MIKOŁAJKOWE NEWSY 2020 - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA


1. Witryna Diamond Comic Distributors - PreviewsWorld podaje, że Digital Manga Publishing nabyło licencje na mangi Tamosana - The Day I Was Forced to Marry God (Cult Shūkyō Shijitemashita) i The Day I Divorced God (Cult Shūkyō Yamemashita). Firma wyda obie mangi w języku angielskim 27 stycznia 2021 roku.


PreviewsWorld opisuje obie mangi:


Pani Tamo wierzyła w nauki Świadków Jehowy przez 25 lat po tym, jak jej matka wprowadziła rodzinę do grupy. Ale - po latach - kiedy jej pierwszy urodzony syn zachoruje i rozpaczliwie potrzebuje transfuzji krwi, jest zmuszona opuścić Świadków Jehowy. Jednak droga do „ucieczki” od religii nie jest taka prosta ...


Saizusha opublikowała pierwszy tom The Day I Was Forced to Marry God w Japonii w maju 2018 roku. 28 stycznia firma wydała drugi tom The Day I Divorced God

2. Letterer mangi Phil Christie zebrał informacje o demografii tłumaczy lettererów wśród 996 angielskich mang wydanych od stycznia do września 2020 r. Naliczył 127 aktywnych tłumaczy i 109 listów. Z grubsza określił również płeć tłumaczy i lettererów na podstawie ich nazwisk i zebrał te informacje w dwóch wykresach kołowych.


Informacje pochodzą z wydawnictw Dark Horse, J-Novel Club, Kodansha, Manga Planet, Seven Seas, Square Enix, Udon Entertainment i Yen Press. Większość wydań przypisuje indywidualnym tłumaczom zewnętrznym lub listom, przy czym agencjom przypisuje się 9,1% kredytów tłumaczy i 7% kredytów dla lettererów.


Lettering mangi to praca graficzna polegająca na umieszczeniu przetłumaczonego tekstu na stronie. Według lettererów weteranów, czas potrzebny na złożenie pojedynczej strony może wynosić od kilku minut do kilku godzin, w zależności od ilości tekstu i zakresu, w jakim muszą oni przerysować lub przeprojektować zasoby.


Phil Christie jest lettererem różnych angielskich mang, w tym Yuuna and the Haunted Hot Springs, Fairy Tail: 100 Years Quest i Big Order

3. Oficjalne konto na Twitterze magazynu LaLa Hakusenshy ujawniło 30 listopada, że manga Chitose Kaido - Love and Heart (Koi to Shinzō) weszło w ostatni arc 2 grudnia. Szósty tom mangi został wydany 4 grudnia.


Yen Press wydało licencję na mangę i wyda pierwszy tom w lutym 2021 r. Opisuje mangę:


Jasne, studentka pierwszego roku uniwersytetu Yagisawa ma dużo na głowie, ale ostatnią rzeczą, jaką spodziewała się dodać, był niespodziewany współlokator! Przystojny Haruma twierdzi, że jest przyjacielem z dzieciństwa, ale z jakiegoś powodu Yagisawa w ogóle go nie pamięta, a jego historia nie jest jedyną osobliwością - zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, a Yagisawa może być naprawdę ponad jej głową!


Kaido uruchomiła mangę na stronie Hakusenshy - Manga Park w 2017 roku. Hakusensha opublikował piąty tom mangi 3 lipca4. KĄCIK YAOI: a) Usługa subskrypcji mang yaoi futekiya od Fantasista Inc. ogłosiła 30 listopada, że licencjonowała mangę Pink Heart Jam od Shikke od Home-sha jako pierwszą mangę simulpub BL. Usługa doda pierwsze dwa rozdziały mangi 24 grudnia, tego samego dnia, w którym zadebiutuje drugi rozdział w magazynie cyfrowym Shueishy - Mellow Kiss w Japonii. Kolejne rozdziały zostaną uruchomione równocześnie z wersją japońską.


futekiya opisuje tę historię:


Chłopak ze wsi Haiga ma wiele pytań, na które chce poznać odpowiedzi, kiedy wyjeżdża do miasta na studia. Jednym z nich jest: „Czy ja też lubię facetów?” Kiedy jego uczniowie z wyższej klasy rzucają mu wyzwanie, by odwiedzić spa za dzielnicą Nichoume w Shinjuku, Haiga korzysta z okazji, aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie - i wpada na swojego starszego kolegę Kanae, który ma dla niego jedno proste rozwiązanie - ubranie, zdejmij!


Pierwszy rozdział będzie dostępny bezpłatnie w serwisie.


Shikke ogłosił na Twitterze 16 października, że ​​anulowała drugi rozdział swojej mangi yaoi Pink Heart Jam, ponieważ manga pojawiła się z nieoficjalnymi tłumaczeniami na język angielski na różnych stronach internetowych. W ogłoszeniu odnotowano, że prace Shikke były umieszczane bez upoważnienia „niezliczoną ilość razy” na „nielegalnych pirackich stronach internetowych”, a także na Twitterze, Instagramie i TikToku.


Twórca powiedział: „To utrudnia serializację tego komiksu, ponieważ patrzenie, jak przesyłają moje prace, jest dla mnie bardzo bolesne i nie do zniesienia”. Shikke poprosił czytelników, aby cieszyli się swoimi dziełami „zgodnie z zasadami i prawami”.

Shikke dodał, że drugi rozdział jest gotowy do wydania, ale doszli do wniosku, że w obecnych okolicznościach go nie publikują. W ogłoszeniu zauważono, że Shikke i magazyn Mellow Kiss pracują nad oficjalnym tłumaczeniem mangi.


Shikke uruchomił serię we wrześniowym wydaniu cyfrowego magazynu Shueishy - Mellow Kiss 25 sierpnia. Manga koncentruje się na studencie o imieniu Haiga, który chce zbliżyć się do kolegi ze studiów Kanae po tym, jak zobaczył, jak gra na gitarze


Renta! publikuje mangę yaoi Shikke - Unexpected Attraction (Sex Drop) w języku angielskim.


Czytelnicy mogą bezpłatnie czytać wybrane rozdziały z biblioteki futekiya, a abonenci usługi futekiya mają dostęp do pełnych tomów. Serwis ma obecnie ponad 150 tytułów yaoi i planuje udostępnić „co najmniej” 400 tytułów do końca roku.

Usługa futekiya została uruchomiona w lipcu 2019 roku i umożliwia dostęp do całej biblioteki mangi za miesięczną opłatą w wysokości 7 $. Serwis oferuje również licencjonowane dōjinshi i mangi autorstwa niezależnych artystów

b) Yaoi manga The Night Beyond the Tricornered Window (Sankaku Mado no Sotogawa wa Yoru) zakończy się 7 grudnia. Autorka Tomoko Yamashita to zakomunikowała. Październikowy numer magazynu ogłosił 7 września, że manga weszła w ostatni arc. Ponadto oficjalne konto na Twitterze wytwórni Kurofune od Libre Publishing ogłosiło 7 grudnia, że manga otrzyma anime. Ogłoszenie nie ujawniło więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego anime. O tytule możecie przeczytać przy okazji adaptacji filmowej Live-Action

5. NISIOISIN: a) Seria od autora Monogatari, NisiOisina (Wielka Wojna Zodiaku, Medaka Box), Shin Honkaku Mahō Shōjo Risuka, wyda swój czwarty i ostatni tom 9 grudnia. Aby uczcić tę okazję, twórca Fairy Tail i Edens Zero, Hiro Mashima, nakreśli scenę z tomu 1-ego. Więcej informacji zostanie podanych później.


Mashima włożył wcześniej ilustrację końcową bohaterki Monogatari, Hitagi Senjougahary, do odcinka 5-ego anime Bakemonogatari. Wniósł także ilustrację upamiętniającą 100. rozdział adaptacji mangowej Bakemonogatari.


W zeszłym tygodniu oficjalne konto NisiOisina na Twitterze ujawniło również ilustrację okładki czwartego tomu, którą narysował Kinu Nishimura (Street Fighter III, CAPCOM vs. SNK). Obraz pokazano powyżej.


W poście ogłoszono również, że autor założył konto na Instagramie.


Seria Shin Honkaku Mahō Shōjo Risuka po raz pierwszy rozpoczęła serializację w piśmie literackim Faust. Pierwszy tom ukazał się w 2004 r., a seria przeszła na 13-letnią przerwę po wydaniu trzeciego tomu w 2007 r. Aby promować publikację ostatniej nowelki, pierwszy tom jest czytany na głos w serii transmisji na żywo przez różnych aktorów głosowych w każdej części

b) Oficjalne konto na Twitterze magazynu Kodanshy - Bessatsu Shōnen Magazine ujawniło 3 grudnia, że twórca mangi Nao Emoto wypuści w kwietniu w kwietniu 2021 roku adaptację mangową nowelki autora NisiOisina - Shin Honkaku Mahō Shōjo Risuka (The New Orthodox Magical Girl Risuka).


Akcja nowelki rozgrywa się w świecie, w którym prefektura Nagasaki na wyspie Kyushu jest domem dla długoletniego królestwa magicznych użytkowników, którzy są jednak uwięzieni na wyspie. Ich moc była kiedyś tak wielka, że ​​Amerykanie zrzucili bombę atomową na miasto podczas drugiej wojny światowej. Teraz w królestwie wciąż panują napięcia dotyczące tego, czy i kiedy to się powtórzy. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia piątoklasisty Kizutakiego Kugi, wzorowego ucznia z „cierniami w sercu”, które sprawiają, że patrzy na innych z góry jak na zwykłe pionki. Kiedy spotyka koleżankę z klasy, Risukę Mizukurę, młodą czarownicę, która ma zdolność przemiany w swoje 27-letnie ja na krawędzi śmierci, zostają zabrani w fantastyczną magiczną przygodę.


NisiOisin po raz pierwszy zaczął serializować historię w czasopiśmie literackim Faust w 2003 roku. Kodansha opublikował pierwszy tom w 2004 roku z ilustracjami Kinu Nishimury (ilustrator / projektant postaci Street Fighter, Overman King Gainer, projektant postaci Sirius the Jaeger, Kyokugen Dasshutsu 9-jikan 9-nin 9 no Tobira: Alterna (2 tomy nowelki w 2010 roku, odcinek OVA w grudniu 2011 roku)). Czwarty i ostatni tom (po prawej) zostanie wydany 9 grudnia.


Emoto narysowała wcześniej mangę O Maidens w Your Savage Season (Araburu Kisetsu no Otome-domo yo) obok autorki Mari Okady. Manga pojawiła się w Bessatsu Shōnen Magazine w grudniu 2016 r., a zakończyła we wrześniu 2019 r. na 8 tomach. Kodansha Comics wydaje mangę w języku angielskim. Manga zainspirowała anime, która miała swoją premierę w lipcu 2019 roku. Niedawno Emoto zakończyła adaptację mangi filmu anime Josee, The Tiger and the Fish (otwarcie w Japonii 25 grudnia), której jest również projektantką postaci, w październiku 2020 roku na 2 tomach.


Emoto opublikowała w latach 2013-2016 swoją romansową mangę Forget Me Not inspirowaną oryginalną tajwańską powieścią Mag Hsu - Mǎzimen. Kodansha Comics publikuje również Forget Me Not w języku angielskim

6. Mizushima Production, agencja talentów mangaki Shinjiego Mizushimy (Dokaben), ogłosiła, że ​​Mizushima przeszedł na emeryturę 1 grudnia. Mizushima powiedział: „Pracowałem ciężko przez 63 lata aż do dziś, ale teraz zdecydowałem się przejść na emeryturę. Z głębi serca modlę się o rozwój w świecie mangi i baseballu”.


Manga Dokaben Mizushimy (Yakyuukyou no Uta (17 tomów mangi w latach 1972-76, 3 tomy mangi Yakyuukyou no Uta: Heisei-hen w latach 1997-2000, 12 tomów mangi Shin Yakyuukyou no Uta w latach 2000-2005, jednotomowa manga Yakyuukyou no Uta vs. Dokaben w lutym 2006 roku, 25 odcinków anime w latach 1977-79, film anime Yakyuukyou no Uta: Kita no Ookami Minami no Tora we wrześniu 1979 roku)) o licealnym klubie baseballowym rozpoczęła się w 1972 roku w magazynie Akity Shoten - Weekly Shōnen Champion.


Oryginalna manga zainspirowała 163-odcinkowe anime i film Live-Action. Po mandze Mizushimy pojawiła się kontynuacja Dai Koshien, w której występują także postacie z innej mangi Mizushimy. Następnymi sequelami debiutu były Dokaben Pro Yakyu-hen (Pro Baseball Arc) i Dokaben Superstars-hen oraz Dokaben: Dream Tournament-hen. Dokaben: Dream Tournament-hen, ostatnia historia, rozpoczęła się w 2012 roku. Manga Dokaben: Dream Tournament-hen zakończyła się w magazynie Weekly Shōnen Champion w czerwcu 2018 roku. Był to ostatni rozdział całej serii Dokaben, 46 lat po debiucie serii.


Mizushima otrzymała nagrodę Order of the Rising Sun, Gold Rays with Rosette od rządu Japonii za wkład w rozrywkę i kulturę w 2014 roku

7. The Intuition of Haruhi Suzumiya, najnowszy wpis w serii nowelek autora Nagaru Tanigawy i ilustratorki Noizi Ito (Shakugan no Shana) - The Melancholy of Haruhi Suzumiya, wyprzedaje się tak szybko, że jego wznowienie ogłoszono już zaledwie dwa dni po ukazaniu się w Japonii 25 listopada. Oficjalne konto na Twitterze dla serii ujawniło 27 listopada, że ​​podjęto decyzję o "pilnym przedruku" nowej nowelki ze względu na wyższą niż oczekiwano sprzedaż, a personel podziękował czytelnikom za żarliwe przyjęcie.


Konto na Twitterze zauważyło również, że przedrukowana wersja nie będzie miała odwracalnej okładki, takiej jak pierwsza edycja, i że czytelnicy, którzy wolą mieć odwracalną okładkę, powinni jak najszybciej kupić jedną z pozostałych wersji pierwszej edycji.


The Intuition of Haruhi Suzumiya to pierwsza od ponad dziewięciu lat nowa odsłona nowelki Haruhi Suzumiya. Książka zawiera trzy historie: opowiadanie "Nana Fushigi Overtime" (Seven Wonders Overtime), które zadebiutowało jednorazowo w magazynie Kadokawy - The Sneaker Legend w 2018 r., "Atezuppo Numbers" (Guesswork Numbers), które ukazało się w artbooku Noizi Ito, który Kadokawa opublikował w 2013 roku, oraz nową historię zatytułowaną „Tsuruya-san no Chōsen” (Tsuruya's Challenge). Cała nowelka będzie miała ponad 250 stron.


Yen Press wydało cyfrowo angielską wersję The Intuition of Haruhi Suzumiya 25 listopada, tego samego dnia co japońskie wydanie. Ogłosiła również, że wyda nowelkę do druku w czerwcu 2021 roku

8. Nowelka Kyūkyoku Shinka Shita Full Dive RPG ga Genjitsu Yorimo Kuso-Gee Dattara (What If the Ultimate in Fully Immersive VR RPGs Was a Crappier Game Than Reality Itself) otrzyma w kwietniu 2021 roku anime.


Historia opowiada o tępym licaliście imieniem Hiro Yūki (podwójna gra słów na temat „bohatera” i „bohaterstwa” po japońsku), kiedy zostaje oszukany i dołącza do pełnej (w pełni wciągającej VR) gry RPG. Gra Kiwame Quest (dosłownie „Ultimate Quest”) jest promowana jako „bardziej realna niż rzeczywistość” dzięki oszałamiającej grafice, imponującemu zachowaniu NPC, a nawet zapachowi liści i uczuciu wiatru na skórze.


Niestety, gra jest już wirtualnym miastem duchów, po zalewie skarg graczy, że gra jest zbyt realistyczna dla własnego dobra. Jego zadania są prawie niemożliwe do wykonania, ponieważ gracze muszą być tak sprawni fizycznie, aby je ukończyć, jak w prawdziwym życiu. Gracze odczuwają prawdziwy ból, gdy zostają trafieni, a rany kłute goją się dniami.


Jedyną nagrodą jest samo poczucie spełnienia. Jest to całkowite przeciwieństwo zwykłej gry typu pick-up-and-play, ale Hiro obiecuje pokonać tę najbardziej realistyczną (i najbardziej stresującą) grę w historii.


Członkowie obsady anime to:


Daiki Yamashita jako Hiro Yūki

Ayana Taketatsu jako Reona Kisaragi

Ai Fairouz jako Alicia

Shiori Izawa jako Mizarisa

Aoi Koga jako Kaede Yūki

Haruki Ishiya jako Martin


Kazuya Miura (Uzaki-chan Wants to Hang Out !, DRAMAtical Murder) wyreżyseruje anime w ENGI, a Kenta Ihara (Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious, Youjo Senki, The Hidden Dungeon Only I Can Enter , Shachibato! President, It's Time for Battle!) nadzoruje i pisze scenariusze serialu. Yūta Kevin Kenmotsu projektuje postacie w oparciu o oryginalne ilustracje z nowelki autorstwa Youta.


Youta narysował następującą ilustrację, aby uczcić ogłoszenie anime:

Kadokawa opublikował w sierpniu nowelkę od Light Tuchihi z ilustracjami Youty. Nowelka Tuchihi - The Hero Is Overpowered but Overly Cautious zainspirowała także anime w zeszłym roku

9. Amerykańskie Stowarzyszenie Księgarzy (ABA) zwróciło się do Departamentu Sprawiedliwości o zakwestionowanie nadchodzącego zakupu firmy wydawniczej Simon & Schuster firmy Penguin Random House ze względu na implikacje antymonopolowe. ABA wyraziło obawy, że zakup ten doprowadziłby do dużej konsolidacji władzy w amerykańskim przemyśle wydawniczym, co mogłoby utrudnić autorom i redaktorom zdobycie wsparcia potrzebnego do pisania książek.


ViacomCBS ogłosił 25 listopada, że ​​zgodził się sprzedać firmę wydawniczą Simon & Schuster firmie Penguin Random House LLC, spółce zależnej w całości należącej do Bertelsmann SE & Co. KGaA, za 2,175 mld $.


Oczekuje się, że transakcja gotówkowa zostanie zamknięta w 2021 r. Simon & Schuster pozostanie oddzielną jednostką wydawniczą pod parasolem Penguin Random House. Prezes i dyrektor generalny Simon & Schuster Jonathan Karp oraz dyrektor operacyjny i dyrektor finansowy Dennis Eulau będą nadal kierować firmą.


Na początku tego roku ViacomCBS przeprowadził przegląd swoich aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością, co doprowadziło do konkurencyjnej aukcji dla firmy Simon & Schuster. ViacomCBS zainwestuje wpływy z transakcji w swoje strategiczne nieruchomości rozwojowe, takie jak streaming, oraz w celu sfinansowania dywidendy i spłaty zadłużenia.


Simon & Schuster zajmuje się dystrybucją mangi i nowelki Viz Media w Ameryce Północnej.


Wydawca mangi i nowelek, Seven Seas Entertainment, ogłosił 20 listopada, że ​​zawarł wieloletnią umowę sprzedaży i dystrybucji z Penguin Random House Publisher Services (PRHPS). PRHPS będzie „dystrybuować całą frontlistę i backlistę we wszystkich kanałach sprzedaży na całym świecie” dla Seven Seas Entertainment począwszy od 1 lipca 2021 roku.


Inni klienci PRHPS to Kodansha USA Publishing, która zajmuje się wydawnictwem Kodansha Comics i Vertical; Square Enix Holdings Co., Ltd. za wydawnictwo Square Enix Manga & Books; i Dark Horse Comics

10. Twórczyni mangi Yuu Watase (Ayashi no Ceres (14 tomów mangi w latach 1996-2000, 24-odcinkowe anime w 2000 roku)) ujawniła 1 grudnia na Twitterze, że po spotkaniu w zeszłym tygodniu udało jej się utrwalić resztę fabuły swojej mangi Arata: The Legend (Arata Kangatari).


Yuu Watase powiedziała „Pracuję nad wznowieniem Arata: The Legend w magazynie” na swoim koncie na Twitterze 27 lipca. Manga jest zawieszona od pięciu lat. Watase ostatnio wznowiła mangę w lipcu 2015 r. (po wcześniejszej 17-miesięcznej przerwie), tylko po to, aby ponownie zawiesić mangę miesiąc później.


Watase oświadczyła na Twitterze w lipcu 2019 roku, że planuje rozpocząć nowy arc mangi w 14. tomie. Watase wcześniej oświadczyła, że ​​rozważa wznowienie mangi w 2018 roku, dodając w tym czasie, że wciąż dochodzi do siebie po depresji.


Watase pracowała także nad wydaniem edycji „Remaster” mangi, a jej 12. tom wydano w listopadzie ubiegłego roku. Oryginalna wersja mangi miała 24 krótsze tomy, z których ostatni został wydany we wrześniu 2015 roku.


Manga zadebiutowała w Weekly Shōnen Magazine w 2008 roku.


Viz Media publikuje Arata: The Legend w języku angielskim i opisuje historię mangi:


W mitycznym świecie, w którym współistnieją ludzie i bogowie, Arata ma niefortunny zaszczyt być następcą matriarchalnego klanu Hime. Oznacza to, że musi udawać dziewczynę lub stawić czoła śmierci, jeśli jego prawdziwa płeć zostanie odkryta! W dniu jego inauguracji spisek zamachu zmusza go do ucieczki - i jakoś trafia do współczesnej Japonii! W międzyczasie chłopiec o imieniu Arata Hinohara zostaje wciągnięty w świat pierwszego Araty i po swoim życiu ma do czynienia z ludźmi!


Manga otrzymała 12-odcinkową adaptację anime wiosną 2013 roku, a Crunchyroll transmitował serię w trakcie jej emisji. Viz Media opublikowało 24. tom mangi w języku angielskim w sierpniu 2016 r.


Watase ostatnio wypuściła mangę Fushigi Yūgi: Byakko Senki w magazynie Shogakukana - Monthly Flowers w sierpniu 2017 roku, chociaż manga pojawia się w magazynie co drugi miesiąc. Shogakukan opublikował pierwszy tom mangi w kwietniu 2018 roku. Viz Media wydała licencję na mangę. W Polsce mangę Fushigi Yuugi wydało J.P.F. w latach 2000-03

11. Shueisha podaje, że 24. i ostatni tom mangi Tadahiro Miury - Yuuna and the Haunted Hot Springs (Yuragi-sō no Yūna-san) będzie zawierał 46-stronicowy epilog. Tom został wydany 4 grudnia.


Tom został również dostarczony z nowym OVA. Blu-ray będzie zawierał dwa odcinki: „Noroware no Kogarashi” (Cursed Kogarashi, adaptacja rozdziału 99) i „Giri Giri !? Onsen Happening” (In the Nick of Time !? Hot Spring Incident, adaptacja rozdziału 141). Wydanie będzie zawierało również plakat do kąpieli z nową grafiką Miury.


Manga pojawiła się w Weekly Shonen Jump w lutym 2016 roku, a zakończyła w czerwcu. Manga otrzymała następnie specjalny rozdział w letnim numerze magazynu Jump Giga.


Seven Seas Entertainment wydaje oryginalną mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Bezdomny i nawiedzony przez duchy, licealista Kogarashi uważa, że jego szczęście w końcu się skończyło, gdy znalazł Yuragi-sou - tani pensjonat, który wcześniej był zajazdem gorących źródeł, teraz pełnym super seksownych, skąpo odzianych kobiet. Jeśli Kogarashi może wykorzystać swoje zdolności duchowe, aby wygnać ducha nawiedzającego gospodę, może nawet tam żyć bez czynszu! Ale kiedy pojawia się przed nim duch, piękna nastolatka o imieniu Yuuna, Kogarashi lituje się nad nią i nagle nie jest już tak pewny egzorcyzmów. Czy pomoże uratować Yuunę przed złym duchem? A jakie tajemnice nadprzyrodzone kryją inne granice?


Anime miało premierę w lipcu 2018 r. i było emitowane przez 12 odcinków. Aniplex of America transmitował serię na Crunchyrollu

12. W styczniowym numerze magazynu Ciao Shogakukana z 2021 roku ujawniono, że Yu Yabuuchi (Mizuiro Jidai (7 tomów mangi w latach 1991-94, 47 odcinków anime w latach 1996-97), Naisho no Tsubomi (8 tomów mangi w latach 2004-12, 3 odcinki OVA w 2008 roku)) wypuści nową mangę zatytułowaną Ao no Iris (Blue Iris) w następnym numerze magazynu w styczniu. Manga koncentruje się na gimnazjaliście imieniem Airi, który jest trochę kiepski w nauce. Angażuje się w incydent po odkryciu w szkole tajemniczego obrazu.


Yabuuchi niedawno zakończył w październiku "pierwszy sezon" mangi Sorairo Memorial (The way we were). 1 grudnia manga była kontynuowana w wydaniu ze stycznia 2021 roku. Yabuuchi wypuścił mangę w Ciao 3 lutego. Shogakukan opublikował pierwszy tom mangi 1 września

13. Manga Kaihin Shūgakuin no Shiroiharu zakończyła się 2 grudnia. W ogłoszeniu zauważono, że Nico Tanigawa (Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui! (manga wychodząca od sierpnia 2011 roku, jednotomowa manga Watashi no Tomodachi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui w latach 2013-15, anime latem 2013 roku, odcinek OVA w październiku 2014 roku)) zakończył mangę z powodu „różnych okoliczności” i prosi czytelników, aby czekali na kolejną pracę Tanigawy.


Tanigawa uruchomił mangę w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan 26 sierpnia. Manga rozgrywa się w akademiku dla chłopców w szkole średniej dla najlepszych uczniów

14. W numerze magazynu Tokumy Shoten - Monthly Comic Zenon ze stycznia 2021 roku ujawniono 25 listopada, że manga Mizu Sahary - Okashiratsuki zostanie wznowiona w następnym numerze magazynu w grudniu.


Trzeci tom mangi ujawnił wcześniej w styczniu, że manga zbliża się do punktu kulminacyjnego wraz z czwartym tomem, który miał zostać wydany jesienią.


Manga koncentruje się na Nachi Hiyamie, graczce softballu w gimnazjum. Historia zaczyna się, gdy poznaje sekret swojego kolegi z klasy Utsumiego. Magazyn zauważył, że manga koncentruje się na dwóch postaciach w historii, która zaczyna się od „ogona”, ale trwa dziewięć lat.


Mizu Sahara (Pani Itsuya, Głosy z odległej gwiazdy) uruchomiła mangę w magazynie Monthly Comic Zenon Tokumy Shoten w marcu 2018 r.
15. W numerze magazynu Shueishy - Cocohana ze stycznia 2021 roku ujawniono 27 listopada, że Maki Kusumoto zakończy mangę esej London kara 5-Jikan Inai (5 Hours From London) w następnym numerze magazynu 28 grudnia.


Kusumuto wypuściła mangę w Cocohanie 28 czerwca. Opisuje interesujące miejsca, do których można podróżować w ciągu pięciu godzin z Londynu. Sama Kusumuto mieszka obecnie w Londynie.


Awangardowa manga Kusumoto - Kiss XXXX zainspirowała OVA w 1991 roku. Podróżowała między Londynem a Japonią od 2001 roku i napisała inne mangi o Londynie, w tym London A to Z oraz nieregularnie publikowane A-koku Seikatsu. Tokyopop opublikowała jej mangę Dolis w 2007 roku

16. Manga Planet ogłosiło 1 grudnia, że ma licencję na 11 mang josei od Shodensha Publishing. Tytuły to:

 • Teiji ni Agaretara od Ayu Inui

 • Madoka no Himitsu od Deme Kingyobachi (w grudniu w Polsce Dango to wyda jako Sekret Madoki)

 • Hitogoto Desu Kara! od Yuni

 • Haguchi-san od Qurappe

 • Kimi ga Dokodemo Koi wa Koi od sajimakatana

 • Strawberry Canyon od Hiromi Sakuty

 • Tsuki to Suppin (yuri) od Yu Akegaty

 • How are you? od Yamamoto Miki

 • Karasu no Itoshi Kyoto Meshi od uoty minami

 • 10sai Shita no Kare Dakedo od Nagi Sawary

 • Hiizurutokoro no Snack od Reny Yamamoto

Manga Planet ogłosi anglojęzyczne tytuły i daty premiery mangi w późniejszym terminie. Pierwsze rozdziały każdej superlekkiej nowelki będą dostępne bezpłatnie w Bibliotece Manga Planet. Abonenci będą mogli czytać kolejne rozdziały.


Manga Planet została uruchomiona w listopadzie 2019 r. Usługa kosztuje 7 $ miesięcznie i umożliwia użytkownikom nieograniczony dostęp do mangi przetłumaczonej na język angielski. Oprócz mangi licencjonowanej od wydawców, usługa oferuje prace licencjonowane od niezależnych artystów.

Manga Planet współpracuje również z wydawcami LEED Publishing Co., Ltd., Bunkasha Publishing Co., Ltd .; Kaiohsha Publishing Co., Ltd .; San-Ei Corporation Co., Ltd .; Tokuma Shoten Publishing Co., Ltd .; Shodensha Publishing Co., Ltd .; Home-sha, Starts Publishing Corporation, K.K. HarperCollins Japan i MugenUp Inc.

Manga Planet rozpoczęła się jako wspólny projekt Dai Nippon Printing Co., Ltd. i Fantasista, Inc. w 2012 roku. Celem firmy z Manga Planet jest „[przynieść] nową mangę fanom z całego świata i wspierać artystów i przemysł"

17. Współzałożyciel i redaktor naczelny Mangamo, Dallas Middaugh, ujawnił podczas sesji ANN Connect 3 grudnia, że Mangamo zawarł umowę licencyjną z Dark Horse Comics, aby zaoferować mangi Samotny Wilk i Szczenię i Appleseed, obok amerykańskich komiksów, takich jak Hellboy i Usagi Yojimbo.


Samotny Wilk i Szczenię i Appleseed będą dostępne pod koniec tego miesiąca, a kolejne tytuły Dark Horse Comics planowane są w najbliższych miesiącach.


Mangamo to mobilna usługa subskrypcji mangi, która zapewnia czytelnikom wolny od reklam nieograniczony dostęp do legalnie licencjonowanych i profesjonalnie zlokalizowanych tytułów. Aplikacja została uruchomiona w USA i Kanadzie 15 kwietnia na urządzenia z systemem iOS. Firma wypuściła na całym świecie wersję Androida 23 listopada.


Aplikacja zawiera mangi, które nie doczekały się wcześniejszych wydań w języku angielskim. Manga w aplikacji zawiera również Atak Tytanów, Somali i Strażnik Lasu, Fire Force, Arte, Dropkick on My Devil !, Akatsuki Babies, Reset Game i Daily Meteor Strike.


Aplikacja codziennie przesyła rozdziały. Użytkownicy mogą czytać mangę w aplikacji od lewej do prawej lub przewijając w pionie, a aplikacja ma dostosowany czytnik.


Kierownictwo z Hulu, Crunchyroll, Netflix, VIZ i innych firm stworzyło Mangamo. Obecnie Mangamo współpracuje z 11 wydawcami, w tym z Kodansha, Comicsmart, TOPPAN i North Star Pictures

18. O ciekawych licencjach Seven Seas Entertainment (cz. II)

19. Manga Antique Bakery (Seiyō Kottō Yōgashiten) otrzyma w 2021 roku tajską serię Live-Action.


W serialu wystąpią Thanat Lowkhunsombat jako Poon (Keiichiro Tachibana w oryginalnej mandze), Prachaya Ruangroj jako Weir (Yūsuke Ono), Purim Rattanaruangwattana jako Krating (Eiji Kanda) i Pat Eksanegkul jako P'Pooh (Chikage Kobayakawa).


Right Stuf wcześniej wydał telewizyjną adaptację anime mangi na DVD i opisuje historię:


Porwany jako dziecko Keiichiro Tachibana miał problemy z pogodzeniem się z nawiedzającym go wspomnieniem. Niewiele pamięta, tylko że porywacz zmusił go do jedzenia słodyczy. Aby poradzić sobie ze swoją przeszłością, Tachibana postanawia otworzyć piekarnię. Ale czy jego wybór personelu - cukierniczy playboy, który został zwolniony z każdej pracy, jaką kiedykolwiek miał, były bokser z ogromną słodyczą i roztargniony przyjaciel z dzieciństwa - będzie przepisem na katastrofę lub sukces?


Fumi Yoshinaga (What Did You Eat Yesterday? (manga wychodzi od lutego 2007 roku, 3-tomowy doujin w latach 2015-17, serial Live-Action, specjał Live-Action, nadchodzący film Live-Action)) opublikowała mangę w odcinkach od 1999 do 2002 roku i miała cztery tomy. Digital Manga Publishing wydało mangę w języku angielskim. Anime miało swoją premierę w 2008 roku. Manga zainspirowała japoński serial Live-Action w 2001 roku i południowokoreański film Live-Action w 2009 roku

20. Pony Canyon Inc. jest wymieniony jako rejestrujący nazwę domeny „Anime-PlatinumEnd.com” 2 grudnia.


Takeshi Obata i Tsugumi Ohba (Death Note, Bakuman.) wypuścili mangę Platinum End w magazynie Shueishy - Jump SQ. w listopadzie 2015 r. Shueisha opublikował 13. tom w Japonii 4 września.


Viz Media publikuje mangę jednocześnie w języku angielskim od czasu jej premiery. Firma publikuje także mangę drukiem i 5 stycznia ukaże tom dwunasty. Firma opisuje tom pierwszy:


Gdy jego koledzy z klasy świętują ukończenie szkoły średniej, zmartwiony Mirai pogrąża się w ciemności. Ale jego bitwa dopiero się zaczyna, kiedy otrzymuje zbawienie z góry w postaci anioła. Teraz Mirai mierzy się z 12 innymi wybranymi ludźmi w bitwie, w której zwycięzca staje się kolejnym bogiem świata. Mirai ma anioła w swoim kącie, ale może potrzebować stać się diabłem, aby przeżyć.


Dwóch twórców serializowało Death Note od 2003 do 2006 i Bakuman. od 2008 do 2012, oba w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump. Viz Media publikuje oba w Ameryce Północnej. Death Note w Polsce wyszedł nakładem Wydawnictwa J.P.F. w latach 2007-09. Bakuman wyszedł nakładem Wydawnictwa Waneko w latach 2016-19. Obie mangi zainspirowały anime i adaptacje Live-Action (Death Note wyszedł w latach 2006-07 w 37 odcinkach, 2 odcinki specjalne Death Note: Rewrite w latach 2007-08, Bakuman wyszło w 3 sezonach 25-odcinkowych od 2010 do 2013 roku, plus odcinki specjalne we wrześniu 2012 roku, styczniu, czerwcu i sierpniu 2013 roku)

21. Shueisha i Marvel Comics ujawnili 5 grudnia podczas wydarzenia online Tokyo Comic Con 2020, że Sanshirō Kasama i Hikaru Uesugi (Tsugihagi Quest) wypuszczą mangę Deadpool: Samurai w aplikacji i na stronie internetowej Shonen Jump + 10 grudnia.


Duet opublikował wcześniej one-shot w październiku 2019 roku pod tym samym tytułem na Shonen Jump + w ramach współpracy pomiędzy Shueishą i Marvel Comics w celu opublikowania dwutygodniowej serii siedmiu opowiadań mangi

22. W styczniowym numerze magazynu Young Ace Kadokawy z 2021 roku ujawniono 4 grudnia, że scenarzysta Eiji Ohtsuka (Mouryou Senki Madara (5 tomów mangi w latach 1987-97, 2 odcinki OVA w 1991 roku)) i artysta Hosui Yamazaki wypuszczą nową mangę zatytułowaną Kudan no Pistol w lutowym numerze magazynu, który ukaże się 4 stycznia.


Manga rozgrywa się w burzliwej erze Bakumatsu, w ostatnich latach okresu Edo. Manga koncentruje się na tajemniczym chłopcu imieniem Kudan, który słyszy głosy w ludzkich sercach i zostaje wciągnięty w fale historii.


Ohtsuka i Yamazaki uruchomili mangę The Kurosagi Corpse Delivery Service w magazynie Kadokawy - Shōnen Ace w 2002 roku. Następnie przenieśli mangę do Young Ace w 2009 roku. Manga rozpoczęła reboot w Young Ace w czerwcu 2017. Kadokawa wyda 28. tom 28 grudnia.


Dark Horse Comics wydaje mangę w Ameryce Północnej. Firma opublikowała pierwsze 14 tomów mangi, a następnie rozpoczęła ponowne wydawanie mangi w tomach zbiorczych w 2015 r. Firma ogłosiła w 2019 r., że będzie nadal wydawać mangę w formie zbiorczej

23. Wydawca Takarajimasha ogłosił 4 grudnia, że opublikuje nową nowelkę spinoff z serii Ayano Takedy - Hibike Euphonium 13 lutego. Takeda ponownie pisze nowelkę, a Nikki Asada ponownie dostarcza ilustracje. Spinoff, zatytułowany Tobitatsu Kimi no Se wo Miageru (Looking Up at Your Back as You Leap Up), będzie zawierał Natsuki Nakagawę w roli głównej. Takarajimasha zamieścił zapowiedź nowelki, w której stwierdza się: „Jestem Natsuki Nakagawa, uczennica trzeciego roku w Kitauji High School. Dzisiaj odchodzę z zespołu koncertowego”. Nowelka spojrzy również na uczniów Nozomi Kasaki, Misore Yoroizuka i Yūko Yoshikawa z punktu widzenia Natsuki.


Takarajimasha i Asada również opublikowali 4 grudnia na Twitterze ilustrację upamiętniającą to ogłoszenie.

Kyoto Animation ogłosiło w czerwcu 2019 roku, że studio zapowiedziało projekt anime, który będzie koncentrował się na Kumiko w trzeciej klasie liceum. Podczas wydarzenia nie ogłoszono formatu projektu.


Oryginalna autorka nowelki, Ayano Takeda, opublikowała historię trzeciego roku Kumiko w liceum w dwóch nowelkach. Pierwsza nowelka została wysłana w kwietniu 2019 r., a druga w czerwcu 2019 r.


Pierwsza seria anime, składająca się z 13 odcinków, miała swoją premierę w kwietniu 2015 roku. Crunchyroll transmitował anime w trakcie jego emisji, a Ponycan USA wypuścił serial na domowe wideo. Anime zainspirowało film anime Gekijō-ban Hibike! Euphonium: Kitauji Kōkō Suisōgaku-Bu e Yōkoso w kwietniu 2016 r.


13-odcinkowy sequel anime Sound! Euphonium 2 miał swoją premierę w październiku 2016 r. Crunchyroll ponownie nadawał anime, a Ponycan USA wypuścił serię na domowe wideo. Kontynuacja serii zainspirowała kompilację Gekijō-ban Hibike! Euphonium: Todoketai Melody we wrześniu 2017 roku.


Kyoto Animation ogłosiło wówczas powstanie dwóch nowych filmów anime dla franczyzy w 2017 roku. Film Liz and the Blue Bird koncentrujący się na Mizore Yoroizuce i Nozomi Kasaki został otwarty w Japonii w kwietniu 2018 roku. Eleven Arts pokazało film w kinach w Stanach Zjednoczonych z angielskimi napisami i angielską wersją dub w listopadzie 2018. Shout! Factory wydał film na Blu-ray i DVD w marcu 2019 roku.


Drugi nowy film, Sound! Euphonium The Movie - Our Promise: A Brand New Day (Hibike! Euphonium: Chikai no Finale), został otwarty w Japonii w kwietniu 2019 roku. Film opowiada o Kumiko jako uczennicy drugiego roku. Eleven Arts pokazało film w USA w lipcu 2019 r. i wypuściło go na domowe wideo 2 czerwca

24. Japan Cartoonists Association (Japońskie Stowarzyszenie Rysowników)(JCA) ogłosiło 7 grudnia, że twórczyni mangi Eiko Hanamura zmarła 3 grudnia. Miała 91 lat.


Chociaż oświadczenie JCA wspomina tylko o nieokreślonej chorobie, NHK poinformował, że Hanamura zmarła w swoim domu z powodu zespołu dysfunkcji wielonarządowej.


Hanamura była pionierką mangi shojo, a także mang dla starszych kobiet. Zadebiutowała w 1959 roku mangą Murasaki no Yōsei (Purple Fairy) w wypożyczonej książce o mandze Niji. Narysowała mangę Kiri no Naka no Shōjo (The Girl in the Fog) w 1968 r., którą TBS zaadaptowała do serii Live-Action Katei no Himitsu w 1975 r. Odtąd napisała wiele innych mang, w tym Hanakage no Hito (A Woman in the Shadow of Flowers), Hanabira no Tō (A Steeple of Flower Petals) oraz adaptację mangową Genji Monogatari (The Tale of Genji).


Była płodną artystką, napisała wiele innych seryjnych i jednorazowych mang, a jeszcze w tym roku wniosła nowe ilustracje do różnych projektów i prac. Była dyrektorką Japońskiego Stowarzyszenia Rysowników i stałym członkiem francuskiego Société Nationale des Beaux-Arts


MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Square Enix ujawnił 2 grudnia, że spinoff manga Kakegurui Twins Katsury Saikiego jest inspiracją dla serialu Live-Action, którego premiera odbędzie się w 2021 roku. Aoi Morikawa (w kostiumie poniżej) powróci z poprzednich adaptacji Live-Action Kakegurui, by ponownie zagrać Mary Saotome, główną bohaterkę spinoff mangi.

Tsutomu Hanabusa, reżyser filmu Live-Action Kakegurui, jest głównym reżyserem nowego serialu, a Shinya Nagano powraca z poprzedniego serialu Live-Action Kakegurui jako reżyser. Minato Takano i Hanabusa również powracają z poprzednich serii jako scenarzyści.

Yen Press wydała licencję na spinoff mangę. Opisuje historię:


Rok przed tym, jak Yumeko Jabami uświetniła święte sale Prywatnej Akademii Hyakkou, Mary Saotome rozpoczęła swój własny start w szkole uzależnionej od hazardu. Czy ta normalna dziewczyna może osiągnąć własną historię od szmat do bogactwa dzięki sprytowi i szczęściu? Dowiedz się w tym prequelu mega popularnego Kakegurui!


Manga jest spinoffem mangi Homury Kawamoto i Tōru Naomury - Kakegurui - Szał hazardu. Spinoff został wydany w Gangan Joker Square Enix we wrześniu 2015 r., a 10. tom został wydany 22 czerwca. Yen Press opublikował ósmy tom 1 grudnia.


Oryginalna manga Kakegurui - Szał hazardu pojawiła się w magazynie Square Enix - Gangan Joker w marcu 2014 r. Yen Press wydaje mangę w języku angielskim. W Polsce mangę wydaje Waneko, a w momencie pisania w styczniu wyjdzie 8. tom. Manga zainspirowała 10-odcinkowy serial Live-Action, którego premiera odbyła się w Japonii w styczniu 2018 roku. Netflix transmituje serię poza Japonią. Drugi sezon miał premierę w marcu 2019 r. Pierwszy film Live-Action został otwarty w maju 2019 r. W ramach franczyzy pojawi się drugi film Live-Action, który zostanie otwarty w 2021 r.


Główna manga zainspirowała anime, które trwało od lipca do września 2017 roku w Japonii. Seria miała swoją premierę poza Japonią w serwisie Netflix w lutym 2018 r. Drugi sezon anime miał swoją premierę w styczniu 2019 r., a Netflix rozpoczął transmisję strumieniową serialu w czerwcu 2019 r.


Oprócz Kakegurui Twins, oryginalna manga zainspirowała również dwie inne mangi spinoff i dwie nowelki

2. Profesjonalny opowiadacz historii o duchach Junji Inagawa poprowadzi odczytanie krótkiego horroru Junji Ito - Ślepa uliczka na YouTube 11 grudnia. Czytanie będzie można oglądać bezpłatnie i będzie ono prowadzone na kanale Arts & Culture Asahi Shimbun 11 grudnia o godzinie 20:00 czasu JT.


Wydarzenie to efekt udanej kampanii crowdfundingowej rozpoczętej w sierpniu. Kampania zwiększyła docelową kwotę 1 miliona jenów (9 600 $) przed upływem terminu 18 grudnia.


Ślepa uliczka została pierwotnie opublikowana w 1997 roku w zbiorze opowiadań Ito - The Bully. W polskiej wersji manga w innej edycji kolekcjonującej opowiadania Ito o tytule Ślepa uliczka ukazała się nakładem Wydawnictwa J.P.F we wrześniu 2017 roku. Manga podąża za chłopcem imieniem Ishida, który wynajmuje pokój. Mieszka u boku pani Uchidy i jej córki Shinobu. Za pokojem Ishidy znajduje się boczna aleja, ale jest zaskoczony, że jest całkowicie ogrodzona. Zaczyna słyszeć w nocy głosy dochodzące z zaułka, ale za każdym razem, gdy bada dźwięki, stwierdza, że ​​alejka jest pusta. Ishida zaczyna odkrywać tajemnicę tego, co wydarzyło się w alejce i dlaczego nie jest już dostępna.


Inagawa wcześniej użyczył swoich talentów do opowiadania upiornych opowieści o więźniach z Golden Kamuy i próbował przekroczyć media, próbując swoich sił w Resident Evil 7

3. Sklep z mangami, nowelkami i e-bookami BOOKWALKER opublikował listę swoich najlepiej sprzedających się serii na rok 2020. Podczas gdy znaczna część pierwszej dziesiątki jest wypełniona popularnymi nowelkami z adaptacjami anime, pierwsze miejsce zajęła manga yaoi You Are My Princess (Kimi wa Boku no Ohimesama) autorstwa Hiroto Kujirady.


Dwutomowa seria dla dorosłych jest w pełni udźwiękowiona i podąża za Itsumim Tachibaną, przestępcą z liceum, którego koledzy z klasy myślą, że spędza czas, bijąc ludzi na miazgę. Prawdę mówiąc, Itsumi ma zły przypadek „odpoczywającej gniewnej twarzy” i jest miłośnikiem wszystkich uroczych rzeczy, zwłaszcza kotów. Pewnego dnia Itsumi zostaje wezwany do biura samorządu uczniowskiego, gdzie spotyka się z przewodniczącym Seimą Takajo. Seima wyznaje swoje uczucia do Itsumiego i jest zdeterminowany, aby zmieść z nóg swojego przerażającego kolegę z klasy i przekształcić go w „księżniczkę”.


W zeszłym roku również pojawiły się najlepsze listy sprzedaży BookWalker w serii BL. Under One Roof With the Beast Chihayi Kuroiwy pokonała The Rising of the Shield Hero i zajęła pierwsze miejsce.


Na drugim miejscu jest nowelka Ascendance of a Bookworm autorstwa Miyi Kazukiego. Historia opowiada o pewnej dziewczynce z college'u, która od dziecka kochała książki, zginęła w wypadku i odrodziła się w innym świecie, o którym nic nie wie. Teraz jest Myne, chorowitą pięcioletnią córka biednego żołnierza. Co gorsza, świat, w którym się odrodziła, ma bardzo niski wskaźnik czytania i pisania, a książki w większości nie istnieją. Aby go kupić, musiałaby zapłacić ogromne pieniądze. Myne postanawia: jeśli nie ma żadnych książek, będzie musiała je po prostu zrobić. Jej celem jest zostanie bibliotekarką.


Nowelka zainspirowała anime, która została wyemitowana w październiku 2019 i kwietniu 2020 roku. Trzeci sezon jest w trakcie opracowywania.

Isekai, rom-com i bardziej seksowna oferta dominują w ogólnej 50 najlepszych na BookWalker, w tym w serialach z remisem anime (oznaczonym **). Jeśli seria została uwzględniona na zeszłorocznej liście, ta informacja jest również uwzględniona, dzięki czemu można zobaczyć, jak seria wzrosła lub spadła od zeszłego roku. Z ,,polskich" tytułów na liście są Re: Zero, Odrodzony jako galareta (nowelka), Wotakoi: Miłość jest trudna dla Otaku, No Game No Life (nowelka), Overlord (nowelka), Dziewczyna do wynajęcia, Power Play, Bakemonogatari i Sposób na pięcioraczki

4. a) Trzy tomy mangi My Hero Academia Kōheia Horikoshiego i jeden tom mangi Koyoharu Gotouge - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba znalazły się naLiście Bestsellerów Książek Graficznych i Mang wydawanych przez The New York Times na początku grudnia. Pierwszy tom My Hero Academia uplasował się na 4. miejscu, drugi na 10., a 25. na 14. miejscu. Pierwszy tom Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba znalazł się na 11. miejscu listy.


New York Times opublikował swoją pierwszą Listę Bestsellerów Książek Graficznych i Mang w październiku i jest to jedna z kategorii nowych list bestsellerów gazety.


25. tom My Hero Academia uplasował się na 3. miejscu, pierwszy na 8. miejscu, a drugi na 9. miejscu w listopadzie. Pierwszy tom Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba zajął 15. miejsce w tym samym miesiącu


b) Tom 1 My Hero Academia Kōheia Horikoshiego znalazł się na pierwszym miejscu listy 20 najlepszych powieści graficznych NPD BookScan dla dorosłych w listopadzie.


Na liście z tego miesiąca znalazło się 16 tomów mangi, w tym:


#1 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 1

#2 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 2

#4 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 25

#5 — Haruichi Furudate's Haikyu!! volume 1

#6 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 18

#7 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 1

#8 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 3

#9 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 24

#10 — Iro Aida's Toilet-Bound Hanako-kun volume 1

#11 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 4

#12 — Sui Ishida's Tokyo Ghoul volume 1

#13 — Junji Ito's Uzumaki Hardcover

#14 — Kōhei Horikoshi's My Hero Academia volume 5

#15 — Haruichi Furudate's Haikyu!! volume 2

#16 — Koyoharu Gotouge's Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba volume 2

#20 — Kentarou Miura's Berserk Deluxe volume 6 Hardcover


Rankingi BookScan zbierają dane o sprzedaży z ponad 16 000 lokalizacji, w tym Barnes & Noble i innych sieci księgarskich, niezależnych księgarń i zakupów online - ale nie sprzedaży w sklepach z komiksami, Walmart.com i niektórych innych miejscach. Rankingi obejmują około 85% rynku amerykańskich książek drukowanych

5. W styczniowym wydaniu magazynu mangowgo i książkowego Kadokawa Media Factory - Da Vinci opublikowano 4 grudnia 20. coroczne zestawienie „Book of the Year”. Na liście na 1. miejscu jest Kimetsu no Yaiba, a z pozostałych ,,polskich" mang są Spy x Family, One Piece, Atak Tytanów, Marcowy lew, Silver Spoon, Księga Przyjaciół Natsume, Miłość to wojna, The Promised Neverland, Odrodzony jako galareta, Opowieść Panny Młodej, Sposób na pięcioraczki, BEASTARS, My Hero Academia, Bungou Stray Dogs, Dr. Stone i Chainsaw Man.


Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba uplasował się w zeszłym roku na 10. miejscu, a Kingdom na 1. miejscu. Marcowy lew Chiki Umino był na szczycie listy w latach 2015-2017, ale nie pojawił się na liście 2018. Detective Conan znalazł się na szczycie listy w 2018 roku

6. W numerze magazynu Akity Shoten - Monthly Princess ze stycznia 2021 roku ujawniono 4 grudnia, że Aya Kanno wypuści nową mangę z artystką Kineko Abegawą w lutowym numerze magazynu 4 stycznia. Nowa manga nosi tytuł Tokimeki! Bara-Ō Gakuen (Throbbing! Rose King Academy) i jest to spinoff mangi Kanno - Requiem Króla Róż.


Oficjalne konto na Twitterze dotyczące głównej mangi opublikowało 4 grudnia podgląd spinoffu.


Główna opowieść dark fantasy mangi adaptuje Richarda III Szekspira. Viz Media wydało licencję na mangę i opisuje historię:


Ojciec Richarda, patriarcha Domu York, jest gotowy zostać królem średniowiecznej Anglii podczas krwawych wojen róż. Ale gdy sukces jest bliski, zostaje nagle odcięty. Pogrążony w rozpaczy Richard dokonuje zemsty i musi stawić czoła potężnemu i pięknemu nowemu wrogowi.


Kanno (Otomen) opublikowała Requiem Króla Róż w magazynie Akity Shoten - Monthly Princess w październiku 2013 roku, a 14-ty tom mangi został wydany 16 września. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a w momencie pisania w sierpniu ukazał się 13. tom.


Manga jest inspiracją dla telewizyjnej adaptacji anime

7. Pierwszy tegoroczny numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump w 2021 r. ujawnił 7 grudnia, że manga Tatsukiego Fujimoto (wydana w Polsce manga Fire Punch przez Studio JG we wrześniu 2019 roku) - Chainsaw Man zakończy się w drugim numerze magazynu 14 grudnia. Drugi numer będzie zawierał również „ważne ogłoszenie” dotyczące mangi (anime, kontynuacja mangowa lub spinoff, gra, przedstawienie?). Według moich wyliczeń manga będzie miała 12 lub 13 tomów.


Manga weszła w swój „ostatni etap” w listopadzie i będzie miała prezentację sceniczną podczas imprezy Jump Festa '21 w dniach 19-20 grudnia. Rejestr Onamae.com z adresem IP wymienionym w Tokio zarejestrował adres URL „chainsawman.dog” 9 listopada.


Manga zadebiutowała w Weekly Shonen Jump w grudniu 2018 r., a Shueisha opublikuje dziewiąty tom 4 listopada. Manga została nominowana do 13. nagród Manga Taisho w zeszłym roku i zajęła 4. miejsce w rankingu przewodnika Kono Manga ga Sugoi! 2020 (This Manga Is Amazing!) najpopularniejszych mang dla czytelników. Od 1 października w Polsce mangę wydaje Waneko, a 7 grudnia ukazał się 2. tom


8. Pierwszy tegoroczny numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump w 2021 r. ujawnił 7 grudnia, że magazyn opublikuje kolejny nowy rozdział bonusowy dla mangi Kaiu Shirai i Posuki Demizu - The Promised Neverland w drugim numerze magazynu 2021, który ukaże się 14 grudnia. 32-stronicowy rozdział powie "prawdę" o Isabelli.


W pierwszym numerze z 2021 roku ukazał się również 36-stronicowy one-shot 7 grudnia, który skupia się na przeszłości Siostry Krone.


Kaiu Shirai i Posuka Demizu wypuścili mangę The Promised Neverland w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w sierpniu 2016 r., a zakończyli ją 15 czerwca. Viz Media publikuje mangę w formie cyfrowej i drukowanej w Ameryce Północnej. MANGA Plus publikuje również cyfrowo mangę w języku angielskim. W Polsce mangę wydaje Waneko, a jej zakończenie poznamy w marcu 2021 roku.


Dodatkowy rozdział „Rozdział 181.1” zatytułowany „Special Side Story: The First Shot” zadebiutował w 44. numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 5 października, a Viz Media i MANGA Plus opublikowały ten rozdział w języku angielskim. Osobny nowy, jednorazowy rozdział mangi zadebiutuje na wystawie w Tokio tej zimy i obecnie nie jest jasne, czy rozdział opublikowany w przyszłym tygodniu będzie tym samym rozdziałem.


Adaptacja anime miała swoją premierę w styczniu 2019 roku. Aniplex of America transmitował anime na Crunchyrollu, Hulu, Funimation i HIDIVE w trakcie jego emisji. Toonami rozpoczęło nadawanie anime w kwietniu 2019 r. Drugi sezon anime miał mieć premierę w październiku, ale jest opóźniony do stycznia 2021 r. z powodu wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na produkcję. Drugi sezon będzie miał premierę 7 stycznia.


Film Live-Action zostanie otwarty 18 grudnia. Amazon opracowuje osobną, anglojęzyczną adaptację mangi Live-Action.


Seria obejmuje również cztery nowelki, a pierwsza z nich 18 grudnia (planowo) wyjdzie w Polsce od Waneko

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com