TYDZIEŃ BEZ NUDÓW - GRY I CIEKAWOSTKI

GRY

1. YAKUZA: a) Niecierpliwie wyczekiwana gra Yakuza: Like a Dragon firmy Sega trafi do cyfrowych i fizycznych sklepów w Ameryce Północnej w przyszłym tygodniu, wprowadzając starych i nowych fanów w klimat RPG, będący częścią długiej serii kryminalnej firmy Sega. W ciągu ostatnich kilku lat Yakuza przekształciła się z lokalizacji longshot w jedną z najbardziej widocznych serii Sega na zachodzie, a Yakuza: Like a Dragon wydaje się być największym hitem serii, z premierami na wielu platformach i ogromnym impulsem marketingowym. ANN spotkał się ze Scottem Strichartem, producentem lokalizacyjnym serii Yakuza, aby porozmawiać o starych i nowych grach Yakuza oraz o wyzwaniach, nad którymi pracował jego zespół, aby przenieść te bardzo japońskie gry na Zachód

b) Japoński serwis Game Watch poinformował 6 listopada, że Microsoft Japan opóźnia w nieskończoność japońską premierę gry Yakuza: Like a Dragon (Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue) na systemy Xbox X | S. Gra zostanie wydana zgodnie z planem jako tytuł premierowy poza Japonią na dwie konsole. Game Watch powiedział, że Sega powiedział w wywiadzie dla prasy: „Nasza firma nie ogłosiła oficjalnie premiery Yakuza: Like a Dragon w Japonii”.


Po raz pierwszy w historii serii, w grze pojawią się angielskie piosenki karaoke. Wśród dostępnych utworów znajdą się utwory z poprzednich gier oraz nowe utwory.


Gra trafi na Zachód na Xbox Series X | S, Xbox One, PS4, Windows 10 i PC przez Steam 10 listopada. Gra zadebiutuje na PS5 2 marca 2021 roku. Osoby, które kupią wersję na PS4, będą mogły otrzymać wersję PS5 bez dodatkowych kosztów.


Sega wydała grę na PS4 w Japonii jako Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue (Yakuza 7: The Direction of Light and Dark) 16 stycznia. „Like a Dragon” w zachodnim tytule Yakuza: Like a Dragon to tłumaczenie japońskiego tytułu serii Ryū ga Gotoku

2. Compile Heart rozpoczęło 2 listopada przesyłanie strumieniowe filmu promocyjnego do gry Kangokutō Mary Skelter Finale na PS4 i Nintendo Switch.


Gra pojawiła się w Japonii 5 listopada po dwóch opóźnieniach: najpierw od 27 sierpnia do 8 października, a następnie od 8 października do 5 listopada.


Strona internetowa gry publikuje za darmo serializowaną prequelową nowelkę do gry.


Kangokutō Mary Skelter Finale to najnowsza gra z serii Mary Skelter, która obejmie „przygodową historię”, która opowie historie dwóch poprzednich gier z serii oraz grę spin-off Koigokutō Mary Skelter. Compile Heart, Dengeki Bunko i Dengeki PlayStation ujawniły trójwymiarową grę typu dungeon-crawler 26 marca.


W grze znajdzie się także gra przygodowa „Love Love Swimsuit Romance” Koigokutō Mary Skelter True End dla osób, które zamówią grę w przedsprzedaży. Zamówienia w przedsprzedaży będą również zawierać mini plakat. Limitowana wersja gry będzie zawierać specjalnie zaprojektowane pudełko, ścieżkę dźwiękową, ścieżkę dźwiękową z poprzednich gier, kolekcję dzieł sztuki oraz plakat kąpielowy.

Mary Skelter: Nightmares (Kangokutō Mary Skelter) wyszła na PS Vita w Japonii w październiku 2016 r. Idea Factory International wydała grę w Ameryce Północnej i Europie we wrześniu 2017 r.


Compile Heart wydało następnie Mary Skelter 2 w Japonii na PS4 w lipcu 2018 r. Wersja Switch gry Mary Skelter 2 została wydana w Japonii w sierpniu 2019 r. Idea Factory International wydała grę cyfrowo w Ameryce Północnej i Europie 22 października na Switcha. Wydanie zawierało również zaktualizowaną wersję pierwszej gry Mary Skelter: Nightmares

3. SNK ogłosił 28 października, że wydał swoją grę The Last Blade: Beyond the Destiny w specjalnym formacie na Nintendo Switch za 8 $. Gra zawiera tryb fabularny, tryb przetrwania i tryb treningu. Gra zawiera również dwie minigry do odblokowania.


SNK rozpoczął transmisję strumieniową zwiastuna gry 2 listopada, w którym występuje Kaede kontra Moriya.


Firma wydała także 28 października główny zwiastun gry. Osobny film przedstawia producenta Yasuyukiego Odę wyjaśniającego grę.


SNK również zapowiedział 28 października, że postać z gry pojawi się jako postać z DLC w grze Samurai Shodown na PS4, Xbox One, Switcha, Stadię i PC. Postać będzie częścią trzeciej przepustki sezonowej w grze.


SNK zaczął również wydawać komiks internetowy dla The Last Blade na stronie Tapas Media.


SNK wydała oryginalną grę The Last Blade na arcade w 1997 r., a na swojej platformie Neo Geo w 1998 r. SNK wydała The Last Blade 2 na arcade w 1998 r., na Neo Geo w 1999 r. i na Dreamcast w 2000 r. SNK następnie wydał obie gry na konsoli wirtualnej Nintendo Wii w 2012 roku. SNK wydał The Last Blade 2 na PS4 i PS Vita w maju 2016 roku

4. KOEI Tecmo America rozpoczął 2 listopada transmisję strumieniową filmu otwierającego grę Gust - Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy. Wideo zapowiada piosenkę przewodnią gry „Somewhen, Somewhere ...” autorstwa Clammbon (ED Hana Saku Iroha, OP Shirokuma Cafe, ED Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows). KOEI Tecmo America rozpoczął 6 listopada transmisję strumieniową zwiastuna rozgrywki dla Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy. Wideo przedstawia bitwy w grze.


Gra pojawi się w Japonii na PS4, PS5 i Switcha 3 grudnia. Następnie 26 stycznia zostanie uruchomiona na Steama. Wersja gry na PS5 będzie wydaniem cyfrowym, ponieważ jej fizyczna edycja została anulowana.


Oprócz wydania na PS5, gra zostanie wydana w Ameryce Północnej 26 stycznia 2021 na PS4, Switcha, Steama. Gra zadebiutuje w Europie 29 stycznia.


Akcja sequela rozgrywa się trzy lata po wydaniu gry Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout (Ryza no Atelier ~ Tokoyami no Joō to Himitsu no Kakurega ~) marki Gust od KOEI Tecmo Games. W opowieści Ryza podróżuje do królewskiej stolicy Ashra-am Baird i odkrywa starożytne ruiny, aby odkryć tajemnicę zaginionych legend. Może nauczyć się nowych umiejętności, takich jak umiejętność pływania. W trakcie swojej podróży do Ryzy ponownie dołącza jej kochająca zabawę grupa psotnych przyjaciół. Pierwszym z tych starych towarzyszy potwierdzonych dla Ryza 2 jest Klaudia. Klaudia, jedyna córka rodziny kupieckiej, pracuje w Królewskiej Stolicy, ale przez cały czas przypomina sobie przygodę, którą miała z Ryzą trzy lata wcześniej. Klaudia nadal ma ochotę wieść bardziej ekscytujące życie, a teraz jej los ponownie splata się z Ryzą, gdy przegrupowują się w Królewskiej Stolicy. Tym razem do Ryzy dołącza także tajemnicze stworzenie znane jako Fi. Stwór nie mówi, ale jest bardzo ekspresyjny i pełen emocji, szybko nawiązując więź z Ryzą, pomagając jej szukać odpowiedzi na prawdziwe znaczenie zaginionych legend.


Osoby, które kupią grę w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery, otrzymają kod na zestaw letnich kostiumów mody. Gracze, którzy mają dane zapisu z poprzedniej gry, będą mogli odblokować zestaw kostiumów klasycznych.


Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout zostało wydane na PS4, Switcha i Steama w Ameryce Północnej w październiku 2019 roku. Gra została wydana w Europie w listopadzie 2019 roku, a w Japonii we wrześniu 2019 roku

5. Twórca serii Dragon Quest, Yuji Horii, zdradził podczas Dragon Quest X Fall Festival 2020 30 października, że w przyszłym roku pojawią się różne ogłoszenia związane z 35. rocznicą serii. Dodał, że w Astoltii, świecie gry Dragon Quest X, można się spodziewać więcej.


Square Enix wypuściło Dragon Quest X na platformy Wii i Wii U w marcu 2013 roku, a na PC we wrześniu 2013. Od tego czasu Nintendo wydało także wersje gry na Androida, Nintendo 3DS, PS4 i Nintendo Switch. Rozszerzenia do gry wydano w 2013, 2015, 2017 i 2019 roku.


Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Definitive Edition, ulepszona wersja gry Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (Dragon Quest XI: Sugisarishi Toki o Motomete), wyszła na Nintendo Switch we wrześniu 2019 r. Oryginalna gra trafiła do Japonii na PS4 i Nintendo 3DS w lipcu 2017 roku

6. JAST USA ogłosiło 5 listopada, że wyda adult visual novel MinatoSoft - Majikoi! Love Me, Seriously! (Maji de Watashi ni Koi Shinasai!!) zimą 2020 roku na PC. Firma ogłosiła licencję na grę w lipcu 2017 roku.


JAST USA opisuje Majikoi! Love Me, Seriously!:


Poznaj niezwykle popularną visual novel, która zrodziła całą serię, w tym hitową serię anime!


Naoe Yamato, uczennica drugiego roku w Kawakami Highschool, dorastała ze swoją zgraną grupą przyjaciółek. Są przywiązane do bioder, odkąd ludzie pamiętają, i przystępują do wszelkiego rodzaju wybryków. Następnie, w nowym semestrze, dwie kolejne dziewczyny dołączają do ich grupy przyjaźni i sprawy stają się trochę bardziej szalone ...


Współczesna komedia licealna ... w której wszystkie dziewczyny są potomkami samurajów, którzy do dziś przestrzegają kodeksu bushido! Mnóstwo śmiechu i akcji, gdy faceci robią wszystko, co w ich mocy, aby nie przegrać z tymi twardymi wojowniczymi pisklętami.


JAST USA wyda grę w dwóch wersjach. Nieocenzurowana wersja dla dorosłych zostanie wydana w sklepie JAST, a „wydanie ogólne” zostanie wydane na Steama. Obie wyjdą tej zimy.


Wydanie jest pierwszym tytułem w partnerstwie między MinatoSoft i JAST USA.


Gra zainspirowała anime w 2011 roku. Sentai Filmworks wydało licencję serialu pod tytułem Majikoi - Oh! Samurai Girls i przesyłało strumieniowo przez Crunchyroll, Hulu i The Anime Network. Sentai Filmworks wydało serię na DVD i Blu-ray w 2012 roku

7. Global Entertainment Network for Dreams and Aspirations (GENDA) ogłosiła 4 listopada, że nabyła 85,1% udziałów firmy Sega Entertainment, firmy zajmującej się salonami gier i rozrywką. Akcje zostaną przekazane 30 grudnia.


Poprzez współpracę z Sega Entertainment, GENDA planuje ożywić przemysł rozrywkowy i zaangażować producentów, operatorów i użytkowników z branży. GENDA dąży do rozwoju działalności w zakresie wynajmu maszyn rozrywkowych.


Sega Sammy Holdings Inc., spółka dominująca twórców gier Sega i Sammy, ujawniła, że ​​po przeniesieniu udziałów procent praw głosu Sega Entertainment wzrośnie do 14,9%. Ponadto Sega Entertainment zostanie wyłączone ze skonsolidowanych spółek zależnych firmy.


Jiji Press poinformował 4 listopada, że Sega Sammy wycofa się z krajowej działalności w zakresie zarządzania salonami gier do końca roku w wyniku przejęcia GENDA. Jednak Sega Games Holdings powiedział Famitsu, że istniejące arcade'y Sega nadal zachowają nazwę Sega. Współczynnik obłożenia arcade'ów spadał z powodu zamknięć w wyniku pandemii koronawirusa (COVID-19). Salon gier Sega Akihabara Building 2 w Tokio został zamknięty 30 sierpnia.

Sega Sammy Holdings Inc. sprzedała 4 listopada 3,51 miliona z około 9,45 miliona akcji Sanrio w ramach reformy strukturalnej. Wskaźnik posiadania Sanrio przez Sega Sammy spadł z 11,27% do 7,09% i spadł z głównego akcjonariusza Sanrio do drugiego akcjonariusza. Kiyokawa Shoji jest nowym głównym udziałowcem Sanrio. Sega Sammy nabyła akcje Sanrio w celach inwestycyjnych w 2006 roku.


Sega Sammy ogłosiła również 6 listopada, że domaga się dobrowolnego przejścia na emeryturę 650 pracowników i obniżenia wynagrodzenia dyrektorów. Firma spodziewa się w rezultacie odnotować stratę w wysokości około 10 mld jenów (97 mln $) w wynikach operacyjnych roku finansowego kończącego się w marcu 2021 roku.


Sega Sammy Holdings Inc. połączyła w kwietniu swoje firmy Sega Games Co., Ltd. i Sega Interactive Co, Ltd.. Sega Games Co., Ltd jest firmą, która przetrwała, ale działa pod nową nazwą Sega Corporation. Sega Sammy Holdings Inc. nie wyemitowała nowych akcji w związku z połączeniem, ponieważ połączenie to jest fuzją absorpcyjną między dwoma spółkami zależnymi będącymi w całości własnością Sega Sammy Holdings Inc. Sega Holdings Co., Ltd. również zmieniła nazwę na Sega Group Corporation. Sega Sammy Holdings Inc. oświadczyła, że ​​przeprowadza reorganizację firmy „w celu zwiększenia wartości przedsiębiorstwa w perspektywie średnio- i długoterminowej”.


Sega Games Co., Ltd. została założona w czerwcu 1960 r., a Sega Interactive Co., Ltd. została założona w kwietniu 2015 r. Sega Games Co., Ltd. zajmuje się planowaniem, opracowywaniem i sprzedażą gier na konsole, komputery PC i smartfony. Sega Interactive Co., Ltd zajmuje się rozwojem i sprzedażą automatów rozrywkowych.


Haruki Satomi jest prezesem i dyrektorem generalnym Sega Group Corporation, a także prezesem i dyrektorem generalnym Sega Corporation.


Dyrektor zarządzający Sega Group Corporation, Kenji Matsubara, złożył rezygnację w lipcu z powodów osobistych

8. NIS America ogłosiło 4 listopada, że wyda grę Experience - Saviors of Sapphire Wings (Aoki Tsubasa no Chevalier) na Nintendo Switch i PC w Ameryce Północnej 16 marca, 19 marca w Europie, a 23 marca w Oceanii. Firma oferuje jako bonus grę Stranger of Sword City Revisited. NIS America transmituje gameplay trailer.


NIS America opisuje grę:


Epicka bitwa światła i mroku trwa w Saviors of Sapphire Wings! 100 lat po klęsce ludzkości z rąk Overlorda Ciemności upadły bohater powraca, aby poprowadzić obecne pokolenie rycerzy, aby raz na zawsze położyli kres panowaniu terroru. Eksploruj lochy, używaj pułapek i waleczności, aby pokonać potężne potwory i nawiąż więź ze swoimi sojusznikami, aby odblokować ich prawdziwy potencjał w tym klejnocie RPG.


Experience wydało Saviors of Sapphire Wings na PS Vita w Japonii w lipcu 2019 roku.


Stranger of Sword City Revisited to nowa wersja poprzedniej gry Stranger of Sword City (Tsurugi no Machi no Ihōjin) z nowymi funkcjami. Experience poprzednio wydał nową wersję na PS Vita na Zachodzie w 2017 roku

9. CAPCOM ogłosił 4 listopada, że w niektórych sieciach koncernu wystąpiły problemy z dostępem do jej systemów, w tym poczty elektronicznej i serwerów plików, począwszy od 2 listopada wczesnym rankiem. Problemy wynikały z nieautoryzowanego dostępu od strony trzeciej, a CAPCOM wstrzymał niektóre operacje w sieci wewnętrznej.


Firma przeprosiła zainteresowanych interesariuszy i stwierdziła, że nie doszło do naruszenia danych klientów. CAPCOM dodał, że incydent nie wpłynął również na połączenia z grami online ani na dostęp do strony internetowej.


CAPCOM konsultuje się z policją i innymi władzami w celu zbadania i przywrócenia swoich systemów. Firma będzie nadal oferować aktualizacje dotyczące tego incydentu

10. Firma Sony ogłosiła 5 listopada, że sprzedaż PlayStation 5 w dniu premiery będzie dostępna tylko w witrynach internetowych sprzedawców. W ogłoszeniu zauważono, że firma Sony podjęła decyzję dotyczącą „bezpieczeństwa graczy, sprzedawców detalicznych i personelu w obliczu COVID-19”. Oświadczenie potwierdziło również, że w dniu premiery żadne jednostki nie będą dostępne do zakupu w sklepie.


PS5 pojawi się w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej 12 listopada. Konsola pojawi się w pozostałych częściach świata 19 listopada. PS5 będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 500 $, a wersja cyfrowa PS5 (która nie obejmuje szczeliny na płytę) będzie sprzedawana w cenie 400 $.


PS5 otrzyma PlayStation Plus Collection dla subskrybentów PlayStation Plus. W kolekcji znajdą się gry na PS4, w które będą mogli grać subskrybenci. Gry obejmują Bloodborne, Monster Hunter World, Final Fantasy XV, The Last Guardian, Persona 5 i Resident Evil VII: biohazard

11. Nintendo ujawniło 5 listopada swoje zestawienie wyników za drugi kwartał za trzy miesiące zakończone 30 września. Nintendo sprzedało 12,53 miliona sztuk Switcha w tym kwartale, co stanowi wzrost o 80,9% w porównaniu do tego samego kwartału w 2019 roku. Firma sprzedała łącznie 68,30 sztuk. milionów Switchów na całym świecie.


Animal Crossing: New Horizons sprzedał się w tym kwartale nakładem 14,27 miliona egzemplarzy, co daje w sumie 26,04 miliona egzemplarzy na całym świecie. Gra wyprzedza obecnie tylko Mario Kart 8 Deluxe pod względem łącznej sprzedaży własnych gier na Switcha, z 28,99 milionami egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Mario Kart 8 Deluxe sprzedał się w 4,21 miliona egzemplarzy w tym kwartale.


Firma dodała, że gra Super Mario 3D All-Stars sprzedała się w 5,21 mln egzemplarzy od czasu jej premiery we wrześniu. Switch ma teraz w sumie 20 milionów tytułów sprzedanych, w porównaniu do 9 tytułów w poprzednim kwartale.


Źródło wiadomości biznesowych Bloomberg poinformowało w sierpniu, że Nintendo wyda ulepszony system Switch z nowymi grami w 2021 roku

12. Wydarzenie Fate / Grand Order „Imaginary Naval Battle Imaginary Scramble-Raise Nautilus-” będzie zawierało historię napisaną przez gościnnego pisarza Amphibiana, najlepiej znanego jako twórca psychologicznego horroru visual novel Kemco - Raging Loop (Rei-Jin-G-Lu-P).


Wydarzenie odbędzie się na japońskim serwerze gry w połowie listopada. Aby wziąć udział w wydarzeniu, gracze muszą ukończyć rozdział „Lostbelt No.1: Permafrost Empire, Anastasia - The Grand Duchess of the Beast Nation”. Zgodnie z oficjalną witryną gry, chociaż wydarzenie będzie dostępne dla tych, którzy ukończyli dopiero pierwszy rozdział Lostbelt, segmenty fabularne będą zawierać zawartość do końca czwartego rozdziału. Ci, którzy ukończyli rozdział 4, „będą mogli jeszcze bardziej cieszyć się wydarzeniem”.


Gra jest obecnie w trakcie przedpremierowej kampanii gacha do 18 listopada.


Aniplex wypuścił grę mobilną Fate / Grand Order w Japonii latem 2015 roku. Gra została wydana w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w czerwcu 2017 roku.


Gra zainspirowała różne adaptacje anime. Fate / Grand Order Shinsei Entaku Ryōiki Camelot: Wandering: Agateram, pierwszy film z dwuczęściowego projektu, zostanie otwarty 5 grudnia. Gra jest także inspiracją dla nadchodzącego anime Fate / Grand Order Final Singularity - Grand Temple of Time: Solomon ( Fate / Grand Order -Kyūshoku Tokuiten Kani Jikan Shinden Solomon-).


Raging Loop zadebiutowała na urządzeniach z systemem iOS i Android w Japonii w 2015 roku. Następnie gra została wydana na PS Vita, PS4, Nintendo Switch i PC w 2017 roku. W październiku PQube wydała grę fizycznie i cyfrowo na Nintendo Switch i PS4 na Zachodzie w październiku 2019 roku. Gra została wydana na Steama w grudniu tego samego roku.


Historia gry zaczyna się, gdy student Haruaki Fusaishi podróżuje swoim motocyklem po górach. Jego maszyna się psuje, a Haruaki odwiedza osadę Yasumizu. W nocy do wioski wdziera się czerwona mgła, a on nie może już wyjść. Następnego dnia znaleziono dwa ciała. Kilku wieśniaków odziedziczyło umiejętności pięciu strażników bestii, którzy kiedyś tam mieszkali. Wilki codziennie zabijają jedną osobę podczas uczty, która przybyła do wioski. Dopóki nie zidentyfikują wilków, mieszkańcy wioski codziennie wybierają jedną osobę do powieszenia.


ANN przeprowadził wywiad z Amphibianem na Tokyo Game Show w zeszłym roku

13. Mobimon wydał 28 października globalną wersję gry mobilnej RPG KLab - MAGATSU WAHRHEIT na urządzenia z systemem iOS i Android na całym świecie w języku angielskim. Gra jest dostępna do pobrania w Indiach.


Mobimon opisuje grę:

„Na tym świecie, wypełnionym światłem. Rozpacz ”Dziesięć błysków światła spadło z nieba na kontynent Wahrheit, aby chronić świat i jego najważniejszych ludzi, sześciu Kapitanów Mobilnego Korpusu jest gotowych wyruszyć i wydać awaryjne wezwanie do wypadu! Mobilny Korpus to prywatna organizacja wojskowa złożona z ludzi zwanych „Przebudzonymi”. Dla ludzkości tylko ci, którzy przystosowali się do światła rozpaczy i mają moc walki ze Światłem, mają zdolność ocalenia świata ”.


Gra została wydana w Japonii w kwietniu 2019 roku. Scenariusz gry napisał Miwa Shōda (Final Fantasy XII), a Masaru Yokoyama skomponował główny temat. Hiroaki Ueno (Resident Evil: Vendetta) i Yōko Tsukamoto (Xenoblade X) narysowali grafiki koncepcyjne. Third Echoes (Caligula) zaprojektował postacie.


Magatsu Wahrheit -Zuerst-, anime na podstawie gry, miało swoją premierę 13 października. Funimation transmituje serię podczas jej emisji w Japonii

14. 26 października - 1 listopada w Japonii sprzedały się: Pikmin 3 Deluxe - 171 349 egzemplarzy od 30 października, Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster - 52 481 egzemplarzy na Switcha i 48 830 egzemplarzy na PS4 od 29 października, Watch Dogs: Legion - 40 962 egzemplarze od 29 października, Animal Crossing: New Horizons - 5 909 746 egzemplarzy od 20 marca, GreedFall - 13 292 egzemplarze od 29 października, Kamen Rider memory of heroez - 11 683 egzemplarze na Switcha i 9 286 egzemplarzy na PS4 od 29 października, Pokemon Sword & Shield - 3 783 145 egzemplarzy od 15 listopada 2019 roku, Super Mario 3D All-Stars - 364 635 egzemplarzy od 18 września, Sekiro: Shadows Die Twice Game of the Year Edition - 5 826 egzemplarzy od 29 października, Sekai no Asobi Taizen 51 - 416 155 egzemplarzy od 5 czerwca, Mario Kart Live: Home Circuit - 85 192 egzemplarze od 16 października i FiNC HOME FiT - 3 212 egzemplarze od 29 października. Pozostały ranking

15. Oficjalna strona internetowa gry Deep Silver - Shenmue III na PS4 i PC potwierdziła 9 listopada, że gra ukaże się na Steamie 19 listopada. Osoby wspierające kampanię Kickstarter dla wersji na PC, którzy ręcznie wybrali opcję Steam, otrzymają do pobrania kody z sekcji „Pliki do pobrania i kody do pobrania” ankiety, w której uczestniczyli.


Shenmue III miało pierwotnie ukazać się w grudniu 2017 r., ale zostało przesunięte na drugą połowę 2018 r., a następnie na 2019 r. Następnie gra miała zostać wydana w sierpniu 2019 r., ale została ponownie opóźniona, zanim ostatecznie zadebiutowała w listopadzie 2019 r. Gra wyszła w listopadzie 2019 roku na PS4 i PC za pośrednictwem Epic Games Store.


SEGA wydała pierwszą grę Shenmue na swoją konsolę Dreamcast w Japonii w 1999 r., a w Ameryce Północnej w 2000 r. Firma wypuściła Shenmue II na Dreamcast w Japonii w 2000 r. i w Ameryce Północnej w 2001 r. Shenmue II otrzymało również wersję Xbox w 2002. Seria była pierwotnie planowana jako trylogia.


Sega wydała kolekcję gier Shenmue I i II w Ameryce Północnej i Europie na PS4, Xbox One i PC w sierpniu 2018 roku.


Seria gier jest inspiracją dla 13-odcinkowego anime, który Crunchyroll będzie transmitować poza Japonią i Chinami Kontynentalnymi

16. Marka Ruby Party od KOEI Tecmo Games ujawniła 8 listopada, że marka La Corda d'Oro (Kiniro Corda) otrzyma nową grę mobilną we współpracy z Aniplex, zatytułowaną Kiniro Corda: Starlight Orchestra (La Corda d'Oro Starlight Orchestra). CloverWorks obsługuje animację sekwencji animowanych w grze. Shinobu Takayama jest projektantem postaci. DISH // (openingi Gintamy, Zoids Wild, piosenki do Naruto Shippuuden) wykonuje piosenkę przewodnią gry „Birthday”. Gra pojawi się na iOS i Android w 2021 roku, a rejestracja wstępna jest już dostępna.


Gra skoncentruje się na skrzypaczce, która jest w sekcji edukacji ogólnej Akademii Seisō, kiedy spotyka Gingę Ichinose, która chce wygrać „Międzynarodowy Konkurs Orkiestr Uczniowskich”.


Najnowszą główną grą z serii jest La Corda d'Oro 4, która pojawiła się w Japonii w lutym 2016 roku i stanowi kontynuację historii z gry La Corda D'Oro 3. Kin-iro no Corda 2ff (La Corda D'Oro 2 Fortissimo), remake oryginalnej gry Kin-iro no Corda 2f (La Corda D'Oro 2 Forte) na PS Vita, została wydana w grudniu 2017 roku. KOEI Tecmo Games wypuściło również porty PS Vita z Kin-iro no Corda 3 Full Voice Special (La Corda D'Oro 3 Full Voice Special) i wszystkie trzy gry Kin-iro no Corda 3 Another Sky (La Corda D'Oro 3 Another Sky) w Japonii we wrześniu 2018 roku.


Gra La Corda d'Oro Octave na Nintendo Switch, PS Vita i Steama została wydana w lutym 2019 roku.


Seria zainspirowała 26-odcinkowe anime z 2006 roku oraz dwuczęściowy specjał La Corda D'Oro ~ secondo passo ~, wyemitowany wiosną 2009 roku. Trzecie anime, La Corda d'Oro Blue Sky, wyszło 2014 roku i trwało przez 12 odcinków. Crunchyroll transmitował wszystkie trzy anime, a Sentai Filmworks wydało La Corda d'Oro i La Corda d'Oro Blue Sky w Ameryce Północnej

17. Oficjalna strona internetowa gry arcade Square Enix - Starwing Paradox ogłosiła 5 listopada, że obecna wersja gry będzie wersją ostateczną, bez żadnych aktualizacji. Ponadto wszystkie usługi w grze zostaną zakończone, z wyjątkiem usług sieciowych. Witryna ujawniła również, że aplikacja towarzysząca smartfonom Starwing Navi przestanie działać 9 grudnia.


Gra pojawiła się w japońskich salonach gier w listopadzie 2018 roku. Gra ma aplikację towarzyszącą na smartfony na urządzenia z systemem iOS i Android. Gra odwołała wydarzenia turniejowe zaplanowane na sierpień 2019 r., ponieważ personel otrzymał liczne groźby śmierci. Groźby pojawiły się po tym, jak Yoshiyuki Sadamoto spotkał się z krytyką za jego komentarze na temat rzeźby przedstawiającej "kobiety do towarzystwa" z czasów II wojny światowej, chociaż ogłoszenie o odwołaniu turnieju nie wspominało o Sadamoto ani o jego komentarzach.


Sunrise poradził sobie z animacją w grze. Yoshiyuki Sadamoto (Evangelion, Nadia - The Secret of Blue Water, Summer Wars) zaprojektował postacie do projektu. Chelly (EGOIST) wykonuje piosenkę przewodnią „Hoshi to Tsubasa no Paradox”, zawierającą muzykę Yoko Kanno i teksty Ameko Kodamy.


Maksymalnie 16 graczy może walczyć ze sobą w dwóch drużynach po maksymalnie ośmiu graczy. Obudowa gry ma wyglądać i działać jak kokpit. Gracze są w stanie poczuć wciągający ruch dopasowany do gry z poziomu szafki.


Akcja rozgrywa się na planecie Meguriboshi, planecie „bardzo, bardzo, bardzo daleko” od Ziemi, do której światło z Ziemi nawet nie dociera. Planeta jest podzielona między dwa królestwa: „Kō Country A Slegga” i „Va Led Sei Kingdom”. Meguriboshi wytwarza rodzaj żywej energii zwanej „Hoshinochi” (dosł. Gwiezdna Krew) i jest powodem odwiecznych i ciągłych walk obu królestw. Gwiazdami pola bitwy są „Ae Rial”, gigantyczna broń opracowana przez międzynarodową korporację Kizana.


Ae Rial są wyposażone w „Rearide System”, który umożliwia im przesyłanie spersonalizowanych informacji między planetami. Kiedy specjalny rycerz „AZ-One” i kosmita posiadający doskonałe umiejętności latania są sparowani, prawdziwa moc Ae Rial może zostać uwolniona. Odkryto także inną planetę z typem świadomego życia i wyższymi zdolnościami. Nazwa tej planety to Ziemia

18. Grasshopper Manufacture ogłosił 7 listopada, że kolekcja gier Silver 2425 pojawi się na Nintendo Switcha 18 lutego 2021 r.


Nippon Ichi Software wydało kolekcję gier na PlayStation 4 w marcu 2018 roku.


Silver 2425 to kolekcja gier, która zawiera grę Gōichiego Sudy (Suda51) - The Silver Case oraz remake kontynuacji gry The 25th Ward: The Silver Case. Kolekcja została opracowana przez firmy Grasshopper Manufacture i Active Gaming Media.


Grasshopper Manufacture wypuścił zremasterowaną wersję The Silver Case na platformach Steam, Playism, GOG i Humble Store na PC w październiku 2016 r. Następnie firma wypuściła grę na Maca w listopadzie 2016 r. Remaster HD był pierwszym wydaniem gry w języku angielskim. NIS America wydało grę na PS4 w Ameryce Północnej i Europie w kwietniu 2017 roku.


NIS America opisuje historię oryginalnej gry:


1999 - „24 Okręgi (24 Wards)”. Ciąg tajemniczych seryjnych morderstw nęka miasto.


Detektywi z Oddziału 24 Okręgów Heinous Crimes patrzą na jednego człowieka: Kamui Ueharę, legendarnego seryjnego mordercę i zabójcę szeregu urzędników państwowych 20 lat wcześniej w słynnej „Srebrnej Sprawie”. Jednak nikt nie wie, kim - ani czym - naprawdę jest Kamui.


Czy naprawdę wrócił? Kim jest ten niesławny seryjny morderca?


Suda (Let It Die, Lollipop Chainsaw, Killer is Dead) wyreżyserował i napisał grę. Oryginalna gra zawiera elementy gry przygodowej, gry logicznej i visual novel.


Kontynuacja The 25th Ward: The Silver Case została wydana epizodycznie na urządzenia mobilne w Japonii w latach 2005-2007. NIS America wydała grę na PS4 i Steama w języku angielskim w marcu 2018 roku

19. Najnowsza gra mobilna z serii The IDOLM @ STER to gra logiczna The IDOLM @ STER Poplinks, która pojawi się na urządzeniach z systemem iOS i Android w przyszłym roku. Otwarty test beta odbędzie się w tym roku tylko na urządzeniach z Androidem. Formalnie gra należy do gatunku „oryginalnych gier logicznych na temat szkolenia jednostek i koncertów na żywo”.


Jako producenci muzyczni gracze mogą zebrać trzech idoli - nawet tych z różnych agencji - w oryginalną jednostkę, która wystąpi na imprezie „Poplinks Festival”. Gra zostanie uruchomiona z początkowym składem 75 idoli i 27 piosenek, a po premierze doda więcej. Film przedstawia idoli z oryginalnej gry, The IDOLM @ STER Cinderella Girls, The IDOLM @ STER Million Live !, The Idolm @ ster SideM, The IDOLM @ STER Shiny Colors, „… i więcej idoli!”


Oficjalna strona gry pozwala ludziom przeszukiwać skład idoli według miejsca urodzenia, urodzin, marki, wieku, wzrostu i innych kryteriów

20. Artykuł dla miłośników serii DIRT (dawniej Colin McRae Rally)

21. Relacja Filmwebu z eventu Assassin's Creed Valhalla

22. Ankieta Filmwebu: Najbardziej wyczekiwane premiery na PS5

23. Sony rozpoczęło 7 listopada strumieniową transmisję 12-minutowego wideo dla remake'u Bluepoint Games i SIE Japan gry FromSoftware - Demon's Souls.


Gra pojawi się jako tytuł premierowy na PlayStation 5 12 listopada.


Gra będzie zawierała nowy „Fractured Mode”, a także dwa tryby graficzne: jeden skupiony na wierności, a drugi na liczbie klatek na sekundę.


FromSoftware opracowało oryginalną grę na PS3 i wydało ją w Japonii w lutym 2009 roku. Atlus USA wydało grę w Ameryce Północnej w październiku 2009 roku, a Bandai Namco Games w czerwcu 2010 roku w Australii i Europie.


Firma Sony zamknęła usługę online dla gry na PS3 w lutym 2018 r.


Gra jest pierwszą z serii gier Hidetaki Miyazakiego - Souls. Najnowsza gra Dark Souls III została wydana w Japonii na PS4 i Xbox One w marcu 2016 r., a następnie w Ameryce Północnej i Europie na PS4, Xbox One i PC w kwietniu 2016 r.

24. Bandai Namco Entertainment Europe zaczęło transmitować 7 listopada zwiastun swojej gry Tekken 7, w którym ujawniono datę premiery „Season 4 Pass”. Pierwsza połowa nowej przepustki sezonowej rozpocznie się 10 listopada i obejmie postać z DLC Kunimitsu oraz nowy etap Vermilion Gates.


Firma ogłosiła postać DLC 26 września.


Bezpłatna aktualizacja, która będzie towarzyszyła nowemu DLC 10 listopada, będzie zawierać: aktualizacje balansu bitwy, nowe ruchy dla wszystkich postaci, Tekken Prowess i ulepszenia gry online. Kolejna postać i scena pojawią się wczesną wiosną 2021 roku.


Tekken 7 został wydany na PS4, Xbox One i Windows PC za pośrednictwem Steama w czerwcu 2017 r. Gra dodała Geese'a Howarda z gier SNK - Fatal Fury i King of Fighters jako grywalną postać w listopadzie 2017 r., a także Noctisa Lucisa Caeluma z gry Square Enix - Final Fantasy XV w marcu 2018 roku.


Druga przepustka sezonowa gry została wydana we wrześniu 2018 roku z nowymi grywalnymi postaciami Anną Williams i Leiem Wulongiem. Armor King i Craig Marduk dołączyli do gry jako postacie z DLC w grudniu 2018 r., a Julia i Negan (ten ostatni z serii The Walking Dead) dołączyli do gry jako postacie DLC w lutym 2019 r.


Gra dodała Zafinę, Leroya, Ganryu i Fahkumrama w ramach trzeciej przepustki sezonowej między wrześniem 2019 roku a marcem 2020 roku

25. Nexon ogłosił 9 listopada, że wyda swoją grę mobilną Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Fantastic Days na całym świecie na iOS i Androida w 2021 roku, poza Japonią, Chinami, Hongkongiem, Tajwanem i Makau.


Gra zadebiutowała w Japonii 27 lutego.


Gra ma w pełni udźwiękowioną oryginalną historię, a gracze mogą tworzyć drużyny ze znanymi postaciami i przystępować do walki.


Nowelka Konosuba autorstwa Natsume Akatsukiego (Kemono Michi (manga wychodząca od listopada 2016 roku, anime jesienią 2019 roku)) zainspirowała dwa sezony anime. Pierwszy sezon miał premierę w styczniu 2016 r., a drugi w styczniu 2017 r. Crunchyroll transmitował oba sezony podczas ich emisji w Japonii. Film anime KONOSUBA - God's Blessing on This Wonderful World– Legend of Crimson otworzył się w Japonii w sierpniu 2019 roku i dodał pokazy 4DX w październiku 2019 roku. Crunchyroll i Fathom Events wyświetlono film w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku.


Oryginalna nowelka koncentruje się na Kazumie, zamkniętym uczniu, który ginie w wypadku drogowym, ale po śmierci spotyka boginię Aqua. Otrzymuje szansę reinkarnacji w świecie fantasy i może mieć przy sobie jedną rzecz. Kiedy sam decyduje się na wybór Aqua, oboje zostają przeniesieni do nowego życia. Para podejmuje zadania, aby zarobić wystarczająco dużo, aby kupić jedzenie, schronienie i odzież, a ostatecznie zatrudnić czarodziejkę Megumin i szermierkę Darkness, które szybko dowiadują się, że są równie bezużyteczne.


Nowelka zakończyła się 17 tomem w maju

26. Filmweb o Devil May Cry 5 Special Edition

CIEKAWOSTKI

1. Pracownicy wydarzenia AnimeJapan ogłosili 2 listopada, że wydarzenie AnimeJapan 2021 odbędzie się w dniach od 27 do 30 marca, w połączeniu osobistym i online. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Wszystko o anime, tutaj”.


Publiczne dni pokazu odbędą się 27 i 28 marca w Tokyo Big Sight w Zachodniej i Południowej hali centrum. W dni publiczne będą odbywały się wydarzenia zarówno osobiste, jak i internetowe. Osobista część wydarzenia obejmie stoiska wystawowe, sprzedaż towarów i 40 wydarzeń scenicznych w ciągu dwóch dni. Internetowa część wydarzenia będzie transmitować wydarzenia sceniczne, pokaże stoiska wystawiennicze, a także będzie gospodarzem ankiety rankingowej „praca, którą chcesz animować”.


Pracownicy oświadczyli, że podejmą środki zapobiegawcze, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19) podczas wydarzenia.


Dni robocze pokazu odbędą się online tylko 29 i 30 marca. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń, dni robocze pozwolą kupującym i licencjodawcom na rozmowę z przedstawicielami personelu anime w celu prowadzenia rozmów biznesowych. W ramach internetowego wydarzenia dni roboczych odbędą się również seminaria i prezentacje wystawców.


Impreza przyjazna dzieciom „Family Anime Festa”, która odbyła się w ostatnich latach, nie odbędzie się w 2021 roku.


AnimeJapan 2020 zostało odwołane w marcu z powodu obaw o COVID-19. Wydarzenie zaplanowano na 21-24 marca

2. Japan Actors Union opublikował 30 października wyniki ankiety przeprowadzonej wśród swoich aktorów i aktorów głosowych. Spośród 166 respondentów na pytanie „Czy kiedykolwiek myślałeś o chęci śmierci z powodu pracy?” w ankiecie 48 odpowiedziało „tak”. Związek przeprowadził badanie od września do października. Ogłoszenie 30 października było częścią raportu okresowego opartego na ankiecie.


W ankiecie zapytano również o rodzaje zmartwień i lęków, z którymi borykają się członkowie w pracy, a odpowiedzi obejmowały takie tematy, jak godziny pracy i nękanie. Psychiatra na sympozjum, na którym związek ogłosił wyniki, stwierdził: „artyści są stale oceniani w mediach społecznościowych i mają ograniczenia dietetyczne i snu, więc łatwo jest się zestresować i nie mają z kim rozmawiać o swoich zmartwieniach , co może prowadzić do myśli samobójczych ”.


Japan Actors Union ma około 2600 członków. Związek oświadczył, że chce podjąć środki, takie jak utworzenie usługi, w której aktorzy i aktorzy głosowi mogą omawiać swoje zdrowie psychiczne i obawy.


Serwisy rozrywkowe, takie jak Variety, opublikowały ostatnio artykuły o niedawnej serii zgonów aktorów podejrzanych o samobójstwo w Japonii - w tym aktorka Sei Ashina, aktor Haruma Miura, aktorka Yuko Takeuchi i gwiazda reality show Hana Kimura - które wzbudziły obawy dotyczące samobójstw w Japonii podczas pandemii koronawirusa (COVID-19).


Angielska witryna gazety Mainichi Shimbun opublikowała 23 października artykuł podkreślający raport Japońskiego Centrum Promocji Przeciwdziałania Samobójstwom, w którym stwierdzono, że wiadomości o podejrzeniu samobójstwa Miury prawdopodobnie „skłoniły osoby, które pierwotnie były zmartwione życiem i zatrudnieniem w związku z pandemią koronawirusa, do zabicia się”. Mainichi Shimbun poinformował również 21 lipca o ekspertach, którzy stwierdzili, że niektóre sensacyjne artykuły w Japonii nie były zgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącymi odpowiedzialnego zgłaszania samobójstw po śmierci Miury

3. Oficjalna strona sztuki teatralnej z udziałem męskiej grupy idoli WITH telewizyjnego anime Idol Time PriPara z franczyzy PriPara ujawniła 30 października promocyjne wideo, więcej obsady i grafikę.


Nowi członkowie obsady to:

Kentarō Kawai jako Shinya

Shotaro Uzawa jako Ushimitsu


Przedstawienie WITH by Idol Time PriPara odbędzie się w dniach 10-12 grudnia w Zepp DiverCity w Tokio.

W obsadzie tej sztuki znajdą się również następujący aktorzy, którzy powrócą do swoich ról z serii: Seiichirō Yamashita jako Shōgo Yumekawa, Tatsuyuki Kobayashi jako Asahi Mitaka i Reiō Tsuchida jako Koyoi Takase. Makoto Moriwaki, reżyser anime Idol Time PriPara, pisze oryginalną historię sztuki, w której znajdą się nowe postacie i nowe piosenki.


Premiera anime Idol Time PriPara miała miejsce w kwietniu 2017 roku.


Fabuła koncentruje się na Yui, dziewczynie mieszkającej w miasteczku Paparajuku, która marzy o byciu idolką, nawet jeśli zdaje sobie sprawę, że bycie idolką jest dla niej prawie niemożliwe. Jej przyjaciele często wspominają, jak bardzo o tym marzy. Ale potem w jej mieście zostaje otwarty park rozrywki z idolami PriPara, a idolka o imieniu Laala przyjeżdża do miasta z Parajuku, co tylko sprawia, że ​​marzenie Yui jest jeszcze większe. Nowy park rozrywki PriPara został zaktualizowany o nowe koncepcje. Jednak z powodu błędu systemowego Laala nie jest już w stanie zmienić PriPara.


Seria ma słowo kluczowe „yume kawa”, skrót od „yume kawaii” (marzycielski słodki), współczesny, prawdziwy styl, który podkreśla kolorowe włosy i marzycielski wygląd. Bohaterka Yui jest opisywana jako dziewczyna "yume kawa". Dodatkowym słowem kluczowym dla serii jest „czas”, ponieważ serial wprowadził nowy system „Idol Time”.


Moriwaki (Tantei Opera Milky Holmes, Onegai My Melody) wrócił z poprzedniej serii i wyreżyserował anime w Tatsunoko i Dongwoo A&E.


Kiratto Pri ☆ Chan to najnowsze anime z serii Pretty Series, a pierwszy sezon anime miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2018 r. Drugi sezon miał premierę w kwietniu 2019 r., a trzeci sezon miał premierę 5 kwietnia.


Seria Pretty rozpoczęła się w 2010 roku od gry arcade Pretty Rhythm: Mini Skirt od syn Sophia. Gra zainspirowała cztery serie anime, a także pięć filmów anime i spinoff King of Prism. Sequel gra PriPara (Prism Paradise) została wydana w 2014 roku i zainspirowała cztery serie anime i cztery filmy anime

4. Aktorka głosowa i piosenkarka Nana Mizuki ogłosiła 6 listopada na swoim blogu, że jest w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem. Mizuki jest zdrowa i wkracza w drugi trymestr. Zauważyła, że jej lekarz zezwolił jej na normalną pracę.


40-latka ogłosiła 7 lipca, że wyszła za mąż za osobę z branży muzycznej.


Nana Mizuki jest płodną piosenkarką i aktorką głosową, a jej własne koncerty zawierały niesamowite kostiumy. Zadebiutowała jako aktorka głosowa w romansowej grze symulacyjnej NOeL z 1997 roku. Jej single, albumy i płyty Blu-ray znalazły się na szczycie list przebojów Oriconu

5. CIEKAWOSTKI KIMETSU NO YAIBA: a) Nowy singiel LiSY (OP Kimetsu no Yaiba, ED My Hero Academia, OP Fate Apocrypha, ED Fate/stay night: Unlimited Blade Works, OP i ED Fate Zero, OP i ED Mahouka Koukou no Rettousei, openingi Nisekoi, Qualidea Code) - „Homura” (piosenka przewodnia dla filmu Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train) sprzedał się w około 32 000 egzemplarzy więcej, by zająć 1. miejsce przez trzeci tydzień z rzędu na liście singli Oriconu z 26 października-1 listopada. To czyni ją pierwszą artystką, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu przez trzy kolejne tygodnie w ciągu 12 lat i 10 miesięcy, odkąd zespół SMAP dokonał tego wyczynu swoim singlem „Dangan Fighter” w styczniu 2008 roku. Singiel sprzedał się w sumie około 141 000 kopii od został wysłany 14 października.


Singiel LiSA „Homura” sprzedał się w ilości 68 000 kopii w pierwszym tygodniu, a album LEO-NiNE - w 66 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Obydwa zostały wydane 14 października. Singiel jest pierwszym topem LiSY, a album jest jej drugim. Jest pierwszą solową artystką, która zajęła pierwsze miejsce przez dwa tygodnie z rzędu, odkąd Kana Uemura dokonała tego wyczynu z "Toilet no Kami-sama" w styczniu 2011 roku.


Wcześniejszy singiel LiSY „Gurenge” (OP anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba) stał się trzecią najczęściej pobieraną piosenką w historii listy rankingowej singli cyfrowych Oriconu w czerwcu tego roku. Od lipca singiel znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu przez co najmniej 27 kolejnych tygodni i znajduje się w pierwszej dziesiątce przez co najmniej 44 tygodnie od cyfrowego debiutu utworu w kwietniu 2019 r. W tygodniu 20-26 kwietnia wzrosła z piątej do czwartej najczęściej pobieranej piosenki w historii rankingu cyfrowych singli Oriconu. W tygodniu od 27 kwietnia do 3 maja singiel zanotował swój piąty tydzień na 1. miejscu w rankingu (w tym dwa kolejne tygodnie w maju 2019, jeden tydzień w grudniu 2019 oraz 20-26 kwietnia i 27 maja - 3 tygodnie)

b) Jak podaje raport Asahi Shimbun, premier Japonii Yoshihide Suga zacytował 2 listopada w Komisji Budżetowej Izby Reprezentantów w Sejmie Narodowym popularną serię Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. Suga powiedział: „Odpowiem Koncentracją Pełnego Oddechu” w odpowiedzi na pytanie partii opozycyjnej.


Na Twitterze krążył również wirusowy klip, który uchwycił moment, w którym Suga powiedział.


Kontekstem wymiany było pytanie zadane przez członka Konstytucyjno-Demokratycznej Partii Japonii Kenjiego Edę, który zauważył, że on i Suga kiedyś pracowali razem, ale teraz są przeciwnikami politycznymi. Zapytał, czy Suga był równie zaskoczony tym rozwojem, jak on. Po wykonaniu cytatu z Kimetsu no Yaiba Suga odpowiedział szczerze: „Nigdy nie myślałem, że zajmę to miejsce. Myślałem, że będzie odwrotnie. Tak myślałem, kiedy zaprosiłem Cę do Partii Liberalno-Demokratycznej. Nigdy nie marzyłem, że będziemy stać na tych stanowiskach, debatując w Sejmie ”.


Gdybyś ktoś w naszym rządzie z opozycji jakąś animację zacytował, pewnie byłoby albo pouczenie słowne albo wyproszenie z Sali Plenarnej :)

c) Cała ta rozmowa o Tanjirō i oszałamiającej sprzedaży biletów w kasie to widok na prawdziwego bohatera Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train - prawdziwy pociąg. Czas to zmienić.


Tytułowy pociąg, który pojawia się w filmie Demon Slayer to, jak powie każdy prawdziwy fan, lokomotywa parowa JGR Class 8620 Mogul. Japonia wyprodukowała styl pociągu w erze Taishō i w tym czasie zbudowano łącznie 672 pociągów. W pełni funkcjonujący 8620 jest obecnie rzadkością w Japonii, gdzie zachowały się tylko dwa produkowane w kraju pociągi 8620: 8630 Muzeum Kolejnictwa w Kioto i SL Hitoyoshi w Kumamoto. Z tych dwóch tylko SL Hitoyoshi jest nadal w pełni sprawny i obsługuje pasażerów.


SL Hitoyoshi został na krótko zdjęty z torów w tym roku z powodu ulewnych deszczy w lipcu, ale wrócił i jest gotowy do zbliżenia jako Mugen Train. Firma kolejowa Kyushu nazwała pociąg „SL Kimetsu no Yaiba” i zastąpiła tablicę rejestracyjną kanji „Mugen” podczas tematycznej, dziewiczej podróży z Kumamoto do Hakaty 1 listopada. Około 700 widzów tłoczyło się na stacji Kumamoto, aby mieć okazję spojrzeć na maszynę parową.


Oprócz sprzedaży oryginalnych towarów na pokładzie pasażerowie ubrani w stylu z epoki Taisho otrzymają pamiątki, takie jak hakama i kimono. Bilety na przejazd pociągiem trafiły do ​​sprzedaży w zeszłym miesiącu i są wymagane do wejścia na pokład. Najbliższe wycieczki zaplanowano na 15, 21 i 23 listopada.


Współpraca z pociągami anime nie jest rzadkością - pakowanie pociągu w postacie z anime jest normalne, niezależnie od tego, czy jest to wirtualny, prawdziwy, shinkansen czy typowy pociąg pasażerski

6. Japońska cukiernia Sanko Seika właśnie wydała swoją pierwszą animowaną reklamę, która zawiera projekty postaci autorstwa ilustratora i projektanta postaci Mela Kishidy, który jest najbardziej znany z pracy nad Hanasaku Iroha i serią gier wideo Atelier. Reklama zatytułowana „Breakthough! Take A Step Forward ”ma promować linię krakersów Sanko Seika„ Yuki no Yado ”(„ Snowy Inn ”) i „ Cheese Almond ”.

W reklamie występuje trzech uczniów, których nazwiska nawiązują do jednego z krakersów Sanko Seiki: Yukino Yado, Jizu Amon („Cheese Almond”) i Mleko Kuroshima („Brown Sugar Milk”). Sprawdź projekty Kishidy i 76-sekundową reklamę.

Licealna historia romansowa opowiadana przez komercyjne powiewy poprzez trofea z anime w krótkich odstępach czasu: Yado, Amon i Milk wpadają na siebie, trzymając w ustach swoje krakersy, Amon okazuje się być przystojnym i bardzo pożądanym uczniem przeniesionym do klasy Yado i Milk, Yado i Milk zakochują się w Amonie i jednocześnie decydują się wyznać, przysięgając, że zachowają przyjaźń, a Amon na koniec deklaruje, że lubi je obie (i krakersy, których nazwali).


Oprócz zaangażowania Kishidy, reklama jest wyreżyserowana przez Yōsuke Kubo i animowana w IMAGICA Lab. (który zajmował się edycją wideo dla anime, takich jak Domestic Girlfriend i Miecz Nieśmiertelnego). Aimi Tanaka, Toshiyuki Toyonaga i Mayu Yoshioka wcielili się odpowiednio w role Yado, Amona i Milk. Muzyka podkładowa reklamy „Breakhard!” jest od INSPRDIA.


Ponadto uruchomiono kampanię na Twitterze, w ramach której 100 szczęśliwych zwycięzców otrzyma w drodze loterii asortyment krakersów „Yuki no Yado Sarada”, „Cheese Almond” i „Yuki no Yado Brown Sugar Milk Flavour”. Śledź oficjalne konto Sanko Seika na Twitterze i retweetuj ten tweet dotyczący kampanii, aby mieć szansę na wygranie nagród

7. Po pojawieniu się nowej twarzy japońskiej marki makijażu KATE, Evangelion, modelka Rei Ayanami, która została pilotem, pojawiła się w swojej pierwszej reklamie „KATE: Red Nude Rouge (EV)”.

Co zauważalne, Rei wygląda trochę inaczej niż jej początkowa ilustracja reklamowa po nałożeniu szminki. Krótki segment reklamy odnosi się również do elementów z pierwszej sekwencji openingu anime Neon Genesis Evangelion. Reklama została animowana przez absolwentkę Promare i Kill la Kill, Mai Yoneyamę.

Produkt „KATE: Red Nude Rouge (EV)” zostanie wydany w Japonii w limitowanej wersji 2 lutego przyszłego roku. Będzie również sprzedawany w następujących regionach Azji: Chinach, Tajwanie, Malezji, Birmie i Wietnamie. Przedsprzedaż online zostanie otwarta 4 listopada

8. ANN: Nie ma nic, czego nie można zmienić w atrakcyjną męską postać z anime. Historyczna broń z historii Japonii? Touken Ranbu. Broń palna? Tysiąc muszkieterów. Mosty? Hashidashi. Zapachy pod pachami? The Wackey 7. I nie zapominajmy o Pocky, hiraganie, elementarnych drobinkach, winie ... lista jest długa. To, czego świat pragnął, pomimo niezliczonych opcji wymienionych powyżej, to latarnie morskie. Nikt jeszcze nie zrobił latarni morskich. Jasne, był jeden projekt dotyczący stacji obsługi autostrad, ale to było cztery lata temu. Potrzebujemy czegoś tak świeżego jak Pacyfik.


Dlatego mam zaszczyt przedstawić Akari no Moribito (Lighthouse Guardians). Podobnie jak w przypadku poprzednich projektów antro opartych na lokalizacji, głównym celem Akari no Moribito jest przyciągnięcie turystów do miejsc poza utartymi szlakami w nadziei na ożywienie okolicy. Główna grafika przedstawia trzy postacie reprezentujące latarnię morską Tsunoshima w prefekturze Yamaguchi, latarnię morską Kyogamisaki w Kioto i latarnię morską Kashinozaki w prefekturze Wakayama.


Aktorzy głosowi Ryotaro Okiayu, Hikaru Midorikawa, Daisuke Kishio użyczą głos bohaterom nadchodzących dram na oficjalnej stronie projektu. Illustrator yuzuco zaprojektował postacie.


Oficjalna strona projektu zawiera profile chłopców z latarni morskiej, w tym ciekawostki na temat ich ulubionych potraw oraz krótkie biografie, które nawiązują do prawdziwej historii ich lokalizacji. Możemy mieć teraz tylko trzy, ale ta lista z pewnością będzie rosła z czasem

9. Niewielu kompozytorów zaszczyciło nas bardziej kultowymi utworami z anime niż Yoko Kanno. Regularnie współpracowała z reżyserem Shinichiro Watanabe przy projektach, takich jak Cowboy Bebop i Space Dandy, pracowała nad czterema różnymi filmami Macross i była mocno zaangażowana zarówno w Wolf's Rain, Aquarion, jak i Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, a także Code Geass i Zankyou no Terror. Być może jej najbardziej prestiżowym osiągnięciem muzycznym jest „Ray of Water”, piosenka skomponowana i pod dyrekcją w 2019 roku na powitanie Cesarza Reiwa.


Jej referencje są tym, czym są, nie powinno dziwić, że Kanno równie łatwo mogła przenieść się poza anime do innych formatów muzycznych. 2 listopada Takarazuka Revue Theatre ogłosił, że Kanno pracuje nad muzyką do sezonu od stycznia do kwietnia „Silk Road ~ Tōzoku to Hōseki ~” (Silk Road: Thieves and Jewels). Główne aktorki zespołu Nozomi Fūto i Maaya Kiho wystąpią w przedstawieniach jako ich wielki finał przed przejściem na emeryturę

10. Raper Open Mike Eagle wydał swój najnowszy album, Anime, Trauma and Divorce, 16 października. Album zawiera wiele tytułów inspirowanych anime, w tym „Headass (Idiot Shinji)”, nawiązanie do bohatera Evangeliona, oraz „I'm a Joestar (Black Power Fantasy) ”, nawiązanie do JoJo's Bizarre Adventure.


Rozmawiając z Funimation, Eagle omówił swoje pochodzenie jako czarnoskórego fana anime i podzielił się przemyśleniami związanymi z tworzeniem tych piosenek.


„Poczułem niezaprzeczalny związek między konkretnie gettem Czarnych Amerykanów i chciałbym, żeby było na to lepsze słowo…” - powiedział. „Jest coś związanego z ludźmi zmarginalizowanymi, ludźmi znajdującymi się pod presją, jest coś w anime shounen, co naprawdę rezonuje w tych społecznościach”.


Piosenki „Bucciarati” i „I'm a Joestar (Black Power Fantasy)” są inspirowane JoJo's Bizarre Adventure. „Bucciarati” wymaga pomocy, zmienia kierunek i podwaja swoją sztukę, podczas gdy „I'm a Joestar (Black Power Fantasy)” opowiada o wejściu do świata JoJo's Bizarre Adventure i rodzinie, która nieustannie przekracza granice.


Tymczasem „Headass (Idiot Shinji)” czerpie z psychologicznych zmagań, z którymi boryka się Shinji z Evangeliona. „Przemyśla wszystko. Jest nieubłaganie zdenerwowany… dla mojego kadrowania stworzył ten świat, w którym jest jedynym wyjątkowym facetem, który może pilotować Evę, ponieważ musi to czuć. Zawsze jest ta druga warstwa myśli, ta druga warstwa wahania przed połączeniem się, życiem i byciem chwilą. Myślę, że to po prostu „życie w jego głowie”, jak on to robi, to headass-ism ”.


Oprócz anime, album zawiera odniesienia do komiksów i popularnego programu telewizyjnego Black Mirror.


Open Mike Eagle to amerykański artysta hip hopowy i komik. Anime, Trauma and Divorce to jego piąty solowy album studyjny

11. Reżyser Hayao Miyazaki mieszkał kiedyś w mieście Tokorozawa w prefekturze Saitama i zainspirował się do stworzenia Mojego Sąsiada Totoro ze swoich wspomnień z okolicy. Teraz miasto odsłoniło pomnik inspirowany klasycznym filmem Studia Ghibli.


170-centymetrowy posąg z brązu, przedstawiający kultowych Catbus, Mei i Totoro, został odsłonięty w środę na stacji Tokorozawa. W odsłonięciu pomagały miejscowe przedszkolaki.


Od 3 listopada piosenka z filmu również zaczyna być odtwarzana jako jingiel, gdy pociąg odjeżdża ze stacji Tokorozawa. Data zbiega się z 70. rocznicą egzekucji władz miejskich Tokorozawy. Zwiastuny (1,2).


Hayao Miyazaki zostawił wiadomość na pamiątkę z tej okazji: „Chcę, aby moja ukochana Tokorozawa zachowała swoją zieleń i krajobrazy sprzed dawna”.


Niedawne instalacje są częścią większego wysiłku miasta Tokorozawa, mającego na celu zwiększenie turystyki związanej z anime. Kadokawa otworzyła w październiku w Tokorozawie swój interaktywny koncepcyjny hotel anime „EJ Anime Hotel”. Hotel będzie częścią kompleksu Tokorozawa Sakura Town, który sam jest częścią projektu współpracy Kadokawy i Tokorozawa City - „Cool Japan Forest Vision”. Celem jest przyciągnięcie zagranicznych gości do często zaniedbywanego obszaru Saitama

12. Japoński rząd ogłosił 4 listopada kompozytora Shigeakiego Saegusę jednym z 20 laureatów tegorocznego uhonorowania Zasłużonego Człowieka dla Kultury.


W anime Saegusa jest prawdopodobnie najbardziej znany z komponowania muzyki do Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack, Mobile Suit Zeta Gundam i Mobile Suit Gundam ZZ. Skomponował także muzykę dla Amon Saga, E.Y.E.S. of Mars i Catnapped! The Movie.


Saegusa jest również kompozytorem akompaniującym współczesnej muzyki klasycznej i jest autorem dzieł obejmujących całą gamę klasycznych kompozycji, aranżacji i instrumentacji, od kompozycji bez akompaniamentu na instrumenty solowe po koncerty solowe z towarzyszeniem orkiestrowym na skrzypce, celli i shamisena. Komponował również na nowsze instrumenty w kontekście klasycznym, używając syntezatorów i wokoderów, a także skomponował utwory do muzyki dawnej, takie jak polifoniczne madrygały renesansowe. Skomponował operową wersję tradycyjnej opowieści czterdziestu siedmiu roninów, a także Jr. Butterfly, będącą kontynuacją Madamy Butterfly Pucciniego.


Twórca mangi i anime Leiji Matsumoto (Space Pirate Captain Harlock, Galaxy Express 999) również otrzymał w 2001 r. Nagrodę dla Zasłużonego Człowieka dla Kultury, a inny twórca mangi Shigeru Mizuki (GeGeGe no Kitarō) otrzymał ten sam zaszczyt w 2010 r. Reżyser anime i współzałożyciel Studio Ghibli Hayao Miyazaki odebrał tę nagrodę w 2012 roku. Projektant gier Nintendo Shigeru Miyamoto i twórczyni mangi Moto Hagio otrzymali nagrodę w 2019 roku

13. Bandai Spirits ogłosiło 6 listopada, że będzie gospodarzem wirtualnego festiwalu „Tamashii Nation 2020” w dniach 6-8 listopada (czasu japońskiego).


Wydarzenie obejmuje prawie 1000 figurek z takich marek jak Kamen Rider, Ultraman, Gundam i Demon Slayer. Wydarzenie obejmuje salę wystawienniczą VR, 360-stopniową panoramę postaci i strumienie wideo z zapowiedziami nowych produktów

14. Alex Trebek nie żyje. Prowadzący program Jeopardy miał 80 lat.

"Z przykrością informujemy, że Alex Trebek odszedł 8 listopada we własnym domu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Dziękujemy ci, Alex" - przekazano z oficjalnego konta programu.

Alex Trebek był od pięciu dekad stałą postacią w teleturniejowym krajobrazie amerykańskiej telewizji. Urodził się w Sudbury w Kanadzie. Zanim na dobre związał się z telewizją, studiował filozofię i pracował jako reporter. W 1966 r., będąc kilka lat po dwudziestce, porzucił jednak dziennikarstwo na rzecz prowadzenia teleturniejów.


Swoja przygodę w świecie gier zaczynał od programów Reach for the Top i Jackpot. W 1973 r. przeniósł się z Kanady do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął pracę dla NBC jako gospodarz teleturnieju The Wizard of Odds.


Dopiero w 1984 r. Merv Griffin zatrudnił go do programu Jeopardy, co okazało się wielkim przełomem w jego karierze.


Trebek - jako gospodarz kultowego już dziś teleturnieju - zdobył w swojej karierze aż pięć nagród Emmy. Posiadał także własną gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.


Trebek już w marcu 2019 r. poinformował, że zdiagnozowano u niego raka trzustki w czwartym stadium 4.


News ciekawy pod tym względem, że w programie nie raz były pytania związane z mangą i anime

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com