TYDZIEŃ Z KAONASHI - FILM cz. II

31. Dennis Quaid (Był sobie pies 2) i Virginia Madsen (Prezenty z nieba) dołączyli do obsady American Underdog: The Kurt Warner Story. Gwiazdą obrazu jest Zachary Levi.


Film opowie o długiej drodze sportowca na szczyt - od sprzedawcy w prowincjonalnym supermarkecie po rozgrywającego, który dwukrotnie zdobył tytuł najbardziej wartościowego gracza NFL.


Quaid wcieli się w trenera drużyny St. Louis Rams, a Madsen matkę Kurta Warnera. W obsadzie są również: Anna Paquin, Ser'Darius Blain, Adam Baldwin, Bruce McGill, Danny Vinson, Chance Kelly, Hayden Zaller

32. Wręczono nagrody Lumieres, czyli francuskie Złote Globy. Najlepszym filmem został uznany Les choses qu'on dit, les choses qu'on fait. Po dwie nagrody powędrowały do twórców My dwie i Lato '85

33. Nie żyje Anthony Rhulen, producent takich filmów jak O-Otello i Efekt motyla. Miał 51 lat. Bezpośredniej przyczyny śmierci nie ujawniono podając jedynie, że ma to związek z jego uzależnieniem

34. Piosenkarka Ledisi wcieli się w legendę muzyki gospel Mahalię Jackson w filmie Remember Me: The Mahalia Jackson Story. Columbus Short zagra Marthina Luthera Kinga Jr.

35. Justin Lader szykuje film inspirowany niezwykłą historią konfliktu sąsiedzkiego dwóch miliarderów mieszkających na Bahamach: Petera J. Nygarda i Louisa Bacona. Zaczęło się od zwrócenia uwagi o hałas, a skończyło na oskarżeniach Nygarda, potentata modowego, o seks z nieletnimi dziewczętami i wymuszenia rozbójnicze

36. Kolejna powieść Dona DeLillo (Cosmopolis) doczeka się ekranizacji. Tym razem chodzi o Librę, w której pisarz prezentuje własną wizję zdarzeń prowadzących do zabójstwa Johna F. Kennedy'ego. Projekt planowany jest jako serial dla Spectrum Originals

37. Alisha Boe zagra u boku Julianne Moore i Finna Wolfharda w filmie When You Finish Saving The World będącym debiutem Jesse'ego Eisenberga. To opowieść rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad, która skupi się na relacji matki z synem

38. Jak wiemy, Rachel Brosnahan i Benedict Cumberbatch zagrali wspólnie w filmie Ironbark, który zadebiutował na festiwalu Sundance w 2020 roku. W międzyczasie projekt zmienił tytuł - na The Courier - i doczekał się daty pemiery - to 19 marca 2021 roku. A teraz możecie zobaczyć zdjęcia z zimnowojennego thrillera. Jak Wam się podobają?

Jest to opowieść o brytyjskim biznesmenie i inżynierze, który w trakcie zimnej wojny pomógł CIA przy rozpracowywaniu sowieckiego programu nuklearnego. Wynne oraz jego rosyjski informator Penkowski (pseudonim Ironbark) dostarczyli kluczowe informacje, które pomogły zakończyć bezkrwawo kryzys kubański.


Za kamerą stoi Dominic Cooke (Na plaży Chesil)

39. CO W DUSZY GRA: a) Najnowsza animacja studia Pixar, Co w duszy gra, zbiera świetne recenzje i cieszy się estymą widzów. Niestety, jej premiera nie okazała się wolna od kontrowersji. Chodzi o dubbing na europejskich rynkach, gdzie w czarnych bohaterów wcielają się biali aktorzy.


Zarzuty dotyczą takich krajów jak Dania i Portugalia oraz odtwórców postaci głównego bohatera, Joego, w oryginale zagranego przez Jamiego Foxxa. W Danii aktor Nikolaj Lie Kaas odpiera na Facebooku zarzuty wściekłych fanów: "Moje podejście jest proste. Dostaje zadanie, a widz powinien pozwolić mi je wykonać najlepiej, jak potrafię". W Portugalii pod petycją o re-casting podpisało się już 17 tysięcy widzów. Jako przykład właściwego podejścia do tematu podawana jest Francja, gdzie pierwszym wyborem ekipy odpowiedzialnej za przekład był aktor Omar Sy.


New York Times zwraca uwagę, że animacja Pixara jest pod tym względem filmem wyjątkowo delikatnym i istotnym - jako że portretuje środowisko czarnych jazzmanów oraz zogniskowaną wokół niego kulturę, powinien stać się przykładem. Z drugiej strony, nie brakuje głosów, że zarzuty są absurdalne i nie każdy kraj może pochwalić się całym wachlarzem zróżnicowanych rasowo aktorów, w dodatku na najwyższym poziomie dubbingowego rzemiosła.


Przypomnijmy: W Co w duszy gra śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie o wielkim jazzie nie spełni się i coraz częściej pyta o sens życia. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad istotą egzystencji, definicją duszy i oczywiście - jazzem.


Film zadebiutował na platformie streamingowej Disney+ 25 grudnia

b) Co w duszy gra, animacja Pixara, która w Boże Narodzenie zadebiutowała na Disney+, była najchętniej odtwarzanym tytułem na platformach VOD. Dane za tydzień 21–27 grudnia 2020 roku pokazują, że film odtwarzano przez 1,669 milionów minut. Tym samym produkcja pobiła rekord należący do tej pory do Biura, które na Netfliksie oglądano łącznie przez 1,435 milionów minut.


Wśród najchętniej oglądanych tytułów w świątecznym tygodniu znalazł się jeszcze tylko jeden tytuł należący do Disney+. Był nim Mandalorian, którego drugi sezon zadebiutował na platformie w październiku ubiegłego roku. Pozostałe miejsca zajęły produkcje dostępne na Netfliksie, m.in. Bridgertonowie i Niebo o północy. Pełny ranking.


Co w duszy gra opowiada o losach Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania "Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?".

Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno

40. W ubiegłym roku mieliśmy zobaczyć reboot/sequel cyklu Piła z Chrisem Rockiem w roli głównej. Pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany. Teraz magazyn "Empire" przypomina, że Spirala: Nowy rozdział serii Piła ma trafić do kin w maju tego roku.


Przypomnienie ma formę nowego zdjęcia z filmu.


W Spirali młody arogancki detektyw Ezekiel Banks i jego nowy policyjny partner prowadzą śledztwo w sprawie sadystycznych morderstw, które przypominają serię krwawych zbrodni sprzed lat. Przekonany o swojej przenikliwości Zeke nie zdaje sobie sprawy, że krok po kroku daje się wciągnąć w wyszukaną i przemyślaną grę. W szalonym umyśle mordercy zrodził się plan tak okrutny, że nawet policyjni weterani nie wyobrażają sobie tego, co nadchodzi

41. Magazyn "Empire" zaprezentował nowe zdjęcie z filmu Halloween zabija. Wy możecie je obejrzeć w dwóch wariantach poniżej:

Halloween zabija jest drugą częścią nowej trylogii stanowiącej bezpośrednią kontynuację kultowego slashera Johna Carpentera sprzed 40 lat. Fabuła ignoruje to, co wydarzyło się w kolejnych częściach, dzięki czemu znów będziemy mogli obejrzeć na ekranie takie postaci jak: Siostra Marion czy Tommy Doyle

42. Przypomnienie o Nagrodach Filmwebu 2021

43. Josh Hartnett (Pearl Harbor, Helikopter w ogniu) zagra w najnowszym filmie Guya Ritchiego pt. Five Eyes. Projekt zapowiadany jest jako thriller szpiegowski, a w obsadzie są już: Jason Statham, Cary Elwes i Aubrey Plaza. Realizację filmu finansuje studio Miramax.


Hugh Grant również prowadzi rozmowy w sprawie dołączenia do obsady filmu Five Eyes. Aktor niedawno wystąpił u Ritchiego w filmie Dżentelmeni.


Statham wcieli się w agenta wynajętego przez międzynarodową organizację szpiegowską. Jego zadaniem jest powstrzymanie sprzedaży śmiertelnej broni, która może zaburzyć porządek na świecie. Do pomocy zostaje mu przydzielony technologiczny ekspert z CIA. Niedobrana para wspólnie wyrusza na misję zinfiltrowania handlującego bronią miliardera.


Scenariusz napisali Ivan Atkinson i Marn Davies.


W przygotowaniu jest jeszcze jeden film napisany i wyreżyserowany przez Guya Ritchiego – Wrath of Man. W nim również zobaczymy Jasona Stathama i Josha Hartnetta. Będzie to remake francuskiego filmu z 2004 roku pt. Konwojent Nicolasa Boukhriefa

44. Zmarł 21 stycznia Henryk Jerzy Chmielewski, znany pod pseudonimem "Papcio Chmiel". Polski grafik, rysownik i publicysta, twórca serii komiksowej Tytus, Romek i A'Tomek miał 97 lat.


Henryk Jerzy Chmielewski urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie w kamienicy przy ul. Nowomiejskiej. Budynek został zniszczony w 1944 roku, a po wojnie na jego miejscu zrekonstruowano Barbakan - stąd tytuł wydanej w 1999 roku autobiografii Chmielewskiego Urodziłem się w Barbakanie. W 1943 roku przyszły "Papcio Chmiel" został żołnierzem Armii Krajowej, przyjmując pseudonim "Jupiter". Brał udział w Powstaniu Warszawskim. Karierę graficzną rozpoczął jeszcze w wojsku. Po wojnie zaczął pracować dla magazynów "Świat przygód" i "Świat Młodych". W latach 1955-1956 studiował na Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie na Wydziale Grafiki.


Był autorem kontynuacji serii komiksowej Sierżant King z królewskiej konnicy (1947) oraz autorskich komiksów Półrocze bumelanta (1951) i Witek sprytek (1955–1956).


"Papcio Chmiel" został wyróżniony m.in. Orderem Uśmiechu, Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Największą sławę przyniosła Chmielewskiemu seria Tytus, Romek i ATomek, którą zaczął tworzyć w 1957 roku. Jej bohaterami byli dwaj harcerze oraz szympans, którego próbowali "uczłowieczyć" chłopcy. Do lat 80. ich przygody ukazywały się w "Świecie Młodych". W 1966 opublikowano pierwsze albumowe wydanie: był to komiks Tytus, Romek i A'Tomek. Księga pierwsza: Tytus zostaje harcerzem. W sumie ukazało się 31 "ksiąg" oraz szereg osobnych wydawnictw z Tytusem w roli głównej. Seria rozeszła się w łącznym nakładzie 11 mln egzemplarzy.

W latach 1989-1990 powstały dwa odcinki serialu animowanego Tytus, Romek i A'Tomek. Reżyserem pierwszego był Krzysztof Giersz, a drugiego - Waldemar Szajkowski. W 2002 roku premierę miał animowany film pełnometrażowy Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń, w którym głosu Tytusowi użyczył Marek Kondrat. Reżyserował Leszek Gałysz. W 2005 roku wydano grę komputerową Tytus, Romek i A'tomek.


Postacie Papcia Chmiela przez jakiś czas były twarzami Media Markt

45. Niedawno Warner Bros. zaskoczyło wszystkich przyspieszając datę premiery widowisk Godzilla vs. Kong. Zamiast w maju Amerykanie zobaczą go pod koniec marca (26 marca). A to oznacza, że w końcu zaczęła się kampania promocyjna. Film zadebiutuje 26 marca w kinach (w tym IMAX), a jednocześnie będzie transmitowany w serwisie streamingowym HBO Max.


Na pierwszy ogień poszedł oficjalny plakat widowiska powyżej.


Pełny zwiastun.


Godzilla vs. Kong w Stanach Zjednoczonych trafi jednocześnie do wybranych kin i na platformę HBO Max.


Warner Bros. i Legendary osiągnęły porozumienie na początku tego miesiąca co do sposobu wypuszczenia filmu. Warner Bros. ogłosił na początku grudnia, że ​​zamierza wypuścić Godzilla vs. Kong i 17 innych filmów w 2021 roku w sieci w HBO Max i jednocześnie w kinach. Tydzień później, portal Deadline, poinformował, że Legendary Entertainment wysłała listy prawne do Warner Bros. dotyczące planu wydania.


The Hollywood Reporter poinformowało 26 listopada, że ​​Netflix zaoferował zakup praw do transmisji strumieniowej dla Godzilla vs. Kong za 225 mln $ lub więcej.

Firmy opisują historię filmu:


W czasach, gdy potwory chodzą po Ziemi, walka ludzkości o jej przyszłość stawia Godzillę i Konga na kolizyjnym kursie, w którym dwie najpotężniejsze siły natury na planecie zderzają się w spektakularnej walce na wieki. Gdy Monarch wyrusza na niebezpieczną misję na nieznanym terenie i odkrywa wskazówki dotyczące pochodzenia Tytanów, ludzki spisek grozi wymazaniem stworzeń, zarówno dobrych, jak i złych, z powierzchni ziemi na zawsze.


Warner Bros. Pictures planuje dystrybucję filmu na całym świecie poza Japonią w 2D i 3D, a także w kinach IMAX. Toho Co., LTD. będzie dystrybuować film w Japonii.


Aktor Shun Oguri (Live-Action Gintama, Gokusen, Hana Yori Dango) zadebiutuje w Hollywood jako „ważna rola” w filmie. W potwierdzonej obsadzie znaleźli się również Julian Dennison (Deadpool 2), Millie Bobby Brown (Stranger Things), Brian Tyree Henry (Atlanta), Demian Bichir (Zakonnica), Eiza González (Baby Driver), Alexander Skarsgård (Wielkie kłamstewka), Rebecca Hall (Prestiż, Iron Man 3), Jessica Henwick (Iron Fist), Kyle Chandler (Wilk z Wall Street, Manchester by the Sea) i Lance Reddick (Bosch, John Wick). The Hollywood Reporter wcześniej informował, że Van Marten (Avengers: Infinity War) i Ziyi Zhang (Przyczajony tygrys, ukryty smok) są częścią obsady.


Reżyserem filmu jest Adam Wingard (Death Note, Gość, Następny jesteś ty).


Legendary Entertainment utworzyło pokój scenarzystów, którym przewodził Terry Rossio (filmy Piraci z Karaibów), aby napisać scenariusz nowego filmu w marcu 2017 roku. Inni scenarzyści zaangażowani w scenariusz to Patrick McKay, JD Payne (Star Trek Beyond), Lindsey Beer, Cat Vasko, TS Nowlin (Więzień labiryntu), Jack Paglen (Transcendencja) i J. Michael Straczynski (Babylon 5).


Legendary uzyskał licencję na prawa do filmu Godzilla w 2010 roku i wyprodukował film Godzilla z 2014 roku Garetha Edwardsa. Film został otwarty w Stanach Zjednoczonych w maju 2014 roku i zarobił na całym świecie ponad 500 mln $. Kontynuacja, Godzilla: Król Potworów, została otwarta 22 maja 2019 roku

46. Michael Douglas przygotowuje się do powrotu do uniwersum Marvela. Aktor potwierdził właśnie, że premierę widowiska Ant-Man and the Wasp: Quantumania zaplanowano na 2022 rok.


Aktor opublikował na Instagramie zdjęcie siebie w roli Hanka Pyma z podpisem: Pora zapuścić bródkę... Hank Pym wraca! Premiera Ant-Man and the Wasp: Quantumania w 2022!


Dotychczas jedynie spekulowano, że nowy film o Ant-Manie może pojawić się w 2022 roku - data premiery nie była oficjalnie potwierdzona.


W filmie powrócą Michelle Pfeiffer, Paul Rudd i Evangeline Lilly. Pojawią się też Kathryn Newton jako Cassie Lang oraz Jonathan Majors jako Kang Zdobywca. Reżyseruje Peyton Reed

47. Jak donosi dziennik "Wall Street Journal", Christopher Nolan nie zamierza dłużej pracować z wytwórnią Warner Bros. Decyzja reżysera ma związek z nowymi planami dystrybucyjnymi studia, które w 2021 roku wprowadzi wszystkie swoje filmy w tym samym czasie do kin i na platformę streamingową HBO Max.


W grudniu Nolan udzielił wywiadu, w którym bez ogródek skrytykował nową politykę Warnera. Wielu z największych filmowców i wiele z największych gwiazd poszło spać, myśląc, że pracują dla najlepszego studia filmowego. Obudziwszy się odkryli jednak, że pracują dla najgorszego serwisu streamingowego - mówił reżyser - Studio Warner Bros. miało niezwykłą machinę pozwalającą wypuszczać filmy w świat, zarówno do kin i domów. Właśnie ją rozmontowują. Nawet nie rozumieją, co tracą. Ich decyzja nie ma sensu ekonomicznego. Nawet najzwyklejszy inwestor z Wall Street widzi różnicę między zaburzeniem a dysfunkcją.


Nolan i Warner Bros. współpracują ze sobą od blisko 20 lat. Brytyjski reżyser nakręcił dla studia szereg megahitów: trylogię Mroczny Rycerz, Incepcję, Interstellar oraz Dunkierkę. Ich ostatnim wspólnym przedsięwzięciem było łączące elementy widowiska science fiction i szpiegowskiego dreszczowca Tenet. Realizacja filmu kosztowała ponad 200 milionów dolarów. Do tego doszły dziesiątki milionów wydanych na promocję. Pierwotnie produkcja miała trafić na ekrany 17 lipca 2020, ale z powodu pandemii koronawirusa jego premierę przesunięto na koniec sierpnia. W Stanach Zjednoczonych Tenet zarobił 53,8 mln $. Wpływy z zagranicznych kin wyniosły 293,3 mln. Dla porównania poprzednie dzieło reżysera – kosztująca o połowę mniej Dunkierka – zgarnęło na całym świecie w 2017 roku 526 milionów

48. Sony zrezygnowało z kinowej dystrybucji animacji Połączeni wyprodukowanej przez twórców Lego Przygody Phila Lorda i Christophera Millera. Obraz został odsprzedany platformie Netflix.


Netflix otrzymał prawa na cały świat z wyjątkiem Chin. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że animacja zmieniła tytuł. Teraz brzmi on The Mitchells vs. The Machines.


Katie Mitchell, utalentowana nastolatka, dostaje się do wymarzonej szkoły filmowej i wprost nie może się doczekać, aż wyfrunie z rodzinnego gniazda i zacznie swą wielką przygodę. Jej ojciec, Rick, postanawia odwieźć córkę na uczelnię; co więcej, uznaje, że wspólna rodzinna podróż będzie wspaniałą okazją do celebracji rodzinnych więzów. Być może ostatni raz w takiej formie. Do Katie i Ricka dołącza więc optymistycznie nastawiona do świata Linda (mama Katie i żona Ricka), Aaron, brat Katie, oraz ich wspólny pies. Ale plan Mitchellów gwałtownie się zmienia, kiedy w świecie technologii dochodzi do rewolucji. Smartfony to już przeszłość, choć niełatwo się od niej uwolnić, teraz czas na spersonalizowane roboty, które właśnie opanowały świat. Z pomocą dwóch nieco uszkodzonych robotów Mitchellowie staną przed wielkim wyzwaniem - będą zmuszeni zostawić za sobą osobiste problemy, aby ocalić siebie i świat.


Animacja miała trafić do kin w ubiegłym roku. Plany pokrzyżował oczywiście COVID-19


49. Jim Gaffigan (Tesla) wcieli się w rolę Pana Smee - prawej, hmm, ręki Kapitana Haka w aktorskiej wersji Peter Pan and Wendy.


Film jest baśniowym widowiskiem Disneya inspirowanym animacją tego studia Piotruś Pan. Za kamerą stanie David Lowery (Ghost Story). Wcześniej angaż otrzymali: Alexander Molony jako Piotruś Pan, Ever Anderson jako Wendy, Jude Law jako Kapitan Hak oraz Yara Shahidi w roli Dzwoneczka.


Piotruś Pan - chłopiec, który nie chciał dorosnąć - to ulubiony bohater opowieści na dobranoc Wandy, Janka i Michasia. Gdy zabiera ich do magicznej krainy Nibylandii, w której dzieciństwo trwa wiecznie, rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Dzięki Dzwoneczkowi i cudownemu proszkowi wszyscy mogą latać i przeżywać niezapomniane przygody, których kulminacyjnym punktem jest ostateczne starcie Piotrusia z jego największym wrogiem - złym Kapitanem Hakiem.


Wcześniej w rolę nieporadnego, ale lojalnego Smee wcielali się Bill Thompson (animacja) oraz Bob Hoskins (Hook Spielberga (ta adaptacja doczekała się też gry arcade))

50. Top 10 filmów biograficznych wg Filmwebu (Amadeusz na 1. miejscu)

51. Epic Games, studio odpowiedzialne za hit Fortnite, rozszerza działalność i zajmie się produkcją filmu animowanego Gilgamesh. Obraz inspirowany będzie "Eposem o Gilgameszu" z końca III tysiąclecia p.n.e.

52. Nie żyje Nathalie Delon (pl). Francuska aktorka znana z filmu Samuraj miała 79 lat. Zmarła 21 stycznia

53. Garret Dillahunt dołączył do obsady thrillera Ambulance, którego gwiazdami są Jake Gyllenhaal i Yahya Abdul-Mateen II. Obraz będzie amerykańskim remakiem duńskiego Ambulancen. Oryginał był opowieścią o dwóch braciach, którzy w akcie desperacji postanawiają napaść na bank. Akcja nie powodzi się i bracia zmuszeni są porwać ambulans wraz z osobami znajdującymi się w nim. Im trudniejsza robi się sytuacja, tym większe rysy pojawiają się na relacji między rodzeństwem. Za kamerą stanie Michael Bay

54. Nie żyje Rémy Julienne. Francuski mistrz motocrossowy przez wiele lata pracował jako kaskader m.in. przy Włoskiej robocie i filmach o Jamesie Bondzie. Miał 90 lat. Zmarł 21 stycznia

55. Drew Van Acker, Alicia Silverstone i Stephen Moyer zagrają główne role w thillerze sf SHTF. Jest to opowieść o ojcu i synu, którzy po apokaliptycznej katastrofie zbudowali sobie bezpieczną przystań na uboczu świata. Ich harmonię niszczy pojawienie się nieznajomej kobiety

56. Paramount Animation bierze się za ekranizację serii książek Thomasa Wheelera C.O.S.M.O.S. Projekt określany jest jako mieszanka Facetów w czerni, Willy'ego Wonki i Autostopem przez galaktykę. Pierwszy tom - The Doomsday Vault - będzie miał swoją premierę w marcu przyszłego roku

57. Nie żyje John Aldred. Dźwiękowiec dwukrotnie nominowany do Oscarów (Anna tysiąca dni, Maria, królowa Szkotów), który współpracował z Chaplinem, Hitchcockiem, Kubrickiem, miał 99 lat. Zmarł 15 grudnia 2020 roku

58. Prawdziwa niespodzianka dla polskich widzów, którzy kochają lokalne produkcje! Premiera czwartej odsłony najpopularniejszej rodzimej love story po raz pierwszy odbędzie się nie w kinie, a w serwisie VOD. Wyczekiwane przez milionów Polaków Listy do M. 4 zadebiutują już 1 lutego na Playerze!


Listy do M. to najbardziej znana polska komedia romantyczna. Miliony fanów czekały na okres świąteczny, wiedząc, że przyniesie on kolejną odsłonę ich ulubionego filmu. Tak miało być również tej zimy. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany. Player postanowił jednak nie zawieść oczekiwań polskich widzów. Zamiast czekać do końca 2021 r., Listy do M. 4 będzie można obejrzeć już 1 lutego! Tradycyjna premiera kinowa została zastąpiona debiutem online – wyłącznie na www.player.pl .


Listy do M. 4 to dalsze losy ulubionych bohaterów, które tradycyjnie splatają się tuż przed Bożym Narodzeniem. Okres przedświąteczny przyniesie kolejne zawirowania w życiu Melchiora, Szczepana, Kariny i Wojciecha. Co dalej ze związkiem Karoliny i Filipa? Czy "Rudolfowi" uda się uciec od własnej przeszłości? Jaką rolę odegrają w tych burzliwych perypetiach nowi bohaterowie, których widzowie poznają w kolejnej odsłonie megahitu? Nieoczekiwane zauroczenie, bezinteresowni nieznajomi czy nieplanowane spotkania sprawią, że nasi bohaterowie na nową odkryją magię świąt!


Reżyserem filmu jest Patrick Yoka. Na ekran powracają Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Danuta Stenka, Borys Szyc, Magdalena Różczka, Wojciech Malajkat, Izabela Kuna, Weronika Wachowska, Mateusz Winek oraz Michał Zieliński. Do obsady zaproszono również plejadę nowych gwiazd m.in.: Magdalena Boczarska, Cezary Pazura, Rafał Zawierucha, Vanessa Aleksander, Barbara Wrzesińska, Stanisław Brudny, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Anna Smołowik, Cezary Kosiński, Monika Pikuła. Za scenariusz odpowiadają Marcin Baczyński oraz Mariusz Kuczewski. Producentem filmu jest TVN Grupa Discovery.


Czwarta część kultowej sagi zadebiutuje na Playerze, który proponuje bogactwo polskiego kontentu. Film zasili ofertę pakietu "START VOD", co oznacza, że dotychczasowi subskrybenci automatycznie otrzymają dostępu do tytułu. Natomiast dla nowych użytkowników platforma przygotowała specjalną promocję - pakiet START VOD Playera za pół ceny w lutym. Premiera w Playerze jest odpowiedzią i naturalną konsekwencją zmian, które zachodzą na rynku mediów

59. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w listopadzie tego roku na ekrany kin trafi kolejne widowisko MCU. Eternals bazować będzie na cyklu, który stworzył Jack Kirby w 1976 roku, kiedy wrócił do Marvela po pracy dla DC Comics. Tytułowi Eternals to jedna z dwóch ras ludzi stworzona przez Celestials (drugą byli Deviants). Zostali strażnikami życia inteligentnego na Ziemi. Dla zwykłych śmiertelników Eternals byli bogami.


Jako że historie przedstawione w różnych cyklach łączą się, poza nowymi postaciami będziemy mieli okazję spotkać także znanych nam już bohaterów. Jednym z nich ma być Thanos.

Informacje o jego powrocie potwierdził Jim Starlin, amerykański scenarzysta i komiksiarz, który stworzył postać Thanosa. Warto jednak zaznaczyć, że akcja Eternals ma się toczyć po wydarzeniach przedstawionych w widowisku Avengers: Koniec gry. Jeśli więc twórcy nie planują wskrzesić złoczyńcy, wydaje się mało prawdopodobne, aby Thanos miał ponownie namieszać – pojawi się raczej w retrospekcjach lub wspomnieniach tytułowych Przedwiecznych, z którymi zresztą był blisko związany w komiksach.


Przypomnijmy: Thanos to syn dwojga Przedwiecznych, Alarsa i Sui-San, zaś jego bratem jest Starfox. Skąd zatem potworny wygląd bohatera, wyraźnie odróżniający go od innych przedstawicieli rasy? Wśród jego przodków znajdowali się także przedstawiciele Dewiantów. Ponieważ saga Eternals liczy sobie tysiące lat, z pewnością nie zabraknie okazji do spotkań z Thanosem. Niewykluczone, że będziemy mieli okazję poznać bohatera w czasach jego młodości, zanim stał się tyranem i ludobójcą.


Reżyserką Eternals jest Chloé Zhao (Jeździec, Nomadland). Gwiazdami widowiska są m.in. Angelina Jolie, Salma Hayek i Kit Harington.


Jeśli poszukujecie więcej informacji na temat bohaterów uniwersum Marvela, zajrzyjcie do naszej bazy postaci i bazy światów

60. Jak podaje "The Wall Street Journal" Netflix i Apple składały kuszące oferty kupna praw do dystrybucji widowiska Top Gun: Maverick. Paramount Pictures jednak wszystkie je odrzucił.


Decyzja studia może zaskakiwać. Paramount borykał się z problemami finansowymi jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. W ostatnich latach więc bez skrupułów wyprzedawał swoje tytuły platformom streamingowym. Taki los spotkał m.in.: Paradoks Cloverfield, Anihilację, Gołąbeczki, Proces Siódemki z Chicago, Beverly Hills Cop 4, Coming 2 America, The United States vs. Billie Holiday i The Tomorrow War.


Najwyraźniej Paramount Pictures musi wierzyć w kinowy sukces widowiska, skoro mimo propozycji ze strony Netfliksa i Apple'a tym razem powiedział "nie". Choć szczegółów ofert nie znamy, to prawdopodobne wydaje się, że mogło w grę wchodzić nawet kilkaset milionów dolarów. Ostatnio Amazon kupił The Tomorrow War za 200 milionów

61. Cynthia Erivo (Źle się dzieje w El Royale) dołączyła do grona jurorów tegorocznej edycji festiwalu Sundance. Aktorka będzie towarzyszyć m.in. Raúlowi Castillo (Atypowy). Ze względu na pandemię koronawirusa impreza, która rozpocznie się 28 stycznia i potrwa do 3 lutego, częściowo odbędzie się zdalnie. Jurorzy będą oglądać filmy online i debatować za pośrednictwem internetowych aplikacji takich jak Zoom. Ich decyzje zostaną ujawnione 2 lutego podczas ceremonii, która także odbędzie się online.


Poniżej przedstawiamy najważniejszych spośród 22 jurorów.


Jury sekcji fabularnej filmów amerykańskich:

Cynthia Erivo – aktorka filmowa i teatralna, a także piosenkarka. Ma na koncie nominacje do najważniejszych nagród, m.in. Tony, Emmy, Grammy, Złotego Globu i Oscara. Popularność przyniosły jej role w Źle się dzieje w El Royale i emitowanym na HBO serialu Outsider. W marcu tego oku na National Geographic trafi trzeci sezon serii Geniusz, w którym Erivo wcieli się w królową soulu Arethę Franklin.


Hanya Yanagihara – amerykańska pisarka i dziennikarka, autorka powieści Ludzie na drzewach i Małe życie.


Jury sekcji fabularnej filmów międzynarodowych:

Zeynep Özbatur Atakan – producentka z Istambułu. Współpracowała z Nuriego Bilge Ceylanem przy takich filmach jak Trzy małpy, Pewnego razu w Anatolii czy nagrodzony Złotą Palmą Zimowy sen.


Isaac Julien – brytyjski artysta, którego filmy były pokazywane na festiwalach w Cannes, Berlinie, a także nowojorskim MoMA.


Daniela Vega – chilijska aktorka znana z roli w nagrodzonej Oscarem Fantastycznej kobiecie. Pierwsza transgenderowa kobieta, która wręczyła nagrodę na rozdaniu Oscarów. W 2018 roku magazyn "Time" umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata.


Przypominamy, że jednym z filmów biorących udział w konkursie międzynarodowym jest Prime Time, czyli debiut Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią i Magdaleną Popławską w rolach głównych. Polska premiera zaplanowana jest na jesień 2021 roku.


Pełna lista jurorów

62. Jonathan Pryce, Samantha Morton i Tom Felton zagrają główne role w opartym na faktach dramacie Save the Cinema. Zdjęcia do filmu, którego akcja toczy się w latach 90. XX wieku, powstają w Walii.


Główną bohaterką jest Liz Evans, fryzjerka, która w 1993 roku stanęła na czele kampanii mającej na celu uratować przed zamknięciem kino w niewielkiej walijskiej miejscowości Carmarthen. Wraz z ówczesnym burmistrzem miasteczka dziewczyna zwróciła się o pomoc do samego Stevena Spielberga, oferując mu możliwość zorganizowania specjalnej premiery Parku Jurajskiego.

Reżyserką projektu jest Sara Sugarman (Sid i Nancy). Premiera zaplanowana jest na koniec 2021 roku

63. Już od 24 stycznia w HBO GO widzowie, którzy mają ochotę na zawiłą intrygę, mogą zobaczyć Kłamstwo doskonałe - historię wytrawnego oszusta z Helen Mirren i Ianem McKellenem w rolach głównych.


Zawodowy oszust Roy Courtnay (McKellen) nie może uwierzyć własnemu szczęściu, kiedy poznaje w internecie dobrze sytuowaną wdowę Betty McLeish (Mirren). W miarę jak Betty otwiera przed nim swój dom i wpuszcza go do swojego życia, Roy z zaskoczeniem odkrywa, że mu na niej zależy. Uczucie sprawia, że musi umiejętnie balansować na granicy prawdy i kłamstwa, a rutynowy szwindel okazuje się najtrudniejszym w jego życiu

64. Nie żyje Walter Bernstein. Był scenarzystą nominowanym do Oscara za film Figurant i do BAFTA za Jankesów. Był członkiem partii komunistycznej, przez co w latach 50. oficjalnie nie mógł pracować w Hollywood. Miał 101 lat. Zmarł 23 stycznia

65. Nie żyje Perry Botkin Jr. Kompozytor nominowany był do Oscara za Szkołę kowbojów i zdobył Grammy za utwór Nadia's Theme, który powstał na potrzeby filmu Szkoła kowbojów, później wykorzystywany był w operze mydlanej Żar młodości, ale światową popularność zyskał w 1976 dzięki olimpijce Nadii Comăneci. Artysta miał 87 lat. Zmarł 18 stycznia

66. Jeśli czekacie na Indianę Jonesa 5, ta informacja z pewnością Was zainteresuje. Choć sytuacja po niespodziewanej rezygnacji Stevena Spielberga ze stanowiska reżysera została opanowana, do tej pory niewiele wiedzieliśmy na temat produkcji.


Nieco światła na szczegóły projektu rzucił James Mangold (Spacer po linie, Le Mans '66), który zastąpił Stevena Spielberga na reżyserskim krześle. W tweeterowym wpisie zdradził, że akcja wszystkich produkcji, nad którymi obecnie pracuje, toczy się w tej samej dekadzie. Oznaczałoby to, że piąta część przygód legendarnego archeologa będzie rozgrywać się w latach 60. Oryginalny wpis.


Ostatnią częścią przygód słynnego archeologa jest jak na razie Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, którego akcja rozgrywała się w latach 50. Indiana Jones 5 zaplanowany jest jako początek serii spin-offów i sequeli.


Premiera zaplanowana jest na 29 lipca 2022 roku

67. (Amerykański Box Office z 25 stycznia): W amerykańskim box offisie wciąż straszą pustki. Do zwycięstwa wystarczyło niewiele ponad 2 mln dolarów. Tyle właśnie zarobił podczas trzeciego weekendy The Marksman z Liamem Neesonem w roli głównej.


Na specjalną uwagę zasługuje animacja Krudowie 2: Nowa era, która mimo dziewięciu tygodni na liście i możliwości obejrzenia jej bez wychodzenia z domu wciąż utrzymuje się na podium. Walkę o pierwsze miejsce przegrała zaledwie o 200 tysięcy dolarów. Sprzedaje się też lepiej od Wonder Woman 1984, która jest obecna w kinach o cztery tygodnie krócej.


Ogólnie wyniki niemal wszystkich filmów pozostały na podobnym poziomie co przed tygodniem. A w przypadku Wojny z dziadkiem zanotowaliśmy nawet wzrost wpływów.


W pierwszej dziesiątce pojawiła się tylko jedna nowość, ale nie zainteresowała widzów. Przyjaciel domu miał swoją światową premierę na festiwalu w Toronto w 2019 roku. I choć w obsadzie są Dakota Johnson, Gwendoline Christie, Jason Segel oraz Casey Affleck, to przez wiele miesięcy nikt nie był zainteresowany pokazaniem go amerykańskiej publiczności. Kiedy w końcu to nastąpiło, obraz zarobił zaledwie 250 tys. dolarów, co dało dopiero ósme miejsce.


Cała pierwsza dziesiątka


(Światowy Box Office z 25 stycznia): Po raz pierwszy od miesiąca na szczycie zagranicznego zestawienia box office'u znalazła się produkcja z Ameryki. Co w duszy gra dokonało tego dzięki udanym premierom w Rosji (3,3 mln dolarów w cztery dni) i Korei Południowej (3,5 mln dolarów w pięć dni. W przypadku Rosji było to otwarcie lepsze o 78% od tego, jakie uzyskała Mulan. W przypadku Korei start był o 181% lepszy od Mulan i o 164% lepszy niż Naprzód.


Weekendowe wpływy Co w duszy gra szacujemy na 8,8 mln dolarów. Obraz pokazywany jest jednak tylko w 13 krajach, ponieważ w innych kina są zamknięte lub też animację można obejrzeć na Disney+. Łącznie na koncie produkcji jest 71,2 mln dolarów.


Na drugim miejscu wylądowała nowość z Chin, komedia romantyczna "大红包" (Big Red Envelope). Obraz po trzech dniach wyświetlania ma na koncie 7,8 mln dolarów. Jest to pierwszy chiński numer jeden z wynikiem poniżej 10 milionów do połowy listopada, kiedy to Jin Gang Chuan (The Scarifice) wygrał z kwotą 9,2 mln dolarów.


Podium kompletuje Song Ni Yi Duo Xiao Hong Hua (A Little Red Flower). Obraz zarobił w miniony weekend 6,9 mln dolarów. Dzięki temu łączne wpływy wynoszą już 197,3 mln dolarów.


Oczko niżej niż przed tygodniem wylądował Chai Dan Zhuan Jia 2 (Shock Wave 2). Widowisko katastroficzne zgarnęło kolejne 6,2 mln dolarów. W sumie zarobiło już 175,6 mln dolarów.


Ubiegłotygodniowy lider - kollywoodzki hit Master - prawdopodobnie spadł na piątej miejsce. Oficjalne wyniki filmu nie są na razie znane, ale z pojawiających się w sieci szacunków można wywnioskować, że w weekend zarobił ok. 3,5 mln dolarów. Jego łączne wpływy przekroczyły już 30 milionów dolarów. Większość z tej kwoty (ok. 24 mln) pochodzi z Indii, gdzie w kinach obowiązują radykalne ograniczenia dotyczące liczby sprzedawanych biletów.


Z miejsca piątego na szóste spadła animacja Wish Dragon. W porównaniu do otwarcia wpływy spadły o 52% i wyniosły 3,4 mln dolarów.


Podobnie jak przed tygodniem siódma lokata należy do Wen Nuan De Bao Bao (Warm Hug). Komedia zarobiła kolejne 3 miliony dolarów i łączne wpływy przekroczyły właśnie 120 milionów (obecnie 121,8 mln dolarów).


Na ósmym miejscu zadebiutował dokument "武汉日夜 " (Days and Nights in Wuhan). W ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zarobił 2,4 mln dolarów.


Na dziewiątym miejscu znalazł się największy hit w historii japońskiej kinematografii Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen (Demon Slayer The Movie: Mugen Train). Kolejny weekend z rzędu wpływy animacji praktycznie pozostają bez zmiany. Tym razem wyniosły 2,2 mln dolarów. Po 100 dniach wyświetlania tylko w samej Japonii obraz zarobił 348,6 mln dolarów. Kolejne 35 mln pochodzi z innych krajów świata.


Po miesiącu od premiery pierwszą dziesiątkę zamyka Wonder Woman 1984 z wynikiem 2,1 mln dolarów. Jej łączne zagraniczne wpływy wynoszą 110,3 mln dolarów, a globalne 139,8 mln

68. Asia Argento oskarżyła Roba Cohena, twórcę takich filmów jak m.in. Szybcy i wściekli czy Ostatni smok, o napaść na tle seksualnym. W wywiadzie dla włoskiej gazety "Il Corriere della Sera" aktorka przyznała, że reżyser napastował ją w 2002 podczas realizacji thrillera xXx z Vinem Dieselem w roli głównej.


To pierwszy raz, gdy wspominam o Cohenie, powiedziała Argento. Wykorzystał mnie, dając mi do wypicia GHB (tzw. "pigułkę gwałtu"). Wówczas nie wiedziałam, co to jest. Obudziłam się rano naga w jego łóżku.


Aktorka dodała, że zarzuty pod adresem Cohena zostaną rozwinięte w jej autobiografii Anatomy of a Wild Heart, która ukazała się we Włoszech 26 stycznia. Argento była jedną z pierwszych gwiazd, które publicznie oskarżyły Harveya Weinsteina o napaść seksualną.


Cohen nie przyznaje się do winy. Jego przedstawiciel wystosował oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że pan Cohen kategorycznie zaprzecza oskarżeniom o napaść, jakie wysunęła przeciwko niemu Asia Argento. Ich współpraca układała się wzorowo i pan Cohen uważał ją za przyjaciółkę. Ten sięgający 2002 roku zarzut jest więc zdumiewający, zwłaszcza w świetle tego, co pisano o niej w ostatnich latach.


To aluzja do zarzutów o napaść seksualną, jakie zostały wysunięte pod adresem samej Argento. W 2018 aktor i muzyk Jimmy Bennett ujawnił, że Argento wykorzystała go, gdy ten miał 17 lat. Aktorka nie przyznała się do winy. Według "The New York Timesa" doszła do finansowego porozumienia z Bennetem.


To jednak nie pierwsze tego typu oskarżenie pod adresem Cohena. W 2019 kobieta, która nie ujawniła publicznie nazwiska, zarzuciła mu, że wykorzystał ją podczas spotkania biznesowego cztery lata wcześniej. Również w 2019 roku najstarsza córka reżysera, Valkyrie Weather, oskarżyła go o molestowanie. Jej matka, pierwsza żona twórcy, Dianna Mitzner, potwierdziła, że doświadczyła przynajmniej jednej napaści seksualnej Cohena na córkę, gdy ta była dzieckiem. Cohen zaprzeczył oskarżeniom

69. Disney przedstawia historię Mulan - nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju, i staje się największą wojowniczką, jaką kiedykolwiek znały Chiny. Nowa, aktorska wersja jednej z najlepszych animacji wytwórni Disney zadebiutuje na DVD i Blu-ray już 27 stycznia 2021 roku. Dla fanów historii o odważnej bohaterce przygotowaliśmy również pakiet dwóch filmów na DVD zawierający wersję fabularną z 2020 roku oraz animację z 1998 roku.


Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan (Yifei Liu), najstarsza córka utytułowanego wojownika (Tzi Ma), decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i dumnego ojca.


Mulan to zrealizowana za 200 milionów dolarów superprodukcja będąca nową wersją jednego z najpopularniejszych filmów animowanych w historii wytwórni Disney. Obraz wyreżyserowała Niki Caro, autorka obsypanego nagrodami Jeźdźca wielorybów oraz udanego Azylu opowiadającego o wojennych losach Jana Żabińskiego, dyrektora warszawskiego ZOO. W roli tytułowej wystąpiła Yifei Liu (Zakazane królestwo), której partnerują największe gwiazdy chińskiego kina: Donnie Yen (seria Ip Man) i Jet Li (Niezniszczalni), Gong Li (Zawieście czerwone latarnie), Jason Scott Lee (Przyczajony tygrys, ukryty smok - Miecz przeznaczenia), Tzi Ma (Kłamstewko), Rosalind Chao (Klub szczęścia) oraz Pei-Pei Cheng (Przyczajony tygrys, ukryty smok).


W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom udzielili: Vanessa Aleksander (Mulan), Bartłomiej Topa (Komendant Tung), Monika Krzywkowska (Xianniang), Krzysztof Dracz (Cesarz), Eryk Lubos (Bori Chan) i Jakub Kordas (Honghui).


Film Mulan jest adaptacją starochińskiej legendy, której pierwszy zapis – Ballada o Mulan - powstał najprawdopodobniej w 6 wieku naszej ery. Dzięki filmowi animowanemu z 1998 roku poznał ją cały świat. Teraz na kanwie oryginalnego eposu, jak i uwielbianej przez widzów disneyowskiej animacji chcieliśmy stworzyć coś nowego i ciekawego z jednoczesnym zachowaniem kluczowych elementów tej inspirującej historii. Skoncentrowaliśmy się na wątku wykazania się przez główną bohaterkę odwagą, lojalnością i poczuciem obowiązku z jednoczesnym pozostaniem w zgodzie z samą sobą – mówi producent Jason Reed.


Najnowsza disneyowska superprodukcja została ciepło przyjęta przez widzów i krytyków. – Korzenie tej historii sięgają wiele wieków wstecz, jej animowana wersja z lat 90. jest dziś klasykiem, ale najnowsza jest najbardziej aktualna i najbardziej, w naszych czasach, znacząca – pisała po premierze Christy Lemire na łamach opiniotwórczego serwisu RogerEbert.com.


MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:


- Klasyka w nowym wydaniu

- Zupełnie inna Mulan

- Oblicze zła

- "Lustro" i muzyka w filmie

- Mulan z animacji

- Sceny niewykorzystane

- Teledysk: Reflection

- Teledysk: Loyal, Brave, True


Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD/

70. Alberto Grimaldi, wybitny włoski producent, kierownik planu, współpracownik Sergia Leone, Bernardo Bertolucciego i Martina Scorsese, nie żyje. Miał 95 lat. Zmarł 23 stycznia.


Grimaldi urodził się w Neapolu w 1925 roku. Kinem zainteresował się po ukończeniu tamtejszego wydziału prawa. Po założeniu własnej firmy producenckiej Produzioni Europee Associati w 1961 roku wyspecjalizował się w spaghetti westernach. Najsłynniejsze z nich - Dobry, zły i brzydki, Za kilka dolarów więcej - wyreżyserował mistrz Sergio Leone.


W trakcie swojej długiej, ponad 40-letniej kariery, Grimaldi wyprodukował ponad 80 filmów. Były wśród nich pozycje z żelaznej klasyki kina: Ostatnie tango w Paryżu Bertolucciego, Ginger i Fred Felliniego, Człowiek z La Manchy Hillera, Salo Pasoliniego, wreszcie - Gangi Nowego Jorku Scorsese. Za ten ostatni film otrzymał pierwszą i jedyną oscarową nominację w swojej karierze.


O śmierci Grimaldiego poinformował jego syn. Wedle jego słów, artysta odszedł spokojnie, otoczony rodziną i przyjaciółmi

71. Goszcząc w podcaście Chanel Connects, Keira Knightley ujawniła, że odmawia udziału w reżyserowanych przez mężczyzn filmach wymagających od niej występowania toples bądź w scenach erotycznych. Aktorka dba o to, by każdy podpisywany przez nią kontrakt na rolę zawierał klauzulę o braku ekranowej nagości.


W rozmowie z reżyserką Lulu Wang oraz dziennikarką Diane Solway gwiazda Piratów z Karaibów wyznała, że czułaby się dziś niekomfortowo, grając bez ubrania w filmie obrazującym męskie spojrzenie na nagość i seks. Jestem zbyt próżna, z kolei moje ciało wydało na świat dwoje dzieci. Dlatego wolałabym nie stać nago przed grupą facetów - stwierdziła Knightley.


W przeszłości Knightley zdarzało się występować w scenach "bezkostiumowych". Nie wspomina ich jednak z sentymentem. Dlatego dziś rozważyłaby rozebranie się na planie tylko wtedy, gdyby za kamerą stała kobieta. Ponadto film musiałby być opowieścią o doświadczeniu macierzyństwa i akceptowaniu ciała.


Knightley zaczęła karierę w świecie kina jako dziecko. Ma na koncie kilkadziesiąt ról filmowych, w tym udział w tak głośnych produkcjach jak Piraci z Karaibów, Pokuta, To właśnie miłość, Duma i uprzedzenie oraz Gra tajemnic. Za udział w dwóch ostatnich otrzymała nominacje do Oscara

72. GKIDS ogłosiło 25 stycznia, że wypuści na platformy cyfrowe 23 marca i na Blu-ray 6 kwietnia pierwszy film CG Earwig and the Witch, adaptację anime Goro Miyazaki powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule. Domowe wydania wideo firmy będą zawierać wersję combo Blu-ray i DVD oraz limitowaną edycję Steelbook. Wydawnictwa będą zawierać zakulisowe wywiady z reżyserem Goro Miyazakim, producentem Toshio Suzukim oraz japońską obsadą i ekipą, a także scenorysy.


GKIDS i Fathom Events wyświetlą film w wybranych kinach w Stanach Zjednoczonych 3 lutego. Film będzie wyświetlany w języku japońskim z angielskimi napisami oraz w języku angielskim. HBO Max rozpocznie streaming filmu 5 lutego w USA.


Bieg kinowy zakwalifikuje film do Oscarów.


Angielska obsada dubowa obejmuje:

Kacey Musgraves jako matka Earwig

Pandora Colin jako Matrona

Alex Cartañá jako asystentka Matrony

Taylor Paige Henderson jako Earwig

J.B. Blanc jako pan Jenkins

Logan Hannan jako Custard

Summer Jenkins jako Phyllis

Vivienne Rutherford jako Sally

Tom Bromhead jako Cook

Eva Kaminsky jako asystent Cooka

Vanessa Marshall jako Bella Yaga

Richard E. Grant jako The Mandrake

Dan Stevens jako Thomas


Dodatkowymi członkami obsady dubu są:


J.B. Blanc

Tom Bromhead

Alex Cartañá

Pandora Colin

Summer Jenkins

Eva Kaminsky

Vivienne Rutherford


Kacey Musgraves wykonuje również angielską wersję piosenki przewodniej filmu „Don't Disturb Me”. Sherina Munaf wykonuje piosenkę po japońsku.


Jones opublikowała powieść w 2011 roku, a wydawca Harper Collins opisuje tę historię:


Nie każdy sierota chciałby mieszkać w Domu Św. Morwalda dla dzieci, ale Earwig tak. Dostaje wszystko, co chce, kiedy tylko chce, i tak było, odkąd została oddana do sierocińca jako dziecko. Ale wszystko to zmienia się w dniu, w którym Bella Yaga i Mandrake przybywają do St. Morwald's, przebrani za przybranych rodziców. Earwig zostaje zabrana do tajemniczego domu pełnego niewidzialnych pokoi, mikstur i ksiąg zaklęć, z magią za każdym rogiem. Większość dzieci uciekłaby w przerażeniu z takiego domu. . . ale nie Earwig. Wykorzystując swój spryt - z dużą pomocą gadającego kota - postanawia pokazać wiedźmie, kto jest szefem.


W anime wystąpią:


Shinobu Terajima (Caterpillar, Helter Skelter, Oh Lucy!) jako Bella Yaga

Etsushi Toyokawa (Live-Action 20th Century Boys, Her Granddaughter) jako Mandrake

Gaku Hamada (Miss Hokusai, Tanaka-san w One Piece, One Piece Film Gold, Live-Action Space Brothers) jako Thomas

Aktorka dziecięca Kokoro Hirasawa (Live-Action BLEACH) jako Earwig (Aya w wersji japońskiej)


Goro Miyazaki reżyseruje anime jako pierwszą w pełni trójwymiarową grafikę komputerową studia, a jego ojciec i współzałożyciel studia, Hayao Miyazaki, jest uznawany za planowanie i rozwój filmu. Producentem jest współzałożyciel studia Ghibli, Toshio Suzuki. Francuski dystrybutor Wild Bunch International jest międzynarodowym agentem sprzedaży tej funkcji.

Keiko Niwa (Ocean Waves, Opowieści z Ziemiomorza, Tajemniczy Świat Arrietty, Makowe Wzgórze, Marnie - przyjaciółka ze snów) i Emi Gunji (asystent reżysera Makowe Wzgórze) piszą scenariusz. Miho Satake (Moribito - Guardian of the Spirit, Podniebna Poczta Kiki), ilustrator japońskiego wydania powieści, przypisuje się mu oryginalne projekty postaci i scenografii, a Katsuya Kondo (Podniebna Poczta Kiki, Ponyo, Ronja the Robber's Daughter, Makowe Wzgórze) projektuje postacie do animacji.

Yukinori Nakamura (Boro the Caterpillar od Muzeum Ghibli, Expelled from Paradise) nadzoruje CG, a Tan Seri jest reżyserem animacji. Yuhki Takeuchi zajmuje się tłem. Satoshi Takebe (Makowe Wzgórze, Ronja the Robber's Daughter) komponuje muzykę, Koji Kasamatsu reżyseruje dźwięk, a Eriko Kimura reżyseruje nagranie dialogów. Kentarō Morishita produkuje animację, a Isao Yoshikuni, Keisuke Tsuchihashi i Koji Hoshino są kierownikami produkcji.


82-minutowy program zostanie wyemitowany na kanale NHK General 30 grudnia w godzinach od 19:30 do 20:53. Festiwal Filmowy w Cannes wybrał ten film w ramach swojej Oficjalnej Selekcji w 2020 roku

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com