NEWSY Z 31 MARCA

Konnichiwa!


Matt Predator desu!

ANIME


1. Funimation ogłosił 30 marca, że produkuje angielski dub dla oryginalnego telewizyjnego anime CloverWorks - Wonder Egg Priority, a pierwsze dwa odcinki z dubbingiem zadebiutowały 31 marca. Obsada obejmuje:


Mikaela Krantz jako Ai

Dawn M. Bennett jako Neiru

Anairis Quinones jako Rika

Michelle Rojas jako Momoe

Brendan Blaber jako Acca

Ian Sinclair jako Ura-Acca

Suzie Yeung jako Koito

Stephen Fu jako Mr. Sawaki

Emily Fajardo jako Tae

Nazia Chadhry jako Misaki


W dubowej załodze jest reżyser ADR Cris George; Inżynierowie ADR Olivia Harris, Paul Cline i Geoff Bisente; inżynier miksu Nathanael Harrison; i scenarzystka ADR Kristen McGuire.


Funimation transmituje serię i opisuje historię:

Oto historia Ai, introwertycznej dziewczyny, której los zmienił się na zawsze, gdy zdobyła tajemnicze „Wonder Egg” z opuszczonego salonu gier. Tej nocy jej sny stapiają się z rzeczywistością, a gdy inne dziewczyny zdobywają własne Wonder Egg, Ai odkrywa nowych przyjaciół - i magię w sobie.


Premiera anime odbyła się 12 stycznia. Ostatni 12. odcinek anime wyemitowano 30 marca, a pod koniec tego odcinka ogłoszono, że anime zostanie wyemitowane w "Special Edition" w NTV 29 czerwca o godzinie 12:00 JST (efektywnie 30 czerwca). Wonder Egg Priority Special Edition będzie kontynuacją 12. i ostatniego odcinka anime, który został wyemitowany 30 marca. Będzie to również zakończenie historii

2. Oficjalna strona internetowa postaci Chacka Moriego - Gloomy Bear ujawniła więcej personelu i datę premiery telewizyjnego anime Itazura Guma no Gloomy (Gloomy the Naughty Grizzly) 12 kwietnia.


Anime będzie miało swoją premierę w Tokyo MX 12 kwietnia, a specjał 5 kwietnia będzie zawierał wywiad z głównymi aktorami głosowymi Kōichim Yamadera i Natsukim Hanae. Anime będzie również transmitowane na YouTube.


Nowi członkowie zespołu to oryginalny twórca Chack Mori jako reżyser animacji i kierownik scenariusza serialu, Megu Yagi i Aimi Morodome jako scenarzyści, Kunihiko Mita i Yumiko Abe jako reżyserzy 3D CGI, Hitomi Satō jako dyrektor artystyczny oraz Shōta Yoshida i Toshikazu Kuno jako reżyserzy fotografii.


Kōichi Yamadera zagra w serialu Gloomy'ego. Natsuki Hanae zagra Pitty'ego, właściciela Gloomy'ego. Takehiro Kubota (asystent reżysera ID: INVADED) wyreżyseruje anime

3. Strona internetowa z okazji dziesiątej rocznicy powstania anime Mawaru Penguindrum reżysera Kunihiko Ikuhary ogłosiła 31 marca, że ruszyła produkcja filmu kompilacyjnego Re:cycle of Penguindrum. Projekt filmowy obejmie ponowną edycję wszystkich 24 odcinków telewizyjnego anime, ale także doda nowe sekwencje.

Projekt reżyseruje Ikuhara, a za oryginalne projekty postaci przypisuje się Lily Hoshino (Hoshino narysowała powyższą ilustrację Księżniczki Kryształu na 10. rocznicę). Brain's Base jest również uznawany za produkcję oryginalnej wersji telewizyjnej, podczas gdy Lapin Track zajmuje się produkcją wersji filmowej.


Ikuhara zauważył, że ekipa wciąż słyszy od wielu fanów Penguindrum i że jest szczęśliwy, że postacie wciąż żyją w ich sercach. Odnosząc się do tej historii, dodaje: „Czy w dziesiątą rocznicę ponownie wykorzystamy razem strategie przetrwania?”


Projekt filmowy jest pierwszym projektem z okazji 10. rocznicy powstania anime. Drugi projekt to kampania crowdfundingowa dla fanów, która rozpocznie się 8 kwietnia o godzinie 19:00. na stronie Ubugoe. Kampania ma na celu zebranie 10 mln jenów (90 000 $) i oferuje partnerom (sponsorom) takie prezenty, jak tapety na telefon, plakietki, naklejki, powitanie na scenie online podczas pokazu (do obejrzenia lub osobistego uczestnictwa), społeczność online, „oficjalna” broszura dōjinshi, koszulka z okazji 10-lecia anime, napis na końcu filmu („drobnym drukiem” lub „tak duży jak personel”) i broszurę kinową oraz towary z autografem prezentowane na pokazie prywatnej premiery . Kampania wyraźnie stwierdza, że ​​jest „ograniczona do sponsorów mieszkających w Japonii”.


Oryginalne anime reżysera Kunihiko Ikuhary (Revolutionary Girl Utena, Yuri Kuma Arashi, kilka seriali telewizyjnych Sailor Moon) zostało wyemitowane w 2011 roku. Twórczyni mangi Otome Yōkai Zakuro, Lily Hoshino, zajmowała się oryginalnymi projektami postaci do 24-odcinkowego serialu telewizyjnego.


Historia zaczyna się, gdy dziewczyna imieniem Himari Takakura umiera po wyjeździe na wycieczkę ze swoimi braćmi Kanbą i Shōmą. Pojawia się duch w czapce pingwina i cudownie ją ratuje. Jednak w zamian za uratowanie życia Himari, bracia muszą poszukać ducha Penguindrum. Trio dziwnych pingwinów towarzyszy rodzeństwu w ich wyprawie.


Sentai Filmworks wydało anime na DVD i Blu-ray w Ameryce Północnej. Ikuhara i Kei Takahashi opublikowali nowelkową adaptację w trzech tomach od lipca 2011 do lutego 2012 r. Isuzu Shibata wypuścił adaptację mangową w 2013 roku i zakończył ją w 2017 roku. Seven Seas publikuje nowelkę i mangę w języku angielskim

4. Oficjalna strona internetowa oryginalnego telewizyjnego anime Wit Studio - Vivy -Fluorite Eye's Song- opublikowała angielskie tłumaczenie wywiadu przy okrągłym stole z autorami i producentami serialu. W szczególności pisarze Tappei Nagatsuki (Re: ZERO -Starting Life in Another World-, Warlords of Sigrdrifa) i Eiji Umehara (scenarzysta odcinka Re: ZERO -Starting Life in Another World- , Chaos; Child) podzielili się wyjątkową historią powstania anime: Zaczęło się jako nowelka koncepcyjna napisana wspólnie przez Nagatsukiego i Umeharę, która została następnie zaadaptowana do anime.


Umehara wyjaśnił, że pomysł stworzenia anime z Nagatsukim narodził się, gdy obaj pracowali razem nad adaptacją Re: ZERO -Starting Life in Another World- do anime. „Ponieważ po raz pierwszy pracowałem nad kompozycją serialu do animowanego serialu telewizyjnego, chciałem zastosować techniki, które odniosły sukces w poprzednich tytułach, nad którymi pracowałem. Dlatego w przypadku Vivy najpierw chciałem napisać powieść, zanim zaczniemy pracować na scenariuszu ”.


Stwierdził, że korzyścią z tego podejścia było to, że pomogło ustalić wspólną wizję pracy wśród pracowników. W porównaniu z całkowicie oryginalnym tytułem twierdził, że łatwiej jest użyć nowelki jako przewodnika. Nagatsuki podkreślił, że powieść została wykorzystana tylko jako wstępna koncepcja, mówiąc, że w miarę postępów spotkań scenariuszy ujawniły się różnice w „osobowościach bohaterów, wydarzeniach w historii, a nawet w narracji prowadzącej do zakończenia”. Umehara powiedział, że jedyną wadą tego podejścia jest to, że zajmuje „ogromną ilość czasu”. Projekt rozpoczął się pod koniec 2016 roku; prace nad powieścią rozpoczęły się w 2017 roku i zakończyły w drugiej połowie 2018 roku.


Akcja rozgrywa się w „Nearland”, parku rozrywki, w którym „marzenia, nadzieja i nauka” istnieją razem jako park rozrywki AI. W parku rozrywki narodziła się pierwsza zautomatyzowana sztuczna inteligencja typu ludzkiego. Vivy jest sztuczną inteligencją, która śpiewa na scenie codziennie dla gości parku, ponieważ jej zasadą jest „uszczęśliwianie wszystkich piosenkami”. Występuje z całego serca dla gości w parku. Pewnego dnia pojawia się przed nią SI imieniem Matsumoto. Mówi, że przybył ze 100 lat w przyszłość z dyrektywą o „współpracy z Vivy nad poprawą historii i zatrzymaniem wojny między sztuczną inteligencją a ludźmi, która wybuchnie za 100 lat”. Rozpoczyna się 100-letnia podróż piosenkarki AI, Vivy.


Anime miało premierę w Japonii 3 kwietnia. Nowelka z serii zatytułowana Vivy prototype ukaże się 30 kwietnia

5. Sentai Filmworks ogłosiło 29 marca, że uzyskało licencję na drugą telewizyjną adaptację anime Dororo mangi Osamu Tezuki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Ameryce Łacińskiej, Hiszpanii, Portugalii, Holandii i krajach nordyckich i krajach skandynawskich. Firma wyprodukuje nowy angielski dub. Sentai Filmworks wyda serię na wideo domowe, w tym Blu-ray i sprzedaż cyfrową, począwszy od tego lata.


Firma opisuje historię:


W okresie Walczących Królestw młody złodziej Dororo spotyka tajemniczego „Hyakkimaru”, dziwnego, niewidomego chłopca, który zamiast brakujących kończyn dzierży przerażające protezy. Części ciała, skóry i narządów Hyakkimaru zostały sprzedane grupie 12 demonów przez ojca Hyakkimaru w zamian za moc i dobrobyt, ale dzięki życzliwemu szamanowi Hyakkimaru przetrwał swoją przerażającą mękę. Teraz wędruje po krainie w poszukiwaniu brakujących części ciała i razem z Dororo będą walczyć o przetrwanie w opanowanym przez demony, niebezpiecznym i bezlitosnym świecie.


Anime miało swoją premierę na Tokyo MX w styczniu 2019 roku.


Kazuhiro Furuhashi (Mobile Suit Gundam UC, Rurouni Kenshin, Getbackers) wyreżyserował serial, a Yasuko Kobayashi (Atak Tytanów, JoJo's Bizarre Adventure, Garo the Animation) nadzorował scenariusze serialu. MAPPA (Yuri !!! on Ice, In This Corner of the World) i Tezuka Productions animowały projekt z Twin Engine. Satoshi Iwataki (Ghost Hunt) zaadaptował oryginalne projekty postaci do animacji Hiroyukiego Asady (Tegami Bachi: Letter Bee, Cheer Boys !!, The Girl in Twilight). Muzykę skomponował Yoshihiro Ike (Tiger & Bunny, The Great Passage, The Empire of Corpses).


Czteroosobowy zespół rockowy Ziyoou-vachi (ED Tokyo Ghoul:re) wykonał pierwszy OP „Kaen” (Flame), którą napisali specjalnie na potrzeby anime. amazarashi (OP My Hero Academia, ED Tokyo Ghoul) wykonał pierwszy ED "Sayonara Gokko" (Make-Believe Goodbye), którą również napisali dla programu. Asian Kung-Fu Generation (OP Bleach, OP ERASED, OP Fullmetal Alchemist, openingi i endingi Naruto, ED Tekkon Kinkreet, OP Yojouhan Shinwa Taikei, ED Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome) wykonało drugi OP „Dororo”, a Eve (Jujutsu Kaisen, You Shirano w Mecha-ude (plus OP), ED Dororo) wykonała drugi ED „Anya” (Dark Night).


Ta nadprzyrodzona historyczna manga zainspirowała 26-odcinkową czarno-białą serię anime w 1969 roku przez Tezuka Productions.


Historia oparta jest na oryginalnej mandze Tezuki z 1967 roku Dororo. Vertical wydał mangę w zbiorczym tomie w 2012 roku. Film Live-Action z udziałem Kou Shibasakiego i Satoshi Tsumabuki miała swoją premierę w Japonii w 2007 roku.


W Polsce od Waneko ukazuje się manga Dororo i Hyakkimaru, której 3. tom wyszedł w lipcu 2020 roku

6. Muse Asia ogłosiło 30 marca, że będzie transmitować strumieniowo anime Osamake: Romcom Where The Childhood Friend Won't Lose, The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime oraz Iruma w Szkole Demonów w Azji Południowo-Wschodniej.


Osamake: Romcom Where The Childhood Friend Won't Lose, telewizyjna adaptacja anime nowelki Shuichiego Nimaru - Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come (A Romantic Comedy Where the Childhood Friend Absolutely Will Not Lose), zadebiutuje w Muse Asia 14 kwietnia o 21:30. GMT +8. Anime będzie dostępne w Bangladeszu, Brunei, Bhutanie, Kambodży, Indiach, Indonezji, Laosie, Malezji, Birmie, Nepalu, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie.


„OsaMake”, jak nazywa się nowelki romantyczne dla nastolatków, skupia się wokół Sueharu Maru, przeciętnego 17-letniego licealisty, który nigdy nie miał dziewczyny, i „bitwy bohaterek” pomiędzy jego piękną pierwszą miłością Shirokusą Kachi i jego przyjaciółką z dzieciństwa, Kurohą Shidą.


Takashi Naoya (Touken Ranbu: Hanamaru) reżyseruje anime i projektuje postacie w Doga Kobo (New Game !, Ikebukuro West Gate Park). Yoriko Tomita (As Miss Beelzebub Likes) odpowiada za scenariusze serialu, a Atsushi Soga (Książę Piekieł) zajmuje się dodatkowymi projektami pod-postaci.


Riko Azuna (ED Boogiepop wa Warawanai (2019), OP Bloom Into You) wykona OP „Chance! & Revenge!”. Członkowie obsady, Inori Minase i Ayane Sakura, wykonają ED anime „Senryakuteki de Yosō Funō na Love Comedy no Ending Tema Kyoku” (An Ending Theme Song for a Tactically Unpredictable Romantic Comedy).


Shūichi Nimaru wypuścił nowelki z ilustracjami Ui Shigure (projektant postaci anime WIXOSS Diva(A)Live, które wyjdzie 9 stycznia) w czerwcu 2019 roku, a wydawnictwo Kadokawy - Dengeki Bunko opublikowało piąty tom 10 października. Szósty tom będzie zawierał dramę CD 10 lutego. Ryō Itō serializuje główną adaptację mangową w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Alive od listopada 2019 roku, a Kadokawa wyda drugi tom 10 lutego wraz z kolejną dramą CD. Spinoff manga zatytułowana Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come: Otonari no Yon-shimai ga Zettai ni Honobono suru Nichijō została wydana w lutowym numerze magazynu Monthly Comic Alive 27 stycznia.

Anime na podstawie spinoff mangi Shiby - The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki Tensei Shitara Slime Datta Ken) zadebiutuje w Muse Asia 6 kwietnia o 23:00. GMT +8. Anime będzie dostępne w Bangladeszu, Brunei, Bhutanie, Kambodży, Indiach, Indonezji, Laosie, Malezji, Birmie, Nepalu, Tajlandii i Wietnamie.


Premiera anime miała odbyć się wcześniej w styczniu, ale została opóźniona z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) wpływającej na harmonogram produkcji.


Yuji Ikuhara, producent CG dla głównego serialu That Time I Got Reincarnated jako Slime, reżyseruje The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as Slime w 8-bit, z Tsutomu Kasaiem, producentem wykonawczym głównego anime, jako asystent reżysera. Kotatsumikan nadzoruje scenariusze serialu, a Risa Takai (Time Bokan: The Villains Strike Back, reżyser animacji odcinków Time Bokan 24) i Atsushi Irie (Steamboy, Freedom) są projektantami postaci. R.O.N (FLCL Progressive, FLCL Alternative, Magical Girl Spec-Ops Asuka) komponuje muzykę.


Ayumi Satō jest reżyserem sztuki, a Maki Saitou jest głównym artystą kolorystycznym. Chiptune zajmuje się kompozycją i fotografią.


The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime będzie zawierać powracającą obsadę:


Miho Okasaki jako Rimuru

Makoto Furukawa jako Benimaru

Sayaka Senbongi jako Shuna

M.A.O jako Shion

Takuya Eguchi jako Sōei

Houchu Ohtsuka jako Hakurō

Junichi Yanagita jako Kurobee

Kanehira Yamamoto jako Rigurdo

Asuna Tomari jako Gobuta

Chikahiro Kobayashi jako Ranga

Tarô Yamaguchi jako Geld

Jun Fukushima jako Gabiru

Rumi Okubo jako Soka

Rie Tanaka jako praktykant


Vertical wydaje mangę The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime w języku angielskim i opisuje mangę:


„Drogi pamiętniku… Zostałem reinkarnowany jako szlam”.

Nawet w innym świecie życie nie zawsze jest zagrożone. Jest wiele do zrobienia, od nakarmienia społeczności i wykuwania przedmiotów, których potrzebuje społeczność; a także mnóstwo zabawy… i przejmowania się! Dołącz do Rimuru i przyjaciół, którzy odpoczną i cieszą się codziennym życiem.


Shiba uruchomił spinoff mangę w Monthly Shonen Sirius Kodanshy w marcu 2018 r., a Kodansha opublikował czwarty tom mangi w lipcu 2020 r. Vertical opublikował czwarty tom w listopadzie 2020 r.

Drugi sezon anime Iruma w Szkole Demonów zadebiutuje w Muse Asia 17 kwietnia o godzinie 19:00. GMT +8. Anime będzie dostępne w Bangladeszu, Bhutanie, Kambodży, Indiach, Indonezji, Laosie, Birmie, Nepalu, Filipinach, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie.


Makoto Moriwaki powraca, aby wyreżyserować drugi sezon w Bandai Namco Pictures, a Kazuyuki Fudeyasu ponownie odpowiada za kompozycję serialu. Satohiko Sano powraca jako projektant postaci. Akimitsu Honma po raz kolejny komponuje muzykę. NHK i NHK Enterprises są uznawane za produkcję. DA PUMP wykona OP anime „No! No! Satisfaction!”. Amatsuki (Ayumi Hanakura w Kiratto Pri☆chan, OP 7SEEDS, ED ClassicaLoid, ED Shinkalion, 4-dai Masayori w Masamune Datenicle (plus OP)) wykona ED „Kokoro Show Time”


Pierwsze anime miało premierę w październiku 2019 roku w NHK Educational i miało 23 odcinki. Crunchyroll transmitował strumieniowo anime, tak jak było ono emitowane w Japonii pod tytułem Welcome to Demon School, Iruma-kun, a także transmitował strumieniowo angielski dub.


DA PUMP wykonał również OP pierwszego sezonu „Magical Babyrinth”.


Fabuła podąża za Irumą, poczciwym 14-letnim chłopcem, którego rodzice sprzedają go demonom dla ich własnych egoistycznych interesów. Jednak demon, któremu został sprzedany, nie ma własnego wnuka, więc interesuje się Irumą i wysyła go do szkoły demonów.

Osamu Nishi wypuściła mangę w magazynie Akity Shoten - Weekly Shōnen Champion w marcu 2017 roku. Mangę w Polsce wydaje Studio JG, a w momencie pisania, w lutym ukazał się 8. tom

7. Kanał Ani-One na YouTube, dystrybutora treści z Hongkongu, MediaLink Entertainment Limited, ogłosił 31 marca, że będzie transmitować anime Burning Kabaddi (Shakunetsu Kabaddi). Anime będzie transmitowane 3 kwietnia (japońska premiera) o godzinie 1:25 GMT +8

8. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Zaktualizowany grafik wydawniczy Manga Entertainment od 12 kwietnia do 19 lipca

b) Zaktualizowany grafik wydawniczy Anime Limited od 5 kwietnia do 28 czerwca (w tym Lupin the Third: The Woman Called Fujiko Mine i Planetes na zdjęciach)

9. Oficjalna strona nowego anime Król Szamanów zaczęła transmitować bezkredytowe wideo openingu. Megumi Hayashibara wykonuje OP anime „Soul salvation”.


„Soul salvation” pojawiło się 1 kwietnia na różnych portalach muzycznych.

Premiera anime odbyła się 1 kwietnia o godzinie 17:55. w kanałach TV Tokyo, TV Osaka, TV Aichi, TV Setouchi, TV Hokkaido i TVQ Broadcasting Kyushu. Będzie również emitowany na kanale BS TV Tokyo. W tym roku Netflix będzie transmitować anime na całym świecie

10. Oficjalne konto na Twitterze dotyczące nowego anime Hetalia World Stars ujawniło 1 kwietnia, że Taku Yashiro zagra Luksemburg.


Ponadto Nobuya Mine powróci do głosu Holandii (na zdjęciu poniżej po lewej), a Eriko Nakamura (Fuurouta w Concrete Revolutio: Choujin Gensou, Chisato Sumiyoshi w Koi to Senkyo to Chocolate, Dunya Mustasim w Magi, Haruka Amami i Harukasan w The iDOLM@STER (plus OP i ED), Enjutsu Kouro w Shin Koihime†Musou, Mikage Kiryuu w Uchuu Senkan Yamato 2199) powróci do gry Belgii (na zdjęciu poniżej po prawej). Oficjalna strona anime ujawniła również, że box Blu-ray z anime pojawi się w Japonii 28 lipca. Box będzie zawierał pierwszych 12 odcinków, a także odcinki 13-15, które są produkowane dla boxa. Luksemburg, Holandia i Belgia pojawią się w odcinkach 13-15.

Box Blu-ray będzie zawierał również wideo sceniczne do anime z Jump Festa 2021 oraz duet z piosenkami Czech i Słowacji.

Anime zadebiutowało w Anime Store, Nico Nico Video, GYAO !, dTV, FOD i innych serwisach streamingowych w Japonii 1 kwietnia. Funimation na wyłączność strumieniuje nowe anime Hetalia World Stars, tak jak jest ono emitowane w Japonii

11. Panel AnimeJapan 2021 poświęcony anime Fruits Basket ogłosił 28 marca, że twórczyni serii Natsuki Takaya narysuje 12 ilustracji, które zostaną pokazane w napisach końcowych każdego odcinka Fruits Basket the Final. Pierwsza ilustracja, przedstawiająca bohaterkę Tohru Hondę, została wydana przed premierą anime 5 kwietnia.


Inne postacie spośród 12 ilustracji to Yuki, Kyo i Akito Sohma, a także przyjaciele Tohru w szkole. Będą również prezentowane w Cheer fancle cafe, oficjalnej kawiarni zarządzanej przez wydawcę Fruits Basket - Hakusenshę od 6 kwietnia.


Sezon anime Fruits Basket the Final będzie miał swoją premierę w Japonii 5 kwietnia. Jest to kontynuacja serii anime z 2019 i 2020 roku, która adapyuje mangę Natsuki Takayi - Fruits Basket (wydawanej w Polsce). Adaptacja ma zupełnie nową japońską obsadę i personel z poprzedniej wersji, zgodnie z życzeniem Takayi. Anime obejmie całą historię mangi

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. ZZA OCEANU: Udon Entertainment ogłosiło 31 marca, że wydało licencję na mangę Taki Himeno - Steins; Gate 0. Udon wyda mangę z trzema „ponadwymiarowymi” tomami, z których każdy będzie zawierał dwa oryginalne japońskie tomy. Firma wyda pierwszy tom 7 września. Andrew "Steiner" Hodgson, oryginalny tłumacz visual novel Steins; Gate, tłumaczy mangę.


Udon ujawnił również, że wyda nową, poprawioną edycję mangi Yomiego Sarachiego (projekty postaci anime Wave!!: Surfing Yappe!! (seria wyszła zimą 2021 roku, 3 filmy anime w październiku 2020 roku), Arcana Famiglia (seria anime latem 2012 roku, odcinek OVA Arcana Famiglia: Capriccio - stile Arcana Famiglia w marcu 2013 roku), Lostorage Incited WIXOSS (anime z jesieni 2016 roku)) - Steins; Gate. Udon Entertainment wcześniej udzieliło licencji i wydało mangę.


Himeno (Grisaia no Kajitsu - L'oiseau bleu) wydał mangę Steins; Gate 0 w Young Ace w sierpniu 2017. Manga zakończyła się w lutym 2020 r. Kadokawa opublikowała szósty i ostatni tom w kwietniu 2020 r.


Manga służy jako prequel do gry Steins; Gate 0 od 5pb. Fabuła gry toczy się bezpośrednio po wydarzeniach z oryginalnej gry i zawiera także historie z trzech nowelek Steins; Gate, a także z niektórych dram CD, z pewnymi zmianami w scenariuszu.


Gra została wydana na PS3, PS4 i PS Vita w Japonii w grudniu 2015 roku. PQube wydała grę na PS4 i PS Vita w Ameryce Północnej i Europie w listopadzie 2016 roku. Steins; Gate 0 została wydana na PC w Japonii w sierpniu 2016 roku. Spike Chunsoft wydał grę na Steama poza Japonią w maju 2018 roku. Spike Chunsoft wydał grę na Zachodzie na Nintendo Switch w grudniu 2019 roku.


Telewizyjne anime Steins; Gate 0 miało swoją premierę w kwietniu 2018 roku i zostało wyemitowane w 23 odcinkach. Crunchyroll transmitował serial z angielskimi napisami podczas jego emisji, a Funimation transmitował angielski dub. Crunchyroll transmitował również nie emitowany 24 odcinek serialu w grudniu 2018 roku

2. Sąd Okręgowy w Tokio orzekł 26 marca, że nieautoryzowane publikowanie tekstu dialogowego mangi jest uważane za naruszenie praw autorskich. Shogakukan zażądał informacji od dostawcy serwera „strony spoiler” na temat osoby, która opublikowała bez upoważnienia prawie cały tekst dialogowy mangi od stycznia 2019 r. do maja 2020 r. Sędzia Yoshiaki Shibata stwierdził, że działanie tej osoby stanowi naruszenie praw autorskich reprodukcji i publicznego przekazu, a sąd nakazał ujawnienie Shogakukanowi informacji o tej osobie.


Podczas gdy Shogakukan twierdzi, że strona spoiler zawierała również obrazy z mangi Yabako Sandrovicha (Dumbbell Nan Kilo Moteru? (manga wychodzi od sierpnia 2016 roku, anime latem 2019 roku), Kengan Ashura (27 tomów mangi w latach 2012-18, jednotomówka Kengan Ashura 0 w 2015 roku, Netflix anime 31 lipca 2019 roku)) - Kengan Omega (na zdjęciu po prawej), orzeczenie sądu 26 marca dotyczyło w szczególności opublikowania tekstu dialogów z 63 rozdziałów bez upoważnienia (wcześniej wydawcy podejmowali kroki prawne przeciwko osobom, które publikowały zdjęcia bez upoważnienia). Prawnik wydawcy określił orzeczenie sądu w sprawie naruszenia zasad hurtowego kopiowania dialogów jako „epokowe”.


Redakcja aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan, która serializuje Kengan Omega, stwierdziła, że ​​strony spoiler stały się poważnym problemem i podejmie zdecydowane działania przeciwko działaniom naruszającym prawa autorskie w celu ochrony praw autorów. Prawnik Shogakukana stwierdził, że pirackie strony internetowe zyskują więcej wyświetleń z powodu ludzi przebywających w domach z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Kodansha podjął kroki prawne przeciwko „kilku kontom i osobom”, aby zapobiec nielegalnemu przesyłaniu i wczesnym wyciekom ostatniego rozdziału mangi Hajime Isayamy - Atak Tytanów (o czym więcej poniżej). Redaktor mangi wyraźnie powiedział 30 marc, że firma pracuje nad zapobieganiem wyciekom tekstu, wraz z obrazami, i będzie ścigać nielegalnych przesyłających „niezależnie od kraju”.


Sandrovich uruchomił Kengan Ashurę z ilustracjami Daromeona w aplikacji Manga ONE w 2012 roku i zakończył serię w sierpniu 2018 roku, ale nowy arc Kengan Omega został uruchomiony w aplikacji Manga ONE w styczniu 2019 roku

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Wydawca mangi Hajime Isayamy - Atak Tytanów ogłosił 30 marca na Twitterze, że Kodansha rozpoczął postępowanie prawne przeciwko „kilku kontom i osobom”, aby zapobiec nielegalnemu przesyłaniu i wczesnym wyciekom ostatniego rozdziału mangi. Redaktor określił, że firma stara się zapobiegać wyciekom obrazów lub tekstu i będzie ścigać nielegalnych przesyłających „niezależnie od kraju”.


Redaktor dodał 31 marca, że Isayama przesłał projekt ostatniego rozdziału mangi dzień wcześniej - urodziny głównego bohatera Erena. Redaktor poprosił fanów, aby nie mogli się doczekać publikacji i uczcili zakończenie 11-letniej, siedmiomiesięcznej serii.

30 marca Kodansha rozpoczęła 10-dniową kampanię odliczającą do finału. Każdego dnia aż do finału wydawca publikuje specjalne treści, takie jak tapety cyfrowe, wywiady oraz Q & A z Isayamą.


Manga zakończy się w majowym numerze Kodanshy - Bessatsu Shōnen Magazine 9 kwietnia, po 11 i pół roku serializacji. 34 i ostatni tom mangi zostanie wydany 9 czerwca.


Hajime Isayama opublikował oryginalną mangę w magazynie Kodanshy - Bessatsu Shōnen Magazine w 2009 roku. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2013 r., a drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r. Anime Attack on Titan The Final Season miało swoją premierę w NHK 7 grudnia i liczy 16 odcinków. Funimation i Crunchyroll transmitują anime z angielskimi napisami. Blok programowy Toonami - Adult Swim zaczął nadawać anime 9 stycznia, a Funimation zaczął streamować angielski dub 10 stycznia. Następny odcinek anime będzie miał premierę „nadchodzącej zimy” na kanale NHK General w Japonii. Funimation opisuje okno premiery odcinka jako „Zima 2022”.


Manga zainspirowała również wiele spinoff mang i nowelek, kilka spinoffów anime, gry wideo i projekt filmowy Live-Action. Manga ma ponad 100 milionów kopii w druku na całym świecie

2. Shueisha poinformował 31 marca, że manga Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego ma ponad 40 milionów egzemplarzy w obiegu, w tym kopie drukowane i cyfrowe, a także kopie jeszcze nie sprzedane.


Nakład mangi wzrósł o 470% w ciągu ostatniego półrocza od premiery adaptacji anime w październiku ubiegłego roku.


Manga miała:

 • 8,5 miliona na początku października

 • 10 milionów 29 października

 • 15 milionów 16 grudnia

 • 20 milionów 13 stycznia

 • 25 milionów 26 stycznia

 • 30 milionów 9 lutego

 • 35 milionów 4 marca

Sam 15. tom mangi (widoczny po prawej) miał 1,5 miliona egzemplarzy w początkowej fazie - po raz pierwszy, gdy którykolwiek z tomów mangi miał ponad 1 milion egzemplarzy w początkowej fazie. Tom wyszedł 4 lutego.


Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie, w którym demony żywią się niczego niepodejrzewającymi ludźmi, fragmenty legendarnego i przerażającego demona Ryoma Sukuny zostały zagubione i porozrzucane. Gdyby jakikolwiek demon pochłonął części ciała Sukuny, uzyskana przez niego moc może zniszczyć świat, jaki znamy. Na szczęście istnieje tajemnicza szkoła Czarowników Jujutsu, którzy istnieją po to, by chronić niepewne istnienie żywych przed nadprzyrodzonymi!


Yuji Itadori jest licealistą, który spędza całe dnie odwiedzając swojego przykutego do łóżka dziadka. Chociaż wygląda jak przeciętny nastolatek, warto zobaczyć jego ogromną siłę fizyczną! Każdy klub sportowy chce, żeby dołączył do niego, ale Itadori wolałby spędzać czas z wyrzutkami szkolnymi w Klubie Okultystycznym. Pewnego dnia klubowi udaje się dostać w swoje ręce zapieczętowany przeklęty przedmiot, ale nie wiedzą, jakie przerażenie wywołają, gdy złamią pieczęć ...


Gege Akutami opublikował mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 roku.


Viz Media opublikowało pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim jednocześnie z Japonią w ramach swojej inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jumpa w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej. Shueisha publikuje również mangę na swojej stronie internetowej MANGA Plus. MANGA W MAJU UKAŻE SIĘ W MAJU W POLSCE!!!!


Manga zainspirowała telewizyjne anime od studia MAPPA, które miało swoją premierę 2 października i miało 24 odcinki. Gekijō-ban Jujutsu Kaisen 0 (Jujutsu Kaisen 0 the Movie), nowy film anime z serii, zostanie otwarty tej zimy. Film jest oparty na prequelu mangi Gege Akutamiego - Jujutsu Kaisen 0 Tokyo Toritsu Jujutsu Kōtō Senmon Gakkō (Jujutsu Kaisen 0: Tokyo Prefectural Jujutsu High School)

GRY

1. PlayStation opublikowało listę gier, w które bez dodatkowych opłat będą w kwietniu mogli zagrać subskrybenci usługi PlayStation Plus. Co wskoczy w miejsce dostępnych w marcu gier?


"Oddworld Soulstorm" na PS5

"Days Gone" na PS4 i PS5

"Zombie Army 4: Dead War" na PS4 i PS5


Gry będą dostępne do pobrania od 6 kwietnia do 3 maja. Do 5 kwietnia możecie również wciąż pobierać Destruction AllStars na PlayStation 5

CIEKAWOSTKI

1. Oficjalna strona przedstawień scenicznych na podstawie mobilnej gry A3! firmy Liber Entertainment 31 marca ogłosiła, że pierwsze dwa spektakle sceniczne serii są inspiracją dla dwóch filmów Live-Action. Mankai Movie A3! ~Spring & Summer~, oparte na spektaklu scenicznym Spring & Summer, zostanie otwarte w grudniu, a Mankai Movie A3! ~ Autumn & Winter ~, oparty na Autumn & Winter, zostanie otwarty w 2022 roku.


Kenji Kurata jest reżyserem obu filmów, a także autorem scenariusza do pierwszego filmu. Wraz z Hideyukim Kobashim współtworzy scenariusz do drugiego filmu. Fumiya Matsuzaki i Shinjirō Kameda, reżyser i scenarzysta oryginalnych sztuk teatralnych, zostali uznani za nadzór nad scenariuszem. Po filmy powraca Yu (vague), kompozytor muzyki scenicznej.


Członkowie obsady filmu Mankai Movie A3! ~ Spring & Summer ~ obejmują Ryugi Yokota, Ryōya Takahashi, Yūki Maekawa, Toshiki Tateishi, Yamato Furuya, Shō Jinnai, Yū Miyazaki, Jun Noguchi, Reo Honda, Tomoru Akazawa, Ryo Taguchi, Kōsuke Kujirai, Ray Fujita, Tomohiro Kitanoi, , Ryūjirō Izaki i Ryunosuke Kawai.


Członkowie obsady filmu Mankai Movie A3! ~ Autumn & Winter ~ zawierają wszystkich powyżej, ale dodają Kenta Mizue, Tarō Nakamura, Ryotaro Akazawa, Seiya Inagaki, Yoshihiko Aramaki, Keisuke Ueda, Ryosei Tanaka i Kandai Ueda.


Pierwsze dwa spektakle franczyzy odbyły się odpowiednio w 2018 i 2019 roku. Następnie franczyza wystawiła dwa nowe spektakle sceniczne w 2019 r. i dwa nowe przedstawienia sceniczne w 2020 r. Nowe przedstawienie sceniczne Four Seasons Live 2020 ma rozpocząć się we wrześniu.


Gra mobilna A3! zadebiutowała w styczniu 2017 roku, osiągając dwa miliony pobrań w ciągu miesiąca od debiutu. CYBIRD wydał grę na całym świecie w języku angielskim.


W grze występują cztery grupy aktorów płci męskiej, z których każda nawiązuje do określonego sezonu. Gracze wcielają się w producenta i są odpowiedzialni za szkolenie umiejętności wydajnościowych swojej grupy.


Seria ma również telewizyjne anime. A3! Season Spring & Summer, pierwsze dwa animowane arci, rozpoczął się od „Season Spring” w styczniu 2020 r., ale odcinek 4 i później opóźnił się z powodu problemów związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19), zaostrzających problemy z harmonogramem produkcji. W kwietniu 2020 r. wznowiono emisję od pierwszego odcinka. Season Summer rozpoczął się w maju 2020 r. i składał się z siedmiu odcinków. Premiera A3! Season Autumn & Winter miała miejsce w październiku 2020 r. Funimation transmituje anime podczas jego emisji w Japonii

2. Radio Aomori Broadcasting poinformowało 24 marca, że 8 marca w porcie Yomogita w prefekturze Aomori zatrzymano dziewięciu mężczyzn za nielegalne połowy. Mężczyźni rzekomo załatwili 800 kilogramów ogórków morskich o wartości około 3,2 mln jenów (28 900 $) z sześciometrowej łodzi rekreacyjnej.


Wiadomość przyciągnęła uwagę w Internecie ze względu na nazwę łodzi: „Going Merry”. Fani One Piece mogą rozpoznać to jako nazwę pierwszego statku należącego do Piratów Słomianego Kapelusza. Według popkulturowego serwisu Grapee, różne reakcje na tę wiadomość brzmiały: „Jak zabawnie jest widzieć statek o tej nazwie zaangażowany w nielegalne połowy”, „Wiem, że nie powinienem się śmiać ... ale nie mogłem się powstrzymać” oraz "W przeciwieństwie do One Piece'a, to źli piraci."


Podejrzanymi byli mężczyźni w wieku od 29 do 56 lat. Japońska straż przybrzeżna i policja złapali pięciu mężczyzn na gorącym uczynku i aresztowali ich na miejscu. Pozostali czterej mężczyźni uciekli z miejsca zbrodni i zostali aresztowani 17-23 dni później.


Aresztowanie jest pierwszym przypadkiem, gdy prefektura Aomori uchwaliła karę na mocy zaostrzonych przepisów dotyczących połowów. Kara za nielegalne połowy waha się od 2 mln (18 000 $) do 30 mln jenów (270 900 $).


Jak to mówią: Reklama dźwignią handlu :)

FILM

1. Malezyjska sieć kin GSC Movies rozpoczęła 31 marca streamowanie zwiastuna z angielskimi napisami pokazu projektu filmowego Fate / Grand Order The Movie Divine Realm of the Round Table: Camelot (Fate / Grand Order Shinsei Entaku Ryōiki Camelot). Zwiastun ujawnia datę premiery filmu w Malezji 6 maja.


Pierwszy film, Wandering: Agateram, został otwarty w Japonii 5 grudnia. Pierwszy film został opóźniony w stosunku do premiery 15 sierpnia ze względu na wpływ pandemii koronawirusa (COVID-19) na jego produkcję. Paladin: Agateram, drugi film projektu, zostanie otwarty 8 maja.


Pierwszy film zajął 4. miejsce i zarobił 171.510.198 jenów (1,64 mln $) w weekend otwarcia. Do końca grudnia zarobił łącznie 416 073 273 jenów (4,01 mln $).


Oba filmy Fate/Grand Order The Movie Divine Realm of the Round Table: Camelot, Wandering: Agateram and Paladin: Agateram, adaptują historię Dai Roku Tokuiten Shinsei Entaku Ryōiki: Camelot (Order VI: The Sacred Round Table Realm: Camelot) z gry.


W rolach głównych Mamoru Miyano jako Bedivere, Nobunaga Shimazaki jako Ritsuka Fujimaru i Rie Takahashi jako Mash Kyrielight. Pozostali członkowie obsady to:


Maaya Sakamoto jako Leonardo da Vinci

Ayako Kawasumi jako Lion King

Takahiro Mizushima jako Gawain

Miyuki Sawashiro jako Mordred

Ryotaro Okiayu jako Lancelot

Kouki Uchiyama jako Tristan

Hiroki Yasumoto jako Agravain

Takehito Koyasu jako Ozymandias

Minami Tanaka jako Nitocris

Mikako Komatsu jako Xuanzang Sanzang

Satoshi Tsuruoka jako Arash

Tetsu Inada jako Hassan of the Cursed Arm

Sayaka Senbongi jako Hassan of Serenity

Kenichi Suzumura jako Romani Archaman

Kei Suezawa (FLCL Progressive) reżyseruje pierwszy film, a Kazuto Arai (FLCL Progressive) reżyseruje drugi film. Production I.G realizuje projekt filmowy. Signal.MD animuje pierwszy film, a Production I.G animuje drugi film. Takashi Takeuchi (seria anime Fate) jest głównym projektantem postaci, a Mieko Hosoi (Aiura, Shōwa Genroku Rakugo Shinjū, Grimgar, Ashes and Illusions) adaptuje te projekty do animacji. Kompozytorzy filmowi to Keita Haga (teksty piosenek Fate / stay night) i Hideyuki Fukasawa (Fate / stay night: Unlimited Blade Works).

Ukyō Kodachi (Boruto: Naruto Next Generations, Lord El-Melloi II's Case Files: Rail Zeppelin Grace note, Chaos Dragon) pisze scenariusz do pierwszego filmu. Kazuchika Kise (Blood-C, Made in Abyss, xxxHOLiC) i Nakaya Onsen wspólnie projektują postacie z Mieko Hosoi, a Kise jest także głównym reżyserem animacji. Production I.G produkuje, a Aniplex dystrybuuje.

Mamoru Miyano wykonuje piosenkę przewodnią do drugiego filmu. Sakamoto napisała także teksty do piosenki Miyano.

Aniplex wypuścił grę mobilną Fate / Grand Order w Japonii latem 2015 r. Gra otrzymała wersję angielską w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w czerwcu 2017 r.

2. Oficjalna strona internetowa The Seven Deadly Sins: Cursed By Light (Nanatsu no Taizai: Hikari ni Norowareshi Mono-tachi), zupełnie nowego oryginalnego filmu anime dla serii The Seven Deadly Sins, ujawniła 31 marca trzech nowych członków obsady gościnnej filmu.

Członkowie obsady gościnnej to (od lewej do prawej na powyższym obrazku):


Akira Kawashima (duet komediowy Kirin) jako demon służący członkowi Dziesięciu Przykazań Zeldrisowi

Kana Kurashina jako matka Elżbiety i Najwyższe Bóstwo klanu Bogini

Yūsuke Inoue (duet komediowy NON STYLE) jako demon służący członkowi Dziesięciu Przykazań Zeldrisowi

Autor mangi Nakabe Suzuki osobiście przygotował projekty dla demonów, aby odzwierciedlić cechy Kawashimy i Inoue. Obaj komicy powiedzieli, że bycie w anime było marzeniem, w szczególności The Seven Deadly Sins.


Film zostanie otwarty w Japonii 2 lipca.


Film będzie zawierał zupełnie nową historię autorstwa oryginalnego autora mangi Nakaby Suzukiego, a jej akcja będzie oparta na anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement.


The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (Nanatsu no Taizai: Fundo no Shinpan), nowe anime należące do franczyzy, miało swoją premierę w TV Tokyo w Japonii 6 stycznia. Netflix będzie transmitować anime w 2021 roku. Seria została przesunięta w stosunku do wcześniej zaplanowanej październikowej premiery z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19).


Główni członkowie obsady powrócą do nowego anime.


Wszyscy ogłoszeni pracownicy powracają z poprzedniej serii The Seven Deadly Sins: Imperial Wrath of The Gods. Susumu Nishizawa powraca, aby wyreżyserować anime w Studio DEEN, a Marvy Jack współpracuje przy produkcji animacji. Rintarou Ikeda powraca, aby nadzorować scenariusze serialu. Rie Nishino jest projektantem postaci animowanych. Chikako Yokota reżysruje dźwięk, a Hiroyuki Sawano, Kohta Yamamoto i Takafumi Wada ponownie komponują muzykę.

Pierwsze 24-odcinkowe anime zostało wyemitowane w 2014 i 2015 roku. Później Netflix nadał serial z dźwiękiem w języku angielskim i japońskim, a Funimation wydał serię w dwóch częściach na wideo w domu. Czteroodcinkowe anime zatytułowane The Seven Deadly Sins -Signs of Holy War- miało premierę w sierpniu 2016 r. Netflix rozpoczął transmisję strumieniową serialu w lutym 2017 r. The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, drugie anime, miało swoją premierę w styczniu 2018 r., a Netflix rozpoczął streaming serialu w październiku 2018 r.


Manga zainspirowała także film anime The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky, którego premiera odbyła się w Japonii w sierpniu 2018 roku. The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Nanatsu no Taizai: Kamigami no Gekirin), najnowsze anime Studio DEEN, wyszło w październiku 2019 r., a zakończyło się 25 marca. Netflix rozpoczął streaming anime 6 sierpnia.

Nakaba Suzuki wypuścił mangę The Seven Deadly Sins w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w 2012 roku i zakończył ją 25 marca. Kodansha opublikował 41. i ostatni tom mangi 15 maja. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej, a w Polsce Studio JG (w momencie pisania ukazało się 13 tomów). Crunchyroll opublikował nowe rozdziały, które pojawiły się w Japonii.


Suzuki zaprezentował Mokushiroku no Yon-kishi (The Four Knights of the Apocalypse), bezpośrednią kontynuację mangi The Seven Deadly Sins, w Weekly Shōnen Magazine 27 stycznia. Kontynuacja ponownie będzie miała miejsce w Brytanii, a rozpocznie się w miejscu zwanym „Palcem Bożym”

3. Filipiński dostawca telewizji kablowej Sky Cable wymienia kanał Kapamilya Channel ABS-CBN jako nadający w Wielkim Tygodniu na Filipinach filmy anime Maquia - When the Promised Flower Blooms, Your Name i Weathering With You.


Maquia - When the Promised Flower Blooms wyszedł 1 kwietnia.


Film miał premierę w Japonii w lutym 2018 roku i sprzedał 32 000 biletów w 76 kinach, zarabiając 48 mln jenów (450 240 $) i zajmując 5. miejsce w weekend otwarcia. Pioneer Films pokazało film na Filipinach we wrześniu 2018 roku.


Film jest reżyserskim debiutem scenarzysty anime Okady (The Anthem of the Heart, anohana). Napisała scenariusz do filmu w P.A. Works.


Akihiko Yoshida (gry Nier: Automata, Bravely Default, Final Fantasy XIV) przypisuje się oryginalnym projektom postaci. Toshiya Shinohara (A Lull in the Sea, Red Data Girl) był głównym reżyserem. Yuriko Ishii (Kuromukuro, Another) zaprojektował postacie do animacji i był głównym reżyserem animacji. Dyrektorem artystycznym był Kazuki Higashiji (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG, A Lull in the Sea), a Tomoaki Okada (Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos, Blast of Tempest) odpowiadał za projekt graficzny i koncepcję. Muzykę skomponował Kenji Kawai (Ghost in the Shell, Touken Ranbu: Hanamaru), a reżyserem dźwięku był Kazuhiro Wakabayashi (Ghost in the Shell, Bungo Stray Dogs).

Your Name Makoto Shinkaia miał swoją premierę 2 kwietnia.


Film koncentruje się na tokijskim licealiście Takim i licealistce Mitsuha, która mieszka w wiejskim miasteczku. Zaczynają zamieniać ciała między sobą, gdy śpią. Kiedy wreszcie spotkają się osobiście, muszą ścigać się z czasem i losem, aby się uratować.


Film został otwarty w Japonii w sierpniu 2016 roku, a w ciągu roku stał się czwartym najbardziej dochodowym filmem wszechczasów w Japonii, drugim najbardziej dochodowym filmem japońskim i drugim najbardziej dochodowym filmem anime.


Film został otwarty w 92 krajach i terytoriach, a poza Japonią zdobył wiele sukcesów kasowych w Korei Południowej, Chinach, Hongkongu, Tajlandii i na Tajwanie. Funimation Films pokazało film w Ameryce Północnej.


Your Name otwarto na Filipinach w grudniu 2016 roku.

Weathering With You Shinkaia koncentruje się na licealiście o imieniu Hodoka. Kończy pracę w okultystycznym magazynie w Tokio, aby się utrzymać. Pewnego dnia Hodoka spotyka dziewczynę, która potrafi kontrolować pogodę i razem rozpoczynają nowy biznes.


Shinkai jest uznawany za oryginalną pracę, a także wyreżyserował i napisał scenariusze do filmu dla CoMix Wave Films. Masayoshi Tanaka (Your Name, Anohana, The Anthem of the Heart) zaprojektował postacie, Atsushi Tamura (Narzeczona dla kota, Mobile Suit Gundam: The Origin) był reżyserem animacji, a Hiroshi Takiguchi (The Garden of Words, Ajin) był dyrektorem artystycznym. Story Inc. jest uznawane za producenta, a TOHO zajmuje się dystrybucją filmu. Yōjirō Noda z RADWIMPS (Your Name) skomponował pięć wokalnych piosenek do filmu, a grupa dostarczyła także 27 podkładów muzycznych do filmu. Tōko Miura zaśpiewał utwory przewodnie „Grand Escape (Movie edit) feat. Toko Miura i„ Shukusai ”feat. Toko Miura” zespołu RADWIMPS.


Film został otwarty w Japonii w lipcu 2019 roku. W tamtym roku stał się siódmym najlepiej zarabiającym filmem krajowym wszechczasów w Japonii i najbardziej dochodowym filmem w Japonii w 2019 roku. Film został otwarty na Filipinach w sierpniu 2019 roku

4. Luke Evans (Alienista), Jacob Tremblay (Cudowny chłopak) i Olga Kurylenko (Kod Dedala) negocjują główne role w dramacie "Bear Season".


Scenariusz Donalda Martina powstał w oparciu o powieść Berniego Hafeliego. Opowiada ona historię nastoletniego Chestera (Tremblay), który mieszka wraz z matką (Kurylenko) - pochodzącą z Polski imigrantką - oraz bratem zmarłego ojca w Detroit po zakończeniu II wojny światowej. Wujek Izzy (Evans) jest nadużywającym alkoholu, cierpiącym na zespół stresu pourazowego weteranem wojennym. Mężczyzna regularnie opowiada Chesterowi o jego ojcu, który służył w armii z Wojtkiem - legendarnym niedźwiedziem-żołnierzem. Chłopiec postanawia wyruszyć w podróż, aby dowiedzieć się więcej o swoim tacie.


Za kamerą stanie Simon Aboud (Niezwykły świat Belli Brown)

5. Tegoroczna gala oscarowa odbędzie się nie tylko w Los Angeles, ale również w Londynie i Paryżu. Tę decyzję podjęto po tym, jak wielu nominowanych wyraziło obawę, że mogą nie dotrzeć na ceremonię. Organizatorzy zastrzegli wcześniej, że możliwy jest jedynie osobisty udział w gali.


Producenci tegorocznej gali, Steven Soderbergh, Jesse Collins i Stacey Sher, oraz konsultantka do spraw koronawirusa doktor Erin Bromage, odnieśli się do wątpliwości nominowanych w specjalnej konferencji dla nominowanych zorganizowanej na Zoomie. Na razie nie wiadomo, gdzie odbędzie się londyńska i paryska część wieczoru. Odpowiednie umowy nie zostały jeszcze podpisane.


Mimo wszystko organizatorzy zachęcają nominowanych, którzy są w stanie wziąć udział w ceremonii w Los Angeles, by to zrobili. Będzie to jednak wymagało kwarantanny zgodnej z wymogami obowiązującymi w hrabstwie Los Angeles. Można ją będzie skrócić, o ile goście podróżują pierwszą lub biznesową klasą, zostali już zaszczepieni lub są już objęci tzw. "bańką produkcyjną". Na potrzeby gali wybudowano specjalną placówkę do testowania, a koszty potencjalnej kwarantanny w LA mają zostać pokryte przez partnerów wydarzenia - linie lotnicze i hotele.


Ci, którzy wezmą udział w wydarzeniu odbywającym się na Union Station, przeżyją Oscary, jakich jeszcze nie było. Zamieniliśmy je w coś na kształt cocktail party, zdradził Soderbergh. Reżyser zapowiedział też, że nominowani będą "rotowani", by uniknąć tłoku, a czerwony dywan nie będzie "tradycyjny". Jeden z uczestników zapytał, czy konieczne będzie noszenie maski, na co Soderbergh odpowiedział: Weźcie ze sobą maski. Jak tylko będziemy wiedzieli więcej, damy wam znać. Sytuacja jest płynna.

A czy nominowani, którzy nie będą w stanie dotrzeć na żadną z ceremonii, będą mogli wziąć udział za pośrednictwem Zooma? Słowo na Z? Powiem tak: mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie, podsumował Soderbergh. Reżyser wytłumaczył, że gala ma być wizualnie imponująca, a otwarcie ma "zwalić nas z kolan". To największe wydarzenie na żywo na świecie, dodał Collins. Wszyscy oczekują realizatorskiego mistrzostwa. Jednym z najważniejszych aspektów wydarzenia jest aspekt wspólnotowy.


Gala oscarowa odbędzie się 25 kwietnia. Przypomnienie o Ankiecie Oscarowej Filmwebu

6. Pięć Smaków w Domu to całoroczna przestrzeń spotkań z azjatyckim kinem, działająca w rytmie cyklicznych przeglądów. Oprócz tematycznych zestawów, zmieniających się co kilka tygodni, będzie też można na niej znaleźć stałą bibliotekę wybranych tytułów. Start platformy już 8 kwietnia!


Pięć Smaków w Domu - najważniejsze informacje


Platforma jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie publiczności, jednak nie będzie to tylko VOD, ale również miejsce poświęcone wiedzy o kinematografii i kulturze Azji. Dzięki dostępowi do ciekawych, autorskich treści: www z publicystyką (teksty i wywiady, rejestracje Q&A), podkastu Azja kręci, tematycznych newsletterów, a także kuratorskich prelekcji i zapowiedzi przed każdym filmem, widz będzie miał szansę poszerzyć swoją wiedzę przed i po wirtualnym seansie. Natomiast gdyby miał chęć na dyskusje i rozmowy, czeka na niego grupa na Facebooku skupiona wokół azjatyckiego kina - www.facebook.com/groups/piecsmakow .


Oferta filmowa zostanie podzielona na dwie części - katalog stały oraz specjalny program tematyczny. Filmy będą dostępne bezpośrednio na stronie piecsmakow.pl/wdomu na terytorium Polski, prezentowane z polskimi i angielskimi napisami. W trakcie trwania przeglądu będzie można wykupić zarówno karnet na cały cykl tematyczny, jak i dostępy do pojedynczych tytułów.


Pięć Smaków w Domu - jak zbudowany będzie program?


Przeglądy na platformie Pięć Smaków w Domu będą zmieniać się co kilka tygodni, a każdy z nich skupiony będzie wokół jakiegoś tematu, kraju bądź twórcy. W ramach przeglądów pojawią się filmy, które szczególnie mocno poruszyły widzów dotychczasowych edycji festiwalu, a także premierowe tytuły, które nigdy nie doczekały się polskiej dystrybucji.


Nie chcemy tworzyć prostego katalogu wielu niepowiązanych ze sobą tytułów, w których gąszczu łatwo się zagubić. Nasza propozycja to wspólne odkrywanie wybranych tematów, twórców i zjawisk. Co kilka tygodni prezentować będziemy spójne, składające się ze starannie wybranych filmów przeglądy, które pozwolą nam przyjrzeć się szczególnie ciekawym nurtom azjatyckiego kina. Chcemy przypomnieć także perełki, które wywarły ogromne wrażenie na widzach na całym świecie, a nigdy nie były pokazywane w polskich kinach - zapowiadają organizatorzy.


Pierwszy cykl na Pięć Smaków w Domu to odpowiedź na ogromne zainteresowanie nowym kinem koreańskim, które wciąż zaskakuje i porywa krytyków na całym świecie. Cykl Koreanki to filmy o niezwykłych, charyzmatycznych bohaterkach, kroczących przez życie własną drogą, mierzących się z wyzwaniami współczesnego świata i wybierających zaskakujące sposoby na zmianę własnego losu. Znajdzie się wśród nich między innymi pokazywane premierowo Nasze ciało (reż. Han Ka-ram), o młodej kobiecie, której bieganie pomaga wyjść z życiowego impasu i społecznych ograniczeń, a także jeden z filmów uwielbianego przez publiczność międzynarodowych festiwali Honga Sang-soo, znanego z fabuł wypełnionych niekończącymi się rozmowami o związkach, życiowych pomyłkach i balansowaniu między prawdą a fikcją. Program uwzględni też kino Korei Północnej, którą reprezentować będzie urzekająca historia o górniczce marzącej o karierze akrobatki, Towarzyszka Kim w przestworzach (reż. Kim Gwang Hun, Nicholas Bonner, Anja Daelemans).


W kolejnych miesiącach na Pięć Smaków w Domu będzie można odkryć kino jednego z najbardziej ekscentrycznych twórców światowego kina, uwielbianego przez widzów Pięciu Smaków Siona Sono, a w czasie wakacji - azjatyckie kino drogi, które pozwoli na odbycie dalekich, niezwykłych podróży przed własnym domowym ekranem.


W ramach stałej, dostępnej przez cały rok oferty platformy znajdą się niedostępne w innych miejscach tytuły dystrybuowane wcześniej przez Pięć Smaków w kinach - wybór unikatowych, autorskich filmów z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w szczególnie ciekawy sposób pokazujących współczesne oblicze kontynentu i ciepło przyjętych przez festiwalową publiczność. Znajdzie się tam między innymi kameralny Miód dla dakini bhutańskiej reżyserki Dechen Roder czy pełna mocy kobieca historia Marlina, zbrodnia w czterech aktach jednej z najciekawszych autorek nowego indonezyjskiego kina, Mouly Suryi.


Pięć Smaków w Domu - kalendarz, program i dostępy


Przeglądy:

- Koreanki 8 kwietnia - 19 maja, więcej informacji: piecsmakow.pl/koreanki

- Sion Sono - 20 maja - 7 lipca

- Azjatyckie kino drogi - 8 lipca - 1 września


Stały repertuar na start platformy - od 8 kwietnia:

- "Dziecko apokalipsy", reż. Mario Cornejo, Filipiny 2016

- "Maggie" (premiera VOD!), reż. Yi Ok-seop, Korea Południowa 2018

- "Marlina, zbrodnia w czterech aktach", reż. Mouly Surya, Indonezja/Francja/Malezja/Tajlandia 2017

- "Miód dla dakini", reż. Dechen Roder, Bhutan 2016

- "Samui Song", reż. Pen-ek Ratanaruang, Tajlandia / Niemcy / Norwegia 2017

- "Smak Pho", reż. Mariko Bobrik, Niemcy / Polska 2019


Karnet na przegląd Koreanki - 85 pln

Dostęp do pojedynczego filmu w ramach przeglądu - 22 pln

Karnet na przegląd Koreanki i stały repertuar - 120 pln

Dostęp do wybranego filmu ze stałego repertuaru - 15 pln


Więcej informacji: piecsmakow.pl/wdomu

7. Znany z serial Sukcesja Jeremy Strong zagra główną rolę w filmie Splendid Solution. Podstawę dla scenariusza stanowić będzie książka Jeffreya Klugera pod tym samym tytułem.


Film będzie biografią słynnego wirusologa Jonasa Salka. W latach 40. i 50. pracował nad szczepionką przeciwko wirusowi wywołującemu polio. Kiedy w końcu udało mu się stworzyć bezpieczną wersję, zrezygnował z jej opatentowania, co przyczyniło się do globalnego szczepienia i w efekcie sprawiło, że dziś notowane są zaledwie pojedyncze przypadki.


Wśród producentów filmu jest Shawn Levy

8. Nowości kwietniowe w HBO GO (w tym Wonder Woman 1984, Przyjaciele i 4. sezon Fargo)

9. Platforma Netflix wyłożyła 450 milionów dolarów na prawa do dystrybucji dwóch kontynuacji kryminału Na noże. Za kamerą stanie ponownie Rian Johnson, a w roli głównej raz jeszcze wystąpi Daniel Craig.

Za produkcję pierwszej części odpowiadało studio Media Rights Capital, które sprzedało prawa do sequeli serwisowi Netflix. Dystrybutorem filmu była wytwórnia Lionsgate. "Na noże" kosztowało 40 milionów dolarów i zarobiło 311,4 miliona dolarów. Johnson otrzymał zaś nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy scenariusz oryginalny".


Craig wcieli się ponownie w detektywa Benoita Blanca, który będzie musiał rozwiązać kolejne kryminalne zagadki. O tym, że druga część serii jest w planach, mówiło się już w styczniu zeszłego roku, a jeszcze w 2019 roku Johnson zapowiadał, że chętnie kręciły kolejną część serii co kilka lat.


Na razie nie wiadomo, kiedy planowana jest premiera dwóch nowych filmów. Zdjęcia do pierwszego z nich mają ruszyć w czerwcu w Grecji. Niedługo rozpoczną się też castingi

SERIALE

1. Wiemy już, kto wcieli się w postać Profesora Atomusa, twórcę Atomówek w serialu Powerpuff. Angaż otrzymał znany z Hożych doktorów Donald Faison.


Powerpuff pomyślany jest jako aktorska kontynuacja niezwykle popularnego serialu animowanego sprzed lat Atomówki. Opowie o Bójce, Bajce i Brawurce, które były małymi bohaterkami Ameryki. Teraz są pozbawionymi złudzeń dwudziestokilkulatkami żałującymi, że straciły dzieciństwo na walkę ze zbrodnią. Czy połączą ponownie siły, kiedy świat będzie ich potrzebował bardziej niż kiedykolwiek?


Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Chloe Bennet zagra Bójkę, Dove Cameron Bajkę, a Yana Perrault Brawurkę.


Scenariusz napisały Diablo Cody i Heather Regnier. Za kamerą stanie Maggie Kiley. Wśród producentów jest m.in. Greg Berlanti

2. Jack Reynor (Midsommar. W biały dzień) dołączył do obsady serialu Amazonu The Peripheral. Wcześniej angaż otrzymali Chloë Grace Moretz i Gary Carr.


Serial będzie ekranizacją powieści Williama Gibsona wydanej w Polsce pod tytułem Peryferal. Za projekt odpowiadają Jonathan Nolan i Lisa Joy, twórcy Westworld. Reynor wcieli się w Burtona, Moretz będzie jego siostrą Flynne.


Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie ją na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Jej brat, Burton, eksmarine ze skromną rentą za neurologiczne rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej przygodówki. Dziwnej, bardzo dziwnej.


Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Willa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt.


Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy chiński serwer, którym informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo.


W grze? Wirtualne? A może jednak nie? [notka wydawcy]

3. Colin Firth (1917, Kingsman: Złoty krąg) zagra główną rolę w The Staircase, aktorskiej wersji serialu dokumentalnego Schody. Ośmioodcinkowa seria powstanie dla platformy HBO Max.

Firth wcieli się w Michaela Petersona, pisarza, którego żona zginęła w 2001 roku w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna twierdził, że kobieta spadła ze schodów, ale policja zaczęła podejrzewać, że rzeczywistość wyglądała inaczej. Opowiadający o tych wydarzeniach 13-odcinkowy serial dokumentalny Schody zadebiutował na platformie Netflix w 2018 roku.


Scenarzystami wersji fabularnej są Antonio Campos (Diabeł wcielony) i Maggie Cohn (American Crime Story: Zabójstwo Versace). Campos stanie też za kamerą sześciu z ośmiu planowanych odcinków. HBO Max wyprodukuje serial we współpracy ze studiem Annapurna.


To projekt, nad którym pracowałem w taki czy inny sposób od 2008 roku, powiedział Campos. To była długa i kręta droga, ale warto było czekać, by znaleźć takich partnerów jak HBO Max, Annapurna i showrunnerka Maggie Cohn oraz niezwykły Colin Firth, by móc opowiedzieć tak skomplikowaną prawdziwą historię

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com