NEWSY Z 19 LUTEGO - cz. II

FILM

1. Animator i ilustrator loundraw ogłosił 19 lutego szczegóły swojego wcześniej ujawnionego krótkiego, teatralnego filmu anime na potrzeby multimedialnego projektu Project Common. Krótki film nosi tytuł Summer Ghost i zostanie otwarty w Japonii w tym roku. Film krótkometrażowy będzie debiutem reżyserskim loundraw.


Z-Kai współpracował przy filmie krótkometrażowym do „filmu koncepcyjnego” zatytułowanego Ichibai Chikakute Tooi Hoshi (The Closest Distant Star). loundraw był reżyserem, producentem, projektantem postaci, reżyserem animacji, dyrektorem artystycznym, autorem zdjęć i montażystą filmu krótkometrażowego.


Motywem przewodnim Project Common jest „wyrażanie prawdziwego loundraw”. Ilustrator powiedział w czerwcu ubiegłego roku: „Niezmienny w każdej chwili, chcę odnaleźć swoją niezłomność. Ten projekt jest wyzwaniem, aby znaleźć prawdziwe„ loundraw ”ze sobą i wszystkimi”. Strona internetowa projektu zawiera angielski tekst „prawdziwy czy fałszywy? Sposób, w jaki myśli, sposób rysowania. To wszystko staje się„ jednym ”.


W projekcie uczestniczą ilustratorzy i twórcy z Flat Studio firmy Loundraw, w tym pisarz Tetsuya Sano. Reoen, Merrill Macnaut, Tomotaka Wakumoto, asano66 i wygnanie z zespołu zajmującego się produkcją fabularną KotsuKotsu biorą udział.


loundraw założył nowe studio anime Flat Studio w styczniu 2019 roku. Wraz ze studiem współpracował przy produkcji dwóch animowanych reklam dla usługi LINE Novel, która zadebiutowała w kwietniu 2019 roku.


loundraw narysował oryginalne projekty postaci dla telewizyjnego anime Tsukigakirei, a także dostarczył oryginalne projekty postaci i ilustrację okładki do powieści Yoru Sumino - Chcę zjeść Twoją trzustkę. Nowelka zainspirowała film anime, wykorzystując jego oryginalne projekty postaci. 2 tomy mangi wyszły w Polsce w 2018 roku nakładem Wydawnictwa Dango.


Narysował także projekty postaci do animowanego filmu promocyjnego opartego na nowelce Yusuke Yamady (dyrektor artystyczny Berserk: Ougon Jidai-hen I - Haou no Tamago (pierwszy film z trylogii Berserk)) - Boku wa Robot Goshi no Kimi ni Koi wo Suru (I fall in love with you through a robot). Nowelka otrzyma również pełną adaptację filmu animowanego

2. Potwierdziły się jesienne doniesienia! Joaquin Phoenix (Joker) naprawdę zagra główną rolę w nowym filmie Ariego Astera (Midsommar. W biały dzień). Projekt jednak nosi teraz inny tytuł - Disappointment Blvd. Kiedy wcześniej o możliwości tej współpracy pisaliśmy, film miał się podobno nazywać Beau is Afraid.


Nie jest jasne, czy wtedy podawane szczegóły filmu są prawdziwe. Informacje o oficjalnym potwierdzeniu współpracy nie podają bowiem fabuły Disappointment Blvd. Wiemy jedynie tyle, że jest to "intymna, rozpisana na dekady opowieść o jednym z odnoszących największe sukcesy przedsiębiorcy".


Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia. Jest jednak wielce prawdopodobne, że film zostanie nakręcony zanim Phoenix będzie potrzebny na planie widowiska Ridleya Scotta "Kitbag", w którym gra Napoleona Bonaparte

3. Amerykański remake koreańskiego przeboju kinowego Zombie express ma już reżysera. To Timo Tjahjanto, który finalizuje właśnie warunki kontraktu z New Line Cinema. Tjahjanto jest jednym z ciekawszych filmowców współczesnego kina akcji z Indonezji. Ma na koncie m.in. doskonałe Przychodzi po nas noc.


Szczegóły amerykańskiej wersji nie są na razie znane. Oryginał, który był pełnometrażowym debiutem aktorskim i reżyserskim Yeona Sang-ho, opowiadał o wybuchu epidemii zombie w Korei i uciekających przed apokalipsą pasażerach superszybkiej kolei w drodze z Seulu do Pusanu.


W ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania film zarobił 38,8 mln dolarów, co było wtedy rekordem wszech czasów w Korei Południowej. Niedawno obraz doczekał się kontynuacji pod tytułem Półwysep.


Studia o prawa do amerykańskiego remake'u walczyły już w 2016 roku. Dopiero teraz udało się sfinalizować rozmowy. Ostatecznie obraz powstanie dla należącego do koncernu Warner Media New Line. Współproducentem będzie francuskie studio Gaumont.


Producentem filmu jest James Wan, a scenarzystą Gary Dauberman (To), który często pracuje z Wanem, m.in. przy cyklu Annabelle

4. Ogłoszono nominacje do Czarnych Szpul, czyli The Black Reel Awards, nagród wręczanych przez Fundację na Rzecz Promocji Afroamerykanów w Filmie. W tym roku prym wiedzie Pewnej nocy w Miami... Reginy King - film nominowano aż 15 razy.


Niewiele mniej nominacji - bo 12 - zdobył Judas and the Black Messiah. Dziesięcioma nominacjami może pochwalić się z kolei Ma Rainey: Matka bluesa. Po raz pierwszy w historii w kategorii "Najlepsza reżyseria" przeważają kobiety.


Laureatów poznamy 11 kwietnia.


Oto nominowani w wybranych kategoriach:


FILM PEŁNOMETRAŻOWY

"Pięciu braci"

"Judas and the Black Messiah"

"Ma Rainey: Matka bluesa"

"Pewnej nocy w Miami..."

"Co w duszy gra"


AKTOR

Kingsley Ben-Adir - "Pewnej nocy w Miami..."

Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Delroy Lindo - "Pięciu braci"

Rob Morgan - "Byk"

Lakeith Stanfield - "Judas and the Black Messiah"


AKTORKA

Nicole Beharie - "Miss Juneteenth"

Viola Davis - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Tessa Thompson - "Sylvie's Love"

Zendaya - "Malcolm i Marie"


AKTOR DRUGOPLANOWY

Chadwick Boseman - "Pięciu braci"

Colman Domingo - "Ma Rainey: Matka bluesa"

Aldis Hodge - "Pewnej nocy w Miami..."

Daniel Kaluuya - "Judas and the Black Messiah"

Leslie Odom Jr. - "Pewnej nocy w Miami..."


AKTORKA DRUGOPLANOWA

Alexis Chikaeze - "Miss Juneteenth"

Dominique Fishback - "Judas and the Black Messiah"

Kiki Layne - "The Old Guard"

Tracee Ellis Ross - "Na topie"

Gabourey Sidibe - "Antebellum"


REŻYSERIA

Radha Blank - "40-letnia raperka"

Regina King - "Pewnej nocy w Miami..."

Shaka King - "Judas and the Black Messiah"

Spike Lee - "Pięciu braci"

Channing Godfrey Peoples - "Miss Juneteenth"


SCENARIUSZ

"40-letnia raperka"

"Judas and the Black Messiah"

"Ma Rainey: Matka bluesa"

"Pewnej nocy w Miami..."

"Co w duszy gra"


Pełna lista nominacji

5. Amerykańska Gildia Charakteryzatorów ogłosiła nominacje do swoich dorocznych nagród. Wielkim faworytem jest Bill i Ted ratują wszechświat, który otrzymał nominacje w aż czterech kategoriach. Mulan i Elegia dla bidoków zdobyły po trzy nominacje.


Lista nominacji w najważniejszych kategoriach wygląda następująco:


WSPÓŁCZESNY MAKIJAŻ W FILMIE

"Bill i Ted ratują wszechświat"

"Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)"

"Kolejny film o Boracie"

"Bal"

"Obiecująca. Młoda. Kobieta."


MAKIJAŻ HISTORYCZNY W FILMIE

"Bill i Ted ratują wszechświat"

"Elegia dla bidoków"

"Ma Rainey: Matka bluesa"

"Mank"

"Mulan"


SPECJALNA CHARAKTERYZACJA W FILMIE

"Bill i Ted ratują wszechświat"

"Elegia dla bidoków"

"Mulan"

"Pinokio"

"The United States vs. Billie Holiday"

"Wonder Woman 1984"


FRYZURY WSPÓŁCZESNE W FILMIE

"Bill i Ted ratują wszechświat"

"Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)"

"Kolejny film o Boracie"

"Bal"

"Obiecująca. Młoda. Kobieta."


FRYZURY HISTORYCZNE W FILMIE

"Elegia dla bidoków"

"Ma Rainey: Matka bluesa"

"Mank"

"Mulan"

"Pan Jangle i świąteczna podróż"


WSPÓŁCZESNY MAKIJAŻ W SERIALU

"Już nie żyjesz"

"Grace i Frankie"

"Ozark"

"RuPaul's Drag Race"

"Schitt's Creek"

"Westworld"


HISTORYCZNY MAKIJAŻ W SERIALU

"Bridgertonowie"

"The Crown"

"Hollywood"

"The Mandalorian"

"Perry Mason"

"Gambit królowej"


SPECJALNA CHARAKTERYZACJA W SERIALU

"Hollywood"

"Kraina Lovecrafta"

"The Mandalorian"

"Star Trek: Picard"

"Westworld"


FRYZURY WSPÓŁCZESNE W SERIALU

"Imperium"

"Grace i Frankie"

"Ozark"

"RuPaul's Drag Race"

"Schitt's Creek"


FRYZURY HISTORYCZNE W SERIALU

"Bridgertonowie"

"The Crown"

"Hollywood"

"Gambit królowej"

"Ratched"


Pełna lista nominacji

6. (Chiński Box Office z 19 lutego): Za nami tydzień świętowania w Chinach rozpoczęcia Roku Bawołu. Dla kin był to okres absolutnie fantastyczny i to pomimo wprowadzonych w niektórych regionach (jak na przykład w Pekinie) ograniczeń na salach do 75% a nawet 50%. Dzięki siedmiu nowościom, na które poszły tłumy, padł rekord noworocznego weekendu. Wpływy przekroczyły bowiem 1,3 mld dolarów.


Królem Nowego Roku został Tang Ren Jie Tan An 3 (Detective Chinatown 3). Obraz ustanowił światowe rekordy otwarcia z jednego dnia wyświetlania (155,6 mln dolarów) i z weekendu otwarcia (399,4 mln dolarów). Po siedmiu dniach ma na koncie aż 574,5 mln dolarów. Jest to wynik o ponad 100 milionów dolarów wyższy od tego, jaki zanotował ubiegłoroczny światowy numer 1 800 (nieco ponad 460 mln dolarów).


Jednak wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że nie będzie to najlepiej sprzedający się film chiński w tym roku. Po słabszym otwarciu, dzięki gorącemu polecaniu, jak na drożdżach rosną wpływy Ni Hao, Li Huan Ying (Hi, Mom). W czwartek obraz zarobił 65,7 mln dolarów, podczas gdy Detective Chinatown 3 już tylko 25,1 mln dolarów. Po tygodniu wpływy Hi, Mom wynoszą 485,8 mln dolarów. Według uaktualnionych prognoz film ma szansę osiągnąć nawet 800 milionów dolarów i stać się drugim najbardziej kasowym hitem chińskich kin.


Wyniki z noworocznego tygodnia dla wszystkich siedmiu nowości rynku chińskiego

7. 87-letni Michael Caine i 84-letnia Glenda Jackson zagrają w filmie The Great Escaper, zdjęcia do którego mają ruszyć w czerwcu.


Bohaterem filmu będzie Bernard Jones, który ucieka z domu opieki, żeby wziąć udział w obchodach 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.


Scenariusz napisał William Ivory (Made in Dagenham), a za kamerą stanie Oliver Parker (Dziewczyny z St. Trinian, Idealny mąż).


Dystrybucją filmu w Wielkiej Brytanii i Francji zajmie się wytwórnia Pathé

8. Craig Zobel (Polowanie) stanie za kamerą niezatytułowanego na razie dreszczowca science fiction. Film powstanie dla studia New Line Cinema.


Fabuła trzymana jest na razie w tajemnicy. Pierwszą wersję scenariusza napisał Evan Spiliotopoulos (Piękna i Bestia). Autorką najnowszego draftu jest Andrea Berloff (Królowe zbrodni).


Stanowisko producenta filmu piastuje stały współpracownik Dwayne'a "The Rocka" Johnsona, Beau Flynn. W jego filmografii znajdziecie m.in. San Andreas, Rampage: Dziką furię oraz Wyprawę do dżungli, która trafi kin w lipcu.


Zobel pracował ostatnio nad serialem limitowanym HBO Mare Of Easttown, w którym główną rolę zagrała Kate Winslet

9. Hugh Jackman pochwalił się na Twitterze pierwszym teaserem thrillera sf Reminiscence. Przy okazji ogłosił, że obraz trafi do kin i na HBO Max 3 września.


Głównym bohaterem jest prywatny detektyw Nick Bannister (Jackman). Przy użyciu nowoczesnej technologii odzyskuje on dla klientów zamierzchłe wspomnienia, dzięki czemu mogą przeżywać je na nowo. Mężczyzna wpada w tarapaty za sprawą tajemniczej kobiety (Ferguson), która zwraca się do niego z prośbą o pomoc.


Reminiscence jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim współautorki Westworld Lisy Joy

10. Ta wiadomość zapewne ucieszy wiele osób. Tom Hardy (Venom) zagra główną rolę w filmie Havoc. Będzie to nowy akcyjniak wyreżyserowany i napisany przez Garetha Evansa, któremu światową sławę przyniosły dwie części Raidu.


Akcja Havoc rozgrywać się będzie po katastrofie, jaką skończyła się transakcja narkotykowa. Posiniaczony detektyw musi przetrwać w kryminalnym półświatku, aby uratować syna polityka i po drodze odkrywa potężną sieć korupcji i intryg oplatającą całe jego miasto.


Havoc powstanie dla platformy Netflix. Evans już z nią współpracował przy okazji filmu Apostoł z Danem Stevensem

11. Charlize Theron kontynuuje współpracę z platformą Netflix. Po udziale w The Old Guard aktorka dołączyła do obsady The School for Good and Evil. Angaż otrzymała również Kerry Washington, która wystąpiła wcześniej w netfliksowych filmach Syn Ameryki i Bal.


Obraz jest ekranizacją powieści Somana Chainaniego wydanej w Polsce pod tytułem Akademia Dobra i Zła. Obraz wyreżyseruje Paul Feig. Theron przypadła rola Lady Lesso, a Washington - profesor Dovey.


Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się, dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej Akademii Dobra i Zła, w której zwyczajni chłopcy i zwykłe dziewczynki są szkolone by zostać albo bajkowymi bohaterami, albo wielkimi złoczyńcami. Sophie, najładniejsza dziewczyna w całym Gavaldonie całe dotychczasowe życie marzyła, żeby zostać już porwaną i trafić do zaczarowanego świata. Ze swoimi różowymi sukienkami, dobrymi stopniami i skłonnością do dobrych uczynków, wie, że ma szansę dostać się do szkoły Dobra i w efekcie zostać księżniczką z bajek. Z kolei Agatha gustująca w mrocznych strojach i czarnych kotach, pełna niechęci do wszystkich napotkanych na jej drodze istot, myśli, że trafi do szkoły Zła. Tymczasem staje sie zupełnie inaczej... [notka wydawcy]

12. Nominowana do Emmy za rolę w operze mydlanej Żar młodości Sasha Calle otrzymała angaż do komiksowego widowiska The Flash. Przypadła jej w udziale rola Supergirl.


To historyczny moment. Jest bowiem pierwszą Latynoską (urodzona w Bostonie ma kolumbijskie korzenie), która wcieli się w Supergirl. Wcześniej grały ją Helen Slater, Laura Vandervoort i Melissa Benoist.


Calle przeszła trudny proces castingowy. Została wybrana spośród 400 kandydatek. Zaimponowała reżyserowi Andy'emu Muschiettiemu umiejętnością połączenia twardości i słabości bohaterki. W ramach procesu castingowego Calle miała próby z Ezrą Millerem, by sprawdzić, czy dobrze ze sobą współpracują. To sugeruje, że Supergirl będzie dla Flasha dość istotną osobą.


Wideo-rozmowa reżysera z Calle, w czasie której powiedział jej, że dostała angaż

13. Edgar Wright nakręci dla studia Paramount Pictures dystopijne widowisko The Running Man. Będzie również współautorem scenariusza. Napisze go razem z Michaelem Bacallem, z którym wcześniej pracował nad fabułą filmu Scott Pilgrim kontra świat.


The Running Man będzie ekranizacją książki Stephena Kinga wydanej pod pseudonimem Richard Bachman. Powieść w 1987 doczekała się kinowej wersji w postaci widowiska Uciekinier z Arnoldem Schwarzeneggerem. Wersja Wrighta jednak nie będzie remakiem, lecz nową, wierniejszą ekranizacją literackiego pierwowzoru.


Historia dzieje się w USA w roku 2025, kiedy to etatyzm i telewizyjne programy rozrywkowe wymknęły się spod kontroli. Panują olbrzymie różnice pomiędzy tymi "co mają" i tymi "co nie mają" - obie warstwy społeczne mają oddzielne waluty. Bohaterem powieści jest Ben Richards; jego 18-miesięczna córeczka ma zapalenie płuc, a ojca nie stać na lekarstwo. W akcie desperacji Richards zgłasza się do stacji telewizyjnej Free-Vee, która ma w swej ofercie takie teleturnieje jak: "Treadmill to Bucks" (treadmill to drewniany bal zanurzony w wodzie, na którym trzeba się utrzymać), w którym mogą brać udział jedynie osoby zagrożone zawałem serca. Drugi show to "Przepłyń obok krokodyli" - nazwa dokładnie oddaje zadanie stojące przed zawodnikiem. Ben Richards po serii dokładnych testów, zarówno fizycznych jak i psychologicznych dostał się do "Uciekiniera" - tu wygrana jest najwyższa, zwycięstwo to życie w luksusie, porażka to śmierć. Jak mówi producent teleturnieju Richardsowi, w ciągu sześciu lat nikt nie przeżył dłużej niż tydzień... [źródło: Wikipedia]


Jednym z producentów The Running Man będzie Simon Kinberg (Nowi mutanci)

14. Jane Fonda użyczy głosu jednej z postaci animacji Luck, której producentem jest Skydance a dystrybutorem Apple. Głosem Fondy przemówi Smoczyca mająca największe szczęście spośród wszystkich starożytnych istot. Ale pewnego dnia dopada ją pech. Teraz musi stawić czoła swoim lękom lub raz na zawsze pożegnać się ze swoim szczęściem

15. Rozdano Brytyjskiej Niezależne Nagrody Filmowe. Wielkim wygranym okazał się film Rocks, który zdobył pięć statuetek. Cztery nagrody powędrowały do twórców obrazu Czyj to dom?

16. Brittany Snow dołączyła do obsady nowego horroru Ti Westa znanego na razie pod tytułem X. Szczegóły nie są na razie ujawnione. Póki co wiadomo, że fabuła dotyczyć będzie kręcenia filmu dla dorosłych

17. Mamoudou Athie zagra i wyprodukuje film Chighali. Jest to historia Sidiego, chłopaka urodzonego w jednym z plemion nomadów zamieszkujących pustynne regiony Mauretanii. Nie ma ojca, ale marzy, żeby go spotkać. Kiedy dowiaduje się, że przed laty plemię odwiedziła ekipa dokumentalistów, postanawia wyruszyć na wyprawę i odnaleźć ich nagrania. Liczy, że znajdzie w nich twarz swojego ojca

18. Weruche Opia i India de Beaufort (na zdjęciu) dołączyły do obsady netfliksowego filmu Slumberland. Jest to ekranizacja komiksu Mały Nemo w Krainie Snów o niesamowitych przygodach tytułowego śpiącego chłopca

19. Nie żyje operator John Hora. Miał 80 lat. Znany jest ze zdjęć do obu części Gremlinów i filmu muzycznego z Michaelem Jacksonem - Moonwalker. Zmarł 9 lutego

20. Anna Friel zagra główną rolę w filmie telewizyjnym The Perfect Girlfriend. Będzie to ekranizacja książki Karen Hamilton o kobiecie, która ma obsesję na punkcie swojego byłego chłopaka i zrobi wszystko, dosłownie wszystko, żeby rzucił swoją nową ukochaną i wrócił do niej

21. Jacob Dudman, Alistair Petrie i Finty Williams dołączyli do obsady Now & Then. Bohaterem książki jest 50-letni Christopher Metcalfe, który po śmierci ojca wraca do rodzinnego domu w Kent. Przeglądając pudełka z pamiątkami natrafia na zdjęcie, które łamie mu serce. Jest na nim Stephen Walker, z którym Christopher miał w szkole krótki, lecz bardzo intensywny romans. Dziś Christopher jest boleśnie świadomy ceny, jaką zapłacił za to, że pozwolił ukochanemu odejść. Mężczyzna postanawia odnaleźć jedyną osobę, którą kiedykolwiek kochał...

22. Jenna Coleman i Tom Burke zagrają główne role w debiucie reżyserskim aktora Neila Maskella Klokkenluider. Jest to czarna komedia o informatorze i jego żonie, którzy pod ochroną zostają wysłani na prowincję, gdzie oczekują na przyjazd brytyjskiego dziennikarza

23. Barry Keoghan będzie gwiazdą dramatu Sapphire. Wcieli się w mistrza świata w snookerze, którego żyje legło w ruinie przez jego uzależnienie od hazardu. Szukając świeżego startu przenosi się do Chin. Niestety tam również narobił sobie długów u bardzo niebezpiecznych ludzi. Teraz stoi przed moralnym dylematem: przegrać najważniejszy mecz w swojej karierze czy może uratować duszę

SERIALE

1. Japońskie Stowarzyszenie Krytyków Radiowych ogłosiło 19 lutego, że trzyodcinkowa mini-seria Live-Action NHK Thus Spoke Kishibe Rohan (Kishibe Rohan wa Ugokanai), spinoff mangi Hirohiko Arakiego jego mangi JoJo's Bizarre Adventure, zdobyła nagrodę Galaxy Award w kategorii telewizji za styczeń. Od 1963 roku Galaxy Awards honoruje wybitne programy, osoby i grupy, mając nadzieję na poprawę jakości japońskiej kultury nadawczej.


Stowarzyszenie wybrało firmę Thus Spoke Kishibe Rohan ze względu na starannie dobraną sztukę i kierunek odtworzenia unikalnej estetyki oryginalnej mangi. Stowarzyszenie pochwaliło również scenariusz Yasuko Kobayashiego, który wydobywa esencję oryginalnego dzieła. Stowarzyszenie przyznało również specjalne wyróżnienie aktorowi Rohana Isseiowi Takahashiemu (Seiji Amasawa w Mimi wo Sumaseba) i aktorowi Jūgo Miraiowi Moriyamie (Jesus w Saint☆Oniisan).


Odcinki miały swoją premierę na kanale NHK General 28, 29 i 30 grudnia.


Issei Takahashi (Szept serca, Live-Action Ikebukuro West Gate Park, Marcowy lew) gra tytułowego Rohana Kishibe.


Dodatkowa obsada obejmuje:


Marie Iitoyo (Ai Shindou w City Hunter Movie: Shinjuku Private Eyes) jako Kyoka Izumi, redaktorka Rohana

Fūga Shibazaki jako Ikkyū, lokaj w posiadłości milionera

Mirai Moriyama jako Jūgo Shishi, kolega Rohana

Kumi Takiuchi jako Mai Katahira, wdowy, która straciła męża w wypadku samochodowym sześć lat temu

Tomoya Nakamura jako Tarō Hirai, operator towarzyszący Kyoce


Pierwszy odcinek oparty jest na historii mangi „Fugō Mura”, w której Rohan zostaje wciągnięty w incydent w rezydencji milionera. Drugi odcinek jest oparty na opowiadaniu "Kushagara" autorstwa Ballady Kitaguni z nowelki spinoff, w której Rohan otrzymuje dziwną prośbę od innego twórcy mangi Jugo Shishiego. Trzeci odcinek nosi tytuł „D.N.A.” i jest również oparty na opowieści z mangi, w której Rohan bada utratę pamięci swojego redaktora poprzez hipnozę.

Serial wyreżyserował Kazutaka Watanabe (specjał Live-Action Powrót do marzeń) ze scenariuszami pisarza anime JoJo's Bizarre Adventure - Yasuko Kobayashiego. Muzykę skomponował Naruyoshi Kikuchi (Mobile Suit Gundam Thunderbolt).


Thus Spoke Kishibe Rohan to seria one-shotów Hirohiko Arakiego, w których występuje jego postać z JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - Rohan Kishibe, który jest także fikcyjnym alter ego Arakiego jako artysta mangi. Shueisha opublikował pierwszy tom różnych opowiadań Kishibe Rohan wa Ugokanai w listopadzie 2013 roku. Najnowsza odsłona mangi, zatytułowana „Episode 10: The Run”, zadebiutowała w lutym 2018 roku na łamach magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump.


Studio anime, David Production, zaadaptowało dwa opowiadania Thus Spoke Kishibe Rohan jako oryginalne DVD z anime z reżyserem Toshiyukim Kato i projektantem postaci Shunichim Ishimoto. Odcinek „Fugō Mura” (Millionaire Village) był dostępny dla osób, które zakupiły wszystkie 13 tomów DVD lub Blu-ray z anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable w 2017 roku. Odcinek „Mutsukabezaka” (Mutsukabe Hill) pojawił się wraz z drugim tomem mangi w lipcu 2018 roku. Crunchyroll pokazał zagraniczną premierę „Fugō Mura” na Crunchyroll Expo w sierpniu 2019 roku.


Następnie firma David Production wyprodukowała dwa nowe odcinki, Zange-shitsu" (Confessional Room) i „The Run”, które zagrały na dziewięciu pokazach w sześciu miastach w Japonii między 8 grudnia (hala TFT 1000 w Tokio) zeszłego roku a 29 marca (Sonic Omiya) City - Large Hall) na początku 2020 roku.


Netflix rozpoczął 18 lutego streaming OVA z czterema odcinkami w 190 krajach

2. Na Netflix właśnie pojawił się nowy serial sci-fi Plemiona Europy od producentów serialu Dark, przedstawiający obraz Starego Kontynentu w 2074 roku po tajemniczej globalnej katastrofie. Ludność Europy jest podzielona na liczne skłócone ze sobą plemiona, a jej los leży w rękach zdanej na siebie trójki rodzeństwa: Kiano (Emilio Sakraya), Liv (Henriette Confurius) i Elji (David Ali Rashed) z pokojowo nastawionego plemienia Źródlan. Na ekranie zobaczymy także Olivera Masucciego, znanego z roli Ulricha Nielsena w Dark.


Serial został wyprodukowany przez producentów Dark - Quirina Berga, Maxa Wiedemanna i Maximiliana Vettera, a jego twórcą jest Philip Koch

3. George R.R. Martin najwyraźniej nie jest wystarczająco zapracowany, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że zostanie producentem wykonawczym serialu sf Roadmarks. Będzie to ekranizacja powieści Rogera Zelazny'ego, z którym Martin się przyjaźnił, wydana w Polsce pod tytułem Droga.


Za serial odpowiadać będzie Kalinda Vazquez (Star Trek: Discovery). Pełnić będzie funkcje showrunnerki i głównej scenarzystki. Projekt powstaje dla HBO.


Droga biegnie przez czas, każdy zjazd z drogi to inny rok, inne miejsce. Red Dorakeen znajduje się na drodze od tak dawna, jak tylko sięga pamięcią. Kiedyś wędrował nią jako stary człowiek, teraz, znacznie młodszy, podejmuje grę, w której stawką jest jego życie, gdyż ktoś ogłosił przeciwko niemu Czarną Dziesiątkę, dziesięciu najlepszych, płatnych morderców w historii ludzkości, od średniowiecznego mnicha, po cyborga zostawionego na Ziemi przez obcą cywilizację. Czy Dorakeen dotrze do celu, czy wygrają ci, którzy postawili w grze na zabójców? [notka wydawcy]

4. Netflix zapowiedział drugi sezon serialu Przeznaczenie: Saga Winx

5. William Hurt, Maude Apatow, Corey Stoll, Lara Pulver znaleźli się w obsadzie serialu animowanego stacji AMC Pantheon. Fabuła inspirowana będzie serią opowiadań Kena Liu o przyszłości, w której świadomość można zapisywać w chmurze

6. Uzo Aduba (Bizmut w Steven Universe) będzie gwiazdą serialu stacji CBS Low Country. Wcieli się w Shirley Johnson, która w hrabstwie Karoliny Południowej zdominowanym przez białych konserwatystów jest szeryfem, pomimo że ma czarny kolor skóry i kocha kobiety. Przez całe życie była niedoceniana. Teraz to się zmieni, kiedy postawiła się najpotężniejszej rodzinie w okolicy

7. Serial FBI doczeka się kolejnego spin-offu. Projekt nosi na razie tytuł FBI: International. Jego szczegóły są dopiero opracowywane

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com