TYDZIEŃ BEZ NUDÓW - ANIME cz. II

21. Na oficjalnej stronie yuri anime Otherside Picnic (Urasekai Picnic) ujawniono 5 listopada dwóch nowych członków obsady i nową oprawę graficzną anime.


Nowi członkowie obsady to:


Rina Hidaka jako Kozakura, inna badaczka mieszkająca poza parkiem Shakujii. Wygląda na tyle młodo, że Sorao myli ją z uczennicą podstawówki. Jest koleżanką z college'u zaginionej Satsuki Urumy. Jest gotowa kupić to, co Sorao i Toriko przynoszą z drugiej strony i ogólnie jest w pewnym sensie ekspertem od drugiej strony.

Miyu Tomita jako Akari Seto, studentka pierwszego roku na uniwersytecie Sorao. Uprawia karate, dzięki czemu zyskała przydomek „karateka” od Sorao. Jest w ciągłym pozytywnym nastroju i jest pełna ciekawości. Kiedy ma spotkanie ze zjawiskami paranormalnymi, udaje się do Sorao po pomoc

Takuya Satō (Kase-san and Morning Glories, Steins;Gate, Fragtime) reżyseruje anime w LIDEN FILMS i Felix Film, a także jest odpowiedzialny za scenariusze serialu. Ayumi Nishibata (reżyser animacji Kuromukuro) jest projektantką postaci i głównym reżyserem animacji. Kazutaka Ema jest projektantem stworzeń. Hiroki Matsumoto jest dyrektorem artystycznym, a You Iwaida jest projektantem kolorów. Autorem zdjęć jest Takeshi Kuchiba. Yūya Shiraishi jest reżyserem 3D. Redaktorem jest Masahiro Goto. Takeshi Watanabe (To Love-Ru, Saki, Ro-Kyu-Bu!) komponuje muzykę.


Yumiri Hanamori zagra Sorao Kamikoshi (po lewej na powyższym plakacie), a Ai Kayano - Toriko Nishinę (po prawej).


Premiera anime w styczniu 2021 roku.


J-Novel Club publikuje cyfrowo nowelkę po angielsku i opisuje pierwszy tom:


Pierwsze spotkanie z Toriko Nishiną odbyło się po Drugiej Stronie po tym, jak zobaczyła „to coś” i prawie umarła.


Od tego dnia życie zmęczonej studentki Sorao Kamikoshi zmieniło się. W tym innym świecie pełnym tajemnic, który istnieje obok naszych własnych, niebezpiecznych istot, takich jak Kunekune i Hasshaku-sama, o których mówi się w prawdziwych opowieściach o duchach. Dla badań, dla zysku i znalezienia ważnej osoby, Toriko i Sorawo postawiły stopę w nienormalności.


Opowieść o dziwacznej eksploracji i przeżyciu dwóch dziewcząt, przedstawiona przez obiecującego pisarza science fiction!


Hayakawa Publishing opublikował pierwszą książkę z serii Iori Miyazawy w lutym 2017 r. z ilustracjami autorstwa shirakaby. Czwarty tom nowelki został wydany w grudniu zeszłego roku.


Adaptacja mangowa nowelki od Eity Mizuno (seria Spiral (5 tomów mangi Spiral Alive w latach 2002-08, 15 tomów mangi Spiral: Suiri no Kizuna w latach 1999-2005, 25 odcinków anime Spiral: Suiri no Kizuna w latach 2002-03)) wyszła w lutym 2018 r. w magazynie Shonen Gangan Square Enix. Square Enix opublikował czwarty tom mangi 12 marca. Square Enix Manga & Books uzyskało licencję na mangę i wyda pierwszy tom w języku angielskim 25 maja 2021 roku

22. Oficjalna strona anime Mashiro no Oto ujawniła 5 listopada nowy film promocyjny, większą liczbę członków obsady i nową oprawę graficzną.


Nowi członkowie obsady to:

Yoshimasa Hosoya jako Wakan Sawamura, starszy brat Setsu

Yume Miyamoto jako Shuri Maeda, koleżanka ze szkoły Setsu, która jest niezręczna w stosunku do facetów

Reina Kondo jako Yui Yamazato, przyjaciółka Shuriego, fanka anime i gier

Nobuhiko Okamoto jako Kaito Yaguchi, przyjaciel z dzieciństwa Shuri i Yui, który wyprzedza ich o rok

Tatsuhisa Suzuki jako Rai Nagamori, doświadczony gracz hosozao shamisen

Takako Honda jako Umeko Sawamura, matka Setsu i Wakany oraz przedsiębiorca o światowym zasięgu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nobunaga Shimazaki będzie głosem głównego bohatera Setsu Sawamury, 16-letniego chłopca, który przejął rolę swojego dziadka w grze shamisen.


Anime zadebiutuje w kwietniu 2021 roku.

Hiroaki Akagi (Teasing Master Takagi-san, Hina Logic - from Luck & Logic) reżyseruje anime w Shinei Animation. Yoichi Kato (Aikatsu !, City Hunter: Shinjuku Private Eyes, Duel Masters) nadzoruje scenariusze serialu, a Jiro Mashima projektuje postacie. Znani na całym świecie Yoshida Brothers (kampania reklamowa Nintendo Wii, OP Gibiate) nadzorują muzykę tsugaru-jamisen w anime.


Dramat o dorastaniu opowiada o tym, jak dziewczyna spotyka na ulicy chłopca z niezwykłą walizką na instrumenty. To przypadkowe spotkanie pełni nadziei piosenkarki-idol z graczem tradycyjnego japońskiego shamisena trójstrunowego prowadzi oboje w podróż do odkrycia ich figuratywnych i dosłownych głosów.


Ragawa opublikowała mangę w Monthly Shonen Magazine w grudniu 2009 roku. Kodansha opublikował 25. tom mangi 15 maja. Manga była nominowana do 23. dorocznej nagrody kulturalnej Tezuka Osamu Cultural Prize w zeszłym roku.


Manga Marimo Ragawy (Akachan to Boku (Baby & Me, 18 tomów mangi w latach 1991-97, 35 odcinków anime w latach 1996-97)) obchodzi w tym roku 10. rocznicę, a w maju Kodansha opublikowała animowany film promocyjny do mangi

23. Oficjalna strona internetowa serii idol Aikatsu! zaprezentowała 5 listopada nowe wideo, członków obsady, plakaty i datę premiery Aikatsu! Planet 10 stycznia, pierwszy projekt telewizyjny franczyzy, który łączy animację, trójwymiarową grafikę komputerową i Live-Action.


Witryna opublikowała również wideo pokazujące sekwencję otwierającą program, w którym znalazł się OP „Bloomy * Smile”, wykonany przez czterech głównych członków obsady.


Nowi członkowie obsady to:


Shimba Tsuchiya jako Itsuki Segawa

Kaito Irie jako Keito Kirihata

Makoto Yamashita jako Kakeru Kurosaki

Sumire Hanaoka jako Ryōka Dōba

Shunsuke Oe jako Kanade Otoha

Mitsuki Saiga jako Aurora Pegasus

Azusa Tadokoro jako Smart Kyūbi

Sumire Morohoshi jako Bright Sapphire

Shino Shimoji jako Glossy Ruby

Ryoko Shiraishi jako Love Sagittarius

Shun Horie jako Noble Leo

Akane Matsunaga jako Bloody Rock

Rin Aira jako Hip Hop Brake


Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:

Członkini grupy idolek Iginari Tohoku San, Kaaya Data jako Mao Otoha

Rio Ogura jako Ruli Tamaki, modelka, której awatarem jest Ruli

Mizuki jako Ayumi Tsukishiro, uczennica drugiego roku prywatnej szkoły średniej, której awatar to Q-pit (zarówno jej imię, jak i imię awatara to gry słowne na Kupidyna)

Shizune Nagao jako Kyōko Umekōji, fajna starsza koleżanka Mao, której awatar to Beat

Rion Watanabe jako Shiori Motoya, przyjaciółka Mao z dzieciństwa, której awatarem jest Shiori

Amy jako Ann Kurimu, uczennica drugiego roku gimnazjum, której awatar jest Ann

Narumi Uno jako Meisa Hinata, oryginalne alter ego Hany, której obecnym awatarem jest Rose

Rurika Uno jako Sala Itoi, projektantka sukienek Starlet Promotion, której awatarem jest Sala


Ponadto była członkini grupy idoli AKB48, Sayaka Akimoto, gra menedżera idoli.

Historia kręci się wokół „Planety Aikatsu”, świata, w którym każdy może wcielić się w awatara i stać się uroczym idolem. Mao Otoha, zwykła uczennica pierwszego roku prywatnej akademii Seirei High School, zostaje idolem nr 1 Hana, gdy poprzednie alter ego Hany - Meisa Hinata nagle zniknęło. Jednak nowa rola Mao jako awatara Hany jest tajemnicą dla wszystkich innych. Hasło projektu brzmi: „Aby stać się„ sobą ”, jaką chcę być, wchodzę do lustra”.

Projekt wykorzysta anime i grafikę komputerową do zobrazowania scen ze świata „Planety Aikatsu” oraz wykorzysta materiał filmowy Live-Action, aby przedstawić codzienne życie Mao.

BN Pictures przypisuje się rozwój projektu, oryginalną historię i produkcję, a Bandai - oryginalną koncepcję. Ryuichi Kimura jest jednocześnie głównym reżyserem i reżyserem, a Misuzu Chiba nadzoruje scenariusze serialu. Risa Miyadani projektuje postacie. Tohokushinsha Film Corporation produkuje materiał filmowy Live-Action. Postacie Mao, Ruli, Kyōko i Shiori śpiewają OP „Bloomy * Smile”, a nowa jednostka, Starry Planet, śpiewa piosenkę przewodnią „Happy ∞ Aikatsu”.


Ekipa wcześniej planowała premierę nowego projektu jesienią, a więcej szczegółów planowała ogłosić w czerwcu, ale premierę telewizyjną i ogłoszenie dalszych informacji opóźniło do teraz. Aikatsu! Planet pojawi się w TV Tokyo i jej oddziałach, a towarzysząca jej gra karciana zadebiutuje tej zimy.


Seria Aikatsu! rozpoczęła się od oryginalnej arcade gry karcianej w październiku 2012 roku. Gra zainspirowała  anime, które było realizowane od 2012 do 2016 roku, oraz trzy filmy anime. Drugi wpis z serii, Aikatsu Stars !, zainspirował anime, które miało swoją premierę w TV Tokyo i jej oddziałach w kwietniu 2016 roku. Aikatsu Stars! otrzymało film anime w sierpniu 2016 roku.


Trzeci wpis w serii Aikatsu!, Aikatsu Friends!, miał swoją premierę w kwietniu 2018 roku wraz z towarzyszącą jej grą arcade Aikatsu Friends! Data Carddass. Kontynuacja telewizyjnego anime zatytułowana Aikatsu Friends! ~ Kagayaki no Jewel ~ (Shining Jewel) miała premierę w kwietniu 2018 r. z własną grą arcade. Akcja sequela rozgrywa się dwa lata po historii Aikatsu Friends !, w której główna bohaterka Aine Yūki jest obecnie w liceum.


Anime Aikatsu on Parade! miało swoją premierę 5 października z nową główną postacią Raki Kiseki i postaciami z poprzednich anime Aikatsu!

24. WOWOW ogłosił 5 listopada, że reżyser anime, Kenji Kamiyama, będzie produkować w Craftar nowe „pełnometrażowe” dzieło anime, które zostanie wyemitowane w WOWOW w 2022 roku. Anime upamiętnia 30. rocznicę istnienia sieci, które to nastąpi w kwietniu 2021 roku.


Kamiyama wyreżyseruje i napisze anime i dodał, że anime będzie „społecznie świadomą przygodową historią kryminalną dla młodzieży”. Obecnie pisze scenariusz do anime.


Kamiyama jest prawdopodobnie najbardziej znany z reżyserii Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Eden of the East i Moribito - Guardian of the Spirit. Wyreżyserował także 009 Re: Cyborg, Napping Princess, a ostatnio wraz z Shinjim Aramaki współreżyserował anime Ultraman 2019 i Ghost in the Shell: SAC_2045. Netflix wypuścił dwa ostatnie anime na całym świecie. Wraz z Aramakim współreżyseruje również nadchodzące anime Blade Runner: Black Lotus

25. Oficjalna strona anime Back Arrow ujawniła 5 listopada, że anime będzie miało premierę w styczniu 2021 r. i będzie działać przez dwa kwartały roku. Witryna ujawniła również nowy plakat, nowe projekty i więcej pracowników.


Witryna pokazała również "Briheight" z anime, mechę, którą tytułowy bohater Back Arrow może manifestować swoją siłą przekonania. Hidetaka Tenjin zaprojektował Briheight. Od góry do dołu poniżej znajdują się Briheight Muga, Ryuju, Shadoh i Gigan.

Nowy personel obejmuje:


Briheight Design: Hidetaka Tenjin

CG Action Supervisor: Masahiro Yamane

CG Production: Dynamo Pictures

Photography/Compositing: Chiptune

Backgrounds: Studio Wyeth


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, reżyser Goro Taniguchi (Code Geass) i scenarzysta Kazuki Nakashima (Promare, Gurren Lagann, Kill la Kill) współpracują z Aniplex przy projekcie. Nakashima jest nie tylko uznawany za twórcę serialu, ale również pisze scenariusze do każdego odcinka. Toshiyuki Kanno adaptuje oryginalne projekty postaci Shinobu Ohtaki do animacji, a także pełni funkcję głównego reżysera animacji. Kōhei Tanaka komponuje muzykę, a Studio VOLN animuje.


Yuuki Kaji gra tytułową postać Back Arrowa, tajemniczego mężczyznę, o którym mówi się, że pochodzi spoza muru.


Reszta obsady obejmuje:

Aya Suzaki jako Atlee Ariel, młoda szeryfka wioski Essha

Ari Ozawa jako Elsha Lean, wnuczka szefa wioski Essha

Kensho Ono jako Bit Namital, joker i kreator nastrojów w wiosce Essha

Ryotaro Okiayu jako Kai Rhodan, niezrównany generał w imperium Rekka

Tomokazu Seki jako Shū Bi, sędzia świątyni przeznaczenia

Megumi Han jako Ren Sin, żołnierz w imperium Rekka

Strona anime opisuje historię:


Ringarindo to kraina otoczona murem. Ściana pokrywa, chroni, uprawia i pielęgnuje tę ziemię. Ściana jest bogiem ... jest fundamentem tej ziemi Ringarindo.


Pewnego dnia tajemniczy mężczyzna o imieniu Back Arrow pojawia się w wiosce Essha na obrzeżach Ringarindo. Arrow stracił wspomnienia, ale mówi, że wszystko, co wie, to „przyszedłem spoza muru”. Aby przywrócić swoje wspomnienia, Arrow wychodzi poza mur, ale uwikłany jest w walkę ze sobą

26. Oficjalna strona anime 2.43: Seiin Kōkō Danshi Volley-bu (Seiin High School Boys Volleyball Club) zaczęła 5 listopada transmitować główny film promocyjny do anime.


Yama wykona OP anime „Mahi” (pokazany na powyższym wideo). Program będzie miał swoją premierę 7 stycznia i będzie emitowany w bloku programowym Noitamina Fuji TV.


Nowi członkowie obsady to Kaito Ishikawa jako Mimura Subaru (na zdjęciu po prawej na poniższym obrazku) i Kōhei Amasaki jako Mitsuomi Ochi (po lewej).

Yasuhiro Kimura (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind, Three Leaves, Three Colors) reżyseruje anime w David Production. Yousuke Kuroda (My Hero Academia, Mobile Suit Gundam 00) nadzoruje scenariusze serialu. Yūichi Takahashi (FLCL Alternative, Gatchaman Crowds) adaptuje projekty postaci Aiji Yamakawy do animacji, a Takahashi jest także głównym reżyserem animacji. Muzykę komponuje Yūgo Kanno (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind, seria Psycho-Pass).

Obsada anime:


Junya Enoki jako Yuni Kuroba

Kensho Ono jako Kimichika Haijima

Yuichiro Umehara jako Misao Aoki

Kent Itō jako Shinichiro Oda

Shouta Aoi jako Akito Kanno

Subaru Kimura jako Yusuke Okuma


Historia koncentruje się na Kimichice Haijimie, który miał poważne kłopoty ze swoją drużyną siatkówki w gimnazjum, w wyniku czego przeniósł się z Tokio do prefektury Fukui, gdzie ponownie spotkał się ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Yunim Kurobą. Yuni ma olbrzymi talent do siatkówki, ale jest słaby na presję, ale wraz z Kimichiką stają się kombinacją asów w swojej drużynie. Ale ta dwójka walczy na ostatnim turnieju prefektury w gimnazjum. Kimichika i Yuni w liceum w Seiin High School zerwali relacje, ale obaj dołączają do klubu siatkówki. Wraz z uczniami drugiego i trzeciego roku w klubie starają się, aby klub siatkówki Seiin High School stał się wschodzącą gwiazdą w prefekturze Fukui.


Yukako Kabei wprowadziła na rynek nowelkę w lipcu 2013 roku z ilustracjami Aiji Yamakawy (Chocolate Underground (jednotomowa manga w 2008 roku, film anime w styczniu 2009 roku)). Seria ma również zbiór opowiadań i adaptację mangową autorstwa Yamakawy, która ukazała się w magazynie Cocohana Shueishy we wrześniu 2018 r.


Od Kabei w Polsce ukazała się manga Klatka dla ptaków. Wydana manga jest na podstawie nowelki Kabei, a autorka Ten Count - Rihito Takarai odpowiadała za rysunki

27. Transmisja na żywo „Fuji TV Anime Lineup Press Conference 2020” ujawniła 5 listopada, że anime Heion Sedai no Idaten-tachi (Idaten Deities in the Peaceful Generation) będzie miało swoją premierę w bloku programowym Noitamina w lipcu 2021 roku. Wydarzenie ujawniło film promocyjny i plakat.


MAPPA będzie animować serial.

Coolkyoushinja (Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken (manga wychodząca od 2011 roku, 2 sezony anime jesienią 2014 roku i wiosną 2015 roku), Kobayashi-san Chi no Maid Dragon (manga wychodząca od maja 2013 roku, anime zimą 2017 roku, zapowiedziano drugi sezon na 2021 rok, 7 odcinków specjalnych od marca do września 2017 roku), Komori-san wa Kotowarenai! (manga wychodząca od lutego 2012 roku, anime jesienią 2015 roku)) wypuścił mangę w Young Animal Hakusenshy w sierpniu 2018 roku. Manga jest remakiem internetowej mangi Amahary (Ishuzoku Reviewers (manga wychodząca od lipca 2016 roku, anime zimą 2020 roku)) o tej samej nazwie. Trzeci tom mangi został wydany 11 sierpnia.


W mandze bogowie pojawili się, gdy ludzkość była na skraju zniszczenia z powodu pracy demonów. Bóstwa zwane „Idaten” walczyły i zapieczętowały demony 800 lat temu. Obecnie Idaten nie mają doświadczenia w walce i prowadzą spokojne życie. Ale teraz demony odradzają się, a bitwa między bogami, ludźmi i demonami ma się rozpocząć28. Transmisja na żywo „Fuji TV Anime Lineup Press Conference 2020” ogłosiła 5 listopada, że anime Ōsama Ranking (King Ranking) będzie miało premierę w październiku 2021 r. w programie Fuji TV - Noitamina. Wit Studio (Atak Tytanów, Kabaneri of the Iron Fortress) produkuje animację, a wydarzenie 5 listopada zadebiutowało plakatem.


Slogan na plakacie brzmi: „Odrobina odwagi zmieni świat”.


Internetowa manga koncentruje się wokół Bojji, głuchego, bezsilnego księcia, który nie potrafi nawet władać mieczem dziecięcym. Jako pierworodny syn stara się być największym królem świata. Jednak ludzie mruczą o nim za jego plecami jako „bezużytecznym księciu” i „w żaden sposób nie może zostać królem”.


Bojji może zaprzyjaźnić się ze swoim pierwszym przyjacielem, „Kage” (cień) - dosłownym cieniem na ziemi, który w jakiś sposób dobrze rozumie Bojjiego (Kage jest ocalałym z klanu zabójców Kage, który został prawie całkowicie wymazany. Nie jest już zabójcą, Kage łączy teraz koniec z kradzieżą). Historia opowiada o dojrzewaniu Bojjiego, gdy spotyka różnych ludzi w swoim życiu, zaczynając z jego fatalnym spotkaniem z Kage.


Sosuke Tōka serializuje mangę na stronie Manga Hack i innych serwisach mangowych przesłanych przez użytkowników od maja 2017 r. Kadokawa opublikował w sierpniu 8. tom mangi

29. Ekipa nowego anime Ichigo Animation i Mamoru Oshiiego - Vladlove, ujawniła 5 listopada, że japoński żeński zespół heavy metalowy Lovebites wykona OP anime „Winds Of Transylvania”. Piosenka będzie oznaczać, że grupa po raz pierwszy wykonuje piosenkę do anime.


12-odcinkowe anime miało pierwotnie zadebiutować tej jesieni, ale zostało opóźnione z powodu skutków pandemii koronawirusa (COVID-19).


Zapowiadana wcześniej obsada anime obejmuje:


Ayane Sakura jako Mitsugu Bamba

Rina Hidaka jako Mai Vlad Transylvania

Romi Park jako Chihiro Chimatsuri

Saori Hayami jako Maki Watabe

Yōko Hikasa jako Jinko Sumida

Yu Kobayashi jako Nami Unten

Kanako Takatsuki jako Kaoru Konno

Kenta Miyake jako Masumi Katsuno

Kaito Ishikawa jako Okada

Ryūnosuke Watanuki jako Kambara

Tarō Kiuchi jako Horita

Hiroshi Iwasaki jako tata Mai

Jouji Nakata jako wyskakuje Mitsugu


Oficjalna strona Vladlove opisuje anime:

Mitsugu Bamba jest licealistką, która znajduje sens w oddawaniu krwi. Często odwiedza bank krwi, aby oddać krew, mimo że pielęgniarka bardzo ją leczy. Pewnego dnia spotyka piękną dziewczynę, która wygląda jak z zagranicy w banku krwi. Blada dziewczyna wygląda, jakby zaraz miała zemdleć, ale potem zaczyna niszczyć bank krwi. Dziewczyna traci przytomność, a Mitsugu zabiera ją do domu ...


Oshii jest dyrektorem wykonawczym, któremu przypisuje się oryginalne dzieło, a Junji Nishimura (Ranma ½, You're Under Arrest: The Motion Picture, True Tears) reżyseruje anime. Kei Yamamura (The Next Generation -Patlabor-) pisze scenariusze z pomocą Oshiiego. Issei Aragaki (główny animator / reżyser animacji odcinków Monogatari) projektuje postacie.

Daisuke Miyachi jest producentem muzycznym anime. Za produkcję odpowiada Comic Animation, a za animację - Drive. Production I.G jest uznawane za współpracę produkcyjną. Ichigo Animation, spółka zależna japońskiej firmy zajmującej się nieruchomościami i energią Ichigo, finansuje projekt promujący swój budynek handlowy Akiba Cultures Zone w tokijskiej dzielnicy Akihabara.


Kazuhiro Wakabayashi jest reżyserem dźwięku w anime. Wakabayashi współpracował również z Oshiim przy Patlabor: The Movie, Jin-Roh - The Wolf Brigade, The Sky Crawlers, Ghost in the Shell i Ghost in the Shell 2: Innocence.


Częsty współpracownik Oshiiego, Kenji Kawai (The Sky Crawlers, Stray Dog, Ghost in the Shell, Ghost in the Shell 2: Innocence, Patlabor the Mobile Police) komponuje muzykę do anime. Kanako Takatsuki (Hanamaru Kunikida w Love Live! Sunshine !!) wykonuje piosenkę przewodnią anime jako część zespołu wokalnego i wykonawczego BlooDye, który będzie pełnił rolę „jednostki ambasadora” anime. Karin Isobe (Mii w Ishuzoku Reviewers, Mio Natsume w Just Because (plus ED))) będzie także „partnerem wokalnym” Takatsuki w zespole, a do zespołu dołączą również Sayaka Akagi, Ayano Furutaka i Chisami Itō

30. Organizacja Women in Animation (WIA) uhonorowała 5 listopada Kyoto Animation nagrodą WIA Diversity Award 2020 za osiągnięcia korporacyjne podczas dorocznego konkursu WIA Diversity Awards 28 października. Nagrody są częścią imprezy Spark Animation 2020, która trwa praktycznie od 29 października do 8 listopada.


Zarząd WIA uhonorował Kyoto Animation za stworzenie inkluzywnego studia opartego na zrównoważonym pod względem płci miejscu pracy. Firma WIA uhonorowała studio za wspieranie i zachęcanie kobiet do wejścia do branży animacji modelem, który zapewnia kobietom stałe bezpieczeństwo.


Jinko Gotoh, wiceprezes WIA, powiedział: „Mamy zaszczyt przyznać tę ważną nagrodę firmie Kyoto Animation. Jako japoński producent jestem szczególnie dumny ze sposobu, w jaki Kyoto Animation podziela ogólną zasadę WIA dotyczącą zatrudniania artystek, ponieważ a także ich zaangażowanie w szkolenie artystów. Wykazali się także ogromną odwagą w obliczu straszliwej tragedii ”.


Nagrody WIA Diversity Awards są uznaniem i honorowaniem osób, filmów i organizacji, które wywarły wpływ na poszerzanie różnorodności głosów w sztuce i animacji, poprzez własną pracę, wspieranie innych lub wiodące inicjatywy w zakresie różnorodności, które wzbogacają branżę i społeczeństwo.


Kyoto Animation ogłosiło w lipcu, że ponownie przyjmuje podania na różne stanowiska, zarówno na czas określony, jak i całoroczny. Studio anime odroczyło rekrutację na rok podatkowy 2021 z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19).


Studio przyjmuje zgłoszenia dla animatorów, managerów i inżynierów systemów, zarówno na czas określony, jak i całoroczny. Firma przyjmuje również personel do spraw ogólnych tylko na okresy całoroczne, a stanowiska CG 3D (modelowanie, olinowanie, efekty, produkcja animacji) tylko na czas określony.


18 lipca 2019 roku w budynku Studio 1 Kyoto Animation wybuchł niszczycielski pożar. W tym czasie w budynku przebywało łącznie 70 osób. W wyniku pożaru zginęło 36 osób, a 33 inne zostały ranne. Oprócz tych ofiar, mężczyzna po czterdziestce w drodze do pracy w okolicy doznał niewielkich obrażeń spowodowanych wdychaniem dymu.


Policja Prefektury Kioto zatrzymała wówczas 41-letniego podejrzanego, który rzekomo użył benzyny do rozpalenia pożaru, i badają sprawę jako podpalenie. Mężczyzna rzekomo kupił 40 litrów benzyny w dwóch kanistrach i użył wózka do transportu benzyny do budynku Studio 1 Kyoto Animation. Policja zatrzymała podejrzanego 27 maja po 10 miesiącach hospitalizacji z powodu odniesionych obrażeń.


Prace rozbiórkowe w budynku Studio 1 w Kyoto Animation zakończono 28 kwietnia

31. Transmisja na żywo "Fuji TV Anime Lineup Unveiling 2020" ujawniła 5 listopada, że anime Muv-Luv Alternative będzie miało premierę w październiku 2021 roku w bloku programowym Fuji TV [+ Ultra]. Blok jest emitowany w środy od 24:55 (w rzeczywistości czwartki od 12:55 czasu JST). Anime będzie również emitowane na innych stacjach.


Konto anime na Twitterze opublikowało zaktualizowany film promocyjny z datą październikową.


Twórcy gier ujawnili podczas transmisji na żywo „Muv-Luv October 24th Web Event”, że anime będzie „pełnometrażowym serialem telewizyjnym, a nie OVA”.


Firma ujawniła anime podczas transmisji na żywo "âge 20th Anniversary broadcast [still breathing]" w październiku 2019 roku.


Po stworzeniu Kimi ga Nozomu Eien (Rumbling Hearts), marka gier dla dorosłych âge wydała pierwszy tytuł Muv-Luv w 2003 roku, a następnie Muv-Luv Alternative w 2006. Od tego czasu seria Muv-Luv sprzedała ponad 500 000 gier, a także ponad 3 miliony figurek, modeli i innych publikacji hobbystycznych.


Muv-Luv Alternative: Total Eclipse, nowelka spinoff serii, zainspirowała mangę i telewizyjne anime o tej samej nazwie. Jego prequel, Schwarzes Marken, również zainspirował anime. Kimi ga Nozomu Eien od age zainspirowało telewizyjne anime, które Funimation wydało pod tytułem Rumbling Hearts.


Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited zostały uruchomione na Steama w języku angielskim w lipcu 2016 r., a Muv-Luv Alternative zostało wydane na Steama we wrześniu 2017 r. Gry otrzymały porty na PS Vita w Japonii w styczniu 2016 r., a na Zachodzie w czerwcu 2018 r. .


Inne nadchodzące projekty dla franczyzy to kontynuacja projektu Muv-Luv Alternative zatytułowana Muv-Luv Integrate (tytuł wstępny)

32. Transmisja na żywo "Fuji TV Anime Lineup Unveiling 2020" zapowiedziała 5 listopada nowe anime Night Head 2041, oparte na dramie Night Head z 1992 roku. Anime będzie miało swoją premierę w lipcu 2021 roku w bloku programowym Fuji TV [+ Ultra]. Transmisja na żywo zadebiutowała jako zwiastun promocyjny, który następnie zaczął być transmitowany na nowo otwartej oficjalnej stronie anime.


Strona internetowa ujawniła również personel i powyższy plakat anime.


Oryginalny serial Live-Action koncentruje się wokół dwóch psychicznych braci, Naoto i Naoyi Kirihara, którzy uciekają, ponieważ są prześladowani przez świat. Nowe anime wprowadza nową parę braci, Takuyę i Yūyę Kurokich, którzy są częścią Sił Bezpieczeństwa Narodowego i tropią braci Kirihara. Witryna zawiera również informacje o nowej „NIGHT HEAD”. Powyższy obrazek przedstawia w kolejności od lewej do prawej: Yūya Kuroki, Takuya Kuroki, Naoto Kirihara i Naoya Kirihara.


George Iida, reżyser oryginalnej dramy Night Head , pisze nowe anime. Takamitsu Hirakawa (Etotama, revisions) reżyseruje anime w Shirogumi. Oh! great (lub Ito Ogure, oryginalny twórca Air Gear, Tenjo Tenge, artysta mangi Bakemonogatari) projektuje postacie, Kenichiro Tomiyasu (INEI) rysuje koncepcję, a Yutaka Yamada (Tokyo Ghoul) komponuje muzykę. Slow Curve odpowiada za planowanie i produkcję.


Serial Live-Action Night Head był emitowany w latach 1992-1993. Seria zainspirowała 24-odcinkowe anime Night Head Genesis w 2006 roku, która również doczekała się adaptacji mangowej w 2007 roku. Media Blasters wydało anime, a Del Rey opublikował mangę

33. Oficjalna strona internetowa anime Yōjo Shachō (Little Girl President) ujawniła 2 listopada dwóch dodatkowych członków obsady. Chinami Hashimoto (Misha Flott w DanMachi, Shizuku w Posępnym Mononokeanie, Pretz w Ishuzoku Reviewers, Suzuko Homura w WIXOSS, Torin Dead Rabbits Ltd w Monster Strike, Chiyo Kurihara w Prison School, Mitsuki Kanzaki w Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga, Ayano Sadatou w Ryuuou no Oshigoto!) zagra Riyę Motohashi, nową pracownicę i byłą przestępczynię, a Aoi Koga zagra krokodyla Nowani. Witryna ujawniła również nową grafikę powyżej.


Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:


Rina Hidaka jako Najimu Mujina

Sumire Uesaka jako Yuki Karuizawa

Hisako Kanemoto jako Mayu Warito

Sayaka Kaneko (Aya Nakanishi w ERASED) jako Garcia Dekasegi

Kazuya Iwata reżyseruje anime w project No.9 (100 Sleeping Princes and the Kingdom of Dreams: The Animation, High School Prodigies Have It Easy Even In Another World). Satoru Sugizawa (scenariusze do Pastel Memories, SUPER HXEROES: "H" EROES SAVE THE WORLD) zajmuje się kompozycją serialu, a Susumu Watanabe (Didn't I Say to Make My Abilities Average in the Next Life?!) zajmuje się projektowaniem postaci. H ZETT M komponuje muzykę, podczas gdy FABTONE zajmuje się produkcją muzyczną. Jin Aketagawa (Fairy gone, Fruits Basket) jest reżyserem dźwięku w Magic Capsule.


Fabuła skupia się wokół Najimu Mujiny, prezesa Mujina Company, który nie jest ani dorosłym, ani geniuszem, ale agresywnie przeciętną pięciolatką. Wszystkie znane przywileje dorosłości, takie jak spotkania meczowe, kontrakty i spotkania towarzyskie podczas gry w golfa, są dla niej nowym doświadczeniem. Historia opowiada o Najimu, gdy prowadzi ona współczesne życie ze swoją zdolną, ale zbyt pobłażliwą sekretarką, jej pracownikiem biurowym o nieznanej narodowości i jej pracownikiem, który gra rolę komediowego prostego mężczyzny w jej wybrykach.


Kadokawa opublikowała pierwszy tom mangi Odeko Fujii w kwietniu 2019 r., a drugi tom wydany w listopadzie 2019 r.

34. Akita Shoten ujawnił 6 listopada obsadę, personel i premierę anime Kyūketsuki wa Sugu Shinu (The Vampire Dies in No Time).


Jun Fukuyama gra łatwo zabitego, ale łatwo wskrzeszonego wampira Dralca, a Makoto Furukawa gra łowcę wampirów Ronaldo.


Hiroshi Koujina (Grenadier, 2011 Hunter x Hunter) reżyseruje anime w Madhouse. Za scenariusze serialu odpowiada Yukie Sugawara (Overlord, Kino's Journey - The Beautiful World, No Guns Life). Mayuko Nakano (Maiden Rose, WWW.WAGNARIA !!) projektuje postacie.


Manga koncentruje się na Dralcu, wampirze, który boi się, że podobno jest niezwyciężony. Ronaldo, łowca wampirów, udaje się do zamku Dralca, słysząc, że Dralc porwał dziecko. Ale kiedy Ronaldo przybywa do zamku, odkrywa, że Dralc umiera na każdy drobiazg i zamienia się w pył. Prawdziwą naturą Dralca jest to, że jest to najsłabszy wampir ze wszystkich.


Debiutujący mangaka, Itaru Bonnoki, uruchomił mangę w Weekly Shōnen Champion w czerwcu 2015 r. Akita Shoten opublikowała 6 listopada 16. tom

35. Oficjalna strona anime Bottom-tier Character Tomozaki (Jaku-chara Tomozaki-kun) ujawniła nowy wygląd kobiecych postaci i daty premiery anime 6 listopada. Anime będzie miało premierę na Tokyo MX i AT-X 8 stycznia oraz na BS11 9 stycznia.


Członkowie obsady anime ręcznie napisali tekst na szkicownikach, które ich postacie trzymają w nowej oprawie wizualnej.

Obsada anime wciela się ponownie w role z poprzedniej dramy CD:


Gen Sato jako Fumiya Tomozaki

Hisako Kanemoto jako Aoi Hinami

Ikumi Hasegawa jako Manami Nanami

Ai Kayano jako Fūka Kikuchi

Ryōko Maekawa (Chisato Higuchi w Asobi Asobase, Okami i Honemi w Ishuzoku Reviewers) jako Hanabi Natsubayashi

Nene Hieda (Momoka Yashiro w Gundam Build Divers) jako Yuzu Izumi

Nobunaga Shimazaki jako Takahiro Mizusawa

Nobuhiko Okamoto jako Nakamura

Shuntarō Mizuno jako Takei


Shinsuke Yanagi (Angel's 3Piece, The Ryuo's Work is Never Done!) reżyseruje anime w Project No. 9. Fumihiko Shimo (The Ryuo's Work is Never Done!, Myriad Colors Phantom World) nadzoruje scenariusze serialu, a Akane Yano (The Ryuo's Work is Never Done!, High School Prodigies Have It Easy Even In Another World) projektuje postacie. Muzykę komponuje Hiromi Mizutani (Non Non Biyori, Shomin Sample). Pony Canyon i APDREAM są producentami muzycznymi. reżyserem audio jest Satoshi Motoyama (My Teen Romantic Comedy SNAFU). Bit Groove Promotion jest uznawane za produkcję dźwięku. Dream Shift jest uznawany za producenta.


Idolowa grupa aktorki głosowej DIALOGUE + wykona OP i ED anime. OP nosi tytuł „Jinsei Easy?” (Life Is on Easy Mode?), a ED nosi tytuł „Ayafuwa Asterisk”.


Yen Press wydaje serię po angielsku i opisuje historię:


Tomozaki jest jednym z najlepszych graczy w Japonii, a jego zdaniem gra prawdziwego życia jest jedną z najgorszych. Brak jednoznacznych zasad sukcesu, okropnie zrównoważonych i nic nie ma sensu. Ale potem spotyka gracza równie dobrego jak on, a ona oferuje mu nauczenie kilku wyczynów…


Shogakukan opublikował pierwszy tom nowelki napisanej przez Yukiego Yaku i ilustracje Fly w maju 2016 r. Tom „8,5” został wydany 17 kwietnia. Nowelka znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych nowelek przewodnika Takarajimashy Kono Light Novel ga Sugoi! (This Light Novel Is Amazing!) z ostatnich trzech lat. Adaptacja mangowa rozpoczęła się w Gangan Jokerze Square Enix w grudniu 2017 r. Bana Yoshida wypuściła mangę spinoff w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan 18 lipca zatytułowaną Nanami Minami wa Kagayakitai (Minami Nanami wishes to shine)

36. Sunrise ogłosił 5 listopada, że jego anime SD Gundam World Sangoku Sōketsuden zadebiutuje w Japonii wiosną 2021 roku. Modele Gunpla z serialu będą dostępne w sklepach w Japonii od stycznia.


Nowa pozycja w serii SD Gundam była skierowana na rynki międzynarodowe i była wcześniej dostępna tylko w 14 krajach i terytoriach, w tym w Hongkongu, Tajwanie, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.


Anime miało swoją premierę w lipcu 2019 roku. Crunchyroll transmitowało anime i opisuje historię:


Narody niegdyś pełne dumy i chwały są teraz w ruinie po wielu powtarzających się wielkich wojnach, a jest to wiek, w którym wielka ziemia jest pokryta górami ruin. Wreszcie, gdy zaczynają być widoczne oznaki odbudowy, tajemniczy wirus zwany „Żółtaczką Zombie” rozprzestrzeniał się po całym kraju przez ostatnie kilka lat, a zarażeni, którzy tracą siebie, zaczynają atakować kombinezony mobilne jeden po drugim.


Aby uchronić się przed atakiem zarażonych, pozostałe kombinezony mobilne są zmuszone do zamieszkania wewnątrz miejskich twierdz. Jednak za fortyfikacjami, po śmierci byłego pana, pan Dong Zhuo jest tak dominujący, jak tylko może być.


Takahiro Ikezoe (Sword Gai: The Animation, Show By Rock !!) wyreżyserował anime w Sunrise, a Touko Machida (Show By Rock !!, Wake Up, Girls!) był odpowiedzialny za scenariusze serialu.


Seria SD Gundam jest spinoffem głównej serii Gundam, która antropomorfizuje kultowego mobilnego mecha. Seria spinoffów zrodziła własne anime, mangę, gry i zestawy modeli. Poprzednim anime z serii było SD Gundam Sangokuden Brave Battle Warriors w 2010 roku

37. Muse Asia ogłosiła 5 listopada, że rozpocznie transmisję anime Saiyuki Reload Blast, która rozpoczęła się 7 listopada, z jednym nowym odcinkiem codziennie do 18 listopada.


Muse Asia ogłosiła 5 listopada na Facebooku, że jej oficjalny kanał YouTube będzie transmitować anime Saiyuki Reload Blast 7 listopada. Kanał będzie nadawał odcinki codziennie o 17:30. IST.


Oprócz Indii, anime jest dostępne w Singapurze, Malezji, Tajlandii, Filipinach, Indonezji, Bangladeszu, Laosie, Birmie, Nepalu, Wietnamie, Brunei, Kambodży i Bhutanie.


Muse Asia opisuje anime:


Ludzie i yokai, nauka i magia ... wszyscy żyją obok siebie na spokojnym kontynencie wolnym od porządku i regulacji, powszechnie znanym jako „Shangri-La”. Równowaga została zachwiana, gdy Fala Minusów spowodowała szaleństwo wszystkich yokai na kontynencie, wydarzenie znane jako „nieszczęście”. Kontynuując podróż na zachód, aby powstrzymać eksperymenty wskrzeszania Gyumaoh, źródło całego zła na kontynencie, Trzy Aspekty w końcu zbliżają się do Indii. Ale im bliżej się zbliżają, tym wyraźniejszy staje się wpływ nieszczęścia i tym bardziej intensywne stają się ich bitwy.


Premiera anime miała miejsce w lipcu 2017 r. Animax Asia wyemitowała symulację anime w Azji Południowo-Wschodniej, tak jak w Japonii.


Anime było pierwszym anime Saiyuki, którego Pierrot nie animował. Animacją projektu zajmowało się Platinum Vision (Servamp). Hideaki Nakano wyreżyserował anime, a scenariusze nadzorował Kenji Konuta (Library War, Ace of Diamond, Blood Lad). Obaj wcześniej pracowali razem na tych samych stanowiskach przy anime Aoharu x Machinegun i Servamp. Projektami postaci zajmowała się Youko Satou (Dog & Scissors). GRANRODEO (OP Blassreiter, OP Bungou Stray Dogs, OP Code Breaker, openingi IGPX: Immortal Grand Prix (2005), OP Karneval, openingi Kuroko no Basket, ED Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 2nd Season, endingi Nanatsu no Taizai, OP i ED Needless, OP Saiyuuki Reload Blast, openingi Senyuu, OP i ED Togainu no Chi) wykonał OP „move on! Ibara Michi” (move on! Thorny Road), a Luck Life (endingi Bungou Stray Dogs, openingi Cheer Danshi, OP Shokugeki no Souma) wykonał ED „Refrain”.


Oryginalna manga Saiyuki (wydana w Polsce przez Waneko w latach 2005-08) zainspirowała OVA z 1999 roku i telewizyjną adaptację anime z 2000 roku, a także sequel film i OVA. Saiyuki Reload zainspirował dwie adaptacje anime i prequel OVA. Manga Saiyuki Gaiden prequel zainspirowała adaptację OVA w 2011 roku. Seria stała się także inspiracją dla długiej serii sztuk teatralnych i musicali

38. NEWSY NETFLIX INDIA: a) Netflix India przedstawia pięć nowych serii anime, które zostaną wydane 20 listopada:

 • How Many Kilograms Are The Dumbbells You Lift?

 • Kono Oto Tomare!: Sounds of Life

 • Astra Lost in Space

 • The Millionaire Detective - Balance: UNLIMITED

 • Dr. Stone

Anime How Heavy Are the Dumbbells You Lift? (Dumbbell Nan-Kilo Moteru? lub How much heavy dumbbells can you lift?) miało swoją premierę w Japonii w lipcu 2019 roku.


Netflix India opisuje anime:


Z powoli rozszerzającą się talią licealistka Sakura Hibiki postanawia dołączyć do siłowni. Ale czy może pasować do wszystkich hardkorowych sportowców?


Mitsue Yamazaki (Tada Never Falls in Love, Monthly Girls 'Nozaki-kun) wyreżyserował anime dla Doga Kobo, a Fumihiko Shimo (New Game!) Odpowiadała za scenariusze serialu. Ai Kikuchi (New Game!) zaprojektowała postacie. Projekt przedstawił Silver Man Gym.


Ai Fairouz i Kaito Ishikawa wykonali OP „Onegai Muscle” jako ich bohaterowie, odpowiednio, Hibiki Sakura i Naruzō Machio. Ishikawa wykonał również ED „Macho A Name?” jako jego postać.


Yabako Sandrovich (Kengan Ashura) i MAAM, stosunkowo nowy mangaka, wypuścili mangę na stronie internetowej Shogakukana - Ura Sunday oraz w aplikacji Manga ONE Shogakukana w 2016 r. Shogakukan opublikował 10-ty tom 12 sierpnia. Seven Seas Entertainment opublikowało 2 czerwca trzeci tom mangi w języku angielskim.

Anime Kono Oto Tomare! (Stop This Sound!) miało swoją premierę w Japonii w kwietniu 2019 roku i było wyemitowane w 13 odcinkach. Premiera drugiej połowy serialu miała miejsce 5 października.


Netflix India opisuje anime Kono Oto Tomare !: Sounds of Life:


Szkolny przestępca i utalentowany gracz dołączają do prawie nieistniejącego klubu koto, przywracając go do życia. Wkrótce mają nowy cel: konkurować w kraju.


Ryōma Mizuno jest reżyserem serialu w Platinum Vision (Saiyuki Reload Blast, Servamp, Devils 'Line). Ayumu Hisao (Devils 'Line, Sword Oratoria: Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? On the Side) pisze i nadzoruje scenariusze, Junko Yamanaka (ReLIFE, Servamp) jest projektantem postaci, a Toshimitsu Kobayashi (Spice and Wolf II, Aoharu x Machinegun) jest projektantem pod-postaci. Yamanaka i Kobayashi są również głównymi reżyserami animacji, a Hideaki Oba jest doradcą.


Manga zainspirowała również sztukę sceniczną w 2019 roku.


Anime Astra Lost in Space (Kanata no Astra) miało swoją premierę w Japonii w lipcu 2019 roku. 1 września Muse Asia transmitowała anime w Indiach.


Netflix India opisuje anime:


W przyszłości, w której podróże kosmiczne są na porządku dziennym, dziewięcioro dzieci zostaje wyrzuconych na odległość ponad 5000 lat świetlnych. Teraz muszą wrócić - sami.


Masaomi Andō (White Album 2, Szkolne Życie!, Scum's Wish) wyreżyserował anime w Lerche. Za scenariusze serialu odpowiadał Norimitsu Kaihō (Szkolne Życie!, Gunslinger Stratos: The Animation, Magical Girl Spec-Ops Asuka). Keiko Kurosawa (Re:␣Hamatora, Scum's Wish, Asobi Asobase) zaprojektowała postacie i była głównym reżyserem animacji. Muzykę skomponowali Masaru Yokoyama (Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, Queen's Blade: The Exiled Virgin) i Nobuaki Nobusawa (Steins; Gate 0, Dagashi Kashi). Nonoc (OP Mahou Shoujo Tokushusen Asuka, endingi Re: Zero) wykonała OP anime „star * frost”, podczas gdy Riko Azuna (ED Boogiepop wa Warawanai (2019), OP Bloom Into You) wykonała ED „Glow at the Velocity of Light”.


Kenta Shinohara (Sket Dance) wydał mangę w maju 2016 roku w aplikacji Shonen Jump + firmy Shueisha. Manga zakończyła się w grudniu 2017 roku, a Shueisha opublikował pięć tomów mangi. Viz Media zaczęło bezpłatnie publikować rozdziały w Internecie w sierpniu 2016 r., a piąty i ostatni tom w wersji drukowanej opublikował w grudniu 2018 r.

Anime Fugō Keiji (Wealthy Detective), miało swoją premierę w Japonii 9 kwietnia. Kanał Ani-One w serwisie YouTube, dystrybutor treści z Hongkongu, MediaLink Entertainment Limited, transmitował anime pod tytułem The Millionaire Detective - Balance: UNLIMITED w Indiach 16 lipca, po ponownej premierze w Japonii.


Netflix India opisuje anime:


Milioner, detektyw Daisuke Kambe i jego ordynarny partner, rozwiązują przestępstwa niekonwencjonalnymi metodami po tym, jak Kato dołącza do nowej, problematycznej jednostki policji.


Tomohiko Ito (franczyza Sword Art Online, ERASED, Silver Spoon, Occult Academy, Hello World) wyreżyserował anime w CloverWorks. Team B.U.L jest odpowiedzialny za napisanie scenariusza historii, a Taku Kishimoto (ERASED, 2019's Fruits Basket, Haikyu!!) nadzorował i napisał scenariusze serii. Keigo Sasaki (ERASED, The Seven Deadly Sins) zaprojektował postacie, a muzykę skomponował Yūgo Kanno (Psycho-Pass, Ajin, JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable). Witrynie internetowej Gizmodo Japan poświęconej technologii i nauce przypisuje się „koordynację gadżetów” za zapewnienie realistycznego przedstawienia gadżetów w anime.

Anime Dr. Stone miało swoją premierę w Japonii w lipcu 2019 roku.


Netflix India opisuje anime:


Przebudzeni w świecie, w którym ludzkość została skamieniała, geniusz naukowy Senku i jego krzepki przyjaciel Taiju wykorzystują swoje umiejętności, aby odbudować cywilizację.


Shinya Iino (scenorysy, reżyser odcinka Hanebad !, Revue Starlight, Made in Abyss) wyreżyserował anime w TMS Entertainment. Yuichiro Kido (scenariusze odcinków Blue Exorcist: Kyoto Saga, After the Rain, 91 Days) był odpowiedzialny za kompozycję serialu i napisał scenariusze. Yuko Iwasa (Saint Seiya: The Lost Canvas, Yowamushi Pedal) zaprojektował postacie. Muzykę skomponowali Tatsuya Katō (WorldEnd, Revue Starlight), Hiroaki Tsutsumi (Children of the Whales, Anima Yell!) I Yuki Kanesaka (wstawki do Blood Blockade Battlefront & Beyond).


Anime zostało potwierdzone na drugi sezon 13 grudnia. Drugi sezon nosi tytuł Dr. Stone: Stone Wars, a jego premiera będzie miała miejsce w styczniu 2021 roku

b) Netflix India umieszcza czwarty sezon anime My Hero Academia i drugi sezon anime Great Pretender w swojej usłudze przesyłania strumieniowego. Czwarty sezon anime My Hero Academia będzie transmitowany 20 listopada, a drugi sezon anime Great Pretender - 25 listopada.


Netflix India opisuje czwarty sezon My Hero Academia:


Czując się jeszcze bardziej zmotywowany po przejściu All Might na emeryturę, Izuku ubiega się o staż w agencji prowadzonej przez byłego pomocnika All Mighta, Sir Nighteye'a.


Premiera pierwszego 13-odcinkowego sezonu anime miała miejsce w kwietniu 2016 roku. 25-odcinkowy drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 roku, a trzeci sezon miał premierę w kwietniu 2018 roku i trwał 25 odcinków. Czwarty sezon miał premierę w Japonii w październiku 2019 roku i był emitowany w 25 odcinkach. Dwuczęściowe, oryginalne wideo anime z serii, ukazało się w Japonii 16 sierpnia. Anime otrzyma piąty sezon, którego premiera odbędzie się wiosną 2021 roku.


Kenji Nagasaki (Gundam Build Fighters, Classroom Crisis, No. 6) wyreżyserował anime w studiu BONES (Blood Blockade Battlefront, Concrete Revolutio, Fullmetal Alchemist). Yousuke Kuroda (Gundam Build Fighters, Honey and Clover, Trigun) nadzorował scenariusze serialu.

Anime The Great Pretender miało swoją premierę w Japonii 8 lipca w bloku programowym Fuji TV + UItra.


Netflix India opisuje drugi sezon anime:


Po serii udanych wad Makoto opuszcza zespół Laurenta. Ale spajająca ich sieć oszustwa sięga dalej niż on wie.


Hiro Kaburagi (Hozuki's Coolheadedness, My Little Monster, 91 Days) wyreżyserował serial w Wit Studio. Yoshiyuki Sadamoto (Evangelion, FLCL) zaprojektował postacie. Ryota Kosawa (film Live-Action Parasyte, seria filmów Live-Action Always: Sunset on Third Street) napisał scenariusze, a muzykę skomponował Yutaka Yamada (seria anime Tokyo Ghoul, Saga Winlandzka). Producentem była Maiko Okada.


Yamada skomponował OP „G.P.” Nieżyjącego już wokalisty Queen, Freddie Mercury, cover piosenki The Platters „The Great Pretender” jest endingiem anime. To pierwsze anime w Japonii, w którym tematem przewodnim jest piosenka Mercury'ego.


Artysta Daichi Marui uruchomił adaptację mangową anime na stronie Mag Garden - Mag Comi oraz w serwisie Line Manga 10 czerwca. Pierwszy tom mangi został wydany 10 lipca

39. Oficjalna strona internetowa trzeciego sezonu anime Yatogame-chan Kansatsu Nikki (Yatogame-chan Observation Diary) ujawniła 6 listopada, że anime będzie miało premierę w styczniu 2021 r. i będzie emitowane przez jeden kwartał. Ponowna emisja drugiego sezonu rozpocznie się 13 grudnia.


Taiki (Taiki Yamazaki) wykona piosenkę przewodnią nowego sezonu. Nowi członkowie obsady w serialu to:

Maria Naganawa jako Serura Dobe

Junji Majima jako Masahide Tsuji


Nowy sezon Yatogame-chan Kansatsu Nikki 3 Satsume będzie miał tę samą główną obsadę i ekipę, jak poprzednie dwa sezony, a premiera będzie miała miejsce w 2021 roku.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2019 roku. Crunchyroll transmitował serię w czasie jej emisji i opisuje historię:


Po dorastaniu w Tokio, licealistka Jin Kaito przenosi się do Nagoi, gdzie spotyka Yatogame Monakę, koleżankę, która w pełni eksponuje swój dialekt z Nagoi. Ze swoim kocim wyglądem i nielakierowanym dialektem Nagoi Yatogame w ogóle się przed nim nie otwiera. Ta popularna lokalna komedia podnosi status Nagoi dzięki obserwacji uroczej Yatogame-chan!

Drugi sezon, zatytułowany Yatogame-chan Kansatsu Nikki 2 Satsume, miał premierę 5 stycznia, a także był wyemitowany przez 12 odcinków. Crunchyroll transmitował serię podczas jej emisji.


Magazyn Ichijinshy - Comic Rex publikuje mangę Masaki Ando, a dziewiąty tom został wydany 27 października. Tytułowa bohaterka mangi została mianowana ambasadorem misji turystycznej wymiany kulturalnej w Nagoi w marcu 2017 roku.


Manga zainspirowała również przedstawienie teatralne, które miało odbyć się w Nagoi w lipcu, ale zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19)

40. Oficjalna strona anime Mr. Osomatsu (Osomatsu-san) ogłosiła 6 listopada, że drugi kwartał trzeciego sezonu będzie miał swoją premierę w styczniu. Drugi kwartał będzie teraz przebiegać na tych samych stacjach, na których odbywają się pierwsze kwartały. Projektant postaci sezonu, Eiji Abiko, narysował następującą grafikę, aby uczcić potwierdzenie drugiego kwartału.

Sezon miał premierę w TV Tokyo, TV Osaka i TV Aichi 12 października. Program rozpoczął się również na AT-X 15 października. Crunchyroll transmituje sezon tak, jak leci w Japonii.


AŌP (OP i ED 12-sai, OP Cutie Honey Universe, ED Ace of Diamond, OP Isekai wa Smartphone to Tomo ni, openingi Osomatsu-san, OP Tsugumomo) powraca, aby wykonać OP „Nice to NEET you!”. „Shuta Sueyoshi with Totoko♡Nya & Matsuno-ka 6 Kyōdai" (6 Matsuno Brothers) wykonują ED „Max Charm Faces ~ Kanojo wa Saikō ♡♡ !!!!!! ~” (Max Charm Faces: Girls Are the Best!!!!!!). Członkowie obsady głosowej dla sześciorga rodzeństwa Matsuno i Totoko wykonują piosenkę z Sueyoshi (Spiritpact -Bond of the Underworld-). TECHNOBOYS PULCRAFT GREEN-FUND powrócił z pierwszego sezonu anime, aby skomponować i zaaranżować piosenkę oraz dostarczyć teksty.


Eiji Abiko, reżyser animacji pierwszego sezonu, zastępuje Naoyukiego Asano jako projektanta postaci w nowym sezonie (Abiko narysował powyższy plakat). Reżyser Yōichi Fujita oraz opiekun scenariusza i pisarz Shū Matsubara wracają z poprzednich sezonów w Studio Pierrot. Oprócz aktorów głosowych sześcioraczków powracają również inni członkowie obsady.


Anime Mr. Osomatsu inspirowane jest oryginalną mangą Fujio Akatsuki, Osomatsu-kun i anime, które koncentruje się na domownikach Matsuno z sześcioma niegrzecznymi i psotnymi synami (którzy są sześcioraczkami). Cała szóstka, w tym najstarszy Osomatsu, są zakochani w tej samej dziewczynie, Totoko. Oryginalna seria Osomatsu-kun podążyła za rodziną, gdy synowie mieli 10 lat. Mr. Osomatsu na nowo wyobraża sobie oryginalne anime i mangę z sześcioraczkami w wieku dorosłym.


Pierwszy sezon anime Mr. Osomatsu miał swoją premierę w październiku 2015 r., a Crunchyroll transmitował serię nadawaną w Japonii. Drugi sezon Mr. Osomatsu miał swoją premierę w Japonii w TV Tokyo i TV Aichi w październiku 2017 roku. Serial zainspirował także film i różne wideo.

Viz Media nabyło prawa do cyfrowej transmisji strumieniowej, elektronicznej sprzedaży, domowego wideo i towarów dla anime Mr. Osomatsu, w tym drugiego sezonu. Viz Media wypuszcza anime z angielskim dubem

41. Crunchyroll rozpoczął 6 listopada streaming wideo promocyjnego do anime EX-ARM. Wideo przedstawia piosenkę przewodnią „Rise Again”, którą „pop-punkowy zespół” Airflip z Osaki wykonuje na potrzeby anime.


Anime będzie miało swoją premierę w styczniu 2021 r., po opóźnieniu z lipca na „jesień 2020 r. lub później” ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19). Crunchyroll będzie transmitować anime jako serię Crunchyroll Original.

Yoshikatsu Kimura, który pracował przy filmach 20th Century Boys i Ajin, wyreżyseruje anime w studiu Visual Flight. Tommy Morton nadzoruje scenariusze serialu, a Sō Kimura komponuje muzykę.


Historia mangi koncentruje się na licealiście Akirze Natsume. Tylko jego mózg zostaje uratowany, gdy bierze udział w wypadku drogowym, a później staje się częścią zaawansowanej broni. Akira współpracuje z działem przeciwdziałania EX-ARM policji, aby odzyskać utracone wspomnienia i ciało.


Shinya Komi uruchomił mangę wraz z historią HiRocka w magazynie Grand Jump Shueishy w lutym 2015 r. jako remake jego wcześniejszej mangi EX-VITA. Seria została przeniesiona na stronę internetową i aplikację Shonen Jump + w grudniu 2017 r. i zakończyła się w czerwcu 2019 roku.

Komi wypuścił EX-ARM Another Code, adaptację mangową nowelki EX-ARM od Atarō Kumo, w magazynie Ultra Jump Shueishy 19 lutego. Komi i HiRock uruchomili mangę EX-ARM EXA w magazynie Shueishy - Grand Jump Mucha w sierpniu 2019 roku

42. Oficjalna strona internetowa I ★ CHU: Halfway Through The Idol, anime na podstawie gry mobilnej I ★ CHU firmy Liber Entertainment Inc., ujawniła 6 listopada film promocyjny, plakat, wizualizacje postaci w kostiumach idola, dodatkowy personel i premierę w styczniu 2021 roku.


Wśród nowo ogłoszonych pracowników znaleźli się Reiko Iwasawa (Code Geass), która jest uznawana za artystę odpowiedzialnego za kolorystykę, oraz Yoshiaki Dewa (Gamers!), który komponuje muzykę. Half HP Studio zajmuje się produkcją dźwięku.


Członkowie obsady, wszyscy powracający z gry, to:

(od lewej do prawej na zdjęciach poniżej, z kostiumami postaci nad zwykłymi obrazami obsady)


Pop'N Star

Kazutomi Yamamoto (Leonardo Stora w Hitsugi no Chaika, Yuudai Chiba w Mitsudomoe, Kio Asuno w Mobile Suit Gundam AGE, Takashi Takahashi w Nande Koko ni Sensei ga!?, Lief Beauty w Yuri Kuma Arashi) jako Momosuke Oikawa

Ayumu Murase jako Kokoro Hanabusa

Kōhei Amasaki jako Runa Kagurazaka


RE: BERSERK

Yoshiyuki Shimozuma (Taisei Yoshida w Klasy Skrytobójców, Nariyuki Koshimizu w Baby Steps, Voss w Beastars, Salim Hapshass w Black Clover, Kenjirou Shirasu w Ace of Diamond, Bobby w Teekyuu, Ryou Ibitani w Yowamushi Pedal) jako Ban Jumonji

Hiro Shimono jako Eva Armstrong

Tetsuya Kakihara jako Mio Yamanobe


Lancelot

Yūma Uchida jako Futami Akabane

Tomoaki Maeno jako Issei Todoroki

Yusuke Shirai (Yukio Oono w Gurazeni, Yamato Nikaidou w IDOLiSH7, Soujun w Show By Rock, Haruna Wakazato w The iDOLM@STER SideM) jako Takamichi Sanzenin


Tenjō Tenge

Ryohei Kimura jako Aoi Kakitsubata

Kei Minegishi (Theo i Xao Jussila w Macross Delta) jako Toya Honoki

Yūki Ono jako Tsubaki Rindo

Sōma Saitō jako Tatsumi Madarao


F∞F

Yūichi Iguchi (jako Kanata Minato

KENN jako Seiya Aido

Toshiyuki Toyonaga jako Akira Mitsurugi


Twinkle Bell

Takashi Kondo jako Mitsuki Kururugi

Showtaro Morikubo jako Satsuki Kururugi


I ♥ B

Yuichiro Umehara jako Lucas

Toshiki Masuda jako Leon

Natsuki Hanae jako Noah

Junya Enoki jako Li Chaoyang

Naoya Nakanishi jako Rabi


ArS

Katsufumi Yachi jako Shiki Amabe

Atsushi Tamaru jako Akio Tobikura

Hiroyuki Kagura jako Kyosuke Momoi

Kenji Roa jako Torahiko Kusakabe

Yoshitsugu Matsuoka jako Hikaru Orihara

Daisuke Hirakawa jako Raku Wakaoji


Inni członkowie obsady to Akio Ohtsuka jako Dyrektor Niedźwiedź i Megumi Toyoguchi jako producentka Yuzuki Asahina.

Hitoshi Nanba (oba sezony Golden Kamuy, Our love has always been 10 centimeters apart) reżyseruje anime w Lay-duce. Yoshimi Narita (Our love has always been 10 centimeters apart, DAKAICHI -I'm being harassed by the sexiest man of the year-) jest kierownikiem scenariusza serii. Mina Ōsawa (Given, School Babysitters) projektuje postacie. Liber Entertainment Inc. jest uznawane za dzieło oryginalne, Dział Ailedore Public Relations jest uznawany za producenta, a Twin Engine produkuje serię.


Liber Entertainment Inc. wydało oryginalną grę na iOS i Androida latem 2015 roku. W grze występują 42 aktorzy, którzy wykonują oryginalne piosenki. W historii gry słynna agencja talentów Ailedore utworzyła akademię o nazwie Etoile Vio School, aby szkolić początkujących idoli. Gracze grają zarówno jako nauczyciel, jak i producent dla uczniów.


Oryginalna gra zakończyła świadczenie usług online 6 lipca. Jednak tego samego dnia Liber Entertainment zaktualizowała grę do pracy w trybie offline. Ta wersja offline będzie dostępna do 13 grudnia, chociaż gracze nie mogą kupować dysków w grze ani pozyskiwać w niej Skautów.


Nowa aplikacja zatytułowana I ★ CHU Étoile Stage została uruchomiona 30 kwietnia, po opóźnieniu z jesieni 2019 r.

43. Oficjalna strona internetowa anime Crunchyroll Original - Noblesse, na podstawie manhwy Jeho Sona i Kwangsu Lee, ujawniła 6 listopada trzech kolejnych członków obsady serialu.

Oki Sugiyama (Proto w Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Souta w Tokyo Ghoul) jako Karias Blerster, głowa rodziny Blerster

Kentarō Kumagai jako Rajak Kertia, były głowa rodziny Kertia

Daishi Kajita jako Rael Kertia, głowa rodziny Kertia

Crunchyroll opisuje historię anime:

Raizel budzi się ze swojego 820-letniego snu.


Posiada specjalny tytuł Noblesse, szlachcica czystej krwi i obrońca wszystkich innych szlachciców. Próbując chronić Raizela, jego sługa Frankenstein zapisuje go do Ye Ran High School, gdzie Raizel poznaje proste i codzienne czynności ludzkiego świata poprzez swoich kolegów z klasy.

Jednak Unia, tajne stowarzyszenie planujące przejęcie władzy nad światem, wysyła zmodyfikowanych ludzi i stopniowo wkracza w życie Raizela, zmuszając go do korzystania ze swojej potężnej mocy, by chronić otaczających go ludzi…


Po 820 latach intryg, sekrety jego snu zostają w końcu ujawnione, a Raizel otrzymuje absolutną ochronę, gdy Noblesse zaczyna!


Poprzednio ogłoszona obsada obejmuje:

Akihisa Wakayama jako Regis K. Landegre

Ai Kayano jako Seira J. Loyard

Masatomo Nakazawa jako Tao

Takeo Ōtsuka jako Takeo

Tarusuke Shingaki jako Cadis Etrama di Raizel

Daisuke Hirakawa jako Frankenstein

Kosuke Onishi jako M-21

Ryōta Iwasaki (Inasa Yoarashi w My Hero Academia) jako Yusuke Tashiro

Yōhei Hamada jako Manabu Kase

Jun Kasama jako Kranz

Katsumi Fukuhara jako Shark

Hiroki Yamada jako Hammer

Ayana Taketatsu jako Erga Kenesis Di Raskreia

Itaru Yamamoto jako Gejutel K. Landegre

Mutsumi Tamura jako Ludis Mergas

Yasutaka Yamamoto (Hinomaru Sumo, Squid Girl Season 2) reżyseruje anime jako koprodukcję pomiędzy Crunchyrollem i WEBTOON. Za kompozycję serii odpowiada Sayaka Harada (STARMYU, Code: Realize -Guardian of Rebirth-). Akiharu Ishii (The Prince of Tennis II, Blood +) zajmuje się projektowaniem postaci i głównym nadzorem animacji. Kim Jae-joong wykonuje OP anime „BREAKING DAWN”. K-popowa grupa OH MY GIRL wykonuje ED „Etoile”.

WEBTOONS rozpoczęło publikację manhwy w języku angielskim w lipcu 2014 r., a epilog opublikował w styczniu 2019 r. W 2016 r. WEBTOONS opublikował również spinoff Noblesse: Rai's Adventure.

Production  I.G wcześniej wyprodukowało 30-minutowe anime oparte na manhwie w 2016 roku zatytułowane Noblesse: Awakening. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime.


Manhwa jest także inspiracją dla gry mobilnej RPG Noblesse: Zero na iOS i Androida

44. NEWSY TSUKIPRO: a) Oficjalne konto na Twitterze anime TsukiPro the Animation ogłosiło 6 listopada, że sequel TsukiPro the Animation 2 będzie miał premierę w telewizji latem 2021 roku.


Pierwsza seria anime (na zdjęciu po prawej) miała swoją premierę 4 października 2017 r., a Crunchyroll transmitował ją strumieniowo w Japonii.


Keitaro Motonaga (reżyser Digimon Adventure tri., Date A Live) był głównym reżyserem pierwszego anime, a Juria Matsumura (reżyser jednostki Digimon Adventure tri.) wyreżyserował anime dla PRA (Bikini Warriors). Reiko Yoshida (Yowamushi Pedal, K-ON!) nadzorowała scenariusze serialu, a Mariko Oka (First Love Monster, Hetalia The World Twinkle) adaptowała projekty postaci do animacji. AZ Creative wyprodukowało anime.


Fujiwara (MOVIC) przypisuje się oryginalnej historii serii, a także oryginalnym koncepcjom fabularnym z Ryōko Seki. Oryginalnymi projektantami postaci są Yū Satsuki (seria SQ lub SolidS i Quell) i Tohiro Shijima (seria Alive lub Soara and Growth). Akira Takizawa i Takeshi Hama przyczynili się do powstania muzyki

b) Oficjalna strona internetowa serii Tsukino Talent Production (TsukiPro) ogłosiła 7 listopada, że należące do franczyzy grupy Vazzy i Rock Down otrzymają telewizyjną adaptację anime zatytułowaną VazzRock the Animation w 2022 roku. Witryna ujawniła logo anime i ujawniła, że ​​Natsuo projektuje postacie serialu. Projekty postaci dla Takaaki Mamiyi z Vazzy (po lewej, głos Tarusuke Shingaki) i Shō Onody z Rock Down (po prawej, głos Yukitoshi Kikuchi (Noboru Maruyama w Silver Spoon, Haruki Komi w Haikyuu)) są poniżej.

Fikcyjna sześcioosobowa grupa Vazzy i fikcyjna sześcioosobowa grupa Rock Down rozpoczęły działalność w 2018 roku wydaniem płyt CD.

Seria TsukiPro obejmuje również dwa sezony anime Tsukiuta. THE ANIMATION, które koncentruje się na antropomorfizowanych miesiącach. Franczyza skupia się wokół idolki z Tokio Six Gravity (złożonej z postaci reprezentujących od grudnia do maja) i rodzeństwa Procellarum (składający się z idoli urodzonych w zachodniej Japonii i reprezentujących od czerwca do listopada). Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w Japonii w lipcu 2016 r. Funimation transmitował serial podczas jego emisji w Japonii, a następnie we wrześniu 2017 r. oferował go na Blu-ray. Tsukiuta. THE ANIMATION 2 miało premierę 7 października. Pierwotnie anime miało wyjść w 2019 r., a następnie zostało przełożone na kwiecień 2020 r., a następnie ponownie na lipiec 2020 r., przed ostatnim opóźnieniem na październik.


Seria obejmuje również dwa sezony serii TsukiPro the Animation. Pierwsza seria anime miała swoją premierę w październiku 2017 r., a Crunchyroll transmitował serię podczas jej emisji w Japonii. Kontynuacja TsukiPro the Animation 2 będzie miała swoją premierę w telewizji latem 2021 roku. Anime koncentruje się na grupach franczyzowych SolidS, SOARA, QUELL i Growth

45. Ekipa oryginalnego projektu anime reżysera Hiroko Utsumiego (Banana Fish, Free! - Iwatobi Swim Club, Free! Eternal Summer) i studia animacji BONES (Eureka Seven, My Hero Academia) - Sk8 the Infinity ujawniła 7 listopada, że anime będzie miało premierę w bloku programowym ABC TV i TV Asahi - „ANiMAZiNG !!!” 9 stycznia. Program będzie emitowany o godzinie 2:00 w soboty. Personel ujawnił również obsadę serialu, więcej personelu i nowy plakat. Oficjalne konto na Twitterze anime rozpoczęło transmisję strumieniową drugiego filmu promocyjnego i reklamy 7 listopada.


Obsada anime:


Tasuku Hatanaka jako Reki

Chiaki Kobayashi jako Langa

Takuma Nagatsuka jako Miya

Kenta Miyake jako Shadow

Hikaru Midorikawa jako Cherry Blossom

Yasunori Matsumoto jako Joe

Takehito Koyasu jako Adam

Kensho Ono jako Tadashi Kikuchi

Dodatkowy personel obejmuje:


Główny reżyser animacji: Michinori Chiba, Hiroki Kanno

Skateboard Design: Studio No Border

Color Design: Yukari Goto

Art Director: Yumiko Kondou

3DCG Director: Yōta Andō

Director of Photography: Masataka Ikegami

Editing: Honami Yamagishi

Sound Director: Masafumi Mima

Sound Effects: Shizuo Kurahashi, Sachiko Nishi


Ichiro Okouchi (Code Geass: Lelouch of the Rebellion, Kabaneri of the Iron Fortress) pisze i nadzoruje scenariusze serialu, a Michinori Chiba (Basilisk, Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans) projektuje postacie. Muzykę komponuje Ryō Takahashi (ACCA: 13-Territory Inspection Dept., Argonavis from BanG Dream!).


Anime koncentruje się na Rekim, uczniu drugiej klasy liceum, który kocha jazdę na deskorolce i zostaje wciągnięty w „S”, podziemny i niebezpieczny wyścig deskorolkowy w opuszczonej kopalni bez żadnych zasad. Langa, który wrócił do Japonii z Kanady i nigdy wcześniej nie jeździł na deskorolce, również zostaje zawinięty w S razem z Rekim. Brudni zawodnicy, kierowcy sztucznej inteligencji i inne wyjątkowe jednostki rywalizują w „wyścigu deskorolkowym dla młodzieży”


46. CoMix Wave Films ujawnił 7 listopada, że seria short anime Oshiete Hokusai !: The Animation (Teach Me, Hokusai!) zadebiutuje online w 2021 roku.

Oryginalny twórca mangi Yume wo Kanaeru Bakusho! Nihon Bijutsu Manga Oshiete Hokusai! (Huge Laughter That Grants A Wish! Japan Arts Manga Teach Me Hokusai!) - Naoto Iwakiri (Kaede Newtown) kieruje projektem. Każdy odcinek będzie trwał 10 minut, a program będzie miał 10 odcinków.


Iwakiri wypuścił mangę na stronie „cakes” w sierpniu 2016 roku. Tom mangi został wydany w Japonii w czerwcu 2017 roku. Historia opowiada o Tenkorin Okakurze, licealistce. Śniąc o bogu-malarzu, życzy sobie, aby jej marzenia mogły się spełnić bez praktyki i wysiłku. Bóg Raijin słyszy jej życzenie, przywołuje prawdziwych historycznych artystów i mówi Tenkorin, aby nauczyła tych artystów, aby mogła spełnić swoje marzenia. Kierując się ich naukami, Tenkorin chce zostać prawdziwą malarką z obiecującą przyszłością
47. Cinedigm ogłosił 3 listopada na swojej stronie internetowej, że usługa transmisji strumieniowej Pluto TV zapewniła wyłączne prawa w „USA, Ameryce Łacińskiej i poza nią” do anime Yu-Gi-Oh! VRAINS. Cinedigm współpracuje z Pluto TV, aby uruchomić liniowy kanał strumieniowy poświęcony serii Yu-Gi-Oh! Kanał zostanie uruchomiony w Stanach Zjednoczonych pod koniec listopada, a następnie w Ameryce Łacińskiej.


Pluto TV planuje Yu-Gi-Oh! na kanale, który ma zawierać ponad 650 odcinków serii, w tym Yu-Gi-Oh! VRAINS, Yu-Gi-Oh! Zexal, Yu-Gi-Oh! Arc-V, Yu-Gi-Oh! GX i Yu-Gi-Oh! Duel Monsters. Kanał będzie również zawierał duby w wielu językach, w tym „oryginalną muzykę i efekty przeznaczone na rynek zachodni”.


Yu-Gi-Oh! VRAINS miał premierę w Japonii w TV Tokyo i powiązanych z nią sieciach w maju 2016 r., a zakończyło się we wrześniu 2019 r. Cinedigm opisuje serię:


W Yu-Gi-Oh! VRAINS, pojedynkowicz o imieniu Playmaker, musi połączyć siły z gadającą śmieciową sztuczną inteligencją, aby udaremnić nikczemną grupę hakerów, którzy chcą zniszczyć cyber-świat. Szóste miejsce w 100 najlepszych telewizyjnych anime na festiwalu Tokyo Anime Award 2019, serial łączy rzeczywistość wirtualną, sztuczną inteligencję i szybkie pojedynki w walczącą ekstrawagancję.


Yu-Gi-Oh! VRAINS to szóste telewizyjne anime w serii Yu-Gi-Oh!. Masahiro Hosoda (Heroes ~ Legend of Battle Disks ~, Nangoku Shounen Papuwa-kun) i Katsuya Asano wyreżyserowali anime w GALLOP. Shin Yoshida i Ken'ichi Hara wrócili z poprzedniego anime Yu-Gi-Oh! do nadzorowania scenariuszy serialu i projektowania postaci. Masahiro Hikokubo ponownie zajął się układem pojedynku. Reżyserem dźwięku był Yuki Matsuoka (Yu-Gi-Oh! Zexal, Yu-Gi-Oh! Arc-V), a muzykę skomponował Shinkichi Mitsumune (Yu-Gi-Oh!).


Pluto TV uruchomiła kanał poświęcony anime Naruto w listopadzie 2019 roku, w 20. rocznicę serii

48. Oficjalna strona internetowa i konto na Twitterze dla Motto! Majime ni Fumajime Kaiketsu Zorori (More! Seriously Unserious Incredible Zorori), nowego anime opartego na serii książek dla dzieci Yutaki Hary - Kaiketsu Zorori, ogłosiło 8 listopada, że anime będzie miało drugą serię w kwietniu na kanale NHK E-Tele. Pierwsza seria zakończyła się 8 listopada.

Powracający członkowie zespołu to reżyser Takahide Ogata, kierownik fabuły Masaya Fujimori, kierownik scenariusza serialu Atsuhiro Tomioka (Inazuma Eleven, Pokémon XY), projektant postaci Hideyuki Funakoshi (anime z 2004 roku Kaiketsu Zorori) i kompozytor muzyki Kōhei Tanaka (One Piece). Bandai Namco Pictures i Ajia-do również powrócili do produkcji animacji.


Książki Hary podążają za Zororim, psotnym lisem bandytą, który marzy o zostaniu „Królem dowcipów”. Zorori dąży do „zbudowania własnego zamku i uczynienia ze swojej żony pięknej księżniczki”, a wraz z dwoma towarzyszami dzików Ishishiego i Noshishiego wyrusza w kolejne nieszczęście.


Tegoroczne anime jest pierwszym anime od 13 lat. Premiera odbyła się 5 kwietnia i zawiera odcinki z historiami, które nie pojawiły się w poprzednich książkach i adaptacjach. Anime zawiera również nową, oryginalną postać Beata, rywala Zororiego.


Anime opóźniło nowe odcinki w maju z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) i rozpoczęło się od pierwszego odcinka 24 maja. Następnie anime wznowiło nadawanie nowych odcinków 5 lipca. Tego dnia miał premierę siódmy odcinek anime.


Hara rozpoczęła serię książek w 1987 roku i opublikowała 65. książkę (powyżej) 14 listopada. Książki zainspirowały film z 1993 roku, anime z lat 2004-2005, drugie anime z lat 2005-2007 i drugi film z 2006 roku. Te wcześniejsze filmy były krótkimi dziełami, które były wyświetlane z innymi anime, ale serial zainspirował później trzy poprzednie filmy pełnometrażowe z lat 2012, 2013, 2015 i 2017

49. Oficjalna strona internetowa drugiego sezonu anime That Time I Got Reincarnated as a Slime rozpoczęła 9 listopada przesyłanie strumieniowe nowego filmu promocyjnego do anime. Wideo odsłania i zapowiada OP anime „Storyteller” autorstwa TRUE (OP A.I.C.O.: Incarnation, ED Baki, endingi BEASTARS, openingi Hibike Euphonium, OP Macross Delta, piosenki do Buddy Complex, Comet Lucifer, ED Tensei shitara Slime Datta Ken, OP Violet Evergarden), a także ujawnia nowych członków obsady. Witryna ujawniła również, że STEREO DIVE FOUNDATION (OP Dimension W, OP Gangsty, ED Kyoukai no Kanata, ED Nobunaga The Fool, OP Shokugeki no Souma: Shin no Sara) wykona ED.


Witryna zawiera również nową mini-grę zatytułowaną "Rimuru Jump! Unique Skill: Hanerumono,", w której gracze dotykają ekranu, aby Rimuru podskoczył i wzniósł się na wyższe punkty.


Nowi członkowie obsady to:

Manami Numakura jako Hinata Sakaguchi

Chiaki Kobayashi jako Shōgo Taguchi

Sho Nogami jako Kyōya Tachibana

Hiyori Kono (Phil w The Promsied Neverland, Asuka Suzumori w Sounan Desu ka) jako Kirara Mizutani

Ai Kakuma jako Albis

Yō Taichi jako Suphia

Satoshi Hino jako Grucius

Atsumi Tanezaki jako Mjurran

Anime będzie miało premierę 12 stycznia w Japonii.


Crunchyroll będzie transmitować sezon w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Oceanii i na Bliskim Wschodzie. Funimation przesyła strumieniowo wersję z angielskimi napisami 5 stycznia, a angielski dub w terminie, który zostanie ogłoszony później.


Pierwsze anime na podstawie mangi Taikiego Kawakamiego, wydawanej w Polsce i będącej adaptacją nowelki Fuse i artysty Mitz Vah, miało swoją premierę w październiku 2018 roku. Crunchyroll transmitował serial, a FUNimation Entertainment nadawało angielski dub. Anime zostało specjalnie dostosowane i oparte na mangowej adaptacji Kawakamiego nowelki.


Drugi sezon anime będzie trwał przez dwa kwartały roku. Pierwszy kwartał będzie miały swoją premierę w styczniu 2021 r., a drugi w lipcu 2021 r. Spinoff manga Shiby - The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki Tensei Shitara Slime Datta Ken) również otrzyma anime, które będzie miało swoją premierę w kwietniu 2021 r. Pierwotnie każde z tych anime miało mieć premierę trzy miesiące wcześniej, ale zostały opóźnione z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) wpływającej na ich harmonogramy produkcji

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com