TYDZIEŃ BE Z NUDÓW - KORONANEWSY I ANIME CZ. I

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Minionego tygodnia na pewno nie można zaliczyć do nudnych: zwycięstwo Bidena, zwycięstwo Czadomana, Familiada szwankuje, a Shirokuro znów zamrożone.


Podczas weekendu w dwóch odcinkach Familiady internauci (w tym też ja) dopatrzyli się 2 wpadek, o których możecie przeczytać szczegółowo na wprost.pl i na plotek.pl. Ale znając historię programu, na pewno jakoś z tego wybrnie. Może poprzez zwyczajne aktualizacje systemowe. Dla ułatwienia dodam, że chodzi o ,,specjalną torbę" i ,,czechosłowacką dobranockę".


Ruda tańczy jak szalona - to hasło od wielu lat jest kojarzone ze zwycięzcą 13. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo, czyli Czadomanem, który ma wręcz doskonałe predyspozycje do zostania nowym wokalistą Budki Suflera, czego dowodem jest ten finałowy wykon. Myślę, że jeżeli muzycy z Budki Suflera go zapytają, na jego miejscu bym się nie wahał. Tak więc do haseł kojarzonych z Czadomanem dołączają Jolka Jolka pamiętasz oraz Jest taki samotny dom.

Bardzo gorący temat, czyli wygrana Joe Bidena, najstarszego w historii Prezydenta USA (78 lat), który o stołek walczył przez 40 lat, a Barack Obama mu tę sprawę ułatwił poprzez Wiceprezydenturę za kadencji Obamy. Czy to jest początek Nowej Ery? Jego żona to Jill, więc gdyby on był Jack, to byliby Jack i Jill. A tak jest Joe, przy którym ciekawie będzie brzmieć hasło znane z kreskówek, czyli Eat at Joe's (Stołuj się u Joego, podobno istnieje takie miejsce). Bardzo płodny prezydent, który doczekał się nawet prawnuków. Szacun. Niemniej ważną postacią jest Kamala Khan.......e znaczy Harris (nawet podobnie brzmią :)). Hinduskie korzenie, pierwsza czarnoskóra kobieta Wiceprezydentem. Większość Amerykanów zadowolona z wyników, a Bruce Springsteen z dumą może śpiewać Born in the USA. Sytuacja przypominająca Libię z okresu obalenia Kaddafiego w 2011 roku. Wspominając o Kamali Khan, czyli Miss Marvel, na pewno nie było jej wśród zadowolonych Amerykanów, ale mogła być Iman Vellani, czyli jej odtwórczyni w nadchodzącym serialu Disney+. W tych wyborach bez wątpienia najbardziej nurtującym pytaniem jest: Co na to Trump?


Niestety, stało się to, co było do przewidzenia. Bydgoski MDK4, a zarazem Shirokuro, zostały zamknięte przez pandemię, a ściślej mówiąc przez Premiera. Nawet, jak na Facebooku Biblioteki nie ma informacji o zamknięciu, nie jest ona konieczna, gdyż można wyczytać ostatnie rozporządzenie, w którym zamykane mają być kina, teatry i również domy kultury. Jedyne, co mogę w tej chwili zrobić, to życzyć wszystkim zdrowia, zachowania spokoju ducha i żebyśmy jak najszybciej znów się spotkali. Tym bardziej, że na pewno żaden z nas nie chciałby znowu czyścić wszystkich półek :O.


Był to długi i treściwy wstęp, a teraz będą długie i treściwe newsy, z czego najbardziej obfity jest dział ANIME do tego stopnia, że musiałem go podzielić na 2 części:


KORONANEWSY

1. Sozo Pte. Ltd., organizator konwentu Anime Festival Asia, ogłosił 2 listopada, że odwołał fizyczne wydarzenie tegorocznego AFA Singapore, ale zorganizuje wydarzenie online 5 i 6 grudnia. Sozo odwołało to wydarzenie z powodu „trwających ograniczeń w podróżowaniu i ograniczeń regulacyjnych dotyczących wydarzeń na dużą skalę” spowodowanych pandemią koronawirusa (COVID-19).


Wydarzenie internetowe nadal będzie obejmować występy gości.


Sozo Pte. Ltd. organizowała wcześniej transmisje strumieniowe AFA United w kwietniu, również z powodu pandemii COVID-19. Firma zorganizowała również inne wydarzenie internetowe zatytułowane AFA Station 29 sierpnia oraz 5 i 6 września.


Konwenty Anime Festival Asia odbywają się w Singapurze, Tajlandii, Indonezji i Japonii. Wydarzenie to jest jednym z największych konwentów anime i japońskiej popkultury poza Japonią. W 2015 roku Anime Festival Asia w Singapurze przyciągnął 90 669 gości. Oprócz Anime Festival Asia i dołączonej do niego wytwórni I Love Anisong, Sozo jest również właścicielem JLive Asia i organizuje markę Japan Music Festival

2. Serwis informacyjny Oricon ogłosił 5 listopada, że aktor głosowy Banjou Ginga uzyskał 5 listopada pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (COVID-19). Agencja Gingi, Aoni Production, stwierdziła, że ​​Ginga miał ból gardła we wczesnych godzinach porannych 5 listopada i poszedł na badanie PCR do szpitala, które dało wynik pozytywny. Aoni Production stwierdził, że Ginga nie ma gorączki ani kaszlu, a jego stan jest stabilny. Ginga jest płodnym aktorem głosowym

3. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Leeds w listopadzie miał zostać pokazany film anime Kyoto Animation - Liz and the Blue Bird; jednak jednomiesięczna blokada Anglii anulowała wszystkie takie pokazy.


Niektóre z filmów festiwalowych są nadal wyświetlane w internetowym odtwarzaczu Leeds Film Player. Jednak festiwal potwierdził na swoim kanale na Twitterze, że Liz and the Blue Bird nie będzie wśród nich.


Strona festiwalu filmowego opisuje film w następujący sposób:


Liz and the Blue Bird kontynuuje tę eksplorację młodości, poprzez historię dwóch najlepszych przyjaciółek, które stoją przed ostatnią klasą liceum, wiedząc, że wkrótce będą musiały rozejść się w swoją stronę, sytuację odzwierciedloną w utworze muzycznym, który na próbach ze szkolną orkiestrą dętą. Czwarty film fabularny anime Naoko Yamady z Kyoto Animation urzeka animacją w akwareli i dopracowanymi postaciami ”.


Film został wyodrębniony z serii Sound! Euphonium, opartej na nowelce Sound! Euphonium Ayano Takedy. Liz and the Blue Bird opiera się na nowelce Sound! Euphonium ーKitauji Kōkō Suisōgakubu, Hanran no Dai Ni Gakushō: Kōhen (Sound! Euphonium - The Kitauji High School Concert Band's Turbulent Second Movement: Part 2).


Film skupia się na flecistce Nozomi Kasaki i oboistce Mizore Yoroizuce, postaciach, na których skupiono się również w pierwszej połowie anime Sound! Euphonium 2. W filmie Nozomi i Mizore są w ostatniej klasie liceum, a Nozomi ponownie dołączyła do zespołu. Nowy utwór konkursowy zespołu „Liz and the Blue Bird” zawiera duet na flet i obój, co wymaga koordynacji zarówno Nozomi, jak i Mizore. Ale chociaż obie są razem od gimnazjum, Mizore jest zaniepokojona myślą o ponownym oddzieleniu się od Nozomi pod koniec roku, co zaczyna mieć wpływ nie tylko na ich muzykę, ale także na ich związek.


Naoko Yamada (K-ON !, Kształt twojego głosu) wyreżyserowała film ze scenariuszami Reiko Yoshidy (K-ON !, Yowamushi Pedal). Futoshi Nishiya (Kształt twojego głosu, Free!, reżyser animacji odcinków dla obu telewizyjnych sezonów anime) powrócił do projektowania postaci. Mutsuo Shinohara (Kształt twojego głosu, Clannad) powrócił jako dyrektor artystyczny. Muzykę skomponował kensuke ushio (Kształt twojego głosu, Space Dandy, Boogiepop wa Warawanai (2019), Devilman crybaby)

4. Festiwal Filmów Rosyjskich odbędzie się w warszawskich kinach Luna i Iluzjon. Planowo miał odbyć się 3-13 grudnia, ale zamknięcie kin przez decyzję Premiera, pokrzyżowało te plany.


W Konkursie Filmów Fabularnych znalazł się film Jurija Bykowa Stróż, w którym reżyser wciela się w rolę głównego bohatera, Miasto głęboko uśpione Mariji Ignatienko oraz Hipnoza – nowy film Walerego Todorowskiego, reżysera filmu Geograf przepił globus. W Konkursie Głównym nie zabraknie filmu Dziennik blokady Andrieja Zajcewa, zwycięzcy głównej nagrody – statuetki Złotego Świętego Jerzego na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie, a także filmu Iwana I. Twierdowskiego pt. Konferencja, który otrzymał Nagrodę im. G. Gorina za "Najlepszy scenariusz" na tegorocznym Kinotawrze w Soczi.


Tradycyjnie zaproponujemy przegląd dokumentów "Konkurs Filmów Dokumentalnych – Rosja w dokumencie". Wśród nich film Puste strony Mariji Popricak zobrazuje nam życie ostatniej rodziny carów rosyjskich, 33 słowa o dizajnie w reżyserii Natalii Klimczuk i Olgi Morozowej przeniesie nas w świat sztuki, a obraz Andriej Tarkowski. W świątyni kina Andrieja A. Tarkowskiego – syna sławnego reżysera – przybliży nam sylwetkę autora Stalkera.


Z okazji 80-lecia mistrza animacji Andrieja Chrżanowskiego do programu włączyliśmy sekcję "Magiczna podróż w świat Andrieja Chrżanowskiego – 80-lecie Mistrza animacji", w której przypomnimy najlepsze dzieła twórcy (m.in. Półtora pokoju), a także pokażemy jego najnowszy film Nos.


W "Kalejdoskopie Nowego Kina" zobaczymy m.in. film biograficzny o konstruktorze broni M. Kałasznikowie – Kałasznikow w reżyserii Konstantina Busłowa, wzruszający dramat z plejadą gwiazd Bardzo damskie historie, a także komedię Happy end Jewgienija Szeliakina.


W tym roku pojawi się nowa sekcja "Nowe spojrzenie – debiuty". Będzie to blok poświęcony młodym, utalentowanym rosyjskim reżyserom, którzy zrealizowali swoje pierwsze filmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednym z filmów jest czarna komedia Zdychaj, tatulku! w reżyserii Kiriła Sokołowa.


Ważne miejsce w tegorocznym programie zajmie również klasyka kina radzieckiego. Przypomnimy filmy Andrieja Tarkowskiego Andriej Rublow czy Stalker, Chodząc po Moskwie w reżyserii Gieorgija Danelija, czy Tabor wędruje do nieba Emila Loteanu.


Podczas tegorocznej edycji Sputnika zobaczymy aż 3 filmy Andrieja Konczałowskiego. Jego najnowszy film Drodzy towarzysze! weźmie udział w Konkursie Filmów Fabularnych. W Konkursie Filmów Dokumentalnych zobaczą Państwo film jego autorstwa pt. Człowiek niezłomny w reżyserii Jekateriny Wieszczewa i Jewgenija Grigoriewa, a w ramach pokazu specjalnego pokażemy zeszłoroczny dramat historyczny Grzech Konczałowskiego o życiu i pracy Michała Anioła.


Projekcjom towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne: wystawy, spektakle, debaty i warsztaty. W ramach wydarzeń towarzyszących gości zapraszamy na slajdowisko Sławomira Michała, który podzieli się z publicznością zdjęciami ze swojej podróży do Rosji. Opowie o rozmowach z napotkanymi mieszkańcami, lokalnym kolorycie i wrażeniach z wyprawy. Pojawi się również wątek jego twórczości literackiej – ostatnią wydaną pozycją jest właśnie Po drugiej stronie Uralu. Na miłośników kina czeka spotkanie z Joanną Wojnicką. Historyk filmu, pracownik Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie o swojej najnowszej książce dot. kina rosyjskiego – Prorocy, kapłani i rewolucjoniści. Szkice z historii kina rosyjskiego. W tym roku nie zapominamy o najmłodszych. Z myślą o nich zorganizujemy warsztaty Lalki Motanki, które poprowadzi Natalka Dovha. Lalki były tworzone od wieków w celach ochrony i pomocy ludziom. Zgodnie z tradycją nie używa się igły, a najlepszym materiałem są stare ubrania.


14. Mały Sputnik zaprezentuje w tym roku najnowsze rosyjskie produkcje, skierowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i młodzieży. Wśród tytułów znajdzie się m.in. film familijny Klucz czasu Aleksieja Tielnowa

5. W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na terenie Polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Jednym z nich jest ponowne zamknięcie kin i innych instytucji kultury.


"Teatry, kina, muzea, galerie, wszystkie instytucje kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć mobilność społeczną" – powiedział na konferencji premier Mateusz Morawiecki. Zmiany wejdą w życie od najbliższej soboty, czyli 7 listopada, i potrwają co najmniej do 29 listopada.


Przypomnijmy: aktualnie kina i teatry mogą wyprzedawać 25% miejsc. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco

6. Grudniowy 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się on line. Wszystko wskazuje na to, że w związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią platforma internetowa będzie jedyną przestrzenią wydarzeń festiwalowych.


Na platformie on line dostępne będą wybrane filmy konkursowe oraz dodatkowe materiały multimedialne. – W związku z ograniczeniami licencyjnymi nie możemy, niestety, pokazać on line szerokiej publiczności wszystkich filmów z Konkursu Głównego. Niektórzy dystrybutorzy są już związani umowami z innymi platformami VOD. Z kolei dystrybutorom tych filmów, które jeszcze nie miały premiery kinowej, zależy, by zachować tradycyjną kolejność, zgodnie z którą najpierw są pokazy na wielkim ekranie, a dopiero później inne formy dystrybucji. My, jako organizatorzy Festiwalu, nie dysponujemy prawami do filmów konkursowych – mówi Leszek Kopeć, Dyrektor FPFF.


Pokazy filmowe on line filmów udostępnionych platformie festiwalowej będą się odbywać w wirtualnych salach kinowych zgodnie z ustalonym harmonogramem projekcji. Platforma festiwalowa umożliwi ponadto oglądanie konferencji prasowych z udziałem twórców, da też dostęp do wydarzeń towarzyszących: debat, spotkań, webinariów i innych. Wkrótce ogłoszony zostanie pełny program.


Liczba akredytacji, uprawniających do korzystania z platformy on line, będzie ograniczona. Ich sprzedaż rozpocznie się 15 listopada. Uroczystość wręczenia nagród w tym roku będzie mieć formę programu telewizyjnego wyemitowanego na antenie ogólnopolskiej TVP oraz na platformie festiwalowej.


– Zarówno organizatorom, jak i branży filmowej bardzo zależy, by pomimo trudności przeprowadzić w tym roku festiwalowe konkursy, przyznać Złote Lwy i inne nagrody, tak ważne dla polskich twórców i ich filmów. Pamiętajmy, że w historii gdyńskiego Festiwalu odwołano go wyłącznie w czasie stanu wojennego. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że w tym roku będzie to zupełnie inny Festiwal od tych, które znamy z ostatnich lat. Pandemia zmieniła świat, w wielu dziedzinach codziennego życia musieliśmy przejść na nowy, awaryjny tryb. To samo dzieje się z Festiwalem – mówi Tomasz Kolankiewicz, Dyrektor Artystyczny FPFF.


45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w terminie 8-12 grudnia 2020 roku

7. Ta informacja nikogo nie zaskoczyła. Disney odwołał grudniowe premiery dwóch widowisk, które powstały dla 20th Century Fox.


Decyzja studia dotyczy komedii Free Guy z Ryanem Reynoldsem w roli głównej oraz ekranizacji kryminału Agathy Christie Śmierć na Nilu. Ich amerykańskie premiery były zaplanowane odpowiednio na 11 i 18 grudnia. Disney na razie nie podał nowych dat wejścia obu filmów do kin.


Kasacja obu premier nie jest niespodzianką. Disney już wcześniej przeniósł na później lub zdecydował o premierze VOD większości swoich tytułów planowanych na ten rok. Sytuacja covidowa w Stanach Zjednoczonych jest fatalna (dzienna liczba nowych zarażeń przekracza 100 tysięcy). Jeszcze gorzej jest w Europie, gdzie coraz więcej państw decyduje się na całkowite zamknięcie kin.


W ten sposób duże premiery kinowe na listopad i październik można policzyć już na palcach jednej ręki. Są to: Piękna i rzeźnik nowy komediowy horror twórcy Śmierć nadejdzie dziś (planowana premiera na 13 listopada), animacja Krudowie 2: Nowa era (premiera 25 listopada) oraz komiksowy blockbuster Wonder Woman 1984 i western z Tomem Hanksem Nowiny ze świata (premiera obu filmów 25 grudnia). Pod koniec roku powinien też pojawić się bazujący na cyklu gier wideo Monster Hunter, choć być może tylko w kinach na Dalekim Wschodzie, gdzie o COVID-19 zdążono już zapomnieć pośród informacji o rekordowych wynikach box-office'owych tamtejszych produkcji

8. Ben Wheatley nie próżnuje. Brytyjski reżyser, którego Rebeka zadebiutowała w zeszłym miesiącu na Netfliksie, wykorzystał opóźnienie w produkcji sequela Tomb Raidera z Alicią Vikander, by nakręcić horror In the Earth.


Akcja filmu toczy się w świecie trawionym przez zjadliwego wirusa. Pewien naukowiec i pracownik parku narodowego wchodzą w głąb lasu, aby uruchomić znajdujący się tam sprzęt. W nocy ich wyprawa zmienia się w przerażającą podróż do serca ciemności. W obsadzie znaleźli się m.in. Joel Fry (Yesterday), Ellora Torchia (Midsommar. W biały dzień) i Hayley Squires (Ja, Daniel Blake).


Produkcję zrealizowało studio Neon, które do dystrybucji w USA wprowadziło m.in. oscarowe Parasite czy Portret kobiety w ogniu. Premiera planowana jest na przyszły rok

9. Prace na planie drugiego sezonu Wiedźmina zostały po raz kolejny wstrzymane. W ekipie wykryto bowiem dzisiaj cztery przypadki zakażenia koronawirusem.


Zdjęcia do serialu powstają w brytyjskim Arborfield Studios. Twórcy zamierzają powrócić na plan, gdy tylko upewnią się, że sytuacja została opanowana i reszcie ekipy nie grozi niebezpieczeństwo.


Przypomnijmy, że po raz pierwszy prace nad nowymi odcinkami zostały wstrzymane w marcu po tym, jak u aktora Kristofera Hivju wykryto COVID-19. Pandemia sprawiła, że filmowcy mogli wejść z powrotem na plan dopiero w połowie sierpnia.


Wiedźmin to ekranizacja sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Tytułowy bohater (Henry Cavill), samotny zabójca potworów, usiłuje odnaleźć się w świecie, w którym ludzie bywają gorsi niż bestie, na które poluje. Przeznaczenie splata jego losy z potężną czarodziejką i skrywającą groźną tajemnicę młodą księżniczką. Razem muszą stawić czoła licznym zagrożeniom na pogrążającym się w chaosie Kontynencie

ANIME

1. Transmisja na żywo „Fuji TV Anime Lineup Press Conference 2020” ujawniła 5 listopada, że drugi sezon anime The Promised Neverland będzie miał swoją premierę w bloku programowym Noitamina Fuji TV 7 stycznia 2021 roku. Oficjalne konto na Twitterze mangi The Promised Neverland rozpoczęło 5 listopada transmisję strumieniową pierwszej reklamy drugiego sezonu anime. Reklama zawiera krótki materiał filmowy z drugiego sezonu.

Drugi sezon anime miał mieć premierę w październiku, ale jest opóźniony do stycznia 2021 r. z powodu wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na produkcję.

Kaiu Shirai i Posuka Demizu wypuścili mangę The Promised Neverland w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w sierpniu 2016 r. i zakończyli ją 15 czerwca. Viz Media publikuje mangę cyfrowo i drukiem w Ameryce Północnej. MANGA Plus opublikował również cyfrowo mangę w języku angielskim. W Polsce zakończenie mangi poznamy w marcu 2021 roku.


Dodatkowy rozdział „Rozdział 181.1” zatytułowany „Special Side Story: The First Shot” zadebiutował w 44 numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 5 października, a Viz Media opublikowało rozdział w języku angielskim. Osobny nowy one-shot mangi zadebiutuje na wystawie w Tokio tej zimy.


Adaptacja anime miała swoją premierę w styczniu 2019 r. Aniplex of America transmitował anime na Crunchyroll, Hulu, Funimation i HIDIVE w trakcie emisji. Toonami rozpoczęło nadawanie anime w kwietniu 2019 r. Drugi sezon anime miał mieć premierę w październiku, ale jest opóźniony do stycznia 2021 r. z powodu wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na produkcję.


Film Live-Action zostanie otwarty 18 grudnia. Amazon opracowuje osobną, anglojęzyczną adaptację Live-Action

2. Oficjalna strona anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom (Genjitsushugi Yūsha no Ōkoku Saikenki) została otwarta 4 listopada i ujawniła obsadę, personel, plakat i datę premiery anime w lipcu 2021 roku.


Yūsuke Kobayashi gra bohatera Kazuyę Soumę (po prawej na powyższym obrazku), podczas gdy Inori Minase gra bohaterkę Liscię Elfrieden (po lewej).


Takashi Watanabe (The Slayers, Ikki Tousen, Freezing) reżyseruje anime w J.C. Staff. Go Zappa (Koihime Musō, Moriarty the Patriot) i Hiroshi Ohnogi (Aquarion, Fullmetal Alchemist: Brotherhood) piszą scenariusze. Mai Otsuka (Shakugan no Shana, Urara Meirochō, The Demon Girl Next Door) projektuje postacie. Akiyuki Tateyama (Beztroski kemping, ISLAND, Senryū Girl) komponuje muzykę, a Jin Aketagawa jest dyrektorem audio. WOWMAX jest uznawany za producenta.

J-Novel Club wydaje nowelkę cyfrowo, a Seven Seas Entertainment publikuje nowelkę w formie drukowanej. J-Novel Club opisuje historię:


„O, Bohater!” Dzięki tej splątanej linii Kazuya Souma został wezwany do innego świata i jego przygoda - nie zaczęła się. Po przedstawieniu swojego planu wzmocnienia kraju pod względem gospodarczym i wojskowym król oddaje mu tron, a Souma zostaje obarczony rządzeniem narodem! Co więcej, teraz zaręczył się z córką króla ...?! Aby postawić kraj na nogi, Souma wzywa mądrych i utalentowanych na swoją stronę. Pięć osób zbiera się przed nowo koronowanym Soumą. Jakie są ich liczne talenty i umiejętności ...?! Jaką ścieżkę będzie postrzegał jako realną Souma i mieszkańców jego kraju? Tu zaczyna się rewolucyjna, przeniesiona do innego świata administracyjna seria fantasy!


Overlap opublikował pierwszy tom nowelki Dojyomaru z ilustracjami Fuyuyukiego w Japonii w maju 2016 r. Satoshi Ueda uruchomił również adaptację mangową nowelki na stronie internetowej Overlap - Comic Gardo w lipcu 2017 r., a J-Novel Club również publikuje mangę cyfrowo. 12. tom nowelki i piąty tom mangi zostaną wydane w Japonii 25 kwietnia.


J-Novel Club wydał ósmy tom nowelki cyfrowo w lutym 2019 r., a Seven Seas Entertainment wydało 14 kwietnia szósty tom drukowany. J-Novel Club wydał cyfrowo piąty tom mangi 4 listopada

3. Oficjalna strona anime Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town (Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi de Kurasu Yō na Monogatari) ujawniła 2 listopada, że program będzie miał swoją premierę 4 stycznia w AT-X, Tokyo MX, BS11, Abema i Sun TV. Kanał YouTube NBC Universal również transmituje nową reklamę anime.


Anime zostało opóźnione od października do stycznia. Funimation będzie transmitować anime podczas jego emisji w Japonii.


Yen Press wydaje nowelkę po angielsku i opisuje pierwszy tom:


Lloyd jest początkującym poszukiwaczem przygód, którego marzeniem jest odkryć „prawdziwą siłę” w stolicy, którą zawsze podziwiał, pomimo dorastania z sąsiadami, którzy zawsze uważali go za słabego. Historia zaczyna się od opuszczenia przez niego rodzinnego miasta, które tak się składa, że ​​znajduje się tuż obok… jednego z najbardziej niebezpiecznych lochów na świecie ?! Lloyd może uważać się za bezsilnego, ale kiedy udaje się do miasta, które służy jako miasto startowe dla poszukiwaczy przygód, różnica między nim a wszystkimi innymi nie może być wyraźniejsza!

Obsada obejmuje:


Yumiri Hanamori jako Lloyd

Ai Kayano jako Marie

Natsumi Hioka jako Alka

Madoka Asahina jako Selen

Minami Tsuda jako Riho

Miku Itō jako Phyllo

Seiichirō Yamashita jako Alan

Sōma Saitō jako Shōma

Satoshi Hino jako Meltfan

M.A.O jako Colin


Reżyser migmi tworzy anime w LIDEN FILMS. Makoto Iino projektuje postacie, a Deko Akao jest odpowiedzialny za scenariusze serii. Masakazu Miyake jest reżyserem sztuki, a Misato Aida jest artystką kluczowych kolorów. Junpei Takatsu jest kompozytorem, który zajmuje się fotografią, a Misaki Enokida jest redaktorem. Jin Aketagawa reżyseruje dźwięk, a MICHIRU komponuje muzykę.


GA Bunko zaczął publikować nowelkę od Toshio Satou i rysunków Nao Watanukiego (ten drugi manga Asura Cryin (14 tomów nowelki w latach 2005-10, 2 sezony anime wiosną 2009 i jesienią 2009 roku)) w lutym 2017 r., a ósmy tom opublikował w listopadzie ubiegłego roku. Hajime Fusemachi wprowadził adaptację mangową na stronie internetowej Gangan Online we wrześniu 2017 r. Square Enix opublikował czwarty tom mangi we wrześniu ubiegłego roku. Souchu stworzył mangę spinoff zatytułowaną Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi no Shokudō de Hataraku Nichijō Monogatari (Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Worked at a Restaurant in a Starter Town) w Monthly Shonen Gangan od Square Enix 11 stycznia.


Yen Press wydało pierwszy tom nowelki 15 listopada. Square Enix rozpoczął w marcu publikację adaptacji mangowej Fusemachiego w języku angielskim

4. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Grafik wydawniczy (1,2) Anime Limited od 30 listopada do 14 grudnia (w tym 5 cm na sekundę na zdjęciu) + opóźnienia.

Najnowsze ogłoszenia od Anime Limited (1,2)(w tym Cyber City Oedo 808 i Full Metal Panic! Invisible Victory na zdjęciach)

b) Zaktualizowany grafik wydawniczy Manga Entertainment od 16 listopada do 25 stycznia 2021 roku (w tym Dr. Stone na zdjęciu)

c) Discotek Media ogłosił 4 listopada, że 26 stycznia 2021 wyda oryginalne wideo anime Kiss × sis (OVA). Wydanie będzie zawierało wszystkie 12 odcinków w wysokiej rozdzielczości 1080p z japońskim dźwiękiem i angielskimi napisami na Blu-ray.

Firma opisuje serię:


Keita ciężko się uczy do egzaminu wstępnego do liceum, ale jego dwie piękne starsze siostry bliźniaczki nieustannie rozpraszają uwagę. Chociaż mają dobre intencje, Ako i Riko są również niezwykle asertywne seksualnie i zainteresowane Keitą. Początkowo je odpiera, ale stopniowo, z każdym pocałunkiem, Keita zbliża się do obu bliźniaczek, dopóki nie rozwinie się zakazany trójkąt miłosny. Czy miłość łamiąca tabu zakwitnie między nimi… czy Keita przynajmniej dostanie się do liceum ?!


Oryginalna seria wydana na DVD w Japonii w latach 2008-2015. Anime jest adaptacją „zakazanej” romansowej mangi Bow Ditamy (Fight Ippatsu! Juuden-chan!! (10 tomów mangi w latach 2005-13, anime latem 2009 roku, odcinek OVA w styczniu 2014 roku, 6 odcinków specjalnych w latach 2009-10)) o tej samej nazwie. Manga zainspirowała także 12-odcinkowe anime w 2010 roku.


Discotek Media ogłosił również, że 26 stycznia wyda wcześniej licencjonowane anime The Legend of Black Heaven, Symphogear G, Genocyber i 2000 Hajime no Ippo. The Legend of Black Heaven będzie zawierało wszystkie 13 odcinków w wysokiej rozdzielczości 1080p z japońskim i angielskim dźwiękiem i angielskie napisy. Genocyber obejmie wszystkie pięć odcinków w standardowej rozdzielczości z japońskim i angielskim dźwiękiem oraz angielskimi napisami. Symphogear G będzie zawierał wszystkie 13 odcinków w wysokiej rozdzielczości 1080p z japońskim dźwiękiem i angielskimi napisami. Hajime no Ippo The Fighting! Collection 1 będzie zawierała odcinki 1-24 serialu w wysokiej rozdzielczości 1080p z japońskim, angielskim i hiszpańskim dźwiękiem oraz angielskimi napisami.

Discotek Media ogłosił również, że 26 stycznia wyda film Lupin III: The Castle of Cagliostro w rozdzielczości 4K UHD. Wydanie będzie zawierało japońskie audio i zarówno angielskie duby, jak i angielskie napisy. Dodatki obejmują między innymi japońską ścieżkę dźwiękową w formacie 7.1, usunięty początek storyboardu, izolowaną partyturę i galerie sztuki w rozdzielczości 4K.


Discotek Media tak opisuje film:


U schyłku swojej kariery najnowszy i najwspanialszy kaprys mistrza złodziei Lupina III wpadł w kłopoty. To, co powinno być workiem gotówki z krajowego kasyna, okazuje się być ekspertem w fałszerstwie! Lupin wraz ze swoim partnerem w zbrodni Jigenem udaje się do odległego europejskiego kraju Cagliostro, aby dokonać zemsty. Nie wszystko idzie zgodnie z planem; oboje spotykają Clarisse, królewską damę w niebezpieczeństwie zmuszoną wbrew swojej woli do poślubienia złowrogiego hrabiego Cagliostro. Uratowanie jej nie będzie jednak łatwe, ponieważ Lupin i Jigen - razem z nieprzewidywalną byłą dziewczyną Lupina - Fujiko i szermierzem Goemonem - muszą przebić się przez wypełniony pułapkami zamek, śmiertelny loch i armię profesjonalnych zabójców! Czy Lupin może uratować dziewczynę, uniknąć kajdanek swojego długoletniego nemezis Inspektora Zenigaty i odkryć tajemne skarby Zamku Cagliostro?


Lupin III: The Castle of Cagliostro był pierwszym filmem fabularnym wyreżyserowanym przez Hayao Miyazakiego, w którym występuje mistrz złodziei Lupin III, stworzony przez mangakę Monkey Puncha. Film pierwotnie zadebiutował w 1979 roku

d) 9 listopada ukazały się: film anime Birthday Wonderland na kolekcjonerskich i standardowych Bluray i DVD od Anime Limited (edycja kolekcjonerska będzie zawierać 40-stronicową broszurę), anime Moribito - Guardian of the Spirit na Bluray od MVM i Tokyo Marble Chocolate na Bluray od Anime Limited (Był to debiut reżyserski Naoyoshiego Shiotaniego, który następnie wyreżyserował serię Psycho-Pass. Upamiętniała 20. rocznicę powstania zarówno animowanego Production I.G, jak i firmy muzycznej BMG Japan. Film został zainspirowany dwoma piosenkami artystów BMG, SEAMO i Sukima Switch. Production I.G opisało fabułę jako „czystą historię miłosną, kolorową i słodką, ale trochę gorzką, zupełnie jak kawałek czekolady”)

5. Tubi TV aktualnie streamuje anime Yamibo - Darkness, the Hat and the Travellers of the Books. We wrześniu usługa rozpoczęła również streaming anime Melty Lancer. Yamibō nadaje strumieniowo po japońsku z angielskimi napisami, a Melty Lancer transmituje strumieniowo po japońsku z angielskimi napisami i angielskim dubbingiem.


13-odcinkowe yuri anime Yamibō (Yami to Bōshi to Hon no Tabibito) pierwotnie wyemitowano w 2003 roku. Seria oparta jest na visual novel Roota o tym samym tytule i obraca się wokół dziewczyny imieniem Eve, która jest opiekunką Wielkiej Biblioteki , która zawiera wszystkie światy we wszechświecie w książkach. Każdy odcinek serialu opisuje życie Eve w jednym ze światów i śledzi grupę ludzi, którzy próbują ją znaleźć.


Yuji Yamaguchi (Fate / stay night, Strawberry Eggs) wyreżyserował serial w Studio DEEN, a Tomomi Mochizuki (Twin Spica, Rozen Maiden) zajął się kompozycją serialu.


Media Blasters wydało anime na Blu-ray. Firma wydała również anime na DVD w marcu 2016 r., ale to wydanie zawierało zacieranie cenzury obecne w telewizyjnej wersji anime, które nie jest obecne w japońskiej wersji Blu-ray.


Digital Rights Media udzieliło Yamibō licencji na usługę przesyłania strumieniowego RetroCrush i rozpocznie strumieniowanie anime 13 listopada.


The Meltylancer: The Animation oryginalne wideo anime (OVA) miało swoją premierę w 1999 roku i zakończyło się w 2000 roku

6. Zdjęcie okładki Kodanshy dziewiątego tomu mangi Nanashi - Don't Toy with Me, Miss Nagatoro (Ijiranaide, Nagatoro-san) przedstawia okładkę mangi, która zawiera listę obsady anime i datę premiery wiosną 2021 roku.


Oficjalna strona internetowa anime Don't Toy with Me, Miss Nagatoro (Ijiranaide, Nagatoro-san) ogłosiła 6 listopada, że Sumire Uesaka, która gra tytułową bohaterkę Nagatoro, wykona OP anime. Strona internetowa ujawniła również plakat i dramę dźwiękową autorstwa Uesaki.

Obsada obejmuje:


Daiki Yamashita jako Senpai

Mikako Komatsu jako Gamo-chan

Aina Suzuki jako Yosshii

Shiori Izawa jako Sakura


Pracownicy anime ogłosili wcześniej, że Sumire Uesaka będzie głosem tytułowej bohaterki Nagatoro.


Vertical publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię komedii romantycznej:


Psotna Nagatoro-san zawsze denerwuje Senpaia, aby uzyskać od niego reakcję.

Jaka jest jej motywacja? Czy ona chce tylko stworzyć nieszczęście dla Senpaia?

A może potajemnie go lubi?


Hirokazu Hanai (Dances with the Dragons) reżyseruje anime w Telecom Animation Film, a Taku Kishimoto (ERASED, Fruits Basket 2019, Haikyu !!) nadzoruje scenariusze serialu. Misaki Suzuki (projekty pod-postaci Lupin the Third: Part 5, Tari Tari) projektuje postacie, a Gin (Busted Rose) z Pop Team Epic i Why the Hell are You Here, Teacher!? komponuje muzykę.


Nanashi zadebiutowała mangą na stronie internetowej Kodanshy - Magazine Pocket w listopadzie 2017 r. 8. tom zostanie wydany w Japonii 9 lipca, a Vertical opublikował czwarty tom w języku angielskim 25 sierpnia

7. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 4 listopada, że miał premierę angielskiego dubbingu Higurashi: When They Cry - GOU (znanego również jako Higurashi: When They Cry - New), nowego projektu anime Higurashi: When They Cry (Higurashi no Naku Koro ni) 5 listopada. Firma ujawniła także angielską obsadę dubu.


Obsada obejmuje:


Emi Lo jako Rena Ryugu

Brittany Lauda jako Satoko Hojo

Michelle Rojas jako Mion Sonozaki

Khoi Dao jako Keilchi Maebara

Apphia Yu jako Rika Furude


Michelle Rojas reżyseruje angielski dub. Apphia Yu jest zastępcą reżysera. Xavier Earl i James Baker są inżynierami ADR, a William Dewell jest inżynierem mieszania. Jarrod Greene pisze scenariusz w języku angielskim.


Premiera anime odbyła się 1 października. Funimation transmituje anime podczas jego emisji w Japonii. Adaptacja mangowa autorstwa Tomato Akase została uruchomiona w usłudze Young Ace Up firmy Kadokawa 2 października.

Drugi odcinek anime ujawnił prawdziwy tytuł serii jako Higurashi: When They Cry - GOU 9 października. Funimation zgłosił tytuł jako „prawdziwy” tytuł ”serii, którego twórcy celowo nie ujawnili światu aż do odcinka 2.”


Powracający członkowie obsady to Sōichiro Hoshi jako Keiichi Maebara, Mai Nakahara jako Rena Ryūgū, Satsuki Yukino jako Mion Sonozaki, Mika Kanai jako Satoko Hōjō, Yukari Tamura jako Rika Furude, Chafurin jako Kuraudo Ooishi, Toru Ohkawa jako Jirō Tomitake, Miki Itō jako Miyo Takano i Toshihiko Seki jako Kyōsuke Irie. Yui Horie gra Hanyu.


Początkowo anime miało mieć premierę w lipcu, ale zostało opóźnione ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19) w harmonogramie produkcji.


Ryukishi07 i 07th Expansion są uznawani za oryginalne dzieło. Akio Watanabe (seria anime Monogatari Series) projektuje postacie, a Passione (Citrus, Rokka: Braves of the Six Flowers, High School DxD Hero) animuje projekt. Infinite produkuje serial. Naoki Hayashi (Black Fox, Citrus) odpowiada za kompozycję anime. Kenji Kawai (Ghost in the Shell, Patlabor, Mobile Suit Gundam 00) powraca jako kompozytor serialu.


Asaka (ED Centaur no Nayami, ED Occultic;Nine, OP i ED YU-NO, OP Beztroskiego kempingu) wykonuje OP „I believe what you said,”, a Ayane (OP 11eyes, ED Choujigen Game Neptune The Animation, OP Ayakashi) wykonuje ED „Kamisama no Syndrome” (God Syndrome).


Pierwsze anime Higurashi: When They Cry zostało wyemitowane przez 26 odcinków w 2006 roku, a anime When They Cry II: Solutions (Higurashi no Naku Koro Ni Kai) zostało wyemitowane przez 24 odcinki w 2007 roku. Geneon Entertainment Inc. wydał pierwsze anime na DVD w latach 2007-2008. Funimation wypuściło anime na DVD w 2009 i 2010 roku. Sentai Filmworks ostatnio wydało zarówno anime na Blu-ray, jak i DVD w 2016 roku.


07th Expansion wprowadził pierwszy rozdział oprogramowania visual novel Higurashi no Naku Koro ni w 2002 roku na Comiket. Fabuła opowiada o morderstwach, które zbiegają się z corocznym festiwalem w spokojnej wiosce. Ryukishi07 i 07th Expansion wypuścili Higurashi: When Cry Hou na PC w Japonii w 2014 roku jako „podziękowanie” fanom serii (kanji użyte w Hō jest użyte w słowie Hōnō, „poświęcenie”).


MangaGamer wydała oryginalną visual novel w 2009 roku i wydała Higurashi no Naku Koro ni Hou jako 14 pojedynczych rozdziałów.


Oprogramowanie zainspirowało także kilka projektów anime wideo, dwa filmy Live-Action i adaptacje mangowe kilku artystów. Ostatnia gra zainspirowała spektakl, który odbył się w lipcu

b) Funimation ogłosiło 6 listopada, że rozpoczął 7 listopada streaming angielskiego dubbingu oryginalnego anime Aniplex, Warlords of Sigrdrifa (Senyoku no Sigrdrifa). Firma ujawniła także angielską obsadę dubu.

Angielska obsada obejmuje:


Katelyn Barr jako Claudia

Brittany Lauda jako Azuzu

Sara Wiedenheft jako Miyako

Tia Ballard jako Sonoka


Pierwszy odcinek anime miał swoją premierę na Tokyo MX, BS11 i innych kanałach jako godzinny odcinek specjalny 3 października. Funimation transmituje serial z Aniplex. Anime będzie miało 12 odcinków

8. Internetowy serwis dTV rozpoczął 3 listopada strumieniowe przesyłanie wideo do nowego net anime z serii Gintama. Wideo ujawnia, że ​​internetowe anime zadebiutuje wyłącznie w dTV 15 stycznia. W nagraniu Gintoki narzeka, że ​​nadchodzący film anime Gintama The Final, uznany za „finał” serii, jest kolejnym oszustwem mającym na celu podniesienie popularności filmu. Narzeka również, że samo wideo ma tylko jego głos, bez wideo i bez nowej grafiki, a tak naprawdę zawiera tylko zapowiedź debiutu net anime.

Nowe anime sieciowe będzie miało historię, która będzie powiązana z filmem.


Gintama The Final zostanie otwarty w Japonii 8 stycznia. Film będzie oparty na finale oryginalnej mangi, połączony z nowymi elementami fabularnymi.


Oryginalna manga "science-fiction-dramat z epoki" Hideakiego Sorachiego rozpoczęła się w 2003 roku i zakończyła w czerwcu 2019 roku z ponad 55 milionami egzemplarzy w obiegu. Najnowsza seria anime miała swoją premierę w lipcu 2018 r. Manga zainspirowała także różne oryginalne wideo anime (OVA), anime eventowe, dwa filmy Live-Action i dwa net spinoff serie Live-Action. Viz Media opublikowało pierwsze 23 tomy mangi w języku angielskim.


Pierwsze 49 odcinków pierwszego anime zaczęło być transmitowane na Hulu z nowym angielskim dubbingiem w grudniu. Sentai Filmworks wydało pierwsze 49 odcinków anime na DVD w 2010 i 2011 roku, ale to wydanie nie zawierało angielskiego dubu


9. Oficjalne konto na Twitterze anime Fire Force ujawniło dwóch nowych członków obsady i nową oprawę graficzną drugiego sezonu anime 3 listopada.


Nowi członkowie obsady to:

Yūki Ono jako Takagi Oze, starszy brat Makiego i detektyw w armii Tokio

Kousuke Toriumi jako Hajiki, pierwszy dowódca plutonu Special Fire Force Company 2

Nowy sezon miał premierę 3 lipca i będzie miał 24 odcinki. Funimation i Crunchyroll transmitują serię. Toonami miał premierę nowego sezonu 24 października.


Tatsuma Minamikawa (reżyser 12 odcinka Fire Force) reżyseruje anime (zastępuje Yukiego Yase z poprzedniego sezonu) i nadzoruje również scenariusze. Yumenosuke Tokuda dołączy do powracających pracowników Hideyukiego Moriokiego i Yoshio Kosakaia jako główny reżyser animacji (Morioka powraca również jako projektant postaci). Neito Hirohara dołączy do Hiroyukiego Ohkajiego i Tsutomu Matsuury jako główny animator. Kazunori Miyazato dołączy do powracającego członka zespołu Yoshito Takamine jako dyrektor artystyczny. Shin'ya Takano zastępuje Daisuke Kusakę na stanowisku dyrektora CGI.


Pierwszy sezon miał swoją premierę w lipcu 2019 r., a 24. i ostatni odcinek pierwszego sezonu wyemitowano 27 grudnia. Funimation transmitowało anime w serwisie streamingowym FunimationNow z angielskim dubbingiem. Crunchyroll również transmitował serię. Anime miało swoją premierę na Toonami w lipcu 2019 roku10. Oficjalna strona internetowa anime Burning Kabaddi (Shakunetsu Kabaddi) ogłosiła 3 listopada nowego członka obsady. Shunsuke Takeuchi gra Shinjiego Date, ucznia drugiego roku w zespole kabaddi ze szkoły Nōkin High School. Był doświadczonym miotaczem w baseballu, ale przeszedł na emeryturę z powodu kontuzji. Kiedy Shinji zastanawiał się, co robić w liceum, Misumi zaprosiła go do zespołu kabaddi. Jest niezdarny, ale ma ciało obdarzone mięśniami i siłą fizyczną. Gra w kabaddi od sześciu miesięcy.

W anime występują Yūma Uchida jako Tatsuya Hoigoshi (na zdjęciu powyżej po lewej) i Nobuhiko Okamoto jako Masato Ohjyo (po prawej). Gen Sato gra Sōmę Azemachiego, Makoto Furukawa - Keia Iurę, a Tatsuhisa Suzuki - Kyōheia Misumiego (na zdjęciach poniżej).


Kazuya Ichikawa (The World Ends with You the Animation, Clean Freak! Aoyama kun) reżyseruje anime w TMS Entertainment we współpracy z Domerica. Yuuko Kakihara (seria Aikatsu !, Digimon Adventure tri., Cells at Work!) pisze i nadzoruje scenariusze serialu, a Midori Gotou (Otogi Zoshi, Hozuki's Coolheadedness) również pisze scenariusze. Mari Takada (Bakugan: Armored Alliance, Bakugan Battle Planet) projektuje postacie. Shōji Hata (Oblubienica Czarnoksiężnika, Fairy Tail) reżyseruje dźwięk, a Ken Ito (Hina Logic - from Luck & Logic, I'm Standing on 1,000,000 Lives) komponuje muzykę.

Seria będzie miała swoją premierę w kwietniu przyszłego roku.

Historia mangi skupia się na licealiście Tatsuyim Yoigoshim, byłym asie w piłce nożnej, który nie lubi sportu. Zostaje zaproszony do drużyny na kontakt sportowy kabaddi. Na początku kpi z tego pomysłu, ale zaczyna go interesować po obejrzeniu praktyki kabaddi.


Manga Hajime Musashino zadebiutowała w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan i na stronie Ura Sunday w 2015 roku. 10 lipca Shogakukan wydał 14. tom. Seria znalazła się na liście 20 najlepszych mangi dla męskich czytelników w wydaniu 2017 przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy!

11. Tegoroczne grudniowe wydanie magazynu Shueishy - Jump SQ. ujawniło 4 listopada artystów, którzy wykonają piosenki przewodnie do anime Kemono Jihen (Monster Incidents). Daisuke Ono, który gra również postać Mihaia w anime, wykona OP „Kemonomichi”. Sayaka Sasaki wykona ED „Shirube” (Guiding Sign).


Premiera anime odbędzie się 10 stycznia w Tokyo MX, 11 stycznia na YTV i 12 stycznia na BS11. Anime będzie również wyświetlane przed premierą podczas imprezy Jump Festa '21, która będzie wydarzeniem internetowym w dniach 19-20 grudnia.


Obsada anime:


Natsumi Fujiwara jako Kabane Kusaka

Junichi Suwabe jako Kohachi Inugami

Ayumu Murase jako Akira

Natsuki Hanae jako Shiki Tademaru

Daisuke Ono jako Mihai

Kana Hanazawa jako Inari

Yumiri Hanamori jako Kon

Hiro Shimono jako Nobimaru


Masaya Fujimori (You Are Umasou, Izetta: The Last Witch) reżyseruje anime w Ajia-do. Noboru Kimura (Amagami SS +, Nyaruko: Crawling with Love !, Gundam Build Divers) odpowiada za kompozycję serii i scenariusze. Nozomi Tachibana (reżyser odcinka i reżyser animacji Ensemble Stars !, ClassicaLoid) projektuje postacie.


Manga rozpoczyna się w cichej wiejskiej wiosce, w której wiele zwierząt domowych umiera w nienaturalny sposób w wyniku dziwnego incydentu. Aby rozwiązać ten incydent, do miasta przybywa dziwnie wyglądający mężczyzna z Tokio, który nazywa się „Inugami”, aby zbadać sprawę. W miasteczku spotyka młodego chłopca, który ma wokół siebie tajemniczą minę, zwanego „Dorotabō”.

Shō Aimoto (Hokenshitsu no Shinigami) uruchomił Kemono Jihen w Jump SQ. Shueishy w grudniu 2016 r. 11. tom mangi został wydany 3 lipca

12. Oficjalne konto na Twitterze anime The New Prince of Tennis (Shin Tennis no Ōji-sama) ogłosiło 3 listopada, że Junya Enoki zagra Yoshio Tamagawę w anime The New Prince of Tennis: Hyotei vs Rikkai Game of Future. Konto ujawniło również plakat.

Yoshio Tamagawa


Anime zostanie otwarte w dwóch częściach od lutego do marca 2021 roku.

Anime opowie oryginalną historię z "Hyōtei vs Rikkai". Konomi nadzoruje proces dobierania anime. Anime zaznaczy po raz pierwszy, że obie szkoły zmierzą się ze sobą.


Keiichiro Kawaguchi (ISLAND) reżyseruje anime. Mitsutaka Hirota (Anime-Gataris, Nanbaka) pisze scenariusz, a Akiharu Ishii (Blood +, Ultramarine Magmell) projektuje postacie.

Takeshi Konomi serializował oryginalną mangę Prince of Tennis w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump od 1999 do 2008 roku. Manga śledziła Ryoma Echizena z gimnazjum, walcząc z rywalami o awans do krajowego turnieju. Ta oryginalna manga stała się inspiracją dla anime z lat 2001-2005, dwóch filmów fabularnych i krótkometrażowych filmów animowanych, różnych projektów anime wideo, filmu Live-Action, serialu Live-Action w Chinach oraz popularnego serialu muzycznego.


Następnie Konomi wprowadziła mangę The New Prince of Tennis w Jump SQ. Shueishy w 2009 roku. Historia zaczyna się po narodowym turnieju, kiedy Ryōma dołącza do wybranej grupy gimnazjalistów na najlepszym japońskim obozie treningowym dla graczy poniżej 17 roku życia. Ta ciągła kontynuacja mangi zrodziła własne anime Prince of Tennis II. Seria OVA Prince of Tennis II vs. Genius 10 wychodziła następnie przez pięć tomów od października 2014 r. do czerwca 2015 r.


Niedawno franczyza zainspirowała OVA Tennis no Ōjisama BEST GAMES!!. Projekt opowiada historię najlepszych meczów franczyzy. Pierwszy OVA rozpoczął ograniczony dwutygodniowy pokaz w Japonii w sierpniu 2018 r., a następnie został wydany w Japonii na Blu-ray i DVD w październiku 2018 r. Drugi OVA otrzymał dwutygodniowy pokaz w Japonii od kwietnia 2019 r., a następnie wydany został na Blu-ray i DVD 25 czerwca. Trzecia OVA była pokazywana w kinach w Japonii przez dwa tygodnie, począwszy od 15 listopada, a na płytach ukazała się 28 stycznia.


Film anime Ryōma! Shinsei Gekijōban Tennis no Ōji-sama (Ryōma! Rebirth Movie The Prince of Tennis) z serii Prince of Tennis zostanie otwarty w 2021 roku, z opóźnieniem od wiosny. Film zawiera całkowicie oryginalną historię, która rozgrywa się w trzymiesięcznym okresie między wydarzeniami pod koniec mangi The Prince of Tennis a początkiem mangi The New Prince of Tennis.


Viz Media opublikowało 42. i ostatni tom oryginalnej mangi Prince of Tennis prowadzonej w Ameryce Północnej w 2011 roku. Crunchyroll transmitował anime Prince of Tennis II do kilku krajów na antenie w Japonii, a następnie przesłał strumieniowo oryginalne projekty anime wideo spinoff

13. Viz Media ogłosiło 3 listopada na Twitterze nowych i powracających członków obsady angielskiego dubbingu Yashahime: Princess Half-Demon (Han'yō no Yasha Hime), spinoff anime serii Inuyasha Rumiko Takahashi.


Nowa obsada obejmuje:

Alan Lee jako Kohaku


Aleks Le jako HisuiPowracająca obsada obejmuje:

Richard Ian Cox jako Inuyasha

Kira Tozer jako Kagome (Tozer zastąpiła oryginalną aktorkę głosową Kagome - Monecę Stori w InuYasha: The Final Act)

David Kaye jako Sesshomaru

Jillian Michaels jako Shippo

Kelly Sheridan jako Sango

Kirby Morrow jako Miroku


Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:


Erica Mendez jako Towa Higurashi

Kira Buckland jako Setsuna

Morgan Berry jako Moroha


Funimation współpracuje z Viz Media, aby wydać angielski dub anime.


Anime miało swoją premierę w Japonii 3 października. Viz Media rozpoczęło streaming anime z angielskimi napisami na Crunchyroll, Funimation i Hulu tego samego dnia na terytoriach Ameryki Północnej i Łacińskiej.


Mianowicie ma prawa do „cyfrowej transmisji strumieniowej, EST i domowego wideo” anime na terytoriach Ameryki Północnej i Łacińskiej

14. Anime Eagle Talon prowadzi ostatnio niezwykłą kampanię. Fan, który kupi 1000 kalendarzy Eagle Talon, stanie się bohaterem trzyminutowego oryginalnego anime stworzonego przez personel Eagle Talon. Kalendarz 2021 kosztuje 1200 jenów, co oznacza, że ​​zakup 1000 jednostek kosztowałby 1,2 mln jenów (bez podatku konsumpcyjnego).


Oricon News poinformował 1 listopada, że kampania miała dokładnie jednego zwycięzcę: małżeństwo po trzydziestce. Outlet przeprowadził wywiad z menadżerem kampanii, który powiedział, że wpadł na pomysł jako rodzaj autoironicznego żartu. Seria zawsze miała tendencję do naśmiewania się z siebie, więc istnieją przedmioty, które są tworzone z samowypełniającymi się sloganami.


Na przykład Eagle Talon został oficjalnie upoważniony przez prefekturę Shimane do wykonywania prac PR dla prefektury, tylko w przypadku serialu z nadrukiem na koszulkach z napisem „Prefektura Shimane znajduje się na lewo od prefektury Tottori”. Promowanie prefektury w tak „ironiczny” sposób było szokiem, ale koszule faktycznie przyjęły się dobrze i były wówczas wyróżniane przez media.


W rzeczywistości marketing Eagle Talon przyjął się tak dobrze, że od 2011 roku coroczną tradycją stało się publikowanie kalendarzy we współpracy z prefekturą Shimane. Kalendarze nazywane są „Samo-deprecjonującym kalendarzem Eagle Talon Shimane” i sprzedają się dobrze do dziś.


Pomysł, że ktoś, kto kupi 1000 kalendarzy, zagra w anime, był żartem, więc kierownik kampanii był zaskoczony, widząc, że ludzie faktycznie kupują kalendarze. Tysiąc kalendarzy musiałoby być dostarczonych w 10 dużych kartonowych pudełkach, co naprawdę sprawdziłoby pojemność pomieszczenia.


Pierwotny plan kampanii zakładał zakup 50 kalendarzy, ale ostatecznie zdecydowano się na 1000, ponieważ miałoby to większy „wpływ”. Chcieli czegoś, co mogłoby zaistnieć w sieci, ponieważ koronawirus utrudnił ludziom gromadzenie się w sklepach. To było powodem wybrania absurdalnie dużej liczby. Wybrali również ten numer, ponieważ chcieli, aby potraktowano go jako żart. W rzeczywistości pracownicy produkcji animacji wyrazili zastrzeżenia co do pracy, jakiej należałoby wykonać, aby zwycięzca pojawił się w animacji. Jednocześnie 1,2 miliona jenów to całkiem spora suma pieniędzy, więc jeśli ktoś kupiłby tak wiele kalendarzy, gdyby nie było, zrobienie anime byłoby dobrym sposobem na okazanie wdzięczności.


Organizator kampanii powiedział, że byli zaskoczeni, ale ostatecznie zachwyceni, że ktoś podjął wyzwanie. Naprawdę nie mogą się doczekać, aby zobaczyć, jak ten projekt się rozwinie, ponieważ pracownicy nie często mają możliwość bezpośredniej interakcji z fanami. Zwycięzca nie tylko wyrazi swoją postać w anime, ale także zdecyduje, jaki to rodzaj anime, co jest ekscytującą perspektywą.


Zwycięska para przyznała, że ​​kupiła 1000 kalendarzy, głównie dlatego, że uważali pomysł kampanii za naprawdę zabawny. „Kocham [Eagle Talon]” - powiedział mąż. „Moja żona zobaczyła wiadomość, że do sprzedaży trafia 1000 kalendarzy, i pomyślała, że ​​to całkiem uczciwy interes, jeśli w rezultacie powstanie własne anime… Chociaż była to częściowo wymówka, którą zrobiliśmy po fakcie. Szczerze mówiąc, kiedy go kupiliśmy, pomyśleliśmy, że to naprawdę zabawny żart ”.


Zapytany, czy czuli opór przed wyłudzeniem 1,2 mln jenów, mąż odpowiedział, że to rzeczywiście całkiem sporo pieniędzy, ale czuł, że był to uzasadniony zakup, biorąc pod uwagę to, co kupuje. W rzeczywistości zrobił nawet zrzut ekranu potwierdzenia zakupu i udostępnił go osobom, które znał. Jeśli chodzi o sposób, w jaki zamierza korzystać z kalendarzy, na razie para przechowuje je tylko jako stos w domu. Myślą o rozdaniu kopii znajomym i rodzinie pod koniec roku. Potem, jeśli coś zostanie, cóż, to część żartu.


Żona powiedziała z uśmiechem: „Nie mogę się doczekać, aż stanie się to żartem, którym mogę się chwalić, mówiąc, że to zrobiłam”.


Najnowsze anime z serii Eagle Talon, Himitsu Kessha Taka no Tsume: Golden Spell (Secret Society Eagle Talon: Golden Spell), miało swoją premierę w Tokyo MX, BS11, CS Family Gekijō, J: COM i innych miejscach 4 października.


Oryginalne anime Eagle Talon Flash koncentruje się na tytularnym tajnym stowarzyszeniu i jego nieudanych próbach przejęcia władzy nad światem. Firma producencka DLE Inc. wypuściła pierwszy serial telewizyjny Himitsu Kessha Taka no Tsume (Secret Society Eagle Talon) w 2006 roku, a serial zaowocował dziewięcioma filmami. Artysta FROGMAN jest „reżyserem / scenarzystą / projektantem postaci / inżynierem dźwięku / animatorem Flash / montażystą / aktorem głosowym”

15. Kodansha organizuje konkurs plastyczny tylko dla uczniów, aby wyłonić najlepszego artystę kredowego anime. Uczestnicy mogą wybierać spośród dwóch muz anime: The Quintessential Quintuplets lub Atak Tytanów. Konkurs rozpoczął się 21 października i potrwa do 11 listopada.


Pomysł konkursu wynikał z prośby otrzymanej przez redakcję Kodanshy w Kanagawie. Uczniowie z Salesio Gakuin Junior & Senior High School w Jokohamie skontaktowali się z wydziałem, aby podzielić się rysunkami kredowymi, które stworzyli z The Quintessential Quintuplets i poprosili o opublikowanie ich online. Kodansha zareagował, uruchamiając pełnoprawny konkurs tylko dla uczniów, a nagrody też nie są byle jakie.


Zwycięski artysta w każdej kategorii otrzyma podpisane shikishi od Hajime Isayamy lub Negiego Haruby, kartę Quo z 10 000 jenów (100 $) i czysty plik. Zwycięzcy zostaną opisani zarówno na stronie internetowej konkursu, jak i w Weekly Shōnen Magazine.


Chalk art jest wyjątkowym medium artystycznym, a firmy zajmujące się anime i grami zatrudniły artystów do tworzenia tych tymczasowych dzieł w ramach kampanii promocyjnych. Artysta tablicowy, Mayumi Kawano, narysował postacie z My Hero Academia, aby uczcić wiosnę i przyciągnąć publiczność na AnimeJapan w 2018 roku.


Renarena stworzyła oszałamiającą grafikę, aby promować gry wideo Dark Souls III firmy FromSoftware i Dragon Quest Heroes II firmy Square Enix. Artysta kredowy i ilustrator Eric M. Maruscak w zeszłym roku przywiózł na Otakon wspaniałe plenery z muralem Beztroskiego kempingu

16. Usługa transmisji strumieniowej POPTV ogłosiła w zeszłym tygodniu, że doda anime How Heavy Are the Dumbbells You Lift? z filipińskim dubem 11 listopada. Anime How Heavy Are the Dumbbells You Lift? miało swoją premierę w lipcu 2019 roku

17. Oficjalna strona anime Bungo Stray Dogs Wan! (Bungo Stray Dogs Ruff!), spinoffu serii Bungo Stray Dogs, ujawniła 4 listopada dodatkowych członków obsady, którzy powrócą do serialu.

Toshiyuki Toyonaga jako Junichirō Tanizaki

Chiaki Omigawa jako Naomi Tanizaki

Rikiya Koyama jako Yukichi Fukuzawa


Podczas imprezy AGF Aozora Marché (Animate Girls Festival Blue-Skies Market) zadebiutował 7 listopada film promocyjny do anime Bungo Stray Dogs Wan! (Bungo Stray Dogs Ruff!). Wideo odsłania i zapowiada ED oraz zapowiada datę premiery anime 12 stycznia.


Jako ED nowego anime, Atsushi Nakajima (głos Yūto Uemura) śpiewa cover kończącej piosenki „Namae wo Yobu yo” (Call Out The Name) z pierwszego sezonu Bungo Stray Dogs. Nowe anime będzie miało swoją premierę na kanale Tokyo MX 1 we wtorek, 12 stycznia o 24:30 (w rzeczywistości środa, 13 stycznia o 12:30), a także będzie działać na BS11, MBS i WOWOW.

Anime będzie miało premierę w styczniu. Wcześniej ujawnieni członkowie obsady to:


Yūto Uemura jako Atsushi Nakajima

Mamoru Miyano jako Osamu Dazai

Yoshimasa Hosoya jako Doppo Kunikida,

Sumire Morohoshi jako Kyōka Izumi

Kensho Ono jako Ryūnosuke Akutagawa

Kishō Taniyama jako Chūya Nakahara

Hiroshi Kamiya jako Ranpo Edogawa

Hiroyuki Kagura (Daichi i Kaito Shiratori w Mob Psycho 100) jako Kenji Miyazawa

Yu Shimamura jako Akiko Yosano


Satonobu Kikuchi (reżyser odcinka Sagi Winlandzkiej, Great Pretender) reżyseruje anime w BONES i Nomad. Za scenariusze serialu odpowiada Kazuyuki Fudeyasu (Hetalia The Beautiful World, Girls 'Last Tour, That Time I Got Reincarnated as a Slime). Hiromi Daimi (reżyser animacji odcinków Re: CREATORS, Dropkick on My Devil!) Projektuje postacie.


Komedia spinoff manga oparta na mandze Bungo Stray Dogs Kafki Asagiriego i Sango Harukawy przedstawia postacie z mangi w formie SD w komediowych scenach gagowych.

Kanaineko uruchomił mangę na stronie Kadokawy - Young Ace Up! w grudniu 2015 roku.


Oryginalna manga Asagiriego i Harukawy skupia się wokół ligi postaci literackich o nadprzyrodzonych mocach. Na przykład w prawdziwym życiu Ryūnosuke Akutagawa napisał uznane historie, które zainspirowały film Rashōmon Akiry Kurosawy i historię anime Jigoku Hen (Hell Screen) z serii Aoi Bungaku. W Bungo Stray Dogs ma moc przekształcania swojego płaszcza i manipulowania nim w potwora. Niektórzy z tych pisarzy wspólnie rozwiązują tajemnice w ramach „Zbrojnej Agencji Detektywistycznej”, podczas gdy inni pojawiają się jako antagoniści.

Pierwszy sezon anime był emitowany od kwietnia do czerwca 2016 r., a Crunchyroll transmitował serię w czasie jej emisji w Japonii. Drugi, 12-odcinkowy sezon anime był emitowany od października do grudnia 2016 r., a Crunchyroll ponownie transmitował serię w trakcie jej emisji. Funimation i Crunchyroll wypuścili serię na wideo domowe z angielskim dubbingiem w marcu zeszłego roku. Premiera trzeciego sezonu anime miała miejsce w kwietniu 2019 roku, a Crunchyroll i Funimation transmitują serię.


Film anime, zatytułowany Bungo Stray Dogs: Dead Apple, został otwarty w Japonii w marcu 2018 roku. Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową filmu we wrześniu 2018 roku, a Funimation rozpoczął streaming filmu w czerwcu 2019 roku.


Manga zainspirowała również grę mobilną, która została wydana w grudniu 2017 r. Ambition wydała grę w języku angielskim w lipcu 2018 r., a Crunchyroll przejął jej publikację w listopadzie 2018 r. OVA została dostarczona z 13. tomem mangi w sierpniu 2017 r.


Yen Press wydaje serię mangi i nowelkę w języku angielskim

18. Tegoroczny 49. numer magazynu Shueishy - Weekly Young Jump ujawnił 5 listopada, że studio anime CloverWorks (DARLING in the FRANXX, The Promised Neverland, Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia) będzie animować anime Shadows House.


Historia mangi rozgrywa się w rezydencji w zachodnim stylu na klifie i śledzi arystokratyczną, pozbawioną twarzy rodzinę Shadow. Mieszkają razem z realistycznymi lalkami, którzy służą im za twarze. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu mieszkańców domu i stopniowo odsłania jego tajemnice.


Manga została wydana w Weekly Young Jump we wrześniu 2018 roku. Twórcy So-ma-to są kojarzeni w Polsce z wydania 3-tomowej mangi Kuro przez Waneko

19. Oficjalne konto na Twitterze anime BEASTARS ujawniło 5 listopada, że duet YOASOBI wykona OP „Kaibutsu” (Monster) na nadchodzący drugi sezon. Piosenka jest oparta na historii, którą autorka Paru Itagaki napisała specjalnie do tego celu.


Transmisja na żywo "Fuji TV Anime Lineup Unveiling 2020" zadebiutowała 5 listopada nowym filmem promocyjnym do anime BEASTARS. Wideo zapowiada premierę drugiego sezonu anime 5 stycznia na Netflixie w Japonii i zawiera OP „Kaibutsu” (Monster) duetu YOASOBI.


Pierwszy odcinek będzie miał swoją premierę wyłącznie w serwisie Netflix w Japonii 5 stycznia 2021 r., a nowy odcinek będzie transmitowany w każdy czwartek. Serial będzie następnie emitowany w dziale czasowym Fuji TV + Ultra począwszy od 6 stycznia o godzinie 24:55 (w rzeczywistości 7 stycznia o godzinie 12:55), a także w innych stacjach w innym czasie.


Itagaki wypuściła swoją mangę BEASTARS w Weekly Shōnen Champion we wrześniu 2016. Manga zakończyła się 8 października, a Akita Shoten opublikowała 21. tom mangi tego samego dnia. Mangę w Polsce wydało Studio JG.


Pierwsze telewizyjne anime oparte na mandze zadebiutowało na platformie Netflix w Japonii, bloku programowym Fuji TV [+ Ultra] i telewizji Nishinippon w październiku 2019 r. Sezon zadebiutował w serwisie Netflix poza Japonią 13 marca. Drugi sezon anime będzie miał premierę w styczniu 2021 r. i ponownie wyemitowany zostanie w Japonii w bloku programowym Fuji TV [+ Ultra].


Taiten Kusunoki dołącza do drugiego sezonu jako Ibuki, a Subaru Kimura gra Free. Yuuki Kaji również dołączy do obsady jako Pina

20. Fuji TV zaprezentowało 5 listopada nowe, oryginalne anime telewizyjne zatytułowane Bakuten !! (Backflip !!), które będzie miało premierę w bloku anime notaminA w kwietniu przyszłego roku. Anime, którego akcja toczy się w prefekturze Miyagi, dołącza do Misaki no Mayoiga i Hula Fulla Dance w ramach większej inicjatywy promującej odpowiednio Miyagi, Iwate i Fukushima. „Projekt Zutto Ōen 2011 + 10 ...” jest upamiętnieniem trzęsienia ziemi i tsunami w Tōhoku w 2011 roku, które miało miejsce 10 lat temu.


Akcja anime rozgrywa się w mieście Iwanuma w prefekturze Miyagi i koncentruje się na licealnej drużynie artystycznej gimnastyki. Anime podąża za Shōtarō Futabą, który jest zafascynowany gimnastyką po obejrzeniu jej w trzeciej klasie gimnazjum i dołącza do zespołu gimnastyki artystycznej w swoim nowym liceum Sōshūkan High School, nazywanym „Ao High”. Zaprzyjaźnia się ze swoim kolegą ze szkoły Ryōyą Misato, który zasłynął jako gimnastyk w gimnazjum.


Toshimasa Kuroyanagi (The Great Passage, Omoi, Omoware, Furi, Furare) reżyseruje anime w ZEXCS. Toshizo Nemoto (Log Horizon sezon 2, Macross Delta, Last Hope) odpowiada za kompozycję serialu i scenariusze. Twórczyni mangi Bestia z ławki obok - Robico rysuje oryginalne projekty postaci, a Yūki Shibata (Kimi ni Todoke 2. sezon, Magical Sisters Yoyo & Nene, After the Rain) rysuje projekty postaci do animacji, a także jest głównym reżyserem animacji.


Obsada obejmuje:

Shimba Tsuchiya jako Shōtarō Futaba

Kaito Ishikawa jako Ryōya Misato

Daisuke Ono jako Masamune Shichigahama, kapitan drużyny gimnastyki artystycznej

Takashi Kondo jako Keisuke Tsukidate, zastępca kapitana drużyny

Hiro Shimono jako Nagayoshi Onagawa, trzeci rok

Hiroshi Kamiya jako Kōtarō Watari, drugi rok

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com