(PO)ŚWIĄTECZNE NEWSY 2020 - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Magazyn Akity Shoten - Champion RED z lutego 2021 r. ogłosił 19 grudnia, że w następnym wydaniu magazynu 19 stycznia opublikuje specjalny rozdział poświęcony mandze Shioriego Teshirogiego - Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa.


W wydaniu opublikowano także 19 grudnia nową mangę Saint Seiya Meiо̄iden Dark Wing autorstwa Kenjiego Saito (Trinity Seven) i Shinshu Uedy.


Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa Shiori Teshirogi to spinoff mangi Kurumady - Saint Seiya, który trwał od 2006 do 2011 roku. Manga została osadzona dwa i pół wieku przed pierwszą fabułą Saint Seiya. Seria koncentruje się na przyjaźni Tenmy i Alone - poprzednich wcieleń postaci Pegasus Seiyi i Hadesa, którzy stali się śmiertelnymi wrogami w oryginalnej serii Saint Seiya. Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa zainspirowało dwa oryginalne wideo anime (OVA), które Discotek wydał na DVD w 2015 roku. OVA są również przesyłane strumieniowo na Crunchyrollu. Teshirogi narysowała w kwietniu specjalny rozdział poświęcony mandze 17 kwietnia i ponownie 19 sierpnia.


Teshirogi wypuściła kolejną spinoff mangę zatytułowaną Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa Gaiden w maju 2011 r. w magazynie Akity Shoten - Weekly Shōnen Champion. Manga zakończyła się w marcu 2016 r. Akita Shoten wydała 16. i ostatni tom mangi w czerwcu 2016 r.

2. W wydaniu magazynu Shogakukana - Sunday GX ze stycznia 2021 r. ujawniono 19 grudnia, że Hiromu Arakawa (Fullmetal Alchemist, Silver Spoon, Arslan Senki) opublikuje nowy rozdział swojej mangi Raiden-18 w następnym numerze magazynu 19 stycznia. 40-stronicowy rozdział będzie pierwszym nowym rozdziałem serii od 10 lat. Rozdział będzie miał kolorową stronę początkową i zostanie umieszczony na przedniej okładce wydania.


Historia mangi kręci się wokół Dr Tachibany, szalonego naukowca, która składa ze zwłok syntetycznego człowieka o imieniu Raiden 18-gō i ożywia go. Pierwszy rozdział ukazał się pierwotnie w Sunday GX w lipcu 2005 r., a drugi w tym samym magazynie w grudniu tego roku. Pięć lat później trzeci rozdział zadebiutował w Sunday GX w grudniu 2010 roku

3. Strona internetowa Shueishy - Shonen Jump + ogłosiła 18 grudnia, że manga Kiry - Etō World's End Harem ~ Britannia Lumiére ~ (Shūmatsu no Harem: Britannia Lumiere), trzecia seria spinoff mangi LINK'a i Kotaro Shono - World’s End Harem (Shūmatsu no Harem), będzie miała przerwę ze względu na stan zdrowia autora.


Strona internetowa Shueishy - MANGA Plus rozpoczęła publikację mangi 20 sierpnia. Strona opisuje serię:


Licealistka Eri ma silne i czyste serce. Pewnego dnia zostaje nagle wezwana do innego świata, „Britannia”, gdzie istnieją tylko mężczyźni. Aby ocalić ten świat jako „bogini światła”, rozpoczyna się ciężka bitwa na tym świecie pełnym ludzi!


LINK i Kotaro Shono ogłosili 12 maja spinoff mangę. Następnie 26 czerwca manga została wydana w Shonen Jump +, a 17-ty rozdział zadebiutował 20 listopada.


Manga od LINK'a i Kotaro Shono zapoczątkowana w maju 2016 r. na stronie i aplikacji Shueishy - Shonen Jump +. Shueisha opublikował 12. tom mangi 4 sierpnia. Manga inspiruje telewizyjną adaptację anime, którego premiera będzie miała miejsce w 2021 roku.

Odcisk Ghost Ship Seven Seas publikuje oryginalną mangę w języku angielskim, a 24 listopada wydał dziewiąty tom. Dziesiąty tom ma wyjść 23 lutego. Firma opisuje historię:


The Man-Killer Virus: śmiertelna choroba, która wyniszczyła 99,9% światowej populacji mężczyzn. Mizuhara Reito od pięciu lat śpi kriogenicznie, zostawiając za sobą Tachibanę Erisę, dziewczynę swoich marzeń. Kiedy Reito budzi się z głębokiego mrozu, pojawia się w szalonym seksualnie nowym świecie, w którym on sam jest najcenniejszym zasobem planety. Reito i cztery inne męskie stadniny otrzymują życie luksusowe i jedną prostą misję: zaludnić świat, zapładniając jak najwięcej kobiet! Reito chce jednak tylko znaleźć swoją ukochaną Erisę, która zaginęła trzy lata temu. Czy Reito może oprzeć się pokusie i znaleźć swoją jedyną prawdziwą miłość?


LINK i SAVAN zadebiutowali spin-offem fantasy zatytułowanym World Harem End: Fantasia w 2018 roku. Manga działa w magazynie Ultra Jump Shueishy, w serwisie Shonen Jump + i aplikacji Young Jump!. Shueisha opublikował czwarty tom mangi 4 stycznia. Wydawnictwo Seven Seas Ghost Ship wydaje również tę mangę po angielsku i wydało drugi tom 25 lutego.


Okada Andō uruchomił 19 maja w Ultra Jump spinoff World’s End Harem: Fantasia zatytułowany Shūmatsu no Harem: Fanatasia Gakuen (World's End Harem: Fantasia Academy)

4. W numerze magazynu Shueishy - Ultra Jump ze stycznia 2021 roku ujawniono 19 grudnia, że adaptacja mangowa nowelki Kentarō Katayamy (Kure-nai (10 tomów mangi w latach 2007-12, nowelka wychodząca od grudnia 2005 roku, anime wiosną 2008 roku, 2 odcinki OVA w 2010 roku)) i Yamato Yamamoto (rysownik Serafina dni ostatnich (manga wychodzi od września 2012 roku (od sierpnia 2016 roku w Polsce), nowelka Owari no Seraph: Kyuuketsuki Mikaela no Monogatari wychodząca od grudnia 2015 roku, 7 tomów nowelki Owari no Seraph: Ichinose Guren, 16-sai no Catastrophe w latach 2013-16, 2 sezony anime wiosną i jesienią 2015 roku, 9 odcinków specjalnych Owaranai Seraph od czerwca do września 2015 roku)) - Denpa teki na Kanojo (The Girl Who Can See Things) zakończy się w następnym numerze magazynu 19 stycznia. Pierwszy i drugi tom mangi również zostaną wydane tego samego dnia.


Hiroshi Hiraoka rysuje grafikę do mangi, podczas gdy storyboarder Seraph of the End: Vampire Reign, Daisuke Furuya jest uznawany za storyboardy. Manga została wydana w Ultra Jump 19 czerwca.


Historia nowelki koncentruje się na relacjach między licealistami Ame Ochibaną i Jū Jūzawą. Jū jest przestępcą, który nieustannie angażuje się w bójki. Ame jest ekscentryczną dziewczyną, która twierdzi, że jest „rycerzem” Jū w poprzednim życiu, gdy Jū był królem. Podczas gdy Jū z początku odpiera Ame, morderstwo kolegi z klasy wkrótce uwikłuje ich oboje, próbując odkryć prawdę.


Chociaż „denpa” w tytule dosłownie oznacza „fale elektromagnetyczne”, stało się slangowe określenie osób, które twierdzą, że otrzymują informacje z fal radiowych, a także opowieści, które często dotyczą dziwnych lub nadprzyrodzonych ingerencji w normalny świat (Serial Experiments Lain i Boogiepop Phantom są powszechnie uważane za anime „denpa”).


Katayama napisał trzy nowelki z serii Denpa teki na Kanojo w latach 2004–2005, choć seria nie została zamknięta. Yamamoto narysował sztukę do nowelki. Nowelka zainspirowała dwa oryginalne odcinki anime wideo (OVA) w 2009 roku, które zostały połączone z trzecim i czwartym tomem mangi Kure-nai, mangą opracowaną przez Yamamoto na podstawie nowej serii Katayamy o tej samej nazwie (Yamamoto również narysował sztukę dla nowelki Kure-nai)

5. Tokijski Sąd Okręgowy wydał 23 grudnia wyrok skazujący autora mangi act-age - Tatsuyę Matsukiego pod zarzutem popełnienia przymusowego nieprzyzwoitego czynu wobec uczennicy gimnazjum. Matsuki został skazany na rok i sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata (jeśli Matsuki będzie zachowywał się dobrze przez trzy lata, nie będzie odbywał kary w więzieniu).


Matsuki został oskarżony o drugi z dwóch wymuszonych czynów nieprzyzwoitych, które rzekomo popełnił 18 czerwca. Prokuratura nie oskarżyła Matsukiego za pierwszy incydent, który miał mieć miejsce 18 czerwca około godziny 20:00. (godzinę przed drugim incydentem.) Matsuki przyznał się do oskarżenia w listopadzie. Prokuratura domagała się 18 miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia, podczas gdy obrona domagała się wyroku w zawieszeniu, argumentując, że oskarżony został ukarany w społeczeństwie, takim jak anulowanie jego mangi.


NHK poinformowało 8 sierpnia, że twórca historii act-age - Tatsuya Matsuki (29) został aresztowany pod zarzutem popełnienia nieprzyzwoitego czynu z uczennicą gimnazjum.


NHK poinformował, że według policji dziewczyna spacerowała po oddziale Nakano w Tokio 18 czerwca o godzinie 20:00. gdy podejrzany zbliżył się do dziewczyny od tyłu na rowerze i dotknął jej niewłaściwie. Następnie podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia na rowerze. Dziewczyna poszła na policję, która przeanalizowała materiał z kamer bezpieczeństwa w celu zbadania. Policja odkryła na podstawie nagrań z monitoringu, że około godzinę później na pobliskiej drodze doszło do podobnego incydentu z inną uczennicą gimnazjum, z udziałem podejrzanego podobnego do Matsukiego.


Według policji Matsuki powiedział policji „generalnie nie ma nic niewłaściwego” w tych oskarżeniach.


Redaktorzy magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump ogłosili 10 sierpnia, że odwołali publikację samej mangi. Rozdział, który ukazał się w tegorocznym połączonym 36. i 37. numerze, który ukazał się 11 sierpnia, jest rozdziałem ostatnim. Serwis MANGA Plus firmy Shueisha ogłosił 8 sierpnia, że nie opublikuje ostatniego rozdziału na swojej platformie. Shueisha zaprzestała również sprzedaży i dystrybucji fizycznych i cyfrowych tomów mangi 10 sierpnia. Ponadto firma Viz Media usunęła listę dalszych tomów mangi, a także informację, że po przetłumaczeniu doda rozdziały 26-45 mangi.

Hori Pro odwołał nadchodzącą adaptację sceniczną mangi.


Matsuki i artysta Shiro Usazaki wypuścili mangę act-age w Weekly Shonen Jump w styczniu 2018 roku. Manga została w 2019 roku nominowana do 43. dorocznej nagrody Manga Awards Kodanshy

6. Manga Okashi na Sabaku no Suna to Manu (Suna and Manu in the Peculiar Desert) otrzyma anime. TV Aichi ogłosiło 22 grudnia, że produkuje telewizyjną adaptację anime czteropanelowej mangi Suzuny Takamury, która będzie miała swoją premierę w programie TV Aichi Chara @ Koebu i programie Otoitachi od Kansai TV 13 lutego. Shouta Hayama zagra Sunę, podczas gdy Ryōta Iwasaki zagra Manu w anime.


Manga koncentruje się na życiu codziennym kotów Suna i Manu, które żyją na pustyni - pustyni zrobionej z cukru zamiast piasku. (Tytuł opowieści zawiera grę słów, którą można przetłumaczyć jako „Peculiar Desert” lub „Candy Desert”, a manga wykorzystuje wiele gier słów, na przykład między piaskiem lub suną a cukrem lub satō). Takamura zadebiutowała mangą za pośrednictwem mediów społecznościowych w 2019 roku, a manga rozpoczęła serializację w LINE Manga tego samego dnia co ogłoszenie anime 22 grudnia.


Yūji Nagatani (Marumaru Manul, Poccolies) reżyseruje anime w Kachidoki Studio. Yu Saito jest reżyserem dźwięku, a CHANCE iN jest uznawany za produkcję dźwięku. SARD UNDERGROUND wykonuje piosenkę przewodnią do anime „Black Coffee”. Anime będzie transmitowane w Japonii na GyaO! i Locipo

7. Firma lokalizacyjna Local Manga z siedzibą w Dallas ogłosiła 21 grudnia, że nie jest już w stanie udostępniać lokalizacji mangi Prince Noir od ri-ru- z powodu „barier prawnych” pozostających poza ich kontrolą.


Przedstawiciel Local Manga Christopher Hepburn stwierdził, że firma „nie jest w stanie usprawiedliwić” lokalizacji mangi, powołując się na federalne prawo Stanów Zjednoczonych dotyczące nieprzyzwoitości, w szczególności 18 Kodeksu Stanów Zjednoczonych §1466A. Twórca mangi ri-ru- również skomentował anulowanie wydania, mówiąc, że amerykańskie prawo ocenia nie tylko „fizyczne shota”, ale „mental shota” (odnosząc się do terminu „shota” na określenie nieletnich mężczyzn w mandze, anime i pokrewnych mediów, a także slangowy termin otaku oznaczający nieletnich mężczyzn w prawdziwym życiu).


W 2010 roku Amerykanin Christopher Handley został skazany na sześć miesięcy więzienia za otrzymanie i posiadanie obscenicznej mangi.


Prince Noir pojawił się w magazynie moment Takeshobo w 2018 roku. Manga koncentruje się na szefie yakuzy, Takumim, który traci wspomnienia w wypadku po tym, jak został nowym szefem grupy yakuza.


Local Manga ogłosiła Prince Noir wraz z The Perfect Son od ri-ru- jako pierwsze dwie licencje, obie pierwotnie miały zostać wydane na początku 2021 roku.


Hepburn wcześniej potwierdził w ANN, że Local Manga została założona w Teksasie latem 2018 r. „jako butikowa firma lokalizacyjna specjalizująca się w mangach yaoi”. Chociaż firma nadal koncentruje się na yaoi, rozszerzyła się na inne gatunki. Firma dodała ostatnio wsparcie dla bezpośredniej lokalizacji i publikacji we współpracy z artystami. Local Manga ma nadzieję, że w przyszłości będzie oferować wydania drukowane

8. Oficjalna strona internetowa żeńskiej grupy Takarazaka Revue ogłosiła 22 grudnia, że jej Snow Troupe wykona muzyczną adaptację mangi Tsukasy Hojo - City Hunter. Musical zatytułowany Musical City Hunter -Nusumareta XYZ- (Stolen XYZ) będzie wyświetlany w Takarazuka Grand Theatre od 6 sierpnia do 13 września oraz w Tokyo Takarazuka Theatre od 1 października do 14 listopada.


Yoshimasa Saitō reżyseruje i pisze musical. W musicalu występują Sakina Ayakaze i Kiwa Asazuki ze Snow Troupe Takarazaka Revue.


Stworzona przez Tsukasę Hojo (Cat's Eye (18 tomów mangi w latach 1981-85, 8 tomów mangi Cat's♥Eye w latach 2010-14, 73 odcinki anime w latach 1983-85)) manga City Hunter z 1985 roku zainspirowała cztery serie anime, jeden film anime oraz kilka wideo i telewizyjnych specjałów, w tym oryginalne DVD anime z 2015 roku. ADV Films wydało większość tych projektów anime w Ameryce Północnej. Film anime City Hunter: Shinjuku Private Eyes został otwarty w Japonii w lutym 2019 roku.


Discotek Media ogłosił swoją licencję na oryginalne projekty anime City Hunter i najnowszy film City Hunter: Shinjuku Private Eyes w kwietniu 2019 roku. Crunchyroll transmituje strumieniowo anime, programy specjalne i filmy City Hunter.


Jackie Chan zagrał w filmie Live-Action z 1993 roku z Hongkongu, który bardzo luźno adaptuje oryginalną mangę. Koreański serial Live-Action miał swoją premierę w 2011 roku, a Hulu transmitowało tę wersję w Stanach Zjednoczonych. Francuski film Live-Action został otwarty we Francji w lutym 2019 roku. Odrębny chiński film Live-Action został zapowiedziany

9. W numerze magazynu Shueishy - Ultra Jump ze stycznia 2021 roku ujawniono 19 grudnia, że manga Sayori Ochiai - Gingitsune zostanie zawieszona, począwszy od następnego numeru 19 stycznia. Magazyn ogłosi datę powrotu mangi w przyszłości.


Manga została zawieszona w numerze z marca 2017 r., a powróciła na jeden rozdział w numerze z maja 2017 r. i była ponownie nieobecna w numerze z czerwca 2017 r. Wydanie z lipca 2017 roku ogłosiło, że manga została zawieszona na czas nieokreślony. Manga powróciła z przerwy 19 lutego.


W tej historii Makoto jest spadkobierczynią świątyni zbudowanej na cześć Inari. Mimo że jej ojciec zarządza świątynią, w jej życiu nagle pojawia się posłaniec Inari, Gintarō, oznaczając ją jako prawdziwego następcę. Gintarō jest leniwy i pozbawiony motywacji, ale ma moc pomagania ludziom. Seria jest opisywana jako „pełna serca fantazja”, ponieważ Makoto i Gintarō pomagają ludziom, którzy przychodzą do świątyni i nawiązują nowe przyjaźnie.


Ochiai wypuściła mangę Gingitsune w magazynie Shueishy - Ultra Jump w 2009 roku, a Shueisha opublikował 15. tom mangi 19 listopada.


Seria zainspirowała telewizyjne anime Gingitsune: Messenger Fox of the Gods, którego premiera miała miejsce w październiku 2013 roku. Crunchyroll transmitował serię w Ameryce Północnej, a Sentai Filmworks wypuściło go na domowe wideo w marcu 2015 roku

10. W wydaniu magazynu Kodanshy - Morning two z lutego 2021 r. ujawniono 21 grudnia, że manga Chomoran - Monstrous Appetite (Ano Hito no I ni wa Boku ga Tarinai) zakończy się w następnym numerze magazynu 22 stycznia.


Kodansha Comics wydał licencję na mangę i 29 grudnia wyda pierwszy tom. Opisuje mangę:


Makie to zakochany chłopak w swojej wysokiej, starszej koleżance z klasy, Sachi. Na znak swego uczucia codziennie przygotowuje Sachi wyjątkowy lunch. Sachi też kocha Makiego, ale ma sekret ... tak naprawdę jest zmiennokształtnym potworem zwanym watari i przyciągnęło ją do Makie, ponieważ pachnie ... pysznie! Ale nie tylko Sachi przyciąga zapach Makie, i wkrótce zdaje sobie sprawę, że cały świat potworów go ściga. Na szczęście Sachi jest watari, który je watari i obiecuje go chronić. Ale jak długo Makie może przetrwać, skoro tylko apetyt Sachi dzieli go od brzucha potwora?


Chomoran wypuściła mangę w Morning two w 2018 roku, a Kodansha wydał piąty tom mangi 22 maja

11. W numerze magazynu Kodanshy - Morning two z lutego 2021 r. ujawniono 21 grudnia, że manga Sou Hamayumiby (Hanayamata (10 tomów mangi w latach 2011-18, anime latem 2014 roku), Ochikobore Fruit Tart (manga wychodząca od listopada 2014 roku, anime jesienią 2020 roku)) - Chiisai Nozomi to Ōki na Yume (Little Nozomi and Big Yume lub Little Nozomi and Big Dreams) zakończy się w następnym numerze magazynu 22 stycznia.


Manga koncentruje się na Nozomi Koiwie, dziewczynie, która pewnego dnia budzi się i odkrywa, że nie ma żadnych wspomnień i została skurczona do 12 centymetrów. Ledwo dociera do domu dziewczyny imieniem Yume Ōkubo, zamkniętej osoby, która mieszka w mieszkaniu pełnym pustych puszek i śmieci. Nozomi postanawia na razie prowadzić tu ukryte życie.


Hamayumiba wypuścił mangę w Morning two w maju 2019 r., a Kodansha opublikował drugi tom mangi 25 września

12. Twórca mangi Kimuru opublikował 23 grudnia zdjęcie magazynu Houbunshy - Manga Time Kirara Forward z lutego 2021 r., a na okładce tego numeru donosi, że manga Maiko Uchino - Slow Loop otrzyma anime.

W wydaniu Manga Time Kirara Forward z lutego 2021 r. potwierdzono 24 grudnia, że manga Slow Loop otrzyma anime.


Uchino narysowała ilustrację, aby uczcić ogłoszenie anime:

Manga Slow Loop koncentruje się na Hiyori, dziewczynie, która lubi łowić ryby na plaży, co przekazał jej jej zmarły ojciec. Pewnego typowego dnia na plaży spotyka Koharu, która jest jej nową przyrodnią siostrą z nowego małżeństwa matki.


Uchino opublikowała one-shot o tym samym tytule w Manga Time Kirara Forward w kwietniu 2018 r., przed rozpoczęciem pełnej serializacji we wrześniu 2018 r. Houbunsha opublikował trzeci tom mangi 12 czerwca, a czwarty tom wyjdzie 12 stycznia

13. Negi Haruba (Sposób na pięcioraczki) ogłosił na Twitterze 23 grudnia, że wypuści nową mangę zatytułowaną Sentai Daishikkaku (Sentai Big Disqualification) w 10-tym numerze magazynu Kodanshy - Weekly Shōnen Magazine z 2021 r. 3 lutego.


Powyższe zdjęcie wygląda mi na połączenie Power Rangers i ThunderCats :)

14. Czwarty i piąty łączony numer 2021 Weekly Shōnen Magazine Kodanshy ujawnił 23 grudnia, że scenarzysta anime Masafumi Nishida jest przypisywany oryginalnemu dziełu nowej mangi zatytułowanej Tesla Note. Nowa manga będzie miała swoją premierę w szóstym numerze magazynu 6 stycznia. Producentowi filmowemu Tadayoshi Kubo przypisuje się również oryginalne dzieło, a Kōta Sannomiya rysuje mangę.


Manga przedstawia postacie biorące udział w „wojnie wywiadowczej” o końcu świata.


Nishida napisał scenariusze do anime Tiger & Bunny oraz dwóch filmów z serii. Jest także autorem kompozycji do serii Tiger & Bunny: The Comic oraz oryginalnego opowiadania do mangi Tiger & Bunny. Nishida powraca, aby zająć się składem serialu na drugi sezon anime Tiger & Bunny w 2022 roku

15. 25 grudnia Kadokawa opublikował pierwszy tom sequel nowelki kryminalnej Lord El-Melloi II-sei no Jikenbo (The Case Files of Lord El-Melloi II) Makoto Sandy (wydane w Polsce Cross x Regalia, Rental Magica (23 tomy nowelki w latach 2004-13, 5 tomów mangi w latach 2006-09, 2 tomy mangi Rental Magica from Solomon w latach 2007-08, 24 odcinki anime w latach 2007-08), Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki (3 tomy nowelki w 2015 roku, anime latem 2015 roku)). Nowa seria nosi tytuł Lord El-Melloi II-sei no Bōken (The Adventures of Lord El-Melloi II).


Kadokawa opublikował 24 grudnia 10. i ostatni tom nowelki kryminalnej Lord El-Melloi II-sei no Jikenbo (The Case Files of Lord El-Melloi II) w formacie "bunko". Type-Moon Books opublikował dziesiąty tom w Japonii pierwotnie w maju 2019 roku.


Sanda opublikował pierwszą nowelkę z tej serii w grudniu 2014 roku. Nowelka jest spin-offem serii Type-Moon - Fate. Nowelka skupia się na tytułowej postaci Lorda El-Melloi II - dorosłego Waver Velveta z Fate / Zero i następcy Kaynetha - oraz ucznia Lorda El-Melloi II, Graya. Akcja rozgrywa się w Clock Tower, siedzibie Stowarzyszenia Magów w Anglii. Tam Lord El-Melloi II i Gray rozwiązują różne tajemnice magicznej natury otaczające Stowarzyszenie Magów.


Premiera anime Lord El-Melloi II: Rail Zeppelin Grace note miała swoją premierę w Japonii w lipcu 2019 r., po premierze „odcinka 0” anime w programie telewizyjnym w grudniu 2018 r. Crunchyroll transmitował anime podczas emisji w Japonii. Funimation również transmitowało anime. Anime Expo pokazało amerykańską premierę pierwszych dwóch odcinków w lipcu 2019 roku.


Nowelka stała się także inspiracją do adaptacji teatralnej, która miała miejsce w grudniu i styczniu.


Tō Azuma wypuścił mangową adaptację nowelki w magazynie Young Ace Kadokawy w październiku 2017 roku

16. KĄCIK YAOI: a) Ayano Yamane ujawniła na Twitterze 19 grudnia, że jej manga Crimson Spell zakończy się 22 stycznia w lutowym wydaniu magazynu Chara Selection Tokumy Shoten. Yamane powiedziała: „Chara Selection wkrótce trafi do sprzedaży, ale ostatni rozdział Crimson Spell zostanie przeniesiony na nowy rok z powodu różnych okoliczności”. Yamane ujawniła również, że siódmy i ósmy tom mangi zostanie wydany w 2021 roku.


Mangazine ujawnił w czerwcu, że manga wkracza w punkt kulminacyjny.


Wydawnictwo yaoi SuBLime dla Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:

Po władaniu starożytnym mieczem, który był przekazywany przez jego rodzinę królewską od pokoleń, książę Vald zostaje uderzony klątwą, która zmienia go w demona! Szukając wskazówek, Vald zwraca się do potężnego czarnoksiężnika Halwira o pomoc i obaj wyruszają w podróż, aby przełamać klątwę. Jest jednak jedna rzecz, którą przystojny czarodziej ukrywa przed młodym księciem - szalejącego demona, w którego Vald przemienia się każdej nocy, można uspokoić tylko wtedy, gdy Halvir zaspokoi swoje pożądanie! I tak rozpoczyna się ich epicka podróż w poszukiwaniu wskazówek, które pozwolą złamać klątwę młodego księcia.


Ayano Yamane (wydawana w Polsce seria Finder (2 odcinki OVA w latach 2012 i 2015), Ikoku Irokoi Romantan (jednotomowa manga w kwietniu 2003 roku, 2 odcinki OVA w latach 2007-08)) uruchomiła mangę w Chara Selection w 2004 r., a Tokuma Shoten opublikował szósty tom mangi w sierpniu 2018 r. SuBLime opublikował szósty tom w lipcu 2019 r. Wytwórnia Media Blasters Kitty Media wydała wcześniej dwa pierwsze tomy serii w języku angielskim w latach 2007-2008

b) Usługa subskrypcji mang yaoi futekiya od Fantasista Inc. ogłosiła 25 grudnia, że udzieliła licencji na 22 nowe tytuły od EIWA Publishing. Usługa poda daty premiery i tytuły w języku angielskim w późniejszym terminie.

Czytelnicy mogą bezpłatnie czytać wybrane rozdziały z biblioteki futekiya, a abonenci usługi futekiya mają dostęp do pełnych tomów. Serwis ma obecnie ponad 150 tytułów yaoi.


Usługa futekiya została uruchomiona w lipcu 2019 roku i umożliwia dostęp do całej biblioteki mangi za miesięczną opłatą w wysokości 7 $. Serwis oferuje również licencjonowane dōjinshi i mangi autorstwa niezależnych artystów

17. Amazon podaje w lutowym wydaniu magazynu Jump SQ Shueishy, że manga Platinum End osiąga punkt kulminacyjny w numerze. Wydanie ukaże się 4 stycznia.


Takeshi Obata i Tsugumi Ohba (Death Note, Bakuman.) wypuścili mangę Platinum End w magazynie Shueishy - Jump SQ. w listopadzie 2015 r. Shueisha opublikował 13. tom w Japonii 4 września.

Viz Media publikuje mangę jednocześnie w języku angielskim od czasu jej premiery. Firma publikuje także mangę drukiem i 5 stycznia ukaże tom dwunasty. Firma opisuje tom pierwszy:


Gdy jego koledzy z klasy świętują ukończenie szkoły średniej, zmartwiony Mirai pogrąża się w ciemności. Ale jego bitwa dopiero się zaczyna, kiedy otrzymuje zbawienie z góry w postaci anioła. Teraz Mirai mierzy się z 12 innymi wybranymi ludźmi w bitwie, w której zwycięzca staje się kolejnym bogiem świata. Mirai ma anioła w swoim kącie, ale może potrzebować stać się diabłem, aby przeżyć.


Manga otrzyma telewizyjną adaptację anime, która będzie miała swoją premierę na TBS jesienią 2021 roku.


Dwóch twórców serializowało Death Note od 2003 do 2006 i Bakuman. od 2008 do 2012, oba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump. Viz Media publikuje oba w Ameryce Północnej. Death Note w Polsce wyszedł nakładem Wydawnictwa J.P.F. w latach 2007-09. Bakuman wyszedł nakładem Wydawnictwa Waneko w latach 2016-19. Obie mangi zainspirowały anime i adaptacje Live-Action (Death Note wyszedł w latach 2006-07 w 37 odcinkach, 2 odcinki specjalne Death Note: Rewrite w latach 2007-08, Bakuman wyszło w 3 sezonach 25-odcinkowych od 2010 do 2013 roku, plus odcinki specjalne we wrześniu 2012 roku, styczniu, czerwcu i sierpniu 2013 roku)

18. CELLS AT WORK: a) Wydanie magazynu Kodanshy - Monthly Shonen Sirius z lutego 2021 r. ujawniło 26 grudnia, że manga Akane Shimizu - Cells at Work! (Hataraku Saibō) zakończy się w następnym numerze, który zostanie wydany 26 stycznia. Ostatni rozdział poświęcony będzie........koronawirusowi (COVID-19).


Kodansha podaje, że wyda szósty tom mangi w Japonii 9 lutego 2021 r. Piąty tom mangi został wydany w sierpniu 2017 r.


Shimizu wprowadziła na rynek mangę Cells at Work! w marcowym wydaniu magazynu Kodanshy - Monthly Shonen Sirius z marca 2015 roku. Shimizu opublikowała pierwszy nowy rozdział mangi od około dwóch lat 26 października.


Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim, a w listopadzie 2017 roku ukazał się piąty tom mangi.


Oryginalna manga zainspirowała różne spin-offy, w tym Cells at Work! Code Black (Hataraku Saibō Black) Shigemitsu Harady i Isseia Hatsuyoshiego (ta manga ma zakończyć się 22 lutego na 8 tomach). Adaptacja spinoffa do anime będzie miała swoją premierę w styczniu 2021 roku. Cells at Work !! (z dwoma wykrzyknikami), poprzednio ogłoszony drugi sezon anime oryginalnego Cells at Work !, również zadebiutuje w styczniu 2021 roku. Pierwsze anime miało swoją premierę w lipcu 2018 roku i wyemitowano je w 13 odcinkach

b) W lutowym numerze magazynu Kodanshy - Nakayoshi opublikowano 28 grudnia specjalny rozdział mangi Haruyuki Yoshidy - Cells at Work: Bacteria! (Hataraku Saikin), spinoffu mangi Akane Shimizu - Cells at Work! (Hataraku Saibō), pod tytułem Hataraku Saikin NEO. Nowy rozdział zostanie opublikowany w aplikacji mangowej Połcy około lutego.


Manga Cells at Work: Bacteria! wystartowała w Nakayoshi w kwietniu 2017 i zakończyła się w lipcu. Siódmy i ostatni tom mangi został wydany w Japonii 6 sierpnia.


Kodansha Comics publikuje mangę i opisuje historię:


Nie tylko komórki działają w Twoim organizmie! Głęboko w twoich jelitach szaleje wojna ... między dobrymi bakteriami, złymi bakteriami i oportunistycznymi patogenami - a czasami z zewnętrznymi najeźdźcami! A jeśli zaciekli rywale Welch Bacillus, lider złych bakterii, i Bifidobacterium, lider dobrych, postawią na swoim, walka o supremację i bezpieczeństwo jelit nigdy się nie skończy!

19. Wydanie magazynu Kodanshy - Afternoon z lutego 2021 roku ogłosiło 25 grudnia, że manga Haruko Ichikawy - Land of the Lustrous (Hōseki no Kuni) ma przerwę w następnym numerze. Magazyn i jego oficjalna strona internetowa ujawnią informacje o powrocie serii w przyszłości.


Kodansha Comics wydaje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie zamieszkanym przez krystaliczne formy życia zwane Lustrous, każdy wyjątkowy klejnot musi walczyć o swój styl życia przeciwko zagrożeniu ze strony lunarian, którzy zamienią je w dekoracje. Fosfofilit, najbardziej kruchy klejnot, pragnie dołączyć do bitwy. Kiedy zamiast tego powierzono Phos ukończenie naturalnej historii ich świata, brzmi to jak nudne i bezcelowe zadanie. Ale ta nowa praca sprawia, że ​​Phos ma kontakt z Cinnabar, klejnotem zmuszonym do życia w izolacji. Czy pozornie przyziemne zadanie Phosa może doprowadzić zarówno Phosa, jak i Cinnabar do spełnienia, którego pragną?


Ichikawa opublikowała Land of the Lustrous w magazynie Kodanshy - Afternoon w 2012 roku. 20 lipca Kodansha wydał 11. tom mangi.


12-odcinkowa adaptacja anime miała swoją premierę w październiku 2017 r. W lipcu 2013 roku ukazało się short anime. HIDIVE transmitowała serię poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą w trakcie jej emisji, a anime dodała do Stanów Zjednoczonych i Kanady od czerwca 2018 r. Nieistniejący już serwis Anime Strike Amazon transmitował serial w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w trakcie jego emisji. Sentai Filmworks wydało anime w pełnej kolekcji steelbook w styczniu 2019 roku

20. Wydanie magazynu Kodanshy - Monthly Shonen Sirius z lutego 2021 roku opublikowało 26 grudnia ostatni rozdział mangi Hosany Tanaki - Kawashima Yoshiko wa Otoko ni Naritai (Yoshiko Kawashima Wants to Become a Man). Trzeci tom mangi zostanie wydany 9 lutego.


Tanaka uruchomiła serię w październiku 2019 roku. Historia mangi koncentruje się na postaci opartej na prawdziwej Yoshiko Kawashimie, szpiegowskiej kobiecie, która pracowała dla Japonii i przebrała się za mężczyznę. Historia opowiada o Kawashimie w okresie międzywojennym ery Taishō

21. Oficjalne konto na Twitterze redaktorów magazynu Kadokawy - Monthly Comic Alive ogłosiło 26 grudnia, że manga Atto - Non Non Biyori zakończy się 27 lutego w numerze magazynu z kwietnia 2021 roku.


Manga rozgrywa się na wsi, gdzie do najbliższej księgarni można dojechać rowerem 20 minut, w środy zamiast poniedziałków ukazuje się pewien magazyn „Ju_p”, a wypożyczalnia wideo jest oddalona o 10 stacji. Hotaru Ichijō przenosi się z Tokio do tej szkoły i dostosowuje się do wolnego życia w kraju. Jej koleżanki ze szkoły to Natsumi, Komari, Renge i starszy brat Komari, Suguru, w trzeciej klasie gimnazjum.


Atto (projekty postaci serii anime i filmu anime High School Fleet) wypuściła mangę w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Alive w 2009 roku. Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim.


Manga zainspirowała dwa sezony telewizyjne i dwa oryginalne DVD z anime, a także nadchodzący trzeci sezon, Non Non Biyori Nonstop, którego premiera 10 stycznia. Pierwszy sezon anime reżysera Shinyi Kawatsury i studia anime SILVER LINK (WATAMOTE, Baka & Test - Summon The Beasts) miał swoją premierę w 2013 r., a drugi sezon miał premierę w 2015 r. Crunchyroll transmitował oba sezony anime podczas ich emisji w Japonii, a Sentai Filmworks wydało licencje i wydało oba serie dla północnoamerykańskich cyfrowych i domowych nagrań wideo.


Manga zainspirowała także film anime zatytułowany Non Non Biyori Vacation, który został otwarty w Japonii 25 sierpnia 2018 roku. Główna obsada i ekipa powrócili z poprzednich dwóch sezonów anime do filmu. Sentai Filmworks również udzieliło licencji na film

22. MAHOUKA KOUKOU NO RETTOUSEI: a) Sezon anime The Irregular at Magic High School: Visitor Arc zakończył się wczesnym porankiem 27 grudnia zwiastunem reklamowym, który zapowiadał na 2021 rok anime na podstawie mangi Yu Mori - The Honor Student at Magic High School (Mahōka Kōkō no Yūtōsei: The honour at magic high school).


Mori narysował ilustrację, aby uczcić zapowiedź anime:

Yen Press publikuje oryginalną nowelkę Tsutomu Satou - The irregular at magic high school oraz mangę Mori - The Honor Student at Magic High School. Yen Press opisuje historię spinoffa:


Minęło stulecie, odkąd magia - prawdziwa, prawdziwa magia, materiał z legend - wróciła na świat. Jest wiosna - sezon nowych początków - i nowa klasa uczniów rozpoczyna naukę w Pierwszym Liceum National Magic Academy pod pseudonimem Magic High.


Manga będąca spin-offem niezwykle popularnej nowelki The irregular at magic high school, The Honor Student at Magic High School śledzi wydarzenia z oryginalnej serii widziane oczami Shiby Miyuki, siostry Tatsuyi. Życie honorowego ucznia wiąże się z wieloma oczekiwaniami ... i nieoczekiwanymi ukrytymi uczuciami ?!

Nowe anime obchodzi 10. rocznicę serii. Oryginalna nowelka zainspirowała wiele innych mang różnych autorów, opartych na różnych wątkach nowelki. Oryginalna nowelka ma łącznie 12 milionów egzemplarzy, podczas gdy cała seria książek i mangi ma 20 milionów egzemplarzy.


Mori wypuścił mangę The Honor Student at Magic High School w Monthly Comic Dengeki Daioh w 2012 roku i zakończył serię w czerwcu. Kadokawa opublikował 11. i ostatni tom mangi we wrześniu, a Yen Press opublikował 10. tom w listopadzie 2019 r.


Tsutomu Satou wypuścił na rynek nowelkę The irregular at magic high school (Mahōka Kōkō no Rettōsei) w 2008 roku. Seria zakończyła się 32. tomem, z podtytułem "Sacrifice-hen / Sotsugyō-hen" (Sacrifice/Graduation Arc), 10 września. Nowelka otrzyma dwie kontynuacje. Pierwsza kontynuacja, Zoku ・ Mahōka Kōkō no Rettōsei Magian Company (Sequel ・ The Irregular at Magic High School Magian Company), rozpoczęła się 10 października. Druga seria, wstępnie zatytułowana Shin・Mahōka Kōkō no Rettōsei Cygnus no Otome-tachi (New・The Irregular at Magic High School Maidens of Cygnus), wystartuje 9 stycznia

b) W lutowym numerze magazynu Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh ujawniono 26 grudnia, że nowelka Tsutomu Satou The Irregular at Magic High School doczeka się kolejnych dwóch mang. Obie mangi będą miały swoją premierę w kwietniowym numerze magazynu, który ukaże się 26 lutego.


Pierwsza nowa manga jest adaptacją nowelki „Nankai Sōjō-hen” (South Sea Riot Arc), która jest zawarta w 20. tomie nowelki. Nobu Aonagi (manga Mahōka Kōkō no Rettōsei: Steeplechase-hen) rysuje mangę. Aonagi opublikował zdjęcie mangi na Twitterze 26 grudnia.


Masaru Oda rysuje inną nową mangę, zatytułowaną Mahōka Kōkō no Yūtōsei 2nd Season. Manga to nowa seria mangi The Honor Student at Magic High School. Yu Mori, który narysował grafikę do pierwszej mangi, jest uznawany za współpracownika przy mandze. Yen Press wydaje tytuł The Honor Student at Magic High School w języku angielskim. Manga otrzyma telewizyjne anime w 2021 roku.


Mori wypuścił mangę The Honor Student at Magic High School w Monthly Comic Dengeki Daioh w 2012 roku i zakończył serię w czerwcu.


Nowelka Satou zainspirowała również dwie telewizyjne adaptacje anime, film anime i wiele adaptacji mangowych

23. Crunchyroll ogłosił 28 grudnia, że zaktualizował swój Crunchyroll Manga Reader z czytnika Flash na czytnik HTML5. Zaktualizowana wersja Manga Reader jest dostępna dla subskrybentów Crunchyroll Premium.


Crunchyroll Manga Reader oferuje między innymi takie tytuły jak Atak Tytanów, Talentless Nana, Genshin Impact, Tales of Wedding Rings, Inside Mari, Edens Zero, Sun-Ken Rock i Knight's & Magic.


Crunchyroll uruchomił platformę w 2013 roku

24. Lutowy numer magazynu Comic Cune firmy Kadokawa ujawnił 26 grudnia, że manga Mitsuki - Hinako Note zakończy się w kolejnym rozdziale marcowego numeru magazynu, który ukaże się 27 stycznia. Ostatni rozdział będzie zawierał kolorową stronę.


Manga koncentruje się na tytułowej bohaterce Hinako, która jest słaba w mówieniu i mieszka w wiejskiej części Japonii. Chce poprawić swoją mowę, aby móc swobodnie rozmawiać z ludźmi, więc w liceum przenosi się do szkoły w ​​Tokio i planuje wstąpić do klubu teatralnego. Kiedy przyjeżdża, okazuje się, że jej pensjonat to antykwariat, w którym mieszka dziewczyna, która uwielbia jedzenie i książki.


Mitsuki wypuściła mangę obok Comic Cune, byłego dodatku do czteropanelowej mangi w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Alive, w sierpniu 2014 roku. Kiedy Comic Cune został ponownie wydany jako pełnoprawny samodzielny magazyn w sierpniu 2015 roku, manga została przeniesiona do nowego magazynu. Kadokawa opublikował szósty tom mangi 27 marca.


Manga zainspirowała 12-odcinkowe anime, którego premiera miała miejsce wiosną 2017 roku. Crunchyroll transmitował serial w trakcie jego emisji

25. Manga Planet ogłosiła 28 grudnia, że posiada licencję na pięć mang isekai od Hobby Japan. Firma poda angielskie tytuły i daty premiery w późniejszym terminie. Doda do swojego katalogu następujące tytuły:

Tytuł: DEATH BALL

Twórcy: Hobby Japan (historia), Kenji Mizuta (grafika)

Opis: To może wyglądać jak baseball, ale kiedy możesz zamienić kije na broń, a piłki na naboje, czy to w ogóle jest tylko „grą”? Kiedy idolka Yuki Tengoku przypadkowo rzuca niewiarygodną piłkę, zostaje zaproszona do gry w najniżej sklasyfikowanej Death Ball, drużynie Dangerous. Ale kiedy od razu rzuca się do gry, w której nic nie jest poza zasięgiem, każdy ma supermoce i specjalne ruchy, a każdy zły ruch może spowodować utratę jej mundurka - czy jej niekontrolowany twardy fastball „Titanic” wystarczy, aby utrzymać ją na powierzchni?

Tytuł: Kouichi desu ga Isekai de Joushu Hajimemashita

Twórcy: Hiroyuki Kagami (historia), Rika Kamiyoshi (grafika), Goban (projekt postaci, autor hentaiów)

Opis: Hiroto Kiyokawa jest zupełnie zwyczajnym uczniem pierwszego roku w liceum - ale do momentu, gdy zostanie wessany do innego świata przez moc tajemniczej starej mapy! Jako tak zwany Diferente - wybawca z innego świata - pan, który go wezwał, nakazuje mu uwolnić ich świat od wampirów. Ale Hiroto wybiera inną opcję - planuje założyć kraj, w którym mogą współistnieć różne rasy, takie jak wampiry i mumie!

Tytuł: Hagure Yuusha no Estetika (Hagure Yuusha no Aesthetica)

Twórcy: Tetsuto Uesu (historia, nowelka wychodząca od maja 2010 roku, 3 tomy mangi w latach 2012-13, anime latem 2012 roku, 6 odcinków specjalnych Hagure Yuusha no Aesthetica: Hajirai Ippai w latach 2012-13, Shinmai Maou no Testament), Haiji Nakasone (grafika), Tamago no Kimi (projekt postaci)

Opis: W świecie, w którym nastolatki są często wciągane do innych światów, istnieje międzynarodowa organizacja BABEL, która szkoli i uczy osoby powracające, jak kontrolować magię, którą przywieźli z innych światów. Dwóch ich młodych uczniów, powracających ze świata Alayzard, to brat i siostra Akatsuki i Miu Osawa. Jest tu tylko kilka drobnych problemów - w rzeczywistości nie są one powiązane, Miu jest córką Czarnego Pana Alayzarda, a Akatsuki nie ma magii!

Tytuł: Jouhai Shogun, Mata Yabureru

Twórcy: Shinkuro Houjo (historia), Tsuyoshi Watanabe (grafika), Sōichi Itō (projekt postaci, Ichiban Ushiro no Daimaou (5 tomów mangi w latach 2008-13, 13 tomów nowelki w latach 2008-14, anime wiosną 2010 roku, 6 odcinków specjalnych od czerwca do listopada 2010 roku))

Opis: W swojej pierwszej bitwie Tina, młoda córka najsilniejszych rycerzy świata, Rycerzy Vassamund, ma walczyć o królestwo Heiminal. Tutaj spotyka niesławnego legendarnego najemnika Du Darkasa. Chociaż w przeszłości mógł walczyć z jej własnym ojcem i bratem, z pewnością jest coś, czego może się nauczyć, walcząc u jego boku - ale czy jest coś, czego warto się nauczyć od kogoś, kto przegrał każdą bitwę, którą stoczył?

Tytuł: Ayakashi Convenience

Twórcy: Yukio Hirai (historia i grafika)

Opis: Po śmierci babci Akari wyprowadza się z Tokio, aby zamieszkać ze swoim owdowiałym dziadkiem. Podejmuje pracę na pół etatu w sklepie spożywczym „Ayahashi”, znajdującym się tuż przy granicy miasta i gór. Jest tylko jeden problem - gdy zapada noc, nie wszyscy przybywający klienci to ludzie!


Pierwsze rozdziały każdej mangi będą dostępne bezpłatnie w Bibliotece Manga Planet. Abonenci będą mogli czytać kolejne rozdziały.


Manga Planet została uruchomiona w listopadzie 2019 r. Usługa kosztuje 7 $ miesięcznie i umożliwia użytkownikom nieograniczony dostęp do mangi przetłumaczonej na język angielski. Oprócz mangi licencjonowanej od wydawców, usługa oferuje prace licencjonowane od niezależnych artystów.


Manga Planet współpracuje również z wydawcami LEED Publishing Co., Ltd., Bunkasha Publishing Co., Ltd .; Kaiohsha Publishing Co., Ltd .; San-Ei Corporation Co., Ltd .; Tokuma Shoten Publishing Co., Ltd .; Shodensha Publishing Co., Ltd .; Home-sha, Starts Publishing Corporation, K.K. HarperCollins Japan i MugenUp Inc.


Manga Planet rozpoczęła się jako wspólny projekt Dai Nippon Printing Co., Ltd. i Fantasista, Inc. w 2012 roku. Celem firmy z Manga Planet jest „[przynieść] nową mangę fanom z całego świata i wspierać artystów i przemysł"

26. Lutowy numer magazynu Be-Love firmy Kodansha ujawnił 28 grudnia, że manga Miwy Uedy - Saredo Itoshiki Otsuma-sama (Even So My Dear Wife) osiągnie punkt kulminacyjny w następnym numerze magazynu.


Manga jest oparta nowelce Daisuke Suzukiego (Goshuushou-sama Ninomiya-kun (4 tomy mangi w latach 2007-08, 17 tomów nowelki w latach 2004-09, anime jesienią 2007 roku), Oniichan dakedo Ai sae Areba Kankeinai yo ne! (12 tomów nowelki w latach 2010-19, 7 tomów mangi w latach 2011-15, anime jesienią 2012 roku, 6 odcinków specjalnych od grudnia 2012 do maja 2013 roku)) o tym samym tytule. Nowelka Suzukiego wyszła w 2018 roku. Nowelka opowiada autobiograficzną historię Suzukiego, który pracował jako reporter, ale w wieku 41 lat miał udar. Nowelka śledzi jego rehabilitację i powrót do zdrowia oraz żonę, która go wspierała. Ueda wypuściła mangę w Be-Love w lipcu.


Oryginalna manga Brzoskwinia Uedy ukazała się w magazynie Kodanshy - Bessatsu Friend od numeru z października 1997 r. do wydania ze stycznia 2004 r. Ueda opublikowała również mangę spinoff, Peach Girl: Sae's Story, w 2005 roku. Tokyopop opublikował zarówno oryginalną mangę, jak i spinoff w Ameryce Północnej, ale podzielił oryginalną mangę na dwie osobne serie: Peach Girl i Peach Girl: Change of Heart. Od września 2003 roku do stycznia 2009 roku Brzoskwinię w Polsce wydawało Wydawnictwo Egmont Polska.


Oryginalna manga zainspirowała dramę na Tajwanie w 2001 roku i japońskie anime w 2005 roku. Funimation wydało anime. Japoński film Live-Action został otwarty w maju 2017 r.


W sierpniu 2016 roku Ueda uruchomiła sequel mangę Peach Girl NEXT w Be-Love, a zakończyła serię w grudniu ubiegłego roku. Ósmy i ostatni tom mangi został wydany 13 lutego. Kodansha Comics publikuje mangę po angielsku

27. Lutowy numer magazynu Kodanshy - Afternoon ujawnił 25 grudnia, że manga Yūriego Shibamury (scenarzysta anime Sacks&Guns!!) i Daisuke Kimury (projekty postaci anime BAR Kiraware Yasai z wiosny 2015 roku) - Marginal Operation zakończy się w następnym rozdziale. Amazon dodatkowo podaje, że szesnasty tom mangi jest tomem ostatnim. Tom zostanie wydany 22 lutego.


J-Novel Club publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Nasz bohater Ryouta Arata to otaku, który właśnie stracił pracę po rozwiązaniu swojej firmy. Nie chcąc powrócić do swoich starych zwyczajów NEETa, składa wniosek online do prywatnej wojskowej firmy ochroniarskiej, myśląc, że korzyści są obiecujące. Po tym, co wydaje się być zaskakującym testem, zostaje przydzielony do \ "operatora operatorów \" i rozpoczyna szkolenie w obcym kraju. Niewiele on wie, życie prywatnego najemnika jest o wiele bardziej wyczerpujące, niż mógł sobie wyobrazić!


Kodansha opublikował pierwszy tom nowelki w lutym 2012 roku z ilustracjami Yoshinoriego Shizumy (rysunki do Maou Gakuin no Futekigousha: Shijou Saikyou no Maou no Shiso, Tensei shite Shison-tachi no Gakkou e Kayou (nowelka wychodzi od marca 2018 roku, anime latem 2020 roku), Zero kara Hajimeru Mahou no Sho (nowelka wychodzi od lutego 2014 roku, anime wiosną 2017 roku), projekty postaci anime Toji no Miko z 2018 roku i Toji no Miko: Kizamishi Issen no Tomoshibi OVA z października i listopada 2020 roku). Kimura wypuścił adaptację mangową w magazynie Kodanshy - Afternoon w 2013 roku.


J-Novel Club wydaje także mangę w druku

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Podczas prezentacji scenicznej podczas wydarzenia Jump Festa '21 20 grudnia aktorka głosowa Luffy'ego, Mayumi Tanaka, przeczytała na głos wiadomość od twórcy One Piece'a, Eiichiro Ody. Część wiadomości zawiera wylewne pochwały dla przebojowej mangi Koyoharu Gotouge - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba.


Wiadomość została przetłumaczona na język angielski poniżej:


Witajcie widzowie Jump Festa! To z pewnością był burzliwy rok, prawda? Jestem pewien, że jest wiele osób, na które COVID wywarł silny wpływ. To było jak ze snu, a jednak pośród tego wszystkiego ludzie z wielu branż ciężko pracowali, aby wywołać uśmiech na twarzach ludzi. Chcę oklaskiwać tych ludzi. To był taki rok.


W Jumpie, Demon Slayer był naprawdę niesamowity. Podobało mi się, że manga uratowała uczucia tak wielu ludzi. Absolutnie znakomita praca. Taka to jest manga. Jakoś mnie to poruszyło!


23. i ostatni tom bijącej rekordy mangi Gotouge sprzedał się w liczbie 2,855 mln egzemplarzy od 30 listopada do 6 grudnia, najwięcej ze wszystkich tomów sprzedanych w ciągu tygodnia od momentu, gdy Oricon zaczął publikować listy rankingowe książek w kwietniu 2008 roku. Film anime Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train ma obecnie szansę wyprzedzić Spirited Away jako największy zarobek kasowy w Japonii wszechczasów.


Shueisha ujawnił w listopadzie ubiegłego roku, że manga Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba była drugą najlepiej sprzedającą się mangą firmy w 2019 roku, ustępując tylko mandze Eiichiro Ody - One Piece

2. Manga Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem zakończy się na 9 tomach. Makoto Hagino ogłosiła na Twitterze tą informację 20 grudnia. Hagino wypuściła mangę w magazynie Kadokawy - Dengeki Maoh w 2017 roku, a Kadokawa opublikował siódmy tom mangi 26 czerwca. Ósmy tom wyszedł 26 grudnia. Mangę w Polsce wydaje Studio JG, a w momencie pisania w listopadzie wyszedł 4. tom

3. Konto na Twitterze redaktora mangi Hajime Isayamy - Atak Tytanów złożyło 24 grudnia oświadczenie dotyczące naruszenia praw autorskich do mangi, stwierdzając:


Kodansha podejmuje surowe działania przeciwko nielegalnemu przesyłaniu.

Obecnie pracujemy nad zidentyfikowaniem źródła wycieku. Wszystkie inne nielegalne treści są również omawiane z policją. Mamy nadzieję, że nadal będziecie cieszyć się naszymi oficjalnymi produktami.


Manga ukazuje się w magazynie Kodanshy - Bessatsu Shōnen Magazine, a następny numer magazynu, wydanie z lutego 2021 roku, zostanie wydany 9 stycznia. 33. tom mangi zostanie wydany 8 stycznia.


Isayama poinformował w zeszłym miesiącu, że manga jest od 1% do 2% od ukończenia.


Isayama wypuścił mangę w Bessatsu Shōnen Magazine w 2009 roku. Kodansha opublikował 32. tom 9 września. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej, a 31. tom opublikował 25 sierpnia. W Polsce mangę wydaje J.P.F., a w momencie pisania w listopadzie ukazał się 31. tom.


Isayama przedstawił wstępny szkic układu końcowego panelu mangi w programie dokumentalnym MBS Jōnetsu Tairiku w listopadzie 2018 roku, a w grudniu 2019 roku stwierdził, że zamierza zakończyć mangę w tym roku.


Grudniowy numer Bessatsu Shōnen Magazine ujawnił w listopadzie, że manga otrzyma pełnokolorową serializację w magazynie. Magazyn nie podał, kiedy pojawi się pełnokolorowa wersja.


Pierwszy sezon anime oparty na mandze miał premierę w kwietniu 2013 r., a drugi sezon w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r. Attack on Titan The Final Season miał premierę w NHK 7 grudnia.


Manga zainspirowała również wiele spinoff mang (jedna wyszła w Polsce) i nowelek, kilka spinoffów anime, gry wideo i projekt filmowy Live-Action. Manga ma ponad 100 milionów kopii w druku na całym świecie

4. North Stars Pictures opublikowało 22 grudnia na stronie Comic Zenon, że manga Yako Gureishi - Somari i Strażnik Lasu dobiegła końca z powodu pogarszającego się stanu zdrowia autora.


North Star Pictures opublikowało mangę cyfrowo w języku angielskim, a witryna bazy danych Anime MyAnimeList dodała mangę do swojej witryny bezpłatnie w języku angielskim od grudnia 2019 r.


Manga zainspirowała anime, które zadebiutowało w Japonii 9 stycznia. Crunchyroll był współproducentem anime, a także transmituje je strumieniowo z angielskimi napisami pod tytułem Somali and the Forest Spirit. Crunchyroll transmitował również angielski dub. Anime miało 12 odcinków.


Manga została wydana w 2015 roku. North Stars Pictures opublikowało szósty tom mangi w kwietniu 2019 roku. Tyle też tomów ukazało się w Polsce i najprawdopodobniej nowego tomu nie będzie, gdyż według nieoficjalnych informacji, w tom nie został przerobiony tylko jeden rozdział. Tak więc może powtórzyć się sytuacja z mangą Highschool of the Dead, która też ma kilka rozdziałów poza tomy wydane, które nigdy legalnie się nie ukażą, a pikanterii fakt dodaje śmierć jednego z autorów w 2017 roku

5. Czwarty i piąty połączony numer magazynu Kodanshy - Weekly Shōnen Magazine z 2021 roku ujawnił 23 grudnia szczegóły dotyczące Mokushiroku no Yon-kishi (The Four Knights of the Apocalypse), bezpośredniej kontynuacji mangi Nakaby Suzukiego - The Seven Deadly Sins. Kontynuacja ponownie będzie miała miejsce w Brytanii, a rozpocznie się w miejscu zwanym „Palcem Bożym”.


Manga pojawi się w dziewiątym numerze magazynu z 2021 roku 27 stycznia. Magazyn wcześniej zapowiedział męskiego bohatera sequela, nowego wroga i nowe zwierzęcego towarzysza (na zdjęciu po prawej).


Wydawnictwo Kodansha USA potwierdziło w marcu kontynuację pod tytułem Mokushiroku no Yon-kishi (The Four Knights of the Apocalypse). Nowe ogłoszenie daty premiery kontynuacji mangi nie zawierało tytułu. Suzuki oświadczył w lutym, że poboczne historie oparte na „pozostałych postaciach” wyjdą „pewnego dnia”. Dodał jednak, że nastąpi to po tym, jak „zacznie serializować nową pracę”, potwierdzając, że pracuje nad nową serią.


Suzuki wypuścił mangę The Seven Deadly Sins w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w 2012 roku i zakończył serię w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy 25 marca. Kodansha opublikował 41. i ostatni tom mangi 15 maja. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim cyfrowo i w druku. Crunchyroll opublikował nowe rozdziały, które pojawiły się w Japonii. 30 października Suzuki opublikował nowy one-shot o tytule About That Transfer Student X (Sono Tenkōsei X Nitsuki) w aplikacji Shogakukana - Manga ONE.


Pierwsze 24-odcinkowe anime zostało wyemitowane w 2014 i 2015 roku. Później Netflix nadał serial z dźwiękiem w języku angielskim i japońskim, a Funimation wydał serię w dwóch częściach na wideo w domu. Czteroodcinkowe anime zatytułowane The Seven Deadly Sins -Signs of Holy War- miało premierę w sierpniu 2016 r. Netflix rozpoczął transmisję strumieniową serialu w lutym 2017 r. The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, drugie anime, miało swoją premierę w styczniu 2018 r., a Netflix rozpoczął streaming serialu w październiku 2018 r.

Manga zainspirowała także film anime The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky, którego premiera odbyła się w Japonii w sierpniu 2018 roku. The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Nanatsu no Taizai: Kamigami no Gekirin), najnowsze anime Studio DEEN, wyszło w październiku 2019 r., a zakończyło się 25 marca.


Nanatsu no Taizai: Fundo no Shinpan (The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgment), nowe anime franczyzy, jest opóźnione w stosunku do wcześniej zaplanowanej październikowej daty premiery ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19) i będzie teraz mieć premierę w TV Tokyo w Japonii 6 stycznia. Netflix będzie transmitować anime w 2021 roku

6. Okładka Amazon dla lutowego wydania magazynu Kodanshy - Good! Afternoon stwierdza, że ​​manga Ajin Gamona Sakuraia osiągnie punkt kulminacyjny w tym numerze. Wydanie zostanie oficjalnie wysłane 7 stycznia.


Sakurai uruchomił mangę w magazynie Kodanshy - Good! Afternoon w 2012 roku, a Kodansha opublikował 16. tom mangi w Japonii 7 maja. Vertical Comics wydaje mangę w języku angielskim. Crunchyroll publikuje nowe rozdziały, gdy Kodansha publikuje je w Japonii. W Polsce mangę wydaje Studio JG, a w momencie pisania w maju ukazał się 14. tom.


W oryginalnej mandze nieśmiertelny pojawił się po raz pierwszy na afrykańskim polu bitwy 17 lat temu. Później wśród ludzi zaczęły pojawiać się rzadkie, nieznane nowe, nieśmiertelne formy życia, które stały się znane jako „Ajin” (półludzie). Tuż przed wakacjami japoński licealista o imieniu Kei Nagai ginie w wypadku samochodowym w drodze ze szkoły do ​​domu. Jednak zostaje ożywiony, a za jego głowę zostaje nałożona cena. Tak zaczyna się życie chłopca w ucieczce przed całą ludzkością.


Pierwszy sezon anime miał premierę w styczniu 2015 roku i trwał 13 odcinków. Netflix transmitował nowe odcinki w Japonii trzy dni po ich premierze w japońskiej telewizji, a transmisję strumieniową całego pierwszego sezonu poza Japonią rozpoczął w kwietniu 2016 r. Drugi sezon miał premierę w Japonii w październiku 2016 r. Netflix rozpoczął transmisję drugiego sezonu w grudniu 2016 r.


Manga zainspirowała także trylogię filmową anime 3D CG w 2015 i 2016 roku. Manga zainspirowała również trzy OVA, które zostały dołączone do ósmego, dziewiątego i dziesiątego tomu mangi w 2015, 2016 i 2017 roku.


Ponadto we wrześniu 2017 roku w Japonii otwarto film Live-Action

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com