NEWSY Z 16 LUTEGO

Konnichiwa!


Matt Predator desu!


ANIME

1. Netflix współpracuje z Wit Studio i Sasayuri Video Training Center w celu utworzenia WIT Animator Academy, która będzie szkolić młodych animatorów. Pierwszy kurs będzie trwał sześć miesięcy, począwszy od kwietnia, a Netflix planuje pokryć koszty programu przez wiele lat.


Netflix pokryje czesne w wysokości 600 000 jenów (5 720 $) każdego studenta, a także 150 000 jenów (1 427 $) miesięcznie z tytułu kosztów utrzymania. Absolwenci narysują animację pośrednią do oryginalnego anime Netflix wyprodukowanego w Wit Studio lub Production I.G. Netflix wskazał, że zakres wsparcia dla animatorów może się również rozszerzyć w przyszłości.


Pierwszy kurs rekrutuje łącznie 10 kandydatów. Muszą to być mieszkańcy Japonii w wieku od 18 do 25 lat, którzy ukończyli szkołę średnią lub zrobią to w marcu.


W 2018 roku Netfix ogłosił kompleksowy sojusz biznesowy z Production I.G i BONES. Sojusz obejmuje zarówno Production I.G, jak i jego siostrzane studio anime w grupie IG Port, Wit Studio. Dzięki tej współpracy Netflix zamierza wzmocnić ofertę animacji dla swoich członków na całym świecie dzięki „wysokiej jakości anime z Japonii”. Netflix określa ten związek jako „korzystny dla wszystkich” dla swoich członków, twórców anime i produkcji anime

2. Organizatorzy 15. dorocznej edycji Seiyū Awards ogłosili 16 lutego zwycięzców Synergy Award, Kei Tomiyama Award i Kazue Takahashi Award.

Nagroda Synergy

Nagroda za prace najlepiej oddające talent aktorów głosowych


czytanie sceniczne Voicarion IX: Teikoku Koe Kabuki ~Nobunaga no Inu~ (His Majesty's Dog)

Nagroda Keia Tomiyamy

Nagroda dla męskiego seiyū, który był aktywny we wszystkich dziedzinach, w tym w aktorstwie

Toshihiko Seki

Agencja: 81 Produce

Role: Mobile Suit Gundam Wing (Duo Maxwell), Ranma ½ (Mousse), Mobile Suit Gundam Seed (Rau Le Creuset)

Nagroda Kazue Takahashi

Nagroda dla kobiety seiyū, która była aktywna we wszystkich dziedzinach, w tym aktorstwo

Yoshiko Sakakibara

Agencja: Freelance

Role: Mobile Suit Zeta Gundam (Haman Karan), Patlabor (Shinobu Nagumo), Akudama Drive (pracodawca)


Ceremonia wręczenia nagród, która ujawni pełną listę nagrodzonych, odbędzie się 6 marca w Bunka Hōsō Media Plus Hall. Począwszy od 2017 roku, Nagroda za Specjalne Zasługi, która honoruje zmarłych aktorów głosowych i aktorek, które są twórcami wielu gatunków muzycznych, została zastąpiona uhonorowaniem wszystkich aktorów głosowych i aktorek zmarłych w ubiegłym roku.


Począwszy od 2019 roku, nagrody wprowadziły cztery nowe kategorie, w tym „Nagroda za film / serial zagraniczny”, „Nagroda za grę”, „Nagroda dla influencerów” i „MVS (Most Valuable Seiyu (najbardziej wartościowy Seiyū))”

3. Oficjalne konto na Twitterze anime The New Prince of Tennis: Hyotei vs Rikkai Game of Future ogłosiło 13 lutego, że druga i ostatnia część anime zadebiutuje w japońskim serwisie U-NEXT 17 kwietnia.


Pierwsza część anime zadebiutowała 13 lutego.


Junya Enoki zagra w anime Yoshio Tamagawę. Anime opowie oryginalną historię z "Hyōtei vs Rikkai". Konomi nadzoruje proces dobierania anime. Anime zaznaczy po raz pierwszy, że obie szkoły zmierzą się ze sobą.


Keiichiro Kawaguchi (ISLAND) reżyseruje anime. Mitsutaka Hirota (Anime-Gataris, Nanbaka) pisze scenariusz, a Akiharu Ishii (Blood +, Ultramarine Magmell) projektuje postacie. Rei Todoroki wykonuje piosenkę przewodnią „1/2 no Mirai e” (Toward a 1/2 Future).


Takeshi Konomi serializował oryginalną mangę Prince of Tennis w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump od 1999 do 2008 roku. Manga śledziła Ryoma Echizena z gimnazjum, walcząc z rywalami o awans do krajowego turnieju. Ta oryginalna manga stała się inspiracją dla anime z lat 2001-2005, dwóch filmów fabularnych i krótkometrażowych filmów animowanych, różnych projektów anime wideo, filmu Live-Action, serialu Live-Action w Chinach oraz popularnego serialu muzycznego.

Następnie Konomi wprowadziła mangę The New Prince of Tennis w Jump SQ. Shueishy w 2009 roku. Historia zaczyna się po narodowym turnieju, kiedy Ryōma dołącza do wybranej grupy gimnazjalistów na najlepszym japońskim obozie treningowym dla graczy poniżej 17 roku życia. Ta ciągła kontynuacja mangi zrodziła własne anime Prince of Tennis II. Seria OVA Prince of Tennis II vs. Genius 10 wychodziła następnie przez pięć tomów od października 2014 r. do czerwca 2015 r.


Niedawno franczyza zainspirowała OVA Tennis no Ōjisama BEST GAMES!!. Projekt opowiada historię najlepszych meczów franczyzy. Pierwszy OVA rozpoczął ograniczony dwutygodniowy pokaz w Japonii w sierpniu 2018 r., a następnie został wydany w Japonii na Blu-ray i DVD w październiku 2018 r. Drugi OVA otrzymał dwutygodniowy pokaz w Japonii od kwietnia 2019 r., a następnie wydany został na Blu-ray i DVD 25 czerwca. Trzecia OVA była pokazywana w kinach w Japonii przez dwa tygodnie, począwszy od 15 listopada, a na płytach ukazała się 28 stycznia.


Film anime Ryōma! Shinsei Gekijōban Tennis no Ōji-sama (Ryōma! Rebirth Movie The Prince of Tennis) z serii Prince of Tennis zostanie otwarty 3 września 2021 roku, po opóźnieniu od wiosny 2020 roku. Film zawiera całkowicie oryginalną historię, która rozgrywa się w trzymiesięcznym okresie między wydarzeniami pod koniec mangi The Prince of Tennis a początkiem mangi The New Prince of Tennis.


Viz Media opublikowało 42. i ostatni tom oryginalnej mangi Prince of Tennis prowadzonej w Ameryce Północnej w 2011 roku. Crunchyroll transmitował anime Prince of Tennis II do kilku krajów na antenie w Japonii, a następnie przesłał strumieniowo oryginalne projekty anime wideo spinoff

4. Funimation ogłosił 16 lutego, że nabył prawa do domowego wideo serialu animowanego LeSeana Thomasa - Cannon Busters. Firma wyda serial z napisami i angielskim dubem na Blu-ray w standardowej i limitowanej edycji.

Seria zadebiutowała w serwisie Netflix w sierpniu 2019 roku z 12 odcinkami od Manga Entertainment, Nada Holdings i studia anime Satelight.


Thomas wyreżyserował i był producentem wykonawczym serialu. Napisał także scenariusze razem z Natashą Allegri (Bee & Puppycat), Anne Toole (Wiedźmin) i Nilah Magruder (M.F.K.). Matt Wayne służy jako edytor historii.


Netflix opisuje serial animowany:


Seria opowiada o przygodach i wyczynach S.A.M, wysokiej klasy droida przyjaźni klasy królewskiej, do którego dołącza dziwaczny, porzucony robot konserwacyjny i zuchwały, śmiercionośny zbieg. To niezwykłe trio wyrusza razem w niezapomnianą podróż do fantastycznego i niebezpiecznego świata w poszukiwaniu najlepszego przyjaciela S.A.M, spadkobiercy potężnego królestwa w stanie oblężenia.


Thomas wcześniej sfinansował krótki film pilotażowy dla projektu za pomocą Kickstartera. Thomas Romain (Space Dandy, współreżyser Oban Star-Racers) był projektantem mechaniki, Joe Madureira (Uncanny X-Men) współtworzył projekty postaci, a Bahi JD (Wzgórze Apolla, Space Dandy, Ping Pong) był na pokładzie jako animator. Zwiastun filmu pilotażowego miał swoją premierę w lipcu 2016 roku, na krótko przed debiutem filmu dla wspierających Kickstartera.


Thomas (Children of Ether, The Boondocks) opublikował pierwszy numer swojego oryginalnego komiksu Cannon Busters w 2005 roku z Udon Entertainment i Devil's Due Publishing

5. Konto SCRAP w Real Escape Game na Twitterze ogłosiło 15 lutego, że seria Hunter x Hunter otrzyma nowe wyzwanie online escape room, które będzie trwać od 25 marca do 27 czerwca. Gra „Escape From the Shape-Shifting Labyrinth” zawiera oryginalną historię o egzamin na Łowcę i będzie zawierała nowe nagrania głosowe i materiały filmowe.


Na początku tego miesiąca aktorki głosowe Megumi Han i Mariya Ise zapowiedziały, że nagrywają do „tego projektu”. Obie wystąpiły jako główni bohaterowie Gon i Killua w anime Hunter × Hunter 2011. Rola była głównym debiutanckim głosem Hany.


W nowy escape room można grać w dowolnym miejscu, o ile masz zestaw, który można kupić online na stronie Real Escape Game od 1 marca lub w sklepach SCRAP od 25 marca. Zwykły zestaw kosztuje 3000 jenów (28 $), podczas gdy zestaw deluxe kosztuje 5000 jenów (47 $). Możesz wypróbować przykładową łamigłówkę za pośrednictwem strony internetowej.


Hunter x Hunter zorganizował wcześniej escape room w 2019 roku

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. ZZA OCEANU: Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 15 lutego, że udzieliła licencji na adaptację mangową Renjiego Kuriyamy nowelki Aki Hagiu i TEDDY'ego - Call to Adventure! Defeating Dungeons with a Skill Board oraz adaptację mangową Keisuke Sato nowelki Tarisy Warinai i Saki Ukai (rysunki do nowelki Black Bullet (7 tomów w latach 2011-14 (nowelka jest wstrzymana), 13-odcinkowe anime wiosną 2014 roku)) - Dungeon Dive: Aim for the Deepest Level.

Seven Seas Entertainment wyda pierwszy tom mangi Call to Adventure! Defeating Dungeons with a Skill Board w wersji cyfrowej i drukowanej w sierpniu.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


Minęło pięć lat, odkąd wokół Ziemi otworzyły się dziwne lochy, rozsypując potwory do naszego świata. Przeciętni obywatele na całym świecie stanęli na wysokości zadania, aby zostać poszukiwaczami przygód, walcząc z tymi fantastycznymi stworzeniami i oczyszczając lochy najlepiej, jak potrafią. Wśród nich jest Karaboshi Haruki, 27-letni debiutant, którego wszyscy przeoczają i ... nie radzi sobie z potworami i znajdowaniem skarbów. Nie mając pewności, jak może konkurować z dużo potężniejszymi poszukiwaczami przygód, okazja spada mu na kolana - nagle pod jego domem pojawia się loch! Czy to może być miejsce, w którym mógłby trenować? Co więcej, odkrywa tablicę umiejętności, która pozwala mu szybciej awansować! Przygody z nurkowaniem w lochach, o których Haruki zawsze marzył, dopiero się zaczynają.


Aki Hagiu rozpoczął serializację historii na stronie Shōsetsuka ni Narō (Let's Become Novelists) w październiku 2017 r. i zakończyła ją we wrześniu 2019 r. Futabasha publikuje historię w zredagowanych fizycznych tomach, z grafiką autorstwa TEDDY'ego, począwszy od pierwszego tomu w lipcu 2018 r. Futabasha opublikowała trzeci tom w maju 2019 r. Futabasha opublikowała czwarty tom adaptacji mangowej Kuriyamy w listopadzie 2020 r.

Seven Seas Entertainment wyda pierwszy tom mangi Dungeon Dive: Aim for the Deepest Level we wrześniu w wersji cyfrowej i drukowanej.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


W jednej chwili Kanami odwiedza swoją chorą młodszą siostrę w szpitalu, a następną rzeczą, którą poznaje, jest to, że budzi się w ciemnym korytarzu pełnym bezwzględnych wojowników i krwiożerczych potworów. Kanami szybko dowiaduje się, że znajduje się w „labiryncie”, śmiercionośnym 100-piętrowym lochu w fantastycznym świecie - a ci, którzy potrafią osiągnąć najgłębszy poziom, spełnią życzenie. Wydaje się, że Kanami otrzymał magiczne moce i specjalną nienazwaną umiejętność, która działa, gdy jest przytłoczony, co pomaga mu ustabilizować się, ale ma zakłócający wpływ na jego emocje i umysł. Po przyciągnięciu uwagi tajemniczej dziewczyny, Kanami może mieć moc, której potrzebuje, aby wrócić do domu, do swojej chorej siostry ... ale za jaką cenę?


Satō uruchomił mangę na stronie internetowej Comic Gardo firmy Overlap w lipcu 2019 roku. 25 stycznia Overlap opublikował trzeci tom mangi.


Warinai zaczął serializować historię na stronie Shōsetsuka ni Narō w październiku 2012 roku i nadal trwa. Overlap publikuje opowiadanie w zredagowanych wersjach drukowanych z ilustracjami Saki Ukai, a pierwszy tom ukazał się w lipcu 2014 roku. 15-ty tom ukazał się 25 stycznia

2. Witryna Elle ujawniła na początku tego miesiąca, że ​​twórczyni mangi Keiko Takemiya (To Terra (5 tomów w latach 1976-80, film anime w kwietniu 1980 roku, 24 odcinki anime w 2007 roku, 3 odcinki specjalne w latach 2007-08), Andromeda Stories (3 tomy w latach 1980-82, film anime w sierpniu 1982 roku), Kaze to Ki no Uta (17 tomów w latach 1976-84, odcinek OVA w listopadzie 1987 roku), Natsu e no Tobira (jednotomówka w październiku 1975 roku, film anime w marcu 1981 roku)) pisze nową 63-stronicową kontynuację swojej mangi Hermès no Michi (Le Chemin d'Hermès) z 1997 roku. Kontynuacja zadebiutuje nową edycją Hermès no Michi, która ukaże się 10 marca.


Hermès no Michi przedstawia historię francuskiej luksusowej marki Hermès. Nowa kontynuacja będzie zawierała trzy rozdziały. Pierwszy rozdział dotyczy budynku Ginza Maison, który został zbudowany w 2001 roku. Drugi rozdział dotyczy zawodów jeździeckich Saut Hermès. Trzeci rozdział dotyczy linii produktów marki Petit h.


Hermès otworzy nowy uliczny sklep w Omotesandō w Tokio w dniu 28 lutego. Sklep prezentuje ilustracje mangi Takemiyi jako część dekoracyjnego plakatu artysty YOSHIROTTENA. Takemiya udostępniła jedną z ilustracji na Twitterze.


Takemiya pomogła pionierem zarówno współczesnej mangi shōjo, jak i nowoczesnej mangi science fiction. Wraz z Moto Hagio i Riyoko Ikedą, Takemiya jest częścią Year 24 Group - grupy innowacyjnych kobiet-twórców mangi, które urodziły się w roku Shōwa 24 (1949) lub w jego pobliżu i które ukształtowały zróżnicowaną obecnie dziedzinę mangi shōjo.


Takemiya zdobyła nagrodę Shogakukan Manga Award za mangi To Terra i Kaze to Ki no Uta. Vertical opublikował zarówno To Terra, jak i Andromeda Stories w języku angielskim. Manga Planet licencjonowała obie mangi w 2019 roku jako, odpowiednio, Toward the Terra i Stories of Andromeda Galaxy. Manga Toward the Terra zainspirowała anime w 2007 roku

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. W marcowym numerze magazynu Kadokawy - Comic Gene ujawniono 15 lutego, że manga spinoff Negiyana - Satsuten! zakończy się w następnym numerze magazynu 15 marca. Manga będzie miała kolorową stronę początkową.


Manga to czteropanelowa komediowa manga będąca spinoffem serii horrorów Aniołowie Zbrodni. Negiyan narysował także ilustracje do nowelkowych adaptacji.


negiyan wypuścił mangę na stronie „Den Fami Nico Game Magazine” w 2015 roku, a jej serializację w Comic Gene rozpoczął w 2016 roku. Kadokawa opublikował czwarty tom mangi w kwietniu 2020 roku.


Seria została zapoczątkowana przez oryginalną grę przygodową od Hoshikuzu KRNKRN (Makoto Sanada) - Angels of Death (Satsuriku no Tenshi), która miała seryjne wydania na stronie internetowej „Den Fami Nico Game Magazine” od 2015 do 2016 roku. Gra jest dostępna w języku angielskim na Steamie pod tytułem Angels of Death.


Adaptacja mangowa Kudana Nazuki rozpoczęła się w Comic Gene w 2015 roku i zakończyła we wrześniu 2020 roku. Kadokawa opublikowała 12. i ostatni tom w październiku 2020 roku. Yen Press publikuje serię w języku angielskim, a 11-ty tom opublikował 26 stycznia. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a ostatni tom jest zapowiedziany na 25 marca.


Nazuka rysuje także spinoff mangę Angels of Death Episode.0 (Satsuriku no Tenshi: Episode.0). Cykl ten został wydany cyfrowo na Gene pixiv w marcu 2017. Kadokawa opublikował trzeci tom mangi w marcu 2019 roku. Yen Press wydaje również serię w języku angielskim, a trzeci tom ukazał się w listopadzie 2019 roku.


Telewizyjna adaptacja anime miała swoją premierę w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmitował serial w trakcie jego emisji, a Funimation wydał simuldub. Funimation następnie wypuściło anime na Blu-ray w październiku 2019 roku

GRY

1. Oficjalny koreański kanał YouTube poświęcony grze Final Fantasy XIV MMORPG od Square Enix rozpoczął transmisję krótkometrażowego filmu animowanego 16 lutego. Film w języku koreańskim przedstawia postać Miqo'te badającą różne funkcje gry w mieście-państwie Limsa Lominsa.


Square Enix wyda jesienią nowe rozszerzenie do gry pod tytułem Endwalker (Gyōgetsu no Finale). Firma ujawniła również, że gra otrzyma wersję na PlayStation 5, a otwarta beta dla tej wersji zostanie uruchomiona 13 kwietnia na całym świecie. Pełna wersja na PS5 będzie dostępna po zakończeniu otwartej bety.


Firma Square Enix wydała Final Fantasy XIV Online na komputery osobiste we wrześniu 2010 roku. Po krytyce fanów firma ujawniła zaktualizowaną wersję gry zatytułowaną Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, która dodała nowy świat i nową historię. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn pojawiło się na komputerach PC z systemem Windows i PS3 w sierpniu 2013 r., a następnie na PS4 w kwietniu 2014 r. Aplikacja towarzysząca grze na iOS i Androida została uruchomiona w sierpniu 2019 r.


Square Enix wydało pierwszy dodatek do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, zatytułowany Heavensward, w czerwcu 2015 roku. Drugi dodatek, Stormblood, został wydany w czerwcu 2017 roku. Trzeci dodatek, Shadowbringers, został wydany w lipcu 2019 roku. Gra przekroczyła 16 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie.


Telewizyjny miniserial Live-Action Final Fantasy XIV Dad of Light zadebiutował w serwisie Netflix w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2017 r. Oryginalne materiały źródłowe zainspirowały również remake filmu Live-Action z nową obsadą, który został otwarty w czerwcu 2019 r. Gra jest także inspiracją dla serialu Live-Action w telewizji Sony Pictures i Hivemind

2. Firma Frontwing ogłosiła na stronie kampanii Kickstarter w związku z lokalizacją i wydaniem visual novel AKABEi SOFT2 - Sharin no Kuni ~ The Girl Among the Sunflowers ~ (Sharin no Kuni, Himawari no Shōjo), że anulowała wydanie gry na PS Vita. Firma oferuje zwrot pieniędzy lub wersję gry na PC tym, którzy wspierali kampanię na PS Vita.


Frontwing wyjaśnił, że rozwój wersji PS Vita przez zewnętrzną firmę deweloperską nastąpił drastycznie z opóźnieniem, a wersja główna gry nie dotarła do oczekiwanej daty dostawy w październiku 2020 r. Dodał, że do listopada wersja na PS Vita nadal zawierała szereg fatalnych błędów, które uniemożliwiały firmie Frontwing wysyłanie danych gry do tłoczenia na dyski PS Vita. Ponadto deweloper nie był w stanie zobowiązać się do ostatecznego terminu dla mastera. Frontwing wyjaśnił, że pomimo problemów rozwojowych, „ostateczna odpowiedzialność za sytuację” spoczywa na „zespole projektowym, a dokładniej na Frontwingu”.


Frontwing wcześniej rozpoczął kampanię na Kickstarterze dla wydania visual novel w języku angielskim na PC w kwietniu 2016 roku pod tytułem Wheel Country, Sunflower Girl, ale później anulował projekt. Później został ponownie uruchomiony w listopadzie tego samego roku i osiągnął swój cel, a później osiągnął cel rozciągnięty dla portu PS Vita.


Historia visual novel rozgrywa się w nienazwanym „kraju koła”, w którym ci, których uważa się za przestępców, otrzymują „obowiązki” do spełnienia przed ponownym wejściem do społeczeństwa. Obowiązki te mają charakter bezwzględnych reguł, a ich naruszenie skutkuje przeniesieniem osoby do obozu pracy przymusowej. Osoby, które mogą wywiązać się z tych obowiązków, to „specjalne osoby wysokiej klasy”, odrębna warstwa społeczeństwa. Bohater gry, Kenichi Morita, przechodzi ostateczny egzamin na „Specjalnego Osobnika Wysokiej Klasy”, co oznacza, że ​​wraca do rodzinnego miasta i rehabilituje trzech byłych kolegów z klasy, łącząc go z przeszłością, którą zostawił za sobą.


AKABEi SOFT2 wydało grę na PC w 2005 roku, przed wydaniem jej na Xbox 360 w 2010 roku, na PSP w 2012 roku i na PS3 w 2013 roku. Usami Wataru opublikował adaptację mangową gry w magazynie Kadokawy i ASCII Media Works - Dengeki Daioh od 2008 do 2011 roku. Kadokawa opublikował trzy tomy mangi

3. Japoński wydawca gier Marvelous ogłosił 15 lutego, że uruchomił program Indie Game Incubator, który będzie wspierać niezależnych deweloperów w planowaniu, rozwoju, zarządzaniu produkcją i promocji. Edelweiss, twórca gier Sakuna: Of Rice and Ruin, pomaga w programie jako „mentorzy”.


Udział w programie jest bezpłatny i będzie prowadzony online przez sześć miesięcy od czerwca do listopada. Program GameBCN z siedzibą w Barcelonie, podobny program wspierający gry niezależne, będzie nadzorował program Marvelous - Indie Game Incubator

4. ANN o Touhou Project: od gier stworzonych przez fanów po konsole

5. Na początku lutego informowano jakie tytuły wejdą do katalogu Xbox Game Pass w pierwszej połowie tego miesiąca, a teraz mamy listę gier, które pojawia się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jest wśród nich całkiem świeża i bardzo dobra produkcja, czyli wydany w listopadzie zeszłego roku DiRT 5 (recenzja gry).


18 lutego dołączą:

"Code Vein" - PC (jest już dostępne na konsolach)

"Pillars of Eternity 2: Deadfire – Ultimate Edition" - konsole i chmura

"Wreckfest" - konsole, chmura i PC


23 lutego dołączy:

"Killer Queen Black" - konsole i chmura


25 lutego dołączy:

"DiRT 5" - konsole (ulepszona dla X|S), chmura i PC

"Elite Dangerous" - konsole

"Superhot: Mind Control Delete" - PC (jest już dostępna na konsolach)


Co opuści katalog Xbox Game Pass?

24 lutego - "DiRT 4"

28 lutego - "Momodora: Reverie Under the Moonlight", "Mother Russia Bleeds", "Oxenfree", "The Jackbox Party Pack 4", "Vambrace: Cold Soul"


Co znaczą te dopiski obok tytułów?

- "konsole" - gra dostępna do pobrania na Xbox One, Xbox One X, Xbox Series S i Xbox Series X

- "ulepszona dla X|S" - gra posiada wersję stworzoną z myślach o nowych konsolach

- "chmura" - możliwość grania poprzez streaming na urządzeniach z Androidem i pobraną aplikacją Xbox Game Pass

- "PC" - gra dostępna do pobrania na komputery z Windowsem 10

CIEKAWOSTKI

1. Kilka dni temu Astolfo, postać Fate, pojawiła się na Twitterze z bardzo ... powiedzmy przeklętego powodu. Na początku szczęśliwie nieświadoma tego, aktorka głosowa Faye Mata, która grała Astolfo w angielskim dubbingu anime Fate / Apocrypha, opublikowała na Twitterze, jak bardzo się cieszyła, widząc trend postaci.


Wkrótce w jej tweetach w czasie rzeczywistym pojawiły się rozczarowania (1,2,3,4).


Jeśli chodzi o powód, dla którego Astolfo zyskiwała na popularności? Cóż ... (ostrzeżenie NSFW) Cosplayer ubrany w spódnicę w kostiumie Astolfo ujawnił zdjęcie swoich genitaliów. Zdjęcie zawierało również dużą puszkę Monster jako wyraźny punkt odniesienia. Wirusowe tweety inspirowane żartami i grafiką (zarówno bezpieczną, jak i zdecydowanie nie bezpieczną w pracy) obracają się wokół Astolfo i napoju energetycznego Monster.


Innymi słowy, można powiedzieć, że na Twitterze był to zwykły dzień.


Faye Mata spokojnie podeszła do incydentu, kończąc prezentacją postaci i „dziękuję za… niezapomniany dzień”.


Faye Mata zdobyła nagrodę People's Choice Award za najlepszą drugoplanową rolę wokalną w serialu anime / OVA za rolę Astolfo (lub „Rider of Black”) w Fate / Apocrypha na szóstym dorocznym konkursie Behind the Voice Actors Awards Anime Dub Awards 2018. Ona również wyraziła Aquę w KonoSuba – God’s blessing on this wonderful world!!, Rin Hoshizorę w Love Live! School idol project i Myne w The Rising of The Shield Hero

FILM

1. Film kompilacyjny Detective Conan: The Scarlet Alibi (Meitantei Conan: Hiiro no Fuzai Shōmei) wydany w oczekiwaniu na nadchodzący film Detective Conan: The Scarlet Bullet (Meitantei Conan: Hiiro no Dangan) został otwarty na drugim miejscu w japońskiej kasie. Film zarobił 251 886 500 jenów (2,38 mln $) w ciągu pierwszych czterech dni, sprzedał 92 000 biletów i zarobił 126 468 400 jenów (1,19 mln $) w weekend (Film został otwarty 11 lutego, święto w Japonii).


Film kompilacyjny łączy w sobie materiał filmowy z różnych telewizyjnych odcinków anime, które koncentrują się na rodzinie Akai, i będzie miał trzytygodniową ograniczoną emisję kinową od 11 lutego do 4 marca. Zakończenie kompilacji zawiera wideo „tajne przesłanie Shuichiego Akaia "który doprowadzi do filmu The Scarlet Bullet, a także do nowego zwiastuna samego The Scarlet Bullet. Tytułowy bohater Conan narracjonuje kompilację w nowo nagranej i zmontowanej ścieżce dźwiękowej.


Meitantei Conan: Hiiro no Dangan to 24. film z serii. Film miał zostać otwarty 17 kwietnia ubiegłego roku, ale jego pierwotna data została opóźniona ze względu na obawy dotyczące pandemii koronawirusa (COVID-19). Film zostanie otwarty 16 kwietnia tego roku i będzie miał jednoczesną premierę w 22 krajach i terytoriach poza Japonią.

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train spadł na 3. miejsce w 18. weekend. Film sprzedał w weekend 77 000 biletów i zarobił 120 849 500 jenów (1,14 mln $) 12-14 lutego. Sprzedał łącznie 27,27 miliona biletów i zarobił łącznie 37 488 979 550 jenów (355,4 mln $).


Po 12 kolejnych tygodniach na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w Japonii, film spadł na drugie miejsce w weekend 9-10 stycznia. W ten weekend film sprzedał 425 000 biletów i zarobił 677 783 450 jenów (6,57 mln $) 8-10 stycznia. Film powrócił na pierwsze miejsce w 14 weekend.


Film przewyższył film Hayao Miyazakiego - Spirited Away z 2002 roku, jego ostatniego rywala w historii najwyższych zarobków w historii japońskiego kina (Spirited Away zarobił 30,8 mld jenów w swoim pierwotnym okresie, ale od tego czasu zarobił łącznie 31,68 miliarda jenów po pokazach rewitalizacyjnych tego lata). Jest to obecnie co najmniej drugi najlepiej zarabiający film anime wszechczasów na świecie, wyprzedzając Your Name w światowych zarobkach 357 986 087 $.


Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train rozpoczął projekcję w 38 kinach IMAX w Japonii 16 października. Film miał najwyższy weekend otwarcia na świecie w weekend 16-18 października. Film sprzedał 3.424.930 biletów i zarobił 4623.117.450 jenów (43,85 mln $) w Japonii w ciągu pierwszych trzech dni. Film sprzedał 910 507 biletów i zarobił ponad 1 268 724 700 jenów (12,03 mln $) w samym tylko dniu otwarcia, co czyni go największym dniem otwarcia w ciągu tygodnia w Japonii.. Mugen Train rozpoczął wciągające pokazy MX4D i 4DX 26 grudnia.

Gintama: The Final, nowy film anime z mangi Hideakiego Sorachiego - Gintama,, spadł z # 5 do # 7 w szósty weekend. Film zarobił 63 721 000 jenów (604 100 $) 12-14 lutego. Sprzedał łącznie 1,11 miliona biletów i zarobił łącznie 1 553 207 900 jenów (14,72 mln $).


Film otworzył się na pierwszym miejscu w Japonii 8 stycznia i zakończył 12-tygodniową passę Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train na szczycie japońskiego box office. Film oparty na finale oryginalnej mangi, połączony z nowymi elementami fabularnymi.


Manga jest również inspiracją dla nowego, specjalnego net anime zatytułowanego Gintama The Semi-Final, z historią, która będzie dwuczęściowym prequelem filmu. Internetowe anime będzie miało premierę wyłącznie w Japonii w internetowej usłudze dTV 15 stycznia. Film 8 stycznia otrzyma nowelkę od Mirei Miyamoto.

Oryginalna manga "science-fiction-dramat z epoki" Hideakiego Sorachiego rozpoczęła się w 2003 roku i zakończyła w czerwcu 2019 roku z ponad 55 milionami kopii w obiegu. Manga zainspirowała kilka serii anime, a także dwa poprzednie filmy anime. Najnowsza seria anime miała swoją premierę w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmituje wszystkie anime z angielskimi napisami. Manga zainspirowała również różne oryginalne anime wideo (OVA), anime eventowe, dwa filmy Live-Action i dwa net spin-offy. Viz Media opublikowało pierwsze 23 tomy mangi w języku angielskim.

Film anime Studio 4 ° C - Poupelle of Chimney Town (Entotsu-chō no Poupelle), na podstawie książki obrazkowej Akihiro Nishino, spadł z 4. do 8. w 8. weekend. Film zarobił 49 354 850 jenów (467 900 $) 12-14 lutego. Sprzedał łącznie 1,49 miliona biletów i zarobił łącznie 2 070 369 100 jenów (19,62 mln $).


Film zajął czwarte miejsce i zarobił 322 998 700 jenów (3,13 mln $) w weekend otwarcia. Film został otwarty w Japonii 25 grudnia.

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle (Gekijōban Pocket Monster Koko), 23. film anime z serii Pokémon, spadł z # 7 do # 9 w szósty weekend. Film zarobił 30 585 300 jenów (289 900 $) 12-14 lutego. Sprzedał łącznie 1,36 miliona biletów i zarobił łącznie 1 597 459 100 jenów (15,14 mln $).


Film zajął drugie miejsce i zarobił 378 195 750 jenów (3,66 mln $) w weekend otwarcia. Film został otwarty 25 grudnia w Japonii. TOHO pierwotnie planowało otwarcie filmu 10 lipca, ale ekipa opóźniła film do 25 grudnia z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19).


Film zostanie następnie otwarty na Zachodzie w 2021 roku.


Pokaz Kadokawy w 4K HDR filmu z 1996 roku Gamera 2: Advent of Legion zajął pierwsze miejsce w rankingu mini-teatrów w weekend otwarcia. Nowy seans rozpoczął się 11 lutego

2. Portal Gundam.info ogłosił 16 lutego ośmiu nowych członków obsady filmu anime Mobile Suit Gundam: Hathaway (Kidō Senshi Gundam: Senkō no Hathaway):

Kenjiro Tsuda jako Gahman Nobil, weteran wielu bitew i członek Mafty

Yui Ishikawa jako Emerelda Zubin, członkini Mafty z osobowością starszej siostry, która zostaje wysłana do Davao, aby odebrać Hathaway

Fukushi Ochiai jako Raymond Cain, kapitan 1 Galcezon i członek Mafty

Shunsuke Takeuchi jako Iram Masam, członek Mafty, który służy jako pierwszy oficer w tajnym zespole wsparcia Mafty Valiant

Misato Matsuoka (Tsubame Mizusaki w Eizouken ni wa Te wo Dasu na!) jako Mihesher Hence, agent i operator Mafty

Chiharu Sawashiro jako Kenji Mitsuda, agent terenowy Mafty

Atsumi Tanezaki jako Mace Flower, piękna stewardesa na pokładzie Haunzen Flight 356

Kōichi Yamadera jako Hundley Yeoksam, przywódca Organizacji Policji Kryminalnej. Weteran głosowy zauważył, że grał Gyuneia Gussa w Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack, zaledwie trzy lata po swoim profesjonalnym debiucie. Przypomniał sobie, jak po pierwszym dniu nagrywania głosu wychodził na drinka z aktorem głosowym Chara, Shuuichim Ikedą, kiedy przeszedł przyspieszony kurs filozofii świata Gundama.


Yoshiyuki Tomino, twórca pierwszej serii Gundam i kilku późniejszych projektów, napisał trzytomową nowelkę Kidō Senshi Gundam: Senkō no Hathaway (Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash lub alternatywnie, Mobile Suit Gundam: Flash's Hathaway) od 1989 do 1990 roku. Nowelka rozgrywa się w roku UC0105 i koncentruje się wokół Hathaway Noa, który pojawił się w filmie Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack z 1988 roku jako syn wpływowego kapitana federacji Brighta Noa (Char's Counterattack rozgrywa się w roku UC 0093). Nowelka opowiada o następstwie klimatycznego finału Char's Counterattack.


Shukou Murase (Ergo Proxy, Gangsta., Witch Hunter Robin, Genocidal Organ) reżyseruje projekt, a Yasuyuki Mutou (Basilisk, Mobile Suit Gundam Unicorn RE: 0096, Deadman Wonderland) pisze scenariusz. Pablo Uchida, Naoyuki Onda i Shigeki Kuhara adaptują oryginalne projekty postaci Haruhiko Mikimoto do animacji. Hajime Katoki, Kimitoshi Yamane, Seiichi Nakatani i Nobuhiko Genba adaptują mechaniczne projekty Morikiego do animacji. Hiroyuki Sawano (Atak Tytanów, Mobile Suit Gundam Narrative, Mobile Suit Gundam UC) komponuje muzykę.


Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:


Kensho Ono jako Hathaway Noa

Reina Ueda jako Gigi Andalucia

Junichi Suwabe jako Kenneth Sleg

Sōma Saitō jako Lane Aim

Takako Suzuki jest głównym artystą kolorystycznym, a Kentarō Waki jest autorem zdjęć. Ryukou Masuo i Tomohiro Fujie kierują CG, a Daisuke Imai zajmuje się montażem. Dźwięk reżyseruje Koji Kasamatsu, a nagrywa go - Eriko Kimura.


Film będzie emitowany w 214 kinach, co jest rekordem franczyzy. Film zostanie otwarty w Japonii 7 maja, po opóźnieniu z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Niektóre kina wyświetlą film w 4D i Dolby Cinema już w dniu otwarcia.


Pierwotnie film miał zostać otwarty w Japonii 23 lipca.


Producent Naohiro Ogata powiedział na stronie internetowej Gundam.info 17 marca, że ​​projekt będzie obejmował „odnowienie” głównej obsady, projektów kombinezonów mobilnych, projektów postaci i muzyki. Hirotaka Suzuoki grał postać Brighta Noa, zanim zmarł w 2006 roku. Ken Narita grał tę postać w Mobile Suit Gundam Unicorn i Mobile Suit Gundam: The Origin. Nozomu Sasaki grał syna Brighta, Hathawaya Noa w filmie Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack z 1988 roku.


Oryginalna nowelka Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash zawierała ilustracje postaci Haruhiko Mikimoto (Gundam 0080) oraz projekty mechaniczne autorstwa Yasuhiro Morikiego. W projekcie filmowym Pablo Uchida, Naoyuki Onda i Shigeki Kuhara adaptują projekty postaci Mikimoto do animacji, a Hajime Katoki, Kimitoshi Yamane, Seiichi Nakatani i Nobuhiko Genba adaptują mechaniczne projekty Morikiego do animacji

3. Japan's Film Classification and Rating Organisation (Eirin) krótko opublikowała 16 lutego nadchodzący film Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||) na liście wyświetlanych prac, chociaż wpis z 18 stycznia nie jest już na liście. Według wpisu, film będzie trwał dwie godziny i 34 minuty, z oceną G dla wszystkich widzów.


Trzy poprzednie filmy w bieżącej tetralogii również otrzymały ocenę G z czasem odtwarzania odpowiednio 112, 100 i 95 minut. Jednak Eirin wymienia wydanie Neon Genesis Evangelion: Death (True) 2 / Air / Magokoro o, Kimi ni (Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth) z 2020 roku jako 160 minut - sześć minut dłużej niż Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time.


Studio anime tetralogy, Khara, opublikowało na Twitterze w październiku, aby formalnie zaprzeczyć, że ostateczny film będzie trwał sześć godzin, po tym, jak ludzie błędnie zinterpretowali wcześniej opublikowany zrzut ekranu.


Film miał zostać otwarty 23 stycznia, ale personel oświadczył, że ponownie opóźnia film po dokładnym rozważeniu z powodu nowego stanu wyjątkowego ogłoszonego w czterech prefekturach Japonii 8 stycznia, a następnie rozszerzono go do łącznie 11 prefektur. Wystąpiło wcześniejsze opóźnienie z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19) i jej rozprzestrzenianiem się w Japonii i poza nią. Początkowo film miał zostać otwarty w Japonii 27 czerwca 2020 roku. Hikaru Utada (Pinoko w Black Jack) powraca, by wykonać piosenkę przewodnią „One Last Kiss” do filmu.


Pierwsze trzy filmy z tetralogii, Evangelion: 1.0 You Are [Not] Alone, Evangelion: 2.0 You Can [Not] Advance i Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo, zadebiutowały odpowiednio w 2007, 2009 i 2012 roku. Trzy filmy miały nowe pokazy MX4D i 4DX w Japonii 4, 11 i 18 grudnia dla każdego kolejnego filmu.


Wśród filmów animowanych dłuższych niż 154 minuty są:


167 minut: In This Corner (and Other Corners) of the World (edycja 2019)

163 minuty: Final Yamato (edycja 70 mm)

162 minut: The Disappearance of Haruhi Suzumiya

160 minut: Shin Seiki Evangelion: Death (True) 2 / Air / Magokoro o, Kimi ni

4. Oficjalna strona internetowa filmu 100-nichi go ni Shinu Wani (Wani Dies in 100 Days) ogłosiła 17 lutego, że film zostanie otwarty w Japonii 28 maja, czyli za 100 dni od daty ogłoszenia. Personel ujawnił również obsadę i ekipę.

Obsada obejmuje (na zdjęciu powyżej od lewej do prawej):


Ryunosuke Kamiki jako Wani

Tomoya Nakamura jako Nezumi

Subaru Kimura jako Mogura

Yūko Araki jako Senpai


Shinichiro Ueda (Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna) i Miyuki Fukuda (Complex x Complex) reżyserują i piszą film anime. Tomonori Kogawa (Space Battleship Yamato Resurrection) jest reżyserem animacji. Seiji Kameda komponuje muzykę. Ikimono-gakari (ED Bleach, openingi Naruto Shippūden, OP i ED The Seven Deadly Sins, OP Ookiku Furkabutte i OP Tenpou Ibun: Ayakashi Ayashi) wykonuje piosenkę przewodnią. TIA zajmuje się produkcją animacji, a TOHO dystrybuuje film.

Manga przedstawia codzienne życie aligatora, który spędza czas z przyjaciółmi i współpracownikami, z założeniem, że główny bohater umrze pod koniec mangi. Yuuki Kikuchi rozpoczął serializację mangi w grudniu 2019 roku, publikując codziennie jeden nowy czteropanelowy rozdział.


Manga szybko zyskała popularność na japońskim Twitterze, a każdy nowy rozdział otrzymał tysiące polubień. Manga zakończyła się w marcu 2020 roku, a Kikuchi ogłosił film i książkę tego samego dnia. Gitarzysta Ikimono-gakari Yoshiki Mizuno, YouTuber Hajime Syacho, komik Atsushi Tamura i reżyser filmowy Shinichirō Ueda - wszyscy skomentowali zakończenie mangi. Tom mangi wyszedł w kwietniu ubiegłego roku

5. PODCAST FILMWEBU: STRAMOWSKI O MIŁOŚCI I OBSESJI NA PUNKCIE HEATHA LEDGERA

6. Disney Animation chwali się swoją pierwszą od pięciu lat krótkometrażową animacją. Obraz nosi tytuł Us Again i zostanie pokazany przed kinowymi seansami filmu Raya i ostatni smok.


Akcja Us Again rozgrywa się w pulsującym rytmem i ruchem mieście. Starszy mężczyzna i jego młoda duchem żona odkrywają na nowo radość życia i młodzieńczą namiętność do siebie nawzajem w czasie jednej magicznej nocy. Lata znikają, kiedy radość z tańca przenosi ich po pejzażach młodości, wskrzeszając miłe wspomnienia i dawne pragnienia. Us Again pozbawione jest dialogów. Może też pochwalić się oryginalną muzyką funk i soul przypominającą lata 60.


Disney planuje amerykańską premierę animacji Raya i ostatni smok na 5 marca

7. Stowarzyszenie europejskich reżyserów, tak zwane FERA (Federation of European Screen Directors), wezwało serwisy streamingowe do ujawnienia swoich statystyk oglądalności. Walka toczy się o należyte wynagrodzenie twórców za pracę przy materiałach emitowanych na platformach.


W wystosowanym przez FERA oświadczeniu czytamy, że serwisy powinny przedstawić filmowcom potwierdzone wyniki oglądalności, tak by ci mogli prowadzić sprawiedliwe negocjacje w sprawie honorarium za międzynarodową dystrybucję efektów ich pracy. Od czasu do czasu duże platformy upubliczniają tego typu dane. Dla przykładu Netflix poinformował niedawno, że 70 milionów jego użytkowników obejrzało co najmniej 2 minuty francuskojęzycznego serialu Lupin, w którym zagrał Omar Sy. Ale takie informacje nie są publikowane systematycznie ani nie stosują ujednoliconego systemu pomiaru, co pozwoliłoby filmowcom obliczyć wysokość należnego wynagrodzenia i wycenić wartość produkcji zrealizowanych dla danego serwisu.


Bez danych na temat wyników oglądalności twórcy i ich przedstawiciele negocjują na ślepo, lamentuje FERA. Stowarzyszenie uznaje praktykę wyliczania wynagrodzenia jedynie na podstawie budżetu produkcji za niesprawiedliwą. Przy każdym projekcie filmowcy ponoszą znaczące twórcze oraz ekonomiczne ryzyko i powinni mieć udział w ewentualnym sukcesie, by móc kontynuować karierę.


W Europie reżyserzy tradycyjnie otrzymują nie tylko bezpośrednie wynagrodzenie za pracę przy danym projekcie, ale mają również udział m.in. w zyskach z dystrybucji, proporcjonalnie do sukcesu danej produkcji. FERA walczy o uaktualnienie prawa autorskiego w kwestii internetowej dystrybucji filmów i serialu, żeby europejscy twórcy mogli być sprawiedliwiej wynagradzani za streaming.


Nie bez przyczyny jest tu fakt, że w ciągu ostatniego roku serwisy streamingowe stały się jeszcze ważniejszą niż dotychczas częścią europejskiego przemysłu filmowego - wszystko przez pandemię, zamknięte kina i lockdown, trzymające widzów w domach

8. 15 lutego Międzynarodowa Akademia Prasowa ogłosiła laureatów Satelitów, swoich dorocznych nagród. W kategoriach filmowych triumfował Mank, który zdobył w sumie trzy statuetki, a także Nomadland, który wygrał w kategoriach: najlepszy film, reżyseria i aktorka w dramacie.


W kategoriach serialowych nie było wyraźnego zwycięzcy. The Good Lord Bird zdobył w sumie trzy wyróżnienia, a Zadzwoń do Saula, Schitt's Creek i Mrs. America otrzymały po dwie statuetki.


Lista laureatów prezentuje się następująco:


NOMINACJE W KATEGORIACH FILMOWYCH


FILM DRAMATYCZNY

"Nomadland"


KOMEDIA LUB MUSICAL

"40-letnia raperka"

AKTORKA W DRAMACIE

Frances McDormand - "Nomadland"


AKTOR W DRAMACIE

Riz Ahmed - "Sound of Metal"


AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU

Maria Bakalova - "Kolejny film o Boracie"


AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU

Sacha Baron Cohen - "Kolejny film o Boracie"


AKTORKA DRUGOPLANOWA

Amanda Seyfried - "Mank"


AKTOR DRUGOPLANOWY

Chadwick Boseman - "Pięciu braci"


FILM MIĘDZYNARODOWY

"Płacząca kobieta"


ANIMACJA LUB FILM HYBRYDOWY

"Sekret wilczej gromady"


DOKUMENT

"Kolektyw"


REŻYSERIA

Chloé Zhao - "Nomadland"


SCENARIUSZ ORYGINALNY

"Obiecująca. Młoda. Kobieta"


SCENARIUSZ ADAPTOWANY

"Ojciec"


MUZYKA

"Niebo o północy"


PIOSENKA

Io Si - "Życie przed sobą"


ZDJĘCIA

"Mank"


MONTAŻ

"Proces Siódemki z Chicago"


DŹWIĘK

"Sound of Metal"


EFEKTY SPECJALNE

"Tenet"


SCENOGRAFIA

"Mank"


KOSTIUMY

"The Personal History of David Copperfield"


NOMINACJE W KATEGORIACH SERIALOWYCH


SERIAL DRAMATYCZNY

"Zadzwoń do Saula"


SERIAL GATUNKOWY

"Nawiedzony dwór w Bly"


SERIAL KOMEDIOWY LUB MUSICALOWY

"Schitt's Creek"


MINISERIAL I SERIAL LIMITOWANY

"The Good Lord Bird"


FILM TELEWIZYJNY

"The Clark Sisters: The First Ladies of Gospel"


AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM LUB GATUNKOWYM

Olivia Colman - "The Crown"


AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM LUB GATUNKOWYM

Bob Odenkirk - "Zadzwoń do Saula"


AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALOWYM

Elle Fanning - "Wielka"


AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALOWYM

Eugene Levy - "Schitt's Creek"


AKTORKA W MINISERIALU, SERIALU LIMITOWANYM LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Cate Blanchett - "Mrs. America"


AKTOR W MINISERIALU, SERIALU LIMITOWANYM LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Ethan Hawke - "The Good Lord Bird"


AKTORKA DRUGOPLANOWA

Tracey Ullman - "Mrs. America"


AKTOR DRUGOPLANOWY

Jeff Wilbusch - "Unorthodox"


A poniżej lista ogłoszonych wcześniej laureatów nagród specjalnych:


Nagroda im. Mary Pockford: Tilda Swinton

Tesla Award: Dick Pope

Auteur Award: Emerald Fennell - "Obiecująca. Młoda. Kobieta."

Debiut reżyserski: Channing Godfrey Peoples - "Miss Juneteenth"

Nagroda kaskaderska: Gaëlle Cohen

Nagroda za działalność humanitarną: Mark Wahlberg

Obsada filmowa: "Proces Siódemki z Chicago"

Obsada serialowa: "The Good Lord Bird"


9. Jeśli po zwiastunie widowiska Godzilla vs. Kong wciąż mało Wam widoku wielkiej małpy i wielkiej jaszczurki okładających się po głowach, mamy dobrą wiadomość. Na Twitterze zadebiutował właśnie nowy teaser filmu, w którym można wypatrzeć kilka nświeżych ujęć tytułowego starcia tytanów.


Widowisko będzie kontynuacją filmów Kong: Wyspa Czaszki i Godzilla II: Król potworów. Za kamerą stanął Adam Wingard, a w obsadzie są m.in. Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Millie Bobby Brown i Kyle Chandler.


Światowa premiera filmu 31 marca

10. Australisjki dream team Mia Wasikowska - Eric Bana - Radha Mitchell - zagra główne role w dramacie Blueback.

Będzie to opowieść o Abby (debiutujące Ariel Donoghue i Ilsa Fog będą grać bohaterkę w różnym wieku), która w trakcie nurkowania zakochuje się w morskiej faunie, a zwłaszcza w zagrożonym gatunku błękitnych graników. Biorąc przykład ze swojej matki-aktywistki, angażuje się w walkę o ochronę rybek oraz raf koralowych. Dziecięca przygoda na przestrzeni lat zamienia się w sposób na życie.


Reżyseruje Robert Connolly (The Dry). Scenariusz napisano na podstawie nominowanej do nagrody Bookera powieści Tima Wintona. Zdjęcia powstaną w Bremer Bay i na rafie Ningaloo - to jedne z najbardziej odludnych miejsc w Australii

11. Serwis The Illuminerdi ujawnił szczegóły przygotowywanego przez Paramount nowego widowiska z cyklu Transformers. Zgodnie z przewidywaniami jego bohaterem będzie Bumblebee.


Akcja filmu ma rozgrywać się w latach 90. Twórcy zamierzają sięgnąć po konwencję heist movie, czyli historii o ryzykownym i arcyskomplikowanym napadzie. Zdjęcia będą realizowane w Nowym Jorku oraz Ameryce Południowej


Żółty Autobot otrzyma na ekranie parę towarzyszy. Do głównej roli męskiej poszukiwany jest dwudziestoparoletni aktor pochodzenia afroamerykańskiego bądź latynoskiego. Rola żeńska przewidziana jest dla starszej aktorki. W filmie nie zobaczymy Hailee Steinfeld, która zagrała w pierwszej odsłonie przygód Bumblebee.


Za kamerą stanie reżyser Creeda 2, Steven Caple Jr. Scenariusz napisał Joby Harold (Król Artur: Legenda miecza). Premierę na czerwiec 2022 roku

12. Disney zaprezentował plakat i zwiastun Cruelli. W tytułową (anty)bohaterkę znaną z animacji "101 dalmatyńczyków" wciela się Emma Stone.


Film ma przedstawić okoliczności, w jakich bohaterka stała się bezwzględną projektantką mody skłonną zabić setkę szczeniaczków, by pozyskać ich futro. Premiera zaplanowana jest jest na 26 maja tego roku. Za kamerą stanął Craig Gillespie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya). W pozostałych rolach występują Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser i Mark Strong

13. Amerykańska Gildia Scenarzystów ogłosiła nominacje do nagród filmowych za rok 2020.Faworytką wydaje się Obiecująca. Młoda. Kobieta, która zdobyła trzy wyróżnienia od krytyków z Kansas.


Szczególne powody do radości ma także Netflix, bowiem wśród wytypowanych tytułów znalazły się aż trzy należące do streamingowego giganta. Są to Proces Siódemki z Chicago, Ma Rainey: Matka Bluesa i Biały Tygrys. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 21 marca podczas wirtualnej ceremonii. Lista telewizyjnej części nominacji.


Poniżej możecie zobaczyć listę nominacji:


Najlepszy scenariusz oryginalny:


"Judas and the Black Messiah", scen. Will Berson i Shaka King

"Palm Springs", scen. Andy Siara

"Obiecująca. Młoda. Kobieta", scen. Emerald Fennell

"Sound of Metal", scen. Darius Marder i Abraham Marder

"Proces Siódemki z Chicago", scen. Aaron Sorkin


Najlepszy scenariusz adaptowany:


"Kolejny film o Boracie", scen. Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern na podstawie postaci stworzonych przez Sachę Barona Cohena

"Ma Rainey: Matka Bluesa", scen. Ruben Santiago-Hudson na podstawie sztuki Augusta Wilsona

"Nowiny ze świata", scen. Paul Greengrass i Luke Davies na podstawie powieści Paulette Jiles

"Pewnej nocy w Miami...", scen. Kemp Powers na postawie własnej sztuki pod tym samym tytułem

"Biały Tygrys", scen. Ramin Bahrani na podstawie powieści Aravinda Adigi o tym samym tytule


Najlepszy scenariusz filmu dokumentalnego:


"All In: The Fight for Democracy", scen. Jack Youngelson

"The Dissident", scen. Mark Monroe i Bryan Fogel

"Herb Alpert Is...", scen. John Scheinfeld

"Red Penguins", scen. Gabe Polsky

"Totally Under Control", scen. Alex Gibney


14. Lenny Kravitz, Cheech Marin (Nash Bridges) i D'Arcy Carden (Dobre miejsce) dołączyli do obsady komedii Shotgun Wedding. Główne role zagrają Jennifer Lopez i Josh Duhamel, który zastąpił skompromitowanego Armie'ego Hammera.


Muzyk wcieli się w rolę Seana, byłego chłopaka Grace. Cheech Marin zagra ojca kobiety, a D'Arcy Carden zostanie jego ekranową nową żoną. Towarzyszyć im będą m.in. Selena Tan (Bajecznie bogaci Azjaci), Desmin Borges (Życie z samym sobą) i Alex Mallari (Dark Matter).

Bohaterami filmu są Grace (Lopez) i Tom (Duhamel) – młoda para, która w dniu wesela zaczyna mieć wątpliwości, czy wspólna przyszłość jest im pisana. Kiedy wraz z uczestniczącymi w imprezie gośćmi zostają wzięci jako zakładnicy, słowa "dopóki śmierć nas nie rozłączy" nabierają dosłownego znaczenia. Grace i Tom muszą uratować swoich bliskich, a przy okazji nie pozabijać się nawzajem.


Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu

15. Po komercyjnym i artystycznym sukcesie Uciekaj! i To my Jordan Peele pracuje już nad nowym filmem. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich produkcji szczegóły projektu są trzymane w tajemnicy, wiadomo jednak, że jego gwiazdą będzie Keke Palmer. Universal zaplanował też datę premiery – film ma trafić do kin 22 lipca 2022 roku.


Reżyser długo szukał odtwórczyni głównej roli. Z Palmer miał okazję spotkać się na planie emitowanego przez Comedy Central programu satyrycznym Key & Peele. Dla aktorki będzie to największa rola od czasu występu w "Ślicznotkach", gdzie pojawiła się u boku Jennifer Lopez.


Peele będzie nie tylko reżyserem, ale także scenarzystą i producentem projektu, który powstanie pod skrzydłami należącej do niego wytwórni Monkeypaw Productions

SERIALE

1. Simone Ashley (Sex Education) dołączyła do obsady drugiego sezonu serialu Bridgertonowie. Przypadła jej w udziale główna żeńska rola.


Bridgertonowie są ekranizacją cyklu powieściowego Julii Quinn. Akcja serialu rozgrywa się w alternatywnej wersji brytyjskiej epoki regencji i opowiada o miłosnych perypetiach rodzeństwa pochodzącego z arystokratycznego rodu Bridgertonów. Każdy sezon - podobnie jak każdy tom - skupiać się będzie na innym członku rodziny. W pierwszym prym wiodła Daphne, najstarsza z sióstr Bridgerton. W drugim sezonie na plan pierwszy wysunie się Anthony, młoda głowa rodu.


Ashley wcieli się w świeżo przybyłą do Londynu Kate Sheffield. Zainteresuje ona Anthony'ego, który choć jest dziedzicem rodu Bridgertonów, to wciąż nie ma żony. Kate jest jednak inteligentną, pewną siebie kobietą, która nie ma cierpliwości do dworskich dandysów, a za takiego bierze na początku Anthony'ego

2. Mamy złą wiadomość dla fanów serialu Poszukiwacze prawdy. Amazon nie zleci realizacji drugiego sezonu.


Nick Frost, jedna z gwiazd produkcji, nie kryła na Instagramie rozżalenia. W poście (który został już usunięty) stwierdził: Nie przedłużono Poszukiwaczy prawdy, co dla mnie jest potężnym kopem w przyrodzenie. Naprawdę włożyliśmy w ten projekt wszystko: nasze serca i dusze, a w niektórych przypadkach nawet krew, więc brak możliwości powrotu jest dla nas bardzo smutne. Szkoda. Myślę, że mieliśmy jeszcze do opowiedzenia sporo cudownych historii o duchach. Jeśli podobał się wam nasz serial, dziękuję. A jeśli nie, to czy jesteście teraz szczęśliwi? Cieszy was to?


W serialu ekipa badaczy zjawisk paranormalnych zajmowała się ujawnianiem i filmowaniem spotkań z duchami w całym Zjednoczonym Królestwie. Odwiedzali opuszczone szpitale psychiatryczne i nieznane bunkry II wojny światowej. Gdy ich paranormalne doświadczenia przybrały na częstotliwości, odkryli przerażający spisek mogący mieć śmiertelne konsekwencje

3. 21 lutego na antenie stacji Showtime zadebiutuje 3-odcinkowy dokument poświęcony jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci świata hip hopu, Tekashiemu 6ix9ine. W rozmowie z serwisem Page Six reżyser filmu, Karam Gill, nazwał swojego bohatera "prawdziwie odrażającą istotą ludzką".


Żyjemy w erze celebrytów-produktów, w której ludzie mogą tworzyć w Internecie nieautentyczne osobowości i zdobywać sławę bez żadnego talentu i moralności - stwierdził Gill - Historia Tekashiego jest dokładnie taka - jest kimś, kto zdał sobie sprawę z potęgi posiadania własnej platformy.


Myślę, że widzowie będą zszokowani, gdy zdadzą sobie sprawę, jak bardzo wyrachowaną jest osobą - dodaje reżyser - Tekashi był kimś, kto nigdy nie zrobił niczego w Internecie przez przypadek. Każde kliknięcie, słowo i akcja zostało zaprojektowane z dbałością o wywołanie reakcji. Jego zrozumienie, jak ludzie działają na tych platformach, jest niesamowite.


Gill przyznaje, że początkowo wahał się przed udziałem w projekcie ze względu na toksyczność Tekashiego. Szybko zdał sobie jednak sprawę, że jest to ważna historia, ponieważ rzuca ona światło na to, "gdzie jesteśmy jako kultura".


W trakcie realizacji filmu reżyser nie spotkał się z raperem. Nieprezentowane wcześniej wywiady z Tekashim, które znalazły się w dokumencie, pochodzą z zewnętrznych źródeł i zostały odkupione przez producentów.


6ix9ine naprawdę nazywa się Daniel Hernandez. W 2018 roku raper został aresztowany pod dziewięcioma zarzutami, w tym posiadania nielegalnej broni palnej, zmowy w celu zabójstwa oraz napadu z bronią w ręku. Groziło mu 47 lat więzienia. Ostatecznie artysta odsiedział za kratkami zaledwie kilkanaście miesięcy po tym, jak poszedł na współpracę z FBI i został świadkiem koronnym

4. Za sprawą Framing Britney Spears, odcinka zrealizowanego przez Hulu serialu dokumentalnego "The New York Times Presents", o Księżniczce Popu znów zrobiło się głośno. Reżyserka Samantha Stark opisała w nim okoliczności ubezwłasnowolnienia przez sąd piosenkarki, która po załamaniu nerwowym znalazła się pod kuratelą ojca. Teraz historii Spears przyjrzy się Netflix.


Streamingowy gigant dał zielone światło projektowi, którego reżyserką będzie Erin Lee Carr – doświadczona autorka dokumentów true crime. Co ciekawe, miała ona pracować nad materiałem na długo przed premierą Framing Britney Spears. Nie wiadomo, z jakiej perspektywy chce ona opowiedzieć o losach Spears ani czy uda (lub udało jej się) porozmawiać z piosenkarką lub jej ojcem (mimo starań Stark nie miała takiej okazji).


Erin Lee Carr znana jest ze współpracy z HBO, dla którego zrealizowała takie dokumenty jak Kochana mamusia nie żyje i Kocham cię, teraz umieraj. Reżyserka miała okazję współpracować z Netfliksem przy serialu Brudna forsa

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com