NEWSY Z 26 MARCA

Konnichiwa!


Matt Predator desu!


KORONANEWSY

1. Oficjalna strona internetowa nowego filmu Studio Khara - Shin Ultraman (New Ultraman) ogłosiła 26 marca, że film jest opóźniony w stosunku do wcześniej zaplanowanego wczesnego lata z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Personel ujawni nowe ramy czasowe w późniejszym terminie.


TOHO przesyła strumieniowo nowe wideo do filmu.


Podczas ceremonii otwarcia wydarzenia „Tsuburaya Convention 2019” w grudniu ubiegłego roku zadebiutowało pierwsze zdjęcie Shin Ultraman. Na poniższym obrazku tytułowy Ultraman nie ma kolorowego timera.

Takumi Saitou wcieli się w głównego bohatera filmu, człowieka, który może przekształcić się w Ultramana. Partnerem głównego bohatera będzie Masami Nagasawa (Yuri Aikawa w Detroit Metal City). W filmie wystąpi również Hidetoshi Nishijima (Kirou Honjou w Zrywa się wiatr).

Inni członkowie obsady to: (górny rząd, od lewej do prawej na powyższym obrazku)

Kōji Yamamoto

Tetsushi Tanaka (Rico w Michiko to Hatchin)

Daiki Arioka

Akari Hayami

Ryō Iwamatsu

(Dolny rząd, od lewej do prawej na powyższym obrazku)

Toshihiro Wada (Yousuke Otoha w Karas)

Toru Matsuoka

Kyusaku Shimada (Yasunori Katou w Teito Monogatari)

Keishi Nagatsuka (ojciec Kyuuty w Dziecię Bestii)

Hajime Yamazaki

Reżyser Shin Godzilla - Shinji Higuchi i jego zespół Higuchi-Gumi kierują projektem, a twórca Evangeliona, Hideaki Anno, odpowiada za planowanie i scenariusze.

Szkic scenariusza został ukończony 5 lutego 2019 roku, a Anno skupia się na tym projekcie po ukończeniu Evangelion: 3.0 + 1.0 (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||), nowego filmu Evangelion Studio Khara, który został otwarty w Japonii 8 marca po wielu opóźnieniach. TOHO będzie rozprowadzać Shin Ultraman

ANIME

1. 24. i ostatni odcinek aktualnego anime Jujutsu Kaisen zakończył się 26 marca ogłoszeniem, że film Gekijō-ban Jujutsu Kaisen 0 (Jujutsu Kaisen 0 the Movie) zostanie otwarty tej zimy. Film jest oparty na prequelu mangi Gege Akutamiego - Jujutsu Kaisen 0 Tokyo Toritsu Jujutsu Kōtō Senmon Gakkō (Jujutsu Kaisen 0: Tokyo Prefectural Jujutsu High School), z ponowną animacją MAPPA i dystrybucją TOHO.


Akutami narysował następującą grafikę postaci Yuty Okkotsu:

Viz Media wypuściło mangę Jujutsu Kaisen 0 5 stycznia i opisuje historię:


Yuta Okkotsu jest zdenerwowanym licealistą, który boryka się z poważnym problemem - jego przyjaciel z dzieciństwa Rika zamienił się w Klątwę i nie zostawi go samego. Ponieważ Rika nie jest zwykłą klątwą, jego los został zauważony przez Satoru Gojo, nauczyciela w Jujutsu High, szkole, w której początkujący egzorcyści uczą się, jak walczyć z klątwami. Gojo przekonuje Yutę do zapisania się, ale czy zdąży się nauczyć na tyle czasu, by stawić czoła prześladującej go Klątwie?

Obecne anime Jujutsu Kaisen miało swoją premierę 2 października. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime emitowane jest w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

2. Bandai Namco Arts i DeNA ogłosiły 26 marca, że w 2021 roku wyprodukują nowe anime i grę w ramach projektu takt op. przedstawiającego dziewczyny z „Musicartu” walczące z muzyką klasyczną. Firmy ujawniły także obsadę, ekipę i kilka filmów promocyjnych.


Obsada obejmuje:


Kaede Hondo jako Unmei („Fate”), która posiada muzykę do „V Symfonii c-moll op. 67” Beethovena


Natsu Yorita (Megu Suzuya w Koisuru Asteroid) jako Mokusei („Jupiter”), który posiada muzykę do „Jupiter, the Bringer of Jollity” Gustava Holsta


Maria Sashide (Emma Verde w Love Live) jako Kirakira-boshi („Twinkle, Twinkle, Little Star”), która posiada muzykę do utworu Mozarta „Ah vous dirai-je, Maman 'K.265 (300e)”


Sumire Uesaka jako Walküre, która posiada partyturę do "Die Walküre" Wagnera z opery Der Ring des Nibelungen


Yumiri Hanamori jako Carmen, która posiada muzykę do „Carmen” z opery Georgesa Bizeta


LAM opracowuje oryginalne projekty postaci. Muzyk Marasy jest „kluczowym pianistą”. Artysta yish jest odpowiedzialny za grafikę koncepcyjną tła. Dyrygent orkiestrowy Hirofumi Kurita jest uznawany za doradcę ds. Badań muzycznych

3. Twórca sekwencji kończącej drugiego sezonu BEASTARS, Kouhei Kadowaki, ujawnił na Twitterze ciekawy fakt dotyczący powstania filmu: Louis i Ibuki mieli tak skomplikowane formy, że aby stworzyć animację, stworzył gliniane modele ich głów, aby zrozumieć, jak to zrobią. spojrzeć pod każdym kątem. Pokazał modele w wideo opublikowanym 24 marca.


Zaznaczył również, że po raz pierwszy poświęcił tyle czasu i wysiłku na przygotowanie do animacji.


Pierwszy odcinek drugiego sezonu BEASTARS miał swoją premierę wyłącznie w serwisie Netflix w Japonii 5 stycznia, a premiera Fuji TV miała miejsce 6 stycznia w przedziale czasowym + Ultra. Netflix wyemituje serial poza Japonią w lipcu.


Paru Itagaki wypuściła swoją mangę BEASTARS w Weekly Shōnen Champion we wrześniu 2016. Manga zakończyła się 8 października, a Akita Shoten opublikowała 21. tom mangi tego samego dnia. Mangę w Polsce wydaje Studio JG

4. Anime Limited ogłosiło, że opóźniony Blu-ray Ultimate Edition z Mobile Suit Gundam Seed ma zostać wydany 31 maja, a przedsprzedaż rozpocznie się 9 kwietnia.


Wydanie było wcześniej zaplanowane na grudzień 2020 r., ale opóźnione z powodu niewłaściwych masterów serii dostarczonych przez Sunrise.


Edycja Ultimate będzie jednorazowym nakładem. Ukaże się osobne wydanie serii w wersji HD Remaster, ale najwcześniej pod koniec 2021 roku.


Zestaw będzie zawierał łącznie 13 płyt Blu-ray, zawierających:


- 48-częściowa seria Gundam Seed HD Remaster w języku angielskim (z nowym dubem) i japońskim; 1080p, natywne HD


- 50-częściowy oryginalny Gundam Seed na Blu-ray w standardowej rozdzielczości w języku angielskim (z oryginalnym dubbingiem) i japońskim z angielskimi napisami; 4: 3, 480i. Ta wersja będzie dostępna wyłącznie w Ultimate Edition. Zawiera dwa odcinki podsumowujące, 14 i 26, które zostały pominięte w zremasterowanej wersji powyżej.


- Zestaw będzie zawierał również trzy filmy kompilacyjne Gundam Seed Special Edition (Mobile Suit Gundam Seed Special Edition) na Blu-ray w standardowej rozdzielczości, w języku angielskim (oryginalny dub) i japońskim; 4: 3, 480i. Te trzy filmy są dostępne wyłącznie w Ultimate Edition.


- Ponad 2 godziny specjalnych dodatków na płycie, w tym porównań Mecha Animation Director HD; sześć materiałów wideo „W tej erze”; Teledyski koncepcyjne reżysera; Shorty Character Theatre; oraz Gundam Seed Epilogue – After Phase: In the Valley of Stars.


- Zestaw będzie zawierał również 120-stronicowy artbook z sekcjami Postacie, Mecha i Galeria; plakat o wymiarach 34x40cm; i trzynaście kart graficznych.


Firma podsumowuje serię:


„Rok 70 ery kosmicznej. Koordynatorzy, grupa genetycznie ulepszonych ludzi, przeniosła się do kolonii orbitujących wokół Ziemi. Ale to nie uspokoiło napięć między nimi a zwykłymi ludźmi; konflikt wkrótce przeradza się w wojnę na pełną skalę. W neutralnej kolonii Heliopolis, Kira Yamato i jego przyjaciele chodzą do szkoły i są po prostu dziećmi, ale kiedy atakują siły komandosów ZAFT, życie Kiry zmienia się na zawsze.


„Pozostawieni bez wyboru, on i oficer Federacji Murrue Ramius zostają rzuceni do walki w prototypowej mobilnej broni, którą Kira nazywa„ GUNDAM ”. Teraz Kira musi bronić siebie i swoich przyjaciół przed własnym ludem. Bo nieznany nikomu Kira jest koordynatorem. A wrogiem, z którym się mierzy na polu bitwy, jest jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, Athrun! ”


W USA Gundam Seed był ostatnim serialem Gundam, który został wyemitowany w Cartoon Network z powodu słabych ocen. Była to również ostatnia linia zabawek Gundam dostępna na rynku amerykańskim, ponieważ większość sprzedawców detalicznych przestała ją nosić po przesyceniu zabawek Mobile Fighter G Gundam.


W grudniu 2011 roku Sunrise zremasterował Gundam Seed w wysokiej rozdzielczości i dodał nowy materiał z okazji 10. rocznicy serii.


Jeśli chodzi o kontynuację serii Mobile Suit Gundam Seed Destiny, Anime Limited powiedział, że ma nadzieję, że może ją wydać w przyszłości, ale nie potwierdził wydania. „Jest to projekt z wieloma podobnymi okolicznościami do Seed. Ale wystarczy powiedzieć, że jeśli / kiedy jest coś, co możemy potwierdzić, otrzyma wydanie, z pewnością powiadomimy o tym”

5. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 26 marca, że będzie transmitować wyłącznie anime Shadows House na sezon anime wiosna 2021. Transmisja anime rozpocznie się 10 kwietnia na Funimation w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Irlandii; na AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii; oraz Wakanim we Francji, Niemczech, Rosji i krajach skandynawskich.


Anime będzie miało swoją premierę na kanałach Tokyo MX, BS11, Gunma TV i Tochigi 10 kwietnia o 24:30 (efektywnie 11 kwietnia o 12:30), a także będzie działać na MBS, BS Asahi, WOWOW, i Fukushima TV.


Historia mangi rozgrywa się w rezydencji w zachodnim stylu na klifie i śledzi arystokratyczną, pozbawioną twarzy rodzinę Shadow. Mieszkają razem z realistycznymi lalkami, którzy służą im za twarze. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu mieszkańców domu i stopniowo odsłania jego tajemnice.


Obsada anime:


Akari Kitō jako Kate

Yū Sasahara jako Emiriko

Ayane Sakura jako Louise / Lou

Kōdai Sakai jako John / Shaun

Reiji Kawashima (Fushi w nadchodzącym anime Ku twej wieczności) jako Patrick / Ricky

Wataru Hatano jako Edward

Saori Ōnishi jako Sarah / Mia

Mai Nakahara jako Maryrose / Rosemary

Rie Kugimiya jako Barbie / Barbara

Daisuke Kishio jako Ryan

Yōko Hikasa jako Dorothy

Kenta Miyake jako Joseph

Yumiri Hanamori jako Sophie


Kazuki Ohashi (reżyser odcinka Kakegurui, Girlish Number, Ace Attorney Season 2) reżyseruje serial, a Toshiya Ono (The Promised Neverland, Gachaman Crowds, tsuritama) nadzoruje scenariusze serialu. Chizuko Kusakabe (Pumpkin Scissors, Trouble Chocolate) projektuje postacie, a Kenichiro Suehiro (Cells at Work !, Golden Kamuy, Re: ZERO -Starting Life in Another World-) komponuje muzykę.


CloverWorks (DARLING in the FRANXX, The Promised Neverland, Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia) produkuje serial.


Piosenkarka ReoNa (ED Happy Sugar Life, OP i ED Sword Art Online: Alicization) współtworzy swoją nową piosenkę „Nai Nai” jako ED. Płyta z piosenką zadebiutuje 12 maja.

Manga została wydana w Weekly Young Jump we wrześniu 2018 roku, a 6 czerwca wyjdzie w Polsce. Twórcy So-ma-to są kojarzeni w Polsce z wydania 3-tomowej mangi Kuro przez Waneko

b) Sentai Filmworks ogłosiło 25 marca, że nabyło prawa do dystrybucji Cardfight !! Vanguard overDress, nowego anime opartego na grze karcianej Bushiroada - Cardfight!! Vanguard w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, RPA, Australii i Nowej Zelandii. Zarówno Sentai Filmworks (przez HIDIVE), jak i Funimation rozpoczną streaming anime 2 kwietnia wraz z Crunchyroll i YouTube. Funimation transmitowało zwiastun anime.


Grupa twórców mangi CLAMP(X, Cardcaptor Sakura, Magic Knight Rayearth, Kobato, Chobits, Blood C) tworzy projekty postaci, a Kinema Citrus odpowiada za produkcję animacji.


Bushiroad opisuje anime:


Yu-yu to chłopiec mieszkający w Kanazawie w prowincji Kaga. Ma 15 lat i jest w trzeciej klasie gimnazjum. Ma zdolność wyczuwania uczuć innych, ale niepokoi go fakt, że nie może odmówić, gdy zostanie o coś poproszony. Pewnego dnia Yu-yu nie mógł już dłużej znieść hobby swojej siostry, więc uciekł z domu. Tą, która go ratuje, jest Megumi Okura. Megumi zaprasza Yu-yu do nocnego parku rozrywki „Wonder Hill”, gdzie spędzają czas jej przyjaciele.


W parku rozrywki Yu-yu spotyka Megumi, Zakusa Ishikame i Tomari Seto, członków „Team Blackout”, grupy, która spotyka się każdego wieczoru, by grać w Vanguard.


Wieczorem odbędzie się poważna walka o flagę drużyny. Przywódca Blackout, Danji Momoyama, oraz tajemniczy i potężny wojownik, Tohya Ebata. Gdy Yu-yu patrzy na nich, walka karciana szybko zmienia się w świat wyobraźni. W ten sposób Yu-yu spotyka Vanguard, świat, którego nigdy wcześniej nie widział i przyciąga go jego potężny urok - nawiązywanie nowych przyjaźni po drodze.


Anime będzie miało premierę w TV Tokyo, TV Aichi, TV Hokkaido, TV Osaka, TV Setouchi i TVQ Broadcasting Kyushu 3 kwietnia, a także zadebiutuje na oficjalnym kanale Cardfight !! Vanguard na YouTube z angielskimi napisami 3 kwietnia.


Obsada obejmuje:

Shouta Aoi jako Yu-yu Kondō

Yūki Ono jako Danji Momoyama

Yūma Uchida jako Tohya Ebata

Amane Shindō jako Megumi Okura

Masahiro Itou jako Zakusa Ishikame

Hikaru Tohno jako Tomari Seto

Shūta Morishima jako Masanori Iseki

Yuki Nakashima (Lisa Imai w BanG Dream!, Yuuki Otokura w Cinderella Girls Gekijou, Kinako Tanaka w Teekyuu)

Bushiroad i artysta Akira Itō są uznawani za oryginalne dzieło, a założyciel i przedstawiciel Bushiroad, reżyser, Takaaki Kidani, jest uznawany za producenta wykonawczego. Ken Mori reżyseruje anime w Kinema Citrus. CLAMP jest uznawany za oryginalny projekt postaci, a Hiroyuki Saita (Revue Starlight) rysuje projekty postaci do animacji.

Dwa zespoły z serii Bushiroada - BanG Dream! wykonują utwory przewodnie. Roselia wykonuje OP „ZEAL of dumny”, podczas gdy Argonavis wykonuje ED „Y”.


Bushiroad i Kadokawa nabyli po około jednej trzeciej udziałów studia Kinema Citrus w 2019 roku. Trzy firmy ogłosiły wcześniej kompleksową współpracę biznesową na początku tego roku w celu stworzenia „stabilnej” własności intelektualnej i treści anime. Kinema Citrus jest znane w ostatnich latach jako studio animacji, które wyprodukowało Made in Abyss, Revue Starlight i The Rising of The Shield Hero. Revue Starlight adaptuje również serię Bushiroada.


Najnowsze anime Cardfight !! Vanguard to Cardfight !! Vanguard Extra Story -if- (Cardfight !! Vanguard Gaiden if), którego premiera miała miejsce w maju 2020 roku. Crunchyroll transmituje strumieniowo anime i jest również dostępne na oficjalnym kanale franczyzy na YouTube

c) Funimation ujawniło 26 marca, że jest współproducentem anime Kenja no Deshi o Nanoru Kenja. Tytuł programu w języku angielskim brzmi She professed herself pupil of the wise man. Anime będzie miało swoją premierę w tym roku, a Funimation będzie transmitować serię „wyłącznie”.

Ekipa ujawniła również główny personel serialu, członka obsady, plakat i wideo promocyjne.


Nichika Omori zagra w serialu jako uczennica Mira. Keitaro Motonaga (oba sezony Jormunganda, pierwsze trzy sezony Date A Live) reżyseruje anime w Studio A-Cat. Takamitsu Kouno (Utawarerumono: The False Faces, Absolute Duo) nadzoruje scenariusze serialu, Kumi Horii (LBX Girls, Infinite Stratos 2) projektuje postacie, muzykę komponuje Go Sakabe (seria Date A Live, filmy Digimon Adventure tri.), a Yasunori Ebina jest reżyserem dźwięku.


Funimation opisuje tę historię:


She Professed Herself Pupil of the Wise Man podąża za Sakimorim Kagamim, młodym mężczyzną, który spędził cztery lata na doskonaleniu swojego awatara w internetowym VRMMORPG Arch Earth Online.

Noszący imię Dunbalf, jest znany w całym tym wirtualnym świecie. Ale jedną noc przed snem Kagami używa kosmetyczki w grze, która wkrótce straci ważność - decydując się na stworzenie dla zabawy swojej idealnej wersji kobiecego awatara Dunbalfa.

Budząc się, jest zaskoczony, że jest teraz w ciele awatara, którego stworzył poprzedniego wieczoru i będzie musiał pracować od podstaw! Więc jest młodym kolesiem, który gra starego kolesia, który teraz gra młodą dziewczynę - która wciąż jest tym starym kolesiem.

Mira jest opisywana jako piękna przywoływaczka, która identyfikuje się jako uczennica Dunbalfa. A jeśli nadążałeś, przypomnisz sobie, że to Dunbalf, co oznacza, że ​​jej umiejętności są takie same jak jego. Mimo młodego wyglądu mówi jak starzec.


Hirotsugu Ryusen zaczął serializować tę historię na stronie internetowej „Shōsetsuka ni Narō” (Let's Become Novelists) w kwietniu 2012 r., gdzie wciąż trwa. Micro Magazine zaczął publikować historię w formie drukowanej z ilustracjami Fuzichoco (sztuka dla The 8th son? Are you kidding me?, R.O.D Rehabilitation), zaczynając od pierwszego tomu drukowanego w czerwcu 2014 roku.


Dicca Suemitsu uruchomił adaptację mangową nowelki na stronie mangowej Comic Ride od Micro Magazine w lipcu 2016 r.


Firma Seven Seas wydała licencję zarówno na nowelkę, jak i na mangę. W sierpniu opublikuje pierwszy tom nowelki w druku, a pierwszy tom mangi w druku w lipcu (nowelka będzie miała wcześniejsze wydanie cyfrowe)

6. Netflix wymienia następujące tytuły, które zostaną wydane w Indiach:

  • Anime Yakuza w fartuszku zostanie wydane wraz ze światowym debiutem 8 kwietnia

  • Anime Masaakiego Yuasy i Science SARU - Keep Your Hands Off Eizouken! ukaże się 9 kwietnia

  • Anime LeSeana Thomasa i MAPPY - Yasuke

  • Film yuri Live-Action Gunjō yuri manga Ride or Die Ching Nakamury (po japońsku Kanojo) zostanie wydana wraz ze światowym debiutem 15 kwietnia.

Chiaki Kon (Pretty Guardian Sailor Moon Crystal: Season III, Książę Piekieł, Junjō Romantica) reżyseruje Yakuzę w fartuszku w J.C. Staff, a Susumu Yamakawa (Back Street Girls: Gokudols) nadzoruje scenariusze serialu.


Manga podąża za emerytowanym członkiem yakuzy, znanym jako „Immortal Tatsu”, który przeżywa swoją karierę po zbrodni jako pan domu. Od czasu do czasu udaje mu się wpaść w kłopoty, z wyjątkiem tego, że dzieje się to w przejściu ze sklepem, a nie w jakimś bocznym zaułku.


Kousuke Oono uruchomiła mangę na stronie Kurage Bunch Shinchoshy w lutym 2018 r., a Shinchosha opublikuje siódmy tom 9 marca. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim, a czwarty tom wyszedł we wrześniu 2020 r. Manga zainspirowała serial Live-Action, którego premiera miała miejsce w październiku 2020 roku. Mangę w Polsce wydaje Studio JG.


Manga wygrała w kategorii „Najlepszy humor” do tegorocznych nagród Will Eisner Comic Industry Awards. Zajęła drugie miejsce w zeszłorocznej kategorii mangi internetowej Tsugi ni Kuru Manga Awards i zajęła 9 miejsce w tegorocznych wyborach do Web Manga. Przewodnik Kono Manga ga Sugoi! 2019 umieścił mangę na 8 miejscu wśród najlepszych mang dla mężczyzn. Seria znalazła się również na listach „Nationwide Bookstore Employee 'Recommended Comics” Honya Club na 2018 i 2019 rok.

Anime Keep Your Hands Off Eizouken! miało premierę na kanale NHK General w styczniu 2020 r., a zakończyło się w marcu 2020 r. 12 odcinkami.


Sumito Ōwara uruchomiła mangę w magazynie Shogakukana - Gekkan! Spirits w 2016 r. Seria została nominowana do 11. nagrody Manga Taisho w 2018 r., a w 2017 r. zdobyła główną nagrodę Bros. Comic Award. Dark Horse Comics uzyskała licencję na mangę i wydała pierwszy tom w październiku 2020 r.


Manga zainspirowała również film Live-Action, który wyszedł 25 września. Sześcioodcinkowy mini-serial Live-Action miał swoją premierę w kwietniu 2020 roku.

Yasuke zadebiutuje 29 kwietnia na całym świecie w serwisie Netflix.


Netflix opisuje tę historię:


W rozdartej wojną feudalnej Japonii, pełnej mechów i magii, największy nieznany ronin, Yasuke, walczy o spokojne życie po przeszłym życiu pełnym przemocy. Ale kiedy lokalna wioska staje się centrum społecznego zamieszania między walczącymi daimyo, Yasuke musi chwycić swój miecz i przetransportować tajemnicze dziecko, które jest celem sił ciemności i żądnych krwi watażków. Historia Yasuke, pierwszego afrykańskiego samuraja, który faktycznie służył legendarnego Odzie Nobunadze zostanie wydana światu.


Bohater opowieści oparty jest na historycznej postaci Yasuke, samuraju pochodzenia afrykańskiego, który służył pod dowództwem Oda Nobunagi w okresie wojny w Japonii w XVI wieku.

LeSean Thomas (Children of Ether, Cannon Busters, The Boondocks) jest uznawany za twórcę, reżysera i producenta wykonawczego Yasuke, a Flying Lotus komponuje muzykę i jest producentem wykonawczym. Takeshi Koike (Redline) projektuje postacie. Lakeith Stanfield (Atlanta, Sorry to Bother You) gra Yasuke. MAPPA (Yuri !!! on Ice, Kakegurui) produkuje animację.

W filmie Ride or Die (po japońsku Kanojo) wystąpią Kiko Mizuhara (Naomi Drunk w One Piece: Heart of Gold) jako Rei i Honami Satō jako Nanae. Dodatkowa obsada obejmuje Yōko Maki, Anne Suzuki, Tetsushi Tanaka (Rico w Michiko to Hatchin), Sara Minami, Shinya Niiro, Shunsuke Tanaka i Setsuko Torimaru.


Ryūichi Hiroki reżyseruje film, Nami Sakkawa pisze scenariusz, a Haruomi Hosono wykonuje piosenkę przewodnią.


Manga koncentruje się na kobiecie, która prosi inną zakochaną w niej kobietę, by zabiła jej agresywnego męża. Następnie manga śledzi dwie kobiety uciekające po morderstwie.


Manga pojawiła się w magazynie Kodanshy - Morning 2 i trwała przez 13 odcinków, po czym została nagle usunięta z magazynu w 2009 roku. Następnie manga została wznowiona w magazynie Shogakukana - Ikki w kwietniu 2010 roku. Manga zakończyła się w Ikki w 2012 roku z trzema tomami.


Część mangi jest dostępna bezpłatnie w języku angielskim na stronie autorki Ching Nakamury - Nakamura's Note, a Nakamura planuje wydanie e-booka pierwszego tomu mangi

7. Oficjalne konto na Twitterze projektu anime mangi Farewell, My Dear Cramer (Sayonara Watashi no Cramer) Naoshi Arakawy (Twoje kwietniowe kłamstwo) ujawniło 26 marca dwóch nowych członków obsady telewizyjnej anime. Kazuhiro Yamaji zagra Kenroku Washizu (na zdjęciu poniżej po lewej), dowódcę, który prowadzi kobiecą drużynę piłkarską w Akademii Kunogi. Yumi Uchiyama zagra Rei Kutani (na zdjęciu poniżej po prawej), który gra dla drużyny futsalowej Hilies.

Premiera telewizyjnego anime odbędzie się 4 kwietnia w Tokyo MX. W całym projekcie anime wystąpią:

Miyuri Shimabukuro jako Nozomi Onda

Shion Wakayama jako Sawa Echizen

Kouki Uchiyama jako Tetsuji Yamada

Ryota Ohsaka jako Kaoru Takei

Ryoko Shiraishi jako Junpei Onda

Koji Yusa jako Kōzō Sameji

Shimba Tsuchiya jako Yasuaki Tani

Tomoyo Kurosawa jako Sumire Suō

Aoi Yūki jako Midori Soshizaki

Shiho Kokido jako Aya Shiratori

Yu Shimamura jako Eriko Tase

Marina Yamada (Maaya w Bem) jako Makoto Miyasaka

Rena Maeda jako Rui Kikuchi

Azumi Waki jako Ayumi Kishi

Misano Sakai jako Saori Koshi

Anzu Haruno jako Noriko Okachimachi

Rena Hasegawa jako Karina Kakogawa

Yuko Kaida jako Naoko Nо̄mi

Junichi Suwabe jako Gо̄ro Fukatsu

Saori Hayami jako Mizuki Kaji, drugoroczna napastnik i były kapitan japońskiej drużyny dziewcząt U-15

Yui Ishikawa jako Haruna Itō, pomocniczka pierwszego roku znana na całym świecie jako geniusz ze względu na swoje umiejętności utrzymywania piłki

Makoto Koichi jako Mao Tsukuda, obrończyni pierwszego roku wybrana do japońskiej drużyny dziewcząt do lat 15

Yui Makino jako Chika Kirishima

Aika Kobayashi (Yoshiko Tsushima w Love Live) jako Yū Tenma

Hiroko Kiso jako Alice Adatara

Nichika Omori jako Kei Hanabusa

Takaya Kuroda jako Eiken Asuka

Eiga Sayonara Watashi no Cramer First Touch, filmowa część projektu, będzie miała swoją premierę wczesnym latem, z opóźnieniem w stosunku do pierwotnie planowanego otwarcia 1 kwietnia. Witryna anime zauważyła, że opóźnienie było spowodowane „różnymi okolicznościami”, ale wyraziła nadzieję na rozwiązanie problemu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Fabuła będzie adaptacją prequel mangi Sayonara, Football, która podąża za Nozomi w gimnazjum.


Seiki Takuno (Boarding School Juliet, Yamada-kun and the Seven Witches) reżyseruje film w LIDEN FILMS, a Natsuko Takahashi (Tokyo Magnitude 8.0, Cutie Honey Universe) pisze scenariusz. Eriko Itō (Hamatora, Ane Log) projektuje postacie, a Masaru Yokoyama (Twoje kwietniowe kłamstwo, Fruits Basket) komponuje muzykę. Toei jest dystrybutorem filmu.

Aika Kobayashi (Yoshiko Tsushima w Love Live) wykonuje piosenkę przewodnią filmu „Sora wa Dare ka no Mono Ja Nai" (The Sky Doesn't Belong to Anyone), a także OP telewizyjnego anime.

Kodansha Comics wypuszcza mangę cyfrowo jednocześnie z jej japońskim wydaniem, a także planuje wydać mangę w druku. Firma opisuje mangę:


Bez żadnych osiągnięć piłkarskich, o których można by mówić przez całe gimnazjum Sumire Suo, młoda skrzydłowa otrzymuje dziwną ofertę. Główna rywalka Suo, Midori Soshizaki, zaprasza ją do dołączenia do tej samej drużyny w liceum, obiecując, że nigdy nie pozwoli Suo „bawić się samej”. To poważna oferta, ale pytanie brzmi, czy Suo się na nią zgodzi. W ten sposób kurtyna otwiera się na historię, która gromadzi ogromną obsadę indywidualnych osobowości grających w piłkę nożną!

Arakawa wypuściła mangę w maju 2016 roku

8. The Promised Neverland na krótko zyskał popularność na Twitterze w Stanach Zjednoczonych 25 i 26 marca po premierze ostatniego odcinka anime. Fani wyrazili ogromne rozczarowanie tym, jak potraktowano zakończenie, ponieważ wiele wydarzeń z mangi zostało pominiętych, przepisanych lub przekazanych w pośpiechu.


Ponadto widzowie skomentowali zmiany w napisach końcowych w dwóch ostatnich odcinkach drugiego sezonu. W styczniu ogłoszono, że autor mangi The Promised Neverland, Kaiu Shirai, nadzorował oryginalny scenariusz, który pojawił się w drugim sezonie anime. Shirai nadzorował także scenariusze serialu do anime wraz z Toshiyą Ono. Jednak nazwisko Shirai zostało usunięte z napisów OP w odcinkach 10 i 11, a żaden scenarzysta nie został wymieniony w ED w żadnym odcinku.


Niektóre (bez spoilerów) reakcje na odcinek 11 na Twitterze można zobaczyć tu (1,2,3,4,5,6,7).


Jednak z bardziej pozytywnego punktu widzenia niektórzy fani zauważyli, że pewne emocjonalne sceny wciąż zdołały z nimi wylądować, i wyrazili wdzięczność twórcom serialu.


Drugi sezon miał premierę 7 stycznia. Serial miał wyjść w październiku, ale został przesunięty na styczeń 2021 r. ze względu na wpływ koronawirusa (COVID-19) na produkcję.


Kaiu Shirai i Posuka Demizu wypuścili The Promised Neverland w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w sierpniu 2016 r., a zakończyli ją 15 czerwca. Viz Media publikuje mangę w formie cyfrowej i drukowanej w Ameryce Północnej. MANGA Plus opublikował również cyfrowo mangę w języku angielskim. Ostatni tom mangi wyszedł w Polsce 5 marca

9. Oficjalna strona internetowa anime The Dungeon of Black Company (Meikyū Black Company) ujawniła 26 marca promocyjny film, nową grafikę i więcej obsady.

Nowi członkowie obsady to Satomi Satou jako Belza i Wataru Takagi jako Boss Goblin.


Anime będzie miało swoją premierę w lipcu w BS-NTV, ABC TV, Tokyo MX i d Anime Store.


Mirai Minato (Masamune-kun's Revenge, Fate / kaleid liner Prisma Illya) reżyseruje anime w SILVER LINK., a Deko Akao (Snow White with the Red Hair, Noragami, Flying Witch) nadzoruje scenariusze serialu. Yuki Sawairi (Masamune-kun's Revenge, Wise Man's Grandchild) projektuje postacie.

Obsada anime:


Katsuyuki Konishi jako Kinji Ninomiya

Misaki Kuno jako Rim

Hiro Shimono jako Wanibe


Seven Seas Entertainment publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Kinji, któremu brakuje jakiejkolwiek etyki pracy, jest leniwcem we współczesnym życiu. Pewnego dnia zostaje przeniesiony do innego świata - ale nie w wielkim fantasy o bohaterze witanym z otwartymi ramionami. Natychmiast wbił się w okropną robotę! Zniewolony przez złą firmę wydobywczą w świecie fantasy, Kinji naprawdę nauczy się znaczenia ciężkiej pracy!


Yohei Yasumura uruchomił mangę na stronie Mag Garden - Mag Comi w grudniu 2016 r. Manga osiągnęła swój punkt kulminacyjny w 30. rozdziale 5 czerwca 2020 roku, ale Yasumura potwierdził, że manga jeszcze się nie skończyła.


Yasumura zapewnił także sztukę adaptacji mangowej nowelki Tōkiego Yanagimiego - Anti-Magic Academy: The 35th Test Platoon (5 tomów mangi w latach 2012-15, 15 tomów nowelki w latach 2012-16, anime jesienią 2015 roku). Manga trwała od grudnia 2014 r. do grudnia 2015 r. Seven Seas wydała mangę w jednym wydaniu zbiorczym

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Shueisha ogłosiło 26 marca, że manga Akebi-chan no Sailor Fuku (Akebi's Sailor Uniform) od HIRO (rysunki do nowelki Super Cub (wychodzi od kwietnia 2017 roku, anime 7 kwietnia), Yumekuri (5 tomów mangi w latach 2012-16, odcinek OVA w listopadzie 2012 roku)) otrzyma telewizyjną adaptację anime.

Miyuki Kuroki (Her Blue Sky, The Idolm @ ster SideM) reżyseruje anime w studiu CloverWorks. Rino Yamazaki (rozwój produkcji Medaka Box, scenariusz do DARLING in the FRANXX) pisze i nadzoruje scenariusze serialu, a Megumi Kouno (reżyser animacji DARLING in the FRANXX, Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia) projektuje postacie.


Manga podąża za Komichi Akebi i jej koleżankami z prestiżowego gimnazjum dla dziewcząt, śledząc ich dorastanie i rozwój.


HIRO uruchomił mangę w 2019 roku na stronie Shueishy - Tonari no Young Jump. Ósmy tom mangi zostanie wydany 19 kwietnia. Manga ma ponad 500 000 egzemplarzy w druku

2. W 13. tomie magazynu Type-Moon Ace firmy Kadokawa ujawniono 26 marca, że seria Fate / stay night: Unlimited Blade Works otrzyma adaptację mangową autorstwa Daisuke Moriyamy (World Embryo (13 tomów mangi w latach 2005-14), Chrono Crusade (8 tomów mangi w latach 1998-2004 (jeden wydany w Polsce), 24 odcinki anime w latach 2003-04, 11 odcinków specjalnych Chrno Crusade: Az demo Wakaru Chrno Crusade Kouza w latach 2004-05), projektant postaci OVA Alice in Cyberland z grudnia 1996 roku) w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh. Moriyama rysuje również one-shot Fate / GrandOrder Saber Wars II ~ Special Edition ~, oparty na wydarzeniu z października 2019 r. w grze Fate / Grand Order, w tym samym magazynie.


Film anime Fate / stay night: Unlimited Blade Works miał swoją premierę w styczniu 2010 roku, a telewizyjne anime miało swoją premierę w październiku 2014 roku.


Anime podąża ścieżką oryginalnej gry Unlimited Blade Works. Crunchyroll i Hulu transmitowali pierwszy sezon na terytoriach anglojęzycznych, tak jak był emitowany w Japonii. Aniplex of America transmitował drugi sezon na kanale Aniplex, Crunchyroll, Hulu i Daisuki, tak jak był emitowany w Japonii. Aniplex of America wypuścił kompletny zestaw płyt Blu-ray Disc dla anime w lipcu ubiegłego roku. Aniplex of America wydał wcześniej dwa telewizyjne sezony anime i OVA na Blu-ray Disc w latach 2015-2016.


Aniplex wypuścił grę mobilną Fate / Grand Order w Japonii latem 2015 roku. Gra została wydana w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w czerwcu 2017 roku.


Gra jest inspiracją dla dwutomowego, oryginalnego projektu wideo anime zatytułowanego Fate / Grand Carnival. 30-minutowe Blu-ray i DVD z pierwszego sezonu trafi do sprzedaży 2 czerwca, a 30-minutowe Blu-ray i DVD z drugiego sezonu - 25 sierpnia.


Gra jest także inspiracją dla dwufilmowego projektu Fate / Grand Order The Movie Divine Realm of the Round Table: Camelot (Fate / Grand Order Shinsei Entaku Ryōiki Camelot). Pierwszy film, Wandering: Agateram, został otwarty 5 grudnia. Pierwszy film został opóźniony w stosunku do premiery 15 sierpnia ze względu na wpływ koronawirusa (COVID-19) na jego produkcję. Drugi film zostanie otwarty w Japonii 8 maja

3. Obwoluta 12. tomu mangi New Game! Shōtarō Tokunō ujawniła 26 marca, że manga zakończy się na 13. tomie.


W mandze główna bohaterka Aoba Suzukaze kończy liceum i dołącza do firmy zajmującej się grami. Osoba, która stworzyła grę, którą Aoba kochała jako uczennica szkoły podstawowej, jest po prostu starszą koleżanką Aoby w firmie. Historia opowiada o dziewczynach, które pracują i aspirują do firmy Eaglejump.


Tokunō wypuścił mangę w magazynie Houbunshy - Manga Time Kirara Charat w 2013 roku. Licencję na mangę wydało Seven Seas.


Manga zainspirowała adaptację anime. Pierwsze telewizyjne anime miało swoją premierę w lipcu 2016 r., a Crunchyroll transmitowało anime z angielskimi napisami, tak jak było emitowane w Japonii. Crunchyroll transmitował również drugi sezon z angielskimi napisami, tak jak był emitowany w Japonii.


Funimation uruchomił angielski dub pierwszego sezonu New Game! w lipcu 2017 r. Firma transmitowała strumieniowo angielski simuldub drugiego sezonu kilka tygodni po premierze anime w Japonii w lipcu 2017 r. Firma nie prowadzi już transmisji strumieniowej anime. Crunchyroll transmituje angielskie duby z obu sezonów

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Twórca SPY x FAMILY, Tatsuya Endō, stworzył oryginalną ilustrację modelki i profesjonalnej flecistki Cocomi. Rysunek jest częścią współpracy z marką modową Dior, przedstawiając przede wszystkim torebkę z kolekcji letniej Dior 2021.

Cocomi brała również udział w kilku sesjach modowych, przyjmując pozy inspirowane bohaterką SPY x FAMILY - Yor Forger.

Więcej informacji o produktach promowanych na zdjęciach i ilustracjach można znaleźć na oficjalnej stronie współpracy.


Manga Tatsuyi Endō SPY x FAMILY została uruchomiona w Japonii w usłudze Shonen Jump + firmy Shueisha w marcu 2019 r. Shueisha zaczęła oferować mangę w języku angielskim w ramach usługi MANGA Plus tego samego dnia. Viz Media dodał mangę do swojej aplikacji w ramach subskrypcji Shonen Jump we wrześniu 2019 roku. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a jak dotąd wydano 5 tomów

2. Strona internetowa została otwarta 26 marca, aby ujawnić, że manga Inio Asano (Solanin, Dobranoc Punpunie, Dead Dead Demon's Dededededestruction) - Dziewczyna znad morza otrzyma film Live-Action, który zostanie otwarty 20 sierpnia.

W filmie wystąpią:


Ruka Ishikawa jako Koume Satō

Yuzu Aoki (Sakurato Harukaze w Terra Formars) jako Keisuke Isobe

Ōshirō Maeda jako Shōta Kashima

Seina Inata jako Keiko Kobayashi

Yūki Kura jako Misaki

Jun Murakami (Shinsuke Rodriguez w Michiko to Hatchin) jako ojciec Keisuke


Atsushi Ueda reżyseruje, pisze i montuje film. Happy End wykona wstawkę „Kaze wo Atsumete”, a World's End Girlfriend skomponuje podkład muzyczny.


Vertical opublikował jeden tom mangi w 2016 roku i opisuje historię:


Kiedy związek Koume i Keisuke zaczyna nabierać kształtu, widać, że obaj szukają czegoś. Może Keisuke chce czegoś więcej niż pocałunku od pięknej Koume. Może Koume szuka kogoś lepszego niż Misaki, lokalny playboy. Ale to, co znajdą w sobie nawzajem przez całe lato, może być o wiele większe niż wszystko, czego się spodziewali.

Ich życie się zmieni. I to wszystko wydarzy się przed maturą!


Asano wypuścił serię w 2009 roku i zakończył ją w lipcu 2013 roku. Mangę w 2 tomach w 2018 roku wydało Kotori w Polsce

GRY

1. TOHO ogłosiło 25 marca, że w tym roku wyda na całym świecie trzy nowe gry z serii Godzilla: Godzilla Battle Line, Godzilla Destruction i Run Godzilla.


Run Godzilla to „dziwaczna gra na co dzień, w której hodujesz Godzillę”. Gra została wydana 25 marca na całym świecie, a premiera w Japonii w czerwcu.


Godzilla Destruction to gra, w której gracze grają jako Godzilla i niszczą miasta, i zostanie wydana w niektórych krajach, w tym w Japonii w kwietniu.


Godzilla Battle Line zawiera „3-minutowe bitwy gwiazd potworów” i zostanie wydana w kwietniu w niektórych krajach, a światowa premiera, w tym w Japonii, w maju.


Film Warner Bros. i Legendary Entertainment - Godzilla vs. Kong zostanie otwarty 31 marca, ale został otwarty pięć dni wcześniej 26 marca na całym świecie na terytoriach, na których usługa transmisji strumieniowej HBO Max nie jest dostępna. Film zostanie otwarty w Japonii 14 maja.


Legendary uzyskał licencję na prawa do filmu Godzilla w 2010 roku i wyprodukował film Godzilla z 2014 roku Garetha Edwardsa. Film został otwarty w Stanach Zjednoczonych w maju 2014 roku i zarobił na całym świecie ponad 500 mln $. Kontynuacja, Godzilla: Król Potworów, została otwarta 22 maja 2019 roku.


Serial anime Godzilla Singular Point będzie miał swoją premierę w Tokyo MX, KBS Kyoto, BS11 i Sun TV 1 kwietnia, ale zadebiutował wcześniej na Netflix w Japonii 25 marca (każdy odcinek będzie miał premierę na Netflix w Japonii, zanim zostanie wyemitowany w telewizji). Anime zadebiutuje na całym świecie jeszcze w tym roku

2. anchor ujawnił w wideo 26 marca, że opóźnia swoją grę Project Mikhail dla serii Muv-Luv do sierpnia. Gra ukaże się teraz na PC i Nintendo Switch. Gra miała zostać wydana we wczesnym dostępie w kwietniu na iOS, Androida i PC. Aktualizacja w październiku doda opcje gry wieloosobowej.


anchor również przesłał strumieniowo wideo z gry. (Film zaczyna się w 7:20).

Ponadto firma ujawniła nowy serwis internetowy o nazwie Muv-Luv Verse, który rozpocznie beta testy pod koniec kwietnia. „Wirtualny park rozrywki” będzie przeznaczony dla tych, którzy znają lub nie są zaznajomieni z franczyzą. Zainteresowani mogą uzyskać dostęp do witryny za pośrednictwem komputera lub smartfona.


Franczyza będzie miała również wydarzenie online w czasie świąt Złotego Tygodnia w Japonii.


Gra była wcześniej opóźniona od końca 2020 roku. Hitoshi Kumano reżyseruje grę, a Yoshiki Kashitani jest dyrektorem technicznym.


Gra akcji ma zostać wydana w języku japońskim, angielskim i chińskim. Gra pozwoli graczom poruszać się taktycznymi myśliwcami powierzchniowymi, a także będzie możliwe dostosowanie maszyn i umiejętności. Pracownicy zauważyli, że gra będzie wykorzystywać model subskrypcji lub przepustki bojowej, a nie model „pay to win”.


Po stworzeniu Kimi ga Nozomu Eien (Rumbling Hearts), marka gier dla dorosłych âge wydała pierwszy tytuł Muv-Luv w 2003 roku, a następnie Muv-Luv Alternative w 2006. Od tego czasu seria Muv-Luv sprzedała ponad 500 000 gier, a także ponad 3 miliony figurek, modeli i innych publikacji hobbystycznych.


Muv-Luv Alternative: Total Eclipse, nowelka spinoff z serii, zainspirowała mangę i telewizyjne anime o tej samej nazwie. Jego prequel, Schwarzes Marken, również zainspirował anime. Kimi ga Nozomu Eien zainspirowała telewizyjne anime, które Funimation wydało pod tytułem Rumbling Hearts.


Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited zostały uruchomione na Steama w języku angielskim w lipcu 2016 r., a Muv-Luv Alternative zostało wydane na Steama we wrześniu 2017 r. Gry otrzymały porty na PS Vita w Japonii w styczniu 2016 r., a na Zachodzie w czerwcu 2018 r. .


Inne nadchodzące projekty z tej serii to kontynuacja projektu Muv-Luv Alternative zatytułowana Muv-Luv Integrate (tytuł wstępny), telewizyjne anime Muv-Luv Alternative, którego premiera będzie miała miejsce w 2021 roku, oraz gra akcji RPG Project Immortal. z elementami strategii, która ma zostać wydana w 2021 roku

3. Oficjalna strona gry Everyday♪ Today's Menu for Emiya Family (Mainichi♪ Emiya-sanchi no Kyō no Gohan) ujawniła 26 marca, że gra zostanie wydana na Nintendo Switch 28 kwietnia.


Gra została opóźniona, aby poprawić jakość produktu całej gry.


Gra jest oparta na net anime Today's Menu for Emiya Family (Emiya-sanchi no Kyō no Gohan). Gra będzie zawierać przepisy z oryginalnej mangi i anime, a także nowe przepisy i powiązane treści fabularne. Sangatsu no Phantasia (OP Beelzebub-jou no Okinimesu mama, endingi Demi-chan wa Kataritai, Kiznaivera, Slow Start, Re: Creators) powraca z adaptacji anime mangi, aby wykonać piosenkę „Tabete Ageru”.


Początkowo gra miała trafić do Japonii w maju 2020 roku. Oficjalna strona gry ogłosiła następnie w maju zeszłego roku, że wydanie gry zostało przełożone z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) na ogólną datę premiery w 2020 roku. Aniplex następnie ponownie opóźnił mecz w listopadzie. Aniplex ogłosił 6 lipca, że gra zostanie wydana w Ameryce Północnej.


Pierwszy odcinek 13-odcinkowego anime zadebiutował w Japonii podczas specjalnego programu „Fate Project Ōmisoka TV Special 2017” 31 grudnia 2017 r. Następnie seria rozpoczęła transmisję strumieniową na AbemaTV w styczniu 2018 r., a pierwszy odcinek zaczęto nadawać w pierwszy miesiąc. Aniplex of America zaczął transmitować serię na Crunchyroll w styczniu 2018 roku, a Funimation rozpoczął transmisję serii 26 listopada 2019 roku.


Manga od TAa działa na stronie Young Ace Up Kadokawy. 26 stycznia Kadokawa opublikował szósty tom. Denpa wydaje mangę w języku angielskim

4. TSUKIHIME: a) Type-Moon ogłosił 26 marca, że Tsukihime -A piece of blue glass moon- - remake gry dōjin visual novel Type-Moon Tsukihime, zostanie wydany 26 sierpnia na PS4 i Switcha.


Gra będzie miała inny głos z telewizyjnej adaptacji anime Lunar Legend Tsukihime z 2003 roku:


Ryōsuke Kanemoto jako Shiki Tohno

Ikumi Hasegawa jako Arcueid Brunestud

Kaede Hondo jako Ciel

Shino Shimoji jako Akiha Tohno

Yūki Kuwahara jako Kohaku

Kana Ichinose jako Hisui


Kinoko Nasu powraca, aby napisać scenariusz i wyreżyserować remake, a Takashi Takeuchi wraca również jako projektant postaci. Reszta personelu obejmuje:


Art Director: Hirokazu Koyama

Technical Director/Script: BLACK

Graphic: Takao Aotsuki, Kaetsu, Shima-Udon, Sunatori-Otokō

Script: Urushinohara

Program: Kiyobee

Music: Hideyuki Fukasawa, Keita Haga

Logo Design: WINFANWORKS


Tym razem ReoNa (ED Happy Sugar Life, OP i ED Sword Art Online: Alicization) wykonuje piosenkę przewodnią „Seimeisen” (Lifeline) z wytwórnią Sacra Music, a ufotable animuje OP.


Oryginalna gra doujin Type-Moon zadebiutowała na Winter Comic Market w 2000 roku. 12-odcinkowa adaptacja anime miała swoją premierę w 2003 roku, a Geneon Entertainment wydał serial na DVD w Ameryce Północnej.


Sasakishonen narysował mangę na podstawie Tsukihime począwszy od 2004 roku, a DrMaster wydał sześć z 10 tomów serii w języku angielskim. Takeru Kirishima (Gokudou-kun Manyuuki (13 tomów nowelki w latach 1991-99, 10 tomów nowelki Gokudou-kun Manyuuki Gaiden w latach 1993-2001, 26 odcinków anime w 1999 roku)) rozpoczął mangę opartą na sequelu Melty Blood w 2006 roku, a Kadokawa Shoten opublikował dziewiąty i ostatni tom mangi w 2010 roku

b) Type-Moon i Project Lumina ogłosili 26 marca, że wydadzą w tym roku bijatykę Melty Blood: Type Lumina 2D na Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Gra będzie miała tekst w języku japońskim, angielskim, chińskim tradycyjnym, chińskim uproszczonym i koreańskim. French Bread rozwija grę.


Gra wykorzysta remake Tsukihime -A piece of blue glass moon- jako podstawę swojego światopoglądu i będzie zupełnie nowym dziełem. W grze pojawi się ponad 10 postaci, w tym Shiki Tohno, Arcueid Brunestud, Akita Tohno i Ciel. Każda postać będzie miała 10 wariantów kolorystycznych, a także własną historię

CIEKAWOSTKI

1. Witryna Comics Beat poinformowała 25 marca, że Marvel Comics i grupa wydawnicza Penguin Random House podpisały wyłączną wieloletnią umowę, która zacznie obowiązywać od 1 października. Zgodnie z umową Penguin Random House będzie dystrybuować komiksy Marvela, powieści graficzne i inne publikacje na rynku bezpośrednim (rynek bezpośredni składa się głównie z sklepów z komiksami, które otrzymują swoje zapasy od niektórych dystrybutorów, oddzielnie od większości innych rodzajów księgarń lub sprzedawców detalicznych).


Hachette, kolejny dystrybutor Marvela, będzie nadal dostarczał powieści graficzne i kolekcje Marvela do innych rodzajów księgarni poza siecią Comic Direct Market.


Marvel stwierdził w komunikacie prasowym, że:


Sprzedawcy działający na rynkach bezpośrednich mogą zamówić produkty Marvela bezpośrednio od PRH lub alternatywnie za pośrednictwem firmy Diamond jako hurtownika na warunkach ustalonych przez firmę Diamond w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Grupa książkowa Hachette będzie nadal zarządzać dystrybucją powieści graficznych Marvela i kolekcjami handlowymi na rynku książkowym.


Marvel jest największym wydawcą dla klientów Diamond, zwłaszcza po tym, jak inny wiodący amerykański wydawca komiksów, DC, zdecydował się w zeszłym roku przenieść swoją bezpośrednią dystrybucję na rynek z Diamond do innych dystrybutorów. Wielu wydawców mangi oferuje swoje prace w tradycyjnych sklepach z komiksami w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Diamond.


Jeśli chodzi o praktyki łańcucha dostaw i niezależnych sprzedawców, w komunikacie prasowym Marvela stwierdzono:


Po dokładnej analizie otoczenia rynkowego, Marvel wybrał PRHPS jako swojego partnera dystrybucyjnego, aby stworzyć zrównoważony, produktywny łańcuch dostaw i ulepszoną infrastrukturę dla cudownych publikacji, z których będą korzystać zarówno sprzedawcy komiksów, jak i ich fani przez wiele lat. Penguin Random House jest znany z najnowocześniejszych, wielozakresowych usług, które umożliwiają niezależnym księgarniom zwiększenie wydajności i rentowności

2. Sony Music Japan ujawniło 26 marca, że projekt animowanego teledysku „Baten Kaitos” miał swoją premierę 28 marca o 20:00. JST (7:00 EDT). Wideo jest wynikiem współpracy twórcy filmów animowanych Waboku i firmy produkującej anime A-1 Pictures we współpracy z piosenkarką i autorką tekstów Eve (Jujutsu Kaisen, You Shirano w Mecha-ude (plus OP), ED Dororo).


Teledysk będzie zawierał piosenkę „Mahō” Myuk, którą napisała Eve i która służy jako drugi ED anime The Promised Neverland.


Waboku wcześniej współpracował z Eve przy teledyskach do „Okinimesumama” i „Tokyo Ghetto”

3. Producent deskorolek Elos otworzył 26 marca przedsprzedaż deskorolek współpracujących z firmą Evangelion Sports. Deski są dostępne w trzech wersjach: Eva 01, Eva 02 i Rei.

Każdy deck do deskorolki jest grawerowany laserowo z logo limitowanej edycji i kodem QR unikalnym dla właściciela. Opakowanie zawiera również płócienny worek ściągany sznurkiem.

Nowe narzędzie deskorolkowe Elos o tematyce Evangelion pomaga klientom dostroić ich deski w dobrym stylu.

Pozycje można zamówić na stronie internetowej Elos. Można je kupić wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.


Elos (The Effortless Lifestyle of Skateboarding) pochodzi z Kalifornii. Po wejściu na rynek japoński w 2019 roku, Elos został wprowadzony do Evangelion poprzez osobiste połączenie z fanem Elos. Współpraca rozpoczęła się w Japonii w listopadzie ubiegłego roku. To taki Skatevangelion :)

FILM

1. Policja prefektury Chiba złożyła 26 marca zarzuty przeciwko 53-letniemu mężczyźnie za rzekome nagranie filmu anime Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train za pomocą smartfona w kinie, naruszając tym samym japońskie prawo autorskie i Ustawę o zapobieganiu nieautoryzowanemu nagrywaniu filmów. To pierwszy tego typu przypadek w tym konkretnym filmie w Japonii.


Inny słuchacz wezwał policję, aby zgłosić mężczyznę nagrywającego film w kinie Keisei Rosa 10 w dzielnicy Chūō w Chiba City w grudniu ubiegłego roku. Podejrzany, samozwańczy pracownik firmy mieszkający w Chūō Ward, twierdził, że już raz widział ten film i nagrywał tylko „fajne sceny” do samodzielnego obejrzenia później. Podejrzany dodał, że nie zamierza przesyłać nagrania, które trwało około 30 minut, do Internetu ani w celach zarobkowych.


Nieautoryzowane nagrywanie filmów w kinach jest w Japonii przestępstwem na mocy ustawy o zapobieganiu nieautoryzowanemu nagrywaniu filmów. Przesyłanie takich materiałów do YouTube, Twittera, Facebooka i innych usług również stanowi naruszenie praw autorskich. Osobom, które naruszają prawo dotyczące nieautoryzowanego nagrywania i ogólne japońskie prawo autorskie, grozi do 10 lat więzienia, do 10 mln jenów (90 000 $) grzywny lub jedno i drugie.

Studio anime Khara opublikowało na początku tego miesiąca zawiadomienie o nieautoryzowanym nagrywaniu i przesyłaniu materiału filmowego Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||), „ostatniego” filmu Evangelion, który został otwarty w Japonii 8 marca studio dodało, że złożono już zarzuty w podobnej sprawie, która miała miejsce w lipcu 2018 roku.


Podejrzani zostali aresztowani lub oskarżeni na mocy prawa za nagrywanie w kinach Space Battleship Yamato Resurrection w 2010 r., Mobile Suit Gundam 00 The Movie: A Wakening of the Trailblazer w 2011 r., Magical Girl Lyrical Nanoha the Movie 2nd A w 2012 r. i Zrywa się wiatr w 2014 roku.


Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train rozpoczął projekcję w 38 kinach IMAX w Japonii 16 października. Film miał najwyższy weekend otwarcia na świecie w weekend 16-18 października. Film sprzedał 3.424.930 biletów i zarobił 4623.117.450 jenów (43,85 mln $) w Japonii w ciągu pierwszych trzech dni. Film sprzedał 910 507 biletów i zarobił ponad 1 268 724 700 jenów (12,03 mln $) w samym tylko dniu otwarcia, co czyni go największym dniem otwarcia w ciągu tygodnia w Japonii. Mugen Train rozpoczął wciągające pokazy MX4D i 4DX 26 grudnia.


Film zarobił 82 748 000 jenów (760 600 $) 19-21 marca. Obecnie sprzedał łącznie 28,12 mln biletów i zarobił łącznie 38 780 137 650 jenów (356,4 mln $). Film uplasował się na 7. miejscu w 23 weekend.


Po 12 kolejnych tygodniach na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w Japonii, film spadł na drugie miejsce w weekend 9-10 stycznia. W ten weekend film sprzedał 425 000 biletów i zarobił 677 783 450 jenów (6,57 mln $) 8-10 stycznia. Film powrócił na pierwsze miejsce w 14 weekend.

Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Film prześcignął także Spirited Away jako najlepiej zarabiający japoński film wszechczasów na świecie

2. Witryna portalu Gundam.info rozpoczęła transmisję drugiego zwiastuna 26 marca z angielskimi napisami do filmu anime Mobile Suit Gundam Hathaway (Kidō Senshi Gundam: Senkō no Hathaway). Wideo przedstawia piosenkę przewodnią Alexandrosa „Senkō” (Flash). W opisie filmu jest napisane: „Proszę czekać na dalsze ogłoszenie dotyczące naszych planów wydawniczych poza Japonią”.


Witryna ujawniła również nową grafikę i ujawniła, że ​​Toru Furuya zagra w filmie rolę Amuro Raya (Amuro nie pojawił się w oryginalnych nowelkach).

Ponadto oficjalne konto na Twitterze magazynu Kadokawa - Gundam Ace ujawniło 26 marca, że Uroaki Sabishi (Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack Beltorchika's Children) wypuści mangę Kidō Senshi Gundam: Senkō no Hathaway w czerwcowym numerze magazynu 26 kwietnia. Pierwszy tom mangi zostanie wydany 10 maja.

Film zagra w 214 kinach, co jest rekordem franczyzy. Film zostanie otwarty w Japonii 7 maja, po opóźnieniu z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Niektóre kina wyświetlą film w 4D i Dolby Cinema już w dniu otwarcia. Dolby Cinemas pokaże także pierwsze 15 minut i 53 sekundy Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack przed filmem.

Pierwotnie film miał zostać otwarty w Japonii 23 lipca.


Obsada filmu:


Kensho Ono jako Hathaway Noa

Reina Ueda jako Gigi Andalucia

Junichi Suwabe jako Kenneth Sleg

Sōma Saitō jako Lane Aim

Kenjiro Tsuda jako Gahman Nobil

Yui Ishikawa jako Emerelda Zubin

Fukushi Ochiai jako Raymond Cain

Shunsuke Takeuchi jako Iram Masam

Misato Matsuoka jako Mihesher Stąd

Chiharu Sawashiro jako Kenji Mitsuda

Atsumi Tanezaki jako Mace Flower

Kōichi Yamadera jako Hundley Yeoksam


Yoshiyuki Tomino, twórca pierwszej serii Gundam i kilku późniejszych projektów, napisał trzytomową nowelkę Kidō Senshi Gundam: Senkō no Hathaway (Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash lub alternatywnie, Mobile Suit Gundam: Flash's Hathaway) od 1989 do 1990 roku. Nowelka rozgrywa się w roku UC0105 i koncentruje się wokół Hathaway Noa, który pojawił się w filmie Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack z 1988 roku jako syn wpływowego kapitana federacji Brighta Noa (Char's Counterattack rozgrywa się w roku UC 0093). Nowelka opowiada o następstwie klimatycznego finału Char's Counterattack.


Shukou Murase (Ergo Proxy, Gangsta., Witch Hunter Robin, Genocidal Organ) reżyseruje projekt, a Yasuyuki Mutou (Basilisk, Mobile Suit Gundam Unicorn RE: 0096, Deadman Wonderland) pisze scenariusz. Pablo Uchida, Naoyuki Onda i Shigeki Kuhara adaptują oryginalne projekty postaci Haruhiko Mikimoto do animacji. Hajime Katoki, Kimitoshi Yamane, Seiichi Nakatani i Nobuhiko Genba adaptują mechaniczne projekty Morikiego do animacji. Hiroyuki Sawano (Atak Tytanów, Mobile Suit Gundam Narrative, Mobile Suit Gundam UC) komponuje muzykę.


Producent Naohiro Ogata powiedział na stronie internetowej Gundam.info 17 marca, że ​​projekt będzie obejmował „odnowienie” głównej obsady, projektów kombinezonów mobilnych, projektów postaci i muzyki. Hirotaka Suzuoki grał postać Brighta Noa, zanim zmarł w 2006 roku. Ken Narita grał tę postać w Mobile Suit Gundam Unicorn i Mobile Suit Gundam: The Origin. Nozomu Sasaki grał syna Brighta, Hathawaya Noa w filmie Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack z 1988 roku.


Oryginalna nowelka Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash zawierała ilustracje postaci Haruhiko Mikimoto (Gundam 0080) oraz projekty mechaniczne autorstwa Yasuhiro Morikiego. W projekcie filmowym Pablo Uchida, Naoyuki Onda i Shigeki Kuhara adaptują projekty postaci Mikimoto do animacji, a Hajime Katoki, Kimitoshi Yamane, Seiichi Nakatani i Nobuhiko Genba adaptują mechaniczne projekty Morikiego do animacji

3. Pierwszy zwiastun i plakat komiksowego widowiska Legion samobójców: The Suicide Squad w reżyserii Jamesa Gunna.


Premierę The Suicide Squad zaplanowano na 6 sierpnia. W obsadzie komiksowej superprodukcji znaleźli się m.in. Margot Robbie (Harley Quinn), Jai Courtney (Kapitan Bumerang), Idris Elba (Bloodsport), John Cena (Peacemaker), Joel Kinnaman (Rick Flagg) i Michael Rooker (Savant)

4. Filmy i seriale na VOD wg Filmwebu

5. W sieci pojawił się plakat nowego filmu Guya Ritchie'ego Wrath of Man.


Fabuła Wrath of Man jest luźno inspirowana francuskim filmem Konwojent. Głównym bohaterem jest H - tajemniczy mężczyzna z przeszłością, który jeździ w opancerzonym samochodzie codziennie przewożącym miliony dolarów. H ma własne powody, by pracować w tej firmie...


Amerykańska premiera filmu zaplanowana jest na 7 maja

6. Morgan Freeman (Cwaniaki z Hollywood) zagra główną rolę w filmie Hate to See You Go. W obsadzie są również: Alfre Woodard, Trevor Jackson, Common i Bill Burr.


Hate to See You Go jest historią Sonny'ego Bella, podstarzałego bluesmana, który zamiast na zasłużoną emeryturę wyrusza w kolejną trasę koncertową.


Obraz wyreżyseruje Ben Tishler (When Metallica Ruled the World)

7. Nadine Labaki wyreżyseruje angielskojęzyczny remake francuskiej komedii Les invisibles dla platformy Netflix. Będzie to opowieść o pracownikach schroniska dla bezdomnych kobiet, którzy muszą pomóc swoim podopiecznym w zmianie swojego życia, ponieważ schronisko za trzy miesiące zostanie zamknięte

8. Katie Cassidy dołączyła do obsady filmu Agent Game. Jest to historia agenta CIA, który związany jest z tajnymi misjami uprowadzania obcokrajowców do ukrytych ośrodków, gdzie poddaje się ich przesłuchaniom i torturom. Kiedy w Waszyngtonie zmienia się klimat polityczny, przełożeni bohatera chcą z niego zrobić kozła ofiarnego

9. Andie MacDowell i Patrick Gibson (na zdjęciu) znaleźli się w obsadzie filmu Good Girl Jane. W głównej roli wystąpiła nieznana Rain Spencer. Jest to opowieść o samotnej dziewczynie, która po uszy zakochała się w uroczym dilerze, przez co wplątała się w handel narkotykami wśród nastolatków

10. Nnamdi Asomugha dołączył do obsady filmu platformy Netflix The Good Nurse, którego gwiazdami są Jessica Chastain i Eddie Redmayne. Film zrelacjonuje polowanie na pielęgniarza Charliego Cullena - jednego z bardziej zapracowanych seryjnych morderców w historii. Nazywany dziś Aniołem Śmierci mężczyzna na przestrzeni 16 lat odebrał życie 300 pacjentom szpitali, w których pracował

SERIALE

1. 25 marca odbyła się premiera nowego serialu CANAL+: KLANGOR! Produkcję można oglądać w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe na kanale CANAL+ PREMIUM.


W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka) pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.


Ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach, w obliczu tragedii musi zaprzeczyć wszystkim wartościom, które do tej pory go definiowały. Musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka.


Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy KLANGOR, czyli wiosenny krzyk żurawia.


KLANGOR jest intrygujący, nieoczywisty i metaforycznie oddaje potrzebę przyjścia nadziei, która w tym serialu gdzieś cały czas funkcjonuje, gdzieś tam cały czas się unosi. - mówi Arkadiusz Jakubik, serialowy Rafał Wejman


Zdjęcia do produkcji odbywały się głównie w Świnoujściu, gdzie toczy się akcja serialu. Nadmorskie widoki i surowy klimat tutejszego przedwiośnia są równorzędnymi bohaterami historii, podobnie jak wibrujący dźwięk KLANGORU.


Cała ta historia opowiada oczywiście o ludziach, ale szalenie ważne są tu plenery, przyroda. Mimo że jest to przyroda smutna, zgaszona i deszczowa. – Maja Ostaszewska, serialowa Magda Wejman.


"KLANGOR" – gdzie oglądać online, kiedy premiera w telewizji?


Premierowy odcinek serialu jest już do obejrzenia w serwisie CANAL+ online, dostępnym pod adresem canalplus.com oraz w aplikacjach na urządzenia mobilne i telewizory. Kolejne odcinki będą pojawiały się tam co piątek. CANAL+ online to nowa platforma VOD oferująca dostęp do wielu tysięcy filmów i seriali (w tym produkcji oryginalnych CANAL+), zagranicznych hitów i nowości serialowych oraz przebojów prosto z kina. A wszystko to dostępne wygodnie przez Internet i bez długoterminowej umowy.


Pełną ofertę CANAL+ online poznasz na canalplus.com. Odwiedź też specjalną strefę CANAL+ na Filmwebie pod adresem filmweb.pl/canalplus – poznaj nowe oblicze rozrywki!


Telewizyjne premiery kolejnych odcinków serialu KLANGOR – w piątki o 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM.


"KLANGOR" – o serialu


Oryginalny scenariusz KLANGORU autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys i Dariusz Felich, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński i Piotr Kmiecik, dźwięk Mirosław Makowski, Wojciech Cwyk, Michał Kostarkiewicz, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.


W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej, serialowej roli, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik.


Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część świetnie przyjętego serialu "KRUK". Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową Idę i Zimną wojnę, koprodukcje CANAL+.


Wszystkie te tytuły czekają na Ciebie to obejrzenia w CANAL+ online!

2. 28 kwietnia na serwisie streamingowym Netflix zadebiutuje polski serial komediowy Sexify. Platforma zaprezentowała właśnie zwiastun oraz plakat 8-odcinkowej produkcji w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego.


Sexify opowiada historię ambitnej studentki informatyki - Natalii (Aleksandra Skraba), która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną (Maria Sobocińska) i koleżanką z akademika - Moniką (Sandra Drzymalska). Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych.


Jak obiecują twórcy, Sexify to zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności

3. Daniel Olbrychski i Adam Fidusiewicz występują w trzecim sezonie hollywoodzkiego serialu Jack Ryan. Jak informuje "Super Express", aktorzy grają tę samą postać - człowieka z Europy Wschodniej - na różnych etapach jej życia.


Zdjęcia do serialu powstają w Budapeszcie. Trzecia seria ma 8 odcinków, Daniel gra w sześciu. W dwóch pierwszych pojawia się symbolicznie. W czterech kolejnych gra już główną rolę - ujawniła w mediach społecznościowych żona Olbrychskiego, Krystyna Demska-Olbrychska - Daniel szczęśliwy, że nie musi latać przez ocean, bo tego nienawidzi. Poza tym radość, że po roku nic nierobienia wreszcie ciekawa rola, praca z fantastycznymi kolegami no i jednak uzupełnienie konta spuszczanego od marca ubiegłego roku.


Jack Ryan to inspirowana cyklem powieści Toma Clancy'ego historia emerytowanego komandosa, który po odejściu ze służby zostaje analitykiem w CIA. Gdy Stanom Zjednoczonym zaczynają zagrażać terroryści, bohater musi porzucić pracę za biurkiem i wrócić do akcji w terenie. Tytułową rolę gra John Krasinski (Biuro, Ciche miejsce).


Serial Jack Ryan powstaje dla serwisu streamingowego Amazonu

4. Irlandzki aktor Laurence O'Fuarain (Wikingowie) zagra jedną z głównych ról w limitowanym 6-odcinkowym serialu The Witcher: Blood Origin. To prequel megahitu Netfliksa Wiedźmin.


O'Fuarainowi przypadła rola Fjalla. Urodzony w klanie wojowników, którzy przysięgli chronić Króla, bohater nosi w sobie zadrę. Stracił ukochaną osobę, która zginęła w walce próbując go ocalić. To wydarzenie nie pozwala mu się zatrzymać ani pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. W swoim dążeniu do odkupienia, Fjall będzie walczył u boku najbardziej nieoczekiwanych sojuszników i wkroczy na drogę zemsty prowadzącą przez kontynent pogrążony w chaosie.


The Witcher: Blood Origin przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.


W serialu zobaczymy również Jodie Turner-Smith, która wcieli się w postać Éile - elitarnej wojowniczki obdarzonej głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka.


Andrzej Sapkowski zgodził się objąć stanowisko konsultanta kreatywnego The Witcher: Blood Origin. Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi


5. Don Cheadle (War Machine w filmach Marvela) dołączył do obsady nowej wersji Cudownych lat. Gwiazdorowi przypadła rola narratora serialu.

Nowy show tak jak pierwowzór ma się rozgrywać pod koniec lat 60. Reboot skupi się na perypetiach czarnoskórej rodziny z klasy średniej mieszkającej w mieście Montgomery w stanie Alabama. Głównym bohaterem będzie grany przez Elishę Williamsa nastoletni Dean Williams. Cheadle wcieli się w jego dorosłą wersję.


Dulé Hill i Saycon Sengbloh zagrają rodziców Deana. Laura Kariuki będzie Kim - nastoletnią siostrą chłopca. Za realizację rebootu odpowiadają Saladin K. Patterson (Dave), Lee Daniels (Imperium) oraz gwiazda oryginału Fred Savage. Ten ostatni stanie za kamerą pilotowego odcinka.


Cheadle'a zobaczymy w tym roku m.in. w familijnej produkcji Kosmiczny mecz: Nowa era, a także w trzecim sezonie serialu Czarny poniedziałek, który 23 maja zadebiutuje na antenie Showtime

6. Według niepotwierdzonych informacji stacja Fox rozważa reaktywację serialu Ally McBeal, który w latach 90. stał się międzynarodowym fenomenem. W tytułowej roli miałaby powrócić Calista Flockhart.


Ally McBeal to historia młodej prawniczki zatrudnionej w bostońskiej kancelarii, w której pracuje także były chłopak bohaterki oraz jego żona. W każdym odcinku sprawy sądowe zajmują równie dużo czasu ekranowego co wątki romantyczno-obyczajowe. Pracownicy firmy regularnie bowiem flirtują i romansują ze sobą.


Serial był emitowany przez pięć sezonów w latach 1997-2002. W tym czasie dwukrotnie zdobył m.in. Złoty Glob dla najlepszej produkcji komediowej. W obsadzie prócz Flockhart znaleźli się m.in. Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Gil Bellows, Lucy Liu i Robert Downey Jr.


Jak podaje serwis Deadline, twórca Ally McBeal David E. Kelley najprawdopodobniej zaangażuje się w realizację nowych odcinków. Nie będzie jednak pracował nad scenariuszami

7. Patrick Schwarzenegger zagra z Chrisem Prattem w serialu Amazonu The Terminal List. Wcieli się w członka oddziału głównego bohatera, który jest świeżo po szkoleniu i nie zna jeszcze ciemnej strony wojennego rzemiosła

8. Richard Dreyfuss będzie współtwórcą, współproducentem i jedną z gwiazd serialu Bozeman, Montana. Będzie to western opowiadający o Johnie Bozemanie i Williamie McKenzie'em i kulisach założenia tytułowego miasta

9. Christopher Gorham dołączył do obsady serialu platformy Netflix The Lincoln Lawyer. Wcieli się w Trevora Elliotta, genialnego i enigmatycznego producenta gier, który zostaje oskarżony o zamordowanie żony i zwraca się do głównego bohatera, by ten go bronił

10. Bo Burnham zagra legendę koszykówki Larry'ego Birda, a Jason Segel Paula Westhead w serialu Adama McKaya dla HBO o drużynie Los Angeles Lakers w latach 80

11. Peter Outerbridge zagra Czarną Maskę w serialu Batwoman. Jego postać będzie miała kluczowe znaczenie dla reszty drugiego sezonu

12. Rebecca Rittenhouse zagra główną rolę w serialu komediowym stacji ABC Maggie. Będzie to opowieść o kobiecie, która musi poukładać sobie życie na nowo, kiedy odkrywa, że jest medium

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com