PRZEDŚWIĄTECZNY CHAOS - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Netflix ogłosił 16 grudnia, że manga Yu Yu Hakusho otrzyma serial Live-Action, który będzie transmitowany na Netflix jednocześnie na całym świecie. Producentem wykonawczym jest Kazutaka Sakamoto, dyrektor ds. przejęcia treści Netflix, a Akira Morii (Wild 7, Brave Heart Umizaru) zajmuje się produkcją w Robot.


Sakamoto zauważył, że dorastał z oryginalną mangą i nadal żywo pamięta jej podekscytowanie i wpływ. Dodał, że ma teraz fanów w całej Azji i na całym świecie. Powiedział, że Netflix gromadzi zespół najlepszych talentów z Japonii i zagranicy.


Manga podąża za 14-letnim Yusuke Urameshim, który umiera po uratowaniu dziecka w wypadku samochodowym. Świat Duchów jest zaskoczony jego śmiercią i oferuje mu szansę powrotu jako „Detektyw Duchowy”, którego zadaniem jest pokonanie demonów.


Yoshihiro Togashi (Hunter x Hunter) opublikował oryginalną mangę Yū Yū Hakusho od 1990 do 1994 roku. Viz Media zaczęło publikować mangę w angielskim wydaniu Shonen Jumpa w 2002 roku, a także wydało wszystkie 19 tomów w druku.Telewizyjna adaptacja anime trwała od 1992 do 1995 roku i dała początek dwóm filmom i dwóm oryginalnym wydaniom anime wideo (OVA). Funimation wypuścił anime i OVA na domowe wideo w Ameryce Północnej. Media Blasters, a później Funimation wydały pierwszy film, a Central Park Media wydał drugi film. Anime było emitowane przez Adult Swim, a później Toonami.


Nowe OVA zadebiutowało na pokazie w październiku 2018, a później zostało dostarczone z czwartą częścią kolekcji Blu-ray Box z okazji 25-lecia anime w tym samym miesiącu. Nowe anime zaadaptowało dodatkowy rozdział „Two Shot” z siódmego tomu mangi, a także przedostatniego rozdziału mangi „All or Nothing”.


Manga zainspirowała sztukę sceniczną (na zdjęciu powyżej), która trwała w Japonii od sierpnia do września 2019 roku

2. Magazyn Nemuki + Asahi Shimbun Publications ogłosił w styczniowym wydaniu 11 grudnia, że manga Junjiego Ito - Genkai Chitai (Disturbing Zone) wkracza w ostatni arc.


Twórca horroru, Junji Ito, uruchomił Genkai Chitai w serwisie LINE Manga 15 kwietnia. Manga koncentruje się na osobliwościach, które pojawiają się w zniekształceniach w życiu codziennym.


Mangi Ito - Uzumaki i Tomie zainspirowały serie Live-Action, a jego manga GYO zainspirowała oryginalny projekt anime wideo.


Mangi Ito w Polsce wydaje J. P. F. Oto dotychczasowy dorobek.


Anime Junji Ito "Collection" z 2018 roku zaadaptowało niektóre historie z mang Itō Junji Kessaku-shū Itō Junji Kessaku-shū (Junji Ito Masterpiece Collection) i Fragments of Horror. Manga Uzumaki otrzyma mini-serię anime od Production I.G, które Adult Swim wyda w Stanach Zjednoczonych przed Japonią

3. W numerze magazynu Shogakukana - Coro Coro Comics ze stycznia 2021 r. ujawniono 15 grudnia, że manga Shigenobu Matsumoto - Duel Masters King wkracza w „ostateczną bitwę” w kolejnym rozdziale w lutowym numerze.


Matsumoto wypuścił mangę w lutym. Drugi tom serii został wydany w Japonii 28 października.


Cała manga wkracza w nowy wątek fabularny „Jū Ō” (Ten Kings). Już po raz czwarty jako bohater serii mangi, Joe Kirifuda otrzymuje nowy strój i wzmocnioną talię dla nowej serii.


Poprzednia seria mangi "Gacharange Series" zakończyła się w styczniu po rozpoczęciu "ostatecznej bitwy" w grudniu 2019 roku. Manga została wydana w Coro Coro Comics w lutym 2017. Matsumoto narysował mangę, a Yoshiki Ojime był doradcą technicznym.


Anime Duel Masters King miało swoją premierę w TV Tokyo w kwietniu, a program jest emitowany w niedziele o 8:30 rano. Nowe odcinki wznowiono od maja po tym, jak anime zostało opóźnione w kwietniu z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Kanały ponownie emitowały anime od maja.


Anime jest kontynuacją serii, która miała swoją premierę w kwietniu 2017 r., Była kontynuowana przez nową serię w kwietniu 2018 r., a następnie kontynuowana przez anime Duel Masters (z dwoma wykrzyknikami), którego premiera miała miejsce w kwietniu 2019 r. Bohaterem jest Joe Kirifuda , syn poprzedniej bohaterki Katty Kirifudy. Yumiko Kobayashi wraca, by zagrać Joe Kirifudę, a Setsuji Satoh Decky'ego

4. 11. tom mangi Musawo - Love and Lies ogłosił 9 grudnia, że manga dobiega końca.


Musawo wypuścił mangę w aplikacji DeNA MangaBox zarówno w języku angielskim, jak i japońskim w sierpniu 2014 roku, a w ciągu miesiąca została uznana za najpopularniejszą pracę aplikacji z 3,5 milionami widzów. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim, a dziewiąty tom został wydany 27 października. Firma opisuje mangę:


„Miłość jest zakazana. Kiedy skończysz 16 lat, rząd przydzieli twojego partnera małżeńskiego ”. Ta dystopijna manga o nastoletniej miłości i buncie to seksowny, zabawny i dramatyczny nowy hit!

Yukari jest nudny. Nie wyróżnia się nawet na tyle, by go dręczyć - jest po prostu dzieckiem z ogólnie niższej klasy średniej. Jest zakochany w Misaki, najpopularniejszej dziewczynie w szkole. Jest tylko jeden problem: ma 15 lat, rok do przyjęcia swojego partnera małżeńskiego wyznaczonego przez rząd. Normalnie nie miałby odwagi przeciwstawić się prawu, ale jego chorowita koleżanka z klasy, Ririna, nadal wierzy w miłość i nie przestaje prowokować go do wyznania swoich uczuć!


Dziesiąty i jedenasty anglojęzyczne tomy mangi, wyszły odpowiednio 26 stycznia i 29 czerwca.


Manga zainspirowała anime, którego premiera odbyła się w Japonii w lipcu 2017 roku. Seiki Takuno (Yamada-kun and the Seven Witches, Poco's Udon World, Sekkō Boys) ponownie współpracowała z LIDEN FILMS jako reżyser anime. Sentai Filmworks transmitowało telewizyjne anime w Stanach Zjednoczonych na kanale Anime Strike Amazon Prime Video, ale także transmitowało tytuł do cyfrowych sklepów w „niektórych innych krajach”.


Manga zainspirowała również oryginalne DVD z anime (OAD), które zostało wydane w listopadzie 2018 roku i zostało dołączone do ósmego tomu mangi.


W Japonii w październiku 2017 r. została otwarta osobna adaptacja filmowa Live-Action. W przeciwieństwie do mangi, która koncentruje się na trójkącie miłosnym złożonym z jednego chłopca i dwóch dziewczyn, film ma oryginalne postacie, z trójkątem miłosnym złożonym z jednej dziewczyny i dwóch chłopców

5. Styczniowy numer magazynu Square Enix - Shonen Gangan ogłosił 11 grudnia, że Ayano Natsume uruchomiła nową mangę zatytułowaną Koi wa Dōjinshi yori Kinari (Love Is Stranger Than Dōjinshi) na stronie internetowej Square Enix - Gangan Online 15 grudnia.


Historia skupia się na studentce Emi, która prowadzi niepozorne życie otaku. Rozmawia za to z jednym z jej obserwatorów w mediach społecznościowych i postanawiają spotkać się osobiście. Kiedy spotykają się po raz pierwszy w prawdziwym życiu, Emi jest zaskoczona, gdy dowiaduje się, że ta osoba to bardzo przystojny facet

6. Manga My Sweet Girl (Kimi wa Kawaii Onna no Ko) zakończy się za 2 rozdziały.


12. tom mangi ogłosił 13 listopada, że manga skończy się 13. tomem w kwietniu 2021 r.


Kodansha Comics wypuścił mangę w języku angielskim w lutym 2019 r. Firma opisuje mangę:


„Miłość nie jest dla mnie”. Tak powtarzała sobie Tsugumi Koeda, licealistka z pierwszego roku. Jej małe, płaskie ciało sprawiło, że Koeda nabrała poważnego kompleksu, uniemożliwiając jej wyobrażenie sobie zakochania. To znaczy, aż pewnego dnia, kiedy Masamune Sena, chłopiec z wyższej klasy, przypadkowo widzi jej szczupłe, chłopięce ciało… Od tamtej pory, gdy Tsugumi jest z naturalnym i szczerym Masamune, uczuciami, które powstrzymuje, uczucia, że chce być „dziewczyną”, jak wszyscy inni, zaczynają rosnąć coraz bardziej… To jest czysta i powolna historia miłosna poświęcona wszystkim dziewczynom, które czują się niezręcznie, jeśli chodzi o miłość!


Rumi Ichinohe uruchomiła mangę w magazynie Kodanshy - Bessatsu Friend w 2015 roku. Kodansha Comics opublikował 11. tom w języku angielskim 3 listopada

7. Kadokawa ogłosił 15 grudnia, że 20 kwietnia wyda nowy magazyn o nazwie Aokishi (Blue Knight). Wydawcy z magazynów Asuka, Harta i Dengeki Maoh stworzyli magazyn. Magazyn stara się nie być związany jednym gatunkiem i chce zagłębić się w akcję, komedię romantyczną, fikcję historyczną, komedię czteropanelową i inne gatunki.


Niektóre mangi z Enterbrain's Harta zostaną przeniesione do magazynu po premierze, w tym Opowieść Panny Młodej Kaoru Mori (wydana w Polsce Emma w latach 2013-15 (oryginalnie 2001-08), 2 tomy nowelki w 2005 roku, 2 sezony anime wiosną 2005 roku i wiosną 2007 roku, odcinek specjalny w kwietniu 2007 roku), Go with the Clouds Aki Irie, North by Northwest Aki Irie, Benitsubaki Hirony Takahashi i Yagi to Hitsuji no Ōkan Tetsuyi Nakamury. Ryō Yasohachi (Immortal Hounds) również narysuje mangę dla magazynu

8. Shueisha poinformował 16 grudnia, że manga Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego ma w obiegu 15 milionów kopii, w tym kopie cyfrowe. Manga osiągnęła 10 milionów egzemplarzy do października, ale teraz osiągnęła 15 milionów po kilku nowych nakładach.


Aby uczcić ten kamień milowy, Shueisha zaprezentowała okładkę 14. tomu mangi, który zostanie wydany 4 stycznia.

Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie, w którym demony żywią się niczego niepodejrzewającymi ludźmi, fragmenty legendarnego i przerażającego demona Ryoma Sukuny zostały zagubione i porozrzucane. Gdyby jakikolwiek demon pochłonął części ciała Sukuny, uzyskana przez niego moc może zniszczyć świat, jaki znamy. Na szczęście istnieje tajemnicza szkoła Czarowników Jujutsu, którzy istnieją po to, by chronić niepewne istnienie żywych przed nadprzyrodzonymi!


Yuji Itadori jest licealistą, który spędza całe dnie odwiedzając swojego przykutego do łóżka dziadka. Chociaż wygląda jak przeciętny nastolatek, warto zobaczyć jego ogromną siłę fizyczną! Każdy klub sportowy chce, żeby dołączył do niego, ale Itadori wolałby spędzać czas z wyrzutkami szkolnymi w Klubie Okultystycznym. Pewnego dnia klubowi udaje się dostać w swoje ręce zapieczętowany przeklęty przedmiot, ale nie wiedzą, jakie przerażenie wywołają, gdy złamią pieczęć ...


Gege Akutami opublikował mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 roku. 4 stycznia Shueisha opublikuje 14. tom mangi. Viz Media opublikowało pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim jednocześnie z Japonią w ramach swojej inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jumpa w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej. Shueisha publikuje również mangę na swojej stronie internetowej MANGA Plus.


Manga zainspirowała telewizyjne anime od studia MAPPA, które miało swoją premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

9. Twórca mangi Daiji Kazumine zmarł 27 listopada o 20:04. z powodu krwotoku mózgowego i płatowego zapalenia płuc. Miał 84 lata. Jego rodzina zorganizowała prywatny pogrzeb.


Kazumine urodził się w Tokio w 1935 roku i był uczniem znanego ilustratora książek z obrazkami Tomohiko Oki. Kazumine zadebiutował jako artysta mangi w 1956 roku opowieścią Karakuri Yashiki no Himitsu. Jest szczególnie znany wśród fanów tokusatsu ze swoich adaptacji mangi z serii Ultra, w tym z pierwszego programu Ultraman, Ultraseven, Ultraman Leo i Ultraman 80. Narysował adaptacje innych klasycznych programów tokusatsu, w tym Spectreman, Super Giant, National Kid, i wiele innych. Rysował także mangę na podstawie filmów Godzilla. Był członkiem Japan Cartoonists Association

10. Oficjalne japońskie konto na Twitterze amerykańskiego wydawcy komiksów DC Comics ogłosiło 17 grudnia, że rozpoczyna współpracę z magazynem Kodanshy - Morning. Pierwszą częścią współpracy będzie premiera dwóch mang w Morning.

Pierwsza manga, Batman Justice Buster, zostanie wydana w połączonym czwartym i piątym numerze magazynu z 2021 r. 24 grudnia. Duet twórców mangi Eiichi Shimizu i Tomohiro Shimoguchi (Ultraman, Linebarrels of Iron) są odpowiedzialni za mangę. Morning wcześniej ogłosił, że 24 grudnia duet wypuści nową mangę w magazynie.

Druga manga, Wanope Joker (Joker: The One-Man Operation), ukaże się 7 stycznia w szóstym numerze magazynu. Pisarz mangi Space Battleship Tiramisu, Satoshi Miyakawa, pisze mangę, a Keisuke Gotō rysuje. Manga zostanie również opublikowana na stronie internetowej Kodanshy - Comic Days.


Masato Hisa (Nobunagun (6 tomów mangi w latach 2011-15, anime zimą 2014 roku), Area 51) uruchomił adaptację mangową anime Batman Ninja w Monthly Hero's w czerwcu 2018 r. i zakończył ją we wrześniu 2019 r. Manga zdobyła w sierpniu nagrodę Seiun Award

11. KINGDOM: a) Oficjalne konto na Twitterze mangi Kingdom Yasuhisy Hary ogłosiło 11 grudnia, że seria otrzyma grę mobilną zatytułowaną Kingdom Dash !!. Gra jest obecnie w fazie rozwoju i ma zostać wydana wiosną 2021 roku.


Trzeci sezon anime opartego na mandze, miał swoją premierę w NHK General 5 kwietnia. Funimation transmituje anime podczas jego emisji w Japonii. Komitet produkcyjny anime ogłosił 26 kwietnia, że opóźnia emisję odcinka 5 i późniejszych odcinków trzeciego sezonu. Komisja wyjaśniła, że produkcja posuwała się naprzód w odpowiednim czasie, ale ogłoszenie stanu wyjątkowego rządu japońskiego przeciwko pandemii koronawirusa (COVID-19) znacznie wpłynęło na harmonogram produkcji. Anime zostało później przełożone na kwiecień 2021 roku

b) Zespół mangi Kingdom ogłosił 18 grudnia, że 60-ty tom serii, który został wydany 18 grudnia, jest pierwszym, który ma pierwsze wydanie w nakładzie 1 miliona egzemplarzy. Dodatkowo, tomy tej serii mają obecnie w obiegu łącznie ponad 70 milionów egzemplarzy.


Historyczna manga Hary rozpoczyna się od niewolnika Xina i jego marzenia o zostaniu wielkim generałem stanu Qin. Xin pomaga Yingowi Zhengowi, młodemu królowi Qin, który podziela pragnienie zjednoczenia Chin, dojście do władzy w państwie. Xin robi wszystko, co w jego mocy, aby zostać przełożonym dowódcy armii zdolnej do pokonania Siedmiu Walczących Państw.


Rekordowa manga zapoczątkowana w magazynie Shueishy Weekly Young Jump w 2006 roku. Shueisha opublikował 57. tom mangi w Japonii 19 marca. Hara powiedział, że rozważa napisanie do 100 tomów. Anime miało premierę w 2012 roku, a drugi sezon miała premierę w 2013 roku. Funimation transmitowało serial w Ameryce Północnej i wydało oba anime na DVD w 2016 roku.


Trzeci sezon anime na podstawie mangi Yasuhisy Hary miał swoją premierę 5 kwietnia. Funimation transmituje strumieniowo anime podczas jego emisji w Japonii. Komitet produkcyjny anime ogłosił 26 kwietnia tego roku, że opóźnia emisję odcinka 5 i późniejszych odcinków trzeciego sezonu. Komisja wyjaśniła, że produkcja posuwała się naprzód w odpowiednim czasie, ale ogłoszenie stanu wyjątkowego rządu japońskiego przeciwko pandemii koronawirusa (COVID-19) znacznie wpłynęło na harmonogram produkcji. Anime zostało później przełożone na powrót wiosną 2021 roku.


Manga zainspirowała film Live-Action Shinsuke Satō, który został otwarty w Japonii w kwietniu 2019 roku. Funimation rozpoczął wyświetlanie filmu w kinach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w sierpniu 2019 roku

12. Manga Nicola Traveling Around the Demons' World (Nicola no Oyururi Makai Kikō) zakończy się 15 lutego.


Firma Seven Seas Entertainment wydała licencję na mangę i opisuje historię:


Nicola nigdy tak naprawdę nie czuła, że pasuje do innych ludzi… więc zamiast tego przyszła do świata demonów! Wraz ze swoim przyjacielem demonem, Simonem, Nicola podróżuje daleko i daleko, spotykając po drodze wiele potworów. Z Nicolą każdy dzień w drodze to nowa przygoda!


Asaya Miyanaga wypuściła mangę w Harta w marcu 2017 r. Kadokawa wydał trzeci tom mangi 14 stycznia, a Seven Seas Entertainment opublikował trzeci tom w języku angielskim 27 października

13. Tetsuya Imai opublikował nowy rozdział mangi Alice & Zouroku 10 grudnia. Jest to pierwszy nowy rozdział mangi od ośmiu miesięcy (39. rozdział wydany w odcinkach 30 kwietnia).


Seven Seas Entertainment publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Sana posiada niewiarygodną moc: potrafi zamienić wyobraźnię w rzeczywistość! Ale jako młoda dziewczyna, która dopiero co uciekła ze złowrogiego „Laboratorium”, nigdy wcześniej nie doświadczyła „zewnętrznego świata”. Ledwo wie, jak używać swoich mocy! Ale właśnie wtedy, gdy ma się poddać, Sana spotyka Zoroku, upartego starego Japończyka. Uważa, że ​​ludzie zawsze powinni „postępować właściwie” - z psionicznymi mocami lub bez! Przeznaczenie Sany wkrótce się zmieni w wielkim stylu ...


Imai wypuścił mangę w grudniowym wydaniu magazynu Tokumy Shoten - Monthly Comic Ryū, a Tokuma Shoten opublikował dziewiąty tom mangi w grudniu 2019 roku. Seven Seas Entertainment opublikowało siódmy tom 20 października. Manga zdobyła nagrodę New Face Award na 17th Japan Media Arts Festival Awards w 2013 roku.


Manga zainspirowała telewizyjną adaptację anime, która miała swoją premierę w kwietniu 2017 roku. Crunchyroll transmitował anime w trakcie jego emisji, a Funimation transmitował angielski dub dla anime. Funimation wydało anime na Blu-ray i DVD w lipcu 2018 roku

14. Drugi numer magazynu Shueishy - Grand Jump z 2021 r. ujawnił 16 grudnia, że manga Kazukiego Funatsu (Dogeza de Tanondemita (anime emitowane od 14 października) - Sundome!! Milky Way Another End zakończy się w styczniowym numerze magazynu Grand Jump Mucha 22 grudnia. Ostatni rozdział będzie miał kolorową stronę początkową.


Manga jest oficjalnym alternatywnym zakończeniem mangi Funatsu - Sundome !! Milky Way. Funatsu uruchomił mangę w Grand Jump Mucha 26 lutego.


Manga Sundome!! Milky Way pojawiła się w magazynie Shueishy - Grand Jump w czerwcu 2016 r., a zakończyła się w listopadzie 2019 r. Shueisha opublikowała dziewiąty i ostatni tom mangi 19 lutego.


Oryginalna historia mangi dotyczy kosmitki pochodzącej z gwiazdy cierpiącej na malejący wskaźnik urodzeń. Aby mieć dziecko, przybywa na Ziemię, aby zostać zapłodnioną przez ziemianina. Jednak kiedy się zawstydza, wraca do swojej obcej postaci

15. Oficjalne konto informacyjne na Twitterze twórczyni mangi Yayoiso (ReLIFE (15 tomów mangi (w Polsce w latach 2016-20), 13-odcinkowe anime latem 2016 roku, 4 odcinki specjalne 21 marca 2018 roku) ogłosiło 12 grudnia, że manga Blue Hearts zakończy się w następnym rozdziale.


Akcja mangi rozgrywa się w elitarnej szkole średniej. Kiedy licealista Yūhi Nagi zostaje przyłapany na zdradzie na teście, zostaje wysłany do gabinetu dyrektora. Tam dowiaduje się, że wezwano czterech innych uczniów oprócz niego. Dyrektor informuje, że mają najgorsze oceny w całej szkole, a jeśli nie uda im się dostać do 200 najlepszych uczniów do egzaminu semestralnego, będą musieli powtarzać klasę. Tak zaczyna się historia czterech przegrywów i tego, kto przyjmie rolę ich nauczenia.


Yayoiso wypuściła mangę w aplikacji Comico w listopadzie 2018 roku. Futabasha opublikowała trzeci tom mangi 11 sierpnia. Czwarty tom ukaże się 12 lutego

16. Prezentacja na scenie podczas imprezy Jump Festa '21 19 grudnia ujawniła, że manga Platinum End Takeshiego Obaty i Tsugumi Ohby otrzyma telewizyjną adaptację anime, która będzie miała swoją premierę na TBS jesienią 2021 roku.


Hideya Takahashi (Strike Witches: Road to Berlin, JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind) reżyseruje anime w Signal.MD. Kōji Ōdate (No Game, No Life) projektuje postacie, a Shinichi Inotsume (PERSONA 5 the Animation, Hayate the Combat Butler, Gangsta.) zajmuje się kompozycją serialu. KUSANAGI zajmuje się grafiką, Masanori Ikeda jest reżyserem CGI, a Takatoshi Hamano jest reżyserem dźwięku w Magic Capsule.


Pony Canyon Inc. został wymieniony jako rejestrujący nazwę domeny „Anime-PlatinumEnd.com” 2 grudnia.


Takeshi Obata i Tsugumi Ohba (Death Note, Bakuman.) wypuścili mangę Platinum End w magazynie Shueishy - Jump SQ. w listopadzie 2015 r. Shueisha opublikował 13. tom w Japonii 4 września.


Viz Media publikuje mangę jednocześnie w języku angielskim od czasu jej premiery. Firma publikuje także mangę drukiem i 5 stycznia ukaże tom dwunasty. Firma opisuje tom pierwszy:


Gdy jego koledzy z klasy świętują ukończenie szkoły średniej, zmartwiony Mirai pogrąża się w ciemności. Ale jego bitwa dopiero się zaczyna, kiedy otrzymuje zbawienie z góry w postaci anioła. Teraz Mirai mierzy się z 12 innymi wybranymi ludźmi w bitwie, w której zwycięzca staje się kolejnym bogiem świata. Mirai ma anioła w swoim kącie, ale może potrzebować stać się diabłem, aby przeżyć.

Dwóch twórców serializowało Death Note od 2003 do 2006 i Bakuman. od 2008 do 2012, oba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump. Viz Media publikuje oba w Ameryce Północnej. Death Note w Polsce wyszedł nakładem Wydawnictwa J.P.F. w latach 2007-09. Bakuman wyszedł nakładem Wydawnictwa Waneko w latach 2016-19. Obie mangi zainspirowały anime i adaptacje Live-Action (Death Note wyszedł w latach 2006-07 w 37 odcinkach, 2 odcinki specjalne Death Note: Rewrite w latach 2007-08, Bakuman wyszło w 3 sezonach 25-odcinkowych od 2010 do 2013 roku, plus odcinki specjalne we wrześniu 2012 roku, styczniu, czerwcu i sierpniu 2013 roku)

17. Kodansha Comics ogłosił 17 grudnia, że rozszerzył współpracę z platformą dystrybucji komiksów i aplikacją INKR, wprowadzając do usługi następujące nowe mangi: Atak Tytanów, Kształt twojego głosu i Twoje kwietniowe kłamstwo. Kodansha Comics i INKR dodadzą także więcej tytułów do usługi w przyszłym tygodniu, w tym tytuły, które zainspirowały anime, takie jak Fire Force, Fairy Tail i The Seven Deadly Sins.


INKR uruchomiono w kwietniu po tym, jak piracka aplikacja agregująca mangę Manga Rock zakończyła swoją usługę. Po uruchomieniu INKR ogłosił współpracę z Tokyopop, FanFan, Comic Loft i Tan Comics w celu cyfrowego publikowania mangi, webtoonów i manhw

18. Oficjalne konto na Twitterze dla franczyzy CAPCOM - Mega Man (Rockman) ogłosiło 17 grudnia, że duet twórców mang, Yūshi Kawata i Yukito, narysuje dwie nowe mangi do serii na stronie Young Ace Up firmy Kadokawa. W ogłoszeniu zauważono, że obie mangi będą komediowe.


Para niedawno zakończyła 4 listopada mangę Super no Oniisan (Older Brother of the Supermarket). Duet pisarzy i artystów jest twórcami mangi Neon Genesis Evangelion: Legend of the Piko-Piko Middle School Students, która zakończyła się w sierpniu 2018 roku na 5 tomach. Dark Horse Comics wydaje mangę w języku angielskim.


Kawata pisze również mangę Hokuto no Ken: Ichigo Aji, będącą komediowym spinoffem Fist of the North Star. Manga zainspirowała anime jako część telewizyjnego programu anime DD Hokuto no Ken 2 Ichigo Aji + (DD Fist of the North Star II + Fist of the North Star: Strawberry Flavour) jesienią 2015 roku. Crunchyroll transmitował serial w trakcie jego emisji

19. Dziewiąty tom mangi Haruhisy Nakaty - Levius / est ogłosił 18 grudnia, że manga zakończy się w tomie dziesiątym. Dziesiąty tom mangi zostanie wydany wiosną 2021 roku.


Seria weszła do ostatniej objętości treści, począwszy od 54. rozdziału opublikowanego 17 października w magazynie Shueishy - Ultra Jump.


Nakata wypuścił Leviusa w magazynie Shogakukana - Monthly Ikki w styczniu 2013 roku, ale zakończył serię we wrześniu 2014 roku, kiedy magazyn przestał publikować. Następnie manga została ponownie wydana w magazynie Shueishy - Ultra Jump pod tytułem Levius / est w marcu 2015 r. Shogakukan opublikował trzy tomy Leviusa, a Shueisha opublikował ósmy tom Levius / est 17 lipca.


Viz Media wydała licencję na mangę. Firma wydała omnibus Levius we wrześniu 2019 r., a następnie rozpoczęła wydawanie Levius / est w pojedynczych tomach w listopadzie 2019 r. 15 grudnia firma wyda siódmy tom. Viz Media opisuje serię:


Gdy społeczeństwo powstaje z popiołów wojny, cybernetycznie ulepszeni wojownicy na arenie walczą o sławę i fortunę… lub giną próbując.


Manga zainspirowała serię anime 3D CG, która zadebiutowała na całym świecie w serwisie Netflix w listopadzie 2019 roku.


Nakata niedawno dostarczył również oryginalne projekty postaci dla trwającego anime P.A.Works - Fairy gone

20. Warner Bros. Japan ogłosił 18 grudnia, że produkuje adaptację anime mangi Shinyi Umemury, Ajichiki i Takumiego Fukuiego - Record of Ragnarok (Shūmatsu no Walküre), która zadebiutuje w 2021 roku. Firma ujawniła zwiastun, plakat i wizualizacje postaci , obsadę i personel do anime.


Obsada obejmuje:

Miyuki Sawashiro jako Brunhild

Tomoyo Kurosawa jako Geir

Tomokazu Seki jako Lu Bu

Hikaru Midorikawa jako Thor

Wataru Takagi jako Zeus


Masao Ookubo (Onegai My Melody Yū & Ai, Gekijōban PriPara: Mi ~ nna de Kagayake! Kirarin Star Live) reżyseruje serial w Graphinica. Kompozycją serialu zajmuje się Kazuyuki Fudeyasu (Bungo Stray Dogs Wan !, By the Grace of the Gods). Masaki Saito projektuje postacie, a Yasuharu Takanashi (Fairy Tail, Boruto: Naruto Next Generations) komponuje muzykę.


Warner Bros. Japan opisuje anime:


Kończy się 7 milionów lat ludzkiej cywilizacji…


Co 1000 lat wszyscy bogowie świata zbierają się w niebie, aby wziąć udział w „Konferencji Przetrwania Ludzkości”.

Wszyscy bogowie zgadzają się przynieść ostateczny koniec ludzkości z powodu ich głupich czynów z przeszłości, ale zanim zostanie wydany ostateczny werdykt, Brunhilda, najstarsza z 13 sióstr Walkirii, zgłasza sprzeciw i sprzeciwia się temu.


„Aby urozmaicić sprawę, dlaczego nie testujesz ludzi?”


Jej propozycja polegała na tym, aby ostatnia walka między Bogiem a Ludzkością zwana również „Ragnarokiem”, w której wszyscy bogowie ze świata i mistrzowie z całej historii ludzkości przystąpili do walki 1 na 1. Pierwsza drużyna, która wygra 7 bitew z 13, zostanie zwycięzcą.


Wydaje się prawie niemożliwe, aby ludzie wygrywali z Bogami.

Chociaż Bogowie szydzą z nich, Brunhilda czyni dalsze prowokacje;


"Czy ty stchórzysz?"

To porusza nerwy Bogów i przyjmują jej propozycję w gniewie.

Dlatego Brunhilda i jej siostry muszą wybrać 13 najsilniejszych mistrzów w historii ludzkości.


Czy ludzie prześcigną bogów i zatrzymają się do ostatecznego końca?


W końcu zaczynają się eschatologiczne bitwy między niebem a ziemią!


Manga Shūmatsu no Walküre ukazała się w magazynie Comic Zenon w listopadzie 2017 roku. Umemura pisze historię, a Ajichika rysuje sztukę. Fukui jest uznawany za kompozycję. Dziewiąty tom został wydany 19 grudnia.


Spinoff Ryo Fu Hō Sen Hishōden (The Legend of Lu Bu Fengxiang The Flying General) został wydany w Comic Zenon w październiku 2019 roku.


Umemura przedstawia również historię mangi Chiruran: Shinsengumi Chinkon-ka (Chiruran: Shinsengumi Requiem), w której Eiji Hashimoto rysuje grafikę. Duet wypuścił serię w inauguracyjnym wydaniu magazynu Comic Zenon w 2010 roku. W maju 2016 roku wydali komediową mangę spinoff zatytułowaną Chiruran Nibun no Ichi. Manga spinoffa doczekała się adaptacji anime, która miała swoją premierę w styczniu 2017 r., a Crunchyroll transmitował serial pod tytułem Chiruran 1/2

21. W 2739. numerze magazynu Nihonbungeishy - Manga Goraku ujawniono 18 grudnia, że Paru Itagaki (BEASTARS) w następnym numerze magazynu wypuści nową miniserię mangową zatytułowaną Bota Bota. Pierwszy rozdział mangi będzie miał 34 strony i będzie miał kolorową stronę początkową. Manga pojawi się również na okładce magazynu. Itagaki opublikowała 18 grudnia na Twitterze dwa zdjęcia poglądowe mangi

22. Prezentacja na scenie podczas imprezy Jump Festa '21 20 grudnia ujawniła, że ​​manga Taisho Otome Otogi Banashi (Taisho Maiden Fairytale) Sany Kirioki otrzyma telewizyjną adaptację anime, której premiera będzie miała miejsce jesienią 2021 roku. Prezentacja ujawniła plakat anime.

W anime występują Yūsuke Kobayashi jako Tamahiko Shima i Saya Aizawa (Hiromi Seki w Cinderella Girls Gekijou, Chiharu Andou w Chio-chan no Tsuugakuro) jako Yuzuki Tachibana.


Jun Hatori reżyseruje anime w Synergy SP (Cross Game, Major). Mayu Watanabe (Freezing, Freezing Vibration) projektuje postacie, a Hiroko Fukuda (Cross Game, Flying Witch) pisze i nadzoruje scenariusze serialu.


Kirioka uruchomiła mangę w magazynie Jump SQ Shueishy w 2015 r., a piąty i ostatni tom wydany w październiku 2017 r.


Akcja mangi toczy się w japońskiej erze Taisho i koncentruje się na Tamahiko Shimie, młodym człowieku, który stracił prawą rękę w wypadku, a teraz mieszka na wsi w prefekturze Chiba, aby dbać o swoje zdrowie. Pewnego dnia spotyka naiwną i oddaną Yuzuki, którą ojciec Tamahiko kupił za żonę Tamahiko. Dzięki temu spotkaniu pesymistyczna i wycofana Tamahiko zaczyna się zmieniać.


Kirioka wydała serializację kontynuacji mangi Showa Otome Otogi Banashi na stronie i w aplikacji Shueishy - Shonen Jump +, a Shueisha opublikował piąty i ostatni tom mangi 3 lipca

23. Manga Rooster Fighter od Shū Sakurataniego rozpoczęła się 18 grudnia na stronie internetowej mangi Complex, prowadzonej przez wydawcę mangi Hero's.


Manga bitewna opowiada o tym, jak ludzkość jest zagrożona przez potwory o przytłaczającej sile zwanej „Kijū”. Gdy miasta są niszczone, a ludzie wpadają w rozpacz, kogut staje, by stawić czoła zagrożeniu. To opowieść o tym, jak pojedynczy kogut ratuje ludzkość.


Pierwsze dwa rozdziały można przeczytać bezpłatnie na stronie internetowej.


Sakuratani wcześniej narysował mangę akcji science fiction T-Dragon dla magazynu Monthly Hero's

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. CHAINSAW MAN: a) Edycja przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy z 2021 roku ogłosiła 14 grudnia listę najpopularniejszych mang (z polskich Chainsaw Man i Kimetsu no Yaiba). Istnieją osobne listy dla czytelników płci męskiej i żeńskiej oraz najpopularniejsze magazyny mangowe.


W 2020 roku manga Tatsuyi Endō SPY × FAMILY znalazła się na szczycie listy czytelników płci męskiej, a manga Sayonara Mini Skirt Aoi Makino znalazła się na szczycie listy czytelniczek. W 2019 roku manga Masakazu Ishiguro (Soredemo Machi wa Mawatteiru (16 tomów mangi w latach 2005-16, anime jesienią 2010 roku)) - Heavenly Delusion znalazła się na szczycie listy czytelników płci męskiej, a manga Metamorphosis Veranda Kaori Tsurutani znalazła się na szczycie listy czytelniczek. W 2018 roku manga The Promised Neverland Kaiu Shirai i Posuki Demizu znalazła się na szczycie listy czytelników płci męskiej, a manga Marronnier Ōkoku no Shichinin no Kishi Nao Iwamoto znalazła się na szczycie listy czytelniczek

b) Prezentacja na scenie podczas imprezy Jump Festa '21 19 grudnia ujawniła, że druga część mangi Tatsukiego Fujimoto (wydana w Polsce manga Fire Punch przez Studio JG we wrześniu 2019 roku) - Chainsaw Man będzie zawierała „Gakkō-hen” (School Arc), a Denji idzie do szkoły.


Manga zakończyła swoją pierwszą część, "Kōan" (Public Safety) arc, w Weekly Shonen Jump 14 grudnia. Magazyn ogłosił również, że manga otrzyma telewizyjną adaptację anime w studiu MAPPA (Jujutsu Kaisen, Dorohedoro, Attack on Titan The Final Season).


Manga weszła w swój „ostatni etap” w listopadzie. Manga zadebiutowała w Weekly Shonen Jump w grudniu 2018 r., a Shueisha opublikuje dziewiąty tom 4 listopada. Manga została nominowana do 13. nagród Manga Taisho w zeszłym roku i zajęła 4. miejsce w rankingu przewodnika Kono Manga ga Sugoi! 2020 (This Manga Is Amazing!) najpopularniejszych mang dla czytelników. Od 1 października w Polsce mangę wydaje Waneko, a 7 grudnia ukazał się 2. tom. Manga jest nominowana do 66. nagrody Shogakukan Manga Awards, która odbędzie się 19 stycznia. Ponadto manga była na topie listy edycji Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy z 2021 roku dla czytelników płci męskiej

2. Manga Kuroshitsuji otrzyma nowy musical zatytułowany Musical Kuroshitsuji ~ Kishuku Gakkō no Himitsu ~ (Black Butler: Secrets of the Boarding School), który zostanie wystawiony w Tokio i Osace wiosną 2021 roku. Będzie to pierwszy musical sceniczny tej serii od ponad trzech lat, w którym pojawi się zupełnie nowa obsada.


Fumiya Matsuzaki (Live-Action Gundam 00) wyreżyseruje musical, a Two hats Ltd. pisze scenariusz.


Musical Kuroshitsuji - Tango on the Campania, piąta adaptacja muzyczna mangi Yany Toboso - Black Butler, wystawiana była w Japonii od grudnia 2017 do lutego 2018. Musical adaptował historię mangi „Gōka Kyakusen” (luxury liner), która pojawiła się w tomach 11-14 oryginalnej mangi Toboso. Ten sam wątek został dostosowany do filmu anime Black Butler: Book of the Atlantic (Kuroshitsuji: Book of the Atlantic).


Sono Shitsuji, Yūkō (That Butler, Friendship), pierwszy musical Black Butler, został wyemitowany w Tokio w 2009 roku. Drugi musical, Musical Kuroshitsuji- The Most Beautiful DEATH in The World- Sen no Tamashii to Ochita Shinigami (Musical Black Butler: The Most Beautiful Death in The World – A Thousand Souls and The Fallen Grim Reaper), zadebiutował w 2010 roku i miał drugi występ w Tokio w maju 2013 roku oraz w Osace w czerwcu 2013 roku. Trzeci musical odbył się w Tokio we wrześniu 2014 roku oraz w Osace w październiku 2014 r. Ten musical miał dodatkowe granie w listopadzie i grudniu 2015 r. w Osace, Miyagi, Tokio i Fukuoce, a także pierwsze zagraniczne wykonanie musicali w Szanghaju, Pekinie i Shenzhen w grudniu 2015 r. IV musical z mangi, oparty na "Circus Arc", ukazał się w Tokio w listopadzie 2016 r., a następnie w Fukuoce, Hyogo i Aichi w grudniu

3. Redaktor mangi Shihei Rin ujawnił 20 grudnia, że szósty tom mangi SPY x FAMILY Tatsuyi Endō zostanie wydany w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Kiedy tom mangi zostanie wydany 28 grudnia, będzie miał w obiegu ponad osiem milionów egzemplarzy (w tym kopie cyfrowe).


Viz Media dodał mangę do swojej aplikacji w ramach subskrypcji Shonen Jump we wrześniu 2019 roku. Firma wydaje również mangę w formie drukowanej. Viz Media opisuje mangę:


Mistrz szpiegów Twilight przygotował dla niego pracę, która pozwoli mu zdobyć zarówno żonę, jak i dziecko do misji infiltracji elitarnej szkoły prywatnej. Nie wie tylko, że wybrana przez niego żona jest zabójczynią, a dziecko, które adoptował, jest telepatą!


Endō uruchomił mangę w Japonii w ramach usługi Shonen Jump + firmy Shueisha w marcu 2019 r. Shueisha zaczęła oferować mangę w języku angielskim w ramach usługi MANGA Plus tego samego dnia. Manga zajęła pierwsze miejsce w kategorii mangi internetowej magazynu Da Vinci firmy Kadokawa i usługi przesyłania strumieniowego Niconico's Tsugi ni Kuru Manga Awards w sierpniu 2019 r. Manga zajęła drugie miejsce w rankingu komiksów 20. dorocznej listy „Książka roku” Da Vinci wcześniej w tym miesiącu. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a w momencie pisania, w grudniu ukazał się 5. tom.


Shueisha wyjaśnił, że liczba ośmiu milionów kopii obejmuje kopie cyfrowe. Manga będzie pierwszą oryginalną wersją Shonen Jump +, której pierwsze wydanie przekroczyło milion kopii. Łączna liczba serii wyniosła dwa miliony w styczniu, trzy miliony w maju, cztery miliony w lipcu i 5,5 miliona w sierpniu. W ostatnim rozdziale manga zebrała 1,2 miliona wyświetleń w Shonen Jump +

4. Połączone, trzecie i czwarte wydanie magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump z 2021 r. ujawniło 21 grudnia, że manga The Promised Neverland otrzyma kolejny nowy one-shot w połączonym, piątym i szóstym numerze magazynu, który zostanie wydany 4 stycznia. One-shot nosi tytuł „We Were Born” i opowiada historię „innego The Promised Neverland”. Rozdział upamiętnia początek drugiego sezonu anime. One-shot będzie miał 32 strony, w tym stronę kolorową.


Magazyn niedawno opublikował dwa jednorazowe rozdziały o Siostrze Krone i Isabelli w pierwszym i drugim numerze 2021 r., odpowiednio, 7 i 14 grudnia.


Kaiu Shirai i Posuka Demizu wypuścili mangę The Promised Neverland w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w sierpniu 2016 r., a zakończyli ją 15 czerwca. Viz Media publikuje mangę w formie cyfrowej i drukowanej w Ameryce Północnej. MANGA Plus publikuje również cyfrowo mangę w języku angielskim. W Polsce mangę wydaje Waneko, a jej zakończenie poznamy w marcu 2021 roku.


Dodatkowy rozdział „Rozdział 181.1” zatytułowany „Special Side Story: The First Shot” zadebiutował w 44. numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 5 października, a Viz Media i MANGA Plus opublikowały ten rozdział w języku angielskim. Osobny nowy, jednorazowy rozdział mangi zadebiutuje na wystawie w Tokio tej zimy i obecnie nie jest jasne, czy rozdział opublikowany w przyszłym tygodniu będzie tym samym rozdziałem.


Adaptacja anime miała swoją premierę w styczniu 2019 roku. Aniplex of America transmitował anime na Crunchyrollu, Hulu, Funimation i HIDIVE w trakcie jego emisji. Toonami rozpoczęło nadawanie anime w kwietniu 2019 r. Drugi sezon anime miał mieć premierę w październiku, ale jest opóźniony do stycznia 2021 r. z powodu wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na produkcję. Drugi sezon będzie miał premierę 7 stycznia.


Film Live-Action zostanie otwarty 18 grudnia. Amazon opracowuje osobną, anglojęzyczną adaptację mangi Live-Action.


Seria obejmuje również cztery nowelki, a pierwsza z nich 18 grudnia (planowo) wyszła w Polsce od Waneko

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com