NEWSY W IMIENIU SZEFA - GRY I CIEKAWOSTKI

GRY

1. Compile Heart rozpoczął 16 listopada transmisję strumieniową drugiego filmu promocyjnego dla gry Go! Go! 5 Jiden Game Neptune re★Verse, pierwszej gry z serii Neptunia na PlayStation 5. Film przedstawia Arrange Mode, samouczek, minigrę wędkarską, nową muzykę w tle, dodatkowe scenariusze i grywalne postacie.


Gra zostanie uruchomiona 17 grudnia. Zwei (ED Bakumatsu Crisis, OP Robotics;Notes, ED Soul Buster, ED Steins;Gate 0, ED Terra Formars Revenge) wykonuje piosenkę przewodnią gry „For Share !!”.


Gra jest nową edycją gry Hyperdimension Neptunia Re; Birth 1 Plus na PS4. Wersja na PS4 sama w sobie była „udoskonaloną” wersją gry Hyperdimension Neptunia Re; Birth 1 na PS Vita. Go! Go! 5 Jiden Game Neptune re★Verse będzie zawierała ulepszony system gry, balans gry oraz największą liczbę postaci, wyposażenia i ubrań w całej serii. Gra będzie zawierała również aranżowane utwory i nowe utwory oraz obrazy CG.


Zapowiedź gry oznaczała 10-lecie serii. Oryginalna gra Hyperdimension Neptunia wyszła na PS3 w Japonii 19 sierpnia 2010 r. Wideo zapowiadające grę w sierpniu ujawniło również, że Compile Heart pracuje nad innymi projektami z serii oprócz gry na PS5.


Idea Factory International wyda na Zachodzie grę VVVtunia (Neptunia Virtual Stars) na PS4 w 2021 roku z japońskim i angielskim dźwiękiem oraz angielskimi napisami. Gra pojawiła się na PS4 w Japonii 6 sierpnia z pewnym opóźnieniem.


Idea Factory International wydała cyfrowo grę Megadimension Neptunia VII na konsolę Nintendo Switch w Ameryce Północnej i Europie 28 lipca. Idea Factory wypuściła grę Megadimension Neptunia VII na PS4 w Japonii w kwietniu 2015 r., a następnie w lutym 2016 roku wydała ją na Zachodzie. Idea Factory wydała grę na Steama w lipcu 2016 roku

2. Firma Bandai Namco Entertainment America rozpoczęła 16 listopada transmisję strumieniową zwiastuna premierowego DLC „New Power Awakens - Part 2” do gry Dragon Ball Z: Kakarot.


DLC „Część 2” zostało wydane 17 listopada. DLC „Część 2” zawiera SSGSS Goku, SSGSS Vegetę i Golden Friezę.


Pierwsze DLC, „New Power Awakens - Part 1”, zostało wydane 28 kwietnia i zawierało postacie Beerusa i Whisa. W tej historii, po pokonaniu Whisa, Goku i Vegeta będą mogli używać swoich form Super Saiyan God. W tych formach postacie będą walczyć z Beerusem.


Gra wyszła 16 stycznia w Japonii i 17 stycznia na Zachodzie. Gra jest dostępna na PS4, Xbox One i Steama.


Bandai Namco Entertainment opisuje grę:

Opracowany w Japonii przez twórcę gier wideo CyberConnect2; gra opowiada legendarną historię DRAGON BALL Z, zabierając graczy w niezapomnianą przygodę, aby przeżywać niezwykłe bitwy i trudne zadania, a jednocześnie nawiązywać przyjaźnie na całe życie, krucjatując, by chronić Ziemię przed przerażającymi złoczyńcami. Dodatkowo DRAGON BALL Z: KAKAROT przedstawi również rozwiązania długich pytań bez odpowiedzi z fabuły DRAGON BALL Z poprzez lekkie zadania poboczne.

Gra zawiera fabułę i rozgrywkę inspirowaną Cell Sagą i Buu Sagą z anime Dragon Ball Z. W grze znajdują się także grywalne postacie Trunks i Bonyu, nowa postać zaprojektowana przez Akirę Toriyamę.


Gra ma dźwięk w języku angielskim i japońskim oraz obsługuje napisy w języku neutralnym-hiszpańskim i portugalskim brazylijskim

3. Twórca gier mobilnych Delight Works poinformował 18 listopada o swoich wynikach finansowych za okres do lipca 2020 roku. Firma odnotowała zysk w wysokości 1,326 mld jenów (12,76 mln $), co stanowi 81% spadek z 6,982 mld jenów (67,23 mln $) w tym samym okresie sprawozdawczym ubiegłego roku.


Delight Works rozwija grę mobilną Fate / Grand Order i jej różne wersje spin-off. Aniplex wypuścił grę Fate / Grand Order w Japonii latem 2015 roku. Gra została wydana w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w czerwcu 2017 roku.


Gra zainspirowała różne adaptacje anime. Fate / Grand Order Shinsei Entaku Ryōiki Camelot: Wandering: Agateram, pierwszy film z dwuczęściowego projektu, zostanie otwarty 5 grudnia. Gra jest także inspiracją dla nadchodzącego anime Fate / Grand Order Final Singularity - Grand Temple of Time: Solomon ( Fate / Grand Order -Kyūshoku Tokuiten Kani Jikan Shinden Solomon-).


Delight Works powstało w styczniu 2014 roku. Rozwija grę mobilną Sakura Kakumei ~ Hana Saku Otome-tachi ~ z firmą Sega, a także inne tytuły korzystające z silnika Unreal Engine. Podpisał sojusz kapitałowo-biznesowy z innym twórcą gier online Aiming w styczniu 2019 roku, ale w lipcu ogłosił, że sojusz został rozwiązany, a ich wspólnie opracowane tytuły anulowano

4. Boltrend Games ogłosiło w zeszłym tygodniu, że wyda na całym świecie grę mobilną ForwardWorks - Arc the Lad R, a zamknięta beta rozpoczęła się 19 listopada, a zakończy 29 listopada.


Gra została wydana w Japonii w sierpniu 2018 roku.


Kontynuacja gry jest osadzona 10 lat po Wielkiej Katastrofie, która spadła na świat pod koniec Arc the Lad 2 i zawiera zarówno nowe, jak i powracające postacie. Podstawowa gra jest darmowa, z możliwością zakupów w grze.


W grze powrócili kluczowi pracownicy z pierwszych dwóch gier Arc the Lad, w tym: Toshirō Tsuchida jako główny reżyser i projektant gry; Norihiko Yonesaka jako scenarzysta; artyści Eiji Koyama, Ryūichi Kunisue i Hiroshi Hayashi; oraz Masahiro Ando z T-Square jako kompozytor.


Gra zachowuje taktyczne bitwy turowe z serii, wprowadzając jednocześnie nowe, unikalne funkcje. Powracają również aktywności poboczne z poprzednich gier, takie jak misje z Zakazanych Ruin, Koloseum i Gildii Łowców.


ForwardWorks i Sony po raz pierwszy ogłosiły grę w grudniu 2016 roku

5. NEWSY AZUR LANE: a) Idea Factory International ogłosiło 17 listopada, że wyda grę Felistella i Compile Heart - Azur Lane: Crosswave na Nintendo Switch w Ameryce Północnej 16 lutego, a 19 lutego w Europie.


Wersja Switch doda poprzednie DLC Taihou i Formidable jako grywalne postacie, trzy postacie pomocnicze i dodatkową zawartość fabularną dla każdej postaci, a także zaktualizowany tryb zdjęć, który pozwoli na sześć postaci i rozszerzone kąty widzenia.


Wersja na Switcha została wydana w Japonii 17 września. Gra trafiła do Japonii na PS4 w 2019 roku. Idea Factory International wydała grę na PS4 w Ameryce Północnej 13 lutego, a w Europie 21 lutego.


Gra pojawiła się również na Steama 13 lutego. Wersja na PC zawiera napisy w języku japońskim, tradycyjnym chińskim i angielskim.


Gra oparta jest na grze mobilnej Azur Lane od Shanghai Manjuu i Xiamen Yongshi. W oryginalnej grze na urządzenia z systemem iOS i Android gracze zbierają okręty z początku XX wieku z różnych krajów i używają flot sześciu statków do walki z wrogami. Shanghai Manjuu i Xiamen Yongshi opracowali grę, a bilibili wydała ją w Chinach w maju 2017 r. Shanghai Yostar wydał grę w Japonii we wrześniu 2017 r. Yostar wydała angielską wersję gry w maju 2019 r.


Yostar opisuje grę Azur Lane:


Azur Lane posiada interaktywny system walki, który łączy najlepsze strategiczne i strzelanki 2D. Gracze muszą dowodzić flotyllą podzieloną na dwie części: Flotę Strażników i Flotę Główną. Podczas gdy Straż Przednia jest odpowiedzialna za operacje uderzania i usuwania, Flota Główna musi skupić się na wsparciu ognia i zadawać obrażenia wrogim statkom. Strategia jest kluczowa, a gracze muszą ostrożnie budować swoje floty, aby odnieść sukces na pełnym morzu. Gracze mogą wzmocnić swoją flotę z bazy za pośrednictwem Akademii i Akademików, gdzie mogą zdobywać punkty doświadczenia, kupować przedmioty w sklepie lub doskonalić swoje umiejętności w klasie.


Oryginalna gra zainspirowała anime, które miało swoją premierę 3 października. Adaptacja mangowa spinoff zadebiutowała 9 grudnia 2019 roku


b) Oficjalne konto na Twitterze i kanał YouTube gry mobilnej Azur Lane firm Shanghai Manjuu i Xiamen Yongshi na urządzenia z systemem iOS i Android opublikowało 18 sierpnia animowany „obraz promocyjny” dotyczący wydarzenia związanego z współpracą z grą KOEI Tecmo Games - Dead or Alive Xtreme Venus Vacation. Animację wyprodukowało studio anime Madhouse.


Wydarzenie współpracy rozpocznie się 26 listopada w grze Azur Lane i obejmie nową mapę wydarzenia oraz nowe postacie z Dead or Alive Xtreme Venus Vacation, w tym Misaki i Nagisę.


KOEI Tecmo Games wypuściło grę Dead or Alive Xtreme Venus Vacation na PC w Japonii w listopadzie 2017 roku. Gra jest darmowa, ale gracze mogą kupować przedmioty za pomocą waluty w grze. W grze pojawia się również nowa postać Misaki

6. Oficjalne konto na Twitterze Ao no Exorcist: Damned Chord, gry mobilnej opartej na mandze Kazue Kato - Blue Exorcist (Ao no Exorcist), ogłosiło 18 listopada, że producent Esprit anulował grę z powodu „niemożności rozwinięcia gry na akceptowalnym poziomie jakości”.


Zamiast tego Esprit rozpoczął nowy projekt, który obiecuje grę mobilną Blue Exorcist MMORPG. Aniplex jest wymieniony do planowania i dystrybucji gry.


Oryginalna gra Ao no Exorcist: Damned Chord została ogłoszona na Jump Festa w grudniu 2018 r., a premiera odbyła się w 2019 r., ale później była wielokrotnie opóźniana. Gra miała być darmowa, z opcjonalnymi zakupami w grze. A-1 Pictures odpowiadałaby za animację w grze, a sama Katō była odpowiedzialna za oryginalne projekty postaci i fabułę gry. Aniplex został uznany za planowanie. Oryginalne ogłoszenie zawierało również piosenkę przewodnią zatytułowaną „Me & Creed [nZkv]” autorstwa Hiroyuki Sawano [nZk]: Sayuri.


Katō rozpoczęła swoją trwającą mangę Blue Exorcist w 2009 roku. Od tego czasu manga stała się inspiracją dla dwóch sezonów anime, filmu anime, pobocznego oryginalnego wideo anime (OVA), kilku sztuk scenicznych i kilku gier wideo. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim (Waneko w Polsce), a Aniplex of America wydał adaptacje anime

7. Bandai Namco Entertainment America potwierdziło 18 listopada na Twitterze, że Yoruichi Shihōin z Bleacha i Giorno Giovanna (na zdjęciu po prawej) z JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind będą grywalnymi postaciami z DLC w crossoverowej bijatyce Jump Force na PS4, Xbox One i PC. Bandai Namco przypadkowo udostępniło dwie postacie niewielkiej liczbie graczy z powodu drobnego problemu technicznego, który został już rozwiązany. Firma dodała, że postać Giorno „w toku” jest wciąż w fazie rozwoju, a ostateczna wersja może różnić się od tego, co firma przypadkowo wydała.


Character Pass 2 zawiera już wydaną postać Shoto Todorokiego z My Hero Academia i nadchodzące postacie Meruema z Hunter X Hunter i Hieia z Yu Yu Hakusho. Meruem i Hiei zadebiutują w wersji gry na Nintendo Switch na początku 2021 roku.


Jump Force Deluxe Edition, wersja gry na Nintendo Switch, zadebiutowała 28 sierpnia w obu Amerykach i Europie. Gra zadebiutowała w Japonii i Azji 27 sierpnia. Wersja Switch pozwoli na lokalną kooperację z dwiema podłączonymi konsolami oraz bitwy offline, które pozwalają nawet sześciu osobom grać na jednej konsoli. Wersja Switch będzie obejmować wszystkie dziewięć postaci z pierwszej Przepustki Postaci (Character Pass) w grze, a druga Przepustka Postaci będzie również dostępna osobno.


Spike Chunsoft opracował grę, która została uruchomiona na PS4, Xbox One i Steama w lutym 2019 r. w obu Amerykach, Europie i Japonii.


Wcześniej wydane postacie DLC to Katsuki Bakugo z My Hero Academia, Majin Buu z Dragon Ball Z, Seto Kaiba z Yu-Gi-Oh !, All Might z My Hero Academia, Biscuit Krueger z Hunter x Hunter, Madara Uchiha z Naruto, Toshiro Hitsugaya i Grimmjow Jaegerjaquez z Bleacha, Trafalgar Law z One Piece'a oraz Kane and Galena (oryginalne postacie zaprojektowane przez Akirę Toriyamę). Zestawy płatnych DLC obejmują kostiumy i umiejętności awatara wraz z postaciami DLC. Pierwsza przepustka postaci w grze umożliwia graczom dostęp do pierwszych dziewięciu postaci DLC

8. Japońska witryna z wiadomościami o grach Famitsu poinformowała 18 listopada, że według jej badań regularne i cyfrowe wydania PlayStation 5 sprzedały się w Japonii w przybliżeniu 118 085 sztuk w ciągu pierwszych czterech dni (12-15 listopada). W międzyczasie Xbox Series X / S sprzedał w Japonii około 20534 sztuk w ciągu pierwszych sześciu dni (10-15 listopada).


Według Famitsu najlepiej sprzedającą się grą na PS5 w tym okresie była Marvel's Spider-Man: Miles Morales, która sprzedała się w 18 640 egzemplarzach. Demon's Souls była drugą najlepiej sprzedającą się grą i sprzedała się w 18607 egzemplarzach. Większość sprzedaży Xbox Series X miała charakter cyfrowy.


Sony ujawniło w zeszłym miesiącu w prezentacji wyników finansowych za drugi kwartał roku podatkowego 2020, że w kwartale kończącym się 30 września sprzedało 1,5 miliona sztuk PS4, co daje konsolę na całym świecie do 113,8 miliona sztuk.


PS5 pojawiło się w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej 12 listopada. Konsola została uruchomiona w pozostałych częściach świata 19 listopada. PS5 kosztuje 500 $, a PS5 Digital Edition (która nie zawiera napędu optycznego) za 400 $.


Microsoft wypuścił konsole nowej generacji Xbox Series X i Xbox Series S 10 listopada. Xbox Series X kosztuje 500 $, a Xbox Series S - 300 $

9. The Game Awards ogłosiło 18 listopada listę nominowanych do edycji 2020. Wśród nominowanych do nagrody Game of the Year znajdują się Final Fantasy VII Remake od Square Enix oraz Animal Crossing: New Horizons od Nintendo. Inni kandydaci z japońskich franczyz gier lub opracowani lub opublikowani przez japońskie firmy lub ich zagraniczne spółki zależne to:

 • Najlepsza reżyseria: Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

 • Najlepsza narracja: 13 Sentinels: Aegis Rim (Vanillaware / George Kamitani)

 • Najlepszy kierunek artystyczny: Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

 • Najlepsza ścieżka dźwiękowa i muzyka: Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

 • Najlepszy projekt audio: Resident Evil 3 (CAPCOM)

 • Najlepsza akcja: Streets of Rage 4 (Dotemu)

 • Najlepsza gra mobilna: Pokémon Cafe Mix (Genius Sonority)

 • Najlepsza gra fabularna: Final Fantasy VII Remake (Square Enix), Persona 5 Royal (Atlus), Yakuza: Like a Dragon (Sega)

 • Najlepsza bijatyka: Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works), Street Fighter V: Champion Edition (CAPCOM), One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft / Bandai Namco Entertainment), Under Night In-Birth Exe: Late [cl -r] (chleb francuski)

 • Najlepsza rodzina: Animal Crossing: New Horizons (Nintendo), Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo), Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems / Nintendo)

 • Najlepszy tryb wieloosobowy: Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 10 grudnia o godzinie 19:00. SZAC.


W zeszłym roku gra Sekiro: Shadows Die Twice również zdobyła tytuł Gry Roku; jako Najlepsza gra akcji / przygodowa. Death Stranding od Kojima Productions zdobyło nagrodę za najlepszą reżyserię gry i najlepszą muzykę / muzykę. Devil May Cry 5 firmy CAPCOM wygrała najlepszą grę akcji. Nintendo's Super Smash Bros. Ultimate wygrała najlepszą grę bijatyki, a Luigi's Mansion 3 od Nintendo wygrał najlepszą grę rodzinną. Gra Intelligent Systems - Fire Emblem: Three Houses wygrała najlepszą grę strategiczną

10. 9-15 listopada w Japonii sprzedały się: Call of Duty: Black Ops Cold War - 84 475 egzemplarzy na PS4 i 6 045 egzemplarzy na PS5 od 13 listopada, Assassin's Creed Valhalla - 45 055 egzemplarzy od 10 listopada, Sakuna: Of Rice And Ruin - 32 906 egzemplarzy na Switcha i 22 955 egzemplarzy na PS4 od 12 listopada, Animal Crossing: New Horizons - 5 974 018 egzemplarzy od 20 marca, Pikmin 3 Deluxe - 270 347 egzemplarzy od 30 października, Marvel's Spider-Man: Miles Morales - 22 882 egzemplarze na PS4 i 18 640 egzemplarzy na PS5 od 12 listopada, Kingdom Hearts Melody of Memory - 22 813 egzemplarzy na Switcha i 18 120 egzemplarzy na PS4 od 11 listopada, Demon's Souls - 18 607 egzemplarzy od 12 listopada, Medarot Classics Plus Kabuto Ver./Kuwagata Ver. - 18 492 egzemplarze od 12 listopada, Pokémon Sword & Shield Expansion Pass Bundle - 31 624 egzemplarze od 6 listopada, Piofiore no Banshō - Episodia 1926 - 8 528 egzemplarzy od 12 listopada i Super Mario 3D All-Stars - 379 303 egzemplarze od 18 września. Pozostały ranking

11. Podczas transmisji Night City Wire CD Projekt RED 17 listopada wreszcie pokazał fragmenty rozgrywki z konsolowej wersji Cyberpunk 2077. Gameplay pochodził z wersji Xbox One uruchomionej na dwóch konsolach - Xbox One X oraz Xbox Series X w ramach wstecznej kompatybilności.


Na dedykowaną nowym konsolom wersję poczekamy do bliżej nieokreślonego dnia w 2021 roku, tak więc uruchamiając 10 grudnia Cyberpunk 2077 na Xbox Series X zobaczycie wersję Xbox One X, a na PlayStation 5 będzie to wersja PlayStation 4 Pro. Obie mogą działać na nowych sprzętach trochę stabilniej, rzadziej gubić klatki animacji czy zjeżdżać w dół rozdzielczością grafiki

12. Duńskie IO Interactive, twórcy serii Hitman i Kane & Lynch, zapowiedziało 19 listopada swój nowy projekt - grę z Agentem Jej Królewskiej Mości w roli głównej. Produkcja nosi w tej chwili roboczy tytuł Project 007, a na kanale IO Interactive pojawił się teaser.


Od czasu ostatniej, wątpliwej jakości produkcji Activision z Jamesem Bondem minęło już 8 lat. IO Interactive zaskoczyło wszystkich dzisiejszą zapowiedzią, ponieważ pracują w tej chwili już nad jedną grą (Hitman 3 zaplanowany na styczeń 2021 roku), a ostatnie kilka lat nie było dla studia łatwe. Od 2017 roku znów są niezależnym deweloperem i nową grę o Bondzie planują również sami wydać

13. Amazon Japan wystawia na sprzedaż mini-arcade konsolę pod tytułem Retro Station firmy CAPCOM. Zgodnie z opisem produktu Amazona, Retro Station to maszyna z ośmiocalowym ekranem i wysokiej jakości głośnikiem basowym, która zawiera 10 gier z serii Mega Man i Street Fighter firmy CAPCOM. Lista zawiera datę premiery 1 grudnia w Japonii.


Zawarte gry obejmują:

 • Mega Man The Power Battle

 • Mega Man 2 Power Fighters

 • Mega Man X

 • Mega Man Soccer

 • Mega Man & Bass (japońska wersja na konsole)

 • Street Fighter II

 • Street Fighter II 'Champion Edition

 • Super Street Fighter II

 • Super Street Fighter II Turbo

 • Super Puzzle Fighter II Turbo

Stacja Retro Station ma 329 mm szerokości, 280 mm wysokości i 315 mm głębokości i waży 2,1 kg

CIEKAWOSTKI

1. ANN o wystawie Inuyasha, która odbyła się w Tokio od 7 do 23 listopada. W późniejszych terminach będzie również podróżować do Niigaty, Nagoi, Osaki i Fukuoki

2. Brytyjski dystrybutor anime, Anime Limited, ogłosił 16 listopada, że na nowej imprezie internetowej Cloud Matsuri gościł reżysera anime Uzumaki - Hiroshiego Nagahamę (na zdjęciu po prawej) i producenta Maki Terashimę-Furutę. Pojawili się na panelu 21 listopada.


Czteroodcinkowy mini-serial anime Uzumaki będzie miał premierę na Toonami w 2021 roku po pewnym opóźnieniu. Pierwotnie anime miało zadebiutować na Toonami przed premierą w Japonii i obecnie nie jest jasne, czy tak będzie po opóźnieniu do 2021 roku. Nagahama (Mushishi) reżyseruje miniserial w Studio Drive. Production I.G. USA i Adult Swim są współproducentami anime. Muzykę komponuje Colin Stetson (Hereditary).


Wcześniej ogłoszeni goście Cloud Matsuri to m.in. reżyser Mobile Suit Gundam Seed, Mitsuo Fukuda i asystent linii produkcyjnej Hiroomi Ikeya. Ich panel był transmitowany 22 listopada.


Dodatkowo, wydarzenie było transmitowane w formie rozszerzonej wersji wywiadu z reżyserem anime Rewolucjonistka Utena, Kunihiko Ikuharą i artystką mangi Chiho Saitō, 22 listopada. Krótsza wersja wywiadu zadebiutowała podczas imprezy MCM Comic Con Metaverse.


Anime Limited zorganizowało nowe wydarzenie Cloud Matsuri w dniach 21-22 listopada. Pierwsze wydarzenie Cloud Matsuri było transmitowane na kanale Anime Limited w dniach 30-31 maja

3. Komitet Comic Market ogłosił 17 listopada, że planuje zorganizowanie planowanego wydarzenia Comic Market (Comiket) 99 w dniach 2-5 maja 2021 r. Organizatorzy planują zorganizować wydarzenie w Tokyo Big Sight's West and South Exhibition Hall, a wydarzenie nie będzie korzystać z Aomi Exhibition Halls.


W ogłoszeniu stwierdzono, że ze względu na nowe ograniczenia przepustowości, jest „bardzo prawdopodobne”, że loteria określi osoby wybrane do udziału. Dlatego nie wszystkie kręgi, firmy, zwykli uczestnicy i cosplayerzy, którzy chcą wziąć udział, mogą otrzymać przepustki. Chociaż poprzednie Comikety gromadziły 200 000 uczestników dziennie, nadchodzące wydarzenie będzie ograniczone do dziesiątek tysięcy uczestników dziennie.


Chociaż loteria prawdopodobnie zadecyduje o ostatecznym wyborze uczestników, którzy mogą wziąć udział, wszyscy uczestnicy muszą zakupić certyfikaty uczestnictwa, aby się zakwalifikować. Osoby, które nie będą prawidłowo nosić masek na nosie i ustach, nie będą wpuszczane na salę. Organizatorzy proszą wszystkich uczestników, aby podczas wydarzenia korzystali z rządowej aplikacji do śledzenia kontaktów COVID-19. W komunikacie zauważono również, że osoby mieszkające w prefekturach o podwyższonych środkach ostrożności dotyczących COVID-19, a także w krajach, dla których Japonia obecnie nie wydaje wiz, nie będą mogły w nich uczestniczyć.


Komitet Comic Market ogłosił w lipcu, że zamierza przesunąć planowaną zimową imprezę Comic Market 99 z tej zimy na święta Złotego Tygodnia 2021 (które będą miały miejsce w kwietniu i maju 2021 roku). Komitet powołał się na problemy z harmonogramem, biorąc pod uwagę, że hala Tokyo Big Sight East Exhibition będzie niedostępna do jesieni 2021 r. z powodu Igrzysk Olimpijskich oraz trudności w podejmowaniu środków zapobiegawczych ograniczających maksymalną pojemność każdej hali z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Komitet oświadczył również, że rozważa projekty na 45. rocznicę Comiketu w grudniu, opierając się na koncepcji „Air Comiket”, którą wykorzystał w maju, kiedy odwołano Comiket 98.


Wydarzenie Comiket 98, które miało odbyć się w dniach 2-5 maja 2020 r., zostało odwołane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Wydarzenie zaplanowano na maj zamiast zwykłego sierpnia, ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 zaplanowane na lipiec-sierpień. Jednak Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 są teraz przełożone na planowany początek 23 lipca 2021 r.

4. W zeszłym miesiącu marka modowa Moschino ogłosiła linię „Anime Antoinette” do kolekcji FW20, zawierającą obrazy słynnej Marii Antoniny narysowane w stylu anime. Konsumenci zwrócili uwagę na uderzające podobieństwa między sztuką Moschino a mangą Riyoko Ikedy - Róża Wersalu.


Poniżej przedstawiono niektóre obrazy ze strony internetowej Moschino:

Anime News Network skontaktowało się z Ikeda Riyoko Production, firmą zarządzającą mangą Riyoko Ikedy - Róża Wersalu w celu uzyskania komentarza. Firma odpowiedziała, że ​​po raz pierwszy usłyszała o linii „Anime Antoinette”, kiedy komentarz został opublikowany na BBS jej oficjalnej strony około lutego 2020 roku. Moschino nie skontaktował się z Ikeda Riyoko Production przed debiutem linii mody. Firma określiła podobieństwo sztuki do Ikedy jako „surowe” i „daje wyraźne wrażenie, że naśladuje przełomową mangę” Ikedy.


„Nie można nic na to poradzić, jeśli sztuka przypomina postać Antoinette z Róży Wersalu, ponieważ Antoinette była prawdziwą postacią w historii, ale projekty strojów i kompozycja obrazu, a także obecność postaci, która wydaje się być Oscarem, daje wyraźne wrażenie, że to naśladowanie mangi. Niezależnie od tego, [Ikeda Riyoko Production] uważaliśmy, że ich sposób odniesienia się do projektów był tak prymitywny, że nie tylko twórca, ale i fani mangi byliby zszokowani ”- powiedział przedstawiciel firmy w rozmowie z Anime News Sieć.


Moschino nie odpowiedział na prośbę Anime News Network o komentarz.


Udon Entertainment wydało pierwszy tom mangi Riyoko Ikedy (Mój drogi bracie, Aź do nieba) w grudniu 2019 roku, po raz pierwszy gdy seria została udostępniona w języku angielskim. Ikeda wypuściła oryginalną mangę w magazynie Shueishy - Weekly Margaret w 1972 roku. Akcja rozgrywa się na pełnym intryg na dworze królowej Marii Antoniny przed i podczas wstrząsów rewolucji francuskiej. Lady Oscar jest młodą kobietą wychowaną na mężczyznę do służby w straży pałacowej. 3 tomy mangi w latach 2016-17 w Polsce wydało J.P.F.

5. Agencja Virtual YouTuber hololive ogłosiła 17 listopada na swoim angielskim koncie na Twitterze, że VTuber Kagami Kira „opuści” grupę (czyli przejdzie na emeryturę) po 30 listopada z powodów zdrowotnych.


Według komunikatu prasowego Kira zawsze borykał się z problemami wynikającymi ze słabej konstytucji. Chociaż firma wspierała jego działania, Kira niedawno poinformował ich, że z powodu stanu zdrowia psychicznego i fizycznego trudno mu kontynuować. W związku z tym firma szanuje jego decyzję o odejściu.


Kagami Kira należał do Holostars, grupy spin-off z hololive, w której występowali mężczyźni. Kira zadebiutował jako członek pierwszego pokolenia grupy w czerwcu 2019 roku.


Cover Corp powstał w 2016 roku, a pierwsze pokolenie wykonawców hololive zadebiutowało w 2018 roku. Obecnie do hololive należy obecnie ponad 50 wirtualnych YouTuberów; Według anglojęzycznej strony agencji ma ona około 4,4 miliona fanów na YouTube i 4 miliony na bilibili. Talenty wykonują za pomocą skomplikowanych awatarów 2D i 3D dostarczonych przez firmę. hololive English zadebiutował we wrześniu.


W zeszłym tygodniu firma ogłosiła, że ​​członkowie hololive CN opuszczą firmę począwszy od 18 listopada

6. Tokijski Sąd Najwyższy skazał aktora Hirofumiego Araia (Rhya w Black Clover) na cztery lata więzienia 18 listopada, skracając początkową karę pięciu lat wyroku wydaną w grudniu ubiegłego roku. Sąd wyjaśnił, że zmniejszył karę z powodu zapłacenia przez aktora odszkodowania w wysokości 3 mln jenów (29 000 $) ofierze po wydaniu pierwszego wyroku. Przewodniczący dodał, że sąd „nie popełnił błędu” w swoim pierwszym zdaniu.


Arai został oskarżony w lutym 2019 r. o napaść seksualną na masażystkę w swoim domu. Policja aresztowała Araia na początku tego miesiąca z powodu zarzutów o napaść seksualną z udziałem gwałtu. Według śledztwa, Arai dokonał napaści seksualnej na kobietę w wieku około 30 lat około 2:30 w lipcu 2018 roku, po tym, jak przyszła do jego mieszkania, aby zrobić mu masaż.


Po aresztowaniu Araia, Nikkatsu odwołał premierę Zenaku no Kuzu, filmowej adaptacji mangi Daisuke Watanabe - Gedō no Uta (The Villain's Song), w której Arai miał wystąpić. Agencja talentów Arai rozwiązała jego ekskluzywny kontrakt wkrótce po jego aresztowaniu. Ponadto BS Fuji zawiesiło planowaną emisję nieregularnego programu telewizyjnego Utsukushiki Sakenomi-tachi, którego gospodarzem był Arai.


Arai urodził się w prefekturze Aomori w 1979 roku. Zadebiutował jako aktor w 2001 roku i wystąpił w takich dziełach jak film Blood and Bones i drama NHK - Taiga Sanada Maru. W 2016 roku był nominowany do nagrody za wybitną kreację aktora drugoplanowego za rolę w filmie 100 Yen Love. Arai pojawił się także w filmach aktorskich, takich jak Gintama, Bakuman. i Space Brothers

7. Gundam Cafe otworzył nowy oddział na lotnisku Haneda w Tokio 20 listopada. GUNDAM Cafe HANEDA Airport Satellite to pierwszy oddział Gundam Cafe otwarty na lotnisku i będzie działał do września 2021 roku.


Obiekt będzie składał się z kawiarni specjalizującej się w usługach na wynos oraz sklepu z towarami. Kawiarnia będzie oferować różne ograniczone czasowo towary sprzedawane w oddziałach Gundam Cafe w całym kraju, takie jak napoje sprzedawane w kolekcjonerskich przezroczystych butelkach i gumowych breloczkach.


Gundam Cafe została otwarta jako pierwsza tego typu w 2010 roku i od tego czasu rozwinęła się z innymi kawiarniami w Odaibie w Tokio, Dotonbori w Osace i Hakacie w Fukuoce. Na początku tego roku oddział Akihabara przeszedł renowację, która czterokrotnie powiększyła rozmiar obiektu

8. Anime Jujutsu Kaisen wydało 17 listopada grafikę związaną z współpracą z siecią domów towarowych Marui. Marui jest najbardziej znana z tego, że sprzedaje przedmioty dla ludzi po dwudziestce, a wizualizacja doskonale to ilustruje, ponieważ każda postać nosi nowoczesną modę uliczną. Tematem tej współpracy jest „wyjście na miasto”.


W okresie współpracy różne sklepy Marui zainstalują sklep Jujutsu Kaisen sprzedający towary w oparciu o powyższą wizualizację. Pierwszy sklep zostanie otwarty w oddziale Shibuya od 28 listopada do 13 grudnia. Następnie zostanie przeniesiony do Hakaty od 18 grudnia do 11 stycznia, Nanby od 22 stycznia do 1 lutego, a do MALera Gifu od 11 do 14 lutego. Towary obejmują torby na zakupy, bluzy z kapturem, breloczki, naklejki, notesy, długopisy i nie tylko.


Aby uzyskać więcej informacji na temat uczestniczących sklepów i towarów, które mają być sprzedawane, odwiedź oficjalną stronę Marui

9. Internetowy Festiwal Cloud Matsuri odbył się 21 i 22 listopada i był transmitowany na stronie wydarzenia pod adresem https://www.cloudmatsuri.com/ oraz na jego kanale YouTube jako https://www.youtube.com/alltheanime. Grafik Festiwalu

10. Aktorka głosowa Mayumi Kaneko ogłosiła 18 listopada na swoim koncie na Twitterze, że wyszła za mąż za mężczyznę spoza branży rozrywkowej. Opisała go jako „miłą osobę, która rozumie moją pracę i wspiera mnie”.


Podziękowała swoim fanom za wsparcie i powiedziała, że będzie dalej sumiennie pracować.


Mayumi Kaneko zagrała Rinę Fujimoto w The IDOLM @ STER Cinderella Girls. Jej ogłoszenie jest następstwem serii oświadczeń małżeńskich w ciągu ostatniego roku, które złożyły aktorki głosowe z serii The IDOLM @ STER, w tym Yuka Ōtsubo, Saki Ogasawara, Nozomi Yamamoto, Haruka Yoshimura, Aya Suzaki, Rei Matsuzaki, Juri Kimura i Rika Tachibana

11. Chińska platforma do strumieniowego przesyłania wideo bilibili będzie gospodarzem 11. bilibili Macro Link (BML) w Szanghaju 19 grudnia. Znane jako „bilibili Macro Link-Virtual Release 2020”, w skrócie „BML-VR”, koncert poświęcony anime, komiksom i grom będzie pierwszym koncertem w Chinach, w którym udział wezmą wyłącznie Virtual YouTubers (VTuber) i Virtual Uploaders (VUp).


Udział weźmie szesnastu chińskich i czternastu japońskich wirtualnych artystów, w tym popularny japoński VTuber Kizuna Ai. Inni godni uwagi wykonawcy to Yousa, VUp z ponad 2,6 milionami obserwujących na bilibili i jeden z 100 najlepszych przesyłających bilibili, a także Hiseki Erio, który zgromadził ponad 400 000 obserwujących w ciągu jednego miesiąca dzięki bilibili. Pełny skład można znaleźć na oficjalnej stronie bilibili wydarzenia.


Wydarzenie to jest również pierwszym BML bilibili, które odbędzie się offline od wybuchu pandemii COVID-19 pod koniec ubiegłego roku.


Wirtualna rozrywka na bilibili staje się coraz bardziej popularną kategorią treści, szczególnie od czasu wybuchu COVID-19. Od stycznia do października 2020 r. średnie miesięczne godziny oglądania wirtualnych transmisji na żywo wzrosły o ponad 200% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku

12. Artysta One-Punch Mana i Eyeshield 21, Yūsuke Murata, ma kilka niesamowicie utalentowanych dzieciaków idących jego śladami. Niedawno opublikował na Twitterze rysunek swojej córki, która jest w piątej klasie podstawówki. Jak skomentował: „Moja córka, która jest w piątej klasie podstawówki, rysowała na tablecie wiele kolorowych ilustracji. Muszę desperacko rysować, bo inaczej nie będę w stanie konkurować z dziećmi… .! ”


Murata już wcześniej pokazywał pracę swojej córki na Twitterze, tak jak w tym tweecie z marca.


Córka najwyraźniej jest również fanką Hanako - ducha ze szkolnej toalety.


W 2014 roku Murata opublikował również grafikę wykonaną przez jego (wówczas) najstarszego siedmioletniego syna. Jego syn wydaje się być wielkim fanem gigantycznych robotów.


Murata nie jest jedynym uznanym ojcem artystą, który prezentuje prace swoich dzieci. Twórca animacji, Thomas Romain, prowadzi warsztaty projektowe Ojca i synów, w których bierze projekty postaci swoich synów i przerysowuje je. Romain wydał książkę kompilującą te ilustracje w języku francuskim w 2018 r. i w języku angielskim w 2019 r.

13. Oficjalna strona internetowa adaptacji teatralnej mangi Yu Yu Hakusho Yoshihiro Togashiego ujawniła plakat i wizualizacje obsady „Części 2” sztuki scenicznej 20 listopada.


Obsada, z nową oprawą graficzną, obejmuje:

Tsubasa Sakiyama jako Yusuke Urameshi

Naoya Goumoto jako Kazuma Kuwabara

Hiroki Suzuki jako Kurama

Shōhei Hashimoto jako Hiei

Mirai jako Keiko Yukimura

Yuka Hirata jako Botan

Elizabeth Marry jako Genkai

Tsubasa Kizu jako Suzaku

Tomokazu Enoki jako Seiryu

Marina Tanoue jako Yukina

Kentarō Araki jako Sakȳo

Hironori Takyama jako młodszy brat Toguro

Masataka Nakagauchi jako starszy brat Toguro

Hirofumi Araki jako Koenma


Spektakl odbędzie się w dniach 4-15 grudnia w Shinagawa Prince Hotel Stellar Ball w Tokio, 18-20 grudnia w Cool Japan Park Osaka WW Hall w Osace, a od 23-30 grudnia w Kyoto Gekijo w Kioto.


Chūji Mikasano, scenarzysta i kierownik scenariusza do anime Tokyo Ghoul, reżyseruje i pisze scenariusze.


Pierwsza część spektaklu odbywała się w tokijskim Theater 1010, Morinomiya Piloti Hall w Osace, Momochi Palace w Fukuoce i Ichinomiya Community Hall w Aichi od sierpnia do września 2019 roku.


Togashi (Hunter x Hunter) opublikował oryginalną mangę Yu Yu Hakusho od 1990 do 1994 roku. Viz Media rozpoczęło publikację mangi w angielskim wydaniu Shonen Jump w 2002 roku, a także wydało wszystkie 19 tomów w druku. Manga opowiada o 14-letnim przestępcy Yusuke Urameshim, który umiera po uratowaniu dziecka w wypadku samochodowym. Świat Duchów jest zaskoczony jego śmiercią i daje mu szansę powrotu jako „duchowy detektyw”, którego zadaniem jest pokonanie demonów.


Telewizyjna adaptacja anime trwała od 1992 do 1995 roku i dała początek dwóm filmom i dwóm oryginalnym wideo anime (OVA). Funimation wypuścił serial telewizyjny i OVA na domowe wideo w Ameryce Północnej. Media Blasters, a później Funimation wydały pierwszy film, a Central Park Media wydał drugi film. Serial telewizyjny był emitowany przez Adult Swim, a później Toonami.


Nowa OVA zadebiutowała na pokazie w październiku 2018, a później została dostarczona z czwartą częścią kolekcji Blu-ray Box z okazji 25-lecia anime w tym samym miesiącu. Nowe anime adaptuje dodatkowy rozdział „Two Shot” z siódmego tomu mangi, a także przedostatni rozdział mangi „All or Nothing”

14. 13 listopada policja w Hongkongu opublikowała zdjęcie swojej maskotki przeciwdziałającej oszustwom na swojej stronie na Facebooku. Maskotka, zwana „Małym winogronem (The Little Grape)”, jest przedstawiona z czarnym mieczem i ubraniem w kraciasty strój, bardzo podobny do bohatera Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Tanjiro Kamado. Tytuł posta na Facebooku zawiera również niektóre z tych samych chińskich znaków, co japońskie imiona „Tanjiro” i „Kimetsu no Yaiba”.


Post spotkał się z krytyką, zarówno w bezpośredniej reakcji w komentarzach, jak i na Twitterze. Agnes Chow, działaczka na rzecz demokracji z Hongkongu, napisała na Twitterze: „Niedawno policja w Hongkongu opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie postaci przypominającej bohatera Kimetsu no Yaiba. Chociaż było to krytykowane przez obywateli Hongkongu ze względu na kwestię praw twórczych, policja twierdziła, że to nie Tanjiro, ale„ The Little Grape„ i dlatego nie jest to naruszenie praw autorskich. Przykro mi, że Demon Slayer stał się narzędziem PR dla policji w Hongkongu”. Jej post zebrał ponad 8 000 retweetów.


Według NHK, doniesienia medialne w Hongkongu mówią, że policja twierdzi, że „The Little Grape” jest ich oryginalnym dziełem.


Postać pojawia się w różnych postach na Facebooku, często odwołując się do kultury popularnej. Post z 14 listopada przedstawia postać parodiującą ekspresjonistyczny obraz Edvarda Muncha - Krzyk

15. Toei ogłosił 20 listopada, że prezes Grupy Toei Yusuke Okada (nazwisko rodowe: Tsuyoshi Okada) zmarł 18 listopada. Miał 71 lat.


Serwis Variety podał 20 listopada, że Okada zmarł z powodu rozwarstwienia aorty.


Okada urodził się w 1949 r., a dołączył do Toei w 1988 r. Członkiem zarządu został w 1992 r., następnie dyrektorem zarządzającym w 2000 r., a następnie prezesem i dyrektorem generalnym w 2002 r. W 2014 r. przeszedł na stanowisko dyrektora reprezentatywnego i prezesa grupy. W chwili śmierci był również dyrektorem zarządzającym w Toei Animation.


Okada był aktorem i producentem, zanim zaczął pracować dla Toei. Był synem Shigeru Okady, który był prezesem Toei przez 22 lata i dyrektorm przez kolejne dziewięć lat. Shigeru Okada zmarł w 2011 roku.


Yusuke Okada był także wcześniej prezesem Stowarzyszenia Producentów Filmów w Japonii, a na początku tego roku został honorowym przewodniczącym Japan Academy

16. Premium Bandai wypuszcza nowego pluszaka Kirby'ego, który dosłownie rozgrzeje Twoje serce. Podłączając go do USB może również pełnić funkcję grzejnika. W ciągu zaledwie 30 sekund może osiągnąć temperaturę od około 42 do 46 stopni Celsjusza, a ponadto ma automatyczny wyłącznik, dzięki czemu można go bezpiecznie używać. Zdecydowanie idealny towarzysz na nadchodzące zimowe miesiące.

Najwyraźniej pluszak jest również energooszczędny, a tym samym łatwy dla portfela, kosztując tylko około 0,3 jena energii elektrycznej za godzinę użytkowania. Aby spojrzeć z perspektywy, używanie go przez 100 godzin kosztowałoby około 3 $.


Każdy pluszak kosztuje 5480 jenów (52 $) i ma zostać wydany w styczniu. Przedmiot okazał się tak wielkim hitem, że zaledwie dzień po wystawieniu go w przedsprzedaży został już wyprzedany. Miejmy nadzieję, że zostanie ponownie wydany w jakiejś formie

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com