POWRÓT KORONY - GRY I CIEKAWOSTKI

GRY

1. Na oficjalnym koncie YouTube franczyzy The IDOLM @ STER opublikowano animowaną reklamę gry mobilnej The IDOLM @ STER Cinderella Girls: Starlight Stage, która upamiętnia nowy rok. Po raz pierwszy w roku różne postacie z gry składają hołd w świątyni (hatsumо̄de).


15-sekundowa reklama została animowana przez CloverWorks. Hideki Nagamachi (reżyser odcinka The IDOLM @ STER Cinderella Girls) był reżyserem, a Masato Anno (Flying Witch, Slow Start) był projektantem postaci i głównym reżyserem animacji.


Cygames i Bandai Namco Studios wypuściły grę mobilną The IDOLM @ STER Cinderella Girls: Starlight Stage na urządzenia z systemem Android i iOS w 2015 roku. Ta darmowa gra jest spin-offem wcześniejszej gry mobilnej The IDOLM @ STER Cinderella Girls, która zainspirowała telewizyjne anime, które trwało przez dwa sezony. Gra obchodziła swoje piąte urodziny we wrześniu ubiegłego roku

2. Natsume ogłosił 1 stycznia na swojej stronie internetowej, że gra Harvest Moon: One World od Rising Star Games będzie dostępna na Xbox One. Firma ogłosi datę premiery Xbox One w późniejszym czasie.


Gra miała zadebiutować w Ameryce Północnej i Europie na Nintendo Switch i PS4 jesienią 2020 roku. Premiera ma się teraz odbyć 2 marca.


Nintendo UK opisuje grę:


Odkrywaj świat nowych i znajomych twarzy, unikalnych wiosek i przygód, jednocześnie zarządzając swoją rosnącą farmą.

Czy potrafisz sobie wyobrazić świat bez pomidorów, truskawek i kapusty? Pod wpływem tajemniczego odkrycia wyruszasz na przygodę, która wykracza poza twoje rodzinne miasto i obejmuje cały świat! Jakiego rodzaju ludzie i miejsca czekają? Od wspaniałych plaż Halo-Halo po zaśnieżone góry Salmiakki - jest cały świat do odkrycia.


Harvest Moon: One World ma zupełnie nowy silnik i grafikę, tworząc zupełnie nowy sposób eksploracji Harvest Moon zarówno dla doświadczonych graczy, jak i nowych pokoleń.


Natsume wydało Harvest Moon: Light of Hope, najnowszą główną grę z serii, na Switcha i PS4 w maju 2018 r., a na iOS i Androida we wrześniu 2018 r. Gra Natsume - Harvest Moon: Mad Dash została wydana w Ameryce Północnej i Europie na Switch i PS4 w październiku 2019 r.


Gra Doraemon: Story of Seasons (Doraemon: Nobita no Bokujō Monogatari) firmy Bandai Namco Entertainment, crossover serii Doraemon i Story of Seasons (Bokujō Monogatari), również wyszła na Switcha i Steama na Zachodzie w październiku. Gra zadebiutuje na PS4 na Zachodzie 4 września. Gra została wprowadzona na Switcha w Japonii w czerwcu 2019 roku.


Natsume opublikował większość poprzednich gier w serii Bokujo Monogatari pod parasolem Harvest Moon w Ameryce Północnej. Ponieważ jednak XSEED Games - spółka zależna Marvelous AQL - opublikowała grę Bokujō Monogatari: Tsunagaru Shin Tenchi w Ameryce Północnej w marcu 2015 r., nie może ona używać tytułu Harvest Moon od Natsume. Niedawno wydano przez XSEED Story of Seasons: Trio of Towns (Bokujō Monogatari: Mitsu no Sato no Taisetsu na Tomodachi) na Nintendo 3DS w lutym 2017 roku. XSEED wydało Story of Seasons: Friends of Mineral Town (Bokujō Monogatari: Saikai no Mineral Town) na Switcha i PC w lipcu 2020 roku

3. NIS America rozpoczęła 4 stycznia transmisję strumieniową zwiastuna gry Stranger of Sword City Revisited, nowej wersji gry Experience - Stranger of Sword City (Tsurugi no Machi no Ihōjin), która zostanie dołączona do gry Saviors of Sapphire Wings (Aoki Tsubasa no Chevalier). Film przedstawia nowe funkcje gry.


NIS America wyda pakiet gier Saviors of Sapphire Wings / Stranger of Sword City Revisited na Nintendo Switch i PC w Ameryce Północnej 16 marca, Europie 19 marca i Oceanii 23 marca.


NIS America opisuje grę:


Epicka bitwa światła i mroku trwa w Saviors of Sapphire Wings! 100 lat po klęsce ludzkości z rąk Overlorda Ciemności upadły bohater powraca, aby poprowadzić obecne pokolenie rycerzy, aby raz na zawsze położyli kres panowaniu terroru. Eksploruj lochy, używaj pułapek i waleczności, aby pokonać potężne potwory i nawiąż więź ze swoimi sojusznikami, aby odblokować ich prawdziwy potencjał w tym klejnocie RPG.

Experience wydało Saviors of Sapphire Wings na PS Vita w Japonii w lipcu 2019 roku.


Experience poprzednio wydał Stranger of Sword City Revisited na PS Vita na Zachodzie w 2017 roku

4. Nintendo ogłosiło 5 stycznia, że zawarło umowę nabycia 100% wyemitowanych akcji Next Level Games z siedzibą w Vancouver, aby uczynić ją spółką zależną w całości. Przejęcie Nintendo ma zakończyć się 1 marca.


Poprzez to przejęcie, Nintendo oświadczyło, że zapewni dostępność zasobów programistycznych Next Level Games, w tym ekspertyz programistycznych oraz lepszą szybkość i jakość poprzez ściślejszą komunikację i wymianę pracowników. Kilku dyrektorów-właścicieli Next Level Games zdecydowało ostatnio, że nadszedł czas, aby sprzedać ich akcje, co doprowadziło do zbadania przez firmę potencjalnych transakcji sprzedaży.


Next Level Games współpracowało z Nintendo przy tworzeniu ekskluzywnych tytułów, w tym Luigi's Mansion 3 na Nintendo Switch, Luigi's Mansion: Dark Moon i Metroid Prime: Federation Force na Nintendo 3DS oraz Mario Strikers Charged na Nintendo Wii

5. Pięciu członków hololive EN połączyło siły z grą mobilną Cygames - Princess Connect! Re:Dive, aby promować jej globalną premierę. Według Crunchyroll, który publikuje grę, Takanashi Kiara przeprowadzi przedpremierową transmisję na tydzień przed jej premierą. Watson Amelia poprowadzi następnie uroczysty strumień upamiętniający samą premierę. Pozostali członkowie Hololive EN również będą zaangażowani w promocje.


Wstępne rejestracje do gry są już dostępne. Crunchyroll nie ogłosił daty premiery gry.


Cygames zapowiedziało grę jako kontynuację gry mobilnej CyberAgent i Cygames - Princess Connect!, która trwała od 2015 do 2016 roku. Gra została wydana w lutym 2018 roku i zainspirowała telewizyjną adaptację anime, która miała swoją premierę 6 kwietnia. Anime będzie miało drugi sezon.


Pierwsza generacja wykonawców hololive zadebiutowała w 2018 roku. Obecnie do hololive należy obecnie ponad 50 wirtualnych YouTuberów; Według angielskiej witryny agencji ma ona około 4,4 miliona fanów na YouTube i 4 miliony na bilibili. Talenty wykonują za pomocą skomplikowanych awatarów 2D i 3D dostarczonych przez firmę. hololive English zadebiutował we wrześniu. Nazwiska debiutujących talentów to Ninomae Ina'nis, Takanashi Kiara, Watson Amelia, Mori Calliope i Gawr Gura

6. Sony ogłosiło 5 stycznia, że wstrzymało produkcję wszystkich modeli PlayStation 4 Slim w Japonii z wyjątkiem modelu „Jet Black” 500 GB, a także wstrzymało produkcję modeli PlayStation 4 Pro w Japonii. Sony wykorzysta darmowe linie produkcyjne do uzupełnienia produkcji nowego PlayStation 5.


Wersja Slim konsoli PlayStation 4 zadebiutowała we wrześniu 2016 r., natomiast PlayStation 4 Pro (wersja z ulepszonymi funkcjami) zadebiutowała w listopadzie 2016 r. Oryginalna konsola PlayStation 4 została wydana w Japonii w lutym 2014 r., trzy miesiące po premierze w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej i Australii.


Konsola PS5 została wydana w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej 12 listopada. Konsola została wydana w pozostałych częściach świata 19 listopada. Konsola sprzedała się w 3,4 miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych czterech tygodni sprzedaży, co jest najwyższym wynikiem w historii konsoli PlayStation

7. NIS America rozpoczął transmisję strumieniową 6 stycznia nowego zwiastuna rozgrywki dla gry Nippon Ichi Software - Poison Control (Shōjo Jigoku no Doku Musume) na PS4 i Nintendo Switch.


Gra pojawi się w Ameryce Północnej 13 kwietnia, w Europie 16 kwietnia, a w Oceanii 20 kwietnia.


Ta strzelanka akcji będzie zawierać japoński dźwięk z angielskimi napisami. W przedsprzedaży dostępna jest obecnie wersja limitowana.


NIS America opisuje historię gry:


Z doczesnych pragnień ludzkości rodzą się złudzenia. Te złudzenia, czy to od żywych, czy umarłych, manifestują się jako toksyczne stworzenia zwane Kleshas i powodują powstanie Królestw Piekła.


Po wędrówce do tej piekielnej domeny twoje ciało i krew zostają przejęte przez tajemniczą dziewczynę o imieniu Poisonette. Aby powrócić do Królestwa Śmiertelników, ty i Poisonette, jako dwie dusze w jednym ciele, musicie oczyścić serca upadłych.

Kim jesteś? Kim jest Poisonette? Jak się tu dostałeś? Tak zaczyna się Twoja podróż przez Piekła Belles.


Nippon Ichi Software wydało grę w Japonii na PS4 i Switcha 25 czerwca 2020 roku

8. Konami ogłosiło w zeszłym tygodniu, że współpracuje z chińską firmą NetEase w celu wprowadzenia gry mobilnej Yu-Gi-Oh! Duel Links! w Chinach kontynentalnych 14 stycznia. Oficjalna chińska witryna gry rozpoczęła strumieniowanie promocyjnych filmów wideo.


Gra uruchomiła zamkniętą wersję beta w Chinach od grudnia. Rejestracja wstępna do gry rozpoczęła się w 2018 roku.


Gra została wydana na urządzenia z systemem iOS i Android w Japonii w listopadzie 2016 r. Gra została wydana na całym świecie w styczniu 2017 r. Gra została wydana na PC w listopadzie 2017 r.


W trybie Duel World gracze mogą wybrać swoje ulubione postacie i zmierzyć się ze standardowymi i legendarnymi pojedynkami. Gracze podnoszą poziomy swoich postaci, zdobywają karty i wykonują misje w tym trybie. Gdy gracze przechodzą przez kolejne etapy, odblokowywane są nowe legendarne pojedynki i nowe funkcje.


Ludzie mogą walczyć z przyjaciółmi i pojedynkami z całego świata i rywalizować w pojedynkach w czasie rzeczywistym w trybie Online Matching. Gracze mogą również ćwiczyć z taliami pojedynków, z którymi rywalizowali w przeszłości oraz oglądać powtórki z poprzednich pojedynków.


W grze występują znane postacie z franczyzy Yu-Gi-Oh!, takie jak Yami Yugi, Seto Kaiba, Katsuya Jounouchi (znany jako Joey Wheeler w języku angielskim) i Mai Kujaku (Mai Valentine). Postacie z Yu-Gi-Oh! GX, Yu-Gi-Oh! 5D i Yu-Gi-Oh! Zexal również są w grze. Gdy gracze wypełniają misje, mogą używać większej liczby postaci. Wraz ze wzrostem poziomów postaci gracze otrzymują karty, a postacie zdobywają nowe umiejętności

9. Przez lata fani Persony wielokrotnie wskazywali, że refren „Burn My Dread”, kultowego bitewnego utworu Persona 3 skomponowanego przez Shojiego Meguro i wykonanego przez Yumi Kawamurę, brzmi zabawnie podobnie do „Burn My Bread”, tworząc parodie wideo, nawet słynny mem „Aigis Toaster”. Te żarty okazały się zaskakująco przewidujące, ponieważ zarówno Spotify, jak i Apple Music najwyraźniej błędnie napisały wersję Last Battle tego utworu jako „Burn My Bread” w swoich ostatnich wydaniach ścieżek dźwiękowych Persona - ku uciesze fanów serii.


Lotus Juice, który dostarczył rapowe wokale do wersji Last Battle tego utworu, również napisał na Twitterze o błędnej pisowni.


Spotify niedawno dodał 11 albumów ze ścieżką dźwiękową z serii gier Persona do usługi dla globalnych użytkowników 5 stycznia, w tym utwory z głównych gier Persona 5, Persona 4 i Persona 3, a także tytułów pobocznych, takich jak Persona 4: Dancing All Night i Persona 4 Arena Ultimax.


Pełna lista dodanych albumów znajduje się poniżej:

 • Persona 5 OST

 • Persona 4 OST

 • Persona 4 Golden OST

 • Persona 3 OST

 • Persona 3 FES OST

 • Persona 2 Sound Collections

 • Persona 4: Dancing All Night OST

 • Persona 4 Arena Ultimax OST

 • Never More -Reincarnation: Persona 4-

 • Persona 3 & Persona 4 Vocal Sound Selection

 • Persona Q OST

 • Persona Q2 OST

 • Persona Music Fes 2013 ~in Nippon Budokan

 • Persona Super Live 2015 ~in Nippon Budokan -Night of the Phantom-

Konto fanów AniPlayList, które ma na celu identyfikację i agregację piosenek z anime i OST, zebrało tutaj listę odtwarzania wszystkich nowo wydanych albumów.


Ścieżki dźwiękowe z Persona 3, Persona 4 i Persona 5 zostały wcześniej dodane do Spotify Japan w 2018 roku

10. Wydawca Shiravune (wcześniej ShiraVN) ogłosił 7 stycznia, że wyda remake Utawarerumono: Prelude to the Fallen oryginalnej gry AQUAPLUS, Utawarerumono: Chiriyukumono e no Komoriuta, na Steama 22 stycznia. Gra będzie obsługiwać język japoński, angielski i chiński tradycyjny.


Gra została wydana na PS4 i PS Vita w Japonii w kwietniu 2018 r., a na PS4 i PS Vita na Zachodzie w maju 2020 r.


DMM Games współpracowało ze swoim zespołem lokalizacyjnym ShiraVN (obecnie Shiravune), aby wydać gry AQUAPLUS -Utawarerumono: Mask of Deception i Utawarerumono: Mask of Truth na Steama w styczniu 2020 r.


AQUAPLUS wydał oryginalną grę Utawarerumono w 2002 roku na PC. Gra zainspirowała anime z 2006 roku i OVA z 2009 roku. ADV Films wydało anime w Ameryce Północnej w 2007 roku, a Funimation od tego czasu przejął prawa do wydawania w Ameryce Północnej.


Utawarerumono: Mask of Deception (Utawarerumono: Itsuwari no Kamen), druga gra z serii, wydana w Japonii we wrześniu 2015 roku. Adaptacja anime, Utawarerumono: The False Faces, zadebiutowała w październiku 2015 roku. Crunchyroll transmitował serię w czasie jej emisji. w Japonii, a Sentai Filmworks wypuściło serię na domowe wideo.


Gra Utawarerumono: Mask of Truth została wydana w Ameryce Północnej i Europie na PS4 i PS Vita we wrześniu 2017 roku. Gra została wydana w Japonii na PS3, PS4 i PS Vita we wrześniu 2016 roku. Gra otrzyma także adaptację anime

11. CAPCOM ujawnił zwiastun swojej gry Monster Hunter Rise na Nintendo Switch podczas transmisji Monster Hunter Rise Digital Event 7 stycznia. Wersja demonstracyjna została uruchomiona 7 stycznia i będzie dostępna do 1 lutego o godzinie 3:00 czasu wschodniego. Oficjalny kanał YouTube franczyzy Monster Hunter zaczął również przesyłać strumieniowo nowe filmy zapowiadające Wyvern Riding i Wirebug. Nowy zwiastun i cyfrowy podgląd potworów wydarzenia oraz nowy obszar.


Zwiastun


Wyvern Riding


Wirebug


Wydarzenie cyfrowe Monster Hunter Rise


Demo będzie zawierało Trening, obszar ćwiczeń Wyvern Riding, Great Izuchi Beginner Quest i Mizutsune Intermediate Quest.


Gra zadebiutuje na Switcha 26 marca. Ponadto w styczniu pojawi się wersja demo.


Edycja Deluxe gry będzie zawierała zestaw pancerza warstwowego Kamurai Hunter, element zbroi warstwowej Shuriken Collar Palamute, element zbroi warstwowej Fish Collar Palico, gesty, zestaw pozy samuraja, zestaw do malowania twarzy kabuki i fryzurę Izuchi Tail do personalizacji postaci. Premie z przedsprzedaży obejmują zbroję warstwową Palamute Retriever, zbroję warstwową Palico Forest Cat Costume i Talizman Nowicjusza.

Tytułowy „Rise” odnosi się do myśliwego wykorzystującego wertykalność środowiska gry, a także chęć deweloperów do wzbudzenia entuzjazmu wśród wielu graczy na całym świecie. Nowy Wirebug pozwoli graczom wykonywać nowe czynności i wspinać się po różnych pionowych lokalizacjach. Nowe potwory w grze to Maganmalo, Aknosom, Great Izuchi i Tetranodon. Nowe lokalizacje będą obejmować ruiny świątyni. Podstawą gry jest wioska Kamura, a historia będzie zawierała szał.


Gra będzie kompatybilna z Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, kolejną nową grą Monster Hunter na Switcha ogłoszoną jednocześnie z Monster Hunter Rise.


Figurki amiibo Palamute, Magnamalo i Palico zostaną wydane tego samego dnia co gra.


Dodatek Monster Hunter World: Iceborne został wydany na PS4 i Xbox One we wrześniu 2019 roku i wydany na Steama 9 stycznia. Dodatek ma łączną liczbę wysyłek i sprzedaży cyfrowej 6,6 miliona egzemplarzy.


Monster Hunter World została wydana na całym świecie na PS4 i Xbox One w styczniu 2018 r. Gra ma 15 milionów egzemplarzy w obiegu (zarówno fizycznych, jak i cyfrowych) od 2 stycznia, najwięcej w historii CAPCOM. Cała seria Monster Hunter sprzedała się w ponad 61 milionach egzemplarzy od 15 stycznia

12. Acquire rozpoczął 7 stycznia streamowanie zwiastuna gry Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed, a wideo pokazuje, że gra otrzyma wersję na Nintendo Switch. Film i oficjalna strona gry ujawniają również, że wersje na Switcha i PS4 zostaną uruchomione 20 maja w Japonii.


Gra otrzyma 10th Anniversary Edition, która zawiera 40-stronicową książkę wizualną, 132-stronicowy przewodnik po rozgrywce i dwupłytową ścieżkę dźwiękową.


XSEED Games wyda grę na Zachodzie na PS4 i PC tej zimy.


Gra jest obecnie w fazie rozwoju i będzie to remaster gry Akiba's Trip Plus „Strip Action RPG” na PSP. Gry Akiba's Trip rozgrywają się w reprodukcji tokijskiej dzielnicy Akihabara, w której gracz musi walczyć z wampirami, zrywając z nich ubrania i wystawiając je na działanie promieni słonecznych.


Acquire wydało oryginalną grę Akiba's Trip na PSP w 2011 r. i zaktualizowaną wersję, Akiba's Trip Plus, na PSP w 2012 r. Acquire wydała kontynuację gry Akiba's Trip 2 na PS3 i PS Vita w 2013 r.


Firma XSEED Games wydała Akiba's Trip 2 w Ameryce Północnej jako Akiba's Trip: Undead and Undressed na PS3 i PS Vita, a później na PS4 i PC. NIS America wydało grę w Europie.


Następca gry Akiba's Beat to pierwsza gra RPG akcji z serii, która została wydana w Japonii na PS4 w grudniu 2016 r., a na PS Vita w marcu 2017 r. po opóźnieniach. XSEED Games wydało grę w Ameryce Północnej w maju 2017 r., a PQube wydało ją w Europie w tym samym miesiącu.


Gra na Androida i przeglądarkowa PC Akiba's Trip Festa! uruchomiona w listopadzie 2016 roku.


Seria gier zainspirowała anime Akiba's Trip: The Animation w styczniu 2017 roku. Crunchyroll transmitował serię z angielskimi napisami, a Funimation transmitował dub

13. O ,,księżycowej gorączce" w najnowszych zapowiedziach

14. PlayStation opublikowało listę gier, w które bez dodatkowych opłat będą w styczniu mogli zagrać subskrybenci usługi PlayStation Plus. Co wskoczy w miejsce dostępnych w grudniu gier?


- "Maneater" na PlayStation 5 (gra nie zadziała na PlayStation 4)

- "Shadow of the Tomb Raider" na PlayStation 4 (zadziała we wstecznej kompatybilności na PS5)

- "Greedfall" na PlayStation 4 (zadziała we wstecznej kompatybilności na PS5)


Gry będą dostępne do pobrania od 5 stycznia do 1 lutego. Wtedy też nastąpi wymiana gier na inne, jeszcze nieujawnione tytuły

15. Microsoft opublikował 5 stycznia listę nowych gier, które dołączą już niedługo do katalogu usługi Xbox Game Pass. Dowiedzieliśmy się również jakie produkcje w styczniu opuszczą katalog. Pełna listę znajdziecie poniżej, a obok każdego tytułu znajdziecie informację na czym będzie on grywalny.


7 stycznia dołączyły:

"eFootball PES 2021 Season Update" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android

"Injustice 2" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android, PC

"The Little Acre" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android


14 stycznia dołączą:

"Neoverse" - PC

"Torchlight III" - Xbox One, Xbox Series X|S, Android

"What Remains of Edith Finch" - PC

"YIIK: A Postmodern RPG" - PC


15 stycznia katalog opuszczą:

"FTL: Faster Than Light" - PC

"My Friend Pedro" - Xbox One, Xbox Series X|S, PC

"Sword Art Online: Fatal Bullet" - Xbox One, Xbox Series X|S

"Tekken 7" - Xbox One, Xbox Series X|S


Xbox Game Pass to abonament, dzięki któremu dostajemy dostęp do kilkuset gier, w które możemy grać bez dodatkowych opłat. Dostępny jest on zarówno w wersji na konsole Xbox, jak i na komputery PC (każda za 40 złotych miesięcznie). Istnieje też jego wyższa wersja, Xbox Game Pass Ultimate, w skład której wchodzą abonament konsolowy, abonament PC, subskrypcja EA Play oraz abonament Xbox Live Gold, niezbędny do grania online na konsolach

16. W zeszłym tygodniu SNK zaczęło transmitować ujawniający zwiastun gry The King of Fighters XV. Zwiastun potwierdza premierę gry w ciągu roku i jej początkową listę składającą się z Shun'Eia, Kyo Kusanagiego, Benimaru Nikaido, K ', Leony Heidern i Mai Shiranui.


SNK pierwotnie zapowiedziało grę podczas turnieju bijatyki Evolution Championship Series 2019.


SNK wypuściło The King of Fighters XIV, najnowszą odsłonę serii, na PS4 w sierpniu 2016 r. Następnie SNK wydał grę na Steama w czerwcu 2017 r.


Seria jest inspiracją dla filmowej chińskiej animacji komputerowej zatytułowanej The King of Fighters: Awaken, która zostanie wydana jednocześnie na całym świecie w 2022 roku

17. SNK ogłosiło w zeszłym tygodniu, że w marcu tego roku doda postać z franczyzy Cham Cham i postać z The Last Blade 2 -Hibiki Takane do swojej bijatyki Samurai Shodown (Samurai Spirits) w marcu w ramach Season Pass 3.


Gra została wydana na PS4 i Xbox One w Japonii i na Zachodzie w czerwcu 2019 r. Wersja na Nintendo Switch została wydana w Japonii w grudniu 2019 r., a na Zachodzie w lutym 2020 r. Arcade gry zadebiutował w październiku 2019 r., a gra następnie została wypuszczona na Stadia w listopadzie 2019 r. Gra została wydana na komputery PC w czerwcu 2020 r. Transmisja strumieniowa Sony „PlayStation LineUp Tour” zapowiedziała grę we wrześniu 2018 r.


Season Pass 1 do gry zawiera postacie z DLC: Rimururu, Basara, Kazuki i Wan-Fu. Season Pass 2 zawiera postacie z DLC Mina, Sogetsu, Iroha i Wardena z gry For Honor firmy Ubisoft.


SNK opracował grę za pomocą Unreal Engine 4. Gra ma japońskie audio z napisami w języku angielskim, japońskim, tradycyjnym chińskim, chińskim uproszczonym, koreańskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, hiszpańsko-amerykańskim i portugalskim brazylijskim.


Akcja gry toczy się pomiędzy wydarzeniami z oryginalnej gry i Samurai Shodown V. W grze występują trzy nowe grywalne postacie: Darli Dagger, Wu-Ruixiang i Yashamaru Kurama. Powracający wojownicy z poprzednich gier z serii to Haōmaru, Nakoruru, Earthquake, Galford, Hanzo Hattori, Tam Tam, Kyoshiro Senryo, Jubei Yagyu, Ukyo Tachibana, Charlotte, Genjuro Kibagami, Shiki i Yoshitora Tokugawa

CIEKAWOSTKI

1. Zimowy mundur przedstawiony w Gochūmon wa Usagi Desu ka? BLOOM (Is the order a rabbit? BLOOM) znalazł się na szczycie corocznej listy najlepiej sprzedających się strojów COSPA producenta kostiumów cosplay. Lista dziesięciu najlepszych przedstawia się następująco:

 1. Zimowy mundurek Middle school (Gochūmon wa Usagi Desu ka? BLOOM)

 2. Fruit Tart outfit (Dropout Idol Fruit Tart)

 3. Angel Mort uniform anime ver. (Higurashi: When They Cry – GOU)

 4. Survey Corps costume set Eren ver. (Attack on Titan)

 5. Szkolny mundurek Nijigasaki Academy (Love Live! Nijigasaki High School Idol Club)

 6. Mundurek Private Yurigaoka Jogakuin (Assault Lily Bouquet)

 7. Shin costume set (Kingdom)

 8. Tokyo-3 First Municipal Junior High School girls' uniform Renewal ver. (Evangelion)

 9. Emilia costume set (Re:ZERO -Starting Life in Another World-)

 10. Mototsu High School girls' uniform (Laid-Back Camp)

Przedstawiciel COSPA skomentował, że lista odzwierciedla popularność najnowszych tytułów anime. Zasugerowali również, że wzrost sprzedaży stroju z Higurashi - Angel Mort odzwierciedla nie tylko oddanie długoletnich fanów, ale także to, że nowe pokolenie młodych kobiet i par wybiera się do kawiarni współpracujących, między innymi do działań fandomowych.


W zeszłym roku mundur Akademii Otonokizaka z oryginalnego anime Love Live! znalazł się na szczycie rankingów sprzedaży, gdy marka obchodziła 9-lecie istnienia

2. Animowana reklama 7-Eleven z projektami postaci autora Kimi ni Todoke, Karuho Shiiny, zaczęła być emitowana 3 stycznia w japońskich telewizorach. Animacja została wyprodukowana przez The Answer Studio Co., Ltd., któremu powierzono współpracę przy produkcji animacji Your Name.

Reklama nosi tytuł „Tokimeki wa, Sugu Soba ni” (Heartbeats Are Close By One's Side), a tematem jest „Cenne spotkania i radości, które istnieją w Twoim codziennym życiu”. Akcja rozgrywa się w sklepie spożywczym. Bohaterkę Nanami gra Haruka Fukuhara (Himari Arisugawa w Precure, Tsubame Koyasu w Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen, Yui Nishida w After the Rain). Utwór przewodni „Day Dream Believer” jest wykonywany przez yamę.


Shiina skomentowała swoją pracę nad reklamą w następujący sposób: „Przez cały ten czas rysowałam długą serializację, więc minęło ponad 10 lat, odkąd ostatnio rysowałam nowe postacie. Narysowałam je tak, aby pasowały do ​​tematu, ale to było świeże i pouczające narysowanie każdej postaci z cechami, których normalnie bym nie zebrała samodzielnie. Zastanawiałam się nad takimi rzeczami, jak „Ta dziewczyna jest też urocza” lub „Ten typ faceta też jest atrakcyjny”. Nie miałam też żadnego doświadczenia w rysowaniu postaci o wysokościach pasujących do szablonu, więc to było zabawne ”.


Shiina rozpoczęła główną mangę Kimi ni Todoke (nowelka wychodzi od sierpnia 2017 roku) w Bessatsu Margaret w 2006 r., a zakończyła ją w listopadzie 2017 r. Spinoff manga Kimi ni Todoke Bangaihen ~ Unmei no Hito ~ (Kimi ni Todoke Spinoff: Soulmate) zadebiutowała w Bessatsu Margaret w kwietniu 2018 r. Siódmy rozdział wyjdzie na początku 2021 roku.


Seria konsekwentnie plasuje się wśród najlepiej sprzedających się mang w Japonii. Viz Media publikuje angielską wersję mangi, a 30-ty tom opublikował w grudniu 2018 roku.


NIS America wydało oba sezony telewizyjnej adaptacji anime (pierwszy 25-odcinkowy w latach 2009-10, drugi zimą 2011 roku, 4 odcinki specjalne drugiego sezonu w 2011 roku (jeden Kimi ni Todoke 2nd Season: Kataomoi i trzy Kimi ni Todoke 2nd Season: Minitodo Gekijou)) na domowe wideo. Film Live-Action został otwarty w Japonii w 2010 roku

3. Universal Studios Japan otworzyło wirtualną stronę internetową dla swojego obszaru Super Nintendo World. Witryna oferuje wirtualną wycieczkę po okolicy, z animowanymi filmami przedstawiającymi przejażdżki w ruchu i możliwością interaktywnego poruszania się po parku poprzez przewijanie strony w dół.


Wycieczka obejmuje różne atrakcje, w tym Mario Kart: Koopa's (Bowser's) Challenge, Yoshi's Adventure i plac zabaw. Strona zawiera również listę menu dla Kinopio's (Toad's) Cafe, Pit Stop Popcorn i Yoshi's Snack Island. Istnieje również strona sklepu z pamiątkami 1-Up Factory i towarów na sprzedaż.


Super Nintendo World zostanie otwarte 4 lutego.


Park pierwotnie planował otwarcie tego obszaru pod koniec lipca przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 roku, ale opóźnił otwarcie, aby zapobiec zatłoczeniu, jako środek zaradczy przeciwko pandemii koronawirusa (COVID-19) (same Igrzyska zostały również przełożone na przyszły rok). Zarząd zdecydował, że park może zostać otwarty wiosną przyszłego roku ze względu na wcześniejsze przygotowania, takie jak szkolenie personelu i zakończenie budowy.


Universal Studios Japan jako całość ponownie otworzyło się 19 czerwca, po zamknięciu od 29 lutego. Kawiarnia, w której ludzie mogą kupić oryginalne towary Mario, zostanie otwarta w połowie tego miesiąca, przed otwarciem większego obszaru Super Nintendo World.

Pierwsza faza obszaru Super Nintendo World otworzy się dwiema przejażdżkami o nazwach „Mario Kart ~ Koopa's Challenge ~ (Bowser's Challenge)” i „Yoshi's Adventure”. Atrakcja związana z Mario Kart będzie zawierać kamienny posąg Bowsera i duże schody. Odwiedzający mogą zobaczyć ikony i trofea z serii Mario Kart przed rozpoczęciem jazdy. Atrakcja będzie obejmowała rzeczywistość rozszerzoną, mapowanie projekcji, projekcję wideo na ekranie, parę i inne efekty specjalne, a także sceny z gier odtworzone w formie scenografii.


Odwiedzający atrakcje otrzymają magnetyczne opaski wzmacniające, które pozwolą odwiedzającym na interakcję z atrakcjami, na przykład uderzanie w prawdziwe „? Bloki”. Opaski będą mogły śledzić wyniki (w tym tablicę rankingową obejmującą cały park), monety i gwiazdy z różnych przejażdżek, a także będą mogły wchodzić w interakcje z „konsolą do gier”. Według NHK park zainwestuje ponad 6 mld jenów (56 mln $) w nowy obszar, aby podnieść frekwencję do rekordowych poziomów. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku.


Wysiłek ten jest częścią większej planowanej inicjatywy o tematyce Nintendo, którą Universal dodaje do swoich parków rozrywki. Comcast potwierdził w styczniu, że otworzy obszar Super Nintendo World w nowym parku rozrywki Universal Orlando o nazwie Epic Universe Universal w 2023 roku. W tym roku otworzy także sekcję Pokémon w ramach KidZone parku rozrywki Universal Orland Resort. Park Universal Studios Hollywood dodałby własną strefę Nintendo

4. Idolka z Dempagumi.inc. - Mirin Furukawa, która ogłosiła w 2019 roku, że poślubiła twórcę mangi The Disastrous Life of Saiki K. Shūichiego Asō (niebiański głos w Saiki Kusuo no Ψ-nan), ujawniła 5 stycznia na Instagramie, że jest w ciąży z ich pierwszym dzieckiem.


Stwierdziła, że ​​nosi dziecko od czterech miesięcy; ze względów zdrowotnych pod koniec roku musiała robić więcej przerw od występów na żywo. Przeprosiła za zmartwienie wszystkich, ale teraz z radością ogłasza wiadomość o swojej ciąży. Planuje wystąpić na koncercie pożegnalnym Eimi Naruse, odchodzącej członkini Dempagumi.inc w lutym, choć z ograniczoną setlistą, uważnie biorąc pod uwagę stan swojego ciała.


Podziękowała członkom swojej grupy, personelowi i różnym innym osobom za wsparcie jej podczas ataków porannych mdłości. Wreszcie wyraziła nadzieję, że jej fani będą mogli nadal serdecznie ją obserwować.


Dempagumi.inc. (OP Punch Line) dostarczyła piosenki tematyczne do adaptacji anime z mangi Asō. Grupa wykonała OP „Sai Psi Sai Kōchō!” oraz ED "Psi desu I LIKE YOU" pierwszego sezonu anime i ED "Psihakkenden" drugiego sezonu. W kwietniu 2018 roku singiel grupy idol „Oyasumi Polaris Sayonara Parallel World / Girametas Dempa Stars” zawierał okładkę autorstwa Asō

5. Według raportu Traffic News, małe lotnisko w Sapporo, zwane „Okadama Airport”, może w przyszłości zostać przemianowane na „Hatsune Miku Airport”. Nazwa jest jedną z kilku proponowanych dla lotniska; gdyby został wybrany, byłby ukłonem w stronę Crypton Future Media, firmy z Sapporo, która opracowała Hatsune Miku.


Inne proponowane nazwy to „Sapporo Airport” i „Sapporo Clock Tower Airport” (odniesienie do atrakcji turystycznej). Przedstawiciel miasta powiedział, że nazwy zostały zaproponowane w porozumieniu z miastem i prefekturą Hokkaido.


Do tej pory lotnisko jest wykorzystywane tylko przez małe samoloty, ale planowane jest przekształcenie go w pełnoprawne lotnisko w stylu New Chitose Airport, które obecnie obsługuje obszar metropolitalny Sapporo.


Crypton Future Media opracowało Hatsune Miku z technologii Vocaloid. Nazwa odnosi się zarówno do banku brzmień oprogramowania, jak i jego antropomorficznej maskotki, która jest reklamowana jako wirtualny idol

6. Oto pytanie do Was: dlaczego w dzisiejszej Japonii jest tak wiele szopów (w przeciwieństwie do „szopów” tanuki, zupełnie innego gatunku)? Pytanie zostało postawione przez prezenterkę Sandy Toksvig w najnowszym odcinku wieloletniego quizu komediowego BBC QI, wyemitowanego 7 stycznia i dostępnego na BBC iPlayer tutaj. Pytanie pojawia się na poziomie 26-25; informacje są również podsumowane na stronie internetowej comedy.co.uk dotyczącej odcinka.


Odpowiedź była związana z anime. W 1977 roku ukazał się całoroczny serial telewizyjny pod tytułem Rascal the Racoon (aka Raccoon Rascal). Seria opowiada historię Robby'ego Northa, jedenastoletniego chłopca mieszkającego w Wisconsin, który znajduje osieroconego małego szopa i opiekuje się nim, nadając mu imię Rascal. Anime okazało się niezwykle popularne w Japonii, a wiele rodzin importowało szopy z Ameryki Północnej jako zwierzęta domowe. Niestety, jak pokazała sama seria, szopy nie są dobrymi zwierzętami domowymi i wiele z nich zostało wypuszczonych na wolność. Od tego czasu w Japonii stały się szkodnikami i około 80% japońskich świątyń doznało „uszkodzeń związanych z szopami”.


Przedstawiciele QI wspomnieli również o „szopie” tanuki w Japonii i jego słynnych dużych jądrach.


Animowany przez Nippon Animation film Rascal the Racoon był jednym z długich odcinków animacji World Masterpiece Theatre, które trwały od lat 70. do 90. XX wieku, a od tego czasu miały kilka renesansów.


Jednym z animatorów anime Rascal był Hayao Miyazaki, który animował 20 odcinków. Miał jednak większe role w innych seriach WMT, takich jak Marco - From the Apennines to the Andes z 1976 roku, dla której dostarczył układ. Miyazaki odegrał również tę samą rolę w ukochanej w kraju z 1974 roku Heidi - A Girl of the Alps, która technicznie nie była serią WMT, ale ustanowiła szablon dla jej stylu. Heidi i Marco byli kierowani przez kolegę Miyazakiego, Isao Takahatę; dwaj koledzy później byli współzałożycielami Studio Ghibli.


Jak zauważa QI, Rascal został oparty na książce dla dzieci z 1963 roku amerykańskiego pisarza Sterlinga Northa, zatytułowanej Rascal: A Memoir of a Better Era, opartej na jego własnych doświadczeniach. Książka została również zaadaptowana jako film fabularny Disneya (Rascal), w którym wystąpił dziecięcy aktor Bill Mumy, znany z roli Willa Robinsona w oryginalnym Zagubieni w kosmosie.


Qi Wcześniej pojawiał się na pierwszych stronach gazet w 2011 r., kiedy zawierał fragment o człowieku, który przeżył bombardowania atomowe w Hiroszimie i Nagasaki. Segment wywołał skargi ze strony japońskiej ambasady w Londynie i innych japońskich widzów za jego humorystyczny ton, a BBC opublikowało przeprosiny

7. Wiesz, jakie jest idealne miejsce odpoczynku? Według Premium Bandai odpowiedź brzmi na długim różowym języku Pokémona Gengara. Nowy produkt premium zawiera język o długości 170 cm, który można rozwinąć, tworząc koc. Możesz też dosłownie wsadzić głowę w otwarte usta Gengara.


Pokeshopper zebrał obrazy, których Premium Bandai używa do promowania produktu i czy one wywołują nastrój.


Firma Premium Bandai wystawiła 8 stycznia ofertę na nowy przedmiot z ceną 25 950 jenów (250 $). To był ogromny hit - według Pokeshopper wyprzedał się w godzinę i 14 minut. Oczekuje się, że ci, którym udało się zdobyć towar na czas, dostaną go pod ich adresy w czerwcu.


Premium Bandai jest ostatnio na fali, jeśli chodzi o kreatywne produkty Pokémon. W listopadzie wypuścili gigantyczną poduszkę Metapoda, na którą można się wdrapać, aby na chwilę uciec ze świata

8. Wraz z nowym sezonem Beztroskiego kempingu na antenie i anime A Place Further Than the Universe, które jest ponownie emitowane w Japonii, teraz jest tak dobry czas, jak każdy inny, aby przywrócić współpracę między dwoma nieruchomościami. Główni bohaterowie w każdym programie zamieniają się miejscami w odpowiednich kluczowych grafikach, co oznacza, że ​​dziewczęta z Beztroskiego kempingu są pokazane na Antarktydzie, podczas gdy dziewczyny z A Place Further Than the Universe obozują w Japonii. Oficjalne konta na Twitterze obu serii opublikowały grafiki 7 stycznia (1,2).


Wizualizacje crossover zostały po raz pierwszy zaprezentowane w prima aprilis w 2019 roku.


Pierwsze anime oparte na mandze Afro - Beztroski kemping miało swoją premierę w styczniu 2018 roku. Premiera short anime ROOM CAMP (Heya Camp) miała miejsce 6 stycznia. Drugi sezon anime miał premierę 7 stycznia.


Premiera A Place Further Than the Universe miała miejsce w japońskiej telewizji w styczniu 2018 roku i była transmitowana co tydzień w Crunchyroll. Historia koncentruje się na licealistkach udających się na biegun południowy, „Miejsce dalej niż wszechświat”. Walczą i rozwijają się razem, gdy radzą sobie w ekstremalnych warunkach

8. Wraz ze zbliżającym się drugim sezonem That Time I Got Reincarnated as a Slime, bohater serialu Rimuru Tempest otrzymuje nową figurkę, aby uczcić tę okazję. Oparta na oryginalnej ilustracji autorstwa projektanta postaci Ryōmy Ebaty, ta najnowsza figurka w skali 1/7 przedstawia Władcę Demonów Rimuru wyciągającego miecz z pochwy w nowym stroju, który pojawi się w nadchodzącym sezonie anime. Od rąbka kurtki Rimuru po trzepotanie jego włosów, cechy charakteru Ebaty zostały starannie odtworzone na figurce.

Ten przedmiot jest nowym dodatkiem do etykiety With Fans!, wspólnego wysiłku Bandai Namco Arts i Good Smile Company.


Każda figurka kosztuje 16 500 jenów (160 $) brutto. Zamówienia w przedsprzedaży są dostępne na oficjalnej stronie sprzedaży wysyłkowej Bandai Namco Arts, A-on STORE, a także w sklepie internetowym Good Smile do 31 marca. Jako bonus za zakup, A-on STORE będzie oferować przejrzysty plakat A3, a sklep internetowy Good Smile zaoferuje akrylowy stojak na logo.


Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime jest adaptacją mangi Taikiego Kawakamiego, która z kolei zaadaptowała nowelkę autora Fuse i artysty Mitza Vaha. Jego pierwszy sezon miał premierę w październiku 2018 roku. Crunchyroll transmitował serię, a Funimation transmitował angielski dub. Drugi sezon anime będzie miał premierę 12 stycznia w Japonii, a Crunchyroll i Funimation będą transmitować cały sezon w trakcie transmisji

9. Bushiroad ogłosił 8 stycznia, że złożył pozew w sądzie okręgowym w Tokio przeciwko twórcy gry karcianej Future Card Buddyfight - Yoshimasie Ikedzie i jego firmie Studio Ikecchi, z którym zawarto umowę, o rozpowszechnianie poufnych informacji o Buddyfight, a także o naruszenie praw autorskich i utratę wiarygodności spółki.


Bushiroad powiedział, że jego umowa z Ikedą stanowi, że zgodzi się nie ujawniać informacji poufnych i nie ujawniać informacji o swojej pracy. Firma stwierdziła, że ​​Ikeda dwukrotnie złamał tę umowę w przeszłości i za każdym razem musiał przeprosić za swoje czyny. Chociaż Bushiroad powiedział, że dwukrotnie poprosił go o przestrzeganie, Ikeda nadal narusza umowę za pośrednictwem postów tekstowych i filmów. Podobno wykorzystywał również zdjęcia Future Card Buddyfight bez zgody firmy i składał oświadczenia, które szkodzą wiarygodności Bushiroada w usługach takich jak Discord. Bushiroad zdecydował, że dyskusja jako forma rozwiązania będzie w tym momencie trudna, co doprowadziło do podjęcia decyzji o pozwaniu Ikedy i Studio Ikecchi.


Bushiroad ogłosił w czerwcu, że gra karciana Future Card Buddyfight zaprzestaje opracowywania i wydawania produktu. W ogłoszeniu w języku japońskim stwierdzono, że oficjalne turnieje i wydarzenia, turnieje sklepowe, obsługa klientów i reguł oraz wymiana defektów zakończą się 31 maja 2021 r., podczas gdy w ogłoszeniu w języku angielskim stwierdzono, że potrwają do 30 czerwca 2021 r.

Bushiroad uruchomił kolekcjonerską grę karcianą w 2014 roku.


Seria zainspirowała wiele adaptacji anime i mang, a pierwsze anime miało swoją premierę w styczniu 2014 r. Future Card Buddyfight Ace (Future Card Shin Buddyfight), najnowsze anime z serii, miało swoją premierę w czerwcu 2018 r. Oficjalny kanał franczyzy na YouTube transmitował serial z angielskimi napisami i angielskim dubbingiem.


Manga Future Card Buddyfight Ace wystartowała w maju 2018 i zakończyła się w lutym 2019 roku. Shogakukan Asia wydaje serię w języku angielskim.


Takaaki Kidani założył firmę Bushiroad w 2007 roku. Firma posiada wiele franczyz cross-media, z których część wywodzi się z jej gier karcianych. Serie Bushiroada - Cardfight!! Vanguard !! i Future Card Buddyfight stały się inspiracją dla wielu telewizyjnych seriali anime, a gra karciana Luck & Logic zainspirowała dwie serie anime. Bushiroad jest również właścicielem gry karcianej anime Weiß Schwarz. Firma jest właścicielem franczyzy Tantei Opera Milky Holmes, a także franczyzy BanG Dream!, z których oba mają telewizyjne seriale anime. Firma jest również właścicielem franczyzy Revue Starlight, a także BanG Dream! i Revue Starlight mają aktywne gry mobilne. Dodatkowo firma jest właścicielem promocji New Japan Pro Wrestling. Bushiroad nabył 8,2% SANZIGEN Animation Studio w grudniu 2019 roku, a Bushiroad i Kadokawa nabyli po jednej trzeciej udziałów studia Kinema Citrus w grudniu 2019 roku

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com