TYDZIEŃ Z KAONASHI - FILM cz. I I SERIALE

FILM

1. Oficjalne konto na Twitterze anime Kin-iro Mosaic ujawniło 19 stycznia, że Kin-iro Mosaic Thank you !!, nowy film anime należący do franczyzy, pojawi się w japońskich kinach tego lata. Konto ujawniło również plakat.

Munenori Nawa (NAKAIMO - My Little Sister Is Among Them !, R-15) reżyseruje film w Studio Gokumi i AXsiZ, a Yuniko Ayana (Hello !! KINMOZA, Kinmoza! Kiniro + Mosaic) pisze scenariusz. Kazuyuki Ueda (Hello !! KINMOZA, Kinmoza! Kiniro + Mosaic) projektuje postacie.


Seria Yui Hary (Wakaba Girl (jednotomówka w latach 2010-13, anime latem 2015 roku)) rozpoczęła się w Manga Time Kirara Max w kwietniu 2010 r., a Houbunsha wydała 11. tom mangi w kwietniu 2020 roku. Specjalna manga Kin-iro Mosaic Best Wish została wydana w maju zeszłego roku. Yen Press wydaje mangę w języku angielskim.


Historia oryginalnej mangi zaczyna się od Shinobu, 15-letniej, pozornie „czystej japońskiej” dziewczyny, która gościła u rodziny w Wielkiej Brytanii. Nawet po powrocie do Japonii wciąż brakuje jej czasu za granicą. Pewnego dnia przylatuje list lotniczy od Alice, dziewczyny z rodziny goszczącej Shinobu w Wielkiej Brytanii. List brzmi: „Shinobu, jadę do Japonii!” „Lekka komedia japońsko-brytyjska dla dziewcząt” opowiada o życiu Shinobu, Alice i innych dziewcząt z Japonii i Wielkiej Brytanii. Manga ma podteksty yuri.


Pierwsza seria anime emitowana w 2013 roku, a druga seria Hello !! KINMOZA, której premiera odbyła się w 2015 roku. Crunchyroll transmitował oba sezony, gdy były emitowane w Japonii. Sentai Filmworks wydało pierwszą serię na płytach w 2014 roku, a kontynuację w październiku 2016 roku. Specjalny odcinek anime Kin-iro Mosaic: Pretty Days otwarto w kinach w Japonii w listopadzie 2016 roku

2. Obsada filmu Live-Action The Night Beyond the Tricornered Window (Sankaku Mado no Sotogawa wa Yoru) ogłosiła 18 stycznia, że w filmie Keiko Kitagawa zagra Keiko, prawniczkę, która została przeklęta przez Erikę Hiurę.


Zespół zaczął transmitować zakulisowe wideo z udziałem Kitagawy i Yuriny Hirate, która gra Erikę.


Shochiku zaczął transmitować 22 stycznia klip z filmu. Klip pokazuje Hiyakawę i Mikado proszących Erikę o zniesienie klątwy, którą nieświadomie rzuciła na kogoś.


Film został otwarty 22 stycznia. Premiera filmu była wcześniej zaplanowana na 30 października, ale została opóźniona do 2021 roku ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19).


W filmie wystąpią Masaki Okada (po lewej, Live-Action Gintama, Space Brothers, Mirai Nikki) jako Rihito Hiyakawa i Jun Shison (po prawej, Live-Action anohana, Ressha Sentai Tokkyūger) jako Kosuke Mikado. Reżyserem filmu jest Yukihiro Morigaki, a scenariusz napisała Tomoko Aizawa. Zespół Zutto Mayonaka de Iinoni.(Zutomayo) skomponował piosenkę przewodnią filmu „Kuraku Kuroku” (Darker and Blacker).

Yurina Hirate (Hibiki Akui w filmie Live-Action Hibiki: Shōsetsuka ni Naru Hōhō) gra w filmie postać Erikę Hiurę. Kluczowa postać tej historii, Hiura wygląda jak normalna licealistka, ale w rzeczywistości potrafi rzucać potężne klątwy na ludzi.

SuBLime wypuszcza mangę cyfrowo i opisuje historię:

Nieśmiały pracownik księgarni Kosuke Mikado ma zdolność widzenia duchów, czego nie chciałby mieć, ponieważ to, co widzi, zwykle go przeraża. Rihito Hiyakawa, egzorcysta, którego nadprzyrodzone moce są tak silne, jak jego słabości społeczne, wydaje się nie bać niczego, śmiertelnego lub innego. Kiedy ta dziwna para zbiera się, aby rozwiązać dziwne przypadki, które pojawiają się na ich drodze, ich metody pracy mogą nie być całkowicie bezpieczne!


Tomoko Yamashita uruchomiła mangę w magazynie BExBOY od Libre Publishing w marcu 2013 r. Libre Publishing wydało ósmy tom mangi 10 lutego, a dziewiąty tom ukaże się 10 września. SuBLime wydał szósty tom cyfrowo w październiku 2019 r., a siódmy tom wydała cyfrowo 27 października.


Manga otrzyma też anime

3. Oficjalna japońska witryna internetowa hollywoodzkiego filmu Live-Action z serii gier Monster Hunter firmy CAPCOM ujawniła 14 stycznia japońską obsadę dubową. W dubie wystąpi Tori Matsuzaka (Live-Action Gatchaman, Library Wars, Kakeru Tanaka w .hack//The Movie: Sekai no Mukou ni) jako „The Hunter”.

W skład japońskiej obsady dubowej wchodzą również:


Takako Honda jako kapitan Natalie Artemis

Akio Ohtsuka jako Admirał

Tomokazu Sugita jako Link

Mamoru Miyano jako sierżant Marshall

Marina Inoue jako Dash

Yūichi Nakamura jako Steeler

Natsuki Hanae jako Axe

Film ma zostać otwarty w Japonii 26 marca.


Wstępnie zaplanowano otwarcie filmu w Stanach Zjednoczonych 30 grudnia, ale przesunięto go na 25 grudnia, a następnie przeniesiono ponownie na 18 grudnia. Film zarobił 2,2 miliona dolarów i zajął pierwsze miejsce w pierwszych trzech dniach w amerykańskim box office.


Sony Pictures Entertainment i TOHO planowały otwarcie filmu, odpowiednio, w Ameryce Północnej i Japonii, 4 września. Firmy następnie opóźniły film do przyszłego roku z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Sony Pictures Entertainment celowało w datę otwarcia w Ameryce Północnej 23 kwietnia 2021 r., ale zwiastun w październiku ujawnił grudniowy debiut.


Magazyn branżowy Variety poinformował 5 grudnia, że chińskie kina wycofały film po pierwszym dniu seansów 4 grudnia, podobno z powodu kontrowersyjnej linii dialogowej w filmie. Według Variety, jedna czwarta wszystkich miejsc na filmy kinowe została przydzielona filmowi 4 grudnia, ale spadła do 0,7%. 5 grudnia. Constantin Film przeprosił za linię dialogu 7 grudnia, a reżyser Anderson i aktor Jin Au-Yeung przeprosili za tę kwestię w zeszłym tygodniu. Deadline potwierdził, że kwestia ta jest usuwana ze wszystkich wersji filmu na całym świecie.


Magazyn branżowy Variety poinformował 5 grudnia, że ​​chińskie kina wycofały film po pierwszym dniu seansów 4 grudnia. Według Variety, jedna czwarta wszystkich miejsc na filmy kinowe została przydzielona filmowi 4 grudnia, ale spadła do 0,7%. 5 grudnia. Constantin Film przeprosił za linię dialogu 7 grudnia, a reżyser Anderson i aktor Jin Au-Yeung przeprosili za tę kwestię w zeszłym tygodniu. Deadline potwierdził, że kwestia ta jest usuwana ze wszystkich wersji filmu na całym świecie.


Screen Gems opisuje historię filmu:

Za naszym światem jest inny: świat niebezpiecznych i potężnych potworów, które rządzą swoją domeną ze śmiertelną zaciekłością. Kiedy porucznik Artemis (Milla Jovovich) i jej lojalni żołnierze są przenoszeni z naszego świata do nowego świata, niewzruszona porucznik doznaje szoku życia. W desperackiej walce o przetrwanie z ogromnymi wrogami o niesamowitych mocach i niepowstrzymanych, odrażających atakach, Artemis połączy siły z tajemniczym mężczyzną (Tony Jaa), który znalazł sposób na walkę.


W filmie wystąpią Milla Jovovich (seria filmów Resident Evil) jako oryginalna postać filmowa Captain Natalie Artemis oraz aktor sztuk walki Tony Jaa (seria filmów Ong-Bak) jako „The Hunter”. Ponadto Ron Perlman (seria filmów Hellboy, Pacific Rim, Synowie Anarchii) gra Admirała, który jest przywódcą załogi The Hunter. T.I. Harris (Ant-Man, Ant-Man i Osa) gra snajpera o imieniu Link, Diego Boneta (Luis Miguel: La Serie, Słodkie kłamstewka) gra sierżanta Marshalla, a Hirona Yamazaki - Handlera. W filmie występują także Meagana Good i Josh Helman

4. Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train wrócił na 1. miejsce w swój 14. weekend. Film zarobił 36 176 405 350 jenów (348,8 mln $) i sprzedał 26,44 miliona biletów 17 stycznia. Film powrócił na pierwsze miejsce w ten weekend, po raz 14. w Japonii. Film sprzedał 123 000 biletów i zarobił 203 391 700 jenów (1,96 mln $) 16 i 17 stycznia.


Po 12 kolejnych tygodniach na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w Japonii, film spadł na drugie miejsce w weekend 9-10 stycznia. W ten weekend film sprzedał 425 000 biletów i zarobił 677 783 450 jenów (6,57 mln $) 8-10 stycznia.


Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Jest to obecnie co najmniej drugi najlepiej zarabiający film anime wszechczasów na świecie, wyprzedzając Your Name w światowych zarobkach 357 986 087 $.


AKTUALIZACJA Z 25 STYCZNIA: Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train zarobił 36,5 mld jenów (351,7 mln $) i sprzedał 26,67 miliona biletów od 24 stycznia. Film pozostał na pierwszym miejscu w ten weekend, jego 15. weekend w Japonii.


Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train rozpoczął projekcję w 38 kinach IMAX w Japonii 16 października. Film miał najwyższy weekend otwarcia na świecie w weekend 16-18 października. Film sprzedał 3.424.930 biletów i zarobił 4623.117.450 jenów (43,85 mln $) w Japonii w ciągu pierwszych trzech dni. Film sprzedał 910 507 biletów i zarobił ponad 1 268 724 700 jenów (12,03 mln $) w samym tylko dniu otwarcia, co czyni go największym dniem otwarcia w ciągu tygodnia w Japonii.. Mugen Train rozpoczął wciągające pokazy MX4D i 4DX 26 grudnia.

Gintama: The Final, nowy film anime z mangi Hideakiego Sorachiego - Gintama, spadł na 2. miejsce po otwarciu na 1. miejscu i zakończeniu 12-tygodniowej passy Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train na szczycie japońskiego box office. Film sprzedał w weekend 106 000 biletów i zarobił 150 857 160 jenów (1,45 mln $) 15-17 stycznia. Sprzedał łącznie 600 000 biletów i zarobił łącznie 833 629 460 jenów (8,03 mln $).


AKTUALIZACJA Z 25 STYCZNIA: Gintama: The Final zarobił ponad miliard jenów (9,6 mln $) w kasie w ciągu pierwszych 16 dni - to najszybszy film w serii, który osiągnął ten kamień milowy.


Widzami filmu byli w 40% mężczyźni i 60% kobiety, od późnych nastolatków po osoby po trzydziestce.


Film został otwarty w Japonii 8 stycznia. Film oparty na finale oryginalnej mangi, połączony z nowymi elementami fabularnymi.


Manga jest również inspiracją dla nowego, specjalnego net anime zatytułowanego Gintama The Semi-Final, z historią, która będzie dwuczęściowym prequelem filmu. Internetowe anime będzie miało premierę wyłącznie w Japonii w internetowej usłudze dTV 15 stycznia. Film 8 stycznia otrzyma nowelkę od Mirei Miyamoto.

Oryginalna manga "science-fiction-dramat z epoki" Hideakiego Sorachiego rozpoczęła się w 2003 roku i zakończyła w czerwcu 2019 roku z ponad 55 milionami kopii w obiegu. Manga zainspirowała kilka serii anime, a także dwa poprzednie filmy anime. Najnowsza seria anime miała swoją premierę w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmituje wszystkie anime z angielskimi napisami. Manga zainspirowała również różne oryginalne anime wideo (OVA), anime eventowe, dwa filmy Live-Action i dwa net spin-offy. Viz Media opublikowało pierwsze 23 tomy mangi w języku angielskim.

Film anime Studio 4 ° C - Poupelle of Chimney Town (Entotsu-chō no Poupelle), na podstawie książki obrazkowej Akihiro Nishino, awansował z 4. do 3. miejsca w czwarty weekend. Film sprzedał 67 000 biletów w weekend i zarobił 96 833 200 jenów (933 300 $) 15-17 stycznia. Sprzedał łącznie 1,03 miliona biletów i zarobił łącznie 1 419 495 150 jenów (13,68 mln $).


Film zajął czwarte miejsce i zarobił 322 998 700 jenów (3,13 mln $) w weekend otwarcia. Film został otwarty w Japonii 25 grudnia.

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle (Gekijōban Pocket Monster Koko), 23. film anime z serii Pokémon, pozostał na piątym miejscu w czwarty weekend. Zarobił 56 735 050 jenów (546 800 $) 15-17 stycznia. Sprzedał łącznie 1,14 miliona biletów i zarobił łącznie 1 338 082 500 jenów (12,89 mln $).


Film zajął drugie miejsce i zarobił 378 195 750 jenów (3,66 mln $) w weekend otwarcia. Film został otwarty 25 grudnia w Japonii. TOHO pierwotnie planowało otwarcie filmu 10 lipca, ale ekipa opóźniła film do 25 grudnia z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19). Film zostanie następnie otwarty na Zachodzie w 2021 roku.

Film zostanie następnie otwarty na Zachodzie w 2021 roku.

Film Live-Action The Promised Neverland pozostał na 6. miejscu w piątym tygodniu. Zarobił 60 931 250 jenów (587 200 $) 15-17 stycznia. Sprzedał łącznie 1,27 miliona biletów i zarobił łącznie 1 643 501 700 jenów (15,83 mln $).


Film zarobił 373.372.850 jenów (3,6 mln $) w ciągu pierwszych trzech dni. Film został otwarty 18 grudnia.

Natsume Yūjin-Chō: Ishi Okoshi to Ayashiki Raihōsha (Natsume's Book of Friends: The Waking Rock and the Strange Visitor), nowe anime z serii Księga Przyjaciół Natsume, w weekend otwarcia zajęło 7. miejsce.


Film został otwarty w Tokio w Shinjuku Wald 9 i innych kinach 15 stycznia.


Film składa się z dwóch historii: „Ishi Okoshi” i „Ayashiki Raihōsha”. W „Ishi Okoshi” Natsume spotyka w lesie małego yokai o imieniu Mitsumi. Mitsumi ma obudzić boskiego yokaia „Iwatetsu” z głębokiego snu. Mitsumi ciąży na umyśle Natsume, więc postanawia pomóc Mitsumiemu w jego zadaniu. W „Ayashiki Raihōsha” przed Tanumą pojawia się tajemniczy gość. Prawie każdego dnia gość odwiedza Tanumę, trochę z nim rozmawia, a następnie wychodzi. Natsume, który wie, że gość jest yokai, martwi się o Tanumę, ale Tanuma lubi te wymiany z yokaiem. Yōkai nie oznacza żadnej krzywdy, ale zdrowie Tanumy powoli zaczyna się pogarszać.


Aniplex jest dystrybutorem filmu. Powracający zespół to główny reżyser i scenarzysta Takahiro Ōmori ze studia anime Shuka, reżyser Hideki Ito, scenarzysta Sadayuki Murai i kompozytor Makoto Yoshimori.


Manga Yuki Midorikawy (W stronę lasu świetlików (Hotarubi no mori e, film anime we wrześniu 2011 roku))) - Księga Przyjaciół Natsume zadebiutowała w magazynie Hakusenshy - LaLa DX w czerwcu 2003 roku. 25. tom mangi został wydany 5 czerwca. Viz Media wydaje trwającą serię w języku angielskim. Manga zainspirowała sześć sezonów anime i kilka oryginalnych wersji anime wideo (OVA). Mangę w Polsce wydaje Studio JG, a w momencie pisania ukazało się 13 tomów.


Film Natsume Yujin-cho the Movie: Ephemeral Bond, najnowsze anime z serii, zadebiutował we wrześniu 2018 roku. Aniplex of America wydał go na Blu-ray w listopadzie ubiegłego roku. Aniplex of America wyświetlił film na konwencie Anime NYC w listopadzie 2018 roku. Anime opowiada oryginalną historię.

Film anime Stand By Me Doraemon 2 CG spadł z 7. do 8. w dziewiąty weekend. Zarobił 24 880 300 jenów (239 800 $) 15-17 stycznia. Film sprzedał łącznie 2,13 miliona biletów i zarobił łącznie 2 631 770 200 jenów (25,36 mln $).


Film sprzedał 305 000 biletów i zarobił 386 mln jenów (3,69 mln $), co zapewniło mu drugie miejsce w weekend otwarcia. Film został otwarty w Japonii 20 listopada. Pierwotnie film miał zostać otwarty w Japonii 7 sierpnia, do czasu opóźnienia z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Odex rozpoczął transmisję strumieniową dwóch zwiastunów filmu anime Stand By Me Doraemon 2 CG z angielskimi napisami 20 stycznia. Odex otworzy film w Singapurze, Malezji, na Filipinach, w Brunei i Indonezji, ale nie podał jeszcze daty otwarcia.


Film został otwarty w Japonii 20 listopada ubiegłego roku. Film miał zostać pierwotnie otwarty w Japonii 7 sierpnia, dopóki nie został opóźniony z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Film sprzedał 305 000 biletów i zarobił 386 mln jenów (3,69 mln $), co zapewniło mu drugie miejsce w weekend otwarcia. Na dzień 17 stycznia film sprzedał łącznie 2,13 miliona biletów i zarobił łącznie 2 631 770 200 jenów (25,36 mln $).


Historia filmu jest w dużej mierze oparta na filmie z 2000 roku Doraemon: Obāchan no Omoide (Doraemon: A Grandmother's Recollections), ale doda oryginalne elementy, w tym historię miłosną Shizuki i Nobity, która była również obecna w poprzednim filmie Stand By Me Doraemon. Z kolei film z 2000 roku powstał na podstawie rozdziału z czwartego tomu mangi.


Ryūichi Yagi i Takashi Yamazaki powracają z pierwszego filmu jako reżyserzy, a Yamazaki ponownie napisał scenariusz. Masaki Suda (Norimichi Shimada w Uchiage Hanabi, Shita kara Miru ka? Yoko kara Miru ka?, endingi My Hero Academia (3. sezon i pierwszy film anime)) wykonał piosenkę przewodnią filmu „Niji” (Rainbow).


Pierwszy film Stand By Me Doraemon był pierwszym filmem 3D CG z tej serii i ostatecznie zarobił 8,38 mld jenów (77,16 mln $) w Japonii i ponad 10 mld jenów na całym świecie (90 mln $)

Pierwszy film z dwuczęściowego projektu anime Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal (Pretty Guardians Sailor Moon Eternal The MOVIE) spadł z 9 do 10 w drugi weekend. Film zarobił 21 859 180 jenów (210 600 $) 15-17 stycznia i przyniósł łącznie 117 373 840 jenów (1,13 mln $).


Film został otwarty w Japonii 8 stycznia. Pierwotnie pierwszy film miał zostać otwarty w Japonii 11 września 2020 roku, ale został opóźniony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) w Japonii. Drugi film zostanie otwarty 11 lutego 2021 roku.


Film obchodzi 25 lat od ostatniej serii, którą pokazywano w kinach w Japonii.


Gekijōban Seitokai Yakuindomo 2, drugi film oparty na mandze Seitokai Yakuindomo Tozena Ujiiego, spadł z # 1 do # 5 w rankingu mini-teatrów w trzeci weekend

5. Kanał Gundam na YouTube opublikował 19 stycznia pierwszy pełny zwiastun filmu anime Mobile Suit Gundam Hathaway (Kidō Senshi Gundam: Senkō no Hathaway). Japońska wersja zwiastuna ujawnia, że Sōma Saitō będzie grał Lane'a Aima, młodego pilota Federacji Ziemi w mobilnym kombinezonie Penelope. Wersja japońska zapowiada również, że film rozpocznie się w 4D i Dolby Cinema w dniu otwarcia, 7 maja.

Zwiastun przedstawia również Messer F01, główny mobilny kombinezon organizacji Anti-Earth Federation Mafty. Film zagra w 214 kinach, co jest rekordem franczyzy. Film zostanie otwarty w Japonii 7 maja, po opóźnieniu z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Pierwotnie film miał zostać otwarty w Japonii 23 lipca.

Yoshiyuki Tomino, twórca pierwszej serii Gundam i kilku późniejszych projektów, napisał trzytomową nowelkę Kidō Senshi Gundam: Senkō no Hathaway (Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash lub alternatywnie, Mobile Suit Gundam: Flash's Hathaway) od 1989 do 1990 roku. Nowelka rozgrywa się w roku UC0105 i koncentruje się wokół Hathaway Noa, który pojawił się w filmie Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack z 1988 roku jako syn wpływowego kapitana federacji Brighta Noa (Char's Counterattack rozgrywa się w roku UC 0093). Nowelka opowiada o następstwie klimatycznego finału Char's Counterattack.


Shukou Murase (Ergo Proxy, Gangsta., Witch Hunter Robin, Genocidal Organ) reżyseruje projekt, a Yasuyuki Mutou (Basilisk, Mobile Suit Gundam Unicorn RE: 0096, Deadman Wonderland) pisze scenariusz. Pablo Uchida, Naoyuki Onda i Shigeki Kuhara adaptują oryginalne projekty postaci Haruhiko Mikimoto do animacji. Hajime Katoki, Kimitoshi Yamane, Seiichi Nakatani i Nobuhiko Genba adaptują mechaniczne projekty Morikiego do animacji. Hiroyuki Sawano (Atak Tytanów, Mobile Suit Gundam Narrative, Mobile Suit Gundam UC) komponuje muzykę.


Producent Naohiro Ogata powiedział na stronie internetowej Gundam.info 17 marca, że ​​projekt będzie obejmował „odnowienie” głównej obsady, projektów kombinezonów mobilnych, projektów postaci i muzyki. Hirotaka Suzuoki grał postać Brighta Noa, zanim zmarł w 2006 roku. Ken Narita grał tę postać w Mobile Suit Gundam Unicorn i Mobile Suit Gundam: The Origin. Nozomu Sasaki grał syna Brighta, Hathawaya Noa w filmie Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack z 1988 roku.


Oryginalna nowelka Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash zawierała ilustracje postaci Haruhiko Mikimoto (Gundam 0080) oraz projekty mechaniczne autorstwa Yasuhiro Morikiego. W projekcie filmowym Pablo Uchida, Naoyuki Onda i Shigeki Kuhara adaptują projekty postaci Mikimoto do animacji, a Hajime Katoki, Kimitoshi Yamane, Seiichi Nakatani i Nobuhiko Genba adaptują mechaniczne projekty Morikiego do animacji

6. Na oficjalnej stronie internetowej sześcioczęściowej serii filmów Girls und Panzer das Finale ujawniono 20 stycznia zwiastun, reklamę, plakat i datę 26 marca otwarcia trzeciego filmu z serii.

Reżyser Tsutomu Mizushima ujawnił 1 maja 2020 roku, że ​​produkcja filmu jest kontynuowana. Dodał, że pracownicy zaczęli montować film i stale przygotowują się do rozpoczęcia nagrywania dialogów.

Pierwszy film Girls und Panzer das Finale został otwarty w Japonii w 59 kinach w grudniu 2017 roku. W filmie występują nowe postacie z BC Freedom High School, które biorą udział w zimowej bitwie.


Drugi film został otwarty w Japonii w czerwcu 2019 roku. Film przedstawia finał bitwy pomiędzy Ooarai Girls Academy i BC Freedom High School, a także pokaże bitwy o Kuromorimine Girls Academy, Pravda Girls High School i inne szkoły. Wydane w Japonii Blu-ray i DVD z filmem zawierał nową oryginalną animację wideo (OVA) zatytułowaną „Taiyaki War!” kiedy został wydany w lutym.

Projekt anime Finale ma również wciągające pokazy 4DX i MX4D. Każdy z wciągających pokazów łączy dwa odcinki; pierwsze łączą odcinek pierwszy i drugi. Kolejny zestaw wciągających pokazów połączy odcinek trzeci i czwarty, a ostatni zestaw połączy odcinek piąty i szósty.


Sayaka Sasaki (OP Break Blade, ED Cardfight!! Vanguard, OP Dakara Boku wa, H ga Dekinai, endingi Garo, ED Kemono Jihen, ED Nichijou, OP Senran Kagura, TV OP Uchuu Senkan Yamato 2199) wykonuje OP „Grand symphony” w pierwszych trzech odcinkach. ChouCho (ED Buddy Complex, openingi Fate/kaleid liner Prisma☆Illya, OP Glasslip, OP Highschool DxD Born, ED Masamune-kun no Revenge, ED Suisei no Gargantia, ED Tsurune), która wykonała OP telewizyjnego anime i filmu z 2015 roku, powraca jako artyskta openingu do trzech ostatnich odcinków projektu

7. Sentai Filmworks ogłosiło 19 stycznia angielską obsadę dubbingową do filmu anime Venus Wars. Firma rozpoczęła również streaming klipu w języku angielskim.


Obsada obejmuje:


Adam Gibbs jako Hiro

Maggie Flecknoe jako Susan

Luci Christian jako Maggie

David Matranga jako Will

Christine Auten jako Miranda

David Wald jako Donner

Sędzia Seán Patrick jako Kurtz

John Gremillion jako Gary

Mark Allen Jr. jako Rob

Scott Gibbs jako Jack

Blake Jackson jako Kenny

Mike Haimoto jako Tao

Christina Kelly jako Cathy

Rob Mungle jako pułkownik Simms

Jay Hickman jako barman, adiutant

John Swasey jako generał, tata Maggie


Dodatkowe głosy to: Andrew Love, Benjamin McLaughlin, Blake Jackson, Blake Weir, Chris Patton, Christine Auten, Courtland Johnson, David Lascoe, Jay Hickman, Joe Daniels, John Gremillion, John Swasey, Josh Morrison, Kyle Colby Jones, Mike Haimoto, Rob Mungle, Scott Gibbs i Ty Mahany.


Mike Haimoto reżyseruje i pisze angielski dub. David Loscoe jest inżynierem ADR. Brent Marshall zajmuje się miksem. Tłumaczem jest Sawa Matsueda Savage.


Sentai Filmworks wyda anime w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku na wideo domowe oraz w wersji cyfrowej.


Sentai Filmworks opisuje anime:


Kiedy wybucha wojna między wenusjańskimi narodami Isztar i Aphrodią, porywczy motocyklista Hiro Seno i energiczna reporterka Susan Sommers zostają złapani w krzyżowy ogień i uwięzieni za liniami wroga. Gdy Susan desperacko przekazuje masom realia wojny, Hiro musi odłożyć na bok swoją niechęć do wojny i walczyć nie tylko o swoje życie, ale o życie każdego ostatniego obywatela Wenus.


Yoshikazu Yasuhiko narysował oryginalną mangę, która trwała od 1986 do 1990 roku, a także wyreżyserował adaptację filmu anime z 1990 roku. Central Park Media licencjonował kiedyś ten film w Ameryce Północnej. Discotek Media wydał film na DVD w 2012 roku, a na Blu-ray w 2015 roku

8. Serwis informacyjny The Wrap poinformował 18 stycznia o 27 filmach, które zostały zgłoszone do rozpatrzenia w kategorii pełnometrażowych filmów animowanych podczas 93. dorocznej Nagrody Akademii. Nominację otrzyma maksymalnie pięć filmów z listy.


Do nominacji zgłaszane są następujące filmy anime:

 • Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train na podstawie mangi autorstwa Koyoharu Gotouge

 • Earwig and the Witch Goro Miyazakiego i Studia Ghibli

 • Lupin III THE FIRST na podstawie mangi Monkey Puncha

 • ON-GAKU: Our Sound Kenjiego Iwaisawy

 • Ride Your Wave Masaakiego Yuasy

 • A Whisker Away Junichiego Sato i Tomotaki Shibayamy

Pozostałe filmy zgłoszone do nominacji to:

 • Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus

 • Bombay Rose

 • Calamity

 • Krudowie 2: Nowa Era

 • Skąd się biorą sny

 • Zabij to i wyjedź z tego miasta

 • Mosley

 • Moja ulubiona wojna

 • Nos Ili Zagoyor Ne Takikh

 • No. 7 Cherry Lane

 • Naprzód

 • Wyprawa na Księżyc

 • Śnieżka i Fantastyczna Siódemka

 • Scoob! (Scooby-Doo)

 • Baranek Shaun: Faramageddon

 • Co w duszy gra

 • SpongeBob Film: Na ratunek

 • Mój przyjaciel Ufik

 • Trolle 2

 • Rodzeństwo Willoughby

 • Wolfwalkers

Akademia ogłosi nominowanych 15 marca.

93. coroczne rozdanie Oscarów odbędzie się 25 kwietnia, opóźnione o dwa tygodnie z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


W 2020 roku do nominacji zgłoszono 32 filmy, w tym Children of the Sea Ayumu Watanabe i Studio 4 ° C, Okko's Inn Kitaro Kousaki, DLE i Madhouse, Promare Hiroyukiego Imaishiego i Triggera oraz Weathering With You Makoto Shinkaia i CoMix Wave Films. Żaden film anime nie otrzymał nominacji.


W 2019 roku Akademia zmieniła zasady kwalifikowalności dla kategorii pełnometrażowych filmów animowanych, usuwając wymóg, aby osiem kwalifikujących się filmów animowanych miało premiery kinowe w ciągu jednego roku kalendarzowego, aby kategoria została aktywowana. Ponadto głosowanie nad nominacjami jest automatycznie otwarte dla członków oddziału Filmów Krótkometrażowych i Animacji Pełnometrażowych, podczas gdy inni członkowie muszą wyrazić zgodę na udział w głosowaniu nad nominacjami
9. Oficjalna strona internetowa filmów anime Detective Conan ogłosiła 20 stycznia, że w oczekiwaniu na nadchodzący film Detective Conan: The Scarlet Bullet (Meitantei Conan: Hiiro no Dangan), franczyza będzie miała nowy film kompilacyjny zatytułowany Meitantei Conan: Hiiro no Fuzai Shōmei (Detective Conan: The Scarlet Alibi). Film kompilacyjny łączy w sobie materiał filmowy z różnych telewizyjnych odcinków anime, które koncentrują się na rodzinie Akai, i będzie miał trzytygodniową ograniczoną emisję kinową od 11 lutego do 4 marca.

Zakończenie kompilacji będzie zawierało wideo „tajną wiadomość od Shuichiego Akaia”, które będzie prowadziło do filmu The Scarlet Bullet, a także nowy zwiastun samego The Scarlet Bullet. Tytułowy bohater Conan narracjonuje kompilację w nowo nagranej i zmontowanej ścieżce dźwiękowej.


Meitantei Conan: Hiiro no Dangan to 24. film z serii. Film miał zostać otwarty 17 kwietnia ubiegłego roku, ale jego pierwotna data została opóźniona ze względu na obawy dotyczące pandemii koronawirusa (COVID-19). Film zostanie otwarty 16 kwietnia br.


Film będzie koncentrował się na agencie FBI, Shuichim Akaiu, jego młodszym bracie i zawodowym graczu shōgi, Shukichim Hanedzie, jego młodszej siostrze i detektywie ze szkoły średniej Masumi Serze, jego matce Mary Serze i samym Conanie Edogawie.

W tej historii Japonia świętuje nadchodzące World Sports Games (WSG), największe na świecie wydarzenie sportowe w Tokio. „Japanese Bullet”, pierwszy na świecie superprzewodzący liniowy pociąg próżniowy, jest zbudowany zgodnie z najnowszą japońską technologią i ma czas zbieżny z ceremoniami otwarcia WSG. Pociąg ma kursować ze stacji Shin Nagoya do stacji Tokio z prędkością do 1000 km / h. Jednak dziwny incydent zdarza się podczas imprezy prowadzonej przez znanych głównych sponsorów, co prowadzi do serii porwań najwyższych dyrektorów. Conan dedukuje możliwy link do seryjnych porwań w WSG 15 lat wcześniej w Bostonie.


Reżyserem filmu jest Tomoka Nagaoka (Detective Conan: Fist of Blue Sapphire), a scenariusz napisał Takeharu Sakurai (Detective Conan: Zero the Enforcer). Katsuo Ono powraca, aby skomponować muzykę. Zespół rockowy Tokyo Jihen wykonuje piosenkę przewodnią „Eien no Fuzaishōmei” (The Eternal Alibi)

10. Oficjalna strona internetowa filmu anime Code Geass: Lelouch of the Re; surrection ogłosiła 5 grudnia, że ​​film zostanie pokazany 29 stycznia w 82 kinach w Japonii w 4DX i MX4D. Strona ujawniła 21 stycznia pocztówki, które będą rozdawać kina widzom. Podczas seansów MX4D rozdawane będą pocztówki z Lelouchem i C.C., a podczas projekcji 4DX pocztówki z Lelouchem i Suzaku. Główny animator Yuriko Chiba wykonał ilustracje.

Film został otwarty w Japonii w lutym 2019 roku. Funimation pokazał film w Ameryce Północnej w maju 2019 roku. Producent Kōjirō Taniguchi powiedział w kwietniu 2019 roku, że film jest „pierwszą fazą” 10-letniego planu dotyczącego nowej zawartości w serii Code Geass.


Seria będzie miała nową serię anime zatytułowaną Code Geass: Z of the Recapture (Dakkan no Zetto).


Oryginalne anime Code Geass miało swoją premierę w 2006 roku, a jego kontynuacja w 2008 roku. Seria zainspirowała różne mangi i oryginalne wideo anime, w tym spinoff Code Geass: Akito the Exiled, którego premiera miała miejsce w 2012 roku

11. Dystrybutor filmowy z Hongkongu, Neofilms, rozpoczął 21 stycznia transmisję strumieniową zwiastuna z napisami w języku chińskim filmu anime Given. Neofilms nie podało jeszcze daty premiery filmu w Hongkongu.


Crunchyroll będzie transmitować film w tym roku na niektórych terytoriach i opisuje film:


Uczeń szkoły średniej, Ritsuka Uenoyama, jest zszokowany, gdy słyszy śpiewający głos Mafuyu Sato. On i jego pozostali koledzy z zespołu, Haruki Nakayama i Akihiko Kaji, następnie witają go w swoim zespole jako wokalistę. Po dołączeniu Mafuyu ich pierwszy występ na żywo okazał się wielkim sukcesem i debiutują jako zespół „Given”. W środku tego wszystkiego Ritsuka zdaje sobie sprawę, że żywi uczucia do Mafuyu i zaczynają się spotykać. Tymczasem Haruki od lat darzy Akihiko potajemnie uczuciem, ale Akihiko nadal był w związku ze swoim współlokatorem, skrzypkiem Ugetsu Muratą. Miłość Haruki, Akihiko i Ugetsu ściera się na dużym ekranie i zaczyna iść do przodu.


Film został otwarty w Japonii w sierpniu 2020 r., po przełożeniu z pierwotnego otwarcia 16 maja, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19). Film sprzedał ponad 100 000 biletów w ciągu pierwszego miesiąca i rozszerzył pokazy w większej liczbie kin.


Nowa wytwórnia yaoi anime od Fuji TV - Blue Lynx stworzyła film Given. Telewizyjne anime koncentruje się na uczniach szkół średnich Ritsuce i Mafuyu, ale film skupia się na dorosłych Harukim, Akihiko i Ugetsu.

Członkowie obsady telewizyjnego anime powtórzyli swoje role w filmie. Hikaru Yamaguchi (reżyser Escha Chron, reżyser odcinka Mr. Osomatsu, Battle Spirits Double Drive) powrócił, aby wyreżyserować film w Lerche. Yuniko Ayana (oba sezony BanG Dream! , Girls Beyond the Wasteland) powrócił, aby napisać scenariusz, a Mina Ōsawa powróciła do projektowania postaci. Hiromi Kikuta i Michiru wrócili do reżyserii dźwięku i komponowaniem muzyki. Artysta centimillimental powrócił do wykonania piosenki przewodniej filmu.


Telewizyjne anime miało swoją premierę w bloku programowym Noitamina Fuji TV w lipcu 2019 r. Anime jest „pierwszym anime opartym na mandze yaoi”, które zostało wyemitowane na antenie Noitamina

12. ORENDA i Umi no Magnet Education Committee ogłosiły 21 stycznia, że produkują nowy film anime Santa Company zatytułowany Santa Company: Manatsu no Merry Christmas (A Merry Christmas in Summer), który zadebiutuje na całym świecie w Internecie za pośrednictwem MyAnimeList 28 stycznia o 18:00 EST / 15:00 PST (29 stycznia o 8:00 w Japonii). Nowy film ma na celu podniesienie świadomości na temat odpadów morskich i jest częścią inicjatywy „ZMIANA NA NIEBIESKI (CHANGE FOR THE BLUE)” od Umi to Nippon Project od Nippon Foundation.


Haruka Tomatsu i Rie Kugimiya powracają jako odpowiednio Mint i Thomas. Mami Yamashita (Margay w Kemono Friends), Toru Furuya i Masaharu Satō (Dora-med III w Doraemon, Pagos w Dr Slump, Muten-Roushi i Król Vegeta w Dragon Ball, Iwao i Sunshine w Kinnikuman, Hasan w Mobile Suit Gundam, Bantou i Machidoshiyori w Samurai Champloo, dziadek Arlert w Ataku Tytanów, Hayama w Slam Dunk, Dirk w Tales of Symphonia The Animation) grają odpowiednio postacie Noela, Edisona i Panelu. Członkowie grupy Idol STU48, Miyuna Kadowaki i Marina Otani, również zagrają odpowiednio postacie Cute Angel i Mysterious Angel.


Kenji Itoso powraca, aby reżyserować anime, a Ondayū po raz kolejny pisze scenariusz. Masashi Kudo (MAOYU, Sakura Wars the Animation) projektuje postacie. Kenjirō Ishida jest uznawany za producenta animacji. Yūki Nemoto jest dyrektorem artystycznym. Takeshi Senda jest operatorem zdjęć. SUPA LOVE po raz kolejny komponuje muzykę.


Inni pracownicy to:


Prop Design: Joshua Corpuz

Color Design: Akatsuki Nagasaka

CG Director: Yoel Parmenas Purnomo Sidhi

Editing: Kōki Hirose

Audio Director: Nobuyuki Abe

Sound Effects: Masahiro Shoji

Sound Production: On-Lead


Grupa Idol STU48 wykona ED „Hitorigoto de Kataru Kurai Nara”.


Itoso przeprowadził kampanię na Kickstarterze w 2013 roku, aby sfinansować pierwszy film Santa Company, który osiągnął cel w wysokości 50 000 $. Oryginalne anime zadebiutowało na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio w październiku 2014 roku. Santa Company: Christmas no Himitsu (The Secret of Christmas), rozszerzona filmowa wersja filmu, została otwarta w Japonii w listopadzie 2019 roku. Nowa wersja upamiętnia 100 lat stosunków dyplomatycznych między Japonią a Finlandią

13. Witryna corocznego programu Japan Touring Film opublikowała godziny i daty projekcji filmów na bezpłatnym festiwalu online.

W ramach Festiwalu pokazany będzie jeden film anime HELLO WORLD, który zostanie pokazany 20 lutego o godzinie 10:00 i ponownie 1 marca o 18:00. Strona internetowa festiwalu opisuje to następująco:


„Na tle Kioto w 2027 roku, w którym widać skutki ogromnego postępu technologicznego, historia opowiada o książkowym licealiście Naomim (głos Takumi Kitamura), który uwielbia swoją koleżankę z klasy, Ruri (głos Minami Hamabe), ale jest zbyt nieśmiały aby się do niej zbliżyć. Pewnego dnia Naomi spotyka tajemniczego mężczyznę, który twierdzi, że jest nim. Gość dostarcza również rewelacji, która wstrząsnęła światem - rzeczywistość nastoletniego Naomi to nic innego jak wirtualna symulacja przeszłości. W szczególności chce zapobiec tragedii, która nieuchronnie spotka Ruri, przyszłą miłość jego życia. Oboje łączą siły i pod nadzorem gościa Naomi powoli zyskuje sympatię Ruri. Ale dorosły Naomi ukrywa sekretny plan. .


„Reżyser Tomohiko Ito przedstawia ambitną historię miłosną dla nastolatków, łącząc ją z wciągającymi i szczegółowymi aspektami gatunku podróżowania w czasie w sci-fi. Animowana przygoda, która podbije serca zarówno dzieci, jak i dorosłych”.


HELLO WORLD to oryginalny film anime reżysera Tomohiko Ito (franczyza Sword Art Online, ERASED) i Graphinica (Expelled from Paradise). „Historia miłosna science fiction” obejmuje słynne zabytki, takie jak Fushimi Inari Taisha i Kamo Shrine. Mado Nozaki (nowelki Bablyon, KADO - The Right Answer) napisał scenariusz, a Yukiko Horiguchi (K-On !, Lucky Star, Tamako Love Story) zaprojektowała postacie.


Na festiwalu odbędą się także pokazy adaptacji mangowych Live-Action:

Little Miss Period (na zdjęciu po lewej), na podstawie mangi Kena Koyamy - Little Miss P (Seiri-chan), zostanie pokazany 4 marca o 18:00. Jest opisany w następujący sposób:


„W fantastycznym ujęciu prawdziwego życia, opłakana walka okresów jest uosobieniem dosłownych comiesięcznych wizyt natrętnego Little Miss Period - obrzydliwie dużej, pluszowej obecności w kształcie serca, błogo nieświadomej, że jest uciążliwa. Tutaj podąża za kilkoma kobietami gdy pokonują wzloty i upadki ich codziennego życia ze swoim towarzyszem. Niezależnie od tego, czy będzie to wysoko postawiony redaktor magazynu o modzie, społeczny samotnik zrezygnowany z samotności, czy młoda dziewczyna sfrustrowana próbami dojrzewania, Little Miss Period zawsze jest pod ręką, aby zapewnić zabawny komentarz, pouczające lekcje życia i fizyczny dyskomfort w równym stopniu ... Reżyser SHINADA Shunsuke łączy epizodyczne krótkie filmy z oryginalnej, nagradzanej mangi w film Live-Action, który rzuca również kapryśne światło na temat tabu często zamiatane pod dywan.


Ken Koyama pierwotnie serializował mangę pod tytułem Tsukiichi! Seiri-chan na stronie Omocoro, a Kadokawa opublikował tom pod tytułem Seiri-chan w czerwcu 2018 roku. Koyama wypuścił mangę jako serializację w Monthly Comic Beam w listopadzie ubiegłego roku. Yen Press opublikował pierwszy tom 18 czerwca. Manga znalazła się na liście magazynu Takarajimashy - Kono Manga ga Sugoi! najpopularniejszych mang 2019 wśród czytelniczek, a także zdobyła nagrodę Short Work Prize w 23. dorocznej nagrodzie Tezuka Osamu Cultural Prize na początku tego roku.

Miyamoto (na zdjęciu po lewej) zostanie pokazany 19 lutego o 18:00 i2 marca o godzinie 18:00. Jest opisany w następujący sposób:

„Dziwaczna opowieść o wysokooktanowej miłości opowiedziana oczami gorącokrwistego stacjonarnego sprzedawcy Miyamoto (Sosuke Ikematsu (DJ Gappa w One Piece Movie 6: Omatsuri Danshaku to Himitsu no Shima)), gdy po ich wprowadzeniu ciężko upada na Yasuko (Yū Aoi). Początkowo używając Miyamoto, aby pozbyć się niechcianego chłopaka, Yasuko w końcu przywiązuje się do nadgorliwego wielbiciela i oboje wchodzą w związek. Wkrótce jednak ich miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy nie udaje mu się ochronić jej przed brutalnym atakiem, a ich niestabilny związek rozwija się w coraz szybszym tempie, aż osiąga wybuchowy i melodramatyczny finał.


„Tetsuya Mariko kontynuuje swoją niecodzienną adaptację tytułowej, wielokrotnie nagradzanej mangi, nasycając dynamiczną narrację swoim charakterystycznym stylem znanym z wcześniejszych dzieł, takich jak uznane Destruction Babies, przedstawiające niezwykłą podróż jednego człowieka”.

Film oparty jest na mandze Hidekiego Araia - Miyamoto kara Kimi e (From Miyamoto to You). Film otworzy się w Japonii jesienią tego roku. Sōsuke Ikematsu i Yū Aoi ponownie wcielają się w role bohaterów, odpowiednio, jako Hiro Miyamoto i Yasuko Nakano, z serialowej adaptacji mangi Live-Action z 2018 roku.


Historia opowiada o pracowniku biurowym o imieniu Miyamoto, który pracuje w stacjonarnej firmie i idzie naprzód pomimo frustracji z powodu własnej nieistotności. Manga ukazała się w magazynie Kodanshy - Morning w latach 1990-1994 i wygrała główną kategorię seinen 38. Shogakukan Awards w 1992 roku. Ohta Publishing wydała czterotomową „autentyczną” wersję mangi w 2009 roku.

Haruka's Pottery (Haruka no Sue) zostanie pokazany 20 lutego o godzinie 10:00 oraz 8 marca o 18:00. Film jest opisany następująco:


„Zdrowa opowieść o dwudziestolatce, która znalazła swoje prawdziwe powołanie w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Stagnacja w niespełniającej się pracy biurowej i niepewność, w jakim kierunku życie obrać, Haruka (Nao) odkrywa, że ​​jej pasja nagle rozpala się, natknąć się na wystawę tradycyjnej ceramiki Bizen. Zahipnotyzowana jej pięknem Haruka podejmuje spontaniczną decyzję o rzuceniu swojego obecnego życia (wraz z pracą i mieszkaniem w Tokio) i przeniesieniu się do prefektury Okayama, aby zostać uczennicą ceramiki Bizen. Tam spotyka mistrza artystę, Osamu (Hiroyuki Hirayama), posępnego pustelnika dotkniętego jego przeszłością. Czy uda jej się dotrzeć do niego i poznać tajniki rzemiosła? "


Film oparty jest na mandze o tym samym tytule, napisanej przez Disk Fly i zilustrowanej przez Taiseia Nishizakiego. W obsadzie znaleźli się nao (aktor głosowy w Sono Toki, Kanojo wa., którego nie należy mylić z piosenkarzem i autorem tekstów nao), Jun Murakami (Shinsuke w Michiko & Hatchin) i Takashi Sasano (Dōmo Goes to Hollywood!).

Ogólny tytuł festiwalu brzmi: „To jest moje miejsce: wyrzeźbienie poczucia istnienia i przynależności do kina japońskiego”

14. Screen Anime ogłosiło skład anime, które będą pokazywane na platformie od 25 stycznia (ten sezon potrwa do 25 lutego). Tytuły to:

- Mirai w reżyserii Mamoru Hosody

- Cyber City Oedo 808, w reżyserii Yoshiakiego Kawajiriego, w tym brytyjski dub

- Hal, animacja Wit Studio

- Momotaro, Sacred Sailors - pierwszy film fabularny anime z 1945 roku, wojenny film propagandowy

- 24-częściowy serial Gankutsuou: The Count of Monte Cristo, w reżyserii Mahiro Maedy


Do 25 stycznia w składzie będą:

 • Miss Hokusai, reżyseria: Keiichi Hara

 • The Place Promised in Our Early Days w reżyserii Makoto Shinkaia

 • Jin-Roh - The Wolf Brigade, reżyseria: Hiroyuki Okiura

 • Antologia Genius Party Beyond

 • The Tatami Galaxy w reżyserii Masaakiego Yuasy

Komunikat prasowy dla Screen Anime opisuje to wydarzenie jako „internetowy festiwal filmowy firmy Anime Limited, oferujący wyselekcjonowany wybór czterech filmów, jeden serial telewizyjny i więcej wyjątkowych korzyści każdego miesiąca za jedyne 3,98 GBP miesięcznie lub po obniżonej cenie 39,98 GBP rocznie. " Roczna przepustka festiwalowa zawiera „fizyczną kartę członkowską, która może odblokować wyjątkowe korzyści, takie jak zniżki w sklepie internetowym Anime Limited”

15. Gazeta Mainichi Shimbun ogłosiła 22 stycznia zwycięzców 74. dorocznej nagrody filmowej Mainichi. Looking for Magical DoReMi (Majo Minarai o Sagashite), film anime upamiętniający 20. rocznicę serii anime o magicznej dziewczynie Ojamajo Doremi, zdobył tegoroczną nagrodę dla najlepszego filmu animowanego. Film anime Kenjiego Iwaisawy - ON-GAKU: Our Sound, filmowa adaptacja mangi Hiroyukiego Ohashiego "ON-GAKU", zdobyła nagrodę Noburou Oofuji Award, przyznawaną za prace animowane, które oferują nowe formy twórczej ekspresji.


Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 17 lutego w Meguro Persimmon Hall w Tokio.


Mainichi Shimbun ogłosił Nagrodę Noburou Oofujiego w 1962 roku i jest to najstarsza trwająca obecnie nagroda za animację w Japonii. Następnie w 1989 roku gazeta przyznała nagrodę dla filmu animowanego.


Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Filmów Animowanych są:

 • 2019 - Okko's Inn

 • 2018 - Complex x Complex

 • 2017 - your name.

 • 2016 - Miss Hokusai

 • 2015 - Giovanni's Island

 • 2014 - Księżniczka Kaguya

 • 2013 - Wilcze dzieci

 • 2012 - Hotarubi no Mori e

 • 2011 - Colorful

 • 2010 - Summer Wars

 • 2009 - Sky Crawlers

Poprzedni laureaci Nagrody Noburou Oofuji to:

 • 2019 - Liz and the Blue Bird Naoko Yamady

 • 2018 - Lu over the wall Masaakiego Yuasy

 • 2017 - In This Corner of the World Sunao Katabuchi

 • 2016 - gliniany animowany short "Suijun Genten" clay-animated short Ryo Orikasy

 • 2015 - short anime "Yodomi no Sawagi" ("Crazy Little Thing") Onohany

 • 2014 - short anime "Umi ni Ochita Tsuki no Hanashi" ("The moon that fell into the sea") Akiry Ody

 • 2013 - short anime "Combustible" Katsuhiro Otomo

 • 2012 - short anime "663114" Isamu Hirabayashiego

 • 2011 - bez nagrody

 • 2010 - film animowany poklatkowy "Denshin-Bashira Elemi no Koi" Hideto Nakaty i Sovat Theater

 • 2009 - Ponyo Hayao Miyazakiego i Studio Ghibli

16. Oficjalna strona internetowa serii Eureka Seven ogłosiła 22 stycznia, że trzeci i ostatni film z trylogii filmowej Eureka Seven: Hi - Evolution (Kōkyōshihen Eureka Seven Hi-Evolution) zadebiutuje wczesnym latem 2021 roku. Witryna internetowa ujawniła również drugi zwiastun i plakat do ostatniego filmu, zatytułowanego EUREKA / Kōkyōshihen Eureka Seven Hi-Evolution. Kaori Nazuka, która gra Eurekę, narracjonuje zwiastun z mottem filmu: „Koniec dziewczyny. Początek dziewczyny”.

Film został przełożony na 2021 rok. Początkowo film miał zostać otwarty w 2019 roku.


Główny reżyser Tomoki Kyoda ujawnił w grudniu, że nagrywanie dialogów do ostatniego filmu zostało zakończone.


Drugi film, Anemone: Kōkyōshihen Eureka Seven Hi-Evolution (Anemone: Eureka Seven: Hi - Evolution), został otwarty w Japonii w listopadzie 2018 roku i zajął 9. miejsce w weekend otwarcia.


Pierwszy film został otwarty we wrześniu 2017 roku, po światowym debiucie na Otakon w sierpniu 2017 roku. W pierwszych dwóch dniach film zarobił 63 mln jenów (561 137 $). Funimation pokazało film w kinach w Stanach Zjednoczonych w lutym 2018 roku, pokazując go w języku japońskim z angielskimi napisami oraz z angielskim dubbingiem

17. Studio Khara rozpoczęło 22 stycznia transmisję telewizyjną reklamy Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||), nowego filmu Evangelion. Reklama zawiera nowe nagrania Evangelion Unit-02, Shinjiego i Asuki. Reklama zawiera również zapowiedź piosenki przewodniej Hikaru Utady (Pinoko w Black Jack) „One Last Kiss”.

Film nie został otwarty 23 stycznia zgodnie z planem. Pracownicy oświadczyli, że ponownie opóźniają film po dokładnym rozważeniu z powodu nowego stanu wyjątkowego ogłoszonego w czterech prefekturach Japonii 8 stycznia, a następnie 13 stycznia rozszerzono go do 11 prefektur.


Pracownicy oświadczyli, że ujawnią nową datę premiery w późniejszym czasie. Ekipa opóźnia także wydanie Shiro Sagisu Music z płyty „SHIN EVANGELION”, która była planowana na 10 lutego, a później ogłosi nową datę wydania.

Konto na Twitterze podaje 9 stycznia, że o północy projekcje filmu zaplanowane w 15 kinach w Tokio, Osace, Nagoi, Fukuoce i Sapporo na 23 stycznia zostały odwołane.


Film miał zostać otwarty 23 stycznia po wcześniejszym opóźnieniu z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19) i jej rozprzestrzenianiem się w Japonii i poza nią. Początkowo film miał zostać otwarty w Japonii 27 czerwca 2020 roku. Hikaru Utada (Pinoko w Black Jack) powraca, by wykonać piosenkę przewodnią „One Last Kiss” do filmu. Singiel „One Last Kiss” jest opóźniony z datą premiery 27 stycznia.

Pierwsze trzy filmy z tetralogii, Evangelion: 1.0 You Are [Not] Alone, Evangelion: 2.0 You Can [Not] Advance i Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo, zadebiutowały odpowiednio w 2007, 2009 i 2012 roku. Trzy filmy miały nowe pokazy MX4D i 4DX w Japonii 4, 11 i 18 grudnia dla każdego kolejnego filmu

18. Przed Wami, dzięki ekskluzywnemu materiałowi magazynu Empire, kolejne zdjęcie z nowej animacji Studia Pixar - Luca. Czujecie już ten letni, wakacyjny klimat?


Akcja utworu ma się rozgrywać na Riwierze Włoskiej. Tytułowym bohaterem będzie chłopiec, który spędza wypełnione przygodami niezapomniane lato w towarzystwie nowopoznanego przyjaciela. Wkrótce Luca odkrywa sekret swojego kompana: jest on morskim potworem z innego świata.


To pełnometrażowy debiut nominowanego do Oscara Enrico Casarosy (La Luna). Film ma być głęboko osobistą historią inicjacyjną oraz hymnem na cześć przyjaźni. Reżyser utrzymuje, iż jest to opowieść głęboko zakorzeniona w jego dzieciństwie, zaś producenci powołują się na inspirację twórczością literacką Eleny Ferrante oraz filmową Federico Felliniego i Hayao Miyazakiego.


Animacja ma pojawić się w kinach 18 czerwca 2021 roku

19. 18 stycznia ogłoszono nominacje do Czeskich Lwów. Wśród faworytów znalazł się Szarlatan w reżyserii Agnieszki Holland. Biografia Jana Mikoláška otrzymała w sumie 14 nominacji.


Tyle samo szans na statuetki najważniejszych nagród filmowych w Czechach ma inny film biograficzny Havel. Najwięcej nominacji - 15 - otrzymała Kraina cienia opowiadająca o życiu mieszkańców pewnej wsi od lat 30. do 50.


Lista nominowanych.


Uroczysta ceremonia ogłoszenia laureatów odbędzie się 6 marca

20. 18 stycznia ogłoszone zostały nominacje do hiszpańskich Nagród Goya. Polacy mają powody do zadowolenia, ponieważ w kategorii najlepszy film europejski nominację zdobyło Boże ciało.


O Goyę obraz Jana Komasy powalczy z: Oficerem i szpiegiem Romana Polańskiego, Ojcem Floriana Zellera i Jeszcze jest czas Viggo Mortensena.


Najwięcej nominacji do Nagród Goya zdobył zakupiony przez platformę Netflix Adú. Ma bowiem 14 szans na statuetki. Jego najpoważniejszymi rywalami wydają się Las niñas i Akelarre. Oba filmy zdobyły po 9 nominacji.


Pełna lista nominowanych.


Nagrody Goya zostaną wręczone 6 marca

21. Tilda Swinton pozostaje wyjątkowo aktywna. W planach aktorki znalazły się nowe filmy Joanny Hogg i Christophera Doyle'a.


Pierwszy z nich to kolejny wspólny projekt Hogg i Swinton po The Souvenir: Part II, w którym aktorka ponownie zagrała u boku córki, Honor Swinton Byrne. Nowy film, o którym mowa, nosi tytuł The Eternal Daughter. Zdjęcia już się zakończyły w Walii. W obsadzie są również Carly-Sophia Davies i Joseph Mydell. Na razie nie wiadomo, o czym opowie film.


Doyle to operator znany m.in. ze współpracy z Wongiem Kar-Waiem (Chungking Express, Happy Together) i z wyreżyserowanych przez siebie filmów Dive Bar Blues oraz Warsaw Dark. Jego nowy projekt nosi roboczy tytuł Immunodeficiency. W obsadzie - u boku Swinton - jest również Joe Odagiri, a scenariusz napisali Doyle i Hei Wen.

Bohaterem Immunodeficiency jest profesor, który przybywa do Australii i zostaje porwany przez ogarniętą obsesją młodą kobietę. To opowieść o problemach ekologicznych, o pszczołach. Dziewięćdziesiąt procent tego, co jemy, istnieje dzięki pszczołom, powiedział Doyle

22. Nie żyje Jean-Pierre Bacri, francuski aktor i scenarzysta, który regularnie współpracował z Agnès Jaoui. Zmarł 18 stycznia na raka. Miał 69 lat.


Bacri urodził się w 1951 roku. Karierę filmową i teatralną rozpoczął na przełomie lat 70. i 80. Wyspecjalizował się w graniu gburowatych postaci z wrażliwą stroną. W jego filmografii są m.in. w Metro (1985) Luca Bessona, Znamy te piosenkę (1997), Plac Vendome (1998) i Nasze najlepsze wesele (2017).


Jean-Pierre Bacri - współpraca z Agnès Jaoui


Bacri spotkał Agnès Jaoui w latach 80. W duecie zrealizowali szereg popularnych i nagradzanych filmów, m.in. nagrodzone 5 Cezarami Palić/Nie palić (1993), W rodzinnym sosie (1996), nominowane do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" Gusta i guściki (2000), wyróżnione za najlepszy scenariusz na festiwalu w Cannes Popatrz na mnie (2004) czy Opowiedz mi o deszczu (2008). Scenariusze Bacriego i Jaoui zdobyły też dwie Europejskie Nagrody Filmowe i kilka Cezarów.


Duet odnosił również sukcesy w teatrze. Ich sztuka Cuisine Et Dépendances zdobyła nagrodę Moliera

23. OSCARY: a) W ostatnim czasie aż pięć organizacji krytyków przyznało swoje nagrody. Oczywiście najwięcej wyróżnień zdobył Nomadland (14). Najmocniejsze wsparcie dostało jednak Co w duszy gra, które u wszystkich krytyków zostało uznane najlepszą animacją.


Sporo wyróżnień otrzymały także filmy: Pierwsza krowa, Obiecująca. Młoda. Kobieta., Proces Siódemki z Chicago i Ma Rainey: Matka bluesa.


Najbardziej zaciekła walka wciąż toczy się o tytuł najlepszego aktora pierwszoplanowego. Łeb w łeb idą: Chadwick Boseman, Delroy Lindo i Riz Ahmed. Podobnie niejasna sytuacja pozostaje w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa, gdzie depczą sobie po piętach Maria Bakalova i Yuh-jung Youn.Faworyci w poszczególnych kategoriach (po 26 rozdaniach nagród):


FILM: "Nomadland" (12 nagród)

REŻYSERIA: Chloé Zhao - "Nomadland" (21 nagród)

SCENARIUSZ ORYGINALNY: "Obiecująca. Młoda. Kobieta." (8 nagród)

SCENARIUSZ ADAPTOWANY: "Nomadland" (8 nagród)

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Frances McDormand - "Nomadland" (12 nagród)

AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa" (8 nagród); Delroy Lindo - "Pięciu braci" i Riz Ahmed - "Sound of Metal" (po 7 nagród)

AKTORKA DRUGOPLANOWA: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie" i Yuh-jung Youn - "Minari" (po 10 nagród)

AKTOR DRUGOPLANOWY: Paul Raci - "Sound of Metal" (12 nagród)

ZDJĘCIA: "Nomadland" (15 nagród)

MUZYKA: "Co w duszy gra" (14 nagród)

ANIMACJA: "Co w duszy gra" (13 nagród)

FILM ZAGRANICZNY: "Na rauszu" (7 nagród)

FILM DOKUMENTALNY: "Time" (7 nagród)

SCENOGRAFIA: "Mank" (9 nagród)

MONTAŻ: "Nomadland" (6 nagród)

EFEKTY: "Tenet" (6 nagród)

PIOSENKA: "Speak Now" - "One Night in Miami" (5 nagród)

KOSTIUMY: "Emma." i "Ma Rainey: Matka bluesa" (po 2 nagrody)Filmy z największą liczbą wyróżnień (po 26 rozdaniach nagród):


"Nomadland" - 76 nagród

"Co w duszy gra" - 35 nagród

"Sound of Metal" - 25 nagród

"Ma Rainey: Matka bluesa" - 24 nagrody

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." - 18 nagródNagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Denver:

Film: "Proces Siódemki z Chicago"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktorka: Carey Mulligan - "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Aktor: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Aktorka drugoplanowa: Ellen Burstyn - "Cząstki kobiety"

Aktor drugoplanowy: Sacha Baron Cohen - "Proces Siódemki z Chicago"

Horror lub sf&f: "Niewidzialny człowiek"

Animacja: "Co w duszy gra"

Komedia: "The Personal History of David Copperfield"

Efekty: "Tenet"

Scenariusz oryginalny: "Proces Siódemki z Chicago"

Scenariusz adaptowany: "Pierwsza krowa"

Dokument: "Boys State: chłopcy i polityka"

Piosenka: "Speak Now" - "One Night in Miami"

Muzyka: "Co w duszy gra"

Film nieanglojęzyczny: "Minari"


Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Houston:

Film: "Nomadland"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Riz Ahmed - "Sound of Metal"

Aktorka: Carey Mulligan - "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Aktor drugoplanowy: Leslie Odom Jr. - "One Night in Miami"

Aktorka drugoplanowa: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie"

Scenariusz: "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Animacja: "Co w duszy gra"

Zdjęcia: "Nomadland"

Dokument: "Czego nauczyła mnie ośmiornica"

Film nieanglojęzyczny: "A Sun"

Muzyka: "Co w duszy gra"

Piosenka: "Speak Now" - "One Night in Miami"

Efekty: "Tenet"

Praca kaskaderów: "Tenet"

Plakat: "Pięciu braci"

Wyjątkowe osiągnięcie filmowe: "Sound of Metal" za dźwięk


Nagrody Kręgu Krytyków Filmowych z Rejonu Zatoki San Francisco:

Film: "Nomadland"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Aktorka: Frances McDormand - "Nomadland"

Aktor drugoplanowy: Paul Raci - "Sound of Metal"

Aktorka drugoplanowa: Youn Yuh-jung - "Minari"

Scenariusz oryginalny: "Minari"

Scenariusz adaptowany: "Pierwsza krowa"

Animacja: "Co w duszy gra"

Dokument: "Kolektyw"

Film nieanglojęzyczny: "Na rauszu"

Zdjęcia: "Pierwsza krowa"

Montaż: "Nomadland"

Scenografia: "Pierwsza krowa"

Muzyka: "Co w duszy gra"

Specjalne wyróżnienie dla filmów niezależnych: "Płacząca kobieta" i "Shithouse"


Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z St. Louis:

Film: "Nomadland"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Aktorka: Carey Mulligan - "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Aktor drugoplanowy: Paul Raci - "Sound of Metal"

Aktorka drugoplanowa: Youn Yuh-jung - "Minari"

Scenariusz oryginalny: "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Scenariusz adaptowany: "Może pora z tym skończyć"

Zdjęcia: "Nomadland"

Montaż: "Nomadland"

Scenografia: "Mank"

Muzyka: "Co w duszy gra"

Soundtrack: "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Efekty: "Tenet"

Scena: Kolacja sióstr - "Niewidzialny człowiek"

Animacja: "Co w duszy gra"

Dokument: "Kolektyw"

Film nieanglojęzyczny: "Na rauszu"

Film akcji: "Tenet"

Komedia: "Kolejny film o Boracie"

Horror: "Niewidzialny człowiek"

Najgorszy film: "Zjazd"


Nagrody Kręgu Krytyków Filmowych z Filadelfii:

Film: "Ma Rainey: Matka bluesa"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Delroy Lindo - "Pięciu braci"

Aktorka: Viola Davis - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Aktor drugoplanowy: Chadwick Boseman - "Pięciu braci"

Aktorka drugoplanowa: Amanda Seyfried - "Mank"

Scenariusz: "Pierwsza krowa"

Animacja: "Co w duszy gra"

Dokument: "Time"

Film nieanglojęzyczny: "Jumbo"

Przełom aktorski: Sidney Flanigan - "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze"

Debiut reżyserski: Regina King - "One Night in Miami"

Zdjęcia: "Nomadland"

Muzyka: "Co w duszy gra"


b) Poznaliśmy laureatów nagród Black Film Critics Circle. Wielkim wygranym okazał się film Ma Rainey: Matka bluesa z czterema nagrodami. Trzy wyróżnienia otrzymał Pewnej nocy w Miami....


Dla ogólnego obrazu wyścigu najistotniejsza była wygrana Chadwicka Bosemana, która pozwoliła mu odskoczyć na niewielką odległość konkurentom w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.Faworyci w poszczególnych kategoriach (po 27 rozdaniach nagród):


FILM: "Nomadland" (12 nagród)

REŻYSERIA: Chloé Zhao - "Nomadland" (22 nagród)

SCENARIUSZ ORYGINALNY: "Obiecująca. Młoda. Kobieta." (8 nagród)

SCENARIUSZ ADAPTOWANY: "Nomadland" (8 nagród)

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Frances McDormand - "Nomadland" (12 nagród)

AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa" (9 nagród)

AKTORKA DRUGOPLANOWA: Yuh-jung Youn - "Minari" (11 nagród); Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie" (10 nagród)

AKTOR DRUGOPLANOWY: Paul Raci - "Sound of Metal" (12 nagród)

ZDJĘCIA: "Nomadland" (15 nagród)

MUZYKA: "Co w duszy gra" (14 nagród)

ANIMACJA: "Co w duszy gra" (14 nagród)

FILM ZAGRANICZNY: "Na rauszu" (7 nagród)

FILM DOKUMENTALNY: "Time" (8 nagród)

SCENOGRAFIA: "Mank" (9 nagród)

MONTAŻ: "Nomadland" (6 nagród)

EFEKTY: "Tenet" (6 nagród)

PIOSENKA: "Speak Now" - "Pewnej nocy w Miami..." (5 nagród)

KOSTIUMY: "Emma." i "Ma Rainey: Matka bluesa" (po 2 nagrody)Filmy z największą liczbą wyróżnień (po 27 rozdaniach nagród):


"Nomadland" - 77 nagród

"Co w duszy gra" - 36 nagród

"Ma Rainey: Matka bluesa" - 28 nagrody

"Sound of Metal" - 25 nagród

"Minari" - 24 nagrodyNagrody Black Film Critics Circle:

Film: "Ma Rainey: Matka bluesa"

Reżyseria: Regina King - "Pewnej nocy w Miami..." i Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Aktorka: Viola Davis - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Aktor drugoplanowy: Leslie Odom, Jr. - "Pewnej nocy w Miami..."

Aktorka drugoplanowa: Youn Yuh-jung - "Minari"

Scenariusz oryginalny: "Minari"

Scenariusz adaptowany: "Ma Rainey: Matka bluesa"

Animacja: "Co w duszy gra"

Dokument: "Time"

Film zagraniczny: "Noc królów"

Obsada: "Pewnej nocy w Miami..."

Zdjęcia: "Tenet"

Specjalne wyróżnienie: "Mały topór"


c) Poznaliśmy nagrody krytyków z Nowego Meksyku. I jest to jedna z najbardziej oryginalnych list tegorocznego sezonu. Na liście znalazło się bowiem sporo tytułów i nazwisk, których dotąd nikt inny nie wymieniał. Dotyczy to również Manka, który dopiero po raz pierwszy został uznany najlepszym filmem roku.Faworyci w poszczególnych kategoriach (po 28 rozdaniach nagród):


FILM: "Nomadland" (12 nagród)

REŻYSERIA: Chloé Zhao - "Nomadland" (23 nagród)

SCENARIUSZ ORYGINALNY: "Obiecująca. Młoda. Kobieta." (8 nagród)

SCENARIUSZ ADAPTOWANY: "Nomadland" (8 nagród)

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Frances McDormand - "Nomadland" (12 nagród)

AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa" (9 nagród)

AKTORKA DRUGOPLANOWA: Yuh-jung Youn - "Minari" (12 nagród)

AKTOR DRUGOPLANOWY: Paul Raci - "Sound of Metal" (12 nagród)

ZDJĘCIA: "Nomadland" (15 nagród)

MUZYKA: "Co w duszy gra" (15 nagród)

ANIMACJA: "Co w duszy gra" (14 nagród)

FILM ZAGRANICZNY: "Na rauszu" (7 nagród)

FILM DOKUMENTALNY: "Time" (8 nagród)

SCENOGRAFIA: "Mank" (10 nagród)

MONTAŻ: "Nomadland" (7 nagród)

EFEKTY: "Tenet" (6 nagród)

PIOSENKA: "Speak Now" - "Pewnej nocy w Miami..." (5 nagród)

KOSTIUMY: "Emma." i "Ma Rainey: Matka bluesa" (po 2 nagrody)Filmy z największą liczbą wyróżnień (po 28 rozdaniach nagród):


"Nomadland" - 79 nagród

"Co w duszy gra" - 37 nagród

"Ma Rainey: Matka bluesa" - 28 nagrody

"Minari" - 26 nagrody

"Sound of Metal" - 25 nagródNagrody Krytyków z Nowego Meksyku:

Film: "Mank"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Mads Mikkelsen - "Na rauszu"

Aktorka: Vanessa Kirby - "Cząstki kobiety"

Aktor drugoplanowy: Daniel Kaluuya - "Judas and the Black Messiah"

Aktorka drugoplanowa: Youn Yuh-jung - "Minari"

Scenariusz oryginalny: "Possessor"

Scenariusz adaptowany: "Pierwsza krowa"

Animacja: "Sekret wilczej gromady"

Dokument: "Kolektyw"

Film zagraniczny: "Derë e hapur"

Obsada: "Minari"

Młody aktor/aktorka: Sidney Flanigan - "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze"

Zdjęcia: "Mank"

Montaż: "Nomadland"

Scenografia: "Mank"

Muzyka: "Co w duszy gra"

Piosenka: "Husavik (My Hometown)" - "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga"

Nagroda Route 66: "Na-reul chat-a-jweo"

d) Poznaliśmy laureatów nagród krytyków z Kansas. Trzy wyróżnienia otrzymał film Obiecująca. Młoda. Kobieta. Również trzy nagrody zdobył faworyt tegorocznego wyścigu Nomadland. Riz Ahmed dzięki nagrodzie dla najlepszego aktora znów depcze w tej kategorii po piętach Chadwickowi Bosemanowi.Faworyci w poszczególnych kategoriach (po 29 rozdaniach nagród):


FILM: "Nomadland" (13 nagród)

REŻYSERIA: Chloé Zhao - "Nomadland" (24 nagrody)

SCENARIUSZ ORYGINALNY: "Obiecująca. Młoda. Kobieta." (9 nagród)

SCENARIUSZ ADAPTOWANY: "Nomadland" (9 nagród)

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Frances McDormand - "Nomadland" (12 nagród)

AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa" (9 nagród); Riz Ahmed - "Sound of Metal"

AKTORKA DRUGOPLANOWA: Yuh-jung Youn - "Minari" (13 nagród)

AKTOR DRUGOPLANOWY: Paul Raci - "Sound of Metal" (12 nagród)

ZDJĘCIA: "Nomadland" (15 nagród)

MUZYKA: "Co w duszy gra" (15 nagród)

ANIMACJA: "Co w duszy gra" (14 nagród)

FILM ZAGRANICZNY: "Na rauszu" (8 nagród)

FILM DOKUMENTALNY: "Time" (8 nagród)

SCENOGRAFIA: "Mank" (10 nagród)

MONTAŻ: "Nomadland" (7 nagród)

EFEKTY: "Tenet" (6 nagród)

PIOSENKA: "Speak Now" - "Pewnej nocy w Miami..." (5 nagród)

KOSTIUMY: "Emma." i "Ma Rainey: Matka bluesa" (po 2 nagrody)Filmy z największą liczbą wyróżnień (po 29 rozdaniach nagród):


"Nomadland" - 82 nagrody

"Co w duszy gra" - 37 nagród

"Ma Rainey: Matka bluesa" - 28 nagrody

"Minari" - 26 nagrody

"Sound of Metal" i "Obiecująca. Młoda. Kobieta." - po 26 nagródNagrody Koła Krytyków z Miasta Kansas:

Film: "Nomadland" i "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Riz Ahmed - "Sound of Metal"

Aktorka: Carey Mulligan - "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Aktor drugoplanowy: Leslie Odom, Jr. - "Pewnej nocy w Miami..."

Aktorka drugoplanowa: Youn Yuh-jung - "Minari"

Scenariusz adaptowany: "Nomadland"

Scenariusz oryginalny: "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Zdjęcia: "The Vast of Night"

Animacja: "Sekret wilczej gromady"

Film zagraniczny: "Na rauszu"

Dokument: "The Dissident"

Nagroda LGBTQ+: "Tani cwani"

Horror/SF: "Niewidzialny człowiek"

24. Magazyn "Empire" opublikował nowe zdjęcie z widowiska Pogromcy duchów. Dziedzictwo. Film trafi na ekrany w czerwcu.


To opowieść o samotnej matce, która wraz z dwójką dzieci przyjeżdża do małego miasteczka. Wkrótce wpada na trop sekretnego dziedzictwa swojego ojca i odkrywa, że łączy ją coś z pogromcami duchów.


W obsadzie znaleźli się Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace i Paul Rudd. Na ekranie pojawią się również gwiazdy pierwszych "Pogromców": Bill Murray, Dan Aykroyd i Ernie Hudson.


W rozmowie z "Empire" reżyser filmu Jason Reitman wyznał, że pokazał już nowych Pogromców swojemu ojcu, Ivanowi, który nakręcił dwie pierwsze części cyklu. Mój ojciec rzadko wychodził z domu z powodu COVID - mówi Reitman Junior - Ale zrobił test, włożył maskę i przyjechał do siedziby Sony, żeby obejrzeć film w studiu. A potem płakał i powiedział: Jestem taki dumny, że jestem twoim ojcem. To był jeden z najwspanialszych momentów w moim życiu

25. Warner Bros. ogłosił premierę filmu Wonka. Produkcja będąca prequelem Charlie'ego i fabryki czekolady trafi do kin 17 marca 2023 roku. Jej fabuła opowie o losach legendarnego cukiernika przed założenia jego słodkiego imperium.


W projekt, nad którym wstępne prace trwają już prawie cztery lata, zaangażowani są David Heyman, który będzie pełnił obowiązki producenta, a także Paul King (Paddington). Zdjęcia planowane są w Wielkiej Brytanii, jednak ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa raczej nie rozpoczną się szybko.


Nie wiadomo także, kto wcieli się w główną rolę. Jeszcze w 2018 roku typowano Ryana Goslinga, Donalda Glovera lub Ezrę Millera. Teraz największe szanse mają podobno Tom Holland lub Timothée Chalamet.

Johnny Depp jako Willy Wonka w filmie "Charlie i fabryka czekolady"


Pierwsza adaptacja powieści Roalda Dahla, czyli Willy Wonka i fabryka czekolady z Gene'em Wilderem w roli tytułowej, została wydana przez Paramount w 1971 roku. W 2005 roku ponownie sięgnął po nią Tim Burton, który z głównej roli obsadził Johnny'ego Deppa. Nie wydaje się, aby miał on szansę pojawić się w przygotowywanej produkcji. Ze względu na oskarżenia o przemoc wobec byłej żony Depp był zmuszony zrezygnować z pracy nad trzecią częścią Fantastycznych zwierząt. W roli Gellerta Grindelwalda zastąpi go Mads Mikkelsen

26. Tyler Rake, bohater napakowanego akcją widowiska Netfliksa, powróci. W wywiadzie udzielonym Colliderowi reżyser Sam Hargrave potwierdził, że zdjęcia do sequela planowane są na jesień tego roku. Zaznaczył jednak, że należy brać poprawkę na trwającą pandemię koronawirusa, która może pokrzyżować te plany.


Hargrave zdradził, że Joe Russo (Avengers: Koniec gry) kończy właśnie pisać scenariusz. Z jego słów wynika także, że w planach jest więcej części. W tytułowej roli ponownie zobaczymy Chrisa Hemswortha. Towarzyszyć mu będą David Harbour (Stranger Things), Derek Luke (Trzynaście powodów) i Fay Masterson (Vice).


Tyler Rake (Chris Hemsworth) jest nieustraszonym najemnikiem, który nie ma już nic do stracenia. Jednak gdy przyjmuje zlecenie odbicia z rąk porywaczy syna międzynarodowego barona narkotykowego, nie zdaje sobie sprawy, jak ogromnego ryzyka się podejmuje. Realizacja tej śmiertelnie niebezpiecznej misji w mrocznym półświatku handlarzy bronią i narkotykami graniczy z niemożliwością i na zawsze odmienia życia Rake'a i porwanego chłopca

27. Liam Neeson promuje obecnie swój nowy film The Marksman i udziela licznych wywiadów. W jednym z nich rzucił uwagę, która natychmiast przykuła naszą uwagę.


Otóż Paramount Pictures zaproponowało mu główną rolę w filmie Naked Gun. Większość z Was powinna ten tytuł kojarzyć, ponieważ projekt to nic innego, jak reboot słynnej Nagiej broni. Z filmem związany jest Seth MacFarlane, z którym aktor miał okazję współpracować przy komediowym westernie Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie.


Neeson tak skomentował tę propozycję: Albo doprowadzi moją karierę do końca albo skieruje ją na zupełnie nowe tory.


Naga broń była kinowym rebootem serialu Brygada specjalna. Telewizyjne przygody detektywa Franka Drebina zostały tak źle przyjęte, że zdjęto je z anteny zaledwie po sześciu odcinkach. Kinowa wersja okazała się jednak wielkim hitem i doprowadziła do realizacji dwóch sequeli.


Paramount od dłuższego czasu próbuje wskrzesić serię Naga broń. Po raz ostatni było to w połowie ubiegłej dekady, kiedy scenariusz przygotowywali Thomas Lennon i Robert Ben Garant, a do propozycję zagrania Franka Drebina otrzymał Ed Helms

28. Nie możecie doczekać się sequela Bodyguarda zawodowca? Film trafi do kin dopiero 19 sierpnia 2021 roku, jeśli pandemia pozwoli. Jednak już dziś - dzięki magazynowi Empire - możecie zobaczyć, jak w roli czarnego charakteru prezentuje się Antonio Banderas.


Na ekran powrócą Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson i Salma Hayek. Nowe twarze w obsadzie to: Morgan Freeman, Banderas, Frank Grillo i Tom Hopper. Za kamerą stanie ponownie Patrick Hughes.


W The Hitman's Wife's Bodyguard grany przez Jacksona płatny zabójca Darius Kincaid zatrudni Michaela Bryce'a (Reynolds) do ochrony swojej małżonki, Sonii (Hayek), która będzie musiała wybrać się na niebezpieczną misję na wybrzeże Amalfi we Włoszech.


Oryginał z 2017 roku zarobił na całym świecie ponad 180 milionów dolarów przy budżecie rzędu 30 milionów

29. Magazyn Empire zaprezentował nowe zdjęcie z horroru psychologicznego Last Night in Soho w reżyserii Edgara Wrighta. Inspirowany Wstrętem i Nie oglądaj się teraz film zadebiutuje na ekranach w kwietniu.


Akcja utworu rozgrywa się w Londynie. Zafascynowana modą młoda dziewczyna (Thomasin McKenzie) w tajemniczy sposób przenosi się do lat 60. i spotyka swoją idolkę - oszałamiającą początkującą piosenkarkę (Anya Taylor-Joy). Ale Londyn lat 60. nie jest tym, czym się wydaje.


Zdałem sobie sprawę, że nigdy nie zrobiłem filmu o centrum Londynu – zwłaszcza Soho, gdzie spędziłem mnóstwo czasu przez ostatnie 25 lat – tłumaczy reżyser. – Ten film jest o Londynie, w którym żyję

30. Lionsgate znalazł już następcę Armiego Hammera w filmie Shotgun Wedding. Kandydatem studia jest Josh Duhamel, aktor najlepiej znany z cyklu "Transformer", w którym wcielał się w postać Williama Lennoxa.


Przypomnijmy, że pierwotnie gwiazdami obrazu mieli być Armie Hammer i Jennifer Lopez. Aktor stał się jednak bohaterem medialnego skandalu, kiedy po sieci zaczęły krążyć screen jego rozmów ze swoją kochanką. Część z nich pełna była przemocy. Były też wpisy sugerujące, że Hammer fantazjuje na temat jedzenia ludzkiego mięsa.


Hammer oczywiście zaprzeczył, że są to wpisy prawdziwe. Jednocześnie ogłosił jednak, że rezygnuje z roli u boku Lopez, by w czasie medialnej burzy być bliżej rodziny.


Shotgun Wedding jest historią pary, która w dniu wesela zaczyna mieć wątpliwości, czy wspólna przyszłość jest im pisana. Kiedy wraz z uczestniczącymi w imprezie gośćmi zostaną wzięci jako zakładnicy, rozważania te będą musiały zejść na dalszy plan. Za kamerą stanie Jason Moore (Pitch Perfect)

SERIALE

1. Oficjalna strona internetowa serii Live-Action Nishi Ogikubo Mitsuboshi Yōshudō ujawniła 20 stycznia członka obsady i datę premiery serialu 11 lutego.


Keita Machida (widoczna w kostiumie poniżej) zagra Ryōichirō Amemiyę, przystojnego młodego barmana z Mitsuboshi Yōshudō.

Serial będzie miał premierę w MBS i TV Kanagawa 11 lutego, w Chiba TV 12 lutego, w TV Saitama 17 lutego oraz w Tochigi TV i Gunma TV 18 lutego.

Yoshiaki Murao i Juntarō Kobayashi są wśród reżyserów serialu. Moral, Kenichi Tani, Reiko Murano i Akihiro Toda są autorami scenariuszy do serialu. Rockowy zespół I Don't Like Mondays wykonuje piosenkę przewodnią programu „Entertainer”.


Historia mangi koncentruje się na barze z dziurą w ścianie, w którym jest przystojny barman i cichy szef kuchni. Barman podaje koktajle, wsłuchując się w problemy patrona, a szef kuchni serwuje przysmaki z prostych konserw.

Sai Asai uruchomiła mangę w Mystery Bonita w październiku 2020 roku.


Asai wcześniej narysowała mangę Alice in the Country of Clover: Knight's Knowledge (na zdjęciu powyżej) i Alice in Twin World: Love, Storms and Flower Clocks. Seven Seas Entertainment wydało obie serie w języku angielskim. W Polsce ukazała się serie Alicja w Krainie Serc i Alicja w Krainie Koniczyny: Walc Kota z Cheshire

2. Oficjalna strona serii Live-Action A Bad Boy Drinks Tea! (Ocha Nigosu.) ogłosiła 21 stycznia sześciu dodatkowych członków obsady.

Nowi członkowie obsady to:


Seira Nagashima jako Chika Iikura

Karin Nishina jako Tamami Shindaiji

Yuzuki Hirakawa jako Tamiko Okunuma

Naohiro Yamamoto jako Kōki Kashizawa

Shōgo Hama jako Kitanuma

Tooru Nomaguchi jako Hiroshi Tatejima

Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:

(od lewej do prawej na powyższym obrazku)


Nobuyuki Suzuki jako Masaya Funabashi

Toshiki Seto (Arata Kishimo w Kimi wa Kanata) jako Wataru Yamada

Minori Hagiwara jako Kaho Asakawa

Rinka Kumada jako Naomi Anesaki

Takeshi Furusawa i Kōji Takashi reżyserują serial. Takuya Katō i Shūji Yuki piszą scenariusze. Yūsuke Hayashi komponuje muzykę.


12-odcinkowy serial Live-Action będzie miał swoją premierę w TV Tokyo w 2021 roku. Transmisja całego serialu rozpocznie się przed emisją w Amazon Prime Video w Japonii 5 marca.


Historia koncentruje się na Funabashim, chłopcu o dzikim wyrazie twarzy, uważanym za najbardziej zastraszającego przestępcę w gimnazjum. Chce „wyrwać się z łańcucha przemocy i wieść spokojne życie”, więc ostatecznie dołącza do klubu, w którym odbywają się ceremonie parzenia herbaty. Pod wpływem innych członków klubu Funabashi zaczyna się stopniowo zmieniać, ucząc się o ceremonii parzenia herbaty.


Manga Hiroyukiego Nishimoriego (Kyou kara Ore wa!! (38 tomów mangi w latach 1988-97, jednotomowa manga w latach 2018-19, 10 odcinków OVA w latach 1992-97, seria Live-Action w październiku 2018 roku, film Live-Action w lipcu 2020 roku), Tenshi na Konamaiki (20 tomów mangi w latach 1999-2003, 50 odcinków anime w latach 2002-03, 13 odcinków specjalnych w latach 2002-03)) ukazała się w magazynie Shogakukana - Weekly Shonen Sunday w latach 2007-2009. Shogakukan opublikował 11. i ostatni tomik w październiku 2009 roku

3. 18 stycznia ogłoszona została pierwsza część nominacji do nagród Critics Choice. Są to nominacje w kategoriach serialowych. Filmowa część nominacji zostanie ujawniona 8 lutego.


Faworytami wśród seriali są dwie produkcje platformy Netflix Ozark i The Crown. Obie zdobyły po sześć nominacji. Niewiele gorzej wypadły Kraina Lovecrafta, Mrs. America, Co robimy w ukryciu oraz Schitt's Creek. Wszystkie te tytuły mają po pięć nominacji.


Pod względem platform/stacji liderem jest Netflix z 26 nominacjami. Od dwie mniej mają wspólnie HBO i HBO Max.


Pełna lista telewizyjnej części nominacji do Critics Choice.


Nagrody zostaną wręczone 7 marca

4. 19 marca na platformie Netflix zadebiutuje nowych serial twórców Domu z papieru - Sky Rojo. Pierwszy sezon będzie się składał z ośmiu 25-minutowych odcinków będących mieszanką gatunków, które autorzy show, Álex Pina i Esther Martínez Lobato, nazwali "latynoską miazgą". Pierwszy zwiastun.


Trzy prostytutki — Coral (Verónica Sánchez), Wendy (Lali Espósito) i Gina (Yany Prado) — postanawiają uciec z nocnego klubu Las Novias Club w poszukiwaniu wolności. W pogoń za nimi rusza ich alfons Romeo (Asier Etxeandia), wspierany przez specjalistów od mokrej roboty, Moisesa (Miguel Ángel Silvestre) i Christiana (Enric Auquer). Kobiety wyruszają w szaloną, chaotyczną podróż, podczas której muszą stawić czoła różnym niebezpieczeństwom, wiedząc, że każda sekunda może być ich ostatnią. W czasie ucieczki odkrywają potęgę przyjaźni oraz to, że razem są silniejsze i mają większą szansę na odzyskanie normalnego życia

5. Daniel Richtman na Patreonie rozpowszechnia ostatnio całą masę plotek. Jedna z nich dotyczy postaci Daredevila i grającego go Charliego Coxa. Otóż zdaniem Richtmana Cox powróci w Daredevilu, który będzie rebootem serialu Daredevil Netfliksa.


Cox i Daredevil ostatnio ciągle pojawiają się w mediach. Głównie w kontekście widowiska Spider-Man 3 z Tomem Hollandem. Według niepotwierdzonych doniesień Charlie Cox ma zagrać superbohatera w obrazie będącym wspólnym projektem Sony i Marvela. Według innych raportów aktor już nagrał swoje sceny na potrzeby widowiska.


Daredevil był jednym z tytułów serialowego mini-uniwersum Marvela powstałego na potrzeby platformy Netflix. Doczekał się trzech sezonów i był dobrze przyjęty zarówno przez krytyków jak i widzów. Wielu fanów miało nadzieję, że czwarty sezon również powstanie. Niestety pod koniec 2018 roku platforma ogłosiła jego kasację. Kilka miesięcy później mini-uniwersum zostało zlikwidowane

6. GRA O TRON: a) Mamy dobrą wiadomość dla fanów Gry o tron. Zdjęcia do serialowego spin-offu House of the Dragon rozpoczną się 5 kwietnia. Oczywiście pod warunkiem, że sytuacja pandemiczna na to pozwoli.


Zdjęcia realizowane będą w Los Angeles, Londynie oraz w Hiszpanii. Premiera planowana jest na 2022 rok.


W House of the Dragon poznamy kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków. Wybuchł on po śmierci Viserysa I, ale to właśnie jego działania, kiedy był władcą Siedmiu Królestw, zasiały ziarna przyszłego konfliktu, w którym głównymi stronami były: Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która wierzyła, że zostanie jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która doprowadziła do koronacji swojego syna Aegona).


House of the Dragon będzie drugim serialowym prequelem Gry o tron, który dotarł do etapu zdjęciowego. Pierwszym był projekt pod roboczym tytułem Bloodmoon (lub The Long Night), którego akcja miała rozgrywać się 5 tysięcy lat wcześniej w czasach Inwazji Andalów na królestwa Pierwszych Ludzi, a gwiazdą była Naomi Watts. Jesienią 2019 roku, w trakcie zdjęć do odcinka pilotowego, serial skasowano.


Jeśli House of the Dragon nie wypali, to HBO ma w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów na powrót do Westeros, Essos, Sothoros i Ulthos

b) Wszystko wskazuje na to, że wraz z rozpoczęciem w kwietniu zdjęć do serialu House of the Dragon HBO z większą uwagą przyjrzy się innym potencjalnym prequelom Gry o tron. O dwóch nowych projektach osadzonych w świecie Westeros właśnie się dowiedzieliśmy.


Według portalu Variety pierwszym jest serial The Tales of Dunk and Egg. Opowie on o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw).


Inspiracją dla fabuły będą opowiadania George'a R.R. Martina Błędny rycerz, Zaprzysiężony miecz i Tajemniczy Rycerz (istniejące również w formie komiksów). Ich akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu Gra o tron.


Dunk i Jajo są niezwykle lubianymi postaciami. O możliwości przeniesienia ich przygód na ekrany mówiło się więc już od dawna. Kilka lat temu przeciwko takiemu pomysłowi wypowiedział się sam Martin, który stwierdził, że chciałby napisać więcej opowiadań poświęconej tej parze.


Z kolei EW donosi, że HBO rozmawia z różnymi twórcami na temat innych projektów osadzonych w świecie Gry o tron. Jednym z rozważanych pomysłów jest opowiedzenie o rebelii Roberta Baratheona, która doprowadziła do upadku szalonego Aerysa Targaryena.


Wśród osób, z którymi HBO rozmawia na temat serialu, jest Bruno Heller. Ma on na swoim koncie takie przeboje telewizyjne jak Rzym i Gotham

7. Batman - serial animowany z lat 90. - to dla wielu fanów jedna z najlepszych rzeczy firmowanych logiem DC, jakie można było zobaczyć w kinie lub telewizji. Teraz okazuje się, że może doczekać się kontynuacji.


Jako plotkę o sequelu wspomniał Marc Bernardin w czasie rozmowy z Kevinem Smithem w Fatman Beyond Podcast. Ten odpowiedział: Też o tym słyszałem i to z bardzo wiarygodnego źródła. Jakiś miesiąc temu. Wydaje mi się, że jest prawdziwa, że to nie jest tylko plotka.


Smith jest też przekonany, że to nie są tylko rozmowy na temat "może warto zrobić sequel, ale naprawdę projekt jest na poważnie rozwijany. Niestety na razie nie znamy żadnych jego szczegółów.


Batman był serialem animowanym, za którego realizację odpowiadali Bruce Timm, Paul Dini i Mitch Brian. Nadawany był na antenie Fox Kids w latach 1992-1995 i liczył w sumie 85 odcinków. W obsadzie znaleźli się m.in. Kevin Conroy (jako Batman) i Mark Hamill (jako Joker). W Polsce serial był emitowany na kanałach TVP2, Polsat, ZigZap i Puls 2 oraz ukazał się na VHS w 1997 roku i 2 płytach DVD w latach 2006-07

8. Savannah Welch dołączyła do serialu Titans. Zobaczymy ją w trzecim sezonie w roli Barbary Gordon.


Serialowa Gordon kiedyś była Batgirl. Odwiesiła kostium superbohaterki, kiedy została postrzelona przez Jokera, co skończyło się jej paraliżem. Teraz jeździ na wózku i jest w burzliwym związku z Bruce'em Wayne'em. Jej życie skomplikuje się, kiedy Dick Grayson powróci do Gotham. Odżyje jej dawne uczucie do niego i zacznie z nim współpracować w walce ze złem.


Savannah Welch w 2016 roku przeżyła tragiczny wypadek, w wyniku którego została jej amputowana prawa noga. W 2018 roku zagrała w serialu Six członkinię oddziału Marines, której musiano usunąć nogę w wyniku odniesionych ran w czasie akcji wojskowej

9. Według niepotwierdzonych na razie informacji, Netflix dał zielone światło na realizację trzeciego sezonu serialu komediowego Specjalista od niczego.


Przypomnijmy: dalsza realizacja show stanęła pod znakiem zapytania, gdy w 2018 roku jego twórca oraz gwiazda Aziz Ansari został oskarżony napastowanie seksualne (więcej o tej sprawie). Wygląda jednak na to, że platforma streamingowa ostatecznie uwierzyła w niewinność komika.


Akcja nowych odcinków ma się rozgrywać w Londynie. Do obsady dołączyła znana z filmu Star Wars: Skywalker. Odrodzenie Naomi Ackie, która wcieli się w nową ukochaną głównego bohatera.


Specjalista od niczego śledzi losy Deva, 30-letniego aktora z Nowego Jorku, dla którego problemem jest nawet wybór, co zjeść na obiad, nie wspominając o poważnych decyzjach, takich jak plan na życie i karierę. Ten ambitny, zabawny i dynamiczny serial o bardzo osobistym zabarwieniu porusza tak różnorodne tematy, jak trudna sytuacja seniorów, losy imigrantów czy to, jak znaleźć najsmaczniejszy makaron na obiad

10. Po współpracy z Netfliksem (gdzie wyreżyserował dwie części Opiekunki) McG przenosi się do Disney+. Dla platformy wyreżyseruje odcinek pilotowy serialu Turner & Hooch. Będzie też jednym z producentów wykonawczych całości.


Serial będzie nową wersją filmu Turner i Hooch z Tomem Hanksem. W nowej wersji Scott Turner nie będzie policjantem a agentem US Marshal. Jak w oryginalne los sprawi, że zostanie opiekunek psa. Szybko okaże się, że czworonóg, którego tak nie chciał, jest partnerem, którego potrzebował w pracy...


Gwiazdą nowej wersji jest Josh Peck

11. Netflix przejął prawa do pierwszego sezonu serialu Heartstopper, który wyreżyseruje Euros Lyn. Będzie to ekranizacja komiksu Alice Oseman, którego bohaterami są Nick i Charlie - uczniowie liceum tylko dla chłopców. Charlie, który jest gejem, zakochał się po uszy w sympatycznym Nicku, ale nie sądzi, że coś z tego wyjdzie. Nie wie, że Nick też się nim interesuje

12. TNT zamawia trzeci sezon serialu Snowpiercer, mimo że drugi nie miał jeszcze swojej premiery

13. Saved by the Bell, sequel Byle do dzwonka, będzie kontynuowany. Platforma Peacock zamawia drugi sezon

14. Ginger Gonzaga dołączyła do obsady serialu Disney+ She-Hulk. Zagra przyjaciółkę głównej bohaterki Jennifer Walters

15. TNT zamawia dwa seriale. Pierwszym będzie ekranizacja powieści Johna Grishama Demaskator o prawniczce, która rozpatruje skargi na postępowania sądowe i pracę sędziów. Pewnego dnia trafia na jej biurko sprawa korupcyjna... Drugim serialem będzie Deathbed, ekranizacja komiksu o autorce-widmo, która ma napisać biografię umierającego łowcy przygód. Początkowo jego opowieści bierze za wymysły schorowanego staruszka. Wkrótce odkryje prawdę...

16. Robert Rodriguez najwyraźniej nie powiedział wszystkiego w kwestii rabusiów i wampirów. W jednym z ostatnich wywiadów ogłosił powrót do świata Od zmierzchu do świtu. Tym razem w planach ma serial animowany.


Wiadomość podał w rozmowie z SFX Magazine, kiedy został zapytany o genezę serialu aktorskiego Od zmierzchu do świtu: Miałem stację telewizyjną i potrzebowałem programów dla niej. A Quentin i ja wciąż kontrolujemy prawa do filmu. Pomyślałem więc, że chciałbym rozwinąć historię Santánico Pandemonium i mitologię związaną z azteckimi wampirami. To był oryginalny serial dla mojej stacji El Rey, co - jak wiesz - jest nazwą miejsca, do którego bohaterowie chcieli się dostać w filmie Od zmierzchu do świtu. Pasowało więc idealnie. Taka była geneza serialu, który ostatecznie doczekał się trzech sezonów. A teraz pracujemy nad animowanym Dusk till Dawn. Jesteś pierwszą osobą, która o tym usłyszała.


Niestety Rodriguez nie rozwinął myśli, nie wiemy więc, o czym będzie opowiadać animowany serial. Od zmierzchu do świtu to film z 1996 roku wyreżyserowany przez Rodrigueza ze scenariuszem Quentina Tarantino. Była to historia braci Greco - pary morderców, którzy wzięli zakładników i uciekli do Meksyku. Tam zaszyli się w czynnym od zmierzchu do świtu klubie Titty Twister. Nie wiedzieli, że jest przybytek dla wampirów...

17. Twórca serialu Bridgertonowie Chris Van Dusen oficjalnie ogłosił razem z platformą Netflix realizację drugiego sezonu serialu.


Dociekliwi miłośnicy serialu Bridgertonowie od razu zapytali Van Dusena, czy w kontynuacji powrócą główni bohaterowie sezonu pierwszego – Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) i Simon Basset (Rege-Jean Page), których wątek domknął się na koniec sezonu. Równie zaniepokojeni widzowie mogą odetchnąć z ulgą. Van Dusen odpowiedział co prawda jedynie, że "ma nadzieję", ale zapewnił też, że bohaterowie nigdy nie przestaną być Bridgertonami, więc zawsze będą częścią serialu.


Kontynuacja serialu ma się natomiast skupić ma miłosnych perypetiach najstarszego brata – Anthony'ego (Jonathan Bailey) i będzie czerpała z drugiego tomu cyklu Julii Quinn – Ktoś mnie pokochał.


Realizacja 2. sezonu ma się rozpocząć późną wiosną w Londynie

18. Powojenny Berlin to morze ruin, straumatyzowani wojną mieszkańcy, wszechobecne bezprawie, brak instytucji, brak porządku. Stolica Niemiec w 1946 roku to także rabunki, odrażające zbrodnie oraz ukrywający się przed sprawiedliwością wojenni zbrodniarze. To, jak naprawdę wyglądało życie w tym zniszczonym przez II wojnę światową mieście, pokazuje najnowsza produkcja CANAL+, serial Pokonani, co piątek na CANAL+ PREMIUM i online, o dowolnej porze, na canalplus.com .


O północy, 8 maja 1945 roku, w Europie kończy się II wojna światowa. Jest to tak zwana godzina zero, czy też Null Stunde, która dla przegranych Niemiec stała się symbolem zakończenia bolesnego okresu historii, związanego z Hitlerem oraz narodzinami nowego, wolnego od nazistów kraju. Niemiecka carte blanche została powierzona czterem aliantom - Sowietom, Amerykanom, Brytyjczykom oraz Francuzom, którzy mieli decydować o najbliższej przyszłości kraju zamieszkiwanego przez zniszczony wojną naród.


Niespełna rok później, bo w 1946, zostaje osadzona akcja serialu CANAL+ Pokonani. Do tej pory wszystkie ślady świetności III Rzeszy zdążyły zniknąć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ze ścian zdjęto portrety Hitlera, nie było widać nazistowskich sloganów i dawnych nazw ulic. Zapadła cisza, bez wrzasków goebbelsowskiej propagandy, apeli i patetycznej muzyki z wszechobecnych głośników. Dominującym dźwiękiem, który rozchodził się po ulicach zniszczonego wojną miasta, był hałas przewalanych 75 milionów ton gruzu. 48 tysięcy z prawie ćwierć miliona budynków w mieście zostało zniszczonych całkowicie. Do zamieszkania nadawała się zaledwie 1/3 lokali mieszkalnych. Przesiedlanie Niemców z Czech, Węgier i Polski powodowało, że w jednym pomieszczeniu kwaterowanych było nawet 10 osób, a brak dostępu do gazu, elektryki oraz bieżącej wody nie ułatwiał nowo przybyłym mieszkańcom łatwego powrotu do normalności. Woda wręcz stała się towarem na tyle deficytowym, że zabronione i karane było mycie całego ciała. Alternatywą dla mieszkania w na wpół zburzonych budynkach były tzw. chaty Nissena – baraki wyglądające jak duże beczki z blachy falistej, przepołowione wzdłuż i postawione na podłożu. Brak odpowiedniej izolacji cieplnej przyczyniał się do zamarzania ich mieszkańców zimą oraz przegrzewania się latem.


Kryzysowa sytuacja ekonomiczna w kraju spowodowała, że dla zwykłego człowieka przedmioty luksusowe, takie jak biżuteria czy dzieła sztuki, zaczęły gwałtownie tracić na wartości, a zyskiwały rzeczy pierwszej potrzeby takie jak pożywienie, buty lub ciepła odzież. Berlińczyk w roku 1946 zarabiał średnio 42 marki brutto tygodniowo, co pozwalało mu na zakup połowy kostki masła, lub 250 g cukru. Taka sytuacja stała się okazją do szybkiego pomnożenia majątków dygnitarzy. Mieli oni bowiem dostęp do poszukiwaczy dóbr, dzięki którym wchodzili w posiadanie antyków, czy wspomnianych wcześniej biżuterii i dzieł sztuki, niemających wartości dla szarego człowieka.


Grabież luksusowego majątku nie była jednak jedyną okazją do szybkiego i niemoralnego zarobku. Urzędnicy często posuwali się jeszcze dalej: za hojne honorarium pomagali byłym nazistom zmienić tożsamość lub opuścić kraj, w którym ci byli poszukiwani. Wielu byłych popleczników Hitlera posługiwało się, sfałszowanymi persilowymi zaświadczeniami oraz skrywało w podziemiach, aby uniknąć więzienia. Osobami, które mogły bezpiecznie poruszać się po ulicach były żony nazistów. Jedna z nich, księżna Helena Elisabeth von Isenburg, żona nazistowskiego naukowca Wilhelma von Isenburga, założyła organizację o nazwie Stille Hilfe – Cicha pomoc, która prowadziła szeroko zakrojone działania pomocy byłym zbrodniarzom. W roku 1946 działała już bardzo prężnie, pięć lat później została zarejestrowana jako organizacja pożytku publicznego.


Do powojennego Berlina możecie przenieść się oglądając najnowszą międzynarodową koprodukcję CANAL+ Polska - Pokonanych. Nowe odcinki serialu mają swoją premierę co piątek na kanale CANAL+ PREMIUM oraz online na canalplus.com


O serialu


Amerykański gliniarz, Max McLaughlin (Taylor Kitsch) przybywa latem 1946 roku do zniszczonej stolicy pokonanych Niemiec. Ma wspierać tworzenie policyjnych struktur w mieście bezprawia i chaosu. W zadaniu pomaga mu lokalna policjantka Elsie Garten (Nina Hoss). Na ich celowniku znajduje się przestępca o pseudonimie Engelmacher (Sebastian Koch) – Al Capone powojennego Berlina. Max poszukuje także swojego zaginionego po wojnie brata Moritza (Logan Marshall-Green), który realizuje samozwańczą misję, związaną z ukrywającymi się nazistami. Wsparciem dla Maxa, ma być stacjonujący w Berlinie konsul, Tom Franklin (Michael C. Hall).


Poznaj ofertę CANAL+, wejdź na canalplus.com


CANAL+ możesz teraz zamówić online i oglądać gdziekolwiek chcesz i kiedy chcesz – przez przeglądarkę internetową czy aplikacje na urządzenia mobilne oraz telewizory. W ofercie CANAL+ dostępnych jest ponad 35 tys. polskich oraz zagranicznych filmów, odcinków seriali, transmisji sportowych, dokumentów czy bajek od najpopularniejszych dostawców na polskim rynku – m.in. od CANAL+ PREMIUM, HBO, Ale kino+ czy FOX. Znajdziesz tutaj najświeższe hity kinowe, nowości filmowe i serialowe (w tym wszystkie produkcje CANAL+ ORIGINAL – m.in. Pokonani, Belfer, Król, Kruk. Szepty słychać po zmroku, Sanktuarium Zła czy Misja Afganistan) oraz największe klasyki światowego kina.

A to wszystko w jednym miejscu, w jednej aplikacji. Poznaj nowości od CANAL+ w sekcji na Filmwebie – filmweb.pl/canalplus oraz na canalplus.com

19. Jeśli stęskniliście się za zabójczym oraz zabójczo zabawnym robotem K-2SO z Łotra 1, to na jego powrót będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Aktor Alan Tudyk zdradził, że choć droid pojawi się w serialu o solowych przygodach Cassiana Andora, to nie w pierwszym sezonie.


"Serial się kręci. A mnie tam nie ma - powiedział aktor w wywiadzie z Colliderem - Showrunner Tony Gilroy powiedział mi, że pojawię się dopiero w późniejszych partiach całej opowieści - nie mogę zdradzić kiedy, ale na pewno nie w pierwszym sezonie". Przypomnijmy, że "Andor" ma jeszcze niesprecyzowaną datę premiery. Wiadomo jedynie, że będzie to 2022 rok.


Akcja serialu rozgrywać się będzie przed wydarzeniami znanymi z Łotra 1. Zobaczymy w nim nie tylko Cassiana Andora, w wykonaniu Diego Luny, ale też kilka młodszych jego wcieleń. Teraz z kolei możecie zobaczyć powyższy making off - pierwszy oficjalny materiał o produkcji.


Poza Tudykiem jako K-2SO, w obsadzie produkcji są również Kyle Soller, Fiona Shaw, Adria Arjona i Stellan Skarsgård

20. Nie żyje Mira Furlan (pl). Aktorka znana z seriali Babilon 5 i Zagubieni miała 65 lat. Zmarła 20 stycznia

21. Powstanie serialowa ekranizacja Embers of War, pierwszego tomu cyklu sf Garetha L. Powella. Jest to opowieść o obdarzonym samoświadomością okręcie kosmicznym, który powstał jako maszyna wojenna, lecz teraz ma dość śmierci i zajmuje się akcjami humanitarnymi. Niestety misja poszukiwawcza zaginionego statku pasażerskiego zmieni się w coś dużo poważniejszego. Aby odnieść sukces, okręt będzie musiał przypomnieć sobie, jak się walczy

22. Wiemy już, kiedy zadebiutuje na platformie Prime Video serial animowany Roberta Kirkmana Invincible. To 26 marca

23. AMC zamawia trzeci sezon serialu dokumentalnego History of Horror. Jego producentem jest Eli Roth. Trzeci sezon składać się będzie z sześciu odcinków

24. Gwiazda Marvela Brie Larson zagra główną rolę w serialu Lessons in Chemistry. Projekt powstaje dla AppleTV+.


Serial bazować będzie na powieści Bonnie Garmus, która była rewelacją ostatnich targów książki we Frankfurcie. Jest to historia Elizabeth Zott żyjącej w latach 60. ubiegłego stulecia. Bohaterka marzy o karierze naukowej, ale w ówczesnym społeczeństwie miejsce kobiety było w domu. Kiedy więc niezamężna Elizabeth zachodzi w ciążę, traci pozycję w laboratorium. Zdesperowana przyjmuje propozycję gospodyni telewizyjnego programu kulinarnego. W programie opowiada kobietom nie tylko o tym, jak przyrządzić smaczne danie, ale też jak spełnić się jako kobieta. I choć zwróciła na siebie uwagę kobiet (a także zaniepokojonych mężczyzn), Elizabeth nie porzuciła marzeń powrotu do nauki.


Scenariusz przygotowała nominowana do Oscara za Erin Brockovich i Emmy za Niewiarygodne Susannah Grant. Będzie też producentką, podobnie jak Brie Larson i Jason Bateman

25. 28 marca 2017 roku ogłoszono, że Harmidom dostanie film animowany, a 5 lutego 2019 roku ogłoszono, że film wyjdzie na Netflixie. Czego dowiedzieliśmy się 12 stycznia: potwierdzono, że film zostanie wydany na Netflixie w ciągu roku, a fabuła filmu skupia się na rodzinie Harmidomskich podróżującej do Szkocji

26. 27 lutego w Polsce na antenie Cartoon Network ma mieć premierę Ben 10: Ben 10.010. Prawdopodobnie będzie to ogólnoeuropejska premiera, gdyż format tytułu (seria lub film) jest nieznany

27. Jodie Turner-Smith (Queen i Slim) dołączyła do obsady serialu The Witcher: Blood Origin. Wcieli się w postać Éile.


Grana przez Turner-Smith bohaterka to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.


The Witcher: Blood Origin będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z Wiedźmina, serialowego hitu Netflix. Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzone w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się


28. Magazyn Variety, powołując się na swoje źródła, donosi, że w przygotowaniu jest serialowa wersja Harry'ego Pottera. Produkcja powstaje podobno dla stacji HBO Max.


Pogłoski o serialu Harry Potter krążą po mediach już od jakiegoś czasu, ale wciąż nie ujawniono żadnych szczegółów na ten temat. Nie wiadomo więc, w jakim przedziale czasowym serial będzie się rozgrywał, jacy bohaterowie się w nim pojawią, ani też kto w nim zagra.


Pytanie – która część Harry'ego Pottera była Waszym zdaniem najciekawsza? I których bohaterów polubiliście najbardziej?


Wygląda na to, że na więcej informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ponieważ na tym etapie HBO Max i studio Warner Bros zaprzeczają, jakoby planowali realizację serialu Harry Potter. Opierając się jednak na wiarygodności portalu Variety, możemy zakładać, że oficjalne ogłoszenie projektu to jedynie kwestia czasu.


Trzymacie kciuki?

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com