PIERWSZY CIEKAWY TYDZIEŃ 2021 - FILM cz. I I SERIALE

FILM


1. Gintama: The Final, nowy film anime z mangi Hideakiego Sorachiego - Gintama, zajął pierwsze miejsce w weekend otwarcia - kończąc 12-tygodniowe panowanie Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train na szczycie japońskiego box office.


Oficjalna strona internetowa Gintama: The Final ujawniła 16 stycznia, że kina w całej Japonii rozpoczną wyświetlanie filmu z komentarzem audio obsady 22 stycznia. Widzowie mogą słuchać drugiego kanału audio z komentarzem, pobierając go z aplikacji „Hello! Movie!” i słuchać na swoich smartfonach ze słuchawkami. W komentarzu występuje sześciu aktorów głosowych: Tomokazu Sugita, Daisuke Sakaguchi, Rie Kugimiya, Susumu Chiba, Kazuya Nakai i Kenichi Suzumura.


Film został otwarty w Japonii 8 stycznia. Film oparty na finale oryginalnej mangi, połączony z nowymi elementami fabularnymi.


Manga jest również inspiracją dla nowego, specjalnego net anime zatytułowanego Gintama The Semi-Final, z historią, która będzie dwuczęściowym prequelem filmu. Internetowe anime będzie miało premierę wyłącznie w Japonii w internetowej usłudze dTV 15 stycznia. Film 8 stycznia otrzyma nowelkę od Mirei Miyamoto.


Oryginalna manga "science-fiction-dramat z epoki" Hideakiego Sorachiego rozpoczęła się w 2003 roku i zakończyła w czerwcu 2019 roku z ponad 55 milionami kopii w obiegu. Manga zainspirowała kilka serii anime, a także dwa poprzednie filmy anime. Najnowsza seria anime miała swoją premierę w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmituje wszystkie anime z angielskimi napisami. Manga zainspirowała również różne oryginalne anime wideo (OVA), anime eventowe, dwa filmy Live-Action i dwa net spin-offy. Viz Media opublikowało pierwsze 23 tomy mangi w języku angielskim.


Pierwsze 49 odcinków pierwszego anime zaczęło być transmitowane na Hulu z nowym angielskim dubbingiem w grudniu. Sentai Filmworks wydało pierwsze 49 odcinków anime na DVD w 2010 i 2011 roku, ale to wydanie nie zawierało angielskiego dubu.

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train spadł do 2. miejsca w 13. weekend.


Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Jest to obecnie co najmniej drugi najlepiej zarabiający film anime wszechczasów na świecie, wyprzedzając Your Name w światowych zarobkach 357 986 087 $.


Oficjalna strona Instagramu PVR Cinemas opublikowała kilka komentarzy 14 i 15 stycznia, stwierdzając, że firma jest w kontakcie z dystrybutorami filmu anime Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train.


Firma na Instagramie odpowiedziała na pytania fanów dotyczące filmu, stwierdzając:


Cześć! Jesteśmy już w kontakcie z Dystrybutorami w tej sprawie, a gdy będziemy mieć aktualne informacje na ten temat, poinformujemy Was o tym za pośrednictwem odpowiednich mediów. Dzięki! -Vaishali


PVR Cinemas wypuściło film anime Makoto Shinkaia - Weathering With You w Indiach w październiku 2019 roku po udanej kampanii fanów.


Aniplex of America zaczął streamować 15 stycznia trailer z angielskim dubem Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train.


Funimation i Aniplex of America pokażą film z napisami i angielskim dubem w kinach w Ameryce Północnej na początku 2021 roku.


Po 12 kolejnych tygodniach na pierwszym miejscu pod względem kasowym w Japonii, film spadł na drugie miejsce w ubiegły weekend. Sprzedał 425 000 biletów w weekend i zarobił 677 783 450 jenów (6,57 mln $) 8-10 stycznia. Film sprzedał w sumie 25,48 mln biletów za 34 642 116 000 jenów (335 mln $).


Firma Manga Entertainment opublikowała tweeta zawierającego komentarz „Nadchodzi ...” oraz anglojęzyczny zwiastun Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train. Sam zwiastun zawiera komentarz „Wkrótce napisy i dubbing”.


Film jest przebojową kontynuacją serii anime Kimetsu no Yaiba i najlepiej zarabiającym filmem anime w historii Japonii. Zajął pierwsze miejsce w Japonii przez 12 kolejnych weekendów w kasie pod względem liczby sprzedanych biletów. Do 27 grudnia sprzedano ponad 24 miliony biletów, a film zarobił około 314 mln $. Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina. W Japonii 26 grudnia zaczął organizować wciągające pokazy MX4D i 4DX.


Główni pracownicy poprzedniego telewizyjnego anime powrócili do kontynuacji filmu. TOHO i Aniplex zajmują się dystrybucją filmu w Japonii. Funimation i Aniplex of America pokażą film w kinach w Ameryce Północnej na początku 2021 roku.


Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train rozpoczął projekcję w 38 kinach IMAX w Japonii 16 października. Film miał najwyższy weekend otwarcia na świecie w weekend 16-18 października. Film sprzedał 3.424.930 biletów i zarobił 4623.117.450 jenów (43,85 mln $) w Japonii w ciągu pierwszych trzech dni. Film sprzedał 910 507 biletów i zarobił ponad 1 268 724 700 jenów (12,03 mln $) w samym tylko dniu otwarcia, co czyni go największym dniem otwarcia w ciągu tygodnia w Japonii.. Mugen Train rozpoczął wciągające pokazy MX4D i 4DX 26 grudnia.


AKTUALIZACJA Z 18 STYCZNIA: Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train zarobił 36,1 mld jenów (347,9 mln $) i sprzedał 26,44 miliona biletów od 17 stycznia. Film powrócił na pierwsze miejsce w ten weekend, po raz 14. w Japonii. Film sprzedał 123 000 biletów i zarobił 203 mln jenów (1,95 miliona dolarów) 16 i 17 stycznia

Film anime Studio 4 ° C - Poupelle of Chimney Town (Entotsu-chō no Poupelle), na podstawie książki obrazkowej Akihiro Nishino, spadł z 3 na 4 w trzeci weekend.

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle (Gekijōban Pocket Monster Koko), 23. film anime z serii Pokémon, spadł z 4. do 5. w trzeci weekend.


Film zajął drugie miejsce i zarobił 378 195 750 jenów (3,66 mln $) w weekend otwarcia. Film został otwarty 25 grudnia w Japonii. TOHO pierwotnie planowało otwarcie filmu 10 lipca, ale ekipa opóźniła film do 25 grudnia z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19). Film zostanie następnie otwarty na Zachodzie w 2021 roku.


Film zostanie następnie otwarty na Zachodzie w 2021 roku.

Film Live-Action The Promised Neverland spadł z 5. na 6. miejsce w czwarty weekend.


Film zarobił 373.372.850 jenów (3,6 mln $) w ciągu pierwszych trzech dni. Film został otwarty 18 grudnia.

Film anime Stand By Me Doraemon 2 CG spadł z szóstego do siódmego miejsca w ósmym tygodniu.


Film sprzedał 305 000 biletów i zarobił 386 mln jenów (3,69 mln $), co zapewniło mu drugie miejsce w weekend otwarcia. Film został otwarty w Japonii 20 listopada. Pierwotnie film miał zostać otwarty w Japonii 7 sierpnia, do czasu opóźnienia z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).

Pierwszy film z dwuczęściowego projektu anime Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal (Pretty Guardians Sailor Moon Eternal The MOVIE) zajął 9. miejsce w weekend otwarcia.


Oficjalny kanał YouTube Momoiro Clover Z zaczął streamować animowany teledysk do piosenki przewodniej „Tsukiiro Chainon” („Moon Color Chainon”) dwuczęściowego projektu anime Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal (Pretty Guardians Sailor Moon Eternal The MOVIE). Film zawiera napisy w języku angielskim, chińskim, koreańskim i hiszpańskim.


Film został otwarty w Japonii 8 stycznia. Pierwotnie pierwszy film miał zostać otwarty w Japonii 11 września 2020 roku, ale został opóźniony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) w Japonii. Drugi film zostanie otwarty 11 lutego 2021 roku.


Nowi członkowie obsady filmów to:


Yoshitsugu Matsuoka jako Pegasus / Helios

Shouta Aoi jako Fish Eye

Satoshi Hino jako Tiger's Eye

Toshiyuki Toyonaga jako Hawk's Eye

Yuko Hara jako JunJun

Reina Ueda jako CereCere

Sumire Morohoshi jako PallaPalla

Rie Takahashi jako VesVes

Naomi Watanabe jako Zirconia

Nanao jako królowa Nehelenia

Film obchodzi 25 lat od ostatniej serii, którą pokazywano w kinach w Japonii.


Oryginalna twórczyni mangi Naoko Takeuchi jest przypisywana oryginalnemu dziełu i nadzorowi. Chiaki Kon powraca z Pretty Guardian Sailor Moon Crystal: Season III, aby wyreżyserować oba filmy. Kazuko Tadano, projektant postaci w oryginalnym anime Sailor Moon, projektuje postacie. Kazuyuki Fudeyasu (wszystkie pięć części JoJo's Bizarre Adventure, Land of the Lustrous, PriPara) pisze scenariusze. Toei dystrybuuje film. Studio DEEN jest koproducentem filmu wraz z Toei Animation.


Momoiro Clover Z i główna obsada wykonują piosenkę przewodnią „Tsukiiro Chainon” (Moonlight Chainon).


Powracająca obsada obejmuje:

Kotono Mitsuishi jako Usagi Tsukino / Sailor Moon

Hisako Kanemoto jako Ami Mizuno / Sailor Mercury

Rina Satou jako Rei Hino / Sailor Mars

Ami Koshimizu jako Makoto Kino / Sailor Jupiter

Shizuka Itou jako Minako Aino / Sailor Venus

Misato Fukuen jako Chibi-Usa / Sailor Chibi Moon

Dwuczęściowy projekt filmowy odbędzie się w czwartym sezonie Sailor Moon Crystal. Filmy będą dotyczyć arcu „Dead Moon” z oryginalnej mangi Takeuchi.


Trzeci sezon Sailor Moon Crystal, w którym pojawił się nowy personel i skupił się na arcu Death Busters (zwanym również arciem Infinity), miał swoją premierę w kwietniu 2016 r. Crunchyroll, Niconico i Hulu transmitowali sezon. Te trzy i inne serwisy transmitowały pierwsze dwa sezony Sailor Moon Crystal za granicą, kiedy zadebiutowały online w Japonii.

Viz Media udziela licencji na wszystkie trzy sezony w celu wydania w Ameryce Północnej. Firma wypuściła pierwszy sezon Sailor Moon Crystal na DVD i pakiecie combo DVD / Blu-ray w sierpniu 2016 r., drugi sezon w lutym 2017 r., a trzeci sezon w grudniu 2017 r.


Aktualizacja: Gintama: The Final sprzedał 384 220 biletów za 531 350 320 jenów (5,1 mln $) w ciągu pierwszych czterech dni (świąteczny weekend z japońskim Dniem Dojrzewania 11 stycznia). Sprzedał 113 278 biletów za 156 002 340 jenów 8 stycznia, 114 158 biletów za 162 233 520 jenów 9 stycznia, 90 177 biletów za 125 259 980 jenów 10 stycznia i 66 607 biletów za 87 854 480 jenów 11 stycznia

2. O filmie anime The Night is Short Walk On, Girl - to 90-minutowy zginacz

3. Studio animacji Flat Studio i jeden z jego twórców „banishment” wyprodukowali oryginalny film koncepcyjny anime zatytułowany Rakka-sei (Life of Falling) i opublikowali go na YouTube 9 stycznia. Daiki Yamashita gra bohatera anime, Akari Kitō gra głos bohaterki, a Marie Miyake (Mamiko w Gekkan Shoujo Nozaki-kun, Aki Mikage w Silver Spoon, Tamaki Kasuga w Hiiro no Kakera, Chocola w Jewelpet, Hideko w Love Live, Namie Amamiya w Piano no Mori, So Min w Pretty Rhythm, Kei Arakawa w Saki, Nana Abe w The iDOLM@STER Cinderella Girls i Cinderella Girls Gekijou (plus ED)) udziela głosu nauczycielce. Eve (ED Dororo, OP Mecha-ude (rola You Shirano), piosenka do Jujutsu Kaisen) wykonuje piosenkę przewodnią „Slumber”.


Historia opowiada o Kaede, licealiście z Tokio, którego nękają tajemnicze sny. W świecie snów, w którym potwory wiją się, spotyka swoje drugie ja. Gdy ten duchowy świat ulega erozji, Kaede zajmuje się tajemnicą swoich emocji.


loundraw założył nowe studio anime Flat Studio w styczniu 2019 roku. Wraz ze studiem współpracował przy produkcji dwóch animowanych reklam dla usługi LINE Novel, która zadebiutowała w kwietniu 2019 roku. Loundraw został profesjonalnym ilustratorem jako nastolatek. W lipcu 2017 roku opublikował swój projekt dyplomowy Yume ga Sameru Made (Before you wake up). Praca jest „zwiastunem” fikcyjnego filmu

4. Indonezyjska sieć kin CGV Cinemas Indonesia opublikowała 12 stycznia zwiastun z angielskimi i indonezyjskimi napisami przedstawiający pokaz filmu Violet Evergarden -Finale-, Violet Evergarden: The Movie od Kyoto Animation. Zwiastun nie ujawnia daty premiery filmu w Indonezji.


14 stycznia Violet Evergarden: The Movie sprzedał 1 450 000 biletów za 2,1 mld jenów (20,2 mln $).


Film zarobił łącznie 1 912 896 400 jenów (18,31 mln $) po 13 tygodniach w japońskiej kasie. Film konsekwentnie plasował się w pierwszej dziesiątce japońskiego box office w ciągu pierwszych 11 tygodni od otwarcia.


Film został otwarty w Japonii 18 września i zajął 2. miejsce w weekend otwarcia. Film jest pierwszym nowym japońskim filmem anime (w przeciwieństwie do kompilacji), który został otwarty w Dolby Cinemas, a projekcje w Dolby Cinemas rozpoczęły się 13 listopada.


Kyoto Animation opóźniło otwarcie filmu w Japonii z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19). Otwarcie filmu miało odbyć się w Japonii 24 kwietnia. Jest to drugie opóźnienie filmu, ponieważ pierwotnie miał on ukazać się 10 stycznia 2020 roku w Japonii.


Odrębne anime poboczne serii, zatytułowane Violet Evergarden: Eternity and Auto Memories Doll (Violet Evergarden Gaiden: Eien to Jidō Shuki Ningyō), zostało otwarte w kinach w Japonii we wrześniu ubiegłego roku i było wyświetlane przez co najmniej pięć tygodni. Film ostatecznie zarobił łącznie 831 mln jenów (7,90 mln $). Netflix zadebiutował anime 2 kwietnia 2020 roku

5. Sentai Filmworks ogłosiło 14 stycznia, że nabyło prawa do domowego wideo i sprzedaży cyfrowej kinowego projektu anime Studio Gokumi - Laidbackers w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Ameryce Łacińskiej i Holandii. Firma wypuści anime na domowe wideo w kwietniu.


Studio reklamuje anime jako „ostatnie oryginalne anime kinowe ery Heisei” (Japonia wejdzie w nową erę po 30 kwietnia, kiedy abdykuje obecny cesarz). Projekt anime był wyświetlany w kwietniu 2019 roku w Japonii przez dwa tygodnie. Film zajął trzecie miejsce na liście mini-kin w weekend otwarcia.


Obsada obejmuje:


Rina Hidaka jako Harami Mitsuno

Himika Akaneya jako Mai Maisaka

Yō Taichi jako K. Kusanagi

Maria Naganawa jako Ran (Valvaran)

Yumi Uchiyama jako Arnelia

Yumiri Hanamori jako Kumi Honamanuma

Saki Fujita jako Yuko Saginomiya

Katsuyuki Konishi jako Leonard

Jun Fukuyama jako Ron

Hiroyuki Hashimoto (Slow Start, oba sezony Is the order a rabbit?, Magical Girl Raising Project) wyreżyserował anime w Studio Gokumi. Kiyomitsu Sato (reżyser odcinków Yuki Yuna Is a Hero, Trinity Seven, No. 6) był głównym reżyserem. Makoto Uezu (Klasa Skrytobójców, The Heroic Legend of Arslan, seria anime KONOSUBA - God blessing on this wonderful world! 2 i film anime KONOSUBA) był scenarzystą, a Jiro Suzuki (Tatarigoroshi-hen z mangi Higurashi no Naku Koro ni, E2 - Turn of the golden witch z mangi Umineko When They Cry) był oryginalnym projektantem postaci. Kei Tsuchiya (Aruvu Rezuru - Kikai Jikake no Yōsei-tachi) adaptował te projekty do animacji, a także był głównym reżyserem animacji. Muzykę skomponował kz (livetune), a reżyserem dźwięku był Takayuki Yamaguchi (Girls Beyond the Wasteland, planetarian). Dystrybucją filmu zajmował się Klock Worx.


kz (ED Beatless, openingi Digimon Xros Wars, OP Hamatora The Animation, OP Inari Konkon Koi Iroha, openingi Nisekoi, openingi OreImo, OP Stella no Mahou) wykonał dla projektu piosenkę „Kamogawa Stampede”. „Wirtualna postać z YouTube” Kizuna Ai wykonała piosenkę przewodnią „Precious Piece”.


Akcja anime rozgrywa się we współczesnym Kioto. Kumi jest studentką, która przeprowadza się do Kioto, aby przejąć sklep ze słodyczami odziedziczony po jej zmarłej babci. Dom towarzyszący sklepowi ze słodyczami miał być pusty, ale tam Kumi spotyka tam trzy kobiety (Harami, Mai i K) oraz psa. Czwórka to bohaterowie, którzy zostali wskrzeszeni ze swojego świata do tego. Pewnego dnia były król demonów, który schrzanił swoją reinkarnację i jest teraz uczennicą podstawówki, pojawia się i pyta: „Czy zbierzesz ze mną fragmenty króla demonów?”

6. Oficjalna strona internetowa Sidonia no Kishi: Ai Tsumugu Hoshi (Knights of Sidonia: The Star Where Love is Spun), zupełnie nowego filmu anime opartego na mandze Tsutomu Niheia (Blame) - Rycerze Sidonii, zaczął streamować pierwszy pełny zwiastun do filmu 15 stycznia. Zwiastun ujawnia czterech nowych członków obsady, a także datę premiery filmu 14 maja.


Nowi członkowie obsady to:

Yūma Uchida jako Tōtarō Yamano, pilot Garde, który potrafi rywalizować z weteranami, i młodszy brat Eiko

Yūto Uemura jako Kairi Hamagata, utalentowany pilot Garde z dobrymi ocenami, ale z tendencją do zbytniej pewności siebie

Inori Minase jako Iroha Hashine, poważnie myśląca pilot Garde, która nie ma czasu na postawę Hamagaty

Miho Okasaki jako Itsuki Hanma, pilot Garde, która trenuje u boku Hamagaty i Hashine


Nowy film podąży inną ścieżką niż manga i będzie zawierał zupełnie nową historię nadzorowaną przez autora Tsutomu Niheia. Film będzie miał powracającą obsadę.

Hiroyuki Seshita, współreżyser anime Rycerze Sidonii powraca jako reżyser, a Tadahiro Yoshihira, poprzedni redaktor anime, reżyseruje teraz ten nowy film w Polygon Pictures. Sadayuki Murai i Tetsuya Yamada wracają, aby napisać scenariusz. Mitsunori Kataama powraca jako dyrektor artystyczny, a Reiji Nagazono jest reżyserem animacji. Naoya Tanaka powraca do projektowania produkcji. Masayuki Uemoto jest powracającym nadzorcą CG wraz z Takumą Ishibashim. Shūji Katayama komponuje muzykę.

Inni powracający pracownicy to Mitsuo Yoshino jako dyrektor artystyczny, Hironori Nochi jako projektant kolorów i Yoshikazu Iwanami jako reżyser dźwięku. CAPSULE wykonuje piosenkę przewodnią i wstawki do filmu. King Record produkuje muzykę. Clockworx dystrybuuje film.


Nihei i Seshita wcześniej rozmawiali o możliwości trzeciego sezonu anime w 2016 roku. Nihei powiedział: „Czekam też na Sidonia 3! Ale to nie ja ją zarabiam i nie mam na nią pieniędzy. Więc to zależy od tego faceta” i wskazał na Seshitę.


Seshita powiedział: „Nie mam teraz czasu, aby to zrobić, ale na pewno się do tego zabiorę. Więc jeśli obejrzysz i wesprzesz Rycerzy Sidonii i zrobisz to samo dla Blame'a!”, to zwiększy nasze szanse na to, by stało się to prawdą." Seshita miał na myśli nadchodzącą nową adaptację filmu anime na podstawie mangi Blame! Niheia, która zadebiutowała w 2017 roku pod kierownictwem Seshity.


Pierwszy 12-odcinkowy sezon Rycerzy Sidonii miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2014 roku. Drugi 12-odcinkowy sezon, zatytułowany Knights of Sidonia: Battle for Planet Nine, miał swoją premierę w kwietniu 2015 roku. Netflix transmitował oba sezony adaptacji anime po ich emisji w Japonii. Sentai Filmworks wydało pierwszy sezon na Blu-ray i DVD w czerwcu 2015 roku, a drugi sezon na Blu-ray i DVD w listopadzie 2016 roku.


Film kinowy, w którym zebrano wszystkie 12 odcinków pierwszego sezonu z nowymi sekwencjami i przerobionymi efektami dźwiękowymi, został otwarty w Japonii w marcu 2015 roku, a premiera drugiego sezonu Sentai Filmworks obejmowała ten film.

Kotori wydało wszystkie 15 tomów oryginalnej mangi Rycerze Sidonii w Polsce w latach 2016-19

7. Strona internetowa corocznego Japan Touring Film Programme opublikowała szczegóły wydarzenia w 2021 roku, które będzie darmowym Festiwalem online. Daty pokazów poszczególnych filmów będą się różnić, ale filmy zostaną pokazane między 19 lutego a 10 marca, więcej szczegółów wkrótce. Według kanału Twitter Japan Foundation szczegóły pokazu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

W ramach Festiwalu pokazany będzie jeden film anime HELLO WORLD. Strona internetowa Festiwalu opisuje to następująco:


„Na tle Kioto w 2027 roku, w którym widać skutki ogromnego postępu technologicznego, historia opowiada o książkowym licealiście Naomim (głos Takumi Kitamura), który uwielbia swoją koleżankę z klasy, Ruri (głos Minami Hamabe), ale jest zbyt nieśmiały aby się do niej zbliżyć. Pewnego dnia Naomi spotyka tajemniczego mężczyznę, który twierdzi, że jest nim. Gość dostarcza również rewelacji, która wstrząsnęła światem - rzeczywistość nastoletniego Naomi to nic innego jak wirtualna symulacja przeszłości. W szczególności chce zapobiec tragedii, która nieuchronnie spotka Ruri, przyszłą miłość jego życia. Oboje łączą siły i pod nadzorem gościa Naomi powoli zyskuje sympatię Ruri. Ale dorosły Naomi ukrywa sekretny plan. .


„Reżyser Tomohiko Ito przedstawia ambitną historię miłosną dla nastolatków, łącząc ją z wciągającymi i szczegółowymi aspektami gatunku podróżowania w czasie w sci-fi. Animowana przygoda, która podbije serca zarówno dzieci, jak i dorosłych”.


HELLO WORLD to oryginalny film anime reżysera Tomohiko Ito (franczyza Sword Art Online, ERASED) i Graphinica (Expelled from Paradise). „Historia miłosna science fiction” obejmuje słynne zabytki, takie jak Fushimi Inari Taisha i Kamo Shrine. Mado Nozaki (nowelki Bablyon, KADO - The Right Answer) napisał scenariusz, a Yukiko Horiguchi (K-On !, Lucky Star, Tamako Love Story) zaprojektowała postacie.


Na festiwalu odbędą się także pokazy adaptacji mangowych Live-Action:

Little Miss Period (na zdjęciu po lewej), na podstawie mangi Kena Koyamy - Little Miss P (Seiri-chan), jest opisana w następujący sposób:


„W fantastycznym ujęciu prawdziwego życia, opłakana walka okresów jest uosobieniem dosłownych comiesięcznych wizyt natrętnego Little Miss Period - obrzydliwie dużej, pluszowej obecności w kształcie serca, błogo nieświadomej, że jest uciążliwa. Tutaj podąża za kilkoma kobietami gdy pokonują wzloty i upadki ich codziennego życia ze swoim towarzyszem. Niezależnie od tego, czy będzie to wysoko postawiony redaktor magazynu o modzie, społeczny samotnik zrezygnowany z samotności, czy młoda dziewczyna sfrustrowana próbami dojrzewania, Little Miss Period zawsze jest pod ręką, aby zapewnić zabawny komentarz, pouczające lekcje życia i fizyczny dyskomfort w równym stopniu ... Reżyser SHINADA Shunsuke łączy epizodyczne krótkie filmy z oryginalnej, nagradzanej mangi w film Live-Action, który rzuca również kapryśne światło na temat tabu często zamiatane pod dywan.


Ken Koyama pierwotnie serializował mangę pod tytułem Tsukiichi! Seiri-chan na stronie Omocoro, a Kadokawa opublikował tom pod tytułem Seiri-chan w czerwcu 2018 roku. Koyama wypuścił mangę jako serializację w Monthly Comic Beam w listopadzie ubiegłego roku. Yen Press opublikował pierwszy tom 18 czerwca. Manga znalazła się na liście magazynu Takarajimashy - Kono Manga ga Sugoi! najpopularniejszych mang 2019 wśród czytelniczek, a także zdobyła nagrodę Short Work Prize w 23. dorocznej nagrodzie Tezuka Osamu Cultural Prize na początku tego roku.

Miyamoto (na zdjęciu po lewej) jest opisane w następujący sposób:


„Dziwaczna opowieść o wysokooktanowej miłości opowiedziana oczami gorącokrwistego stacjonarnego sprzedawcy Miyamoto (Sosuke Ikematsu (DJ Gappa w One Piece Movie 6: Omatsuri Danshaku to Himitsu no Shima)), gdy po ich wprowadzeniu ciężko upada na Yasuko (Yū Aoi). Początkowo używając Miyamoto, aby pozbyć się niechcianego chłopaka, Yasuko w końcu przywiązuje się do nadgorliwego wielbiciela i oboje wchodzą w związek. Wkrótce jednak ich miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy nie udaje mu się ochronić jej przed brutalnym atakiem, a ich niestabilny związek rozwija się w coraz szybszym tempie, aż osiąga wybuchowy i melodramatyczny finał.


„Tetsuya Mariko kontynuuje swoją niecodzienną adaptację tytułowej, wielokrotnie nagradzanej mangi, nasycając dynamiczną narrację swoim charakterystycznym stylem znanym z wcześniejszych dzieł, takich jak uznane Destruction Babies, przedstawiające niezwykłą podróż jednego człowieka”.


Film oparty jest na mandze Hidekiego Araia - Miyamoto kara Kimi e (From Miyamoto to You). Film otworzy się w Japonii jesienią tego roku. Sōsuke Ikematsu i Yū Aoi ponownie wcielają się w role bohaterów, odpowiednio, jako Hiro Miyamoto i Yasuko Nakano, z serialowej adaptacji mangi Live-Action z 2018 roku.


Historia opowiada o pracowniku biurowym o imieniu Miyamoto, który pracuje w stacjonarnej firmie i idzie naprzód pomimo frustracji z powodu własnej nieistotności. Manga ukazała się w magazynie Kodanshy - Morning w latach 1990-1994 i wygrała główną kategorię seinen 38. Shogakukan Awards w 1992 roku. Ohta Publishing wydała czterotomową „autentyczną” wersję mangi w 2009 roku.


Ogólny tytuł festiwalu brzmi: „To jest moje miejsce: wyrzeźbienie poczucia istnienia i przynależności do kina japońskiego”

8. Deadline poinformowało 15 stycznia, że Warner Bros. wyda film swój i Legendary Entertainment - Godzilla vs. Kong 26 marca zamiast 21 maja. Film zostanie wydany w kinach (w tym IMAX), a także będzie transmitowany jednocześnie w serwisie streamingowym HBO Max.


Warner Bros. i Legendary osiągnęły porozumienie na początku tego miesiąca co do sposobu wypuszczenia filmu. Warner Bros. ogłosił na początku grudnia, że ​​zamierza wypuścić Godzilla vs. Kong i 17 innych filmów w 2021 roku w sieci w HBO Max i jednocześnie w kinach. Tydzień później, portal Deadline, poinformował, że Legendary Entertainment wysłała listy prawne do Warner Bros. dotyczące planu wydania.


Warner Bros. najwyraźniej nie wierzy w szybkie wygaśnięcie pandemii COVID-19. Być może też właściciel wytwórni - koncern AT&T - naciskał, ponieważ chce jeszcze zwiększyć liczbę subskrybentów HBO Max. Niezależnie od powodu jedno jest jasne: pojedynek Godzilli i King Konga ujrzy światło dzienne dwa miesiące wcześniej!


Po wybuchu pandemii Warner Bros. przeniósł premierę filmu Godzilla vs. Kong z listopada ubiegłego roku na maj tego roku. Teraz dowiedzieliśmy się, że widowisko będzie można obejrzeć już 26 marca. Oczywiście film trafi jednocześnie do kin i na platformę HBO Max.


Ta zmiana była możliwa dlatego, że Warner Bros. i Legendary porozumiały się w sprawie modelu dystrybucyjnego. Przypomnijmy, że aż 75% z 200-milionowego budżetu widowiska Godzilla vs. Kong pokryło chińskie studio, ale to WB ma prawa do dystrybucji. Pod koniec ubiegłego roku Legendary chciało je sprzedać za 225 milionów Netfliksowi, ale Warner zablokował to.


W grudniu studio, bez porozumienia z Legendary, ogłosiło, że wszystkie kinowe premiery 2021 roku będą jednocześnie trafiać na platformę HBO Max. Legendary zagroziło wtedy Warnerowi procesem. Jednak obie strony prowadziły intensywne zakulisowe negocjacje i niedawno doszły do porozumienia. Jego szczegóły nie zostały ujawnione.


Jednocześnie poinformowano, że rozmowy na temat modelu dystrybucyjnego Diuny (również wyprodukowanej przez Legendary, ale dystrybuowanej przez Warner) wciąż trwają.


The Hollywood Reporter poinformowało 26 listopada, że ​​Netflix zaoferował zakup praw do transmisji strumieniowej dla Godzilla vs. Kong za 225 mln $ lub więcej.


Godzilla vs. Kong miała kiedyś zostać otwarta w kinach 22 maja 2020 r., ale została opóźniona do 22 listopada i ponownie do 21 maja 2021 r., przed ostatnią zmianą.


Firmy opisują historię filmu:


W czasach, gdy potwory chodzą po Ziemi, walka ludzkości o jej przyszłość stawia Godzillę i Konga na kolizyjnym kursie, w którym dwie najpotężniejsze siły natury na planecie zderzają się w spektakularnej walce na wieki. Gdy Monarch wyrusza na niebezpieczną misję na nieznanym terenie i odkrywa wskazówki dotyczące pochodzenia Tytanów, ludzki spisek grozi wymazaniem stworzeń, zarówno dobrych, jak i złych, z powierzchni ziemi na zawsze.


Warner Bros. Pictures planuje dystrybucję filmu na całym świecie poza Japonią w 2D i 3D, a także w kinach IMAX. Toho Co., LTD. będzie dystrybuować film w Japonii.


Aktor Shun Oguri (Live-Action Gintama, Gokusen, Hana Yori Dango) zadebiutuje w Hollywood jako „ważna rola” w filmie. W potwierdzonej obsadzie znaleźli się również Julian Dennison (Deadpool 2), Millie Bobby Brown (Stranger Things), Brian Tyree Henry (Atlanta), Demian Bichir (Zakonnica), Eiza González (Baby Driver), Alexander Skarsgård (Wielkie kłamstewka), Rebecca Hall (Prestiż, Iron Man 3), Jessica Henwick (Iron Fist), Kyle Chandler (Wilk z Wall Street, Manchester by the Sea) i Lance Reddick (Bosch, John Wick). The Hollywood Reporter wcześniej informował, że Van Marten (Avengers: Infinity War) i Ziyi Zhang (Przyczajony tygrys, ukryty smok) są częścią obsady.


Reżyserem filmu jest Adam Wingard (Death Note, Gość, Następny jesteś ty).


Legendary Entertainment utworzyło pokój scenarzystów, którym przewodził Terry Rossio (filmy Piraci z Karaibów), aby napisać scenariusz nowego filmu w marcu 2017 roku. Inni scenarzyści zaangażowani w scenariusz to Patrick McKay, JD Payne (Star Trek Beyond), Lindsey Beer, Cat Vasko, TS Nowlin (Więzień labiryntu), Jack Paglen (Transcendencja) i J. Michael Straczynski (Babylon 5).


Legendary uzyskał licencję na prawa do filmu Godzilla w 2010 roku i wyprodukował film Godzilla z 2014 roku Garetha Edwardsa. Film został otwarty w Stanach Zjednoczonych w maju 2014 roku i zarobił na całym świecie ponad 500 mln $. Kontynuacja, Godzilla: Król Potworów, została otwarta 22 maja 2019 roku

9. Darren Aronofsky wraca za kamerę. Twórca takich filmów jak Requiem dla snu, Zapaśnik i mother! przygotowuje projekt zatytułowany The Whale. W roli głównej wystąpi Brendan Fraser (Doom Patrol, Trust, Mumia).


To ekranizacja sztuki, której autorem jest Samuel D. Hunter. Jej bohaterem jest dwustukilowy zajadający się na śmierć odludek. Mężczyzna nawiązuje kontakt ze swoją dawno niewidzianą córką i odkrywa, że ta jest zgryźliwą oraz nieszczęśliwą nastolatką. "The Whale" opowiada o ostatniej szansie na odkupienie oraz odkrywaniu piękna w najmniej oczekiwanych miejscach.


Ta historia jest głęboko osobista i jestem wdzięczny, że będzie miała szansę dotrzeć do szerszej publiczności. Jestem fanem Darrena od czasu, gdy zobaczyłem "Requiem dla snu" jako świeżo upieczony student piszący swoje pierwsze sztuki, skomentował Hunter, który sam jest scenarzystą filmu.

Film powstanie we współpracy studia A24 i firmy produkcyjnej Aronofsky'ego, Protozoa Pictures

10. 11 stycznia odbyła się wirtualna ceremonia wręczenia Gotham Independent Film Awards. Była to 30. edycja tych prestiżowych nagród.


W głównej kategorii obyło się bez niespodzianki. Obsypane już deszczem nagród przez krytyków Nomadland zostało uznane najlepszym filmem. Potwierdzony został też status faworyta Riza Ahmeda, którego wyróżniono za kreację w filmie Sound of Metal.


Największą niespodzianką było chyba zwycięstwo Nicole Beharie w kategorii najlepsza aktorka. Pokonała ona dwie faworytki (obie mają już na koncie sporo nagród od krytyków): Yuh-Jung Youn i Frances McDormand.


Największym przegranym gali okazała się Pierwsza krowa. Obraz rozpoczynał wieczór z czterema nominacjami i na tym się skończyło, gdyż nie wygrał w żadnej kategorii.


Lista laureatów wygląda następująco:


FILM FABULARNY

"Nomadland"


DOKUMENT

"A Thousand Cuts"

"Time"


FILM ZAGRANICZNY

"Sin Señas Particulares"


PRZEŁOMOWA PRACA REŻYSERA

Andrew Patterson - "The Vast of Night"


SCENARIUSZ

"40-letnia raperka"

"Fourteen"


AKTOR

Riz Ahmed - "Sound of Metal"


AKTORKA

Nicole Beharie - "Miss Juneteenth"


PRZEŁOMOWA ROLA

Kingsley Ben-Adir - "One Night in Miami"


PRZEŁOMOWY SERIAL (z odcinkami trwającymi powyżej 40 minut)

"Watchmen"


PRZEŁOMOWY SERIAL (z odcinkami trwającymi poniżej 40 minut)

"Mogę cię zniszczyć"


NAGRODA PUBLICZNOŚCI

"Nomadland"

11. Koniec spekulacji. Kevin Feige, szef Marvel Studios, wypowiedział się w sprawie przyszłości Deadpoola. Fani dwóch widowisk poświęconych bohaterowi mogą odetchnąć z ulgą.


Kiedy Disney przejął 20th Century Fox, większość fanów bała się, że oznacza to koniec niepoprawnego i brutalnego cyklu o Deadpoolu. Disney bowiem już od dłuższego czasu nie nakręcił żadnego filmu z kategorią wiekową wyższą niż PG-13. Feige, który obecnie promuje serial WandaVision, w rozmowie z portalem Collider jednoznacznie potwierdził, że Deadpool 3 będzie miał kategorię R.


To nie wszystko! Feige zdecydowanie podkreślił też, że Deadpool jest mieszkańcem Kinowego Uniwersum Marvela. Deadpool 3 nie będzie więc projektem niezależnym, lecz powiązany zostanie z resztą widowisk i seriali studia.


Tyle dobrych wiadomości. Jest też i zła. Feige nie przewiduje realizacji Deadpoola 3 w najbliższym czasie. Jak stwierdził, studio ma inne projekty, które najpierw powinny być nakręcone, a do tego Ryan Reynolds jest zapracowanym aktorem i w tym roku z całą pewnością nie będzie mógł powrócić do roli Deadpoola.


Nie oznacza to wcale, że nic z projektem się nie dzieje. Obecnie trwają prace nad scenariuszem Deadpoola 3. Przygotowują go siostry Lizzie Molyneux-Loeglin i Wendy Molyneux pod czujnym okiem samego Reynoldsa

12. Nicole Kidman (Od nowa) i Javier Bardem (Wszyscy wiedzą) mają szansę po raz pierwszy spotkać się na planie filmowym. Prowadzą właśnie rozmowy, by zagrać w Being the Ricardos.


Obraz wyreżyseruje według własnego scenariusza Aaron Sorkin (Proces Siódemki z Chicago). Będzie to biografia Lucille Ball i Desiego Arnaza. Poznali się w 1940 roku na planie Too Many Girls. Zostali małżeństwem i wspólnie wystąpili w największym przeboju telewizyjnym lat 50., serialu Kocham Lucy. Akcja rozgrywać się będzie podczas tygodnia pracy na planie serialu, kiedy kariera gwiazd zostanie zagrożona, oraz innego tygodnia, kiedy rozpaść się może ich małżeństwo.


Being the Ricardos nie jest nowym projektem. O filmie pisaliśmy już w 2015 roku. Wtedy do roli Ball szykowała się Cate Blanchett.


Teraz obraz ma powstać dla Amazon Studios

13. Po Internecie krąży pogłoska, jakoby w Czarnej Panterze 2 miał pojawić się arcywróg Fantastycznej Czwórki, Doktor Doom. Czarna Pantera pojawiła się w serialu Fantastyczna Czwórka w serialu emitowanym dawniej na Fox Kids / Jetix.


Szalony naukowiec miałby być postacią drugoplanową, która z ukrycia pociąga za sznurki i wciela w życie diaboliczny plan. Złoczyńca otrzymałby więcej czasu ekranowego dopiero w reboocie Fantastycznej Czwórki.


Victor Von Doom to władca kraju Latveria, naukowy geniusz o nadludzkiej mocy napędzanej technologią oraz magią. Swoją twarz ukrywa za żelazną maską, bo został oszpecony w wyniku wybuchu w laboratorium. Pojawia się w komiksach Marvela, ich aktorskich i animowanych adaptacjach oraz grach wideo. W filmach Fantastyczna Czwórka (2005) i Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera (2007) zagrał go Julian McMahon, a w filmie Fantastyczna Czwórka (2015) - Toby Kebbell. Przypomnijmy, że swego czasu nad filmem o przygodach Dooma pracował twórca serialu Fargo, Noah Hawley.


Black Panther II ma trafić na ekrany 8 lipca 2022 roku. Za kamerą stanie ponownie Ryan Coogler. Fabuła filmu trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Na razie nie wiadomo, kto odziedziczy po królu T-Challi (w którego wcielał się zmarły w sierpniu ubiegłego roku Chadwick Boseman) kostium Czarnej Pantery

14. Andy Samberg i Andy Siara (Palm Springs), Ben Stiller (Hubie ratuje Halloween) oraz Noah Hawley (Legion) łączą siły, by zrealizować komedię sf. Wszyscy będą producentami, Samberg zagra jedną z głównych ról, a Siara przygotuje scenariusz.


Szczegóły fabuły nie zostały na razie ujawnione. Wiadomo jedynie, że jej pomysłodawcą jest Raphael Bob-Waksberg (twórca serialu BoJack Horseman), a ważnym elementem historii będzie alternatywna rzeczywistość.


Niezatytułowana komedia powstanie dla Apple'a

15. FLASH NEWSY: a) Jak informuje serwis MovieWeb, po Hollywood krąży pogłoska, że w komiksowym widowisku The Flash zobaczymy Danny'ego DeVito wcielającego się ponownie w Oswalda Cobblepota alias Pingwina.

Aktor wcielił się po raz pierwszy w słynnego złoczyńcę w filmie Tima Burtona Powrót Batmana z 1992 roku. Pingwin planował wcielić w życie szatański plan uśmiercenia wszystkich synów pierworodnych w Gotham City. Przeszkodził mu w tym oczywiście mroczny rycerz grany przez Michaela Keatona.


Przypomnijmy, iż Keaton powróci jako Batman w The Flash. Możliwe więc, że wraz z nim na ekranie pojawi się także Pingwin. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Premierę zaplanowano na 4 listopada 2022 roku. Tytułową rolę zagra Ezra Miller. W obsadzie znajdą się także Ben Affleck oraz (najprawdopodobniej) Billy Crudup. Za kamerą stanie Andy Muschietti (To).


DeVito mogliśmy ostatnio zobaczyć na dużym ekranie w filmach Dumbo oraz Jumanji: Następny poziom

b) Ray Fisher nie odpuszcza. Właśnie poinformował, że otrzymał oficjalnie od Warner Bros. informację, że nie wystąpi w widowisku The Flash. Aktor jednak nie godzi się z taką sytuacją i rzuca kolejne oskarżenia wobec Waltera Hamady, szefa DC Films.


Przypomnijmy, że Fisher miał w The Flash powrócić jako Cyborg. Podobno był to jedynie epizod, ale aktor twierdzi, że miał istotną rolę do odegrania. Producenci postanowili jednak wyciąć postać ze scenariusza. Informacja o tym została upubliczniona po tym, jak sam Fisher zadeklarował, że nie może z czystym sumieniem brać udziału w projektach nadzorowany przez Hamadę. Tymczasem ten podpisał właśnie kontrakt na pozostanie szefem DC Films do 2023 roku.


Sfrustrowany Fisher w długim oświadczeniu ponownie oskarża Hamadę o tuszowanie sprawy i próbę krycia swojego kumpla Geoffa Johnsa. Twierdzi też, że bardzo chciał powrócić do roli Cyborga, a angaż do The Flash stracił za to, że nie chciał się zgodzić na milczenie w sprawie karygodnych rzeczy, do jakich dochodziło na planie Ligi Sprawiedliwości, kiedy reżyserem był Joss Whedon.


Cały wpis Fishera

16. Trudno uwierzyć, że człowiek, który 29 razy uciekł organom ścigania, był prawdziwą postacią, a nie wymysłem scenarzystów. Zdzisław Najmrodzki, bohater komedii akcji Najmro. Kocha, kradnie, szanuje był celebrytą półświatka, królem ucieczek i żywą legendą, której losy śledziła cała Polska. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Już dzisiaj możemy zobaczyć pierwszy plakat promujący produkcję, na którym znalazł się odtwórca głównej roli – Dawid Ogrodnik. Równocześnie z premierą plakatu ogłoszona została nowa data premiery. Film wejdzie do kin 17 września 2021 roku.


Zdzisław Najmrodzki w pewnym sensie był superbohaterem PRL. Tworząc tę postać, wykorzystaliśmy kilka najważniejszych faktów z jego życia, ale Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to fantazja i fikcja, która ubarwiła prawdziwą historię – wyjaśnia Mateusz Rakowicz, reżyser i współautor scenariusza. Nasz bohater ucieka od szarej rzeczywistości i pragnie sięgać ponad miarę przeciętnego człowieka. Sięgać najwyżej, jak się da. Ludzie w tamtych czasach nie śledzili kronik kryminalnych po to, żeby się przekonać, czy wreszcie go złapano. Chcieli wiedzieć, czy znowu udało mu się uciec – stwierdza reżyser i dodaje – Niedawno ukończyliśmy prace, a pierwsi testowi widzowie przyjmują film bardzo entuzjastycznie. Mówią, że Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to powiew świeżości, jakiego w polskim kinie nie było od dawna.


Z uwagi na pandemię premiera została przesunięta na jesień - 17 września 2021 roku. Ten film jest błyskotliwy i rozrywkowy. To radość kina w czystej postaci. Dlatego zależy nam na tym, żeby ludzie mogli obejrzeć Najmro w pełni zrelaksowani, w poczuciu bezpieczeństwa. Liczymy, że takie warunki będziemy mieli najpóźniej jesienią 2021 roku. Uzbrajamy się zatem w cierpliwość, a tymczasem przygotowujemy serię plakatów, na których łączymy styl retro z nowoczesnością oraz zwiastun, który da widzom przedsmak tej imponującej produkcji – uzasadnia Paweł Fiłonowicz, dyrektor marketingu z Dystrybucji Mówi Serwis.


Opis filmu


Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił? W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik (Ostatnia rodzina), a partnerują mu Robert Więckiewicz (Kler), Jakub Gierszał (Najlepszy), Rafał Zawierucha (Pewnego razu w Hollywood), Olga Bołądź (Kobiety mafii) oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka (serial Król).


Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał scenariusz. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, a za muzykę odpowiada Andrzej Smolik.


Producentem Najmro. Kocha, kradnie, szanuje jest TFP, a koproducentami Grupa Cyfrowy Polsat oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do kin wprowadzi go Dystrybucja Mówi Serwis

17. 12 stycznia ogłoszona została lista dziesięciu aktorów i aktorek, które uznano za Wschodzące Gwiazdy Europejskiego Kina. W ostatnich 10 latach sześciokrotnie pojawiały się na niej nazwiska Polaków. Niestety w tym roku tak nie jest.


Tegoroczną dziesiątkę stanowią:

Seidi Haarla (Finlandia)

Nicolas Maury (Francja)

Albrecht Schuch (Niemcy)

Natasa Stork (Węgry)

Fionn O'Shea (Irlandia)

Žygimantė Elena Jakštaitė (Litwa)

Martijn Lakemeier (Holandia)

Sara Klimoska (Macedonia Północna)

Alba Baptista (Portugalia)

Gustav Lindh (Szwecja)


Ze względu na pandemię oficjalna prezentacja dziesiątki Wschodzących Gwiazd odbędzie się podczas trzydniowej wirtualnej imprezy przewidzianej na 23-25 lutego. Uroczysta ceremonia planowana jest natomiast podczas letniej części tegorocznego festiwalu w Berlinie

18. David Guggenheim i Simon Kinberg po współpracy przy serialu Designated Survivor teraz szykują film. Jego szczegóły są na razie trzymane w tajemnicy. Wiadomo jedynie tyle, że będzie to kino akcji z nadprzyrodzonymi elementami

19. Kevin Hart jest kolejną komediową gwiazdą, która rozpoczyna współpracę ramową z platformą Netflix. W ramach kontraktu Hart wystąpi w co najmniej czterech filmach platformy

20. Stacy Title, reżyserka filmów Kolacja z arszenikiem i Bye Bye Man, nie żyje. Miała 56 lat. Zmarła 11 stycznia. Reżyserka od lat cierpiała na stwardnienie zanikowe boczne

21. Netflix zaprezentował materiał wideo, w którym zapowiedział swoje najważniejsze premiery filmowe w 2021 roku. Na widzów czekają m.in. produkcje z Leonardo DiCaprio, Dwayne'em Johnsonem, Amy Adams i Jake'em Gyllenhaalem.


Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu platformy Netflix: tegoroczny repertuar zaskoczy i zachwyci kinomanów na całym świecie filmami nagradzanych twórców, m.in. Jane Campion (The Power of the Dog), Paolo Sorrentino (The Hand of God) i Adama McKaya (Don't Look Up). Nowy rok przyniesie jeszcze więcej produkcji pełnych tego, co widzowie Netflix lubią najbardziej - zombie (Armia umarłych), kowbojów (The Harder They Fall, Concrete Cowboy) i licealnych romansów (finałowe części trylogii Do wszystkich chłopców, których kochałam i The Kissing Booth). Sprawimy, że znów usłyszysz krzyki nastolatków (trylogia Fear Street, Theres Someone Inside Your House), przeniesiemy na ekran twoje ulubione książki (The Woman in the Window, Munich), dostarczymy solidnej dawki adrenaliny (Red Notice, Sweet Girl, Kate) i damy twojej rodzinie powód, by powiedzieć TAK dla wspólnego oglądania filmów (Dzień na tak, Back to the Outback, Ohana: Najcenniejszy skarb).


Co tydzień na platformie Netflix będzie można zobaczyć nowy film z udziałem największych gwiazd jak: Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson, Idris Elba, Meryl Streep, Zendaya, Jennifer Lawrence, Ryan Reynolds, Jennifer Garner, Gal Gadot, Dave Bautista, Naomi Watts, Jake Gyllenhaal, John David Washington i Octavia Spencer. Zadebiutują filmy cenionych filmowców: Zacka Snydera, Nory Fingscheidt, Joe Wrighta, Antoine'a Fuqui, Shawna Levy'ego, Roberta Pulciniego i Shari Springer Berman. Będą także reżyserskie debiuty Halle Berry i Lin-Manuela Mirandy

22. Michael Peña, Carolina Bartczak, Maxim Roy i Stephen Bogaert dołączyli do obsady najnowszego widowiska sci-fi Rolanda Emmericha pt. Moonfall. Peña zastąpi tym samym Stanleya Tucciego w roli zamożnego sprzedawcy samochodów związanego z żoną jednego z bohaterów.


Tucci został zmuszony do zrezygnowania z filmu z powodu obostrzeń w ruchu samolotów z Anglii, gdzie właśnie przebywa, do Kanady, gdzie kręcone są zdjęcia.


Film opowiada o grupie śmiałków, którzy zostają wysłani z misją wylądowania na Księżycu. Problem w tym, że za sprawą nieznanej siły satelita został wybity ze swej orbity i znalazł się na kursie kolizyjnym z Ziemią.


Wcześniej angaż do Moonfall dostali: Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley, Eme Ikwuakor, Charlie Plummer i Donald Sutherland.


Premiera Moonfall planowana jest na 2022 rok

23. Wszystko wskazuje na to, że Disney najpierw skasował McClane'a, by teraz szykować własną wersję Szklanej pułapki 6. Jeśli wierzyć plotce, której źródłem jest Daniel Richtman, Bruce Willis ma powrócić w roli Johna McClane'a po raz ostatni.


Przypomnijmy, że szósta część była przygotowywana przez 20th Century Fox. Projekt nosił tytuł McClane. Za kamerą miał stanąć Len Wiseman, reżyser Szklanej pułapki 4.0. Autorami scenariusza byli Chad i Carey Hayesowie, współtwórcy fabuł dwóch części Obecności.


McClane miał opowiada dwie przeplatające się historie. Pierwsza to opowieść o młodym Johnie McClanie i wydarzeniach z końca lat 70., które go ukształtowały. Druga rozgrywać się miała współcześnie.


Po przejęciu 20th Century Fox przez Disney projekt trafił do kosza. Jeśli jednak wierzyć plotce, studio nie zamierza pozwolić cyklowi umrzeć w spokoju. Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat fabularnych pomysłów rozważanych przez wytwórnię

24. Kraina Lodu 2 Disneya to najchętniej streamowany film 2020 roku w USA. Firma Nielsen opublikowała wyniki swojego raportu podsumowującego zwyczaje amerykańskich konsumentów w zakresie filmów i seriali dostępnych za pośrednictwem serwisów streamingowych.


Wśród seriali triumfowały Ozark (najpopularniejszy "serial oryginalny", czyli wyprodukowany przez daną platformę) i Biuro (najpopularniejszy "serial na licencji", czyli kupiony przez daną platformę do jej archiwum). Ozark był oglądany przez 30.4 miliarda minut, a Biuro - aż przez 57.1 miliarda minut. Jedyną produkcją niedostępną na platformie Netflix, która znalazła się w serialowym top 20, był The Mandalorian serwisu Disney+ (oglądany przez 14.5 miliarda minut).


Disney+ lepiej poradził sobie w zestawieniu filmów: do platformy należy siedem tytułów z pierwszej dziesiątki - pozostałe trzy to produkcje dostępne na serwisie Netflix. Triumfująca Kraina Lodu 2 była oglądana przez 14.9 miliarda minut, a następna na liście Vaiana - przez 10.5 miliarda minut. Co ciekawe, jedyne nowe tytuły w top 10 (takie, które miały premierę w 2020) to Naprzód Disneya/Pixara, sfilmowana wersja musicalu Hamilton oraz Śledztwo Spensera z Markiem Wahlbergiem.


Oto listy streamingowych hitów 2020 według Nielsena:


SERIALE ORYGINALNE


1. "Ozark"

2. "Lucyfer"

3. "The Crown"

4. "Król tygrysów"

5. "The Mandalorian"

6. "The Umbrella Academy"

7. "Wielkie brytyjskie wypieki"

8. "Dzieciak rządzi: Znowu w grze"

9. "Longmire"

10. "Ty"


SERIALE NA LINCENCJI


1. "Biuro"

2. "Chirurdzy"

3. "Zabójcze umysły"

4. "Agenci NCIS"

5. "Schitt's Creek"

6. "Nie z tego świata"

7. "Shameless - niepokorni"

8. "Jess i chłopaki"

9. "Czarna lista"

10. "Pamiętniki wampirów"


FILMY


1. "Kraina Lodu 2"

2. "Vaiana"

3. "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

4. "Naprzód"

5. "Grinch"

6. "Hamilton"

7. "Śledztwo Spensera"

8. "Aladyn"

9. "Toy Story 4"

10. "Zwierzogród"

25. Platforma Netflix kupiła od Reliance prawa do dystrybucji filmu The Girl on the Train. Jego gwiazdą jest Parineeti Chopra (Kesari).


Jeśli tytuł wydaje Wam się znajomy, to nie jest to przypadek. Obraz jest bowiem bollywoodzką ekranizacją powieści Pauli Hawkins, która doczekała się już wersji z Hollywood - "Dziewczyny z pociągu" z Emily Blunt w roli głównej.


Bohaterką filmu jest Meera, która dnie spędza zafascynowana pozornie idealną parą mieszkającą w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami...


Obraz miał pierwotnie trafić do indyjskich kin w maju ubiegłego roku. COVID-19 pokrzyżował te plany. Netflix zamierza go pokazać światu 26 lutego

26. OLD HENRY: a) Tim Blake Nelson (Watchmen) zagra w filmie będącym połączeniem kina akcji z westernem. Projekt nosi tytuł Old Henry.


Bohaterami filmu będą owdowiały mężczyzna i jego syn. Pewnego dnia znajdują rannego nieznajomego z torbą pełną pieniędzy. Mimo obaw postanawiają się nim zaopiekować.


Obraz wyreżyseruje według własnego scenariusza Potsy Ponciroli, producent wykonawczy filmu Jay i Cichy Bob powracają

b) Stephen Dorff (Deputy) zagra u boku Tima Blake'a Nelsona w westernie Old Henry. Angaż otrzymali również: Trace Adkins (Dotknij nieba), Scott Haze (Zeroville) i Gavin Lewis (Małe ogniska).


Bohaterami filmu będą owdowiały mężczyzna (Nelson) i jego syn (Lewis). Pewnego dnia znajdują rannego nieznajomego (Haze) z torbą pełną pieniędzy. Mimo obaw postanawiają się nim zaopiekować. Dorff zagra przywódcę grupy tropiącej rannego. Adkins będzie bratem wdowca

27. Joe Jonas idzie w ślady Nicka (Midway) i chyba na poważnie zamierza rozwijać swoją karierę aktorską. Właśnie dowiedzieliśmy się, że dołączył do obsady wojennego widowiska Devotion. Będzie to największa rola w karierze aktorskiej Joe Jonasa.


Devotion to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o dwóch amerykańskich pilotach na froncie wojny w Korei, Tomie Hudnerze i Jesse'em L. Brownie. Ich heroiczne poświęcenie sprawiło, że zostali uznani najbardziej cenionymi oficerami w historii amerykańskiej marynarki.


Gwiazdami obrazu są Jonathan Majors i Glen Powell. Oprócz Jonasa w ostatnim czasie angaż otrzymali również: Thomas Sadoski i Christina Jackson. Za kamerą stanie J.D. Dillard.


Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym miesiącu w stanie Georgia

28. Niezależny dom produkcyjny wiip przeniesie na ekran sztukę teatralną 1984 będącą adaptacją kultowej powieści George'a Orwella pod tym samym tytułem.


Przedstawienie zadebiutowało na deskach West Endu w 2013 roku i z miejsca trafiło na pierwsze strony gazet. Twórcy zaproponowali bowiem szokującą i niezwykle brutalną wizję orwellowskiego świata zbudowanego na fundamentach propagandy, opresji i masowej inwigilacji. Sceny krwawych tortur, jakim poddawany jest główny bohater Winston Smith, przyprawiły wielu widzów (w tym hollywoodzką gwiazdę Jennifer Lawrence) o omdlenia bądź wymioty.


Ekranizacja zostanie zrealizowana w formie 5-odcinkowego limitowanego serialu. Nad przedsięwzięciem będzie czuwał David Flynn. Mały ekran wydaje się naturalnym domem dla portretu społeczeństwa, w którym ludzie ufają swoim ekranom bardziej niż światu za oknami - czytamy w oficjalnym oświadczeniu producentów.


Przypomnijmy, że Rok 1984 był już kilka razy ekranizowany. Najsłynniejszą adaptacją pozostaje film z Johnem Hurtem i Richardem Burtonem w rolach głównych

29. a) Rami Malek i Zoe Saldana dołączyli do obsady nowego filmu Davida O. Russella. W produkcji udział wezmą także Christian Bale, Margot Robbie i John David Washington.


Szczegóły nowego projektu twórcy Poradnika pozytywnego myślenia i American Hustle trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że bohaterami będą grani przez Bale'a i Robbie lekarz i prawniczka (lub prawnik i lekarka), którzy ze sobą współpracują.


David O. Russell nie tylko stanie za kamerą, ale jest także autorem scenariusza. Zdjęcia rozpoczną się lada dzień w Los Angeles

b) Wygląda na to, że nowy film Davida O. Russella będzie mógł się pochwalić jedną z najbardziej imponujących obsad ostatnich lat. Portal Deadline podał właśnie, że angaż do filmu otrzymali:


Anya Taylor-Joy (Gambit królowej)

Robert De Niro (Irlandczyk)

Michael Shannon (Na noże)

Andrea Riseborough (Possessor)

Matthias Schoenaerts (The Old Guard)

Alessandro Nivola (The Many Saints of Newark)

Chris Rock (Spirala: Nowy rozdział serii Piła)

Timothy Olyphant (Pewnego razu... w Hollywood)

Mike Myers (Bohemian Rhapsody)


Już same te nazwiska mogą budzić ciekawość projektem. A przecież już wcześniej z filmem związali się:


Christian Bale

Margot Robbie

John David Washington

Rami Malek

Zoe Saldana


Dla Russella jest to pierwszy film od czasu wyreżyserowanej w 2015 roku Joy

30. Anna Paquin (Irlandczyk, The Affair) zagra w dramacie American Underdog: The Kurt Warner Story. Film będzie biografią legendarnego amerykańskiego futbolisty, w którego wcieli się Zachary Levi (Shazam!).


American Underdog opowie o długiej drodze sportowca na szczyt - od sprzedawcy w prowincjonalnym supermarkecie po rozgrywającego, który dwukrotnie zdobył tytuł najbardziej wartościowego gracza NFL.


Paquin wcieli się w Brendę Warner, żonę sportowca.


Scenariusz napisali David Aaron Cohen, Jon Gunn i Jon Erwin w oparciu o autobiografię Warnera, All Things Possible: My Story of Faith, Football and the First Miracle Season. Reżyserują Jon i Andrew Erwinowie


SERIALE

1. Filipińska sieć telewizyjna GMA-7 rozpoczęła 14 stycznia transmisję zwiastuna Voltes V Legacy, remake'u Live-Action klasycznego mecha anime Voltes V. Wideo przedstawia sekwencję „volt-in” tytułowego mecha, a także kultowy atak „Tenkūken” („Laser Sword” na Filipinach). GMA-7 nie ujawnił jeszcze daty premiery serii.


GMA-7 uzyskał licencję za pośrednictwem Telesuccess Productions, filipińskiej firmy licencyjnej Toei.


Oryginalna seria anime podąża za pięcioma młodymi pilotami, z których każdy dowodzi maszyną, która może łączyć się w tytułowego mecha bojowego Voltes V. Za pomocą robota piloci powoli odpierają inwazję obcych na Ziemię przez Boazańczyków, którym dowodzą potężny książę Heinell.


Voltes V (Chō Denji Machine Voltes V) po raz pierwszy wyemitowano na Filipinach na GMA-7 z angielskim dubbingiem w 1978 roku. Ponieważ pozostało tylko pięć odcinków w emisji Voltes V, ówczesny prezydent Filipin Ferdinand Marcos zakazał emisji Voltes V i innych anime w telewizji z powodu „nadmiernej przemocy”. W 1986 roku, po usunięciu Marcosa, PTV-4 ponownie zaczął nadawać obie serie. Voltes V był również emitowany na antenie ABS-CBN w 1986 roku i na IBC-13 w 1989 roku (który dubbingował pierwsze 11 odcinków w języku tagalog). GMA-7 ponownie wyemitował Voltes V w 1999 roku z dubbingiem w języku tagalskim. HERO TV wyemitowało również tagalog re-dub Voltes V w 2005 r. GMA-7 ostatnio wyemitował nową wersję w 2017 r. Telesuccess Productions posiada filipińską licencję Voltes V.


Chō Denji Machine Voltes V to druga część „Romance Super Robot Trilogy” reżysera Tadao Nagahamy (Chō Denji Robo Combattler V to część pierwsza, a Tōshō Daimos to część trzecia). Voltes V pierwotnie wyemitowano w Japonii w 1977 roku

2. To już pewne: powstanie kolejna odsłona Seksu w wielkim mieście. Informację o wskrzeszeniu kultowego serialu potwierdziły w mediach społecznościowych jego gwiazdy: Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis.


Nowy projekt powstanie dla serwisu streamingowego HBO Max. 10-odcinkowa limitowana produkcja będzie nosić tytuł And Just Like That.... Zdjęcia ruszają wiosną w Nowym Jorku. Niestety, na ekranie nie zobaczymy Kim Cattrall, która wcielała się w postać przebojowej, wiodącej bujne życie erotyczne Samanthy Jones.


Seks w wielkim mieście dokonał prawdziwego przełomu w mówieniu o obyczajowości mieszkańców współczesnych metropolii. Emitowany w latach 1998–2004 serial opowiadał o grupie nowojorskich przyjaciółek, które spotykały się, by plotkować o swoim życiu erotycznym. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Candace Bushnell, a w główne role wcieliły się Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon i Kristin Davis.


Losy bohaterek doczekały się kontynuacji w dwóch filmach, które trafiły do kin w 2008 i 2010 roku. Powstał także prequel Pamiętniki Carrie, w którym w tytułową bohaterkę (w oryginalnej wersji graną przez Sarah Jessikę Parker) wcieliła się Anna Sophia Robb

3. Będący w przygotowaniu i na razie niezatytułowany serial o policjantach z Gotham City ma już nowego showrunnera. Pieczę nad scenariuszem obejmie Joe Barton.


Barton przejął funkcję producenta wykonawczego i showrunnera po tym, jak projekt porzucił Terence Winter (Rodzina Soprano, Zakazane imperium). Barton ma na swoim koncie seriale Giri / Haji: Powinność / Wstyd i Humans oraz film Rytuał.


Akcja serialu ma rozgrywać się w tym samym zakątku filmowego uniwersum DC, co The Batman Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem. Bohaterem nie będzie jednak Batman, tylko zwyczajni policjanci i mieszkańcy Gotham City. Tematem przewodnim serialu ma być szerząca się w mieście korupcja.


Wśród przygotowywanych przez DC seriali aktorskich jest również będący spin-offem The Suicide Squad Peacemaker z Johnem Ceną oraz przygotowywana przez studio J.J. Abramsa Bad Robot seria o przygodach Justice League Dark


4. Frank Grillo pojawił się jako Crossbones w trzech filmach z kinowego uniwersum Marvela (Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów i Avengers: Koniec gry). Czarny charakter zginął jednak w Wojnie bohaterów, a w Końcu gry pojawił się jedynie w sekwencji z przeszłości. Czy mimo to jest szansa na powrót aktora do roli? Wygląda na to, że tak.


W udzielonym niedawno wywiadzie Grillo potwierdził, że wcieli się ponownie w Brocka Rumlowa/Crossbonesa w przygotowywanym dla platformy Disney+ serialu animowanym What If...?, który opowie historie rozgrywające się w alternatywnych rzeczywistościach uniwersum Marvela. Głosu bohaterom mają użyczać aktorzy znani z kinowych widowisk Marvela. Powrót Grillo do roli Rumlowa w takiej formie nie powinien więc być szczególnym zaskoczeniem.


Aktor zdradził, że nagrał cztery lub pięć odcinków w jeden albo dwa dni. W lutym będę musiał wrócić i nagrać jeszcze kilka. To było niemal rok temu i podejrzewam, że ze względu na koronawirusa wszystko zostało wstrzymane, ale teraz temat wraca. Nie wiem nic więcej. Nawet nie pamiętam, co konkretnie robiłem, jakie były moje kwestie, ale myślę, że efekt będzie fajny.


Grillo dodał, że musiał pracować jedynie ze scenariuszem, bo animacja nie była wówczas jeszcze gotowa. Interpretujesz wszystko samemu, czytając z kartki i próbując pozostać wiernym postaci Crossbonesa, powiedział. Potem pokazują ci jakiś kawałek materiału, ale znasz Marvela, nie chcą pokazać ci za dużo. Zwłaszcza mi, bo dużo gadam i już nie raz mnie skarcono.


Pierwszy sezon What If...? zadebiutuje prawdopodobnie w połowie 2021. Ma mieć 10 odcinków

5. Beau Willimon (zdjęcie), twórca House of Cards, przygotuje serialową adaptację gry planszowej Risk (Ryzyko). To pierwszy z projektów, do których zobowiązuje go lukratywny kontrakt z należącą do Hasbro platformą eOne.

Pomysłodawcą gry jest francuski filmowiec Albert Lamorisse. Jako La Conquête du Monde gra ukazała się po raz pierwszy w 1957 roku. Ryzyko jest grą turową przeznaczoną dla młodzieży i dorosłych, a może w nią grać równocześnie od dwóch do sześciu osób. Plansza, na której toczy się rozgrywka, jest polityczną mapą świata podzieloną na czterdzieści dwa terytoria, które składają się na sześć kontynentów. Każdy gracz otrzymuje na początku gry armię w wybranym kolorze, którą ma zdobywać terytoria pozostałych graczy tak, by mieć pod swoją kontrolą cały świat lub - w innym wariancie gry - by spełnić otrzymane na początku gry tajne zadanie. [źródło: Wikipedia]


Przed kilkoma lat Risk, na podstawie tekstu John Hlavina, autora Underworld 4:New Dawn, miało być wysokobudżetowym kinem przygodowym nakręconym dla Colubmia Pictures. Tamten projekt nie doszedł jednak do skutku. Czy tym razem się uda?

6. Jon M. Chu (Bajecznie bogaci Azjaci) pożegnał się z serialem Willow. Miał wyreżyserować odcinek pilotowy i być producentem wykonawczym.


Powodem decyzji jest brak czasu. Harmonogram prac nad Willow został zmieniony po raz kolejny w związku z trwającą pandemią COVID-19, a to nachodzi na inne zobowiązania Chu. Do tego wszystkiego latem spodziewa się narodzin dziecka i nie chce być wtedy tysiące kilometrów od domu.


Serial będzie kontynuacją filmu fantasy Willow. Szczegóły fabuły nie są znane. Wiadomo jednak, że Warwick Davis ponownie wcieli się w Willowa Ufgooda. Serial wprowadzi też grupę nowych postaci.


Bohaterem filmu z 1988 roku był poczciwy karzeł, który przez przypadek staje się opiekunem osieroconego niemowlęcia. Według przepowiedni malutka Elora Danan ma ukrócić rządy złej królowej Bavmordy.


Showrunnerami serialowego Willowa oraz jego scenarzystami są Jonathan Kasdan (Han Solo: Gwiezdne wojny - historie) oraz Wendy Mericle (serial Arrow).


Serial wyprodukuje studio Lucasfilm. Oryginalny film wyprodukował sam George Lucas

7. Showtime ujawnił nowych członków obsady serialu Dexter. Są to: Julia Jones (jako Angela Bishop, komendantka policji), Johnny Sequoyah (jako Audrey Bishop, nastoletnia córka Angeli), Alano Miller (jako Logan, sierżant policji z komisariatu w Iron Lake oraz pomocnik trenera licealnej drużyny zapaśników), Jack Alcott (jako Randall, z którym Dexter będzie miał istotne dla niego spotkanie)

8. Amazon i Sony zaprezentowały obsadę serialu I Know What You Did Last Summer. W głównych rolach wystąpią: Madison Iseman, Brianne Tju, Ezekiel Goodman, Ashley Moore, Sebastian Amoruso, Fiona Rene, Cassie Beck, Brooke Bloom i Bill Heck. Zdjęcia ruszają jeszcze w tym miesiącu na Hawajach

9. Manuel Garcia-Rulfo (6 Underground) zagra główną role w serialu The Lincoln Lawyer. Bohaterem jest Mick Haller. To sprytny, pewny siebie prawnik z Los Angeles, mistrz manipulacji, który marzy o dużych pieniądzach i ekskluzywnej kancelarii, ale na razie jego biuro mieści się... na tylnym siedzeniu Lincolna, gdzie spotyka się ze swoimi szemranymi klientami. Najczęściej są nimi dilerzy narkotykowi lub przyłapani na jeździe po pijanemu kierowcy. Nieoczekiwanie jednak los zsyła mu zlecenie, które wygląda na punkt zwrotny w karierze

10. Stacja FX zrezygnowała z realizacji serialu Redeemer, który miał być kolejnym po Detektywie wspólnym projektem Matthew McConaugheya oraz Nica Pizzolatto.


Telewizja podjęła decyzję po tym, jak McConaughey zrezygnował z udziału w przedsięwzięciu. Podobno Pizzolatto, który w ubiegłym roku podpisał z FX kilkuletni kontrakt na wyłączność, teraz pragnie rozwiązać umowę.


Akcja produkcji inspirowanej powieścią The Churchgoer Patricka Colemana miała rozgrywać się w Teksasie. Główny bohater, były pastor (McConaughey), a obecnie ochroniarz, poszukuje zaginionej kobiety. Trafia w ten sposób na ślad intrygi na najwyższych szczeblach władzy oraz spisku sięgającego korzeniami wiele dekad wstecz

11. Przygotowywana przez Amazon Studios serialowa adaptacja Władcy Pierścieni budzi emocje nie tylko wśród fanów twórczości J.R.R. Tolkiena. Producenci ujawnili właśnie nowe informacje na jej temat.


Akcja serialu będzie się toczyć w Drugiej Erze Śródziemia, czyli tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Hobbicie i Władcy Pierścieni. Był to mroczny okres rządów Saurona. Wtedy też w Eregionie wykuto Pierścienie Władzy.


Jak wynika z opisu udostępnionego przez producentów, będziemy śledzić losy nie tylko znanych już bohaterów, ale także nowych postaci. Będą one wędrować "aż po najdalsze zakątki mapy" wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena kontynentu. Zobaczymy najciemniejsze głębiny Gór Mglistych, majestatyczne lasy Lindonu czy zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru.


Zdjęcia powstają w Nowej Zelandii. Choć data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo już, że powstanie drugi sezon

12. HBO Max dało zielone światło serialowi science fiction The Future. Będzie to adaptacja powieści Dana Freya The Future Is Yours, której premiera zaplanowana jest na 9 lutego tego roku. Jednym z producentów będzie Matt Reeves, który aktualnie pracuje nad nową odsłoną przygód Batmana z Robertem Pattinsonem w tytułowej roli.


Future to historia przyjaciół, którzy wspólnymi siłami opracowują technologię przewidywania przyszłości. Niegdyś wyrzutkowie z Doliny Krzemowej po opatentowaniu swojego wynalazku (i stworzeniu start-upu, który ma udostępnić go ludziom) stają się rozchwytywani. Nie zdają sobie sprawy, że to, co stworzyli, szybko podzieli nie tylko ich, ale także całe społeczeństwo.


Twórcy obiecują, że ich produkcja zaskoczy widzów innowacyjnym stylem, jakiego jeszcze nie widzieliśmy w telewizji. Scenariusz napisał sam autor powieści, który będzie pełnił także obowiązki producenta wykonawczego. Za kamerą stanie Aneesh Chaganty (Searching)

13. Przy okazji zbliżającej się premiery WandaVision na platformie Disney+ szef Marvel Studios Kevin Feige udzielił w ostatnim czasie szeregu wywiadów. Jednym z przewijających się pytań jest to o możliwość powrotu postaci i aktorów z seriali, które Marvel zrealizował dla serwisu Netflix. Czy Daredevil (Charlie Cox), Luke Cage (Mike Colter), Jessica Jones (Krysten Ritter), Iron Fist (Finn Jones) albo Punisher (Jon Bernthal) mają szansę pojawić się w jakimś nowym projekcie studia?


Feige zazwyczaj odpowiada na to pytanie jakimś wariantem "nigdy nie wiadomo" albo "nigdy nie mów nigdy". Kiedy zapytano go jednak wprost o możliwość pojawienia się Coxa w roli Daredevila w nadchodzącym Spider-Manie 3 (to krążąca w ostatnim czasie plotka), producent po prostu zamilkł. Dosłownie nie udzielił odpowiedzi. Czy to wyraz zmęczenia wywiadowym maratonem, w którym powracają wciąż te same tematy? A może milczące potwierdzenie?


W innym z wywiadów Feige był na szczęście nieco bardziej wylewny: To jeden z uroków komiksów, że postacie mogą pojawiać się i znikać. Wszystko to jest dla nas inspiracją na przyszłość. W tych serialach pojawili się świetni aktorzy i świetne postacie.


Wciąż jesteśmy daleko od oficjalnego potwierdzenia, ale przynajmniej wygląda na to, że Feige nie wyklucza takiej opcji. Prawdopodobnie największe szanse na powrót mają Charlie Cox i Krysten Ritter, jako że ich seriale - odpowiednio: Daredevil i Jessica Jones - były nie tylko najbardziej popularne, ale i najwyżej cenione spośród netfliksowej grupy.


Chcielibyście zobaczyć ponownie Daredevila, Jessikę Jones, Luke'a Cage'a, Iron Fista albo Punishera?

14. Stacja HBO ogłosiła, że piąty sezon serialu komediowego Niepewne będzie zarazem jego ostatnim.


Zawsze planowaliśmy opowiedzieć tę historię na przestrzeni pięciu sezonów, ale nigdy nie dotarlibyśmy tak daleko bez ogromnego wsparcia naszej publiczności - mówi twórczyni oraz gwiazda Niepewnych, Issa Rae - Odczuwam błogość w związku z tym, że historie naszych bohaterów dobiegają końca.


Zdjęcia do finałowych odcinków mają rozpocząć się pod koniec tego miesiąca. Na ekranie prócz Rae zobaczymy ponownie m.in. Yvonne Orji, Jaya Ellisa, Natashę Rothwell, i Amandę Seales.


Główne bohaterka Niepewnych Issa Dee (Issa Rae) jest młodą Afroamerykanką, która mieszka w Los Angeles. Mimo licznych upokorzeń i chronicznego braku pewności siebie stara się żyć po swojemu, nie patrząc na różnego rodzaju konwenanse. Chociaż nieustannie zmaga się z brakiem pieniędzy i problemami z pracą, do wszystkiego podchodzi z humorem. Jej najlepszą przyjaciółką jest skupiona na sobie prawniczka Molly (Yvonne Orji)

15. MOON KNIGHT: a) Znana z serialu Ramy May Calamawy dołączyła do obsady Moon Knight Marvela. Na razie nie wiadomo, kogo zagra

b) Ethan Hawke (Tesla) jest kolejną gwiazdą, która w końcu trafi do uniwersum Marvela. Aktor dołączył do obsady serialu Moon Knight.


Na razie nie ujawniono, kogo Hawke zagra. Wiadomo jedynie, że będzie to główny serialowy złoczyńca. Tytułowego bohatera gra Oscar Isaac.


Moon Knight to bohater znany pod nazwiskiem Marc Spector – syn amerykańskiego rabina – który wbrew woli ojca postanawia zostać najemnikiem. Śmiertelnie pobity przez innego najemnika powraca do świata żywych dzięki ingerencji egipskiego boga Chonsu. Cudownie ocalony przywdziewa srebrny kostium i jako zamaskowany superbohater Moon Knight rozpoczyna walkę z przestępcami. Codzienne życie wiedzie pod przybranym nazwiskiem Stevena Granta - milionera i posiadacza ziemskiego. Nie chcąc tracić kontaktu z ludźmi, którym przysiągł pomagać, przemierza ulice miasta również jako taksówkarz Jake Lockley.


Projekt powstaje dla platformy Disney+.

16. Nathan Lane (Dom grozy: Miasto Aniołów) zagra u boku Steve'a Martina i Seleny Gomez w serialu komediowym platformy Hulu Only Murders in the Building o trójce fanów historii detektywistycznych, którzy wplątali się w prawdziwe morderstwo. Aktor dołączył również do obsady serialu historycznego Juliana Fellowesa The Gilded Age opowiadającego o nowojorskiej elicie lat 80. XIX wieku. Lane wcieli się w prawdziwą postać Warda McAllistera, który uważany był za ostateczną instancję decydującą w wieku pozłacanym, co można uznać za klasę i wyrafinowanie i kto tak naprawdę należy do śmietanki towarzyskiej

17. Tony Goldwyn (Skandal) i Daniel Dae Kim (Hellboy) zagrają główne role w The Hot Zone: Anthrax. Będzie to drugi sezon serialu-antologii Strefa skażenia przygotowywanego dla Nat Geo. Sezon skupi się na prawdziwych wydarzenia z 2001 roku, kiedy to doszło w Stanach Zjednoczonych do ataku polegającego na wysyłaniu listów i przesyłek zawierających wąglik

18. Joseph Mallozzi, twórca serialu Dark Matter, szykuje Powder Mage. Będzie to serialowa ekranizacja cyklu fantasy Briana McClellana wydanego w Polsce pod tytułem Magowie prochowi. Akcja trylogii rozgrywa się w świecie przypominającym XIX-wieczną Europę. Jednak tu magia istnieje, a magowie prochowi swoją moc czerpią z prochu strzelniczego

19. Gwiazda Disney Channel Peyton Elizabeth Lee (Andi Mack) zagra główną rolę w Doogie Kameāloha, M.D - rebootcie emitowanego w latach 1989-1993 klasycznego serialu familijnego Doogie Howser, lekarz medycyny.


Nowa wersja powstaje dla serwisu streamingowego Disney+. Show opowie o przygodach 16-latki z mieszanej rasowo rodziny, która pracuje jako lekarka. Bohaterka jest nieustannie rozdarta pomiędzy rozrywkowym życiem nastolatki a poważną, spokojną pracą w prestiżowym szpitalu.


Scenariusz nowej wersji przygotowała Kourtney Kang, która wcześniej pracowała m.in. przy sitcomie Jak poznałem waszą matkę. Jedną z głównych ról grał w nim Neil Patrick Harris, czyli oryginalny Doogie Howser.


Przypomnijmy, że Disney+ szykuje więcej seriali inspirowanych klasykami z lat 80. i 90. Zapowiedziano m.in. reboot Turnera i Hoocha oraz nowe Potężne kaczory

20. Jak Pokonani zmienili postrzeganie drugiej wojny światowej przez Michaela C. Halla? Co zdaniem aktora stanowi najważniejszy element fabuły serialu? I jak ocenia współpracę z twórcami – Månsem Mårlindem i Björnem Steinem? Co spowodowało, że zdecydował się wystąpić w produkcji? Wywiad z Michaelem C. Hallem dostępny jest już. Serial Pokonani jest dostępny od 1 stycznia 2021 roku na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ "Telewizja przez internet".


Pokonani w reżyserii Björna Steina i Månsa Mårlinda (Most nad Sundem) to nowa, ośmioodcinkowa koprodukcja CANAL+ Polska. W głównej obsadzie serialu znaleźli się między innymi: Taylor Kitsch (Detektyw), Michael C. Hall (Dexter), Nina Hoss (Kobieta w Berlinie), Logan Marshall-Green (Prometeusz), Tuppence Middleton (Downton Abbey) oraz Sebastian Koch (Homeland).


TOM FRANKLIN


Amerykański wicekonsul. Wykształcony i bystry. Skończył prawo, bo tak chciała jego rodzina i historię sztuki, bo tak dyktowało mu serce. Dla niej jest w stanie przekroczyć granice, a w powojennym Berlinie znajomość rynku sztuki jest na wagę złota. Franklin oficjalnie jest wicekonsulem z ramienia Funduszu Pomocy Humanitarnej, ale zajmuje się też działalnością wywiadowczą. Jest bezpośrednim przełożonym Maxa McLaughlina. Strategicznym celem amerykańskich aliantów jest dopilnowanie, żeby Rosjanie nie przejęli Berlina – zadaniem Toma Franklina jest jego realizacja.


O FABULE SERIALU


Amerykański gliniarz, Max McLaughlin (Taylor Kitsch) przybywa latem 1946 roku do zniszczonej stolicy pokonanych Niemiec. Ma wspierać tworzenie policyjnych struktur w mieście bezprawia i chaosu. W zadaniu pomaga mu lokalna policjantka Elsie Garten (Nina Hoss). Na ich celowniku znajduje się przestępca o pseudonimie Engelmacher (Sebastian Koch) – Al Capone powojennego Berlina. Max poszukuje także swojego zaginionego po wojnie brata Moritza (Logan Marshall-Green), który realizuje samozwańczą misję, związaną z ukrywającymi się nazistami. Wsparciem dla Maxa ma być stacjonujący w Berlinie konsul, Tom Franklin (Michael C. Hall)

21. Gwendoline Christie (Gra o tron) dołączyła do obsady Sandmana. Serialowa adaptacja komiksu Neila Gaimana powstaje dla Netfliksa.


Do tej pory jedynym aktorem, którego udział potwierdzono, jest Tom Sturridge (Czekając na wieczność, Radio na fali). Wcieli się on w rolę Snu znanego także jako Morfeusz. Nie wiadomo, kogo miałaby zagrać Christie, spekuluje się jednak, że w jej ręce może trafić rola Pożądania lub Śmierci. Dla aktorki nie będzie to pierwsze spotkanie z Gaimanem. Niedawno pracowała z nim na planie słuchowiska The Sleeper and the Spindle.


Showrunnerem i scenarzystą serialu jest Allan Heinberg (Wonder Woman, Skandal). Odcinek pilotowy napisał wspólnie z Davidem S. Goyerem i samym Gaimanem. Projekt powstaje dla Netfliksa. Będzie to jedna z najdroższych produkcji w historii streamingowego giganta.


Zdjęcia ruszyły w październiku w Wielkiej Brytanii

22. Twórcy serialu The Last of Us znaleźli już nowego reżysera projektu. Miejsce zwolnione przez Johana Rencka (serial Czarnobyl) zajął Rosjanin Kantemir Bałagow, który do tej pory znany był raczej wyłącznie bywalcom kin studyjnych za sprawą docenionych na festiwalu w Cannes filmów Bliskość i Wysoka dziewczyna.


Serial bazować będzie na bestsellerowej grze wideo The Last of Us. Jego akcja rozgrywa się w Ameryce zdziesiątkowanej przez epidemię śmiercionośnego grzyba. Para głównych bohaterów - doświadczony przez życie Joel oraz nastoletnia Ellie - muszą odbyć wspólną podróż daleko poza granice strefy kwarantanny i nawiązać kontakt z grupą rewolucjonistów zwanych Świetlikami.


Showrunnerem jest Craig Mazin, który odniósł niedawno wielki sukces za sprawą serialu Czarnobyl. Z ekipą ściśle współpracuje Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser gry.


The Last of Us wyprodukują: HBO i Sony Pictures Television we współpracy z PlayStation Productions, Word Games i Naughty Dog

23. Paramount Pictures oraz należące do zabawkowego giganta Hasbro studio szykują aktorski serial osadzony w świecie gry RPG Dungeons & Dragons. Jego twórcą został Derek Kolstad, autor tetralogii John Wick i scenarzysta serialu The Falcon and the Winter Soldier.


Na chwilę obecną nie znanym szczegółów fabularnych projektu.


Dungeons & Dragons to gra RPG licząca już 45 lat. Na początku lat 80. cieszyła się niezwykłą popularnością i wywołała niepokój w konserwatywnych środowiskach amerykańskich stając się (obok muzyki heavy-metalowej) przyczyną tzw. satanistyczne paniki, jaka ogarnęła Stany Zjednoczone. W 2014 roku debiutowała piąta edycja, która sprawiła, że gra cieszy się obecnie największą w swojej historii popularnością. Dowodem na to może być chociażby serial animowany The Legend of Vox Machina. Projekt powstanie na bazie niezwykle popularnego cyklu Critical Role. Na jego realizację na Kickstarterze zebrano prawie 11,4 mln dolarów, co jest piątą największą sumą zebraną na tym portalu.


Niezależnie od serialu Pramount i eOne szykują również kinowe widowisko Dungeons & Dragons. Jego reżyserami są Jonathan Goldstein i John Francis Daley (Wieczór gier)

24. Colton Haynes i Eliot Glazer zagrają w serialu komediowym I Run Hot, który powstanie dla platformy Peacock. Będzie to opowieść o przyjaźni dwóch różnych jak ogień i woda gejów. Haynes wcieli się w instagramowego celebrytę personifikującego współczesne środowisko LGBT. Glazer będzie zrzędą, który tak naprawdę nigdy do społeczności gejów nie pasował

25. Justin Hartley zagra główną rolę w serialowej ekranizacji powieści The Never Game Jeffreya Deavera. Pierwszy tom cyklu Colter Shaw został wydany w Polsce pod tytułem Gra w nigdy. W Mountain View w Dolinie Krzemowej zaginęła dziewiętnastoletnia Sophie Mulliner. Jej ojciec, podejrzewając, że została porwana, wobec bierności policji wyznacza nagrodę za odnalezienie córki. Zgłasza się do niego Colter Shaw, zawodowy "łowca nagród", specjalizujący się w poszukiwaniu osób zaginionych, uciekinierów i przestępców. Na pozór prosta sprawa komplikuje się, gdy znikają kolejne osoby, a okoliczności wskazują, że porywa je ten sam sprawca, prawdopodobnie wzorujący się na grze komputerowej, w której uwięziony w potrzasku gracz musi odnaleźć drogę ucieczki, posługując się pięcioma przypadkowymi przedmiotami. Jeśli nie wyjdzie z opresji, czeka go śmierć z ręki "Szeptacza", okrutną postać, która dyktuje warunki w grze. Szukając rozwiązania zagadki, Shaw wkracza do nieznanego mu świata przemysłu gier wideo, poznaje jego bezwzględnych potentatów, toczących ze sobą bezpardonową walkę o pozycję na wartym miliardy dolarów rynku. Niebawem przekonuje się, że tropiąc tajemniczego porywacza, sam jest śledzony przez kogoś, komu bardzo zależy na utrudnieniu mu zadania

26. Producenci Peaky Blinders ogłosili, że szósty sezon serialu będzie zarazem ostatnim. Opowieść o kryminalnym klanie Shelbych ma być kontynuowana w innej formie.


Zdjęcia do finałowych odcinków właśnie się rozpoczęły. Peaky Blinders powracają z hukiem. W nowych odcinkach, których produkcja została opóźniona z powodu pandemii COVID, serialowa rodzina znajduje się w skrajnym niebezpieczeństwie, a stawka nigdy nie była wyższa - zapowiada autor show, Steven Knight - Wierzymy, że będzie to najlepszy sezon ze wszystkich dotychczasowych. Jesteśmy pewni, że nasi niesamowici fani go pokochają. Podczas gdy serial zmierza ku końcowi, historia będzie toczyć się dalej w innej formie.


Bohaterem Peaky Blinders jest Thomas Shelby (Cillian Murphy), który wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzi jedną z najsilniejszych grup przestępczych w Birmingham. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem miasta. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję poprzez prowadzenie legalnych interesów.


Serial zadebiutował na antenie BBC Two 8 lat temu i z miejsca stał się wielkim hitem. Poza Wielką Brytanią dystrybucją Peaky Blinders zajmuje się Netflix

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com