NEWSY W IMIENIU SZEFA - MANGA


MANGA I NOWELKA - JAPONIA


1. W zimowym wydaniu magazynu CoroCoro Aniki firmy Shogakukan 13 listopada ujawniono, że magazyn zostanie przeniesiony do formatu wyłącznie cyfrowego, począwszy od wydania wiosennego 2021 r. zaplanowanego na 15 marca 2021 r. Pracownicy magazynu zauważyli, że w porównaniu z momentem premiery magazynu w 2014 r. wzrosła liczba osób czytających mangę na smartfonach.


Shogakukan wydał magazyn w październiku 2014 roku. Magazyn jest skierowany do chłopców ze szkół średnich, którzy „ukończyli” magazyn Coro Coro Comics, oraz do mężczyzn, którzy czytają ten magazyn od 20 do 30 lat.


Shogakukan publikuje magazyn sezonowo, co roku ma cztery numery

2. Amazon stwierdza w 14. tomie mangi Midori Amagaeru i Kyokatsukasy - Online: The Comic, że manga zbliża się do punktu kulminacyjnego i zakończy się w tomie 15-tym. Shogakukan Creative opublikuje 14. tom 11 grudnia.


Manga została uruchomiona w aplikacji MangaBox firmy DeNA w 2013 roku. Angielska wersja aplikacji, która również została uruchomiona w 2013 roku, również publikowała mangę cyfrowo w języku angielskim, dopóki MangaBox nie zaprzestał swojej angielskiej aplikacji. MangaBox opisuje historię:


Mai Yashiro (22) była przeciętnym pracownikiem biurowym do dnia, gdy konsola do gier wideo trafiła do jej skrzynki pocztowej. Gra, do której jest zmuszona grać „Nightmare”, to niebezpieczna gra, w której ryzykuje się zarówno życie tych, których się kocha, jak i własne ciało !! Jeśli odmówisz gry, bliscy ci umrą. Jeśli przegrasz bitwy w grze, części twojego ciała (ręce lub nogi, twój głos itp.) przestają funkcjonować. Horror tej gry błyskawicznie rozprzestrzenia się po całym społeczeństwie i aby z nim walczyć, firma Mai tworzy zespół strategiczny „Nightmare”. Po przydzieleniu do tej drużyny Mai i jej niezawodni towarzysze odważnie stawiają czoła tej piekielnej grze. Na podstawie super-popularnej nowelki, która otrzymała ponad 40 000 000 odsłon online !!


Amagaeru wypuścił oryginalną nowelkę w 2011 roku, a Kadokawa opublikował 20. tom 12 czerwca

3. Oficjalne konto na Twitterze magazynu Kodanshy - Bessatsu Friend ujawniło 13 listopada, że mangaka Rin Mikimoto wypuści nową mangę w numerze magazynu z lutego 2021 r. 13 stycznia. Magazyn zapowiada mangę jako „inny smak niż zwykła Rin Mikimoto”. Więcej szczegółów w wydaniu magazynu ze stycznia 2021 roku pojawi się w grudniu.


Mikimoto niedawno zakończyła mangę Kiss Me at the Stroke of Midnight (Gozen 0-ji, Kiss Shi ni Kite yo) 13 maja, a 12. i ostatni tom mangi został wydany 13 lipca.


Mikimoto wypuściła mangę w magazynie w 2015 roku. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim, a 27 października wydała 11. tom. Manga została nominowana w kategorii Najlepsza manga Shōjo do 43. dorocznej nagrody Manga Awards w 2019 roku. Manga zainspirowała film Live-Action, który został otwarty w Japonii w grudniu ubiegłego roku

4. Tegoroczny 51. numer magazynu Big Comic Spirits Shogakukana ujawnił 16 listopada, że manga Jagaaan Muneyukiego Kaneshiro (Dragon Collection (6 tomów mangi Dragon Collection: Ryuu wo Suberumono w latach 2011-12, 51 odcinków anime w latach 2014-15), Kamisama no Iutoori (5 tomów mangi w latach 2011-12, Kamisama no Iutoori 0 (4 rozdziały w 2017 roku), Kamisama no Iutoori 2 (21 tomów mangi w latach 2013-16), film Live-Action w 2014 roku)) i Kensuke Nishidy wkracza w „ostateczną bitwę”.


Manga koncentruje się na Shintarō Jagasakim, policjancie znudzonym pracą i życiem domowym, obecnie mieszkającym z dziewczyną i prowadzącym życie zmierzające do małżeństwa i osiedlenia się z rodziną. Jego życie natychmiast zmienia się w interesujące, gdy w pociągu pojawia się potwór, a on nagle zyskuje moc strzelania prawą ręką.


Kaneshiro i Nishida wypuścili mangę w Big Comic Spirits w lutym 2017 roku. 30 września Shogakukan opublikował 11. tom mangi
5. Viz Media i MANGA Plus opublikowały 16 listopada pierwszy rozdział mangi Mitsutoshiego Shimabukuro - Build King w języku angielskim. Drugi rozdział wyszedł 20 listopada.


MANGA Plus opisuje mangę:


Tonkachi i Renge mieszkają na tajemniczej Wyspie Młota (Hammer Island), miejscu, w którym żaden człowiek nie powinien być w stanie przetrwać. Obaj to stolarze, którzy budują domy dla mieszkańców wyspy, ale jakie są ich specjalne uprawnienia? A jakie są ich marzenia? Wkrótce rozpocznie się megabudowa tej bitewnej opowieści fantasy!

Shimabukuro zapoczątkował mangę w 50. numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 16 listopada.


Shimabukuro opublikował one-shot zatytułowany Build King (na zdjęciu po prawej) w Weekly Shonen Jump w kwietniu 2018 r. Viz Media opublikowało wydanie one-shot w języku angielskim. Ujęcie obracało się wokół Kugi, młodego mężczyzny i stolarza, który podejmuje pracę przy budowie domów dla zwierząt. Mieszka w świadomym domu o nazwie Two-by-Four i często się kłócą. Pewnego dnia pojawia się duet włamywaczy, których specjalnością jest kradzież budynków, ale Two-by-Four udaje im się zmusić ich do uległości. Okazuje się, że duet był częścią większej organizacji, której celem jest odzyskanie „mitycznego domu mieszkalnego”.

Manga Shimabukuro, Toriko, rozpoczęła się w Weekly Shonen Jump w 2008 roku i zakończyła w listopadzie 2016 roku. Viz Media opublikowała mangę w Ameryce Północnej. Manga zainspirowała 147-odcinkowe anime w latach 2011-2014. Crunchyroll transmitował serię, a Funimation wydał część serii na DVD. Manga zainspirowała także kilka specjalnych anime i crossoverów, a także film anime w 2013 roku6. Amazon zapowiedział, że manga Kanojo mo Kanojo (She's a Girlfriend Too) otrzyma adaptację anime. Autor Hiroyuki potwierdził 17 listopada na Twitterze, że manga otrzyma telewizyjną adaptację anime, która będzie miała premierę w 2021 roku. Hiroyuki opublikował grafikę dla ogłoszenia powyżej. Kanojo mo Kanojo to czwarte dzieło Hiroyukiego, które otrzymało anime.


Hiroyuki (Aho Girl (12 tomów mangi w latach 2012-17, Aho Girl dj - Tenshi Girl 31 grudnia 2018 roku, anime latem 2017 roku), Doujin Work (6 tomów mangi w latach 2004-08, anime latem 2007 roku), Mangaka-san to Assistant-san to (10 tomów pierwszej mangi w latach 2008-12, jeden tom drugiej mangi w latach 2013-14, anime wiosną 2014 roku, 6 odcinków specjalnych w 2014 roku)) wypuścił mangę w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy 4 marca.


Manga koncentruje się na Naoyi, uczniu pierwszej klasy liceum. Po tym, jak wyznaje miłość Saki - dziewczynie, którą lubi od dawna - i decydują się na randki, życie Naoyi jest pełne szczęścia. Jednak pewnego dnia piękna młoda kobieta imieniem Nagisa wyznaje również uczucia Naoyi. Naoya i Nagisa od razu się dogadują, a on mówi Nagisie, że ma już dziewczynę. Przysięga, że pewnego dnia znowu wyzna mu uczucia, kiedy nagle proponuje, żeby zamiast tego poszli razem porozmawiać z Saki o tym, że spotyka się z nimi oboje w tym samym czasie. Saki i Nagisa natychmiast się z tym pogodziły i chociaż Saki jest z początku zła i niechętnie odnosi się do tego pomysłu, ostatecznie się zgadza

7. KĄCIK YAOI: a) Usługa subskrypcji mang yaoi futekiya od Fantasista Inc. ogłosiła 11 listopada, że uzyskała licencję na 10 nowych tytułów od EIWA Publishing i wyda je pod koniec listopada. Usługa poda dokładne daty premiery i angielskie tytuły w późniejszym terminie.

 • Ikitsuku Saki wa Amai Koibito od GOmouriki

 • Omae Gonomi no Ore wa Dore? od Tokishiby

 • Thank You Complex! od Umako Hareyi

 • Sono Yuutousei, Himitsu Ari od Setsu

 • Hodokeru Cherry od Abuku

 • Konomi no Type wa Toshishita Osananajimi od Hagi Fukury

 • Himegoto Renbo od Tokishiby

 • Fukurokudo Hirentan od Haruty

 • Kuzureru Tenbin od Kayi Azumy

 • Yuu/Ai Line od Ryotaro

Czytelnicy mogą bezpłatnie czytać wybrane rozdziały z biblioteki futekiya, a abonenci usługi futekiya mają dostęp do pełnych tomów. Serwis ma obecnie ponad 150 tytułów yaoi i planuje udostępnić „co najmniej” 400 tytułów do końca roku.

Usługa futekiya została uruchomiona w lipcu 2019 roku i umożliwia dostęp do całej biblioteki mangi za miesięczną opłatą w wysokości 7 $. Serwis oferuje również licencjonowane dōjinshi i mangi autorstwa niezależnych artystów

b) Hakusensha ujawnił 16 listopada, że wyda Trifle by Hana to Yume, nowy cyfrowy magazyn spinoff skupiający się na yaoi dla magazynu Hana to Yume. Pierwszy numer zadebiutował cyfrowo 19 listopada.


Twórcy mangi przedstawieni w numerze jako pierwsi to Nanpei Yamada, Karin Anzai, Momoka Kurousagi, Kurako Shima, Ningen Kikai, Aya Umazono, Nojiko Kinomi, Kaori Aya, Nino Natsuo, Sa Sasaki i Emeichi.


Hana to Yume rozpoczął się w 1974 roku, a Hakusensha publikuje nowe numery piątego i dwudziestego każdego miesiąca. Siostrzany magazyn Bessatsu Hana to Yume został wydany w 1977 r. i zakończył publikację w maju 2018 r. Kolejny magazyn siostrzany, The Hana to Yume, został wydany jako „wydanie specjalne” w 1999 r. Hakusensha publikuje nowe numery co dwa miesiące.


Hakusensha rozpocznie także jesienią wydawanie „specjalnego wydania” magazynu mangi siostrzanego shōnen, przeznaczonego wyłącznie do użytku cyfrowego
c) Manga Sasaki and Miyano otrzyma anime. Kolejny numer Monthly Comic Gene Kadokawy dostarczy więcej informacji 13 grudnia.

Yen Press wydało licencję na mangę i opisuje historię:


Miyano spędza dni spokojnie czytając komiksy yaoi i martwiąc się, jak dziewczęca jest jego twarz - aż przypadkowe spotkanie prowadzi do bójki z jego starszym kolegą Sasakim. Zaintrygowany swoim zadziornym młodszym Miyano, delikwent Sasaki wykorzystuje każdą okazję, by się zbliżyć…


Sho Harusono uruchomiła mangę na stronie pixiv w 2016 roku. Kadokawa opublikował szósty tom mangi 26 marca, a siódmy tom opublikuje 27 listopada. Zainspirowała ona nowelkę Kotoko Hachijō. Oryginalna manga zrodziła spinoff mangę Hirano to Kagiura o dwóch postaciach pobocznych, która pojawia się w Monthly Comic Gene, ale obecnie ma przerwę (ten sam rozdział Sasaki and Miyano, który ujawnił anime, ujawnił również, że manga spinoff zostanie wznowiona w styczniu). Ta manga spinoff zainspirowała z kolei własną nowelkę.


Podczas gdy wydawcy określają mangę jako „BL”, opis wydawcy podkreśla również, że BL oznacza „Boys Life” (codzienne życie chłopców ze szkół średnich) w przeciwieństwie do zwykłej definicji „Boys Love”

8. Twórca mangi Yu Aida (Gunslinger Girl (na zdjęciu, 15 tomów mangi w latach 2002-12, 2 sezony anime w latach 2003-04 i zimą 2008 roku, 2 odcinki OVA w październiku 2008 roku)) ujawnił 13 listopada na Twitterze, że pracuje nad nową serią. Aida rozpoczął rekrutację asystenta tła do nowej serii 2 października

9. Nowelka Banished From The Heroes' Party (Shin no Nakama janai to Yūsha no Party o Oidasareta node, Henkyō de Slow Life Suru Koto ni Shimashita) otrzyma anime.

Yen Press publikuje nowelkę w języku angielskim i opisuje tę historię:


Red był kiedyś członkiem drużyny Bohaterów, potężnej grupy, której przeznaczeniem jest ocalenie świata przed siłami zła Taraxona, Wściekłego Władcy Demonów. To znaczy, dopóki jeden z jego towarzyszy go nie wyrzucił. Mając nadzieję na łatwe życie na granicy, nowym celem Reda jest otwarcie apteki. Jednak zachowanie tajemnicy poprzedniego życia może nie być tak proste, jak mu się wydaje. Zwłaszcza, gdy piękny Rit, poszukiwacz przygód z przeszłości, pojawia się i prosi o zamieszkanie z nim!


Zappon zaczął publikować historię na stronie internetowej „Shōsetsuka ni Nārō” w październiku 2017 r., gdzie wciąż trwa. Kadokawa rozpoczęła publikację drukowanej historii z ilustracjami Yasumo, począwszy od pierwszego tomu w czerwcu 2018 r. Kadokawa opublikowała siódmy tom 1 lipca. Yen Press opublikował pierwszy tom w języku angielskim 22 września. Masahiro Ikeno rozpoczął adaptację mangową nowelki w magazynie Kadokawy - Monthly Shōnen Ace w maju 2018 r., a Kadokawa opublikuje piąty tom mangi 25 listopada. Seria ma w obiegu ponad 1 milion egzemplarzy.


Ikeno narysował powyższą ilustrację, aby uczcić ogłoszenie anime

10. Amazon wystawia 20. tom nowelki Takumiego Toyody - Rail Wars! -Nihon Kokuyū Tetsudō Kōantai- (Rail Wars! Japanese National Railways Security Force) jako „szokujący, emocjonalny tom końcowy”. Tom zostanie wydany w Japonii 14 grudnia.


Historia w Rail Wars! dzieje się w równoległym świecie, w którym Japonia nie sprywatyzowała swoich krajowych kolei. Naohito Takayama to zwykły licealista, który marzy o wygodnej przyszłości w pracy dla najwyżej ocenianych japońskich kolei państwowych. Jest przydzielany jako jeden z czterech uczniów szkół średnich w Railways Security Force. W jego grupie jest także Aoi Sakurai, która nienawidzi mężczyzn. Oprócz jego nagłego przeniesienia, ekstremistyczna grupa zwana „RJ” spiskuje w celu sprywatyzowania Japońskich Kolei Państwowych.


Takumi Toyoda i ilustrator Vania 600 wypuścili nowelkę w 2012 roku. Adaptacja anime miała swoją premierę w Japonii w lipcu 2014 roku, a Crunchyroll transmitował anime w czasie jego emisji. Sentai Filmworks wydało anime na DVD w Ameryce Północnej w grudniu 2015 roku i na Blu-ray w kwietniu 2016 roku


Mages i 5pb. Games stworzyły grę na PS Vita opartą na anime, ale anulowały grę w styczniu 2016 roku

11. Grudniowy numer Shonen Magazine Edge firmy Kodansha opublikował 17 listopada one-shot Ayumi Komury - Akane-chan no Fushidara na Konkatsu (Akane-chan's Plays it Fast and Loose With Married Life). 40-stronicowy one-shot ma kolorową stronę początkową. Historia mangi skupia się na tytułowej Akane-chan, lisicy, która szuka swojego „przeznaczonego mężczyzny” z dobrymi genami. Komura (Kamisama no Ekohiiki (5 tomów mangi w latach 2017-18, zapowiedziany serial Live-Action)) opublikowała 15 listopada grafikę z one-shota na swoim koncie na Twitterze.


Viz Media opublikowało w Ameryce Północnej mangę Mixed Vegetables Komury w wersji drukowanej i cyfrowej. Dział Young Adult Library Services Association (YALSA) American Library Association umieścił pierwszy tom Mixed Vegetables wśród swoich „wielkich powieści graficznych dla nastolatków” opublikowanych w 2009 roku

12. Tegoroczny 24. numer magazynu Shueishy - Grand Jump ujawnił 18 listopada, że Shin'ichi Sakamoto (Innoncent) wypuści nową mangę zatytułowaną #DRCL Dracula Midnight Children na początku 2021 roku. Nowa manga będzie miała zapowiedź w postaci one-shota w następnym numerze magazynu 2 grudnia. Opowieść będzie interpretacją powieści Brama Strokera o Draculi autorstwa Sakamoto.


Sakamoto wypuścił Innocent w 2013 roku, a manga zmieniła nazwę na Innocent Rouge (na zdjęciu poniżej po lewej), kiedy w 2015 roku przeszła z Weekly Young Jump do Grand Jump. Shueisha opublikowała 9 tomów oryginalnej mangi Innocent.


Sakamoto zakończył mangę Innocent Rouge w styczniu, a Shueisha opublikował 12. i ostatni tom mangi w lutym. Historia ponownie koncentruje się na Charlesie-Henrim, najstarszym bracie z rodziny katów Sanson, i jego siostrze Marie-Joseph, która prowadzi wolne życie w Wersalu. Pewnego dnia Alain, ukochany Marie-Joseph, zostaje zamordowany z rąk arystokratów.


Innocent była nominowana do 18. nagrody Tezuka Osamu Cultural Prize „Reader Award” w 2014 roku, a także była nominowana do ósmej nagrody Manga Taisho w 2015 roku.


Sakamoto współpracował z innym twórcą mangi, Usamaru Furuyą (Litchi DE Hikari Club (jednotomówka w latach 2005-06, 8 odcinków short anime od października do listopada 2012 roku), prace przy filmie anime Zoo: Hidamari no Shi z marca 2005 roku) na początku tego roku, nad nowym one-shotem, który opowiada o przygodach małego wampira, który żyje wiecznie przez wieki, sam

13. Tegoroczny grudniowy numer magazynu Shueishy - Bessatsu Margaret ogłosił 13 listopada, że manga Minami Mizuno (Nijiiro Days (16 tomów mangi w latach 2011-18, 24 odcinki anime w 2016 roku, drama CD w październiku 2014 roku)) - Koi o Shiranai Boku-tachi wa (We Who Know Nothing of Love) ma przerwę z powodu złego stanu zdrowia fizycznego autorki. W ogłoszeniu nie podano daty powrotu, ale autorka zaznaczyła, że manga wkrótce powróci.


Manga rozpoczęła się od one-shota w Bessatsu Margaret w styczniu 2018 r., a pełna serializacja została uruchomiona w czerwcu 2018 r.


Historia koncentruje się na Eijim i Naohiko, dwóch licealistach, którzy przyjaźnią się od czasów liceum. Naohiko jest w związku na odległość ze swoją dziewczyną Izumi od czasów gimnazjum, a Izumi jest również dobrymi przyjaciółmi z Eijim. Eiji był głównie zadowolony z bycia postrzeganym jako zabawny kolega z wyższej klasy w gimnazjum, ale coś w liceum go zmienia

14. Styczniowy numer magazynu Champion RED Akity Shoten ujawnił 19 listopada, że Kenji Saito (Trinity Seven) i Shinshu Ueda wypuszczą nową mangę Saint Seiya Meiо̄iden Dark Wing dla serii Saint Seiya Masamiego Kurumady w następnym numerze magazynu, 19 grudnia. Saito pisze opowieść, a Ueda rysuje mangę. Manga będzie miała kolorowe strony otwierające.


Historia skupi się na zwykłym chłopcu z liceum. Po pewnym incydencie budzi się w krainie umarłych.

Masami Kurumada (Saint Seiya, Fuuma no Kojirou, Ring ni Kakero, B'T X) opublikował oryginalną mangę Saint Seiya w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump od 1986 do 1990. Manga zainspirowała wiele telewizyjnych anime, oryginalne projekty wideo anime, filmy anime i mangę spinoff. Manga niedawno zainspirowała remake anime CG, który zadebiutował na całym świecie w serwisie Netflix 19 lipca.


Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa Shiori Teshirogi to spinoff mangi Kurumady - Saint Seiya, który trwał od 2006 do 2011 roku. Manga została osadzona dwa i pół wieku przed pierwszą fabułą Saint Seiya. Seria koncentruje się na przyjaźni Tenmy i Alone - poprzednich wcieleń postaci Pegasus Seiyi i Hadesa, którzy stali się śmiertelnymi wrogami w oryginalnej serii Saint Seiya. Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa zainspirowało dwa oryginalne wideo anime (OVA), które Discotek wydał na DVD w 2015 roku. OVA są również przesyłane strumieniowo na Crunchyrollu. Teshirogi narysowała w kwietniu specjalny rozdział poświęcony mandze.


Teshirogi wypuściła kolejną spinoff mangę zatytułowaną Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa Gaiden w maju 2011 r. w magazynie Akity Shoten - Weekly Shōnen Champion. Manga zakończyła się w marcu 2016 r. Akita Shoten wydała 16. i ostatni tom mangi w czerwcu 2016 r.

15. Manga Ame no Hi mo Kami-sama to Sumō o (Sumo Wrestling With a God Even on Rainy Days) zakończy się na 14-tym rozdziale.


Manga co miesiąc publikuje dwuczęściowe rozdziały, a pierwsza część 13. rozdziału również zadebiutowała 17 listopada.


Tamaki Toga rysuje mangę, która została wydana w grudniu 2019 roku. Oparta na nowelce Kyo Shirodairy (In/Spectre (manga wychodząca od kwietnia 2015 roku, anime zimą 2020 roku), Zetsuen no Tempest (10 tomów mangi w latach 2009-13, 24 odcinki anime w latach 2012-13), Spiral (5 tomów mangi Spiral Alive w latach 2002-08, manga Spiral: Suiri no Kizuna 15 tomów w latach 1999-2005, 25 odcinków anime w latach 2002-03)) z 2016 roku o tym samym tytule opowiada tajemniczą historię młodzieży, której akcja rozgrywa się w mieście, w którym zapasy sumo są nadal najważniejsze. Kodansha opublikował pierwszy tom mangi 17 sierpnia

16. Kadokawa rozpoczął 20 listopada streaming wideo promocyjnego anime do mangi Imomushiego Narity - KILLING ME / KILLING YOU. Film zawiera animację stworzoną osobiście przez Naritę oraz głos Hiromi Igarashi jako Metea i Wataru Usamiego jako Euthanasia.


Historia mangi koncentruje się wokół dwóch nieśmiertelnych istot. Metea to dziewczyna, która została unieśmiertelniona w następstwie meteorytów spadających na Ziemię, podczas gdy Euthanasia jest podobnie nieśmiertelnym i tajemniczym człowiekiem. Podróżują razem, szukając sposobu na śmierć.


Narita wypuścił mangę w magazynie Kadokawy - Young Dragon Age (dawniej Bessatsu Dragon Age), kiedy magazyn ukazał się we wrześniu 2015 r. Kadokawa opublikował trzeci tom mangi 9 października.


Shogakukan przeprowadził udaną kampanię crowdfundingową na potrzeby adaptacji anime fantasy mangi Narity - It's MY LIFE w styczniu 2018 roku. Anime zadebiutowało w styczniu 2019 roku17. W grudniowym wydaniu magazynu Kodanshy - Shōnen Magazine R ogłoszono 20 listopada, że manga Majuro Kaname i Sōsō Sakakibary - Can You Just Die, My Darling?, zatytułowana teraz Konya wa Tsuki ga Kirei desu ga, Toriaezu Shine -last-, zakończy się za 2 rozdziały.


Oficjalne konto na Twitterze dotyczące mangi ujawniło 17 sierpnia, że seria zakończy się na 5 tomach. Seria została opublikowana wyłącznie w wersji cyfrowej 6 czerwca. Manga weszła w ostatni arc w marcu 2019 roku.


Kodansha Comics publikuje mangę cyfrowo w języku angielskim i opisuje historię:


"Chcę cię zabić." Zafascynowanie Taku Kamishiro Miką Hanazono było zawsze jednostronne, aż do pewnego fatalnego dnia, jego uczucia zamieniły się w morderczy impuls… Zamiast tego nie będziesz w stanie przewidzieć, co przyniesie każda nowa strona!


Kaname i Sakakibara uruchomili mangę w Shōnen Magazine R Kodanshy w swoim debiutanckim wydaniu w kwietniu 2015 r., ale przenieśli ją do Monthly Shonen Magazine w lutym 2017 r. Kodansha opublikował 10 tomów mangi. Następnie manga zmieniła tytuł na Konya wa Tsuki ga Kirei desu ga, Toriaezu Shine -last-, a Kodansha opublikował czwarty tom nowego tytułu 17 sierpnia

18. Shogakukan ogłosił 18 listopada, że Księga Rekordów Guinnessa uznała Tarijiego Sasakiego za najdłużej działającego projektanta okładek do magazynu dla dzieci. Sasaki projektuje okładki magazynu Coro Coro Comics firmy Shogakukan od 34 lat, od 1986 roku.


Shogakukan wydał pierwszy numer 15 kwietnia 1977 roku i zebrał rozdziały mangi Doraemon. Od 1979 roku magazyn stał się miesięcznikiem. W 1997 roku Coro Coro Comics wydrukowało aż 2 miliony egzemplarzy jednego numeru. Magazyn opublikował mangę dla innych serii, takich jak Pokémon, Kaitō Joker, Yo-kai Watch, Puzzle & Dragons i 100% Pascal-sensei, z których wszystkie mają również powiązane anime

19. Grudniowy numer magazynu Ultra Jump firmy Shueisha opublikował 19 listopada ostatni rozdział EX-ARM Another Code, mangowej adaptacji Shinyi Komiego nowelki Atarō Kumo - EX-ARM the Novel. Jeden tom mangi zostanie wydany 18 grudnia.


Mangowa adaptacja nowelki wydana w Ultra Jump 19 lutego. EX-ARM the Novel (na zdjęciu po prawej) jest spinoffem mangi EX-ARM Shinyi Komiego i HiRocka. Marka Shueishy - Jump J-Books opublikowała nowelkę w grudniu 2018 roku. Akcja nowelki rozgrywa się w Shin Kagurazaka, mieście, które uniknęło zamachu terrorystycznego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Historia opowiada o Armie i Minami z dywizji przeciwdziałania EX-ARM, którzy starają się rozwiązać pewien incydent.


Shinya Komi uruchomił mangę wraz z historią HiRocka w magazynie Grand Jump Shueishy w lutym 2015 r. jako remake jego wcześniejszej mangi EX-VITA. Seria została przeniesiona na stronę internetową i aplikację Shonen Jump + w grudniu 2017 r. i zakończyła się w czerwcu 2019 roku. Komi i HiRock uruchomili mangę EX-ARM EXA w magazynie Shueishy - Grand Jump Mucha w sierpniu 2019 roku.


Manga EX-ARM jest inspiracją dla anime, którego premiera będzie miała miejsce w styczniu 2021 r., po opóźnieniu z lipca na „jesień 2020 r. lub później” ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19). Crunchyroll będzie transmitować anime jako serię Crunchyroll Original

20. Grudniowy numer magazynu Young Champion Retsu Akity Shoten ujawnił 17 listopada, że manga Diary of Our Days at the Breakwater (Hōkago Teibō Nisshi) Yasuyuki Kosaki zostanie zawieszona, począwszy od następnego numeru w grudniu. Magazyn ujawni datę powrotu mangi w późniejszym czasie.


Manga została zawieszona w lipcu z powodu ulewnego deszczu i powodzi w południowym Kiusiu, ale wkrótce potem została wznowiona.


Kosaka zapoczątkowała mangę w Young Champion Retsu w lutym 2017 roku jako swoją pierwszą serię. 6. tom opublikowano 19 marca.


Anime wznowiło transmisję 7 lipca po opóźnieniu z powodu COVID-19. Premiera anime miała miejsce 7 kwietnia. Czwarty odcinek był pierwotnie zaplanowany na 28 kwietnia, ale premiera miała miejsce 28 lipca, po wznowieniu emisji anime.


Funimation transmituje strumieniowo anime podczas jego emisji w Japonii i opisuje anime:


Oparta na mandze Yasuyuki Kosaki o tej samej nazwie, seria opowiada o Hinie Tsurugi, uczennicy pierwszego roku, która przenosi się do miasta nad morzem. Podczas gdy Tsurugi jest bardziej „dzieciakiem w hali”, który lubi sztukę i rzemiosło, nagle zostaje wrzucona do świata rybołówstwa, gdy starsza uczennica, Yuuki Kuroiwa, zaprasza ją do bycia częścią szkolnego klubu wędkarskiego

21. Twórca mangi Keigo Shinzō ujawnił 18 listopada na Twitterze, że jego chłoniak jest w pełnej remisji. Autor był hospitalizowany, w kwietniu przeszedł operację i leczenie z powodu usunięcia chłoniaka i guza. Shinzō został wypisany ze szpitala w maju, a jego niedawny post na Twitterze powiedział, że skan PET wykazał, że jego uszkodzenia zniknęły z powodu leczenia. Shinzō będzie mieć okresowe skanowanie w celu monitorowania nawrotu.


Shinzо̄ uruchomił mangę Nora to Zassō w Morningtwo w listopadzie 2018 r. Kodansha opublikował trzeci tom mangi 23 stycznia. Manga śledzi uciekinierkę, która nie zna nadziei, i detektywa w średnim wieku, który stracił nadzieję.


Manga Shinzō - Tokyo Alien Bros. była serializowana w magazynie Shogakukana - Monthly! Spirits od 2015 do 2017 roku. Manga zainspirowała serial Live-Action w lipcu 2018 roku. Shinzō serializował jednotomową mangę Moriyamachū Kyōshūjo (Moriyamachu Driving School) w Monthly Spirits Shogakukana od 2009 do 2010 roku jako jego pierwszą serializację. Manga zainspirowała film Live-Action w 2016 roku22. Wydawca mang i nowelek, Seven Seas Entertainment, ogłosił 20 listopada, że osiągnął wieloletnią umowę sprzedaży i dystrybucji z Penguin Random House Publisher Services (PRHPS). PRHPS będzie „rozpowszechniać całą listę frontlisty i backlisty we wszystkich kanałach sprzedaży na całym świecie” dla Seven Seas Entertainment począwszy od 1 lipca 2021 roku.


Obecnym dystrybutorem Seven Seas Entertainment jest Macmillan.


W ogłoszeniu opisano Seven Seas Entertainment jako „największego niezależnego wydawcę mangi w Ameryce Północnej”. Jason DeAngelis założył firmę w 2004 roku. Firma wydaje mangi, nowelki i oryginalne komiksy. Nadruki wydawcy to Seven Seas, Ghost Ship, Waves of Colour i Airship. Firma ogłosiła 13 listopada Airship jako nowy nadruk dla nowelek i powieści prozatorskich.


Inni klienci PRHPS to Kodansha USA Publishing, która zajmuje się wydawnictwem Kodansha Comics i Vertical; Square Enix Holdings Co., Ltd. dla Square Enix Manga & Books; i Dark Horse Comics

23. Oficjalna strona internetowa magazynu Kodanshy - Evening ujawniła 13 listopada, że twórca mangi Hiromichi Ōga zmarł 6 listopada z powodu rozwarstwienia aorty.


Ōga i artysta mangi Hiroto Ōishi (manga Dorei-ku: Boku to 23-nin no Dorei (10 tomów w latach 2012-16, kontynuacja Daidorei-ku: Kimi to 1-oku 3-zenman no Dorei od maja 2017 roku, anime wiosną 2018 roku)) wypuścili mangę Stalker Jokers (Stalker Jōka-dan lub Stalker Purification Team) w Evening w lipcu 2018 roku, a serial później przeniósł się do witryny Comic Days. Manga została zmieniona na tomy wyłącznie cyfrowe, począwszy od czwartego tomu 22 maja. Kodansha wydał piąty tom cyfrowo 11 listopada.


Historia mangi rozgrywa się w zniekształconej wersji współczesnej Japonii, gdzie istnieje duży „problem prześladowców”. Liczba incydentów rośnie każdego dnia, a oczyszczenie ciemności zależy od ciemności.


W zawiadomieniu Kodansha z 13 listopada stwierdzono, że Kodansha omawia sprawę z Ōishim na temat przyszłości mangi i ogłosi tę decyzję w późniejszym terminie


24. Viz Media i MANGA Plus opublikowały 21 listopada pierwszy rozdział mangi Yūto Suzukiego - Sakamoto Days. Drugi rozdział wyjdzie 29 listopada.


MANGA Plus opisuje mangę:


Taro Sakamoto był ostatecznym zabójcą, którego obawiali się złoczyńcy i był podziwiany przez zabójców. Ale pewnego dnia ... zakochał się! Emerytura, małżeństwo, ojcostwo, a potem ... Sakamoto przybrał na wadze! Pucołowaty facet, który prowadzi sklep w okolicy, jest właściwie byłym legendarnym płatnym zabójcą! Czy może ochronić swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem? Przygotuj się na nowy rodzaj komedii akcji!


Suzuki wypuścił mangę 21 listopada w 51. numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump. Suzuki opublikował one-shot zatytułowany „Sakamoto” w Jump Giga w grudniu 2019 r. Suzuki opublikował także dwa one-shoty w Shonen Jump + w 2019 r.
MANGA I NOWELKA - POLSKA


1. MBS ogłosiło 23 listopada, że produkuje zarówno film Live-Action, jak i serial Live-Action oparty na mandze Horimiya. Film zostanie otwarty 5 lutego w ramach tygodniowego ograniczonego zaangażowania, a siedmioodcinkowy serial będzie miał premierę w MBS i TBS 16 lutego. W obu produkcjach Hori Pro wystąpi ta sama obsada, z Ojim Suzuką (po lewej na grafice) i Sayu Kubotą (po prawej) w rolach głównych, odpowiednio, Miyamurą i Hori.


Film kompiluje treści z trzech pierwszych odcinków telewizyjnych z własnymi ekskluzywnymi scenami, Hana Matsumoto reżyseruje zarówno film, jak i serial, a Mamoru Yoshino reżyseruje piąty i szósty odcinek serialu. Yoshifumi Sakai z Europe Kikaku pisze scenariusze do obu produkcji, a inni członkowie Europe Kikaku, Gōta Ishida i Tomohiro Ōtoshi, również piszą scenariusze do serialu telewizyjnego.


Manga otrzyma też anime, o którym w dziale ANIME

2. Internetowa lista Kadokawy w numerze Monthly Asuka ze stycznia 2021 roku informuje, że manga Yukiru Sugisakiego (Rizelmine (jednotomowa manga w latach 2001-02, 24 odcinki anime w 2002 roku), Megami Kouhosei (5 tomów mangi w latach 1996-2001, anime zimą 2000 roku, OVA Megami Kouhosei Special Curriculum w maju 2002 roku), Sotsugyou M (5 tomów mangi, 2 odcinki OVA w 1999 roku)) - D.N. Angel zakończy się za 3 rozdziały. Wydanie wyszło 24 listopada.


Magazyn Kadokawy - Monthly Asuka donosił w lutym 2019 roku, że manga zbliża się do punktu kulminacyjnego, a Sugisaki poinformował we wrześniu ubiegłego roku, że manga zakończy się w „kilku rozdziałach”.


Historia mangi skupia się na 14-letnim chłopcu imieniem Daisuke Niwa, który próbuje wyznać miłość dziewczynie swoich marzeń, ale mu się to nie udaje. Zamiast tego, ilekroć myśli o dziewczynie, zmienia się w legendarnego złodzieja-widmo, znanego jako Dark Mousy.


Sugisaka wypuścił mangę w magazynie w 1997 roku. Seria została zawieszona w 2005 roku i powróciła w 2008 roku, ale Sugisaka nie zakończył historii. Kadokawa wydał 15. tom mangi w 2011 r. Tokyopop opublikował pierwsze 13 tomów mangi w Ameryce Północnej. Mangę w latach 2005-13 wydało w Polsce J.P.F.


Manga została wznowiona w Monthly Asuka w maju 2018 roku.


Cała „Nowa Edycja” mangi będzie dostępna w dwóch tomach miesięcznie przez pięć miesięcy od stycznia do maja. To wydanie, które wcześniej miało się rozpocząć w tym roku, będzie zawierało treść mangi z 15 tomów pierwotnego wydania mangi, a także nowsze rozdziały mangi od jej niedawnego wznowienia do zakończenia (w tym tomy 16- 18, które zostały wydane cyfrowo w styczniu 2019, lipcu 2019 i marcu 2020 roku). Każdy tom będzie miał około 330 stron, nowe okładki i rozmiar A5.


Studio Xebec zaadaptowało D.N. Angel do anime w 2003 roku, a A.D. Vision i Discotek Media wydały anime w Ameryce Północnej

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com