POWRÓT KORONY - ANIME

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Miniony tydzień minął pod znakami Ataku na Kapitol, Lewandowskiego jako Sportowca Roku 2020, ,,rosyjskiego" czytania mangi i koronawirusa.


O Kapitolu z wiadomych względów nie będę się wypowiadał, tym bardziej, że nie mam nawet pomysłu, co miałbym powiedzieć. Lewandowski myślę, że zasłużył na miano Sportowca Roku 2020, choć nie ja jeden zapewne, mam małe zastrzeżenie co do 5. miejsca B. Zmarzlika. Przecież on jako trzeci żużlowiec w historii obronił tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a za coś takiego publika przyznaje mu 5. miejsce. Po mojemu powinien on być w trójce. Kamil Stoch trzeci, bo wygrał Raw Air, Kajetan Kajetanowicz czwarty, bo wygrał Rajd Europy, a Mistrz Świata piąty. A kiedyś pamiętam było gorąco, że warunkiem do zdobycia Sportowca Roku było to, żeby nazywać się Justyna Kowalczyk. Zmarzlik nie mógł tego powiedzieć na wizji, ale na pewno w głębi było mu trochę przykro. Jeden dobry akcent, poza Lewym, to pierwsze historii przyznanie nagrody w kategorii E-sport, którą otrzymał mistrz gry League of Legends - Marcin "Jankos" Jankowski. Oto przykład człowieka, który potrafił udowodnić, że siedząc przed komputerem można nieźle zarobić :)


Na wstępie poprzednim pisałem o tym, że po rosyjsku czytam Dagashi Kashi i wówczas obywateli kraju ze stolicą w Moskwie trochę nie doceniłem. Podczas czytania jednego z rozdziałów, grupa o nazwie Tukacznik przyznała, że tłumaczyła rozdziały z 3 języków: chińskiego, koreańskiego i tureckiego. Naprawdę wielki szacun. Jeżeli jakiś Rosjanin tydzień temu przeczytał wstęp, a czyta też teraz, to ze swej strony mówię wielkie izwini.


Jak słusznie zauważyliście, tym razem KORONANEWSY są osobno, gdyż jak niektórzy wiedzą, w Japonii po raz drugi w trakcie pandemii ogłoszono stan wyjątkowy, a szczegóły w KORONANEWSACH. Jak po dłuższej przerwie wróciłem do pisania, był POWRÓT W KORONIE, a teraz przynajmniej w Japonii jest POWRÓT KORONY. Zaczynamy:


ANIME

1. O krwawym świecie w tytule Onyx Equinox

2. Oficjalna strona telewizyjnego anime na podstawie spektakli dramatycznych Bun'ō Fujisawy - MARS RED ujawniła 4 stycznia, że Wagakki Band wykona OP anime „Seimei no Aria” („Aria of Life”). Zespół ogłosił to podczas imprezy sylwestrowej 2021 w Budokanie w Tokio.


Grupa Wagakki Band łączy rock z tradycyjnymi japońskimi instrumentami, a wokalista recytuje japońską poezję. Wcześniej wykonywali openingi i endingi anime Sengoku Musou (Samurai Warriors), a także piosenkę przewodnią „Hangeki no Ha” serialu Live-Action Shingeki no Kyojin ~ Hangeki no Noroshi ~. Zespół wykonał pierwszy OP dla anime Twin Star Exorcists, a także ED anime Holmes of Kyoto.


Anime będzie miało premierę w kwietniu.


Funimation, która współtworzy anime z Yomiuri TV Enterprise, opisuje tę historię:


Akcja MARS RED toczy się w 1923 roku, a wampiry istnieją już od jakiegoś czasu. Ale teraz liczba wampirów rośnie i pojawiło się tajemnicze, sztuczne źródło krwi zwane Ascra.

Z kolei japoński rząd tworzy „Code Zero”, jednostkę w armii, której zadaniem jest pokonanie sił wampirów. A jaki jest lepszy sposób na śledzenie wampirów niż używanie wampirów?

Jednostka ta, utworzona przez generała porucznika Nakajimę, od dawna zajmowała się wojną informacyjną, ale została ponownie przydzielona do rozwiązania kryzysu wampirów. Zadaniem Code Zero i wampira klasy S Deffrot jest zbadanie tego wzrostu i powstrzymanie go, zanim społeczeństwo się rozpadnie.


Kouhei Hatano (reżyser odcinka Freezing Vibration, Angels of Death) reżyseruje anime w Signal.MD. Jun'ichi Fujisaku (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Blood +, Blood-C, The Beast Player Erin) pisze i nadzoruje scenariusze. Za oryginalne projekty postaci przypisuje się Kemuriemu Karakarze (Donten ni Warau), który rysuje adaptację mangową. Yukari Takeuchi (Norn9) adaptuje te projekty do animacji. Oryginalny twórca Bun'ō Fujisawa jest reżyserem dźwięku. Muzykę komponuje wiolonczelista Toshiyuki Muranaka (In This Corner of the World).


Mini-anime Code Zero Daily Report (Zero Kikan Nikki) miało premierę 24 listopada. Mini-anime będzie miało nowy comiesięczny odcinek co czwarty wtorek, a pięć odcinków zaplanowanych jest do marca.


Pierwsza sceniczna produkcja MARS RED zadebiutowała w 2013 roku, a kolejne pokazy w 2015 i 2017 roku. Karakara opublikowała adaptację mangową w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden 4 stycznia

3. Oficjalne konto na Twitterze oryginalnego projektu anime ID: INVADED zaczęło przesyłać strumieniowo wideo 1 stycznia, które pokazuje imiona wielu bohaterów tej historii, przed wyświetleniem tekstu „powrócą” i sylwetkę czegoś, co wygląda na wersję SD głównego bohatera Sakaido. Sam tweet brzmi: „Już wkrótce”.


Serial miał swoją premierę w styczniu 2020 r. Funimation transmitował anime w formie, w jakiej był emitowany w Japonii, a także transmitował strumieniowo pierwsze dwa odcinki anime w grudniu 2019 r., wcześniej niż jego japońska premiera.


Ei Aoki (Re: CREATORS, Aldnoah.Zero, Fate / Zero) wyreżyserował anime w NAZ, a scenarzystą był pisarz i powieściopisarz Otaro Maijo (The Dragon Dentist, Spotless Love: This Love Cannot Be Any More Beautiful.). Atsushi Ikariya (Fate/stay night: Heaven's Feel I. presage flower, Fate/stay night: Unlimited Blade Works) zaprojektował postacie w oparciu o oryginalne projekty Yūkiego Kodamy (twórcy mangi Blood Lad, Hamatora)4. NEWSY MUSE ASIA: a) Muse Asia ogłosiło 4 stycznia na Facebooku swój harmonogram zimowych simulcastów na swoim kanale YouTube. Kanał rozpoczął transmisję drugiego sezonu anime Armor Shop for Ladies & Gentlemen (Otona no Bōguya-san) 1 stycznia o 21:40. IST.

Kanał również rozpocznie transmisję strumieniową:

Pui Pui Molcar, 5 stycznia o 17:05. IST.

That Time I Got Reincarnated as a Slime (drugi sezon)(co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem sezonu (Uwaga: spoilery)) 5 stycznia o godzinie 21:00. IST.

I ★ CHU: Halfway Through The Idol 6 stycznia o 21:00 IST.

Dr. Ramune: Mysterious Disease Specialist, 10 stycznia o 9:30 czasu IST.

Kemono Jihen 10 stycznia o godzinie 20:00 IST.


Oprócz Indii, Muse Asia będzie transmitować anime w Bangladeszu, Bhutanie, Brunei, Kambodży, Indonezji, Laosie, Malezji, Birmie, Nepalu, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie. Pui Pui Molcar nie będzie dostępny w Wietnamie i Brunei. That Time I Got Reincarnated as a Slime nie będzie dostępny na Filipinach i Singapurze.


Firma wcześniej ogłosiła, że ​​rozpocznie streaming anime Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town (Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi de Kurasu Yō na Monogatari) 4 stycznia o godzinie 20:00 IST i anime Heaven's Design Team (Tenchi Sōzō Design-bu) 7 stycznia o 20:30. IST

b) Muse Asia ogłosił 6 stycznia na Facebooku, że będzie transmitować anime EX-ARM na YouTube 10 stycznia o 23:00. IST.


Wraz z Indiami firma będzie transmitować anime w Bangladeszu, Bhutanie, Brunei, Kambodży, Indonezji, Laosie, Malezji, Birmie, Nepalu, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie.


Anime miało premierę 10 stycznia, po opóźnieniu z lipca na „jesień 2020 roku lub później” z powodu skutków pandemii koronawirusa (COVID-19). Crunchyroll przesyła strumieniowo anime jako serię Crunchyroll Original

c) Muse Asia zaczęła streamować Re: ZERO - Starting Life in Another World - Director's Cut zaktualizowaną wersję anime Re: ZERO - Starting Life in Another World - 9 stycznia o godzinie 17:30. IST i nowe anime z serii Frontier Works - Project Scard zatytułowane Project Scard: Scar on the Praeter (Project Scard: Praeter no Kizu) 8 stycznia o 23:55 IST, , a 10 stycznia dodał anime EX-ARM.


Oprócz Indii firma transmituje strumieniowo anime w Bangladeszu, Bhutanie, Brunei, Kambodży, Indonezji, Laosie, Malezji, Birmie, Nepalu, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie.


Muse Asia opisuje pierwszy odcinek Re: ZERO -Starting Life in Another World - Director's Cut:


Natsuki Subaru zostaje wezwany do równoległego świata w drodze do domu ze sklepu. Na początku jest oczarowany fantastycznym światem, który nagle rozciąga się przed jego oczami, ale uroczej dziewczyny, którą według niego wezwała, nie ma nigdzie i wkrótce jest całkowicie zagubiony. Potem otacza go gang punków, ale szybko dowiaduje się, że nie ma żadnej z mocy, które, jak sądził, powinni mieć wszyscy ludzie przeniesieni do świata parellel. Właśnie gdy ma zostać pobity do nieprzytomności, pojawia się dziewczyna ...


Nowa edycja pierwszego 25-odcinkowego sezonu dodaje trochę nowego materiału i przerabia odcinki tak, aby były odtwarzane w godzinnym przedziale czasowym. 25-odcinkowy pierwszy sezon anime Re: ZERO -Starting Life in Another World- miał swoją premierę w kwietniu 2016 roku.

Drugi sezon anime miał premierę 8 lipca.


Project Scard: Scar on the Praeter miał swoją premierę w styczniu 2021 roku. Muse Asia opisuje anime:


Dopóki mamy przyjaciół, nasza młodość trwa. Będziemy kroczyć tą samą ścieżką.

A potem staniemy się rodziną ”.

Tokio, „Special Dawn District”.

Ci, którzy chronią to miasto bezprawia, odrzuceni przez rząd, to specjalni ludzie, którzy zostali pobłogosławieni specjalnym tatuażem przez Boga, Scarda. „Heliosa”, „Artemidy” i „Biura Bezpieczeństwa” napotykają różne trudności.


Przecinają się ze sobą i przewyższają się.

W jakiś sposób sznur, który ich łączy, nie jest już złością i nienawiścią, ale zaufaniem.

Scar on the Praeter to opowieść o tym, jak zostawiają siebie plecami do siebie.


GoHands i Frontier Works są uznawane za oryginalne dzieło, a GoHands animuje serię. Shingo Suzuki (K, K: Return of Kings, W'z) reżyseruje anime i projektuje postacie. Tamazo Yanagi (Hand Shakers, W'z) pisze scenariusze, a Conisch (Hetalia The Beautiful World, Linebarrels of Iron) i GOON TRAX (Hand Shakers, W'z) komponują muzykę

5. Oficjalna strona internetowa anime 7SEEDS ogłosiła 4 stycznia, że drugi sezon anime całkowicie zastąpił końcową sekwencję animacji, po tym, jak zespół produkcyjny otrzymał powiadomienie, że animacja była podobna do „istniejącej pracy”. W zapowiedzi zauważono, że zespół produkcyjny doszedł do wniosku, że „nie można zaprzeczyć” podobieństwom kończącej się sekwencji.


Oryginalna sekwencja kończąca drugi sezon miała wiele układów i ujęć, które są podobne do końcowej sekwencji anime Beyond the Boundary z 2013 roku od Kyoto Animation.


Drugi sezon 7SEEDS zadebiutował w serwisie Netflix w marcu 2020. Sezon będzie dostępny w dwóch tomach Blu-ray w Japonii w dniach 27 stycznia i 28 kwietnia.


Pierwszy sezon zadebiutował na Netflix w czerwcu 2019 roku, opóźniony w stosunku do pierwotnej daty premiery w kwietniu 2019 roku. Pierwszy sezon miał premierę w telewizji w Japonii w styczniu 2020 roku.


Netflix opisuje anime:


W najbliższej przyszłości gigantyczny meteoryt zderzył się z ziemią. Wszystkie żywe organizmy, w tym ludzkość, zostały zmiecione z powierzchni planety. Rząd, który przewidział taki wynik, podjął kroki w celu przeciwdziałania najgorszemu scenariuszowi zwanemu Projekt 7SEEDS, w którym pięć zestawów po siedmiu młodych mężczyzn i kobiet zostało starannie wybranych i przydzielonych do zespołów. Każdy uczestnik szukał sposobów na przetrwanie na bezludnej wyspie.


Yukio Takahashi (Dog & Scissors) wyreżyserował anime w GONZO. Za kompozycję serialu odpowiadał Touko Machida (IDOLM @ STER, Chaika the Coffin Princess, Harukana Receive). Youko Satou (Dog & Scissors, Saiyuki Reload Blast, Kakuriyo -Bed & Breakfast for Spirits-) zaprojektowała postacie.


Personel anime Stars Align przeprosił w 2019 roku za używanie choreografii tanecznej bez zgody oryginalnych tancerzy. Obaj tancerze w końcu rozpoczęli współpracę z zespołem anime i zostali przypisani do sekwencji kończącej anime. Niedawno anime Tokyo Babylon 2021 opublikowało w zeszłym miesiącu przeprosiny za odwoływanie się do projektów kostiumów dla dwóch postaci z innych źródeł bez pozwolenia. Anime zostało następnie opóźnione z planowanej kwietniowej premiery do jeszcze nieokreślonej daty z powodu incydentu

6. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) UK Anime Network informuje, że klienci, którzy zamówili Blu-ray z anime Violet Evergarden od Anime Limited bezpośrednio od firmy, otrzymali następujący e-mail.


„Wiemy, że wielu z was z niecierpliwością czekało na rychłe powiadomienie o wysyłce tej serii - jednak zwrócono nam uwagę, że jakość wideo nie spełnia naszych zwykłych standardów dotyczących premiery.


W rezultacie wstrzymujemy wydanie, aby współpracować ze specjalistycznym domem autorskim, aby przyjrzeć się wzorcom i sprawdzić, czy możemy je ulepszyć. Zakładając, że odpowiedź brzmi `` tak '', przed wysłaniem do Ciebie zamówienia ponownie utworzymy płytę i wymienimy ją w zestawie tak szybko, jak to możliwe.


Anime Limited nadal jest zaangażowane w dostarczanie najlepszej możliwej edycji w pierwszym możliwym wydaniu, dlatego opóźniamy nie tylko wysyłkę, ale oferujemy program wymiany.


Jak tylko ocenimy masterów wideo w porównaniu z Blu-Rayami, ponownie zaktualizujemy ramy czasowe ”.


Na brytyjskiej stronie internetowej Amazon znajduje się obecnie wydanie Blu-ray z Violet Evergarden planowane na 26 kwietnia

b) Zaktualizowany grafik wydawniczy Manga Entertainment od 11 stycznia do 26 kwietnia (w tym Golden Kamuy na zdjęciu)


c) 11 stycznia ukazały się: anime ID: INVADED na standardowych i limitowanych Bluray i DVD od Manga Entertainment, anime Full Metal Panic! Invisible Victory na kolekcjonerskim Bluray (zawiera 12 odcinków telewizyjnych; 180-stronicową książkę; dramat audio „Very Merry Christmas; sześć audio dram „What If?”; komentarze do odcinków; odcinki 4.5 i 8.5; i filmy z rozpoznawania lokalizacji) od Anime Limited, film anime Mobile Suit Gundam NT (aka Mobile Suit Gundam Narrative) na kolecjonerskim Bluray (będzie zawierał 32-stronicową książeczkę z grafikami, podzieloną na sekcje o postaciach, mechach i galerii, a także plakat) od Anime Limited, drugi sezon DanMachi na kolekcjonerskich Bluray i DVD (będzie zawierał pięć kart graficznych i 60-stronicowy artbook) oraz standardowym DVD od MVM i Fairy Tail: The Final Season Part 24 na Bluray i DVD od Manga Entertainment.

Kolekcjonerski Bluray od Anime Limited anime Bartender jest teraz wymieniony jako dostępny w Amazon UK, który twierdzi, że został wydany 4 stycznia. Ta edycja zawiera cztery podstawki i dziewięć kart z przepisami na koktajle

7. Oficjalne konto na Twitterze dla serii Katana Maidens ogłosiło 5 stycznia, że tego lata franczyza otrzyma sceniczne czytanie zatytułowane Toji no Miko: Seika Hо̄tо̄ (Katana Maidens: Pure Summer Light). Marka Kadokawy - Readpia rozwija czytanie sceniczne, które służy również jako kontynuacja anime Katana Maidens: Toji no Miko.


Akcja sceniczna rozgrywa się po anime i ma miejsce siedem miesięcy po „Wielkiej Katastrofie” spowodowanej przez Tagitsuhime. Sześciu członków obsady anime powtarza swoje role:


Kaede Hondo jako Kanami Etō

Saori Ōnishi jako Hiyori Jūjō

Azumi Waki ​​jako Mai Yanase

Hina Kino jako Sayaka Itomi

Risae Matsuda jako Kaoru Mashiko

Eri Suzuki (Hikari Kohinata w Amanchu, Chono w Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai, Yuuko Hori w Cinderella Girls Gekijou i The iDOLM@STER Cinderella Girls, Chinatsu Kuramoto w Flying Witch, Napoleon w Monster Strike, Meili Poltlout w Re: Zero, Tokino Himekawa w Saenai Heroine no Sodatekata) jako Erin Kohagura


Tatsuya Takahashi, który dostarczył serię kompozycji do anime Katana Maidens: Toji no Miko, pisze scenariusz do czytania. Yoshinori Shizuma, projektant postaci do anime, dostarcza ilustracje.


Zapowiedź czytania na scenie upamiętnia trzyletnią rocznicę premiery anime, która miała miejsce 5 stycznia 2018 roku.

W historii serii od czasów starożytnych kapłanki władające mieczami egzorcyzmowały „aradama”, dziwne potwory zagrażające ludzkiemu światu. Te młode kobiety, które noszą szkolne mundurki i miecz, nazywane są „Tōji” i służą jako oficjalna jednostka policji jako „specjalny oddział policji religijnej”. Rząd upoważnia Toji do noszenia mieczy i pełnienia funkcji urzędników państwowych, a rząd utworzył pięć szkół w całym kraju dla dziewcząt.


Dziewczyny prowadzą zwykłe życie szkolne, od czasu do czasu wykonując swoje obowiązki, dzierżąc miecze i używając różnych mocy do walki i ochrony ludzi. Wiosną pięć szkół wysyła swoje najlepsze Toji do rywalizacji w turnieju. W miarę zbliżania się turnieju wszyscy reprezentanci rygorystycznie trenują, aby stać się silniejszymi i doskonalić swoje umiejętności.


24-odcinkowe anime Katana Maidens: Toji no Miko od Studio Gokumi miało swoją premierę w styczniu 2018 roku. Crunchyroll transmitował serial w formie, w jakiej był emitowany w Japonii, a Funimation transmitował angielski dub. Seria zainspirowała także krótkie anime Mini Toji, którego premiera miała miejsce w styczniu 2019 roku. Crunchyroll również transmitował strumieniowo to anime.


OVA Toji no Miko: Kizamishi Issen no Tomoshibi (Katana Maidens - Tomoshibi), na podstawie mobilnej gry, miała premierę pierwszej części 25 października na kanale AT-X. Druga część miała swoją premierę 29 listopada na kanale AT-X. Dwutomowe, oryginalne wideo anime miało „przedpremierę” w 2020 roku poprzez transmisję i streaming. Crunchyroll opisuje to jako koprodukcję Crunchyrolla

8. Oficjalna strona internetowa nowego anime Król Szamanów ujawniła 5 stycznia dwóch dodatkowych członków obsady anime. Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Yūji Ueda (Eisaku Noguchi w Sangatsu no Lion, Udo Ayanokuji the 51st w Arii, Shinichi Murao w Chihayafuru, Hiroyasu Ueda w Chobits, Abarenbou w Di Gi Charat, Jean Havoc w Fullmetal Alchemist Brotherhood, Amiboshi w Fushigi Yuugi, Shodai Kaichou w Genshiken, Julio i Mario Renato w Gundam Build Fighters, Shinobu Morita w Hachimitsu to Clover, Akitoki Houjou w Inuyashy, Hajime Shibata w Jigoku Shoujo, Shirou Iori w Kill la Kill, Keitarou Urashima w Love Hina, Billy Katagiri w Mobile Suit Gundam 00, Adashino w Mushishi, Tatsuoki Saitou w Nobunaga no Shinobi, Burekman w One Punch Man, Mugimaru w Nurse Witch Komugi-chan Magikarte, Tatsunosuke Ichimura w Peace Maker Kurogane, Takeshi (Brock) i Soonansu w Pokemon, Yamitaro Higure w Mega Man, Sanosuke Sagara w Rurouni Kenshin, Jirou Akutagawa w Prince of Tennis, Maple Arisugawa w Show By Rock, Itsuki Marude w Tokyo Ghoul, Kappa w Ushio to Tora, Kakyo Kuzuki w X) jako Horohoro, który przybył z Hokkaido do Tokio na walkę szamanów (powracający z anime z 2001 roku)

Megumi Nakajima (Altlene w Busou Shinki, Turi w Honzuki no Gekokujou, Kaede Sakura w Kampfer, Chise Mihara w Kobato, Ranka Lee w Macross, Elena Himekawa w Phi Brain: Kami no Puzzle, Megumi Aino w Precure, Meloetta w Pokemon, Cecily w Last Exile, Grania w Rinne no Lagrange, Ruri Aiba w Sacred Seven, Manami Hoshi w Tamayura, Charlotte w Violet Evergarden) jako Kororo, partner Horohoro (poprzednio grana przez Nanę Mizuki)


Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:

Yōko Hikasa jako Yoh Asakura

Katsuyuki Konishi jako Amidamaru (powracający)

Megumi Hayashibara jako Anna Kyōyama (powracająca)

Inuko Inuyama jako Manta Oyamada

Romi Park jako Tao Ren

Kousuke Takaguchi (Bronze w Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These, Gu Wang i Rob Wargrave w Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - Exodus, Gilag w Yu☆Gi☆Oh! Zexal Second) jako Bason

Masahiko Tanaka jako Ryunosuke Umemiya

Wataru Takagi jako Tokagerō

Ponadto Minami Takayama ponownie wciela się w rolę Hao Asakury.


Anime będzie miało swoją premierę w TV Tokyo i jej oddziałach w kwietniu 2021 roku i będzie adaptacją wszystkich 35 tomów nowej pełnej edycji mangi, którą Kodansha zaczął publikować w drukowanych tomach w Japonii 17 czerwca. Pierwsza adaptacja anime mangi miała swoją premierę w 2001 roku.


Joji Furuta (The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, Uta no Prince Sama Maji Love Kingdom, Double Decker! Doug & Kirill, ēlDLIVE) reżyseruje anime w Bridge (Fairy Tail, The Royal Tutor). Za scenariusze serialu odpowiada Shoji Yonemura (seria Pokémon, Wave, Listen to Me!). Satohiko Sano (Heybot !, Iruma w szkole demonów, Talentless Nana) projektuje postacie. Yuki Hayashi (My Hero Academia, Haikyu !!) komponuje muzykę, z King Record jako producentem muzycznym. Dyrektorem audio jest Masafumi Mima.


Megumi Hayashibara po raz kolejny wykonuje OP i ED anime (wykonała dwa openingi i dwa endingi do anime z 2001 roku).

Nowo mianowani pracownicy to:


Prop Design: Yuji Shibata

Art Director: Jin'ya Kimura

Art Design: Masaaki Kawaguchi

Color Design: Natsuko Otsuka

Director of Photography: Teruyuki Kawase

Editing: Kumiko Sakamoto


Comixology Originals i Kodansha USA Publishing opublikują cyfrowo wszystkie serie mangi Hiroyukiego Takeia - Król Szamanów w języku angielskim. Tomy 33, 34 i 35 pojawią się po raz pierwszy w języku angielskim wraz z pierwszymi 32 tomami w sklepie Amazon's Kindle Store i Comixology, a także w usługach subskrypcyjnych Amazon Prime, Kindle Unlimited i Comixology Unlimited. Nowa odsłona serii manga będzie zawierała nową okładkę autorstwa Takeia. Kodansha Comics opublikuje również spinoff mangi Shaman King: Zero, Shaman King Flowers, Shaman King: Super Star i Shaman King: Red Crimson. Manga Shaman King miała zostać wydana cyfrowo w lipcu, a spin-offy miały się ukazać w sierpniu, ale Kodansha Comics opóźniło wydanie.


Kodansha USA Publishing and Comixology Originals opisuje serię:


W świecie Króla Szamanów, szamani posiadają tajemnicze moce, które pozwalają im obcować z bogami, duchami, a nawet umarłymi… a Manta Oyamada zaraz się o nich dowie, ponieważ jego klasa właśnie powitała nowego ucznia z przeniesienia: Yoh Asakurę, chłopak z daleka w Izumo… i szaman na treningu!


Król Szamanów zadebiutował w magazynie Shueishy Weekly Shonen Jump w 1998 roku. Seria nagle zakończyła się w 2004 roku, chociaż ponowne wydrukowanie mangi ujawniło „prawdziwe zakończenie” w 2009 roku. Viz Media opublikowało wszystkie 32 tomy oryginalnej mangi Król Szamanów w latach 2003–2011, ale nie posiada już licencji na mangę. Shueisha pierwotnie posiadał prawa do mangi w Japonii

9. NEWSY CRUNCHYROLL: a) Crunchyroll dodał Armor Shop for Ladies & Gentlemen II, drugi sezon anime Otona no Bōguya-san (Adult Armor Shop), 1 stycznia. Dodał również wszystkie 12 odcinków pierwszego sezonu 5 stycznia.

Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w październiku 2018 roku i otrzymał trzy nowe odcinki wyłącznie w d Anime Store w marcu 2019 roku.


Drugi sezon rozpoczął się w japońskim d Anime Store 1 stycznia, a premiera w Tokyo MX miała miejsce 8 stycznia o godzinie 1:00 (efektywnie 9 stycznia). Anime zadebiutuje na AT-X 13 stycznia, a od 8 stycznia będzie również dostępne w innych serwisach. Anime będzie również transmitowane online oraz w aplikacji mangowej Comicsmart - Ganma! Sezon będzie miał 12 odcinków o długości około pięciu minut (cztery minuty w przypadku głównego anime)

b) Crunchyroll ogłosił 6 stycznia, że będzie transmitować duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim dla następujących anime:

 • The Hidden Dungeon Only I Can Enter

 • Dr. Stone: Stone Wars

 • Burn The Witch

 • So I'm a Spider, So What?

Crunchyroll będzie również transmitować strumieniowo angielski dub dla anime Bungo Stray Dogs Wan! i drugiej połowy drugiego sezonu anime Re: ZERO - Starting Life in Another World.


Ponadto Crunchyroll będzie nadal transmitować anime Jujutsu Kaisen z dubbingami w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

10. Aniplus-Asia ogłosiło 5 stycznia, że wyemituje simulcast anime 2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team (2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team). Simulcast rozpoczął się 8 stycznia (japońska premiera)

11. Studio animacji Yostar Pictures ogłosiło 6 stycznia, że wyznaczyło dyrektora Keiichiego Satō na dyrektora kreatywnego i przedstawiciela działu IP studia. Studio już zapowiedziało oryginalny projekt z Satō uznanym za pisanie i oryginalną koncepcję. Yostar Pictures opublikował zdjęcie z nowego oryginalnego projektu:

Firma ujawniła również, że będzie mieć studio Albacrow kierowane przez animatora Ryousuke Inagakiego pod kierownictwem Satō w ramach „systemu współpracy”.


Producent gier Yostar założył w zeszłym roku studio animacji Yostar Pictures. CEO Yostar, Hengda Li, jest dyrektorem przedstawicielskim Yostar Pictures. Arch, tokijska firma, która pomagała przy produkcji filmu anime Promare, brała udział w tworzeniu studia i zarządza studiem. Najnowszym dziełem studia jest anime wideo "Holy Knight Light" do gry mobilnej Yostar -Arknights.


Satō jest płodnym animatorem i reżyserem, a od lat 80. był animatorem w wielu produkcjach anime. Ostatnio najbardziej znany jest z reżyserowania anime Tiger & Bunny, filmów Karas OVA, Asura i GANTZ: O, filmu Live-Action Black Butler oraz anime Rage of Bahamut Genesis

12. Oficjalne konto na Twitterze dla serii Puella Magi Madoka Magica ogłosiło 7 stycznia nowy projekt z okazji dziesiątej rocznicy premiery anime, która miała miejsce 7 stycznia 2011 r. Zespół anime otworzył pamiątkową stronę internetową ze specjalnym logo i grafiką autorstwa Ume Aoki. Witryna będzie zawierała świąteczne zdjęcia ilustratorów i twórców mangi oraz zapowiada przyszłe aktualizacje.


Oryginalne telewizyjne anime Puella Magi Madoka Magica miało swoją premierę w styczniu 2011 roku, a Crunchyroll później transmitowało serial. Aniplex of America wydał anime, dwa filmy kompilacyjne i kontynuację filmową Puella Magi Madoka Magica The Movie Part 3: Rebellion w Ameryce Północnej. Funimation również transmituje serię i opisuje historię:


Ma kochającą rodzinę i najlepszych przyjaciół, od czasu do czasu śmieje się i płacze… Madoka Kaname, ósmoklasistka gimnazjum Mitakihara, należy do tych, którzy prowadzą takie życie. Pewnego dnia miała bardzo magiczne spotkanie.


Nie wie jeszcze, czy stało się to przypadkiem, czy losem. To fatalne spotkanie, które może zmienić jej przeznaczenie. To początek nowej historii magicznych dziewczyn wiedźm!


Telewizyjna adaptacja anime Magia Record: Puella Magi Madoka Magica Side Story miała swoją premierę w styczniu 2020 r. Funimation, Crunchyroll i HIDIVE transmitowały anime podczas emisji. Anime dostanie drugi sezon

13. Oficjalne konto na Twitterze anime Shadows House ogłosiło 7 stycznia, że anime będzie miało premierę w kwietniu.


W anime występuje Akari Kitō jako Kate i Yū Sasahara jako Emiriko.


Kazuki Ohashi (reżyser odcinka Kakegurui, Girlish Number, Ace Attorney Season 2) reżyseruje serial, a Toshiya Ono (The Promised Neverland, Gachaman Crowds, tsuritama) nadzoruje scenariusze serialu. Chizuko Kusakabe (Pumpkin Scissors, Trouble Chocolate) projektuje postacie, a Kenichiro Suehiro (Cells at Work !, Golden Kamuy, Re: ZERO -Starting Life in Another World-) komponuje muzykę.


CloverWorks (DARLING in the FRANXX, The Promised Neverland, Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia) produkuje serial.


Historia mangi rozgrywa się w rezydencji w zachodnim stylu na klifie i śledzi arystokratyczną, pozbawioną twarzy rodzinę Shadow. Mieszkają razem z realistycznymi lalkami, którzy służą im za twarze. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu mieszkańców domu i stopniowo odsłania jego tajemnice.

Manga została wydana w Weekly Young Jump we wrześniu 2018 roku. Twórcy So-ma-to są kojarzeni w Polsce z wydania 3-tomowej mangi Kuro przez Waneko

14. Usługa transmisji strumieniowej Baidu - iQIYI niedawno dodała osiem nowych serii anime dla Azji Południowo-Wschodniej z aktualnie nadawanego sezonu anime zima 2021. Serie obejmują:

 • The Promised Neverland sezon 2

 • That Time I Got Reincarnated as a Slime sezon 2

 • Dr. Stone: Stone Wars

 • Cells at Work! Code Black

 • Cells at Work!!

 • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

 • True Cooking Master Boy sezon 2

 • Re:ZERO -Starting Life in Another World- sezon 2 part 2

MediaLink Entertainment Limited posiada licencję na Dr. Stone: Stone Wars i The Promised Neverland, a China Film Animation posiada licencję na True Cooking Master Boy. Muse Asia posiada licencję na That Time I Got Reincarnated as a Slime, Cells at Work! Code Black, Cells at Work !!, Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation i Re: ZERO -Starting Life in Another World-

15. Internetowa usługa dTV rozpoczęła 7 stycznia transmisję nowego zwiastuna Gintama The Semi-Final, nowego specjalnego net anime z serii Gintama. Zwiastun przeprasza za dwuletnie czekanie i przyznaje ironię, że prequel The Semi-Final filmu The Final zadebiutuje 15 stycznia, tydzień po rozpoczęciu filmu 8 stycznia.


Specjał będzie miał dwa odcinki i będzie prequelem do filmu anime Gintama: The Final. Specjał zadebiutuje wyłącznie w dTV, a pierwszy odcinek odbędzie się 15 stycznia. Drugi odcinek zadebiutuje 20 stycznia.


„Wadachi” (Tracks) SPYAIR (ED Bleacha, openingi i endingi Gintamy, Haikyuu, OP Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 2nd Season, OP Samurai Flamenco) to ED specjału i tematyczny do filmu anime The Final. Openingiem specjału jest piosenka SPYAIR „I Wanna Be ...” (ta sama piosenka była openingiem anime Gintama z 2018 roku).


Gintama The Final został otwarty w Japonii 8 stycznia. Film jest oparty na finale oryginalnej mangi, połączony z nowymi elementami fabularnymi.


Oryginalna manga "science-fiction-dramat z epoki" Hideakiego Sorachiego rozpoczęła się w 2003 roku i zakończyła w czerwcu 2019 roku z ponad 55 milionami kopii w obiegu. Manga zainspirowała kilka serii anime, a także dwa poprzednie filmy anime. Najnowsza seria anime miała swoją premierę w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmituje wszystkie anime z angielskimi napisami. Manga zainspirowała również różne oryginalne anime wideo (OVA), anime eventowe, dwa filmy Live-Action i dwa net spin-offy. Viz Media opublikowało pierwsze 23 tomy mangi w języku angielskim.

Pierwsze 49 odcinków pierwszego anime zaczęło być transmitowane na Hulu z nowym angielskim dubbingiem w grudniu. Sentai Filmworks wydało pierwsze 49 odcinków anime na DVD w 2010 i 2011 roku, ale to wydanie nie zawierało angielskiego dubu

16. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 7 stycznia, że rozpoczął tego dnia streaming anime Show By Rock!! Stars!! w ramach sezonu zimowego 2021. Anime będzie transmitowane na Funimation w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii; na AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii; a także Wakanim we Francji, Rosji, Niemczech i krajach skandynawskich.


Seria miała swoją premierę w Tokyo MX 7 stycznia o godzinie 23:00. Seria zadebiutowała następnie na BS Fuji 7 stycznia o godzinie 25:05 (faktycznie 8 stycznia o godzinie 1:05). Emisja rozpocznie się w Sun TV 8 stycznia o 24:30 (efektywnie 9 stycznia o 12:30). Anime będzie również emitowane na Hokkaido Bunka Hōsō

b) Funimation ogłosiło 8 stycznia, że rozpoczął transmisję anime Kemono Jihen (Monster Incidents) 10 stycznia. Anime będzie transmitowane na Funimation w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii; na AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii; oraz Wakanim we Francji, Niemczech i Skandynawii.


Premiera anime odbyła się 10 stycznia w Tokyo MX, 11 stycznia na YTV i 12 stycznia na BS11

c) Funimation ogłosiło 9 stycznia, że będzie transmitować simulcasty części anime projektu multimedialnego Idoly Pride na swojej platformie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. AnimeLab będzie transmitować anime w Australii i Nowej Zelandii.


Funimation opisuje anime:


Po udanym przesłuchaniu licealistka Kotono Nagase i jej najlepsza przyjaciółka przeprowadzają się do akademika z ośmioma innymi aspirującymi idolami. Szybko zdają sobie sprawę, że osiągnięcie szczytu wymaga czegoś więcej niż tylko uroczej choreografii i uroczych strojów - potrzeba krwi, potu i łez, aby awansować w rankingu idoli w programie VENUS, gdzie pierwsze miejsce zajmuje supergwiazda Mana Nagase… która tak się składa być starszą siostrą Kotono.


Premiera anime na Tokyo MX i innych kanałach miała miejsce 10 stycznia

d) Funimation ogłosił 9 stycznia nowe dodatki do swojej angielskiej obsady dubowej dla anime Attack on Titan The Final Season. Członkowie obsady grający kandydatów Warrior to:


Bryson Baugus jako Falco

Lindsay Seidel jako Gabi

Ry McKeand jako Udo

Katelyn Gault jako Zofia


Inni nowi członkowie obsady to:


Griffin Burns jako Colt

Kellen Goff jako Galliard

Mick Wingert jako Koslow

Neil Kaplan jako Magath

Firma ogłosiła wcześniej, że 10 stycznia rozpocznie streamowanie angielskiego dubbingu anime Attack on Titan The Final Season. Kolejne odcinki z dubbingiem zostaną wyemitowane za pośrednictwem aktualizacji „Dub from Home” firmy.


Anime Attack on Titan The Final Season miało swoją premierę w NHK 7 grudnia. Funimation i Crunchyroll transmitują anime z angielskimi napisami. Blok programowy Toonami - Adult Swim rozpocznie nadawanie anime 9 stycznia


Yuichiro Hayashi (Dorohedoro, Garo the Animation, oba sezony Kakegurui) reżyseruje anime w MAPPA. Hiroshi Seko (seria anime Ajin, Saga Winlandzka, seria anime Mob Psycho 100) powraca, aby nadzorować scenariusze serialu. Tomohiro Kishi (Dorohedoro, 91 Days) projektuje postacie. Hiroyuki Sawano powraca, aby komponować muzykę wraz z Kohtą Yamamoto (Blue Exorcist: Kyoto Saga, The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments).


Anime zawiera również powracającą obsadę.


Pierwszy telewizyjny sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2013 r., a drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r.

17. Oficjalne konto na Twitterze grupy idoli Nogizaka46 (ED Magi, OP Naruto Shippuuden) ogłosiło 7 stycznia, że Erika Ikuta i Sayuri Matsumura, znane również jako Siostry Karaage (Karaage Shimai), wykonają nowy OP anime Pokémon Journeys: The Series. Piosenka będzie nową aranżacją pierwszego openingu anime „1 ・ 2 ・ 3”, oryginalnie wykonaną przez After the Rain (OP Atom The Beginning, ED Clockwork Planet), a zadebiutowała w nowym odcinku serialu 8 stycznia.


Na koncie udostępniono wideo z zapowiedzią dotyczące Sióstr Karaage.


Takanori Nishikawa, znany również jako T.M. Revolution i Shō „Kirisho” Kiryūin z Golden Bomber (OP Chibi Maruko-chan, OP i ED Ixion Saga DT, ED Yu☆Gi☆Oh! Zexal) wykonali nową aranżację piosenki przewodniej „1 ・ 2 ・ 3” pod nazwą jednostki „Nishikawa-kun to Kirishō”. Nowa aranżacja zadebiutowała w 32. odcinku serialu 9 sierpnia. After the Rain wykonało pierwszą wersję piosenki.


Premiera Pokémon Journeys: The Series w TV Tokyo i jej oddziałach miała miejsce w listopadzie 2019 roku, dwa dni po wydaniu gier Pokémon Sword i Pokémon Shield na całym świecie. Pierwsze 12 odcinków anime zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych w serwisie Netflix w czerwcu ubiegłego roku, a serwis dodaje nowe odcinki kwartalnie. Netflix rozpoczął transmisję strumieniową trzeciej partii odcinków anime 4 grudnia. Anime miało swoją premierę również na kanadyjskim kanale telewizyjnym Teletoon w maju zeszłego roku, a także zadebiutowało w Télétoon w języku francuskim.


Pokémon Journeys: The Series opóźniło nadawanie nowych odcinków począwszy od kwietnia 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19), ale od tego czasu wznowiono nadawanie nowych odcinków od czerwca. Pokémon: Twilight Wings (Hakumei no Tsubasa) również opóźnił swój piąty odcinek od maja do czerwca z powodu wpływu COVID-19 na produkcję serialu. Gekijōban Pocket Monster Koko, 23. film anime z serii, został opóźniony z planowanego otwarcia 10 lipca do 25 grudnia z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19. Film zostanie otwarty na Zachodzie w 2021 roku

18. Nowa strona internetowa i konto na Twitterze zostały otwarte 8 stycznia, aby ogłosić nowe, oryginalne anime telewizyjne zatytułowane Fairy Ranmaru ~ Anata no Kokoro O-tasukeshimasu ~ (Fairy Ranmaru ~ I Will Help Your Heart ~), które zostanie wprowadzone na rynek w kwietniu. Witryna i konto udostępniały grafikę anime, przedstawiającą czterech chłopców ze szkoły i barmana:

Witryna zawiera również dwa obrazy stworzeń:

Wydarzenie prezentujące produkcję będzie transmitowane 18 stycznia na YouTube. Prezentacja przedstawi obsadę i reżysera, a także wprowadzi fabułę

19. Członkowie anglojęzycznej społeczności lektorów, w tym Christie Cate i Natalie Hoover, potwierdzili 8 stycznia, że aktor głosowy Brad Venable nie żyje. Nie określono daty ani przyczyny śmierci. Venable miał 43 lata.


Pierwszą rolą Venable'a w anime była w Toriko. Wyraził także Scratchmena Apoo w One Piece, Daza w Ataku Tytanów, Khajita w Overlordzie, Shisamiego w Dragon Ball Super, Gakiego w Hunter × Hunter -The Last Mission- oraz Byro i Byro Cracy w Fairy Tail.


Ponadto Venable jest znany ze swoich ról w grach wideo, takich jak Devil May Cry 5 i Fire Emblem Heroes, a także z ostatnich remake'ów Final Fantasy VII i Demon's Souls

20. Kanał Ani-One, dystrybutora treści z Hongkongu, MediaLink Entertainment Limited, ogłosił 5 stycznia harmonogram swoich styczniowych simulcastów na Facebooku. Kanał zaczął streamować:

Oryginalne anime telewizyjne J.C. Staffa Skate-Leading Stars 27 grudnia o 19:30 IST. (japońska premiera 10 stycznia)


Anime Cute Executive Officer (Yōjo Shachō) 1 stycznia o 8:30 czasu IST. Kanał ogłosił wcześniej datę premiery sezonu

Telewizyjne anime Asahi Broadcasting Corporation (ABC) Osaki oparte na maskotce „Abciee”, zatytułowane ABCiee Working Diary (Abciee Shūgyō Nikki), 5 stycznia o 23:30. IST. (japońska premiera 6 stycznia)

Anime Show By Rock!! Stars!!, 7 stycznia o 19:30 IST.


Drugi sezon anime Beztroski kemping od 7 stycznia o 20:30. IST. Kanał ogłosił wcześniej datę premiery sezonu


Anime So I'm a Spider, So What? (Kumo desu ga, Nani ka?) 8 stycznia o 19:00 IST. Kanał ogłosił wcześniej datę premiery programu.

Kanał rozpocznie transmisję drugiego sezonu nowego anime Sorcerous Stabber Orphen (Majutsushi Orphen Haguretabi) zatytułowanego Sorcerous Stabber Orphen: Battle of Kimluck 20 stycznia (japońska premiera) o 18:30. IST.


Oprócz Hongkongu i Indii firma transmituje anime w Bangladeszu, Bhutanie, Brunei, Kambodży, Indonezji, Laosie, Makau, Malezji, Malediwach, Mongolii, Birmie, Nepalu, Pakistanie, Filipinach, Tajwanie, Tajlandii, Wietnamie i Singapur. So I'm a Spider, So What? i Beztroski kemping nie będą dostępne na Tajwanie

21. Oficjalny kanał YouTube Toho Animation rozpoczął 9 stycznia transmisję czwartego wideo promującego anime Jujutsu Kaisen. Wideo przedstawia nowy OP grupy Who-ya Extended (openingi Psycho Pass 3) „Vivid Vice” na drugą połowę anime.


Drugi kwartał Jujutsu Kaisen zadebiutuje 15 stycznia i wprowadzi nowych członków obsady:


Yoshitsugu Matsuoka jako Mechamaru Ultimate

Rie Kugimiya jako Momo Nishimiya

Satoshi Hino jako Noritoshi Kamo

Yōko Hikasa jako Utahime Iori


Drugi kwartał obejmie fabułę mangi Kyoto Sister-School Goodwill Event. Cö shu Nie (ED Psycho Pass 3, OP Tokyo Ghoul:re, endingi The Promised Neverland) wykona nowy ED „Give it Back”. Obie nowe piosenki tematyczne będą miały swoją premierę w styczniu z drugim kwartałem anime.


Jujutsu Kaisen miało premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

22. „Maple and Sally's Defense Specialization and Live Special”, specjalna sieć z okazji pierwszej rocznicy premiery anime BOFURI: I Don't Want to Get Hurt, so I'll Max Out My Defense ogłosiło 9 stycznia, że drugi sezon będzie miał premierę w 2022 roku.

Anime Itai no wa Iya nano de Bōgyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu miało swoją premierę w Japonii 8 stycznia 2020 r. Funimation transmitowało pierwszy sezon tak, jak był emitowany Japonii. Firma transmitowała również angielski dub.


Fabuła koncentruje się na Kaede Honjō, która jest zapraszana przez jej przyjaciółkę Risę Shiramine do wspólnej gry MMO w wirtualnej rzeczywistości. Podczas gdy Kaede nie lubi gier, naprawdę nie lubi bólu. Tworzy postać o imieniu Maple i postanawia umieścić wszystkie swoje punkty w VIT, aby zminimalizować ból. W rezultacie porusza się powoli, nie może używać magii, a nawet królik może uzyskać z niej wszystko, co najlepsze. Ale jak się okazuje, zdobywa umiejętność zwaną „Absolute Defense” w wyniku pompowania punktów do VIT, a także „umiejętność kontrowania”, która działa przeciwko specjalnym ruchom. Teraz, ze swoją zdolnością do zniwelowania wszystkich obrażeń, wyrusza na przygody


Shin Oonuma (Fate/kaleid liner Prisma Illya, WATAMOTE) i Mirai Minato (Masamune-kun's Revenge, Sunohara-Sō no Kanrinin-san) wyreżyserowali serię w SILVER LINK. Fumihiko Shimo (Anima Yell!, New Game!) odpowiadał za skład serii. Kazuya Hirata (Fate/kaleid liner Prisma Illya, Sunohara-Sō no Kanrinin-san) projektował postacie i był głównym reżyserem animacji.


Yuumikan zaczął serializować nowelkę na stronie Shōsetsuka ni Narō (Let's Become Novelists) w 2016 roku i wciąż wydaje rozdziały tej historii na stronie. Kadokawa zaczął publikować opowiadanie w formie nowelki drukowanej ze sztuką Koina (Haiyora Nyaruko-san, Kanokon) we wrześniu 2017 r.


Jirō Oimoto uruchomił adaptację mangową w magazynie Comp Ace Kadokawy w maju 2018 r.


Nowelka jest także inspiracją do gry mobilnej zatytułowanej Itai no wa Iya nano de Bōgyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu. ~Line Wars!~. W grze tower defense na urządzenia z systemem iOS i Android będzie 16 postaci, w tym Maple i Sally. Gra będzie bezpłatna i będzie obejmować zakupy w aplikacji

23. Oficjalna strona internetowa i konto na Twitterze oryginalnego telewizyjnego anime CloverWorks - Wonder Egg Priority rozpoczęły 11 stycznia przesyłanie strumieniowe wideo promocyjnego do anime.


Historia anime zaczyna się, gdy bohaterka, 14-letnia dziewczyna imieniem Ai Ohto, słyszy tajemniczy głos, spacerując po mieście późną nocą. Coś daje jej jajko i kusi ją: „Jeśli chcesz zmienić przyszłość, wystarczy, że wybierzesz teraz. Teraz uwierz w siebie i zniszcz jajko”.


Obsada obejmuje:

Kanata Aikawa (Suzu Narumiya w Idoly Pride) jako Ai Ohto, 14-latka z bardzo wyraźną heterochromią. Z powodu pewnego wydarzenia chwilowo nie chodzi do szkoły.

Tomori Kusunoki jako Neiru Aonuma, 14-latka o bardzo wyraźnym kolorze skóry i warkoczykach. Jest bardzo cicha i spokojna przez większość czasu i nie wykazuje inicjatywy, aby poznać ludzi.

Shuka Saitō (You Watanabe w Love Live, Asaka Mayama w Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo (plus OP), ED Back Arrow) jako Rika Kawai, 14-latka, która ma bardzo wyraźne rozjaśnione włosy z różową pasemką. Nie waha się powiedzieć, co myśli, nawet o ludziach, których właśnie poznała.

Hinaki Yano jako Momoe Sawaki, 14-latka o bardzo wyraźnym pięknie i szczupłej sylwetce. Często mylona jest z mężczyzną i jest popularna wśród dziewcząt.


Anime będzie miało premierę 12 stycznia w NTV i Sapporo TV; 13 stycznia na BS NTV; 14 stycznia w Yamaguchi Broadcasting, Chukyo TV, Miyagi TV i Fukuoka Broadcasting System; 16 stycznia w Nankai Broadcasting; 18 stycznia w Yomiuri TV i Nihonkai Telecasting; 20 stycznia w TV Kanazawa; oraz 22 stycznia w Aomori Broadcasting. Funimation streamuje serię.


Cztery główne aktorki głosowe wykonują główną piosenkę z anime pod nazwą „Anemoneria”.


Scenarzysta Shinji Nojima jest uznawany za oryginalną pracę, a także pisze scenariusze po napisaniu tak popularnych seriali Live-Action, jak KōKō Kyōshi (High School Teacher), Ie Naki Ko (Homeless Child) i Takane no Hana (Born To Be A Flower lub Unattainable Flower). Projekt będzie jego pierwszym pisaniem do anime. Shin Wakabayashi (22/7: The Diary of Our Days, film promocyjny do nowelki Boku wa Robot Goshi no Kimi ni Koi wo Suru) reżyseruje anime w CloverWorks. Saki Takahashi (reżyser animacji Her Blue Sky) projektuje postacie, a także jest głównym reżyserem animacji. Hiroyuki Ueno (NTV) i Nobuhiro Nakayama (Aniplex) są producentami planującymi.


NTV i D.N. Dream Partners z docomo po raz pierwszy współpracują z firmą Aniplex przy produkcji tej serii

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com