynka imieniem Shiva mieszka po drugiej stronie, w pustej wiosce z demonicznym opiekunem znanym tylko jako „Nauczyciel”. Chociaż nie wolno im się dotykać, wydaje się, że łączy ich więź, która wykracza poza ich odmienny wygląd. Ale kiedy Shiva jest pod opieką Nauczyciela, aby odszukać swoją babcię, tajemnica jej tajemniczej aranżacji wychodzi na jaw.


Nagabe rozpoczął serię w 2015 roku w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden, a 10 marca Mag Garden wydał 9. tom. Mangę w Polsce wydaje Studio JG. Do tej pory ukazało się 6 tomów.


Wit Studio wyprodukowało 10-minutową adaptację anime mangi, która miała swoją premierę na Festiwalu Fantasia w Montrealu w sierpniu 2019 roku. Anime ma DVD, które jest dołączone do limitowanej edycji ósmego tomu mangi we wrześniu 2019 roku.


Stowarzyszenie Young Adult Library Services Association (YALSA) należące do American Library Association (ALA's) umieściło serię na liście wielkich powieści graficznych dla nastolatków w 2018 i 2019 roku. Manga była również nominowana do nagrody Best Comic Award na 45. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w 2018 roku

3. Tom 1 My Hero Academia Kōheia Horikoshiego znalazł się na pierwszym miejscu listy 20 najlepszych powieści graficznych NPD BookScan dla dorosłych w 2020 roku.


Na liście 20 najlepszych na rok 2020 znalazło się 15 tomów mangi, w tym:

 • #1 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 1

 • #3 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 2

 • #4 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 1

 • #5 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 24

 • #6 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 3

 • #8 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 23

 • #9 — Junji Ito's Uzumaki Hardcover

 • #10 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 4

 • #13 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 2

 • #14 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 5

 • #16 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 25

 • #17 — Haruichi Furudate's Haikyu!! volume 1

 • #18 — Iro Aida's Toilet-Bound Hanako-kun volume 1

 • #19 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 22

 • #20 — Sui Ishida's Tokyo Ghoul volume 1

Rankingi BookScan zbierają dane o sprzedaży z ponad 16 000 lokalizacji, w tym Barnes & Noble i innych sieci księgarskich, niezależnych księgarń i zakupów online - ale nie sprzedaży w sklepach z komiksami, Walmart.com i niektórych innych miejscach. Rankingi obejmują około 85% rynku amerykańskich książek drukowanych

4. Tegoroczny, ósmy numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ujawnił 25 stycznia, że manga Piekielny raj doczeka się telewizyjnej adaptacji anime.


Autor mangi Yūji Kaku skomentował adaptację, stwierdzając:


Adaptacja anime! ... to sprawia, że jestem taki szczęśliwy, ale tak naprawdę jeszcze się nie zatopiłem i czuję się jak we śnie. Wszystkim pracownikom anime zostawiam postacie z Piekielnego raju w Waszych zdolnych rękach. Panie Rzeczywistość, jeśli to sen, proszę, nie budź mnie.


Manga zakończyła się 18 stycznia w aplikacji i na stronie Shueishy - Shonen Jump +.


Manga koncentruje się na Gabimaru, niegdyś wywyższanym jako najsilniejszy ninja, ale który teraz rzucił swój zawód, łamiąc prawa swojej wioski. Po złapaniu twierdzi, że nie ma już po co żyć. Jednak ze względu na swój nadludzki poziom wyszkolenia, nieumyślnie przeżył wiele egzekucji, od prób ścięcia głowy po spalenie na stosie. Kat Sagiri Asaemon mówi mu, że ma trwałe przywiązanie do życia i wysyła mu misję, aby uzyskać wyrok uniewinniający: znaleźć eliksir nieśmiertelności.

Kaku wypuścił mangę na stronie i aplikacji Shueishy - Shonen Jump + w styczniu 2018 r. Shueisha wydała 12. tom mangi w grudniu 2020 r.


Viz Media wydaje cyfrowo główną mangę Piekielny raj za pośrednictwem usługi Shonen Jump, a Shueisha wydaje również mangę za pośrednictwem usługi MANGA Plus. Viz Media wydaje mangę w druku, a piąty tom ukazał się w listopadzie 2020 roku. Mangę w Polsce w maju 2019 roku wydało J.P.F. W momencie pisania w styczniu ukazał się 8. tom.


Ōhashi wydał spinoff mangę zatytułowaną Piekielny raj (spinoff ma ten sam tytuł, ale pisany jest hiraganą zamiast kanji) w Shonen Jump + w styczniu 2020 roku i zakończył ją w czerwcu 2020 roku

5. Komitet wykonawczy 14. nagród Manga Taisho wymienił 10 tegorocznych nominowanych prac 25 stycznia (z polskich Spy x Family)(oficjalna angielska nazwa nagród to „Cartoon Grand Prize”).


Komitet nominacyjny składa się głównie z pracowników księgarni, którzy są odpowiedzialni za mangi w sklepach. Tegoroczna komisja nominacyjna liczyła 95 osób, które wybrały spośród 216 tytułów. Każdy tytuł mangi, który został wydany w 2020 roku i ma osiem lub mniej tomów, kwalifikuje się. Limit tomu jest celowo dodawany, aby zdobywcami nagród były stosunkowo nowe prace, które nie zyskały jeszcze popularności dzięki samej długowieczności.


Druga tura głosowania wyłoni zwycięzcę Manga Taisho 2021, który zostanie ogłoszony podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w połowie lub pod koniec marca.


Poprzedni zwycięzcy to:


2020 - The Blue Period. Tsubasy Yamaguchiego

2019 - Astra Lost in Space Kenty Shinohary

2018 - BEASTARS Paru Itagaki

2017 - Hibiki: Shōsetsuka ni Naru Hōhō Mitsuharu Yanamoto

2016 - Golden Kamuy Satoru Nody

2015 - Kakukaku Shikajika Akiko Higashimury

2014 - A Bride's Story Kaoru Mori

2013 - Umimachi Diary Akimi Yoshidy

2012 - Silver Spoon Hiromu Arakawy

2011 - Marcowy lew Chiki Umino

2010 - Thermae Romae Mari Yamazaki

2009 - Chihayafuru Yuki Suetsugu

2008 - Gaku - Minna no Yama Shinichiego Ishizuki


SPY × FAMILY i Mizu wa Umi ni Mukatte Nagareru również byli nominowani do nagród w zeszłym roku

6. Miesięcznik Shuppan Geppo ujawnił 25 stycznia, że sprzedaż drukowanych książek i czasopism w Japonii spadła o 1% w 2020 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. To najmniejszy spadek w skali roku od 2006 r. Czasopismo przypisuje niewielki spadek wynikający ze wzrostu czytelnictwa w Japonii w wyniku pandemii koronawirusa (COVID-19), a także udanego „boomu” mangi Koyoharu Gotouge - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba i powiązane publikacje. Sprzedaż książek dla dzieci również wzrosła po zamknięciu szkół z powodu COVID-19.


Sprzedaż publikacji drukowanych osiągnęła 1,2 biliona jenów (11,8 mld $) w 2020 r., co oznacza 16. rok z rzędu spadającą sprzedaż. Sprzedaż książek spadła o 0,9% do 666 mld jenów (6,4 mln $), a magazynów spadła o 1,1% do 558 mld jenów (5,4 mln $).


Sprzedaż publikacji elektronicznych wzrosła do 393 mld jenów (477 mln $), co stanowi wzrost o 28,0% w porównaniu z rokiem poprzednim, co stanowi drugi rok z rzędu wzrostu. Sprzedaż elektronicznej mangi znacznie wzrosła dzięki mandze Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. Łączny rynek publikacji drukowanych i elektronicznych wzrósł o 4,8% w stosunku do poprzedniego roku, osiągając 1,6 biliona jenów (15,4 mld $). Sprzedaż książek elektronicznych stanowiła 24,3% całego rynku wydawniczego w 2020 roku.


W 2019 roku sprzedaż drukowanych książek i czasopism w Japonii spadła o 4,3% w porównaniu z rokiem poprzednim.


Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba sprzedał się w sumie w 102,892 miliony egzemplarzy od 6 grudnia. Jest to teraz druga seria w rekordach Oriconu, która sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Pierwszą serią, która osiągnęła ten wyczyn był One Piece w 2012 roku. 23-ty i ostatni tom serii Demon Slayer sprzedał się w 2,855 milionach egzemplarzy od 30 listopada do 6 grudnia, czyli najwięcej ze wszystkich tomów mangi sprzedanych w ciągu tygodnia od momentu, gdy Oricon zaczął publikować listy rankingowe książek w kwietniu 2008 roku.


Franczyza była pierwszą od 2008 roku, która zdominowała zarówno coroczny ogólny ranking książek Oriconu, jak i coroczny ranking mangi w tym samym roku. Szacuje się, że manga sprzedała się w liczbie 82 345 447 kopii od 18 listopada 2019 do 22 listopada 2020. Była to również pierwsza franczyza, która zajęła pierwsze 22 miejsca w rocznym rankingu mangi pod względem wielkości. Ponadto, limitowane edycje Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, tom 20 i 21, zajęły miejsca 27 i 28, więc seria zajęła 24 z 30 najlepszych. Po połączeniu edycji zwykłej i limitowanej każdy z jej pierwszych 22 tomów sprzedano w ponad trzech milionach egzemplarzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających grudzień 2020 r.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com