(PO)ŚWIĄTECZNE NEWSY 2020 - ANIME cz. I I KORONANEWSY

Matt Predator desu! Święta, Święta i po Świętach. A co po Świętach? Narodowa kwarantanna. I jak tu żyć? Chociaż i tak mimo to na Sylwestra głośno będzie na pewno. Powoli nadchodzi czas podsumować rok 2020, który był po prostu tragiczny, o koronawirusie już nie wspominając. Ale jednak Polska doświadczyła chyba pierwszego od dłuższego czasu świątecznego cudu, szczepionki na COVID-19 dotarły do kraju. Ja deklaruję, że się zaszczepię. Jedynie nie rozumiem wszystkich tych, co szczepić się nie chcą, a mało tego, nawołują innych by się nie szczepić. Pamiętajcie, zdrowie macie tylko jedno. Myślę, że news o śmierci jednego z bardziej znanych aktorów dubbingowych nie wszystkich poruszy, ale wierzę, że da do myślenia przynajmniej tym, co nie chcą poczuć ukłucia.


Kończąc ten wstęp wszystkim Shirokuro życzy, żebyśmy jakoś przetrzymali tą kwarantannę narodową i Zdrowego Nowego Roku, żeby tym co będą się szczepić, przeszli zabieg gładko, a tym co nie chcą, to albo zdrowia albo po prostu przemyślenia swojej decyzji (nie zmuszam jakby co) jeszcze parę razy. Mamy nadzieję, że takich długich przerw w 2021 roku w funkcjonowaniu Shirokuro już nie będzie. A w mangowym żargonie to na przyszły rok dużo przeczytanych mang, obejrzanych anime;kreskówek;seriali;filmów, zagranych gier (w tym Cyberpunk 2077) itp.


KORONANEWSY

1. Oficjalne konto na Twitterze gry CAPCOM - Street Fighter V: Champion Edition ogłosiło 17 grudnia, że opóźnia wydanie postaci z DLC, Dana Hibikiego, do lutego 2021 r. z powodu opóźnień w rozwoju spowodowanych pandemią koronawirusa (COVID-19). Postać miała zostać wydana pod koniec 2020 roku. Producent gry, Shuhei Matsumoto, zwrócił się do fanów w filmie z ogłoszeniem.

CAPCOM ogłosił w sierpniu, że Dan dołączy do składu tej zimy. Postać pojawiła się po raz pierwszy jako ukryta postać w Street Fighter Alpha.

W ogłoszeniu nie określono, czy premiera innych postaci w piątym sezonie gry będzie opóźniona. Firma CAPCOM zapowiadała wcześniej, że doda Rose do gry wiosną 2021 roku. Postać wywodzi się z serii Street Fighter Alpha.

Oro ma dołączyć do listy jako postać z DLC latem 2021 roku. Postać ta pojawiła się po raz pierwszy w Street Fighter III: New Generation.

CAPCOM wcześniej oświadczył, że doda Akirę do gry latem 2021 roku. Oznacza to pierwsze pojawienie się tej postaci z Rival Schools w grze Street Fighter.


CAPCOM planuje dodać do gry niezapowiedzianą piątą postać z DLC jesienią 2021 roku.

Street Fighter V: Champion Edition to nowa wersja gry, która została wydana 14 lutego. Wydanie zawiera całą zawartość oryginalnego wydania gry i Arcade Edition, w tym postacie i kostiumy. Edycja jest również aktualizacją DLC do poprzednich edycji w cenie 25 $.

Street Fighter V to najnowsza odsłona serii bijatyk Street Fighter. Gra zawiera nowe funkcje, takie jak ruchy V-Reversal i specjalny tryb V-Trigger. Gra została wydana w lutym 2016 roku w Ameryce Północnej i Europie na PS4 i Steama.


Gra Street Fighter V: Arcade Edition (po prawej) to bezpłatne uaktualnienie do gry, która została wydana w styczniu 2018 roku. Zaktualizowana gra jest również dostępna do kupienia osobno. Aktualizacja obejmuje tryb Arcade, Extra Battle Mode, więcej ruchów V-Trigger, Galerię i przegląd projektu interfejsu użytkownika.


Gra została uruchomiona z rdzeniem 16 grywalnych postaci, w tym: Ryu, Ken, Chun-Li, Nash, M.Bison, Cammy, Birdie, Vega, Karin Kanzuki, Necalli, Rainbow Mika, Zangief, Laura, Rashid, Dhalsim i F.A.N.G. CAPCOM wydał także postacie: Alex, Guile, Ibuki, Balrog, Juri, Urien, Akuma, Kolin, Ed, Abigail, Menat, Zeku, Blanka, Sakura, Falke, Cody, G, Sagat, Kage, E.Honda, Lucia i Poison jako postacie do pobrania po wydaniu. CAPCOM wydał darmowy dodatek fabularny „A Shadow Falls” do gry w lipcu 2016 roku

2. SNOW MAN: a) Agencja talentów Johnny & Associates (znana również jako Johnny's) ogłosiła 21 grudnia, że u Ryōty Miyadate z zespołu Snow Man zdiagnozowano koronawirusa (COVID-19). Miyadate otrzymał pozytywną diagnozę z regularnie planowanego testu PCR 21 grudnia, ale nie wykazuje objawów. Johnny's otrzyma wskazówki z ośrodka zdrowia dotyczące leczenia i obserwacji. Agencja będzie również dezynfekować obszary firmy, w których znajdował się Miyadate, i będzie nadal podejmować działania zapobiegające zakażeniom.


Wszystkich ośmiu innych członków zespołu Snow Man i ich menedżerów uzyskało wynik negatywny w teście PCR na obecność COVID-19 23 grudnia. Jednak agencja ogłosiła, że ​​ośmiu pozostałych członków jest uważanych za bliskie kontakty z Miyadate i tym samym zostanie poddanych kwarantannie. W rezultacie zespół nie może działać jako grupa przez pewien czas, a Johnny's przeprosił fanów, którzy nie mogli się doczekać spotkania z zespołem podczas Świąt Noworocznych.


Grupa miała wystąpić w Sylwestra podczas 71. Kōhaku Uta Gassen ("Red and White Song Contest"), najpopularniejszego muzycznego programu telewizyjnego w Japonii.


Snow Man wykonał 11. OP anime Black Clover „Stories”, a także wykona 13. OP anime „Grandeur”

b) NHK ogłosił 24 grudnia, że grupa Snow Man nie pojawi się na 71. Kōhaku Uta Gassen ("Red and White Song Contest"), najpopularniejszym muzycznym programie telewizyjnym w Japonii, zgodnie z planem. Publiczny nadawca zauważył, że członek Snow Mana uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (COVID-19) i powiedział, że modli się o jego szybkie wyzdrowienie

3. Oficjalne konto na Twitterze dotyczące filmu anime Pompo: The Cinéphile (Eiga Daisuki Pompo-san) ogłosiło 25 grudnia, że film został opóźniony z 19 marca do 4 czerwca z powodu obecnego rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID- 19). Personel nadal planuje publiczne pokazy podglądowe na przyszłą wiosnę i zamierza je organizować, przestrzegając odpowiednich środków zapobiegania zakażeniom.


Otwarcie filmu miało nastąpić tym roku, ale już wcześniej było opóźnione z powodu „różnych okoliczności”.


Pompo: Cinéphile przedstawia kunszt tworzenia filmów i obraca się wokół Joelle Davidovich „Pompo” Pomponette, utalentowanego producenta filmowego, który wygląda jak dziewczyna.


Działając w stolicy filmu „Nyallywood”, Pompo kręcił jeden film rozrywkowy klasy B po drugim, który każdemu przypadłby do gustu. Pewnego dnia asystent Pompo, „kinoman”, Gene, zauważa nowy scenariusz napisany przez Pompo i jest poruszony jego wspaniałą historią. W przypływie pasji oświadcza: „Chcę jak najszybciej zobaczyć to w kinach jako ukończoną pracę!”.


Jednak Pompo mówi mu: „Więc kręcisz ten film”. W ten sposób Gene podejmuje swój pierwszy występ reżyserski. Tymczasem Natalie, zwykła dziewczyna, która właśnie przybyła do miasta z marzeniami aktorki filmowej, została odkryta przez Pompo…


Obsada obejmuje:

Aktor Hiroya Shimizu gra głównego bohatera Gene'a Finiego w swojej pierwszej roli jako aktor głosowy. Gene jest asystentem produkcji, ucząc się rzemiosła filmowego pod okiem Pompo. Prowadzi obszerne notatki na temat każdego filmu, który ogląda i nad którym pracuje. Był bliski rezygnacji ze swoich reżyserskich marzeń, ale przy wsparciu Pompo pracuje nad swoim reżyserskim debiutem. Jest typem, który przejdzie przez każdy szczegół, mając wystarczająco dużo czasu.

Konomi Kohara gra tytułowego Joelle'a Davidovicha „Pompo” Pomponetta, producenta filmowego będącego wnukiem legendarnego producenta J.D. Petersona. Kiedy jego dziadek przeszedł na emeryturę, odziedziczył jego koneksje i relacje z showbiznesem. Ma baczne oko zarówno do ludzi, jak i do filmów, ma charyzmatyczną i zdecydowaną osobowość. Jego genialne zdolności filmowe pozwalają jej na podjęcie dowolnego tematu i uczynienie go interesującym, ale ma też dziecięcą stronę, w której łatwo pokazuje swoje emocje.

Rinka Ōtani gra początkującą aktorkę Nathalie Woodward. Nathalie marzyła o byciu gwiazdą filmową od dzieciństwa, a obecnie wykonuje różne prace na pół etatu, aby związać koniec z końcem, podczas wielu przesłuchań, które kończą się niepowodzeniem. Pewnego dnia wpadła w oko Pompo i jest w drodze na debiut filmowy. Asystuje Mystii w codziennych zadaniach, jednocześnie ucząc się pod jego skrzydłami. Jej optymizm wywołuje niezłomny uśmiech na jej twarzy.

Ai Kakuma gra gwiazdę filmową Mystię. Choć ma naturalny wygląd jak na aktorkę, ciągle się uczy, wierząc przede wszystkim w wysiłek. Ma jednak tendencję do złego odżywiania się, przeżywając na napojach energetycznych i suplementach. Marzy o produkcji i występie w swoim własnym filmie, a także odgrywa wiele ról w filmach, aby zgromadzić budżet na wymarzoną produkcję.

Akio Ohtsuka gra aktora weterana i gwiazdę filmową z listy A, Martina Braddocka, żywą legendę z sześcioma nagrodami Nyacademy na swoim koncie. Od 10 lat rezygnuje z jakichkolwiek nowych ról, ale nagle postanawia wrócić do filmu, nad którym pracuje Pompo. Ma niezaprzeczalną aurę, która pozwala mu swobodnie wypowiadać się nawet reżyserom. Choć wygląda onieśmielająco, w rzeczywistości jest bardzo przyjaznym człowiekiem.

Takayuki Hirao (film 5-ty The Garden of Sinners, God Eater) reżyseruje film w CLAP. Shingo Adachi (Sword Art Online, Wagnaria !!) projektuje postacie. Producentem będzie Ryoichiro Matsuo (In This Corner of the World).


Kadokawa transmitował animowaną reklamę we wrześniu 2018 r., aby upamiętnić wydanie drugiego tomu mangi. Studio animacji CLAP animowało reklamę.


Shogo Sugitani, który również występuje pod pseudonimem Ningen Plamo („Human Plastic Model”), zaczął publikować mangę na stronie pixiv w kwietniu 2017 r. Pozytywne przekazy ustne w serwisach społecznościowych i w innych miejscach doprowadziły od tego czasu do ponad 500 000 wyświetleń mangi. Manga została nominowana do 11. nagród Manga Taisho w 2018 roku.


Sugitani uruchomił spinoff mangę Fran: The Cinéphile (Eiga Daisuki Fran-chan NYALLYWOOD STUDIOS SERIES) na stronie pixiv Comic w lipcu 2018 r. Manga koncentruje się na aspirującej aktorce o imieniu Francesca, która czeka przy stolikach w restauracji Eggnog, aby związać koniec z końcem. Francesca spotyka Pompo na początku historii

4. Japoński zespół rockowy Luna Sea ujawnił 26 grudnia, że odkłada planowane koncerty w Saitamie 26 i 27 grudnia, po tym, jak perkusista zespołu Shinya zaczął źle się czuć 26 grudnia i tego samego dnia uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (COVID-19).


Posiadacze biletów będą mogli je wykorzystać na występy zastępcze. Personel dodał, że Shinya pozostanie pod obserwacją w celu wyzdrowienia, a wszyscy członkowie zespołu będą „podejmować dalsze kroki w celu zapobiegania infekcji, aby przygotować się do przyszłego występu”.


Pięcioosobowy zespół rockowy został założony w 1989 roku. LUNA SEA wykonywał openingi Endride i Mobile Suit Gundam: The Origin: Advent of the Red Comet

5. 27 grudnia zmarł Mieczysław Morański, aktor znany z m.in. z podkładania głosu do ról Barneya z Flinstonów czy filmowych przygód Asterixa i Obelixa. W ostatnich dniach swojego życia zmagał się z koronawirusem. Miał 60 lat.


Informacje o śmierci Morańskiego przekazali aktorzy z teatru "Rampa", w którym od lat grał artysta.


"Odszedł mój kochany Miecio... Mieczysław Morański. Wspaniały Człowiek. Wielki Aktor. Za wcześnie Mieciu ...za wcześnie... [*]" - napisała na Facebooku aktorka Kamila Boruta. Jak przekazała, Morański zmarł po zakażeniu koronawirusem.


"Bardzo smutna wiadomość. Miecio odszedł. Miecio nasz. Aktor" - napisał Piotr Furman.


Mieczysław Morański - filmowy głos Asterixa


Morański urodził się 21 stycznia 1960 w Warszawie. W latach 1983-1987 był związany ze stołecznym Teatrem Polskim. Następnie przez siedem lat występował na deskach Teatru Dramatycznego. Od 1994 roku był związany z Teatrem Rampa. W 1993 r., na XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form w Szczecinie, otrzymał nagrodę za rolę Kubusia w Kubusiu Fataliście.


Aktor od wielu lat był związany z dubbingiem. Jego głos można było usłyszeć m.in. w popularnych Flinstonach, filmowej serii przygód o Asterixie i Obelixie (m.in. Asterix i Obelix kontra Cezar, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, Asterix i wikingowie) czy w Toy Story, gdzie podkładał głos "Cienkiemu". Morańskiego można było też zobaczyć na ekranie. Aktor zagrał m.in. w Pieniądze to nie wszystko Juliusza Machulskiego, Ranczu, Ojcu Mateuszu, M jak miłość, Komisarzu Aleksie czy Lawstorant. Wpis Centrum Komiksów Disneya.


W 1983 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Debiutował w 1982 roku na scenie Teatru Nowego w Warszawie, grając w Operze za trzy grosze według Bertolda Brechta. Był związany z kilkoma warszawskimi teatrami. W latach 1983-1987 był aktorem Teatru Polskiego, w latach 1987-1994 - Teatru Dramatycznego, a od 1994 roku grał w Teatrze Rampa.


Po polsku jego głosem mówił też m.in. Chandler z serialu Przyjaciele.


Aktor pojawił się w odcinku kanału YouTube - Widzę Głosy. Znane role dubbingowe:


- Barney Rubble we Flintstonach (i słynna antena🤣)

- Asterix w kilku ratach z serii

- Pixie w Pixie i Dixie

- Sylwester Śliski / Wredny Szpon w Perypetiach Penelopy

- tytułowy Łebski Harry

- Scrappy Doo w 13 Demonach Scooby Doo

- tytułowy Freakazoid

- Franio w Braciach Koala

- Katz w Chojraku - tchórzliwym psie (,,Szanowni Państwo! Czas na film...")

- Sparks w Super Robot Monkey Team Hyperforce Go

- Satis w Oban Star Racers

- Starscream w Transformers Energon i Transformers Cybertron

- Iroh w Awatar: Legenda Aanga

- Petunia Wątrobianka w Klasy 3000

- Mung Daal w Chowderze

- pan Burtonburger w Dzieciak kontra Kot


Pozostałe role dubbingowe

ANIME


1. Na oficjalnej stronie internetowej anime How NOT to Summon a Demon Lord opublikowano 22 grudnia pierwszy film promocyjny drugiego sezonu, How NOT to Summon a Demon Lord Ω. Wideo ujawniło więcej członków obsady i premierę sezonu w kwietniu 2021 roku. Sezon będzie miał premierę na kanałach TBS i BS-TBS.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Miku Itō jako Lumachina Weselia

Aoi Koga jako Rose

Fumiko Uchimura jako Horn

Chinatsu Akasaki jako Fanis Laminitus


Satoshi Kuwabara (Dagashi Kashi 2, Black Jack) reżyseruje drugi sezon w Tezuka Productions i Okuru to Noboru. Kazuyuki Fudeyasu powraca z pierwszego sezonu, aby zająć się kompozycją serialu, a Shizue Kaneko ponownie projektuje postacie.


Powracający członkowie obsady to Masaaki Mizunaka (Taishakuten w Namu Amida Butsu!: Rendai Utena (plus OP)) jako Diablo, Yū Serizawa jako Shera L. Greenwood i Azumi Waki jako Rem Galleu.

Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w Japonii w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmitował anime na całym świecie poza Azją, a Funimation transmitował anime w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii. Funimation przesłało również dub angielski dla serii.


Yūta Murano (Brave Beats, Dream Festival!) wyreżyserował anime w Ajia-do. Yuki Nishioka był głównym reżyserem animacji. Teppei Satō wyreżyserował zdjęcia w Asahi Production Shiraishi Studio, a Satoshi Motoyama wyreżyserował dźwięk w Half HP Studio. Pięć głównych aktorek głosowych (Waki, Serizawa, Hara, Okubo i Katō) wykonało OP „DeCIDE” pod nazwą „SUMMONARS 2+”. Serizawa wykonuje ED anime.


J-Novel Club wydaje nowelkę w języku angielskim i opisuje historię:


W grze MMORPG Cross Reverie Takuma Sakamoto jest tak potężny, że inni gracze chwalą go jako „Władcę Demonów”. Pewnego dnia zostaje wezwany do innego świata - ale z takim samym wyglądem, jak w grze! Tam spotyka dwie dziewczyny, które obie deklarują się jako jego Przywoływacze. Wykonali Rytuał Zniewolenia, aby zamienić go w Przywoływacza ... ale wtedy aktywowano umiejętność pasywną Takumy „Magiczne odbicie”! Zamiast tego to dziewczyny zostały zniewolone! Chociaż Takuma mógł być najsilniejszym czarownikiem na świecie, nie miał pojęcia, jak rozmawiać z innymi ludźmi. Właśnie wtedy dokonuje wyboru: działać w oparciu o swoją osobowość z gry! "Niesamowity? Ale oczywiście ... Jestem Diablo, istota znana i przerażająca jako Władca Demonów! ”


Tak zaczyna się opowieść o przygodzie z potrząsającym ziemią demonicznym Lordem (lub przynajmniej kimś takim, jak ten), który zmierza w inny świat!


Kodansha opublikował pierwszy tom nowelki Yukiyi Murasakiego z ilustracjami Takahiro Tsurusakiego w grudniu 2014 roku, a 13. tom opublikował w czerwcu. Manga Fukudy została opublikowana w sekcji Kodanshy - Suiyōbi no Sirius (Wednesday Sirius) w serwisie Niconico w czerwcu 2015 r., a 12. tom wyszedł w październiku. Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim

2. Wydarzenie „Important Bulletin Live Stream” poświęcone anime 86 zadebiutowało 22 grudnia pierwszym pełnym wideo promocyjnym anime i nowym plakatem. Wideo ujawniło więcej członków obsady i kwietniową premierę anime.

Shirogumi produkuje CG, a Hiroyuki Sawano i Kohta Yamamoto wnoszą muzykę.


Shōya Chiba gra Shineia Nōzena, a Ikumi Hasegawa - Vladilenę Mirizé.


Toshimasa Ishii (reżyser odcinka Space Brothers, ERASED, Occultic; Nine) reżyseruje anime w A-1 Pictures. Toshiya Ono (The Promised Neverland, Land of the Lustrous, Blue Exorcist: Kyoto Saga) odpowiada za skład serii, a Tetsuya Kawakami (Interviews with Monster Girls, Robot Girls Z, The Asterisk War: The Academy City on the Water) projektuje postacie.

Yen Press publikuje nowelkę po angielsku i opisuje tę historię:


Republika San Magnolia została zaatakowana przez swojego sąsiada, Imperium. Poza 85 dzielnicami Republiki istnieje „nieistniejąca 86. dzielnica”, w której młodzi mężczyźni i kobiety nadal walczą. Sheen kieruje działaniami młodych zamachowców-samobójców, a Lena jest „kuratorką”, która dowodzi oddziałem z odległego tyłu. Rozpoczyna się historia tragicznej walki między tymi dwoma!


W kwietniu 2017 r. Asato uruchomił nowelkę pod szyldem Dengeki Bunko Kadokawy. Shirabi (The Ryuo's Work is Never Done!, Myriad Colors Phantom World) rysuje ilustracje, a artysta I-IV (Aldnoah.Zero, Re: CREATORS) jest odpowiedzialny za projektowanie mechaniczne. Siódmy tom ukazał się we wrześniu, a ósmy wyszedł 9 maja.


Nowelka ma już adaptację mangową autorstwa Motokiego Yoshihary w magazynie Young Gangan Square Enix. Yen Press również wydaje mangę w języku angielskim. Nowelka jest także inspiracją dla mangi Gakuen 86 (Academy 86) autorstwa Suzume Somemiyi w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Alive.


Nowelka zdobyła główną nagrodę w 23. konkursie Dengeki Novel Prize w 2016 roku. Zajęła drugie miejsce w rankingach bunkobonów w edycji 2018 przewodnika Takarajimashy - Kono Light Novel ga Sugoi! (This Light Novel Is Amazing!) i zajęła 5. miejsce w edycji 2019

3. 5 odcinków anime wg ANN, które mogą wzbudzić w Was świąteczny klimat (1,2)

4. Nowe anime Król Szamanów opublikowało 23 grudnia pierwszy pełny film promocyjny. Wideo pokazuje więcej obsady i personelu, a także wykonawcę piosenki przewodniej do anime. Witryna ujawniła również nowy plakat.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Inuko Inuyama jako Manta Oyamada

Romi Park jako Tao Ren

Kousuke Takaguchi (Bronze w Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These, Gu Wang i Rob Wargrave w Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - Exodus, Gilag w Yu☆Gi☆Oh! Zexal Second) jako Bason

Masahiko Tanaka jako Ryunosuke Umemiya

Wataru Takagi jako Tokagerō


Wszyscy, z wyjątkiem Kousuke Takaguchiego, powracają do swoich ról z anime z 2001 roku. (Shinpachi Tsuji grał Basona w anime z 2001 roku).


Megumi Hayashibara po raz kolejny wykonuje OP i ED anime (wykonała dwa openingi i dwa endingi do anime z 2001 roku).


Nowo mianowani pracownicy to:


Prop Design: Yuji Shibata

Art Director: Jin'ya Kimura

Art Design: Masaaki Kawaguchi

Color Design: Natsuko Otsuka

Director of Photography: Teruyuki Kawase

Editing: Kumiko Sakamoto


Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:

Yōko Hikasa jako Yoh Asakura

Katsuyuki Konishi jako Amidamaru (powracający)

Megumi Hayashibara jako Anna Kyōyama (powracająca)


Ponadto Minami Takayama ponownie wciela się w rolę Hao Asakury.

Joji Furuta (The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, Uta no Prince Sama Maji Love Kingdom, Double Decker! Doug & Kirill, ēlDLIVE) reżyseruje anime w Bridge (Fairy Tail, The Royal Tutor). Za scenariusze serialu odpowiada Shoji Yonemura (seria Pokémon, Wave, Listen to Me!). Satohiko Sano (Heybot !, Iruma w szkole demonów, Talentless Nana) projektuje postacie. Yuki Hayashi (My Hero Academia, Haikyu !!) komponuje muzykę, z King Record jako producentem muzycznym. Dyrektorem audio jest Masafumi Mima.


Anime będzie miało swoją premierę w TV Tokyo i jej oddziałach w kwietniu 2021 roku i będzie adaptacją wszystkich 35 tomów nowej pełnej edycji mangi, którą Kodansha zaczął publikować w drukowanych tomach w Japonii 17 czerwca. Pierwsza adaptacja anime mangi miała swoją premierę w 2001 roku. .


Comixology Originals i Kodansha USA Publishing opublikują cyfrowo wszystkie serie mangi Hiroyukiego Takeia - Król Szamanów w języku angielskim. Tomy 33, 34 i 35 pojawią się po raz pierwszy w języku angielskim wraz z pierwszymi 32 tomami w sklepie Amazon's Kindle Store i Comixology, a także w usługach subskrypcyjnych Amazon Prime, Kindle Unlimited i Comixology Unlimited. Nowa odsłona serii manga będzie zawierała nową okładkę autorstwa Takeia. Kodansha Comics opublikuje również spinoff mangi Shaman King: Zero, Shaman King Flowers, Shaman King: Super Star i Shaman King: Red Crimson. Manga Shaman King miała zostać wydana cyfrowo w lipcu, a spin-offy miały się ukazać w sierpniu, ale Kodansha Comics opóźniło wydanie.


Kodansha USA Publishing and Comixology Originals opisuje serię:


W świecie Króla Szamanów, szamani posiadają tajemnicze moce, które pozwalają im obcować z bogami, duchami, a nawet umarłymi… a Manta Oyamada zaraz się o nich dowie, ponieważ jego klasa właśnie powitała nowego ucznia z przeniesienia: Yoh Asakurę, chłopak z daleka w Izumo… i szaman na treningu!


Król Szamanów zadebiutował w magazynie Shueishy Weekly Shonen Jump w 1998 roku. Seria nagle zakończyła się w 2004 roku, chociaż ponowne wydrukowanie mangi ujawniło „prawdziwe zakończenie” w 2009 roku. Viz Media opublikowało wszystkie 32 tomy oryginalnej mangi Król Szamanów w latach 2003–2011, ale nie posiada już licencji na mangę. Shueisha pierwotnie posiadał prawa do mangi w Japonii

5. Oficjalna strona Battle Athletes Daiundōkai RESTART! (romanizacja jako Battle Athletess Daiundokai ReSTART! na stronie internetowej), anime nowego na podstawie mangi Pale Blue Dot Battle Athletes Daiundōkai ReSTART! od Rui Takatō, ujawniła 20 grudnia, że Nanaka Suwa (Kanan Matsuura w Love Live) wykonuje OP anime „Cobalt no Kodō” (Cobalt Heartbeat). OSTER project napisał, stworzył i zaaranżował piosenkę.


Anime będzie miało premierę w kwietniu 2021 roku.


Noriyoshi Sasaki (Holmes of Kyoto, Joshi Kausei) reżyseruje anime w Animation Studio Seven, a Yōhei Kashii jest odpowiedzialny za scenariusze serialu. Kazunori Haruyama projektuje postacie. Hideo Nakahara jest dyrektorem artystycznym, a Naoto Kondō jest artystą odpowiedzialnym za kolor. Kazuto Horikawa jest autorem zdjęć. Toru Nakano jest reżyserem dźwięku. Hisakuni, Yasuhiro Gasa, Shingo Yamazaki, Takuma Sogi, Yūko Takahashi, Kazuki Tomita i Kenta Yokochi komponują muzykę, a SUPA LOVE jest uznawany za podkład muzyczny.


Manga Takatō zawiera zupełnie nową historię serii multimedialnej Battle Athletes Victory z lat 90. W science-fiction sportowej akcji osadzonej w 5100 roku elitarni sportowcy z całego Układu Słonecznego rywalizują o tytuł Kosmicznej Piękności, mistrza wielkiego turnieju sportowego. Rozdział prolog zawiera zdjęcia nowych konkurentów, a także Lahrri Feldnunt, Kris Christopher i Akari Kanzaki, Kosmiczne Piękności sprzed 100 lat.


Prolog mangi zadebiutował na stronie mangowej Jitsugyo no Nihon Sha od Comic Ruelle & Comic Jardi 26 czerwca i jest w toku.

Oryginalne wideo anime Battle Athletes Daiundōkai wyszło w Japonii w latach 1997-1998. Anime Battle Athletes Daiundōkai (Battle Athletes Victory), które opowiada historię z inną fabułą i charakterystyką, również miało swoją premierę w 1997 roku. Geneon wypuścił obie serie na wideo w domu w Ameryce Północnej. Seria obejmuje także mangę, gry wideo, nowelki i dramaty radiowe.


Inną mangi Takatō to m.in. Devilman Grimoire, Mikarun X, Hagure Idol Jigokuhen i Cynthia_the_Mission. Seven Seas Entertainment wydaje Devilman Grimoire w języku angielskim

6. Oficjalna strona anime Re:ZERO -Starting Life in Another World- opublikowała 22 grudnia film promocyjny na drugą połowę drugiego sezonu. Wideo zawiera OP Mayu Maeshimy „Long shot” na drugi kwartał sezonu.


Premiera drugiej połowy sezonu na AT-X odbędzie się 6 stycznia o godzinie 22:30. JST przed debiutem w Tokyo MX o 23:30 Będzie również emitowany w TV Hokkaido, KHB Higashi Nippon Broadcasting Co., Ltd., TV Aichi, KBS Kyoto, Sun TV, TVQ Kyushu Broadcasting Co., Ltd. i BS11. Abema, d Anime Store i inne usługi będą transmitować na żywo nowy sezon w Japonii.


Artysta nonoc (Isekai Quartet, OP Kanata no Astra, OP Mahou Shoujo Tokushusen Asuka) zaśpiewa ED „Believe in you”.


Druga połowa drugiego sezonu spinoffu Re: Zero ~ Starting Break Time From Zero ~ (Re: Zero kara Hajimeru Break Time) będzie miała swoją premierę na kanale Kadokawa Anime Channel na YouTube 8 stycznia o godzinie 8:00. po południu (7:00 czasu polskiego), a każdy odcinek będzie transmitowany tylko przez dwa tygodnie. AT-X uruchomi każdy odcinek po każdym odcinku głównego anime.


Drugi sezon anime został opóźniony od kwietnia do lipca. Personel wyjaśnił, że „globalne problemy związane z koronawirusem miały duży wpływ na produkcję” programu.

25-odcinkowy pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2016 r. Crunchyroll transmitował serię, gdy była emitowana w Japonii. Crunchyroll transmituje także short spinoff anime zarówno Re:Zero ~Starting Break Time From Zero~ jak i Re:PETIT ~Starting Life in Another World from PETIT~. Funimation wypuściło anime na domowym wideo z angielskim dubem w czerwcu 2018 roku.


Anime zainspirowało również dwa oryginalne wideo anime (OVA), zatytułowane Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow i Re:ZERO Kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Hyōketsu no Kizuna. Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow OVA w lutym.

Re: ZERO - Starting Life in Another World - Director's Cut, zaktualizowana wersja pierwszego sezonu anime, miała swoją premierę 1 stycznia i jest obecnie emitowana. Nowa edycja pierwszego 25-odcinkowego sezonu dodaje nowy materiał i przerabia odcinki na godzinę. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime7. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) MVM napisał na Twitterze, że wypuści na Blu-ray anime Satoshiego Kona - Paranoia Agent.


Seria miała wydanie DVD od MVM z 2005 roku w czterech tomach. Kolejne zebrane wydania DVD z MVM są nadal dostępne.


13-odcinkowe anime miało swoją premierę w Japonii w lutym 2004 roku. Genon Entertainment opisuje anime:


Kiedy ciemność ogarnia serce, pojawia się Lil 'Slugger ... "

Po historii pierwszej ofiary policja uznała, że nadmiernie zestresowana kobieta ma załamanie i kłamała, by ukryć jakieś przestępstwo. Jednak po trzecim i czwartym ataku na niespokrewnione ofiary, które doprowadziły do tego samego opisu młodego napastnika ze złotym kijem baseballowym i rolkami, policja musiała się zastanowić - czy „Lil 'Slugger” jest prawdziwy, czy to jakiś złowieszczy Fantom?


Satoshi Kon wyreżyserował anime w Madhouse, a Konowi przypisuje się również oryginalne dzieło. Seishi Minakami i Tomomi Yoshino napisali scenariusze, a muzykę skomponował częsty współpracownik Kona, Susumu Hirasawa

b) - Funimation ogłosił na swojej stronie internetowej, że edycja HDR (High Dynamic Range) 4K Akiry będzie dostępna w lutym 2021 roku i będzie dostępna w ramach programu zastępczego dla nabywców najnowszej edycji 4K Akiry, która była w SDR (Standard Dynamic Range).


Klienci w Wielkiej Brytanii i Irlandii powinni skontaktować się z adresem e-mail akira4kreplacementUK@funimation.com, podając w temacie „AKIRA 4K”. Powinien podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji, adres e-mail oraz dowód zakupu.


Dowodem zakupu powinien być paragon lub e-mail potwierdzający oraz zdjęcie płyty. Klienci, którzy nie mają potwierdzenia lub e-maila z potwierdzeniem, będą musieli wysłać bieżący dysk do Funimation, aby go zaktualizować.


Po wysłaniu wiadomości e-mail na powyższy adres klienci otrzymają numer autoryzacji zwrotu. Klienci, którzy nie mają potwierdzenia ani e-maila z potwierdzeniem, otrzymają adres, na który powinni wysłać swój obecny dysk.


Funimation skomentował: „Funimation dokłada wszelkich starań, aby ten historyczny film pasował do artyzmu, w jakim zamierzał Otomo, a także do formatu, w jakim chcesz się nim cieszyć”.


Anime UK News informowało wcześniej o problemach z domowymi wydaniami Manga Entertainment 4K Akira w 4K SDR, a nie 4K HDR. Film Katsuhiro Otomo został wydany w rozdzielczości 4K HDR10 przez Bandai Visual w Japonii i Leonine w Niemczech

- Funimation ogłosił 22 grudnia, że oferuje zamienniki dysków do wydania remasteru 4K filmu anime Akira. Właściciele Blu-raya z 22 grudnia otrzymają bezpłatnie limitowaną wersję HDR (High Dynamic Range), która zostanie wydana w lutym 2021 roku. Wydanie z 22 grudnia zawierało SDR (Standard Dynamic Range).


Właściciele starszej wersji mogą wysłać do Funimation wiadomość e-mail z prośbą o wymianę na adres akira4kreplacement@funimation.com w przypadku Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz akira4kreplacementUK@funimation.com w przypadku Wielkiej Brytanii i Irlandii wraz ze swoimi danymi i potwierdzeniem zakupu. Firma szczegółowo opisuje metodę żądania wymiany na swojej stronie internetowej.


Remaster 4K został otwarty w japońskich kinach 3 kwietnia w 36 kinach IMAX. W momencie otwarcia film zajął 9. miejsce. Anime miało zadebiutować na Tokyo Anime Award Festival (TAAF) 2020 14 marca, ale organizatorzy odwołali to wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Remaster pojawił się na Blu-ray w rozdzielczości 4K w Japonii 24 kwietnia.


Oryginalna manga science-fiction autorstwa Katsuhiro Otomo rozgrywa się w Neo-Tokio, mieście odbudowanym po zniszczeniu w tajemniczej eksplozji. Manga ukazała się w Weekly Young Magazine Kodanshy w latach 1982-1990. Otomo wyreżyserował swoją własną animowaną adaptację filmową, której premiera miała miejsce 16 lipca 1988 roku - tego samego dnia, w którym zniszczono fikcyjne Tokio.


Twórca mangi i reżyser anime Otomo ogłosił na panelu Anime Expo w lipcu 2019 r., że nowy projekt anime do jego mangi Akira jest w trakcie prac. Prezes i dyrektor generalny Sunrise, Makoto Asanuma, powiedział na tym samym panelu, że pracownicy chcą uwzględnić całość historii mangi.


Warner Bros. ogłosił ekranową adaptację mangi w 2008 roku, której reżyserem ma być Taika Waititi (Thor: Ragnarok, Boy, Dzikie łowy). Witryna Deadline poinformowała w grudniu zeszłego roku, że Warner Bros. przesunęło planowany film poza harmonogram premiery. Serwis Variety poinformował w lipcu 2019 r., że Warner Bros. opóźnił film bezterminowo. Produkcja filmu miała rozpocząć się jesienią 2019 roku, a jego premierę zaplanowano na 21 maja 2021 roku

c) Zaktualizowany grafik wydawniczy Manga Entertainment od 28 grudnia do 26 kwietnia 2021 roku (w tym Fairy Tail na zdjęciu)

d) 28 grudnia ukazały się: anime The Promised Neverland na kolekcjonerskim Bluray od Anime Limited (zawiera 112-stronicową broszurę z grafikami serii i wywiadami z japońskimi i angielskimi aktorami głosowymi), odcinki 13-25 Dr. Stone na DVD i limitowanym Bluray od Manga Entertainment (Limitowany Blu-ray będzie zawierał trzy karty z grafikami, 152-stronicowy artbook, trzy gumowe breloczki do kluczy i naklejki), anime Kemono Michi: Rise Up na Bluray i DVD od Manga Entertainment, odcinki 165-187 Fairy Tail na Bluray i DVD od Manga Entertainment i anime Love Live! Sunshine!! na Bluray od Anime Limited

8. Toei Animation ogłosiło 22 grudnia, że drugi sezon anime World Trigger rozpocznie transmisję strumieniową na Crunchyrollu i francuskiej sieci Anime Digital Network (uwaga: Crunchyroll jest właścicielem Kazé, który jest właścicielem Anime Digital Network) 9 stycznia, tego samego dnia, w którym ma swoją premierę. w Japonii. Wszystkie odcinki będą transmitowane w Japonii z angielskimi napisami.


Anime będzie miało swoją premierę 9 stycznia jako część bloku programowego NUMAnimation TV Asahi. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu będą miały specjalny pokaz z ekskluzywnymi materiałami filmowymi w 12 kinach w Japonii od 25 grudnia do 7 stycznia. Strona internetowa anime odnotowuje, że specjalna edycja kinowa samych dwóch pierwszych odcinków będzie zawierać 51 członków obsady.


Anime otrzyma również trzeci sezon, a ekipa ujawni okno premiery w późniejszym terminie.


Reżyserem serialu jest Morio Hatano (pierwszy sezon Saint Seiya Omega, saga Dragon Ball Super Future Trunks, reżyser odcinków Hugtto! Precure i Star Twinkle Precure). Hiroyuki Yoshino, Toshihisa Kaiya i Kenji Kawai powracają z poprzedniego anime World Trigger, by odpowiednio nadzorować scenariusze serialu, projektować postacie i komponować muzykę.


Południowokoreański boysband TOMORROW X TOGETHER (OP Black Clover) śpiewa główną piosenkę „Force”. Motoko Ōmori z zespołu rockowego Mrs. Green Apple napisał piosenkę specjalnie na potrzeby anime. Rockowy zespół Kami wa Saikoro o Furanai wykonuje ED „Mirai Eigō” (The Endless Future).


Daisuke Ashihara zadebiutował mangą w magazynie Weekly Shonen Jump w 2013 roku. Manga została zawieszona od listopada 2016 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary i powróciła do magazynu w październiku 2018 roku w pięciu wydaniach, po czym przeniosła się do magazynu Jump SQ. Shueishy w grudniu 2018 roku. Następnie manga zrobiła miesięczną przerwę w maju 2019 roku, aby Ashihara mógł wyleczyć się z powikłań związanych z niedrożnością jelit, które powstały po jego niedawnej cholecystektomii (operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego). Manga zrobiła kolejną miesięczną przerwę w listopadzie 2019 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary. Seria miała również miesięczną przerwę w sierpniu zeszłego roku ze względu na zdrowie Ashihary.


Ashihara zrobił tygodniową przerwę we wrześniu 2014 r., aby leczyć korzenie nerwowe dotknięte spondylozą szyjną (zużycie w okolicy szyi kręgosłupa) i od tego czasu zrobił kilka tygodniowych przerw z powodu nagłej choroby.


Viz Media publikuje serię jednocześnie w swojej cyfrowej antologii Weekly Shonen Jump. Manga zainspirowała dwusezonową telewizyjną adaptację anime w 2014 i 2015 roku

9. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosił 22 grudnia, że będzie transmitować na żywo The Quintessential Quintuplets 2 (Gotōbun no Hanayome ∬), drugi sezon anime z angielskim dubem. Dub z drugiego sezonu będzie miał premierę po debiucie anime w Japonii 7 stycznia, a firma ogłosi datę premiery w przyszłości.


Drugi sezon będzie miał premierę na TBS 7 stycznia o godzinie 1:28 (efektywnie 8 stycznia). Anime zostanie następnie wyemitowane w Sun TV później tej nocy, a BS11 8 stycznia. Anime będzie również transmitowane na GyaO !, d Anime Store, U-NEXT, Hulu i AbemaTV.


Początkowo nowy sezon miał mieć premierę w październiku, ale został opóźniony z powodu COVID-19.

Kaori (Endro ~ !, Yuyushiki, How to keep a mummy) reżyseruje nowy sezon, zastępując Satoshi Kuwabarę. Keiichirō Ōchi wraca z pierwszego sezonu, aby nadzorować scenariusze serialu. Bibury Animation Studio (Azur Lane, Grisaia: Phantom Trigger) animuje drugi sezon, zastępując Tezuka Productions. Masato Katsumata (asystent reżysera animacji Azur Lane) zajmuje się projektowaniem postaci i pełni funkcję głównego reżysera animacji. Hanae Nakamura i Miki Sakurai wracają, by komponować muzykę.


Dodatkowymi członkami personelu są:


Art Director: Akihito Ougiyama

Color Design: Aiko Matsuyama

Director of Photography: Daisuke Chiba

Editing: Mutsumi Takemiya

Sound Director: Hajime Takakuwa

Music Production: Nichion

Sound Production: Dax Production


W anime pojawi się powracająca obsada.

Pierwszy sezon anime miał premierę w styczniu 2019 roku i wyemitowano w 12 odcinkach. Crunchyroll transmitował serię tak, jak była emitowana w Japonii, a Funimation zaoferował angielski dub.


Pewnego dnia ubogi licealista imieniem Futaro Uesugi nabywa prywatną korepetycję z dobrym wynagrodzeniem. Ale jego uczniowie są jego kolegami z klasy !! I to pięcioraczki !! A-i wszystkie są wspaniałymi dziewczynami, ale są też wichrzycielami, którzy nienawidzą się uczyć i są o krok od oblewania! A jego pierwsze zadanie to po prostu zdobycie zaufania sióstr ?! Każdy dzień to impreza! Kurtyna unosi się na temat ekscentrycznej komedii romantycznej Nakano z uroczymi pięcioraczkami !!


Manga pojawiła się w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w sierpniu 2017, a Negi Haruba zakończył mangę w lutym 2020 roku. Mangę w Polsce jako Sposób na pięcioraczki wydaje Studio JGb) Funimation ogłosiło 23 grudnia, że rozpocznie streamowanie angielskiego dubbingu anime Attack on Titan The Final Season 10 stycznia. Kolejne odcinki z dubbingiem zostaną wyemitowane za pośrednictwem aktualizacji „Dub from Home” firmy.


Anime miało swoją premierę w NHK 7 grudnia. Funimation i Crunchyroll transmitują anime z angielskimi napisami.


Yuichiro Hayashi (Dorohedoro, Garo the Animation, oba sezony Kakegurui) reżyseruje anime w MAPPA. Hiroshi Seko (seria anime Ajin, Saga Winlandzka, seria anime Mob Psycho 100) powraca, aby nadzorować scenariusze serialu. Tomohiro Kishi (Dorohedoro, 91 Days) projektuje postacie. Hiroyuki Sawano powraca do komponowania muzyki wraz z Kohtą Yamamoto (Blue Exorcist: Kyoto Saga, The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments).


Anime zawiera również powracającą obsadę.


Premiera pierwszego sezonu anime odbyła się w kwietniu 2013 r., a drugiego sezonu w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r.

c) Funimation ogłosiło 23 grudnia, że na dwa tygodnie przed premierą w Japonii będzie transmitować na żywo oryginalne anime J.C.Staff - Skate-Leading Stars. Funimation będzie transmitować serial w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii; na AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii; oraz Wakanim we Francji, Niemczech i Skandynawii. Anime będzie miało swoją premierę na Tokyo MX w Japonii 10 stycznia oraz na BS11 i MBS 12 stycznia.


Funimation opisuje anime:


Historia opowiada o licealiści Kenseiu Maeshimie, który wraca do świata jazdy na łyżwach, kiedy jego rywal (który również doprowadził go do rzucenia łyżwiarstwa figurowego) Reo Shinozaki ogłasza, że będzie rywalizował w drużynowym sporcie o nazwie „Skate-leading”.


Kiedy Maeshima spotyka Hayato Sasugaia, chłopca, który wie wszystko o czasach Maeshimy jako łyżwiarza figurowego, jest przekonany, by dołączyć do skateboardingu i ponownie zmierzyć się z Shinozakim!


Anime było pierwotnie zaplanowane na lipcową premierę, ale zostało opóźnione ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19).


Obsada anime:


Yūma Uchida jako Kensei Maeshima

Makoto Furukawa jako Hayato Sasugai

Gen Sato jako Tomoyuki Kubota

Yuichiro Umehara jako Izumi Himekawa

Reo Tsuchida jako Akimitsu Mochizuki

Shōya Chiba jako Sōta Jōnouchi

Satoshi Hino jako Jōtarō Terauchi

Tomoaki Maeno jako Itsuki Kiriyama

Natsuki Hanae jako Yukimitsu Mochizuki

Hiroshi Kamiya jako Reo Shinozaki

Kaito Takeda jako Toranosuke Kurayoshi

Yūki Ono jako Taiga Himuro

Sōma Saitō jako Noa Kuonji

Hirofumi Nojima jako Hajime Ishikawa

Kenji Nojima jako Susumu Ishikawa


Goro Taniguchi (Planetes, Code Geass, Maria the Virgin Witch) jest głównym reżyserem, a J.C. Staff odpowiada za produkcję animacji. Yana Toboso (Kuroshitsuji) jest oryginalną projektantką postaci. Reżyserem jest Toshinori Fukushima (Tamayomi). Noboru Kimura (Gundam Build Divers, Amagami SS +) pisze i nadzoruje scenariusze anime. Yoko Ito (Amanchu!) projektuje postacie do animacji, a także jest głównym reżyserem animacji. Firma Osare jest uznana za oryginalną koncepcję odzieży. TETSU z firmy tanecznej Bugs Under Groove jest dyrektorem wykonawczym i zajmuje się choreografią, a były zawodnik figurowy Hirokazu Kobayashi (Prince Ice World) również współpracuje z choreografią. Ryō Takahashi komponuje muzykę. Takao Sakuma wykonuje OP „Chase the core”. Shugo Nakamura (Teru Tendou w The iDOLM@STER, Issei Kuga w Tsukipro The Animation, openingi i endingi The iDOLM@STER SideM i Tsukipro The Animation) wykona ED „Jump”.


Anime otrzyma również wersję mangową. Chiaki Nagaoka (Hakata Tonkotsu Ramens Dai 2-Maku) pisze historię, a Sumika Sumio rysuje mangę

d) Funimation ogłosiło 24 grudnia, że będzie transmitować strumieniowo anime Gekidol, a także anime LBX Girls (Sōkō Musume Senki).


Funimation wyemituje pierwszy odcinek anime Gekidol 4 stycznia o 7:30 czasu wschodniego, przed premierą anime w Japonii. Na pokazie ukaże się również „krótki specjalny montaż” Alice in Deadly School OVA, zatytułowany Alice in Deadly School Special Edit - The Stage Begins-. Pokaz będzie dostępny przez 24 godziny, po czym pierwszy odcinek Gekidol będzie dostępny na stałe 5 stycznia.


Funimation będzie transmitować LBX Girls od 6 stycznia.


Funimation będzie transmitować obie serie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Irlandii. AnimeLab będzie transmitować obie serie w Australii i Nowej Zelandii, a Wakanim we Francji, Rosji, Niemczech i Skandynawii.

Anime Gekidol będzie miało swoją premierę w Japonii na kanale AT-X 5 stycznia, a na BS Fuji 10 stycznia.


Funimation opisuje serię:


Pięć lat po tym, jak tajemnicza katastrofa dziesiątkuje miasta na całym świecie, Seria Morino otrzymuje zaproszenie od tajemniczej kobiety do dołączenia do Alice in Theater, małej trupy teatralnej, która bierze na siebie rozjaśnianie świata poprzez swoje występy z wykorzystaniem technologii hologramów 3D. Gdy Seria się osiedla, zaczyna odkrywać nieoczekiwane prawdy o sobie i otaczającym ją świecie…


Komisja ds. Produkcji Gekidol jest uznawana za oryginalną pracę i jako autorów kompozycji do anime. Hoods Entertainment produkuje serial. Shigeru Ueda (Märchen Mädchen) wyreżyserował serial, a Keiichirō Ōchi (scenariusz serii Aikatsu!) jest głównym scenarzystą. Kiyoshi Tateishi adaptuje projekty postaci Asami Sekiyi do animacji, a także jest głównym reżyserem animacji. Takuya Imakado jest projektantem mechaniki. Prhythm / epx komponuje muzykę.


Spektakl anime Alice in Deadly School również otrzyma projekt anime. To anime będzie miało premierę 4 stycznia na kanałach Tokyo MX i AT-X.

Anime LBX Girls będzie miało swoją premierę 6 stycznia i będzie emitowane w Tokyo MX, BS11 i MBS.


Funimation opisuje anime:


Podczas nieplanowanej wycieczki Riko zostaje przetransportowana do alternatywnej Japonii, gdzie oparte na metalach formy życia znane jako Mimesis pustoszą świat. Tylko dziewczyny wyposażone w broń pancerną LBX mogą stawić czoła tej pladze. Wraz z czterema innymi przesiedlonymi młodymi kobietami, Riko będzie musiała się przystosować, by ocalić ludzkość. Nadzieja planety spoczywa teraz na tych ciężkich metalowych żołnierzach, którzy pragną jednego życzenia - powrotu do domu!


Keitaro Motonaga (Date A Live wszystkie trzy sezony, Digimon Adventure tri.) reżyseruje anime w Studio A-Cat we współpracy z Level 5. Yasuyuki Muto (Deadman Wonderland, Sengoku Basara - Samurai Kings) nadzoruje scenariusze serialu, a Kumi Horii (Infinite Stratos 2, Lovedol ~ Lovely Idol ~) projektuje postacie. Go Sakabe (Date A Live wszystkie trzy sezony, filmy Digimon Adventure tri.) komponuje muzykę w DMM Music. Rikako Aida zaśpiewa OP „Dream Hopper”, a Kano (ED Azur Lane, ED DanMachi Sword Oratoria, ED Heavy Object) wykona ED „Compass Song”.


Historia anime będzie oparta na historii Sōkō Musume Mizel Rem Crisis, reboot wersji gry franczyzowej, która została uruchomiona 21 maja. W grze postacie kobiece są ubrane w części robotów Little Battlers eXperience

10. Oficjalna strona telewizyjnego anime na podstawie spektakli dramatycznych Bun'ō Fujisawy - MARS RED rozpoczęła transmisję drugiego odcinka mini-anime Code Zero Daily Report (Zero Kikan Nikki) 22 grudnia. Odcinek ma angielskie napisy.


Premiera mini-anime odbyła się 24 listopada. Co czwarty wtorek mini-anime będzie miało nowy odcinek, z pięcioma odcinkami zaplanowanymi do marca.


Główne anime będzie miało premierę w kwietniu 2021 roku.


Funimation, która współtworzy anime z Yomiuri TV Enterprise, opisuje tę historię:


Akcja MARS RED toczy się w 1923 roku, a wampiry istnieją już od jakiegoś czasu. Ale teraz liczba wampirów rośnie i pojawiło się tajemnicze, sztuczne źródło krwi zwane Ascra.

Z kolei japoński rząd tworzy „Code Zero”, jednostkę w armii, której zadaniem jest pokonanie sił wampirów. A jaki jest lepszy sposób na śledzenie wampirów niż używanie wampirów?

Jednostka ta, utworzona przez generała porucznika Nakajimę, od dawna zajmowała się wojną informacyjną, ale została ponownie przydzielona do rozwiązania kryzysu wampirów. Zadaniem Code Zero i wampira klasy S Deffrot jest zbadanie tego wzrostu i powstrzymanie go, zanim społeczeństwo się rozpadnie.


Kouhei Hatano (reżyser odcinka Freezing Vibration, Angels of Death) reżyseruje anime w Signal.MD. Jun'ichi Fujisaku (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Blood +, Blood-C, The Beast Player Erin) pisze i nadzoruje scenariusze. Za oryginalne projekty postaci przypisuje się Kemuriemu Karakarze (Donten ni Warau), który rysuje adaptację mangową. Yukari Takeuchi (Norn9) adaptuje te projekty do animacji. Oryginalny twórca Bun'ō Fujisawa jest reżyserem dźwięku. Muzykę komponuje wiolonczelista Toshiyuki Muranaka (In This Corner of the World).


Pierwsza sceniczna produkcja MARS RED zadebiutowała w 2013 roku, a kolejne pokazy w 2015 i 2017 roku. Karakara opublikowała adaptację mangową w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden 4 stycznia

11. ANN o That Day I Became a God

12. Aniplus-Asia ogłosiła 22 grudnia, że wyemituje simulcast anime Bottom-tier Character Tomozaki (Jaku-chara Tomozaki-kun).


Anime będzie miało premierę na Tokyo MX i AT-X 8 stycznia oraz na BS11 9 stycznia.


Yen Press wydaje serię po angielsku i opisuje historię:


Tomozaki jest jednym z najlepszych graczy w Japonii, a jego zdaniem gra prawdziwego życia jest jedną z najgorszych. Brak jednoznacznych zasad sukcesu, okropnie zrównoważonych i nic nie ma sensu. Ale potem spotyka gracza równie dobrego jak on, a ona oferuje mu nauczenie kilku wyczynów…


Shinsuke Yanagi (Angel's 3Piece, The Ryuo's Work is Never Done!) reżyseruje anime w Project No. 9. Fumihiko Shimo (The Ryuo's Work is Never Done!, Myriad Colors Phantom World) nadzoruje scenariusze serialu, a Akane Yano (The Ryuo's Work is Never Done!, High School Prodigies Have It Easy Even In Another World) projektuje postacie. Muzykę komponuje Hiromi Mizutani (Non Non Biyori, Shomin Sample). Pony Canyon i APDREAM są producentami muzycznymi. reżyserem audio jest Satoshi Motoyama (My Teen Romantic Comedy SNAFU). Bit Groove Promotion jest uznawane za produkcję dźwięku. Dream Shift jest uznawany za producenta.


Idolowa grupa aktorki głosowej DIALOGUE + wykona OP i ED anime. OP nosi tytuł „Jinsei Easy?” (Life Is on Easy Mode?), a ED nosi tytuł „Ayafuwa Asterisk”.


Shogakukan opublikował pierwszy tom nowelki napisanej przez Yukiego Yaku i ilustracje Fly w maju 2016 r. Tom „8,5” został wydany 17 kwietnia. Nowelka znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych nowelek przewodnika Takarajimashy Kono Light Novel ga Sugoi! (This Light Novel Is Amazing!) z ostatnich trzech lat. Adaptacja mangowa rozpoczęła się w Gangan Jokerze Square Enix w grudniu 2017 r. Bana Yoshida wypuściła mangę spinoff w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan 18 lipca zatytułowaną Nanami Minami wa Kagayakitai (Minami Nanami wishes to shine)

13. Filipiński dostawca telewizji satelitarnej Cignal TV ogłosił 22 grudnia, że doda kanał anime Aniplus-Asia, który rozpocznie się 4 stycznia przyszłego roku i będzie dostępny na „kanale 75”.


Aniplus-Asia to 24-godzinny kanał anime z siedzibą w Singapurze i spółka zależna południowokoreańskiego kanału Aniplus TV. Został uruchomiony w 2013 r. SKYcable był pierwszym dostawcą telewizji kablowej na Filipinach, który udostępnił kanał w tym kraju w maju 2017 r., a następnie GSAT Direct TV w październiku 2018 r. GSAT Direct TV usunął kanał w październiku 2019 r.


Aniplus-Asia emituje zarówno obecnie nadawane anime w każdym sezonie, jak i starsze anime

14. Anime EX-ARM opublikowało 23 grudnia nowe oficjalne wideo promocyjne. Film zawiera po raz pierwszy podgląd endingu i obsady głosowej oraz zapowiada dwóch kolejnych członków obsady.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:


Azumi Waki jako Elmira

Takaya Kuroda jako Throughhand


Trzej główni członkowie obsady omawiają anime w komentarzu do obsady.


Historia mangi koncentruje się na licealiście Akirze Natsume. Tylko jego mózg zostaje uratowany, gdy bierze udział w wypadku drogowym, a później staje się częścią zaawansowanej broni. Akira współpracuje z działem przeciwdziałania EX-ARM policji, aby odzyskać utracone wspomnienia i ciało.


Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:


Sōma Saitō jako Akira Natsume

Mikako Komatsu jako Minami Uezono

Akari Kitō jako Arma

Daisuke Namikawa jako Soushi Shiga

Sumire Uesaka jako Chikage Rokuoin

Yui Ishikawa jako Alisa Himegami

Taku Yashiro jako Kimura

Shōmaru Zōza jako Kondo

Koji Yusa jako Shūichi Natsume

Yu Kobayashi jako Sōma

Miyu Tomita jako Yggdrasil

Satomi Arai jako Kaori Munakata


Yoshikatsu Kimura, który pracował przy filmach 20th Century Boys i Ajin, wyreżyseruje anime w studiu Visual Flight. Tommy Morton nadzoruje scenariusze serialu, a Sō Kimura komponuje muzykę. Zespół Airflip z Osaki wykonuje piosenkę przewodnią „Rise Again”, a zespół Dizzy Sunfist wykonuje ED „Diamonds Shine”.


Anime będzie miało swoją premierę na kanałach Tokyo MX i Sun TV 10 stycznia, po opóźnieniu z lipca na „jesień 2020 r. lub później” z powodu skutków pandemii koronawirusa (COVID-19). Crunchyroll będzie transmitować anime jako serię Crunchyroll Original.


Shinya Komi uruchomił mangę wraz z historią HiRocka w magazynie Grand Jump Shueishy w lutym 2015 r. jako remake jego wcześniejszej mangi EX-VITA. Seria została przeniesiona na stronę internetową i aplikację Shonen Jump + w grudniu 2017 r. i zakończyła się w czerwcu 2019 roku.


Komi wypuścił EX-ARM Another Code, adaptację mangową nowelki EX-ARM od Atarō Kumo, w magazynie Ultra Jump Shueishy 19 lutego. Manga skończyła się 19 listopada, a jej jedyny tom zostanie wydany 18 grudnia. Komi i HiRock uruchomili mangę EX-ARM EXA w magazynie Shueishy - Grand Jump Mucha w sierpniu 2019 roku

15. NEWSY MUSE ASIA: a) Muse Vietnam i Indonesia ogłosiły 23 grudnia, że wyemitują simulcast anime Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town (Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi de Kurasu Yō na Monogatari), rozpoczynający się 4 stycznia o godzinie 21:30 GMT +7.


Program będzie miał swoją premierę 4 stycznia w AT-X, Tokyo MX, BS11, Abema i Sun TV. Anime zostało opóźnione od października do stycznia. Funimation będzie transmitować anime podczas jego emisji w Japonii.


Muse Asia ogłosiło 24 grudnia, że jej oficjalny kanał YouTube rozpocznie transmisję anime Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town (Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi de Kurasu Yō na Monogatari) 4 stycznia. Kanał będzie transmitował odcinek anime w każdy poniedziałek.


Muse Asia będzie streamować anime w Singapurze, Malezji, Tajlandii, na Filipinach, w Indiach, Indonezji, Bangladeszu, Laosie, Birmie, Nepalu, Wietnamie, Brunei, Kambodży i Bhutanie.


Firma opisuje serię:


Lloyd to młody chłopak mieszkający w wiosce z dala od miasta.

Ten, który marzy o zostaniu żołnierzem, jest uważany za „najsłabszego człowieka w wiosce”, stąd mieszkańcy wokół niego są bardzo przeciwni jego dążeniom.


Nawet wtedy determinacja Lloyda pozostaje niezachwiana i postanawia wyruszyć do królewskiej stolicy. Jednak mieszkańcy wioski, w tym on, nie są świadomi jednego krytycznego faktu. Są potomkami bohaterów, którzy kiedyś ocalili świat, a wszyscy posiadają nadludzkie moce.


Poza tym, „najsłabszy człowiek w wiosce”, Lloyd jest w rzeczywistości wyjątkowo silny według zewnętrznych standardów…


NBCUniversal opublikowało 26 grudnia ostatni film promocyjny tuż przed premierą anime Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town (Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi de Kurasu Yō na Monogatari). Wideo przedstawia OP Haruki Yamazaki - „Tatoeba Sore wa Yūki no Mahō" (Suppose That is the Magic of Bravery).


Usługa Abema uruchomi specjał "Suppose the Anime Cast Presented a Special on Abema Just Before the Premiere" z udziałem członków obsady: Yumiri Hanamori, Ai Kayano, Natsumi Hioką i Madoką Asahiną 4 stycznia o 22:30.


Oficjalne konto na Twitterze anime Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town (Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi de Kurasu Yō na Monogatari) ujawniło w zeszłym tygodniu dwóch nowych członków obsady anime. Nowi członkowie obsady to:

Haruka Tomatsu jako Mena, magiczna użytkowniczka i połowa doświadczonego duetu najemników, w skład którego wchodzi jej młodsza siostra Phyllo. Jest biegunowym przeciwieństwem swojej siostry: bystrą, pogodną i dobroduszną dziewczyną, która szybko nawiązuje przyjaźnie, ale mimo to ma wyrachowany umysł. Jest biegła w magii wody.

Taketora (Bahman w Arslan Senki, Gaudefroy du Villon w Code Geass, Kanu Belway w DanMachi, Naoki Kamo w GATE, Jeffrey Anderson w Kakumeiki Valvrave, Daz Roden w Mobile Suit Gundam AGE, Gatz w One Piece, Osaji Kita w Shokugeki no Souma, Augustin Hosman w Youjo Senki, Hiro Kitazoe w World Trigger, Brooke Kabayan w Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, Heinrich Zemo w Marvel Disk Wars: The Avengers) jako Chrome, były imperialny strażnik, który obecnie zarządza kafeterią akademii wojskowej z powodu okoliczności z przeszłości. Natychmiast jest zainteresowany potencjałem Lloyda, gdy ten przychodzi do pracy w niepełnym wymiarze godzin i zatrudnia go do nadzorowania go. Ma bardzo wyrafinowany smak jedzenia.


Yen Press wydaje nowelkę po angielsku i opisuje pierwszy tom:


Lloyd jest początkującym poszukiwaczem przygód, którego marzeniem jest odkryć „prawdziwą siłę” w stolicy, którą zawsze podziwiał, pomimo dorastania z sąsiadami, którzy zawsze uważali go za słabego. Historia zaczyna się od opuszczenia przez niego rodzinnego miasta, które tak się składa, że ​​znajduje się tuż obok… jednego z najbardziej niebezpiecznych lochów na świecie ?! Lloyd może uważać się za bezsilnego, ale kiedy udaje się do miasta, które służy jako miasto startowe dla poszukiwaczy przygód, różnica między nim a wszystkimi innymi nie może być wyraźniejsza!


Obsada obejmuje:


Yumiri Hanamori jako Lloyd

Ai Kayano jako Marie

Natsumi Hioka jako Alka

Madoka Asahina jako Selen

Minami Tsuda jako Riho

Miku Itō jako Phyllo

Seiichirō Yamashita jako Alan

Sōma Saitō jako Shōma

Satoshi Hino jako Meltfan

M.A.O jako Choline


Reżyser migmi tworzy anime w LIDEN FILMS. Makoto Iino projektuje postacie, a Deko Akao jest odpowiedzialny za scenariusze serii. Masakazu Miyake jest reżyserem sztuki, a Misato Aida jest artystką kluczowych kolorów. Junpei Takatsu jest kompozytorem, który zajmuje się fotografią, a Misaki Enokida jest redaktorem. Jin Aketagawa reżyseruje dźwięk, a MICHIRU komponuje muzykę. Haruka Yamazaki wykonuje OP „Tatoeba Sore wa Yūki no Mahō" (Suppose That is the Magic of Bravery), a Luce Twinkle Wink ☆ (ED Gamers, ED Urara Meirochou, OP Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?, ED Nekopara: Koneko no Hi no Yakusoku) wykonuje ED „I'mpossible?”.


GA Bunko zaczął publikować nowelkę od Toshio Satou i rysunków Nao Watanukiego (ten drugi manga Asura Cryin (14 tomów nowelki w latach 2005-10, 2 sezony anime wiosną 2009 i jesienią 2009 roku)) w lutym 2017 r., a ósmy tom opublikował w listopadzie ubiegłego roku. Hajime Fusemachi wprowadził adaptację mangową na stronie internetowej Gangan Online we wrześniu 2017 r. Square Enix opublikował czwarty tom mangi we wrześniu ubiegłego roku. Souchu stworzył mangę spinoff zatytułowaną Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shōnen ga Joban no Machi no Shokudō de Hataraku Nichijō Monogatari (Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Worked at a Restaurant in a Starter Town) w Monthly Shonen Gangan od Square Enix 11 stycznia.

Yen Press wydało pierwszy tom nowelki 15 listopada. Square Enix rozpoczął w marcu publikację adaptacji mangowej Fusemachiego w języku angielskim

b) Muse Asia ogłosiła 25 grudnia na Facebooku, że będzie transmitować drugi sezon That Time I Got Reincarnated as a Slime na YouTube 12 stycznia.


Muse Asia będzie streamować anime w Malezji, Tajlandii, Indiach, Indonezji, Bangladeszu, Laosie, Birmie, Nepalu, Wietnamie, Brunei, Kambodży i Bhutanie.


Muse Asia opisuje sezon:


Kraj zbudowany przez naszego głównego bohatera Rimuru i liczne potwory, które na niego patrzą - Federacja Jura Tempest - dzięki umowom i handlowi z sąsiednimi krajami jest idealnym „krajem, w którym ludzie i potwory mogą iść obok siebie”.

Rimuru ma tendencję do „życzliwości wobec ludzi” ze względu na swoją dawną naturę jako istoty ludzkiej ...


Jednak istnieje wyraźna „wrogość wobec demonów”, która istnieje na tym świecie.

W obliczu tej nierozsądnej rzeczywistości Rimuru dokonuje wyboru.


"Czy jest coś, czego nie chcesz stracić?"


Drugi sezon anime That Time I Got Reincarnated as a Slime będzie miał premierę 12 stycznia w Japonii.


Pierwsze anime na podstawie mangi Taikiego Kawakamiego, która z kolei zaadaptowała nowelkę Fuse i artysty Mitza Vaha, miało swoją premierę w październiku 2018 roku. Crunchyroll transmitował serial, a FUNimation Entertainment transmitował angielski dub. Anime specjalnie przystosowane i oparte na adaptacji mangowej Kawakamiego do oryginalnej nowelki.


Drugi sezon anime będzie trwał dwa kwartały roku. Pierwszy kwartał będzie miał swoją premierę w styczniu 2021 r., a drugi w lipcu 2021 r. Spinoff manga Shiby - The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki Tensei Shitara Slime Datta Ken) również otrzyma telewizyjne anime, które premiera odbędzie się w kwietniu 2021 r. Pierwotnie każde z tych anime miało mieć premierę trzy miesiące wcześniej, ale zostały opóźnione z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) wpływającej na ich harmonogramy produkcji.


Manga zainspirowała także pięć oryginalnych DVD z anime (OAD). Pierwszy OAD został wydany z 12. tomem mangi w lipcu 2019 r. Drugi OAD został wydany w Japonii z 13. tomem mangi w grudniu 2019 r. Trzeci, czwarty i piąty OAD zostały dołączone do 14., 15. i 16. tomu. Trzeci OAD został dołączony do 14. tomu mangi 27 marca. 15. i 16. tomy mangi (wraz z towarzyszącymi im OAD) zostały wydane 9 lipca i 9 listopada

c) Muse Asia ogłosiła 26 grudnia na Facebooku, że będzie transmitować trzeci sezon anime BanG Dream! i anime Heaven's Design Team (Tenchi Sōzō Design-bu) na YouTube.


Firma będzie streamować anime w Singapurze, Malezji, na Filipinach, w Tajlandii, Indiach, Indonezji, Bangladeszu, Laosie, Birmie, Nepalu, Wietnamie, Brunei, Kambodży i Bhutanie.


Muse Asia rozpoczęła transmisję trzeciego sezonu BanG Dream! 27 grudnia. Będzie ona przesyłać odcinki codziennie od 27 grudnia do 8 stycznia.


Firma opisuje sezon:


Minęły cztery miesiące od sponsorowanego przez Popipę koncertu. Po wypełnionym zabawą lecie znowu nadchodzi jesień. Próby w magazynie, praca w niepełnym wymiarze godzin i spotkania samorządu studenckiego - Kasumi i członkowie Poppin 'Party wracają do swoich zwykłych zajęć… aż pewnego dnia pewien plakat na Live House Galaxy przyciąga ich wzrok. Gdzie indziej Rokka, kontynuując poszukiwania członków swojego zespołu, otrzymuje specjalne zaproszenie… Błyszcząca, łomocząca serce scena znów woła! Razem żadne marzenie nie jest poza zasięgiem!


Pierwszy 13-odcinkowy sezon anime BanG Dream! miał swoją premierę w styczniu 2017 r. Muse Asia rozpoczęła streaming anime w Indiach i kilku krajach azjatyckich 30 listopada.


Drugi sezon anime miał premierę w Japonii w styczniu 2019 roku, a trzeci sezon zadebiutował w Japonii 23 stycznia.


Seria zainspirowała również film anime zatytułowany BanG Dream! FILM LIVE, który został otwarty w 56 kinach w Japonii we wrześniu 2019 roku. Nadchodzący film anime BanG Dream! Episode of Roselia I: Yakusoku (Promise) zostanie otwarty 23 kwietnia 2021 roku, a film anime BanG Dream! Episode of Roselia II: Song I am zostanie również otwarty w przyszłym roku. Franczyza BanG Dream! ma również nadchodzący film anime BanG Dream! FILM LIVE 2nd Stage, który pojawi się również w przyszłym roku, a także film anime BanG Dream! Poppin 'Dream!, planowany na 2022 rok.


Gra mobilna BanG Dream! Girls Band Party! została wydana w Japonii w marcu 2017 r., a angielska wersja została wydana w kwietniu 2018 r.


Bushiroad uruchomił projekt multimedialny BanG Dream! w styczniu 2015 r., a firma utworzyła zespół Poppin 'Party na potrzeby tego projektu w lutym 2015 r. W skład zespołu wchodzą aktorki głosowe, które wcielają się w postacie z opowieści i grają na tych samych instrumentach, co ich bohaterowie. Obsada obejmuje:


Aimi jako Kasumi Toyama na gitarze i wokal

Aya Saitō jako Arisa Ichigaya na klawiaturze

Rimi Nishimoto (Fumi Futagawa w Assault Lily: Bouquet (plus ED), OP i ED BanG Dream!) jako Rimi Ushigome na basie

Sae Ootsuka (OP Future Card Shin Buddyfight, OP i ED BanG Dream!)) jako Tae Hanazono na gitarze prowadzącej

Ayaka Ohashi jako Saaya Yamabuki na perkusji

Muse Asia będzie transmitować strumieniowo Heaven's Design Team od 7 stycznia.


Anime będzie miało swoją premierę na kanale AT-X 7 stycznia o 23:30, a także na kanałach Tokyo MX, MBS, TV Aichi i BS Fuji.


Wokalista 96Neko (OP Kuzu no Honkai, OP Flying Witch) śpiewa nową piosenkę „Give It Up?” jako OP, a członkowie Heaven's Animal Design Department (zgodnie z głosem obsady) śpiewają ED „Designed by Heaven!” jako jednostka „Paraiso Shain Stars” (Paraiso Employee Stars).


W Dziale Projektowania Zwierząt w Niebie projektanci codziennie tworzą różnorodne nowe zwierzęta, walcząc z nieuzasadnionymi żądaniami swojego klienta: Boga. Zabawna, interesująca i pełna przydatnych informacji, seria ta odpowiada na pytania: „Dlaczego jednorożce nie mogą istnieć?”, „Co sprawia, że ​​zwierzę smakuje pysznie?”, „Co jest najpotężniejszym stworzeniem w oceanie?”, I , „Ptak kontra wąż: kto by wygrał?” Nie uwierzysz, że jest to manga, kiedy czytasz o polecanych zwierzętach w dołączonych pozycjach encyklopedii. Zespół projektantów Nieba sprawi, że Twoja następna podróż do zoo lub akwarium będzie 100 razy bardziej zabawniejsza!


Obsada anime:


Junya Enoki jako Shimoda

Yumi Hara jako Ueda

Kazuhiko Inoue jako Tsuchiya

Yuichiro Umehara jako Kimura

Junichi Suwabe jako Mizushima

Daisuke Kishio jako Kanamori

Naomi Ōzora jako Meido

Ryota Takeuchi jako Unabara

Asuna Tomari (Towana w Gundam Build Divers Re:Rise, Gobuta w Tensei shitara Slime Datta Ken) jako Higuchi

Hina Kino jako Kenta

Ryota Ohsaka jako Yokota

Takahiro Mizushima jako Mushibu (Insect Team)

Naoki Tatsuta jako Bóg


Sōichi Masui (Sakura Quest, Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai) reżyseruje anime w Asahi Production. Michiko Yokote (Shirobako, The Magnificent KOTOBUKI, Children of the Whales) jest odpowiedzialna za kompozycję serialu. Sachiko Oohashi (Oruchuban Ebichu, Tama & Friends: Sagase! Mahō no Punipuni Stone) projektuje postacie. Hiroyuki Nemoto (Art Team Convoy) odpowiada za kierownictwo i scenografię. Momoko Naka jest reżyserem zdjęć. Hayato Matsuo (Keijo !!!!!!!!, Drifters) komponuje muzykę.

Manga wystartowała w magazynie Kodanshy - Morning two w 2017 roku, a Kodansha opublikował piąty tom mangi 23 kwietnia. Kodansha Comics opublikował czwarty tom w języku angielskim w grudniu. Autorami mangi są Hebi-Zou, Tsuta Suzuki i TARAKO. Seria zajęła 10. miejsce w rankingu Kono Manga ga Sugoi! 2019 mang dla mężczyzn

16. Bahamut Animation Madness ogłosiło 22 grudnia, że udzieliło licencji na yuri anime Otherside Picnic (Urasekai Picnic).


Anime będzie miało premierę w Japonii w Tokyo MX, Sun TV, BS11 i AT-X 4 stycznia.

Gwiazdy anime:


Yumiri Hanamori jako Sorao Kamikoshi

Ai Kayano jako Toriko Nishina

Rina Hidaka jako Kozakura

Miyu Tomita jako Akari Seto


Takuya Satō (Kase-san and Morning Glories, Steins;Gate, Fragtime) reżyseruje anime w LIDEN FILMS i Felix Film, a także jest odpowiedzialny za scenariusze serialu. Ayumi Nishibata (reżyser animacji Kuromukuro) jest projektantką postaci i głównym reżyserem animacji. Kazutaka Ema jest projektantem stworzeń. Hiroki Matsumoto jest dyrektorem artystycznym, a You Iwaida jest projektantem kolorów. Autorem zdjęć jest Takeshi Kuchiba. Yūya Shiraishi jest reżyserem 3D. Redaktorem jest Masahiro Goto. Takeshi Watanabe (To Love-Ru, Saki, Ro-Kyu-Bu!) komponuje muzykę.


CHICO with Honeyworks (OP Ao Haru Ride, OP Araburu Kisetsu no Otome-domo yo, openingi i endingi Gintamy, OP After the Rain, ED Haikyuu To The Top) wykona OP, a Miki Satō wykona ED.


J-Novel Club publikuje cyfrowo nowelkę po angielsku i opisuje pierwszy tom:


Pierwsze spotkanie z Toriko Nishiną odbyło się po Drugiej Stronie po tym, jak zobaczyła „to coś” i prawie umarła.


Od tego dnia życie zmęczonej studentki Sorao Kamikoshi zmieniło się. W tym innym świecie pełnym tajemnic, który istnieje obok naszych własnych, niebezpiecznych istot, takich jak Kunekune i Hasshaku-sama, o których mówi się w prawdziwych opowieściach o duchach. Dla badań, dla zysku i znalezienia ważnej osoby, Toriko i Sorawo postawiły stopę w nienormalności.

Opowieść o dziwacznej eksploracji i przeżyciu dwóch dziewcząt, przedstawiona przez obiecującego pisarza science fiction!


Hayakawa Publishing opublikował pierwszą książkę z serii Iori Miyazawy w lutym 2017 r. z ilustracjami autorstwa shirakaby. Czwarty tom nowelki został wydany w grudniu zeszłego roku.


Adaptacja mangowa nowelki od Eity Mizuno (seria Spiral (5 tomów mangi Spiral Alive w latach 2002-08, 15 tomów mangi Spiral: Suiri no Kizuna w latach 1999-2005, 25 odcinków anime Spiral: Suiri no Kizuna w latach 2002-03)) wyszła w lutym 2018 r. w magazynie Shonen Gangan Square Enix. Square Enix opublikował czwarty tom mangi 12 marca. Square Enix Manga & Books uzyskało licencję na mangę i wyda pierwszy tom w języku angielskim 25 maja 2021 roku

17. Oficjalna strona anime Kuma Kuma Kuma Bear ogłosiła 24 grudnia, że anime dostanie drugi sezon.


Strona internetowa ujawniła również, że specjalny ED „Ano ne. -Loved ones ver.-” autorstwa Maki Kawase jako jej postaci Yuny i Azumi Waki jako jej postaci Finy trafił do sprzedaży w usługach dystrybucji cyfrowej 24 grudnia.

Seria miała swoją premierę 7 października, a 12. i ostatni odcinek pierwszego sezonu został wyemitowany 23 grudnia. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii

18. Adaptacja anime mangi Akiry Amano (elDLIVE (11 tomów mangi w latach 2013-18, anime zimą 2017 roku), prace przy serii Psycho-Pass) - Reborn! otrzyma bezpłatną wystawę online od 10 grudnia do 17 lutego. Dostęp do niej można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej organizatora wystawy Anique, za pośrednictwem komputera lub smartfona. Użytkownicy muszą założyć konto Anique, aby uzyskać do niego dostęp.


Ponad 300 dzieł sztuki będzie wystawionych we wszystkich głównych wątkach anime. W „Pokoju odcinków” będą wyświetlane różne grafiki w zależności od okresu wystawy. Arci i czasy są wymienione poniżej:


Daily Life Arc: 10-16 grudnia

Kokuyo Arc: 17-23 grudnia

VS Varia Arc: 24 grudnia - 6 stycznia

Future Arc: 7-20 stycznia

Future Final Battle Arc: 21 stycznia - 3 lutego

Pokaz wszystkiego: 4-17 lutego


Fani mogą wyrazić swoją miłość do serii, zostawiając komentarz lub korzystając z funkcji jednoczesnego połączenia telefonicznego (należy pamiętać, że funkcja jednoczesnych połączeń w iOS 14 jest niekompatybilna). Odwiedzającym zaleca się korzystanie z urządzeń z Androidem 4.1 lub Chrome 58 lub nowszym. Użytkownikom iPhone'a iOS zaleca się używanie wersji 11-13.


Oryginalne towary na wystawę są również sprzedawane za pośrednictwem sklepu internetowego Anique.


Amano uruchomił Reborn! w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w 2004 roku i zakończył ją w 2012 roku w 42 tomach. W czerwcu 2005 roku ukazał się one-shot o tytule Katekyo Hitman Reborn! Reborn VS Kyouaku Hitmen, a 5 tomów nowelki Katekyo Hitman Reborn! Secret Bullet ukazało się w latach 2007-11. Adaptacja anime mangi trwała od 2006 do 2010 roku w 203 odcinkach. Crunchyroll i Viz Media transmitowały adaptację anime poza Japonię. Discotek Media udzielił licencji na anime i wydał je na Blu-ray we wrześniu i październiku 2018 roku.


Podczas wydarzenia „Amano Akira Illustrations Exhibition” zaprezentowano specjalne mini-anime wideo mang Amano - Reborn! i ēlDLIVE, kiedy została otwarta w lipcu 2016 r. Film zawierał pierwszy materiał anime Reborn! w sześć lat od zakończenia telewizyjnego anime w 2010 roku

19. Oficjalna strona internetowa I ★ CHU: Halfway Through The Idol, anime na podstawie gry mobilnej I ★ CHU firmy Liber Entertainment Inc., rozpoczęła transmisję czwartego filmu promocyjnego 23 grudnia. Wideo zawiera zapowiedź "Ichibanboshi no Uta ~Mirai no Legend Densetsu~" (Song of the First Evening Star ~Legend of the Future Legend~), wstawki i specjalnego openingu pierwszego odcinka. Tsunku♂ napisał piosenkę, a 29 postaci w programie wykonuje ją razem.


Anime zadebiutuje w Tokyo MX 6 stycznia o 23:00, a następnie zostanie wyemitowane na BS11 10 stycznia.


Członkowie obsady, wszyscy powracający z gry, to:

(od lewej do prawej na zdjęciach poniżej, z kostiumami postaci nad zwykłymi obrazami obsady):


Pop'N Star


Kazutomi Yamamoto (Leonardo Stora w Hitsugi no Chaika, Yuudai Chiba w Mitsudomoe, Kio Asuno w Mobile Suit Gundam AGE, Takashi Takahashi w Nande Koko ni Sensei ga!?, Lief Beauty w Yuri Kuma Arashi) jako Momosuke Oikawa

Ayumu Murase jako Kokoro Hanabusa

Kōhei Amasaki jako Runa Kagurazaka


RE: BERSERK

Yoshiyuki Shimozuma (Taisei Yoshida w Klasy Skrytobójców, Nariyuki Koshimizu w Baby Steps, Voss w Beastars, Salim Hapshass w Black Clover, Kenjirou Shirasu w Ace of Diamond, Bobby w Teekyuu, Ryou Ibitani w Yowamushi Pedal) jako Ban Jumonji

Hiro Shimono jako Eva Armstrong

Tetsuya Kakihara jako Mio Yamanobe


Lancelot

Yūma Uchida jako Futami Akabane

Tomoaki Maeno jako Issei Todoroki

Yusuke Shirai (Yukio Oono w Gurazeni, Yamato Nikaidou w IDOLiSH7, Soujun w Show By Rock, Haruna Wakazato w The iDOLM@STER SideM) jako Takamichi Sanzenin


Tenjō Tenge

Ryohei Kimura jako Aoi Kakitsubata

Kei Minegishi (Theo i Xao Jussila w Macross Delta) jako Toya Honoki

Yūki Ono jako Tsubaki Rindo

Sōma Saitō jako Tatsumi Madarao


F∞F

Yūichi Iguchi (jako Kanata Minato

KENN jako Seiya Aido

Toshiyuki Toyonaga jako Akira Mitsurugi


Twinkle Bell

Takashi Kondo jako Mitsuki Kururugi

Showtaro Morikubo jako Satsuki Kururugi


I ♥ B

Yuichiro Umehara jako Lucas

Toshiki Masuda jako Leon

Natsuki Hanae jako Noah

Junya Enoki jako Li Chaoyang

Naoya Nakanishi jako Rabi


ArS

Katsufumi Yachi jako Shiki Amabe

Atsushi Tamaru jako Akio Tobikura

Hiroyuki Kagura jako Kyosuke Momoi

Kenji Roa jako Torahiko Kusakabe

Yoshitsugu Matsuoka jako Hikaru Orihara

Daisuke Hirakawa jako Raku Wakaoji


Inni członkowie obsady to Akio Ohtsuka jako Dyrektor Niedźwiedź i Megumi Toyoguchi jako producentka Yuzuki Asahina.


Hitoshi Nanba (oba sezony Golden Kamuy, Our love has always been 10 centimeters apart) reżyseruje anime w Lay-duce. Yoshimi Narita (Our love has always been 10 centimeters apart, DAKAICHI -I'm being harassed by the sexiest man of the year-) jest kierownikiem scenariusza serii. Mina Ōsawa (Given, School Babysitters) projektuje postacie. Liber Entertainment Inc. jest uznawane za dzieło oryginalne, Dział Ailedore Public Relations jest uznawany za producenta, a Twin Engine produkuje serię.


Ryо̄suke Obokata jest dyrektorem artystycznym, a Gō Sadamatsu (Macross Frontier) - redaktorem. Autorem zdjęć jest Yomogiko Murano (Kono Oto Tomare !: Sounds of Life). Reżyserem dźwięku jest Masanori Tsuchiya (New Game!).


Liber Entertainment Inc. wydało oryginalną grę na iOS i Androida latem 2015 roku. W grze występują 42 aktorzy, którzy wykonują oryginalne piosenki. W historii gry słynna agencja talentów Ailedore utworzyła akademię o nazwie Etoile Vio School, aby szkolić początkujących idoli. Gracze grają zarówno jako nauczyciel, jak i producent dla uczniów.

Oryginalna gra zakończyła świadczenie usług online 6 lipca. Jednak tego samego dnia Liber Entertainment zaktualizowała grę do pracy w trybie offline. Ta wersja offline będzie dostępna do 13 grudnia, chociaż gracze nie mogą kupować dysków w grze ani pozyskiwać w niej Skautów.


Nowa aplikacja zatytułowana I ★ CHU Étoile Stage została uruchomiona 30 kwietnia, po opóźnieniu z jesieni 2019 r.

20. Oficjalna strona anime Tokyo Babylon 2021 ujawniła 24 grudnia, że anime jest opóźnione z planowanego debiutu w kwietniu 2021 r. do jeszcze nieokreślonej daty. Personel powiedział, że opóźnia anime z powodu incydentu, w którym personel odwołał się do projektów kostiumów dla dwóch postaci z innych źródeł bez pozwolenia. Pracownicy tworzą zespół ds. Zgodności, aby lepiej zapobiegać przyszłym problemom.


Personel przeprosił na początku tego miesiąca za incydent. Projekty pojawiły się na ilustracjach wizualnych i projektowych postaci. Pracownicy usunęli wszystkie zdjęcia i filmy z oficjalnej strony internetowej i ogłosili, że natychmiast zmieniają projekty.


Personel przyznał, że weryfikacja materiałów i świadomości praw autorskich nie została przeprowadzona w wystarczającym stopniu, a malejące prace nad zgodnością doprowadziły do przeoczenia niewłaściwie przywoływanych projektów. Personel wyraził przeprosiny i wdzięczność posiadaczom praw do kostiumów.


Obsada obejmuje:


Shouta Aoi jako Subaru Sumeragi

Nana Mizuki jako Hokuto Sumeragi

Yuichiro Umehara jako Seishirō Sakurazuka


Shingo Suzuki (K: Missing Kings, K: Return of Kings, Coppelion) i Susumu Kudo (K, Coppelion, Hand Shakers) reżyserują anime w GoHands, a Jun Kumagai (Aquarion Logos, Persona 3 the Movie, Shōwa Genroku Rakugo Shinjū, Bungo and Alchemist -Gears of Judgement-) odpowiada za scenariusze serialu. Makoto Furuta (Seitokai Yakuindomo, K: Seven Stories - The Idol K) projektuje postacie, a Furuta i Keiji Tani są głównymi reżyserami animacji.


Głównymi animatorami są Takayuki Uchida i Hiroshi Okubo, a Okubo projektuje również mechę i rekwizyty. Redaguje Chinami Watanabe. Dźwięk reżyseruje Fumiyuki Go, a muzykę komponuje Noriyuki Asakura (Rurouni Kenshin, Rycerze Sidonii) w King Records.


Aoi również śpiewa OP, a Mizuki śpiewa ED.

Tokyopop i Dark Horse Comics opublikowały mangę w języku angielskim, a Dark Horse Comics opisuje historię:

Jest rok 1991, ostatnie dni bańki ekonomicznej Japonii, a ulicami płyną pieniądze i elegancja. Tak samo jak prądy ciemności pod nimi, odżywiając złe duchy, z którymi może walczyć tylko sztuka onmyoji - legendarnych japońskich okultystów. Dwóch najpotężniejszych onmyoji występuje w nieprawdopodobnych postaciach przystojnego młodego weterynarza Seishiro i nastoletniego spadkobiercy starożytnego klanu Sumeragi, Subaru.


CLAMP (X, Cardcaptor Sakura, Magic Knight Rayearth, Kobato, Chobits, Blood C) opublikował serię mang w magazynach Shinshokana - South i Monthly Wings w latach 1990-1993, a Shinshokan wydrukował siedem regularnie skompilowanych tomów, a następnie pięć tomów w mniejszym rozmiarze papieru bunkō. Od tego czasu Kadokawa wydała trzytomowe wydanie pamiątkowe. Tokyopop opublikował siedem regularnych tomów w języku angielskim, a następnie Dark Horse Comics opublikował mangę w dwóch tomach zbiorczych.


Manga już zainspirowała oryginalny odcinek anime wideo z 1992 roku i drugi w 1994 roku. Zainspirowała również dwa teledyski Live-Action i jeden teledysk animowany w 1992 roku, a także film Live-Action w 1993 roku. Główny bohater Subaru Sumeragi pojawił się później w mandze CLAMP'a - X i jej adaptacjach anime

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com