NEWSY Z 13 MAJA

Konnichiwa!


Matt Predator desu!


KORONANEWSY

1. Oficjalna strona internetowa nadchodzącego nowego filmu anime z serii Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight ogłosiła 13 maja, że projekcje kinowe filmu zostały przesunięte z 21 maja na 4 czerwca. Na stronie podano aktualny stan pandemii koronawirusa (COVID -19) i wynikające z tego czasowe zamknięcie niektórych kin. Bilety z wyprzedzeniem będą nadal w sprzedaży do 3 czerwca, a osoby, które je kupią, mogą je wykorzystać na seanse po opóźnieniu.


Film kompilacyjny Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight Rondo Rondo Rondo został otwarty 7 sierpnia 2020 roku. Początkowo miał się ukazać 29 maja 2020 roku, ale został przełożony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19).


Nowy film będzie kontynuacją fabuły kompilacji.


Sentai Filmworks licencjonuje wcześniejsze telewizyjne anime z serii i opisuje tę historię:


Po otrzymaniu tajemniczego zaproszenia na przesłuchanie do upragnionego miejsca w Starlight, popularnej muzycznej grupie rewiowej, zachwyceni gwiazdami zawodnicy zaczynają szlifować swoje talenty i rywalizować ze sobą o szansę na całe życie. Wśród nadziei są przyjaciółki z dzieciństwa, Karen i Hikari, które kiedyś obiecywały sobie, że razem wystąpią na scenie. Ponieważ każdy zawodnik ciężko pracuje, aby wygrać, namiętne poświęcenie dziewcząt dla ich marzenia przez całe życie naprawdę zmieni ich występy, gdy kurtyny się podniosą.


Bushiroad ogłosił serię w kwietniu 2017 r. scenicznym projektem muzycznym i telewizyjnym anime. Musical Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight The LIVE, wystawiany jako „koncert muzyczny i live w wymiarze 2,5”, odbył się w Tokio we wrześniu 2017 r. Premiera 12-odcinkowego anime odbyła się w lipcu 2018 r. Sentai Filmworks transmitowało serial na HIDIVE z angielskimi napisami i angielskim dubem. Ta seria inspiruje także nowe mini anime zatytułowane Shōjo ☆ Konto All Starlight (Girl Comedy Skit All Starlight).


Sora Goto i Kanata Nakamura uruchomili Shōjo ☆ Kageki Revue Starlight Overture, pierwszą mangę franczyzy, w magazynie Dengeki G's Comic Kadokawy w styczniu 2018 r., a zakończyli ją w październiku 2018 r. Seria obejmuje również mangi Butai Shōjo☆Kageki Revue Starlight ―The LIVE― SHOW MUST GO ON i Yonkoma Starlight.


Gra mobilna Ateam - Revue Starlight Re LIVE została wydana na całym świecie w kwietniu 2019 r. Trzeci musical sceniczny zaplanowano na lipiec 2020 roku, ale został opóźniony z powodu COVID-19. Teraz ma działać od 23 lipca do 1 sierpnia

2. James McAvoy (Mroczne materie) będzie jedną z gwiazd komediodramatu Together. Partnerować będzie mu Sharon Horgan (Pojedynek na głosy). Za kamerą stanie Stephen Daldry, reżyser Godzin i Lektora.


Together określane jest jako zabawna i wzruszająca historia męża i żony, którzy zostają zmuszeni do zdefiniowania swojego związku na nowo, kiedy znaleźli się w brutalnej rzeczywistości lockdownu spowodowanego przez pandemię COVID-19.


Projekt powstaje dla BBC

ANIME

1. Crunchyroll ogłosił 13 maja, że dodaje kolejne odcinki 326-746 anime One Piece z angielskimi napisami do swojego katalogu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, krajach nordyckich oraz francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej, włoskiej i hiszpańskojęzycznej Europie. Firma rozpocznie streaming odcinków 16 maja.


Crunchyroll dodał pierwsze 325 odcinków anime do swojego katalogu w Europie oraz regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA) w lutym 2020 roku. Serwis transmitował również odcinki simulcastów, zaczynając od arcu „Wano Kuni”.


Odcinki anime simulcast są dostępne bezpłatnie dla użytkowników anglojęzycznych w Europie, Hiszpanii, Portugalii, Europie włoskojęzycznej oraz regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), ale nie są dostępne dla francuskojęzycznej Europy.


Nowe odcinki debiutują w tym samym czasie, co w obu Amerykach

2. Oficjalna strona telewizyjnego anime na podstawie gry fabularnej Scarlet Nexus firmy Bandai Namco Entertainment rozpoczęła 13 maja transmisję nowego filmu promocyjnego do anime. Wideo ujawnia więcej głosów, głównego personelu i premierę anime 1 lipca. Funimation przesyła strumieniowo wersję filmu z angielskimi napisami.

Nowi członkowie obsady to:

Yui Horie jako Arashi Spring

Ryota Takeuchi jako Gemma Garrison

Tomomi Mineuchi jako Hanabi Ichijo

Daisuke Namikawa jako Kagero Donne

Yumi Hara jako Kyoka Eden

Chinatsu Akasaki jako Luka Travers

Kengo Kawanishi jako Shiden Ritter

Marika Kōno jako Tsugumi Nazar


Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:

Junya Enoki jako Yuito Sumeragi - Po tym, jak OSF uratowało Yuito jako dziecko, zaczął ich podziwiać, marząc o dołączeniu do ich szeregów. Przez kilka następnych lat ciężko pracował i ostatecznie zaciągnął się dobrowolnie, mimo że nie był zwiadowcą. Yuito urodził się w elitarnej rodzinie z bezpośrednim rodowodem ojca założyciela Nowej Himuki, Yakumo Sumeragiego. Jest silny i miły, posiada psychokinezę lub zdolność do poruszania przedmiotami umysłem

Asami Seto jako Kasane Randall - przyjęta przez prestiżową rodzinę Randall, Kasane została zwiadowcza i dołączyła do Szkoły Treningowej Sił Tłumienia Innych, kończąc ją na najwyższym poziomie. Chociaż nie są spokrewnieni, ma bardzo silną miłość i poczucie przywiązania do swojej starszej siostry Naomi. Kasane jest fajna i racjonalna, ale czasami coś źle rozumie. Jej moc to psychokineza

Hiroyuki Nishimura (główny reżyser animacji i projektant postaci dla Deltora Quest, Kurokami The Animation, LBX) reżyseruje anime w Sunrise i jest również uznawany za projekt postaci wraz z Yuji Ito (reżyser animacji odcinka Phi-Brain - Puzzle of God). Yoichi Kato (Yo-kai Watch) i Toshizo Nemoto (Macross Delta) nadzorują i piszą scenariusze serialu, a Akiko Inoue (Duel Masters) jest również współautorem scenariusza.


Osamu Tayama jest dyrektorem artystycznym, a Nagisa Abe jest artystą odpowiedzialnym za kolor. Hitomi Itou jest uznawany za reżysera linii CG, a Tatsuya Shimano jest uznawany za dyrektora modelowania CG. Muzykę komponuje Hironori Anazawa. Daichi Iseki jest autorem zdjęć, a Masato Yoshitake jest montażystą. Dyrektorem audio jest Yayoi Tateishi.


Anime będzie miało swoją premierę w Tokyo MX, BS11 i Sun TV 1 lipca. Funimation będzie transmitować anime na żywo w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Irlandii; na AnimeLab w Australii i Nowej Zelandii; oraz Wakanim w Rosji, Francji, Niemczech i krajach skandynawskich. Dystrybutor treści z Hongkongu, MediaLink Entertainment Limited, ogłosił 13 maja, że udzielił licencji na anime Scarlet Nexus, a od 1 lipca będzie emitowane jako simulcast na antenie Ani-One Asia.


Funimation opisuje historię anime:

Słoneczny rok kalendarzowy 2020: groteskowe organizmy zwane Innymi zaczęły zjadać ludzi. Aby pokonać tego nowego wroga, tworzone są Siły Stłumienia Innych. Uratowany przez tę elitarną drużynę jako dziecko, psychokinetyka Yuito wytrzymuje szkolenie, aby się zaciągnąć. Z drugiej strony cudowna Kasane była poszukiwana pod kątem jej umiejętności. Ale sny Kasane mówią jej dziwne rzeczy, wciągając ich w nieunikniony los.


Gra Scarlet Nexus zostanie wydana 25 czerwca na PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One i Steama. Gra będzie wyposażona w grafikę 4K Ultra HD dla Xbox Series X i zostanie uruchomiona za pośrednictwem Smart Delivery.


Byli twórcy serii Tales of, w tym Tales of Vesperia, pracują nad grą. Producent Code Vein, Keita Iizuka, produkuje grę.


Bandai Namco opisuje historię gry:


W odległej przyszłości w ludzkim mózgu odkryto psioniczny hormon, który zapewnia ludziom pozazmysłowe moce i zmienia świat, jaki znamy. Gdy ludzkość wkraczała w tę nową erę, obłąkani mutanci znani jako Inni zaczęli schodzić z nieba z pragnieniem ludzkich mózgów. Wysoce odporny na konwencjonalne metody ataku, konieczne było podjęcie ekstremalnych środków, aby stawić czoła przytłaczającemu zagrożeniu i zachować ludzkość. Ci z ostrymi zdolnościami pozazmysłowymi, znani jako psionicy, byli naszą szansą na walkę z atakiem z góry. Do dziś psionicy są poszukiwani w poszukiwaniu swoich talentów i rekrutowani do Sił Stłumienia Innych (Other Suppression Force (OSF)), ostatniej linii obrony ludzkości.


Gra zostanie osadzona w „futurystycznym japońskim krajobrazie, który łączy inspiracje klasycznym anime i zachodnim science fiction”. Gracze wcielą się w bohatera Yuito Sumeragiego i wykorzystają zdolności psycho-kinetyczne do walki z Innymi

3. Oficjalna strona internetowa anime science-fiction reżysera Shingo Natsume (One Punch Man, ACCA: 13-Territory Inspection Dept., Space Dandy) - Sonny Boy, wyprodukowanego przez Madhouse, ogłosiła 13 maja obsadę anime i premierę 15 lipca.

Obsada anime:

Aoi Ichikawa jako Nagara, główny bohater

Saori Ōnishi jako Nozomi, uczennica, która właśnie wróciła do Japonii z Berlina

Aoi Yūki jako Mizuho, koleżanka z klasy, która zawsze jest otoczona przez trzy koty, które były drogie jej babci

Chiaki Kobayashi jako Asakaze, zbuntowany kolega z klasy, który nienawidzi rozkazów

Premiera serialu odbędzie się 15 lipca o 24:30 (a właściwie 16 lipca o 12:30) na kanałach Tokyo MX i KBS Kyoto. Będzie również działać w Sun TV, BS Asahi i RAB Aomori Broadcasting Corporation. Funimation będzie transmitować anime.


Dramat science-fiction skupia się wokół 36 chłopców i dziewcząt. 16 sierpnia, w połowie pozornie niekończących się wakacji, uczeń trzeciego roku szkoły średniej Nagara (w środku zdjęcia powyżej), tajemnicza uczennica Nozomi (po prawej) i koledzy z klasy, tacy jak Mizuho (po lewej) i Asakaze, zostają nagle przetransportowani z ich spokojnego codziennego życia do szkoły dryfującej w innym wymiarze. Muszą przetrwać dzięki super mocom, które się w nich obudziły.


Natsume wymyślił tę historię i reżyseruje i pisze anime w Madhouse. Norifumi Kugai (ACCA: 13-Territory Inspection Dept.) zajmuje się projektami postaci z anime opartych na oryginalnych projektach mangaki i ilustratora Hisashiego Eguchiego (Perfect Blue, Roujin Z, Eiji, Stop! Hibari-kun, Mujin Wakusei Survive).


Mari Fujino (Dororo) ze studia Pablo jest reżyserem sztuki, a Ken Hashimoto jest głównym artystą kolorystycznym. Akane Fushihara zajmuje się komponowaniem zdjęć, a Kashiko Kimura zajmuje się montażem. Shōji Hata reżyseruje dźwięk.


Ging Nang BOYZ, wokalista i gitarzysta zespołu rockowego Kazunobu Mineta, napisał piosenkę przewodnią „Shōnen Shōjo” (Boys and Girls), co słychać na wideo, specjalnie na potrzeby anime

4. Oficjalna strona anime Tsukimichi -Moonlit Fantasy- (Tsuki ga Michibiku Isekai Dōchū) ogłosiła 12 maja trzech kolejnych członków obsady.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Yūki Shin jako Hazal, męski meister alchemii

Yuna Kamakura jako Louisa, elfka snajperka, wyszkolona w atakach z łuku na odległość

Saika Kitamori jako Ranina, krasnoludzka kapłanka-rycerz


W obsadzie znajdują się również:

Natsuki Hanae jako Makoto, główny bohater

Ayane Sakura jako Tomoe, pierwsza, która zgodziła się zostać wyznawcą Makoto

Akari Kitō jako Mio, druga, która zgodziła się zostać zwolennikiem Makoto

Saori Hayami jako Emma

Shinpachi Tsuji jako Beren

Yurika Kubo jako Toa

Aiko Ninomiya jako Rinon

Reina Ueda jako Bogini (Goddess)

Tomoaki Maeno jako Tsukuyomi-no-Mikoto


NTV opisuje anime:


Makoto Misumi jest zwykłym licealistą prowadzącym normalne życie, ale nagle zostaje wezwany do innego świata, aby zostać „bohaterem”. Bogini z innego świata obraża go jednak za to, że jest inny i pozbawia go tytułu „bohatera”, zanim wyrzuci go na pustynię na krańcu świata. Wędrując po pustyni, Makoto spotyka smoki, pająki, orki, krasnoludy i wszelkiego rodzaju plemiona nie będące ludźmi. Ponieważ Makoto pochodzi z innego świata, jest w stanie uwolnić niewyobrażalne magiczne moce i umiejętności bojowe. Ale jak poradzi sobie ze spotkaniami z różnymi gatunkami i przetrwa w nowym środowisku. W tej fantazji Makoto próbuje przekształcić inny świat w lepsze miejsce, mimo że ludzie i bogowie odwrócili się od niego plecami.


Shinji Ishihira (Fairy Tail, Log Horizon, Super Lovers) reżyseruje anime w C2C, a Kenta Ihara (Youjo Senki, Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Over Cautious, The Hidden Dungeon Only I Can Enter) nadzoruje i pisanie scenariuszy seriali. Yukie Suzuki (Fight League: Gear Gadget Generators) projektuje postacie, a Yasuharu Takanashi (Fairy Tail, Log Horizon, Super Lovers) komponuje muzykę.


Azumi wypuścił nowelkę na stronie Shōsetsu ni Narō w 2012 roku, a AlphaPolis opublikował 21 października piętnasty tom z ilustracjami autorstwa Mitsuakiego Matsumoto. Seria ma 1,4 miliona egzemplarzy w obiegu. Kotora Kino rozpoczęła serializację adaptacji mangowej w 2016 roku, a AlphaPolis opublikował ósmy tom 22 października.


Anime będzie miało premierę w tym roku w Japonii na kanałach Tokyo MX, MBS, BS NTV i innych. Anime jest pierwszym anime dla nowo utworzonego działu anime NTV.


NTV zabezpieczyło dystrybucję anime na całym świecie poza Azją za pośrednictwem Crunchyrolla. Firma zapewniła również kluczową sprzedaż do dystrybucji anime w Azji za pośrednictwem kanału streamingowego Ani-One Asia firmy MediaLink Entertainment Limited oraz kanału telewizyjnego Aniplus-Asia. Anime zadebiutuje za pośrednictwem tych dystrybutorów (oprócz Crunchyroll) w Korei Południowej (Aniplus-Asia) oraz w Azji Południowo-Wschodniej (Ani-One Asia) „wkrótce po emisji [anime] w Japonii”. Pomiędzy trzema dystrybutorami platformy będą dystrybuować anime w ponad 200 krajach i terytoriach

5. Ekipa anime I've Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed Out My Level (Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita) ujawniła 13 maja sześciu dodatkowych członków obsady do anime. Nowi członkowie obsady to:

Ari Ozawa jako Vania

Miku Itō jako Fatla

Hikaru Tohno jako Eno

Ayasa Itō jako Fighsly

Miyuri Shimabukuro jako Musura

Kotori Koiwai jako Kuku


Anime miało premierę 10 kwietnia, a Crunchyroll transmituje strumieniowo anime, tak jak jest emitowane w Japonii, i będzie transmitować dub dla anime

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Japoński wydawca Kodansha ogłosił 13 maja zwycięzców 45. dorocznej nagrody Manga Awards.


W ubiegłych latach Kodansha przyznawał również nagrodę dla najlepszej mangi dla dzieci, ale od 2015 roku Kodansha włączył nominowanych do tej kategorii do kategorii Najlepsza manga Shōnen i Najlepsza manga Shōjo.


W zeszłym roku Tokyo Revengers Kena Wakuiego zdobyło nagrodę Best Shonen Manga. Our Precious Conversations od Robico (Bestia z ławki obok) zdobyła nagrodę dla najlepszej mangi Shōjo. The Blue Period Tsubasy Yamaguchi'ego zdobyła nagrodę Best General Manga

2. a) Shogakukan ogłosił 13 maja, że twórca mangi Yasuo Ohtagaki (Mobile Suit Gundam Thunderbolt (manga wychodząca od marca 2012 roku, manga Kidou Senshi Gundam Thunderbolt Gaiden wychodząca od grudnia 2015 roku, 4 odcinki OVA w latach 2015-16), Moonlight Mile (23 tomy mangi w latach 2000-11, pierwszy sezon anime Lift Off wiosną 2007 roku, drugi sezon anime Touch Down jesienią 2007 roku)) narysuje nową mangę opartą na serii anime Fang of the Sun DOUGRAM (Taiyō no Kiba Dougram). Kolorowa manga nosi tytuł Get truth Taiyō no Kiba Dougram i zostanie wydana jako manga internetowa na stronie mangowej Shogakukana - eBigComic4 28 maja. Ryousuke Takahashi, reżyser oryginalnego anime z 1981 roku, nadzoruje mangę.


Fang of the Sun DOUGRAM jest jednym z pierwszych mechów anime Sunrise po animacji Mobile Suit Gundam i jest postrzegany jako fundamentalne anime dla podgatunku "prawdziwego robota" mecha anime, które podkreśla realistyczną taktykę militarną i intrygi polityczne, z reżyserem DOUGRAM Ryousuke Takahashim, który wyreżyserował wiele innych anime z tego podgatunku.


Anime koncentruje się na odległym świecie kolonii o nazwie Deloyer, rządzonym przez Federację Ziemi za pośrednictwem jej planetarnego gubernatora Donana Cashima. Żelazne rządy Donana Cashima ostatecznie doprowadziły do ​​ogłoszenia stanu wojennego w całym Deloyer, a w odpowiedzi grupa bojowników partyzantów powstaje, by obalić rząd planetarny. Własny syn Donana Cashima, Crinn, jest rozczarowany metodami swojego ojca. Utalentowany pilot bojowej zbroi, rzuca się na buntowników, pilotując tytułową zbroję bojową „Dougram” w konfrontacji z rządem.


Ohtagaki wypuścił mangę Mobile Suit Gundam Thunderbolt w magazynie Big Comic Superior firmy Shogakukan w marcu 2012 r., a Shogakukan opublikował 17. tom mangi 26 lutego. Viz Media opublikował 15. tom mangi w języku angielskim 19 stycznia. Manga zainspirowała dwa oryginalne net anime, z których każda otrzymała kompilację. Ohtagaki rysuje także spinoff mangę Mobile Suit Gundam Thunderbolt Gaiden.


Ohtagaki rysuje także mangę Moonlight Mile. Podczas gdy w 2011 roku odłożył mangę na przerwę, aby wypuścić Gundam Thunderbolt, wznawia mangę tej zimy

b) Twórca mangi Yasuo Ohtagaki ogłosił 13 maja, że wraca do swojej mangi Moonlight Mile gdzieś tej zimy po 10-letniej przerwie. Ohtagaki zawiesił pracę nad mangą w 2011 roku, aby wypuścić swoją mangę Mobile Suit Gundam Thunderbolt.


Ohtagaki wypuścił Moonlight Mile w magazynie Big Comic Superior Shogakukana w 2000 roku, a Shogakukan opublikował 23. tom mangi w 2012 roku. Manga zainspirowała telewizyjne anime z 2007 roku. ADV Films, a później Funimation wydały anime Moonlight Mile w Ameryce Północnej. Funimation opisuje tę historię:


Śmiałkowie Goro Saruwatari i Jack „Lostman” Woodbridge zdobyli każdy zniechęcający szczyt na Ziemi, ale nie mogli ugasić pragnienia pójścia jeszcze wyżej. Teraz poszukiwacze przygód przysięgają podbić kosmos bez względu na cenę. A kiedy cenne źródło energii zostaje odkryte na Marsie, Goro i Lostman nagle znajdują swoje marzenia w zasięgu ręki. Udają się w najdalsze zakątki galaktyki w poszukiwaniu sławy i szybkich kobiet, ale odkrywają, że jazda autostopem na rakiecie może Cię poparzyć. Niezrażeni astronauci rzucają ostrożność na wiatr i dowiadują się, że odległość między bohaterem a jego przeznaczeniem to tylko Moonlight Mile.


Manga Mobile Suit Gundam Thunderbolt była zawieszona od września do grudnia 2018 roku z powodu Ohtagakiego cierpiącego na zapalenie pochewki ścięgna (zapalenie ścięgien). W wiadomości towarzyszącej wznowieniu mangi, Ohtagaki zauważył, że ze względu na pogarszające się objawy nie był w stanie narysować drobnych szczegółów za pomocą dominującej lewej ręki i może być trudno utrzymać poziom jakości mangi. Kontynuował, że zmieni styl rysowania, aby nie pogorszyć stanu lewej ręki

3. YURI: KABI NAGATA: a) Firma Seven Seas Entertainment ogłosiła 12 maja, że wydała licencję na mangę Kabi Nagaty (Moje lesbijskie doświadczenie w walce z samotnością (Harvey Award for Best Manga)) - My Wandering Warrior Existence (Meisō Sensi, Nagata Kabi) i wyda ją na platformach drukowanych i cyfrowych w marcu 2022 roku.


Seven Seas Entertainment opisuje mangę:


Przełomowa praca autobiograficzna Nagaty Kabi urzekła publiczność na całym świecie, poczynając od wirusowego komiksu internetowego o tożsamości, który stał się powieścią graficzną Moje lesbijskie doświadczenie w walce z samotnością. Czytelnicy z różnych środowisk byli poruszeni zdolnością autorki do uchwycenia złożonych emocji poprzez jej sztukę i tekst, dając wgląd w uczucia, które mogli z trudem wyrazić. Wspomnienia Nagaty Kabi, w tym nominowany przez Eisnera My Solo Exchange Diary (nominacja do nagrody za najlepszą pracę opartą na rzeczywistości w zeszłorocznym konkursie Will Eisner Comic Industry Awards) i nowe wydanie My Alcoholic Escape from Reality, poruszały tematy chorób fizycznych i psychicznych, seksu i seksualności, rodziny i niezależności. Śledź najnowszą odsłonę tej pionierskiej serii z My Wandering Warrior Existence, eksploracją tęsknoty za miłością i małżeństwem Nagaty Kabi.


Nagata opublikowała mangę na stronie mangowej Futabashy - Web Action w marcu 2020 r. Futabasha opublikowała jeden tom mangi 18 lutego. Nagata wydała nową mangę zatytułowaną Meisо̄ Senshi Nagata Kabi: Gourmet de Go! (My Wandering Warrior Existence: Go Gourmet!) 19 lutego

b) Kabi Nagata, zdobywczyni nagrody Harvey Award, po raz pierwszy wystąpiła na ekranie w Ameryce Północnej na wirtualnym Toronto Comic Arts Festival. Jej prace obejmują Moje lesbijskie doświadczenie w walce z samotnością, My Solo Exchange Diary, a ostatnio My Alcoholic Escape from Reality. Podczas panelu podzieliła się osobistymi szczegółami dotyczącymi jej czasu, gdy pisała różne serie. Do Nagaty dołączyła Deb Aoki z Publisher's Weekly, a także tłumacz panelowy i tłumacz na język angielski prac Nagaty, Jocelyne Allen.


Nagata rzadko występuje publicznie, ale podzieliła się intymnymi anegdotami o swoim doświadczeniu w pisaniu i rysowaniu swych słynnych serii. Jednym z najbardziej zaskakujących faktów z jej pracy jest to, że kiedy dowiedziała się o swojej pierwszej mandze, Moje lesbijskie doświadczenie w walce z samotnością, zdobyła nagrodę Harvey Award podczas pobytu w szpitalu. Tak się złożyło, że był to jej drugi dzień w szpitalu, kiedy dowiedziała się o nowościach i powiedziała panelistom, że była wtedy w „bardzo złym stanie”. W rzeczywistości nie miała chwili, by wygrzewać się w radości z wygranej, ponieważ żołądek ją bolał tak bardzo, że nie mogła stwierdzić, czy może być szczęśliwa. Jednocześnie powiedziała, że ​​nie może odpocząć, ponieważ pracuje nad „kolejnym dziełem fikcji”, które nie zostało jeszcze wydane.


Po omówieniu jej pracy panel zagłębił się w historię Nagaty, zanim napisała swą serię online, a także jej relacje z rodziną

MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Magazyn książkowo-mangowy Kadokawa Media Factory - Da Vinci opublikuje dodatek do mangi Atak Tytanów Hajime Isayamy. Dodatek będzie zawierał "kolekcję romcom" Eren x Mikasa, przewodnik po opowieściach i postaciach serialu, zbiór cytatów Levi x Mikasa oraz analizy mangi wykonane przez ludzi z różnych dziedzin. Obejmie także wywiady z aktorami głosowymi Yui Ishikawą (Mikasa), Yuukim Kajim (Eren), reżyserem Attack on Titan The Final Season Yuichiro Hayashim oraz redaktorem mangi.


Ponadto magazyn opublikuje artykuł o anime na podstawie nowelki Pretty Boy Detective Club (Bishōnen Tanteidan) NISIOISINa (seria Monogatari) i Kinako (projekty postaci anime Gatchaman Crowds (z lata 2013 roku, Gatchaman Crowds Insight z lata 2015 roku, specjał Gatchaman Crowds: Embrace ze stycznia 2014 roku)). Będzie zawierał wywiad z NisiOisinem i aktorką głosową Mayumi Dōjimy, Maayą Sakamoto. Dodatkowo na okładce magazynu znajdzie się Pretty Boy Detective Club.


Wydanie zostanie wydane w Japonii 5 czerwca.


Manga Atak Tytanów zakończyła się w majowym numerze magazynu Kodanshy - Bessatsu Shōnen Magazine 9 kwietnia, po 11 i pół roku serializacji. 34 i ostatni tom mangi zostanie wydany 9 czerwca.


Premiera anime Pretty Boy Detective Club w Japonii odbyła się 10 kwietnia o godzinie 2:00 (w rzeczywistości 11 kwietnia)

GRY

1. W sklepie internetowym Square Enix znajduje się 288-stronicowa nowelka Final Fantasy VII Remake autorstwa Kazushige Nojimy, zatytułowana Trace of Two Pasts, która zostanie wydana 15 lipca. Nowelka jest dostępna w pakiecie z książką Final Fantasy VII Remake Material Ultimania Plus, a także jako samodzielny produkt. Książka skupi się na bohaterkach Aerith i Tifie.


Nojima jest autorem wielu gier, w tym Final Fantasy VII, Final Fantasy VII Remake, Crisis Core: Final Fantasy VII, Final Fantasy VIII, Final Fantasy X i Kingdom Hearts. Napisał także scenariusz do filmu Final Fantasy VII: Advent Children i nowelki Final Fantasy VII: On the Way to a Smile.


Gra Square Enix Final Fantasy VII Remake Intergrade na PlayStation 5 pojawi się na całym świecie 10 czerwca.


Square Enix wydało grę Final Fantasy VII Remake na PS4 w kwietniu 2020 roku, z opóźnieniem w marcu 2020 roku. Gra była dostępna wyłącznie na PlayStation do 10 kwietnia 2021 roku.


Tetsuya Nomura powrócił do remake'u gry jako jej reżyser po tym, jak pracował jako projektant postaci w oryginalnej grze, a Kazushige Nojima powrócił, aby napisać scenariusz. Square Enix oznajmiło w japońskim poście dla gry w maju 2019 r., że „produkcja jest w toku w wielu częściach”.


Square Enix ogłosił remake Final Fantasy VII w 2015 roku. Oryginalna gra Square - Final Fantasy VII zadebiutowała na PlayStation w 1997 roku

2. SNK rozpoczął 12 maja transmisję strumieniową zwiastuna gry The King of Fighters XV, aby podkreślić postać Leony Heidern (Seiko Yoshida (Riko w Amnesia, Kyousuke Kamijou w Madoka, Zest w Shinmai Maou no Testament)).

King of Fighters XV zadebiutuje w 2021 roku. Początkowy skład gry obejmuje Shun'Eia, Meitenkuna, Ioriego, Joe Higashiego, Kyo Kusanagiego, Chizuru, Benimaru Nikaido, K ', Leonę Heidern, Mai Shiranui, Andy'ego Bogarta, Yuri Sakazaki, Terry'ego Bogarda, Yashiro Nanakase, King, Shermie, Chris, Ryo Sakazakiego i Roberta Garcię.


SNK wypuściło The King of Fighters XIV, najnowszą odsłonę serii, na PS4 w sierpniu 2016 r. Następnie SNK wydał grę na Steama w czerwcu 2017 r.


Seria jest inspiracją dla filmowej chińskiej animacji komputerowej zatytułowanej The King of Fighters: Awaken, która zostanie wydana jednocześnie na całym świecie w 2022 roku

3. XSEED Games ogłosiło 13 maja, że wyda grę Acquire - Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed na PS4, Nintendo Switch i PC za pośrednictwem Steam, GOG i Humble Store w Ameryce Północnej 20 lipca. Marvelous Europe wyda grę w Europie 23 lipca.

Gra otrzyma Day 1 „10th Anniversary Edition”, która będzie zawierała ponad 60 stronicowy artbook i dwupłytową ścieżkę dźwiękową z 47 utworami. Wersje na PS4 i Steam otrzymają również luksusowe edycje cyfrowe. Edycja deluxe na PS4 będzie zawierała cyfrową ścieżkę dźwiękową, motyw PS4 i 10 awatarów, a edycja Deluxe Steam będzie zawierała 96-stronicowy artbook i ścieżkę dźwiękową.

XSEED Games pierwotnie planowało wydanie gry na Zachodzie na PS4 i PC zimą 2019 roku.

Wersje gry na Switcha i PS4 pojawią się 20 maja w Japonii. 10th Anniversary Edition w Japonii będzie zawierać 40-stronicową książkę wizualną, 132-stronicowy przewodnik po rozgrywce i dwupłytową ścieżkę dźwiękową.


Gra będzie remasterem gry Akiba's Trip Plus „Strip Action RPG” na PSP. Gry Akiba's Trip rozgrywają się w reprodukcji tokijskiej dzielnicy Akihabara, w której gracz musi walczyć z wampirami, zrywając z nich ubrania i wystawiając je na działanie promieni słonecznych.


Acquire wydało oryginalną grę Akiba's Trip na PSP w 2011 r. i zaktualizowaną wersję, Akiba's Trip Plus, na PSP w 2012 r. Acquire wydała kontynuację gry Akiba's Trip 2 na PS3 i PS Vita w 2013 r.


Firma XSEED Games wydała Akiba's Trip 2 w Ameryce Północnej jako Akiba's Trip: Undead and Undressed na PS3 i PS Vita, a później na PS4 i PC. NIS America wydało grę w Europie.


Następca gry Akiba's Beat to pierwsza gra RPG akcji z serii, która została wydana w Japonii na PS4 w grudniu 2016 r., a na PS Vita w marcu 2017 r. po opóźnieniach. XSEED Games wydało grę w Ameryce Północnej w maju 2017 r., a PQube wydało ją w Europie w tym samym miesiącu.


Gra na Androida i przeglądarkowa PC Akiba's Trip Festa! uruchomiona w listopadzie 2016 roku.


Seria gier zainspirowała anime Akiba's Trip: The Animation w styczniu 2017 roku. Crunchyroll transmitował serię z angielskimi napisami, a Funimation transmitował dub

4. Top 15 gier na PS4 wg Filmwebu

CIEKAWOSTKI

1. Ichikara Inc. ogłosiła 12 maja rozpoczęcie swojej pierwszej grupy NIJISANJI English Virtual YouTuber, zatytułowanej „LazuLight”. Członkami grupy są Elira Pendora, Pomu Rainpuff i Finana Ryugu. Każdy członek zadebiutował 12 maja na swoich kontach w mediach społecznościowych i kanałach YouTube.


Dalsze informacje o każdym debiutującym talencie są następujące:

Elira Pendora to „niebiański smok, który przybył z nieba najbliżej słońca. Ma dobroć i otwartość, dzięki którym światło słonecznego dnia pada jednakowo na wszystkich”.

Pomu Rainpuff to „wróżka, która mieszkała w bujnym lesie. Miękka jak kwiat na wietrze, wesoła i optymistyczna”.

Finana Ryugu to „syrena, która spędza czas z tropikalnymi rybami w morzu raf koralowych. Ma serce tak czyste i piękne jak spokojne i piękne morze”.


NIJISANJI opisuje koncepcję „LazuLight” w następujący sposób: „Ich historia zaczyna się teraz. W poszukiwaniu Melodii Serca, LazuLight podróżuje przez teraźniejszość. Jak diamentowe światła prowadzące na tęczowe niebo…”


Dziewczyny przeprowadzą swoje pierwsze transmisje na żywo i ujawnią swój debiutancki singiel w programie „NIJISANJI EN「 LazuLight 」DEBUT! ~ LIVE from the Moon ~” na oficjalnym angielskim kanale YouTube NIJISANJI w następującym dniu i czasie:


Niedziela, 16 maja 2021 r. Od godz. 11:00 (JST)

Niedziela, 16 maja 2021 r. Od godz. 2:00 (GMT)

Sobota, 15 maja 2021 od godz.19: 00 T PDT)


Hana Machia z NIJISANJI Indonesia będzie pełniła funkcję kierownika programu. Po tym, jak członkowie LazuLight przeprowadzą swoje debiutanckie transmisje na żywo na swoich kanałach, dołączą do programu, aby obejrzeć część debiutanckiego teledysku. Piosenka nosi tytuł „Diamond City Lights” i została skomponowana przez piosenkarza Mafumafu.


Poczekalnia programu jest osadzona poniżej:

Poczekalnia teledysków:

NIJISANJI wydał również zwiastun wideo, pokazany poniżej:

Projekt NIJISANJI rozpoczął się w 2018 roku i jest prowadzony przez Ichikara Inc. Jest to jeden z największych projektów Virtual YouTuber w Japonii, w którym znajduje się ponad setka VTuberów. NIJISANJI EN (angielski) został uruchomiony w czerwcu. Przesłuchania do grupy odbyły się w grudniu

2. Pracownicy japońskiej świątyni Kurikara Fudoji stworzyli krótki film Kurikara Ryuо̄ Densetsu (The Legend of Dragon King Kurikara) i pod koniec kwietnia zaczęli go przesyłać strumieniowo na YouTube. Makoto Furukawa narracjonuje krótk film.

Twórca mangi i ilustrator Ichiko Tanno był projektantem postaci filmu krótkometrażowego.

Short opowiada legendę o demonie znanym jako Kurikara, który żył na górze na granicy prefektur Ishikara i Toyama. W shorcie podążamy również za mnichem, który nie podaje swojego imienia, oraz Mieczem Kurikara, który został przekazany po ponad tysiącu stuleciach

FILM

1. Studio Khara potwierdziło 13 maja, że miały miejsce „akty oszczerstwa, groźby i sugestie zbrodni przeciwko osobom zaangażowanym w produkcję” Evangelion: 3.0 + 1.0: Thrice Upon A Time (Shin Evangelion Gekijō-ban: ||), „ostatniego” filmu Evangelion, w postaci błędnej interpretacji treści filmu i powiązanych artykułów.


Studio oświadczyło, że będzie „protestować przeciwko oszczerstwom, groźbom, komentarzom sugerującym przestępcze zamiary i wszelkim innym działaniom podważającym„ godność ekipy, wynikającą z osobistego niezadowolenia z wypuszczonego filmu. Studio Khara podejmie kroki prawne i będzie dochodzić odszkodowania za oświadczenia, które stanowią zniesławienie, groźby, groźby śmierci i inne powiązane przestępstwa. Studio będzie podlegać Narodowej Agencji Policji Japonii w sprawach krajowych oraz agencjom śledczym w innych krajach zajmującym się sprawami zagranicznymi.


W specjalnym programie dokumentalnym The Professional o życiu reżysera Hideakiego Anno podczas produkcji filmu, Anno otwarcie opowiedział o zagrożeniach internetowych i niepokojących wiadomościach fanów, które pojawiły się po wcześniejszych projektach anime Evangelion. Khara opublikowała w marcu ostrzeżenie przed nieautoryzowanym nagrywaniem i przesyłaniem materiału filmowego.


Film został otwarty w 466 kinach 8 marca i sprzedał 33,6% więcej biletów za 45,1% więcej jenów niż poprzedni film Evangelion w ciągu pierwszych siedmiu dni. Personel opóźnił film od 23 stycznia do 8 marca, po dokładnym rozważeniu z powodu nowego stanu wyjątkowego ogłoszonego 8 stycznia w czterech prefekturach Japonii, a następnie rozszerzył się do łącznie 11 prefektur. Film miał wcześniejsze opóźnienie z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19) i jej rozprzestrzenianiem się w Japonii i poza nią. Początkowo film miał zostać otwarty w Japonii 27 czerwca 2020 roku. Hikaru Utada (Pinoko w Black Jack) powraca, by wykonać piosenkę przewodnią „One Last Kiss” do filmu.


Film zajął pierwsze miejsce w weekend otwarcia. Film sprzedał 2 194 533 biletów za 3 338 422 400 jenów (30,6 mln $) w ciągu pierwszych siedmiu dni w 466 kinach w Japonii. Film sprzedał o 33,6% więcej biletów za 45,1% więcej jenów niż poprzedni film Evangelion w ciągu pierwszych siedmiu dni. Film zarobił równowartość 3,4 mln $ w 38 kinach IMAX w ciągu pierwszych siedmiu dni - drugi co do wielkości tydzień otwarcia pokazów IMAX rodzimego tytułu w Japonii, tuż za zeszłorocznym Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train. Evangelion: 3.0 + 1.0 zagrał także w 82 kinach wyposażonych w projekcje 4D.


W trzecim tygodniu film przekroczył krajowe zarobki Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo, które zarobiło łącznie 5,3 mld jenów. Nowy film jest obecnie najlepiej zarabiającym filmem z serii w kraju i za granicą.


Film pozostał na trzecim miejscu w dziewiąty weekend. Film zarobił 39 658 100 jenów (364 000 $) 7-9 maja. Sprzedał 5,46 mln biletów za 8 352 919 400 jenów (76,67 mln $)

2. Oficjalna strona anime Kakushigoto ujawniła 14 maja pełny zwiastun, nowy plakat i piosenki przewodnie do kinowej kompilacji Kakushigoto: Himegoto wa Nan Desu ka (What is a Secret?). Zwiastun zapowiada przebłyski matki Hime, niewidziane we wcześniejszym telewizyjnym serialu anime.

Piosenki przewodnie będą takie same jak w oryginalnym anime, z „Chiisana Hibi” (Little Days) flumpolla (openingi Ajina, Captain Earth (tu też ED), Infini-T Force) jako piosenką przewodnią i „Kimi wa Tennen Shoku” (Your Natural Colors) Eiichiego Ohtakiego jako endingiem. Kompletny album anime, który zostanie wydany 9 czerwca, będzie zawierał obsadę endingu.


Zaawansowane karty MoviTicke z grafiką filmu trafią do sprzedaży 14 maja, a jako bonus otrzymamy przejrzysty plik z tą samą grafiką.

Film zostanie otwarty 9 lipca. Limitowana edycja filmu na płycie Blu-ray pojawi się tego samego dnia wyłącznie w kinach w Japonii.

Film upamiętnia 30. rocznicę kariery Kojiego Kumety jako ilustratora. Film będzie zawierał dodatkowe cięcia, a także „kolejny finał”, który nie pojawił się w telewizyjnym serialu anime.


Historia koncentruje się na Kakushim Gotō, który nie chce, aby jego córka, Hime Gotō, wiedziała, że ​​jest twórcą mangi. Komedia koncentruje się na życiu codziennym rodziny z mangaką. Oprócz tego, że jest grą słów z imieniem ojca, niejednoznaczny tytuł może oznaczać „Rzeczy ukryte”, ale można go też odczytać jako „Rysowanie”.


Yūta Murano (Brave Beats, Dream Festival !, Seven Days War) wyreżyserował anime w Ajia-do. Takashi Aoshima (Minami-ke, Aho Girl !, Endro ~!) napisał i nadzorował scenariusze serialu. Shuuhei Yamamoto (Battle Girl High School, Between the Sky and Sea) zaprojektował postacie. Muzykę skomponował Yukari Hashimoto (Marcowy lew, Sarazanmai).


flumpool (openingi Ajina, Captain Earth (tu też ED), Infini-T Force) wykonał OP "Chiisana Hibi" (Small Days), a endingiem było Kimi wa Tennen Shoku (You Are Natural Color) zmarłego muzyka Eiichiego Ohtakiego.


Premiera anime odbyła się 2 kwietnia 2020 roku i miało ono 12 odcinków. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii.


Koji Kumeta (Joshiraku (anime latem 2012, odcinek OVA w lutym 2013, 6 tomów mangi w latach 2009-13), Katte ni Kaizou (26 tomów mangi w latach 1999-2004, 6 odcinków OVA w 2011 roku, 3 odcinki specjalne w 2011 roku), prace przy anime Uchouten Kazoku, Sayonara Zetsubou Sensei) opublikował czterostronicowe wprowadzenie do mangi w magazynie Kodanshy - Monthly Shonen Magazine w listopadzie 2015 roku, a następnie opublikował pierwszy pełny rozdział w tym samym magazynie w grudniu 2015. Manga zakończyła się 6 lipca 2020 roku i ma 12 tomów. Kodansha Comics rozpoczął cyfrowe publikowanie mangi w języku angielskim

3. HS Pictures Studio, studio anime kontrowersyjnej organizacji religijnej Happy Science (Kōfuku no Kagaku), ogłosiło 13 maja najnowszy film z serii The Laws of the Universe. Nowy film nosi tytuł Uchū no Hō: Elohim-hen (The Laws of the Universe: Elohim Chapter) i zostanie otwarty w Japonii jesienią tego roku.

Aktorka i członek zespołu Happy Science, Yoshiko Sengen (Fumika Shimizu), wyraża głos bohaterki filmu, bohaterki kosmosu Yaizael. Inni członkowie obsady to Sayaka Ohara, Satomi Arai, Hirohiko Kakegawa (Hideyuki Togawa w Chibi Maruko-chan, Shinzaemon Tobe i Uki w Nintama Rantarou, Mihawk Dracule i Hamburg w One Piece), Hiroki Takahashi, Jun Kasama, Ryotaro Okiayu, Taku Yashiro, Ayumu Murase, Miki Itō i Banjou Ginga. Główni bohaterowie różnią się od głównych bohaterów poprzednich części serii.


Isamu Imakake powraca jako reżyser, projektant postaci i główny reżyser animacji tej nowej części. Yūichi Mizusawa również powraca jako kompozytor. Scenariusz pisze Sayaka Ōkawa. Yumiko Awaya po raz kolejny zostaje uznana za dyrektora kreatywnego ds. Efektów wizualnych. Założyciel Happy Science, Ryuho Okawa, jest uznawany za twórcę oryginalnego dzieła i głównego kierownika produkcji filmu.


Uchū no Hō: Elohim-hen to drugi film z planowanej trylogii. The Laws of the Universe: Part 1 otwarto w Japonii w październiku 2018 r. Studio Eleven Arts Anime było gospodarzem światowej premiery filmu w wersji angielskiej na Awareness Film Festival w Los Angeles na początku tego miesiąca.


The Laws of the Universe Part 0, film, który przedstawia historię trylogii, miał swoją premierę w Los Angeles we wrześniu 2016 roku. Następnie Eleven Arts pokazało film w wybranych kinach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w październiku tego roku, a jego otwarcie odbyło się w Japonia w tym samym miesiącu. Film wyświetlany w Ameryce Północnej z angielskim dubbingiem.


Happy Science sponsorowało w przeszłości wiele filmów animowanych, w tym The Mystical Laws, który został otwarty jednocześnie w Stanach Zjednoczonych w październiku 2012 roku. Film otrzymał angielską wersję dubbingu za swój japoński domowy film wideo i otrzymał wersję wideo na żądanie w Stanach Zjednoczonych.


Firma Happy Science została w przeszłości poddana analizie ze względu na jej praktyki i taktyki przymusowej rekrutacji. Poprzez swoją partię polityczną, Partię Realizacji Szczęścia (Happiness Realization Party), grupa opowiadała się za odstraszaniem nuklearnym i wezwała do zmiany i usunięcia pacyfistycznego artykułu 9 japońskiej konstytucji. Grupa powtórzyła również powszechną japońską retorykę prawicową, taką jak zaprzeczanie masakrze w Nanking, praktyka Cesarskiej Armii Japońskiej polegająca na przyjmowaniu kobiet lekkich obyczajów oraz zapewnianie, że Wyspy Senkaku są de iure własnością japońskiego państwa. Niedawno grupa zaoferowała duchowe „szczepionki”, które, jak twierdzi, mogą wyleczyć koronawirusa (COVID-19)

4. Emily Blunt promuje właśnie Ciche miejsce 2 i dzięki temu poznaliśmy odpowiedź na pytanie, czy aktorka pojawi się w widowisku o Fantastycznej Czwórce. Plotki, że razem z mężem Johnem Krasinskim pojawi się w produkcji Marvela, pojawiły się rok temu, ale Blunt dopiero teraz się do nich odniosła. I zdecydowanie zdusiła entuzjazm fanów.


Blunt wyraźniej dała do zrozumienia, że są to na razie pobożne życzenia fanów. Ani ona ani John Krasinski nie otrzymali żadnej propozycji udziału.


Aktorka zostawiła jednak fanom komiksowych ekranizacji odrobinę nadziei. Stwierdziła, że nie ma nic przeciwko występowi w takim widowisku, ale na razie nie otrzymała oferty, która by do niej przemówiła. A raczej nie otrzymała w ostatnim czasie. Blunt przyznaje bowiem, że mocno żałowała straconej okazji, by wystąpić jako Czarna Wdowa w Iron Manie 2. Niestety była do tego zmuszona w związku z kontraktem nakładającym na nią obowiązek występu w Podróżach Guliwera.


Blunt ma jednak spore wymagania wobec ewentualnej komiksowej roli. Przede wszystkim musi być wyrazista, o co jej zdaniem jest obecnie trudno. Aktorka uważa, że w ostatnim czasie powstało za dużo filmów i seriali o superbohaterach, przez co widownia jest na tego rodzaju historie uodporniona i nie reaguje na nie ze świeżym entuzjazmem

5. Jesteście fanami starych kreskówek Adult Swim? Jeśli tak, to mamy dla Was świetną wiadomość. Bohaterowie The Venture Bros., Aqua Teen Hunger Force i Metalocalypse powrócą.


Nie będą to jednak nowe sezony, a pełnometrażowe filmy. Plan jest taki, by najpierw dostępne były na fizycznych nośnikach i w płatnej ofercie VOD, a potem mają znaleźć się w bibliotece platformy HBO Max.


Poniżej znajdziecie opisy fabuł poszczególnych filmów.


"The Venture Bros."

Najnowszy wynalazek Doca albo doprowadzi do bankructwa Ventures albo wyniesie na niespotykane wyżyny. Tymczasem Hank wyruszył na poszukiwania samego siebie, a Dean na poszukiwania Hanka. Monarch szuka odpowiedzi, a tajemnicza kobieta z ich przeszłości może zniszczyć ich świat.


"Metalocalypse"

Żądny władzy TRIBUNAL ujawnia swój sekretny i śmiertelnie niebezpieczny "Falconback Project", podczas gdy świat pogrąża się w chaosie, a groźny Doomstar wkracza w ziemską atmosferę. Tymczasem niespodziewany i niezrozumiały sprzeciw członka Dethklok stawia pod znakiem zapytania przyszłość zespołu. Akcja rozpoczyna się bezpośrednio po akcji ratunkowej Toki Wartooth. Czy członkowie Dethklok są w stanie odrzucić własne ego i wybrać dobro świata? Czy wyruszą w pełną niebezpieczeństw wyprawę, która będzie testem dla ich dusz? Czy w końcu napiszą piosenkę, która okaże się ich zbawieniem?


"Aqua Teen Hunger Force"

Z kontynuacji popularnego serialu fani dowiedzą się, jak dalej potoczyły się losy ich ulubionych bohaterów, którzy widzą w sobie dzielnych bojowników z przestępczością, ale tak naprawdę nigdy z nią nie walczą

6. PODCAST FILMWEBU: KRWAWA GADKA #4: LOVECRAFT, CZ. I - A POD ZIEMIĄ CHŁODEK

7. Lionsgate zaprezentowało nowy zwiastun komedii akcji The Hitman's Wife's Bodyguard.

Na ekrany powrócą Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson i Salma Hayek. Nowe twarze w obsadzie to: Morgan Freeman, Antonio Banderas, Frank Grillo i Tom Hopper. Za kamerą stanie ponownie Patrick Hughes.


W The Hitman's Wife's Bodyguard grany przez Jacksona płatny zabójca Darius Kincaid zatrudni Michaela Bryce'a (Reynolds) do ochrony swojej małżonki, Sonii (Hayek), która będzie musiała wybrać się na niebezpieczną misję na wybrzeże Amalfi we Włoszech

8. Reżyser oscarowego Parasite Bong Joon-Ho przymierza się do realizacji pierwszego w karierze filmu animowanego.


Jak podaje The Yonhap News Agency, filmowiec pracuje nad projektem od 2018 roku. W styczniu tego roku zakończył pisanie scenariusza. Fabuła trzymana jest na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że ma to być przygodowa opowieść o ludziach oraz istotach żyjących głęboko pod wodą. Animacja powstaje dla koreańskiego studia 4th Creative Party.


To nie jedyne przedsięwzięcie, w jakie zaangażowany jest aktualnie Bong. Twórca Okjy ma również w planach nowy anglojęzyczny film, a także jest producentem wykonawczym serialowej wersji Parasite, którą będzie można zobaczyć na platformie streamingowej HBO Max.


Przypomnijmy, że koreański filmowiec stanie na czele jury tegorocznego festiwalu w Wenecji. Impreza odbędzie się na początku września

9. Netflix i Legendary w końcu rozpoczynają przygotowania do realizacji filmu Enola Holmes 2. W obsadzie ponownie pojawią się Millie Bobby Brown i Henry Cavill. Powrócą też reżyser i scenarzysta części pierwszej Harry Bradbeer i Jack Thorne.

Cykl bazuje na serii książek młodzieżowych Nancy Springer, na którą obecnie składa się sześć tomów. Ich bohaterką jest młoda Enola, siostra Sherlocka Holmesa. Dziewczyna jest rezolutna i ma równie wielki talent dedukcyjny, co jej słynny brat.


Szczegóły fabuły nie są na razie znane.


Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to zdjęcia mogą się rozpocząć jeszcze przed końcem tego roku

10. Entertainment Weekly opublikowało obszerny materiał poświęcony widowisku Snake Eyes: G.I. Joe Origins. Przy okazji zaprezentowane zostały oficjalne zdjęcia, na których widać nie tylko tytułowego bohatera.


Zdjęciom możecie się przyjrzeć poniżej:

Film, zgodnie z tytułem, opowie o jednym z najpopularniejszych członków drużyny G.I. Joe - zamaskowanym Snake Eyes. Poznamy jego początki, gdy usiłował dołączyć do japońskiego klanu ninja Arashikage.


Snake Eyes: G.I. Joe Origins trafi do kin w lipcu

SERIALE

1. Pomimo niepokojących zarzutów, które pojawiły się w zeszłym roku, zespół Castlevania poszedł naprzód z ukończonymi scenariuszami pisarza Warrena Ellisa na ostatni sezon. Producent wykonawczy Kevin Kolde potwierdził, że scenariusze Ellisa zostały użyte w wywiadzie dla Jacki Jing z ANN w tym tygodniu.


Zeszłego lata około 60 osób oskarżyło autora komiksów i scenarzystów o nadużywanie władzy, manipulacje i drapieżne zachowania wymierzone zarówno w fanów, jak i innych twórców z branży. Domniemane ofiary opisywały wzorzec wabienia młodych kobiet w związki seksualne, zwykle poprzedzone mentoringiem, które doprowadziłyby do werbalnego znęcania się i kontrolowania zachowań. Ellis został oskarżony o moderowanie forum, w którym uczestnictwo zależało od postrzeganej pożądliwości seksualnej i dostępności. Podobnie, jedno z jego forów (opisane jako „salon talentów”) pomogło niektórym twórcom znaleźć się w czołówce komiksów, takich jak Ms Marvel G. Willow Wilson. Wspomniała, że ​​forum przyspieszyło jej karierę, ale stwierdziła również, że panuje tam "castingowa atmosfera kanapowa" dla kobiet.


Ellis ukończył scenariusze czwartego sezonu Castlevanii przed publicznymi zarzutami, ale personel nie powiedział wcześniej, w jaki sposób zostaną wykorzystane w przyszłości. Ellis był jednym z głównych członków zespołu kreatywnego serialu, wcześniej pełniąc funkcję scenarzysty i producenta wykonawczego obok Kevina Kolde'a i Adiego Shankara. W następstwie zarzutów, zarówno The Hollywood Reporter, jak i Screen Rant poinformowali, że gigant strumieniowania nie planował włączania Ellisa do przyszłych odcinków Castlevania po czwartym sezonie, chociaż miało to miejsce zanim sezon okazał się ostatnim serii. Ellis został również zwolniony z rozwijania projektów DC Comics.


W usuniętym teraz poście na Twitterze Ellis przeprosił za niewłaściwe uwzględnienie jego własnej pozycji autorytetu w branży komiksów, ale zaprzeczył, że kiedykolwiek napadał lub „świadomie zmuszał, manipulował lub wykorzystywał kogokolwiek”

2. W sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia z serialu animowanego Masters Of The Universe: Revelation. Wy możecie się im przyjrzeć poniżej:

Twórcą serialu jest Kevin Smith. Pierwsza część, składająca się z pięciu odcinków, zadebiutuje na platformie Netflix 23 lipca

3. Ledwie tydzień temu informowano o tym, że twórca Wikingów Michael Hirst szykuje serial, którego bohaterem będzie słynny rewolwerowiec Billy the Kid. A teraz dowiadujemy się, że gwiazda projektu została wybrana. To nieznany szerszej widowni Brytyjczyk Tom Blyth.


Serialowy Billy będzie młodym mężczyzną, niepozornym, uprzejmym i powściągliwym. Kiedy dobywa broń, jego ręka zdaje się poruszać szybciej, niż może to zaobserwować oko. A kiedy strzela, to nigdy nie chybia. Zabijanie jednak nie daje mu radości.


Serial określany jest jako nakreślona z rozmachem romantyczna opowieść przygodowa inspirowana życiem słynnego rewolwerowca. Poznamy w nim jego dzieciństwo spędzone wśród irlandzkich imigrantów, karierę kowboja, jego udział w słynnej wojnie w hrabstwie Lincoln oraz późniejszą działalność.


Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje Otto Bathurst (Robin Hood: Początek). Całość powstanie dla stacji Epix

Wyróżnione posty