TYDZIEŃ Z KAONASHI - KORONANEWSY

KORONANEWSY

1. Zastępca szefa gabinetu japońskiego Manabu Sakai na konferencji prasowej 22 stycznia zaprzeczył doniesieniu brytyjskiej gazety The Times stwierdzającym, że rząd Japonii „prywatnie stwierdził”, że nie może już dłużej organizować Igrzysk Olimpijskich w Tokio w planowanym w tym roku otwarciu i teraz dąży do wygrania przetargu na Igrzyska 2032.


Sakai dodał: „Oczywiście musimy wziąć pod uwagę sytuację za granicą i zdecydujemy, czy faktycznie zorganizujemy to wydarzenie w którymś momencie, ale do tego czasu japoński rząd zrobi, co trzeba”.


„Times” zacytował w swoim raporcie 20 stycznia „wysokiego rangą członka koalicji rządzącej”, mówiącego, że rząd stara się znaleźć sposób na ogłoszenie tego oświadczenia, który nadal pozostawia możliwość zorganizowania igrzysk w późniejszym terminie.


Igrzyska olimpijskie w Tokio były pierwotnie zaplanowane na 24 lipca do 9 sierpnia 2020 r., a następnie paraolimpiady od 25 sierpnia do 6 września. Zostały one opóźnione z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) i przełożone odpowiednio na 23 lipca na 8 sierpnia 2021 i 24 sierpnia na 5 września 2021 roku. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), komitet organizacyjny Igrzysk w Tokio oraz rządy metropolii Tokio i Japonii zgodziły się na harmonogram.


Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Yoshirō Mori, powiedział wcześniej, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną „złomowane”, jeśli nie będą mogły się odbyć w 2021 roku.


Ankieta Kyodo News ujawniła na początku tego miesiąca, że ​​80% respondentów w Japonii stwierdziło, że Igrzyska Olimpijskie powinny zostać odwołane lub przełożone

2. Oficjalne konto na Twitterze i strona internetowa wystawy „Dai Berserk Ten” mangi Kentarou Miury - Berserk ujawniły 13 stycznia, że ​​wystawa jest opóźniona w stosunku do planowanego pokazu od 30 stycznia do 15 lutego w Sunshine City w Ikebukuro w Tokio, ze względu na stan wyjątkowy w okolicy.


Wystawa miała być pierwszą niezależną wystawą mangi. Wystawa rozpoczęła w październiku kampanię finansowania społecznościowego, aby zbudować gigantyczny posąg Zodda Nieśmiertelnego na wystawę. W ramach kampanii zebrano 13 542 000 jenów (130 480 $) z 10 mln jenów (96 350 $).


Miura wydał mangę w 1989 roku. Historia opowiada o Gutsie, nadludzko silnym wojowniku, który dzierży wielki miecz, wędrując po mrocznym średniowiecznym świecie pełnym demonów, skorumpowanych i dekadenckich szlachciców oraz innych okropności. Każdej nocy jest atakowany przez demony zwabione klątwą wyrytą na nim po traumatycznym wydarzeniu. Przemierza świat, aby zabić byłego przyjaciela przemienionego w demona, który odebrał mu wszystko. Manga zainspirowała trzy serie anime, trylogię filmową anime i kilka gier wideo. Mangę w Polsce wydaje J.P.F., a w momencie pisania wyszło 29 tomów.


Japoński rząd ogłosił stan wyjątkowy w Tokio i trzech sąsiednich prefekturach 8 stycznia, a następnie 13 stycznia rozszerzył stan wyjątkowy do siedmiu kolejnych prefektur. Stan wyjątkowy będzie obowiązywał do 7 lutego

3. Pracownicy konwentu Sakura-Con w Seattle ogłosili 23 stycznia, że Sakura-Con 2021 jest odwołana z powodu skutków pandemii koronawirusa (COVID-19). Aktywne członkostwa w konwencie w 2021 r. zostaną automatycznie przeniesione do 2022 r. (a te, które przeszły na wydarzenie w 2021 r. z wydarzenia w 2020 r., są ponownie przenoszone na wydarzenie w 2022 r.). Wydarzenie zaplanowano na 2-4 kwietnia.


Sakura-Con 2020 został odwołany z powodu obaw dotyczących COVID-19 i ogłoszenia burmistrza Seattle - Jenny Durkan w marcu 2020 r., że wszystkie dozwolone wydarzenia zostały zawieszone od 16 marca 2020 r.


Zeszłoroczny Sakura-Con miał się odbyć w Washington State Convention Center w Seattle w dniach 10-12 kwietnia. Na konwencie planowano gościć projektanta postaci Hisashiego Kagawę (Kamikaze Kaito Jeanne, Ray the Animation, Hinomaruzumou), piosenkarkę Sayuri (ED ERASED, ED My Hero Academia, ED Kuzu no Honkai, OP Golden Kamuy, ED Fate/Extra: Last Encore, ED Ranpo Kitan: Game of Laplace, ED Yesterday wo Utatte), zespół rockowy Blue Encount (OP Ahiru no Sora, OP Banana Fish, OP Gintamy, OP My Hero Academia, OP Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans) i personel anime BEASTARS.


Asia Northwest Cultural Education Association organizuje corocznie Sakura-Con w Seattle. Opisuje konwent jako „najstarszy i najczęściej uczęszczany konwent anime na północno-zachodnim Pacyfiku”. Konwent rozpoczął się w 1998 roku

4. Pracownicy konwentu Setsucon z siedzibą w Pensylwanii ogłosili 22 stycznia, że Setsucon 2021 będzie wirtualnym wydarzeniem, w którym można wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach, które odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia. Setsucon 2021 został przełożony ze stycznia na kwiecień w nadziei, że personel będzie mógł zorganizować fizyczne wydarzenie, ale 22 stycznia stwierdzono, że „zorganizowanie osobistego wydarzenia jest zarówno niewykonalne, jak i sprzeczne z najlepszym interesem zdrowia i bezpieczeństwa regionu ”.


Platforma Eventbrite zwróci koszty rejestracji wstępnej na Setsucon 2021. Osoby, które zarezerwowały pokoje hotelowe za pośrednictwem bloków pokoi wydarzenia, zostaną anulowane i zwrócone.


Personel bezpłatnie doda istniejących kandydatów na wystawców do internetowej Hali Wystawców na Setsucon 2021. Obecni wnioskodawcy panelowi będą musieli ponownie złożyć wniosek na zaktualizowanym formularzu paneli na wirtualne wydarzenie.


Wszystkie „działania osobiste” zaplanowane na Setsucon 2021 zostaną przełożone na przyszłoroczne wydarzenie. Pracownicy planują fizyczne wydarzenie na Setsucon 2022, które zaplanowano na 28-30 stycznia 2022 r. w Blair County Convention Center w Altoona w Pensylwanii.


Penn State Anime Organization (PSAO) jest gospodarzem konwentu Setsucon i opisuje wydarzenie:


Setsucon jest organizowane przez Penn State Anime Organization w University Park. Rozpoczynając w 2007 roku w Days Inn Penn State w State College, to wydarzenie organizowane przez studentów i absolwentów przeniosło się do Altoona w 2018 roku, aby kontynuować rozwój i prezentować bezpieczny i integracyjny konwent przyjazny rodzinie w Pensylwanii i nie tylko. Z prawie 1500 uczestnikami jest to jedno z największych wydarzeń fandomowych w środkowej Pensylwanii i czwarty co do wielkości coroczny konwent anime w tym stanie

5. Ważą się losy 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Ponieważ pandemia koronawirusa wciąż szaleje, a szczepienia we Francji nie postępują tak szybko jak oczekiwano, włodarze imprezy muszą się liczyć z ewentualną zmianą planów.


Choć oficjalną datą rozpoczęcia imprezy wciąż jest 11 maja, organizatorzy biorą pod uwagę, że ich plany mogą się zmienić. Aktualnie rozważane są trzy daty: połowa czerwca, końcówka czerwca lub połowa lipca. Rzecznik wydarzenia zapewnia, że sytuacja z ubiegłego roku nie powtórzy się i impreza odbędzie się w tradycyjnej formie.


Przypomnijmy: w 2020 roku ze względu zbierającą we Francji żniwo pandemię koronawirusa selekcja konkursowa została ukończona i ogłoszona z początkiem czerwca. Filmy pokazywano na innych festiwalach oraz w limitowanym, kinowym biegu na przestrzeni kolejnych miesięcy.


Oficjalna informacja dotycząca tegorocznej daty powinna pojawić się w ciągu najbliższych tygodni

6. a) Ta informacja będzie ciosem dla tych wszystkich, którzy niecierpliwie wyczekiwali na kinowe nowości. Większość wytwórni ogłosiła ostatnio zrewidowane plany kinowe. Duże premiery zanotowały spore opóźnienia. Poniżej znajdziecie informacje o najważniejszych zmianach.

"Nie czas umierać"


Już jakiś czas temu informowano o tym, że Eon Production, MGM i Universal Pictures skasują kwietniową datę premiery najnowszej odsłony przygód Jamesa Bonda. I tak też się stało. Amerykańska data premiery została wyznaczona na 8 października 2021 roku.


Nie czas umierać pierwotnie miało trafić do kin w listopadzie 2019 roku. Tego terminu nie udało się dotrzymać, kiedy z reżyserii widowiska zrezygnował Danny Boyle. Po przejęciu filmu przez Fukunagę data premiery została przesunięta na luty 2020 roku, a potem na kwiecień. Niestety w marcu świat opanowała pandemia, która sprawiła, że premierę znów trzeba było przesunąć – na listopad. Tego terminu również nie udało się dotrzymać i datę przeniesiono na kwiecień 2021 roku.

"Piotruś Królik 2: Na gigancie"


Film Willa Glucka pierwotnie miał trafić do kin w sierpniu 2020 roku. Tę datę następnie przesuwano na styczeń i kwiecień 2021 roku. Obecnie Sony planuje pokazać go w Ameryce 11 czerwca.

"Uncharted"


Prace nad filmowymi przygodami Nathana Drake'a trwały od wielu lat. W końcu Sony ogłosiło, że obraz trafi do kin w marcu 2021 roku. Później przeniesiono ją na lipiec. Niestety z powodu opóźnienia prac na planie i tego terminu nie uda się dotrzymać. Studio postanowiło więc przenieść widowisko na przyszły rok. Amerykańska data premiery to 11 lutego 2022 roku.

"Pogromcy duchów. Dziedzictwo"


Gdyby nie pandemia COVID-19 o tym filmie zdążylibyśmy już zapomnieć. Jego data premiery była bowiem wyznaczona na lato 2020 roku. Studio przesunęło ją jednak na czerwiec tego roku. Teraz Sony uznało, że 11 listopada będzie lepszą datą wejścia filmu do kin.


"Cinderella"


Sony ma też swoją wersję baśni o Kopciuszku z Camilą Cabello w roli głównej. Obraz miał pojawić się w kinach już za chwilę, bo 5 lutego. Biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek kampanii promocyjnej zmiana daty premiery nie jest dla nikogo niespodzianką. Teraz studio liczy na wejście filmu do kin 16 lipca.

"Morbius"


Kolejne widowisko Sony inspirowane komiksami Marvela nie trafi w tym roku na duże ekrany. Obraz, który pierwotnie miał pojawić się w kinach jeszcze w lipcu 2020 roku, teraz ma wyznaczoną datę premiery na 21 stycznia 2022 roku.


"Bios"


Widowisko SF z Tomem Hanksem miało pierwotnie zadebiutować na dużych ekranach w październiku ubiegłego roku. Universal przeniosło ją na kwiecień tego roku, ale teraz nie wierzy w sukces w tym terminie, więc znów go zmienia. Historia inżyniera specjalizującego się w robotyce, który martwi się tym, kto zaopiekuje się jego psem po jego śmierci, ma trafić do kin 13 sierpnia.


"The Night House"


Searchlight Pictures kupiło horror z Rebeccą Hall za 12 milionów dolarów na ubiegłorocznym festiwalu Sundance. COVID-19 przeszkodził w planach kinowej dystrybucji. Teraz należące do Disneya studio liczy, że 16 lipca warunki będą odpowiednie, by pokazać film światu.


"The Eyes of Tammy Faye"


Biografia słynnej pary telewizyjnych ewangelistów, w której wystąpili m.in. Jessica Chastain i Andrew Garfield, otrzymała nową datę premiery - 24 września 2021 roku.

"Poroże"


Kolejny film Searchlight, który otrzymał nową datę premiery. Horror, którego gwiazdami są Keri Russell i Jesse Plemons, miał pierwotnie trafić do kin w kwietniu ubiegłego roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to zobaczymy go 29 października.


"Nightmare Alley"


Nowe dzieło Guillermo del Toro, w którym wystąpiły takie gwiazdy jak Bradley Cooper, Cate Blanchett i Rooney Mara, w końcu otrzymało datę premiery. Searchlight wyznaczyło ją na 3 grudnia

b) Lawina przesuwania premier kinowych widowisk trwa w najlepsze. Kolejne duże tytuły zaliczają spore opóźnienia. A wszystko to przez niezwalniającą tempa pandemię COVID-19.


Oto najważniejsze tytuły, których daty wejścia do kin zostały zmienione w ciągu ostatnich 24 godzin:

"Ciche miejsce 2"


Kontynuacja niespodziewanego hitu w reżyserii Johna Krasinskiego pierwotnie miała pojawić się w amerykańskich kinach 20 marca ubiegłego roku. Jednak pięć dni wcześniej COVID-19 doprowadził do zamknięcia większości przybytków X Muzy. Paramount początkowy był optymistycznie nastawiony i przesunął premierę na wrzesień. Latem nastąpiła kolejna korekta, tym razem bardziej radykalna, bo na kwiecień 2021 roku. Teraz, w świetle tego, co uczyniły ostatnio inne studia, Paramount przesuwa premierę na 17 września.

"King's Man: Pierwsza misja"


W czwartek Disney zmienił plany dystrybucyjne dotyczące Searchligth Pictures, a w piątek to samo uczynił z tytułami 20th Century Fox. Prequel cyklu Kingsman pierwotnie miał trafić do kin we wrześniu ubiegłego roku. Na parę tygodni przed premierą Disney przesunął ją na koniec lutego. Później przesunięto ją na marzec, ale i ta data nie została dotrzymana. Obecnie studio planuje premierę komiksowego widowiska 20 sierpnia.


"Bob's Burgers: The Movie"


Kinowa wersja serialu animowanego Bob's Burgers miała zostać pokazana światu na początku kwietnia. Disney skasował jednak tę datę bez podawania nowej.


"Ron's Gone Wrong"


Ta animacja również miała zadebiutować w kinach w kwietniu. W tym przypadku Disney postanowił przesunąć premierę na październik

7. Zmarł Larry King (pl), legenda amerykańskiej telewizji. Przez ćwierć wieku prowadził program w CNN, w którym rozmawiał z największymi osobistościami świata polityki i rozrywki. Miał 87 lat. Zmarł na COVID-19 23 stycznia

8. Kenneth Branagh (Dunkierka, Morderstwo w Orient Expressie) będzie gwiazdą realizowanego dla Sky serialu This Sceptred Isle. Aktor wcieli się w obecnego premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona.


Pięcioodcinkowa produkcja opowie o Wielkiej Brytanii w obliczu pierwszej fali globalnej pandemii. Fabuła prześledzi wpływ koronawirusa na życie w kraju, poczynając od pierwszych przypadków zachorowań i reakcji naukowców oraz pracowników służby zdrowia. Podstawą scenariusza są relacje osób zaangażowanych w walkę z pandemią, n.in. osób z otoczenia premiera, ministerstwa zdrowia i współpracujących z nimi ekspertów, a także pracowników szpitali i domów opieki.


Reżyserem wszystkich odcinków i współautorem scenariusza jest Michael Winterbottom (Aleja snajperów). Zdjęcia mają rozpocząć się już wkrótce, a premiera zaplanowana jest na jesień 2022 roku

9. W 1997 r. sztuka „Kurenai Tennyo” („The Crimson Goddess”) z klasycznej mangi Glass Mask Suzue Miuchi zainspirowała butelkę sake. Początkowo była sprzedawana jako sposób modlenia się o odbudowę regionu Kansai po wielkim trzęsieniu ziemi Hanshin w 1995 roku. Teraz, prawie 24 lata później, towary tej samej marki otrzymują drugą partię, tym razem do modlitwy o koniec COVID-19.


Butelka sake powstała we współpracy z browarem sake Yasufuku Matashirо̄ Shо̄ten z Kobe. Browar jest najbardziej znany z powstałej 270 lat temu marki Daigoku Masamune. Niestety magazyny zostały zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1995 roku. Ostatni pozostały magazyn dobiegł końca w 2013 roku i znajdował się na skraju bankructwa, ale sąsiedni Hatsukuru Sake Brewing zaczął dzielić obiekt. Firma nadal produkuje sake do dziś.


Historia przedstawiona w Glass Mask jest związana z regionem Kansai. Miuchi początkowo zainspirowała się do napisania opowieści o Karmazynowej Bogini, kiedy odwiedziła Kobe w ramach wsparcia dla regionu po trzęsieniu ziemi. Uderzyło ją zdjęcie starej śliwy, kiedy zobaczyła, kiedy odwiedziła swój pierwszy browar. Drzewo wydało jej się podobne do posągu Bodhisattwy, który stanowił podstawę postaci Karmazynowej Bogini. W opowieści postać bóstwa pojawia się, aby uleczyć zrujnowany świat.


Miuchi tak skomentowała współpracę: „Sztuka robienia sake zbiera błogosławieństwa naturalnego świata, takie jak słońce, powietrze, ziemia i woda. Jest to ważny święty rytuał od czasów Yamato. Dlatego chciałam, aby Karmazynowa Bogini była reprezentowana przez wysokiej klasy sake, która czci bogów i ceni ziemskie błogosławieństwa „ryżu” i „wody”. Sake to esencja błogosławieństw świata naturalnego, a także esencja kultury japońskiej. W tym sensie mam nadzieję, że będziecie mogli uczestniczyć w tym dobru, myśląc o nim jako o symbolu powrotu do natury, a także uznania dla niej ”.


Sake, które jest w całości produkowane w prefekturze Hyogo, kosztuje 2800 jenów (27 $) za butelkę. Można go kupić w sklepie internetowym browaru lub w sklepie stacjonarnym.


W Glass Mask Maya Kitajima i Ayumi Himekawa są młodymi, aspirującymi aktorkami teatralnymi, które chcą zagrać w „The Crimson Goddess”. Doświadczona aktorka Chigusa Tsukikage pomaga im zostać jej następczynią w roli głównej. Spektakl zainspirował adaptację „twórczej opery” w świecie rzeczywistym oraz adaptację shinsaku Noh (współczesna sztuka Noh)

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com