NEWSY Z 19 LUTEGO - cz. I

Konnichiwa!


Matt Predator desu!

ANIME

1. Oficjalna strona anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom (Genjitsushugi Yūsha no Ōkoku Saikenki) ogłosiła 19 lutego, że Ikumi Hasegawa dołączy do obsady jako Aisha Udgard, mroczna elfka, która zapewnia wsparcie dla Kazuyi dzięki swoim umiejętnościom w sztukach walki.


Wcześniej ujawniona obsada obejmuje:

Yūsuke Kobayashi jako Kazuya Souma (po prawej) i Inori Minase jako bohaterka Liscia Elfrieden (po lewej)

Reina Ueda jako Juna Doma, piosenkarka z Królestwa Elfrieden, która wspiera Kazuyę.


Anime będzie miało premierę w lipcu.

Takashi Watanabe (The Slayers, Ikki Tousen, Freezing) reżyseruje anime w J.C. Staff. Go Zappa (Koihime Musō, Moriarty the Patriot) i Hiroshi Ohnogi (Aquarion, Fullmetal Alchemist: Brotherhood) piszą scenariusze. Mai Otsuka (Shakugan no Shana, Urara Meirochō, The Demon Girl Next Door) projektuje postacie. Akiyuki Tateyama (Beztroski kemping, ISLAND, Senryū Girl) komponuje muzykę, a Jin Aketagawa jest dyrektorem audio. WOWMAX jest uznawany za producenta.


J-Novel Club wydaje nowelkę cyfrowo, a Seven Seas Entertainment publikuje nowelkę w formie drukowanej. J-Novel Club opisuje historię:


„O, Bohater!” Dzięki tej splątanej linii Kazuya Souma został wezwany do innego świata i jego przygoda - nie zaczęła się. Po przedstawieniu swojego planu wzmocnienia kraju pod względem gospodarczym i wojskowym król oddaje mu tron, a Souma zostaje obarczony rządzeniem narodem! Co więcej, teraz zaręczył się z córką króla ...?! Aby postawić kraj na nogi, Souma wzywa mądrych i utalentowanych na swoją stronę. Pięć osób zbiera się przed nowo koronowanym Soumą. Jakie są ich liczne talenty i umiejętności ...?! Jaką ścieżkę będzie postrzegał jako realną Souma i mieszkańców jego kraju? Tu zaczyna się rewolucyjna, przeniesiona do innego świata administracyjna seria fantasy!

Overlap opublikował pierwszy tom nowelki Dojyomaru z ilustracjami Fuyuyukiego w Japonii w maju 2016 r. Satoshi Ueda uruchomił również adaptację mangową nowelki na stronie internetowej Overlap - Comic Gardo w lipcu 2017 r., a J-Novel Club również publikuje mangę cyfrowo. 12. tom nowelki i piąty tom mangi zostaną wydane w Japonii 25 kwietnia.

J-Novel Club wydał ósmy tom nowelki cyfrowo w lutym 2019 r., a Seven Seas Entertainment wydało 14 kwietnia szósty tom drukowany. J-Novel Club wydał cyfrowo piąty tom mangi 4 listopada

2. Crunchyroll ogłosił 18 lutego, że dodał do swojego katalogu anime Saiyuki Reload, Cyborg 009 The Cyborg Soldier, Ninja Scroll: The Series i All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku. Discotek Media jest wydawcą wszystkich czterech anime.


Saiyuki Reload jest dostępne dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Geneon wcześniej wydał anime na DVD od 2005 do 2006 roku.


Cyborg 009 The Cyborg Soldier jest dostępny dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Discotek udzielił licencji na anime i wydał je na Blu-ray w czerwcu 2019 roku.


Ninja Scroll: The Series jest dostępne dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Discotek udzielił licencji na anime i wydał je na Blu-ray w czerwcu 2020 roku.


Wydanie Cat Girl Nuku Nuku zawiera telewizyjne anime, OVA z 1992 roku i All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku DASH !. Wszystkie trzy anime są dostępne dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Discotek udzielił licencji na wszystkie trzy anime i wydał je na Blu-ray w 2018 roku

3. Oficjalna strona anime Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come (A Romantic Comedy Where the Childhood Friend Absolutely Will Not Lose) ujawniła autorów piosenek do anime 19 lutego. Riko Azuna wykona OP „Chance! & Revenge!”. Członkowie obsady, Inori Minase i Ayane Sakura, wykonają ED „Senryakuteki de Yosō Funō na Love Comedy no Ending Tema Kyoku” (An Ending Theme Song for a Tactically Unpredictable Romantic Comedy).


Anime będzie miało swoją premierę w kwietniu.


„OsaMake”, jak nazywa się nowelki romantyczne dla nastolatków, skupia się wokół Sueharu Maru, przeciętnego 17-letniego licealisty, który nigdy nie miał dziewczyny, i „bitwy bohaterek” pomiędzy jego piękną pierwszą miłością Shirokusą Kachi i jego przyjaciółką z dzieciństwa, Kurohą Shidą.


Obsada obejmuje:


Yoshitsugu Matsuoka jako Sueharu Maru

Inori Minase jako Kuroha Shida

Ayane Sakura jako Shirokusa Kachi

Saori Ōnishi jako Maria Momosaka, idealna młodsza siostra

Nobunaga Shimazaki jako Kai Tetsuhiko


Takashi Naoya (Touken Ranbu: Hanamaru) reżyseruje anime i projektuje postacie w Doga Kobo (New Game !, Ikebukuro West Gate Park). Yoriko Tomita (As Miss Beelzebub Likes) odpowiada za scenariusze serialu, a Atsushi Soga (Książę Piekieł) zajmuje się dodatkowymi projektami pod-postaci.


Shūichi Nimaru wypuścił nowelki z ilustracjami Ui Shigure (projektant postaci anime WIXOSS Diva(A)Live, które wyjdzie 9 stycznia) w czerwcu 2019 roku, a wydawnictwo Kadokawy - Dengeki Bunko opublikowało piąty tom 10 października. Szósty tom będzie zawierał dramę CD 10 lutego. Ryō Itō serializuje główną adaptację mangową w magazynie Kadokawy - Monthly Comic Alive od listopada 2019 roku, a Kadokawa wyda drugi tom 10 lutego wraz z kolejną dramą CD. Spinoff manga zatytułowana Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come: Otonari no Yon-shimai ga Zettai ni Honobono suru Nichijō (A Romantic Comedy Where the Childhood Friend Absolutely Will Not Lose: The Four Sisters Next Door Who Absolutely Have A Warm Everyday Life) ukazała się w lutowym numerze magazynu Monthly Comic Alive 27 stycznia

4. Oficjalna strona internetowa Dennō Sentai Last Angels (Cyber ​​Squad Last Angels), multimedialnego projektu reboot projektu Voogie's Angel, rozpoczęła 19 lutego transmisję wideo promocyjnego projektu. Cosmic Ray, Momogre, Nichion i Aoi Takeuchi ogłosili projekt w listopadzie ubiegłego roku.


Projekt zachowuje oryginalny motyw z Voogie's Angel, czyli oddział dziewcząt walczących z inwazją obcych, ale ma zupełnie nowe postacie. W obsadzie nowego projektu znajdują się:


Ayana Taketatsu jako Lav

Sumire Uesaka jako Jiggy

Kana Hanazawa jako Grace

Aya Uchida jako Nikki

Mizuki Hasegawa jako Hotaru

Sakura Tange jako Midi

Yumi Touma jako Teddy

Nobuyuki Hiyama jako Mayer


Projekt ukaże się na dwóch płytach CD, które będą zawierały zarówno piosenki, jak i dramat głosowy, 24 marca i 21 kwietnia.


Voogie's Angel rozpoczął się jako seria słuchowisk radiowych w 1996 roku przez Aoi Takeuchi. Projekt zainspirował trzyodcinkowe OVA w 1997 roku, z projektem postaci i reżyserią Masamiego Obariego. Projekt zainspirował inne OVA w 1999 roku, zatytułowane Voogie's Angel -Forever and ever-

5. Oficjalna strona Battle Athletes Daiundōkai RESTART! (romanizacja jako Battle Athletess Daiundokai ReSTART! na stronie internetowej), anime nowego na podstawie mangi Pale Blue Dot Battle Athletes Daiundōkai ReSTART! od Rui Takatō, 19 lutego zaczęła streamować nowy film do anime. Wideo przedstawia OP anime „Cobalt no Kodō” (Cobalt Heartbeat) autorstwa Nanaki Suwy (Kanan Matsuura w Love Live) , a także ujawnia trzech nowych członków obsady i datę premiery anime 10 kwietnia.


Nowi członkowie obsady to:

Saori Hayami jako Yana Christopher, reprezentantka Luny. Jest praktykującą wiarą początkujących. Z Luną uwikłaną w wojnę domową i uchodźcą, Yana ma nadzieję, że stanie się Kosmiczną Pięknością, aby zakończyć konflikt. Miała wieloletniego rywala i przyjaciela, z którym konkurowała o bycie reprezentantem Luny. Zabiera ze sobą kosmicznego kangura, który był z nią nawet na pierwszej linii frontu.

Akari Kitō jako Lydia Gurtland, reprezentantka Marsa. Jest córką dyrektora generalnego Gartland Group, firmy, której wielu nienawidzi jako kupców śmierci. Dorastała pod osłoną i nabrała dumnej i wyniosłej postawy. Choć fizycznie niewielka, jej siła psychiczna przekracza większość.

Hikaru Nanjō (Sutea Kouroya w Megami-ryou no Ryoubo-kun) jako Paglira Respigh, reprezentantka Plutona. Wszechstronna, obdarzona zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a także wyglądem pasującym do jej doświadczenia jako lekarza. Ma nadzieję, że zostanie Kosmiczną Pięknością, aby dalej sprzedawać rozwijającą się technologię medyczną Plutona. Zachowuje się jak lekarz przy łóżku, ale za twarzą kryje się wyrachowany i nieprzewidywalny umysł.


Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:

Sumire Morohoshi jako Kanata Akehoshi, przedstawicielka sportowa Ziemi i córka rodziny ziemniaków. Od dzieciństwa przyzwyczajona do pracy w rolnictwie ma niesamowitą sprawność fizyczną. Jest bystra, wesoła i szybko nawiązuje przyjaźnie. Babcia Kanaty nauczyła ją podstaw wielu sportów i za to zawsze będzie ją kochać i szanować.

Yui Ishikawa jako Eva Garenstein, przedstawicielka kolonii Von Esclavo. Dzięki znakomitym umiejętnościom atletycznym, uczestniczyła w wielu konkursach, chociaż zawsze wydaje się być pozbawiona emocji. Powstrzymała się od interakcji z innymi Kosmicznymi Pięknościami, a jej pochodzenie i wychowanie są kompletną tajemnicą, ale wygląda na to, że Kanata ją zna.

Miyu Tomita jako Shelley Wong, kandydatka z Wenus. Jest potomkiem rodziny Wong, która od dawna marzyła o miażdżącym zwycięstwie atletycznym. W tym celu Shelley wyszkoliła się na idealnego atletę, ale wypadek spowodował utratę prawej ręki i lewej nogi. Mimo to odmówiła zakończenia kariery, a dzięki nowej protetyce wywalczyła sobie drogę do kandydowania Wenus. Przede wszystkim brzydzi się litością lub protekcją.


Noriyoshi Sasaki (Holmes of Kyoto, Joshi Kausei) reżyseruje anime w Animation Studio Seven, a Yōhei Kashii jest odpowiedzialny za scenariusze serialu. Kazunori Haruyama projektuje postacie. Hideo Nakahara jest dyrektorem artystycznym, a Naoto Kondō jest artystą odpowiedzialnym za kolor. Kazuto Horikawa jest autorem zdjęć. Toru Nakano jest reżyserem dźwięku. Hisakuni, Yasuhiro Gasa, Shingo Yamazaki, Takuma Sogi, Yūko Takahashi, Kazuki Tomita i Kenta Yokochi komponują muzykę, a SUPA LOVE jest uznawany za podkład muzyczny. Nanaka Suwa (Kanan Matsuura w Love Live) wykonuje OP anime „Cobalt no Kodō” (Cobalt Heartbeat). Reina Kondo wykona ED anime „Sakura Maichiru Yoru ni” (On the Night When Cherry Blossom Petals Drift and Fall). Będzie to jej debiutancka piosenka jako artystka solowa.

Manga Takatō zawiera zupełnie nową historię serii multimedialnej Battle Athletes Victory z lat 90. W science-fiction sportowej akcji osadzonej w 5100 roku elitarni sportowcy z całego Układu Słonecznego rywalizują o tytuł Kosmicznej Piękności, mistrza wielkiego turnieju sportowego. Rozdział prolog zawiera zdjęcia nowych konkurentów, a także Lahrri Feldnunt, Kris Christopher i Akari Kanzaki, Kosmiczne Piękności sprzed 100 lat.

Prolog mangi zadebiutował na stronie mangowej Jitsugyo no Nihon Sha od Comic Ruelle & Comic Jardi 26 czerwca i jest w toku.

Oryginalne wideo anime Battle Athletes Daiundōkai wyszło w Japonii w latach 1997-1998. Anime Battle Athletes Daiundōkai (Battle Athletes Victory), które opowiada historię z inną fabułą i charakterystyką, również miało swoją premierę w 1997 roku. Geneon wypuścił obie serie na wideo w domu w Ameryce Północnej. Seria obejmuje także mangę, gry wideo, nowelki i dramaty radiowe.

Inną mangi Takatō to m.in. Devilman Grimoire, Mikarun X, Hagure Idol Jigokuhen i Cynthia_the_Mission. Seven Seas Entertainment wydaje Devilman Grimoire w języku angielskim

6. Oficjalna strona nowego anime Fruits Basket ujawniła 19 lutego wideo podsumowujące poprzedni sezon, a także zapowiedź ostatniego sezonu anime, zatytułowanego Fruits Basket the Final. Funimation przesyła strumieniowo wersję siedmiominutowego wideo z angielskimi napisami. Nowy materiał filmowy Fruits Basket the Final zaczyna się od 5:52 na filmie.


Anime będzie miało premierę w kwietniu. Funimation będzie transmitować program w języku angielskim. Slogan na powyższej ilustracji brzmi: „Nie zostawiaj mnie”.


„Pierwszy sezon” anime miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2019 roku i wyemitowany w 25 odcinkach. Funimation i Crunchyroll transmitowały pierwszy sezon anime podczas jego emisji.


Drugi sezon anime Fruits Basket miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2020 roku i trwał przez cały sezon letni, łącznie 25 odcinków. Funimation transmitowało angielskie dubbing serialu, po zatrzymaniu jego angielskiej produkcji simuldub w marcu z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Crunchyroll również transmitował serię podczas jej emisji.


Dwie serie anime z 2019 i 2020 roku to adaptacja mangi Natsuki Takayi - Fruits Basket (wydawanej w Polsce). Adaptacja ma zupełnie nową japońską obsadę i personel z poprzedniej wersji, zgodnie z życzeniem Takayi. Anime obejmie całą historię mangi.


Yoshihide Ibata (Pikaia !!, FLCL Progressive) powrócił, aby wyreżyserować nowy sezon w TMS Entertainment. Taku Kishimoto (Silver Spoon, Haikyu !!, 91 Days, Hanebad!) znów był odpowiedzialny za scenariusze serialu. Masaru Shindō (Macross Delta, My Teen Romantic Comedy SNAFU) wrócił do projektowania postaci. Takaya sama pełniła funkcję nadzorcy wykonawczego

7. Oficjalny kanał YouTube oryginalnego anime Odd Taxi rozpoczął transmisję drugiego filmu promocyjnego anime 19 lutego. Obsada pojawi się w przedpremierowym pokazie pierwszych czterech odcinków w Tokio 20 marca, a specjalna wersja streszczona tych odcinków będzie również transmitowana online.


Anime będzie miało swoją premierę w TV Tokyo i AT-X w kwietniu.


Historia opowiada o Kotogawie, ekscentrycznym, powściągliwym 41-letnim taksówkarzu, który nie ma krewnych i nie ma wiele wspólnego z innymi. Prowadzi rozmowy ze swoimi klientami, w tym studentem college'u, który chce zdobyć popularność, pielęgniarką ukrywającą tajemnicę, komikiem, któremu się nie udało, ulicznym brutalem i obiecującym idolem. Te rozmowy doprowadzają go do zaginionej dziewczyny.


Obsada obejmuje:


Natsuki Hanae jako Kotogawa

Riho Iida jako Shirakawa

Ryohei Kimura jako Gо̄riki

Kappei Yamaguchi jako Shika

Suzuko Mimori jako Louis Nikaidо̄

Moeka Koizumi (Nana Daiba w Shoujo☆Kageki Revue Starlight (plus OP)) jako Shiho Ichimura

Manatsu Murakami jako Yuki Mitsuya

Kо̄hei (duet komediowy Miki) jako starszy brat Daimon

Asei (duet komediowy Miki) jako młodszy brat Daimona

Yūsuke (duet komediowy Diane) jako Shigaki (Homosapiens)

Atsuhiro Tsuda (duet komediowy Diane) jako Baba (Homosapiens)

Takashi (duet komediowy Trendy Angel) jako Kabazawa

Tomoko Murakami (trio komediowe Morisanchu) jako Taeko

Keisuke Takai (duet komediowy Girly Records) jako Fukumoto (Bannо̄ Illumination)

Phoenix (duet komediowy Girly Records) jako Kondo (Bannо̄ Illumination)

Kenji Hamada jako Dob

Kōdai Sakai jako Imai

Sōma Saitō jako Tanaka

Makoto Furukawa jako Yamamoto

Chado Horii jako Sekiguchi

Takaya Kuroda jako Kuroda

Amane Shiomiya jako Kano

Chika Kagura (Ryuuhei Nabeshima w Ahiru no Sora, Adam Dudley w Kengan Ashura, Uryuu w Silver Spoon, Kakeru Tobe w Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru) jako Reina

METEOR jako Yano

??? jako Satoshi Nagashima


Twórca mangi Kadzuya Konomoto (Seto Utsumi) pisze anime. Mugita Kinoshita reżyseruje anime. Asystentem reżysera jest Norio Nitta. Kinoshita i Hiromi Nakayama projektują postacie. Kenji Katо̄ jest dyrektorem artystycznym. Za kolorystykę odpowiada Tatsue Ōzaki. Autorem zdjęć jest Miyabi Amada. Yoshiki Ushiroda jest uznawany za edycję. Kohei Yoshida jest reżyserem nagrań w Pony Canyon Enterprise. Za muzykę odpowiada PUNPEE VaVa OMSB, a za produkcję muzyczną Pony Canyon we współpracy z Summit, Inc. P.I.C.S. a OLM produkuje anime. P.I.C.S. jest również uznawany za oryginalną pracę i planowanie.


Takeichi Abaraya i Konomoto wypuścili 15 stycznia adaptację mangową (na zdjęciu powyżej) anime na kanale mangi cyfrowej Superior Dalpana należącym do Shogakukana

8. Oficjalna strona internetowa serii That Time I Got Reincarnated as a Slime ujawniła drugi film promocyjny, drugi plakat premierę 6 kwietnia anime The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki Tensei Shitara Slime Datta Ken). Wideo, które jest dostępne tylko dla widzów w Japonii, jest zapowiedzią piosenki przewodniej Akane Kumady „Brand new diary”.


Premiera anime w Tokyo MX odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 23:00. JST. Anime zostanie wyemitowane później tej nocy w MBS, BS11, TV Aichi, TV Hokkaido, TVQ Kyushu Broadcasting, Tochigi TV i Gunma TV. Anime będzie również emitowane w TV-U Fukushima, AT-X i Animax.

Premiera anime miała odbyć się wcześniej w styczniu, ale została opóźniona z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) wpływającej na harmonogram produkcji.


Zarówno The Slime Diaries, jak i główny drugi sezon anime That Time I Got Reincarnated as a Slime będą wyemitowane w Tokyo MX, MBS, BS11, TV Aichi, TV Hokkaido, TVQ Kyushu Broadcasting, Tochigi TV i Gunma TV. Pierwszy kwartał drugiego sezonu miał premierę 12 stycznia i zakończą się tuż przed rozpoczęciem The Slime Diaries. Kiedy skończy się The Slime Diaries, rozpocznie się drugi kwartał drugiego sezonu.

Yuji Ikuhara, producent CG dla głównego serialu That Time I Got Reincarnated jako Slime, reżyseruje The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as Slime w 8-bit, z Tsutomu Kasaiem, producentem wykonawczym głównego anime, jako asystent reżysera. Kotatsumikan nadzoruje scenariusze serialu, a Risa Takai (Time Bokan: The Villains Strike Back, reżyser animacji odcinków Time Bokan 24) i Atsushi Irie (Steamboy, Freedom) są projektantami postaci. R.O.N (FLCL Progressive, FLCL Alternative, Magical Girl Spec-Ops Asuka) komponuje muzykę.


Ayumi Satō jest reżyserem sztuki, a Maki Saitou jest głównym artystą kolorystycznym. Chiptune zajmuje się kompozycją i fotografią.


The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime będzie zawierać powracającą obsadę:


Miho Okasaki jako Rimuru

Makoto Furukawa jako Benimaru

Sayaka Senbongi jako Shuna

M.A.O jako Shion

Takuya Eguchi jako Sōei

Houchu Ohtsuka jako Hakurō

Junichi Yanagita jako Kurobee

Kanehira Yamamoto jako Rigurdo

Asuna Tomari jako Gobuta

Chikahiro Kobayashi jako Ranga

Tarô Yamaguchi jako Geld

Jun Fukushima jako Gabiru

Rumi Okubo jako Soka

Rie Tanaka jako praktykant


Vertical wydaje mangę The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime w języku angielskim i opisuje mangę:


„Drogi pamiętniku… Zostałem reinkarnowany jako szlam”.

Nawet w innym świecie życie nie zawsze jest zagrożone. Jest wiele do zrobienia, od nakarmienia społeczności i wykuwania przedmiotów, których potrzebuje społeczność; a także mnóstwo zabawy… i przejmowania się! Dołącz do Rimuru i przyjaciół, którzy odpoczną i cieszą się codziennym życiem.


Shiba uruchomił spinoff mangę w Monthly Shonen Sirius Kodanshy w marcu 2018 r., a Kodansha opublikował czwarty tom mangi w lipcu 2020 r. Vertical opublikował czwarty tom w listopadzie 2020 r.

9. Oficjalna strona anime Tokyo Revengers ogłosiła 19 lutego nowych członków obsady, artystę endingu i premierę 10 kwietnia. Artysta eill wykonuje ED „Koko de Iki o Shite”. (Take a Breath Here). Anime zadebiutuje na kanale MBS 10 kwietnia o godzinie 1:35 czasu JST (efektywnie 11 kwietnia). Anime zostanie następnie wyemitowane w TV Tokyo, TV Aichi, TV Hokkaido i TVQ Kyushu Broadcasting 11 kwietnia. Anime będzie również emitowane na BS Asahi 18 kwietnia, AT-X 12 kwietnia, San-in Chūō Television Broadcasting w kwietniu 14, transmisja Ryukyu Asahi 15 kwietnia i transmisja RKK Kumamoto 23 kwietnia.


Nowo ogłoszona obsada członków gangu z czasów szkoły średniej Takemichiego obejmuje:

Takuma Terashima jako Atsushi „Akkun” Sendо̄

Yūya Hirose jako Takuya Yamamoto

Shunsuke Takeuchi jako Makoto Suzu

Shouta Hayama jako Kazushi Yamagishi

Ponadto Satoshi Hino zagra Masatakę „Kiyomasa” Kiyomizu


Obsada anime:

Yūki Shin (Natsuo Todoroki w My Hero Academia, Lycaon w BEASTARS, Yelme w Made in Abyss) jako Takemichi Hanagaki (dzisiejszy w czarnych włosach, przeszły w blond)

Azumi Waki ​​jako Hinata Tachibana

Ryota Ohsaka jako Naoto Tachibana

Yuu Hayashi jako Manjirō „Mikey” Sano

Tatsuhisa Suzuki jako Ken „Doraken” Ryūgūji


Koichi Hatsumi (Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the Egg, Blue Exorcist: Kyoto Saga, Deadman Wonderland, Gangsta.) reżyseruje anime w LIDEN FILMS, a Yasuyuki Muto (Basilisk, Deadman Wonderland, Sengoku Basara - Samurai Kings) odpowiada za scenariusze serialu. Kenichi Ohnuki (Golden Kamuy, Gundam Build Fighters) i Keiko Ōta (Ace Attorney, Hyakko) projektują postacie. Dźwięk reżyseruje Satoki Iida, a muzykę komponuje Hiroaki Tsutsumi (Children of the Whales, Dr. Stone, Jujutsu Kaisen).

Kodansha Comics publikuje mangę cyfrowo w języku angielskim i opisuje historię:


Oglądając wiadomości, Takemichi Hanagaki dowiaduje się, że zmarła jego dziewczyna z czasów szkoły średniej, Hinata Tachibana. Jedyna dziewczyna, jaką kiedykolwiek miał, została właśnie zabita przez nikczemną grupę znaną jako gang Manji w Tokio. Mieszka w kiepskim mieszkaniu o cienkich ścianach, a jego 6 lat młodszy szef traktuje go jak idiotę. Poza tym jest kompletnym prawiczkiem… W szczytowym momencie swojego życia, nagle przeskakuje o dwanaście lat wstecz do czasów swojej szkoły średniej !! Aby uratować Hinatę i zmienić życie, które spędził na ucieczce, beznadziejny pół etatowiec Takemichi musi celować na szczyt najbardziej złowrogiego przestępcy Kanto !!


Ken Wakui zapoczątkował mangę w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w marcu 2017 r., a Kodansha opublikował 21. tom mangi 17 lutego. Kodansha Comics opublikował 19-ty tom w wersji cyfrowej w języku angielskim 9 lutego.


Warner Bros. Japan kręci film Live-Action, który miał zostać otwarty w Japonii 9 października, ale zostanie otwarty w 2021 r. Tsutomu Hanabusa (Kakegurui, Miseinen dakedo Kodomo ja Nai) reżyseruje film. Zdjęcia rozpoczęły się zeszłej zimy, ale zostały wstrzymane w kwietniu ubiegłego roku, aby nadać priorytet zdrowiu obsady i ekipy.

Wakui serializował mangę Shinjuku Swan w Young Magazine Kodanshy w latach 2005–2013 z 38 tomami. Manga zainspirowała 6-odcinkowy serial Live-Action w 2007 roku i dwa filmy Live-Action w maju 2015 i styczniu 2016 roku

10. Oficjalna strona internetowa anime dla linii zabawek Shinkalion Takary Tomy ujawniła 19 lutego, że nowe telewizyjne anime Shinkansen Henkei Robo Shinkalion Z obsadziło Yukę Terasaki i Michiko Kaiden.

Yuka Terasaki gra Hanabiego Ōmagari, kierowcę Shinkaliona Z E6 Komaru i Shinkaliona Z E6 Nex, który jest miłośnikiem rocka i ma błyskotliwą osobowość.

Michiko Kaiden gra Taiju Togakushiego, kierowcę Shinkalion Z E7 Kagayaki i Shinkalion Z E7 Azusa, który ma ogromną wiedzę o drzewach.

Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:


Minami Tsuda jako Shin Arata, pierwszy bohater i samozwańczy „ten, który podejmuje tajemnice świata”

Akari Kitō jako Abuto Usui, drugi bohater, genialny uczeń i utalentowany mechanik

Jun Fukuyama jako SMAT, tajemnicza maskotka robota Abuto


Anime będzie miało premierę 9 kwietnia.


Historia nowego anime rozgrywa się kilka lat po oryginalnym anime, a Shinkansen Ultra Evolution Institute opracowuje nowego robota „Shinkalion Z”, a także „Zailiner” łączący robota pomocniczego do zwalczania nowych zagrożeń, z nowymi dziećmi o wysokiej kompatybilności stawki zostały ponownie wybrane do pilotażu transformujących się robotów.

Kentaro Yamaguchi (Beyblade Burst God) reżyseruje anime w OLM, podczas gdy reżyser poprzedniej serii Takahiro Ikezoe powraca jako główny reżyser, a także odpowiada za scenariusze serialu wraz z Masanao Akahoshim (Future Card Buddyfight). Yuka Aono powraca jako projektant postaci. Masafumi Mima powraca jako reżyser dźwięku. Muzykę komponuje Norihito Sumitomo (Dragon Ball Super). Shogakukan Music & Digital Entertainment zajmuje się animacją CG.


Pierwsze anime miało swoją premierę w styczniu 2018 r., a zakończyło się w czerwcu 2019 r. Seria obejmowała również film anime zatytułowany Gekijō-ban Shinkansen Henkei Robo Shinkalion: Mirai Kara Shinsoku no ALFA-X (Shinkansen-Transforming Robot Shinkalion the Movie: The Mythically Fast ALFA- X That Came From Future), który został otwarty w Japonii w grudniu 2019 roku

11. Oficjalna strona projektu anime mangi Farewell, My Dear Cramer (Sayonara Watashi no Cramer) Naoshi Arakawy (Twoje kwietniowe kłamstwo) ujawniła 19 lutego czterech nowych członków obsady telewizyjnego anime dla postaci męskiej drużyny piłkarskiej Warabi Seinan High School. Nowo ogłoszona obsada obejmuje (na zdjęciu poniżej od lewej do prawej):

Kouki Uchiyama jako Tetsuji Yamada

Ryota Ohsaka jako Kaoru Takei

Shimba Tsuchiya jako Yasuaki Tani

Takaya Kuroda jako Eiken Asuka


Premiera telewizyjnego anime odbędzie się 4 kwietnia w Tokyo MX.


Zapowiedziana wcześniej obsada telewizyjnego anime obejmuje (na zdjęciu poniżej od lewej do prawej):

Tomoyo Kurosawa jako Sumire Suō

Aoi Yūki jako Midori Soshizaki

Shiho Kokido jako Aya Shiratori

Yu Shimamura jako Eriko Tase

Marina Yamada (Maaya w Bem) jako Makoto Miyasaka

Rena Maeda jako Rui Kikuchi

Azumi Waki jako Ayumi Kishi

Misano Sakai jako Saori Koshi

Anzu Haruno jako Noriko Okachimachi

Rena Hasegawa jako Karina Kakogawa

Yuko Kaida jako Naoko Nо̄mi

Junichi Suwabe jako Gо̄ro Fukatsu

Saori Hayami jako Mizuki Kaji, drugoroczna napastnik i były kapitan japońskiej drużyny dziewcząt U-15

Yui Ishikawa jako Haruna Itō, pomocniczka pierwszego roku znana na całym świecie jako geniusz ze względu na swoje umiejętności utrzymywania piłki

Makoto Koichi jako Mao Tsukuda, obrończyni pierwszego roku wybrana do japońskiej drużyny dziewcząt do lat 15

Yui Makino jako Chika Kirishima

Aika Kobayashi (Yoshiko Tsushima w Love Live) jako Yū Tenma

Hiroko Kiso jako Alice Adatara

Nichika Omori jako Kei Hanabusa

Projekt będzie składał się zarówno z filmu anime, jak i anime telewizyjnego.

Obsada obejmuje:


Miyuri Shimabukuro jako Nozomi Onda

Shion Wakayama jako Sawa Echizen

Kouki Uchiyama jako Tetsuji Yamada

Ryota Ohsaka jako Kaoru Takei

Ryoko Shiraishi jako Junpei Onda

Koji Yusa jako Kōzō Sameji

Shimba Tsuchiya jako Yasuaki Tani


Eiga Sayonara Watashi no Cramer First Touch, filmowa część projektu, będzie miała swoją premierę wczesnym latem, z opóźnieniem w stosunku do pierwotnie planowanego otwarcia 1 kwietnia. Witryna anime zauważyła, że opóźnienie było spowodowane „różnymi okolicznościami”, ale wyraziła nadzieję na rozwiązanie problemu pandemii koronawirusa (COVID-19).

Fabuła będzie adaptacją prequel mangi Sayonara, Football, która podąża za Nozomi w gimnazjum.


Seiki Takuno (Boarding School Juliet, Yamada-kun and the Seven Witches) reżyseruje film w LIDEN FILMS, a Natsuko Takahashi (Tokyo Magnitude 8.0, Cutie Honey Universe) pisze scenariusz. Eriko Itō (Hamatora, Ane Log) projektuje postacie, a Masaru Yokoyama (Twoje kwietniowe kłamstwo, Fruits Basket) komponuje muzykę. Toei jest dystrybutorem filmu.

Aika Kobayashi (Yoshiko Tsushima w Love Live) wykonuje piosenkę przewodnią filmu „Sora wa Dare ka no Mono Ja Nai" (The Sky Doesn't Belong to Anyone), a także OP telewizyjnego anime.

Kodansha Comics wypuszcza mangę cyfrowo jednocześnie z jej japońskim wydaniem, a także planuje wydać mangę w druku. Firma opisuje mangę:


Bez żadnych osiągnięć piłkarskich, o których można by mówić przez całe gimnazjum Sumire Suo, młoda skrzydłowa otrzymuje dziwną ofertę. Główna rywalka Suo, Midori Soshizaki, zaprasza ją do dołączenia do tej samej drużyny w liceum, obiecując, że nigdy nie pozwoli Suo „bawić się samej”. To poważna oferta, ale pytanie brzmi, czy Suo się na nią zgodzi. W ten sposób kurtyna otwiera się na historię, która gromadzi ogromną obsadę indywidualnych osobowości grających w piłkę nożną!


Arakawa wypuściła mangę w maju 2016 roku. Kodansha opublikował 13. tom mangi w Japonii 16 października


MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. ZZA OCEANU: Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 18 lutego, że udzieliła licencji na mangę Benigashiry i Muramitsu - Headhunted to Another World: From Salaryman to Heavenly King! (Salaryman ga Isekai ni Ittara Shitennō ni Natta Hanashi). We wrześniu ukaże się pierwszy tom, zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


Uchimura Dennosuke to zwykły japoński biznesmen, dopóki nie został wysłany do pracy w Wietnamie, gdzie ginie w wypadku. Uchimura zostaje wskrzeszony i wezwany do innego świata przez Króla Demonów, który oferuje mu nową pracę - jako jeden z Czterech Niebiańskich Królów w swojej armii! Uchimura otrzymuje ofertę, której nie może odrzucić, ale czy może wykonać swoją pracę?


Manga pojawiła się na stronie internetowej mangowej Overlap - Comic Gardo w grudniu 2019 r. Overlap opublikował drugi tom mangi w grudniu 2020 r.


Manga adaptuje wcześniejszą mangę Benigashiry, którą sami narysowali, i zaczęła wychodzić cyfrowo od pierwszego tomu w czerwcu 2019 roku. Manga działa równolegle do nowej wersji Muramitsu, a trzeci tom zadebiutował cyfrowo w kwietniu 2020 roku

2. KĄCIK YURI: a) Kwietniowy numer magazynu Houbunshy - Manga Time Kirara Max ujawnił 19 lutego, że manga Kin-iro Mosaic Best Wishes Yui Hary (Wakaba Girl (jednotomowa manga w latach 2010-13, 13-odcinkowe anime latem 2015 roku, specjał Wakaba*Girl: Onsen Tsukaritai w październiku 2015 roku)) zakończy się kolejnym rozdziałem w majowym numerze magazynu 18 marca. Tom mangi zostanie wydany 26 marca.


Specjalna manga będąca spin-offem głównej mangi Hary - Kin-iro Mosaic została wydana w maju 2020 roku.


Seria rozpoczęła się w Manga Time Kirara Max w kwietniu 2010 r., a seria zakończyła się w marcu 2020 r. 11. i ostatni tom mangi został wydany w Japonii w kwietniu 2020 roku.


Yen Press wydaje mangę w języku angielskim. Historia oryginalnej mangi zaczyna się od Shinobu, 15-letniej, pozornie „czystej japońskiej” dziewczyny, która gościła u rodziny w Wielkiej Brytanii. Nawet po powrocie do Japonii wciąż brakuje jej czasu za granicą. Pewnego dnia przylatuje list lotniczy od Alice, dziewczyny z rodziny goszczącej Shinobu w Wielkiej Brytanii. List brzmi: „Shinobu, jadę do Japonii!” „Lekka komedia japońsko-brytyjska dla dziewcząt” opowiada o życiu Shinobu, Alice i innych dziewcząt z Japonii i Wielkiej Brytanii.


Manga ma podteksty yuri.


Pierwsza seria anime emitowana w 2013 roku, a druga seria Hello !! KINMOZA, której premiera odbyła się w 2015 roku. Crunchyroll transmitował oba sezony, gdy były emitowane w Japonii. Sentai Filmworks wydało pierwszą serię na płytach w 2014 roku, a kontynuację w październiku 2016 roku. Specjalny odcinek anime Kin-iro Mosaic: Pretty Days otwarto w kinach w Japonii w listopadzie 2016 roku.


Nowy film anime zatytułowany Kin-iro Mosaic Thank you!! otworzy się w Japonii tego lata

b) Kwietniowy numer magazynu Comic Yuri Hime Ichijinshy opublikował ostatni rozdział yuri mangi Pikachi Oui - Our Teachers Are Dating! (Hayama-sensei to Terano-sensei wa Tsukiatteiru) 18 lutego. Czwarty tom mangi zostanie wydany w kwietniu.


Seven Seas Entertainment wypuszcza cyfrowo mangę i opisuje historię:


Hayama-sensei i Terano-sensei to dwie kobiety, które pracują w tej samej szkole… i właśnie zaczęły ze sobą chodzić. Są trochę nieśmiałe, jeśli chodzi o swój rozwijający się związek, ale ich współpracownicy - a nawet ich uczniowie - kibicują im, gdy przedzierają się przez miłość!


Oui wypuściła mangę w Comic Yuri Hime w czerwcu 2018 r. Ichijinsha opublikował trzeci tom mangi w czerwcu 2020 r. Drugi tom Seven Seas Entertainment wydał 26 stycznia, a trzeci tom ukaże się 23 marca. Seven Seas Entertainment ogłosiło początkowo wydanie mangi z angielskim tytułem The Gym Teacher and School Nurse are Dating !, ale zaczęła wydawać mangę pod tytułem Our Teachers Are Dating !


Zwróćcie uwagę na coś takiego. Jak w Japonii są 2 kochające się nauczycielki w tej samej szkole, to im się kibicuje. A w Polsce jest to nieetyczne i trzeba piętnować, a wręcz przynajmniej jedną z nich przenieść do innej szkoły :(

3. Tegoroczny 12. numer magazynu Kodanshy - Morning ujawnił 18 lutego, że że manga Cells at Work! Baby (Hataraku Saibō Baby), spinoff Cells at Work! (Hataraku Saibō) od Akane Shimizu, ma przerwę na trzy miesiące i powróci w maju.


Kodansha wyda 22 lutego trzeci tom mangi.


Manga została zawieszona w czerwcu 2020 roku.


Kodansha Comics wydała licencję na mangę i zadebiutuje cyfrowo w języku angielskim 21 lipca. Firma opisuje tę historię:


Utrzymanie ciała szczęśliwym i zdrowym nie jest łatwym zadaniem, więc nawet najnowsze komórki mają pełne, małe, winne, pucołowate dłonie! Dołącz do tych uroczych komórek dziecka, gdy ciężko pracują w ciele noworodka, w tym najnowszym (dosłownie!) spinoffie Cells at Work!


Yasuhiro Fukuda uruchomił mangę w Morning w październiku 2019 r.

4. Tegoroczny marcowy numer magazynu Shueishy - Ultra Jump ujawnił 19 lutego, że manga Black Night Parade Hikaru Nakamury (Arakawa Under the Bridge (15 tomów mangi w latach 2004-15, 2 13-odcinkowe sezony anime wiosną i jesienią 2010 roku), Saint Young Men (manga wychodząca od sierpnia 2006 roku, 2 odcinki OVA w latach 2012-13, film anime w maju 2013 roku), projekty postaci anime Juuni Taisen z jesieni 2017 roku, rysunki do anime Natsu no Arashi z wiosny 2009 roku) zostanie zawieszona z powodu choroby autorki. Nakamura i oficjalne konto magazynu na Twitterze ogłoszą, kiedy manga powróci po przerwie, gdy tylko poprawi się jej stan fizyczny.


Wcześniej manga została zawieszona w listopadzie 2017 r. i wróciła z tej przerwy w lutym 2018 r. Manga powróciła z kolejnej przerwy w sierpniu 2017 r.


Nakamura wypuściła mangę w Weekly Young Jump w listopadzie 2016 r. Shueisha opublikował pierwszy tom mangi w grudniu 2016 r., a szósty tom opublikował 18 grudnia. Manga jest również dostępna w dziewięciu innych publikacjach, w tym Shonen Jump +, Cinra.net , Line Manga, pixiv Comic, Nico Nico Seiga i nie tylko. Manga opowiada o przyjęciu oferty od Mrocznego Mikołaja dołączenia do wyzyskującej korporacji

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Viz Media ogłosiło na Twitterze 19 lutego nowe mangi, nowelki i książki, które pojawią się jesienią 2021 roku (z polskich akcentów Kryjówka Dezertera, Fullmetal Alchemist, Kimetsu no Yaiba, One Piece i My Hero Academia)

2. Oficjalne konto na Twitterze mangi Dziewczynka w Krainie Przeklętych ujawniło 19 lutego, że manga zakończy się 5 marca.


Nagabe wcześniej ujawnił w styczniu, że przesłali rękopis do ostatniego rozdziału mangi. Tom 10 mangi ujawnił wcześniej we wrześniu ubiegłego roku, że tom 11-sty będzie tomem ostatnim. Tom zostanie wydany 10 kwietnia.


Seven Seas wydaje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W świecie podzielonym między Wewnątrz i Na Zewnątrz, mieszkańcom obu królestw mówi się, aby nigdy nie przechodzili na drugą stronę, aby nie zostali przeklęci. Młoda dziewczynka imieniem Shiva mieszka po drugiej stronie, w pustej wiosce z demonicznym opiekunem znanym tylko jako „Nauczyciel”. Chociaż nie wolno im się dotykać, wydaje się, że łączy ich więź, która wykracza poza ich odmienny wygląd. Ale kiedy Shiva jest pod opieką Nauczyciela, aby odszukać swoją babcię, tajemnica jej tajemniczej aranżacji wychodzi na jaw.


Nagabe rozpoczął serię w 2015 roku w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden, a 10 marca Mag Garden wydał 9. tom. Mangę w Polsce wydaje Studio JG. Do tej pory ukazało się 6 tomów.


Wit Studio wyprodukowało 10-minutową adaptację anime mangi, która miała swoją premierę na Festiwalu Fantasia w Montrealu w sierpniu 2019 roku. Anime ma DVD, które jest dołączone do limitowanej edycji ósmego tomu mangi we wrześniu 2019 roku.


Stowarzyszenie Young Adult Library Services Association (YALSA) należące do American Library Association (ALA's) umieściło serię na liście wielkich powieści graficznych dla nastolatków w 2018 i 2019 roku. Manga była również nominowana do nagrody Best Comic Award na 45. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w 2018 roku

GRY

1. Wydarzenie współpracy gry mobilnej SINoALICE od Square Enix z anime That Time I Got Reincarnated as a Slime rozpoczęło się 18 lutego. Będzie działać do 4 marca.


Oryginalne wydarzenie fabularne będzie zawierało muzykę z oficjalnej ścieżki dźwiękowej anime. Gracze mogą odblokować klasy z limitowanej edycji, w tym Snow White / Slime i Alice / Ogre, zdobywać materiały do ​​gry i wziąć udział w wydarzeniu kooperacyjnym „Lullaby of Reincarnation”.


W grze pojawiło się również trzecie wideo promocyjne współpracy, które opowiada o Parrah i Noyi, które włączyły opowieść That Time I Got Reincarnated as a Slime do świata pokręconych bajek SINoALICE. Królewna Śnieżka i Alicja zostały wskrzeszone do świata That Time I Got Reincarnated jako Slime jako potwory, gdzie spotykają postacie z anime.


Chociaż gra już wcześniej współpracowała z NieR: Automata i NieR Replicant, ten najnowszy crossover to pierwszy raz, kiedy globalna i japońska wersja gry będzie organizować wspólne wydarzenie jednocześnie.


Zwiastun nadchodzącego wydarzenia na Twitterze.

Square Enix wydał SINoALICE na iOS i Androida w Japonii w czerwcu 2017 r. Pokelabo Inc. uruchomiło angielską wersję globalną w lipcu 2020 r. Wersja angielska jest dostępna na całym świecie z wyjątkiem Japonii, Chin, Hongkongu, Tajwanu i Makau.


Nexon opisuje grę:


SINoALICE to mrożąca krew w żyłach opowieść o klasycznej baśni w niepokojącym mrocznym świecie fantasy, inspirowanym twórczością Yoko Taro (NieR: Automata). Gra podąża za kilkoma popularnymi bohaterami baśni, którzy współpracują, aby przemierzać niebezpieczne krainy, walczyć z groźnymi wrogami i rozwiązywać łamigłówki, aby wskrzesić gawędziarzy, którzy ich stworzyli.


Dyrektorem kreatywnym gry jest Yoko Taro (NieR: Automata, Drakengard). Grę rozwija Pokelabo (Senki Zesshō Symphogear XD Unlimited, Senran no Samurai Kingdom). Monaca Keiichi Okabe komponuje muzykę, a Jino projektuje postacie.


Drugi sezon anime That Time I Got Reincarnated as a Slime miał premierę 12 stycznia w Japonii

2. Kwietniowy numer magazynu Square Enix - Monthly G Fantasy ujawnił 18 lutego, że gra mobilna Disney Twisted-Wonderland będzie miała nową mangę, która po raz pierwszy zaadaptuje główną historię. Manga nosi tytuł Disney Twisted-Wonderland The Comic: Episode of Heartslabyul i zostanie wydana w następnym numerze magazynu 18 marca. Sumire Kowono rysuje mangę, a Wakana Hazuki jest uznawana za kompozycję.


Seria miała wcześniej tom antologii mangi z historiami różnych autorów, który został wydany w listopadzie 2020 roku. Druga antologia mangi zostanie wydana 27 kwietnia.


Gra została wydana w Japonii w marcu 2020 roku. Pierwsza reklama telewizyjna dotyczyła akademika Heartslabyul, zainspirowanego światem Alicji w Krainie Czarów, a druga dotyczyła akademika Savanaclaw w stylu Króla Lwa.


Twórczyni mangi Kuroshitsuji, Yana Toboso, zajmuje się główną koncepcją, scenariuszem i projektami postaci. TROYCA będzie animować film otwierający grę, a Night Ravels wykona OP „Piece of my world”.

Gra koncentruje się na postaciach inspirowanych złoczyńcami z filmów Disneya i jest opisana jako „gra przygodowa akademii złoczyńców”, która będzie zawierała elementy rytmiczne i bitwy.


Historia gry rozpoczyna się, gdy główny bohater zostaje wezwany do innego świata przez magiczne lustro. Tam główna bohaterka przybywa do prestiżowej szkoły magicznej „Night Ravens College”. Nigdzie indziej nie da się ukryć, że główny bohater ma zapewnioną ochronę przez zamaskowanego dyrektora szkoły i poznaje niewspółpracujących, ale genialnych uczniów szkoły, próbując znaleźć sposób na powrót do domu.


Night Ravens College ma siedem akademików. Postacie w każdym akademiku inspirowane są różnymi dziełami Disneya, w tym Alicją w Krainie Czarów, Małą Syrenką, Aladynem, Królewną Śnieżką, Herkulesem, Królem Lwem i Śpiącą Królewną

3. 8-14 lutego w Japonii sprzedały się: Super Mario 3D World + Bowser's Fury - 250 018 egzemplarzy od 12 lutego, Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban! - 1 892 677 egzemplarzy od 19 listopada, Little Nightmares II - 24 470 egzemplarzy na Switcha i 11 163 egzemplarze na PS4 od 10 lutego, Ring Fit Adventure - 2 370 359 egzemplarzy od 18 października 2019 roku, Animal Crossing: New Horizons - 6 641 405 egzemplarzy od 20 marca, Pokemon Sword & Shield - 3 963 878 egzemplarzy od 15 listopada 2019 roku, Sekai no Asobi Taizen 51 - 638 015 egzemplarzy od 5 czerwca, Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age (New Price Edition) - 66 392 egzemplarze od 4 grudnia, Fate/Extella Celebration Box - 4 068 egzemplarzy na Switcha i 3 498 egzemplarzy na PS4 od 11 lutego, Sakuna: Of Rice And Ruin - 137 181 egzemplarzy od 12 listopada, Super Mario 3D All-Stars - 559 105 egzemplarzy od 18 września i Pikmin 3 Deluxe - 539 740 egzemplarzy od 30 października. Pozostały ranking

CIEKAWOSTKI

1. Daily Beast opisuje swoje krzyżówki jako miejsce, „gdzie władza, popkultura i polityka przecinają się - całkiem dosłownie”. Jak się okazuje, wśród potencjalnych tematów jest anime. Układanka „Melbourne Again” z 18 lutego zawiera wskazówkę odnoszącą się do pewnej popularnej serii anime. Wskazówka 3 w dół brzmi: „____” Slayer (manga napisana przez Tanjiro Kamado).


Przepraszam, że psuję tutaj rozwiązanie, ale jest to Demon Slayer.


Jak być może fani serii mogą być świadomi, krzyżówka zawiera niewielką nieścisłość: twórcą Demon Slayer jest Koyoharu Gotouge, a Tanjiro Kamado odnosi się do imienia głównego bohatera. Niemniej jednak charakterystyczna nazwa Tanjiro nadal służy jako skuteczna wskazówka do rozwiązania tej części układanki.


Krzyżówka została zaprojektowana przez profesjonalnego twórcę krzyżówek Matta Gaffneya i jest dostępna za darmo na stronie Daily Beast.


Nawet poza Japonią, gdzie Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba trafił do mainstreamu, serial robi ogromne wrażenie. 17 lutego Time Magazine uhonorował Koyoharu Gotouge na swojej liście Time100 Next, która przedstawia 100 wschodzących, wpływowych osób, które kształtują przyszłość. To pierwszy raz, kiedy publikacja wybrała twórcę mangi na tę listę

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com