NEWSY Z 17 LUTEGO

Konnichiwa!


Matt Predator desu!


KORONANEWSY

1. Zmiana daty rozpoczęcia festiwalu w Cannes spowoduje nieznaczne przesunięcie terminu nadchodzącej odsłony Nowych Horyzontów. Po wyjątkowej, jesiennej edycji w listopadzie 2020, w tym roku ponownie spotkamy się latem we Wrocławiu. Już 10 marca zostanie uruchomiona sprzedaż festiwalowych karnetów (poprzez stronę nowehoryzonty.pl) – w cenie 390 zł lub 375 zł (dla posiadaczy Karty Klubu Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty).


Przedstawiamy specjalny list przygotowany przez Romana Gutka, Marcina Pieńkowskiego i zespół Nowych Horyzontów.


* * *


Szanowni Państwo,


od wielu tygodni intensywnie przygotowujemy 21. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Pracujemy nad tym, żeby tegoroczne wydarzenie było na najwyższym poziomie programowym i organizacyjnym. Planujemy edycję hybrydową – sercem festiwalu będą oczywiście pokazy kinowe, ale część filmów będzie można oglądać online.


Ze względu na wciąż groźną pandemię, wiele międzynarodowych festiwali odbywających się wiosną zmienia swoje terminy. Jednym z nich jest festiwal w Cannes, który w tym roku odbędzie się w lipcu, bardzo blisko naszego pierwotnego terminu. W związku z tym, że canneński festiwal znacząco wpływa na program Nowych Horyzontów oraz jego wydarzenia branżowe (m.in. Polish Days), postanowiliśmy przesunąć termin naszego festiwalu. 21. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia 2021 roku, oczywiście we Wrocławiu.


Sprzedaż karnetów na część stacjonarną festiwalu rozpocznie się 10 marca. W programie nadchodzącej edycji znajdą się m.in. retrospektywy Chantal Akerman, Angeli Schanelec oraz Apichatponga Weerasethakula. Nasi selekcjonerzy w ostatnich miesiącach uczestniczyli w festiwalach w Wenecji, Tallinie, Rotterdamie, Göteborgu oraz Sundance. Już teraz mamy potwierdzonych ponad 80 tytułów, a przed nami jeszcze Berlinale, wspomniane Cannes, oraz oglądanie setek zgłoszonych tytułów. Filmy na 21. MFF Nowe Horyzonty będą z pewnością wyraziste i odważnie komentujące złożoną rzeczywistość, z jaką się codziennie zderzamy.


Dziękujemy za wyrozumiałość i za Państwa wsparcie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie niezapomniana, pełna spotkań i dyskusji w salach kinowych oraz, co dla nas niezwykle ważne, bezpieczna.


Pozdrawiamy serdecznie,


Roman Gutek, Marcin Pieńkowski oraz zespół MFF Nowe Horyzonty

ANIME

1. Viz Media ujawniło 16 lutego obsadę swojego angielskiego dubbingu anime Mr. Osomatsu. Członkowie obsady (w tym wcześniej ogłoszeni członkowie obsady sześcioraczków Matsuno) obejmują:


Billy Kametz jako Osomatsu

Ray Chase jako Karamatsu

Sean Chiplock jako Choromatsu

Kyle McCarley jako Ichimatsu

Michael Sinterniklaas jako Jyushimatsu

Max Mittelman jako Todomatsu

Alejandra E. Cazares jako Chibita

Cassandra Lee Morris jako Totoko

Keith Silverstein jako Iyami

Cherami Leigh jako Hatabou


Viz Media nabyło prawa do transmisji cyfrowej, sprzedaży elektronicznej, domowego wideo i towarów do anime Mr. Osomatsu, w tym do drugiego sezonu. Pierwszy zestaw Blu-ray będzie zawierał odcinki 2-25 serii, a wyjść ma 9 marca. Podobnie jak w Japonii, północnoamerykańskie domowe wydanie wideo nie będzie zawierało pierwszego odcinka anime.

Trzeci sezon Mr. Osomatsu miał premierę 12 października. Crunchyroll transmituje sezon tak, jak jest emitowany w Japonii. Drugi kwartał anime miał premierę 4 stycznia.


Eiji Abiko, reżyser animacji pierwszego sezonu, zastępuje Naoyukiego Asano jako projektanta postaci w nowym sezonie. Reżyser Yōichi Fujita oraz opiekun scenariusza i pisarz Shū Matsubara wracają z poprzednich sezonów w Studio Pierrot. Oprócz aktorów głosowych sześcioraczków powracają również inni członkowie obsady.


Anime Mr. Osomatsu inspirowane jest oryginalną mangą Fujio Akatsuki, Osomatsu-kun i anime, które koncentruje się na domownikach Matsuno z sześcioma niegrzecznymi i psotnymi synami (którzy są sześcioraczkami). Cała szóstka, w tym najstarszy Osomatsu, są zakochani w tej samej dziewczynie, Totoko. Oryginalna seria Osomatsu-kun podążyła za rodziną, gdy synowie mieli 10 lat. Mr. Osomatsu na nowo wyobraża sobie oryginalne anime i mangę z sześcioraczkami w wieku dorosłym.


Pierwszy sezon anime Mr. Osomatsu miał swoją premierę w październiku 2015 r., a Crunchyroll transmitował serię nadawaną w Japonii. Drugi sezon Mr. Osomatsu miał swoją premierę w Japonii w TV Tokyo i TV Aichi w październiku 2017 roku. Serial zainspirował także film i różne wideo

2. Oficjalna strona internetowa oryginalnego telewizyjnego anime CloverWorks - Wonder Egg Priority ogłosiła 16 lutego, że aktorka nao (5pb w Choujigen Game Neptune The Animation (plus wstawki), ED Terra Formars: Revenge) zagra w anime Chiaki Kawai. Postać jest matką Riki Kawai, jednej z głównych postaci, i pojawi się w siódmym odcinku anime 23 lutego.

Funimation transmituje serię i opisuje historię:


Oto historia Ai, introwertycznej dziewczyny, której los zmienił się na zawsze, gdy zdobyła tajemnicze „Wonder Egg” z opuszczonego salonu gier. Tej nocy jej sny stapiają się z rzeczywistością, a gdy inne dziewczyny zdobywają własne Wonder Egg, Ai odkrywa nowych przyjaciół - i magię w sobie.


Premiera anime miała miejsce 12 stycznia

3. Muse Asia ujawniło 16 lutego, że 17 lutego dodało anime Brave Witches. Pierwszy odcinek zadebiutował o 20:00. GMT +8, z nowym odcinkiem codziennie do 28 lutego.


Brave Witches to spinoff serii Strike Witches i skupia się na 502. Joint Fighter Wing „Brave Witches”, w przeciwieństwie do wcześniejszego anime, które skupiało się na 501. Joint Fighter Wing „Strike Witches”.


Seria miała swoją premierę w Japonii w październiku 2016 roku.


Animax Asia wcześniej emitował Brave Witches i opisuje anime:


Neuroi, wróg ludzkości, pojawił się nagle w Europie w latach trzydziestych XX wieku. Tylko dziewczyny wyposażone w specjalne magiczne moce, znane jako Witches, mogły stawić czoła Neuroi, których nie można było zniszczyć zwykłą bronią.


We wrześniu 1944 r. gniazdo Neuroi zostało zlikwidowane, a w Europie Zachodniej zapewniono bezpieczeństwo. W międzyczasie wojska alianckie rozpoczęły plan operacji przeciwko Neuroi w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozkaz do wspinaczki otrzymuje 502nd Joint Fighter Wing, powszechnie znane jako „Brave Witches”, których baza znajduje się w Peterburgu na terenie Imperium Oruskiego.


Kazuhiro Takamura wrócił ze Strike Witches, aby wyreżyserować anime Brave Witches. SILVER LINK powrócił również ze Strike Witches: Operation Victory Arrow, aby animować serial. Striker Unit przypisuje się skład serii, a Humikane Shimada - oryginalne projekty postaci (które Takamura przystosował do animacji). Takaaki Suzuki wrócił z serialu anime Strike Witches, oryginalnego wideo anime i filmu, by służyć jako doradca historii wojskowej i odpowiadać za ustawienie świata. Hiroyuki Terao powrócił, aby dostarczyć projekty mechaniczne. Projekt zaplanowali Tsuyoshi Kikuchi i Daijō Kudō. Tomohiro Yoshida ponownie pełnił funkcję reżysera dźwięku w Glovision. Seikou Nagaoka wrócił do komponowania muzyki, a Nippon Columbia wyprodukował muzykę

4. Animax Asia ogłosiło 16 lutego, że 22 lutego będzie miała premierę nowego anime Fruits Basket. Kanał wyemituje dwa odcinki w każdy poniedziałek i wtorek o 22:00. GMT +8.


„Pierwszy sezon” anime miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2019 roku i wyemitowany w 25 odcinkach. Funimation i Crunchyroll transmitowały pierwszy sezon anime podczas jego emisji.

Drugi sezon anime Fruits Basket miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2020 roku i trwał przez cały sezon letni, łącznie 25 odcinków.


Anime będzie miało ostatni sezon, zatytułowany Fruits Basket the Final, którego premiera odbędzie się w kwietniu.


Dwie serie anime z 2019 i 2020 roku to adaptacja mangi Natsuki Takayi - Fruits Basket (wydawanej w Polsce). Adaptacja ma zupełnie nową japońską obsadę i personel z poprzedniej wersji, zgodnie z życzeniem Takayi. Anime obejmie całą historię mangi.

Yoshihide Ibata (Pikaia !!, FLCL Progressive) powrócił, aby wyreżyserować nowy sezon w TMS Entertainment. Taku Kishimoto (Silver Spoon, Haikyu !!, 91 Days, Hanebad!) znów był odpowiedzialny za scenariusze serialu. Masaru Shindō (Macross Delta, My Teen Romantic Comedy SNAFU) wrócił do projektowania postaci. Takaya sama pełniła funkcję nadzorcy wykonawczego

5. NEWSY CRUNCHYROLL: a) Crunchyroll ogłosił 16 lutego, że dodał anime Voltes V, Tales of Phantasia, Mahoraba i Stellvia. Discotek Media udzielił licencji na wszystkie cztery tytuły.


Voltes V jest dostępny dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Discotek wydał anime na Blu-ray w październiku 2019 roku.


Tales of Phantasia jest transmitowane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Geneon wydał anime na DVD w 2007 roku, a Funimation wydał je ponownie w 2008 roku.


Crunchyroll transmituje strumieniowo Mahoraba w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Discotek Media wyda w tym roku anime na Blu-ray.


Stellvia jest dostępne dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Disctoek Media wydał anime na Blu-ray we wrześniu 2018 roku

b) Crunchyroll ogłosił 17 lutego, że rozpocznie streaming anime Sister Princess i Tetsujin 28. Oba anime będą transmitowane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Discotek udzielił licencji na oba anime.


Crunchyroll rozpoczął streaming Sister Princess 17 lutego.


Discotek wydał Sister Princess i Sister Princess: Re Pure na oddzielnych zestawach Blu-ray w czerwcu 2018 roku. Pierwszy sezon zawiera ścieżki dźwiękowe w języku angielskim i japońskim, podczas gdy w drugim dostępne są tylko napisy. Discotek opisuje pierwszą serię:


Wataru Minakami był najlepszy w swojej klasie w gimnazjum i miał całkiem wygodne życie w Tokio. Ale kiedy nieoczekiwanie nie zda jedynego egzaminu wstępnego do szkoły średniej z powodu usterki komputera, jego życie nagle pogrąża się w całkowitym chaosie! Jeeves, zaufany kamerdyner Wataru, wysyła go do szkoły na tajemniczej wyspie. Po przybyciu Wataru spotyka wiele przyjaznych, uroczych dziewczyn. To nie jest problem, dopóki nie dowie się, że wszystkie są jego siostrami! Dla większości dzieci przystosowanie się do życia w nowej szkole w innym mieście jest wystarczająco trudne. Ale dla Wataru Minakamiego liceum będzie łatwą częścią!


26-odcinkowe anime Sister Princess zadebiutowało w 2001 roku, a 13-odcinkowe Sister Princess: Re Pure zadebiutowało w 2002 roku. Firma ADV Films uzyskała licencję i dubbingowała pierwszą serię, ale nie drugą.

Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową Tetsujin 28 17 lutego.


Discotek wydał Tetsujin 28 na Blu-ray w standardowej rozdzielczości we wrześniu 2018 roku i zawierał angielski dub Geneon Entertainment. Firma opisuje historię:


Podróż rozpoczyna się, gdy profesor Kaneda tworzy ostatecznego robota żołnierza, Tetsujina, jako substytut swojego syna Shotaro, który myślał, że zginął w nalocie bombowym na Tokio podczas II wojny światowej. Aby uniemożliwić armii użycie Tetsujina jako narzędzia do zniszczenia, profesor ukrywa robota na odległej wyspie. Dziesięć lat po wojnie Tetsujin zostaje ostatecznie wskrzeszony po 28 próbach podjętych przez protegowanego zmarłego profesora Kanedy, profesora Shikishimę. W międzyczasie Shotaro wyrósł na genialnego chłopca-detektywa, a teraz łączy siły ze swoim ukochanym Tetsujinem, aby stoczyć odważną walkę ze złem!


Yasuhiro Imagawa napisał i wyreżyserował 26-odcinkowe anime oparte na klasycznej mandze Tetsujin 28 Gou Mitsuteru Yokoyamy (Czarodziejka Sally (jeden tom mangi w latach 1966-67, 109 odcinków anime w latach 1966-68 (w Polsce emisja na Polonia 1), film anime w marcu 1990 roku, 88 odcinków kontynuacji anime w latach 1989-90), Mars (5 tomów mangi w latach 1976-77, 2 odcinki OVA w 1994 roku, 64 odcinki anime Rokushin Gattai GodMars w latach 1981-82 oraz film anime w grudniu 1982 roku, 13-odcinkowe anime Shin Seiki Den Mars w latach 2002-03), Babel Nisei (12 tomów mangi w latach 1971-73, 39 odcinków anime w 1973 roku, 13-odcinkowe anime jesienią 2001 roku, 4 odcinki OVA w 1992 roku), Giant Robo (2 tomy mangi w latach 1967-68, 7 odcinków OVA w latach 1992-98)) z 2004 roku. Manga zainspirowała także anime z lat 60., zlokalizowane jako Gigantor w Stanach Zjednoczonych

6. Sentai Filmworks ogłosiło 16 lutego, że nabyło prawa do domowego wideo do nowego anime Baki (New Grappler Baki: In Search of Our Strongest Hero). Pełna kolekcja firmy będzie zawierała oryginalne japońskie nagrania audio z angielskimi napisami, a także „zupełnie nowy angielski dub”. Sentai Filmworks nie określiło, czy jego angielski dub był nową produkcją stworzoną specjalnie na nowe wydanie, czy tym samym dubem używanym na Netflixie.


Netflix miał premierę pierwszego sezonu anime w czerwcu 2018 roku w Japonii i trwał przez 26 odcinków kończących się w grudniu 2018 roku. Netflix opublikował pierwsze 13 odcinków poza Japonią w grudniu 2018 roku, a następnie w drugiej połowie pierwszego sezonu w marcu 2019 roku.


Netflix opisuje historię pierwszego sezonu:


Bohater, Baki Hanma, intensywnie trenuje, by stać się na tyle silnym, by prześcignąć swojego ojca, Yujiro Hanmę, najsilniejszego wojownika na świecie. Pięciu najbardziej brutalnych skazanych na śmierć zbiera się, by stawić czoła Bakiemu. Ich celem jest zasmakowanie porażki - ich niezrównana siła i umiejętności sprawiły, że znudzili się samym życiem, a teraz szukają Bakiego w nadziei, że może ich przytłoczyć i całkowicie zmiażdżyć. W tym kryzysie inni wojownicy podziemnych sztuk walki zbierają się, by walczyć u boku Bakiego: Kaoru Hanayama, Gouki Shibukawa, Retsu Kaioh i Doppo Orochi. Rozpoczyna się epicka rozgrywka między brutalnymi skazanymi na śmierć a Bakim i jego przyjaciółmi!


Toshiki Hirano (Rayearth, Dangaioh, Magic Kaito: Kid the Phantom Thief) wyreżyserował pierwszy sezon anime w TMS Entertainment (Lupin III, ReLIFE). Fujio Suzuki (Shin Getter Robo vs. Neo Getter Robo, 009-1, New Getter Robo) zaprojektował postacie. Tatsuhiko Urahata (DNA², Horizon in the Middle of Nowhere, Tsuredure Children) był odpowiedzialny za scenariusze serialu.


Baki: The Great Raitai Tournament Saga (Baki: Dai Raitaisai-hen), drugi sezon anime, zadebiutował na całym świecie w serwisie Netflix w czerwcu ubiegłego roku.


Baki Hanma będzie trzecią serią Baki w serwisie Netflix i kontynuacją serii Baki: Dai Raitaisai-hen

7. ANN o piersiach i bitwach w Fatal Fury

8. ANN: Jak Emilia z Re: Zero odzyskała rytm (możliwe spoilery)?

9. Netflix zapowiedział premierę serialu anime DOTA: Dragon's Blood. Projekt osadzony jest w świecie gry Dota 2.


Bohaterem DOTA: Dragon's Blood jest smoczy rycerz Davion, który przemierza świat w celu niszczenia zła. Po drodze spotyka potężnego prasmoka oraz księżniczkę Miranę i tak stanie się częścią wydarzeń dużo większej wagi, niż mógł to sobie wyobrazić.


Dota 2 jest samodzielną kontynuacją modyfikacji Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos i dodatku Warcraft III: The Frozen Throne. Polega na rozgrywaniu meczów w trybie wieloosobowym, w których dwie pięcioosobowe drużyny, wraz z jednostkami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, próbują zniszczyć ufortyfikowane twierdze przeciwników.


Showrunnerem serialowego spin-offu jest Ashley Miller, współscenarzysta Thora i X-Men: Pierwszej klasy. Pierwszy sezon DOTA: Dragon's Blood składać się będzie z ośmiu odcinków

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. ZZA OCEANU: a) Seven Seas Entertainment ogłosiło 16 lutego, że wydało licencję na mangę Meguru Ueno (Hajimete no Gal (manga wychodząca od listopada 2015 roku, 10-odcinkowe anime latem 2017 roku, odcinek OVA Hajimete no Gal: Hajimete no Bunkasai w grudniu 2017 roku)) - Does a Hot Elf Live Next Door to You? (Otaku no Tonari wa Elf desu ka?), a pierwszy tom zostanie wydany cyfrowo i drukiem w sierpniu.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


Licealista Inudo Keita marzy o byciu wielkim mangaką. Tak się składa, że mieszka w Japonii, która miesza się z mieszkańcami dziwnych i fantastycznych alternatywnych światów. Kiedy do sąsiedniego mieszkania wprowadza się przepiękna elfka piromanka, życie Keity ucieka z toru - a ona jest jedyną nieziemską dziewczyną, która pogrąża jego życie w chaosie. Czy Keita będzie w stanie ukończyć jedną stronę mangi bez pięknej kobiety, która zmieni jego dzień w gorący, płonący bałagan? (Prawdopodobnie nie!)


Ueno opublikowała mangę w Young Magazine Kodanshy w lipcu 2019 r., a Kodansha opublikował czwarty tom mangi 5 lutego

b) Firma Seven Seas Entertainment potwierdziła w ANN, że wyda nową wersję nowelki Classroom of the Elite, tom 7, i że "ponownie ocenia" swoje wybory redakcyjne dotyczące Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation po tym, jak pojawiły się skargi dotyczące pominiętego lub przepisanego tekstu w wydaniach angielskich.


Zgodnie z porównaniami tekstów opublikowanymi na Reddit, wydanie Seven Seas tomu 7 Classroom of the Elite pominęło całe akapity opisowej prozy i dialogów z oryginalnej japońskiej nowelki. Czytelnicy narzekali, że zmiany utrudniają zrozumienie, co dzieje się w historii. Seven Seas ponownie wyda tom, zarówno w formie drukowanej, jak i cyfrowej.


Podobne przypadki pominięć odnotowano także w przypadku dwóch pierwszych tomów Mushoku Tensei. Kilka kontrowersyjnych zmian wymaga również przepisania charakterystyki. W rozdziale 3 tomu 2 scena, która przedstawiała bohatera Rudeusa obmacywanego i próbującego zdjąć majtki śpiącej dziewczynie, została zastąpiona przez niego próbującego naciągnąć jej koszulę na brzuch, aby zapobiec przeziębieniu. Scena w oryginalnej formie została przedstawiona w 6 odcinku telewizyjnej adaptacji anime.


Kolejna znacząca zmiana w stosunku do tomu 1 polegała na usunięciu odniesień do gwałtu. Kiedy Lilia opisała swoją przeszłą historię seksualną z Pawłem Rudeusowi w rozdziale 9, w myślach odniósł się do działań Paula jako „gwałt i cudzołóstwo”. To zostało zmienione w języku angielskim na „oszust i kobieciarz”. W innej części wcześniej w tym samym rozdziale Lilia wspomina incydent, w którym Paul zakradł się do jej sypialni w nocy na seks, opisując początkowy akt jako „wymuszony”. Odniesienie do siły zostało usunięte z wersji angielskiej.


ANN osobiście potwierdziło podkreślone zmiany dotyczące tomów 1 i 2 Mushoku Tensei.


Pełne oświadczenie Seven Seas dotyczące zmian lokalizacyjnych znajduje się poniżej:


Proces lokalizacji, zwłaszcza nowelki, obejmuje kilka etapów edycji po otrzymaniu nieprzetworzonego tłumaczenia. Proces tworzenia płynnej i czytelnej prozy w języku angielskim często wiąże się ze skondensowaniem lub przestawieniem tekstu, więc porównania w tłumaczeniach wiersz po wierszu nie zawsze są 1: 1. Celem Seven Seas jest dostarczanie dokładnych tłumaczeń, które odzwierciedlają intencje autora, a jednocześnie jesteśmy dumni z dostarczania dopracowanych wersji angielskich, które są komercyjnie opłacalne i przyjemne do czytania. Nasi utalentowani redaktorzy, z których wielu jest uznanymi przez krytyków pisarzami, a także zagorzałymi fanami mangi i nowelki, mają za zadanie ostrożne nawlekanie igły i równoważenie dokładności słowa w słowo z płynnością. W większości przypadków jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i jesteśmy pewni, że nasze tłumaczenia pokrywają się z tłumaczeniami naszych konkurentów i innymi profesjonalnymi powieściami prozatorskimi w języku angielskim.


To powiedziawszy, proces lokalizacji jest zawsze wezwaniem do oceny. W przypadku Classroom of the Elite Vol. 7, fani słusznie zwrócili naszą uwagę na surowe podejście redakcyjne w niektórych fragmentach tekstu. Doceniamy tę krytykę i wzięliśmy ją sobie do serca. W rezultacie ponownie zredagowaliśmy książkę i wkrótce wydamy nową wersję (zarówno cyfrową, jak i drukowaną), która zachowuje bardziej starannie przemyślaną równowagę. Jeśli chodzi o Mushoku Tensei, obecnie ponownie oceniamy nasze wybory redakcyjne i wkrótce wprowadzimy niezbędne poprawki w niektórych tomach.


Dziękujemy fanom za ich nieocenione opinie. Lokalizacja nie jest nauką; jest to forma sztuki. Będziemy nadal udoskonalać nasze wewnętrzne standardy redakcyjne, aby zapewnić wierność, a jednocześnie pomysłowość lokalizacji.


Firma Seven Seas Entertainment wydała licencję na nowelki od Rifujin na Magonote - Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation i Syougo Kinugasy Classroom of the Elite (14 tomów nowelki w latach 2015-19, manga wychodząca od stycznia 2016 roku, nowelka Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e: 2-nensei-hen wychodząca od stycznia 2020 roku, odcinek specjalny w maju 2015 roku, anime latem 2017 roku) w 2018 roku. Siódmy tom Classroom of the Elite miał przedterminowe wydanie cyfrowe 29 października, a wydanie drukowane - 19 stycznia. Dziewiąty tom Mushoku Tensei miał wczesne cyfrowe wydanie 21 stycznia, a wydanie drukowane ukaże się 30 marca.


Aktualizacja (19.02): Tłumaczka Mushoku Tensei, Alyssa Orton-Niioka, oświadczyła na Twitterze, że nie została wcześniej powiadomiona o zmianach w tłumaczeniu. „Jeśli chodzi o to, co jest warte, byłem kompletnie zaślepiony zmianami w MT LN. Wiedziałam o numerze 2 tomu i miałam wrażenie, że to kwestia układu graficznego, a nie zmiany redakcyjnej. Wygląda na to, że tak nie było. Proszę zrozumieć to były wybory redakcyjne i nie zostałam uwzględniona w tym procesie. Nie dowiedziałam się o tych zmianach, dopóki nie wszyscy. Wielu tłumaczy oddaje swoje scenariusze i nie widzi ostatecznego produktu, dopóki nie zostanie opublikowany. Jeśli nie było to wystarczająco jasne, moja polityka dotycząca tłumaczenia polega na wiernym tłumaczeniu, niezależnie od tego, czy zgadzam się z samą treścią. Myślę, że to czytelnicy powinni zdecydować, co o tym myślą ”.


Inny tłumacz serii Paul Cuneo napisał na Twitterze: „FWIW Uważam, że moim zadaniem jako tłumacza jest przekazywanie intencji autora najlepiej, jak potrafię, brodawek i wszystkiego innego. Ale jako freelancerzy i jedna osoba w wieloetapowym procesie często robimy to” nie mam tak dużej kontroli nad efektem końcowym. Uważam, że edycja powinna być procesem dwukierunkowym, z tłumaczami zapętlonymi, aby pomóc utrzymać połączenie z oryginalnym tekstem / intencjami tak solidnymi, jak to tylko możliwe. Postaram się poprzeć proces zmienia się wraz z moimi klientami w kierunku tego celu ”

3. Indonezyjski wydawca M&C! wydał 17 lutego pierwszy tom mangi Dr. Ima - The Birds of Death (Shinotori) pod swoją dojrzałą wytwórnią Akasha.


Historia mangi zaczyna się od Kurō Akeboshiego, skazańca przenoszonego samolotem, który następnie zostaje złapany w trakcie próby porwania samolotu. Próbuje uratować młodą dziewczynę o imieniu Toki, która przypomina jego młodszą siostrę. Ale dowiadują się, że samolot jest uwięziony nie tylko przez porywaczy, ale także przez śmiercionośne wrony, które atakują z zewnątrz.


Dr Im uruchomił mangę na stronie Shueishy - Shonen Jump + w kwietniu 2018 r. i zakończył ją w marcu 2019 r. Shueisha opublikowała trzeci i ostatni tom mangi w maju 2019 r.

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Time Magazine uhonorował 17 lutego twórcę mangi, Koyoharu Gotouge (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba), na swojej drugiej corocznej liście Time100 Next, która zawiera listę 100 wschodzących, wpływowych osób, które kształtują przyszłość. To pierwszy raz, kiedy publikacja wybrała twórcę mangi na tę listę.


Gotouge wypuścił mangę Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w lutym 2016 r. Manga zakończyła się w maju 2020 r. Shueisha opublikowała 23. i ostatni tom mangi w grudniu 2020 r. Shueisha ujawnił w listopadzie 2019 r., że manga Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba była drugą najlepiej sprzedającą się mangą firmy w 2019 roku, ustępując tylko mandze Eiichiro Ody - One Piece. Manga sprzedała się w sumie 102,892 miliony egzemplarzy od 6 grudnia.


W tym miesiącu manga osiągnęła 150 milionów egzemplarzy w obiegu (włączając kopie cyfrowe). Seria dodała 30 milionów kopii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, a jej nakład wzrósł około 43 razy od premiery adaptacji anime w kwietniu 2019 roku, 22 miesiące temu.


Manga zainspirowała telewizyjne anime, którego premiera miała miejsce w kwietniu 2019 roku. Aniplex of America uzyskał licencję na serial i transmitował go na Hulu, Crunchyroll i FunimationNow. Blok programowy Toonami - Adult Swim miał premierę telewizyjnego anime w październiku 2019 roku. W tym roku serial otrzyma nowe anime, Kimetsu no Yaiba: Yūkaku-hen (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc).

Po pierwszym telewizyjnym anime w październiku 2020 roku pojawił się film anime Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train w październiku 2020 roku. Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Jest to obecnie co najmniej drugi najlepiej zarabiający film anime wszechczasów na świecie, wyprzedzając Your Name w światowych zarobkach 357 986 087 $. Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train sprzedał w sumie 27,27 miliona biletów i zarobił łącznie 37,4 mld jenów (355,7 mln $) w Japonii od 14 lutego.


Gotouge myśli o napisaniu komedii romantycznej science fiction jako swojego kolejnego projektu.


Kodansha nagrodził Gotouge w swojej drugiej edycji Noma Publishing Culture Awards w listopadzie. Nagroda jest przyznawana tym, którzy wnieśli znakomity wkład w działalność wydawniczą, zwłaszcza w „odkrywanie na nowo publikacji”

GRY

1. NINTENDO DIRECT: a) Nintendo ogłosiło podczas prezentacji Nintendo Direct 17 lutego, że Pyra i Mythra, bohaterki gry RPG Xenoblade Chronicles 2, dołączą do crossover bijatyki Super Smash Bros. Ultimate w marcu jako kolejne z sześciu nowych postaci w Fighters Pass Vol. . 2.


Postać ARMS - Min Min została uruchomiona jako pierwsza postać w Fighters Pass Vol. 2 22 czerwca 2020 r. Steve i Alex z Minecrafta dołączyli do gry 13 października 2020 r. Sephiroth z Final Fantasy VII dołączył w grudniu 2020 roku.


Joker, główny bohater Persona 5, dołączył do gry jako pierwsza postać Fighters Pass w kwietniu 2019 r. Hero, reprezentacja głównych bohaterów z serii Dragon Quest, dołączył do gry jako druga postać w lipcu 2019 r. Bohaterowie tytułowi z serii gier Rare - Banjo-Kazooie dołączyli do gry jako trzecia postać we wrześniu ubiegłego roku. Postać z Fatal Fury i The King of Fighters, Terry Bogard, dołączył do gry jako czwarta postać w listopadzie zeszłego roku, a bohaterka Fire Emblem: Three Houses - Byleth dołączyła do listy 28 stycznia 2020 r.


Super Smash Bros. Ultimate została wydana na Switcha w grudniu 2018 roku. Gra obejmuje wszystkie poprzednie grywalne postacie i obsługuje bitwy dla ośmiu graczy. Nowe postacie to Isabelle z Animal Crossing: New Leaf, Ridley z Metroid, Simon z Castlevanii, King K. Rool z Donkey Kong i Incineroar z Pokémon.

Kilka innych postaci dołączyło do gry jako „Echo Fighters” dla innych postaci. Echo Fighters to Ken ze Street Fightera (dla Ryu), Richter z Castlevanii (dla Simon), Chrom z Fire Emblem (dla Ike), Dark Samus z Metroid (dla Samus), Daisy (dla Peach), Lucina (dla Marth) i Dark Pit (dla Pit). Echo Fighters ma ruchy i właściwości, które ściśle pasują do postaci innej postaci

b) Nintendo zaprezentowało nowy zwiastun gry Monster Hunter Rise firmy CAPCOM na Nintendo Switch podczas prezentacji Nintendo Direct 17 lutego. Wideo przedstawia niektóre z kultowych potworów z gry.


Gra pojawi się na Switcha 26 marca.


Edycja Deluxe gry będzie zawierała zestaw pancerza warstwowego Kamurai Hunter, element zbroi warstwowej Shuriken Collar Palamute, element zbroi warstwowej Fish Collar Palico, gesty, zestaw pozy samuraja, zestaw do malowania twarzy kabuki i fryzurę Izuchi Tail do personalizacji postaci. Premie z przedsprzedaży obejmują zbroję warstwową Palamute Retriever, zbroję warstwową Palico Forest Cat Costume i Talizman Nowicjusza.


Tytułowy „Rise” odnosi się do myśliwego wykorzystującego wertykalność środowiska gry, a także chęć deweloperów do wzbudzenia entuzjazmu wśród wielu graczy na całym świecie. Nowy Wirebug pozwoli graczom wykonywać nowe czynności i wspinać się po różnych pionowych lokalizacjach. Nowe potwory w grze to Maganmalo, Aknosom, Great Izuchi i Tetranodon. Nowe lokalizacje będą obejmować ruiny świątyni. Podstawą gry jest wioska Kamura, a historia będzie zawierała szał.

Gra będzie kompatybilna z Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, kolejną nową grą Monster Hunter na Switcha ogłoszoną jednocześnie z Monster Hunter Rise.


Figurki amiibo Palamute, Magnamalo i Palico zostaną wydane tego samego dnia co gra.


Dodatek Monster Hunter World: Iceborne został wydany na PS4 i Xbox One we wrześniu 2019 roku i wydany na Steama 9 stycznia. Dodatek ma łączną liczbę wysyłek i sprzedaży cyfrowej 6,6 miliona egzemplarzy.


Monster Hunter World została wydana na całym świecie na PS4 i Xbox One w styczniu 2018 r. Gra ma 15 milionów egzemplarzy w obiegu (zarówno fizycznych, jak i cyfrowych) od 2 stycznia, najwięcej w historii CAPCOM. Cała seria Monster Hunter sprzedała się w ponad 61 milionach egzemplarzy od 15 stycznia 2020 r.

c) Nintendo ogłosiło podczas prezentacji Nintendo Direct 17 lutego, że opracowuje remake obu gier Famicom - Tantei Club (Famicom Detective Club) na Switcha. Famicom Detective Club: The Missing Heir (Famicom Tantei Club: Kieta Kōkeisha) i Famicom Detective Club: The Girl Who Stands Behind (Famicom Tantei Club Part II: Ushiro ni Tatsu Shōjo) będą dostępne osobno 14 maja.


Oryginalne gry zostały wydane w 1988 i 1989 roku jako dodatek Famicom Disk System do konsoli Famicom firmy Nintendo i nigdy nie zostały wydane poza Japonią. Remake'i będą pierwszym angielskim wydaniem gry

d) Nintendo zaprezentowało nową taktyczną grę RPG Square Enix, wstępnie zatytułowaną Project Triangle Strategy, podczas prezentacji Nintendo Direct 17 lutego. Gra jest zaplanowana na 2022 rok. Demo gry będzie dostępne na Switcha po prezentacji Nintendo Direct.


Gra będzie zawierała taktyczny system walki oparty na siatce, który uwzględnia przewagę flankowania i wysokości, a także interakcję ze środowiskiem. Historia gry będzie zawierała również momenty decyzyjne, które będą napędzać rozwój postaci gracza

e) Nintendo ogłosiło podczas prezentacji Nintendo Direct 17 lutego, że opracowuje wersję Switch swojej gry The Legend of Zelda: Skyward Sword zatytułowaną The Legend of Zelda: Skyward Sword HD na platformę Nintendo Switch. Gra zostanie uruchomiona 16 lipca.


Amazon UK opublikował wcześniej wydanie The Legend of Zelda: Skyward Sword na Switcha.


Gra będzie zawierała ulepszone elementy sterujące, które dostosowują sterowanie ruchem oryginalnej gry Wii do konsoli Nintendo Switch. Gra zostanie również uruchomiona wraz z nowymi tematycznymi kontrolerami Switch.


Nintendo wydało grę na swojej konsoli Wii w listopadzie 2011 roku.


Najnowszą główną grą z serii jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild, którą Nintendo wydało na Switcha w marcu 2017 roku. Nintendo pracuje nad kontynuacją gry

f) Nintendo ogłosiło podczas prezentacji Nintendo Direct 17 lutego, że opracowuje Splatoon 3, nową grę z serii strzelanek Splatoon. Gra ma trafić na Switcha w 2022 roku.


Splatoon 2 został wydany na Switcha w lipcu 2017 roku. Od lutego 2018 roku gra sprzedała się w 2016 roku w Japonii w 2016 roku, stając się pierwszą grą na Switcha, która przekroczyła 2 miliony egzemplarzy sprzedanych w Japonii.


Nintendo wypuściło pierwszą grę Splatoon na Wii U w maju 2015 roku. Gra koncentruje się na „Inklings”, które są istotami, które potrafią przekształcić się w postać człowieka i kałamarnicy. Gra stawia graczy w walce o terytorium, podczas gdy dwie drużyny walczą o pokrycie swojego pola bitwy odpowiednimi kolorami farb.


Viz Media wydaje mangową adaptację pierwszej gry Sankichiego Hinodeyi, a także wydaje mangę Hidekiego Gotō - Splatoon Squid Kids Comedy Show

g) Nintendo ogłosiło podczas prezentacji Nintendo Direct 18 lutego, że FuRyu opracowuje kontynuację gry The Caligula Effect 2 na Switcha. Gra pojawi się w Japonii na PS4 i Switcha 24 czerwca.


Gra FuRyu - The Caligula Effect na PS Vita pojawiła się w Japonii w czerwcu 2016 r. Atlus USA wypuściło grę w Ameryce Północnej i Europie w maju 2017 r., a na Zachodzie została wydana tylko w wersji cyfrowej. Remake Caligula Effect: Overdose został wydany na PS4, Nintendo Switch i Steama w Ameryce Północnej w marcu 2019 roku. Gra trafiła do Japonii na PS4 w maju 2018 roku.


Telewizyjna adaptacja anime Caligula miała swoją premierę w Japonii w kwietniu 2018 r., a Crunchyroll transmitował 12-odcinkowy serial, który był emitowany w Japonii. Discotek Media udzielił licencji na anime i wydał je na Blu-ray w sierpniu 2020 roku

CIEKAWOSTKI

1. Agencja Virtual YouTuber hololive ogłosiła 17 lutego nowy projekt „hololive Alternative”. Agencja otworzyła oficjalną stronę internetową i transmitowała animowany film promocyjny.


Projekt stworzy „alternatywny świat” z dziewczynami z hololive. Agencja poszukuje twórców treści zainteresowanych udziałem w projekcie, a twórcy mogą aplikować w serwisie.


Strona internetowa projektu i oficjalne konto na Twitterze ujawniły również, że hololive Alternative otrzyma na Twitterze mangę opartą na oryginalnej historii osadzonej w świecie tego projektu. Agencja udostępniła teaserowe zdjęcie na Twitterze (powyżej).


Dyrektor generalny hololive, Motoaki „Yagoo” Tanigo, ogłosił w styczniu, że firma rekrutuje pracowników do nowej usługi online obejmującej wykonawców hololive i społeczność fanów. Tanigo napisał, że hololive rozważa uczynienie tej usługi „metaverse”, w którym wykonawcy hololive mogliby pojawiać się w wydarzeniach na żywo, a także w grze online. Pomysł polegał na stworzeniu serwisu, w którym „każdy może żyć online jako postać 2D”. Miejmy nadzieję, że złagodziłoby to również problemy językowe i komunikacyjne między wieloma fanami, którzy mieszkają na całym świecie.


W poście Tanigo wyjaśniono również, że hololive początkowo zaczęło się jako usługa przesyłania strumieniowego w 2017 r., chociaż w kwietniu 2018 r. zmieniło się w usługę robienia zdjęć twarzy, aby lepiej odpowiadać potrzebom czasu. Jednak teraz, gdy lista talentów hololive się powiększyła, firma poczuła, że ​​może podjąć nowe wyzwania, które wzmocnią markę.


Pierwsza generacja wykonawców hololive zadebiutowała w 2018 roku. Obecnie do hololive należy obecnie ponad 50 wirtualnych YouTuberów; Według angielskiej witryny agencji ma ona około 4,4 miliona fanów na YouTube i 4 miliony na bilibili. Talenty wykonują za pomocą skomplikowanych awatarów 2D i 3D dostarczonych przez firmę. hololive English zadebiutował we wrześniu. Nazwiska debiutującego talentu to Ninomae Ina'nis, Takanashi Kiara, Watson Amelia, Mori Calliope i Gawr Gura.


Agencja otworzyła 12 lutego drugą rundę przesłuchań do angielskiej grupy hololive. Termin zgłoszeń upływa 26 marca

2. Kodansha i Nintendo znajdują się w pierwszej dziesiątce firm wśród studentów poszukujących pracy, którzy mają ukończyć studia w 2022 roku. Według raportu Nippon.com z ankiety przeprowadzonej przez Gakujō, serwis informacyjny o pracy, Kodansha uplasował się na 4. miejscu, a Nintendo na 6. miejscu.


Pierwsza dziesiątka rankingu przedstawia się następująco:

 1. Itōchū

 2. Ajinomoto

 3. Asahi Soft Drinks

 4. Kodansha

 5. Shiseido

 6. Nintendo

 7. Dai Nippon Printing

 8. Lotte

 9. JTB

 10. AEON Group

Kodansha znacznie awansowała w rankingach od zeszłorocznego badania, gdzie zajęła 28. miejsce. Nintendo zajmowało wówczas 9 miejsce. W rankingach respondentek Kodansha uplasowała się na 4. miejscu, a Shueisha na 8. Nintendo zajęło 3. miejsce wśród mężczyzn

FILM

1. Oficjalna strona internetowa Detective Conan: The Scarlet Alibi (Meitantei Conan: Hiiro no Fuzai Shōmei), kompilacji wydanej w oczekiwaniu na nadchodzący film Detective Conan: The Scarlet Bullet (Meitantei Conan: Hiiro no Dangan), ogłosiła 17 lutego, że kompilacja przedłuży emisję kinową do 5 marca i później. Film miał być pierwotnie wyświetlany tylko przez trzy tygodnie, od 11 lutego do 4 marca.


Film został otwarty na drugim miejscu w japońskiej kasie w ubiegły weekend. Film zarobił 251 886 500 jenów (2,38 mln $) w ciągu pierwszych czterech dni, sprzedał 92 000 biletów i zarobił 126 468 400 jenów (1,19 mln $) w weekend (Film został otwarty 11 lutego, święto w Japonii).


Film kompilacyjny łączy w sobie materiał filmowy z różnych telewizyjnych odcinków anime, które koncentrują się na rodzinie Akai, i będzie miał trzytygodniową ograniczoną emisję kinową od 11 lutego do 4 marca. Zakończenie kompilacji zawiera wideo „tajne przesłanie Shuichiego Akaia "który doprowadzi do filmu The Scarlet Bullet, a także do nowego zwiastuna samego The Scarlet Bullet. Tytułowy bohater Conan narracjonuje kompilację w nowo nagranej i zmontowanej ścieżce dźwiękowej


2. Personel Eiga Healin 'Good ♥ Precure Yume no Machi de Kyun! tto GoGo! Daihenshin !! - nadchodzącego 18. filmu anime Toei Animation dla serii Precure, ogłosił 17 lutego dwóch gościnnych członków obsady filmu. Seiran Kobayashi (po lewej na obrazku poniżej, Eri w My Hero Academia, Erssime w Space Dandy, Oriko Seki w Wakaokami wa Shougakusei!) zagra dobrze znaną modelkę Kaguyę. Masako Katsuki (po prawej, Michiru Kaiou w Sailor Moon, Shizuka Hattori w Detective Conan, Hildegard von Mariendorf w Ginga Eiyuu Densetsu, Ichi Terakado w Gintama, Minako-sensei w Jigoku Sensei Nube, Zen Takazuchiya w Kamikaze Kaito Jeanne, Cecilie von Spitzberg w Kyou kara Maou!, Reccoa Londe w Mobile Suit Zeta Gundam, Tsunade w Naruto/Boruto, Sally Silverstone w Planetes, Hotaru w Samurai Champloo, Zorya Gagarik w Królu Szamanów, Maki-chan w Sore Ike! Anpanman, Sheffield w Zero no Tsukaima, Tiara w Dragon Quest: Abel Yuusha Densetsu (plus ED)) zagra Sarenę Gashūin, matkę Kaguyi.

Historia filmu kręci się wokół „Yume Aaru” (Dream Are), wirtualnego obszaru, w którym sny w ludzkich sercach mogą zostać urzeczywistnione dzięki sile "Yume Pendant" (Dream Pendant). Kaguya to popularna „Księżniczka Yume Aaru”, a Sarena to genialny naukowiec, który wynalazł Wisior Yume.

Reżyserem filmu jest Ryōta Nakamura (reżyser odcinka Healin 'Good Precure). Ryunosuke Kingetsu (Healin 'Good Precure) pisze scenariusz. Muzykę komponuje Shiho Terada (Eiga Precure Miracle Leap: Minna to Fushigi na 1-nichi, Healin 'Good Precure). Katsumi Tamegai (Pretty Cure, Sailor Moon) jest projektantką postaci i reżyserem animacji. Ryuutarou Masuda (Star Twinkle Precure) jest odpowiedzialny za projektowanie artystyczne. Yukako Ogawa (Sword Art Online: Alicization, One Piece: Heart of Gold) i Yoshito Watanabe to dyrektorzy artystyczni. Yusuke Osone (Eiga Precure Miracle Leap: Minna to Fushigi na 1-nichi) jest reżyserem grafiki komputerowej, Yoshiko Sakuma (Fresh Pretty Cure) jest projektantem kolorów, a Kenji Takahashi (Precure Miracle Universe) jest autorem zdjęć.


Film zostanie otwarty w Japonii 20 marca. Film zostanie wyświetlony z shortem Tropical-Rouge! Precure zatytułowanym Eiga Tropical-Rouge! Precure Petit Tobikome! Collabo▽Dance Party! (Tropical-Rouge! Precure the Movie: Petit Dive! Collaboration▽Dance Party!). Tropical-Rouge! Precure będzie najnowszą serią z serii, której premiera odbędzie się 28 lutego.


W filmie pojawią się postacie z Healin 'Good Precure z Cure Aqua, Cure Mint, Milky Rose, Cure Rouge, Cure Lemonade i Cure Dream z anime Yes! Precure 5 GoGo! Pracownicy ogłosili wcześniej, że Healin 'Good Precure otrzyma własny film w 2021 roku. Yes! Precure 5, czwarte telewizyjne anime z serii od Toei Animation, pierwotnie emitowane od lutego 2007 roku do stycznia 2008 roku. Sequel Yes! Precure 5 GoGo! następnie wyemitowany został od lutego 2008 roku do stycznia 2009 roku.


W filmie pojawią się postacie San-X - „Rilakkuma” i maskotka „Abciee” od Asahi Broadcasting Corporation (ABC).


Healin 'Good Precure, siedemnasta seria anime Toei Animation o magicznej dziewczynie, miała swoją premierę w Japonii w ABC TV, TV Asahi i ich spółkach stowarzyszonych w lutym 2020 r. Anime zaczęło opóźniać nowe odcinki 26 kwietnia z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19. Anime wznowiło nadawanie nowych odcinków 28 czerwca wraz z 13. odcinkiem. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime

3. Obsada filmu Live-Action Mugen Shinshi ujawniła 17 lutego datę otwarcia filmu na początku lata. Witryna Natalie również transmituje zwiastun filmu.


W obsadzie znaleźli się Masazumi Minaki, Kana Yokoo, Yumiko Oka, Suwaru Ryū, Kiriko Kina, Fumio Sugiyama, SARU, Takako Inoue, Ichi Gi, Misa Yamaguchi, Hizuki Moriyama, Ayumi Yamada i inni.


Opowieści osadzone we wczesnej erze Showa w Japonii koncentrują się wokół detektywa Mamiyi Mugena i jego lokaja Alucarda, którzy razem rozwiązują dziwne nadprzyrodzone tajemnice. Film specjalnie dostosowuje wątek „Ningyō Jigoku” (Doll Hell) z mangi Mugen Shinshi Kaiki-hen, którą Yousuke Takahashi wypuścił w 1984 roku w magazynie Tokumy Shoten - Medium. W Mugen Shinshi Kaiki-hen Takahashi ukazał Mamiyę Mugena jako młodego mężczyznę.


Misako Unakami reżyseruje film, a także współtworzy scenariusz i montuje film. Takashi Suganuma jest również uznawany za scenarzystę obok Kazuhiro Kokage i Ayumi Satō. Muzykę komponuje Kentarō Suzuki. Czas wyświetlania finalnego filmu zaplanowano na około 70-80 minut.


Film został sfinansowany w ramach udanej kampanii crowdfundingowej w 2015 roku, w wyniku której zebrano 1 450 000 jenów (13 600 $) na produkcję filmu.


Takahashi wypuścił oryginalną mangę w magazynie Asahi Sonoramy - Manga Shonen w 1981 roku, od tego czasu wydając wiele spinoffów mangi i nowelek. Manga zainspirowała także oryginalny projekt anime wideo Mugen Shinshi: Bōken Katsugeki Hen w lutym 1987 roku

4. Filipińska sieć kin SM Cinema ogłosiła 16 lutego, że 19 lutego na Filipinach otworzyła film anime z 2020 roku - Doraemon Eiga Doraemon: Nobita no Shin Kyoryū (Doraemon the Movie: Nobita's New Dinosaur). Film miał wyjść 28 sierpnia, ale opóźnił pokaz z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Film został otwarty w Japonii w sierpniu 2020 roku, po przełożeniu z pierwotnego otwarcia z 6 marca, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Film otworzył się na pierwszym miejscu w 377 kinach w pierwszy weekend. Film sprzedał 630 000 biletów za 761 mln jenów (7,13 mln $) od 7-9 sierpnia. Do 11 października film sprzedał 2,67 miliona biletów za łączną kwotę 3 219 738 200 jenów (30,55 mln $).


Historia filmu rozpoczyna się od spotkania Nobity z dwoma bliźniaczymi dinozaurami o imieniu Kyu i Myu. Pomimo podobieństwa filmu do Doraemon the Movie: Nobita's Dinosaur, pierwszego filmu z serii, historia jest zupełnie inna. Nowy film obchodzi 40 lat franczyzy i 50. rocznicę oryginalnej mangi.


Kazuaki Imai, reżyser odcinków anime Doraemon oraz reżyser filmu Doraemon the Movie: Nobita's Treasure Island z 2018 roku, reżyseruje 40. film. Genki Kawamura powraca również z filmu z 2018 roku, aby napisać scenariusz do nowego filmu. Mr. Children (ED Dziecię Bestii, OP One Piece Film: Strong World, ED Shounan Bakusouzoku) wykonuje w filmie piosenki przewodnie „Birthday” i „Kimi to Kasaneta Monologue”. Nadchodzący film będzie pierwszą serią, w której znajdą się dwie piosenki tematyczne, a także pierwsza praca, dla której Mr. Children napisał dwie piosenki

5. Studio anime Mamoru Hosody, Studio Chizu, rozpoczęło 18 lutego streaming zwiastuna nowego filmu anime Belle (Ryū to Sobakasu no Hime, dosłownie „Księżniczka Smoków i Piegów”).


Pracownicy zaprezentowali również plakat (powyżej).


Film zostanie otwarty w Japonii latem 2021 roku.


Hosoda (O dziewczynie skaczącej przez czas, Summer Wars, Dziecię Bestii, Wilcze dzieci, Mirai) jest reżyserem i scenarzystą filmu, a także przypisuje się mu oryginalne dzieło. Film będzie obchodził 10. rocznicę powstania Studio Chizu.


Film Suzu, 17-letnia uczennica liceum, która w młodym wieku straciła matkę w wyniku wypadku, a obecnie mieszka ze swoim ojcem w bezludnej wsi. Suzu poznaje wirtualny świat „U”. Dołącza do "U" jako awatar o imieniu Belle, którego śpiew przyciąga uwagę całego świata. Belle spotyka tajemniczą istotę, która ma kształt smoka.

Studio Chizu ogłosiło wcześniej, że film będzie przedstawiał „ciągle ewoluujący świat online”, który rozgrywa się w świecie online o nazwie „U”, który ma 5 miliardów zarejestrowanych użytkowników. Studio Chizu wspomina poprzednie filmy Hosody, w których wirtualne słowa odgrywają kluczową rolę, takie jak Digimon Adventure: Children's War Game i Summer Wars, jako podobne tytuły odkrywania współczesnego społeczeństwa, ale oparte na „ostatnich spostrzeżeniach” reżysera, a konkretnie wspomina o tematach „ pełnoletność, więzi rodzinne, miłość między rodzicami a dziećmi, przyjaźń, która wykracza poza gatunki, więzi między naszymi życiami ”

6. Pierwszy zwiastun ekranizacji kultowej gry wideo Mortal Kombat. Producenci filmu zaprezentowali dwa ruchome plakaty z podobiznami Kano (Josh Lawson) oraz Sub-Zero (Joe Taslim).


Fabuła Mortal Kombat prezentuje się następująco: czarnoksiężnik i władca pozaświatów Shang Tsung (Chin Han) wysyła Sub-Zero z misją zabicia przebrzmiałego mistrza MMA, Cole'a Younga (Lewis Tan). Zamach wiąże się z tajemniczym znamieniem - symbolem Mortal Kombat - które sportowiec ma od urodzenia na piersi. Wkrótce los stawia na drodze Cole'a majora sił specjalnych Jacksona "Jaxa" Briggsa (Mehcad Brooks). Bohaterowie wyruszają na poszukiwanie Sonyi Blade (Jessica McNamee). To dzięki jej pomocy Cole trafia w końcu do świątyni boga błyskawic, Raidena (Tadanobu Asano). Spotyka w niej innych wojowników posiadających takie samo znamię jak on: Liu Kanga (Ludi Lin), Kung Lao (Max Huang) i Kano (Josh Lawson). Wszyscy przygotowują się do wzięcia udziału w turnieju, którego stawką będą losy ludzkości.


Mortal Kombat wyreżyserował Simon McQuoid. Premiera filmu 16 kwietnia w kinach i na serwisie streamingowym HBO Max

7. Regé-Jean Page (Bridgertonowie) będzie jedną z gwiazd widowiska fantasy Dungeons & Dragons. Wcześniej angaż otrzymali: Chris Pine, Michelle Rodriguez i Justice Smith.

Szczegóły widowiska nie są na razie znane. Wiemy jedynie, że za kamerą Dungeons & Dragons staną Jonathan Goldstein i John Francis Daley, scenarzyści Spider-Mana: Homecoming i reżyserzy Wieczoru gier.


Dungeons & Dragons to gra RPG licząca już 45 lat. Na początku lat 80. cieszyła się niezwykłą popularnością i wywołała niepokój w konserwatywnych środowiskach amerykańskich stając się (obok muzyki heavy-metalowej) przyczyną tzw. satanistyczne paniki, jaka ogarnęła Stany Zjednoczone. W 2014 roku debiutowała piąta edycja, która sprawiła, że gra cieszy się obecnie największą w swojej historii popularnością.


Premiera planowana jest na maj 2022 roku

8. Lily Rabe (Od nowa) dołączyła do obsady filmu The Tender Bar. Za kamerą stanie George Clooney.


Obraz jest ekranizacją książki J.R. Moehringera wydanej w Polsce pod tytułem Bar dobrych ludzi. Tye Sheridan zagra Moehringera, a Ben Affleck jego wuja. Rabe przypadła główna żeńska rola - matki dziennikarza.


Bar dobrych ludzi to wspomnienia Moehringera, dziennikarza "Los Angeles Times". W sercu Manhasset, siedemnaście mil od Manhattanu, na spokojnym przedmieściu, gdzie mieszkało osiem tysięcy ludzi, stał bar o nazwie "Dickens". Nad drzwiami właściciel powiesił szyld przedstawiający zarys postaci Charlesa Dickensa, a pod nim gotyckimi literami wymalował nazwę. Bardziej niż inni rozumiejąc wagę takich lokali, zbudował bar tak unikalny, sprytnie pomyślany, tętniący miłością i idealnie dostrojony do potrzeb klientów, że jego sława sięgała daleko poza granice Manhasset. [notka wydawcy]

9. Martin Scorsese opublikował w "Harper's Magazine" artykuł poświęcony Federico Felliniemu. Reżyser, który w 2019 wzbudził wiele kontrowersji, krytykując współczesne blockbustery, podejmuje teraz temat dziedzictwa X muzy i jego niepewnej przyszłości w opanowanym przez streaming świecie ruchomych obrazów.


Jeszcze 15 lat temu termin "content" oznaczał "treść" i słyszało się go tylko w poważnych rozmowach o kinie, razem z terminem "forma". Z czasem o "kontencie" zaczęli mówić jednak ludzie, którzy przejęli medialne korporacje. Większość z nich nie tylko nie wiedziała nic o historii tej sztuki, ale nawet nie zależało im na tym, by się dowiedzieć. Dziś "kontent" to biznesowe określenie na wszystkie ruchome obrazy: film Davida Leana, wideo z kotkiem, reklama Super Bowl, superbohaterski sequel, odcinek serialu, lamentuje reżyser.


Pod pewnymi względami było to dobre dla filmowców, w tym dla mnie, dodaje Scorsese, pisząc o związku między kontentem a platformami streamingowymi. Sam przecież zrealizował Irlandczyka dla platformy Netflix i kręci obecnie Killers of the Flower Moon dla platformy Apple. Z drugiej strony stworzyło to sytuację, w której wszystko zostaje zrównane dla widza. Brzmi to demokratycznie, ale takie nie jest. Jeśli algorytmy sugerują ci, co dalej oglądać, w oparciu o to, co już widziałeś, a sugestie są oparte jedynie o kryterium tematu i gatunku, co w takim razie ze sztuką filmową?


Wszystko się zmieniło, w tym kino i jego rola w kulturze. Oczywiście, trudno się dziwić, że Godard, Bergman, Kubrick i Fellini, którzy kiedyś władali naszą sztuką niczym bogowie, z czasem odsuwają się w cień. Ale w tej chwili nie możemy nic przyjąć za pewnik, dodaje twórca. Nie możemy liczyć, że biznes filmowy w obecnej formie zadba o kino. Przemysł filmowy to dziś masowy wizualny przemysł rozrywkowy, gdzie akcent pada zawsze na słowo "biznes", a wartość determinuje zawsze zysk.


Ci z nas, którzy znają kino i jego historię muszą dzielić się naszą miłością z największą możliwą ilością ludzi. Musimy też dać jasno znać obecnym właścicielom praw do tych filmów, że są one czymś więcej niż byle własnością, którą można wyeksploatować a potem zamknąć w archiwum. To jedne z największych skarbów naszej kultury i trzeba traktować je adekwatnie, podsumowuje reżyser.


Cały artykuł

10. Zdobywczyni Oscara Regina King (Gdyby ulica Beale umiała mówić, Watchmen) będzie producentką oraz gwiazdą filmu biograficznego Shirley.


Tytułowa bohaterka to Shirley Chisholm - pierwsza w historii Afroamerykanka wybrana do Kongresu Stanów Zjednoczonych. Film opowie o kulisach kampanii w 1972 roku, gdy bohaterka ubiegała się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich. Producenci zapowiadają "intymny, zakulisowy portret jednej z najbardziej przełomowych przywódczyń politycznych naszych czasów".


Scenarzystą i reżyserem filmu jest laureat Oscara John Ridley (Zniewolony. 12 Years a Slave, "Ojciec chrzestny Harlemu"). Zdjęcia mają rozpocząć się w tym roku.


Przypomnijmy, że reżyserski debiut King, Pewnej nocy w Miami... otrzymał trzy nominacje do tegorocznych Złotych Globów

11. Mike Figgis rozpoczął w Hongkongu prace nad filmem Mother Tongue. Jego gwiazdą będzie Josie Ho. Jest to historia nagradzanej aktorki, która za plecami swojej dużo młodszej partnerki stara się odnaleźć dawno niewidzianą córkę. Scenariusz przygotował Bruce Wagner

12. Jemaine Clement rozbierze się do naga na potrzeby komedii małżeńskiej Nude Tuseday. Wcieli się w guru seksu promującego nagość jako terapeutyczny sposób na pomoc związkom w kryzysie. Jego pacjentami będzie para na skraju rozpadu. Małżonków zagrają Jackie van Beek (także scenarzystka) i Damon Herriman. Za kamerą stanie Armağan Ballantyne

13. Jay Chandrasekhar stanie za kamerą komedii Easter Sunday. Szczegóły fabuły nie są znane, ale nietrudno się domyślić, że będzie to opowieść o chaosie rodzinnym w czasie Wielkanocy. Pomysłodawcą fabuły i jedną z gwiazd projektu jest komik Jo Koy

14. Christina Ochoa dołączyła do obsady futurystycznego westernu Boon. Jest to historia pomagiera kryminalnego bossa próbującego rozpocząć nowe życie i kobiety starającej się ochronić syna przed wpływami lokalnego gangstera. Ich drogi pewnego dnia skrzyżują się

15. Alain Moussi został gwiazdą ekranizacji komiksu King of Killers. Zagra zabójcę, który niechętnie zgadza się wziąć udział w nielegalnym turnieju na śmierć i życie w Tokio. W ten sposób ma nadzieję uratować życie córki

16. Ivy Agregan, specjalistka od efektów, postanowiła zadebiutować jako reżyserka. Jej pierwszym projektem została opowieść o zemście Tuesday Falling. Jest to opowieść o kobiecie, która żyje w tunelach i kanałach Londynu. Kiedy doświadcza ekstremalnej brutalności ze strony mężczyzn, postanawia odpłacić im pięknym za nadobne

SERIALE

1. Filipińska sieć telewizyjna GMA-7 ujawniła w zeszłym tygodniu więcej członków obsady Voltes V Legacy, remake'u Live-Action klasycznego mecha anime Voltes V.

Ysabel Ortega jako Jamie Robinson / Megumi Oka

Miguel Tanfelix jako Steve Armstrong / Kenichi Gō


Martin del Rosario jako antagonista Prince Zardoz (Prince Heinel)

Liezel Lopez jako Zandra (Katherine Rii)

Epy Quizon jako Zuhl


Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:

Radson Flores jako Mark Gordon / Ippei Mine

Matt Lozano jako Robert „Big Bert” Armstrong / Daijirō Gō

Raphael Landicho jako „Mały” Jon Armstrong / Hiyoshi Gō

Oryginalna seria anime podąża za pięcioma młodymi pilotami, z których każdy dowodzi maszyną, która może łączyć się w tytułowego mecha bojowego Voltes V. Za pomocą robota piloci powoli odpierają inwazję obcych na Ziemię przez Boazańczyków, którym dowodzą potężny książę Heinell.


Voltes V (Chō Denji Machine Voltes V) po raz pierwszy wyemitowano na Filipinach na GMA-7 z angielskim dubbingiem w 1978 roku. Ponieważ pozostało tylko pięć odcinków w emisji Voltes V, ówczesny prezydent Filipin Ferdinand Marcos zakazał emisji Voltes V i innych anime w telewizji z powodu „nadmiernej przemocy”. W 1986 roku, po usunięciu Marcosa, PTV-4 ponownie zaczął nadawać obie serie. Voltes V był również emitowany na antenie ABS-CBN w 1986 roku i na IBC-13 w 1989 roku (który dubbingował pierwsze 11 odcinków w języku tagalog). GMA-7 ponownie wyemitował Voltes V w 1999 roku z dubbingiem w języku tagalskim. HERO TV wyemitowało również tagalog re-dub Voltes V w 2005 r. GMA-7 ostatnio wyemitował nową wersję w 2017 r. Telesuccess Productions posiada filipińską licencję Voltes V.


Chō Denji Machine Voltes V to druga część „Romance Super Robot Trilogy” reżysera Tadao Nagahamy (Chō Denji Robo Combattler V to część pierwsza, a Tōshō Daimos to część trzecia). Voltes V pierwotnie wyemitowano w Japonii w 1977 roku

2. TV Tokyo ogłosiło 17 lutego, że drugi sezon serialu Live-Action Beztroski kemping będzie miał premierę 1 kwietnia na kanałach TV Tokyo, TV Osaka i TV Aichi. Program zadebiutuje w BS TV Tokyo 6 kwietnia. Serial będzie miał specjał 29 marca o 23:06. JST. TV Tokyo ogłosiło również, że zespół rockowy LONGMAN wykonuje OP „Hello Youth”.


Seria będzie transmitowana na Amazon Prime Video w Japonii.


Obsada obejmuje (od lewej do prawej, zaczynając od górnego rzędu na poniższym obrazku):


Haruka Fukuhara jako Rin Shima

Yūno Ōhara jako Nadeshiko Kagamihara

Momoko Tanabe (Sana w serii o Sinbadzie) jako Chiaki Ōgaki

Yumena Yanai jako Aoi Inuyama

Sara Shida jako Ena Saitō

Yurina Yanagi jako Sakura Kagamihara

Kaho Tsuchimura jako Minami Toba

Takashi Ninomiya, Mamoru Koshino i Kyōhei Tamazawa powracają, aby wyreżyserować serial ze scenariuszami autorstwa Ayako Kitagawy.


Pierwszy sezon serialu Live-Action miał swoją premierę w Japonii w styczniu ubiegłego roku.


Manga opowiada o dwóch młodych kobietach. Rin lubi samotnie biwakować nad jeziorami, z których roztacza się malowniczy widok na Mt. Fuji. Nadeshiko uwielbia samotne wycieczki rowerowe do miejsc, w których może zobaczyć Mt. Fuji. Po spotkaniu Rin i Nadeshiko wyjeżdżają na kemping, jedzą razem kubek ramenu i podziwiają widoki.


Afro wypuścił mangę w magazynie Houbunshy - Manga Time Kirara Forward w 2015 roku, a Houbunsha opublikował 10. tom mangi w marcu. Mangę w Polsce wydaje Dango, a w momencie pisania we wrześniu ukazał się 10. tom.


Pierwsze anime miało swoją premierę w styczniu 2018 roku. Crunchyroll transmitował 12-odcinkową serię w trakcie jej emisji. Drugi sezon miał premierę 7 stycznia

3. 17 lutego ogłoszono, że główna seria Totalnej Porażki powróci na dwa kolejne sezony z zupełnie nową obsadą i będzie emitowana w HBO Max i Cartoon Network. Filmik.

Zgodnie z oficjalnym wydaniem WarnerMedia, odrodzenie Wyspy Totalnej Porażki będzie zawierało "zaktualizowaną obsadę dziwacznych, kultowych nastolatków, którzy mierzą się z hardkorową rywalizacją, brutalnymi eliminacjami i bardziej dramatycznymi niż kiedykolwiek wcześniej". Ponadto firma ujawniła nowy plakat, które potwierdza powrót fikcyjnego gospodarza telewizyjnego Chrisa McLeana i jego prawej ręki, Szefa Hatcheta. W tle widać sylwetki rozpoznawalne jako inne minione postacie z serialu.


Oficjalne streszczenie odrodzenia Wyspy Totalnej Porażki Cartoon Network i HBO Max brzmi następująco:


Wyspa Totalnej Porażki - Najbardziej zabawne reality show na świecie powraca i jest lepszy niż kiedykolwiek dzięki dwóm nowym sezonom. Bez rodziców, telefonów i bez litości, nowy serial animowany wprowadzi zaktualizowaną obsadę dziwacznych, kultowych nastolatków, którzy mierzą się z hardkorową rywalizacją, brutalnymi eliminacjami i jeszcze większym dramatem niż kiedykolwiek wcześniej. Wyspa Totalnej Porażki jest produkowana przez Fresh TV dla Cartoon Network i HBO Max oraz dystrybuowana na całym świecie przez CAKE

4. 17 lutego zapowiedziano, że w produkcji jest film Niesamowity Świat Gumballa.


Ogłoszony w ramach inicjatywy Redraw Your World, film nie ma obecnie ostatecznego tytułu i na razie jest po prostu nazywany Niesamowitym Światem Gumballa. Według WarnerMedia, film powstaje poza regionem EMEA. W tej chwili nie ujawniono żadnych szczegółów fabuły, chociaż film prawdopodobnie będzie dział się po zakończeniu serialu.


Oficjalny opis filmu brzmi następująco:


Niesamowity Świat Gumballa (tytuł roboczy) - nadchodzący film telewizyjny, wyprodukowany poza regionem EMEA, jest oparty na popularnym serialu Cartoon Network - Niesamowity Świat Gumballa, który opowiada o zabawnych nieszczęściach Gumballa Wattersona i jego najlepszego przyjaciela złotej rybki, Darwina

5. 17 lutego ogłoszono także czwarty sezon (czwartą księgę) Infinity Train.


Infinity Train jest rozgrywany w pociągu z nieskończoną liczbą wagonów, z których każdy ma własną, niepowtarzalną przygodę. Po trzeciej księdze losy serialu zmieniły się, a twórca Owen Dennis powiedział, że przyszłe sezony będą zależały od tego, jak został odebrany po przejściu z Cartoon Network na HBO Max.


„Możemy zarobić więcej, * JEŚLI * mamy poglądy. W tej chwili cała nasza załoga została zwolniona i wszyscy dostali nową pracę” - powiedział. „Chcą więcej, ja chciałbym więcej, więc musimy oglądać program i zachęcać innych ludzi (zwłaszcza nastolatków i młodych dorosłych) do obejrzenia go w HBO Max”.


Dwóch starych przyjaciół musi zbadać wewnętrzne zagadki Pociągu Nieskończoności - i ich związek - aby razem wrócić do domu. Infinity Train: Book Four zostanie stworzony przez Owena Dennisa i wyprodukowany przez Cartoon Network Studios

6. Aaron Eckhart (Midway) dołączył do obsady serialu The First Lady. Wcześniej angaż otrzymały Viola Davis i Michelle Pfeiffer.


Projekt pomyślany jest jako serial-antologia opowiadający o żonach amerykańskich prezydentów. W pierwszym sezonie przybliżone zostaną postacie Eleanor Roosevelt, Betty Ford (Pfeiffer) i Michelle Obama (Davis).


Eckhart wcieli się w Geralda Forda, 38. prezydenta Stanów Zjednoczonych, członka Partii Republikańskiej. Jak dotąd jest jedyną osobą, która funkcje wiceprezydenta i prezydenta pełniła nie z wyboru, ale z nominacji.


The First Lady powstaje dla stacji Showtime. Za reżyserię odpowiada Susanne Bier

7. Netflix dał zielone światło na realizację serialu Wednesday, którego tytułową bohaterką będzie członkini kultowej rodziny Addamsów. Reżyserem oraz producentem wykonawczym show jest Tim Burton.


Wednesday ma być aktorską produkcją z gatunku "young adults" łączącą elementy historii inicjacyjnej oraz kina grozy. Wednesday Addams - rozmiłowana w makabrze nastoletnia córka Morticii i Gomeza - studiuje w Nevermore Academy. Dziewczyna próbuje zapanować nad swoimi zdolnościami parapsychologicznymi, udaremnić serię morderstw, a także rozwiązać nadprzyrodzoną zagadkę sprzed ćwierć wieku, w którą uwikłani są jej rodzice. Jednocześnie nastolatka musi radzić sobie z burzą hormonów oraz kłopotami sercowymi.


Scenarzystami i showrunnerami projektu są znani m.in. z Tajemnic Smallville Alfred Gough i Miles Millar. Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków.


Na razie nie ujawniono, kto zagra tytułową rolę. Przypomnijmy, że w przeszłości w Wednesday Addams wcielały się m.in. Lisa Loring, Christina Ricci oraz Chloë Grace Moretz.


Filmografię Burtona zamyka disneyowskie widowisko Dumbo z 2019 roku

8. CBS szykuje NCIS: Hawaii, czyli kolejny spin-off serialu Agenci NCIS. Przypomnijmy, że tytuł ma już dwie dodatkowe odsłony rozgrywające się w Los Angeles i Nowym Orleanie

9. Billy Campbell zagra jedną z głównych ról w produkowanym przez Kevina Costnera serialu National Parks. Będzie to opowieść o grupie strażników parków narodowych dbających o przyrodę i rozwiązujących zagadki kryminalne

INNE

1. FILMWEB: Ogłaszamy nabór do kolejnej edycji międzynarodowego programu szkoleniowego dla reżyserów/scenarzystów-reżyserów EKRAN+. W trakcie programu zrealizujesz dwie sceny, znajdziesz i dopracujesz właściwy ton oraz wizualny język swojego przyszłego filmu. Termin składania aplikacji do programu upływa 12 kwietnia 2021 roku. Udział w programie jest bezpłatny.


Czym jest EKRAN+?


EKRAN+ to 22-dniowy projekt, którego celem jest rozwój scenariuszy/treatmentów i realizacja dwóch scen z każdego projektu pod okiem uznanych międzynarodowych twórców filmowych takich jak: Wojciech Marczewski (dyrektor Programu EKRAN+), Paweł Pawlikowski, Ildiko Enyedi, Antoine Jaccoud, Udayan Prasad, Marilyn Milgrom, Margaret Glover, Denijal Hasanović, Volker Schloendorff, Roshanak Behesht Nedjad i Christoph Hochhäusler.


Każdy z uczestniczących projektów jest reprezentowany przez Zespół Kreatywny składający się z reżysera (albo scenarzysty/reżysera), scenarzysty (albo współscenarzysty), autora zdjęć i producenta.


Program EKRAN+ obejmuje:


- rozwój treatmentu/scenariusza, poprzez grupową i indywidualną pracę nad scenariuszami /treatmentami;

- przygotowanie do zdjęć: casting, realizację storyboardów i indywidualne konsultacje z opiekunami artystycznymi;

- zdjęcia;

- konsultacje reżyserskie z opiekunami artystycznymi;

- montaż;

- ewaluację grupową i przeprowadzoną indywidualnie z opiekunem artystycznym analizę zrealizowanych scen.


Zespołowi Kreatywnemu oferujemy wybór lokacji, aktorów, scenografii z uwzględnieniem określonych logistycznych i budżetowych ograniczeń.


Co możesz osiągnąć dzięki udziałowi w programie?


Każdy Zespół Kreatywny kończy kurs EKRAN+ z dobrze rozwiniętym treatmentem albo pierwszym draftem scenariusza oraz dwiema zrealizowanymi scenami prezentującymi ton, gatunek i wizualny język projektu.


Zrealizowane sceny możesz wykorzystać jako demo/pilot, materiał wizualny towarzyszący scenariuszowi, który może być pomocny przy poszukiwaniu partnerów i źródeł finansowania dla filmu.


Dzięki pracy nad scenami w praktyce na planie filmowym sprawdzisz jaki styl najlepiej działa dla twojej historii, a udział w programie możesz traktować jako kreatywny test czy "wizualne laboratorium" przed rozpoczęciem właściwej pracy nad filmem.


Czy EKRAN+ jest dla Ciebie i ile to kosztuje?


EKRAN+ opiera się na pracy zespołowej profesjonalistów z różnych dziedzin filmowych. Głównymi uczestnikami są europejscy reżyserzy lub scenarzyści-reżyserzy, którzy mają już na koncie film pełnometrażowy albo kilka krótkometrażowych. Uczestnikami aplikującego zespołu są: reżyser/reżyser-scenarzysta, scenarzysta lub współscenarzysta, producent zaangażowany w projekt, autor zdjęć. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.


Czekamy na Twoje zgłoszenie do 12 kwietnia


Aby zgłosić chęć udziału w programie należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.ekranplus.eu.

Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia 2021 roku.


Harmonogram sesji


Program jest podzielony na trzy sesje oraz dodatkową dwudniową sesję follow-up, które zaplanowane są w terminie:


- sesja 1: 7 – 10 czerwca 2021, uczestnicy: reżyserzy i scenarzyści

- sesja 2: 19 – 27 lipca 2021, uczestnicy: reżyserzy i scenarzyści

- sesja 3: 27 września – 5 października 2021, uczestnicy: reżyserzy i scenarzyści, operatorzy, producenci

- Follow-up (sesja opcjonalna): grudzień 2021, uczestnicy: reżyserzy, scenarzyści.


Harmonogram EKRAN+ 2021 będzie na bieżąco dostosowywany do sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Szczegółowy opis poszczególnych sesji znajduje się na stronie programu EKRAN+.


Obejrzyj making of EKRAN+ 2020

Obejrzyj wypowiedzi dotychczasowych uczestników

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com