NEWSY Z 30 MARCA

Konnichiwa!


Matt Predator desu!

KORONANEWSY

1. Oficjalna strona internetowa hrabstwa Placer w Kalifornii podaje terminy przyjmowania szczepionek COVID-19 w Placer Valley Event Center w dniach 1-2 kwietnia jako „zamknięte z powodu imprezy w miejscu”. Konwent SacAnime planuje zorganizowanie „spotkania zamiany” w tym samym miejscu w dniach 2-4 kwietnia. Placer Valley Event Center jest głównym miejscem szczepień w hrabstwie.


SacAnime wydał 29 marca oświadczenie, w którym zapewnił, że klinika „nigdy nie miała planów otwarcia” w dniach 1-2 kwietnia i że klinika odrzuciła ofertę SacAnime dotyczącą ograniczenia przestrzeni wymiany miejsc w celu przyjęcia szczepień w tych terminach. Klinika wydłużyła swoje godziny pracy 29-31 marca w tym tygodniu, aby skompensować terminy zamknięcia.


SacAnime odwołał zarówno swoje regularne letnie wydarzenie 2020 zaplanowane na wrzesień ubiegłego roku, jak i zimę 2021 zaplanowane na styczeń, z powodu trwającej pandemii koronawirusa (COVID-19). Zamiast tego SacAnime zorganizowało plenerowe spotkanie zamiany w tym samym Placer Valley Event Center 27 września. Spotkanie zamiany w ten weekend było wcześniej zaplanowane na 1-3 stycznia, ale SacAnime opóźniło je do wiosny „z powodu ciągłego wzrostu liczby zakażeń Covid 19 w ciągu święta i fakt, że większość Kalifornii otrzymała nakaz pozostania w domu ”

2. Stowarzyszenie Dostawców Rozrywki Komputerowej, Nikkei BP i Dentsu ogłosiły 30 marca, że Tokyo Game Show będzie wydarzeniem internetowym drugi rok z rzędu. Tokyo Game Show 2021 Online potrwa od 30 września do 3 października. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTube, Twitterze, niconico, Twitch, Facebook, Douyin, Douyu, bilibili i innych serwisach na całym świecie w języku japońskim (z symultanicznym tłumaczeniem na język angielski).


We współpracy ze sklepami internetowymi różnych platform gier, fani mogą bezpłatnie grać w nowe wersje demo gier online. Ponadto 29 września w ramach wydarzenia przewidziano dzień przeznaczony wyłącznie na spotkania biznesowe online.


Wydarzenie będzie miało osobisty komponent dla prasy i wpływowych osób w zwykłym domu wydarzenia, miejscu Makuhari Messe w Chibie. Wydarzenie to będzie miało dema gier, stoiska wystawowe i konferencje prasowe (Tokyo Game Show nie miało w zeszłym roku osobistego komponentu). Biuro podróży HIS oferuje fanom za opłatą interaktywną wycieczkę online po tym osobistym elemencie.


Tematem tegorocznego wydarzenia jest „Soredemo, bokura ni wa, game ga aru” (We'll always have games).


Tokyo Game Show odwołało zeszłoroczne wydarzenie osobiste i zamiast tego zorganizowało wydarzenie online od 23 do 27 września. AnimeJapan zaplanowało w tym roku hybrydowe wydarzenie online i osobiście, ale ostatecznie zdecydowało, że całe wydarzenie będzie dostępne online tylko w tym miesiącu.


Ostatnie osobiste wydarzenie Tokyo Game Show odbyło się we wrześniu 2019 roku i przyciągnęło 262 076 uczestników w ciągu czterech dni. To mniej niż 298 690 w 2018 roku, najwyższa zarejestrowana frekwencja, ale więcej niż frekwencja w 2017 roku wynosząca 254 311 osób

ANIME

1. ANN zapowiada sezon wiosna 2021

2. Netflix ogłosił 29 marca, że będzie transmitował piąty sezon anime My Hero Academia w Azji Południowo-Wschodniej, na Tajwanie, w Hongkongu i Indiach, z nowymi odcinkami co tydzień.


Anime miało swoją premierę w Japonii 27 marca. Nowy sezon obejmie wątek „Joint Training” z oryginalnej mangi, w którym klasa 1A zmierzy się z klasą 1B.


Premiera pierwszego 13-odcinkowego sezonu anime miała miejsce w kwietniu 2016 roku. 25-odcinkowy drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 roku, a trzeci sezon miał swoją premierę w kwietniu 2018 roku i trwał 25 odcinków. Czwarty sezon miał premierę w Japonii w październiku 2019 roku i był emitowany w 25 odcinkach. Dwuczęściowe, oryginalne wideo anime dla tej serii było transmitowane w Japonii 16 sierpnia, a Funimation i Crunchyroll zaczęły streamować odcinki 15 sierpnia 2020 r.


Film My Hero Academia: Two Heroes został otwarty w Japonii w lipcu 2018 roku. Drugi film, My Hero Academia: Heroes Rising (Boku no Hero Academia the Movie -Heroes: Rising-), został otwarty w Japonii w grudniu 2019 roku.


Trzeci film anime zatytułowany My Hero Academia THE MOVIE: World Heroes 'Mission będzie miał premierę 6 sierpnia. Oryginalny twórca mangi Kōhei Horikoshi ponownie będzie pełnił funkcję głównego nadzorcy i oryginalnego projektanta postaci.

Horikoshi wypuścił mangę na łamach magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump w lipcu 2014 r. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim w wersji cyfrowej i drukowanej w Ameryce Północnej. Usługa MANGA Plus firmy Shueisha publikuje również cyfrowo mangę w języku angielskim. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a w momencie pisania w marcu ukazał się 26. tom.


Manga weszła w swój „akt końcowy” w 306. rozdziale 22 marca

3. Funimation ogłosiło 29 marca, że będzie transmitować strumieniowo oryginalne telewizyjne anime Wit Studio - Vivy -Fluorite Eye's Song-, począwszy od pierwszych dwóch odcinków, 3 kwietnia. Funimation będzie transmitować anime w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Anime będzie również transmitowane na AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii oraz w Wakanim we Francji, Niemczech, Rosji i Skandynawii.


Anime miało premierę w Japonii 3 kwietnia i będzie emitowane w Tokyo MX, Tochigi TV, Gunma TV, BS11, MBS, Me-Tele, Hokkaido Broadcasting i RKB Mainichi Broadcasting. Pierwsza emisja będzie emitowana w pierwszym i drugim odcinku

4. Oficjalna strona adaptacji anime nowelki dla dzieci autorki Reiko Hiroshimy i ilustratora jyajya - Fushigi Dagashiya Zenitendō., ogłosiła 30 marca dwóch nowych członków obsady. Witryna ujawniła również, że nowe odcinki będą emitowane we wtorki, począwszy od 21. odcinka 6 kwietnia o 18:45. JST w sieci NHK E-Tele.


Nowo ogłoszona obsada obejmuje:

Wataru Takagi jako Kogane

Ai Fairouz jako Kohaku


Anime miało swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku.

Satoshi Tomioka (Usavich, Yanyan Machiko) reżyseruje anime w Toei Animation i Kanaban Graphics. Yūji Kobayashi (Pretty Guardian Sailor Moon Crystal) jest odpowiedzialny za scenariusze serialu. Reżyserem dźwięku jest Satoru Matsuda (Robot Girls Z +). Muzykę komponuje MICHIRU (Ascendance of a Bookworm, Given, Izetta: The Last Witch). Muzyk emi noda wykona OP „Kisōtengai Fushigi o Dōzo” (Take a Bizarre Mystery), podczas gdy KOCHO (wstawka do Oblubienicy Czarnoksiężnika) wykona ED „Hanya Maru Manten, Zenitenya” (Hanya Perfect Score, Zenitenya).


Fabuła koncentruje się na tajemniczym sklepie ze słodyczami i przekąskami Zenitendō, który mogą znaleźć tylko szczęściarze. Właścicielką sklepu jest kobieta o imieniu Beniko, która może polecić idealne cukierki na kłopoty każdej osoby. Może się jednak nie udać, że ludzie nieprawidłowo jedzą lub używają słodyczy. To, czy słodycze Beniko przyniosą fortunę, czy nieszczęście, zależy od ludzi, którzy je otrzymają.


Pierwszy tom nowelki zadebiutował w maju 2013 roku, a Kaiseisha wydała 14. tom we wrześniu 2020 roku. Seria ma ponad 1,4 miliona egzemplarzy w druku.


Ta nowelka inspiruje również segment Fushigi Dagashiya Zenitendō: Tsuritai Yaki w nowej odsłonie serii filmów Omnibus Toei Manga Matsuri. Film omnibus został otwarty w kinach w Japonii w sierpniu 2020 roku. Premiera filmu w kinach w Japonii miała nastąpić w kwietniu 2020 roku, ale został opóźniony ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19)

5. Oficjalna strona internetowa oryginalnego anime CloverWorks - Wonder Egg Priority ogłosiła 30 marca, że anime zostanie wyemitowane w "Special Edition" w NTV 29 czerwca o godzinie 12:00 JST (efektywnie 30 czerwca). Wonder Egg Priority Special Edition będzie kontynuacją 12. i ostatniego odcinka anime, który został wyemitowany 30 marca. Będzie to również zakończenie historii. Serwis zamieścił film promocyjny.


Funimation transmituje serię i opisuje historię:


Oto historia Ai, introwertycznej dziewczyny, której los zmienił się na zawsze, gdy zdobyła tajemnicze „Wonder Egg” z opuszczonego salonu gier. Tej nocy jej sny stapiają się z rzeczywistością, a gdy inne dziewczyny zdobywają własne Wonder Egg, Ai odkrywa nowych przyjaciół - i magię w sobie.


Premiera anime odbyła się 12 stycznia.


Scenarzysta Shinji Nojima jest uznawany za oryginalną pracę, a także pisze scenariusze po napisaniu tak popularnych seriali Live-Action, jak KōKō Kyōshi (High School Teacher), Ie Naki Ko (Homeless Child) i Takane no Hana (Born To Be A Flower lub Unattainable Flower). Projekt będzie jego pierwszym pisaniem do anime. Shin Wakabayashi (22/7: The Diary of Our Days, film promocyjny do nowelki Boku wa Robot Goshi no Kimi ni Koi wo Suru) reżyseruje anime w CloverWorks. Saki Takahashi (reżyser animacji Her Blue Sky) projektuje postacie, a także jest głównym reżyserem animacji. Hiroyuki Ueno (NTV) i Nobuhiro Nakayama (Aniplex) są producentami planującymi.


NTV i D.N. Dream Partners z docomo po raz pierwszy współpracują z firmą Aniplex przy produkcji tej serii

6. Ekipa anime Yakuza w fartuszku ujawniła 30 marca ośmiu nowych członków obsady anime. Nowi członkowie obsady to:

 • Yoshimasa Hosoya jako Torajirō, były legendarny yakuza, który stał się właścicielem sklepu z naleśnikami

 • Atsuko Tanaka jako Hibari Torii, była szefowa yakuzy, która teraz pracuje na pół etatu w sklepie spożywczym po upadku jej grupy

 • M.A.O jako Gin, kot Miku i Tatsu, który rozmawia ze sobą, gdy właściciele są nieobecni

 • Jun Fukushima jako młody porucznik yakuzy, którego Tatsu spotyka w supermarkecie

 • Kimiko Saitō jako przewodnicząca komitetu sąsiedzkiego Tatsu

 • Masashi Nogawa (Takahashi i Nekozawa w Ajin, Chief Mechanic w Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans) i Junichi Yanagita jako dwaj policjanci, którzy czasami dochodzą w sprawie Tatsu

 • Houchu Ohtsuka jako były szef yakuzy, który od tamtej pory wyszedł na jaw

Anime zadebiutuje na całym świecie w serwisie Netflix 8 kwietnia.


Shizuka Itou zagra Miku, żonę Tatsu. Kazuyuki Okitsu gra Masę, byłego podwładnego Tatsu. Kenjiro Tsuda wciela się w postać Tatsu. Tsuda wyreżyserował i zagrał Tatsu w promocyjnym wideo mangi Live-Action w grudniu 2019 roku.

Chiaki Kon (Pretty Guardian Sailor Moon Crystal: Season III, Książę Piekieł, Junjō Romantica) reżyseruje anime w J.C. Staff, a Susumu Yamakawa (Back Street Girls: Gokudols) nadzoruje scenariusze serialu.


Manga podąża za emerytowanym członkiem yakuzy, znanym jako „Immortal Tatsu”, który przeżywa swoją karierę po zbrodni jako pan domu. Od czasu do czasu udaje mu się wpaść w kłopoty, z wyjątkiem tego, że dzieje się to w przejściu ze sklepem, a nie w jakimś bocznym zaułku.


Kousuke Oono uruchomiła mangę na stronie Kurage Bunch Shinchoshy w lutym 2018 r., a Shinchosha opublikuje siódmy tom 9 marca. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim, a czwarty tom wyszedł we wrześniu 2020 r. Manga zainspirowała serial Live-Action, którego premiera miała miejsce w październiku 2020 roku. Mangę w Polsce wydaje Studio JG.


Manga wygrała w kategorii „Najlepszy humor” do tegorocznych nagród Will Eisner Comic Industry Awards. Zajęła drugie miejsce w zeszłorocznej kategorii mangi internetowej Tsugi ni Kuru Manga Awards i zajęła 9 miejsce w tegorocznych wyborach do Web Manga. Przewodnik Kono Manga ga Sugoi! 2019 umieścił mangę na 8 miejscu wśród najlepszych mang dla mężczyzn. Seria znalazła się również na listach „Nationwide Bookstore Employee 'Recommended Comics” Honya Club na 2018 i 2019 rok

7. Aniplus-Asia ogłosiło 30 marca, że wyemituje simulcast Cestvs: The Roman Fighter, anime na podstawie mang Kentō Ankoku Den Cestvs i Kendo Shitō Den Cestvs,. Simulcast będzie miał premierę 15 kwietnia o godzinie 1:30 czasu GMT +8.


Aniplus-Asia opisuje anime:


54 n.e., Cesarstwo Rzymskie. Cestvs, młody niewolnik, który został umieszczony w szkole dla bokserów, bierze udział w swoim pierwszym pojedynku, w którym walczy ze swoim dobrym przyjacielem. Mimo wahania wygrywa walkę, a przegrany ginie na miejscu.


Jutro nie nadejdzie dla tych, którzy przegrają.


„Nie różni się to od morderstwa, jeśli mój przeciwnik musi umierać za każdym razem, gdy wygrywam!”


Ściskając w pięściach smutek i wściekłość, Cestvs walczy o przetrwanie, gdy mierzy się z potężnymi przeciwnikami jeden po drugim, podczas koronacji piątego cesarza rzymskiego, Nerona.


Nie mając innej szansy na wolność poza ciągłą wygraną, jak Cestvs wykorzysta swoją przyszłość ?!


Hiromu Mineta występuje w anime jako Cestvs, w swojej pierwszej głównej roli w anime. Pozostali członkowie obsady to:

Rikiya Koyama jako Zafar, trener Cestvsa

Kensho Ono jako Ruska, członek bezbronnych strażników bojowych

Hiroki Touchi jako Demitrius, ojciec Ruski i głowa bezbronnych walczących strażników

Yūto Uemura jako Neron, piąty cesarz rzymski

Kikuko Inoue jako Agrippina, matka Nerona, piątego cesarza Cesarstwa Rzymskiego

Aya Endo jako Sabina, piękna córka zamożnej rodziny z Pompejów

Ryota Takeuchi jako Emden, największy wojownik Pompei

Sanae Kobayashi jako Roxanne z nieuzbrojonych walczących strażników

Akio Ohtsuka jako Narrator


Toshifumi Kawase (Tenjho Tenge, Matchless Raijin-Oh) jest głównym reżyserem anime. Producentem serialu jest firma Bandai Namco Pictures. Hiromu Mineta występuje w anime jako Cestvs, w swojej pierwszej głównej roli w anime. Profesjonalny bokser Yoshihiro Kamegai doradza ekipie w tworzeniu scen boksu w anime. Muzykę komponują Masahiro Tokuda, Akihiro Manabe i Yoshiyasu Ueda. LOGIC & MAGIC produkuje CG.


Inni pracownicy to:


Series Director: Kazuya Monma

Series Script Supervisor: Toshifumi Kawase

Scriptwriters: Toshifumi Kawase, Kouji Miura

3D Character Design: Kei Yoshikuni

2D Character Design: Yuka Shiga, Ako Nakazawa

Art Director: Kouki Nagayoshi

Color Key Artist: Hiroyasu Kanemitsu

Compositing Director of Photography: Teppei Satō

CG Director: Seiki Hayashi

Action Coordinator: Yasuhiro Roppongi

Sound Director: Toru Nakano

Grupa Dragon Ash wykona OP „Endeavour”.


Serial będzie miał premierę 14 kwietnia o godzinie 24:55 (a właściwie 15 kwietnia o godzinie 12:55) w bloku programowym Fuji TV + Ultra.


Kentō Ankoku Den Cestvs wychodziła w Young Animal od 1997 do 2009 roku i miała 15 tomów. Kendo Shitō Den Cestvs pojawiło się w Young Animal w 2010 r., a następnie przeniosło się do Young Animal Arashi w 2014 r. Następnie manga Shizuyi Wazarai przeniosła się ponownie do aplikacji Manga Park w 2018 r. Manga ponownie trafi do magazynu Young Animal Zero Hakusenshy. Hakusensha opublikował dziewiąty tom 28 czerwca

8. Personel oryginalnego short anime Dinosaur Biyori (Daina-Sō Biyori) ujawnił 28 marca, że anime obsadziło Hirofumiego Arakiego (po lewej na obrazku poniżej, Hikaru Zaizen w Prince of Tennis) i Shō Jinnaia (po prawej). Araki zagra Alamosaurusa i Quetzalcoatlusa, a Jinnai zagra Crocodile-sempaia i Ankylosaurusa.

Obsada obejmuje (od lewej do prawej na powyższym obrazku):


Yoji Tanaka jako Triceratops

Yutaka Matsushige (Hokusai Katsushika w Sarusuberi: Miss Hokusai) jako Tyrannosaurus

Eiji Kotōge (Monmonbou w Natsume Yuujinchou Movie: Utsusemi ni Musubu) jako Stenonychosaurus

Żeński zespół rockowy Chai tworzy nową piosenkę „Aisō ze!” (Let's Love Each Other!) jako piosenkę przewodnią anime.


Anime będzie miało swoją premierę na kanałach Tokyo MX i BS11 3 kwietnia o 24:57 (w rzeczywistości 5 kwietnia o 12:57).


Surrealistyczna historia życia w mieszkaniu opowiada historię trzech dinozaurów, które nie mogą być bardziej różniące się osobowościami: tyranozaura, triceratopsa i stenonychozaura. Obecnie mieszkają jako współlokatorzy w jednopokojowym mieszkaniu w kompleksie Daina-Sō. Chociaż mogli kiedyś zjeść inne dinozaury lub stanąć w obliczu wyginięcia z powodu spadającej asteroidy, teraz spędzają relaksujące dni, pracując w niepełnym wymiarze godzin lub jedząc razem słodycze.

Fanworks (Aggretsuko, Sumikkogurashi - Good to be in the corner) współpracuje z Aniplex i Sony Creative Products przy produkcji anime.


Akifumi Nonaka (Otona no Ikkyū-san) reżyseruje anime w Fanworks, a Toru Hosokawa (Polar Bear's Café, Coji-Coji) pisze scenariusze. Usagimen projektuje postacie. CHI-MEY komponuje muzykę

9. Sunrise rozpoczął 30 marca streaming nowego zwiastuna SD Gundam World Heroes, nowego anime z serii SD Gundam World.. Zwiastun przedstawia podgląd różnych światów w anime i postaci z nich pochodzących. Zwiastun jest dostępny z wieloma napisami, w tym w języku angielskim, chińskim (Hongkong, uproszczony, Tajwan), indonezyjskim, koreańskim, tajskim i wietnamskim.


Anime zadebiutuje na całym świecie na kanale YouTube Gundam 8 kwietnia o godzinie 19:00. JST. Następnie zostanie wyemitowane w telewizji na kanale BS11 10 kwietnia i Tokyo MX 13 kwietnia.


Obsada obejmuje:


Aki Kanada jako Gokū Impulse Gundam

Gakuto Kajiwara jako Liu Bei Unicorn Gundam

Maxwell Powers (Suzuki w Koutetsujou no Kabaneri, Genbu w Shinkalion) jako sierżant Verde Buster Gundam

Naomi Kusumi (Fionn mac Camhaill w Fate Zero, Bestia w Marvel Disk Wars The Avengers, Shasuryu Shasha w Overlord, Zali w Wolf's Rain) jako Benjamin V2 Gundam

Ryota Takeuchi jako Nobunaga Gundam Epyon

Anri Katsu jako Edward Second V

Katsuyuki Miura jako Sasuke Delta Gundam


Takahiro Ikezoe, Touko Machida i Ryou Sasaki wracają z SD Gundam World Sangoku Sōketsuden jako reżyser, główny scenarzysta i reżyser CGI. Toshinao Miyauchi jest uznawany za projekt SD. Yūji Kaneko i Sо̄ta Kameyama są dyrektorami artystycznymi, a Sadayoshi Fujino jest reżyserem dźwięku. Takashi Miyamoto, Susumi Imaishi, Shingo Abe, Yuka Mitaguchi i Shinya Terashima są uznawani za prace projektowe. Za efekty dźwiękowe odpowiada Kentaro Washio. Kumiko Sakamoto jest redaktorem. Tomotaka Osumi komponuje muzykę. Bandai Spirits Hobby Division odpowiada za planowanie, a ADK Marketing Solutions produkuje anime.


Anime jest kontynuacją zeszłorocznego anime SD Gundam World Sangoku Sōketsuden i doda nowe postacie do historii, takie jak Gokū Impulse Gundam, Nobunaga Gundam Epyon i sierżant Verde Buster Gundam.


Anime SD Gundam World Sangoku Sōketsuden miało swoją premierę w lipcu 2019 roku i było wcześniej dostępne tylko w 14 krajach i terytoriach, w tym w Hongkongu, Tajwanie, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. Anime zaczęło być transmitowane w Japonii na kanale YouTube Gundam 25 lutego. Jest również dostępne na kanale BS11 i Tokyo MX.


Seria SD Gundam jest spinoffem głównej serii Gundam, która antropomorfizuje kultowego mobilnego mecha. Seria spinoffów zrodziła własne anime, mangę, gry i zestawy modeli. Poprzednim anime z serii było SD Gundam Sangokuden Brave Battle Warriors w 2010 roku

10. Oficjalna strona anime Tokyo Revengers ujawniła 30 marca dwóch nowych członków obsady i informacje na temat nowo otwartego kanału YouTube. Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Showtaro Morikubo jako Tetta Kisaki, mężczyzna owiany tajemnicą

Takuya Eguchi jako Shuji Hanma, mężczyzna z tatuażem przedstawiającym „zbrodnię” na lewej ręce i „karę” na prawej


Nowy kanał YouTube serialu będzie transmitować trzy nowe programy. Mini-anime ChibiReve będzie przedstawiać codzienne życie gangu Tokyo Manji. Premiera mini anime odbędzie się 12 kwietnia, a nowe odcinki pojawią się w poniedziałki. Wakui nadzoruje anime. Yūki Shin, który gra głównego bohatera Takemichiego Hanagakiego, zagra w drugim planowanym programie Yū-Chū-Bu (japońska gra słowna na YouTube), w której zasługuje na miano „Crybaby Hero”. Program będzie miał swoją premierę 3 kwietnia o godzinie 18:00. JST i będzie transmitowany co drugą sobotę. Serial będzie miał również program Tokyo Revengers Ra-Ji-O (gra słowna na radio) w internetowej stacji radiowej „Otoizumi” i na YouTube. Aktor głosowy Shin będzie gospodarzem, a inni aktorzy będą gośćmi i osobowościami radiowymi. Ryota Ohsaka. który gra Naoto Tachibanę, będzie miesięcznikiem w kwietniu. Program radiowy zadebiutuje 10 kwietnia o godzinie 18:00. JST, a nowe programy będą się pojawiać co drugą sobotę.


Anime zadebiutuje na kanale MBS 10 kwietnia o godzinie 1:35 czasu JST (efektywnie 11 kwietnia). Anime zostanie następnie wyemitowane w TV Tokyo, TV Aichi, TV Hokkaido i TVQ Kyushu Broadcasting 11 kwietnia. Anime będzie również emitowane na BS Asahi 18 kwietnia, AT-X 12 kwietnia, San-in Chūō Television Broadcasting w kwietniu 14, transmisja Ryukyu Asahi 15 kwietnia i transmisja RKK Kumamoto 23 kwietnia. Crunchyroll transmituje anime tak, jak jest emitowane w Japonii.


Obsada anime:

Yūki Shin (Natsuo Todoroki w My Hero Academia, Lycaon w BEASTARS, Yelme w Made in Abyss) jako Takemichi Hanagaki (dzisiejszy w czarnych włosach, przeszły w blond)

Azumi Waki ​​jako Hinata Tachibana

Ryota Ohsaka jako Naoto Tachibana

Yuu Hayashi jako Manjirō „Mikey” Sano

Tatsuhisa Suzuki jako Ken „Doraken” Ryūgūji

Takuma Terashima jako Atsushi „Akkun” Sendо̄

Yūya Hirose jako Takuya Yamamoto

Shunsuke Takeuchi jako Makoto Suzu

Shouta Hayama jako Kazushi Yamagishi

Satoshi Hino jako Masataka „Kiyomasa” Kiyomizu


Obsada dodatkowych postaci, w tym czołowych poruczników z Tokyo Manji Gang, to:

Masaaki Mizunaka jako Keisuke Baji

Yoshitsugu Matsuoka jako Takashi Mitsuya

Subaru Kimura jako Haruki Hayashida

Yukihiro Nozuyama (Dice Arisugawa w Hypnosis Mic: Division Rap Battle - Rhyme Anima) jako Ryōhei Hayashi

Kengo Kawanishi jako Nahoya Kawata

Daisuke Ono jako Yasuhiro Mutō

Eiji Takeuchi jako Nobutaka Osanai


Koichi Hatsumi (Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the Egg, Blue Exorcist: Kyoto Saga, Deadman Wonderland, Gangsta.) reżyseruje anime w LIDEN FILMS, a Yasuyuki Muto (Basilisk, Deadman Wonderland, Sengoku Basara - Samurai Kings) odpowiada za scenariusze serialu. Kenichi Ohnuki (Golden Kamuy, Gundam Build Fighters) i Keiko Ōta (Ace Attorney, Hyakko) projektują postacie. Dźwięk reżyseruje Satoki Iida, a muzykę komponuje Hiroaki Tsutsumi (Children of the Whales, Dr. Stone, Jujutsu Kaisen).


Pozostali członkowie personelu to:

Mechanical/Prop Design: Hideki Fukushima

Art Director: Manabu Otsuzuki

Art Design: Naomi Ogura, Yuuho Taniuchi

Color Key Artist: Kunio Tsujita

Compositing Director of Photography: Mitsuyoshi Yamamoto

3D Director: Masato Hira

Sound Director: Satoki Iida


Grupa Official HiGE DANdism (OP Hinomaruzumou) wykona OP „Cry Baby”, a artysta eill wykonuje ED „Koko de Iki o Shite”. (Take a Breath Here).

Kodansha Comics publikuje mangę cyfrowo w języku angielskim i opisuje historię:


Oglądając wiadomości, Takemichi Hanagaki dowiaduje się, że zmarła jego dziewczyna z czasów szkoły średniej, Hinata Tachibana. Jedyna dziewczyna, jaką kiedykolwiek miał, została właśnie zabita przez nikczemną grupę znaną jako gang Manji w Tokio. Mieszka w kiepskim mieszkaniu o cienkich ścianach, a jego 6 lat młodszy szef traktuje go jak idiotę. Poza tym jest kompletnym prawiczkiem… W szczytowym momencie swojego życia, nagle przeskakuje o dwanaście lat wstecz do czasów swojej szkoły średniej !! Aby uratować Hinatę i zmienić życie, które spędził na ucieczce, beznadziejny pół etatowiec Takemichi musi celować na szczyt najbardziej złowrogiego przestępcy Kanto !!


Ken Wakui zapoczątkował mangę w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w marcu 2017 r., a Kodansha opublikował 21. tom mangi 17 lutego. Kodansha Comics opublikował 19-ty tom w wersji cyfrowej w języku angielskim 9 lutego.

Warner Bros. Japan kręci film Live-Action, który miał zostać otwarty w Japonii 9 października, ale zostanie otwarty w 2021 r. Tsutomu Hanabusa (Kakegurui, Miseinen dakedo Kodomo ja Nai) reżyseruje film. Zdjęcia rozpoczęły się zeszłej zimy, ale zostały wstrzymane w kwietniu ubiegłego roku, aby nadać priorytet zdrowiu obsady i ekipy.

Wakui serializował mangę Shinjuku Swan w Young Magazine Kodanshy w latach 2005–2013 z 38 tomami. Manga zainspirowała 6-odcinkowy serial Live-Action w 2007 roku i dwa filmy Live-Action w maju 2015 i styczniu 2016 roku

11. Crunchyroll i Viz Media ogłosili 30 marca, że wypuszczą na domowe wideo pięć kolejnych anime.

 • Burn The Witch

 • In/Spectre

 • Jujutsu Kaisen

 • The God of High School

 • Tower of God

Wszystkie pięć serii będzie dostępnych w domowych nagraniach wideo w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie z angielskimi napisami i angielską dubbingiem. Firmy ujawnią więcej szczegółów w przyszłości

12. Oficjalna strona anime Dragon Goes House-Hunting (Dragon, Ie o Kau. lub Dragon's House-Hunting) ogłosiła 30 marca, że Tesshō Genda zagra ojca Letty'ego, który pojawia się w pierwszym odcinku anime .

Witryna ogłosiła również, że OP Masayoshiego Ōishiego (OP Cop Craft, OP Gekkan Shoujo Nozaki-kun, openingi Isekai Quartet, openingi Kemono Friends, OP Hand Shakers, OP Hanako duch ze szkolnej toalety, openingi Overlorda, ED Rinshi!! Ekoda-chan, OP Tada-kun wa Koi wo Shinai) - „Roleplaying” zadebiutuje w usługach cyfrowych 5 kwietnia, przed wydaniem płyty CD 21 kwietnia.


Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:

Shun Horie jako Letty

Kaito Ishikawa jako Dearia

Shiori Izawa jako Pip

Misato Fukuen jako Nell

Kent Itō jako bohater

Chiaki Takahashi jako złodziej

Daisuke Hirakawa jako Biały Mag

Kōtarō Nishiyama jako Łucznik

M.A.O. jako Albert

Takashi Kondo jako Huey


Haruki Kasugamori (Dia Horizon (Kabu), Hitorigurashi no Shōgakusei, Lunatan: 1-Mannen no Himitsu) reżyseruje anime w Signal.MD (Napping Princess, Atom The Beginning) i Shiori Asuka (Lunatan: 1-Mannen no Himitsu) i Shiori Asaka projektują postacie. Kyōhei Matsuno (You Don't Know Gunma Yet, Lunatan: 1-Mannen no Himitsu) komponuje muzykę w Pony Canyon.


Zespół Non Stop Rabbit wykona ED „Shizuka na Kaze” (Quiet Wind).


Seria będzie miała swoją premierę 4 kwietnia w Tokyo MX o godzinie 22:00. JST. Anime zostanie wyemitowane na YTV 5 kwietnia, a BS Fuji 6 kwietnia. Funimation strumieniuje anime tak, jak jest emitowane w Japonii.

Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Kiedy smokowi nie udaje się sprostać przerażającym normom, które zostały mu wyznaczone, rodzina go wyrzuca. Wyrusza na poszukiwanie nowego domu, ale wkrótce odkrywa, że ​​życie w drodze nie jest miejscem dla tchórzliwej legendarnej bestii. W fantastycznym świecie pełnym elfów, krasnoludów i innych mitycznych stworzeń, gdzie każdy chce mieć swoją cząstkę - dosłownie! - frustracje związane z poszukiwaniem domu osiągają zupełnie nowy poziom.


Manga pojawiła się w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden w grudniu 2016 r. IG Port, spółka macierzysta Mag Garden, ujawniła w swoim kwartalnym raporcie finansowym w październiku 2017 r., że manga Kawo Tanukiego i artysty Choco Ayi była szczególnie udanym tytułem

13. W weekend AnimeJapan 2021 odbył się kanał Production Works, z trzema programami skupiającymi się odpowiednio na przedprodukcji, produkcji i postprodukcji części procesu produkcji anime. Każda prezentacja była moderowana przez krytyka animacji Ryotę Fujitsu, który poprosił pracowników o podzielenie się swoimi historiami. Krótkie podsumowanie trzech strumieni znajduje się poniżej:

Struktura Anime: Scenariusz ~ z Words Bubble Up Like Soda Pop ~


Reżyser Kyōhei Ishiguro i scenarzysta Dai Sato opowiedzieli, jak współpracowali przy tworzeniu scenariusza do filmu. Ishiguro powiedział, że nie miał doświadczenia w pisaniu scenariuszy, więc docenia pomoc Sato. Jeśli chodzi o fizyczny akt pisania scenariusza, Ishiguro napisał część B scenariusza, podczas gdy Sato napisał pozostałe trzy sekcje, ale współpraca poszła dalej niż umieszczanie słów na stronie. Obaj spędzili około trzech miesięcy na cotygodniowych wycieczkach badawczych, podczas burzy mózgów.


Znaczna część rozmowy dotyczyła powstawania konkretnych tematów i motywów z filmu. Chociaż Ishiguro podtrzymał swoje pragnienie stworzenia przyjemnej opowieści, pierwotnym zamysłem było, aby zawierała elementy science fiction, ale z czasem rozwinęła się w muzyce. Sato skupił się na płytach winylowych, który osobiście wolał ideę muzycznej historii, która nie skupia się na piosenkarzach ani zespołach. Płyty, które kupił i pokazał Ishiguro, posłużyły jako odniesienie zarówno dla scenariusza, jak i stylu wizualnego, który ostatecznie rozwinął się w filmie.


W podobny sposób haiku i motywy rapu wywodzą się z sugestii Sato. Odpowiadało to jednemu ze specyficznych pragnień Ishiguro, gdy przyszło do ustanowienia głównego bohatera: nie chciał używać monologu. Podobnie centrum handlowe zamanifestowało się jako sceneria filmu, ponieważ warto było ograniczyć ustawienie do jednego miejsca, a jednocześnie wydawało się, że jest to miejsce niezapomniane.


Rozmowa dotyczyła również ogólnej roli scenarzystów w branży anime. Sato powiedział, że pisanie scenariuszy jest częścią procesu, z którym ludzie mają najwięcej problemów. Nie jest łatwo wymyślić świetną historię. Dlatego w dzisiejszych czasach jest więcej wysiłku, aby przyciągnąć pisarzy z różnych środowisk zawodowych. Ishiguro podkreślił również, że jeśli chodzi o pisanie, niekoniecznie trzeba być osobą z wieloletnim doświadczeniem, bo takich umiejętności można się nauczyć wykonując tę ​​pracę.

Dźwięk ożywiania anime ~ z Yashahime: Princess Half-Demon ~


Reżyser dźwięku Yasushi Nagura, aktorka głosowy Towy Sara Matsumoto i producent Sunrise -Toshikazu Naka opowiedzieli o nagrywaniu dźwięku i postprodukcji. Proces obejmuje nagrania linii dźwięcznych (afureko), ale nie ogranicza się do tego.


Podstawą nagrania dźwiękowego są przesłuchania aktorów głosowych, stworzenie setlisty OST oraz spotkania dotyczące efektów dźwiękowych i reżyserii. Przed afureko reżyser dźwięku sprawdzi scenariusze z storyboardami, aby upewnić się, że żadne linie nie zostały pominięte. Następnie obsadzają aktorów do poszczególnych odcinków i zbierają materiały. Próba odbywa się tydzień przed nagraniem. Po złożeniu wszystkich plików dźwiękowych Nagura użyła ProTools do edycji plików i stworzenia miksu dźwiękowego.


Jeśli chodzi o samo nagranie, były pewne rzeczy, które Nagura chciał podkreślić. Na przykład często prosił Matsumoto, aby zrobiła powtórkę, gdy chciał dostosować ilość kobiecości, jaką wyrażałaby jej postać. Ze swojej strony Matsumoto starała się podkreślić androgyniczne cechy Towy, ale subtelne niuanse mogły się zmieniać w zależności od sceny. Oprócz postaci, Nagura chciała również pochwalić się urokiem samych aktorów głosowych, upewniając się, że wszyscy brzmią uroczo i charakterystycznie.


Wreszcie, rozmowa dotyczyła środków ostrożności, jakie są obecnie podejmowane w nagrywaniu głosu z powodu COVID-19. Wcześniej aktorzy głosowi byliby gromadzeni w grupie, co ułatwiałoby komunikację, ale obecnie aktorzy są wzywani do kabiny jeden po drugim. Chociaż na początku było to trudne dla wszystkich, Matsumoto powiedziała, że ​​w końcu przyzwyczaiła się do tego.

Potęga personelu w kreacji wizualnej ~ z Mobile Suit Gundam Hathaway ~


Reżyser jednostki Hidekazu Hara, dyrektor ds. Kompozycji Kentarō Waki ​​i biuro produkcyjne Narumi Iwashita rozmawiali o tym, jak powstały efekty wizualne pokazane w filmie. Ten pokaz skupiał się przede wszystkim na compositingu, czyli procesie łączenia różnych rysunków i warstw w animacji w celu uzyskania całościowego obrazu.


Waki przechodził przez swój proces krok po kroku, pokazując różne sceny ze zwiastuna przed i po zastosowaniu jego pracy kompozycyjnej. Chociaż animatorom nakazuje się narysować różne ruchome części sceny jako osobne warstwy, zadaniem Wakiego ​​jest upewnienie się, że wszystko do siebie pasuje. Jak wyjaśnił, samo połączenie warstw nie nadaje obrazowi głębi. Hara bardzo dbał o stworzenie realistycznie wyglądającego oświetlenia i zapewnienie efektywnego połączenia elementów 2D i 3D. Chcieli także uniknąć zbyt ciemnego wyglądu obrazów, ale zamiast tego podkreślić kolory, ponieważ jest to anime Gundam.


Jedną rzeczą, która wyróżniała się w tej prezentacji, było to, ile warstw może istnieć w jednym ujęciu. W pewnym momencie Waki ​​pokazał fragment mecha biegnącego nocą przez pole w scenie zniszczenia i wyjaśnił, że każda klatka ma 90 warstw. Jednak po dodaniu efektów odblaskowych i różnych innych efektów wizualnych w After Effects dodawał do 140 warstw na klatkę. W tym miejscu Iwashita wspomniał, że reżyser Shukou Murase robił wszystko, co w jego mocy, by pochwalić to cięcie.


Po pokazaniu złożoności procesu komponowania, personel podkreślił, że nie jest on tak niedostępny, jak mogłoby się wydawać. Dla tych, którzy są zainteresowani pracą w branży anime, Hara powiedział, że personel pracuje jako zespół, aby pomóc każdemu członkowi dopracować ich pracę. „Wszyscy pracują naprawdę ciężko, ale nie dajcie się zastraszyć tej branży” - podsumował

GRY

1. Microsoft opublikował właśnie listę gier, które w kwietniu będą mogli pobrać bez dodatkowych opłat subskrybenci usług Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass Ultimate. Co pojawi się w miejscu dostępnych w tym miesiącu gier?


"Vikings: Wolves of Midgard" na Xbox One - od 1 do 30 kwietnia

"Truck Racing Championship" na Xbox One - od 16 kwietnia do 15 maja

"Dark Void" na Xbox 360 - od 1 do 15 kwietnia

"Hard Corps: Uprising" na Xbox 360 - od 16 do 30 kwietnia


Wszystkie powyższe gry uruchomicie bez problemu na konsolach Xbox One, Xbox One X, Xbox Series S oraz Xbox Series X

FILM

1. W wieku 19 marca 77 lat zmarł Mikołaj Müller (pl). Polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy odszedł 19 marca 2021 roku, jednak informacja o jego śmierci pojawiła się w przestrzeni publicznej z opóźnieniem. Jak przekazali najbliżsi Müllera, 31 marca odbył się jego pogrzeb. Aktor został pochowany w Karczewie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu jego niegdysiejsi uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule.


Mikołaj Müller zajmował się nie tylko aktorstwem. Spełniał się również pracując z dziećmi i młodzieżą. W 1994 roku w Karczewie założył wspomniany Zespół Gębule, z którym nagrał trzy płyty. W swoich młodych podopiecznych starał się zaszczepić dobry gust muzyczny. Był popularyzatorem muzyki polskich kompozytorów.


Mikołaj Müller w swojej karierze występował na deskach wielu teatrów. Zaczynał w Teatrze Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu i Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, później występował w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, współpracował też z Filharmonią Szczecińską jako akompaniator i konferansjer. W latach 80. był aktorem Teatru Muzycznego w Halberstadt w Niemczech. Na początku lat 90. występował w Teatrze „Lalka” w Warszawie, później w warszawskim Teatrze Baj. Przed śmiercią był zaś aktorem Teatru Żydowskiego w Warszawie.


Müller grywał również w filmach i serialach. Telewidzowie mogą kojarzyć go z wielu popularnych produkcji, m. in. Na Wspólnej, Kryminalni, Plebania, Na dobre i na złe czy Świat według Kiepskich. W ostatnim wymienionym serialu wcielił się w postać majora Ryby.


To niestety kolejna w ostatnim czasie śmierć aktora związanego z Kiepskimi. Na przestrzeni kilku minionych miesięcy pożegnaliśmy odtwórców dwóch głównych ról: Dariusza Gnatowskiego, czyli serialowego Arnolda Boczka oraz Ryszarda Kotysa, odtwórcę roli Mariana Paździocha. W lutym zmarł też występujący w Świecie według Kiepskich aktor Stanisław Wolski.


W dubbingu kojarzony jest m.in. jako ojciec Tony'ego w Bliźniakach Cramp

2. Zmarł Romuald Cieślak - kierownik produkcji, wieloletni pracownik Teatru Polskiego Radia. Dyrektor radiowej sceny Janusz Kukuła podkreśla, że był to jeden z najważniejszych ludzi w Teatrze Polskiego Radia. Zmarł 31 marca.


- Jego wiedza i intuicja sprawiały, że ufali mu reżyserzy i aktorzy. Bardzo trudną i odpowiedzialną pracę w Teatrze Polskiego Radia wykonywał z wielką pasją. Kochał aktorów i kochał sztukę. Wywarł ogromny wpływ na naszą historię. Żegnamy jednego z najpiękniejszych ludzi, którzy w naszym teatrze pracowali - wspomina Janusz Kukuła.


Na stronie Teatru Polskiego Radia pracownicy napisali: "Odszedł nasz kolega, pan Roman, nasz Romanek, Romuald Cieślak... Kierownik produkcji, wieloletni pracownik Teatru Polskiego Radia. Dzwonił jeszcze dwa i pół tygodnia temu. Leżał już wtedy na OIOM-ie. Mówił bardzo niewyraźnie. Powiedział: "Nudzi mi się tu. Chciałbym już do was wrócić". Kiedy indziej, Panie Romanie, Romku. Tak nam przykro...".


Romuald Cieślak pracował w Teatrze Polskiego Radia 20 lat. Zmarł w wieku 64 lat

3. Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||), „ostatni” film Evangelion, pozostał na pierwszym miejscu w trzeci weekend. Film sprzedał w ciągu weekendu 329 999 biletów i zarobił 528 017 500 jenów (4,82 mln $) 26-28 marca. Sprzedał łącznie 3 961 480 biletów i zarobił łącznie 6 078 211 750 jenów (55,49 mln $).


Film przekroczył teraz zarobki Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo, który zarobił w sumie 5,3 mld jenów i jest teraz najlepiej zarabiającym filmem w serialu.


Film zajął pierwsze miejsce w weekend otwarcia. Film sprzedał 2 194 533 biletów za 3 338 422 400 jenów (30,6 mln $) w ciągu pierwszych siedmiu dni w 466 kinach w Japonii. Film sprzedał o 33,6% więcej biletów za 45,1% więcej jenów niż poprzedni film Evangelion w ciągu pierwszych siedmiu dni. Film zarobił równowartość 3,4 miliona dolarów w 38 kinach IMAX w ciągu pierwszych siedmiu dni - drugi co do wielkości tydzień otwarcia pokazów IMAX krajowego tytułu w Japonii, tuż za zeszłorocznym Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train. Evangelion: 3.0 + 1.0 pokazywano także w 82 kinach wyposażonych w projekcje 4D.

Film Live-Action z serii gier Monster Hunter firmy CAPCOM zająl drugie miejsce w weekend otwarcia w Japonii. Film zarobił 256 244 150 jenów (2,33 mln $).


Film został otwarty w Japonii 26 marca.


Film został otwarty w Stanach Zjednoczonych 18 grudnia ubiegłego roku. Film zarobił 2,2 mln $ i zajął pierwsze miejsce w pierwszych trzech dniach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.


Screen Gems opisuje historię filmu:


Za naszym światem jest inny: świat niebezpiecznych i potężnych potworów, które rządzą swoją domeną ze śmiertelną zaciekłością. Kiedy porucznik Artemis (Milla Jovovich) i jej lojalni żołnierze są przenoszeni z naszego świata do nowego świata, niewzruszona porucznik doznaje szoku życia. W desperackiej walce o przetrwanie z ogromnymi wrogami o niesamowitych mocach i niepowstrzymanych, odrażających atakach, Artemis połączy siły z tajemniczym mężczyzną (Tony Jaa), który znalazł sposób na walkę.


W filmie występują Milla Jovovich (seria filmów Resident Evil) jako oryginalna postać filmowa Captain Natalie Artemis oraz aktor sztuk walki Tony Jaa (seria filmów Ong-Bak) jako „The Hunter”. Ponadto Ron Perlman (seria filmów Hellboy, Pacific Rim, Synowie Anarchii) gra Admirała, który jest przywódcą załogi The Hunter. T.I. Harris (Ant-Man, Ant-Man i Osa) gra snajpera o imieniu Link, Diego Boneta (Luis Miguel: La Serie, Słodkie kłamstewka) gra sierżanta Marshalla, a Hirona Yamazaki - Handlera. W filmie występują także Meagana Good i Josh Helman.

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train awansował z # 7 do # 3 (pod względem liczby sprzedanych biletów) w 24. weekend. Film sprzedał 112 000 biletów i zarobił 170 040 650 jenów (1,54 mln $) 26-28 marca. Obecnie sprzedał łącznie 28,30 mln biletów i zarobił łącznie 39 038 746 700 jenów (355,3 mln $).


Po 12 kolejnych tygodniach na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w Japonii, film spadł na drugie miejsce w weekend 9-10 stycznia. W ten weekend film sprzedał 425 000 biletów i zarobił 677 783 450 jenów (6,57 mln $) 8-10 stycznia. Film powrócił na pierwsze miejsce w 14 weekend.

Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Film prześcignął także Spirited Away jako najlepiej zarabiający japoński film wszechczasów na świecie.


Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train rozpoczął projekcję w 38 kinach IMAX w Japonii 16 października. Film miał najwyższy weekend otwarcia na świecie w weekend 16-18 października. Film sprzedał 3.424.930 biletów i zarobił 4623.117.450 jenów (43,85 mln $) w Japonii w ciągu pierwszych trzech dni. Film sprzedał 910 507 biletów i zarobił ponad 1 268 724 700 jenów (12,03 mln $) w samym tylko dniu otwarcia, co czyni go największym dniem otwarcia w ciągu tygodnia w Japonii. Mugen Train rozpoczął wciągające pokazy MX4D i 4DX 26 grudnia.

Trzeci film z sześcioczęściowej serii filmów Girls und Panzer das Finale zajął 6. miejsce w weekend otwarcia. Film zarobił 106 879 400 jenów (973 000 $) w ciągu pierwszych trzech dni.


Film został otwarty w japońskich kinach 26 marca.


Pierwszy film Girls und Panzer das Finale został otwarty w Japonii w 59 kinach w grudniu 2017 roku. W filmie występują nowe postacie z BC Freedom High School, które biorą udział w zimowej bitwie.


Drugi film został otwarty w Japonii w czerwcu 2019 roku. Film przedstawia finał bitwy pomiędzy Ooarai Girls Academy i BC Freedom High School, a także pokaże bitwy o Kuromorimine Girls Academy, Pravda Girls High School i inne szkoły. Wydane w Japonii Blu-ray i DVD z filmem zawierał nową oryginalną animację wideo (OVA) zatytułowaną „Taiyaki War!” kiedy został wydany w lutym 2020 roku.


Projekt anime Finale ma również wciągające pokazy 4DX i MX4D. Każdy z wciągających pokazów łączy dwa odcinki; pierwsze łączą odcinek pierwszy i drugi. Kolejny zestaw wciągających pokazów połączy odcinek trzeci i czwarty, a ostatni zestaw połączy odcinek piąty i szósty.


Sayaka Sasaki (OP Break Blade, ED Cardfight!! Vanguard, OP Dakara Boku wa, H ga Dekinai, endingi Garo, ED Kemono Jihen, ED Nichijou, OP Senran Kagura, TV OP Uchuu Senkan Yamato 2199) wykonuje OP „Grand symphony” w pierwszych trzech odcinkach. ChouCho (ED Buddy Complex, openingi Fate/kaleid liner Prisma☆Illya, OP Glasslip, OP Highschool DxD Born, ED Masamune-kun no Revenge, ED Suisei no Gargantia, ED Tsurune), która wykonała OP telewizyjnego anime i filmu z 2015 roku, powraca jako artyskta openingu do trzech ostatnich odcinków projektu.

Eiga Healin 'Good ♥ Precure Yume no Machi de Kyun! tto GoGo! Daihenshin !! - 18. film anime Toei Animation dla serii Precure, spadł z 4. do 8. w drugi weekend. Film zarobił 76 485 740 jenów (695 900 $) 26-28 marca i zarobił łącznie 250 274 ​​930 jenów (2,27 mln $).


Film otworzył się na 4. miejscu.. Film sprzedał 96 000 biletów i zarobił 115 mln jenów (1,05 mln $) w weekend otwarcia.


Film został otwarty w Japonii 20 marca. Tropical-Rouge! Precure, 18. serial telewizyjny anime Precure firmy Toei Animation, ma short Tropical-Rouge! Precure zatytułowanym Eiga Tropical-Rouge! Precure Petit Tobikome! Collabo▽Dance Party! (Tropical-Rouge! Precure the Movie: Petit Dive! Collaboration▽Dance Party!), który pokazano z filmem Healin 'Good Precure.

Brave: Gunjō Senki, filmowa adaptacja Live-Action mangi Gunjō Senki Masakiego Kasahary, spadła z # 5 do # 10 w trzeci weekend. Film zarobił 49 679 800 jenów (451 900 $) 26-28 marca i łącznie 622 446 700 jenów (5,66 mln $).


Filmowa adaptacja Live-Action mangi Hiroyukiego Ohashiego - Zokki zajęła 2. miejsce w rankingu mini-teatrów w weekend otwarcia.

Film kompilacyjny Detective Conan: The Scarlet Alibi (Meitantei Conan: Hiiro no Fuzai Shōmei) znalazł się poza pierwszą dziesiątką w siódmy weekend

4. Oficjalna strona internetowa filmu anime Studio 4 ° C, adaptacji anime nowelki Kanako Nishiego - Gyokō no Nikuko-san (Nikuko of the Fishing Harbor) ogłosiła 30 marca, że Hiro Shimono dołączy do obsady filmu, grając dwie role. Shimono wypowie głos jaszczurki, a także gekona „głosem ikemena (przystojnego mężczyzny)”, aby wyrazić „wewnętrzne myśli Nikuko i Kikuko”.

W obsadzie filmu znajdują się:


Shinobu Otake jako protagonistka Nikuko (po lewej na powyższym obrazku)

Flecistka i modelka Cocomi jako córka Nikuko, Kikuko (w środku), w swojej pierwszej roli jako aktorka głosowa

Natsuki Hanae jako Ninomiya (z prawej), kolega z klasy Kikuko

Film zostanie otwarty 11 czerwca.

Ayumu Watanabe (Children of the Sea, Space Brothers) reżyseruje anime w Studio 4 ° C. Scenariusz pisze Satomi Ooshima (Hataraki Man). Kenichi Konishi (Children of the Sea, A Good Librarian Like a Good Shepherd) jest projektantem postaci i głównym reżyserem animacji. Planowaniem i produkcją filmu zajmuje się Sanma Akashiya (scenarzystka Santa Claus Tsukamaeta!). Dystrybucją filmu zajmuje się ASMIK Ace.


Personel filmu prowadzi przesłuchania na głos bohaterki Marii, przyjaciółki córki Nikuko, Kikuko. Przesłuchania przyjmowano do 23 lutego.


Gentosha opublikował oryginalną nowelkę w kwietniu 2014 r. Nowelka koncentruje się na matce imieniem Nikuko i jej córce Kikuko, które mieszkają na łodzi. Nowelka podąża za ich ścieżkami życia i ich wzrostem. Nowelka ma ponad 350 000 egzemplarzy w druku

5. Armie Hammer jest już oficjalnie bezrobotnym aktorem. Właśnie stracił ostatnią rolę filmową. Chodzi o projekt The Billion Dollar Spy, w którym miał wystąpić u boku Madsa Mikkelsena.


Film ma powstać na bazie książki Davida E. Hoffmana The Billion Dollar Spy: A True Story of Cold War Espionage and Betrayal. Jest to historia Adolfa Tołkaczowa. Był on radzieckim konstruktorem, zatrudnionym w moskiewskim lotniczym instytucie badawczym. Współpracował z CIA od 1978 roku. Przekazał Amerykanom dane na temat technologii, o których ci nie mieli bladego pojęcia. Został zwiedziony przez dwóch agentów CIA, którzy zdradzili kraj i współpracowali z ZSRR. KGB zabiło go w 1986 roku.


Jeszcze na początku tego roku wydawało się, że Armie Hammer będzie miał bardzo owocny rok. Oprócz The Billion Dollar Spy miał w planach Shotgun Wedding z Jennifer Lopez oraz serial The Offer o kulisach powstania Ojca chrzestnego. Cały czas mówiło się też o możliwej kontynuacji Tamtych dni, tamtych nocy.


Wszystko to zmieniło się pod koniec stycznia. Wtedy to do sieci trafiły jego wpisy ujawniające brutalne fantazje seksualne i kanibalistyczne fiksacje. Niedługo potem zaczęły pojawiać się oskarżenia przemoc fizyczną i emocjonalną. To spowodowało falę rezygnacji przez studia z jego usług aktorskich. W marcu rozpoczęło się śledztwo w sprawie o gwałt, który miał miejsce w 2017 roku. Hammer kategorycznie zaprzecza tym oskarżeniom

6. Opromieniony sukcesem finansowym filmu Godzilla vs. Kong reżyser Adam Wingard zrealizuje kinowe widowisko inspirowane kreskówką ThunderCats.


Bohaterami emitowanego w latach 1985-89 pierwowzoru jest grupa humanoidalnych kotów zmuszonych do porzucenia rodzinnej planety o nazwie Thundera. Gdy ich statek rozbija się na Trzeciej Ziemi, uciekinierzy muszą stawić czoła złemu czarnoksiężnikowi Mumm-Ra.


Wingard od wielu lat marzył o nakręceniu ThunderCats. Łączący elementy CGI oraz animacji film ma oferować świeże i nieoczywiste podejście do tytułowych bohaterów. Reżyser napisze scenariusz do spółki ze swoim stałym współpracownikiem Simonem Barrettem.


Przypomnijmy, że zanim Wingard weźmie się za ThunderCats, nakręci dla Paramountu kontynuację Bez twarzy

7. Woody Harrelson zagra w nowym filmie Orena Movermana. Scenariusz powstanie na podstawie książki Josepha Kessela The Man With the Miraculous Hands: The Fantastic Story of Felix Kersten, Himmlers Private Doctor. Będzie to thriller psychologiczny rozgrywający się podczas II wojny światowej.


Tytułowym "mężczyzną o cudownych dłoniach", w którego wcieli się aktor, jest Felix Kersten. Został on osobistym lekarzem Heinricha Himmlera. Dzięki umiejętności uśmierzania dręczącego go chronicznego bólu brzucha udało mu się zaskarbić sobie względy pacjenta. Wykorzystując swoją pozycję, przyczynił się do uratowania setek tysięcy ludzi prześladowanych przez nazistów. Moverman, nominowany do Oscara za film "W imieniu armii", nie tylko stanie za kamerą, ale także napisze scenariusz.


Harrelson i Moverman mieli już okazję spotkać się na planie. Ich wspólne filmy to dramat W imieniu armii i kryminał Brudny glina

8. Kwietniowe nowości na Netflixie

9. Powstanie amerykański remake rosyjskiego filmu Sputnik. Producentem będzie Matt Reeves

10. Danny McBride został producentem pełnometrażowego filmu animowanego Trouble. Będzie to historia 13-latka, który sprawia rodzinie kłopoty, w wyniku których trafia do świata równoległego, gdzie przeżyje masę przygód, pozna nowych przyjaciół i nauczy się kilku życiowych lekcji. Scenariusz przygotują Kevin Barnett i Chris Pappas.

11. Tony Hale, Alia Shawkat, Jake Lacy dołączyli do obsady filmu Being the Ricardos, którego gwiazdami są Nicole Kidman i Javier Bardem. Będzie to biografia Lucille Ball i Desiego Arnaza. Poznali się w 1940 roku na planie Too Many Girls. Zostali małżeństwem i wspólnie wystąpili w największym przeboju telewizyjnym lat 50., serialu Kocham Lucy

12. Peter Berg podpisał kontrakt z platformą Netflix na realizację dla niej filmów i seriali

13. Lia McHugh zagra główną rolę w horrorze A House On The Bayou. Jest to pierwsza z ośmiu produkcji Blumhouse'a powstająca dla Epix. Będzie to historia pogrążonej w kryzysie pary i ich młodej córki próbujących na wakacjach odbudować więź. Pojawienie się tajemniczych gości sprawi, że wątłe relacje rozpadną się, a na światło dzienne wyjdą skrywane tajemnice

14. Amy Poehler będzie producentką pełnometrażowego filmu animowanego, który powstanie dla platformy Netflix. Projekt nosi tytuł Steps i będzie oryginalną wariacją na temat bajki o Kopciuszku. Bohaterkami będą przyrodnie siostry Kopciuszka. Po tym, jak zostały zignorowane przez Księcia, siostry w podróż, podczas której odkryją sens życia i to, że ich szczęśliwe bajkowe zakończenie może być inne od tego, w jakie początkowo wierzyły

SERIALE

1. Ta wiadomość nie zaskoczyła tych, którzy śledzą dane dotyczące oglądalności serialu Amerykańscy bogowie. Stacja Starz poinformowała, że zrezygnowała z realizacji czwartego sezonu. W ten sposób odcinek z 21 marca będzie służył jako finał serialu.


Amerykańscy bogowie to jeden z tych projektów, którego realizacja nie przebiegała gładko. Pierwotnie serial miał powstać dla stacji HBO, ale ostatecznie kanał z niego zrezygnował. W 2014 roku projekt przejął Starz. Po pierwszym sezonie serial znów utknął w martwym punkcie, a to za sprawą konfliktu showrunnerów z producentami, w rezultacie czego Michael Green i Bryan Fuller opuścili Amerykańskich bogów. To doprowadziło do opóźnień w realizacji drugiego sezonu, kolejnej zmiany showrunnera i przetasowań w obsadzie.


Kasacja Amerykańskich bogów nastąpiła w związku z dramatycznymi spadkami oglądalności. Co prawda twórcy zostawiają sobie furtkę, by domknąć historię w postaci filmu lub miniserialu, to w rzeczywistości wydaje się to mało realne.


Serial bazuje na powieści Neila Gaimana. Bohaterem Amerykańskich bogów jest Cień. Odsiaduje on resztę wyroku za pobicie. Przez cały pobyt marzy tylko o powrocie do żony i dawnego życia, które sobie niepotrzebnie skomplikował. Tuż przed wyjściem dowiaduje się, że żona zginęła w wypadku samochodowym. Oszołomionego i niewiedzącego co ze sobą robić mężczyznę zatrudnia tajemniczy pan Wednesday. Cień ma być jego ochroniarzem w podróży po Ameryce, podczas której jego szef odwiedza dawno niewidzianych znajomych. Sam pan Wednesday i jego znajomi to dziwni ludzie. A właściwie nie ludzie. Choć wyglądają na słabowitych staruszków, posiadają nadludzkie moce. Wszyscy są bowiem dawnymi bogami, przywiezionymi z Europy, Afryki i innych kontynentów przez swoich wyznawców, ale obecnie bogami raczej zapomnianymi. Pan Wednesday zbiera ich wszystkich na wielką bitwę z nowoczesnymi amerykańskimi bogami – bogami mediów, Internetu, telewizji, w których upatruje przyczyn upadku dawnych wierzeń...

2. Amanda Seyfried (Mank) zostanie gwiazdą serialu limitowanego The Dropout. Przejęła rolę, z której w lutym musiała zrezygnować Kate McKinnon.


The Dropout będzie serialową wersją prawdziwej historii Elizabeth Holmes. W wieku 19 lat założyła firmę Theranos zajmującą się unowocześnieniem formuły pobierania i analizy krwi. Kobieta w krótkim czasie dorobiła się majątku w wysokości 4,5 mld dolarów. Jednak w 2016 roku magazyn Forbes obniżył wartość rynkową Holmes do zera - wszystko na skutek oskarżeń o to, że wyniki badań krwi wykonywanych przez Theranos są niedokładne.


Pierwotnie Holmes miała być bohaterką filmu kinowego. Do głównej roli przymierzała się Jennifer Lawrence, a za scenariusz i reżyserię miał odpowiadać Adam McKay. W 2019 roku serialową wersję zapowiedziała platforma Hulu, a w głównej roli miała wystąpić McKinnon.


Zdjęcia do The Dropout mają się rozpocząć latem

3. Czyżby Rocky Balboa miał ponownie wrócić na ekran? Po sześciu częściach właściwej serii Rocky i dwóch spin-offach w cyklu Creed Sylvester Stallone ma pomysł na opowieść o młodości swojego bohatera.


Gwiazdor opublikował na Instagramie zdjęcie treatmentu serialowego preqeula serii Rocky. Rozpocząłem dzień od napisania konceptu prequela Rocky'ego z myślą o streamingu. Idealnie byłoby to kilka 10-odcinkowych sezonów, by dokopać się do sedna bohaterów w ich latach młodości. Oto mały wgląd w to, jak zaczyna się mój proces twórczy, napisał w komentarzu Stallone.


Wyobraźmy sobie maszynę czasu zabierającą nas do wczesnych lat Rocky'ego, do filmowego świata wypełnionego postaciami, które od niemal pięciu dekad uwielbiają widzowie na całym świecie, czytamy w tekście samego treatmentu. Stallone pisze, że serial przybliżyłby nam burzliwe lata 60., uwzględniając m.in. lądowanie na Księżycu, ruch na rzecz praw obywatelskich, zimną wojnę, wojnę w Wietnamie i ruch feministyczny. Nie trzeba dodawać, że lata 60. były dynamicznym czasem, podsumowuje gwiazdor.


Pomysł Stallone'a polega na zderzeniu "raczej zwyczajnego" życia Rocky'ego z mającymi miejsce wokół niego społecznymi przemianami. Gdy poznaliśmy Rocky'ego w 1976 roku, był zagubionym człowiekiem, który zmarnował swoje życie, ale nagle zmienił się w zwycięzcę. Tutaj zobaczylibyśmy, jak ten młody człowiek zmaga się, szukając swojego miejsca, czytamy.


Co powiecie na taki pomysł? Kto Waszym zdaniem mógłby zagrać młodego Rocky'ego? I jakie jeszcze postaci z serii chcielibyście zobaczyć w ich młodszych wersjach?

4. Zaledwie kilka dni po premierze 1. sezonu, Netflix potwierdzić, że hiszpański serial Kto zabił Sarę? doczeka się 2. sezonu. I to błyskawicznie, bo już 19 maja.


Serial opowiada historię Alexa Guzmana, który po 18-letniej odsiadce za zamordowanie swojej siostry, Sary, wychodzi na wolność. Jego jedynym celem staje się odkrycie, kto naprawdę zabił dziewczynę i dlaczego rodzina jest przekonana o winie Alexa. Prywatne śledztwo okazuje się o wiele bardziej niebezpieczne niż początkowo przypuszczał - zwłaszcza gdy poznaje wstrząsające fakty z życia Sary i zakochuje się w Elisie, córce głównego podejrzanego.


W obsadzie drugiej serii pojawiły się nowe twarze: Matias Novoa, Daniel Gimenez Cacho i Antonio de la Vega. Na ekranie zobaczymy również większość starej obsady. Scenarzystą ponownie jest Jose Ignacio Valenzuela

5. Hulu udostępniło oficjalny zwiastun czwartego sezonu Opowieści podręcznej. Premiera zaplanowana jest na 28 kwietnia. W Polsce pierwszy odcinek zostanie wyemitowany dzień później na HBO.


Grana przez Elisabeth Moss June wraca do Gileadu jako nieustraszona liderka ruchu oporu. Jej celem jest wymierzenie sprawiedliwości tym, którzy odpowiadają za jej krzywdę oraz tragedie setek tysięcy kobiet.


Poza Moss w serialu pojawią się Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel, Ann Dowd, Max Minghella, Madeline Brewer, O-T Fagbenle, Amanda Brugel, Bradley Whitford i Sam Jaeger

6. Netflix ogłosił, kiedy zobaczymy pozostałe odcinki piątego sezonu serialu Lucyfer. Premiera zaplanowana jest na 28 maja

7. Peyton Alex Smith, Cory Hadrict, Kelly Jenrette, Sylverser Powell, Netta Walker i Camille Hyde zostali gwiazdami spin-offu serialu All American. Projekt nosi tytuł All American: Homecoming

8. Nate Mann zagra główną rolę w serialu platformy AppleTV+ - Masters of the Air. Jest to spin-off Kompanii braci i Pacyfiku opowiadający o amerykańskich pilotach prowadzących naloty bombowe na III Rzeszę

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com