NEWSY Z 15-16 MAJA

Konnichiwa!


Matt Predator desu!

KORONANEWSY

1. Japoński rząd planuje dodać prefektury Hokkaido, Okayama i Hiroszima do obecnego nowego stanu wyjątkowego dotyczącego pandemii koronawirusa (COVID-19), który rozpocznie się 16 maja. Stan wyjątkowy obejmuje obecnie ponad 40% populacji kraju. Rząd prefektury Gifu planuje również zwrócić się do rządu centralnego o dodanie do stanu wyjątkowego.


Ponadto rząd doda prefektury Gunma, Ishikawa i Kumamoto w ramach swoich środków intensywnych lub kategorii „quasi-stanu wyjątkowego”.


Japoński rząd ogłosił stan wyjątkowy w prefekturach Tokio, Osaka, Kioto i Hyogo 23 kwietnia, który pierwotnie miał zostać zniesiony 11 maja. Stan wyjątkowy miał na celu ograniczenie liczby podróży podczas Złotego Tygodnia w tym kraju na początku maja.


Następnie rząd Japonii 7 maja przedłużył stan wyjątkowy i od 12 maja dodał prefektury Aichi i Fukuoka. Nowy stan wyjątkowy potrwa do 31 maja.


W obecnym stanie wyjątkowym rząd poprosił duże domy towarowe i centra handlowe o zamknięcie (z wyjątkiem tych, które oferują codzienne podstawowe produkty), a wydarzenia, aby nie odbywały się osobiście. W ramach nowej rozbudowy rząd zażąda zamknięcia dużych domów towarowych i centrów handlowych do godziny 20:00. zamiast całkowicie się zamykać, a wydarzenia mieć nie więcej niż 5000 uczestników i kończyć się o 21:00

ANIME

1. 17 maja MVM wydało standardową edycję Blu-ray serii Revue Starlight. Sentai Filmworks, która wypuściła film w Ameryce, tak opisała historię:


„Po otrzymaniu tajemniczego zaproszenia na przesłuchanie o upragnione miejsce w Starlight, popularnej muzycznej trupie rewiowej, gwiazdorowi uczestnicy zaczynają doskonalić swoje talenty i rywalizować ze sobą o szansę na życie. Wśród tych, którzy mają nadzieję, są przyjaciele z dzieciństwa, Karen i Hikari, która kiedyś obiecała sobie, że razem wyjdą na scenę. Każdy zawodnik ciężko pracuje, aby wygrać, a to pełne pasji oddanie dziewcząt ich marzeniu na całe życie, które naprawdę zmieni ich występy, gdy podnoszą się kurtyny. "


Tomohiro Furukawa (reżyser jednostki Yuri Kuma Arashi, Brothers Conflict) wyreżyserował anime dla Kinema Citrus. Tatsuto Higuchi (CROSS ANGE Rondo of Angel and Dragon, Schwarzes Marken) był odpowiedzialny za scenariusze serialu, a Hiroyuki Saita (Kuma Miko: Girl Meets Bear, My mental choices are completely interfering with my school romantic comedy) zaprojektował postacie

2. Transmisja na żywo „Jura Tempest Station: That Time I Got Reinkcarnated as a Slime's All-Female News Announcement Pep Rally Special!” ogłosiła 16 maja nowego członka obsady, artystów nowych motywów przewodnich i 6 lipca powrót drugiego sezonu anime That Time I Got Reincarnated as a Slime.

Akira Ishida zagra Guya Crimsona, jednego z Primordials.

MindaRyn współtworzy swój drugi singiel „Like Flames” jako drugi OP sezonu. Singiel zostanie wydany 25 sierpnia. Po przesłaniu dwóch openingów pierwszego sezonu, Takuma Terashima wykonuje drugi ED drugiego sezonu „Reincarnate”.


Specjalny program na żywo zadebiutował również trzecim filmem promocyjnym sezonu, chociaż wideo jest ograniczone tylko do Japonii.


Aby upamiętnić franczyzę, która ma ponad 25 milionów egzemplarzy w obiegu, a konto franczyzy na Twitterze ma ponad 200 000 obserwujących, konto oferuje 20 prezentów losowo wybranym obserwującym, którzy retweetują post. Franczyza oferuje również bezpłatną tapetę, aby podziękować fanom za kamień milowy na Twitterze.

Drugi sezon anime miał premierę pierwszego kwartału w styczniu. Telewizyjne anime spinoff mangi Shiby - The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki Tensei Shitara Slime Datta Ken) miało swoją premierę 6 kwietnia o godzinie 23:00 w Tokyo MX. JST. Kiedy The Slime Diaries dobiegnie końca, rozpocznie się druga część drugiego sezonu.


Pierwsze telewizyjne anime na podstawie mangi Taikiego Kawakamiego, które z kolei zaadaptowało nowelkę autorstwa Fuse i artysty Mitza Vaha, miało swoją premierę w październiku 2018 r. Crunchyroll transmitował serial, a FUNimation Entertainment nadawało angielski dub. Anime zostało specjalnie dostosowane i jest oparte na mangowej adaptacji Kawakamiego oryginalnej nowelki

3. ODDTAXI to oryginalna koprodukcja anime pomiędzy firmą kreatywną P.I.C.S. i studio animacji OLM. Opowiada intrygującą, pełną tajemnic i dramatu historię o antropomorficznych zwierzętach. ANN skontaktował się z reżyserem Baku Kinoshitą, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak powstało to inteligentnie napisane i pomysłowe anime

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Tegoroczny 24. numer magazynu Akity Shoten - Weekly Shōnen Champion ujawnił 13 maja, że manga Keisuke Itagakiego - Baki-Dou będzie miała przerwę w dwóch wydaniach i powróci w 27. numerze magazynu 3 czerwca.


Nowa manga Baki-Dou używa w tytule różnych znaków dla nazwy „Baki” z poprzedniej mangi Baki-Dou, chociaż zachowuje nazwę „Baki-Dou”. W nowej mandze Baki mierzy się z najstarszym i najsilniejszym japońskim „bogiem sumo”. Manga przedstawia japońskiego legendarnego zapaśnika sumo Nomi no Sukune. Zapaśnik miał rzekomo pierwszy w historii mecz sumo z Taima no Kehaya w 23 roku p.n.e.


Nowa manga została wydana w Weekly Shōnen Champion w październiku 2018 r. Akita Shoten opublikowała dziewiąty tom mangi 7 maja.


Oryginalna manga sztuk walki Itagakiego - Baki The Grappler ukazała się w 42 tomach w magazynie Weekly Shōnen Champion od 1991 do 1999 roku. Manga ma ponad 63 miliony egzemplarzy w obiegu. Kontynuacja mangi Baki ukazała się w 31 tomach od 1999 do 2005 roku. Media Do wydaje mangę w języku angielskim. Po Baki, Itagaki opublikował 37-tomową mangę Hanma Baki w Weekly Shōnen Champion od 2005 do 2012 roku. Pierwsza manga Baki-Dou, ogólnie czwarta manga w serii, została wydana w Weekly Shōnen Champion w marcu 2014 roku i zakończyła się w kwietniu 2018 roku na 22 tomach

2. Comixology i Kodansha Comics ogłosiły 13 maja, że 18 maja wydadzą tomy 34-44 mangi Tadashiego Agiego i Shū Okimoto -The Drops of God (Kami no Shizuku) po raz pierwszy cyfrowo w języku angielskim. Tomy to ostatnie 11 tomów serii.


Seria jest dostępna cyfrowo jako część linii treści Comixology Originals bez dodatkowych kosztów dla członków Amazon Prime za pośrednictwem Prime Reading, Kindle Unlimited i Comixology Unlimited. Manga jest również dostępna do kupienia za pośrednictwem Kindle i Comixology.


Firmy wydały ponownie tomy 1-8 z nową okładką i zadebiutowały tomy 9-11 w języku angielskim w październiku 2019 r. Następnie firmy wydały tomy 12-22 w maju 2020 roku i tomy 23-33 w październiku 2020 roku.


Vertical wcześniej licencjonował serię w 2011 roku i wydał część mangi w Ameryce Północnej.


Rodzeństwo Shin (Yuya Aoki)(Zapiski Detektywa Kindaichi, Area no Kishi) w latach 1999–2007 (39 tomów, one-shot GetBackers Bangai-hen w lutym 2009 roku ) i Yuko Kibayashi - pod pseudonimem Tadashi Agi - wypuścili The Drops of God z artystą Okimoto w magazynie Kodanshy - Morning w 2004 roku. Serial Live-Action oparty na mandze wyemitowano w Japonii w 2009 roku. Manga zakończyła się w czerwcu 2014 roku, a 44. i ostatni tom został wydany w lipcu 2014 r. Ostatnia część mangi, zatytułowana Marriage ~Kami no Shizuku Saishūshō~ (Marriage ~The Drops of God Final Arc~), rozpoczęła się w maju 2015 r. i zakończyła się w październiku 2020 r.


Historia kręci się wokół młodego mężczyzny, którego ojciec, słynny japoński krytyk wina, zmarł. Kiedy odwiedza majątek swojego ojca, aby rościć sobie prawo do spadku, dowiaduje się, że jego ojciec adoptował innego mężczyznę i że obaj muszą konkurować o zidentyfikowanie 13 win, aby zdobyć spadek: ogromną fortunę w postaci kolekcji win.


W całej swojej serializacji manga zwiększyła sprzedaż win przedstawionych w historii. Francuski magazyn winiarski La Revue du vin de France docenił mangę, przyznając jej główną nagrodę magazynu w 2010 r. The New York Times przedstawił również mangę w dziale Dining and Wine w 2008 r.

3. Konto na Twitterze sklepu detalicznego Animate w Fujinomiyi opublikowało 14 maja zdjęcie 25. tomu mangi Tableau Gate Riki Suzuki, który ujawnia na okładce, że manga zakończy się w następnym tomie. 25. tom został wydany 14 maja.


Historia mangi koncentruje się wokół samotnego chłopca Satsukiego, który wchodzi w posiadanie „Tablicy”, zbioru ilustracji tarota. Wkrótce poznaje Lady, dziewczynę, która twierdzi, że jest właścicielką Tablicy, i oskarża go o zebranie „Tableau”, mocy, które znajdują się w Tablicy, zanim spowodują kłopoty.


Suzuki wypuściła mangę w magazynie Princess Gold Akity Shoten w 2007 r. i przeniosła się do Princess w październiku 2011 r. JManga i CMX Manga częściowo opublikowały mangę w języku angielskim

4. Studio animacji Studio Pierrot ujawniło 14 maja, że uruchomiło nową wytwórnię zatytułowaną „+ iRO” (czyt. To-iro) i jako pierwszy projekt tej wytwórni wypuści mangę zatytułowaną All Rush !!.

Manga skupia się na Tomo Kanakurze, nowym asystencie produkcji, który właśnie dołączył do studia anime o nazwie studioONE. Manga przedstawia codzienne życie i rozwój Tomo, a także znane doświadczenia. Illustrator Uriurita jest projektantem postaci mangi. Hinako Meguri pisze mangę, a Ino Kōdai rysuje mangę. Manga pojawi się na oficjalnym koncie na Twitterze 11 czerwca.


Studio Pierrot będzie również gospodarzem imprezy poświęconej mandze w atrakcji Namja Town w Tokio od 18 czerwca do 18 lipca

5. Naoki Serizawa (wydane w Polsce Resident Evil: Marhawa Desire w latach 2012-13 przez JPF) ogłosił na Twitterze 14 maja, że planuje wznowić swoją mangę Saru Lock Reboot tego lata.


Serizawa wypuścił mangę w magazynie Young King Bull Shonengahoshy w październiku 2018 r. Shonengahosha wydał czwarty tom mangi w listopadzie ubiegłego roku. Manga została zawieszona w listopadzie, kiedy Serizawa uruchomił spinoff mangę Saitō Chronicle - Heaven's Crow Fūun Risshi (Saitō Chronicle - Aiming High in Heaven's Crow).


Czerwcowy numer magazynu Young King Bull Shonengahoshy ujawnił na początku tego miesiąca, że manga Saitō - Heaven's Crow Fūun Risshi osiągnie punkt kulminacyjny w następnym numerze magazynu 4 czerwca.


Oryginalna manga Saru Lock podąża za Yatarō „Saru” Sarumaru, zwykłym licealistą, który marzy o idolach, ale poza tym nie ma szczęścia z dziewczynami. Jednak ten srebrnowłosy syn ślusarza jest również geniuszem wytrychów i nie ma zamka, którego „Saru” (dosłownie „małpa”) nie mógłby otworzyć.


Serizawa wypuścił oryginalną komedię akcji w 2003 roku, a Kodansha opublikował 22. i ostatni tom mangi w 2009 roku. Seria zainspirowała serię i film Live-Action w 2009 roku.


Serizawa jest także projektantem potworów dla niedawnego projektu anime Gibiate od Yoshitaki Amano

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. SPY X FAMILY: a) Shueisha's Jump J-Books wystawia na sprzedaż nowelkę z mangi Tatsuyi Endō - SPY × FAMILY. Nowelka zostanie wydana 2 lipca. Aya Yajima (nowelki Kimetsu no Yaiba) jest autorem nowelki zatytułowanej SPY × FAMILY: Kazoku no Shōzō (A Portrait of a Family). Książka będzie zawierała specjalnie narysowane ilustracje od Endō.


Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Mistrz szpiegów Zmierzch jest najlepszy w tym, co robi, jeśli chodzi o tajne misje w imię lepszego świata. Ale kiedy otrzyma ostateczne zadanie niemożliwe - ożenić się i mieć dziecko - może w końcu stracić głowę!


Nie będąc kimś, kto mógłby polegać na innych, Zmierzch ma przed sobą pracę, w której pozyskuje zarówno żonę, jak i dziecko do misji infiltracji elitarnej prywatnej szkoły. Nie wie, że wybrana przez niego żona jest zabójczynią, a dziecko, które adoptował, jest telepatą!


Endō uruchomił mangę w Japonii w usłudze Shueishy - Shonen Jump + w marcu 2019 r. Shueisha zaczęła oferować mangę w języku angielskim w ramach usługi MANGA Plus tego samego dnia. Viz Media dodał mangę do swojej aplikacji w ramach subskrypcji Shonen Jump we wrześniu 2019 roku. Firma wydaje również mangę w formie drukowanej. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a 6. tom ukaże się 25 maja.


Szósty tom mangi został wydany 28 grudnia, a pierwszy wydruk miał ponad milion egzemplarzy. Manga ma ponad osiem milionów egzemplarzy w obiegu (w tym kopie cyfrowe) od grudnia. Manga była pierwszą oryginalną mangą od Shonen Jump +, której pierwsze wydanie wyniosło ponad milion kopii. Siódmy tom zostanie wydany 4 czerwca.


Manga zajęła pierwsze miejsce w kategorii mangi internetowej magazynu Da Vinci firmy Kadokawa i usługi przesyłania strumieniowego Niconico's Tsugi ni Kuru Manga Awards w sierpniu 2019 r. Manga zajęła 2. miejsce w rankingu komiksów 20. dorocznej listy „Book of the Year” Da Vinci w grudniu. Manga była również nominowana do 14. nagród Manga Taisho na początku tego roku.


GMO Internet, Inc. zarejestrowało nazwę domeny „Spy-Family.net” za pośrednictwem strony internetowej Onamae.com w dniu 28 lutego. Ponadto w lutym otwarto konto na Twitterze „@spyfamily_anime”

b) Shueisha ogłosił 17 maja, że manga SPY × FAMILY będzie miała ponad 10 milionów egzemplarzy w obiegu (drukowanych lub cyfrowych, ale niekoniecznie jeszcze sprzedanych) 4 czerwca. Siódmy tom mangi ukaże się tego dnia. Manga będzie pierwszą oryginalną serią z usługi Shonen Jump + firmy Shueisha, która osiągnie ten kamień milowy.


Nakład mangi osiągnął szczyt:


1 milion egzemplarzy w listopadzie 2019 roku

2 miliony egzemplarzy w styczniu 2020 roku

3 miliony egzemplarzy w maju 2020 roku

4 miliony kopii w lipcu 2020 roku

5,5 miliona egzemplarzy w sierpniu 2020 roku

8 milionów egzemplarzy w grudniu 2020 roku

Ósmy tom zostanie wydany 4 listopada i będzie to pierwszy tom mangi zawierający dodatkowe elementy. Edycja specjalna (ograniczona do zamówień w przedsprzedaży) będzie zawierać cztery ekskluzywne gumowe paski do urządzeń mobilnych z tej rodziny, jak pokazano na przykładzie Endō. 46. rozdział mangi zadebiutował 17 maja, a każdy nowy rozdział po premierze zbiera ponad 1,2 miliona wyświetleń

2. SWORD ART ONLINE: a) W 29. rozdziale mangi Kōtarō Yamady - Sword Art Online: Project Alicization ujawniono 14 maja, że manga zakończy się w 30. rozdziale 11 czerwca.


Yen Press publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Głęboko w nieznanym lesie Kirito budzi się z wrażeniami zbyt przekonującymi do wirtualnego świata ... Ze wspomnieniami życia, którego nie pamięta. Chłopiec i dziewczynka ... i imię, które utkwiło mu w pamięci: Alicja.


Yamada wypuścił mangę w magazynie Dengeki Bunko firmy Kadokawa w sierpniu 2016 r. Kadokawa opublikował w sierpniu zeszłego roku czwarty tom mangi. Manga przeniosła się do sieci na stronę internetową DenPlay Comic, kiedy Kadokawa zaprzestał publikacji Dengeki Bunko Magazine w kwietniu 2020 roku.


Yen Press wydał drugi tom 2 marca.


Dwutomowa manga Yamady - Phantom Bullet zaadaptowała arc Phantom Bullet z nowelki Rekiego Kawahary (Accel World) - Sword Art Online. Kadokawa opublikował dwa tomy mangi w Japonii odpowiednio w 2014 i 2015 r., a Yen Press opublikowało dwa tomy w języku angielskim

b) Mangowa adaptacja Tomo Hirokawy gry Sword Art Online: Alicization Lycoris od Bandai Namco Entertainment zakończyła się 14 maja. Kadokawa opublikuje trzeci tom mangi 27 lipca.


Hirokawa wypuścił mangę w magazynie Kadokawy - Monthly Dengeki PlayStation Comic (DenPla Comic) w pakiecie z magazynem Monthly Dengeki PlayStation w grudniu 2019 r. Kadokawa opublikował drugi tom mangi w grudniu ubiegłego roku.


Gra ma tę samą podstawową fabułę, co nowelka Sword Art Online, tomy od 9 do 18 oraz anime Sword Art Online: Alicization. Jednak gra nie podąża tą samą drogą, co Sword Art Online: Alicization - War of Underworld. Zamiast tego gra rozgałęzia się w tym miejscu na własną trasę gry. Personel skonsultował się z oryginalnym twórcą Rekim Kawaharą, który chciał gry, która przedstawia oryginalną fabułę, przynajmniej w pierwszej połowie.


Bandai Namco Entertainment America opisuje grę:


Wciel się w bohatera serialu, Kirito, i zanurz się w „Underworld”, tajemniczym wirtualnym świecie osadzonym w serii Alicization. Zawiera epickie bitwy, oszałamiające efekty wizualne JRPG i ekspansywny świat do eksploracji; Podróż Kirito przez najnowszą grę Sword Art Online jest gotowa do rozpoczęcia.

Po wydarzeniach z serii anime Sword Art Online Alicization, Sword Art Online Alicization Lycoris znajduje Kirito w tajemniczym, ale znanym wirtualnym świecie „Underworld”, w którym A.I. zachowują się jak ludzie. Gdy gracze przejmą kontrolę nad Kirito, będą ponownie przeżywać bolesne sceny z serii poprzez intensywną walkę. Gracze spotkają także ulubione postacie fanów, w tym Eugeo, Alice, Administrator i wiele innych. W ekscytującej adaptacji serii Sword Art Online: Alicization czekają Kirito i jego przyjaciele.


Bandai Namco Entertainment wydało grę na PS4, Xbox One i Steama w lipcu 2020 roku.


W momencie pisania, w Polsce wydano: 21 tomów nowelki Sword Art Online, artbook i 2 tomy nowelki Sword Art Online: Progressive. Wszystkie tomy wydało Kotori

GRY

1. Witryna Sony Center wymienia konsolę PlayStation 5 w przedsprzedaży w Indiach od 17 maja. Podczas gdy główni sprzedawcy, tacy jak Amazon i Flipkart, nie umieścili jeszcze konsoli na swoich stronach internetowych, sprzedawca gier online PrePaidGamerCard zaczął wystawiać konsolę 11 maja.


NDTV Gadgets 360 poinformował 10 maja za pośrednictwem Bloomberg News, że Sony ujawniło w briefingu po opublikowaniu wyników finansowych 28 kwietnia, że PlayStation 5 pozostanie niewystarczająca do 2022 roku.


Zamówienia w przedsprzedaży na konsolę PlayStation 5 ruszyły 12 stycznia o godzinie 12:00. IST i zostały wyprzedane w ciągu kilku minut. Konsola oficjalnie zadebiutowała w Indiach 2 lutego.


PlayStation 5 kosztuje 49 990 funtów indyjskich, a PlayStation 5 Digital Edition (która nie zawiera miejsca na płytę) kosztuje 39 990 funtów indyjskich

2. FINAL FANTASY: a) Square Enix ujawnił podczas transmisji na żywo z Final Fantasy XIV Digital Fan Festival 15 maja, że rozszerzenie Endwalker (Gyōgetsu no Finale) do gry Final Fantasy XIV MMORPG zostanie wydane 23 listopada. Zamówienie w przedsprzedaży da graczom wczesny dostęp do niego już 19 listopada.


Firma udostępniła strumieniowo pełne zwiastuny do ekspansji.


Angielska wersja

Wersja japońska

Rozszerzenie wprowadzi nową klasę zawodów Żniwiarzy. Square Enix udostępnił strumieniowo zwiastun nowej klasy zawodów.

Rozszerzenie wprowadzi męską wersję rasy Viera w aktualizacji 6.0.

Rasa Viera została pierwotnie uruchomiona wraz z trzecim rozszerzeniem do gry, Shadowbringers, w lipcu 2019 roku. Firma ogłosiła również, że w późniejszym terminie wypuści żeńską wersję rasy Hrothgar.


Rozszerzenie wprowadzi do gry sześć nowych obszarów i lochów.

Rozszerzenie wprowadzi również nowego wierzchowca o imieniu Arion.

Gra będzie miała nowe centrum danych w Oceanii, które będzie dostępne przed aktualizacją 6.1. Square Enix opóźnił uruchomienie centrum danych z powodu ograniczeń w podróżowaniu z powodu COVID-19.


Otwarta beta wersji gry na PlayStation 5 została uruchomiona na całym świecie 13 kwietnia. Wersja na PS5 zostanie oficjalnie uruchomiona wraz z aktualizacją 5.55 gry 25 maja.

Endwalker, czwarte rozszerzenie gry, będzie zawierało nową pracę Sage (healer), a także Reaper (melee DPS). Square Enix opisuje fabułę dodatku:


Endwalker przedstawia punkt kulminacyjny historii Hydaelyna i Zodiarka, w którym Wojownicy Światła spotkają się z jeszcze większym nieszczęściem niż kiedykolwiek wcześniej, podróżując do odległych zakątków Hydaelyn, a nawet na Księżyc. Oprócz zakończenia długiej historii, która rozpoczęła się wraz z A Realm Reborn ™, Endwalker wyznaczy nowy początek dla ukochanej gry MMO, przygotowując grunt pod nowe przygody, którymi mogą cieszyć się wieloletni fani i nowi gracze.


Nowe rozszerzenie będzie obejmowało zwiększenie poziomu z 80 do 90, nowe lochy, nowy rajd o wysokim poziomie trudności, nową „zawartość PvP na małą skalę”, nowe obszary, nowe plemię bestii, nowy sprzęt i przepisy rzemieślnicze, nową rezydencję dzielnica i nie tylko. Reżyser gry Naoki Yoshida stwierdził, że wydanie nowego rozszerzenia zostało opóźnione przez pandemię koronawirusa (COVID-19).


Firma Square Enix wydała Final Fantasy XIV Online na komputery osobiste we wrześniu 2010 roku. Po krytyce fanów firma ujawniła zaktualizowaną wersję gry zatytułowaną Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, która dodała nowy świat i nową historię. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn pojawiło się na komputerach PC z systemem Windows i PS3 w sierpniu 2013 r., a następnie na PS4 w kwietniu 2014 r. Aplikacja towarzysząca grze na iOS i Androida została uruchomiona w sierpniu 2019 r.


Square Enix wydało pierwszy dodatek do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, zatytułowany Heavensward, w czerwcu 2015 roku. Drugi dodatek, Stormblood, został wydany w czerwcu 2017 roku. Trzeci dodatek, Shadowbringers, został wydany w lipcu 2019 roku. Gra przekroczyła 16 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie.


Telewizyjny miniserial Live-Action Final Fantasy XIV Dad of Light zadebiutował w serwisie Netflix w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2017 r. Oryginalne materiały źródłowe zainspirowały również remake filmu Live-Action z nową obsadą, który został otwarty w czerwcu 2019 r. Gra jest także inspiracją dla serialu Live-Action w telewizji Sony Pictures i Hivemind

b) Producent Final Fantasy XIV, Naoki Yoshida, ogłosił podczas wydarzenia Final Fantasy Digital Fan Fest 2021 16 maja, że Yoshinori Kitase przejmie funkcje Shinjiego Hashimoto (na zdjęciu powyżej) jako menedżer marki dla serii Final Fantasy od Square Enix. Były menadżer marki franczyzy, Shinji Hashimoto, pojawił się na scenie podczas ogłoszenia i oświadczył, że będzie kontynuował współpracę z firmą jako jej dyrektor wykonawczy i jako starszy członek jej zarządu.


W kwietniu Square Enix wyznaczył Yoshinoriego Kitase na nowego menedżera marki dla serii Final Fantasy. Obecnie pracuje jako producent wykonawczy przy nadchodzących grach mobilnych Square Enix - Final Fantasy VII The First Soldier i Final Fantasy VII Ever Crisis. Pracował nad grą Final Fantasy VII Remake, która została wydana w kwietniu 2020 roku, a także kilkoma innymi grami z serii. Pracował także nad serią gier RPG SaGa

3. New York Times poinformował 14 maja, że amerykańska sieć detaliczna TARGET tymczasowo wstrzymała sprzedaż kart do gier karcianych Pokémon Trading - wraz z kartami sportowymi - „powołując się na zagrożenie dla bezpieczeństwa klientów i pracowników”. Rzecznik TARGET powiedział gazecie, że firma wstrzymała sprzedaż „z powodu dużej ostrożności”, ale nie sprecyzował, co dokładnie spowodowało tę decyzję.


Po tym, jak kierownictwo w jednym ze sklepów Walmart rzekomo zamieściło tabliczkę informującą sprzedawców, aby nie zaopatrywali sekcji kart kolekcjonerskich w karty Pokémon lub karty sportowe „z powodu niewłaściwego zachowania klientów i zwiększonego popytu”, firma stwierdziła, że ​​podpisywanie było nieprawidłowe i nie pobiera ze swoich sklepów produktów z kartami kolekcjonerskimi.


Sprzedaż kart kolekcjonerskich wzrosła dramatycznie podczas pandemii. Ebay poinformował w lutym, że odnotował 142% wzrost krajowego wzrostu kart handlowych w 2020 r. w porównaniu do 2019 r., a karty Pokémon wiodą w kategorii ze wzrostem sprzedaży o 574%.


W Brookfield w stanie Wisconsin 7 maja na parkingu TARGET wybuchła bójka wkrótce po tym, jak sklep uzupełnił zapasy kart kolekcjonerskich, a policja przybyła na miejsce zdarzenia po tym, jak jedna osoba rzekomo wyciągnęła broń podczas walki. Osoba nie wystrzeliła z broni i nikt nie został poważnie ranny.


W Pensylwanii oskarżono również mężczyznę o rzekomą kradzież 21 paczek kart Pokémon ze sklepu Sheetz w marcu.


W Japonii 28-letni mężczyzna został aresztowany w marcu po rzekomym włamaniu do sklepu z kartami handlowymi i kradzieży kart Pokémon i Yu-Gi-Oh!


Japońska witryna internetowa Pokémon Center Online ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​ze względu na zapotrzebowanie klientów przechodzi na system loterii dla nadchodzących pakietów kart

4. a) 26 kwietnia - 2 maja w Japonii sprzedały się: New Pokemon Snap - 147 742 egzemplarze od 30 kwietnia, Monster Hunter Rise - 2 073 323 egzemplarze od 26 marca, Super Mario 3D World + Bowser's Fury - 701 758 egzemplarzy od 12 lutego, NieR Replicant ver.1.22474487139... - 134 439 egzemplarzy od 22 kwietnia, Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban! - 2 148 835 egzemplarzy od 19 listopada, Ring Fit Adventure - 2 539 637 egzemplarzy od 18 października 2019 roku, Animal Crossing: New Horizons - 6 755 379 egzemplarzy od 20 marca 2020 roku, R-Type Final 2 - 8 693 egzemplarze na PS4 i 6 452 egzemplarze na Switcha od 29 kwietnia, Sekai no Asobi Taizen 51 - 692 819 egzemplarzy od 5 czerwca, Returnal - 6 573 egzemplarze od 30 kwietnia, Pokemon Sword & Shield - 4 039 080 egzemplarzy od 15 listopada 2019 roku, Judgment (New Price Edition) - 6 575 egzemplarzy od 23 kwietnia i Story of Seasons: Pioneers of Olive Town - 278 169 egzemplarzy od 21 lutego. Pozostały ranking

b) 3-9 kwietnia w Japonii sprzedały się: Resident Evil Village - 111 171 egzemplarzy na PS4 i 38 713 egzemplarzy na PS5 od 8 maja, Monster Hunter Rise - 2 141 138 egzemplarzy od 26 marca, New Pokemon Snap - 194 385 egzemplarzy od 30 kwietnia, Super Mario 3D World + Bowser's Fury - 728 009 egzemplarzy od 12 lutego, Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban! - 2 167 409 egzemplarzy od 19 listopada, Ring Fit Adventure - 2 554 184 egzemplarze od 18 października 2019 roku, NieR Replicant ver.1.22474487139... - 146 662 egzemplarze od 22 kwietnia, Animal Crossing: New Horizons - 6 765 337 egzemplarzy od 20 marca 2020 roku, Sekai no Asobi Taizen 51 - 700 486 egzemplarzy od 5 czerwca, Pokemon Sword & Shield - 4 045 036 egzemplarzy od 15 listopada 2019 roku, Human: Fall Flat - 146 764 egzemplarze od 25 czerwca i Story of Seasons: Pioneers of Olive Town - 281 140 egzemplarzy od 21 lutego. Pozostały ranking

CIEKAWOSTKI

1. BL Garden ogłosił 12 maja, że będzie gościł twórczynię mang yaoi, Scarlet Beriko (wydane w Polsce Królowa i krawiec (maj 2019, Waneko), Czwarty Tatsuyuki Oyamato (czerwiec 2017, Waneko), Czwarty: Tatsuyuki Oyamato. Premium Collection - Motsunabe i Regent (czerwiec 2020, Waneko), Dłonie Minoriego (styczeń 2021, Waneko), Jackass (kwiecień 2017, Waneko), Jealousy (od Waneko od marca 2019, czwarty tom wyszedł w marcu 2021 roku)) na konwencie cyfrowym FujoCon 2021. Konwent odbędzie się w dniach 11-13 czerwca.


BL Garden zainaugurowało w 2020 roku konwent FujoCon wyłącznie cyfrową. Konwent, w którym uczestnictwo jest bezpłatne, „ma na celu zgromadzenie dorosłych fanów BL z całego świata, aby wspólnie uczcić ten gatunek, który kochają”

2. Siedmioosobowy zespół Alien Liberty International (ALI) (OP Beastars, ED Jujutsu Kaisen) ogłosił 15 maja na swojej stronie internetowej, że po aresztowaniu i postawieniu w stan oskarżenia perkusisty zespołu, Kahadio (prawdziwe nazwisko Kadio Shirai), robi sobie przerwę na czas nieokreślony. Witryna ujawniła również, że kierownictwo zespołu rozwiązało kontrakt z Kahadio i jako taki nie jest już członkiem zespołu.


Tokio Metropolitan Police Department aresztował Kahadio 4 kwietnia pod zarzutem oszustwa. Według śledczych Kahadio otrzymał gotówkę z bankomatów w ramach operacji oszustwa.


W ostatnich latach japońska policja badała wysypkę „oszustw związanych ze zwrotem pieniędzy”. W tych oszustwach podejrzani udają urzędników i obiecują rządowe zwroty pieniędzy niczego nie podejrzewającym ofiarom, jeśli wypłacą gotówkę z bankomatów lub podadzą podejrzanym swoje karty bankomatowe.


Departament Policji Metropolitalnej w Tokio ponownie aresztował Kahadio pod koniec kwietnia pod odrębnym zarzutem oszustwa. Według policji, Kahadio i jego przyjaciele zadzwonili 3 marca do starszej kobiety w Osace, oferując jej zwrot kosztów leczenia w zamian za przelanie 2,31 mln jenów (21 000 $) na konto bankowe. Policja dodała, że ​​Kahadio był świadkiem wypłaty około 420 000 jenów (4 000 $) z bankomatu w sklepie spożywczym następnego dnia.


Zespół miał wykonać OP „TEENAGE CITY RIOT” do The World Ends with You the Animation (Subarashiki Kono Sekai The Animation), anime na podstawie gry Square Enix - The World Ends with You (Subarashiki Kono Sekai). Po aresztowaniu Kahadio anime zmienia swój OP.


Funk / hip-hopowa grupa ALI wykonywała wcześniej utwory przewodnie do anime BEASTARS i Jujutsu Kaisen. Zespół zadebiutował jako w 2019 roku singlem „Wild Side”, openingiem pierwszego sezonu BEASTARS.


Niektórych utworów grupy nie można obecnie odtwarzać strumieniowo ani kupować w usługach takich jak Spotify, YouTube czy Apple Music

FILM

1. Kino Prince Charles na londyńskim Leicester Square, które regularnie wyświetla filmy Ghibli, zapowiedziało kolejne pokazy anime.


Pokaz renowacji 4K Akiry Katsuhiro Otomo w dniach: piątek 21 maja (14.40), poniedziałek 24 maja (15.40 i 20.30), wtorek 25 maja (17.45), środa 26 maja (14.40), czwartek 27 maja (godz. 21:00) i sobotę 5 czerwca (godz. 14.50)


Dostępne są również następujące pokazy Ghibli:


- Nausicaä z Doliny Wiatru (po japońsku) w niedzielę 30 maja o godzinie 11.50


- Laputa: Podniebny Zamek (po japońsku) w niedzielę 6 czerwca o godzinie 11.45

- Grobowiec Świetlików (japoński, na zdjęciu po lewej) w niedzielę 20 czerwca o godzinie 11.45


- Mój Sąsiad Totoro (japoński), w niedzielę 27 czerwca o godzinie 12.40


- Powrót do marzeń (po japońsku) w niedzielę 18 lipca o godzinie 11.30


- Szkarłatny Pilot (po japońsku) w niedzielę 25 lipca o godzinie 12:00


- Szept Serca (po japońsku) w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 23:30


2. Aniplex opublikował 15 maja pełny zwiastun i nowy plakat filmu anime Fate / Grand Order Final Singularity - Grand Temple of Time: Solomon (Fate / Grand Order -Kyūshoku Tokuiten Kani Jikan Shinden Solomon-). Zwiastun ujawnia główną obsadę anime, główny personel i premierę 30 lipca. 30 lipca to szósta rocznica wydania oryginalnej gry.

W anime występują następujący członkowie obsady, którzy powracają z poprzednich projektów anime Fate:


Nobunaga Shimazaki jako Ritsuka Fujimaru

Rie Takahashi jako Mash Kyrielight

Ayako Kawasumi jako Fou

Kenichi Suzumura jako Romani Archaman

Maaya Sakamoto jako Leonardo Da Vinci

Tomokazu Sugita jako Solomon


Toshifumi Akai powraca z poprzedniego anime Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia, aby wyreżyserować nowy film w CloverWorks, a za oryginalny scenariusz przypisuje się Kinoko Nasu. Tomoaki Takase powrócił również do projektowania postaci z projektami pod-postaci autorstwa Shōty Iwasakiego, Masaakiego Takiyamy i Taishiego Kawakamiego. Yurie Hama jest głównym reżyserem animacji. Keita Haga i Ryo Kawasaki z Babylonii ponownie komponują muzykę.


Inni członkowie personelu, z których wielu również wraca z Babylonii, to:


Creature Design: Kazuyuki Asaga

Prop Design: Kōta Michishita, Shiho Takeuchi

Concept Art: Kazuki Kōta (NieR)

Technical Director: Yohei Miyahara

Art Director: Hisayo Usui, Satoru Hirayanagi, Minami Usui, Hiroshi Gouroku (Makaria)

Art Design: Yoshinori Shiozawa, Shiho Takeuchi

Color Design: Kazuko Nakashima

Compositing Director of Photography: Shinya Matsui

3D CG: Shirogumi Inc.

3D Director: Hiroyuki Yoshino

Editing: Akinori Mishima

Sound Director: Yoshikazu Iwanami


Kina uczestniczące w programie rozpoczęły sprzedaż biletów wstępu na film 15 maja, a do każdego karnetu dołączony jest przezroczysty folder formatu A4 z powyższą grafiką.


Anime Fate / Grand Order Final Singularity - Grand Temple of Time: Solomon adaptuje historię gry mobilnej Fate / Grand Order „The Grand Temple of Time Solomon”, która jest Ostateczną Osobliwością w pierwszej części gry. Pracownicy z anime Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia powrócą do produkcji nowego anime.


Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia (Fate / Grand Order: Zettai Majū Sensen Babylonia), anime na podstawie historii z gry mobilnej Fate / Grand Order - "Dai Nana Tokuiten Zettai Majū Sensen Babylonia" (Order VII: The Absolute Frontline in the War Against the Demonic Beasts: Babylonia), miało swoją premierę w Japonii 5 października 2019 r., a 21. i ostatni odcinek wyemitowano 21 marca 2020 r.


Funimation transmitowało anime tak, jak było emitowane w Japonii, a firma miała roczny okres wyłączności na streamowanie wersji dubbingowanej. Anime było również przesyłane strumieniowo na Crunchyroll i HIDIVE. AnimeLab Wakanim i Madman Anime Group miało 30-dniowy okres wyłączności na streaming na swoich terytoriach.


Gra jest także inspiracją dla dwuczęściowego projektu filmowego anime. Oba filmy Fate/Grand Order The Movie Divine Realm of the Round Table: Camelot, Wandering: Agateram and Paladin: Agateram, adaptują historię Dai Roku Tokuiten Shinsei Entaku Ryōiki: Camelot (Order VI: The Sacred Round Table Realm: Camelot) z gry. Pierwszy film Wandering: Agateram został otwarty 5 grudnia, a drugi Paladin: Agateram 15 maja.


Aniplex wypuścił grę mobilną Fate / Grand Order w Japonii latem 2015 r. Gra otrzymała wersję angielską w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w czerwcu 2017 r.

3. Na powrót tej ekranowej pary musieliśmy czekać 27 lata, ale w końcu doczekaliśmy się. Po raz pierwszy od czasu Pulp Fiction Bruce Willis i John Travolta zagrają ze sobą.


Projekt nosi tytuł Paradise City i będzie thrillerem akcji, który wyreżyseruje Chuck Russell, kiedyś autor takich filmów jak Maska i Egzekutor, a ostatnio Jestem zemstą (w którym wystąpił Travolta).


Willis wcieli się w łowcę nagród Ryana Swana, który zamierza roznieść na strzępy całą hawajską wspólnotę przestępczą, by dorwać tamtejszego bossa (w tej roli Travolta), z którym ma osobiste porachunki.


Projekt określany jest jako Miami Vice z łowcami nagród. W obsadzie jest również tajska aktorka i modelka Praya Lundberg

4. Russell Crowe (Nieobliczalny) zagra główną rolę w thrillerze Poker Face. Za kamerą stanie specjalista od seriali Gary Fleder, który ma na swoim koncie takie filmy jak Kolekcjoner i Ława przysięgłych.


Bohaterem filmu jest Jake (Russell) - milioner, który dorobił się na nowych technologiach. Do swojego domostwa zaprasza przyjaciół z dzieciństwa na grę w pokera. Z przyjaciółmi łączą go skomplikowane relacje typu miłość-nienawiść, a poker jest tylko przykrywką dla przewrotnej gry, której celem jest odpłacenie się za dawne krzywdy. Jake będzie musiał jednak przemyśleć swój plan, kiedy niespodziewanie dom zostanie zaatakowany przez niebezpieczną jednostkę mającą na swoim koncie podpalenia i morderstwo.


Autorem scenariusza jest Stephen M. Coates (John Doe: Samozwańczy strażnik)

5. Secret Invasion, nowy projekt Disney+, znalazł reżyserów. Za kamerą staną Thomas Bezucha, który w ubiegłym roku zrealizował utrzymany w konwencji westernu thriller Prawo krwi z Kevinem Costnerem i Diane Lane, oraz Ali Selim znany jako reżyser takich seriali jak Zabójcze umysły, Terapia czy Trzy dni Kondora.

Thomas Bezucha

Ali Selim


Szczegóły projektu są na razie trzymane w tajemnicy, wiadomo jednak, że jednym z jego bohaterów będzie tajny agent Nick Fury. Podstawą scenariusza mają być wydawane od czerwca 2008 roku ośmiozeszytowa seria komiksów opowiadająca o inwazji na Ziemię, jakiej dopuściła się zmiennokształtna rasa kosmitów zwanych Skrullami.


Gwiazdami produkcji są Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Olivia Colman, Emilia Clarke i Kingsley Ben-Adir

6. Po sukcesie Końca gry Marvel chce rozwijać filmy zespołowe. Wśród nieogłoszonych jeszcze projektów z pewnością nie zabraknie filmów, w których grupa superbohaterów łączy siły, by stawić czoło potężnemu wrogowi. Jak podaje portal That Hashtag Show, jednym z nich, znajdującym się na wczesnym etapie rozwoju, jest widowisko Midnight Sons.


Synowie Północy to grupa dysponujących nadprzyrodzonymi mocami bohaterów znanych z serii komiksów Marvela. Są wśród nich takie postacie jak Hellstrom, Morbius, czy Doktor Strange. Po raz pierwszy pojawili się w wydanym w sierpniu 1992 roku drugim tomie Ghost Ridera. Marvel Studios na podstawie ich przygód chce stworzyć franczyzę podobną do Avengers.


Informacje o projekcie pojawiały się już wcześniej, brakowało jednak postaci, które mogłyby znaleźć się w tego typu filmie. Nowe projekty MCU, zarówno filmowe, jak i serialowe, pozwolą zaznajomić widzów z nowymi bohaterami. W sequelu Doktora Strange'a prawdopodobnie zobaczymy Ghost Ridera. Bohaterami Blade'a będą Hannibal King i Hellstrom. Ich wątki zostaną rozwinięte w Midnight Sons.


Jako że projekt jest na wczesnym etapie rozwoju, szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jednak, że głównym przeciwnikiem bohaterów będzie Blackout – nieśmiertelny demon znany także jako Lilin, zaprzysiężony wróg Ghost Ridera

7. Brian Van Holt (S.W.A.T. Jednostka specjalna) dołączył do obsady realizowanej dla platformy Peacock fabularnej wersji dokumentu Król tygrysów. Aktor spotka się na planie z Kate McKinnon, która wciela się w Carole Baskin, i Johnem Cameronem Mitchellem, który wystąpi jako Joe Exotic, kontrowersyjny właściciel prywatnego zoo w Oklahomie.


Van Holtowi przypadła rola Johna Reinke, menagera zoo i lojalnego współpracownika Joego Exotica. Główną bohaterką serialu będzie Carole Baskin, aktywistka walcząca o prawa wielkich kotów żyjących na terenie USA. Kiedy dowiaduje się, że Exotic hoduje i wykorzystuje zwierzęta w celach zarobkowych, postanawia za wszelką cenę go powstrzymać. Nie spodziewa się jednak, do czego zdolny jest jej przeciwnik.


Król tygrysów to zrealizowany dla Netfliksa ośmioodcinkowy serial dokumentalny, który szybko stał się międzynarodowym hitem. Opowiada on o hodowcach wielkich kotów, wśród których można spotkać najbardziej ekscentrycznych ze wszystkich ekscentryków

8. (Amerykański Box Office z 16 maja): W ten weekend amerykańscy dystrybutorzy wprowadzili do kin całkiem sporo dużych nowości. Niestety nie przyciągnęły one spodziewanej liczby widzów.


Obyło się jednak bez niespodzianki. Numerem jeden został slasher Spirala: Nowy rozdział serii Piła. Niestety na dzień dobry film zarobił tylko 8,7 mln dolarów. Przed weekendem prognozowano otwarcie powyżej 10 milionów dolarów.


Spirala nie stała się więc nowym otwarciem cyklu Piła. Jest bowiem częścią z najgorszym debiutem. Dotąd najsłabszym startem mogła pochwalić się Piła VI, która w 2009 roku zarobiła 14,1 mln dolarów.


Jedyny plus tej sytuacji to nowy rekord otwarcia czasów pandemii filmu dystrybuowanego przez Lionsgate. Dotychczasowym rekordzistą był Ruchomy chaos z wynikiem 3,8 mln dolarów.


Drugą najlepszą nowością tygodnia jest thriller Ci, którzy życzą mi śmierci. Warner Bros. przed pandemią miało problem z filmami skierowanymi do starszej widowni. Większość z nich sprzedawała się słabo lub bardzo słabo (Szczygieł - 2,7 mln dolarów na otwarcie, Osierocony Brooklyn - 3,5 mln dolarów, Kłamstwo doskonałe - 5,6 mln dolarów). Pandemia nic w tym zakresie nie zmieniła. Obraz, którego gwiazdą jest Angelina Jolie, a reżyserem Taylor Sheridan (który większe sukcesy odnosił w box offisie jako scenarzysta), zarobił na dzień dobry 2,8 mln dolarów. Oczywiście - jak wszystkie inne tegoroczne premiery Warner Bros. - film dostępny jest na platformie HBO Max.


Netflix dogadał się z niektórymi sieciami kinowymi i na tydzień przed premierą u siebie wprowadził na duże ekrany Armię umarłych Zacka Snydera. Z szybszego obejrzenie filmu skorzystało jednak niewielu fanów. Obraz zarobił bowiem tylko 780 tys. dolarów.


Nieco lepszy wynik, ale w trzykrotnie większej liczbie kin, osiągnął młodzieżowy romans Finding You. Po trzech dniach wyświetlania na jego koncie jest 954 tys. dolarów. To otwarcie o połowę gorsze od tego, jakie przed dwoma miesiącami zanotował inny tytuł dystrybutora Roadside Attractions Gra szpiegów (1,9 mln dolarów).


Największą klapą weekendu okazał się film Timura Bekmambetova z 2018 roku zatytułowany Profil. Obraz długo krążył po festiwalach, ale z kinową dystrybucją było krucho. I jak widać obawy o sukces kasowy były uzasadnione. Choć bowiem Focus Features wprowadziło Profil do ponad dwóch tysięcy kin, to wpływy z pierwszego weekendu wyświetlania wyniosły zaledwie 670 tys. dolarów. To wystarczyło do zajęcia dopiero dziesiątego miejsca.


Ze starszych tytułów na szczególną uwagę zasługuje Demon Slayer the Movie: Mugen Train. Jego łączne wpływy osiągnęły już prawie 42 miliony dolarów. A to oznacza, że jest bliski pokonania Pokémona 2: Uwierz w swoją siłę (43,8 mln dolarów) i awansowania na drugie miejsce najbardziej kasowych w Ameryce filmów anime. Pokémon: Film pierwszy jest poza zasięgiem mając na koncie 85,7 mln dolarów.


Pierwsza dziesiątka.


Na najbliższy piątek nie są planowane żadne duże premiery. Prawdziwy początek kinowego lata w tym roku ma się zacząć tydzień później, kiedy to swoją premierę będą miały Ciche miejsce 2 i Cruella

9. Pierwszy polski zwiastun Hotel Transylvania: Transformania

SERIALE

1. PREMIERA DRUGIEGO SEZONU SOWIEGO DOMU ZAPOWIEDZIANA NA 12 CZERWCA!!! PONADTO UJAWNIONO, ŻE SERIAL DOCZEKA SIĘ TRZECIEGO I OSTATNIEGO SEZONU!!!


Disney Channel zamówił trzeci sezon animowanego serialu komediowego fantasy Sowi Dom. Odnowienie nastąpi przed premierą sezonu 2, który został wyznaczony 12 czerwca. Trzeci sezon będzie składał się z trzech 44-minutowych odcinków specjalnych. Nowe odcinki sezonu 2 będą debiutować w każdą sobotę do 14 sierpnia na Disney Channel i będą również dostępne tego samego dnia na DisneyNow.


Stworzony i wyprodukowany przez Danę Terrace (Kacze opowieści), drugi sezon rozpoczyna się natychmiast po konfrontacji z Cesarzem Belosem i widzi, jak nasi bohaterowie współpracują, aby przywrócić Luz do Królestwa Ludzi, pomóc Edzie zmierzyć się z jej wewnętrznymi demonami i poszukać prawdy o Przeszłości Króla. Poniżej możecie obejrzeć nową sekwencję tytułów otwierających sezon 2.

„Dana i jej zespół stworzyli serię, która wciąż przesuwa granice dzięki epickim i różnorodnym fabułom, zdumiewającemu światu i różnorodnym postaciom, które urzekły naszą publiczność” - powiedziała Meredith Roberts, wiceprezes / dyrektor generalny ds. Animacji telewizyjnej w Disney Channel. „Chętnie pokażemy więcej przygód w drugim i trzecim sezonie”.


W skład obsady głosowej w drugim sezonie wchodzą Peter Gallagher, Felicia Day, Harvey Guillén, Nik Dodani, Alex Lawther i Debra Wilson.


W czwartym kwartale 20 r. The Owl House był jedną z pięciu najpopularniejszych seriali animowanych z udziałem dzieci i dziewcząt w wieku 6-11 lat, a od czasu premiery w styczniu 2020 r. Serial ten zgromadził ponad 58 milionów wyświetleń na kanale YouTube Disney Channel. Terrace powiedziała na Twitterze, że sezon drugi obejmie 21 odcinków, o 2 odcinki więcej niż jego poprzednik.


Powiem tak, z jednej strony jest się czym jarać, ale z drugiej wielu zwolenników wątków LGBT obawia się, jak i czy w ogóle on zostanie pokazany, gdyż przypomnę, w momencie, gdy ujawniono, że Luz jest biseksualna, Disney zabronił eksponowania LGBT w swoich kreskówkach. Czy Disney dopiął swego? A może, tak jak w przypadku She-Ry, doszło do wymarzonej ugody i do tego fani wywarli ogromny wpływ na produkcję? Czas pokaże.


A dodam jeszcze przy okazji fanom Płazowyżu, że jakiś czas temu autor tej serii Matt Braly też zapowiedział wątki LGBT. Ale również utnę spekulację: najprawdopodobniej nie będzie crossovera Sowiego Domu i Płazowyżu, gdyż Terrace jakiś czas temu przyznała, że nie chce, by z jej tworu robiono crossover. No chyba, że Braly stanowi wyjątek

INNE

1. NAJNOWSZA POWIEŚĆ AMERYKAŃSKIEJ MISTRZYNI THRILLERA KRYMINALNEGO.


"CZYSTE ZŁO" TO DRUGA PO WYDANEJ W 2020 ROKU POWIEM TYLKO RAZ POWIEŚĆ LISY GARDNER, KTÓRA UKAZUJE SIĘ NAKŁADEM WYDAWNICTWA ALBATROS.


JUŻ WKRÓTCE JEJ WIELBICIELE BĘDĄ MOGLI SIĘGNĄĆ PO WCZEŚNIEJSZE POWIEŚCI TEJ AUTORKI W ZUPEŁNIE NOWYCH WYDANIACH.


Łańcuch morderstw, wybuchowy zespół FBI i dziewczyna,

która od dawna milczy, ale od dawna też pragnie zemsty.

Karin Slaughter

W górach Georgii wykopano szkielet kobiety. Ale prawda o tej zbrodni nadal jest pogrzebana.


Sprawa psychopatycznego porywacza Jacoba Nessa wciąż nie może zostać zamknięta, choć on sam od dawna nie żyje. Agentka specjalna Kimberly Quincy i detektyw D.D. Warren nadal szukają śladów, które pozwolą ujawnić prawdziwą skalę jego zbrodni. Wydaje się, że makabryczne odkrycie w Appalachach ma związek z działalnością Nessa, że jego najgorsze sekrety wciąż pozostają ukryte... Jest tylko jedna osoba, która może je odkryć – Flora Dane, jedyna ocalała ofiara psychopaty. Nie wie jeszcze, że czeka ją zadanie znacznie niebezpieczniejsze, niż sądzi. Bo czyste zło przez lata wcale nie zasnęło i jest bliżej, niż komukolwiek się wydaje...

Wyróżnione posty