PIERWSZE NEWSY 2021 - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. W lutowym numerze magazynu Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh ujawniono 26 grudnia, że manga artysty Hiroichiego (High School DxD: Asia & Koneko's Secret Contract !?) i Shingo Nagaia (scenariusze anime Caligula (wiosna 2018) i Girly Air Force (zima 2019)) dla mieszanego projektu "Magic x Idol" Lapis Re: LiGHTs dobiegnie końca. w kolejnym numerze magazynu, który ukaże się w styczniu.


Manga została wydana w Monthly Comic Dengeki Daioh w październiku 2019 r. Kadokawa opublikował pierwszy tom mangi 22 lipca.


Tematem projektu jest „idole na tym świecie potrafią używać magii”. Franczyza skupia się wokół sześciu jednostek idoli. Projekt obejmuje również anime, grę mobilną, wydania muzyczne i nowelki pod szyldem MF Bunko J. Kadokawy.


Seria zainspirowała anime, które miało swoją premierę 4 lipca. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii

2. KĄCIK YURI: Lutowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh ujawnił 26 grudnia, że manga Canno -Gōkaku no Tame no! Yasashii Sankaku Kankei Nyūmon (For Passing! Entering a Gentle Threesome) osiągnie punkt kulminacyjny w następnym numerze.


Canno wypuściła mangę w Monthly Comic Dengeki Daioh 27 stycznia. Pierwszy tom mangi został wydany 27 sierpnia.


Trójkącik yuri w mandze koncentruje się na trzecioklasistce gimnazjum, która chce uczęszczać do liceum, do którego uczęszcza starsza uczennica, do której tęskni. Jednak jej oceny są przeszkodą. Idzie na wycieczkę po szkole i nieumyślnie jest świadkiem całowania się dwóch dziewczyn.


Już brzmi ciekawie 😍

3. Styczniowy numer magazynu Feel Young Shodenshy ujawnił 8 grudnia, że Takako Shimura zakończy mangę Beautiful Everyday w swoim następnym rozdziale. Manga nie pojawi się w lutowym numerze, więc ostatni rozdział ukaże się w marcowym numerze 8 lutego.


Manga koncentruje się na Karin, młodej kobiecie, której matka jest autorką mang dla dorosłych. Kiedy matka Karin wychodzi ponownie za mąż, zyskuje starszego przyrodniego brata, zbliżonego do niej wiekiem, oraz młodszą przyrodnią siostrę. Jej przyrodni brat Kōichi jest przystojny, ale często ją molestuje. A jej przyrodnia siostra Miki ma kompleks brata i jej nie lubi. Manga podąża za tą nową rodziną z trójką przybranych rodzeństwa w okresie dojrzewania.


Shimura (Wandering Son (15 tomów mangi w latach 2002-13, 11-odcinkowe anime zimą 2011 roku, 2 odcinki specjalne w sierpniu i wrześniu 2011 roku), Sweet Blue Flowers (8 tomów mangi w latach 2004-13, 11-odcinkowe anime latem 2009 roku), Happy-Go-Lucky Days (2 tomy mangi w latach 2002-04, film anime 23 października 2020 roku), Battery (manga wychodząca od czerwca 2016 roku, 11-odcinkowe anime latem 2016 roku), projektantka postaci obu sezonów Aldnoah Zero z lata 2014 roku i zimy 2015 roku) nieregularnie publikuje mangę w Feel Young od 2016 r. Shodensha opublikował pierwszy tom w czerwcu 2018 r., a drugi tom w czerwcu 2020 r.

4. Twórca mangi, Tsukasa Saimura, w swoim poście z okazji Nowego Roku 1 stycznia zdradził, że wiosną tego roku wypuści nową mangę. Saimura opublikował również zdjęcie z okazji Nowego Roku i Roku Wołu (zdjęcie).


Saimura narysował mangę Tokyo Undead (na zdjęciu po prawej) na podstawie historii Shigeo Nakayamy. Tokuma Shoten opublikował oba tomy mangi jednocześnie w lipcu 2015 r. Firma Seven Seas wydała licencję na mangę i wydała oba tomy w wydaniu zbiorczym w październiku 2016 r. Manga survival horror śledzi człowieka, który próbuje znaleźć lek na patogen, który spowodował, że ludzie zmienili się w zombie jedzące mięso.


Seven Seas opublikowało także mangę Saimury - Hour of the Zombie (Igai: The Play Dead/Alive). Saimura wypuścił mangę w magazynie Tokumy Shoten - Monthly Comic Ryū w 2014 roku i zakończył serię w 2018 roku dziewięcioma tomami. Seven Seas opublikowało dziewiąty tom w czerwcu 2019 roku. Manga podąża za uczniami liceum, gdzie niektórzy z nich nagle zamieniają się w zombie, które zjadają nawzajem swoje ciała, ale potem nagle wracają do normalności

5. Lutowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Comic Alive ujawnił 26 grudnia, że ​​wyda mangową adaptację nowelki od Light Tuchihi - Kyūkyoku Shinka Shita Full Dive RPG ga Genjitsu Yorimo Kuso-Gee Dattara (What If the Ultimate in Fully Immersive VR RPGs Was a Crappier Game Than Reality Itself) w marcowym numerze magazynu, który ukaże się 27 stycznia. Kino rysuje mangę.

Akcja rozgrywa się pod koniec XXI wieku. Historia opowiada o tępym licaliście imieniem Hiro Yūki (podwójna gra słów na temat „bohatera” i „bohaterstwa” po japońsku), kiedy zostaje oszukany i dołącza do pełnej (w pełni wciągającej VR) gry RPG. Gra Kiwame Quest (dosłownie „Ultimate Quest”) jest promowana jako „bardziej realna niż rzeczywistość” dzięki oszałamiającej grafice, imponującemu zachowaniu NPC, a nawet zapachowi liści i uczuciu wiatru na skórze.


Niestety, gra jest już wirtualnym miastem duchów, po zalewie skarg graczy, że gra jest zbyt realistyczna dla własnego dobra. Jego zadania są prawie niemożliwe do wykonania, ponieważ gracze muszą być tak sprawni fizycznie, aby je ukończyć, jak w prawdziwym życiu. Gracze odczuwają prawdziwy ból, gdy zostają trafieni, a rany kłute goją się dniami.

Jedyną nagrodą jest samo poczucie spełnienia. Jest to całkowite przeciwieństwo zwykłej gry typu pick-up-and-play, ale Hiro obiecuje pokonać tę najbardziej realistyczną (i najbardziej stresującą) grę w historii.


W kwietniu 2021 roku premiera anime na podstawie nowelki.


Kadokawa opublikował w sierpniu nowelkę od Light Tuchihi z ilustracjami Youty. Nowelka Tuchihi - The Hero Is Overpowered but Overly Cautious zainspirowała także anime w 2019 roku

6. W lutowym numerze magazynu Kadokawy - Monthly Comic Alive ujawniono 26 grudnia, że ​​magazyn wyda spin-off mangę opartą na nowelce Shūichiego Nimaru - Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come (A Romantic Comedy Where the Childhood Friend Absolutely Will Not Lose) w marcowym numerze magazynu, który ukaże się 27 stycznia.

Seria spinoff nosi tytuł Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come: Otonari no Yon-shimai ga Zettai ni Honobono suru Nichijō (A Romantic Comedy Where the Childhood Friend Absolutely Will Not Lose: The Four Sisters Next Door Who Absolutely Have A Warm Everyday Life). Mutsumi Aoki rysuje mangę, a oryginalne dzieło i szkic opowiadania przypisuje się Nimaru. Manga będzie podążać za czterema siostrami z rodziny Shida.


„OsaMake”, jak nazywa się nowelki romantyczne dla nastolatków, skupia się wokół Sueharu Maru, przeciętnego 17-letniego licealisty, który nigdy nie miał dziewczyny, i „bitwy bohaterek” pomiędzy jego piękną pierwszą miłością Shirokusą Kachi i jego przyjaciółką z dzieciństwa, Kurohą Shidą.


Nimaru wypuścił nowelki z ilustracjami Ui Shigure (projektant postaci anime WIXOSS Diva(A)Live, które wyjdzie 9 stycznia) w czerwcu 2019 roku, a wydawnictwo Kadokawy - Dengeki Bunko opublikowało piąty tom 10 października. Szósty tom będzie zawierał dramę CD 10 lutego. Ryō Itō serializuje główną adaptację mangową w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Alive od listopada 2019 roku, a Kadokawa wyda drugi tom 10 lutego wraz z kolejną dramą CD.


Nowelka jest inspiracją dla telewizyjnej adaptacji anime, której premiera odbędzie się w tym roku

7. Manga Shikimori's Not Just a Cutie (Kawaii Dake Ja Nai Shikimori-san) otrzyma anime. Oficjalne konto na Twitterze serwisu Kodanshy - Magazine Pocket ogłosiło informację 2 stycznia. Personel poda później więcej szczegółów.

Autorka Keigo Maki podziękowała ekipie za adaptację anime i powiedziała, że osobiście nie może się doczekać, aby zobaczyć, jaki to będzie rodzaj anime, jako kolejny widz na widowni. Maki zastanawiała się, czy to wszystko sen. Aby uczcić tę wiadomość, Magazine Pocket oferuje pierwszy tom mangi za darmo. Oferuje również jedną reprodukcję grafiki z autografem i pięć koszulek z autografem osobom, które publikują na Twitterze z hashtagiem „# 式 守 さ ん ア ニ メ 化” (#ShikimoriAnimeAdaptation).

Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Shikimori wydaje się być idealną dziewczyną: urocza, zabawna w towarzystwie, słodka, kiedy chce być ... ale ma fajną ciemną stronę, która ujawnia się w odpowiednich okolicznościach. A jej chłopak Izumi uwielbia być w pobliżu, kiedy to się dzieje! Zabawny romans w liceum z odważnym akcentem, idealny dla fanów Nagatoro-san i Komi Can't Communicate!


Maki wypuściła mangę w Magazine Pocket w lutym 2019 r. Kodansha opublikował szósty tom mangi w październiku ubiegłego roku, a siódmy tom opublikuje 8 stycznia

8. Anashin, twórczyni mangi Waiting for Spring (Harumatsu Bokura), ujawniła 1 stycznia na Twitterze, że wiosną rozpocznie nowy tytuł.


Anashin opublikowała Waiting for Spring w magazynie Kodanshy - Dessert w 2014 r. Kodansha opublikował 13. i ostatni tom mangi w grudniu 2019 r. Kodansha Comics publikuje serię w języku angielskim. Anashin zadebiutował mangą poboczną opowieści o „osobie, której wszyscy są ciekawi” w listopadzie 2019 roku, a Kodansha opublikował tom pobocznej historii oznaczonej jako 14. tom serii w maju 2020 roku.


Manga została nominowana do 41. Manga Awards Kodanshy w 2017 r., a American Library Association's (ALA's) Young Adult Library Services Association (YALSA) umieściło mangę na liście najlepszych powieści graficznych dla nastolatków w 2018 roku.


Manga zainspirowała film Live-Action, który został otwarty w Japonii w grudniu 2018 roku i zajął 7. miejsce w japońskiej kasie

9. Rok 2020 ,,punktem zwrotnym" dla nowelek wg ANN

10. Takashi Shiina (GS Mikami (39 tomów mangi GS Mikami Gokuraku Daisakusen!! w latach 1991-99, jednotomowa nowelka GS Mikami Gokuraku Daisakusen!! Suimeikyuu no Shoujo!! w maju 2008 roku, 45 odcinków anime w latach 1993-94, film anime w sierpniu 1994 roku)) zapowiedział 1 stycznia na Twitterze, że planuje w tym roku zakończyć swoją wieloletnią mangę Zettai Karen Children i oświadczył, że planuje również pracować nad swoim kolejnym projektem w tym roku.


Shiina uruchomił licealną historię jako ostatnią historię mangi w sierpniu 2014 r. Manga zakończyła pierwszą połowę ostatniej historii w kwietniu 2017 r., a następnie została zawieszona do sierpnia 2017 r., aby rozpocząć drugą połowę historii.


Shogakukan opublikował 59. tom mangi 18 września i opublikuje 60. tom 18 stycznia.


Historia mangi podąża za wyjątkową jednostką do zadań specjalnych, w skład której wchodzą Kaoru Akashi, Aoi Nogami i Shiho Sannomiya - trzy 10-letnie dziewczynki z mocami paranormalnymi - oraz Kōichi Minamoto, nieszczęsny porucznik, który musi ich nadzorować / opiekować się nimi. Później manga skupiła się na dziewczynach w gimnazjum i mrocznym przeczuciu dotyczącym ich przyszłości.


Seria komedii science fiction Shiiny rozpoczęła się w Shonen Sunday w 2005 roku i otrzymała 52-odcinkowe anime w 2008 roku, a także oryginalną adaptację wideo anime z 2010 roku. Sentai Filmworks wydało serię w Ameryce Północnej w 2012 roku pod nazwą Psychic Squad. Spin-off anime skupiający się na antagoniście serii Kyōsuke Hyōbu, zatytułowany The Unlimited - Hyōbu Kyōsuke, wyemitowano w 2013 roku. Crunchyroll transmitował serię, a Sentai Filmworks wypuściło serię na domowe wideo w 2015 roku

11. Aplikacja i strona internetowa Shonen Jump + firmy Shueisha podaje, że 27 stycznia Katsutoshi Murase (Karadasagashi (17 tomów mangi w latach 2014-17, 5 tomów mangi Karadasagashi Kai w latach 2017-19, 10 odcinków short anime w lipcu i sierpniu 2017 roku)) uruchomi nową mangę zatytułowaną Red List: Zetsumetsu Shinkaron (Red List: Extinction Evolutionary Theory). Manga jest oparta na nowelce Tadashiego Anjо o tym samym tytule: który pojawił się w 2018 roku pod tytułem Red List, a następnie ponownie w 2020 pod tytułem Red List: Zetsumetsu Shinkaron.


Oryginalna powieść rozgrywa się w Tokio, gdzie wybuchła tajemnicza pandemia, która spowodowała śmierć. Kōki jest pracownikiem Ministerstwa Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej i współpracuje z profesorem specjalizującym się w chorobach zakaźnych, aby znaleźć przyczynę wybuchu epidemii, mimo że rząd popełnia jeden błąd po drugim, a przełożeni Kōkiego unikają odpowiedzialności. Ponadto w metrze w Tokio dochodzi do serii morderstw

12. Oficjalne konto na Twitterze serii Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight ujawniło 27 grudnia, że ​​Tsubaki Ayasugi narysuje mangową adaptację spektaklu z serii Butai Shōjo Kageki Revue Starlight The LIVE Aoarashi Blue Glitter. Manga zadebiutuje w magazynie Bushiroada - Monthly Bushiroad w numerze, który zostanie wydany 8 kwietnia.


Spektakl miał się odbyć w Tokio w dniach 18-27 grudnia, ale występy 18-20 grudnia zostały odwołane po tym, jak ktoś zaangażowany w program uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (COVID-19). Trzeci spektakl z serii, Shōjo Kageki Revue Starlight The LIVE # 3 Growth, został zaplanowany na lato 2020 roku, ale zamiast tego zostanie otwarty latem 2021 roku.


Ayasugi narysował wcześniej Butai Shōjo Kageki Revue Starlight Show Must Go On, adaptację pierwszej sztuki scenicznej, w Monthly Bushiroad począwszy od 2018 roku. Manga ma dwa tomy. Ayasugi narysował także Butai Shōjo Kageki Revue Starlight The LIVE # 2 Transition, adaptację drugiej sztuki, w tym samym magazynie, począwszy od 2019 roku. Manga również ma dwa tomy.


Bushiroad ogłosił serię w kwietniu 2017 r. scenicznym projektem muzycznym i telewizyjnym anime. Musical Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight The LIVE, wystawiany jako „koncert muzyczny i live w wymiarze 2,5”, odbył się w Tokio we wrześniu 2017 r. Premiera 12-odcinkowego anime odbyła się w lipcu 2018 r. Sentai Filmworks transmitowało serial na HIDIVE z angielskimi napisami i angielskim dubem. Ta seria inspiruje także nowe mini anime zatytułowane Shōjo ☆ Konto All Starlight (Girl Comedy Skit All Starlight), które wyszło w lipcu 2019 roku.


Film kompilacyjny Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight Rondo Rondo Rondo został otwarty 7 sierpnia. Początkowo miał się ukazać 29 maja, ale został przełożony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19). Nadchodzący, nowy film anime z serii zadebiutuje 21 maja 2021 roku.


Sora Goto i Kanata Nakamura uruchomili Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight Overture, pierwszą mangę franczyzy, w magazynie Dengeki G's Comic Kadokawy w styczniu 2018 r., a zakończyli ją w październiku 2018 r. Seria obejmuje również mangi Butai Shōjo☆Kageki Revue Starlight ―The LIVE― SHOW MUST GO ON i Yonkoma Starlight.


Gra mobilna Ateam - Revue Starlight Re LIVE została wydana na całym świecie w kwietniu 2019 r.

13. Oficjalne konto na Twitterze dla multimedialnej serii Bushiroada - Road59 ujawniło 27 grudnia, że ​​seria otrzyma mangę zatytułowaną Road59: Shin Jidai Ninkyō Tokku (Road59: The Special Ward for a New Era of Chivalry). Ghidora, która projektuje postacie do serii, rysuje mangę. Manga będzie miała swoją premierę wiosną tego roku w magazynie Bushiroada - Monthly Bushiroad. Manga jest zapowiadana jako pierwsza manga w projekcie.

Projekt jest związany z yakuzą i jest czwartym po BanG Dream! (motyw zespołu), Revue Starlight (motyw teatralny) i D4DJ (motyw DJ). Tytułowy „Road59” to gra na japońskim słowie „gokudo” (ekstremalna ścieżka), które jest poetyckim określeniem odnoszącym się do stylu życia yakuzy. Hasło franczyzy to „Ścieżka, z której nie można wrócić”.

Seria rozpoczęła się od spektaklu scenicznego, który trwał od 24 do 27 grudnia w Nakano Zero w Tokio. Drugie przedstawienie odbędzie się w kwietniu. Gwiazdy franczyzy:


Yūki Kimisawa jako Bakuto Yanagi

Shūya Sunagawa jako Shō Himuro

Masahiro Inoue jako Kensei Sumeragi

Shouta Aoi jako Benedict Lorenzo Vasari


Nobuhiro Mōri (marka Kamen Rider, Argonavis from BanG Dream!) jest autorem historii i scenerii serii. Ghidora rysuje projekty postaci. GACKT wykonuje piosenkę przewodnią dla serii.


Akcja serii rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kilkadziesiąt lat po rozpoczęciu obecnej ery Reiwa w Japonii, i rozgrywa się na nowej sztucznej wyspie i „oddziale specjalnym” w Tokio, znanym jako Tengai Ward. Tutaj cztery organizacje yakuzy rywalizują o prestiż i wpływy, a czołowe postacie każdej organizacji mają boskie moce jako „Jingi”. Każda z organizacji poszukuje „Yamatanoorochi no Kubi” (Głowa Orochi), którego krew po spożyciu daje Jingi moc równą bogom, a także dziewczynę, która nosi krew Orochi i może złamać pieczęć na starożytnym artefakcie.


Jingi to osoby, które przekazały swoje nadprzyrodzone moce z ojca na następcę od czasów mitycznych. Swoją władzę przekazują wybranym następcom, a ich ojciec ofiarowuje krew w kielichu podczas formalnej ceremonii. W przeszłości odcisnęli swoje piętno na sekretnym świecie, zabijając mityczne bestie i dokonując niesamowitych wyczynów na polu bitwy, a czasami ścierały się ze sobą w cieniu. Z biegiem wieków dostosowują swoją formę do czasów, a dziś działają w tajnych stowarzyszeniach w podziemiach. Ze starożytnymi mocami zdolnymi do naginania reguł czasu i przestrzeni są istotami podobnymi do półbogów

14. Tłumacz amerykański Jujutsu Kaisen, Stefan Koza, został aresztowany 7 grudnia za posiadanie i dystrybucję dziecięcej pornografii, według cotygodniowego raportu policji w Virginii w Herndon. 33-letni Koza jest przetrzymywany bez kaucji pod zarzutem pięciu przestępstw związanych z posiadaniem i pięcioma zarzutami dystrybucji pornografii dziecięcej w Centrum Zatrzymań dla Dorosłych Hrabstwa Fairfax.


Departament Policji w Herndon dokonał aresztowania w ramach wspólnego śledztwa z grupą zadaniową ds. Przestępstw internetowych przeciwko dzieciom (ICAC). Termin rozprawy Kozy wyznaczono na 3 marca 2021 r.


Koza, który również przeszedł przez "Steady" i "Steady Studios" w związku ze swoją mangą, był tłumaczem na język angielski dla kilku mang Shonen Jumpa, w tym Ghost Reaper Girl, We Never Learn i Tokyo Shinobi Squad.


Anime News Network skontaktowało się z Viz Media w celu uzyskania komentarza.


Manga Gege Akutamiego - Jujutsu Kaisen została opublikowana w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 r. Pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim zostały opublikowane przez Viz Media jednocześnie z Japonią w ramach inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jump w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej. Shueisha publikuje również mangę na swojej stronie internetowej MANGA Plus.


Manga zainspirowała nadawane obecnie anime telewizyjne od studia MAPPA, które miało swoją premierę 2 października. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime zarówno z napisami, jak i z dubami w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

15. Mangaka Mari Okazaki (wydane w Polsce przez Hanami w latach 2007-11 (oryginalnie lata 2003-10) Suppli) ujawniła na Twitterze 28 grudnia, że jej manga A-Un zbliża się do punktu kulminacyjnego w 13. tomie mangi, który ukaże się 12 lutego. Okazaki wzięła również udział w ankiecie w wątku na Twitterze, prosząc fanów o głosowanie na kolorystykę okładki 13. tomu. Zwycięska okładka jest pokazana poniżej.

Okazaki wypuściła mangę w maju 2014 roku w magazynie Shogakukana - Monthly Big Comic Spirits.


Akcja osadzona jest w okresie Heian i opowiada historię dwóch wybitnych mnichów buddyjskich: Saichō, człowieka, który zbudował Świątynię Enryaku; i Kūkai, człowieka, który założył zacisze Mt. Kōya

16. Shogakukan podaje, że drugi tom mangi Haro Aso - Alice in Borderland Retry (Imawa no Kuni no Alice Retry) będzie ostatnim tomem. Tom ukaże się 18 lutego. Manga jest spinoffem mangi Aso - Alice in Borderland (Imawa no Kuni no Alice).


Aso wypuścił serię spinoff w magazynie Shogakukana - Weekly Shonen Sunday 14 października. Aso powiedział, że po uruchomieniu mangi zamierza całkowicie zrezygnować z rysowania, ale rysuje nową mangę, aby uczcić nową adaptację serialu Live-Action Alice in Borderland na Netflixie. Pierwszy tom mangi został wydany 11 grudnia.


Pierwszy sezon serialu Live-Action zadebiutował w serwisie Netflix 10 grudnia w 190 krajach na całym świecie. Serial dostanie drugi sezon.


Manga koncentruje się na Ryōhei Arisu (wymawianym tak samo jak „Alice” po japońsku), uczniu liceum, który jest zirytowany swoim nieznośnym życiem codziennym. Pewnej nocy dołącza do swoich złych przyjaciół Karube i Chōty, aby spędzać czas w mieście. Jednak miasto nagle zostaje pokryte gigantycznymi fajerwerkami. Kiedy Ryōhei odzyskuje zmysły, zauważa, że ​​nikogo więcej nie ma w pobliżu. Znajdując się w innym świecie, Ryōhei, Karube i Chōta są zmuszeni wziąć udział w grach o przetrwanie lub zginąć od razu. Cała trójka walczy o życie, a także o powrót do własnego świata.

Aso rozpoczął serializację mangi w magazynie Shogakukana - Weekly Shonen Sunday S (dawniej Shōnen Sunday Chō) w 2010 roku. Seria została przeniesiona do Weekly Shonen Sunday, gdy w marcu 2015 r. weszła w ostatni wątek fabularny. Manga zakończyła się w marcu 2016 r., a Shogakukan opublikował 18 tomów mangi. 12, 13 i 14 tom mangi zostały dostarczone z oryginalnymi odcinkami anime wideo (OVA).


Spinoff zatytułowany Alice in Borderland: Chi no Kyokuchi - Daiya no King-hen trwał od października 2014 do lutego 2015 w Weekly Shonen Sunday. Aso uruchomił także oddzielną serię spinoff zatytułowaną Imawa no Michi no Alice w magazynie Shogakukana - Monthly Sunday GX w sierpniu 2015 r., z grafiką autorstwa Takayoshiego Kurody. Manga zakończyła się w lutym 2018 roku, a Shogakukan opublikował osiem tomów serii

17. Tegoroczny piąty i szósty wspólny numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump opublikował 4 stycznia ostatni rozdział mangi Atsushiego Nakamury - Agravity Boys. Manga będzie miała podsumowanie w magazynie Jump Giga Shueishy.


Nakamura wypuścił mangę w Weekly Shonen Jump w grudniu 2019 r. Czwarty tom mangi zostanie wydany 4 stycznia, piąty tom zostanie wydany w kwietniu, a szósty i siódmy tom - wczesnym latem. Manga zajęła 25 miejsce na 20. dorocznej liście Da Vinci „Book of the Year” w zeszłym miesiącu.


Usługa Shonen Jump firmy Viz Media i usługa MANGA Plus firmy Shueisha udostępniają cyfrowo mangę w języku angielskim. Shueisha opisuje mangę:


Rok 2118 ... Czterech młodych astronautów wyrusza w gwiazdy, aby znaleźć nową granicę ludzkości ... a przynajmniej tak myśleli! Dwa dni po ich odejściu czarna dziura pożera ziemię! Pogrążeni w przeznaczeniu, przed którym nie mogą uciec, ci wyjątkowi młodzi ludzie docierają do celu, jakim jest Alpha Jumbro i planują tam przeżyć resztę swojego życia. Jak ludzkość przetrwa w tej zwariowanej komedii o przetrwaniu w kosmosie ?!


Nakamura wcześniej opublikował trzytomową mangę Kurokuroku w Weekly Shonen Jump w 2013 roku

18. Manga Platinum End zakończyła się w lutowym numerze magazynu Jump SQ Shueishy opublikowanego 4 stycznia. Czternasty i ostatni tom mangi ukaże się 4 lutego. Amazon ogłosił, że seria mangi osiągnie punkt kulminacyjny w lutowym numerze.


Takeshi Obata i Tsugumi Ohba (Death Note, Bakuman.) wypuścili mangę Platinum End w magazynie Shueishy - Jump SQ. w listopadzie 2015 r. Shueisha opublikował 13. tom w Japonii 4 września.


Viz Media publikuje mangę jednocześnie w języku angielskim od czasu jej premiery. Firma publikuje także mangę drukiem i 5 stycznia ukaże tom dwunasty. Firma opisuje tom pierwszy:

Gdy jego koledzy z klasy świętują ukończenie szkoły średniej, zmartwiony Mirai pogrąża się w ciemności. Ale jego bitwa dopiero się zaczyna, kiedy otrzymuje zbawienie z góry w postaci anioła. Teraz Mirai mierzy się z 12 innymi wybranymi ludźmi w bitwie, w której zwycięzca staje się kolejnym bogiem świata. Mirai ma anioła w swoim kącie, ale może potrzebować stać się diabłem, aby przeżyć.


Manga otrzyma telewizyjną adaptację anime, która będzie miała swoją premierę na TBS jesienią 2021 roku.


Dwóch twórców serializowało Death Note od 2003 do 2006 i Bakuman. od 2008 do 2012, oba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump. Viz Media publikuje oba w Ameryce Północnej. Death Note w Polsce wyszedł nakładem Wydawnictwa J.P.F. w latach 2007-09. Bakuman wyszedł nakładem Wydawnictwa Waneko w latach 2016-19. Obie mangi zainspirowały anime i adaptacje Live-Action (Death Note wyszedł w latach 2006-07 w 37 odcinkach, 2 odcinki specjalne Death Note: Rewrite w latach 2007-08, Bakuman wyszło w 3 sezonach 25-odcinkowych od 2010 do 2013 roku, plus odcinki specjalne we wrześniu 2012 roku, styczniu, czerwcu i sierpniu 2013 roku)

19. Lutowe wydanie magazynu Jump SQ Shueishy ogłosiło 4 stycznia, że manga Ryōmy Kitady - SUPER HXEROS (Dokyū Hentai HxEros) zakończy się w następnym numerze w lutym.


Manga weszła w ostatni arc w 11. tomie 4 listopada.


Tom zawierał oryginalne Blu-ray z anime. Dwunasty tom podobnie będzie zawierał oryginalne Blu-ray z anime, gdy pojawi się on 4 marca.


Firma Seven Seas Entertainment wydała licencję na mangę, a pierwszy tom, fizycznie i cyfrowo, wyda w lutym 2021 roku. Seven Seas Entertainment opisuje tę historię:


Kiedy przypominający modliszkę obcy, znani jako Kiseichuu, zstępują na Ziemię, mają jeden cel: wytępić ludzkość. Robią to poprzez pochłanianie ludzkiej energii H - seksualnej pasji, która napędza tak wielu ludzi i utrzymuje rozmnażanie się gatunku! Rząd zebrał elitarny zespół superbohaterów do walki z robalami, wspomagany technologią, która pozwala im przenosić energię erotyczną w supermoce.

Licealista Retto Enjo zostaje zwerbowany do zespołu, który współpracuje z czterema pięknymi dziewczynami, z których jedną jest jego przyjaciółka z dzieciństwa, Kirara Hoshino. Choć kiedyś byli sobie bliscy, odeszli od siebie w ostatnich latach, odkąd Kirara odwróciła się od siebie po spotkaniu z Kiseichuu w młodości. Czy Retto może uratować świat, utrzymać swój zespół razem, a może nawet stopić świeżo zimną zewnętrzność przyjaciółki z dzieciństwa?


Kitada uruchomił mangę w magazynie Jump SQ Shueishy w kwietniu 2017 r. Manga zainspirowała telewizyjne anime, które miało swoją premierę 3 lipca. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii

20. Kodansha ogłosił 4 stycznia, że manga Orient Shinobu Ohtaki otrzyma anime. Kodansha przesyła strumieniowo zwiastun ogłoszenia, ale nie ujawnił daty premiery anime.


Ponadto Kodansha ujawnił, że manga zakończy swój bieg w Weekly Shōnen Magazine 113. rozdziałem w tegorocznym szóstym numerze 6 stycznia. Manga zostanie następnie przeniesiona do magazynu Bessatsu Shōnen Magazine, poczynając od marcowego wydania magazynu 9 lutego.


Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W wieku 10 lat najlepsi przyjaciele Musashi i Kojiro siedzieli w podekscytowanej ciszy, podczas gdy ojciec Kojiro snuł opowieści o złych demonach, które polowały na niewinnych, i wojownikach, którzy ich pokonali. Ćwicząc szermierkę, obaj przysięgają stać się najsilniejszymi na świecie. Ale gdy dorastają, Kojiro staje się cyniczny, a Musashi zdaje sobie sprawę, że sam nie może cofnąć 150 lat rządów demonów. Nazywa się go cudownym dzieckiem z kilofem i jest prawie gotowy, aby zadowolić się życiem w pracy. Jednak nie może pozbyć się uczucia, że ​​nadal ma obowiązek działać… a wkrótce niesprawiedliwość jego świata zmusi go do działania…


Ohtaka (Magi) wypuścił mangę w Weekly Shōnen Magazine w maju 2018 r. Kodansha opublikował 11. tom mangi w listopadzie ubiegłego roku. W październiku ubiegłego roku Kodansha Comics opublikował siódmy tom w języku angielskim. Już sama kreska zdradza, kto jest autorem :)

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Kadokawa ujawnił 1 stycznia, że piętnasty tom mangi Kiyohiko Azumy (Azumanga Daioh (4 tomy mangi w latach 1999-2002, 3 rozdziały mangi Azumanga Daioh: Hoshuu-hen w 2009 roku, jednotomowa manga Azumanga - Recycle w czerwcu 2001 roku, jednotomowa manga Azumanga 2 Official Comix w lipcu 2001 roku, 26 odcinków anime w 2002 roku, specjał Azumanga Daioh: Gekijou Tanpen 25 grudnia 2001 roku, short Azumanga Web Daioh 28 grudnia 2000 roku)) - Yotsuba! zostanie wydany 27 lutego. Tom będzie pierwszym nowym tomem mangi od prawie dwóch lat, od 14. tomu wydanego w kwietniu 2018 r. Wcześniej 13. tom wydany w listopadzie 2015 r.


Manga przedstawia codzienne życie dziwnej dziewczynki imieniem Yotsuba i jej ojca po przeprowadzce do nowego miasta. Manga pojawia się nieregularnie w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh.


W Polsce mangę od 2018 roku wydaje Kotori, a w momencie pisania w styczniu 2021 ukazał się 13. tom

2. Mangaka Chise Ogawa ujawniła 2 stycznia na Twitterze, że planuje zakończyć w tym roku yaoi mangę Caste Heaven.


SuBLime wydał licencję na mangę i 8 grudnia wydał czwarty tom. SuBLime opisuje historię pierwszego tomu:


To okrutna gra, w której posiadana karta określa twoją klasę. Azusa ma króla, najpotężniejszą z kart, co pozwala mu rządzić swoją klasą bez względu na to, jak bezlitośnie wybierze. Ale wszystkie zakłady są nieważne, gdy Azusa zostaje podwójnie skrzyżowany, niszcząc jego dumę, gdy spada do celu, najniższego w rankingu. Teraz prześladowany przez tych samych ludzi, których sam maltretował, Azusa ma wybór - zostać zabawką nowego króla… lub służyć całej klasie!


Manga ukazuje się w magazynie Be x Boy od Libre Publishing. Libre Publishing opublikował szósty tom mangi 10 kwietnia. Mangę w Polsce wydaje od 2017 roku Dango, a w momencie pisania w grudniu ukazał się 6. tom.


Manga zainspirowała grę mobilną, która została wydana 23 kwietnia

3. Wydawca Shueisha świętował 1000 rozdziałów przebojowej mangi One Piece, ogłaszając pierwszą ogólnoświatową ankietę na postaci i całostronicową kolorową reklamę w The New York Times. Strona ankiety została otwarta 3 stycznia i umożliwia uczestnikom głosowanie na swoją ulubioną postać raz dziennie do 28 lutego. Uczestnicy mogą otrzymać model AR (rzeczywistości rozszerzonej) popularnych postaci z serii, a różne modele będą dodawane w trakcie trwania ankiety .

Całostronicowa reklama ankiety ukazała się w gazecie The New York Times 4 stycznia. Nie jest to pierwszy raz, kiedy seria ukazała się w NYT. Luffy pojawił się wcześniej w gazecie w ramach kampanii Sanoku ThanX („300 milionów dzięki”) w 2013 roku.


Shueisha wydała również dwa pamiątkowe filmy, aby zaznaczyć kamień milowy mangi i promować kampanię ankietową. Oba filmy koncentrują się na haśle „We Are One”. Shueisha opisał znaczenie hasła:


Jakie niespodzianki nas czekają? Ponieważ niezliczone wartości i sposoby myślenia zbiegają się, tworząc WORLD TOP 100, która postać pojawi się jako jedyny ichiban? Aby się tego dowiedzieć, będziemy musieli połączyć siły.


Twórca Eiichiro Oda opublikował również list z okazji publikacji swojego tysięcznego rozdziału.

„1000 rozdziałów !!

Ja, uh, wow ... Słowa prawie nie opisują trąby powietrznej ostatnich 23 lat. Dosłownie połowa mojego życia kręciła się wokół wszechmocnej TYGODNIOWEJ SERIALIZACJI hehe. Ale to nie tylko ja, Luffy i Słomiane Kapelusze dopłynęli do tak wielu różnych wysp i dali się wciągnąć w tak wiele przygód. W tym momencie nawet ja nie jestem pewien, z iloma istnieniami zetknęli się po drodze! Ale to dzięki nim tak wielu wyjątkowych ludzi weszło w moje życie; przede wszystkim moja rodzina. Wszyscy Ci ludzie wspierali mnie przez lata i każdemu z nich jestem głęboko wdzięczny. W międzyczasie moi czytelnicy wiedli swoje tętniące życiem życie. Istnieje pewna teoria dotycząca długoterminowego czytelnictwa w świecie rozrywki, która głosi: „Dana pula czytelników będzie się zmieniać z serii po pięciu latach”. Dlatego od jakiegoś czasu unikam nazywania swoich czytelników „fanami”. To tak, jak mówią: „Duma przychodzi przed upadkiem”. Przekonałem się, że nie powinienem się zbytnio wypełniać, bo moi czytelnicy w końcu opuściliby serię i ruszyli dalej swoim życiem. Pozwólcie, że powiem, że wszyscy zawstydziliście mnie, że tak myślę. Wasza wiara w Luffy'ego sprawiła, że ​​uwierzyłem w Was wszystkich i to pozwala mi kontynuować rysowanie dokładnie takiej mangi, jaką chcę narysować. Więc jesteśmy gotowi zanurzyć palce w końcowych etapach opowieści. Dojście do tysiąca rozdziałów zajęło nam dużo czasu. Jednak to dlatego, że ukończyłem tysiąc rozdziałów, musicie uwierzyć, że doprowadzę nas do końca. Historia, która czeka na Was, przeciwstawi się oczekiwaniom! Mam to na myśli !!

Mam prośbę. To jest dla wszystkich, z którymi - w jakiś sposób - udało mi się stworzyć więź, innymi słowy, FANÓW świata ONE PIECE! Moja historia jest długa. Ale jeszcze przez chwilę, proszę, uważajcie na Luffy'ego i jego załogę, gdy kontynuują swoją przygodę!

Styczeń 2021 Eiichiro Oda ”


Tegoroczne trzecie i czwarte oraz piąte i szóste połączone numery Weekly Shonen Jumpa będą zawierały Luffy'ego na okładce, co po umieszczeniu razem utworzy jeden połączony obraz. Artyści mang Shonen Jumpa, w tym Kōhei Horikoshi (My Hero Academia), Mitsutoshi Shimabukuro (Toriko), Boichi (Dr. Stone) i Gege Akutami (Jujutsu Kaisen), narysują swoje ulubione postacie One Piece, które pojawią się na okładce. Oba wydania będą zawierać bardzo duże plakaty, największe, jakie kiedykolwiek pojawiły się w Weekly Shonen Jumpie.

Fani One Piece mogą spodziewać się, że Piraci Słomianego Kapelusza będą widziani w większej liczbie magazynów poza Weekly Shonen Jumpem. Shueisha pracuje nad planami z mangowymi magazynami Ribon i Bessatsu Margaret, magazynem mody damskiej MORE i jego siostrzanym magazynem sportowym Sportiva

4. Shueisha ogłosiła 4 stycznia, że manga My Hero Academia Kōheia Horikoshiego ma ponad 30 milionów egzemplarzy w obiegu (w tym zarówno drukowanych, jak i cyfrowych), w chwili wydania tego samego dnia 29. tomu mangi.


Shueisha nazwał również rok 2021 „My Hero Academia Year”, z nadchodzącą 27 marca premierą piątego sezonu anime, pierwszą wystawą sztuki franczyzy w kwietniu i trzecim filmem anime zaplanowanym tego lata.


Horikoshi wypuścił mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w lipcu 2014 r. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej w Ameryce Północnej. Usługa MANGA Plus firmy Shueisha publikuje również cyfrowo mangę w języku angielskim. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a w momencie pisania ukazały się 24 tomy

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com