TRYB AWARYJNY - MANGA

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Kto czytał posta, może od razu stwierdzić, że skłamałem mówiąc, że newsów nie będzie. Parę ciekawych newsów wyszło, w tym O SZAMANACH, dlatego nie zawodząc niektórych widzów, wstawię to, co udało się zachować. Co w przyszłości? O to zapytałem w poście? Jedynie chciałbym wiedzieć, co myślicie o takiej zmianie? Nie przedłużając piszę:


MANGA I NOWELKA - JAPONIA


1. W marcowym numerze magazynu Princess Akity Shoten ujawniono 5 lutego, że manga Nikki Asady (ilustratorka nowelki Hibike Euphonium (10 tomów w latach 2013-19, 2 tomy nowelki Hibike! Euphonium Series: Rikka Koukou Marching Band e Youkoso w 2016 roku) i projektantka postaci adaptacji anime (pierwszy 13-odcinkowy sezon wiosną 2015 roku, drugi 13-odcinkowy sezon jesienią 2016 roku)) - Ano Kane wo Narasu no wa Sukunakutemo Omae ja nai (Who's Gonna Ring that Bell? Of Course, It's Me!!, lub dosł., At the Very Least the One to Ring the Bell Won't Be You) zakończy się w kwietniowym numerze, który pojawi się 5 marca.


Manga koncentruje się na Chice i Ayi, dwóch licealistkach, z których każda zakochała się w swoim nauczycielu i rywalizuje o jego uczucie.


Asada wypuścił mangę w Princess w maju 2019 r. Akita Shoten opublikował drugi tom mangi we wrześniu 2020 r.

2. Twórca mangi Makino ujawnił na swoim koncie na Twitterze 4 lutego, że ich manga Defying Kurosaki-kun (Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai) będzie kontynuowana po 18. tomie, mimo że 17 tom mangi ujawnił wcześniej w październiku, że manga zakończy się na 18. tomie.


Makino wyjaśnił, że jest to spowodowane tym, że aktualna historia mangi jest dłuższa, niż się spodziewali.


18. tom zostanie wydany 12 marca.


Kodansha Comics publikuje cyfrowo mangę w języku angielskim i opisuje historię:


„Żądam od ciebie absolutnego posłuszeństwa”. Yu Akabane ciężko pracowała, aby na nowo wymyślić się do liceum, a jej plan pozostawienia swojej zwykłej Jane za sobą zostało tylko jeden krok: zaprosić swojego idola, „Białego Księcia” Shirakawę-kuna. Kiedy okoliczności sprawiają, że Yu przenosi się do akademika, w którym mieszka Shirakawa-kun, myśli, że znalazła szczęśliwy traf. Ale na nieszczęście dla Yu, „Czarny Diabeł” Kurosaki-kun, chłopiec, którego boją się wszyscy w szkole (łącznie z nauczycielami), też tam mieszka - a kiedy Yu mu się przeciwstawia, jest zbyt chętny, by ją ukarać…


Makino wypuścił mangę w magazynie Kodanshy - Bessatsu Friend w 2014 roku. Kodansha Comics opublikował 15-ty tom cyfrowo w języku angielskim w marcu 2020 roku. Manga zainspirowała film Live-Action w 2016 roku

3. W marcowym numerze magazynu Ciao firmy Shogakukan 3 lutego ujawniono, że zarówno Hiromu Shinozuka, jak i Tomoko Nishimura wypuszczą nowe mangi w następnym numerze magazynu 3 marca.

Manga Shinozuki nosi tytuł Ponpoko Robo Ato and Sū. Manga będzie miała kolorową stronę początkową i zostanie umieszczona na przedniej okładce wydania. Historia skupi się na Saki, dziewczynie, która otrzymuje dwa roboty o imieniu Ato i Sū od swojej siostry, która pracuje w zakładzie robotyki. Saki pracuje nad przekształceniem tych dwóch bezużytecznych robotów w coś produktywnego.

Manga Nishimury nosi tytuł Riria -Densetsu no Kaseifu- (The Legendary Maid). Manga skupi się na tytułowej Ririi, która ma doskonałą inteligencję, zdolności porządkowe i bojowe. Jej ostatnim klientem jest samotna dziewczyna mieszkająca w odległym miejscu.


Shinozuka uruchomiła mangę PriPri Chi-chan !! w Ciao w marcu 2015, a zakończyła w lutym 2019. Telewizyjna adaptacja anime miała swoją premierę w kwietniu 2017 i wyemitowano w 36 odcinkach. Crunchyroll transmitował serię w czasie jej emisji w Japonii. Inne mangi Shinozuki to Chibi☆Devi! (11 tomów w latach 2008-14, 75 odcinków anime w latach 2011-14) i Mirumo de Pon! (12 tomów w latach 2001-05, 172 odcinki anime Wagamama☆Fairy Mirumo de Pon! w latach 2002-05).


Nishimura wydała mangę Gokujō !! Mecha Mote Iinchō w Ciao w latach 2006-2012, a także narysowała sequel zatytułowany Shin Gokujō !! Mecha Mote Iinchō w Ciao od 2012 do 2014 roku. Manga zainspirowała dwie serie anime w latach 2009-11 (w sumie 102 odcinki)

4. Marcowy numer magazynu Comic Flapper firmy Kadokawa ujawnił 5 lutego, że manga Takaakiego Suzukiego (Strike Witches, scenariusze anime Strike Witches, Date A Live, Last Exile, High School Fleet) i Takeshiego Nogamiego - Girls und Panzer: Ribon no Musha (Ribbon Warrior) zakończy się w następnym numerze magazynu 5 marca.


Manga jest spinoffem serii anime Girls und Panzer. Manga koncentruje się na nowej bohaterce Shizuce Tsuruce w nowej szkole. Ona i jej zespół uczestniczą w podziemnym i nieusankcjonowanym sporcie czołgowym. W przeciwieństwie do czołgistów w głównym anime, Tankathlon dopuszcza tylko lekkie czołgi i tankietki. W duchu tradycyjnego wojownika Shizuka stawia sobie za cel zdobycie renomy i walkę z godnymi przeciwnikami.


Suzuki i Nogami wypuścili mangę w Comic Flapper we wrześniu 2014 roku. W listopadzie Kadokawa opublikował 15. tom mangi. Suzuki jest doradcą ds. Historii wojskowości w serii Girls und Panzer, a Nogami jest asystentem projektanta postaci w tej serii.


Najnowsza odsłona serii anime Girls und Panzer to sześcioczęściowa seria filmów Girls und Panzer das Finale. Drugi film został otwarty w Japonii w czerwcu 2019 roku. Trzeci film zostanie otwarty w Japonii 26 marca

5. ZZA OCEANU: a) Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 8 lutego, że udzieliła licencji na mangę Shinichiego Matsuiego - Reborn as a Space Mercenary: I Woke Up Piloting the Strongest Starship! (Mezametara Saikyō Sōbi to Uchūsen Mochi Datta no de, Ikkodate Mezashite Yōhei Toshite Jiyū ni Ikitai) i nowelkę Matsuriego Akaia i Tōzaia - My Status as an Assassin Obviously Exceeds the Hero's (Assassin de Aru Ore no Status ga Yūsha Yori mo Akiraka ni Tsuyoi Nodaga).

Seven Seas Entertainment opublikuje pierwszy tom mangi Reborn as a Space Mercenary: I Woke Up Piloting the Strongest zarówno cyfrowo, jak i drukiem w sierpniu. Opisuje mangę:


Sato Takahiro był zwykłym pracownikiem biurowym i hobbystą, grającym do dnia, gdy obudził się na statku kosmicznym - takim, który dziwnie przypominał statek z ulubionej kosmicznej strzelanki. Z wystrojonym statkiem, załogą pełną lasek i fantastycznym wszechświatem do odkrycia, zamierza maksymalnie wykorzystać swoje szczęście i stworzyć życie, o którym zawsze marzył!


Manga Matsuiego jest adaptacją nowelki Ryuto i Tetsuhiro Nabeshimy o tym samym tytule. Matsui uruchomił mangę w ComicWalker w listopadzie 2019 r., a Kadokawa opublikował drugi tom mangi w październiku 2020 r.


Ryuto zaczął serializować oryginalną historię na stronie Shōsetsuka ni Narō (Let's Become Novelists) w lutym 2019 roku, gdzie wciąż trwa. Kadokawa opublikował pierwszy tom w druku w lipcu 2019 r., z ilustracjami Tetsuhiro Nabeshimy (rysownik Inu to Hasami wa Tsukaiyou (10 tomów nowelki w latach 2011-14, anime latem 2013 roku)). Wydał czwarty tom w grudniu 2020 r. Firma Seven Seas Entertainment również udzieliła licencji na nowelkę, a pierwszy tom zostanie wydany w wersji drukowanej w lipcu 2021 r., z wczesnym wydaniem cyfrowym.

Seven Seas Entertainment opublikuje w sierpniu pierwszy tom nowelki My Status as an Assassin Obviously Exceeds the Hero's, jako część wydawnictwa nowelek Airship. Seria będzie również dostępna wcześnie na platformach cyfrowych. Seven Seas opisuje nowelkę:


Kiedy klasa Akiry zostaje magicznie wezwana do innego świata, on i jego koledzy z klasy otrzymują fantastyczne moce - ale podczas gdy jeden z nich ma szczęście zostać prawdziwym bohaterem, Akira staje się zwykłym Asasynem. Jednak wbrew wszelkim przeciwnościom Assassin może być najpotężniejszą rolą ze wszystkich! Żywiąc wątpliwości co do zamiarów króla, Akira wykorzystuje swoją nowo odkrytą siłę jako władca cieni, aby odkryć sekrety i spiski korony.


Akai rozpoczął serializację oryginalnej historii na stronie „Shōsetsuka ni Narō” (Let's Become Novelists) w styczniu 2017 roku. OVERLAP opublikował wydrukowany pierwszy tom opowiadania z ilustracjami Tōzaia w listopadzie 2017 roku, a czwarty tom ukaże się 25 lutego .


Hiroyuki Aigamo uruchomił adaptację mangową nowelki na stronie Comic Gardo firmy OVERLAP w lipcu 2018 r., a OVERLAP opublikował trzeci tom mangi w maju 2020 r. Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim, a trzeci tom wydał w grudniu 2020 r.

b) Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 9 lutego, że wydała licencję na mangę Karate Survivor in Another World (Yajin Tensei) Yazina i Takahito Kobayashiego, a we wrześniu ukaże się jej pierwszy tom w formie cyfrowej i drukowanej.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


Kiedy 34-letni Nozaki Hitoshi zostaje potrącony przez ciężarówkę, zostaje wysłany do fantastycznego świata przez lekceważącego boga i wrzucony do surowej dziczy bez ubrania na plecach. Jego jedynym ratunkiem jest nowo przyznana umiejętność karate i jego ogólny instynkt przetrwania. Na szczęście Hitoshi jest gotowy na wyzwanie - utka ubrania z kory drzewa, testuje owoce na obecność trucizny i czołga się przez błoto, aby przetestować swoje kopnięcia i uderzenia przeciwko goblinom i innym stworzeniom. Bez względu na to, jak bardzo awansuje na tym świecie, wciąż pragnie znaleźć innych ludzi, którzy podzielą jego samotność. Wciągające fantasy, w którym technika karate mierzy się z mieczami i magią w innym świecie!


Yazin i Kobayashi wypuścili mangę w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh w maju 2019 r. Kadokawa opublikował drugi tom mangi w lipcu 2020 r.


Manga jest oparta na oryginalnej serializowanej historii Yazina na stronie Shōsetsuka ni Narō (Let's Become Novelists), która została uruchomiona w październiku 2017 roku i nadal trwa

c) Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 10 lutego, że wydała licencję na mangę Hitsujiego Yamady - The Masterful Cat Is Depressed Again Today, a pierwszy tom zostanie wydany cyfrowo i drukiem we wrześniu.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


Kiedy Saku przygarnęła zabłąkanego czarnego kota, nigdy nie spodziewała się, że stanie się ten kot odpowiednikiem życiowego partnera w domu. Ale Yukichi, gigantyczny kot, który góruje nad Saku, nie jest zwykłym kotem. Jest dumny ze swoich umiejętności kulinarnych, a dobra wyprzedaż w supermarkecie zawsze powoduje drganie wąsów. Saku może jeszcze nie występowała razem, ale przynajmniej ma Yukichiego!


Yamada uruchomił mangę w sekcji mangi internetowej Suiyōbi no Sirius Kodanshy na stronie internetowej Nico Nico Seiga w sierpniu 2018 r. Kodansha opublikował czwarty tom mangi w grudniu 2020 r.

6. Plott, firma zajmująca się produkcją i dystrybucją anime na YouTube, ogłosiła 10 lutego, że zgłoszenie mangi Anti-Hero Generations Keity Uehary zdobyło pierwszą nagrodę „New Generation YouTube Manga Award” i otrzyma one-shot adaptację anime, które zadebiutuje na YouTube. Uehara otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona jenów (9 500 $) oraz towary Plott.


Akcja mangi rozgrywa się w Japonii, gdzie ataki gigantycznych kaiju są codziennością. Firma Mikage Manufacturing zatrudnia bohaterów, którzy chronią Japonię przed atakami. Bohaterem opowieści jest Kaneko, który jest zagorzałym fanem bohaterów poszukujących pracy w Mikage. Jednak dowiaduje się, że Mikage sztucznie tworzy kaiju i wysyła je przeciwko bohaterom w sfałszowanym systemie.


Plott przyjmował zgłoszenia do swojej pierwszej nagrody YouTube Manga nowej generacji w dniach od 26 sierpnia do 15 listopada ubiegłego roku i przyjął nie tylko mangę i storyboardy, ale także scenariusze i filmy. Przyjmie zgłoszenia do drugiej edycji New Generation YouTube Manga Award w tym roku.


Plott jest znany z produkcji internetowych shortów anime, takich jak Teikō Penguin. Animator cyfrowy Ryo-timo został doradcą kreatywnym Plott w kwietniu 2020 roku

7. Witryna MANGA Plus Shueishy dodała pierwsze trzy rozdziały mangi Shigure Tokity - Don't Blush Sekime-san! (Sekimen Shinaide Sekime-san) 8 lutego. Nowe rozdziały będą się pojawiać w każdy poniedziałek.


Shueisha opisuje mangę:


Jego dziewczyna jest bardzo popularna, ale tylko on widzi, jak zmienia kolor na jasnoczerwony! Komedia romantyczna o chłopaku i jego zawstydzonej dziewczynie!


Tokita uruchomił pierwsze trzy rozdziały mangi jednocześnie na stronie Shueishy - Shonen Jump + 5 stycznia. 9 lutego manga wydała swój dziewiąty rozdział

8. Twórca mangi, Kouji Seo (Suzuka (18 tomów mangi w latach 2004-07, 26 odcinków anime w 2005 roku), Fuuka (20 tomów mangi w latach 2014-18, jednotomowa manga Fuuka: Yacchau!? Heroine to no Mousou Hatsutaiken - Special Edition w latach 2017-18, anime zimą 2017 roku), Kimi no Iru Machi (27 tomów mangi w latach 2008-14, one-shot Kimi no Iru Machi x Princess Lucia Special Collaboration Comic w marcu 2014 roku, jednotomowa manga Kimi no Iru Machi: Mousou 200-wa w latach 2013-14, anime latem 2013 roku, 4 odcinki OVA w marcu i czerwcu 2012 roku (Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten) oraz styczniu i marcu 2014 roku, ), wydane w Polsce w grudniu 2016 roku Half & Half), ujawnił 10 lutego tytuł i nową ilustrację swojej nadchodzącej mangi, zatytułowanej Megami no Cafe Terrace (The Café Terrace of the Goddesses). Manga zostanie wydana w tegorocznym 12. numerze magazynu Weekly Shōnen Magazine Kodanshy 17 lutego, w którym zostanie również opublikowany ostatni rozdział mangi Seo - Hitman.


Romantyczna komedia manga ze „zbyt wieloma bohaterkami” skupi się na starej nadmorskiej kawiarni. Manga będzie miała kolorową stronę początkową i zostanie umieszczona na przedniej okładce wydania.


Seo już wcześniej zapowiedział, że nowa manga zadebiutuje wiosną tego roku. Żartobliwie dodał, że zasugerował tytuł „Gotōbun no Waitress de Yokunai desu ka?” (Are Quintuplet Waitresses Not Fine?), ale został zignorowany.

Kodansha opublikuje 13. i ostatni tom mangi Hitman 17 marca. Seo wypuścił mangę w Weekly Shōnen Magazine w czerwcu 2018 r. Kodansha opublikował 12. tom mangi 17 grudnia

9. Marka ComicFesta Anime ogłosiła 4 lutego, że jej najnowsze telewizyjne anime jest oparte na mandze Yupopo Orishimy - Kuro-Gyaru ni Natta Kara Shinyū to Yatte Mita (I Became a Kuro-Gyaru * so F *** ed My Best Friend.). Zmieniony tytuł anime Kuro-Gyaru ni Natta Kara Shinyū na Shite Mita będzie miał swoją premierę na kanale Tokyo MX 4 kwietnia, ale pierwszy czterominutowy odcinek jest już dostępny online na YouTube i własnym serwisie ComicFesta Anime.


* Kuro-gyaru w tytule mangi to skrót od ganguro gyaru, trendu w modzie, który łączy ciemną opaleniznę z subkulturą gyaru (gal) spopularyzowaną w Japonii w latach 90. Okładka tomu mangi tłumaczy kuro-gyaru (przesadnie) dosłownie jako „Black Gal” i pisze „F *** ed”.


Manga koncentruje się wokół Shion Chihary i Ruiego Chihayi, dwóch bliskich przyjaciół z college'u, którzy nie mają sobie równych w podrywaniu kobiet. Pewnego dnia Shion otrzymuje narkotyk od tajemniczej kobiety i budzi się w ciele kobiety. To była miłość od pierwszego wejrzenia dla Ruiego, mimo że początkowo nie zdawał sobie sprawy, że ta kobieta przed nim jest tak naprawdę jego najlepszym przyjacielem Shionem.


Obsada obejmuje:

Makoto Furukawa jako Rui Chihaya

Kazutomi Yamamoto jako Shion Chihara

(W przeciwieństwie do innych anime ComicFesta, z wyjątkiem niedawnego JimiHen— !! ~ Jimiko o Kaechaū Jun Isei Kōyū ~, to nowe anime nie wymienia różnych członków obsady w wersjach „on-air” i „premium”.)


Chokkō reżyseruje anime w studiu Irawiazu, a scenariusze piszą Eeyo Kurosaki i Rei Ishikura. McQ1 projektuje postacie i pełni funkcję głównego reżysera animacji. Ayako Misawa reżyseruje dźwięk w BlackFlag. Reika Ayanokо̄ji jest artystką kluczową dla koloru. Dyrektorami artystycznymi są Namiko Hanayashiki i Tamako Noyama. Hikaru Mitaka jest autorem kompozycji zdjęć, a Kо̄ki Shinkai jest montażystą. Wydawca Suiseisha przedstawia projekt.


„Edycja premium” anime z wyraźnymi scenami będzie transmitowana na stronie internetowej ComicFesta Anime. "Nadawana edycja" anime będzie miała swoją premierę na kanale Tokyo MX 4 kwietnia o godzinie 25:00 (właściwie 5 kwietnia o 1:00), chociaż pierwszy odcinek tej edycji jest już dostępny bezpłatnie na YouTube .


Orishima po raz pierwszy zserializowała mangę cyfrowo, a Suiseisha również opublikowała mangę w jednym tomie w lipcu ubiegłego roku.


Serwis Coolmic wydał mangę pod tytułem F *** ed by My Best Friend w języku angielskim.


Anime jest częścią serii anime "ComicFesta Anime", które są przesyłane strumieniowo i emitowane od kwietnia 2017 roku. Poprzednie anime, które zadebiutuje w ramach projektu ComicFesta Anime, to Sōryo to Majiwaru Shikiyoku no Yoru ni ... w kwietniu 2017; Skirt no Naka wa Kedamono Deshita w lipcu 2017 r .; Omiai Aite wa Oshiego, Tsuyoki na, Mondaiji. w październiku 2017 r .; 25-Sai no Joshi Kōsei: Kodomo ni wa Oshierarenai Koto Shite Yaru yo w styczniu 2018 roku; Sweet Punishment w kwietniu 2018 r .; Onna no Ko ga Ochita saki wa, Ore no Musuko no Sakippo Deshita w lipcu 2018 r .; Shūdengo, Capsule Hotel de, Jōshi ni Binetsu Tsutawaru Yoru. w październiku 2018 r .; Papa Datte, Shitai w styczniu 2019 r .; Araiya-san! Ruda dla Aitsu ga Onnayu de !? w kwietniu 2019 r .; Yubisaki kara no Honki no Netsujō: Osananajimi wa Shōbōshi w lipcu 2019 roku; XL Jōshi w październiku 2019 r., The Titan's Bride w lipcu 2020 r., Ōkami-san wa Taberaretai we wrześniu 2020 r., Otona nya Koi no Shikata ga Wakaranee! w październiku 2020 r., a ostatnio JimiHen— !! ~ Jimiko o Kaechaū Jun Isei Kōyū ~.

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. ATAK TYTANÓW: a) Malezyjski magazyn komiksowy podjął się ochrony skromności humanoidalnych tytanów w Ataku Tytanów, nakładając ubrania na ich zwykle nagą postać, pomimo faktu, że tytani byli pierwotnie przedstawiani bez genitaliów. Tweet autorstwa WallyyTheGreat pokazał przykład tej szczególnej cenzury.


Użytkownik Reddit u / TheUltraGuy101 również opublikował kilka zdjęć tej samej cenzury stosowanej do Colossal i Armored Titans:

Źródło: u / TheUltraGuy101


Jeśli chodzi o Female Titan Annie, bardziej cenzura jest najwyraźniej uzasadniona - tj. body (1,2).


Jak zauważyli WallyyTheGreat i kilku innych użytkowników Reddit i Twittera, ocenzurowane panele pochodzą prawdopodobnie z Kreko, magazynu, który opublikował kilka mang przetłumaczonych na język malajski. Kreko zostało przerwane w 2019 roku.


Możliwe, że Kreko zastosował cenzurę zgodnie z malezyjskimi przepisami dotyczącymi treści medialnych. Malezyjski kodeks komunikacji i treści multimedialnych stanowi, że nagość i seks nie mogą być pokazywane bez wyraźnej zgody Rady Cenzury Filmowej

b) Aplikacja mobilna mangowa Kodanshy - Magazine Pocket oferowała podgląd scenariuszy do trzeciego ostatniego rozdziału mangi Atak Tytanów 10 lutego. Zapowiedź 137. rozdziału jest początkiem większego projektu „odliczania”, przewidującego koniec mangi.

Manga zakończy się w majowym numerze magazynu Kodanshy - Bessatsu Shōnen Magazine 9 kwietnia, po 11 i pół roku serializacji. 34 i ostatni tom mangi zostanie wydany 9 czerwca.


Isayama wypuścił mangę w magazynie Kodanshy - Bessatsu Shōnen Magazine w 2009 roku. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej, a 22 grudnia opublikowała jej 32. tom. Mangę w Polsce wydaje J.P.F., a w listopadzie ukazał się 31. tom.

Isayama przedstawił wstępny szkic układu końcowego panelu mangi w programie dokumentalnym MBS Jōnetsu Tairiku w listopadzie 2018 r., a w grudniu 2019 r. stwierdził, że jego celem jest zakończenie mangi w 2020 r.


Pierwszy sezon anime oparty na mandze miał premierę w kwietniu 2013 r., a drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r. Attack on Titan The Final Season miał premierę w NHK 7 grudnia i będzie trwał 16 odcinków.


Manga zainspirowała także wiele spinoff mang i nowelek, kilka spinoffów anime, gry wideo i projekt filmowy Live-Action. Manga ma ponad 100 milionów kopii w druku na całym świecie

2. Shueisha poinformował 9 lutego, że manga Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego ma 30 milionów egzemplarzy w obiegu (niesprzedanych), w tym kopie drukowane i cyfrowe. Minęło zaledwie 14 dni, odkąd Shueisha poinformował 26 stycznia, że seria miała 25 milionów egzemplarzy w obiegu, i tylko 28 dni od czasu, gdy 13 stycznia donosił, że seria ma 20 milionów egzemplarzy w obiegu.


Shueisha ujawnił również okładkę 15. tomu mangi (po prawej), która zostanie wydana 4 marca.


Liczba kopii mangi w obiegu wzrosła o ponad 350% w ciągu czterech miesięcy od premiery jej adaptacji anime w październiku ubiegłego roku. Manga miała 8,5 miliona na początku października, 10 milionów 29 października, 15 milionów 16 grudnia, a następnie 20 milionów 13 stycznia.


Wszystkie 15 tomów mangi (w tym prequel tom 0) znalazło się w pierwszych 16 miejscach na liście sprzedaży mangi drukowanej Oriconu w tygodniu 11-17 stycznia. Czternasty i najnowszy tom mangi sprzedał się w tym tygodniu w 190 724 egzemplarzach, co daje łącznie 845 366 egzemplarzy od czasu wydania 4 stycznia.


Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie, w którym demony żywią się niczego niepodejrzewającymi ludźmi, fragmenty legendarnego i przerażającego demona Ryoma Sukuny zostały zagubione i porozrzucane. Gdyby jakikolwiek demon pochłonął części ciała Sukuny, uzyskana przez niego moc może zniszczyć świat, jaki znamy. Na szczęście istnieje tajemnicza szkoła Czarowników Jujutsu, którzy istnieją po to, by chronić niepewne istnienie żywych przed nadprzyrodzonymi!


Yuji Itadori jest licealistą, który spędza całe dnie odwiedzając swojego przykutego do łóżka dziadka. Chociaż wygląda jak przeciętny nastolatek, warto zobaczyć jego ogromną siłę fizyczną! Każdy klub sportowy chce, żeby dołączył do niego, ale Itadori wolałby spędzać czas z wyrzutkami szkolnymi w Klubie Okultystycznym. Pewnego dnia klubowi udaje się dostać w swoje ręce zapieczętowany przeklęty przedmiot, ale nie wiedzą, jakie przerażenie wywołają, gdy złamią pieczęć ...


Gege Akutami opublikował mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 roku.


Viz Media opublikowało pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim jednocześnie z Japonią w ramach swojej inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jumpa w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej. Shueisha publikuje również mangę na swojej stronie internetowej MANGA Plus. MANGA UKAŻE SIĘ W MAJU W POLSCE!!!!


Manga zainspirowała telewizyjne anime od studia MAPPA, które miało swoją premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

3. Księga Rekordów Guinnessa przyznała Matthew Emblidgeowi (USA) certyfikat uznający go za właściciela największej na świecie kolekcji pamiątek z Cardcaptor Sakura 2 stycznia. Emblidge mieszkający w Kolumbii w stanie Maryland posiada zbiór 4873 przedmiotów.


5 lutego zamieścił zdjęcie swojego certyfikatu na Twitterze.


Powodem, dla którego Emblidge spróbował pobić Rekord w 2021 roku, jest to, że w tym roku przypada 25. rocznica Cardcaptor Sakura. Możecie zobaczyć więcej zdjęć z jego imponującej kolekcji na jego koncie Tumblr i Twitterze.


Oryginalna manga Cardcaptor Sakura z magicznymi dziewczynami była wydawana w Nakayoshi od maja 1996 do czerwca 2000, a Kodansha opublikował 12 tomów mangi od listopada 1996 do lipca 2000 roku (wszystkie 12 tomów wydało w Polsce Waneko w latach 2019-21). CLAMP uruchomił w Nakayoshi sequel Cardcaptor Sakura: Clear Card 3 czerwca 2016 r. Seria zainspirowała anime, filmy, gry i różne gadżety kolekcjonerskie.


W 2017 roku nagrodę za największą na świecie kolekcję pamiątek Cardcaptor Sakura otrzymała Sofia Pichihua z Peru, której kolekcja liczyła 1086 pozycji

4. NOWOŚCI: a) Waneko na kwiecień ogłosiło mangę Darling in the FranXX

b) Pod koniec kwietnia Waneko wyda drugą nowelkę z serii The Promised Neverland - Yakusoku no Neverland: Mama-tachi no Tsuisoukyoku (Tytuł roboczy: The Promised Neverland Light novel: Wspomnienia Mamy i Siostry)

c) STUDIO JG OGŁOSIŁO NA MAJ (PRZEDPREMIEROWO KWIECIEŃ) KRÓLA SZAMANÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drugą ciekawą nowością od Studia JG jest Koi wa Ameagari no You ni (prawdopodobny polski tytuł Po deszczu), które można kojarzyć z anime z zimy 2018 roku

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com