PIERWSZY CIEKAWY TYDZIEŃ 2021 - KORONANEWSY

KORONANEWSY

1. Japoński rząd narodowy zmierza w kierunku rozszerzenia stanu wyjątkowego na prefektury Osaka, Hyogo i Kioto, a ogłoszenie nastąpiło już 13 stycznia. Rządy prefektur Tochigi, Aichi i Gifu również wystąpiły lub rozważają zwrócenie się do rządu krajowego o ogłoszenie stanu wyjątkowego w tych prefekturach.


Japoński rząd ogłosił nowy stan wyjątkowy w Tokio i sąsiednich prefekturach Saitama, Kanagawa i Chiba 7 stycznia, w odpowiedzi na wysoki wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem (COVID-19). Stan wyjątkowy rozpoczął się 8 stycznia i będzie obowiązywał do 7 lutego.

Studio Creation organizujące wydarzenie ogłosiło 9 stycznia, że odwołało konwent Sunshine Creation (SC) Winter dōjinshi z powodu nowego stanu wyjątkowego w czterech prefekturach. Konwent oferuje zwrot pieniędzy dla uczestniczących kręgów dōjin lub konwersję ich biletów na wiosenne wydarzenie konwentu 7 marca jako bilety dla uczestników lub zwykłych uczestników.


W komunikacie dodano, że odwołanie konwentu jest podobne do cofnięcia lub odwołania innych wydarzeń ze względu na obecną sytuację, a wiosenne wydarzenie w marcu wciąż nie jest w pełni rozstrzygnięte. Wydarzenie będzie można ogłosić w sprawie wiosennego konwentu w połowie stycznia.


Niconico ogłosiło, że w kwietniu zamieni fizyczny konwennt Niconico Chokagi na wydarzenie online Niconico Net Chokagi. Daty wydarzenia również zostaną przesunięte z 18-25 kwietnia na 24 kwietnia - 1 maja.


Promocyjny food truck na sezon drugi Beztroskiego kempingu został opóźniony w stosunku do planowanego rozpoczęcia działalności 17 stycznia

2. Oficjalne konto na Twitterze dla serii Evangelion ogłosiło 14 stycznia, że Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||), nowy film Evangelion, nie zostanie otwarty 23 stycznia zgodnie z planem. Pracownicy oświadczyli, że ponownie opóźniają film po dokładnym rozważeniu z powodu nowego stanu wyjątkowego ogłoszonego w czterech prefekturach Japonii 8 stycznia, a następnie 13 stycznia rozszerzono go do 11 prefektur.


Pracownicy oświadczyli, że ujawnią nową datę premiery w późniejszym czasie. Ekipa opóźnia także wydanie Shiro Sagisu Music z płyty „SHIN EVANGELION”, która była planowana na 10 lutego, a później ogłosi nową datę wydania.


Konto na Twitterze podaje 9 stycznia, że o północy projekcje filmu zaplanowane w 15 kinach w Tokio, Osace, Nagoi, Fukuoce i Sapporo na 23 stycznia zostały odwołane.


Film miał zostać otwarty 23 stycznia po wcześniejszym opóźnieniu z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19) i jej rozprzestrzenianiem się w Japonii i poza nią. Początkowo film miał zostać otwarty w Japonii 27 czerwca 2020 roku. Hikaru Utada (Pinoko w Black Jack) powraca, by wykonać piosenkę przewodnią „One Last Kiss” do filmu. Singiel „One Last Kiss” również jest opóźniony z datą premiery 27 stycznia.


Pierwsze trzy filmy z tetralogii, Evangelion: 1.0 You Are [Not] Alone, Evangelion: 2.0 You Can [Not] Advance i Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo, zadebiutowały odpowiednio w 2007, 2009 i 2012 roku. Trzy filmy miały nowe pokazy MX4D i 4DX w Japonii 4, 11 i 18 grudnia dla każdego kolejnego filmu.


Stan wyjątkowy będzie obowiązywał do 7 lutego. Podczas stanu wyjątkowego 11 prefektur prosi kina o zamknięcie do godziny 20:00. każdego dnia, a także ograniczyć widownię do 50% miejsc siedzących

3. Agencja zarządzania talentami Ken Production ogłosiła 12 stycznia, że aktor głosowy Anri Katsu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (COVID-19). Katsu miał gorączkę wieczorem 6 stycznia, następnego dnia został poddany badaniu PCR, a 9 stycznia otrzymał pozytywny wynik. Obecnie poddaje się kwarantannie w domu.


Centrum medyczne powiadomiło Ken Production, że od tego czasu Katsu nie miał bliskiego kontaktu z innymi ludźmi, ale nie wie, w jaki sposób został zarażony

4. Premier Japonii Yoshihide Suga potwierdził 13 stycznia, że rząd rozszerza stan wyjątkowy na siedem kolejnych prefektur - Osaka, Hyogo, Kioto, Aichi, Fukuoka, Gifu i Tochigi - w odpowiedzi na wysoki wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem (COVID-19). Stan wyjątkowy rozpoczął się już w Tokio i sąsiednich prefekturach Saitama, Kanagawa i Chiba 8 stycznia i będzie obowiązywał do7 lutego.


Stan wyjątkowy obejmuje obecnie osiem z 10 najbardziej zaludnionych prefektur Japonii i ponad połowę populacji kraju.


Suga potwierdził również, że japoński rząd ponownie wstrzymuje wjazd prawie wszystkich cudzoziemców. Rząd już w zeszłym miesiącu odmówił wjazdu obcokrajowcom z większości krajów z powodu nowego wariantu SARS-CoV-2 (wirusa powodującego COVID-19), który został odkryty w tym samym czasie, gdy w Wielkiej Brytanii i innych krajach pojawiły się nowe infekcje. Jednak odmowa wjazdu z zeszłego miesiąca nie dotyczyła gości biznesowych z Chin i dziewięciu innych krajów azjatyckich. Japonia odmawia teraz wjazdu wszystkim odwiedzającym nierezydentom z tych krajów, z wyjątkiem szczególnych powodów, takich jak pogrzeb członka rodziny lub poród.

Muzeum Ghibli ogłosiło 13 stycznia, że opóźniło swoje ponowne otwarcie o tydzień od 15 do 22 stycznia. Bilety trafią do sprzedaży z tygodniowym wyprzedzeniem, począwszy od 15 stycznia (Muzeum Ghibli jest zamknięte od listopada z powodu konserwacji)

5. Wydarzenie MCM Comic Con złożyło następujące oświadczenie, potwierdzając, że ma plany dotyczące wydarzeń pod koniec 2021 r. w Londynie i Birmingham:


„... Nadchodzący kalendarz wydarzeń MCM Comic Con będzie wyglądał inaczej w najbliższej przyszłości ze względu na COVID-19. Naszym głównym celem zawsze było stworzenie bezpiecznej i akceptującej przestrzeni społeczności pasjonatów i kreatywnych fanów ...


„Skoncentrujemy się na MCM London w dniach 22-24 października i MCM Birmingham w dniach 13-14 listopada 2021 r., w oczekiwaniu na poprawę globalnej sytuacji w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Bilety na te pokazy będą dostępne online przed każdym wydarzeniem, a dodatkowe informacje w sprawie formatu pokazu i środków bezpieczeństwa, które zostaną wprowadzone, zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach.


„To niestety oznacza, że ​​obecnie nie planujemy organizować wydarzeń w Birmingham (marzec), Londynie (maj), Manchesterze i Szkocji w 2021 roku”.

MCM Comic Con dodaje również, że odbędzie się wirtualne wiosenne wydarzenie Metaverse, po którym na lato zaplanowano wirtualne wydarzenia.


Ponadto konwent Anime Chibi ogłosił na swojej stronie internetowej amecon.org , że następne wydarzenie ma się odbyć w dniach 14-16 października 2022 r. w hotelu Park Inn w Northampton.


Wiadomość na stronie internetowej mówi: „Komitet AmeCon podjął decyzję o dalszym przełożeniu wydarzenia i nie będzie już prowadził AmeChibi w kwietniu 2021 r., a teraz formalnie uzgodnił i podpisał nowe terminy z miejscem. AmeChibi odbędzie się w dniach 14-16 października 2022 r. Członkostwo wszystkich zarejestrowanych członków zostało automatycznie przeniesione na nowe daty. Chcielibyśmy podziękować za cierpliwość i zrozumienie w obecnym środowisku i mamy wielką nadzieję, że październik 2022 roku będzie ostatnim opóźnieniem imprezy i będziemy mogli bezpiecznie działać zgodnie z zamierzeniami ”

6. Jak doskonale wiedzą czytelnicy ANN w Wielkiej Brytanii, wyspa jest obecnie objęta regułami „blokady” z powodu Covidu. Obecnie istnieje wiele nieporozumień co do tego, co ludzie mogą, a czego nie mogą robić zgodnie z przepisami, napędzane przez incydenty, takie jak kary za przejechanie kilku mil przed wyjściem na ćwiczenia (ćwiczenia są dozwolone zgodnie z przepisami). Doniesienia premiera Borisa Johnsona jadącego rowerem siedem mil od Downing Street tylko zwiększyły zamieszanie.


Teraz BBC donosi, że mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 200 funtów w Warwickshire za grę w Pokémon Go. Gra mobilna została pierwotnie zaprojektowana tak, aby gracze włóczyli się po zewnątrz, polując na Pokémony, ale to nie zrobiło wrażenia na policji Warwickshire.


Według raportu, mężczyzna przyznał się policji, że podróżował ze swojego domu w Bedworth w poszukiwaniu Pokémonów w Kenilworth, 14 mil dalej. Został ukarany grzywną za „przekroczenie zakazu opuszczania miejsca zamieszkania lub przebywania poza nim bez uzasadnionej wymówki”.


Oficjalne przepisy rządowe mówią, że podczas ćwiczeń ludzie nie powinni podróżować poza swój obszar lokalny. W chwili pisania tego artykułu nie ma ustępstw dla łowców Pokémonów.


Incydent jest następstwem niedawnego sporu na Twitterze między graczami Pokémon Go a policją Essex (dystrykt Rochdale). Według stron internetowych Dexerto i Eurogamer, 10 stycznia policja w Essex opublikowała następujący komunikat na swoim Twitterze:


„Podczas patrolowania nasz zespół policyjny miał okazję rozmawiać w ciągu ostatniego tygodnia z kilkoma różnymi mężczyznami w wieku 30+, którzy wydawali się uważać za dopuszczalne uczęszczanie do niektórych miejsc publicznych w dystrykcie i polowanie na Pokémony! Tak , dobrze przeczytaliście. Jeśli to ktoś, kogo znacie, przypomnijcie mu o następujących informacjach… ”


Następnie wiadomość zawiera listę jedynych uzasadnionych powodów opuszczenia domu w warunkach blokady. Jednym z tych powodów są ćwiczenia.


Według Southend Standard wiadomość stała się wirusowa na Reddicie, z ponad 600 komentarzami debatującymi o tym, czy Pokémon Go liczy się jako legalne ćwiczenie, czy nie. Dexerto donosi, że wiele osób uznało, że komentarz „30+” w wiadomości policji był nieuzasadnioną zniewagą.


Później policja z Essex usunęła komentarz. Rzecznik policji powiedział: „W zeszłym tygodniu zostaliśmy wezwani do obaw związanych z osobami odbywającymi zbędne podróże w rejonie Rochford w zeszłym tygodniu. Opublikowaliśmy tweet, aby przypomnieć opinii publicznej o rządowych wytycznych dotyczących podróży, które nie są konieczne. Tweet został opublikowany w dobrej wierze, ale został później usunięty, aby zapewnić odpowiedni poziom powagi podczas dzielenia się najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi partnerstwa i bezpieczeństwa dotyczącymi pandemii ”

7. Universal Studios Japan ogłosiło 14 stycznia, że przesuwa planowaną datę otwarcia swojego obszaru Super Nintendo World ze względu na nową deklarację stanu wyjątkowego dla prefektury Osaka 13 stycznia. Otwarcie nowego parku rozrywki zaplanowano na 4 lutego.


Universal Studios Japan oświadczyło, że ujawni nową oficjalną datę otwarcia po zniesieniu stanu wyjątkowego. Park ograniczy również liczbę osób, które mogą wejść od 17 stycznia do 7 lutego.


Japoński rząd przedłużył deklarację stanu wyjątkowego do łącznie 11 prefektur 13 stycznia, po wstępnym ogłoszeniu stanu wyjątkowego w czterech prefekturach obszaru Tokio 8 stycznia. Stan wyjątkowy ma obecnie trwać do 7 lutego.


Park pierwotnie planował otwarcie tego obszaru pod koniec lipca 2020 r., przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 r., ale opóźnił otwarcie, aby zapobiec zatłoczeniu, jako środek zaradczy przeciwko pandemii koronawirusa (COVID-19) (same Igrzyska Olimpijskie zostały również opóźnione do tego roku).


Universal Studios Japan jako całość zamknięto w zeszłym roku od 29 lutego do 19 czerwca.


Pierwsza faza obszaru Super Nintendo World zostanie otwarta dwoma przejażdżkami o nazwie „Super Mario Kart Ride” i „Yoshi's Adventures”. Odwiedzający atrakcje otrzymają magnetyczne opaski wzmacniające, które pozwolą odwiedzającym na interakcję z atrakcjami, na przykład uderzanie w prawdziwe „? Bloki”. Opaski będą mogły śledzić wyniki (w tym tablicę rankingową obejmującą cały park), monety i gwiazdy z różnych przejażdżek, a także będą mogły wchodzić w interakcje z „konsolą do gier”. Według NHK park zainwestuje ponad 6 mld jenów (56 mln $) w nowy obszar, aby podnieść frekwencję do rekordowych poziomów. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku.


Wysiłek ten jest częścią większej planowanej inicjatywy o tematyce Nintendo, którą Universal dodaje do swoich parków rozrywki

8. Oficjalna witryna portalu Macross ogłosiła 14 stycznia, że koncerty „SANKYO presents Macross F Galaxy Live 2021 ~Madamada Futari wa Kore kara! Watashitachi no Uta wo Kike!”, pierwsze samodzielne koncerty Macross Frontier na żywo od dekady, zostały opóźnione z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) i ogłoszenia przez japoński rząd stanu wyjątkowego. Ekipa rozważała zorganizowanie przedstawień zgodnie z planem, ale ostatecznie zdecydowała, że ​​publiczność będzie miała trudności z cieszeniem się występami w spokoju.


Koncerty zaplanowano na 5-6 lutego w Yoyogi National Gymnasium's Gymnasium 1 w Tokio. Na koncertach głównymi wykonawcami mieli być May'n (openingi Accel World, OP Azur Lane, OP Blood Lad, openingi Hidan no Aria, OP Oblubienicy Czarnoksiężnika, OP Taboo Tattoo, ED Shuumatsu no Izetta, Sheryl Nome) i Megumi Nakajima (Ranka Lee)

Portal Macross ogłosił również 14 stycznia, że ostatnie dwa nadchodzące koncerty Macross Delta "SANKYO presents Walkūre Live Tour 2020-2021 ~Walkūre wa Akiramenai!!!!!~", które zaplanowano na 21-22 stycznia, rozpoczną się godzinę wcześniej niż planowano. Koncerty otworzą się teraz o godzinie 17:00. i zaczynają się o 18:00, tak aby mogły zakończyć się przed 20:00, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządu japońskiego dotyczącymi wydarzeń. Miejsca, w których można oglądać koncerty na żywo, zostaną odpowiednio otwarte wcześniej. Personel przygotowuje się do przyjmowania zwrotów pieniędzy dla klientów, którzy chcieliby o to poprosić.


W ramach trasy koncertowej grupa idoli z Walkūre z prawdziwego zdarzenia wystąpi w sześciu koncertach w pięciu miastach. Trasa rozpoczęła się 17 grudnia w miejscu Zepp Fukuoka, a następnie udała się do Osaki, Nagoi i Sapporo.


Poprzedni solowy koncert Macross Frontier "Macross Frontier Chōjiku (Super-dimensional) Super Live: Merry Christmas Without You" odbył się w Nippon Budokan Hall w Tokio i Kobe Port Island w grudniu 2010 roku. Nagranie na żywo z koncertu z dodatkowymi materiałami zostało później wydane w zestawie Blu-ray + DVD zatytułowanym „Macross Frontier Chōjiku Super Live Cosmic Nyaan”.


Walküre to fabularna jednostka idoli dla Macross Delta, a także grupa idoli z prawdziwego życia. Walküre składa się z pięciu członków, w tym 15-letniej JUNNY, która jest wokalistką Mikumo Guynemer (Ami Koshimizu mówi głosem bohaterki). Jak dotąd jest najmłodszą główną piosenkarką w projekcie anime Macross. Inni śpiewacy w Walküre również wypowiadają swoje postacie: Minori Suzuki (Uiui w Show By Rock, Hajime Fujiwara w Cinderella Girls Gekijou, OP Amanchu, ED Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen, ED Honzuki no Gekokujou, OP Ramen Daisuki Koizumi-san, ED Tejina-senpai) jako Freyja Wion, Kiyono Yasuno jako Kaname Buccaneer, Nozomi Nishida jako Makina Nakajima i Nao Tōyama jako Reina Prowler

9. Nowojorskie oddziały The Japan Foundation i The Japan Foundation Center for Global Partnership wzywają do zgłaszania się do konkursu „U.S.-Japan Face Mask Design Contest 2020”. Zwycięskie projekty zostaną wyprodukowane i przekazane instytucjom medycznym oraz organizacjom non-profit związanym z USA i Japonią. Zwycięzcy otrzymają również karty podarunkowe do Kinokuniya i Blick Art Materials, a także 25 zaprojektowanych przez siebie masek.


Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 22 stycznia. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 1 marca na kanale The Japan Foundation i CGP na YouTube. Aby zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi konkursu, informacjami o jurorach i artykułami dotyczącymi kultury masek na twarz w Japonii, odwiedź oficjalną stronę konkursu.


Centrum Partnerstwa Globalnego (CGP) powstało w ramach The Japan Foundation w kwietniu 1991 r. z biurami w Tokio i Nowym Jorku. Celem organizacji jest wzmocnienie globalnego partnerstwa USA-Japonia

10. Kolejne opóźnienie. Tym razem padło na ekranizację komiksu Morbius z Jaredem Leto w roli głównej.


Pierwotnie, widowisko miało trafić do kin 31 lipca 2020 roku. Później, w obliczu szalejącej pandemii, datę premiery przesunięto na 19 marca 2021 roku. Ostatecznie (?) film zaliczy jednak kolejny, siedmiomiesięczny poślizg - nowa data premiery to 8 października 2021 roku.


Tytułowy bohater, doktor Michael Morbius, cierpi na bardzo rzadką chorobę krwi. Próbując się wyleczyć, naukowiec przeprowadza na sobie niebezpieczne eksperymenty. W efekcie zamienia się w wampira.


W obsadzie prócz Leto są również Adria Arjona, Matt Smith i Jared Harris. Reżyseruje Daniel Espinosa (Life)

11. Lionsgate jest kolejnym studiem, które przenosi premierę swojego filmu z kin do internetu. Los ten czeka komedię Barb and Star Go to Vista Del Mar, której premiera planowana była na lato. Teraz będzie miała miejsce 12 lutego na serwisach VOD

12. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że po raz kolejny data wejścia do kin widowiska Nie czas umierać zostanie zmieniona. Co prawda Eon, MGM i Universal na razie milczą w tej sprawie, ale według informacji portalu Deadline partnerzy kampanii reklamowych już zostali poinformowani o przełożeniu premiery na jesień.


Ta decyzja nikogo nie powinna dziwić. W Wielkiej Brytanii, która dla cyklu przygód Jamesa Bonda jest kluczowym rynkiem, zmaga się obecnie z nową mutacją koronawirusa wywołującego COVID-19 i nikt nie jest w stanie przewiedzieć, kiedy sytuacja znajdzie się pod kontrolą. Również w Stanach Zjednoczonych pandemia panoszy się obecnie na skalę nienotowaną wcześniej. Większość kin w Europie i Ameryce Łacińskiej także pozostaje zamknięta lub ma narzucone liczne ograniczenia.


Nie czas umierać to 25. film o przygodach Jamesa Bonda. Jego premiera pierwotnie została wyznaczona na listopad 2019 roku. Tego terminu nie udało się dotrzymać, kiedy z reżyserii widowiska zrezygnował Danny Boyle. Jego miejsce zajął Cary Joji Fukunaga, który zdjęcia zakończył dopiero pod koniec października 2019 roku (z dokrętkami zrealizowanymi w grudniu).


Po przejęciu Nie czas umierać przez Fukunagę data premiery została przesunięta na luty 2020 roku, a potem na kwiecień. Niestety w marcu świat opanowała pandemia, która sprawiła, że premierę znów trzeba było przesunąć – na listopad. Tego terminu również nie udało się dotrzymać i datę przeniesiono na kwiecień 2021 roku.


Istniała niewielka szansa, że Nie czas umierać w ogóle nie trafi do kin. Ponieważ każdy dzień zwłoki to dla wytwórni olbrzymie koszty, jesienią ubiegłego roku nową odsłonę przygód Bonda zaoferowano platformom streamingowym. Jednak żądana kwota 600 milionów dolarów okazała się zaporowa i nie było chętnych na odkupienie od MGM i Universal Pictures praw do dystrybucji.


Według pojawiających się w mediach informacji najbardziej prawdopodobne jest przeniesienie Nie czas umierać na listopad 2021 roku

13. The Tomorrow War, widowisko science-fiction z Chrisem Prattem, jest w drodze na serwisy streamingowe. Studia Paramount i Skydance w weekend zaprezentowały film najważniejszym platformom, szukając kupca.


Bohaterem The Tomorrow War jest mąż i ojciec, który zostaje wcielony do armii. Wkrótce trafia na front wojny, której stawką są losy ludzkości. Przyszłość świata będzie zależeć od jego zdolności do skonfrontowania się z własną przeszłością.


Reżyserem jest Chris McKay (LEGO BATMAN: Film), a scenariusz napisał Zach Dean (24 godziny po śmierci).


Widowisko powstało z myślą o kinach, ale pandemiczne warunki zmieniły plany studiów. Film ma obecnie datę premiery zaplanowaną na lipiec 2021. Po przejęciu przez jedną z platformą data prawdopodobnie ulegnie zmianie.


The Tomorrow War podobno spodobało się przedstawicielom serwisów streamingowych i zainteresowanie z ich strony jest duże. Amazon zaoferował 200 milionów dolarów (dla porównania: platforma kupiła niedawno od studia Paramount Księcia w Nowym Jorku 2 za 125 milionów), ale jeszcze nie podpisano umowy

14. Konwent zestawów modeli i figurek Wonder Festival 2021 [Winter] ujawnił 15 stycznia, że będzie to wydarzenie online, które odbędzie się 7 lutego. Pracownicy wydarzenia wcześniej odwołali to wydarzenie, stwierdzając, że około 6500 sprzedawców planuje pojawić się na 7 lutego i tylko oni przekroczyliby maksymalny limit obecności na imprezach w stanie wyjątkowym, wynoszący 5000 osób. Wydarzenie online będzie obejmowało wirtualne „stoiska ogólne” i „stoiska firmowe” na specjalnej stronie internetowej, gdzie widzowie będą mogli obejrzeć zdjęcia towarów i kostiumów, które zostałyby wystawione podczas fizycznej imprezy.

Square Enix ogłosił 15 stycznia, że tokijska część trasy Final Fantasy VII Remake Orchestra World Tour została odwołana z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Koncerty w Tokio zaplanowano na 12 i 13 lutego. Square Enix oświadczyło, że rozważy, co zrobić z planowaną transmisją na żywo z koncertu 13 lutego, a także z planowanym koncertem w Osace w dniach 17-18 kwietnia, a później ogłosi, co stanie się z tymi wydarzeniami.


Square Enix ujawnił również 15 stycznia, że odkłada 14-godzinną transmisję z gry Final Fantasy XIV, która została zaplanowana na 6 lutego. Jednak obsługa gry nadal będzie prowadzić transmisję na żywo „Live Letter from the Producer LXII” na 6 lutego zgodnie z planem. Wydarzenie pierwotnie miało mieć publiczność, ale teraz jej nie będzie.


W innych wiadomościach związanych z COVID-19 i niedawno ogłoszonym stanem wyjątkowym w 11 prefekturach, gubernator Tokio Yuriko Koike ogłosił 15 stycznia, że miasto tymczasowo zawiesiło ulice Akihabara, Ginza i Shinjuku, przeznaczone tylko dla pieszych na czas stanu wyjątkowego. Niektóre ulice na tych obszarach są często zamknięte dla ruchu drogowego jako „raj dla pieszych” w weekendy.


Ponadto aktorka głosowa Akari Kitō nie uczestniczyła wydarzeniu związanym z franczyzą Love Live! - "Anata to Issho ni Smile Party! Sono 3" 16 stycznia po przeziębieniu. Kitō miała gorączkę 14 stycznia i dzień później poszła do lekarza, aby upewnić się, że nie ma COVID-19. Jej lekarz zdiagnozował u niej przeziębienie.


Wreszcie, CAPCOM niedawno ogłosił, że z powodu rosnącej liczby przypadków COVID-19 na całym świecie odwołuje CAPCOM Cup i Mistrzostwa Świata Street Fighter League, z których te ostatnie miały się odbyć w dniach 19-21 lutego. CAPCOM zamiast tego przygotowuje Finał Sezonu dostępny wyłącznie online

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com