PRZEDŚWIĄTECZNY CHAOS 2020 - ANIME cz. I I KORONANEWSY

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Jak to mówiono w pewnej reklamie ,,Ten świąteczny klimat jest nie do podrobienia", a mowa tu o tytułowym chaosie. 3 dni (w tym roku 4) spokoju od pracy, a przedtem maraton po prezenty i wyżywienie na świąteczny stół. Chaos powstał też w najnowszych newsach, których jest znów bardzo dużo, co wynika z zorganizowanego w ostatni weekend Jump Festa 21.


Na wstępie w imieniu Shirokuro pozostaje mi jedynie życzyć Wam wszystkim przede wszystkich bardzo, bardzo zdrowych, rodzinnych i oby jedynych takich (if you know what i mean) Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy przede wszystkim........spotkań w piątkę 😄


Zaczynamy:


KORONANEWSY


1. Agencja zarządzania talentami Aoni Production ujawniła 16 grudnia, że aktorka głosowa Ai Nonaka uzyskała pozytywny wynik testu na obecność nowego koronawirusa (COVID-19). 15 grudnia otrzymała pozytywną diagnozę w teście PCR.


W ogłoszeniu zauważono, że Nonaka przeszła test 14 grudnia jako środek ostrożności przed planowanym pojawieniem się na imprezie. 15 grudnia zaczęła odczuwać lekkie zmęczenie i postanowiła zostać w domu. Pozytywny wynik otrzymała późnym wieczorem. Obecnie jej zmęczenie minęło i nie ma gorączki, kaszlu ani innych objawów. Aoni Production powiedział, że podejmuje wszelkie środki, aby nadać priorytet zdrowiu swoich pracowników, talentów i fanów oraz aby zapobiec dalszej epidemii

2. Warner Bros. dokonało zmian w kalendarzu premier na przyszły rok. Oto, co otrzymało nowe daty premier.

Widowisko Mortal Kombat zobaczymy później. Film miał zadebiutować w Stanach 15 stycznia, lecz studio przeniosło datę premiery na 16 kwietnia 2021 roku.

Wcześniej za to Amerykanie zobaczą obraz Tom and Jerry. Nowa data to bowiem 26 lutego 2021 roku. Pierwotnie WB planował wprowadzić go na początku marca.


Nie wiadomo za to, kiedy zobaczymy dramat sf Reminiscence. Warner wykreślił datę 16 kwietnia 2021 roku bez podawania nowej.


Przypomnijmy, że Warner Bros. zamierza wprowadzić wszystkie swoje przyszło roczne premiery równocześnie do kin i na platformę HBO Max. Decyzja ta została bardzo źle przyjęta w środowisku filmowym. Publicznie krytykowali ją m.in.: Christopher Nolan, James Gunn i Denis Villeneuve

3. BERLINALE: a) Szczepionki na COVID-19 pojawiły się chyba za późno, by uratować Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. W mediach branżowych coraz głośniej mówi się o tym, że organizatorzy nadchodzącej edycji wkrótce ogłoszą decyzję o zmianie formuły.


Według docierających do nas doniesień Berlinale 2021 odbędzie się jako festiwal wirtualny. Dodatkowo wszyscy spodziewają się przeniesienia daty imprezy na początek marca. Planowany jest również na lato przegląd, już w tradycyjnej formie, najciekawszych tytułów z programu najnowszej odsłony festiwalu.


Organizatorzy już wcześniej zapowiadali, że w nadchodzącej edycji Berlinale będą odbywać się pokazy online. Liczyli jednak, że uda się zorganizować również pokazy tradycyjne, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Te nadzieje z każdym dniem bledną.


Na decyzję o zmianie formy festiwalu największy wpływ miało stanowisko władz niemieckich. Organizatorzy podobno chcieli przenieść Berlinale na kwiecień licząc, że wtedy liczba przypadków COVID-19 będzie już dużo mniejsza. Niemieckie władze nie podzielają jednak tego optymizmu, a to one w większości finansują imprezę.


Oficjalna decyzja kierownictwa festiwalu spodziewana jest w najbliższym czasie

b) Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie ogłosił, w jakim kształcie odbędzie się jego nadchodząca, przyszłoroczna edycja. Impreza zostanie podzielona na dwie części: online oraz stacjonarną.


Między 1 a 5 marca 2021 roku odbędzie się część internetowa, która obejmie takie stałe punkty wydarzenia, jak m.in. targi European Film Market, Berlinale Talents czy World Cinema Fund. W czerwcu będzie natomiast miała miejsce część stacjonarna z pokazami w kinach oraz na powietrzu.


Oryginalnie impreza miała odbyć się w dniach 11-21 lutego w formie hybrydowej. Już od jakiegoś czasu spekulowano jednak, że ze względu na sytuację epidemiczną w Niemczech i na świecie festiwal będzie musiał zmienić plany.


Obecnie trwa proces selekcji do sekcji konkursowych. Program zostanie ujawniony w lutym oraz zaprezentowany uczestnikom wirtualnych targów w marcu. Międzynarodowe jury obejrzy filmy konkursowe w Berlinie i wybierze zwycięzców. Wybrane tytuły (w tym te nagrodzone) zostaną zaprezentowane berlińskiej publiczności latem.


Kina w Niemczech mają pozostać zamknięte przynajmniej do 10 stycznia, a kraj zaostrzył w ostatnim czasie restrykcje związane z koronawirusem. Organizatorzy Berlinale tłumaczą swoją decyzję tym, że festiwal nie ma szansy odbyć się w fizycznym kształcie w lutym, ale przemysł filmowy potrzebuje targów w pierwszym kwartale roku

4. Mamy złą wiadomość dla tych wszystkich, którzy liczyli, że po Nowym Roku będą mogli wybrać się do kina, by obejrzeć film na dużym ekranie. Takiej możliwości nie będzie. Minister Zdrowia ogłosił właśnie kwarantannę narodową.


Kwarantanna narodowa to nowe obostrzenia plus kontynuacja dotychczasowych. A to oznacza, że kina, które miały być zamknięte do 27 grudnia, pozostaną w dalszym ciągu nieczynne.


Kwarantanna narodowa potrwa do 17 stycznia. Na razie więc ci, którzy liczą na kinowe seanse Wonder Woman 1984 mogą odetchnąć. Polska premiera jest bowiem przewidziana na 22 stycznia

5. Ciąg dalszy zmian w planach dystrybutorów na najbliższe miesiące i lata. A24 i Lionsgate to kolejne studia, które po raz kolejny w świetle trwającej pandemii COVID-19 dokonały korekty kalendarza premier.


A24 w końcu ogłosiło nową datę dla baśniowego filmu Davida Lowery'ego The Green Knight. Obraz miał pierwotnie trafić do kin w maju. Teraz studio planuje go pokazać na dużym ekranie latem. Amerykańska data premiery została wyznaczona na 30 lipca.


The Green Knight będzie autorską opowieścią, dla której punktem wyjścia jest słynny angielski romans rycerski z XIV wieku Pan Gawen i Zielony Rycerz. Na dworze króla Artura podczas uczty z okazji Nowego Roku pojawił się niespodziewany gość – Zielony Rycerz. Cała jego postać była odziana w zieleń, nawet jego koń był tego koloru. Niesamowitość tej postaci wprawiła w zdumienie rycerzy, żaden z nich też nie ośmielił się odpowiedzieć na wyzwanie rzucone przez przybyłego. Zielony Rycerz, słysząc o potędze rycerstwa króla Artura, chciał na własne oczy przekonać się, czy rzeczywiście są oni aż tak waleczni. Zaproponował im grę w ścinanie głów, podczas której śmiałek miał odrąbać głowę Zielonemu Rycerzowi, a po roku nadstawić własną szyję, by ten mógł odwzajemnić cios. Król Artur podjął wyzwanie, ratując tym samym od hańby swój dwór. Jednak jeden z jego rycerzy – tytułowy Pan Gawen – postanowił zastąpić króla, gdyż nie godzi się, aby sam władca walczył, gdy otacza go wielu zacnych rycerzy. Gawen odciął głowę Zielonemu Rycerzowi, ale ten nie zginął, tylko podniósł głowę z ziemi i rozkazał odnaleźć siebie za rok przy Zielonej Kaplicy... Zapowiedź filmu.


Tymczasem Lionsgate dokonało kolejnego przesunięcia premiery widowiska sf Ruchomy chaos. Zdjęcia do filmu zostały zakończone w 2017 roku i jego premiera została pierwotnie wyznaczona na marzec 2019 roku. Kiedy jednak szefowie Lionsgate'u zobaczyli gotową wersję, zrezygnowali z jej wprowadzenia do kin uznając rzecz za nienadającą się do dystrybucji. Po radykalnych zmianach w dokrętkach film miał trafić do kin w styczniu. Teraz amerykańska data premiery została wyznaczona na 5 marca.


Film jest ekranizacją książki Patricka Nessa. Jej akcja rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, w której ludzie kolonizują obcą planetę. Kiedy infekcja zwana Hałasem uzewnętrznia wszystkie ludzkie myśli, na świecie rozprzestrzenia się chaos. Obca rasa wykorzystuje to, by wypowiedzieć wojnę homo sapiens. Tylko młody Todd Hewitt może powstrzymać międzygalaktyczny konflikt. Zwiastun

6. Muzeum Filmowe Akademii ujawniło 18 grudnia, że po uroczystej gali 25 września przesunęło swoje otwarcie na 30 września 2021 roku. Wcześniej muzeum miało zostać otwarte w kwietniu 2021 roku.


Dyrektor muzeum Bill Kramer powiedział, że pracownicy planują programowanie wirtualne w okresie od kwietnia do września w celu promocji muzeum. Kramer powiedział: „Przy poleceniu ,,zostań w domu", nie wydaje się właściwe ani rozsądne robienie teraz w kierunku otwarcia w kwietniu”. Kramer podkreślił, że pracownicy skupiają się na najświeższych informacjach związanych z pandemią COVID-19. Kramer dodał: „Przesuwamy datę wystarczająco daleko poza wiosnę, kiedy nie będziemy mieć takiego problemu z pandemią. Chcemy mocno się otwierać ”.


Aktor Tom Hanks ogłosił podczas 92. ceremonii rozdania Oscarów w lutym, że Muzeum Filmowe Akademii zostanie otwarte po kilku opóźnieniach 14 grudnia 2020 r. Na jednej z pierwszych wystaw w muzeum zostaną zaprezentowane we współpracy prace uznanego twórcy filmów anime Hayao Miyazakiego we współpracy ze Studio Ghibli.


Na stronie Muzeum odnotowano, że na wystawie znajdą się oryginalne materiały produkcyjne - „z których część nigdy nie była widziana poza archiwami Studia Ghibli” - z takich filmów jak Mój Sąsiad Totoro (1988) i Spirited Away (2001). W szczególności na wystawie „zaprezentuje się ponad 200 szkiców koncepcyjnych, projektów postaci, scenariuszy, układów, cel, tła, klipów filmowych i wciągających środowisk”. Wystawie towarzyszyć będzie drukowany katalog, projekcje filmów, wydarzenia, a także „unikatowe gadżety Studio Ghibli” w sklepie Muzeum.


Muzeum jako całość zagłębia się w 90-letnią historię rozdania Oscarów. Otworzy się na skrzyżowaniu Wilshire Boulevard i Fairfax Avenue w Los Angeles. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła projekt w 2012 r., przewidując datę otwarcia w 2017 r. Akademia ogłosiła wystawę Miyazakiego w grudniu 2018 roku, kiedy przewidywana data otwarcia muzeum spadła już do 2019 roku.


Miyazaki reżyseruje teraz swój kolejny film fabularny, Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka (How Do You Live?). Producent Studio Ghibli Toshio Suzuki poinformował, że film był ukończony w około 15% pod koniec października 2019 roku, po trzech i pół roku produkcji

ANIME


1. Oficjalna strona internetowa i konto na Twitterze oryginalnego telewizyjnego anime CloverWorks - Wonder Egg Priority rozpoczęły 16 grudnia przesyłanie strumieniowe wideo promocyjnego do anime. Wideo ujawnia obsadę anime, personel, wykonawców piosenek przewodnich i datę premiery 12 stycznia, a także zapowiada historię. Witryna ujawniła również nowy plakat.


Historia anime zaczyna się, gdy bohaterka, 14-letnia dziewczyna imieniem Ai Ohto, słyszy tajemniczy głos, spacerując po mieście późną nocą. Coś daje jej jajko i kusi ją: „Jeśli chcesz zmienić przyszłość, wystarczy, że wybierzesz teraz. Teraz uwierz w siebie i zniszcz jajko”.


Obsada obejmuje:

Kanata Aikawa (Suzu Narumiya w Idoly Pride) jako Ai Ohto, 14-latka z bardzo wyraźną heterochromią. Z powodu pewnego wydarzenia chwilowo nie chodzi do szkoły.

Tomori Kusunoki jako Neiru Aonuma, 14-latka o bardzo wyraźnym kolorze skóry i warkoczykach. Jest bardzo cicha i spokojna przez większość czasu i nie wykazuje inicjatywy, aby poznać ludzi.

Shuka Saitō (You Watanabe w Love Live, Asaka Mayama w Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo (plus OP), ED Back Arrow) jako Rika Kawai, 14-latka, która ma bardzo wyraźne rozjaśnione włosy z różową pasemką. Nie waha się powiedzieć, co myśli, nawet o ludziach, których właśnie poznała.

Hinaki Yano jako Momoe Sawaki, 14-latka o bardzo wyraźnym pięknie i szczupłej sylwetce. Często mylona jest z mężczyzną i jest popularna wśród dziewcząt.

Anime będzie miało premierę 12 stycznia w NTV i Sapporo TV; 13 stycznia na BS NTV; 14 stycznia w Yamaguchi Broadcasting, Chukyo TV, Miyagi TV i Fukuoka Broadcasting System; 16 stycznia w Nankai Broadcasting; 18 stycznia w Yomiuri TV i Nihonkai Telecasting; 20 stycznia w TV Kanazawa; oraz 22 stycznia w Aomori Broadcasting.


Wśród nowych pracowników znaleźli się taracod jako artysta koncepcyjny, Yuta Yamazaki (Love Rice) jako asystent reżysera, Yusuke Kawakami jako reżyser akcji, Keisuke Kobayashi jako główny animator, Iori Hisatake jako projektant postaci gościnnych, DE DE MOUSE i basista Clammbon Mito jako kompozytorzy muzyczni. Cztery główne aktorki głosowe wykonują główną piosenkę z anime pod nazwą „Anemoneria”.


Pozostali nowi pracownicy to:


Prop Designer: Haruhi Inoue

Design Works: Ōtori, E o Kaku PETER

Color Setting: Kazuko Nakashima

Art Director: Yuki Funao

Director of Photography: Takeo Ogiwara

3D CG: Boundary

Editing: Daisuke Hiraki

Audio Director: Akiko Fujita

Sound Effects: Yuji Furuya


Jak wcześniej ogłoszono, scenarzysta Shinji Nojima jest uznawany za oryginalną pracę, a także pisze scenariusze po napisaniu tak popularnych seriali Live-Action, jak KōKō Kyōshi (High School Teacher), Ie Naki Ko (Homeless Child) i Takane no Hana (Born To Be A Flower lub Unattainable Flower). Projekt będzie jego pierwszym pisaniem do anime. Shin Wakabayashi (22/7: The Diary of Our Days, film promocyjny do nowelki Boku wa Robot Goshi no Kimi ni Koi wo Suru) reżyseruje anime w CloverWorks. Saki Takahashi (reżyser animacji Her Blue Sky) projektuje postacie, a także jest głównym reżyserem animacji. Hiroyuki Ueno (NTV) i Nobuhiro Nakayama (Aniplex) są producentami planującymi.


NTV i D.N. Dream Partners z docomo po raz pierwszy współpracują z firmą Aniplex przy produkcji tej serii

2. Haikyuu To The Top - top dosłownie i w przenośni

3. Great Pretender to nowa, ekscytująca seria anime wyprodukowana przez Wit Studio. Opowiada historię oszusta Makoto Edamury, który podróżuje po świecie i angażuje się w różne oszustwa i tajemnice. Anime jest transmitowane na całym świecie w serwisie Netflix. Reżyser Hiro Kaburagi i scenarzysta Ryota Kosawa rozmawiali z ANN o swojej pracy nad serialem i przemyśleniach na temat stworzenia „międzynarodowego” anime

4. Oficjalna strona internetowa anime Kingdom ogłosiła 14 grudnia, że trzeci sezon ma wznowić emisję w kwietniu 2021 roku. Przedstawiono także nowy zwiastun i plakat powrotu nowego sezonu.

Komitet produkcyjny anime ogłosił 26 kwietnia tego roku, że opóźnia emisję odcinka 5 i późniejszych odcinków trzeciego sezonu. Komisja wyjaśniła, że produkcja posuwała się naprzód w odpowiednim czasie, ale ogłoszenie stanu wyjątkowego rządu japońskiego przeciwko pandemii koronawirusa (COVID-19) znacznie wpłynęło na harmonogram produkcji. Anime zostało później przełożone na powrót wiosną 2021 roku.


Trzeci sezon anime na podstawie mangi Yasuhisy Hary miał swoją premierę 5 kwietnia. Funimation transmituje strumieniowo anime podczas jego emisji w Japonii.


Historyczna manga Hary rozpoczyna się od niewolnika Xina i jego marzenia o zostaniu wielkim generałem stanu Qin. Xin pomaga Yingowi Zhengowi, młodemu królowi Qin, który podziela pragnienie zjednoczenia Chin, dojście do władzy w państwie. Xin robi wszystko, co w jego mocy, aby zostać przełożonym dowódcy armii zdolnej do pokonania Siedmiu Walczących Państw.


Rekordowa manga zapoczątkowana w magazynie Shueishy Weekly Young Jump w 2006 roku. Shueisha opublikował 57. tom mangi w Japonii 19 marca. Hara powiedział, że rozważa napisanie do 100 tomów. Anime miało premierę w 2012 roku, a drugi sezon miała premierę w 2013 roku. Funimation transmitowało serial w Ameryce Północnej i wydało oba anime na DVD w 2016 roku.


Manga zainspirowała film Live-Action Shinsuke Satō, który został otwarty w Japonii w kwietniu 2019 roku. Funimation rozpoczął wyświetlanie filmu w kinach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w sierpniu 2019 roku

5. Oficjalna strona internetowa serii idol Love Live! ujawniła pięciu członków „Liella”, grupy idoli, która wystąpi w nowym anime Love Live! Superstar!! Do członków należą:

Sayuri Date jako Kanon Shibuya

Liyuu jako Tang Keke

Nako Misaki jako Chisato Arashi

Naomi Payton jako Sumire Heanna

Nagisa Aoyama jako Ren Hazuki


W ogłoszeniu zauważono, że Date i Aoyama są zwyciężczyniami pierwszych otwartych przesłuchań franczyzy.


Grupa wyda swój pierwszy singiel zatytułowany „Hajimari wa Kimi no Sora” (The Start Is Your Sky) wiosną 2021 roku, wraz z teledyskiem do anime.


Oficjalna strona anime opisuje historię anime:


Yuigaoka Girls High School to nowo powstała szkoła położona pomiędzy dzielnicami Omotesando, Harajuku i Aoyama w Tokio. Historia koncentruje się na pierwszej grupie uczniów. Bez historii, bez starszych kolegów czy absolwentów i bez reputacji, jest to szkoła pełna niewiadomych.


Pięć dziewcząt, w tym Kanon Shibuya, przeżywa fatalne spotkanie ze szkolnymi idolami. Kanon decyduje: "Uwielbiam śpiewać. Chcę, żeby piosenka się spełniła!" Wiele uczuć łączy się z gwiazdą, która dopiero zaczęła rosnąć. Przyszłość jest pusta i pełna możliwości dla tych dziewcząt, a ich historia, którą wszyscy umożliwią, dopiero się zaczęła. Szybuj ze swoimi skrzydłami, nasza Love Live!

Hajime Yatate, pseudonim zbiorowy dla pracowników Sunrise, ponownie został uznany za oryginalną pracę. Sakurako Kimino jest także ponownie uznawany za oryginalną koncepcję, tak jak przy poprzednim anime Love Live!. Takahiko Kyōgoku, reżyser oryginalnego Love Live! School idol project i filmu anime powraca jako reżyser wraz ze scenarzystą Love Live! School idol project i Love Live! Sunshine!! - Jukkim Hanadą. Atsushi Saito (Black Fox) adaptuje oryginalne projekty postaci Yūheia Muroty, projektanta franczyzy. Yoshiaki Fujisawa również powraca z pierwszego anime Love Live! jako kompozytor muzyki.

Seria została zaplanowana na rozpoczęcie otwartych przesłuchań castingowych dla jednego z głównych członków obsady nowego projektu 12 marca, ale przesłuchania zostały przełożone z powodu skutków pandemii koronawirusa (COVID-19). Przesłuchania są ograniczone do niezamężnych kobiet w wieku od 15 do 22 lat (od 1 kwietnia 2020 r.). Na przesłuchania nie będą przyjmowane wnioski od osób, które są w gimnazjum lub niżej, a także tych, które mają umowy z wytwórniami lub agencjami zarządzania talentami.


Nowy projekt anime zawiera slogan "Watashi o Kanaeru Monogatari — Hello!!! Love Live!" (Historia moich marzeń się spełnia. Cześć !!! Love Live (The story of my dreams coming true. Hello!!! Love Live!")). Jest to odniesienie do poprzedniego sloganu franczyzy „Minna de Kanaeru Monogatari”, który odnosi się do faktu, że nazwiska szkolnej grupy idoli, wykonawców centralnych , teksty piosenek i inne aspekty są ustalane w głosowaniu fanów.

Seria ogłosiła nowe anime zatytułowane Love Live! Nijigasaki Gakuen School Idol Dōkōkai (Nijigasaki Academy's School Idol Appreciation Club) w grudniu. Anime miało premierę 3 października.


W 2010 roku studio anime Sunrise, Lantis i magazyn Dengeki G Magazine od ASCII Media Works uruchomili Love Live! jako samozwańczy „projekt najwyższego udziału użytkowników”, który pozwala fanom głosować nad przyszłością fikcyjnych idoli w szkolnej grupie idoli μ. Potem nastąpiła seria muzycznych płyt CD i animowanych teledysków. Pierwsze anime Love Live! School idol project (na zdjęciu powyżej) miało swoją premierę w styczniu 2013 roku, a druga seria miała swoją premierę w kwietniu 2014 roku. Film anime Love Live! The School Idol Movie został otwarty w Japonii w czerwcu 2015 roku.


Projekt Love Live! Sunshine!! został po raz pierwszy ogłoszony w lutym 2015 r. Trzy kluczowe frazy projektu to "Reader Participation," "Inspired by μ's," i „Seaside Town Setting”. Fani wybrali nazwę grupy Aqours w głosowaniu powszechnym.


Pierwsze anime Love Live! Sunshine!! miało premierę w lipcu 2016 r. Drugi sezon trwał od października do grudnia 2017 r. Film anime Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie Over the Rainbow został otwarty w Japonii w styczniu 2019 r.

6. W styczniowym numerze magazynu Coro Coro Comics firmy Shogakukan z 2021 roku ujawniono, że seria Beyblade otrzyma nowe anime wiosną 2021 roku.


Magazyn ujawnił również, że całe anime Beyblade Burst (na zdjęciu po prawej) rozpocznie transmisję na kanale CoroCoro YouTube od 28 grudnia o 10:00 czasu JST (27 grudnia o 20:00 czasu wschodniego), a odcinki będą dostępne do 8 stycznia o 15:59 JST (1:59 EST).


Takara Tomy wydała pierwszą serię gier w 1999 roku. Pierwsze 51-odcinkowe anime Beyblade, wyreżyserowane przez Toshifumiego Kawase, miało swoją premierę w Japonii w styczniu 2001 roku. Angielska wersja zadebiutowała w lipcu 2002 roku.


Pierwsze anime Beyblade Burst miało swoją premierę w Japonii w kwietniu 2016 r., Następnie „drugi sezon” Beyblade Burst God (Beyblade Burst Evolution) w kwietniu 2017 r., a następnie Beyblade Burst Chōzetsu w kwietniu 2018 r. Anime Beyblade Burst zaczęło być nadawane na kanadyjskim kanale Teletoon we wrześniu 2016 r. Premiera odbyła się na Disney XD przez dwa tygodnie w grudniu 2016 r. Daisuki rozpoczął streaming serialu z angielskimi napisami później w grudniu 2016 r., a odcinki z angielską dubbingiem są dostępne cyfrowo za pośrednictwem platform cyfrowych Disney XD i kanału Beyblade Burst na YouTube.


Część anime nowego projektu serii Beyblade Burst, Beyblade Burst Sparking (lub Beyblade Burst Super King), miała swoją premierę na kanałach CoroCoro i Takara Tomy (oba na YouTube) w kwietniu.


Anime Beyblade Burst Rise (Beyblade Burst GT) zadebiutowało w Japonii w kwietniu 2019 roku pod tytułem Beyblade Burst GT na kanale Coro Coro Comics na YouTube oraz w serwisie streamingowym Takara Tomy Channel. Angielska wersja anime miała swoją premierę na Disney XD w Stanach Zjednoczonych w lutym

7. Firma Oricon Monitor Research, która bada zainteresowanie trendami w rozrywce, przeprowadziła ankietę internetową, z której wynika, że ​​ponad 90% respondentów zna serię Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. 40,5% stwierdziło, że „bardzo dobrze zna” Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, a 57,3% stwierdziło, że „zna nazwę”, co oznacza, że ​​łącznie 97,8% było świadomych istnienia serii.


Ponadto spośród 1558 respondentów, którzy powiedzieli, że z serią są „bardzo zaznajomieni”, 1182 respondentów stwierdziło, że „polubili” lub „bardzo polubili” serial. Pytanie „Która część serii Ci się podoba” pozwoliła na wiele odpowiedzi; historia była najbardziej popularnym aspektem z 76,4% głosów oddanych przez fanów, następnie 49,3% za scenografię i 45,3% za wiarygodność postaci. 31% fanów stwierdziło, że jest właścicielem mangi, a 66,1% respondentów stwierdziło, że jest właścicielem każdego tomu.


Wielu respondentów skomentowało, w jaki sposób seria pomogła im cenić i łączyć się z rodziną. Kobieta po trzydziestce powiedziała: „Nigdy bym nie pomyślała, że ​​w moim wieku mogłabym porozmawiać o anime z moją mamą, która jest po sześćdziesiątce”. Kobieta po czterdziestce powiedziała, że ​​Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba była pierwszym razem, gdy ona, jej małżonek i ich dziecko obejrzeli razem film w kinach. Mężczyzna po sześćdziesiątce, który powiedział, że podoba mu się serial, pozwalając synowi mu to wyjaśnić.


Inni respondenci zwrócili uwagę na to, jak rozwój ich dzieci został powiązany z Kimetsu no Yaiba. Inna kobieta po trzydziestce skomentowała, jak jej dziecko, które nigdy nie lubiło kanji, było naprawdę szczęśliwe, gdy nauczyło się kanji na „filar” w szkole. Mężczyzna po trzydziestce zauważył, że jego dwuletnia córka nauczyła się mówić „Kimetsu no Yaiba”, a mężczyzna po czterdziestce powiedział, że dzięki serialowi jego córka zaczyna interesować się historią.


Popularność tej serii umożliwiła także łączenie się ludzi z różnych pokoleń nawet w miejscu pracy i poza nim. Kobieta po trzydziestce zauważyła, że ​​idąc na karaoke z ludźmi z różnych grup wiekowych, każdy jest w stanie nawiązać więź z piosenkami przewodnimi „Gurenge” i „Homura”. Kobieta po pięćdziesiątce powiedziała, że ​​prowadzi więcej rozmów z ludźmi z rodziny i pracy, a mężczyzna po sześćdziesiątce mówi, że uwielbia rozmawiać z fanami Demon Slayer.


3848 członków Oricon Monitor Research, od nastolatków po sześćdziesiątki, odpowiedziało na ankietę od 18 do 24 listopada.


Miło jest widzieć, jak Demon Slayer przekracza różnice pokoleniowe, ale może to być również trochę miecz obosieczny. Według osobnej ankiety przeprowadzonej przez Benesse, dzieci w wieku szkolnym w Japonii podziwiają Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Tanjirō, nawet bardziej niż ich własnych rodziców. Ej spokojnie, w Polsce tak nie jest :)

8. Oficjalna strona telewizyjnego anime Detective Conan ogłosiła 16 grudnia, że anime przerobi „legendarny odcinek boskiego poziomu”, jako „pierwszą część” obchodów tysięcznego odcinka anime. Anime będzie obchodzić 25-lecie istnienia w styczniu, a jego tysięczny odcinek zostanie wyemitowany 6 marca. Witryna ujawniła trzy wizualizacje kolaży z malutkimi fotosami z różnych odcinków, w których występują postacie Shinichi Kudō, Kaito Kid i Heiji Hattori. Kadr z „legendarnego odcinka” jest ukryty w trzech grafikach.

Strona twierdzi, że remake będzie zawierał najnowszy personel i techniki produkcji. Zespół anime prowadzi kampanię, która zaoferuje nagrodę osobie, która może poprawnie odgadnąć odcinek, który otrzyma remake.


Detective Conan wcześniej obchodził swoje 20. urodziny remake'iem pierwszych dwóch odcinków anime w specjalnym odcinku Detective Conan - Episode One: The Great Detective Turned Small w 2016 roku, który został wydany na licencji Discotek Media 28 lipca tego roku

9. Czy warto obejrzeć anime Talentless Nana?

10. LOG HORIZON: a) Funimation ujawniło 14 grudnia dwóch kolejnych członków obsady Log Horizon: Destruction of the Round Table (Log Horizon: Entaku Hōkai), trzeciego sezonu anime opartego na opartego na nowelce autora Mamare Touno (Maoyuu Maou Yuusha) i ilustratora Kazuhiro Hary (prace przy anime Gundam Build Divers) -Log Horizon. Shiori Izawa zagra Huadiao, a Yoko Soumi (Botan Saotome w 7SEEDS, B'T Rosemary w B'T X, Diva w El Hazard, Sae Shirai w Kodomo no Jikan, Zorin Blitz w Hellsing Ultimate, Mischa Stravinskaya w Koukyoushihen Eureka Seven, Kei Asechi w Pretty Rhythm, Lyserg Diethel w Królu Szamanów, Miharu Oozora w Stratos 4, Buzam A. Calessa w Vandread, Karen Kasumi w X, Arachnea w Precure) zagra Leaf Lotus Nymph, po zagraniu Kawary w drugim sezonie.


Anime będzie miało swoją premierę w E-Tele (NHK Educational) 13 stycznia o 19:25. Funimation będzie transmitować anime.


Serię opóźniono od października do stycznia 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Nowe anime ma taką samą nazwę jak 12. tom nowelki. Obsada i pracownicy powrócą z poprzednich sezonów anime. Nowe anime będzie miało 12 odcinków. Nowa obsada obejmuje Kengo Kawanishi jako Tōri, Yuko Kaida jako Sarariya i Youhei Tadano (zastępujący nieżyjącego już Keijiego Fujiwarę) jako Regan.


Syouji Masuda ponownie nadzoruje fabułę opartą na nowelce Touno, a Hara tworzy oryginalne projekty postaci. Shinji Ishihira powrócił do reżyserii w Studio DEEN, a Toshizo Nemoto również powraca, aby nadzorować scenariusze serialu. Shōji Hata powraca jako reżyser dźwięku, a Yasuharu Takanashi znów komponuje muzykę.


Historia nowelki Log Horizon rozpoczyna się, gdy 30 000 japońskich graczy zostaje uwięzionych w świecie fantasy Elder Tale. To, co kiedyś było „światem mieczy i czarów”, teraz jest „światem rzeczywistym”. Shiroe, Naotsugu i Akasuki łączą się, aby przetrwać.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w październiku 2013 roku, a drugi sezon miał swoją premierę w październiku 2014 roku. Yen Press publikuje nowelkę Log Horizon, a także mangę spinoff Log Horizon: The West Wind Brigade w Ameryce Północnej. W Polsce mangę i nowelkę wydaje Studio JG.


Kadokawa opublikował 11. tom nowelki w marcu 2018 r. Touno opublikował 11., 12. i 13. tom online w latach 2015-2017, ale tylko jedenasty tom otrzymał ilustrowaną fizyczną wersję Kadokawy. Touno rozpoczął także 14. tom, a najnowszy rozdział opublikował w marcu 2018 r.


Touno został oskarżony o unikanie podatków w kwietniu 2015 r., a rok później został uznany winnym. Został skazany na 10 miesięcy więzienia, chociaż kara została zawieszona na trzy lata

b) Funimation ujawniło 20 grudnia dwóch kolejnych członków obsady Log Horizon: Destruction of the Round Table (Log Horizon: Entaku Hōkai). Manaka Iwami (Tooru Honda w Fruits Basket 2019, Chiaki Hoshinomori w Gamers!) zagra Lelię Mofur (po lewej na obrazku powyżej), a Nanami Yamashita (Kiyo Terauchi w Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Miku w DARLING in the FRANXX, Yui Ootsuki w Cinderella Girls Gekijou i The iDOLM@STER, Hacka Doll No. 3 w Hacka Doll, Nanami Hisami w Wake Up Girls) zagra Litkę Mofur (po prawej)

11. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Discotek Media ogłosił 14 grudnia, że ma licencję na Kodocha, KenIchi the Mightiest Disciple, Video Warrior Laserion, Future Robo Daltanias, Grimm's Fairy Tale Classics, Mahoraba ~ Heartful days ~, Fighting General Daimos, Lupin III: Part III, Lupin III: Return of Pycal, Black Rock Shooter i Arion.


Discotek wyda całą serię anime Kodocha, w tym część serii dla szkół średnich, która nigdy wcześniej nie została wydana w Stanach Zjednoczonych. Wydanie będzie zawierało oryginalną muzykę, w tym oryginalny OP. Wydanie ukaże się na dwóch płytach Blu-ray SD, przy czym pierwsze wydanie wstępnie zaplanowano na jesień 2021 r. i będzie zawierało angielski dub Funimation, a drugie wydanie pojawi się w 2022 r. tylko z napisami.


KenIchi the Mightiest Disciple będzie ekskluzywnym wydaniem telewizyjnego anime (wydanie nie będzie zawierało OVA 11-odcinkowego serialu) i będzie zawierało angielski dub. Wydanie ma nastąpić w 2021 roku.


Video Warrior Laserion ukaże się na Blu-ray w 2021 roku.


Future Robo Daltanias ukaże się na Blu-ray w 2021 roku.


Grimm's Fairy Tale Classics będzie wydaniem Blu-ray SD z dwoma tomami, które mają być wydane na 2021 rok. Wydanie będzie zawierało zarówno oryginalne japońskie audio, jak i "nową rekonstrukcję" angielskiego dubu Saban International.


Mahoraba ~ Heartful days ~ będzie ekskluzywnym wydaniem Blu-ray z planem na 2021 rok. Wydanie będzie miało tylko napisy.


Daimos ma zostać wydany na Blu-ray z napisami w 2021 roku. Discotek zapytał Telesuccess Productions na Filipinach o wyprodukowany w Filipinach angielski dub, ale nie był w stanie uzyskać na to licencji.


Lupin III: Part III (seria „różowa kurtka”) z lat 80. ukaże się z nowym transferem HD i ukaże się na Blu-ray z napisami w 2021 roku. Lupin III: Return of Pycal 2002 OVA będzie ekskluzywnym wydaniem Bluray zaplanowanym na 2021 rok.


Arion zostanie wydany na Blu-ray w 2021 roku. Discotek nie był w stanie zapewnić angielskiej wersji dubu dla anime z powodu braku oddzielnej ścieżki muzycznej i efektów.


Discotek wyda anime Black Rock Shooter na Blu-ray Disc w 2021 roku z nowym angielskim dubbingiem autorstwa Sound Cadence. W obsadzie znaleźli się Xanthe Huynh jako Mato, Suzie Yeung jako Yomi, Dani Chambers jako Yuu, Kayli Mills jako Kagari, Anairis Quiñones jako Arata i Natalie Van Sistine jako Saya.


Ponadto Discotek zapowiedział planowane wydanie Project A-Ko, dodając, że premiera będzie zawierała wszystkie trzy kolejne filmy (Project A-Ko 2: Plot of the Daitokuji Financial Group, Project A-ko 3: Cinderella Rhapsody, Project A- Ko 4: Final) i zaprezentuje nową technologię skalowania AstroRes ™, która pozwoli na jakość zbliżoną do transferu filmu z bardziej widocznymi szczegółami (Justin Sevakis zapoznał się z wynikami tego procesu w porównaniu ze starszymi wersjami przedstawionymi poniżej). Wydanie będzie zawierało również dodatki, w tym wywiad z piosenkarką "In Your Eyes" Samanthą Newark, komentarzem japońskiej obsady, notatkami, galeriami sztuki i zwiastunem w języku francuskim.

Discotek rozpocznie streaming filmu anime Memories z angielskim dubem na Twitchu, z datą do ogłoszenia. „Około czterech minut” materiału filmowego z krótkiego filmu anime Magnetic Rose również zostanie ulepszony dzięki procesowi AstroRes ™ opisanemu powyżej dla Project A-Ko.


Discotek ogłosił również, że planowane wydanie City Hunter 2 jest zaplanowane na 2021 rok w dwóch tomach, zakodowanych w obu Regionach A i B. Wydanie będzie miało zremasterowany materiał HD.


Zaoferował także aktualizację dotyczącą wydania trzeciego sezonu Medabots (ostatnich 39 odcinków serialu). Wydanie ukaże się na Blu-ray SD w 2021 roku. Discotek wspomniał we wrześniu, że znalazł "akceptowalnych mistrzów" trzeciego sezonu.


Discotek wzywa również do "szerokich poszukiwań" angielskiego dubbingu Ninja Senshi Tobikage (Ninja Robots) w celu jego planowanej premiery. W szczególności szuka pomocy przy dubbingu odcinków 24-26 i odcinków 38-43

b) Discotek Media ogłosił 14 grudnia angielską obsadę dubów dla krótkometrażowych filmów Stink Bomb i Cannon Fodder, które są częścią nowej wersji kolekcji antologii krótkich filmów anime Memories. Ogłosiła również, że najpierw będzie transmitować filmy na Twitchu, a data debiutu strumieniowego zostanie ogłoszona później.


Sound Cadence Studios dubbinguje Stink Bomb i Cannon Fodder. Obsada Stink Bomb obejmuje:


Stephen Fu jako Nobuo

Chris Guerrero jako Omaeda

Steven Kelly jako Nirasaki

Gianni Matragrano jako Kamata

Mike Pollock jako generał

Kira Buckland jako Sakiko


Obsada Cannon Fodder obejmuje:


Jack Britton jako chłopiec

Elley Ray Hennessy jako matka

Mike Pollock jako ojciec

Michael Sorich jako nauczyciel

Phillip Sacramento jako operator


Discotek nie ogłosił jeszcze obsady dubowej do krótkometrażowego filmu Magnetic Rose. NYAV Post produkuje dubbing dla Magnetic Rose. „Około czterech minut” materiału filmowego z krótkiego filmu anime Magnetic Rose również zostanie ulepszony dzięki nowej technologii skalowania AstroRes ™, która pozwoli na uzyskanie jakości zbliżonej do transferu filmu z bardziej widocznymi szczegółami (Justin Sevakis przeglądał wyniki procesu w porównanie ze starszymi wersjami wersji pokazanymi poniżej).

Wydanie Discotek będzie zawierało nowo poprawione tłumaczenie napisów, z premierą zaplanowaną na 2021 rok. Wydanie Blu-ray 1080p będzie zawierało angielskie napisy, nowy angielski dub, specjalny podgląd wideo, animowane storyboardy Cannon Fodder, wywiady i galerię artów.


Sony Pictures Home Entertainment wydało film w Ameryce Północnej na DVD i opisuje pracę:


Stworzony przez znanego mistrza animacji Katsuhiro Otomo (Akira, Roujin Z), MEMORIES składa się z trzech olśniewających historii, z których każda ma swój własny, zadziwiający styl. Magnetic Rose w reżyserii Kojiego Morimoto (Animatrix) na podstawie mangi Otomo dotyczy dwóch kosmicznych podróżników podążających za sygnałem o niebezpieczeństwie wciągniętym we wspaniały świat stworzony przez wspomnienia jednej kobiety. W reżyserii Tensai Okamury (Wolf's Rain) Stink Bomb młody chemik przypadkowo zmienia się w niepowstrzymaną broń biologiczną, której celem jest bezpośredni kurs na Tokio. Cannon Fodder Otomo przedstawia dzień z życia miasta, którego głównym celem jest wystrzelenie z armaty nieznanego wroga.


Australijski dystrybutor anime Siren Visual wcześniej wydał film na Blu-ray

c) Studio Canal potwierdziło, że jubileuszowa edycja z okazji 15-lecia filmu Hayao Miyazakiego z 2004 roku - Ruchomy zamek Hauru została przeniesiona z powrotem na 21 grudnia.


To nowe wydanie, które jest dostępne wyłącznie w Amazon, zostanie zapakowane w duże pudełko. Pudełko zawiera książkę The Art of Howl's Moving Castle w twardej oprawie: duże karty z grafikami, plakat, brelok na monety do wózka, worek ze sznurkiem i podstawki na napoje.


Dodatki na płycie obejmują scenorysy z alternatywnym kątem; wywiad z autorką oryginalnej powieści brytyjskiej Dianą Wynne Jones; wywiad z Petem Doctorem z Pixaa; „Hello Mr. Lasseter Featurette”: Hayao Miyazaki odwiedza Pixar; Wyjaśnienie CG Featurette; dodatek ,„Dźwięki Ruchomego Zamku Hauru”; i Behind the Microphone.


W tej historii zwykła młoda kapeluszniczka imieniem Sophie zmieniła swoje życie, gdy zła wiedźma przekształca ją w starą kobietę. Nie mogąc stawić czoła swojej rodzinie w takim stanie, Sophie ucieka w poszukiwaniu sposobu na odzyskanie młodości. Po drodze Sophie pomaga strachowi z głową rzepy, który odwdzięcza się jej prowadząc ją do ruchomego zamku należącego do przerażającego czarodzieja Hauru. Tam zaprzyjaźnia się z uczniem Hauru - Marklem, ognistym demonem Hauru - Calciferem, a ostatecznie samym Hauru. Sophie zostaje sprzątaczką zamku, starając się nie tylko znaleźć rozwiązanie swojego problemu, ale także ocalić Hauru przed jego własnymi strasznymi sekretami


d) 21 grudnia ukazały się: pierwsze 13 odcinków Kimetsu no Yaiba na kolekcjonerskim Bluray (będzie zawierać sześć kart z grafikami i 20-stronicową książeczkę z grafikami postaci i przewodnikiem po odcinkach) od Anime Limited, anime Arifureta - From Commonplace to World's Strongest na Bluray od Manga Entertainment, odcinki 14-24 Sword Art Online: Alicization na kolekcjonerskim Bluray (z broszurą) i standardowym DVD od Anime Limited, Ruchomy zamek Hauru od Studio Canal na Amazonie i odcinki 143-164 Fairy Tail na Bluray i DVD od Manga Entertainment

12. Studio animacji CGCG Studio rozpoczęło 14 grudnia kampanię crowdfundingową w ramach CG short anime Spring-Pan Let's Go! (Sprin-Pan Mae e Susumō!) na stronie finansowania społecznościowego Sony First Flight. 15 grudnia kampanii udało się zebrać cel 750 000 jenów (7 200 $) i zebrać łącznie 998 000 jenów (9 500 $). Kampania ma na celu zebranie funduszy na wyprodukowanie rozszerzonej wersji wcześniejszego pięciominutowego filmu krótkometrażowego na nową, 10-minutową, i zakończy się 15 lutego.

Oryginalny, pięciominutowy film krótkometrażowy wyświetlany w japońskich kinach obok podwójnego pokazu Survive! Inside the Human Body i Ganbareiwa!! Robocon 31 lipca.


Historia przygodowa anime koncentruje się na 12-letniej dziewczynce, która podziwia Piotrusia Pana. Anime 3DCG wykorzystało technologię przechwytywania ruchu, aby uchwycić ruchy baletu i tańca irlandzkiego. Jet Inoue (reżyser odcinka, storyboard dla Gintamy) dostarczył oryginalnej koncepcji, wyreżyserował anime i napisał scenariusze.


CGCG Studio HD zaprezentowało film na targach animacji MIFA (Marche international du film d'animation) w 2017 roku

13. Studio planowania animacji MMDGP ogłosiło 15 grudnia nowe short anime zatytułowane Kintamani Dog. Serial będzie miał premierę w telewizji ABC TV 14 stycznia oraz w programie Chara @ Koebu TV Aichi 16 stycznia. Każdy odcinek będzie trwał minutę.

Historia koncentruje się na Kincie, psie Kintamani mieszkającym w regionie Kintamani na Bali, którego ojciec nagle znika. Wyrusza w podróż, aby znaleźć swojego ojca.


Shouta Aoi zagra Kintę (lewy górny rząd na powyższym obrazku), a Kunihiro „Cookie” Kawashima (duetu komediowego Yaseibakudan) zagra Dudala (lewy dolny rząd). Ai Furihata zagra siostrę Kinty, Mani (prawy górny rząd). Toshiyuki Morikawa zagra ojca Kinty, Tuwina (środkowy dolny rząd).


Oprócz grania Dudala, „Cookie” narysował także projekty postaci do anime. Takeshi Onaka (Nyanpuku Nyaruma, Nar Doma) reżyseruje anime w Kachidoki Studio. MMDGP jest uznawane za oryginalne dzieło, a także za planowanie wraz z Tsukishima Entertainment

14. BLACK CLOVER: a) Oficjalna strona anime Black Clover ujawniła 15 grudnia, że zespół Snow Man wykonuje 13. OP „Grandeur”, a 12-osobowa koreańska grupa Treasure wykonuje 13. ED „BEAUTIFUL”. Nowe motywy zadebiutują w anime 5 stycznia. Na stronie internetowej ujawniono również, że Rikiya Koyama zagra Dantego Zogratisa, postać z Królestwa Pik, która kontroluje moc diabła.

Snow Man wykonał także 11. OP anime „Stories”. Daisuke Sakuma, członek Snow Man, głosił oryginalną postać o imieniu Makusa w anime.


Anime miało swoją premierę w Japonii w październiku 2017 roku. Początkowo serial był emitowany z 51 odcinkami, ale kontynuował nowy sezon z odcinkiem 52-im w październiku 2018, a następnie kontynuował w nowym sezonie w październiku 2019 roku. 28 kwietnia ze względu na skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) na produkcję, serial wznowiono 7 lipca odcinkiem 133-im.


Crunchyroll transmituje serial po japońsku z angielskimi napisami, a Funimation przesyła strumieniowo angielski dub programu. Anime zadebiutowało w bloku programistycznym Toonami dla Adult Swim w grudniu 2017 roku.

Tatsuya Yoshihara (Monster Musume, Yatterman Night, Muromi-san, Long Riders!) reżyseruje anime w Studio Pierrot. Kompozycją serialu zajmuje się Kazuyuki Fudeyasu (Is the order a rabbit ?, Tantei Opera Milky Holmes, Yatterman Night). Itsuko Takeda (Ristorante Paradiso, Level E, Blue Drop) jest projektantem postaci, a Kumiko Tokunaga (Kingdom) jest projektantem pod-postaci. Minako Seki (The Silver Guardian, Kingdom) komponuje muzykę

b) Prezentacja na scenie podczas wydarzenia Jump Festa '21 20 grudnia ujawniła dwóch kolejnych członków obsady anime Black Clover, a także oprawę graficzną dla arcu Clover Kingdom vs. Spade Kingdom. Arc zacznie się 5 stycznia.


Prezentacja zawierała również specjalny teledysk do anime, zawierający nadchodzący OP „Grandeur”, wykonany przez boysbandową grupę Snow Man. Nowy motyw zadebiutuje 5 stycznia wraz z nowym endingiem „Beautiful” 12-osobowej koreańskiej grupy Treasure.


Nowi członkowie obsady to:

Yui Ogura jako Vanica Zogratis (po lewej) i Tatsuhisa Suzuki jako Zenon Zogratis (po prawej)


Oficjalna strona anime ogłosiła wcześniej, że Rikiya Koyama zagra Dantego Zogratisa, postać z Królestwa Pik, która kontroluje moc diabła. Vanica, Zenon i Dante to trzej członkowie Mrocznej Triady, którzy rządzą Królestwem Pik

15. Na oficjalnej stronie nowego anime Sorcerous Stabber Orphen (Majutsushi Orphen Haguretabi) ujawniono 15 grudnia drugi film promocyjny i nową oprawę wizualną dla Sorcerous Stabber Orphen: Battle of Kimluck (Majutsushi Orphen Haguretabi Kimluck-hen), drugiego sezonu anime.

Program będzie miał swoją premierę na AT-X 20 stycznia o godzinie 21:00. (7:00 EST). Seria zadebiutuje w Tokyo MX tego samego dnia o 22:00, w WOWOW o 24:00 (w rzeczywistości 21 stycznia o północy), a następnie BS Fuji 21 stycznia o 24:30 (faktycznie, w styczniu 22 o 12:30).


Takayuki Hamana (Library War, Mushibugyō, The Prince of Tennis) reżyseruje anime w Studio DEEN, a Reiko Yoshida (Girls und Panzer, K-ON !, Violet Evergarden, Yowamushi Pedal) jest odpowiedzialna za scenariusze serii. Takahiko Yoshida (Big Windup !, Cells at Work !, Yowamushi Pedal) jako projektanci postaci, a Miyo Hanami zastępuje Keisuke Kawataniego na stanowisku reżysera CG. Shinosuke powraca, by komponować muzykę.


Showtaro Morikubo wykonuje OP „Light of Justice”. Morikubo również występuje w serialu jako tytułowy Orphen. W swoim zespole muzycznym buzz ★ Vibes wykonał także OP pierwszego sezonu.


Pierwszy sezon miał premierę na AT-X 7 stycznia, a zakończył się w marcu 13 odcinkami. Funimation transmitowało anime po japońsku z angielskimi napisami, tak jak było emitowane w Japonii, a także transmitowało angielskie duby.


J-Novel Club udzielił licencji na nowelkę i wydaje ją cyfrowo. Firma opisuje historię:


Orphen jest porzuconym Czarnoksiężnika z prestiżowej Wieży Kłów. Jego podróż, by ocalić Azalie, dziewczynę, którą traktował jak siostrę, doprowadziła go do tętniącego życiem miasta Totokanta. Tutaj łączą się po raz pierwszy od pięciu lat. Ale jaka jest prawda o jej monstrualnej przemianie i jakie tajemnice kryją się za Mieczem Baldandersa ...?


Yoshinobu Akita rozpoczął nowelkę w 1994 r. z ilustracjami Kusaki. Nowe anime upamiętnia 25. rocznicę serii w 2019 roku. Akita zadebiutuje nowym tomem 25 grudnia, pierwszym tomem nowelki od 4 lat. Nowy tom zostanie wydany 20 stycznia

16. Oficjalna strona internetowa anime Burning Kabaddi (Shakunetsu Kabaddi) rozpoczęła 15 grudnia transmisję strumieniową nowego filmu promocyjnego. Wideo przedstawia walkę Tatsuyi z klubem kabaddi.


Seria będzie miała swoją premierę w kwietniu przyszłego roku.


W anime występują:

Yūma Uchida jako Tatsuya Hoigoshi (na zdjęciu powyżej po lewej) i Nobuhiko Okamoto jako Masato Ohjyo (po prawej)

Gen Sato jako Sōma Azemachi


Makoto Furukawa jako Kei Iura

Tatsuhisa Suzuki jako Kyōhei Misumi

Shunsuke Takeuchi jako Shinji Date


Kazuya Ichikawa (The World Ends with You the Animation, Clean Freak! Aoyama kun) reżyseruje anime w TMS Entertainment we współpracy z Domerica. Yuuko Kakihara (seria Aikatsu !, Digimon Adventure tri., Cells at Work!) pisze i nadzoruje scenariusze serialu, a Midori Gotou (Otogi Zoshi, Hozuki's Coolheadedness) również pisze scenariusze. Mari Takada (Bakugan: Armored Alliance, Bakugan Battle Planet) projektuje postacie. Shōji Hata (Oblubienica Czarnoksiężnika, Fairy Tail) reżyseruje dźwięk, a Ken Ito (Hina Logic - from Luck & Logic, I'm Standing on 1,000,000 Lives) komponuje muzykę.

Historia mangi skupia się na licealiście Tatsuyim Yoigoshim, byłym asie w piłce nożnej, który nie lubi sportu. Zostaje zaproszony do drużyny na kontakt sportowy kabaddi. Na początku kpi z tego pomysłu, ale zaczyna go interesować po obejrzeniu praktyki kabaddi.


Manga Hajime Musashino zadebiutowała w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan i na stronie Ura Sunday w 2015 roku. 10 lipca Shogakukan wydał 14. tom. Seria znalazła się na liście 20 najlepszych mangi dla męskich czytelników w wydaniu 2017 przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy!

17. Oficjalna strona anime Otona no Bōguya-san (Adult Armor Shop) ujawniła szczegóły obsady i styczniowej premiery drugiego sezonu anime 15 grudnia.


Obsada obejmuje:


Mark Ishii jako Kautsu

Nao Tōyama jako Ririetta

Takahiro Sakurai jako Naaden

Nichika Omori jako Mokuku

Mikako Komatsu jako Furearika

Chiaki Takahashi (Dark Elf w Bikini Warriors, Yua i Mia Kusunoki w Chaos;Head, Magiquone w Choujigen Game Neptune The Animation, Mitsuki Hayase w Kimi ga Nozomu Eien, Arashi Akagi w Kiratto Pri☆chan, Mirei Jinno w Kyochuu Rettou, Kichou w Nobunaga no Shinobi, Azusa Miura i Miurasan w The iDOLM@STER, Nanami Kanroji w School Days, Mariko Toujou w Sekai de Ichiban Tsuyoku Naritai!, Choukun w Shin Koihime Musou, Asmodeus w Sin Nanatsu no Taizai, Kanako Sanjou w Terra Formars, Oda-sama w Yoru no Yatterman) jako Rose Lohe

Azumi Waki jako Miina

Yumiri Hanamori jako Selas

Ai Furihata jako Mamori

Enako (Rin w Henkei Shoujo) jako Maō


Yui Kojina, Meru Tashima, Miku Tanaka i Kurumi Takemoto również występują w obsadzie w bliżej nieokreślonych rolach.

Sezon rozpocznie się w d Anime Store 1 stycznia, a premiera w Tokyo MX 8 stycznia o godzinie 1:00 (efektywnie 9 stycznia). Anime zadebiutuje na AT-X 13 stycznia, a od 8 stycznia będzie również dostępne w innych serwisach. Anime będzie również transmitowane online oraz w aplikacji mangowej Comicsmart - Ganma! Sezon będzie miał 12 odcinków o długości około pięciu minut (cztery minuty w przypadku głównego anime).


Główni członkowie obsady powracają do swoich ról w nowym sezonie. Junichi Yamamoto wraca również do pracy w IMAGICA Lab. i obsłużyć skład serii. Inni powracający członkowie zespołu to projektant postaci Kosuke Iwanaga, projektant kropek (dot designer) Kyashii i reżyser dźwięku Yukio Nagasaki.


Pracownicy anime rozpoczęli kampanię crowdfundingową Fanbeats na nowy sezon. Kampania crowdfundingowa nie ma określonego celu pieniężnego i zakończy się 25 października. Zebrane fundusze pracownicy wykorzystają na zrekompensowanie kosztów produkcji. Nagrody dla wspierających obejmują imię i nazwisko w napisach końcowych, zestaw trzech plakatów promocyjnych oraz prawo do pojawienia się w samym anime.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w październiku 2018 roku i otrzymał trzy nowe odcinki wyłącznie w d Anime Store w marcu 2019 roku.


Oryginalna czteropanelowa manga komediowa fantasy od Fumi Ayamiyi, która działa w aplikacji mangowej Ganma!, osadzona jest w świecie miecza i czarów. Historia zaczyna się, gdy młody wieśniak o imieniu Kautsu trafia do wyjątkowego sklepu ze zbroją, który zajmuje się tylko pewnym rodzajem wyposażenia dla poszukiwaczy przygód

18. Redaktor wykonawczy Anime News Network Lynzee Loveridge, producent wideo Jacki Jing i producent Discotek Mike Toole usiedli, aby obejrzeć każdy zwiastun anime na nadchodzący sezon. Jeśli nadal nie jesteś pewien, co obejrzeć, oto Twoja szansa na strzelanie do ponad 30 trailerów jednocześnie. Nie zapominajcie też, że przewodnik zapoznawczy Anime News Network ma się ukazać 4 stycznia, w którym będzie opisywać wszystko, od That Time I Got Reincarnated as a Slime przez The Promised Neverland do Sk8 the Infinity!

19. PIĘCIORACZKI: a) Oficjalna strona internetowa Gotōbun no Hanayome ∬ (The Quintessential Quintuplets ∬), drugiego sezonu anime, ogłosiła 15 grudnia, że Nakano-ke no Itsuko (Pięcioraczki z rodziny Nakano) wykona OP „Gotōbun no Katachi” (Quintuplets 'Shape) i ED „Hatsukoi” (First Love). Grupa składa się z pięciu głównych członków obsady żeńskiej.


Drugi sezon będzie miał premierę na TBS 7 stycznia o godzinie 1:28 (efektywnie 8 stycznia). Anime zostanie następnie wyemitowane w Sun TV później tej nocy, a BS11 8 stycznia. Anime będzie również transmitowane na GyaO !, d Anime Store, U-NEXT, Hulu i AbemaTV.


Początkowo nowy sezon miał mieć premierę w październiku, ale został opóźniony z powodu COVID-19.


Kaori (Endro ~ !, Yuyushiki, How to keep a mummy) reżyseruje nowy sezon, zastępując Satoshi Kuwabarę. Keiichirō Ōchi wraca z pierwszego sezonu, aby nadzorować scenariusze serialu. Bibury Animation Studio (Azur Lane, Grisaia: Phantom Trigger) animuje drugi sezon, zastępując Tezuka Productions. Masato Katsumata (asystent reżysera animacji Azur Lane) zajmuje się projektowaniem postaci i pełni funkcję głównego reżysera animacji. Hanae Nakamura i Miki Sakurai wracają, by komponować muzykę.

Dodatkowymi członkami personelu są:


Art Director: Akihito Ougiyama

Color Design: Aiko Matsuyama

Director of Photography: Daisuke Chiba

Editing: Mutsumi Takemiya

Sound Director: Hajime Takakuwa

Music Production: Nichion

Sound Production: Dax Production


W anime pojawi się powracająca obsada.

Pierwszy sezon anime miał premierę w styczniu 2019 roku i wyemitowano w 12 odcinkach. Crunchyroll transmitował serię tak, jak była emitowana w Japonii, a Funimation zaoferował angielski dub.


Pewnego dnia ubogi licealista imieniem Futaro Uesugi nabywa prywatną korepetycję z dobrym wynagrodzeniem. Ale jego uczniowie są jego kolegami z klasy !! I to pięcioraczki !! A-i wszystkie są wspaniałymi dziewczynami, ale są też wichrzycielami, którzy nienawidzą się uczyć i są o krok od oblewania! A jego pierwsze zadanie to po prostu zdobycie zaufania sióstr ?! Każdy dzień to impreza! Kurtyna unosi się na temat ekscentrycznej komedii romantycznej Nakano z uroczymi pięcioraczkami !!


Manga pojawiła się w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w sierpniu 2017, a Negi Haruba zakończył mangę w lutym. Mangę w Polsce jako Sposób na pięcioraczki wydaje Studio JG

b) MAGES. ogłosił 21 grudnia, że opracowuje grę na PS4 i Switcha w oparciu o mangę Sposób na pięcioraczki zatytułowaną Gotōbun no Hanayome ~ Natsu no Omoide mo Gotōbun ~ (The Quintessential Quintuplets ~ Summer Memories Come in Five ~). Gra pojawi się w Japonii 25 marca.

Oryginalna historia gry zaczyna się podczas letnich wakacji po szkolnej wycieczce, kiedy Uesugi jest uwięziony na bezludnej wyspie z pięcioraczkami Nakano przez co najmniej dwa tygodnie z powodu nagłej burzy. Obsada anime powróci z anime, a jednostka Nakano-ke no Itsutsugo złożona z pięciu bohaterek wykona OP „Minami Kaze” (Southern Wind) i ED „Summer Days”. Limitowana edycja gry będzie zawierała pięć dodatkowych dram CD, po jednej na każdą z pięciu sióstr

20. Witryna z wiadomościami rozrywkowymi Deadline poinformowała 15 grudnia, że Sony zamieniło mniejszościowy pakiet usługi strumieniowej Crackle firmie Chicken Soup na rzecz Soul Entertainment (CSSE) za 40 mln $ preferowanych akcji CSSE. CSSE będzie w pełni kontrolować sieci usług wideo na żądanie Crackle Plus. CSSE ma prawo zapłacić gotówką zamiast niektórych lub wszystkich preferowanych akcji przez następne 30 dni.


W maju 2019 roku Sony Pictures Television sprzedało swój większościowy pakiet Crackle firmie Chicken Soup, ale nadal zachował pakiet mniejszościowy.


Crackle już wcześniej streamował anime na darmowej witrynie z reklamami.


Serwis anime Crunchyroll ogłosił 9 grudnia, że ​​Sony Funimation Global Group przejmie Crunchyrolla. Przejęcie potwierdziła również strona internetowa Funimation. Sony informuje, że cena zakupu wynosi 1,175 mld $, płatna gotówką w momencie zamknięcia. Żadna z firm nie podała żadnych dalszych szczegółów dotyczących przejęcia, a transakcja nadal oczekuje na zgody organów regulacyjnych i inne warunki.


Sony Pictures Television i Aniplex skonsolidowały trzy należące do Sony firmy zajmujące się przejęciem i dystrybucją anime - Funimation z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Wakanim z siedzibą we Francji i Madman Anime Group z Australii - w jedno wspólne przedsięwzięcie we wrześniu 2019 roku. Sony Pictures Television Networks przejęło większościowy pakiet udziałów w Funimation za 143 mln $ w 2017 r. Funimation zakończył współpracę z Crunchyrollem w zakresie udostępniania treści w listopadzie 2018 r., a następnie podpisał umowę dotyczącą transmisji strumieniowej z Hulu w grudniu 2018 r.


Oprócz Funimation, Sony jest właścicielem zależnych firm produkujących anime A-1 Pictures i CloverWorks poprzez Aniplex

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com