NEWSY Z 6 KWIETNIA

Konnichiwa!


Matt Predator desu!

ANIME

1. Personel trwającego telewizyjnego anime Pokémon Journeys: The Series ujawnił 6 kwietnia, że serial obsadził Aoi Yūki jako Iris. Yūki wraca do roli po siedmiu latach, ponieważ postać nie pojawiła się w serialu od czasu zakończenia anime Pokémon: Black & White: Adventures in Unova and Beyond w 2014 roku.

Postać pojawi się w odcinku anime, który zostanie wyemitowany 7 maja, zatytułowanym „Dragon Battle! Satoshi vs. Iris”.


Premiera Pokémon Journeys: The Series w TV Tokyo i jej oddziałach miała miejsce w listopadzie 2019 roku, dwa dni po wydaniu gier Pokémon Sword i Pokémon Shield na całym świecie. Pierwsze 12 odcinków anime zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych w serwisie Netflix w czerwcu 2020 r., A serwis dodaje nowe odcinki kwartalnie. Anime miało również premierę na kanadyjskim kanale telewizyjnym Teletoon w maju 2020 roku.


Netflix potwierdził w lutym, że nowa partia odcinków, które zaczęto przesyłać strumieniowo 5 marca, będzie ostatnimi odcinkami serialu.


Pokémon Journeys: The Series opóźniło emisję nowych odcinków w kwietniu z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19), ale wznowiono nadawanie nowych odcinków w czerwcu ubiegłego roku. Pokémon: Twilight Wings (Hakumei no Tsubasa) również opóźnił swój piąty odcinek od maja do czerwca 2020 r. ze względu na wpływ COVID-19 na produkcję serialu. Gekijōban Pocket Monster Koko, 23. film anime z serii, został opóźniony z planowanego otwarcia 10 lipca do 25 grudnia z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19. Film zostanie otwarty na Zachodzie w 2021 roku

2. Oficjalna strona internetowa oryginalnego anime P.A. Works - Aquatope of White Sand (Shiroi Suna no Aquatope) ujawniła 6 kwietnia dodatkową obsadę serialu, wykonawców piosenek przewodnich, plakaty i wideo promocyjne.


Pięcioosobowa żeńska jednostka wokalna ARCANA PROJECT wykona OP „Tayutae, Nana-iro” (Sway, Seven Colours), a grupa Mia REGINA (ED Citrusa, OP Appare-Ranman, ED Momokuri, OP i ED Sin Nanatsu no Taizai) zaśpiewa ED „Tsukiumi no Yurikago” (Moon Ocean's Cradle) .


Nowa obsada obejmuje:

Azumi Waki jako Tsukimi Teruya

Lynn jako Karin Kudaka


Anime zadebiutuje w lipcu.


Toshiya Shinohara (Black Butler, IRODUKU: The World in Colours, A Lull in the Sea) reżyseruje anime w P.A. Works. Yuuko Kakihara (IRODUKU: The World in Colors, Digimon Adventure tri.) zajmuje się kompozycją serialu, a Yuki Akiyama (IRODUKU: The World in Colours, The Eccentric Family 2) projektuje postacie do animacji opartej na projektach od U35 (Lapis Re : LiGHTs). Akiyama jest także reżyserem animacji. Project Tingala jest przypisywany oryginalnej pracy. Muzykę komponuje Yoshiaki Dewa (A Lull in the Sea, Flying Witch).

Inni pracownicy to:


Art Director: Kurumi Suzuki

Art Supervisor: Junichi Higashi

Art Setting: Yoshinori Shiozawa

Director of Photography: Tomo Namiki

Color Design: Naomi Nakano

3D Director: Haruki Suzuki

Editing: Ayumu Takahashi

Special Effects: Masahiro Murakami

Sound Director: Yō Yamada

Producer: Infinite


Gwiazdy anime:

Miku Itō jako Kukuru Misakino

Rikako Aida jako Fuuka Miyazawa

Akcja anime rozgrywa się w Gama Gama Aquarium, małym akwarium na Okinawie, godzinę jazdy autobusem od Naha. Kukuru Misakino jest 18-letnią licealistką, która tam pracuje i wie o „tajemnicy” akwarium: czasami można zobaczyć tajemnicze rzeczy. Pewnego dnia Kukuru spotyka Fuukę, stojącą przed zbiornikiem na wodę z falującymi włosami i łzą spływającą po jej policzku. Fuuka porzuciła swoje marzenie o zostaniu idolką i uciekła z Tokio na Okinawę. Chcąc znaleźć miejsce, do którego mógłby należeć, Fuuka gorąco prosi o pracę przy akwarium. Anime podąża za Kukuru i Fuuką, gdy zajmują się zagadnieniami tajemnicy akwarium i zbliżającym się kryzysem jego możliwego zamknięcia

3. Oficjalna strona anime Dragon Goes House-Hunting (Dragon, Ie o Kau. lub Dragon's House-Hunting) ogłosiła 7 kwietnia, że anime obsadziło Joujiego Nakatę jako Lorda Samuela, który pojawi się w drugim odcinku 11 kwietnia.


Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:

Shun Horie jako Letty

Kaito Ishikawa jako Dearia

Shiori Izawa jako Pip

Misato Fukuen jako Nell

Kent Itō jako bohater

Chiaki Takahashi jako złodziej

Daisuke Hirakawa jako Biały Mag

Kōtarō Nishiyama jako Łucznik

M.A.O. jako Albert

Takashi Kondo jako Huey

Tesshō Genda jako ojciec Letty'ego

Haruki Kasugamori (Dia Horizon (Kabu), Hitorigurashi no Shōgakusei, Lunatan: 1-Mannen no Himitsu) reżyseruje anime w Signal.MD (Napping Princess, Atom The Beginning) i Shiori Asuka (Lunatan: 1-Mannen no Himitsu) i Shiori Asaka projektują postacie. Kyōhei Matsuno (You Don't Know Gunma Yet, Lunatan: 1-Mannen no Himitsu) komponuje muzykę w Pony Canyon.


Zespół Non Stop Rabbit wykona ED „Shizuka na Kaze” (Quiet Wind).


Seria miała swoją premierę 4 kwietnia w Tokyo MX. Funimation strumieniuje anime tak, jak jest emitowane w Japonii.


Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Kiedy smokowi nie udaje się sprostać przerażającym normom, które zostały mu wyznaczone, rodzina go wyrzuca. Wyrusza na poszukiwanie nowego domu, ale wkrótce odkrywa, że ​​życie w drodze nie jest miejscem dla tchórzliwej legendarnej bestii. W fantastycznym świecie pełnym elfów, krasnoludów i innych mitycznych stworzeń, gdzie każdy chce mieć swoją cząstkę - dosłownie! - frustracje związane z poszukiwaniem domu osiągają zupełnie nowy poziom.


Manga pojawiła się w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden w grudniu 2016 r. IG Port, spółka macierzysta Mag Garden, ujawniła w swoim kwartalnym raporcie finansowym w październiku 2017 r., że manga Kawo Tanukiego i artysty Choco Ayi była szczególnie udanym tytułem

4. Na oficjalnej stronie anime How NOT to Summon a Demon Lord ujawniono 6 kwietnia dwóch nowych członków obsady drugiego sezonu How NOT to Summon a Demon Lord Ω oraz wideo podsumowującego pierwszy sezon. Masaaki Mizunaka narracjonuje film jako jego postać Diablo.

Kazuyuki Okitsu jako Gewalt, paladyn i przywoływacz wysokiego poziomu

Maki Kawase jako Tria, paladynka, która pomaga Lumachinie uciec z rąk kościoła


Drugi sezon zadebiutował 8 kwietnia. Crunchyroll będzie przesyłać strumieniowo anime z napisami, a Funimation przesyła strumieniowo angielski dub anime.


Satoshi Kuwabara (Dagashi Kashi 2, Black Jack) reżyseruje drugi sezon w Tezuka Productions, a Okuru to Noboru. Kazuyuki Fudeyasu wraca z pierwszego sezonu, aby zająć się kompozycją serii, a Shizue Kaneko ponownie projektuje postacie. DJ KOO i MOTSU współpracują z (wcześniej ogłoszoną) Yū Serizawą nad openingiem "EVERYBODY! EVERYBODY!" i endingiem „YOU YOU YOU”.


Powracający członkowie obsady to Masaaki Mizunaka (Taishakuten w Namu Amida Butsu!: Rendai Utena (plus OP)) jako Diablo, Yū Serizawa jako Shera L Greenwood i Azumi Waki ​​jako Rem Galleu. Nowi członkowie obsady to Miku Itō jako Lumachina Weselia, Aoi Koga jako Rose, Fumiko Uchimura jako Horn i Chinatsu Akasaki jako Fanis Laminitus.

Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w Japonii w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmitował anime na całym świecie poza Azją, a Funimation transmitował strumieniowo anime w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii. Funimation transmitowało również angielski dub dla serialu.


Yūta Murano (Brave Beats, Dream Festival!) wyreżyserował anime w Ajia-do. Yuki Nishioka był głównym reżyserem animacji. Teppei Satō wyreżyserował zdjęcia w Asahi Production Shiraishi Studio, a Satoshi Motoyama wyreżyserował dźwięk w Half HP Studio.

J-Novel Club wydaje nowelkę w języku angielskim i opisuje historię:


W grze MMORPG Cross Reverie Takuma Sakamoto jest tak potężny, że inni gracze chwalą go jako „Władcę Demonów”. Pewnego dnia zostaje wezwany do innego świata - ale z takim samym wyglądem, jak w grze! Tam spotyka dwie dziewczyny, które obie deklarują się jako jego Przywoływacze. Wykonali Rytuał Zniewolenia, aby zamienić go w Przywoływacza ... ale wtedy aktywowano umiejętność pasywną Takumy „Magiczne odbicie”! Zamiast tego to dziewczyny zostały zniewolone! Chociaż Takuma mógł być najsilniejszym czarownikiem na świecie, nie miał pojęcia, jak rozmawiać z innymi ludźmi. Właśnie wtedy dokonuje wyboru: działać w oparciu o swoją osobowość z gry! "Niesamowity? Ale oczywiście ... Jestem Diablo, istota znana i przerażająca jako Władca Demonów! ”


Tak zaczyna się opowieść o przygodzie z potrząsającym ziemią demonicznym Lordem (lub przynajmniej kimś takim, jak ten), który zmierza w inny świat!


Kodansha opublikował pierwszy tom nowelki Yukiyi Murasakiego z ilustracjami Takahiro Tsurusakiego w grudniu 2014 roku, a 13. tom opublikował w czerwcu. Manga Fukudy została opublikowana w sekcji Kodanshy - Suiyōbi no Sirius (Wednesday Sirius) w serwisie Niconico w czerwcu 2015 r., a 12. tom wyszedł w październiku 2020 roku. Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Majowe wydanie magazynu mangowego Kodanshy - Young Magazine the 3rd ujawniło 6 kwietnia losy mang, które ukazały się w magazynie. Majowe wydanie magazynu było jego „ostatnim numerem” przed wznowieniem.


Wiele mang w magazynie zostanie przeniesionych do głównego magazynu Monthly Young Magazine, który zmienia nazwę na „nowy” magazyn Shin Monthly Young Magazine. Następny numer Shin Monthly Young Magazine ukaże się 20 maja. Inne mangi zostaną przeniesione na stronę Comic Days.


Mangi przenoszące się do nowego Shin Monthly Young Magazine to:

 • Arakure Ojō-sama wa Monmonshiteiru Yuichiego Kinoshity

 • Isekai Hito Musume Dōbutsuen: Boku wa Zetsumetsu Kigushu no Shiikuin ni Narimashita od Umemaru

 • Odoru Respawn Kentaro Mikashimy

 • Occult-chan wa Katarenai od Petosu, Kae Hashimoto i Hajime Hondy

 • Kaikosareta Ankoku Heishi (30-dai) no Slow na Second Life od Rokujuyona Okazawy, sage i Rurekuche

 • Woodpecker Detective's Office (anime wiosną 2020 roku) Keia Ii i Shiny Minami

 • Candy & Cigarettes Tomonori Inoue (Coppelion (26 tomów mangi w latach 2008-16, 3 rozdziały Coppelion Site Story w 2013 roku, 13-odcinkowe anime jesienią 2013 roku))

 • Gleipnir Suna Takedy

 • Shisōtaku Tantei em Nishizuki i Shinzo Mitsudy

 • Skirt wo Haita Ojiisan Chibety-Tencho i Moroko Ito

 • Sketchy Hirochiego Makiego

 • Chikyū kara Kita Alien Shintaro Arimy

 • Interviews with Monster Girls (anime zimą 2017 roku) od Petosu

 • Tenakaichi: Nihon Saikyō Bugeisha Ketteisen Yōsuke Nakamaru i Kyōtarō Azumy

 • 10 Dance od Satoh Inoue

 • Henkyō no Rōkishi Bard Lowen BIS Shiena i Morio Kikuishi

 • The Witch and the Beast Kosuke Satake

 • Rinchan-san Sa-ra Kohaku Miyabino (ta manga zakończy się w następnym rozdziale 20 maja)

Mangi przenoszące się na Comic Days to:

 • Tōdoku ni Ita Akiry Miyashity (Sakigake!! Otokojuku (34 tomy mangi w latach 1985-91, 34 odcinki anime i film anime w 1988 roku))

 • Seibetsu X Asuki Miyazaki

 • Yorimichi Ale Ran Atsumori

 • Tsuma to Boku no Shōgibo na Ikuji Shigeyukiego Fukimitsu

Kodansha uruchomił Young Magazine the 3rd jako spinoff swoich magazynów Weekly Young Magazine i Monthly Young Magazine we wrześniu 2014 r., w składzie obejmującym Me and the Devil Blues Akiry Hiramoto (Prison School). Kodansha wydawał nowe numery miesięcznie

2. Majowy numer magazynu Akity Shoten - Monthly Shōnen Champion opublikował 6 kwietnia ostatnie rozdziały mang Misakiego Sako - Shinseiki Chūgakusei no Shitsuji Cafe (The Neon Genesis Junior High School Butler Cafe) i Sengoku Gridman (Warring States Gridman) Yūkiego Tamury. Obie mangi są spin-offami anime Triggera - SSSS.Gridman.


Drugi i ostatni tom Shinseiki Chūgakusei no Shitsuji Cafe ukaże się 8 czerwca. Ponadto, magazyn ujawnił również, że Sako wyda adaptację mangową nowelki Kinshirō no Tsuma desu ga autorstwa Atsushiego Kagurazakiego (Taishō Yakyū Musume (5 tomów mangi w latach 2008-11, nowelka wychodząca od kwietnia 2007 roku, anime latem 2009 roku)) w kolejnym numerze magazynu 6 maja.


Historia mangi zaczyna się, gdy Rikka budzi się pewnego dnia, gdy jej rodzinny sklep z rupieciami zamieni się w lokajową kawiarnię. Gimnazjaliści Neon Genesis służą jako lokaje.


Manga została wydana w Monthly Shōnen Champion w maju 2020 roku. Akita Shoten opublikowała pierwszy tom mangi w październiku ubiegłego roku.

Sengoku Gridman skupia się na małej krainie, która posiada dziwną mechaniczną technologię marionetek i używa jej do konstruowania marionetkowych żołnierzy, którzy patrolują obwód zamku. Kiedy żołnierze zaczynają atakować ludzi, pojawia się tajemniczy wojownik w zbroi.


Manga została wydana w Monthly Shōnen Champion w maju 2020 roku. 8 marca Akita Shoten opublikowała drugi tom mangi.


12-odcinkowe anime SSSS.Gridman miało swoją premierę w październiku 2018 roku. Crunchyroll i Funimation transmitowały anime w trakcie jego emisji, a Funimation transmitowało również angielski dub dla anime.


Anime SSSS.Gridman jest inspiracją dla projektu anime SSSS.Dynazenon, którego premiera odbyła się niedawno 2 kwietnia. Funimation transmituje anime na żywo w Japonii

3. Oficjalna strona internetowa została otwarta 6 kwietnia, aby ogłosić, że manga Miki Yoshikawy - A Couple of Cuckoos otrzyma telewizyjny serial anime, którego premiera będzie miała miejsce w 2022 roku. W anime wystąpią Kaito Ishikawa jako Nagi Umino i Akari Kitō jako Erika Amano.

Hiroaki Akagi (Karakai Jōzu no Takagi-san, These Snow White Notes) jest głównym reżyserem anime, a Yoshiyuki Shirahata (reżyser odcinka Sleepy Princess in the Demon Castle, Great Pretender) reżyseruje anime w Shin-Ei Animation and Synergy SP. Yasuhiro Nakanishi (oba sezony Kaguya-sama: Love is War, Toilet-Bound Hanako-kun) nadzoruje scenariusze serialu, a Aya Takano (Karakai Jōzu no Takagi-san, Polar Bear's Café) projektuje postacie.


Yoshikawa (Yamada-kun and the Seven Witches) wypuściła mangę A Couple of Cuckoos (Kakkō no Iinazuke) w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w styczniu 2020 roku. Kodansha opublikował piąty tom mangi 15 stycznia. 14 kwietnia manga otrzyma nowelkę.


Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim, a 9 lutego wydała drugi tom. Firma opisuje mangę:

16-letni Nagi Umino, uczeń drugiego roku liceum Megurogawa Academy, został podmieniony po urodzeniu. W drodze na kolację, by spotkać się ze swoimi biologicznymi rodzicami, przypadkowo spotyka zuchwałą, otwartą Erikę Amano, która jest zdeterminowana, by uczynić Nagiego swoim fałszywym chłopakiem, ponieważ nigdy nie chce się ożenić. Ale kiedy Nagi udaje się na kolację, odkrywa, że ​​jego rodzice postanowili rozwiązać problem zmiany szpitala, wygodnie dając mu poślubienie córki, którą wychowali jego biologiczni rodzice ... która okazuje się być nikim innym, jak samą Eriką!

Magazyn Young Jump Shueishy ujawnił w lutym, że manga Yoshikawy będzie współpracować z mangą Aki Akasaki (Kaguya-sama: Love is War) i Mengo Yokoyari (Kuzu no Honkai (9 tomów mangi w latach 2012-18, manga Kuzu no Honkai Decor wychodząca od listopada 2017 roku, anime zimą 2017 roku) - Oshi no Ko

4. Kadokawa wymienia piąty tom nowelki HIGEHIRO: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway.(Hige o Soru. Soshite Joshi Kōsei o Hirō.) autora Shimesaby i ilustratora Booota jako ostatni tom. Tom zostanie wydany 1 czerwca.


One Peace Books opublikuje mangową adaptację nowelki Imaru Adachiego i opisuje historię:


Yoshida to po prostu przeciętny pracownik biurowy, który topi łzy w gorzałce. Pewnej nocy w drodze do domu znajduje na ulicy uciekającą licealistkę. Proponuje, że prześpi się z nim w zamian za nocleg ―, a Yoshida puszcza ją i oferuje zamiast tego pracę. Rom-com pomiędzy najbardziej niezrównoważoną parą, jaką kiedykolwiek znajdziesz!


Shimesaba zaczął serializować nowelkę na stronie internetowej Kakuyomu w marcu 2017 roku. Kadokawa Sneaker Bunko wydał pierwszy tom książki z ilustracjami boooty w lutym 2018 roku. W sierpniu 2020 roku ukazał się 4. tom.


Imaru Adachi uruchomiła adaptację mangową nowelki w magazynie Monthly Shōnen Ace Kadokawy w listopadzie 2018 r. Kadokawa opublikował piąty tom mangi 26 marca. One Peace Books opublikuje pierwszy tom mangi 14 października.


Nowelka jest inspiracją dla telewizyjnej adaptacji anime, która miała swoją premierę 5 kwietnia. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime tak, jak jest emitowane w Japonii.


Ilustrator powyższej nowelki, booota, dostarczył ilustracje m.in. Seven Senses of the Re'Union, penguin highway i The Dark Maidens. Nowelka Seven Senses of the Re'Union otrzymała anime w lipcu 2018 r., a nowelka penguin highway również zainspirowała film anime w tym samym miesiącu. The Dark Maidens otrzymało adaptacje mangową i film Live-Action w lutym 2017 roku. Ponadto booota dostarczył projekty postaci do anime HIMOTE HOUSE: A share house of super psychic girls, które miało swoją premierę w październiku 2018 roku

GRY

1. KOEI Tecmo Games ogłosiło 28 marca, że opracowuje nową grę w ramach swojej wielkiej serii gier strategicznych Nobunaga's Ambition (Nobunaga no Yabō), zatytułowaną Nobunaga no Yabō: Shinsei (Nobunaga's Ambition: Rebirth). Gra ma zostać wydana w 2021 roku.


Najnowszą grą z tej serii jest Nobunaga's Ambition: Taishi, która pojawiła się na Nintendo Switch, PS4 i PC w Japonii w listopadzie 2017 roku. KOEI Tecmo Games wydało grę na Zachodzie na PS4 i Steama w czerwcu 2018 roku

2. Drecom rozpoczął 6 kwietnia streaming nowego zwiastuna swojej gry mobilnej Wizardry VA. Wideo ujawnia datę premiery gry w 2022 roku.


Gra zachowa charakterystyczną dla serii trójwymiarową eksplorację lochów z perspektywy pierwszej osoby, jednocześnie dodając nowe funkcje dla graczy, aby „tworzyć własne przygody”. Drecom planuje wydanie gry na całym świecie.


Drecom ogłosił w październiku 2020 roku, że nabył prawa autorskie oraz krajowe i zagraniczne znaki towarowe do serii gier i planuje opracować nowy tytuł z serii. Nabyte firmy Drecom obejmują krajowe i zagraniczne znaki towarowe „Wizardry”, a także prawa autorskie do „Wizardry 6”, „Wizardry 7”, „Wizardry 8” i „Wizardry Gold”.


Gry Drecom obejmują Disgaea RPG i Kirara Fantasia. Bandai Namco Entertainment i Drecom ogłosili w maju 2017 roku, że założyli firmę BXD. BXD opracowało przeglądarkową grę mobilną Dragon Ball Z Bucchigiri Match.

XSEED Games wypuściło grę Acquire - Wizardry: Labyrinth of Lost Souls (na zdjęciu powyżej) na PC za pośrednictwem Steama i Humble Store 15 stycznia. Gra jest częścią długiej serii gier Wizardry i była pierwszą zachodnią wersją dla Wizardry od 2001 roku. Współzałożyciel AnimEigo, Robert Woodhead, był współtwórcą oryginalnej gry Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord w 1981 roku

3. Entertainment Software Association (ESA) potwierdziło 6 kwietnia, że tegoroczne wydarzenie E3 będzie wirtualnym wydarzeniem „na nowo”, które potrwa od 12 do 15 czerwca.


ESA będzie współpracować z partnerami medialnymi na całym świecie, aby wzmocnić i udostępnić wszystkim targi E3 2021 bezpłatnie. Nintendo, Xbox, CAPCOM, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games i Koch Media zobowiązały się wcześnie do E3 2021, a ESA stwierdziła, że ​​nadejdzie więcej. Podczas wydarzenia producenci pokażą swoje najnowsze gry i nowości.

Entertainment Software Association (ESA) poinformowało 6 kwietnia o tym, że tegoroczna edycja targów E3 odbędzie się online w dniach 12-15 czerwca. Wszelkie transmisje będą dostępne w sieci dla każdego, bez żadnych dodatkowych opłat. Wśród potwierdzonych partnerów wydarzenia są w tej chwili tacy wydawcy jak Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive czy Warner Bros. Games.


Targi E3 odbywały się nieprzerwanie od 1995 roku w Convention Center w Los Angeles (poza trzema edycjami, które były gdzie indziej) i dopiero COVID-19 okazał się być dla nich taką przeszkodą, że edycja 2019 została anulowana przez organizatorów. Choć przez ostatnie lata wielu wydawców ignorowało E3 i organizowało swoje konferencje w podobnym czasie (EA, Sony), to jednak właśnie na imprezie organizowanej przez ESA miały przez lata miejsce największe i najważniejsze zapowiedzi w świecie gier wideo. Trzymamy kciuki, aby za rok impreza mogła wrócić do swojej tradycyjnej formy.


W lutym Rada Komisarzy ds. Konwentu i Rozwoju Turystyki w Los Angeles opublikowała pakiet informacji z planowanego (ale od tamtego czasu) specjalnego spotkania zarządu na 3 marca, a pakiet poinformował, że E3 2021 odwołało wydarzenie na żywo. W dokumencie dodano, że pracownicy E3 współpracowali z zespołami produkcyjnymi nad możliwymi opcjami transmisji w kompleksie rozrywkowym LA Live i Los Angeles Convention Center oraz nad licencjami na miejsca na 2022 i 2023 r. Podobny pakiet informacji z planowanego spotkania zarządu w dniu 3 lutego oznajmił, że pracownicy E3 podejmie w lutym decyzję, czy zorganizować wydarzenie na żywo.


Witryna Video Games Chronicle poinformowała w lutym, że ESA przedstawiła wydawcom gier propozycje cyfrowej wersji targów E3 2021. ESA oświadczyła w zeszłym roku, że planuje zorganizować „na nowo” targi E3 w 2021 roku.


ESA odwołała fizyczne wydarzenie E3 2020 z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19). ESA podobno powiedziała swoim partnerom w marcu 2020 r., że „bada możliwości zorganizowania internetowego wydarzenia E3” tego lata. Jednak w zeszłym roku E3 ostatecznie nie zorganizowało imprezy online

4. Microsoft ogłosił właśnie listę tytułów, które dołączą do katalogu Xbox Game Pass w ciągu najbliższych dni. Wielu fanów na pewno ucieszy powrót do usługi Grand Theft Auto V, jednak warto pamiętać, że to wersja Xbox One (która nigdy nie otrzymała ulepszenia do Xbox One X), a nie dedykowana nowej generacji edycji. Pełną listę tego co do usługi wejdzie oraz co z niej zniknie znajdziecie poniżej, a kolejna aktualizacja powinna pojawić się gdzieś w okolicy połowy kwietnia. Warto również przypomnieć, że od 1 kwietnia w katalogu Xbox Game Pass dostępna jest polska gra Outriders.


1 kwietnia dołączyło:

"Outriders" - konsole (ulepszona dla X|S), chmura


8 kwietnia dołączą:

"Grand Theft Auto V" - konsole, chmura

"Zombie Army 4: Dead War" - konsole, chmura, PC

"Disneyland Adventure" - chmura (dostępne od jakiegoś czasu na PC i konsole)

"Rush: A Disney/Pixar Adventure" - chmura (dostępne od jakiegoś czasu na PC i konsole)


12 kwietnia dołączy:

"NHL 21" - konsole (tylko Xbox Game Pass Ultimate)


15 kwietnia dołączy:

"Rain on Your Parade" - konsole, chmura, PC

"Pathway" - PC


20 kwietnia dołączy:

"MLB The Show 21" - konsole (ulepszona dla X|S), chmura


Co opuści katalog Xbox Game Pass?

15 kwietnia - "Deliver Us the Moon", "Gato Roboto" i "Wargroove"

16 kwietnia - "Madden 15", "Madden 16", "Madden 17", "Madden 18", "Madden 25", "NHL 18" i "NHL 19"Co znaczą dopiski obok tytułów?

- "konsole" - gra dostępna do pobrania na Xbox One, Xbox One X, Xbox Series S i Xbox Series X

- "ulepszona dla X|S" - gra posiada wersję stworzoną z myślach o nowych konsolach

- "chmura" - możliwość grania poprzez streaming na urządzeniach z Androidem i pobraną aplikacją Xbox Game Pass

- "PC" - gra dostępna do pobrania na komputery z Windowsem 10

CIEKAWOSTKI

1. Firma medialna Avex Pictures ogłosiła plan reorganizacji firmy 1 kwietnia, który obejmował ogłoszenie rezygnacji ze stanowiska prezesa i przedstawicielskiego dyrektora firmy Yoshikiego Terajimy. Terajima przejmie rolę doradczą w spółce począwszy od regularnego spotkania akcjonariuszy w czerwcu, podczas gdy Hideo Katsumata obejmie funkcję prezesa i przedstawicielskiego dyrektora w tym samym okresie.


Terajima pełni tę funkcję od założenia firmy w 2014 roku.


Dział rozwoju biznesowego firmy zostanie również podzielony na trzy oddzielne działy, z których jeden odziedziczy nazwę działu, a dwa pozostałe będą nazwać dział biznesowy treści i dział biznesowy wideo

2. Dokumenty do pozwu zbiorowego, który Jenisa Angeles, prawnie niewidoma osoba, złożyła przeciwko Funimation Global Group, LLC w styczniu, ujawniają, że pozew został rozstrzygnięty poza sądem. Dokumenty nie zawierały żadnych innych szczegółów ugody. Odpowiednie zawiadomienie o ugodie zostało złożone 12 marca.


Funimation odmówił komentarza z ANN w sprawie rozstrzygnięcia sporu.


TŁO


Angeles złożyła pozew zbiorowy przeciwko Funimation w Sądzie Okręgowym Południowego Dystryktu Nowego Jorku w dniu 13 stycznia w imieniu siebie „i wszystkich innych w podobnym położeniu”, twierdząc, że strona internetowa Funimation naruszyła ustawę o niepełnosprawności Amerykanów.


W pozwie stwierdzono, że Funimation nie „zaprojektował, skonstruował, utrzymywał i nie obsługiwał swojej witryny internetowej, aby była w pełni dostępna i niezależnie używana przez [Angeles] i inne osoby niewidome lub niedowidzące”, co, jak twierdzi, stanowi naruszenie jej praw zgodnie z amerykańską ustawą o niepełnosprawności (ADA). Serwis, o którym mowa w pozwie, to w szczególności strona „shop.funimation.com”.


W pozwie stwierdzono, że Angeles jest „osobą niedowidzącą i niewidomą prawnie, która nie może korzystać z komputera bez pomocy oprogramowania do odczytywania zawartości ekranu” i biegle posługuje się oprogramowaniem do odczytywania zawartości ekranu „NonVisual Desktop Access”. Angeles podobno wielokrotnie odwiedzało witrynę „shop.funimation.com” (w tym w styczniu), aby dokonać zakupu, ale „odmówiono mu zakupów podobnych do osób widzących ze względu na brak w witrynie różnorodnych funkcji i kwaterach, które skutecznie uniemożliwiły [jej] określenie, jakie konkretne produkty były oferowane na sprzedaż ”.


Konkretnie, pozew twierdzi, że funkcje na stronie nie miały opcji alt. tekst i nie udało się „Dodać elementu etykiety lub atrybutu tytułu dla każdego pola”. Ponadto w pozwie stwierdzono, że strony w serwisie zawierały te same elementy tytułu, a witryna zawierała niedziałające linki. Pozew stwierdza, że ​​w związku z tym Funimation „zaangażował się w akty celowej dyskryminacji”.

Pozew zawiera prośbę o stały nakaz, który wymaga, aby Funimation „zatrudnił wykwalifikowanego konsultanta akceptowanego przez” Angeles, aby pomógł Funimation w przestrzeganiu Wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych (WCAG 2.1) dotyczących jej strony internetowej. Konsorcjum World Wide Web utrzymuje WCAG.


Zgodnie z dodatkowymi informacjami dotyczącymi przepisów tytułu III ADA:


Chociaż język ADA nie wspomina wprost o Internecie, Departament Sprawiedliwości zajął stanowisko, że tytuł III obejmuje dostęp do witryn internetowych obiektów noclegowych. Departament wydał wytyczne dotyczące ADA stosowanego do witryn internetowych podmiotów publicznych, które obejmują dostępność standardów dostępności witryn internetowych.

...

agencja (i podobnie obiekt publiczny) z niedostępną witryną internetową może również wypełniać swoje zobowiązania prawne, zapewniając dostępną alternatywę dla osób fizycznych, aby cieszyć się jej towarami lub usługami, taką jak telefoniczna linia informacyjna z personelem. Jednak taka alternatywa musi zapewniać równy stopień dostępu pod względem godzin pracy oraz zakresu dostępnych opcji i programów.


W pozwie zarzuca się, że Funimation jest „publicznym zakwaterowaniem” zgodnie z inną sekcją tytułu III ADA, który stanowi:


Żadna osoba nie może być dyskryminowana ze względu na niepełnosprawność w zakresie pełnego i równego korzystania z dóbr, usług, udogodnień, przywilejów, korzyści lub zakwaterowania w jakimkolwiek miejscu publicznego zakwaterowania przez jakąkolwiek osobę, która jest właścicielem, wynajmuje (lub dzierżawi), lub prowadzi miejsce zakwaterowania publicznego.

Wreszcie, w pozwie zarzuca się również, że witryna Funimation jest „placówką handlową i lokalami publicznymi” w odniesieniu do Kodeksu Administracyjnego N.Y.C., który zawiera klauzule antydyskryminacyjne wobec osób niepełnosprawnych.


Angeles domaga się również: nakazu zakazania Funimation naruszania ADA i Kodeksu Administracyjnego N.Y.C., nakaz dla Funimation, aby jego strona internetowa była w pełni zgodna z ADA, deklaracja od Funimation, że prowadzi swoją witrynę „w sposób, który dyskryminuje niewidomych i który nie zapewnia dostępu osobom niepełnosprawnym zgodnie z wymaganiami Amerykanów z niepełnosprawnościami ”oraz odszkodowania wyrównawcze wraz z innymi ulgami, takimi jak koszty honorariów prawników i ekspertów. Pozew wymaga rozprawy przez ławę przysięgłych

3. Fotograf optyczny i technik efektów wizualnych Minoru Nakano zmarł 5 kwietnia z powodu niewydolności wątroby. Miał 82 lata. Jego pogrzeb będzie przeznaczony tylko dla bliskich krewnych, a jego głównym żałobnikiem będzie jego najstarszy syn Ryū.


Nakano urodził się w Tokio. Pracował w Tsuburaya Productions przez prawie 30 lat i był uczniem założyciela firmy Eiji Tsuburaya.


Był znany z fotografii optycznej Alien Baltana w oryginalnej serii Ultraman. Pracował nad wczesnymi seriami Tsuburaya Productions, w tym Ultra Q, Monster Booska, Ultra Seven i Mighty Jack

4. Oficjalne konto na Twitterze dla anime Kyoto Animation - Free! ogłosiło 2 kwietnia, że bohaterowie Haruka i Rin zostali ambasadorami firmy Mizuno zajmującej się sprzętem sportowym i odzieżą sportową. Aby uczcić tę okazję, seria wydała nową, specjalną oprawę wizualną. Mizuno sprzedaje odzież sportową w oparciu o projekt graficzny.


Produkty obejmują „autentyczny górny i dolny zestaw” odtwarzający stroje kąpielowe Haruki i Rina, a także T-shirt, z których oba są dostępne wyłącznie po dokonaniu rezerwacji do wyczerpania zapasów. Inne produkty, w tym ręcznik kąpielowy naturalnej wielkości, ręcznik kąpielowy i ręcznik z mikrofibry, są dostępne na zamówienie.


Zamówienia są dostępne w Japonii od 2 do 20 kwietnia, a produkty mają zostać dostarczone pod koniec lipca.


Współpraca jest cross-promocją z najnowszym wpisem franczyzy Free! ~Road to the World~ Yume (Dream), która została otwarta 5 lipca 2019 roku. Była to „rekonstrukcja” projektu anime Free! Dive to the Future, a także „pomost” do nowego filmu, który zaplanowano na 2021 rok

5. W zeszłym miesiącu konto Funimation na Instagramie uruchomiło serię filmów dla miłośników anime. Filmy „Naruto Ramen Chowdown” skupiają się na tworzeniu co tydzień innej wariacji na temat ramenu, inspirowanej głównymi bohaterami anime i mangi Naruto. Prowadzi je niezależny szef kuchni Jonathan Kung, który mieszka w Detroit (1,2,3,4).


Serial zakończy się piątym odcinkiem pod koniec tego tygodnia

FILM

1. Oficjalna witryna anime Kakushigoto ujawniła 6 kwietnia, że zapowiedziana wcześniej kinowa kompilacja zostanie otwarta w Japonii 9 lipca. Witryna ujawniła również zwiastun wideo i plakat. Pełny tytuł filmu to Kakushigoto: Himegoto wa Nan Desu ka (What is a Secret?). Zarówno wideo, jak i plakat zawiera Hime w wieku 18 lat.

Film upamiętnia 30. rocznicę kariery Kojiego Kumety jako ilustratora. Film będzie zawierał dodatkowe cięcia, a także „kolejny finał”, który nie pojawił się w telewizyjnym serialu anime.


Historia koncentruje się na Kakushim Gotō, który nie chce, aby jego córka, Hime Gotō, wiedziała, że ​​jest twórcą mangi. Komedia koncentruje się na życiu codziennym rodziny z mangaką. Oprócz tego, że jest grą słów z imieniem ojca, niejednoznaczny tytuł może oznaczać „Rzeczy ukryte”, ale można go też odczytać jako „Rysowanie”.


Yūta Murano (Brave Beats, Dream Festival !, Seven Days War) wyreżyserował anime w Ajia-do. Takashi Aoshima (Minami-ke, Aho Girl !, Endro ~!) napisał i nadzorował scenariusze serialu. Shuuhei Yamamoto (Battle Girl High School, Between the Sky and Sea) zaprojektował postacie. Muzykę skomponował Yukari Hashimoto (Marcowy lew, Sarazanmai).

flumpool (openingi Ajina, Captain Earth (tu też ED), Infini-T Force) wykonał OP "Chiisana Hibi" (Small Days), a endingiem było Kimi wa Tennen Shoku (You Are Natural Color) zmarłego muzyka Eiichiego Ohtakiego.

Premiera anime odbyła się 2 kwietnia. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii.

Koji Kumeta (Joshiraku (anime latem 2012, odcinek OVA w lutym 2013, 6 tomów mangi w latach 2009-13), Katte ni Kaizou (26 tomów mangi w latach 1999-2004, 6 odcinków OVA w 2011 roku, 3 odcinki specjalne w 2011 roku), prace przy anime Uchouten Kazoku, Sayonara Zetsubou Sensei) opublikował czterostronicowe wprowadzenie do mangi w magazynie Kodanshy - Monthly Shonen Magazine w listopadzie 2015 roku, a następnie opublikował pierwszy pełny rozdział w tym samym magazynie w grudniu 2015. Manga zakończyła się 6 lipca 2020 roku i ma 12 tomów. Kodansha Comics rozpoczął cyfrowe publikowanie mangi w języku angielskim

2. Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||), „ostatni” film Evangelion, pozostał na pierwszym miejscu w czwarty weekend. Film sprzedał w weekend 196 321 biletów i zarobił 320 547 250 jenów (2,9 mln $) 2-4 kwietnia. Sprzedał łącznie 4 513 374 biletów i zarobił łącznie 6 898 613 200 jenów (62,4 mln $).


Film przekroczył teraz zarobki Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo, który zarobił w sumie 5,3 mld jenów i jest teraz najlepiej zarabiającym filmem w serialu.


Film zajął pierwsze miejsce w weekend otwarcia. Film sprzedał 2 194 533 biletów za 3 338 422 400 jenów (30,6 mln $) w ciągu pierwszych siedmiu dni w 466 kinach w Japonii. Film sprzedał o 33,6% więcej biletów za 45,1% więcej jenów niż poprzedni film Evangelion w ciągu pierwszych siedmiu dni. Film zarobił równowartość 3,4 miliona dolarów w 38 kinach IMAX w ciągu pierwszych siedmiu dni - drugi co do wielkości tydzień otwarcia pokazów IMAX krajowego tytułu w Japonii, tuż za zeszłorocznym Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train. Evangelion: 3.0 + 1.0 pokazywano także w 82 kinach wyposażonych w projekcje 4D.

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train awansował z # 3 do # 2 (pod względem liczby sprzedanych biletów) w 25-ty weekend. Film sprzedał 153 000 biletów i zarobił 237 102 600 jenów (2,15 mln $) 2-4 kwietnia. Oznacza to wzrost przychodów ze sprzedaży biletów o 39% i wzrost sprzedaży biletów o 37% w porównaniu z poprzednim weekendem. Obecnie sprzedał łącznie 28,57 mln biletów i zarobił łącznie 39 436 585 950 jenów (357,8 mln $).


Po 12 kolejnych tygodniach na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w Japonii, film spadł na drugie miejsce w weekend 9-10 stycznia. W ten weekend film sprzedał 425 000 biletów i zarobił 677 783 450 jenów (6,57 mln $) 8-10 stycznia. Film powrócił na pierwsze miejsce w 14 weekend.


Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Film prześcignął także Spirited Away jako najlepiej zarabiający japoński film wszechczasów na świecie.


Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train rozpoczął projekcję w 38 kinach IMAX w Japonii 16 października. Film miał najwyższy weekend otwarcia na świecie w weekend 16-18 października. Film sprzedał 3.424.930 biletów i zarobił 4623.117.450 jenów (43,85 mln $) w Japonii w ciągu pierwszych trzech dni. Film sprzedał 910 507 biletów i zarobił ponad 1 268 724 700 jenów (12,03 mln $) w samym tylko dniu otwarcia, co czyni go największym dniem otwarcia w ciągu tygodnia w Japonii. Mugen Train rozpoczął wciągające pokazy MX4D i 4DX 26 grudnia.

Film Live-Action z serii gier Monster Hunter firmy CAPCOM spadł z drugiego miejsca na trzecie w drugi weekend w Japonii. Film sprzedał 103 000 biletów w weekend i zarobił 161 869 400 jenów (1,46 mln $) 2-4 kwietnia. Sprzedał łącznie 500 000 biletów i zarobił łącznie 764 065 300 jenów (6,93 mln $).


Film zarobił 256 244 150 jenów (2,33 mln $), co zapewniło mu drugie miejsce w weekend otwarcia. Film został otwarty w Japonii 26 marca.


Film został otwarty w Stanach Zjednoczonych 18 grudnia ubiegłego roku. Film zarobił 2,2 mln $ i zajął pierwsze miejsce w pierwszych trzech dniach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.


Screen Gems opisuje historię filmu:


Za naszym światem jest inny: świat niebezpiecznych i potężnych potworów, które rządzą swoją domeną ze śmiertelną zaciekłością. Kiedy porucznik Artemis (Milla Jovovich) i jej lojalni żołnierze są przenoszeni z naszego świata do nowego świata, niewzruszona porucznik doznaje szoku życia. W desperackiej walce o przetrwanie z ogromnymi wrogami o niesamowitych mocach i niepowstrzymanych, odrażających atakach, Artemis połączy siły z tajemniczym mężczyzną (Tony Jaa), który znalazł sposób na walkę.


W filmie występują Milla Jovovich (seria filmów Resident Evil) jako oryginalna postać filmowa Captain Natalie Artemis oraz aktor sztuk walki Tony Jaa (seria filmów Ong-Bak) jako „The Hunter”. Ponadto Ron Perlman (seria filmów Hellboy, Pacific Rim, Synowie Anarchii) gra Admirała, który jest przywódcą załogi The Hunter. T.I. Harris (Ant-Man, Ant-Man i Osa) gra snajpera o imieniu Link, Diego Boneta (Luis Miguel: La Serie, Słodkie kłamstewka) gra sierżanta Marshalla, a Hirona Yamazaki - Handlera. W filmie występują także Meagana Good i Josh Helman.

Eiga Healin 'Good ♥ Precure Yume no Machi de Kyun! tto GoGo! Daihenshin !! - 18. film anime Toei Animation dla serii Precure, pozostał na 8. miejscu (liczba sprzedanych biletów) w trzeci weekend. Film zarobił 43 413 490 jenów (393 600 $) 2-4 kwietnia i zarobił łącznie 356 987 470 jenów (3,23 mln $).


Film otworzył się na 4. miejscu.. Film sprzedał 96 000 biletów i zarobił 115 mln jenów (1,05 mln $) w weekend otwarcia.


Film został otwarty w Japonii 20 marca. Tropical-Rouge! Precure, 18. serial telewizyjny anime Precure firmy Toei Animation, ma short Tropical-Rouge! Precure zatytułowanym Eiga Tropical-Rouge! Precure Petit Tobikome! Collabo▽Dance Party! (Tropical-Rouge! Precure the Movie: Petit Dive! Collaboration▽Dance Party!), który pokazano z filmem Healin 'Good Precure.

Trzeci film z sześcioczęściowej serii filmów Girls und Panzer das Finale spadł z 6 do 10 (w liczbie sprzedanych biletów) w drugi weekend. Film zarobił 44 965 500 jenów (407 700 $) 2-4 kwietnia i zarobił łącznie 285 907 400 jenów (2,59 mln $).


Film został otwarty w japońskich kinach 26 marca ubiegłego roku. W ciągu pierwszych trzech dni film zarobił 106 879 400 jenów (973 000 $).


Pierwszy film Girls und Panzer das Finale został otwarty w Japonii w 59 kinach w grudniu 2017 roku. W filmie występują nowe postacie z BC Freedom High School, które biorą udział w zimowej bitwie.

Drugi film został otwarty w Japonii w czerwcu 2019 roku. Film przedstawia finał bitwy pomiędzy Ooarai Girls Academy i BC Freedom High School, a także pokaże bitwy o Kuromorimine Girls Academy, Pravda Girls High School i inne szkoły. Wydane w Japonii Blu-ray i DVD z filmem zawierał nową oryginalną animację wideo (OVA) zatytułowaną „Taiyaki War!” kiedy został wydany w lutym 2020 roku.

Brave: Gunjō Senki, filmowa adaptacja Live-Action mangi Gunjō Senki Masakiego Kasahary, wypadł z pierwszej dziesiątki w swój czwarty weekend, ale nadal zarobił 34 067 500 jenów (308,900 $) 2-4 kwietnia i zarobił łącznie z 734 675 350 (6,66 mln $)

3. 2 kwietnia współzałożyciel Ghibli, Toshio Suzuki, przeprowadził zaimprowizowaną sesję Q & A na oficjalnym koncie Studio Ghibli na Twitterze, aby upamiętnić pokaz telewizyjny Ruchomego Zamku Hauru w Japonii. Po drodze zdradził ciekawe ciekawostki na temat powstania filmu i podzielił się spostrzeżeniami na temat Hayao Miyazakiego jako twórcy.


Poniżej przedstawiono niektóre najważniejsze informacje z Q & A:

 • Tworząc Ruchomy Zamek Hauru, Miyazaki oparł Sophie na swojej własnej matce, a Hauru to jego własne idealne ja. Według Suzukiego, wszystkie bohaterki Miyazakiego opierają się na jego matce, kiedy była młoda, ponieważ Miyazaki ma kompleks matki.

 • Powodem, dla którego Chieko Baisho została obsadzona w roli Sophie, jest to, że Miyazaki jest wielkim fanem aktorki. Jednak ukrywa ten fakt.

 • Aktor głosowy Hauru, Takuya Kimura (JP w Redline), pojawił się na sesji nagrywania głosu bez scenariusza i wykonał świetny występ. Jego entuzjazm dla anime był ewidentny. Zawsze mówił o anime, zwłaszcza o swoich ulubionych Space Sagittarius i The Wonderful Adventures of Nils.

 • Suzuki potwierdził, że Heen, „pies na posyłki”, był wzorowany na Mamoru Oshiim. - Ich twarze są bardzo podobne, nie sądzicie?

 • Jedzenie przedstawione w filmach Ghibli wygląda tak smacznie, ponieważ wszystkie pochodzą z jedzenia, które ugotował sam Miyazaki.

 • Ulubioną sceną Suzukiego w Ruchomym Zamku Hauru jest rozmowa o miłości Sophie i Wiedźmy z Pustkowia. Najbardziej pamiętna scena to wejście po schodach. Miyazaki jest również wielkim fanem tej sceny.

 • Na pytanie: „Czy kiedykolwiek wzywałeś duchy ciemności?” Suzuki odpowiedział, że z powodu Miyazakiego wzywa ich cały czas, ponieważ ich twarze przypominają Miyazakiego.

 • Ulubiona postać z Ghibli Suzukiego pochodzi z pracy, która jest obecnie nadal w produkcji.

 • Suzuki spekuluje, że w tej chwili Hauru prawdopodobnie szuka nowej kobiety.

Na zakończenie sesji Suzuki zapytał: „Czy znacie Earwig and the Witch?”, odnosząc się do pierwszego filmu CG Studio Ghibli, wyreżyserowanego przez Goro Miyazakiego. Film pojawi się w kinach w Japonii 29 kwietnia, po premierze w japońskiej telewizji przez NHK General 30 grudnia. Podobnie jak Ruchomy Zamek Hauru, anime jest adaptacją powieści Diany Wynne Jones

4. Funimation zaprezentowało 6 kwietnia nowy zwiastun, obsadę i więcej ekipy oryginalnego filmu anime J.C. Staff - Sing a Bit of Harmony (Ai no Utagoe o Kikasete, dosłownie „Let Me Hear You Sing of Love”). Zwiastun przedstawia podgląd głosów bohaterów.


Obsada obejmuje:


Tao Tsuchiya jako Shion Ashimori

Haruka Fukuhara jako Satomi Amano

Asuka Kudo jako Tо̄ma

Kazuyuki Okitsu jako Gocchan

Mikako Komatsu jako Aya

Satoshi Hino jako Thunder


Ryō Takahashi (Sk8 the Infinity) komponuje muzykę, a Yohei Matsui (Ensemble Stars!) pisze piosenki.


Film pojawi się w Japonii w 2021 roku i „wkrótce” pojawi się w kinach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.


Funimation opisuje film:


Film opowiada historię nowej uczennicy z przeniesienia zainteresowanej swoim otoczeniem oraz piosenkę, która przynosi szczęście jej i jej kolegom z klasy.


Yasuhiro Yoshiura reżyseruje film. Yoshiura i Ichiro Okouchi (Code Geass, Princess Principal, Seven Days War) współtworzą scenariusz. Kanna Kii, autorka mangi Nieznajomy na plaży, narysowała oryginalne projekty postaci. Shuichi Shimamura (Honey and Clover, Nodame Cantabile) projektuje postacie do animacji i jest także głównym reżyserem animacji

5. PODCAST FILMWEBU: MAGDALENA BOCZARSKA O TYM, JAK "DRACULA" SKRADŁ JEJ SERCE


6. Poniższego newsa możecie w tej chwili traktować wyłącznie jako plotkę. Jak pewnie pamiętacie, w ubiegłym tygodniu ogłoszono, że Adam Wingard (Godzilla vs. Kong) nakręci dla Warner Bros. kinową wersję kreskówki Thundercats. Teraz mówi się, iż przywódcę tytułowej drużyny, Lion-O, miałby zagrać Ryan Reynolds.


Bohaterami emitowanego w latach 1985-89 pierwowzoru jest grupa humanoidalnych kotów zmuszonych do porzucenia rodzinnej planety o nazwie Thundera. Gdy ich statek rozbija się na Trzeciej Ziemi, uciekinierzy muszą stawić czoła złemu czarnoksiężnikowi Mumm-Ra.


Wingard od wielu lat marzył o nakręceniu ThunderCats. Łączący elementy CGI oraz animacji film ma oferować świeże i nieoczywiste podejście do tytułowych bohaterów. Reżyser napisze scenariusz do spółki ze swoim stałym współpracownikiem Simonem Barrettem.


W tym roku powinniśmy zobaczyć aż trzy filmy z udziałem Ryana Reynoldsa: Free Guy, Hitman's Wife's Bodyguard oraz Red Notice. Gwiazdor zakończył niedawno zdjęcia do realizowanego dla Netfliksa filmu science fiction The Adam Project. W planach ma także trzecią część Deadpoola, nową wersję Opowieści wigilijnej oraz komedię kryminalną Clue

7. Poniższa informacja będzie wodą na młyn tych wszystkich osób, które żyją w przekonaniu, że Hollywood się skończyło i że brakuje tam pomysłów. Otóż w przygotowaniu jest film, który inspirowany będzie wielkanocnymi piankami marshmallow "Peeps".


Za projekt odpowiadać będą producenci Mauretańczyka Christine i Mark Holderowie. Szczegóły projektu nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że ma to być familijna animacja.


Kurczaczki i króliczki Peepes od prawie 70 lat zakorzenione są w kulturze amerykańskiej za sprawą ich rozpoznawalnych kształtów i ulubionego smaku, dzięki czemu idealnie nadają się do tego, by je ożywić na dużym ekranie - powiedział szef marketingu koncernu produkującego te słodycze.


Zgadzacie się z jego opinią?

8. W weekend zadebiutował zwiastun widowiska Kosmiczny mecz: Nowa era. W klipie oprócz LeBrona Jamesa i popularnych animków gościnnie pojawiają się liczne filmowe ikony z biblioteki studia Warner Bros., od King Konga po Stalowego Giganta. Fani wypominają jednak twórcom, że znaleźli się wśród nich członkowie gangu Aleksa DeLarge'a z Mechanicznej pomarańczy.


Faktycznie, dopuszczające się szeregu potwornych zbrodni zbiry z opartego na powieści Anthony'ego Burgessa filmu Stanleya Kubricka nie wydają się bohaterami, jakich można spodziewać się w filmie dla dzieci. Na Twitterze i w innych mediach społecznościowych już zaczęto krytykować twórców Kosmicznego meczu: Nowej ery, że wycięli z filmu niewygodną postać Pepé le Swąda, za to zostawili brutalnych kryminalistów z Mechanicznej pomarańczy.


Przypomnijmy: Pepé stał się niedawno przedmiotem kontrowersji, kiedy dziennikarz "New York Timesa" Charles M. Blow napisał, że animowany skunks jest częścią kultury gwałtu. Równocześnie wyszło na jaw, że - jeszcze zanim Blow rozliczył animka - z filmu wycięto jedyną scenę z Pepé. Miała ona problematyzować jego zachowanie i wskazywać, że jego metody flirtu są nieakceptowalne.


Gwiazdą filmu jest LeBron James grający samego siebie, który razem ze swoim synem Domem (Khris Davis) zostaje uwięziony w cyfrowym świecie przez złą sztuczną inteligencję (Don Cheadle). Jedyną szansą na uwolnienie się jest oczywiście mecz koszykówki z udziałem Królika Bugsa i reszty animowanej paczki

9. Wygląda na to, że Rocky Balboa naprawdę nie zasiądzie w narożniku Adonisa Johnsona w Creedzie III. Sylvester Stallone, pomimo powracających jak bumerang plotek o swoim występie w zamknięciu nowej bokserskiej trylogii, rozwiał na Twitterze marzenia fanów: "Film będzie nakręcony, ale beze mnie".


Oczywiście, to, że Rocky nie pojawi się w filmie, nie oznacza, że popkulturowa ikona przeszła na emeryturę. W ubiegłym tygodniu Stallone opublikował pierwszą stronę treatmentu serialowego prequela Rocky'ego. Pomysł Stallone'a polega na zderzeniu "raczej zwyczajnego" życia boksera z mającymi miejsce wokół niego społecznymi przemianami. Gdy poznaliśmy Rocky'ego w 1976 roku, był zagubionym człowiekiem, który zmarnował swoje życie, ale nagle zmienił się w zwycięzcę. Tutaj zobaczylibyśmy, jak ten młody człowiek zmaga się, szukając swojego miejsca, czytamy w treatmencie.


MGM ustaliło amerykańską datę premiery kinowej filmu Creed III na 23 listopada 2022 roku, czyli na weekend z Dniem Dziękczynienia. Odtwórca roli Adonisa - Michael B. Jordan - stanie za kamerą całego przedsięwzięcia. Będzie to jego pełnometrażowy debiut reżyserski.


Szczegóły fabuły nie są na razie ujawniane. Wiadomo, że za scenariusz odpowiadali Keenan Coogler i Zach Baylin. Przygotowali oni tekst na bazie pomysłu Ryana Cooglera, reżysera Creed: Narodziny legendy.


Obok Jordana w obsadzie na pewno pojawią się Tessa Thompson i Phylicia Rashad

10. Top 10 OLED seansów wg Filmwebu (Spider-Man Uniwersum na 5. miejscu)

11. 30 kwietnia na serwisie Prime Video zadebiutuje film akcji Without Remorse z Michaelem B. Jordanem w roli głównej. Platforma zaprezentowała właśnie nowy zwiastun produkcji.


Film ma stanowić początek kinowego cyklu o przygodach Johna Clarka. To były członek Navy SEAL i agent CIA, postać wymyślona przez Toma Clancy'ego, która pojawiała się jako postać drugoplanowa w książkach o Jacku Ryanie. Bez skrupułów było pierwszą powieścią, w której był protagonistą. Obraz wyreżyserował Stefano Sollima.


Without Remorse powstało dla studia Paramount Pictures, które chciało je wprowadzić do kin we wrześniu ubiegłego roku. Pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany. Ostatecznie latem ubiegłego roku wytwórnia postanowiła zrezygnować z filmu i odsprzedała prawa do niego Amazonowi

12. Po sukcesie 1917 Sam Mendes pracuje nad kolejnym filmem. Główną rolę negocjuje nagrodzona Oscarem za występ w Faworycie Olivia Colman. Projekt powstaje dla Searchlight Pictures.


Mendes nie tylko stanie za kamerą, ale będzie też autorem scenariusza i jednym z producentów. Akcja Empire of Light będzie się toczyć w latach 80. XX wieku. Film zapowiadany jest jako historia miłosna rozgrywająca się w okolicach pięknego starego kina gdzieś na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, premiera odbędzie się jesienią 2022 roku.


W projekcie weźmie udział także Roger Deakins, autor zdjęć do 1917, które przyniosły mu drugą w karierze statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej

13. Nieco ponad miesiąc od ogłoszenia nowego projektu z Julią Roberts i George'em Clooneyem Universal podał datę premiery. Komedia romantyczna Ticket to Paradise trafi na ekrany kin 30 września 2022 roku.


Reżyserem będzie Ol Parker (Hotel Marigold, Mamma Mia! Here We Go Again), który napisał scenariusz wspólnie z Danielem Pipskim. Clooney i Roberts wcielą się w parę rozwodników, którzy podążają za swoją zakochaną córką na Bali. Ich celem jest powstrzymanie dziewczyny przed błędem, który, jak im się wydaje, sami popełnili 25 lat wcześniej.


Ticket to Paradise będzie piątym wspólnym filmem Roberts i Clooneya. Wcześniej mieli okazję spotkać się na planach takich filmów jak Ocean's Eleven: Ryzykowana gra i Ocean's Twelve: Dogrywka Stevena Soderbergha, Niebezpieczny umysł, będący debiutem reżyserskim aktora, oraz Zakładnik z Wall Street, za kamerą którego stanęła Jodie Foster

14. W sieci zadebiutował zwiastun filmu Mainstream w reżyserii Gii Coppoli. Gwiazdami produkcji są Andrew Garfield (Tajemnice Silver Lake) i Maya Hawke (Stranger Things).


Mainstream jest kontynuacją Palo Alto, czyli debiutu reżyserskiego Coppoli. Hawke wciela się we Frankie, młodą dziewczynę, która rozwija swoją karierę internetowej influencerki. Prawdziwe sukcesy zaczyna osiągać po tym, jak rozpoczyna współpracę z charyzmatycznym chłopakiem znanym jako Link (Garfield). Wkrótce pozna ciemne strony social mediowej sławy.


Mainstream zapowiada się jako zjadliwa satyra na świat internetowych celebrytów, którzy chcąc utrzymać popularność, muszą podążać za coraz bardziej absurdalnymi trendami. W pozostałych rolach występują m.in. Nat Wolff, Jason Schwartzman i Johnny Knoxville

15. Animowany film Batman: The Long Halloween Part Two otrzymał kategorię wiekową R ze względu na przemoc i krwawe obrazy. Co ciekawe, część pierwsza ma niższą kategorię PG-13. Dwuczęściowa animacja Batman: The Long Halloween będzie opowiadać o śledztwie prowadzonym przez Batmana w sprawie seryjnego mordercy, który zabija wyłącznie w czasie różnych świąt. Pierwsza część będzie miała premierę latem tego roku, a druga kilka miesięcy później

16. Z okazji zbliżającego się 50-lecia postaci Kamen Rider (bohatera w charakterystycznym kostiumie przypominającym owada), studio Toei ogłosiło realizację kilku projektów. Pierwszym jest film kinowy Shin Kamen Rider, który nakręci Hideaki Anno, współtwórca cyklu Evangelion. Jego premiera planowana jest na marzec 2023 roku. Drugim projektem jest Kamen Rider Black Sun, czyli reboot serialu Kamen Raidâ Burakku z drugiej połowy lat 80. Za projekt odpowiadać będzie Kazuya Shiraishi. W 2022 roku swoją premierę będzie miał z kolei serial anime Fuuto PI, dla którego inspiracją jest komiks z 2017 roku

17. Wunmi Mosaku pojawi się u boku Elizabeth Banks, Sigourney Weaver, Kate Mary i Ruperta Frienda w filmie Call Jane. Główną bohaterką jest przykładna żona z konserwatywnej rodziny, która niespodziewanie zachodzi w ciążę. Są lata 60., więc jej opcje są mocno ograniczone. Bohaterka odkrywa podziemie aborcyjne. Ruch ten ratuje jej życie i daje jej nowy cel: pomaganie innym kobietom w przejęciu kontroli nad swoim losem

SERIALE


1. Powstaje nowa Laleczka Chucky. Na potrzeby serialu Chucky. Nie wierzycie? To zobaczcie krótki klip, w którym Chucky jest właśnie składany.


Akcja serialu rozgrywać się będzie w sennej mieścinie Hackensack. Wkrótce, za sprawą Chucky'ego, zaczną się w niej dziać krwawe rzeczy.


W obsadzie oprócz nowych twarzy znalazło się miejsce dla paru znajomych: Brad Dourif ponownie użyczy głosu Chucky'emu, Jennifer Tilly powróci jako Tiffany, którą grała w trzech filmach o morderczej laleczce, a Fiona Dourif po raz trzeci wcieli się w Nicę

2. Jennifer Jason Leigh (Possessor) zagra jedną z głównych ról w drugim sezonie serialu Hunters. W obsadzie z całą pewnością będą Logan Lerman i Jerrika Hinton. Powrót Ala Pacino na razie nie został potwierdzony.

Szczegóły fabuły drugiego sezonu trzymane są na razie w tajemnicy. Wiemy za to, że Leigh wcieli się w postać imieniem Chava. Jest to kobieta doświadczona w tropieniu ukrywających się przed sprawiedliwością zbrodniarzy z czasów III Rzeszy.


Hunters powstaje dla platformy Prime Amazonu

3. Platforma Paramount+ podzieliła się kilkoma nowościami związanymi z serialowym uniwersum Star Treka. Ogłoszono m.in. powstanie trzeciego sezonu serialu animowanego Star Trek: Lower Decks oraz pojawienie się kultowego Q w drugim sezonie serialu Star Trek: Picard. Zobaczyliśmy również, jak wygląda animowana Kapitan Janeway w serialu Star Trek: Prodigy

4. Bestseller Elin Hilderbrand Summer of 69 zostanie zekranizowany w formie serialu limitowanego. Jest to rozgrywająca się na przestrzeni kilku dekad historia rodziny Levinów


5. Cush Jumbo i Delroy Lindo jednak pojawią się w piątym sezonie serialu Sprawa idealna. Oboje mieli odejść z końcem czwartego sezonu. Przerwanie zdjęć z powodu COVID-19 doprowadziło do tego, że historie granych przez nich bohaterów nie doczekały się właściwego zakończenia. Dlatego pojawią się na chwilę w piątym sezonie, by można byłą domknąć ich wątki

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com