TYDZIEŃ BEZ NUDÓW - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Grudniowy numer magazynu Nakayoshi Kodanshy ujawnił 2 listopada, że manga Król Szamanów Hiroyukiego Takeia jest inspiracją do spinoff mangi shōjo. Manga, Shaman King & a garden, ukaże się w styczniowym numerze magazynu 1 grudnia.


Takei jest uznawany za oryginalne dzieło, Jet Kusamura (twórca mangi Shaman King: Red Crimson) organizuje mangę, a Kyō Nuesawa rysuje mangę. Manga opowie o przeszłości postaci: Kanna, Mathilda i Marion.


Manga Król Szamanów inspiruje nową serię anime w kwietniu 2021 r., która będzie adaptacją wszystkich 35 tomów nowej pełnej edycji mangi, którą Kodansha zaczął publikować w drukowanych tomach w Japonii 17 czerwca. Kodansha Comics wypuszcza spinoff mangi Shaman King: Zero, Shaman King Flowers, Shaman King: Red Crimson i Shaman King: Super Star w języku angielskim.


Król Szamanów zadebiutował w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w 1998 roku. Seria nagle zakończyła się w 2004 roku, chociaż przedruk mangi ujawnił „prawdziwe zakończenie” w 2009 roku. Viz Media wcześniej 32 tomy oryginalnej mangi Shaman King z lat 2003-2011, ale nie posiada już licencji na mangę. Shueisha pierwotnie posiadał prawa do mangi w Japonii.


Główna manga wcześniej zainspirowała anime (emitowane na Jetixie) w latach 2001-2002

2. Japoński rząd ogłosił 2 listopada, że twórczyni mangi Rumiko Takahashi otrzyma jesienią 2020 roku Medal z Purpurową Wstążką. Medal przyznawany jest „osobom, które przyczyniły się do rozwoju, ulepszeń i osiągnięć w nauce i sztuce”.


Od debiutu w 1978 roku Takahashi stworzyła takie mangi jak Urusei Yatsura, Maison Ikkoku, Mermaid Saga, Rumic Theatre, Ranma 1/2, One-Pound Gospel i Inuyasha. W jej trwającej ponad cztery dekady karierze wiele jej prac stało się popularnymi na całym świecie i zainspirowało anime oraz adaptacje Live-Action.


Takahashi zakończyła swoją mangę RIN-NE w Weekly Shonen Sunday w grudniu 2017 r. 40. i ostatni tom mangi wyszedł w Japonii w styczniu 2018 r. W maju 2019 r. wypuściła nową mangę zatytułowaną MAO. Manga Takahashi - Inuyasha również inspiruje obecnie emitowane spinoff anime zatytułowane Yashahime: Princess Half-Demon (Han'yō no Yasha Hime), którego premiera miała miejsce 3 października.

Byli laureaci to:

 • Twórca mangi Shigeru Mizuki w 1991 roku

 • Fujio Akatsuka w 1998 roku

 • Współzałożyciel Studio Ghibli, Isao Takahata, w 1999 roku

 • Twórca mangi Leiji Matsumoto w 2001 roku

 • Twórca mangi Tetsuya Chiba w 2002 roku

 • Kompozytor i częsty współpracownik Studio Ghibli Joe Hisaishi w 2009 roku

 • Piosenkarka Powrót do marzeń Harumi Miyako w 2010 roku

 • Twórca mangi Ryohei Saigan w 2010 roku

 • Twórca mangi Moto Hagio w 2012 roku

 • Twórca mangi i reżyser anime Katsuhiro Otomo w 2013 roku

 • Twórca mangi Keiko Takemiya w 2014 roku

 • Reżyser anime Keiichi Hara w 2018 roku

 • Twórca mangi Osamu Akimoto w 2019 roku

Prezes Crypton Future Media i wirtualny idol Hatsune Miku, figuratywny „ojciec” Hiroyuki Itō, również otrzymali Medal z Błękitną Wstążką w 2013 roku. Medal „przyznawany jest osobom, które poczyniły pomyślne wysiłki w dziedzinie opieki społecznej i edukacji”

3. Bandai Namco Arts ogłosiło 2 listopada, że produkuje adaptację anime Getter Robo Ark, ostatniej mangi w kultowej serii mangi o super robotach Getter Robo autorstwa Kena Ishikawy. Anime zadebiutuje w 2021 roku. Bandai Namco Arts transmituje strumieniowe wideo promocyjne z „HEATS 2021”, nową wersją openingu anime Getter Robo: Armageddon z 1998 roku, autorstwa piosenkarza JAM Project (ED Bakumana, openingi Garo, OP One Punch Man) - Hironobu Kageyamy (Zaruba w Garo, openingi Cardfight!! Vanguard, piosenki z Dragon Ball Z, OP Uchuu Senkan Yamato 2199, OP Mutant Turtles: Choujin Densetsu-hen).


Jun Kawagoe (Getter Robo: Armageddon, Shin Getter Robo vs. Neo Getter Robo, New Getter Robo) reżyseruje anime w Bee Media.


Historia mangi koncentruje się na konflikcie z krajem Andromedy, nowym wrogiem ludzkości, który stara się zniszczyć źródło promieni pochłaniających, które zdewastowały jego cywilizację. Hope spoczywa na tytułowym robocie Getter Robo Ark, ale pojawienie się innego tajemniczego robota Getter, pilotowanego przez syna Ryomy Nagare, wprowadza kolejną komplikację konfliktu.


Ishikawa opublikował mangę w magazynie Futabashy - Super Robot Magazine od 2002 roku i pozostaje niedokończona po śmierci Ishikawy w 2006 roku. Futabasha opublikował trzy tomy mangi.


Ken Ishikawa i Go Nagai (Cutie Honey, Devilman crybaby) stworzyli mangę Getter Robo, często uważaną za jedną z najbardziej kultowych serii mangi o super robotach, obok Mazinger Z. Ishikawa napisał trzy sequele (z których Getter Robo Ark był ostatnim), a franczyza zrodziła wiele spinoffów mangowych i adaptacje anime

4. Twórca mangi Tadadi Tamori ogłosił 27 października, że ​​manga Sword Art Online Alternative Gun Gale Online zakończy się za trzy rozdziały, a czwarty tom mangi będzie tomem ostatnim. Jeśli nie będzie opóźnień, manga skończy się w styczniu. Manga przeniesie historię do końca pierwszego wątku Squad Jam z oryginalnej nowelki, a Tamori dodał, że jak dotąd nie ma innych planów przeniesienia historii do drugiego wątku Squad Jam.


Tamori wyjaśnił, że początkowo manga miała kończyć się na trzech tomach, ale ostatecznie stała się czterotomowa. Tamori dodał następnie, że było wiele powodów, dla których manga się kończyła, ale ostatecznie sprowadzało się to do tego, że ruszyli naprzód z trudnością i chociaż osobiście nie mieliby nic przeciwko kontynuowaniu, byłoby również w porządku, gdyby później zdecydowano że ktoś mógłby kontynuować historię mangi z innym artystą.


Yen Press publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Karen Kohiruimaki zawsze czuła się nie na miejscu w prawdziwym świecie. Ze względu na swój ekstremalny wzrost trudno było jej zaprzyjaźnić się z innymi dziewczynami w jej wieku. Wszystko się zmienia, gdy zostaje wprowadzona do VR i Gun Gale Online. W GGO Karen może swobodnie grać w uroczego awatara chibi swoich marzeń! Czy Karen może znaleźć przyjaźń w tej opartej na kulach grze MMO ...?


Tamori wypuścił mangę w magazynie Kadokawy - Dengeki Maoh w 2015 roku. Trzeci tom Kadokawa opublikował w listopadzie 2018 r., a Yen Press wyda trzeci tom w języku angielskim w czerwcu 2019 r.


Manga jest oparta na nowelce Keiichiego Sigsawy (Kino's Journey) i Kouhaku Kuroboshiego (Kino's Journey) o tym samym tytule, będącej pochodną serii Sword Art Online Rekiego Kawahary (Accel World). Yen Press publikuje również nowelkę w języku angielskim. Nowelka zainspirowała anime w kwietniu 2018 roku, a Aniplex of America transmitował serię na Crunchyrollu i Hulu podczas jej emisji

5. Tegoroczny 49. numer Weekly Young Magazine Kodanshy ujawnił 2 listopada, że Ryo Hanada (Devils Line (na zdjęciu)(14 tomów mangi w latach 2013-19, anime wiosną 2018 roku, odcinek OVA Devils Line: Anytime Anywhere w sierpniu 2018 roku)) wypuści one-shot zatytułowany Senritsu no Niina (Trembling Niina) w następnym numerze magazynu 9 listopada. One-shot jest częścią projektu z okazji 40-lecia magazynu.


Hanada wypuścił mangę Blackguard w magazynie Kodanshy - Morning Two we wrześniu 2019 roku

6. Ryouko Yamagishi zakończyła 29 października swoją mangę Revelation w tegorocznym 48. numerze czasopisma Kodanshy - Morning. Szósty i ostatni tom z serii zostanie wydany 23 grudnia.


Manga koncentruje się na francuskiej postaci historycznej Joannie d'Arc, znanej również jako „Dziewica Orleańska”. Yamagishi ruszyła z mangą w magazynie w grudniu 2014 roku jako jej pierwsza manga. Wcześniej opublikowała w magazynie one-shot mangę Ushitora (Norhteast). Piąty tom Revelation został wydany w grudniu 2019 roku

7. Amazon ukazuje na okładce 11. tomu mangi Akuma no Memumemu-chan Keitarō Yotsuyi, że seria wkracza w ostatni arc w tomie. Tom wyszedł 4 listopada.


Yotsuya wypuścił mangę na stronie internetowej i aplikacji Shonen Jump + Shueishy w lipcu 2016 r. Manga skupia się na tytułowej memumemu-chan, sukubie, która nie jest lubieżna, nie erotyczna i nie stara się zbytnio. Manga śledzi jej walkę o zbieranie dusz.


Manga zainspirowała serię short anime, której premiera miała miejsce w styczniu 2018 roku.


Gra mobilna Gambare! Memumemu-chan została wydana w grudniu 2017 roku i podąża za dorastającą Memumemu-chan.


98. rozdział mangi ujawnił 3 listopada, że 12. i ostatni tom mangi zostanie wydany wiosną 2021 r.


8. Tegoroczny 23. numer magazynu Shueishy - Grand Jump ujawnił 4 listopada, że Hiroshi Motomiya (Salaryman Kintaro) wypuści nową mangę Takeki Ōgon no Kuni - Inō Tadataka (Fierce Country of Gold - Inō Tadataka) w następnym numerze magazynu 18 listopada. Manga będzie historycznym romansem Taigi o prawdziwym kartografie Tadatace Inō. Manga zadebiutuje otwierającymi się kolorowymi stronami i pojawi się na okładce magazynu.


Seria Motomiyi - Takeki Ōgon no Kuni skupia się na historycznych postaciach Japonii. Poprzednia manga z tej serii skupiała się na Yatarō Iwasakim w 1990 (na zdjęciu po prawej), Dōsanie w 2000 i Yagyū Munenori w 2010 roku.


Motomiya zadebiutował jako mangaka w 1965 roku. Wiele z jego innych mang - takich jak Otoko Ippiki Gaki Daisho, Ore no Sora i Otokogi - zainspirowało adaptacje Live-Action i anime. Jego manga Katsu Fūtarō !! zainspirowała film Live-Action, który został otwarty w listopadzie 2019 roku.


Motomiya wypuścił mangę Boku, Imasu yo (I'm Here You Know) w Young Jump 6 sierpnia. Seria skupia się na młodym mężczyźnie, który pracuje w niezmiennym urzędzie miejskim, ale wstanie i daje się słyszeć. Motomiya i Hiroshi Takano zakończyli mangę Good Job w tym samym numerze Young Jump.


Motomiya wypuścił Umi o Wataru be, swoją pierwszą mangę "nauczycielską", w Grand Jump w kwietniu i zakończył ją 19 sierpnia.


Popularna manga Motomiyi - Salaryman Kintaro pojawia się w magazynie Shueishy - Weekly Young Jump od 1994 r. W kwietniu 2005 r. wznowił serię jako internetową mangę, a od 2009 r. uruchomił kilka spinoffów w Weekly Young Jump. Oparta na Facebooku usługa ComicFriends firmy NTT Solmare na krótko oferowała mangę w języku angielskim, ale usługa została zamknięta w 2012 roku. Manga zainspirowała film Live-Action w reżyserii Takashiego Miike, kilka seriali Live-Action oraz anime z 2001 roku, które wydała Arts Magic w Północnej Ameryce.


Motomiya wypuścił swoją mangę Kōun Ryūsui [Jofuku] w magazynie Shueishy - Grand Jump w styczniu 2017 roku, a Shueisha opublikował ósmy i ostatni tom w styczniu

9. 13. tom mangi Ryōsuke Takeuchiego (praca przy mandze All You Need Is Kill) i Hikaru Miyoshiego (rysunki do Inspektor Akane Tsunemori) - Moriarty the Patriot (Yūkoku no Moriarty) ogłosił 4 listopada, że arc "Saigo no Jiken" (The Final Problem) osiągnie punkt kulminacyjny w 14. tomie, który zostanie wydany w Japonii w kwietniu 2021 roku. Nazwa arcu pochodzi od japońskiego tłumaczenia tytułu opowieści o Sherlocku Holmesie, która wprowadziła Moriarty'ego w 1893 roku.


Takeuchi i Miyoshi zadebiutowali mangą w magazynie Jump SQ Shueishy w sierpniu 2016 r. Takeuchi rysuje scenorysy, a Miyoshi dostarcza grafikę. Viz Media wydała licencję na mangę.


Bohaterem opowieści jest James Moriarty, słynny antagonista z serii Sherlock Holmes Sir Arthura Conana Doyle'a. W mandze jest sierotą, która przyjmuje imię William James Moriarty, kiedy on i jego młodszy brat zostają adoptowani do rodziny Moriarty. Jako młody człowiek stara się usunąć dolegliwości spowodowane surowym systemem klasowym Anglii.


Manga jest inspiracją dla anime, które miało swoją premierę 11 października. Funimation transmitowało na żywo „specjalną wersję pierwszego odcinka anime” dla subskrybentów Funimation 3 października. Funimation transmituje anime podczas jego emisji w Japonii. Anime będzie miało drugą połowę, której premiera odbędzie się w kwietniu 2021 roku. Anime będzie miało łącznie 24 odcinki.


Nowelka z serii wydana w listopadzie 2018 roku

10. 10. tom mangi Masamiego Kurumady (Saint Seiya, Fuuma no Kojirou, Ring ni Kakero, B'T X) - Otoko-Zaka ogłosił 4 listopada, że 11. tom mangi będzie ostatnim.


Niedawno w sierpniu manga weszła w swój ostatni wątek zatytułowany „Shōwa Sekigahara-hen”.


Pierwsze 8-rozdziałowe odrodzenie Otoko-Zaka rozpoczęło się w Shū Play News, oficjalnej stronie magazynu Shueishy - Weekly Playboy, w czerwcu 2014 roku po trzech dekadach przerwy.

Manga przeniosła się do Shonen Jump + w 2017 roku z arciem „Keikai Otome”. Kolejny arc, „Tenkataihei-hen” (Peace and Tranquility Arc), następnie wystartował w sierpniu 2018 r. i wychodził przez siedem rozdziałów.. Historia została skompilowana w ósmym tomie mangi w listopadzie 2018 r. Następnym wątkiem była „Takeshima Honjin-hen”, która rozpoczęła się 9 lutego i zakończyła się 29 marca. Historia „Honjin Shitō-hen” rozpoczęła się 4 lipca.

Akcja mangi rozgrywa się w mieście Kujūkuri w Chibie. Jingi Kikukawa jest niezrównanym samcem alfa z grona uczniów Gimnazjum Tōun i nigdy nie przegrał walki od 13 lat. Jednak przegrywa z Shō Takeshimą, przywódcą w zachodniej Japonii, który ma na celu cały kraj. Jingi przechodzi niebezpieczne szkolenie w sztuce walki z Kenka-Oni, demonem mieszkającym w Oniyamie.

Kurumada (Saint Seiya, Ring ni Kakero) po raz pierwszy opublikował serializację mangi w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump od 1984 do 1985 roku. Powiedział: „Zostałem mangaką, aby narysować tę mangę”. Jednak seria pozostała niekompletna w trzech tomach przez prawie 30 lat. Manga nigdy nie była inspiracją dla anime, ale Seisei Ruten: Kurumada-ism, płyta CD z 2005 roku zawierająca piosenki z tekstami napisanymi przez Kurumadę, zawierała piosenkę „Otoko-Zaka”

11. Tegoroczny 49. numer magazynu Shogakukana - Weekly Shonen Sunday ujawnił 4 listopada, że manga Kotoyamy - Call of the Night (Yofukashi no Uta) nie będzie miała nowego rozdziału w następnym numerze magazynu. Seria będzie kontynuowana w 51 numerze. Zamiast tego Kotoyama narysuje również specjalny rozdział z wątkiem pobocznym, łączący ich poprzednią mangę Dagashi Kashi i Call of the Night w następnym numerze 11 listopada.


Firma Viz Media wydała licencję na mangę Call of the Night i wyda pierwszy tom w języku angielskim w kwietniu 2021 roku. Opisuje mangę:


Nanakusa to wampir. To jest w porządku z ludzkim Ko. On też chce nim być. Ale transformacja nie przychodzi tak łatwo ...


Kiedy Nazuna zaprasza Ko do spędzenia nocy u niej w opuszczonym budynku, jest najedzony! Ale potem budzi się i całuje go w szyję z odrobinę za dużym ukąszeniem ... Czy to tylko pyszny smak jego krwi sprawia, że ​​spotyka go noc po nocy na nocne przygody, rozmowy i ... drzemki? Albo coś innego? Potem, gdy pojawia się urocza dziewczyna z przeszłości Yamoriego i walczy o jego uwagę, jego rozwijająca się relacja z nieumarłymi zostaje wystawiona na próbę!


Kotoyama wypuścił mangę w Weekly Shonen Sunday w sierpniu 2019 r. Shogakukan opublikował piąty tom 16 października.


Kotoyama rozpoczął pracę nad mangą Dagashi Kashi w magazynie Weekly Shonen Sunday w czerwcu 2014 r., a zakończył ją w kwietniu 2018 r. Manga została nominowana do 41. dorocznych nagród Kodansha Manga Awards w 2017 r. Shogakukan opublikował 11. i ostatni tom mangi w maju 2018 r.


Pierwsze 12-odcinkowe anime Dagashi Kashi miało swoją premierę w styczniu 2016 r. Funimation transmitowało serial z napisami w czasie jego emisji w Japonii, a także transmitował w języku angielskim. Firma wydała anime na DVD i Blu-ray w kwietniu 2017 roku. Drugi, 12-odcinkowy sezon miał premierę w styczniu 2018 roku. Crunchyroll i Funimation transmitowały Dagashi Kashi 2 w czasie jego emisji w Japonii. Następnie Funimation wypuściło drugi sezon anime na domowe wideo w październiku 2018 roku

12. Manga Ryōmy Kitady - SUPER HXEROS (Dokyū Hentai HxEros) wkroczyła w ostatni wątek w jedenastym tomie mangi 4 listopada.


Tom zawierał oryginalne Blu-ray z anime. Dwunasty tom podobnie będzie zawierał oryginalne Blu-ray z anime, gdy pojawi się on 4 marca.


Firma Seven Seas Entertainment wydała licencję na mangę, a pierwszy tom, fizycznie i cyfrowo, wyda w lutym 2021 roku. Seven Seas Entertainment opisuje tę historię:


Kiedy przypominający modliszkę obcy, znani jako Kiseichuu, zstępują na Ziemię, mają jeden cel: wytępić ludzkość. Robią to poprzez pochłanianie ludzkiej energii H - seksualnej pasji, która napędza tak wielu ludzi i utrzymuje rozmnażanie się gatunku! Rząd zebrał elitarny zespół superbohaterów do walki z robalami, wspomagany technologią, która pozwala im przenosić energię erotyczną w supermoce.


Licealista Retto Enjo zostaje zwerbowany do zespołu, który współpracuje z czterema pięknymi dziewczynami, z których jedną jest jego przyjaciółka z dzieciństwa, Kirara Hoshino. Choć kiedyś byli sobie bliscy, odeszli od siebie w ostatnich latach, odkąd Kirara odwróciła się od siebie po spotkaniu z Kiseichuu w młodości. Czy Retto może uratować świat, utrzymać swój zespół razem, a może nawet stopić świeżo zimną zewnętrzność przyjaciółki z dzieciństwa?


Kitada uruchomił mangę w magazynie Jump SQ Shueishy w kwietniu 2017 r. Manga zainspirowała telewizyjne anime, które miało swoją premierę 3 lipca. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii

13. NEWSY MANGAMO: a) Mangamo ogłosił 3 listopada na Twitterze, że dodał do swojej aplikacji mangę Laughing in the Fog (Utakata ni Warau) Kemuriego Karakary (Mars Red (manga wychodząca od listopada 2019 roku, zapowiedziane anime na wiosnę 2021 roku)), krótką mangę z serii Laughing Under the Clouds (Donten ni Warau, Śmiech w chmurach).


Karakara wypuścił mangę w listopadzie 2018 r. i zakończył ją w maju 2019 r. Jeden skompilowany tom mangi został wydany w maju 2019 r. Manga prequel ma miejsce 600 lat przed Laughing Under the Clouds.


Karakara opublikował oryginalną mangę Donten ni Warau w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Avarus z lat 2011-2013. Karakara wypuścił mangę Donten ni Warau Gaiden na stronie mangowej Mag Garden - Beat w 2014 roku i zakończył serię w lutym 2017. 6 tomów mangi Śmiech w chmurach w latach 2014-15 wydało w Polsce Waneko.


Akcja oryginalnej mangi toczy się w jedenastym roku ery Meiji, a niezadowolenie wobec rządu w Japonii rośnie z powodu rosnącej tempa westernizacji i zakazu samurajów. W celu ograniczenia wzrostu przestępczości rząd otwiera nowe więzienie. Trzem braciom z rodziny Kumo powierzono obowiązek transportu przestępców do nowego więzienia, ale po drodze czekają ich przygody.


Oryginalna manga zainspirowała 12-odcinkowe anime z 2014 roku i film Live-Action, który został otwarty w marcu 2018 roku. W styczniu 2018 roku w sieci pojawiła się prequelowa praca Live-Action.


Manga Donten ni Warau Gaiden zainspirowała filmową adaptację trylogii anime. Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai (Parting, The Oath of the Yamainu), pierwszy film, został otwarty w Japonii w grudniu 2017 roku. Donten ni Warau Gaiden: Shukumei, Sōtō no Fūma (Fate, The Double-Headed Fūma), drugi film, został otwarty w Japonii w czerwcu 2018 roku. Eleven Arts pokazało oba filmy w Stanach Zjednoczonych w sierpniu 2018 roku. Trzeci film, Donten ni Warau Gaiden: Ōka, Tenbō no Kakyū (Cherry Blossoms, the Bridge to Heavenly Wishes), otwarty w Japonii we wrześniu 2018 roku i pokazywany przez dwa tygodnie. Eleven Arts ogłosiło we wrześniu 2018 r., że planuje wyświetlenie filmu w 2019 r. Eleven Arts and Shout! Factory wypuściły trylogię na Blu-ray i DVD w lutym

b) Aplikacja Mangamo uruchomiła 6 listopada mangę Kemuriego Karakary - Laughing in Purgatory (Rengoku ni Warau). W aplikacji można przeczytać pierwsze pięć rozdziałów mangi prequel do Donten ni Warau (Śmiech w chmurach).


Karakara wypuścił trwającą mangę w Monthly Comic Garden w styczniu 2014 roku. 12. tom mangi został wydany 14 września.


Manga służy jako prequel do Laughing Under the Clouds i jest osadzona w okresie Walczących Królestw Japonii, 300 lat przed główną historią mangi. Historia koncentruje się na Orochi nad jeziorem Biwa.


Manga zainspirowała przedstawienie teatralne, które zadebiutowało w 2017 roku


14. Nowelka Hikari no Ō (The Firecatcher Lord) otrzyma anime. Kanał WOWOW ogłosił 5 listopada, że produkuje adaptację anime nowelki Rieko Hinaty i Akihiro Yamady, a Signal.MD (Recovery of an MMO Junkie, Napping Princess, The Wonderland) produkuje anime.


Akcja nowelki rozgrywa się w świecie, który jest chaotyczny po ostatniej wojnie ludzkości. Wielki las, pełen płomiennych stworzeń i innych upadłych bestii, pokrywa świat, a grupy ludzkości żyją w małych chronionych społecznościach. Dzięki specjalnej broni używanej podczas Ostatniej Wojny, istoty ludzkie spontanicznie staną w płomieniach, nawet gdy tylko zbliżą się do niewielkiego źródła ognia. Jedyne bezpieczne źródło energii dla ludzkości znajduje się w ciałach flameli, a obowiązek polowania na nie spada na uzbrojonych w sierp ognistych łapaczy, którzy walczą w głębi wielkiego lasu. Wśród ognistych łapaczy szepczą opowieści o kimś, kto byłby „Władcą Ognia”, osobnikiem, który będzie w stanie zebrać ogień tysiącletniej komety, „Wędrującej Iskry”, która unosi się na niebie od czasu jej wysłania przed Ostatnią Wojną, ale teraz wraca na ziemię.


Historia zaczyna się od Touko, młodej dziewczyny z miasteczka papierniczego, która znajduje się w zakazanym lesie, zaatakowana przez miotacze ognia, kiedy łapacz ognia rzuca się, by ją chronić. W innym miejscu młody urodzony w stolicy chłopiec o imieniu Kōshi ukrywa swoją młodszą siostrę po tym, jak stracił matkę z powodu fabrycznej trucizny.


Hinata zadebiutowała pierwszą książką z serii w grudniu 2018 roku, z ilustracjami ilustratora The Twelve Kingdoms (nowelka wychodząca od czerwca 1992 roku, 45 odcinków anime w latach 2002-03) i projektanta postaci RahXephon, Akihiro Yamady. Hinata opublikowała czwartą książkę z serii 3 września

15. Mangi Kentō Ankoku Den Cestvs i Kendo Shitō Den Cestvs otrzymają anime. 5 listopada, podczas transmisji na żywo „Fuji TV Anime Lineup Press Conference 2020” ujawniono, że anime będzie miało swoją premierę w bloku programowym Fuji TV Ultra + w kwietniu 2021 roku. Anime będzie nosiło tytuł Cestvs: The Roman Fighter. Transmisja na żywo ujawniła również zwiastun programu.

Toshifumi Kawase (Tenjho Tenge, Matchless Raijin-Oh) jest głównym reżyserem anime. Producentem serialu jest firma Bandai Namco Pictures. Hiromu Mineta występuje w anime jako Cestvs, w swojej pierwszej głównej roli w anime. Profesjonalny bokser Yoshihiro Kamegai doradza ekipie w tworzeniu scen boksu w anime. Muzykę komponują Masahiro Tokuda, Akihiro Manabe i Yoshiyasu Ueda. LOGIC & MAGIC produkuje CG.


Kentō Ankoku Den Cestvs wychodziła w Young Animal od 1997 do 2009 roku i miała 15 tomów. Kendo Shitō Den Cestvs pojawiło się w Young Animal w 2010 r., a następnie przeniosło się do Young Animal Arashi w 2014 r. Następnie manga Shizuyi Wazarai przeniosła się ponownie do aplikacji Manga Park w 2018 r. Manga ponownie trafi do magazynu Young Animal Zero Hakusenshy. Hakusensha opublikował dziewiąty tom 28 czerwca.


Oryginalna manga rozgrywa się u szczytu Cesarstwa Rzymskiego i podąża za Cestvsem, chłopcem, który jest zniewolony i umieszczony w szkole treningowej dla bokserów do walki w Koloseum16. W grudniowym numerze Monthly Shonen Magazine Kodanshy ujawniono 6 listopada, że manga Farewell, My Dear Cramer (Sayonara Watashi no Cramer) zakończy się wydaniem magazynu w styczniu 2021 roku, który ukaże się 4 grudnia.


Kodansha Comics wydaje cyfrową mangę jednocześnie z jej japońskim wydaniem, a także planuje wydać mangę w druku. Firma opisuje mangę:


Bez żadnych osiągnięć piłkarskich, o których można by mówić przez całe gimnazjum Sumire Suo, młoda skrzydłowa otrzymuje dziwną ofertę. Główna rywalka Suo, Midori Soshizaki, zaprasza ją do dołączenia do tej samej drużyny w liceum, obiecując, że nigdy nie pozwoli Suo „bawić się samej”. To poważna oferta, ale pytanie brzmi, czy Suo się na nią zgodzi. W ten sposób kurtyna otwiera się na historię, która gromadzi ogromną obsadę indywidualnych osobowości grających w piłkę nożną!


Naoshi Arakawa (Twoje kwietniowe kłamstwo) wypuściła mangę w maju 2016 roku. Kodansha opublikował 12. tom mangi w Japonii 17 czerwca.


Manga i poprzednia dwutomowa prequel manga Arakawy - Sayonara, Football, są zarówno inspiracją dla filmu anime, jak i serii anime. Obie zadebiutują w Japonii w kwietniu 2021 roku. Film nosi tytuł Eiga Sayonara Watashi no Cramer First Touch, a opowieść będzie adaptacją poprzedniej, dwutomowej mangi Arakawy, Sayonara, Football, która opowiada o Nozomi w gimnazjum

17. Tegoroczny 23. numer magazynu Shueishy - Margaret ujawnił 5 listopada, że manga Riko Miyagi - Mei-chan no Shitsuji DX (Mei-chan's Butler DX) zostanie wznowiona w magazynie 4 stycznia.


Kontynuacja mangi Mei-chan no Shitsuji DX do Mei-chan no Shitsuji została wydana w Margaret we wrześniu 2014 roku. 15. tom mangi został wydany w październiku 2019 roku.


Miyagi wypuściła mangę Mei-chan no Shitsuji Mayonaka no Shitsuji-tachi (Mei-chan's Butler: Butlers of Midnight), spinoff Mei-chan no Shitsuji DX, w listopadzie 2019 roku i zakończy się ona trzecim tomem 25 listopada.


Oryginalna manga Mei-chan no Shitsuji podąża za Mei, zwykłą młodą wiejską dziewczyną z niejasnymi marzeniami o przystojnym nieznajomym, który pomógł jej, gdy zaginęła jako dziecko. Mei odkrywa, że ​​odziedziczyła ogromną fortunę i musi zapisać się do elitarnej akademii dla młodych dam o wysokiej pozycji. Spotyka Rihito, jej uderzająco przystojnego, bezwysiłkowego lokaja. Tak się składa, że ​​Rihito jest nieznajomym z jej snów i bratem Kento, chłopcem, który się w niej podkochuje.


Miyagi rozpoczęła oryginalną serię w Margaret w 2006 roku, a zakończyła ją w 2012 roku 20 tomami. Miyagi następnie wydała serializację spinoff mangi Mikado Boy w Margaret od 2013 do 2014 roku. Seria zainspirowała dramę w 2009 roku, a także sztukę teatralną w 2011 roku

18. Usługa subskrypcji mang yaoi futekiya od Fantasista Inc. ogłosiła 4 listopada, że uzyskała licencję na 13 nowych tytułów od Kaiohshy. Usługa ujawni daty premiery i angielskie tytuły w późniejszym terminie.

 • Omairi desu yo od Kotetsuko Yamamoto (tomy 1-8)

 • Honto Yajū od Kotetsuko Yamamoto (tomy 1-12)

 • Mashita no Fudanshi kun od Chihayi Kuroiwy

 • TALIM -Dare mo Shiranai Ryu no Hanashi- od Yuki Kazami

 • Bitch na Neko wa Koukishin ni Katenai od Mio Tennohji

 • Bitch na Neko wa Dokusenyoku ni Aragaenai od Mio Tennohji

 • Bitch na Neko wa Retsujou no Tsume wo Togu od Mio Tennohji

 • Unmei to wa ie Kono Teido od Nawako Mineshimy

 • Kazoku ni Nattemimasenka? od Koyamy

 • Kin Kyori Renai od Natsuo Ito

 • Koufuku wa Kimi no Tonari ni od Aki Nohagi

 • Koi suru α no Sodatekata od Yucci Fukushimy

 • BLmangaka, Shucchou Host wo Kau od Yucci Fukushimy

Czytelnicy mogą bezpłatnie czytać wybrane rozdziały z biblioteki futekiya, a abonenci usługi futekiya mają dostęp do pełnych tomów. Serwis ma obecnie ponad 150 tytułów yaoi i planuje udostępnić „co najmniej” 400 tytułów do końca roku.


Usługa futekiya została uruchomiona w lipcu 2019 roku i umożliwia dostęp do całej biblioteki mangi za miesięczną opłatą w wysokości 7 $. Serwis oferuje również licencjonowane dōjinshi i mangi autorstwa niezależnych artystów

19. Manga Love Me Pom Poko zakończy się za trzy rozdziały, prawdopodobnie 5 grudnia.


Czwarty tom mangi ujawnił 20 października, że manga zakończy się na 5 tomach w lutym.


W 21. numerze magazynu Hakusenshy - Hana to Yume 5 października ujawniono, że manga wkracza w ostatni etap.


Manga koncentruje się na Ponko, tanuki, która przekształca się w dziewczynę, aby znaleźć partnera i kontynuować swój gatunek. Wchodzi do szkoły celebrytów, aby znaleźć najlepszego mężczyznę, ale przypadkowo zostaje odebrana przez parę bliźniaków, gdy jest w swojej formie tanuki. Okazuje się, że bliźniaki Ninomiya są najpopularniejszymi facetami w jej szkole. Bliźniacy Ninomiya znają sekret Ponko, ale są gotowi pomóc jej w małżeństwie pod pewnymi warunkami.


Modomu Akagawara (Ani Tomo (manga wychodzi od stycznia 2014 roku, seria Live-Action w marcu 2018 roku, film Live-Action w maju 2018 roku)) uruchomiła mangę w Hana to Yume w lipcu 2019 roku

20. Wydawca Square Enix ogłosił 6 listopada, że 7 stycznia wprowadza na rynek nową wytwórnię nowelek zatytułowaną SQEX Novel. Firma ujawniła nazwiska i autorów pierwszych dziewięciu nowelek, które pojawią się w nowej linii.


Nowa linia nowelek będzie miała trzy serie opublikowane wcześniej przez Earth Star Entertainment:

 • Didn't I Say to Make My Abilities Average in the Next Life?! (Watashi, Nōryoku wa Heikinchi de tte Itta yo ne!) Autor FUNA i ilustrator Itsuki Akata (rysunki do Dragon Crisis (13 tomów nowelki w latach 2007-11, anime zimą 2011 roku)) (tom 14)

 • Tensei Shitara Dragon no Tamago Datta: Saikyo Igai Mezashi sanee (Reincarnated as a Dragon's Egg: Let's Aim to be the Strongest) autor Nekoko i ilustrator Naji Yanagida (tom 13)

 • Der Werwolf - The Annals of Veight (Jinrō e no Tensei, Maō no Fukukan) autor Hyougetsu i ilustrator Teshima Nari (tom 14)

J-Novel Club wydaje Der Werwolf - The Annals of Veight w języku angielskim, a Seven Seas Entertainment wydaje Didn't I Say to Make My Abilities Average in the Next Life ?! po angielsku.


Sześć nowych nowelek w linii to:

 • Yūsha Party wo Tsuihōsareta Ore daga, Ore kara Sudattekureta yō de Ureshii. ...nanode Taisei Onna, Omae ni Ottekorarete wa Komaru no daga? (I Was Banished From My Adventurer Party, But I'm Happy They Left Without Me. ... So, O Great Holy Woman, Would it be So Bad to be Pursued by You?) Autor Renge Hatsue i ilustrator Kaito Shibano (Ben-To)

 • Akuyaku Reijō wa Dekiai Route ni Hairimashita!? (Have I Entered the Route of Being Doted On by the Villainess!?) autor Jūya i ilustrator Machi Yoi

 • Bannō "Murazukuri" Cheat de Otegaru Slow Life: Mura desu ga Nani ka? (With the All-Powerful "Rural Development" Cheat I Live an Easy Slow Life: Yes it's a Village, So What?) Autor Shichio Kuzu i ilustrator Yasutaka Iseyama

 • Taikutsu Kirai no Fūinjutsuji: Kangoku de Tamatama Aibeya ni Natta Jii-san ga Sekai de Yuitsu no Fūinjutsushi datta no de, Himatsubushi ni Deshi ni Nattemita (Boredom-hating Sealing User: In Prison My Occasional Roommate is an Old Man Who is the Only Sealing User in the World, So to Kill Time I Became His Apprentice) autor Renji Soramatsu i ilustrator Sōichi Itō

 • Zatsuyō-gakariken Shien Jutsushi wa Party Tsuihō ni Akogareru: Seken wa Tsuihō Boom nanoni, Ore wo Kadaihyōka Suru Party Member-tachi ga Keshite Tebanasou Toshite Kurenai (The Party's Gofer/Support Member Longs to be Banished: Banishment is Now the Current Fad, But my Party Members Overestimate my Value and Won't Let Me Go) autor Toshizō i ilustrator Kuroganeya

 • Minus Skill Mochi Yonin Atsumattara, Nanka Synergy Hakkishite Saikyō Party ga Dekita Ken (When Four People Who Have Negative Skills Gather and Their Synergy Creates the Strongest Party) autor: Kiichi Kosuzu i ilustrator Shirabi

Już dłuższych tytułów nie było >(


Wszystkie sześć nowelek są publikowane na stronie internetowej Shōsetsu ni Narō.


Square Enix uruchomił północnoamerykański dział wydawniczy Square Enix Manga & Books jesienią 2019 roku

21. Tegoroczny 49. numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ujawnił 9 listopada, że w kolejnych dwóch wydaniach magazyn wyda dwie nowe mangi.


Mitsutoshi Shimabukuro zaprezentuje mangę Build King w 50. numerze magazynu 16 listopada.


Shimabukuro opublikował one-shot zatytułowany Build King (na zdjęciu po prawej) w Weekly Shonen Jump w kwietniu 2018 r. Viz Media opublikowało wydanie one-shot w języku angielskim. Ujęcie obracało się wokół Kugi, młodego mężczyzny i stolarza, który podejmuje pracę przy budowie domów dla zwierząt. Mieszka w świadomym domu o nazwie Two-by-Four i często się kłócą. Pewnego dnia pojawia się duet włamywaczy, których specjalnością jest kradzież budynków, ale Two-by-Four udaje im się zmusić ich do uległości. Okazuje się, że duet był częścią większej organizacji, której celem jest odzyskanie „mitycznego domu mieszkalnego”.


Manga Shimabukuro, Toriko, rozpoczęła się w Weekly Shonen Jump w 2008 roku i zakończyła w listopadzie 2016 roku. Viz Media opublikowała mangę w Ameryce Północnej. Manga zainspirowała 147-odcinkowe anime w latach 2011-2014. Crunchyroll transmitował serię, a Funimation wydał część serii na DVD. Manga zainspirowała także kilka specjalnych anime i crossoverów, a także film anime w 2013 roku.


Yūto Suzuki wypuści mangę Sakamoto Days w 51. numerze magazynu 21 listopada. Manga koncentruje się na kimś, którego szefem był legendarny zabójca. Suzuki opublikował one-shot zatytułowany Sakamoto w Jump Giga w grudniu 2019 r. Suzuki opublikował także dwa one-shoty w Shonen Jump + w 2019 r.

22. W grudniowym numerze Bessatsu Shōnen Magazine Kodanshy ujawniono 9 listopada siedem nowych projektów dla magazynu. Drugim nowym projektem będzie pełnokolorowa serializacja mangi Hajime Isayamy - Atak Tytanów (o tym w poniższym dziale).


Pierwszym nowym projektem będzie manga Tsue to Tsurugi no Wistoria (Wistoria of Wand and Sword). Oryginalną pracę przypisuje się Fujino Ōmoriego (Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?), a Toshi Aoi rysuje mangę. Manga ukaże się w następnym numerze magazynu z otwierającą kolorową stroną. Manga opowie „jeszcze jedną historię lochów”.


Inni autorzy, którzy wypuszczają na rynek nowe mangi, to Chihiro Nagato, Noriaki Kotoba, Katsura Inazuma, Ayaka Katayama i jak dotąd nienazwany „gwiazdor, którego nie trzeba przedstawiać”.


Yen Press wydaje nowelkę Omoriego - Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? oraz spinoff nowelkę Sword Oratoria, a także ich adaptacje mangowe, w Ameryce Północnej.


Pierwszy sezon oparty na nowelce miał premierę w kwietniu 2015 roku i miał 13 odcinków, a drugi sezon miał premierę w lipcu 2019 roku i miał 12 odcinków. Trzeci sezon miał swoją premierę 2 października. Seria anime zawiera również dwa OVA, film anime Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon ?: Arrow of the Orion oraz spinoff anime Sword Oratoria: Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? On the Side

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Waneko na 3 grudnia zapowiedziało wydanie pierwszej nowelki z serii The Promised Neverland - The Promised Neverland Light novel: List Normana (tytuł roboczy). Czy planowe są wydania kolejnych nowelek? Na razie nie wiadomo

2. a) Trzy tomy mangi Kōheia Horikoshiego - My Hero Academia i jeden tom mangi Koyoharu Gotouge - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba znalazły się na Liście Bestsellerów Książek Graficznych i Mang wydawanych przez The New York Times na początku listopada. 25. tom My Hero Academia uplasował się na 3. miejscu (polska premiera tomu w lutym 2021 roku), pierwszy na 8., a drugi na 9. miejscu. Pierwszy tom Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba zajął 15. miejsce na liście.


New York Times opublikował swoją pierwszą Listę Bestsellerów Książek Graficznych i Mang w październiku i jest to jedna z kategorii nowych list bestsellerów gazety.


Pierwszy tom My Hero Academia uplasował się na 6. miejscu, a drugi tom na 8. miejscu w październiku. Pierwszy tom Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba uplasował się na 9. miejscu, a jego 16. tom na 12. miejscu w tym samym miesiącu

b) My Hero Academia tom 25 Koheia Horikoshiego uplasował się na 1. miejscu na liście 20 najlepszych powieści graficznych NPD BookScan dla dorosłych w październiku.


Lista z tego miesiąca zawiera 17 tomów mangi, w tym:


#1 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 25

#2 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 1

#3 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 2

#4 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 17

#5 — Tatsuki Fujimoto's Chainsaw Man volume 1

#6 — ONE and Yūsuke Murata's One-Punch Man volume 21

#7 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 24

#8 — Junji Ito's Uzumaki Hardcover

#9 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 1

#11 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 3

#12 — Fujita's Wotakoi: Love is Hard for Otaku volume 4

#13 — Sui Ishida's Tokyo Ghoul volume 1

#15 — Tomohito Oda's Komi Can't Communicate volume 9

#16 — Kaiu Shirai and Posuka Demizu's The Promised Neverland volume 1

#17 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 4

#18 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 2

#20 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 5


Rankingi BookScan zbierają dane o sprzedaży z ponad 16 000 lokalizacji, w tym Barnes & Noble i innych sieci księgarskich, niezależnych księgarń i zakupów online - ale nie sprzedaży w sklepach z komiksami, Walmart.com i niektórych innych miejscach. Rankingi obejmują około 85% rynku amerykańskich książek drukowanych

3. Nowelka Sword Art Online: Progressive otrzyma w 2021 film anime o tytule Gekijō-ban Sword Art Online: Progressive Hoshi Naki Yoru no Aria (Sword Art Online the Movie: The Aria of the Night Without Stars).


Ayako Kawano (reżyser jednostki w Kuroshitsuji: Book of the Atlantic, High School Fleet, The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky) reżyseruje film w A-1 Pictures, a Kento Toya (Sword Art Online: Alicization - War of Underworld, The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments) zajmuje się projektowaniem postaci. Yasuyuki Kai jest reżyserem akcji, a Yuki Kajiura powraca, by komponować muzykę.


Powracają również Yoshitsugu Matsuoka jako Kirito i Haruka Tomatsu jako Asuna w obsadzie głosowej.


Nowelka Sword Art Online: Progressive zapoczątkowana w 2012 roku jako poprawiona wersja oryginalnej nowelki Sword Art Online Rekiego Kawahary (Accel World). Historia przedstawia podróż Kirito przez pływający zamek Aincrad od początku, piętro po piętrze. Yen Press wydaje w języku angielskim serię powieści Sword Art Online: Progressive, a także dwie adaptacje mangowe. Nowelkę w Polsce wydaje Kotori i jak dotąd wydano 2 tomy

4. Grudniowy numer Bessatsu Shōnen Magazine Kodanshy ujawnił 9 listopada, że manga Atak Tytanów otrzyma pełnokolorową serializację w magazynie. Magazyn nie podał, kiedy pojawi się pełnokolorowa wersja, ale manga jest drugim z siedmiu nowych projektów dla magazynu.


Isayama wypuścił mangę w Bessatsu Shōnen Magazine w 2009 roku. Kodansha opublikował 32. tom 9 września. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej, a 31. tom opublikował 25 sierpnia.


Isayama przedstawił wstępny szkic układu końcowego panelu serii mangi w programie dokumentalnym MBS - Jōnetsu Tairiku w listopadzie 2018 roku i stwierdził, że zamierza zakończyć mangę w tym roku.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2013 r., A drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r. Attack on Titan The Final Season będzie miał premierę w NHK 7 grudnia.


Manga zainspirowała również wiele spinoffów i nowelek, kilka spinoff anime, gry wideo i adaptacje Live-Action. Manga ma ponad 100 milionów kopii w druku na całym świecie

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com