NEWSY Z 7 MAJA

Konnichiwa!


Matt Predator desu!


KORONANEWSY

1. Premier Japonii Yoshihide Suga oświadczył 7 maja, że obecny stan wyjątkowy w prefekturach Tokio, Osaka, Kioto i Hyogo jest przedłużany do końca maja, a także że prefektury Aichi i Fukuoka również znajdą się w stanie wyjątkowym od 12 maja. Rozszerzony stan wyjątkowy obejmie 6 z 13 najbardziej zaludnionych prefektur Japonii, zamieszkałych przez 43 miliony ludzi, czyli jedną trzecią populacji Japonii.


W obecnym stanie wyjątkowym rząd poprosił duże domy towarowe i centra handlowe o zamknięcie (z wyjątkiem tych, które oferują codzienne podstawowe produkty), a wydarzenia, aby nie odbywały się osobiście. W ramach nowej rozbudowy rząd zażąda zamknięcia dużych domów towarowych i centrów handlowych do godziny 20:00. zamiast całkowicie się zamykać, a wydarzenia mieć nie więcej niż 5000 uczestników i kończyć się do godziny 21:00.


Rząd prefektury Osaki poprosił o przedłużenie stanu wyjątkowego na początku tego tygodnia, po zgłoszeniu dużego obciążenia systemu szpitalnego. Minister gospodarki i szef odpowiedzi rządu na COVID-19, Yasutoshi Nishimura, podkreślił „niezwykle krytyczną sytuację” w Osace, ostrzegając, że zajętość łóżek szpitalnych w Tokio może odzwierciedlać krytyczny stan w Osace w ciągu najbliższych dwóch tygodni, chyba że tempo infekcji zostanie spowolnione. Japonia odnotowała już 1131 ciężkich przypadków COVID-19, co jest rekordowym wynikiem w tym kraju.


Japoński rząd ogłosił stan wyjątkowy w prefekturach Tokio, Osaka, Kioto i Hyogo 23 kwietnia, który miał zostać zniesiony 11 maja. Stan wyjątkowy miał na celu ograniczenie liczby podróży podczas trwającego w tym kraju Złotego Tygodnia.


Rząd japoński ogłosił również 27 kwietnia, że ​​powyższe cztery prefektury, a także prefektury znajdujące się w „quasi-stanie wyjątkowym”, będą nadal ograniczać wydarzenia do czerwca (poprzednie ograniczenia miały wygasnąć do końca kwietnia)

ANIME

1. Na oficjalnej stronie nowej serii anime David Production opartej na mandze Hiroshiego Takashige i Ryōjiego Minagawy (Arms (22 tomy mangi w latach 1997-2002, 2 sezony anime Project ARMS w latach 2001-02) - Spriggan (Striker) ujawniono 7 maja nowy plakat i więcej pracowników anime.


Nowy personel obejmuje:


Assistant Director: Shōhei Miyake

Production Design: JNTHED

CG Director: Norihito Ishii

Color Design: Osamu Mikasa

Art Director: Yūji Kaneko

Director of Photography: Yousuke Motoki


Ponadto, witryna określa Shūhei Handę jako głównego reżysera animacji obok roli projektanta postaci.


Chiaki Kobayashi gra bohatera Yū Ominae.

Anime reżyseruje Hiroshi Kobayashi (asystent reżysera Rage of Bahamut Genesis, reżyser odcinka Kill la Kill). Hiroshi Seko (Atak Tytanów, Mob Psycho 100, Jujutsu Kaisen) nadzoruje i pisze scenariusze serialu, a Shūhei Handa (Little Witch Academia) projektuje postacie.


Netflix zadebiutuje na całym świecie w 2021 roku.


Historia mangi skupia się na Yū Ominae, licealiście, który jest również Sprigganem, agentem, którego ARCAM Corporation powierzyła ochronie starożytnych reliktów zaawansowanej, starszej cywilizacji przed wpadnięciem w ręce państw i bytów, które chcą je wykorzystać.


Takashige napisał mangę Spriggan z artystą Minagawą, począwszy od 1989 roku. Viz Media opublikowało edytowane wersje trzech z jedenastu tomów mangi jako Striker w Ameryce Północnej w latach 1998-1999. Manga zainspirowała film anime w 1998 roku (film jest w zbiorach Shirokuro). ADV Films wydał film w 2002 roku z angielskim dubbingiem

2. MVM napisał na Twitterze, że ma trzy nowe przejęcia. Jednym z nich jest film kinowy Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul (na zdjęciu powyżej), który łączy pierwszy sezon telewizyjny Made in Abyss i nadchodzący drugi sezon telewizyjny. Film jest zaplanowany na 6 września. Aktualizacja - W odpowiedzi na początkowy tweet MVM poinformował, że zdecydował się nie wydawać dwóch filmów fabularnych Made in Abyss zestawionych z pierwszego sezonu, zatytułowanych Made in Abyss the Movies: Journey's Dawn i Made in Abyss the Movies: Wandering Twilight.

Pozostałe dwie zapowiedziane premiery MVM to sezon pierwszy anime Is the order a rabbit? (na zdjęciu powyżej) 13 września, a My Girlfriend is Shobitch 20 września. Aktualizacja - W odpowiedziach na początkowy tweet MVM potwierdził, że uzyskał również licencję na drugi i trzeci sezon Is the order a rabbit?

3. Oficjalne konto na Twitterze dotyczące anime Kaguya-sama: Love is War (Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunōsen) rozpoczęło transmisję strumieniową najnowszego filmu promocyjnego do nadchodzącego trzyodcinkowego oryginalnego wideo anime (OVA) 7 maja.


22. tom mangi będzie zawierał OVA na DVD 19 maja.


OVA będzie miało trzy odcinki: „Kaguya-sama Darkness Volume 1”, „Kaguya-sama Darkness Volume 2” oraz „Kaguya-sama wa Tabesasetai” (Kaguya-sama Wants Him to Eat). Wydanie Young Jump zapowiada, że pierwszy odcinek będzie odcinkiem z kostiumem kąpielowym, drugi odcinek będzie dotyczył pewnej znalezionej książki, a trzeci odcinek będzie dotyczył bitwy o jedzenie.


Pierwsze telewizyjne anime miało swoją premierę w styczniu 2019 roku i było emitowane w 12 odcinkach. Aniplex of America transmitował serię na Hulu, Crunchyroll i FunimationNow. Firma wypuściła również anime na Blu-ray 18 lutego. Kaguya-sama wa Kokurasetai? Tensai-tachi no Renai Zunōsen, drugi sezon anime Kaguya-sama: Love is War (Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunōsen), miał premierę 11 kwietnia. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii. Funimation dubbinguje również oba sezony anime.


Anime otrzyma trzeci sezon.


Manga zainspirowała także film Live-Action, który został otwarty w Japonii we wrześniu 2019 roku. Film zajął pierwsze miejsce w weekend otwarcia. Manga jest inspiracją dla kontynuacji filmu, który wyjdzie 20 sierpnia.


Aka Akasaka rozpoczęła serię w magazynie Shueishy - Miracle Jump w maju 2015 r., ale przeniosła ją do Young Jump w marcu 2016 r. Manga zainspirowała również dwie spinoff mangi. Mangę w Polsce wydaje Studio JG pod tytułem Miłość to wojna, a w momencie pisania w kwietniu wyszedł 5. tom

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Tegoroczny czerwcowy numer magazynu Feel Young Shodenshy opublikował 8 maja ostatni rozdział mangi Beautiful Everyday Takako Shimury.


Shodensha opublikuje trzeci i ostatni tom mangi około lata.


Manga miała zakończyć się w marcowym numerze 8 lutego, ale zamiast tego marcowy numer ogłosił, że manga skończy się w kwietniowym numerze. Oficjalne konto na Twitterze dla Feel Young ujawniło 12 lutego, że powodem, dla którego manga nie zakończyła się w marcowym numerze, była „nagła choroba” Shimury i że zakończenie mangi zostanie przesunięte na późniejszy termin.


Manga koncentruje się na Karin, młodej kobiecie, której matka jest autorką mang dla dorosłych. Kiedy matka Karin wychodzi ponownie za mąż, zyskuje starszego przyrodniego brata, zbliżonego do niej wiekiem, oraz młodszą przyrodnią siostrę. Jej przyrodni brat Kōichi jest przystojny, ale często ją molestuje. A jej przyrodnia siostra Miki ma kompleks brata i jej nie lubi. Manga podąża za tą nową rodziną z trójką przybranych rodzeństwa w okresie dojrzewania.


Shimura (Wandering Son (15 tomów mangi w latach 2002-13, 11-odcinkowe anime zimą 2011 roku, 2 odcinki specjalne w sierpniu i wrześniu 2011 roku), Sweet Blue Flowers (8 tomów mangi w latach 2004-13, 11-odcinkowe anime latem 2009 roku), Happy-Go-Lucky Days (2 tomy mangi w latach 2002-04, film anime 23 października 2020 roku), Battery (manga wychodząca od czerwca 2016 roku, 11-odcinkowe anime latem 2016 roku), projektantka postaci obu sezonów Aldnoah Zero z lata 2014 roku i zimy 2015 roku) nieregularnie publikuje mangę w Feel Young od 2016 r. Shodensha opublikował pierwszy tom w czerwcu 2018 r., a drugi tom w czerwcu 2020 r.

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Czerwcowe wydanie magazynu Kodanshy - Good! Afternoon ujawniło 7 maja, że manga Grand Blue zostanie zawieszona i powróci w czerwcu z powodu nagłej hospitalizacji jednego z twórców. W zapowiedzi zauważono, że twórca wraca do zdrowia, ale nie wspomniał, który z autorów mangi był hospitalizowany, ani przyczyny hospitalizacji.


Niedawno wznowiono mangę po dwumiesięcznej przerwie 4 marca, po tym, jak Kenji Inoue cierpiał z powodu bólu pleców z powodu przepracowania.


Kenji Inoue i Kimitake Yoshioka uruchomili mangę w magazynie Kodanshy - Good! Afternoon w kwietniu 2014. Crunchyroll wydaje także rozdziały mangi, które debiutują w Japonii. Mangę w Polsce wydaje Studio JG, a w momencie pisania w kwietniu ukazał się 5. tom.


Manga zainspirowała telewizyjne anime, którego premiera odbyła się w lipcu 2018 roku. Amazon Prime Video transmitował anime na całym świecie w trakcie jego emisji. Manga zainspirowała również film Live-Action, który został otwarty w Japonii w sierpniu 2020 roku

GRY

1. Sega ogłosiła podczas transmisji na żywo 7 maja nową grę Lost Judgment (Lost Judgement: Sabakarezaru Kioku), kontynuację gry Judgment (Judge Eyes: Shinigami no Yuigon), będącej kontynuacją spinoffu Yakuza. Sega wypuści grę na całym świecie na PS5, Xbox Series X | S, PS4 i Xbox One 24 września. Firma ujawniła zwiastun.


Transmisja na żywo

Takuya Kimura i Greg Chun powrócą do głosu głównego bohatera, Takayukiego Yagamiego, odpowiednio w japońskim i angielskim dubbingu. Akira Nakao powtórzy swoją rolę Takashiego Gendy. Kōji Yamamoto (Rui Hanazawa w Hana yori Dango, Raphael w Ashita no Nadja), Hiroshi Tamaki i Ken Mitsuishi (Ricardo Solo w Michiko to Hatchin) dołączą do obsady nowej gry.

Producent Judgment, Kozuki Hosokawa produkuje spinoff.


Gra Judgment została wydana na Zachodzie w czerwcu 2019 r. na PS4. Gra trafiła do Japonii w grudniu 2018 r. Sega zmieniła model postaci i japoński głos dla postaci Kyoheia Hamury w zachodniej wersji po aresztowaniu członka i aktora Denki Groove. Pierre'a Takiego pod zarzutem nielegalnego posiadania i zażywania kokainy. Sega ponownie wydała grę w Japonii w nowej wersji z nowym modelem postaci i innym głosem w lipcu 2019 roku.


Gra doczekała się premiery na PS5, Xbox Series X | S i Google Stadia 23 kwietnia

2. Square Enix rozpoczął 7 maja transmisję strumieniową ostatniego zwiastuna w języku angielskim i japońskim do nadchodzącej gry Final Fantasy VII Remake Intergrade na PS5. Wideo zapowiada FF7R EPISODE INTERmission, nowy odcinek z udziałem Yuffie, a także ujawnia minigrę Fort Condor.


język angielski

język japoński

Zwiastun zauważa, że ​​gra będzie dostępna na PS5 przez co najmniej sześć miesięcy, zanim będzie dostępna w innych formatach.

Firma Sony ogłosiła grę podczas transmisji na żywo State of Play 25 lutego. Gra zostanie wydana na całym świecie 10 czerwca.


Wersja na PS5 będzie zawierała ulepszone tekstury, oświetlenie, otoczenie w tle i czasy ładowania. Nowa wersja będzie zawierała również tryby graficzne i wydajnościowe oraz tryb fotograficzny. Ponadto w grze pojawi się dodatkowa historia, w której postać Yuffie będzie grywalną.


Posiadacze wersji gry na PS4 będą mogli bezpłatnie zaktualizować grę do wersji PS5, ale będą musieli zakupić odcinek Yuffie osobno (aktualizacja gry w Japonii z PS4 na PS5 będzie kosztować 100 jenów lub około 1 $). Osoby z wersjami gry na PS4 mogą przenieść swoje dane zapisu do wersji na PS5.


Ścieżka dźwiękowa Final Fantasy VII Remake stała się dostępna online za pośrednictwem muzycznych serwisów subskrypcyjnych, takich jak Apple Music, Spotify i Amazon Music Unlimited 26 lutego.

Firma Square Enix wydała grę na PS4 w kwietniu 2020 roku, z opóźnieniem w marcu 2020 roku.


Tetsuya Nomura powrócił do remake'u gry jako jej reżyser po tym, jak pracował jako projektant postaci w oryginalnej grze, a Kazushige Nojima powrócił, aby napisać scenariusz. Square Enix oznajmiło w japońskim poście dla gry w maju 2019 r., że „produkcja jest w toku w wielu częściach”.


Square Enix ogłosił remake Final Fantasy VII w 2015 roku. Oryginalna gra Square - Final Fantasy VII zadebiutowała na PlayStation w 1997 roku

CIEKAWOSTKI

1. Na oficjalnej stronie internetowej dwuczęściowego przedstawienia scenicznego opartego na mandze Banana FishAkimi Yoshidy (twórczyni filmu anime Akuma to Himegimi z marca 1981 roku, projektantka postaci filmu anime Bobby ni Kubittake z marca 1985 roku) ujawniono 7 maja nową oprawę graficzną dla siedmiu członków obsady. Plakaty przedstawiają członków obsady w kostiumach.


Członkowie obsady to (zaczynając od górnego rzędu, od lewej do prawej):


Asahi Uchida jako Max Lobo

Yūki Saotome jako Frederick Arthur

Hiroki Sana jako Lee Yut Lung

Taizo Shiina jako Sin Su Rin

Masanori Tomita jako Shunichi Ibe

Yūsaku Kawasaki jako Krótszy Wong

Shōichirō Akaboshi (Rokuujurou w Yu☆Gi☆Oh! Zexal) jako Dino Golzine


Banana Fish: The Stage Zenpen, pierwsza z dwóch części, odbędzie się w Tokio w The Galaxy Theatre w dniach 10-20 czerwca.


Fumiya Matsuzaki reżyseruje sztuki, a Fumi Hatamasa pisze scenariusz. Muzykę komponuje Yasuhiro Itō. W sztuce występują Kenta Mizue jako Ash Lynx i Kurumu Okamiya jako Eiji Okamura.


Viz Media opublikował mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Vice City: Nowy Jork w latach 80 ... Natura uczyniła Asha Lynxa pięknym; wychowanie uczyniło go zimnym, bezlitosnym zabójcą. Ash, uciekinier z dzieciństwa, wychowany jako adoptowany spadkobierca, człowiek-toporek i seksualna zabawka „taty” Dino Golzine'a, korsykańskiego władcy zbrodni ze Wschodniego Wybrzeża, jest teraz w zbuntowanym wieku siedemnastu lat - porzucając królestwo władzy i bogactw, które trzymają diabeł, który go wychował, preferując kod, z którym może żyć wśród małego, ale lojalnego gangu ulicznych zbirów. Ale jego „tato” nie może po prostu pozwolić mu odejść - nie wtedy, gdy ohydna tajemnica, która doprowadziła starszego brata Asha do szaleństwa w Wietnamie, nagle wpadła w jego nienasycone, ambitne ręce.


To zły czas, aby Eiji Okamura, młody fotograf o czystym sercu z Japonii, przyjechał do Nowego Jorku i zawarł znajomość z Ashem Lynxem ... i wpadł z nim w krwawy wir dumy, chciwości, pożądania i gniewu wyzwolonego przez zagadkę o nazwie kodowej Banana Fish ...


Manga zainspirowała anime, którego premiera odbyła się w lipcu 2018 roku. Anime wyemitowano przez dwa kwartały roku, z 24 odcinkami, i zaadaptowało całą mangę do końca, zmieniając tylko otoczenie do współczesności. Akcja anime toczy się we współczesnym Nowym Jorku, a nie w latach 80. XX wieku, kiedy miała miejsce oryginalna manga. Amazon Prime Video transmitował serial z angielskimi napisami.


Manga zainspirowała wcześniej przedstawienia sceniczne w latach 2005, 2009 i 2012.


Manga ukazała się w magazynie Shogakukana - Bessatsu Shōjo Comic w latach 1985-1994. Shogakukan opublikował mangę w 19 tomach w Japonii, a następnie wznowił mangę w 11 tomach (plus tom poboczny). Seria ma ponad 11 milionów egzemplarzy w druku

2. Oficjalna strona internetowa serii The IDOLM @ STER ogłosiła 7 maja, że Megumi Toda, która gra Ayumu Maihamę, nie pojawi się na evencie THE IDOLM@STER MILLION LIVE! 7thLIVE Q@MP FLYER!!! Reburn w dniu 23 maja z powodu zespołu bólu mięśniowo-powięziowego lub bólu mięśni i bólu nerwu rdzeniowego w dolnej części pleców. Utrudnia jej to występowanie na stojąco.


Organizatorzy, kierownictwo i Toda dyskutowali o jej zdolności do udziału w wydarzeniu i ostatecznie zdecydowali, że jej stan fizyczny zostanie wzięty pod uwagę w pierwszej kolejności.


Wydarzenie odbędzie się w Fuji-Q Highland Conifer Forest w dniach 22-23 maja.


Gra mobilna i przeglądarkowa Bandai Namco Entertainment - The IDOLM @ STER Million Live! jest inspiracją dla telewizyjnej adaptacji anime.


Firma Namco Bandai Games wydała grę w 2013 roku jako część głównej serii gier The IDOLM @ STER. W grze występuje 765 Pro postaci z oryginalnej serii, a także 37 nowych postaci. Gra pozwala graczom zarządzać własną firmą produkującą idole i podnosić umiejętności ich idoli. Gra zakończyła serwis w marcu 2018 r.


Bandai Namco Entertainment wypuściło następcę gry o nazwie The IDOLM @ STER Million Live! Theatre Days na urządzenia z iOS i Androidem w czerwcu 2017 roku. Sceną dla nowej gry jest teatr na żywo 765 Pro, który odbywa się w pokojach, takich jak biuro teatru, poczekalnia i szklarnia. W grze występuje postać urzędnika teatralnego Misakiego Aoby. W grze gracze mogą lepiej komunikować się z niektórymi idolami, dotykając ich na ekranie. Koncerty solowe i jednostkowe gry obejmują gry rytmiczne.


Pierwsza gra z serii The IDOLM @ STER zainspirowała luźną telewizyjną adaptację anime Sunrise z 2007 roku, na którą Sentai Filmworks wydała licencję w Ameryce Północnej. Seria gier dała początek bardziej bezpośredniej adaptacji A-1 Pictures, która obejmowała telewizyjny serial anime z 2011 roku, kilka oryginalnych anime wideo i film anime z 2014 roku, THE IDOLM @ STER MOVIE: Kagayaki no Mukōgawa e !. Crunchyroll transmitował na żywo anime od A-1 Pictures, kiedy było emitowane w Japonii

3. Crunchyroll ogłosił 7 maja, że nawiązał współpracę z luksusową marką modową Gucci w celu wyprodukowania kolekcji odzieży opartej na anime Bananya. W kolekcji znajdują się bluzy i T-shirty, akcesoria i sneakersy. Artykuły są dostępne na stronie internetowej Gucci, a ich cena waha się od 450 $ za broszkę do 1250 $ za bluzę z kapturem.

Bananya to tajemnicze stworzenie podobne do kota, które urodziło się z drzewa bananowego. Q-LiA wypuściła maskotkę w 2015 roku. Crunchyroll transmitował oba sezony telewizyjnego anime podczas ich emisji

4. Space Walker, firma, której celem jest ułatwienie niedrogich podróży kosmicznych, zwerbowała twórcę Macross, Shojiego Kawamoriego, do narysowania obrazów futurystycznego statku kosmicznego w ramach kampanii konkursowej na kolorowanie. Konto Space Walker na Twitterze opublikowało trzy obrazy narysowane przez Kawamoriego 5 maja, czyli Dzień Dziecka w Japonii.


Użytkownicy Twittera głosowali na swój ulubiony projekt, którego wyniki ogłosił dzień później Space Walker. Projekt B został uznany za ulubiony, następnie C, a następnie A.


Kawamori skomentował na Twitterze, że narysował jeszcze więcej zdjęć, ale na potrzeby ankiety musiał ograniczyć wybór do zaledwie trzech. Napisał również: „Rozwińmy więcej dekultury w kosmos”, nawiązując do wyrazu zaskoczenia Zentradi z serii Macross.


Space Walker udostępnił również pusty obraz statku kosmicznego, aby dzieci mogły spróbować pokolorować sobie. Użytkownicy mają czas do 14 maja na przesłanie ilustracji za pośrednictwem wiadomości bezpośredniej na konto Space Walker na Twitterze lub za pośrednictwem formularza online

5. Kento Nanami i Satoru Gojō z Jujutsu Kaisen inspirują okulary przeciwsłoneczne oparte na tych, co noszą w serii. Bandai Fashion Collection sprzedaje każdą parę okularów w etui z odznaką Tokyo Metropolitan Curse Technical College i ściereczką do czyszczenia z grafiką danej postaci.


Satoru Gojō:

Kento Nanami:

Etui na okulary:

Produkty można zamawiać w Japonii za pośrednictwem strony internetowej Bandai Fashion Collection do 13 czerwca. Kosztują 14 850 jenów (136 $) za sztukę i mają zostać wysłane w październiku

FILM

1. Funimation ogłosiło, że 12 czerwca wyda standardowe i limitowane edycje filmu anime Mamoru Oshiiego - Ghost in the Shell z 1995 roku na Blu-ray Ultra-High Definition (UHD) 4K.


Film został zremasterowany w Dolby Vision i Dolby Atmos. Nowa edycja zawiera grafiki autorstwa brytyjskiego artysty Matta Fergusona


Obie wersje są wymienione na Zavvi jako zawierające Blu-ray oprócz dysków 4K UHD. Dodatki w obu edycjach są następujące:


- Pełnometrażowy komentarz audio z udziałem Mary Claypool (scenarzystka filmu Ghost in the Shell w języku angielskim), Erica Calderona (producent i scenarzysta animacji), Richarda Epcara (angielski głos Batou) i Charlesa Solomona (historyk animacji i krytyk).


- Dodatek „Accessing Section 9: 25 Years into the Future", 18 minut.


- Dodatek "Landscapes & Dreamscapes – The Art and Architecture of Ghost in the Shell", 10 minut.


- Raport z produkcji


Limitowana edycja Steelbook będzie zawierała również plakat i sześć kart graficznych.


Funimation wcześniej opisał film:


W roku 2029 cybernetyczny agent rządowy, major Motoko Kusanagi i Wewnętrzne Biuro Śledcze są na tropie „Władcy marionetek” - tajemniczego i groźnego wirusa komputerowego, który jest zdolny do infiltracji ludzkich gospodarzy. Ściśle współpracując z innymi agentami z Sekcji 9, Major wyrusza na zaawansowany technologicznie wyścig z czasem, aby schwytać wszechobecną istotę.


Film Oshiiego i Production I.G z 1995 roku oparty jest na mandze Masamune Shirowa (Appleseed) o tym samym tytule. Dark Horse Comics, a później Kodansha Comics opublikowały oryginalną mangę Shirowa z 1991 roku i jej sequele w Ameryce Północnej. Mangę w Polsce wydało Wydawnictwo J.P.F.

2. Netflix zaprezentował 6 maja nowy zwiastun z angielską dubbingiem oraz angielską obsadę do dwuczęściowego projektu filmowego anime Pretty Guardians Sailor Moon Eternal The Movie (Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal).

Angielska obsada dubowa powraca z poprzednich dubów anime Sailor Moon Crystal i obejmuje:

Stephanie Sheh jako Usagi Tsukino / Sailor Moon

Kate Higgins jako Ami Mizuno / Sailor Mercury

Cristina Vee jako Rei Hino / Sailor Mars

Amanda C. Miller jako Makoto Kino / Sailor Jupiter

Cherami Leigh jako Minako Aino / Sailor Venus

Sandy Fox jako Chibiusa / Sailor Chibi Moon

Veronica Taylor jako Setsuna Meioh / Sailor Pluto

Erica Mendez jako Haruka Teno / Sailor Uranus

Lauren Landa jako Michiru Kaio / Sailor Neptune

Christine Marie Cabanos jako Hotaru Tomoe / Sailor Saturn

Robbie Daymond jako Mamoru Chiba / Tuxedo Mask

Michelle Ruff jako Luna

Johnny Yong Bosch jako Artemis

Debi Derryberry jako Diana


Neflix rozpocznie transmisję strumieniową obu filmów na całym świecie 3 czerwca, w tym w Polsce.


Pierwszy film został otwarty w Japonii 8 stycznia. Pierwotnie pierwszy film miał zostać otwarty w Japonii 11 września 2020 roku, ale został opóźniony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) w Japonii. Drugi film został otwarty 11 lutego.


Film obchodzi 25 lat od ostatniej serii, którą pokazywano w kinach w Japonii.


Oryginalna twórczyni mangi Naoko Takeuchi jest przypisywana oryginalnemu dziełu i nadzorowi. Chiaki Kon powraca z Pretty Guardian Sailor Moon Crystal: Season III, aby wyreżyserować oba filmy. Kazuko Tadano, projektant postaci w oryginalnym anime Sailor Moon, projektuje postacie. Kazuyuki Fudeyasu (wszystkie pięć części JoJo's Bizarre Adventure, Land of the Lustrous, PriPara) pisze scenariusze. Toei dystrybuuje film. Studio DEEN jest koproducentem filmu wraz z Toei Animation.


Momoiro Clover Z i główna obsada wykonują piosenkę przewodnią „Tsukiiro Chainon” (Moonlight Chainon).


Dwuczęściowy projekt filmowy odbędzie się w czwartym sezonie Sailor Moon Crystal. Filmy będą dotyczyć arcu „Dead Moon” z oryginalnej mangi Takeuchi

3. Na oficjalnej stronie internetowej filmu anime Mamoru Hosody i Studio Chizu - Belle (Ryū to Sobakasu no Hime, dosłownie „Smok i Piegowata Księżniczka (The Dragon and the Freckled Princess)”), 7 maja pojawiło się więcej członków obsady. Wszystkie nowe postacie to koledzy ze szkoły głównej bohaterki Suzu / Belle.

Ryō Narita (Katsuhiko Teshigawara w Your Name) gra Shinobu Hisatake (oboje u góry po lewej na powyższym obrazku), przyjaciela z dzieciństwa Suzu, który się o nią martwi. Jego miejsce w szkolnej drużynie koszykówki zapewnia mu dużą popularność wśród dziewcząt, ale zachowuje tajemniczą aurę. Kiedyś oświadczył się Suzu, kiedy byli dziećmi.


Shōta Sometani (Ren w Dziecię Bestii, Tanabe w Wilczych dzieciach) gra Shinjirō Chikamiego (obaj u góry po prawej), jedynego członka szkolnej drużyny kajakowej, który wciąż walczy o reprezentację. Ma czyste i szczere serce zaangażowane w realizację swoich celów, ale to zaangażowanie często oddala go od innych ludzi.


Tina Tamashiro jako Rukę Watanabe (obie na dole po lewej), dziewczynę o wyglądzie modelki i saksofonistkę altową w szkolnym zespole koncertowym. Jest idealną dziewczyną, która przyciąga uwagę wszystkich.


Rira Ikuta (wokalistka duetu YOASOBI, ikura w swoim debiucie głosowym) jako Hiroka Betsuyaku (obie na dole po prawej), bliską przyjaciółkę Suzu i stałą powierniczkę. Ma sarkastyczny dowcip, który wyostrza wiele interakcji w Internecie. To ona zaprasza Suzu do internetowego świata „U” i jest producentem Belle, postaci Suzu. Jest kluczową osobą w tej historii, będąc jedyną, która zna osobę stojącą za Belle.


Film zostanie otwarty w Japonii w lipcu.


Hosoda (O dziewczynie skaczącej przez czas, Summer Wars, Dziecię Bestii, Wilcze dzieci, Mirai) jest reżyserem i scenarzystą filmu, a także przypisuje się mu oryginalne dzieło. Film będzie obchodził 10. rocznicę powstania Studio Chizu.


Eric Wong, londyński architekt i projektant, stworzył grafikę koncepcyjną dla internetowego świata filmu U. Według Chizu, „Hosoda osobiście znalazł i zlecił Ericowi wymyślenie tej uniwersalnej i międzynarodowej„ przestrzeni internetowej ” zarówno z perspektywy architektonicznej, jak i projektowej ”.

Jin Kim (Kraina Lodu, Zaplątani, Wielka Szóstka, Vaiana - skrab oceanu) zaprojektował tytułową bohaterkę Belle. Według Chizu, „Mamoru Hosoda i Jin od dawna szanują się nawzajem, ale spotkali się po raz pierwszy, kiedy Mirai był nominowany do Oscara w Los Angeles. Tam obiecali pewnego dnia wspólnie pracować nad czymś twórczym i ostatecznie zrealizowali ten cel dzięki Belle."

Chizu opisuje historię:


Nasza bohaterka, Suzu, to 17-letnia licealistka, która wraz z ojcem mieszka na wsi w prefekturze Kochi, po tym jak w młodym wieku straciła matkę.


Śpiewanie z matką uwielbia bardziej niż cokolwiek innego, ale w wyniku śmierci matki nie była już w stanie śpiewać.


Wkrótce ona i jej ojciec coraz bardziej oddalali się od siebie, a Suzu zamykała swoje serce na resztę świata.


Kiedy Suzu poczuła, że pisanie muzyki jest jej jedynym celem w życiu, odkrywa ogromną przestrzeń internetową znaną jako „U”, w której przyjmuje swoją osobowość Belle.


Inna ja. Inna rzeczywistość. Nie jesteśmy już ograniczeni do jednego świata.


Suzu szybko zdaje sobie sprawę, że kiedy jest w „U” jako jej awatar, Belle, może śpiewać całkiem naturalnie. Nieustannie prezentując własną muzykę w wirtualnym świecie, szybko staje się wschodzącą gwiazdą „U”.


Niemniej jednak ta niespodzianka jest krótkotrwała. Nagle pojawia się przed nią tajemnicza istota w kształcie smoka ...


Studio Chizu ogłosiło wcześniej, że film będzie przedstawiał „ciągle ewoluujący świat online”, który rozgrywa się w świecie online o nazwie „U”, który ma 5 miliardów zarejestrowanych użytkowników. Studio Chizu wspomina poprzednie filmy Hosody, w których wirtualne słowa odgrywają kluczową rolę, takie jak Digimon Adventure: Children's War Game i Summer Wars, jako podobne tytuły odkrywania współczesnego społeczeństwa, ale oparte na „ostatnich spostrzeżeniach” reżysera, a konkretnie wspomina o tematach „ pełnoletność, więzi rodzinne, miłość między rodzicami a dziećmi, przyjaźń, która wykracza poza gatunki, więzi między naszymi życiami ”

4. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) dokonało radykalnych zmian w przepisach regulujących funkcjonowanie tej organizacji. To efekt ujawnienia przed kilkoma tygodniami systemowego rasizmu i praktyk korupcjogennych.


Najważniejszą zmianą jest obietnica przyjęcia jeszcze w tym roku 20 nowych dziennikarzy. Priorytetem jest angaż czarnych krytyków. Przypomnijmy, że obecnie HFPA liczy 86 członków i wszyscy są biali.


Przegłosowany dokument zakłada również powiększenie grona o 50% w ciągu następnych 18 miesięcy. Wykreślono zapis o tym, że członkami mogą być wyłącznie rezydenci Kalifornii Południowej, co otworzy drzwi zagranicznym dziennikarzom działającym w innych regionach Stanów Zjednoczonych.


Nowe przepisy eliminują również ograniczenie, że przyjmowani mogą być tylko dziennikarze pracujący w prasie drukowanej. Nie jest już także konieczne poparcie członka HFPA, by zostać do Stowarzyszenia przyjętym.


Dokument zawiera również nowe zasady funkcjonowania organizacji. Najważniejsze zmiany dotyczą zakazu przyjmowania prezentów od wytwórni i producentów, których filmy później biorą udział w walce o Złote Globy.


Stowarzyszenie zobowiązało się również do zatrudnienia najpóźniej do 1 września grupy osób nadzorujących różnorodność i inkluzywność organizacji

5. Piosenkarka Camila Cabello szykowała się na wielki kinowy debiut. Niestety na razie nic z niego nie wyjdzie. Baśniowe widowisko Cinderella zrealizowane na zlecenie Sony ominie kina i trafi od razu na platformę Prime Amazonu.


Nowa adaptacja baśni o Kopciuszku została pomyślana jako musical. Główna bohaterka jest tu postacią, której marzenia są dużo większe od świata, w jakim żyje. Z pomącą Fab G (wariacja na temat postaci Matki Chrzestnej, w którą wcieli się aktor Billy Porter) Kopciuszek w końcu odważy się zrealizować swoje marzenia.


Film wyreżyserowała Kay Cannon. W obsadzie są również: Idina Menzel, Billy Porter, Nick Galitzine, Minnie Driver i Pierce Brosnan.


Amazon na razie nie poinformował, kiedy możemy się spodziewać premiery filmu. Kiedy Cinderella była w planach kinowej dystrybucji Sony, miała trafić na duże ekrany w lipcu

6. Sacha Baron Cohen otrzyma nagrodę Geniusza Komedii, która zostanie mu przyznana podczas gali 2021 MTV Movie & TV Awards. Aktor jest dopiero czwartą osobą uhonorowaną tym wyróżnieniem.


Ponadto Cohen ma w tym roku szanse na trzy statuetki MTV Awards - za Proces siódemki z Chicago i Kolejny film o Boracie. Nagroda Geniusza Komedii przyznawana jest za unikalny wkład w ten gatunek. Poprzednimi jej laureatami są Will Ferrell (2013), Kevin Hart (2015) i Melissa McCarthy (2016).


W toku swojej kariery Cohen wcielał się w szereg komediowych postaci, wśród których byli m.i.n Borat Sagdiyev, Ali G, Brüno Gehard, dyktator Haffaz Aladeen oraz Erran Morad.


Gala nagród MTV ma być w tym roku podzielona na dwa wieczory. Główna ceremonia odbędzie się 16 maja i poprowadzi ją Leslie Jones. Natomiast 17 maja będzie miała miejsce gala poświęcona reality TV, którą poprowadzi Nikki Glaser

7. Alison Brie (GLOW) zagra główną rolę w komedii Spin Me Around. Partnerować będzie jej Alessandro Nivola (Sztuka samoobrony). Brie do spółki z Jeffem Baeną, który będzie reżyserem całości, napisała też scenariusz.


Film jest historią kierowniczki kalifornijskiej restauracji należącej do włoskiej sieci Tuscan Grove. Pewnego dnia wygrywa wycieczkę do Florencji z możliwością spotkania bogatego i charyzmatycznego założyciela firmy. Wraz z barwną grupą innych kierowników amerykańskich restauracji należących do sieci bohaterka znajdzie się w samym środku zupełnie innej przygody od tej, jaką sobie wyobrażała.


W obsadzie komedii są również: Aubrey Plaza, Molly Shannon i Lil Rel Howery. Zdjęcia ruszają w przyszłym miesiącu we Włoszech

8. Marwan Kenzari (The Old Guard) i Gillian Jacobs (Come Play) zagrają główne role w komedii Any Other Night. Będzie to angielskojęzyczny debiut holenderskiego reżysera Michiela ten Horna.


Film będzie historią dwójki nieznajomych, których dotychczasowe życie właśnie się rozpadło. Ona została dopiero co porzucona przez ukochanego. On jest gnębionym przez problemy taksówkarzem. A w mieście trwa strajk branży transportowej. Spotykają się pewnej nocy, kiedy taksówkarz wkłada do bagażnika swojego pojazdu cały dobytek kobiety. To, co powinno być zwykłym kursem, zmieni się w dziką, całonocną odyseję...


Autorem scenariusza jest Patrick Whistler

9. Co obejrzeć w weekend?

10. Owen Wilson (Zygzak McQueen w Autach, Jedediah w Noc w Muzeum), którego w przyszłym miesiącu będzie można zobaczyć w serialu Marvela Loki, zagra jedną z głównych ról w familijnym filmie akcji Secret Headquarters.


Projekt powstanie dla wytwórni Paramount. Za kamerą staną Henry Joost i Ariel Schulman (Power). Panowie pracują aktualnie nad nową wersją scenariusza napisanego oryginalnie przez Christophera Yosta (Thor: Ragnarok). Stanowisko producenta piastuje spec od wysokobudżetowych widowisk, Jerry Bruckheimer.


Secret Headquarters to historia chłopca, który odkrywa, że pod jego domem znajduje się sekretna siedziba najpotężniejszego superbohatera na świecie. Dziecko wraz z przyjaciółmi musi bronić bazy przed złoczyńcami.


Wilson pracuje aktualnie na planie zdjęciowym filmu Paint. W tym roku zobaczymy go także w nowym dziele Wesa Andersona pt. Kurier Francuski z Liberty

11. Mamy dobrą wiadomość dla fanów kina akcji. Szykuje się kolejna szalona jazda bez trzymanki. Gwiazdą projektu będzie Idris Elba (Legion samobójców: The Suicide Squad), a całość wyreżyseruje Sam Hargrave (Tyler Rake: Ocalenie).


Projekt nosi tytuł Stay Frosty. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pewien mężczyzna próbuje dotrzeć na czas do swojego syna. Nie będzie to jednak łatwe, bo właśnie dostał kulkę w łeb i cudem przeżył. Teraz musi uciekać przez zabójcami i odkryć, kto i dlaczego chce jego śmierci. A ponad wszystko musi zdążyć na święta do syna.


Autorem scenariusza jest nieznany szerszej publiczności Tyler Marceca. Całość powstanie dla Warner Bros.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty