PRZEDŚWIĄTECZNY CHAOS - FILM I SERIALE - ZACHÓD

FILM

1. Koniec roku to czas wszelkiej maści podsumowań. Jednym z nich jest publikacja "The Black List". Jest to lista najciekawszych scenariuszy krążących po Hollywood, które jeszcze nie zostały przerobione na filmy. Ranking został sporządzony na podstawie głosów i opinii przedstawicieli branży filmowej na co dzień mających do czynienia z nowymi tekstami.


Oto pierwsza dziesiątka:


"HEADHUNTER" scen. Sophie Dawson


Historia kanibala, który świetnie sobie radzi we współczesnym świecie. Swoje ofiary wybiera patrząc na ich popularność na Instagramie. Jego uporządkowane życie wywraca do góry nogami pojawienie się mężczyzny, który chce zostać zjedzonym.


"CHANG CAN DUNK" scen. Jingyi Shao


Historia młodego Amerykanina azjatyckiego pochodzenia, który jest wielkim fanem koszykówki. Ma proste marzenia: grać w kosza i poderwać dziewczynę. Tymczasem czeka go lekcja życia, dzięki której dowie się więcej o sobie, swoich najlepszych przyjaciołach i rodzinie.


Projekt ma sfinansować Disney+.


"NEITHER CONFIRM NOR DENY" scen. Dave Collard


Podstawę scenariusza stanowi książka Davida Sharpa "The CIA's Greatest Covert Operation". Opowiada ona o kulisach tajnych akcji CIA mających na celu wydobycie radzieckiego okrętu podwodnego K-129, który zatonął w 1968 roku.


Projekt ma już producentów: New Sparta Films oraz Scott Free.


"IF YOU WERE THE LAST" scen. Angela Bourassa


Dwójka astronautów sądzi, że na zawsze zagubili się w kosmosie. Zakochują się w sobie i zaakceptowali, że już nigdy nie zobaczą Ziemi. Problem w tym, że niespodziewanie powracają na rodzimą planetę.


Projekt ma już producentów: Depth of Field.


"TWO FACED" scen. Cat Wilkins


Uczennica ostatniej klasy liceum chce doprowadzić do zwolnienia dyrektora, kiedy była świadkiem jego rasistowskiego zachowania. Ten jednak nie zamierza poddać się bez walki.


Projekt sfinansuje studio Bron.


"BRING ME BACK" scen. Crosby Selander


Bohaterką jest kobieta uczestnicząca w podróży międzygwiezdnej. Kiedy przebywa w śnie krogenicznym zakochuje się. Teraz próbuje odgadnąć, czy jest to inny pasażer tej samej podróży, czy po prostu fragment jej uśpionego umysłu.


Projekt ma powstać dla studia Legendary.


"BUBBLE & SQUEAK" scen. Evan Twohy


Para nowożeńców w podróży poślubnej w fikcyjnym kraju. Niestety im więcej czasu przebywają ze sobą, tym bardziej pragną wybrać się w podróż w pojedynkę.


Projekt ma już producentów: Chris Storer, Universal Remote.


"EMERGENCY" scen. KD Davila


Grupa afroamerykańskich i latynoskich studentów chce się dobrze zabawić. Niestety nieoczekiwany obrót wydarzeń sprawia, że powinni zadzwonić na numer alarmowy. Muszą zważyć wszystkie "za" i "przeciw" sięgnięcia po telefon i wybrania tego numeru.


Projekt ma powstać dla Amazon Studios.


"FOREVER HOLD YOUR PEACE" scen. Emma Dudley


24-letania cicha i nieśmiała Hazel nie potrafi zaakceptować swojej orientacji seksualnej od czasu, kiedy jej ojciec nakrył ją na całowaniu innej dziewczyny w czasie piżamówki i dostał ataku wściekłości. Teraz Hazel wraca do domu na ślub ojca. Po drodze upija się i daje się uwieść starszej, atrakcyjnej stewardessie. Hazel jest w siódmym niebie, że w końcu zdołała pokonać swoje opory i się zabawiła. Niestety jej nastrój zmienia się, kiedy odkrywa, że stewardessa jest narzeczoną ojca.


Projekt ma już producentów: Lord Miller


"VIDEO NASTY" scen. Chris Thomas Devlin


Trójka nastolatków wypożycza przeklętą kasetę wideo i zostaje wciągnięta do świata typowego slashera z lat 80., gdzie mogą zostać uwięzieni na wieczność.


Projekt powstanie dla studia Lionsgate.


Pełna lista

2. Będące w planach od wielu lat widowisko Dungeons & Dragons w końcu zaczyna nabierać kształtów. Znamy bowiem pierwszą jego gwiazdę. To Chris Pine, którego wkrótce zobaczymy w filmie Wonder Woman 1984.


Szczegóły widowiska nie są na razie znane. Wiemy jedynie, że za kamerą Dungeons & Dragons staną Jonathan Goldstein i John Francis Daley, scenarzyści Spider-Mana: Homecoming i reżyserzy Wieczoru gier.


Dungeons & Dragons to gra RPG licząca już 45 lat. Na początku lat 80. cieszyła się niezwykłą popularnością i wywołała niepokój w konserwatywnych środowiskach amerykańskich stając się (obok muzyki heavy-metalowej) przyczyną tzw. satanistyczne paniki, jaka ogarnęła Stany Zjednoczone. W 2014 roku debiutowała piąta edycja, która sprawiła, że gra cieszy się obecnie największą w swojej historii popularnością. Dowodem na to może być chociażby serial animowany The Legend of Vox Machina. Projekt powstanie na bazie niezwykle popularnego cyklu "Critical Role". Na jego realizację na Kickstarterze zebrano prawie 11,4 mln dolarów, co jest piątą największą sumą zebraną na tym portalu.


Kinowe widowisko było w planach już od dawna, ale sądowa batalia związana z prawami do filmu (których podstawą był obraz z 2000 roku Lochy i smoki) sprawiła, że długo nic z tą marką w kinie nie można było zrobić. W 2015 roku po zakończonym procesie Warner Bros. zaczęło wstępne przygotowania do realizacji widowiska. W pewnym momencie związał się z nim Ansel Elgort. Ostatecznie jednak Hasbro (właściciel marki "D&D") wybrało współpracę z Paramount Pictures

3. Quintessa Swindell (Trinkets) dołączyła do obsady komiksowego widowiska Black Adam. Gwiazdą produkcji jest Dwayne Johnson.


Swindell wcieli się w członkinię Justice Society of America o imieniu Cyclone. W życiu prywatnym jest Maxine Hunkel, niezwykle inteligentną i rezolutną młodą dziewczyną, wnuczką Abigail Hunkel, pierwszej bohaterki kryjącej się pod kostiumem Red Tornado. Moce Cyclone związane są z manipulacjami fal dźwiękowych i ruchami powietrza.


Black Adam jest spin-offem widowiska Shazam!. Tytułowy bohater to jeden z największych przeciwników Shazama. Początkowo był jego jednoznacznie złym przodkiem ze starożytnego Egiptu. Z czasem postać zaczęła być prezentowana jako antybohater, który próbuje oczyścić swoje imię.


Zdjęcia mają rozpocząć się wiosną

4. Jeśli wierzyć pojawiającym się ostatnio w sieci doniesieniom na temat obsady trzeciego Spider-Mana w reżyserii Jona Wattsa, Sony postępuje zgodnie z powiedzeniem "od przybytku głowa nie boli". Właśnie pojawiły się nowe plotki na temat tego, kto jeszcze ze starych znajomych powróci.


Otóż portal The Illuminerdi twierdzi, że rozmowy w sprawie udziału w Spider-Manie 3 prowadzone są z Willemem Dafoe (na zdjęciu) i Thomasem Hadenem Churchem. Dafoe pojawił się w pierwszym Spider-Manie Sama Raimiego jako Norman Osborn (Zielony Goblin). Church zagrał z kolei w trzecim Spider-Manie Raimiego Flinta Marko (Sandman).


Oficjalnie szczegóły fabuły nie są znane. W świetle ostatnich doniesień można jednak spodziewać się, że Sony w widowisku Wattsa chce powtórzyć to, co udało się w animacji Spider-Man Uniwersum, czyli stworzenie multiwersum z wszystkich produkcji o Człowieku-Pająku

5. PODCAST FILMWEBU: IGOR BREJDYGANT O TAJNIKACH PRACY SCENARZYSTY.


Igor Brejdygant (ur. w 1971 w Poznaniu) to scenarzysta, pisarz, reżyser, producent reklam, fotograf, aktor. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Na kanwie jego powieści powstają scenariusze interesujących filmów i seriali: Palimpsestu (reż. Konrad Niewolski), Prostej historii o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik), Paradoksu, Zbrodni, Belle Epoque. Pracował jako szef zespołu tworzącego scenariusz pierwszego polskiego serialu, który znalazł się na platformie Netflix – Ultraviolet od Sony Pictures Television. Na podstawie jego powieści Szadź powstał serial TVN Discovery pod tym samym tytułem. Brejdygant jest też współautorem scenariusza serialu. W lipcu 2020 Sony Pictures Television rozpoczęło zdjęcia do serialu kryminalnego będącego ekranizacją obu powieści autorstwa Brejdyganta – Rysy oraz Układu. Sam autor jest scenarzystą wiodącym produkcji

6. BOX OFFICE: a) (Światowy Box Office z 15 grudnia): Chiny mają kolejny hit, który pokonał w zagranicznym zestawieniu box office'u konkurencję. To komedia o bogatym młodzieńcu, który traci pamięć i zostaje pracownikiem w łaźni. "沐浴之王" (Bath Buddy) zarobił na dzień dobry 28,1 mln dolarów. Filmowi nie przeszkodziły nawet oskarżenia o to, że jest to zrzyna z koreańskiego komiksu wydawnictwa Moonwatcher.


Drugą pozycję okupuje największa chyba historia 2020 roku, czyli animacja Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen (Demon Slayer The Movie: Mugen Train). Obraz zarobił w weekend ponad 11 milionów dolarów (nie znamy niestety dokładnych danych). Z tego większość pochodzi z Japonii (10,2 mln dolarów). U siebie w kraju obraz stał się dopiero drugim filmem w historii, którego łączne wpływy przekroczyły 30 miliardów jenów. Łącznie na koncie Demon Slayer jest już prawie 310 milionów dolarów, co czyni go trzecim najbardziej kasowym tytułem roku poza granicami USA. W miniony weekend wyprzedził "Tenet" (303,5 mln dolarów).


Z miejsca pierwszego przed tygodniem na trzecie w tym tygodniu spadł romans Ru Guo Sheng Yin Bu Ji De (The End od Endless Love). Weekendowy wynik obrazu to 11 milionów dolarów. Łącznie na koncie ma zaś ponad 44 mln dolarów.


Dwie lokaty niżej są też Krudowie 2: Nowa era. Animacja zarobiła na świecie 8,4 mln dolarów. Z tego większość pochodzi z Chin. Obraz dobrze poradził sobie w Meksyku, gdzie zadebiutował na pierwszym miejscu z wynikiem 927 tys. dolarów. Jest to najlepsze osiągnięcie w tamtejszych kinach od czasu ich ponownego otwarcia. Zagraniczne wpływy animacji wynoszą obecnie 52,1 mln dolarów. Globalnie ma zaś na koncie 76,3 mln dolarów.


Na piątym miejscu znalazła się nowość z japońskich kin "新解釈 三國志" (New Interpretation Records of the Three Kingdoms). W trzy dni obraz zarobił 7,2 mln dolarów. W sam japoński weekend 5,7 mln, co jest trzecim najlepszym otwarciem 2020 roku. Co ciekawe, numerem dwa jest Kyō kara Ore wa!!. Oba wyreżyserował Yûichi Fukuda. Film przejdzie też do historii jako ten obraz, który w piątek zepchnął z pierwszego miejsca dziennego box office'u Demon Slayer, które animacja utrzymywała nieprzerwanie przez ponad 50 dni.


Na szóstym miejscu też znajduje się japońska animacja, ale stało się tak za sprawą Chin. Eiga Doraemon: Nobita no Shin Kyoryū (Doraemon: Nobita's New Dinosaur) zadebiutował w Państwie Środka i zgarnął tam 4,1 mln dolarów. Obraz był w sierpniu hitem w Japonii, gdzie zarobił ponad 30 milionów dolarów.


Ostatnim tytułem w naszym zestawieniu jest kryminał Chu bao (Caught in Time). Obraz zarobił w weekend 2,3 mln dolarów. Dzięki temu jego łączne wpływy przekroczyły granicę 80 milionów dolarów

b) (Światowy Box Office z 21 grudnia): Zła passa zachodnich produkcji na rynkach azjatyckich trwa. Po falstarcie w chińskich kinach Monster Hunter teraz dużo poniżej oczekiwań sprzedaje się Wonder Woman 1984. Według szacunków studia widowisko w ciągu pięciu dni zarobiło 38,5 mln dolarów. A to oznacza, że w sam weekend zagarnęło ok. 35,5 mln dolarów.


Oczekiwania wobec filmu były dużo większe. Przed premierą spodziewano się, że po pięciu dniach wpływy wyniosą nawet 60 milionów dolarów. Dlaczego więc ostatecznie otwarcie jest tak radykalnie niższe? Wszystko przez dwa największe obecnie rynki świata: Chiny i Japonię. W Chinach Wonder Woman 1984 zajęła drugie miejsce zarabiając jedynie 18,3 mln dolarów w weekend (18,7 mln łącznie). Jeszcze gorzej wypadło widowisko w Japonii, gdzie otwarcie było o połowę gorsze od części pierwszej i wyniosło 1,7 mln dolarów. Dało to dopiero piąte miejsce w lokalnym zestawieniu.


Nie wszystkie kraje azjatyckie przyjęły film równie chłodno. Na Tajwanie zarobił 3,6 mln dolarów, w Tajlandii 2 miliony dolarów, a w Singapurze 1,3 mln dolarów.


Dobre wiadomości dla Warner Bros. docierają na szczęście z Ameryki Łacińskiej. Tam Wonder Woman 1984 sprzedawała się dobrze (jak na czasy pandemii oczywiście) i wszędzie zajęła pierwsze miejsca. Najważniejszymi rynkami w tamtym regionie były Brazylia (1,7 mln dolarów) i Meksyk (1,6 mln dolarów). Z kolei w Europie najlepsze wyniki zanotowano w Wielkiej Brytanii i Irlandii (1,2 mln dolarów) oraz Hiszpanii (1,1 mln dolarów)


Niewiele brakowało, a ekranizacja komiksu w ogóle nie zajęłaby pierwszego miejsca w naszym zestawieniu. Mocno po piętach deptał bowiem superprodukcji z Hollywood chiński film katastroficzny Jin Ji Jiu Yuan (The Rescue). Obraz u siebie w kraju nie miał najmniejszych problemów z uzyskaniem prawie dwukrotnie lepszego od Wonder Woman 1984 wyniku. Jego weekendowe wpływy szacujemy na 33,8 mln dolarów. Łącznie na koncie ma zaś 36 milionów.


Podium kompletuje numer jeden sprzed tygodnia Mu Yu Zhi Wang (Bath Buddy). Komedia szybko straciła widzów i podczas drugiego weekendu w kinach zarobiła już tylko 9,7 mln dolarów. Łącznie na koncie ma 52,4 mln dolarów.


Po fantastycznych paru miesiącach Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen (Demon Slayer The Movie: Mugen Train) wyraźnie zaczyna wytracać tempo. W miniony weekend z trudem odparło u siebie w kraju atak konkurencji, ale utrzymało się jeszcze na pierwszym miejscu. Weekendowe wpływy szacujemy na ok. 4,9 mln dolarów, z czego 4,6 mln pochodzi z Japonii.


Tym, który był o włos od pokonania jednego z największych hitów w historii Japonii, było podczas swojego drugiego weekendu w kinach Shinkaishaku Sangokushi (New Interpretation Records of the Three Kingdoms). Obraz zarobił bowiem w weekend 4,4 mln dolarów. W sobotę i niedzielę był gorszy od Demon Slayer zaledwie o 12 milionów jenów. Łącznie na koncie produkcji jest na razie 15 milionów dolarów.


I pozostajemy w Japonii. Szóste miejsce w naszym zestawieniu zajęła nowość Yakusoku no Neverland (The Promised Neverland). Aktorska ekranizacja popularnej mangi w ciągu pierwszy trzech dni wyświetlania w Japonii zarobiła 3,5 mln dolarów. Jest to otwarcie lepsze od przewidywań.


Na siódmy miejscu znalazła się animacja Krudowie 2: Nowa era z wynikiem 3,2 mln dolarów. Prawie całość tej kwoty DreamWorks Animation zawdzięcza Chińczykom (2,6 mln dolarów). Łączne wpływy filmu zbliżają się powoli granicy 60 milionów dolarów, a globalnie przekroczyły 80 milionów.


Ostatnim tytułem w naszym zestawieniu jest chiński romans Ru Guo Sheng Yin Bu Ji De (The End od Endless Love), co oznacza spadek o kolejnych pięć lokat. Obraz zarobił w weekend 2,3 mln dolarów. Łącznie na koncie ma 50 milionów dolarów

7. Harvey Keitel (Irlandczyk) będzie jedną z gwiazd dramatu Unto the Son. Za kamerą stanie Corey Asraf (Będziesz męczennikiem).


Fabuła inspirowana jest doświadczeniami reżysera. Będzie to historia młodego mężczyzny próbującego odnaleźć się w świecie po tym, jak jego ojciec gangster znika w niewyjaśnionych okolicznościach.


W obsadzie są również: Abbie Cornish (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri), Peter Facinelli (Lista priorytetów), Adam Karst (Grób), Tom Arnold (Ratujmy Florę) i Danny A. Abeckaser (Miasto mafii).


Zdjęcia rozpoczną się w lutym

8. Adrien Brody (Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun) dołączył do obsady niezatytułowanego kryminału typu odkryj, kto zabił. Wcześniej angaż otrzymali: Saoirse Ronan, Sam Rockwell i David Oyelowo.


Akcja filmu rozgrywać się będzie w Londynie lat 50. ubiegłego wieku. Zdesperowany hollywoodzki producent zamierza doprowadzić do realizacji filmu na podstawie znanej sztuki wystawianej na West Endzie. Kiedy jednak członkowie ekipy zostają zamordowani, zmęczony życiem detektyw (Rockwell) i nadgorliwa świeżo upieczona policjantka (Ronan) znajdą się w samym centrum zagadki kryminalnej, szukając zabójcy w kolorowym tłumie teatralnego świata.


Brody wcieli się w postać Leo Köpernicka, któremu zakazano pracy w Hollywood przez współpracę z partią komunistyczną

9. Po czterech miesiącach Robert Eggers zakończył zdjęcia do nowego filmu. The Northman ma być osadzonym w realiach średniowiecznej Islandii kinem zemsty. Materiał powstawał w Irlandii.


Szczegóły projektu trzymane są w tajemnicy, wiadomo jednak, że twórcy Lighthouse udało się zebrać imponującą obsadę. W filmie zobaczymy m.in. Nicole Kidman, Alexandra Skarsgårda, Claesa Banga, Kate Dickie, Ethana Hawke'a i Björk, a także Anyę Taylor-Joy i Willema Dafoe, którzy z Eggersem spotkali się już na planie jego wcześniejszych produkcji.


Data premiery nie jest jeszcze znana. Prawa do dystrybucji dzielą między sobą Focus Features (w Stanach Zjednoczonych) i Universal Pictures

10. Festiwal Filmowy Sundance opublikował właśnie program zbliżającej się edycji. Ze względu na pandemię koronawirusa impreza, która rozpocznie się 28 stycznia i potrwa do 3 lutego, częściowo odbędzie się zdalnie.


Szczególnie interesująca jest selekcja w kategorii najlepszy dramat zagraniczny. Wśród 10 nominowanych w niej tytułów znalazł się polski akcent: Prime Time – debiut Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią i Magdaleną Popławską w rolach głównych. Polska premiera zaplanowana jest na jesień 2021 roku.


Akcja filmu rozgrywa się w sylwestra 1999 roku. Uzbrojony Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników: prezenterkę (Magdalena Popławska) i ochroniarza (Andrzej Kłak). Ich życie pozostanie w rękach chłopaka, dopóki stacja nie spełni jego żądania i nie pozwoli mu wejść na wizję podczas największej oglądalności.


A oto pozostałe tytuły biorące udział w konkursie:


Konkurs Fabularny (świat):


"The Dog Who Wouldnt Be Quiet", reż. Ana Katz,

"El Planeta", reż. Amalia Ulman,

"Fire in the Mountains", reż. Ajitpal Singh,

"Hive", reż. Blerta Basholli,

"Human Factors", reż. Ronny Trocker,

"Luzzu", reż. Alex Camilleri,

"One for the Road", reż. Baz Poonpiriya,

"The Pink Cloud", reż. Iuli Gerbase,

"Pleasure", reż. Ninja Thyberg

11. Grudzień w HBO GO przyniesie sporo nowości filmowych i serialowych. Będą wśród nich propozycje, które idealnie nadają się na świąteczny czas, a także na wieczorne i weekendowe maratony. Nie zabraknie kina akcji, komedii, produkcji obyczajowych oraz poruszających dokumentów.


Dla miłośników komedii przygotowany został nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny film Na noże, w którym zobaczymy nie tylko Daniela Craiga, ale i szereg innych artystów, takich jak Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Don Johnson, czy Michael Shannon. Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, "bliscy" Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką. Premiera: 20 grudnia


Na fanów dramatów wojennych czekać będzie Midway (ojciec się już z tego cieszy :)), w którego obsadzie zobaczymy aktorów takich jak Ed Skrein, Patrick Wilson, Woody Harrelson i Luke Evans. Amerykańscy żołnierze próbują powstrzymać ekspansję Japonii na Pacyfiku i odwrócić losy II wojny światowej. Wojna na Pacyfiku, której początek dał atak Cesarskich Sił Powietrznych na bazę Pearl Harbour, od początku układała się po myśli japońskiego dowództwa. Duża część amerykańskiej floty wojenna uległa zniszczeniu, a dowództwo, szczególnie polityczne, nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. W takich okolicznościach amerykańska baza na Midway pełniła rolę ostatniego szańca obrony, po przerwaniu którego Japonia zapanuje niepodzielnie na Pacyfiku co może przesądzić o losach wojny. Roland Emmerich dzieje bitwy pozwala nam śledzić oczami zwykłych marynarzy, pilotów, a także generałów i polityków, których decyzje miały zdecydować o życiu tysięcy ludzi. Premiera: 27 grudnia


Z każdym miesiącem kolekcja HBO GO powiększa się o nowe tytuły. Aktualnie w ofercie znajduje się ponad 800 filmów i ponad 300 seriali.


Grudzień w HBO GO

12. Po półrocznych poszukiwaniach twórcy filmu I Wanna Dance With Somebody w końcu znaleźli swoją gwiazdę. Odtwórczynią głównej roli została Naomi Ackie, którą mogliśmy niedawno oglądać w widowisku "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".


Film będzie muzyczną biografią Whitney Houston. Jest ona najbardziej obsypaną nagrodami piosenkarką w historii. W swej krótkiej karierze, przerwanej przegraną walką z nałogiem narkotykowym, zdobyła sześć Grammy, 16 Billboard Music Awards, 22 American Music Awards i wiele, wiele innych wyróżnień. Jej albumy rozeszły się w nakładzie przekraczającym 200 milionów kopii. Muzyka do filmu Bodyguard pobiła wszelkie rekordy sprzedaży dla soundtracków.


Za produkcję odpowiadać będą krewni artystki. Scenariusz przygotował Anthony McCarten (Bohemian Rhapsody). Za kamerą stanie Stella Meghie (The Photograph).


Film powstanie dla należącego do Sony studia TriStar

13. Ben Mendelsohn (Babyteeth) dołączył do obsady filmu Misanthrope. Wcześniej angaż otrzymała Shailene Woodley.


Aktor wcieli się w agenta kierującego śledztwem w sprawie nieuchwytnego seryjnego mordercy. Do jego ekipy dołączy utalentowana, ale sprawiająca problemy, młoda policjantka, która ma pomóc w przygotowaniu profilu osobowościowego mordercy.


Obraz wyreżyseruje według własnego scenariusza Argentyńczyk Damián Szifrón (Dzikie historie). Zdjęcia mają się rozpocząć za dwa tygodnie

14. Występ w filmie z serii Jackass to proszenie się o kłopoty ze zdrowiem. Trudno zatem dziwić się, że dwa dni po rozpoczęciu zdjęć do Jackass 4 dwie gwiazdy produkcji, Johnny Knoxville i Steve-O, zdążyły już trafić do szpitala.


Informację ujawnił inny stały członek Jackassowej ekipy, Bam Margera. Okazuje się, że już drugiego dnia pracy na planie Knoxville i Steve-O wymagali hospitalizacji po wykonaniu jednego z numerów kaskaderskich. Panowie próbowali wskoczyć na rozpędzoną bieżnię, dźwigając instrumenty muzyczne. Wśród nich m.in. tubę.


Margera opowiedział o wydarzeniu w opublikowanym na swojej stronie filmiku. Mężczyzna nie wydaje się jednak szczególnie przejęty, więc można chyba założyć, że obrażenia, których doznali jego koledzy, nie były poważne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że 49-letni Knoxville i 46-letni Steve-O nie są już tak urazoodporni, jak byli w początkach serii, gdy obaj mieli wciąż po dwadzieścia kilka lat.


Zobaczymy, jak wpłynie to na produkcję filmu. Premierę Jackass 4 zapowiedziano na przyszły rok


15. Brytyjskie tabloidy rozpisują się od 15 grudnia o nagraniach, które wyciekły z planu 7. i 8. Mission: Impossible. Słychać na nich, jak rozgniewany Tom Cruise krzyczy na członków ekipy. Gwiazdor wpadł w szał, gdy zobaczył, że pracownicy nie zachowują wymaganego dystansu społecznego.


Jeśli jeszcze raz zobaczę, że to robicie, będziecie, kur..., skończeni. Jeśli ktokolwiek z ekipy zrobi to, będzie po nim. Po tobie i po tobie. I ty nie waż się tego, kur..., robić więcej - groził aktor.


Cruise, który jest nie tylko gwiazdą, ale również producentem cyklu, obsesyjnie dba o to, aby w trakcie zdjęć zachowane były wszelkie środki bezpieczeństwa zarządzone przez władze w związku z pandemią koronawirusa. - Nie zamkną nam tego pieprzonego filmu. Zrozumiano? - krzyczał aktor - To wszystko. Żadnych przeprosin. Możecie powiedzieć to ludziom, którzy tracą domy, dlatego że nasz biznes jest zamknięty.


Przypomnijmy, że prace nad nowymi odsłonami Mission: Impossible zostały wstrzymane z powodu koronawirusa w lutym tego roku, gdy ekipa kręciła sceny w Wenecji. Zdjęcia wznowiono po półrocznej przerwie. W efekcie premiery filmów trzeba było opóźnić - część siódma, która miała zadebiutować w kinach 21 lica 2021, otrzymała nową datę premiery: 19 listopada 2021. Część ósmą przesunięto z kolei z 5 sierpnia 2022 na 4 listopada 2022 roku.


Całe nagranie

16. W wieku 82 lat zmarła 14 grudnia Hanna Stankówna. Aktorka teatralna i filmowa znana była z występów m.in. w Seksmisji czy serialu Na wspólnej. Wiadomość o jej śmierci została potwierdzona przez syna aktorki, scenarzystę i operatora Kacpra Lisowskiego.


Hanna Stankówna - kim była?


Urodziła się 4 maja 1938 roku w Poznaniu. W 1959 roku ukończyła wydział aktorski PWST w Warszawie. W latach 1959-1999 regularnie grała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, wcielając się m.in. w takie postacie jak Rachela (Wesele, reż. Kazimierz Dejmek) czy Julia (Romeo i Julia, reż. Kazimierz Braun). Wystąpiła też. w licznych przedstawieniach Teatru Telewizji oraz Teatru Polskiego Radia.


Hanna Stankówna - najważniejsze role


W toku swojej kariery Hanna Stankówna zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach. Na dużym ekranie zadebiutowała, grając epizod w filmie Prawdziwy koniec wielkiej wojny (1957) Jerzego Kawalerowicza.

Widzowie pamiętają ją m.in. z komedii Seksmisja (1983) Juliusza Machulskiego, gdzie zagrała doktor Teklę, szefową Genetix. Oprócz tego w jej filmografii znalazły się m.in. Samotność we dwoje (1968), Trędowata (1976) czy Parę osób, mały czas (2005).


Aktorka zagrała też w wielu popularnych serialach, m.in. 07 zgłoś się, Jan Serce, Panna z mokrą głową, Barwy szczęścia czy Na Wspólnej, gdzie wcielała się w postać Ludwiki Sobczak

17. Netflix szykuje film animowany The Magicians Elephant. Będzie to ekranizacja książki dla dzieci wydanej w Polsce pod tytułem Magiczny słoń. Kiedy namiot wróżki pojawił się na placu targowym miasteczka Baltese, dziesięcioletni chłopiec, którego po śmierci rodziców wychowuje stary żołnierz, postanawia zadać wróżce pytanie, czy jego siostra żyje. A jeśli tak, jak może ją znaleźć. Tajemnicza odpowiedź wróżki (Słoń! Słoń Cię tam zaprowadzi!) rozpoczyna łańcuch tak niezwykłych i nieprawdopodobnych wydarzeń

18. Neal McDonough zagra, wyprodukuje i jest współautorem scenariusza filmu Boon. Jest to sequel filmu Red Stone, który nie miał jeszcze swojej premiery. Boon to imię głównego bohatera obu filmów, cyngla pracującego dla mafiosa rządzącym południem USA. Reżyserem obu filmów jest Derek Presley

19. Nie żyje Scott Marshall Smith. Scenarzysta filmów Siła i honor oraz Rozgrywka miał 62 lata

20. Sidney Flanigan (Nigdy, rzadko, czasami, zawsze) zagra w dramacie psychologicznym My Twin Is Dead. Wcieli się w rolę dziewczyny zmarłego z przedawkowania heroinisty, która wiąże się z bratem-bliźniakiem zmarłego. Obraz wyreżyseruje Matthew Kaundart

21. Shola Amoo wyreżyseruje film o tym, jak Muhammad Ali odmówił służby wojskowej w czasie wojny w Wietnamie twierdząc, że jest to niezgodne z jego religią. Scenariusz przygotował Phillip Howze

22. Gary J Tunnicliffe i Paul T. Taylor, którzy pracowali ze sobą przy okazji Hellraiser: Judgment, teraz nakręcą film Coulrophobia. Jest to opowieść o grupie przyjaciół próbujących przeżyć atak potężnego zła przybierającego formę czwórki klaunów

23. Marco Petry stanie za kamerą filmu Tsunami im Kopf. Będzie to ekranizacja autobiografii Maxa Sprengera, w której opisał on swoje doświadczenia związane z zespołem zamknięcia, na który cierpiał po udarze

24. Po pięcioletniej przerwie Seth MacFarlane (Ted 2) wraca do kina. Zajmie się realizacją komedii Revenge of the Nerds.


Tytuł brzmi znajomo? To nie jest przypadek. Punktem wyjścia dla filmu będzie bowiem kultowa komedia z lat 80. - Zemsta frajerów. Jednak nowa wersja nie będzie dosłownym remakiem. Zamiast tego oryginał ma być punktem wyjścia i ogólnym szablonem, by opowiedzieć o współczesnej kulturze nerdów i pokazać, kim jest geek XXI wieku.


Autorami scenariusza i gwiazdami nowego filmu będą bliźniacy Keith i Kenny Lucas (Lucas Bros. Moving Co., 22 Jump Street). W pracach nad tekstem wspomoże ich Alex Rubens (Rick i Morty).


Projekt powstanie dla należącego do Disneya 20th Century Studios25. Florence Pugh (Małe kobietki, Midsommar) zagra główną rolę oraz będzie jedną z producentek kryminału The Maid. Obraz powstanie na podstawie niewydanej powieści Nity Prose (jej premiera planowana jest na 2022 rok) pod tym samym tytułem.


Akcja filmu rozgrywać się będzie w prestiżowym Regency Grand Hotel. Tytułową bohaterką jest Molly pracująca jako pokojówka. Sprzątając pokoje poznaje brudne sekrety swoich gości. To wkrótce okaże się pomocne, kiedy jedna z przebywających w hotelu osób ginie i wszyscy są podejrzani. Molly musi odpowiedzieć na pytanie "kto zabił?".


Projekt powstanie dla Universal Pictures

26. Emile Hirsch i Kate Bosworth, którzy dopiero co zagrali w filmie Zabójczy żywioł, znów będą ze sobą współpracować. Tym razem spotkają się na planie dramatu psychologicznego The Immaculate Room. W obsadzie są również Ashley Greene (Gorący temat) i M. Emmet Walsh (Na noże).


Film opowie o pozornie idealnej parze, która postanawia wziąć udział w tajemniczym eksperymencie. Skusiła ich nagroda finansowa. Jeśli wytrzymają 50 dni w idealnie białym pomieszczeniu, to otrzymają 5 milionów dolarów. Niestety pokój nie jest do końca tym, czym się na pozór wydaje. Na wierzch zaczną wychodzić sekrety z przeszłości i wstydliwe prawdy, których para może nie przeżyć...


Obraz wyreżyseruje Mukunda Michael Dewil (Trefny wóz)

27. Lena Headey (Na ringu z rodziną) i Sam Worthington (Trauma) zagrali główne role w niezależnym dramacie Gypsy Moon, do którego zdjęcia właśnie się zakończyły. W obsadzie są również Dean Scott Vasquez (In the Heights) i Barbara Hershey (Naznaczony: Ostatni klucz).


Headey zagrała tytułową bohaterkę, która jest tancerką rewiową. Na dzień przed zakończeniem kariery musi uciekać, by uratować chłopaka mieszkającego po sąsiedzku przed mężczyzną, którym kiedyś łączył ją namiętny romans. Opieka nad dzieckiem jest dla niej drugą szansą na lepsze życie.


W filmie wystąpili także: La La Anthony, Cam Gigandet, Martin Sensmeier i Emma Holzer. Za kamerą stanęła Gigi Gaston (Granice miasta)

28. Noomi Rapace (Bright, Prometeusz) wystąpi w nowej wersji Szekspirowskiego klasyka. Aktorka zagra w filmie Hamlet, którego tytułowy bohater będzie kobietą. Za kamerą stanie Ali Abbasi (Granica).


Scenariusz napisze Islandczyk Sjón (The Northman). Irańsko-duński reżyser Abbasi tak zapowiada projekt: Szekspir ukradł nam Hamleta. Pora go odzyskać i nakręcić wersję tak krwawą, że autor przewróci się w grobie. Pora, by Hamlet wstał z kolan!


Hamlet to wymarzony projekt w najprostszej i najbardziej wybuchowej postaci. Marzyłam o tym, odkąd zostałam aktorką. Mówię tu nie tylko o materiale, ale i o twórczym fermencie wokół niego. Ali, Sjón i studio Meta Film to artyści najwyższej próby, dodała Rapace.


Pomysł, by Hamleta zagrała kobieta, ma w kinie niejeden precedens. W księcia Danii wcielały się już m.in. Sarah Bernhardt (Pojedynek Hamleta, 1900) oraz Asta Nielsen (Hamlet, 1921).


Zdjęcia do filmu mają ruszyć jesienią przyszłego roku

29. Christopher Storer stanie za kamerą komedii Worst Man, której gwiazdami są Colin Jost i Pete Davidson. Film będzie historią chaosu, jaki wybucha na kilka tygodni przed ślubem pewnej pary. A wszystko przez drużbę...

30. Paramount pozbywa się kolejnych tytułów. Tym razem prowadzi rozmowy z platformą AppleTV+. Chodzi o dwie animacje produkcji Skydance Luck i Spellbound. Paramount planował ich premiery na rok 2022

31. Simu Liu (The Expanse) zagra u boku Marka Wahlberga w filmie Arthur the King. Projekt zyskał również nowego reżysera. Zamiast Baltasara Kormákura całość nakręci Simon Cellan Jones. Film opowie prawdziwą historię Mikaela Lindnorda - szwedzkiego miłośnika sportów ekstremalnych, który w 2014 roku w trakcie wyprawy do Ekwadoru spotkał dzikiego psa. Wkrótce czworonóg stał się jego najlepszym przyjacielem. Razem wyruszyli w liczący 400 mil wyścig po dżungli. Po zakończeniu przygody Lindnord postanowił adoptować zwierzę i zabrać je ze sobą do Szwecji

32. Frontman zespołu Creed Scott Stapp dołączył do obsady filmu biograficznego Reagan. Przypadła mu w udziale rola Franka Sinatry

33. Brian Duffield (Głębia strachu) przygotuje dla Disney+ scenariusz widowiska fantasy The Thief. Będzie to ekranizacja pierwszego tomu cyklu Megan Whalen Turner, który w Polsce został wydany pod tytułem Złodziej. Najpotężniejszym doradcą króla Sounis jest pewien mag. Kiedy pojawia się potrzeba, by coś ukraść, postanawia wyciągnąć z królewskiego więzienia pewnego młodego chłopaka. Gen musi udać się wraz z magiem do sąsiedniego królestwa, odnaleźć legendarny kamień zwany Darem Hemiatesa i go ukraść. Mag ma pewne plany dotyczące króla i własnego kraju. Jednak Genem kierują inne motywacje

34. Piosenkarz Bad Bunny dołączył do obsady widowiska akcji Bullet Train. Gwiazdą obrazu jest Brad Pitt

35. 5 marca na Amazon Prime zadebiutuje kontynuacja klasycznej komedii Książę w Nowym Jorku z Eddie'em Murphym w tytułowej roli. Platforma streamingowa zaprezentowała właśnie pierwsze zdjęcia z nowego filmu.

W Coming 2 America król Akeem (Murphy) odkrywa, że w Queens żyje jego syn. Chcąc uhonorować swego umierającego ojca, bohater postanawia sprowadzić chłopaka do Zamundy i wychować go na nowego następcę tronu. Aby zrealizować plan, władca musi ponownie wyruszyć do Stanów Zjednoczonych.


W sequelu prócz Murphy'ego zobaczymy także innych aktorów znanych z oryginału: Arsenio Halla, Jamesa Earla Jonesa, Paula Batesa i Shari Headley. Dołączyli do nich m.in.: Leslie Jones, Kiki Layne, Wesley Snipes, Jermaine Fowler, Rick Ross, piosenkarka Teyana Taylor oraz komik Michael Blackson

36. Julia Butters (Pewnego razu... w Hollywood), Jessica Henwick (Gra o tron), Wagner Moura (Narcos) oraz bollywoodzki gwiazdor Dhanush dołączyli do obsady szpiegowskiego widowiska The Gray Man. Za kamerą staną reżyserzy dwóch ostatnich części Avengers, bracia Russo.


Scenariusz jest oparty na wydanej w 2009 roku powieści Marka Greaneya, która stała się początkiem książkowego cyklu. Jej bohaterem jest niejaki Court Gentry (Ryan Gosling), były agent CIA, obecnie ekskluzywny zabójca do wynajęcia, który zostaje wykiwany i zmuszony do ucieczki przed ścigającym go byłym współpracownikiem, Lloydem Hansenem (Chris Evans).


Obsadę zasiliła wcześniej także Ana De Armas. Film powstanie dla Netfliksa i będzie najkosztowniejszą produkcją w historii streamingowego giganta. Zdjęcia ruszają w przyszłym roku

37. Jennifer Lopez będzie gwiazdą oraz producentką dreszczowca The Cipher. Film powstanie dla platformy streamingowej Netflix.


Scenariusz jest oparty na bestsellerowej powieści Isabelli Maldonado. Lopez wcieli się w agentkę FBI Ninę Guerrerę, która zostaje zaangażowana w sprawę seryjnego mordercy. Szaleniec zamieszcza w Internecie skomplikowane kody oraz zagadki odnoszące się do popełnianych przez niego zbrodni. Bohaterka i zabójca rozpoczynają grę w kotka i myszkę.


Lopez zobaczymy w 2021 roku w komedii romantycznej Marry Me. Na przyszły rok zaplanowane są również zdjęcia do filmu Shotgun Wedding, w którym gwiazda wystąpi u boku Armiego Hammera

38. Dwukrotna laureatka Oscara Frances McDormand (Fargo, Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri) zagra główną rolę w ekranizacji głośnej powieści Women Talking pióra Miriam Toews.


To opowieść o ośmiu kobietach żyjących w odizolowanej kolonii religijnej mennonitów. Bohaterki odkrywają, że przez lata były faszerowane narkotykami i napastowane seksualnie przez braci w wierze. Gdy wszyscy mężczyźni tymczasowo opuszczają kolonię, kobiety mają szansę na ucieczkę. Czy jednak odważą się stawić czoła nieznanemu światu na zewnątrz?


Scenarzystką i reżyserką filmu będzie Sarah Polley (Historie rodzinne, Take This Waltz). Projekt powstaje dla należącego do MGM studia Orion Pictures oraz firmy Plan B, której właścicielem jest Brad Pitt.


Filmografię McDormand zamyka nagrodzony Złotym Lwem w Wenecji Nomadland. Aktorka wystąpiła w tym roku w ekranizacji szekspirowskiego Makbeta, którą wyreżyserował jej mąż Joel Coen

39. Po sukcesie na małym ekranie z serialem Ucieczka z Dannemory Ben Stiller wraca do kina. Jak podaje portal Collider, wyreżyseruje on inspirowany prawdziwą historią dramat The Seven Five.


Obraz będzie fabularną wersją dokumentu The Seven Five. Jest to historia Michaela Dowda, nowojorskiego policjanta z 75 komisariatu na Brooklynie (stąd tytuł). W latach 1986-92 kierował on zorganizowaną grupą przestępczą, której członkami byli policjanci. Grupa zajmowała się kradzieżami, rozbojami, wymuszeniami oraz handlem narkotyków. Aresztowania Dowda wstrząsnęło Ameryką, ponieważ odsłoniło niewyobrażalny poziom korupcji stróżów prawa. Dowd został skazany na 14 lat pozbawienia wolności.


Projekt pierwotnie został ogłoszony na początku 2015 roku. Wtedy miał powstać dla Sony, a za reżyserię odpowiadał Yann Demange, który ostatecznie zrealizował inny film - Kokainowy Rick. W tamtym czasie w Sony za dział produkcji odpowiadał Michael De Luca, który obecnie jest szefem MGM. I to on właśnie sprawił, że MGM odkupiło od Sony prawa do filmu.


Stiller z projektem związał się jeszcze w ubiegłym roku. Wtedy pracował razem z Tonym McNamarą (Faworyta) nad nowym scenariuszem.


W ostatnich dwóch latach kandydatami do roli Dowda byli Aaron Taylor-Johnson i Nicholas Hoult. Póki co jednak żadne decyzje obsadowe nie zostały sfinalizowane

40. BOBA FETT: a) Zmarł 17 grudnia Jeremy Bulloch (pl), aktor, który wcielił się w postać Boby Fetta w oryginalnej trylogii Star Wars. Przyczyną śmierci były komplikacje zdrowotne. Bulloch od lat cierpiał na chorobę Parkinsona. Miał 75 lat.


Jeremy Bulloch - kim był?


Bulloch urodził się w 1945 roku w Market Harborough w Anglii. Zaczął grać w filmach jeszcze jako dziecko, pojawiając się w reklamach i serialach. Miał regularne w role w Billy Bunter of Greyfriars School, The Newcomers i Agony. Wystąpił w kilku odcinkach serii Doktor Who oraz Robin z Sherwood. Zagrał też w kilku filmach o Jamesie Bondzie, wcielając się w Smithersa, asystenta Q (Tylko dla twoich oczu, Ośmiorniczka).

Jeremy Bulloch - oryginalny Boba Fett


Bulloch jest najbardziej znany ze swoich występów jako Boba Fett. Aktor wcielił się w postać ikonicznego łowcy nagród w filmach Imperium kontratakuje (1980) oraz Powrót Jedi (1983). Rola była mała, ale bohater stał się kultowy, m.in. dzięki występowi w animowanym segmencie niesławnego The Star Wars Holiday Special oraz popularnej figurce.


Bulloch nosił kostium na planie, ale głosu postaci użyczył Jason Wingreen. Potem zastąpił Temuera Morrison, który wciela się w postać obecnie w serialu The Mandalorian.


Aktor pojawił się też - bez maski - jako imperialny oficer w Imperium.... Miał też epizodyczną rolę w Zemście Sithów (2005)

b) Wygląda na to, że szereg ogłoszonych niedawno seriali rozgrywających się w świecie Star Wars to wciąż nie wszystko, co ma w zanadrzu Disney. W finale drugiego sezonu serialu The Mandalorian ujawniono właśnie, że na serwisie Disney+ zadebiutuje kolejna seria z "galaktyki dawno, dawno temu": The Book of Boba Fett.


Premierę serialu zapowiedziano na grudzień 2021 roku. Wygląda na to, że ten miesiąc będzie napakowany atrakcjami dla fanów mandaloriańskich zbroi, bowiem również wtedy - przynajmniej według dotychczasowych zapowiedzi - ma zadebiutować trzeci sezon The Mandalorian.


W głównej roli wystąpi oczywiście Temuera Morrison, który wcielił się w Jango Fetta w Ataku klonów, a niedawno powrócił w roli jego syna, Boby Fetta, w drugim sezonie The Mandalorian.


Wszystko wskazuje na to, że u boku Morrisona pojawi się Ming-Na Wen, która ponownie wcieli się w łowczynię nagród Fennec Shand.


Przypadek zrządził, że informację ujawniono dzień po tym, jak umarł Jeremy Bulloch, oryginalny odtwórca roli Boby Fetta.


Wśród ujawnionych 10 grudnia nowych gwiezdnowojennych seriali są m.in. Obi-Wan, Ahsoka, Andor oraz Lando

41. POSTACIE I ŚWIATY – NOWE STRONY W BAZIE FILMWEBU!

42. Millie Bobby Brown (Stranger Things, Enola Holmes) będzie gwiazdą filmu science-fiction The Electric State. Za kamerą staną bracia Anthony i Joe Russo (Avengers: Koniec gry). Projekt powstaje dla studia Universal Pictures.


The Electric State będzie ekranizacją ilustrowanej książki, której autorem jest szwedzki artysta Simon Stålenhag, na podstawie twórczości którego zrealizowano serial Opowieści z Pętli.

Akcja filmu ma rozgrywać się w alternatywnej przyszłości. Główną bohaterką jest nastolatka (Brown), która wyrusza na poszukiwanie zaginionego brata w towarzystwie wysłanego przez niego dziwnego, ale uroczego robota.


Jesteśmy podekscytowani umową ze studiem Universal, które zobowiązało się wprowadzić Electric State do kin. To wspaniała wiadomość dla nas jako filmowców oraz dla widzów na całym świecie, którzy chcą mieć okazję ponownie doświadczać filmów w kinach. To również pozytywny znak, że - gdy szczepionki staną się dostępne - rynek kinowy wróci, czytamy w oświadczeniu braci Russo.


Bracia rozwijają projekt od 2017 roku, gdy nabyli prawa do ekranizacji. Wśród producentów są również Andy i Barbara Muschietti. Początkowo mówiło się, że to Muschietti (To) wyreżyseruje film. Scenariusz napisali Christopher Markus i Stephen McFeely, z którymi bracia Russo pracowali przy wszystkich swoich projektach dla Marvela

43. Sam Rockwell (Jojo Rabbit) zagra główną rolę w filmie inspirowanym prawdziwą historią ucieczki z Japonii zhańbionego szefa aliansu Renault–Nissan–Mitsubishi Carlosa Ghosna. Będzie też producentem projektu, który na razie nie ma tytułu.


Rockwell wcieli się w Michaela Taylora, byłego oficera zielonych beretów, który został prywatnym specjalistą od ochrony i bezpieczeństwa. To on właśnie wymyśli i zorganizował akcję, która umożliwiła Ghosnowi ucieczkę z Japonii. Szef aliansu Renault–Nissan–Mitsubishi był w Japonii kilkakrotnie aresztowany i w końcu oskarżono go o machlojki finansowe i działanie na szkodę firmy, którą kierował.


Oprócz filmu powstanie również serial, w którym poznamy przygody młodego Taylora. Dlatego też w serialu Rockwell nie wystąpi, ale będzie jego producentem. Oba projekty powstają we współpracy ze scenarzystą Daveym Holmesem (Dorwać Małego)

44. OSCARY: a) Za nami dopiero drugie w tym sezonie rozdanie nagród krytyków i już mamy pierwszych faworytów. Chloé Zhao zdobyła drugie wyróżnienie w kategorii reżysera, a Sidney Flanigan po raz drugi uznana została najlepszą aktorką pierwszoplanową.


Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych postanowiło jednak mocno urozmaicić sezon nagród. Czego może nie widać po nagrodzie dla najlepszego filmu (Pierwsza krowa). Dla wielu jednak zaskoczeniem było to, że najlepszą aktorką drugoplanową uznano Marię Bakalovą za Kolejny film o Boracie. Krytycy postanowili również potraktować odcinki serialu Mały topór jako filmy pełnometrażowe i nagrodzili pracę operatora Shabiera Kirchnera.


Faworyci w poszczególnych kategoriach (po 2 rozdaniach nagród):


REŻYSERIA: Chloé Zhao - "Nomadland" (2 nagrody)

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Sidney Flanigan - "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" (2 nagrody)Filmy z największą liczbą wyróżnień (po 2 rozdaniach nagród):


"Nomadland" - 4 nagrody

"Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" - 3 nagrodyNagrody Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych:


Film: "Pierwsza krowa"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Scenariusz: "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze"

Aktor: Delroy Lindo - "Pięciu braci"

Aktorka: Sidney Flanigan - "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze"

Aktor drugoplanowy: Chadwick Boseman - "Pięciu braci"

Aktorka drugoplanowa: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie"

Animacja: "Sekret wilczej gromady"

Zdjęcia: "Mały topór"

Pierwszy film: "40-letnia raperka"

Film zagraniczny: "Bacurau"

Film dokumentalny: "Time"

Nagrody specjalne: Kino Marquee oraz Spike Lee


b) Krystalizuje się pierwsza grupa faworytów tegorocznego wyścigu oscarowego. Krytycy internetowi z Bostonu nagrodzili bowiem sporo osób i filmów, które ich koledzy z innych grup też wyróżnili. Wśród nich jest Maria Bakalova, która niespodziewanie stała się pierwszą faworytką w walce o tytuł najlepszej aktorki drugoplanowej.


Jednak największym wygranym sobotnie ogłoszenia nagrodzonych był Nomadland. Obraz zdobył aż pięć wyróżnień i na razie dystansuje konkurencję w liczbie łącznie zdobytych nagród.Faworyci w poszczególnych kategoriach (po 3 rozdaniach nagród):


FILM: "Nomadland" (2 nagrody)

REŻYSERIA: Chloé Zhao - "Nomadland" (3 nagrody)

SCENARIUSZ ADAPTOWANY: "Może pora z tym skończyć" (2 nagrody)

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Sidney Flanigan - "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" (2 nagrody)

AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Delroy Lindo - "Pięciu braci" (2 nagrody)

AKTORKA DRUGOPLANOWA: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie" (2 nagrody)

AKTOR DRUGOPLANOWY: Paul Raci - "Sound of Metal" (2 nagrody)

ZDJĘCIA: "Nomadland" (2 nagrody)

ANIMACJA: "Sekret wilczej gromady" (2 nagrody)

FILM ZAGRANICZNY: "Bacurau"* (2 nagrody)


* film nie zdobędzie Oscara, ponieważ nie został zgłoszonyFilmy z największą liczbą wyróżnień (po 2 rozdaniach nagród):


"Nomadland" - 9 nagród

"Nigdy, rzadko, czasami, zawsze", "Może pora z tym skończyć", "Pięciu braci" - po 3 nagrodyNagrody Stowarzyszenia Bostońskich Internetowych Krytyków Filmowych:


Film: "Nomadland"

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland"

Aktor: Delroy Lindo - "Pięciu braci"

Aktorka: Frances McDormand - "Nomadland"

Aktor drugoplanowy: Paul Raci - "Sound of Metal"

Aktorka drugoplanowa: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie"

Scenariusz: "Może pora z tym skończyć"

Animacja: "Sekret wilczej gromady"

Dokument: "Malarka i złodziej"

Film zagraniczny: "Bacurau"

Obsada: "Ma Rainey: Matka bluesa"

Zdjęcia: "Nomadland"

Montaż: "Nomadland"

Muzyka: "Co w duszy gra"


c) Rok 2020 był w kinie dziwny i krytycy z Los Angeles postanowili to pokazać. Zapewne dlatego za najlepszy film roku uznali serial Mały topór. W ten sposób przerwana została trwająca już ładnych parę lat tradycja, że zwycięzca z Los Angeles w tej kategorii zdobywa potem Oscara lub przynajmniej nominację. Mały topór nie będzie ubiegać się o Oscary, ponieważ Amazon traktuje go jako produkcję telewizyjną i dlatego wystawi do walki o Emmy.


Tymczasem reżyserka Nomadland Chloé Zhao wydaje się być poza zasięgiem konkurencji. Wygrała zarówno wśród krytyków z Los Angeles jak i Indiany. W ten sposób zdobyła już pięć wyróżnień na pięć możliwych. Jej film zaś o kilka długości wyprzedza rywali pod względem łącznej liczby zdobytych dotąd nagród.Faworyci w poszczególnych kategoriach (po 5 rozdaniach nagród):


FILM: "Nomadland" (3 nagrody)

REŻYSERIA: Chloé Zhao - "Nomadland" (5 nagród)

SCENARIUSZ ORYGINALNY: "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" (2 nagrody)

SCENARIUSZ ADAPTOWANY: "Może pora z tym skończyć" (2 nagrody)

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Sidney Flanigan - "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" i Frances McDormand - "Nomadland" (po 2 nagrody)

AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Delroy Lindo - "Pięciu braci" (3 nagrody)

AKTORKA DRUGOPLANOWA: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie" (3 nagrody)

AKTOR DRUGOPLANOWY: Paul Raci - "Sound of Metal" (2 nagrody)

ZDJĘCIA: "Nomadland" i "Mały topór"** (po 2 nagrody)

MUZYKA: "Co w duszy gra" (2 nagrody)

ANIMACJA: "Sekret wilczej gromady" (3 nagrody)

FILM ZAGRANICZNY: "Bacurau"* (2 nagrody)

FILM DOKUMENTALNY: "Time" (2 nagrody)


* film nie zdobędzie Oscara, ponieważ nie został zgłoszony

**nie walczy o OscaryFilmy z największą liczbą wyróżnień (po 5 rozdaniach nagród):


"Nomadland" - 14 nagród

"Ma Rainey: Matka bluesa" - 5 nagród

"Nigdy, rzadko, czasami, zawsze", "Pięciu braci", "Kolejny film o Boracie", "Co w duszy gra" - po 4 nagrodyNagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles:


Film: "Mały topór" (2. miejsce "Nomadland")

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland" (2. miejsce Steve McQueen - "Mały topór")

Aktorka: Carey Mulligan - "Obiecująca. Młoda. Kobieta" (2. miejsce Viola Davis - "Ma Rainey: Matka bluesa")

Aktor: Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa" (2. miejsce Riz Ahmed - "Sound of Metal")

Dokument: "Time" (2. miejsce "Kolektyw")

Scenariusz: "Obiecująca. Młoda. Kobieta" (2. miejsce "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze")

Animacja: "Sekret wilczej gromady" (2. miejsce "Co w duszy gra")

Aktorka drugoplanowa: Youn Yuh-jung - "Minari" (2. miejsce Amanda Seyfried - "Mank")

Aktor drugoplanowy: Glynn Turman - "Ma Rainey: Matka bluesa" (2. miejsce Paul Raci - "Sound of Metal")

Montaż: "Ojciec" (2. miejsce "Time")

Scenografia: "Mank" (2. miejsce "Wysoka dziewczyna")

Muzyka: "Co w duszy gra" (2. miejsce "Lovers Rock")

Zdjęcia: "Mały topór" (2. miejsce "Nomadland")

Film zagraniczny: "Wysoka dziewczyna" (2. miejsce "Martin Eden")

Nagroda im. Douglasa Edwardsa dla filmu eksperymentalnego: "Her Socialist Smile"

Nagroda Nowe Pokolenie: "40-letnia raperka"

Nagroda za całokształt kariery: Hou Hsiao-Hsien i Harry Belafonte

Nagroda dziedzictwa: Norman Lloyd


Nagrody Dziennikarzy Filmowych z Indiany:


Film: "Nomadland" (2. miejsce "Ma Rainey: Matka bluesa")

Reżyseria: Chloé Zhao - "Nomadland" (2. miejsce Regina King - "One Night in Miami")

Aktorka: Frances McDormand - "Nomadland" (2. miejsce Jessie Buckley - "Może pora z tym skończyć")

Aktorka drugoplanowa: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie" (2. miejsce Youn Yuh-jung - "Minari")

Aktor: Delroy Lindo - "Pięciu braci" (2. miejsce Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa")

Aktor drugoplanowy: Leslie Odom Jr. - "One Night in Miami" (2. miejsce Chadwick Boseman - "Pięciu braci")

Gra głosem lub motion capture: Jamie Foxx - "Co w duszy gra" (2. miejsce Sean Bean - "Sekret wilczej gromady")

Obsada: "Ma Rainey: Matka bluesa" (2. miejsce "One Night in Miami")

Scenariusz oryginalny: "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" (2. miejsce "Dwudzieste stulecie")

Scenariusz adaptowany: "Nomadland" (2. miejsce "Może pora z tym skończyć")

Muzyka: "Tenet" (2. miejsce "Minari")

Animacja: "Co w duszy gra" (2. miejsce "Sekret wilczej gromady")

Film zagraniczny: "Na rauszu" (2. miejsce "Piosenka bez tytułu")

Dokument: "Dick Johnson nie żyje" (2. miejsce "Athlete A: Sport w cieniu skandalu")

Przełom roku: Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie" (2. miejsce Andrew Patterson - "The Vast of Night")

Nagroda za oryginalną wizję: "Dwudzieste stulecie" (2. miejsce "Dick Johnson nie żyje")

Hoosier Award: "Athlete A: Sport w cieniu skandalu"


45. Lee Isaac Chung będzie kontynuował swoją współpracę ze studiem Brada Pitta - Plan B. Reżyser Minari szykuje nowe dzieło. Projekt na razie nie ma tytułu.


Bohaterem filmu będzie mężczyzna prowadzący otępiającą egzystencję korpoludka. Pewnego dnia spotyka kobietę z Hongkongu, w której się zakochuje. Wizja ustatkowania się przeraża go, więc zrywa znajomość. Zagubiony rozpoczyna szaloną wyprawę, by odnaleźć samego siebie. I tak orientuje się, że odnalazł już swoją prawdziwą miłość. Kiedy jednak próbuje odnaleźć ukochaną, okazuje się, że jej już nie ma. Aby ją odzyskać, mężczyzna wyrusza do Hongkongu...


Projekt powstanie dla MGM, z którym Plan B podpisało właśnie umowę o współpracy

46. Cory Finley (Zła edukacja) szykuje kolejny film. Będzie to ekranizacja książki M.T. Andersona Landscape With Invisible Hand.


Akcja powieści rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to na Ziemię przybyli kosmici. Bohaterami są nastoletni artysta Adam Costello i jego rodzina, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.


Obraz wyprodukują Plan B i Annapurna Pictures. Całość powstanie dla studia MGM

47. W wieku 91 lat zmarł 18 grudnia Peter Lamont, scenograf i dyrektor artystyczny wielu hollywoodzkich widowisk, w tym 18 filmów o Bondzie. O śmierci artysty poinformowali producenci filmów o agencie 007, nazywając Lamonta ukochanym członkiem ekipy i gigantem branży.


Peter Lamont był czterokrotnie nominowany za swoją pracę do Oscara – za Skrzypka na dachu, Szpiega, który mnie kochał, Obcego, decydujące starcie, a także Titanica, za którego zdobył statuetkę.


W swojej kilkudziesięcioletniej karierze Peter Lamont odpowiadał za wygląd filmów o Bondzie, począwszy od Goldfingera w 1964, aż po Casino Royale w 2006 roku. To właśnie Lamontowi zawdzięczamy ich ikoniczny styl. Jedynym tytułem z cyklu, przy którym Lamont nie pracował w tym czasie, był Jutro nie umiera nigdy w 1997 roku. To właśnie wtedy artysta odebrał Oscara za Titanica.


Żegnając Lamont, Michael G. Wilson i Barbara Broccoli powiedzieli, że jego historia jest dowodem na to, że dzięki talentowi i ciężkiej pracy można spełnić marzenia

48. Charlotte Gainsbourg dołączyła do Rebel Wilson w The Almond and the Seahorse, ekranizacji sztuki autorstwa Kaite O'Reilly.


Dla aktorki będzie to pierwsza rola w filmie innym niż komedia.


The Almond and the Seahorse opowie o dwojgu bohaterach, którzy doznali urazu mózgu. Teraz stoją przed trudnym zadaniem – ułożenia sobie na nowo przyszłości i życia z partnerami. Zdjęcia mają się rozpocząć w marcu 2021 roku w Liverpoolu.


Film będzie reżyserskim debiutem nominowanego do Oscara operatora Toma Sterna (Oszukana) oraz scenarzysty i aktora Celyna Jonesa (Obława)

49. Anna Chazelle, prywatnie siostra Damiena Chazelle'a, nakręci adaptację The Trespassers Elmore's Leonarda. Książka ukazała się dopiero po śmierci autora.


Historia w The Trespassers opowiedziana jest z perspektywy pewnej młodej kobiety, która musi wziąć sprawy w swoje ręce, po tym jak jej mąż odmówił podjęcia jakichkolwiek działań wobec mężczyzn polujących nielegalnie w pobliżu ich posiadłości.


Anna Chazelle będzie pierwszą kobietą, która przeniesie na ekran powieść Elmore'a Leonarda – autora lubianego do tej pory przez filmowców. Jego książki adaptowali do tej pory Quentin Tarantino (Jackie Brown), James Mangold (3:10 do Yumy), Steven Soderbergh (Co z oczu, to z serca) czy Barry Sonnenfeld (Dorwać Małego)

50. Kiersey Clemons, gwiazda Dope i drugiej części Sąsiadów, zagra w czarnej komedii pt. Susie Searches. Za kamerą filmu stoi aktorka i reżyserka Sophie Kargman.


Susie Searches opowie o studentce, która chcąc zwiększyć swoją popularność, zaczyna prowadzić podcast o tajemniczym morderstwie. W trakcie rozwiązywania zagadki odkryje, że prawda nie jest tym , czym się wydaje.


Autorem scenariusz jest William Day Frank. Projekt oparty jest na krótkometrażowym filmie, który Kargman i Frank razem nakręcili.


Zdjęcia mają się rozpocząć w Londynie w przyszłym roku

51. Top 18 filmów familijnych do obejrzenia w Play NOW wg Filmwebu (Coco na 1. miejscu, Zwierzogród na drugim, Sonic. Szybki jak błyskawica na 16. miejscu)

52. FILMWEB: W najnowszym odcinku cyklu Studio Netflix pt. "Hollywood kiedyś i dziś" Katarzyna Borowiecka i jej goście rozmawiają o tym, jak to "kiedyś było" i jak "teraz to jest" w fabryce snów.


Gośćmi Katarzyny Borowieckiej są Kaja Klimek, publicystka popkulturowa i edukatorka filmowa, która opowiada o swojej miłości do kina (a w szczególności do Nicolasa Cage'a) oraz zbliżającym się nietypowym sezonie nagród, a także duet Sfilmowani, czyli Agnieszka Pisarek i Dawid Adamek. Zdradzają oni, czy bardziej przyciąga ich nazwisko reżysera czy gwiazdy i dlaczego kochają Davida Finchera

53. Peter Jackson pracuje właśnie nad swoim nowym dokumentem. Projekt nosi tytuł The Beatles: Get Back i reżyser zaprezentował pierwsze jego fragmenty.


Jackson zgromadził ponad 56 godzin nigdy wcześniej nieprezentowanego materiału o słynnym zespole. Nic więc dziwnego, że jego premiera planowana początkowo na kończący się rok została przełożona na sierpień przyszłego roku

SERIALE

1. Ta wiadomość chyba nikogo nie zaskoczyła. Hulu ogłosiło, że nie będzie drugiego sezonu serialu Marvela Helstrom.


Decyzja ujrzała światło dzienne zaledwie kilka dni po tym, jak ogłoszono ambitne plany rozwoju serialowego uniwersum Marvela na platformie Disney+. Dodatkowo trzeba pamiętać, że jest to ostatni z seriali, które powstały, kiedy istniało Marvel Television kierowane przez Jepha Loeba. Ten jednak został zwolniony w styczniu i Marvel TV zostało wchłonięte przez studio. Kevin Feige natychmiast zdecydował o przerwaniu prac nad innymi serialami, jak Howard The Duck czy Marvel's Tigra & Dazzler Show.


Gdy Daimon i Ana są jeszcze dziećmi ich matka trafiła do szpitala psychiatrycznego w wyniku załamania na wieść o prawdziwej tożsamości ojca rodzeństwa. Mimo tragicznych wydarzeń z przeszłości Helstormowie na pozór prowadzą normalne życie. Daimon na co dzień jest profesorem antropologii a Ana właścicielką domu aukcyjnego. Jest to jedynie przykrywka dla ich mrocznych działań. Walcząc ze swoimi rodzinnymi koszmarami, rodzeństwo wykorzystuje swoje nienaturalne zdolności, by uchronić ludzkość przed skrywającymi się w ciemności jej najgorszymi przedstawicielami. Zarówno Daimon, jak i Ana robią to na swój własny, nieortodoksyjny sposób

2. Netflix udostępnił oficjalny zwiastun i plakat drugiego sezonu serialu Park Jurajski: Obóz Kredowy. Nowe odcinki będziecie mogli obejrzeć już 22 stycznia 2021 roku.


Akcja serialu Park Jurajski: Obóz Kredowy toczy się w tym samym planie czasowym, co hitowy Jurassic World. Opowiada o grupie sześciu nastolatków biorących udział w nowym obozie przygodowym po drugiej stronie Isla Nublar. Gdy dinozaury zaczynają siać na wyspie spustoszenie, dzieciaki uświadamiają sobie, że jeśli chcą przeżyć, muszą ze sobą współpracować. Pozostawieni sami sobie i pozbawieni możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym obozowicze przełamią lody i staną się najpierw przyjaciółmi, a później wręcz rodziną

3. Premiera trzeciego sezonu Rozczarowanych zapowiedziana na 15 stycznia

4. W szóstym i, jak wynika z zapowiedzi, już naprawdę ostatnim sezonie Lucyfera zobaczymy nowe twarze. Do obsady dołączyły właśnie znana z Deadpoola Brianna Hildebrand oraz Merrin Dungey (Wielkie kłamstewka, Agentka o stu twarzach).


Hildebrand ma wcielić się w postać buntującego się anioła imieniem Rory. Początkowo dziewczyna będzie chciała iść w ślady Lucyfera, w końcu jednak uświadomi sobie, że nie jest on typem "diabelskiego starszego brata", jakiego potrzebuje. Dungey zagra policjantkę Sonyę, która nawiąże niezwykłą relację z Amenadielem.


Fabuła Lucyfera jest luźno oparta na komiksach Vertigo. Znudzony i nieszczęśliwy Lucyfer porzuca rolę władcy piekieł i przenosi się do olśniewającego, ale pogrążonego w wiecznym chaosie Los Angeles. Tam znajduje sposób na nudę: pomaga lokalnej policji... a w szczególności utalentowanej detektyw Chloe Decker.


W sierpniu tego roku na Netfliksie zadebiutowała pierwsza część piątego sezonu. Daty premiery kolejnych odcinków nie są na razie znane

5. Hulu przygotowuje miniserial o kulisach związku Pameli Anderson i Tommy'ego Lee. Jak podaje "Deadline", w role główne wcielą się Lily James i Sebastian Stan (Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz).


Projektem pod roboczym tytułem Pam & Tommy kieruje Craig Gillespie (Ja, Tonya), a scenariusz pisze Robert Siegel, (Zapaśnik, McImperium). Ekscesy kontrowersyjnej pary przez lata stanowiły pożywkę dla tabloidów. Wyciek wideo zawierającego zapis ich igraszek z miodowego miesiąca był jednym z największych skandali lat 90. Mężczyznę, który wykradł niesławne nagranie, zagra Seth Rogen, który będzie także jednym z producentów.


Gwiazda Słonecznego patrolu i perkusista Mötley Crüe pobrali się w 1995 roku po zaledwie czterech dniach znajomości. Ich sekstaśma trafiła do dystrybucji w 1997 roku i szybko stała się hitem, zyskując pierwsze miejsce w rankingu wideo dla dorosłych. Po licznych rozstaniach i powrotach para rozwiodła się na początku 1998 roku.


Zdjęcia do ośmioodcinkowego serialu mają rozpocząć się wiosną. Ani Pamela Anderson, ani Tommy Lee nie są zaangażowani w produkcję

6. Na początku tego roku Sony wprowadziło do kin horror Wyspa Fantazji. Teraz telewizyjny oddział studia ogłasza początek przygotowań do realizacji serialu pod tym samym tytułem. Oba są rebootami serialu Fantasy Island z 1977 roku.


Za nowy show odpowiadać będą scenarzystki The 100 Liz Craft i Sarah Fain. Projekt powstanie dla stacji FOX. Premiera planowana jest na lato przyszłego roku.


Fantasy Island należy do marek, do których Sony chętnie wraca. Oryginalny serial nadawany był w latach 1977-84 na antenie stacji ABC. Była to opowieść o enigmatycznym panu Roarke'u, właścicielu wyspy na Pacyfiku. Za odpowiednią opłatą mężczyzna oferuje odwiedzającym możliwość spełnienia wszystkich marzeń - zarówno tych pozytywnych jak i mrocznych. W tej wersji główną rolę grał Ricardo Montalbán. W 1998 roku powstał nowy serial, w którym Roarkiem został Malcolm McDowell. W 2018 roku szykowany był kolejny serialowy reboot, ale wtedy nic z niego nie wyszło.


Nowa Fantasy Island będzie miała formułę podobną do serialowego oryginału: każdy odcinek poświęcony zostanie nowym gościom i ich pragnieniom

7. Netflix udostępnia zwiastun, plakat i zdjęcia z serialu Plemiona Europy. Najnowsza produkcja twórców Dark trafi do serwisu już 19 lutego.


Akcja tego oszałamiającego i ekscytującego serialu sci-fi osadzona jest w Europie w 2074 roku. Showrunnerem, scenarzystą, reżyserem odcinków 1, 2 i 6 oraz producentem wykonawczym serialu jest Philip Koch. W roli producentów wykonawczych wspomagają go Quirin Berg, Max Wiedemann oraz Maximilian Vetter odpowiedzialni za Dark. W obsadzie znaleźli się Emilio Skraya, Henriette Confurius, David Ali Rashed, Oliver Masucci, Melika Foroutan, Robert Finster i Ana Ularu.

Jest rok 2074. W następstwie tajemniczej globalnej katastrofy wybucha wojna między plemionami, które wyłoniły się z ruin Europy. Trójka rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlanie - Kiano (Emilio Sakraya), Liv (Henriette Confurius) i Elja (David Ali Rashed) – zostaje rozdzielona i zmuszona do wytyczenia własnych ścieżek w pełnej akcji walce o przyszłość nowej Europy.

Rachel Eggebeen, dyrektor ds. produkcji własnych Netflix w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki: Wizja przyszłości Philipa Kocha zapewnia ekscytującą rozrywkę. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy wraz z Wiedemann & Berg przedstawić tę odważną historię światu. Producent wykonawczy Quirin Berg dodaje: Plemiona Europy okazały się fascynującą sagą, wielką przygodą, która może zainspirować ludzi na całym świecie

8. Netflix zapowiada nowy oryginalny serial dokumentalny oparty na książce Papieża Franciszka Dzielenie się mądrością czasu. Redakcją tej pozycji zajmował się ksiądz Antonio Spadaro, a po raz pierwszy ukazała się ona nakładem wydawnictwa Loyola Press w Stanach Zjednoczonych. Wyjątkowe, międzypokoleniowe spotkanie z Ojcem Świętym trafi do serwisu już w 2021 roku.


Nowy serial Netflix to urzekająca opowieść o starszych osobach i ich przeżyciach. O skrywanych przez nich skarbach, które dzięki opowieściom młodego pokolenia mogą zostać odkryte na nowo. Seniorzy z całego świata - zarówno kobiety jak i mężczyźni, wszyscy 70+ - będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodym, utalentowanym filmowcom. Wszystko podczas wyjątkowych, wspólnych podróży.


Miłość, walka, praca, marzenia. To kwestie, które łączą nas wszystkich, bez względu na rok urodzenia. W serialu dokumentalnym Netflix starsi ludzie - bohaterowie z różnych zakątków świata, reprezentanci różnych grup etnicznych, środowisk społeczno-ekonomicznych i religii - czerpiąc z osobistych doświadczeń opowiedzą o tym, co definiuje ich istnienie.


Reprezentantem starszych jest ktoś, kto darzy ich miłością, rozumie ich historie i doświadczenia, jest jednym z nich: Papież Franciszek. Wątkiem łączącym wszystkie cztery odcinki serialu będzie ekskluzywny wywiad z Ojcem Świętym, w którym poznamy jego własny punkt widzenia na wiele z kluczowych spraw.


Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu - Papież Franciszek w Dzieleniu się mądrością czasu.


Serial dokumentalny autorstwa Simony Ercolani jest produkowany przez studio Stand By Me, partnera Asacha Media Group. Serial będzie dostępny na całym świecie na Netflix w 2021 roku

9. AppleTV+ zleca realizację trzeciego sezonu serialu Servant M. Night Shyamalana, choć druga część trafi na platformę dopiero w połowie stycznia

10. Dla tych wszystkich, którzy nie ogarniają historii bohaterów kinowego uniwersum Marvela, Disney+ ma nowy serial. W każdym odcinku Marvel Studios: Legends przybliżona zostanie inna postać i jej dotychczasowe losy w MCU. Na pierwszy ogień pójdą Wanda Maximoff i Vision, bohaterowie serialu WandaVision

11. Tayarisha Poe przygotuje scenariusz i zajmie się reżyserią serialu limitowanego A Children's Bible. Będzie to ekranizacja powieści Lydii Millet, która znalazła się na liście 10 najlepszych książek roku gazety "The New York Times". Jest to historia dwunastki niepokojąco dojrzałych dzieci, które spędzają z rodzinami wakacje w rozległej posiadłości położonej nad jeziorem. Kiedy dochodzi do apokaliptycznego wydarzenia, postanawiają uciec i szukać ratunku na własną rękę nie wierząc, że ich rodzice są w stanie cokolwiek sensownego zrobić

12. Disney+ szykuje serial przygodowy Secret Guide To Celestial Creatures. Będzie to opowieść o amerykańskiej rodzinie koreańskiego pochodzenia, która chroni mityczne istoty żyjące w naszym świecie

13. Emily Beecham (Kwiat szczęścia) będzie jedną z gwiazd serialu Netfliksa 1899. Akcja serialu rozgrywać się będzie na parowcu z migrantami płynącymi z Europy do Nowego Jorku. Kiedy statek natyka się na inną jednostkę pływającą z migrantami, rozpoczyna się piekło...

14. Jared Leto prowadzi rozmowy w sprawie roli w serialu WeCrashed opartym na popularnym w USA podcaście. Entuzjazm miłośników Leto powinien jednak ostudzić fakt, że to na razie bardzo wczesny etap negocjacji. Stanowisko reżyserów objęli Glenn Ficarra i John Requa – twórcy komedii romantycznej Kocha, lubi, szanuje.


Serial – podobnie jak sześcioodcinkowy podcast – opowie historię założenia i początków działalności firmy WeWork, zajmującej się tworzeniem i aranżacją nowoczesnych przestrzeni do pracy. W centrum opowieści znajduje się jej charyzmatyczny założyciel – Adam Neumann, który doprowadził wartą 47 miliardów dolarów firmę na skraj bankructwa.


Myślicie, że Leto pasowałby do tej roli?


Producentami i scenarzystami serialu WeCrashed są Lee Eisenberg i Drew Crevello.


Projekt powstaje dla platformy Apple TV+

15. Kate Beckinsale po raz drugi będzie gwiazdą serialu. Po Wdowie jej kolejnym odcinkowym projektem będzie czarna komedia od Funny or Die Guilty Party.


Bohaterką serialu jest pogrążona w niesławie dziennikarka, która desperacko próbuje odbudować swoją karierę. Dlatego też postanawia zająć się sprawą kobiety skazanej na dożywocie za zamordowanie i poćwiartowanie męża. Skazana do końca podtrzymywała, że jest niewinna. Dziennikarka szybko orientuje się, że sprawa może być ponad jej siły, kiedy będzie musiała radzić sobie z przemytnikami broni, kulturą clickbaitu i osobistymi problemami.


Pierwotnie gwiazdą serialu miała być Isla Fisher, ale musiała zrezygnować z udziału ze względu na okoliczności pandemiczne

16. Pamiętacie Królestwo i Królestwo II? W latach 90. Lars von Trier zrealizował dwie części serialu. W przyszłym roku, po 24-letniej przerwie Duńczyk wraca do projektu, by go w końcu zakończyć.


Szczegóły Riget III nie są na razie znane. Wszyscy spodziewają się, że pozostawione pytania doczekają się wreszcie odpowiedzi i zobaczymy nową odsłonę konfliktu Duńczyków ze Szwedami. Niektóre znane postaci na pewno powrócą. Będzie też grupa nowych bohaterów.


Akcja serialu (który w niektórych krajach prezentowany był jako filmy) rozgrywa się w kopenhaskim szpitalu. Obserwujemy pracę tamtejszych lekarzy oraz ich problemy w życiu prywatnym. Bohaterowie nie zawsze kierują się dobrem pacjentów i prowadzą podejrzane interesy. Nie wszystko ma tu też racjonalne wyjaśnienie, a w życie przebywających w szpitalu od czasu do czasu ingerują duchy.


Von Trier od początku myślał o Królestwie jako trylogii. Niestety po drugiej części sprawy się skomplikowany. Zaś po śmierci Ernsta-Hugona Järegårda i Kirsten Rolffes wydawało się, że o trzeciej części możemy w ogóle zapomnieć.


Zdjęcia do Riget III planowane są na przyszły rok. Premiery możemy spodziewać się w 2022 roku. W tym samym roku powinniśmy otrzymać zremasterowane wersje dwóch pierwszych części

17. Matthew Rhys wraca do stacji FX. Gwiazda Zawód: Amerykanin zagra jedną z głównych ról w serialu Wyrd. Będzie to ekranizacja komiksu wydawnictwa Dark Horse. Aktor wcieli się w kosmitę, który został wysłany na Ziemię w celu zrozumienia ludzkości. Kiedy jego pobratymcy nie wracają, by zabrać go do domu, bohater musi jakoś przystosować się do nowego życia

18. Serialowa Lizzie McGuire z Hilary Duff nie dojdzie jednak do skutku. Projekt został skasowany przez Disney+, o czym poinformowała jego gwiazda

19. NBC szykuje sequel popularnego w latach 80. serialu Night Court. Będzie to opowieść o Abby Stone, córce Harry'ego Stone'a z oryginalnego serialu, która idzie w ślady ojca i jako sędzina zajmuje się najdziwniejszymi przypadkami, jakie trafiają do nocnych sesji sądu na Manhattanie

20. Samuel L. Jackson będzie gwiazdą oraz producentem wykonawczym realizowanego dla Apple TV+ 6-odcinkowego serialu The Last Days of Ptolemy Grey.


To ekranizacja powieści cenionego amerykańskiego pisarza Waltera Mosleya. Jej tytułowym bohaterem jest cierpiący na demencję, opuszczony przez rodzinę i przyjaciół 91-latek, który dzięki eksperymentalnej kuracji na krótki czas odzyskuje pełnię sił fizycznych i umysłowych. Gdy jego wnuk ginie w wyniku ulicznej strzelaniny, Ptolemy Grey postanawia na własną rękę dopaść sprawców. Śledztwo staje się dla mężczyzny okazją, by rozliczyć się z przeszłością i zostawić po sobie godne dziedzictwo.


Mosley napisze scenariusze wszystkich odcinków, a także będzie piastował stanowisko producenta wykonawczego.


Ptolemy Grey to kolejne po tegorocznym Bankierze wspólne przedsięwzięcie Jacksona i Apple. Przypomnijmy, że gwiazdor wystąpi także w przyszłym roku w serialu Marvela i Disney+ pt. Secret Invasion

21. Kultura kapeli podwórkowych kontra eleganckie dancingi w warszawskiej, roztańczonej Adrii. O muzyce lat 30., najpiękniejszym polskim tangu Rebeka, inspiracjach dotyczących kompozycji ścieżki dźwiękowej serialu KRÓL, o charakterystycznej nucie muzyki żydowskiej i o tym, dlaczego na Kercelaku grano na pile. Rozmowy, w której Atanas Valkov, kompozytor muzyki oryginalnej do serialu KRÓL, i Jan Emil Młynarski, artysta, muzyk, który wystąpił w serialu razem ze swoim zespołem – Warszawskie Como Taneczne, zmierzyli się z muzyczną stroną KRÓLA, można wysłuchać już dziś!


KRÓL w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+, ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Dziś premiera przedostatniego, siódmego odcinka – jest on już do obejrzenia w usłudze CANAL+ telewizja przez internet dostępnej online w aplikacjach na telewizory i urządzenia mobilne oraz na canalplus.com , a o 21:00 premiera telewizyjna w CANAL+ PREMIUM. Wielki finał KRÓLA już 25 grudnia.


Soundtrack z serialu można odsłuchać w serwisach streamingowych pod tym linkiem: http://www.soundline.biz/AtanasValkovKrol/, a całą bogatą ofertę filmów i seriali na życzenie od najpopularniejszych dostawców na polskim rynku w ramach usługi CANAL+ można poznać również w specjalnej sekcji filmweb.pl/canalplus .


Umarł król, niech żyje król? Przywitaj Nowy Rok z kolejną międzynarodową koprodukcją CANAL+! Dla wszystkich spragnionych serialowych emocji, po finale KRÓLA w piątkowym paśmie serialowym CANAL+ PREMIUM pojawią się Pokonani. Gwiazdorska obsada - Taylor Kitsch, Michael C. Hall, Nina Hoss, a do tego powojenny Berlin, mroczne tajemnice zrujnowanego miasta, amerykański glina i nadal walczący o wpływy sowieci zobacz to wszystko już 1 stycznia 2021 w CANAL+ PREMIUM i na canalplus.com.


Odwiedź strefę CANAL+


Zapraszamy również do odwiedzenia strefy CANAL+ na Filmwebie, gdzie znajdziecie informacje o premierach i nowościach dostępnych w CANAL+ telewizja przez internet. Premiery największych hitów kinowych, najlepsze kanały na żywo, emocjonujący sport. Nagradzane filmy prosto z Hollywood oraz najnowsze lokalne produkcje. Najlepsze polskie seriale. Oglądaj co chcesz, kiedy chcesz i na czym chcesz!

22. W lutym swoją premierę będzie miał serial Clarice, który pomyślany został jako sequel Milczenia owiec. W związku z tym fani filmu zastanawiają się, czy Hannibal Lecter pojawi się na małym ekranie. Na to pytanie odpowiedział ostatnio Alex Kurtzman.


Jak się okazuje, Hannibal i Clarice na małym ekranie na razie nie mają szans się spotkać. Wszystko przez fakt, że prawa do obu postaci mają różni producenci. Do historii z Milczenia owiec i postaci Clarice prawa ma MGM, które dla CBS wyprodukowało serial Clarice. Z kolei do postaci Hannibala prawa ma De Laurentiis Company. To właśnie dlatego w serialu Hannibal nie było mowy o Clarice.


Akcja serialu Clarice rozgrywa się rok po wydarzeniach z Milczenia owiec. Agentka FBI Clarice Starling powraca do pracy w terenie, by ścigać seryjnych morderców i przestępców seksualnych. Jednocześnie próbuje odnaleźć się w świecie politycznych rozgrywek w Waszyngtonie.


Teaser serialu

23. Ta wiadomość może niektórych zaskoczyć. Jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych lat 70. - Domek na prerii - dopiero teraz doczeka się rebootu. Za projekt odpowiadać będą spadkobiercy Eda Friendly'ego, który jako szef NBC kupił prawa do cyklu książek Laury Ingalls Wilder.


Akcja serialu rozgrywała się w drugiej połowie XIX wieku i opowiadała o perypetiach rodziny osadników, którzy z Kansas przenieśli się do miasteczka Walnut Grove w Minnesocie. Losy bohaterów bazowały na doświadczeniach samej Wilder, która była córką osadników kolonizujących Dziki Zachód.


O nowym Little House on the Prairie na razie nie wiemy nic poza tym, że za jego produkcję odpowiadać będą Anonymous Content, Paramount Television Studios i Friendly Family Productions

24. Psychotest Filmwebu: Który serial powinieneś obejrzeć na koniec roku? Mi wyszło Normalni ludzie

25. Wiemy, kiedy mit stanie się rzeczywistością. Legendarny Snyder's Cut, który ostatecznie przybrał formę miniserialu Zack Snyder's Justice League zadebiutuje na platformie HBO Max w marcu. Tak w każdym razie zapowiada jego twórca.


Serial platformy HBO Max bazować będzie na materiale, który na potrzeby kinowego widowiska Liga Sprawiedliwości nakręcił Zack Snyder. Reżyser z powodu rodzinnej tragedii musiał jednak porzucić projekt. Jego miejsce zajął Joss Whedon, który dokonał podobno radykalnych zmian w filmie. Pierwotnie wydawało się, że Zack Snyder's Justice League powstanie bez konieczności dokrętek. Ostatecznie jednak reżyser otrzymał na nie zgodę i obecnie trwa kręcenie dodatkowego materiału.


Serial ma się składać z czterech odcinków

26. Ta wiadomość nikogo nie zaskoczy. HBO Max jest zachwycone wynikami serialu Stewardesa i zaledwie kilka dni po premierze finałowego odcinka ogłosiło zlecenie na realizację drugiego sezonu.


Stewardesa powstała na bazie książki Chrisa Bohjaliana. Bohaterką jest kochająca alkohol i przygodny seks Cassie Bowen, której beztroskie życie zostało zniszczone, kiedy po upojnej nocy z przystojnym pasażerem spotkanym w samolocie obudziła się obok jego zakrwawionego trupa. Próbując oczyścić swoje imię i przypomnieć sobie, co też zdarzyło się feralnej nocy kobieta wplącze się w niebezpieczną intrygę pełną podejrzanych typów i groźnych zabójczyń.


Gwiazdą serialu i jedną z jego producentek jest Kaley Cuoco

27. Jeszcze przed premierą 2. sezonu serialu Locke & Key jego twórcy ogłosili, że powstanie także sezon 3. Na razie wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie na platformę Netflix trafi 2. sezon, ale można się spodziewać, że będzie to przyszły rok.


Serial Locke & Key opowiada o trojgu rodzeństwa, którzy razem ze swoją matką przeprowadzają się do wielkiego domu po tajemniczej śmierci ojca. Na miejscu odkrywają mnóstwo magicznych kluczy, które budzą niebezpieczne demony.


Gwizdami serialu są: Connor Jessup, Emilia Jones, Jackson Robert Scott, Darby Stanchfield, Laysla De Oliveira, Aaron Ashmore, Petrice Jones i Griffin Gluck

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com