MIKOŁAJKOWE NEWSY 2020 - ANIME cz. I I KORONANEWSY

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Jak tam minął Mikołaj w Covidzie? Spokojnie, z prezentami? Wierzę, że na pewno z ulubionymi komiksami, mangami, anime, serialami, grami, filmami itd. Na wstępie podzielę się ciekawostką wyczytaną w gazecie. Otóż są plany powstania w Bydgoszczy Bydgoskiego Centrum Komiksu (BCK) w obiekcie Biblioteki Głównej. Mają być tam dostępne komiksy praktycznie z całego świata, mangi oczywiście także. Podobne takie obiekty powstały już m.in. w Poznaniu czy Krakowie. Ale jak wspomniałem jest to na razie tylko inicjatywa, plany, na razie nie ma konkretów odnośnie BCK. Tym bardziej, że powstanie tego zależy de facto od polityki, czyli petycje, podpisy itp.


Ilu z Was zaciekawiłem? Na pewno ciekawie jest w newsach, w których można aż utonąć, zwłaszcza, że część ANIME jest podzielona na 3 rubryki, a FILMY na dwie. No to zaczynamy:


KORONANEWSY

1. Eksperymentalna grupa rockowa Battles wydała 29 listopada animowany teledysk do utworu „Sugar Foot” z albumu „Juice B Crypts”. Film jest animowany i wyreżyserowany przez AC-bu i przedstawia nieustannie narastającą mechatyczną bitwę kosmiczną. Podobnie jak poprzedni teledysk AC-bu do DJ Powder, zwariowana i kiczowata grafika i animacja w filmie zaprzeczają jednoznacznie pełnym nadziei i wyzwalającym przesłaniem.


Jeśli gigantyczne meteoryty w kształcie wirusa nie naprowadziły Cię, film dotyczy COVID-19 - w szczególności jego wpływu na wydarzenia na żywo i Festiwale. Opis filmu na YouTube pisze:


W 2020 roku wybuch Covid-19 spowodował globalną blokadę i ograniczył wiele działań i wydarzeń na świecie. Ten teledysk przedstawia „Wielki Festiwal Robotów Kosmicznych”, który ma na celu pomszczenie odwołanych Festiwali i wydarzeń, w nadziei, że ludzkość będzie w stanie przezwyciężyć kryzys i ruszyć w kierunku lepszego świata.


Komentarze AC-bu do filmu odzwierciedlały w dużej mierze ten sam sentyment, dodając jednocześnie, że wideo jest inspirowane mecha anime z lat 80. Rzeczywiście, kombinezon całego ciała / hełm w 0:21 jest dość pochodną tych noszonych przez pilotów w mecha anime, takich jak Macross, gigantyczny rogaty mech w 1:30 wygląda podobnie do Super Robot Gaiking, przewracające się logo w 2:26 i 3:00 jest martwym dzwonkiem tego przejścia używanym w kreskówkach Transformers, a mech Ziemi z działkiem księżycowym na końcu jest prawdopodobnie nawiązaniem do Battle B-Daman i jej popularnych marmurowych mechów.


Jakie inne zabawne odniesienia możecie znaleźć, które ANN przegapił?

2. Square Enix na stałe umożliwia pracę z domu wszystkim swoim pracownikom od 1 grudnia, ustanawiając ją jako „stały i podstawowy program wśród dostosowanych stylów pracy” zamiast tymczasowego środka zapobiegającego infekcjom podczas obecnej pandemii COVID-19.


Zgodnie z komunikatem prasowym Square Enix w tej sprawie, każdy pracownik zostanie wyznaczony jako „domowy” (pracujący z domu średnio co najmniej trzy dni w tygodniu) lub „biurowy” (pracujący w biurze przez średnio co najmniej trzy dni w tygodniu), z możliwością zmiany statusu co miesiąc. W grudniu około 80% pracowników Square Enix będzie w domu.

Square Enix wprowadził system pracy zdalnej od lutego tego roku, a decyzja o jego trwałym charakterze zapadła między innymi po przeprowadzeniu czerwcowej ankiety, która wykazała, że ​​około 80% pracowników firmy pozytywnie ocenia pracę w domu. Firma wierzy, że nowy program pozwoli jej pracownikom „wyzwolić jeszcze większą kreatywność”.


Więcej szczegółów można znaleźć w komunikacie prasowym Square Enix

3. Nie można zignorować skutków wirusa COVID-19 na całym świecie, a Japonia nie jest wyjątkiem. Polityka i życie codzienne zmieniły się w tym roku na zawsze, od odwołania wydarzeń na dużą skalę, takich jak Igrzyska Olimpijskie w 2020 r., Po wstrząsy w życiu zawodowym, gdy świat próbował opanować rozprzestrzenianie się. Tegoroczne U-Can Shingo Ryukogo Taisho (2018 U-Can New Words and Buzzword Awards) to migawka tego, jak fala COVID-19 przetoczyła się przez społeczeństwo pod każdym względem, w tym w rozrywce. W rzeczywistości drugie miejsce na liście to „Atarashii Seikatsu Yōshiki” (nowy styl życia) i „New Normal”.


Takim przykładem jest gra Animal Crossing: New Horizons na konsolę Nintendo Switch. Gra, która zajęła trzecie miejsce na liście, została wydana 20 marca i osiągnęła ogromną sprzedaż. Okazuje się, że w ciągu roku dystansu społecznego możliwość spędzania czasu z przyjaciółmi praktycznie na wyspie szczęśliwych wieśniaków jest tym, czego potrzebowaliśmy. Przyjaciele spotykali się na wirtualnych weselach, odkrywali dzieła sztuki i uczestniczyli w pokazach mody. Animal Crossing: New Horizons to nie była tylko gra, to było wydarzenie towarzyskie.


Bezpośrednio pod Animal Crossing jest „Abenomask”, nazwa masek sponsorowanych przez rząd, które zostały wprowadzone na początku tego roku, gdy Japonia stanęła w obliczu niedoboru masek. Polityka została skrytykowana ze względu na powolną implementację i mały rozmiar maski, co dało początek pseudonimowi „Abenomask”.


Pierwszą piątkę zamyka „Amabie”, japoński yokai. Według legendy amabie pojawiła się z morza Kumamoto i powiedziała, że ​​jeśli choroba się rozprzestrzeni, ludzie, którym pokazano zdjęcia amabie, zostaną wyleczeni. Artyści zaczęli rysować i rozpowszechniać obrazy amabie w świetle wirusa COVID-19, w tym projekt The Manga Day to Day oraz w numerze Culture Japan.


Oto 10 najpopularniejszych modnych słów i terminów uznanych za U-Can Shingo Ryukogo Taisho 2020.


Grand Prize: „Three-mitsu” (wypowiedziane przez gubernatora Tokio Yuriko Koike) - zwrot odnosi się do trzech miejsc, których należy unikać: wnętrz, zatłoczonych miejsc i bliskiego kontaktu z innymi. Termin ten zainspirował grę przeglądarkową, która stała się wirusowa.

# 1: „Ai no Fujichaku” - japoński tytuł koreańskiego dramatu „Crash Landing on You” z udziałem Hyun Bin. Uważany za część „Koreańskiej fali” popularnej rozrywki, dramat cieszył się ogromną popularnością, a jego bicie serca znalazło się na okładkach wielu japońskich magazynów.

# 2: „Atarashii Seikatsu Yōshiki” (nowy styl życia) / „Nowa normalność”.

# 3: Animal Crossing

# 4: Abenomask

# 5: Amabie

# 6: Uber Eats (kiedy chcesz zjeść na mieście, ale nie możesz wyjść)

# 7: AI Koe (Beyond AI) - nawiązanie do 18-letniego cudownego gracza shogi Sōty Fujiiego. Fujii stał się najmłodszym człowiekiem z tytułem głównym, tytułem 2 koron, a także najmłodszą osobą, która awansowała do rangi 8 dan w historii profesjonalnego shogi. Podczas transmisji z meczu sztuczna inteligencja często pokazywała to, co można by uznać za „najlepszy ruch”, ale Fujii często znajdował alternatywne ruchy, które doprowadziły do ​​jego sukcesu, wykraczając w ten sposób „poza AI”.

# 8: „Niezbędny pracownik”

# 9: „Czas w domu / Zostań w domu”

# 10: „Online XX” - odniesienie do różnych usług i wydarzeń w sieci


Na liście znajduje się również Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (# 13) i Solo Camping (# 22),


Podstawowa wiedza na temat aktualnych terminów wiadomości wydawca encyklopedii Jiyukokuminsha wybiera coroczne listy słów kluczowych za pośrednictwem komitetu. Jiyukokuminsha organizuje corocznie U-Can Shingo Ryukogo Taisho od 1984 rokusy

4. PREMIERY HBO MAX: a) Kolejny film zamiast do kin trafi od razu na platformę HBO Max. Tym razem chodzi o nakręcony przez Douga Limana Lockdown, którego gwiazdami są Anne Hathaway, Chiwetel Ejiofor i Ben Stiller

b) Jeśli liczyliście na to, że równoległa premiera Wonder Woman 1984 na platformie HBO Max oraz w kinach będzie odosobnionym przypadkiem, witamy Was w nowych czasach - Warner Bros. zapowiedziało, że podobna strategia dystrybucyjna obejmie wszystkie najważniejsze filmy studia. Są wśród nich Matrix 4, Diuna oraz The Suicide Squad.


2021 rok będzie stał pod znakiem podobnych, podwójnych premier. A ich lista jest imponująca. Obok wymienionych wyżej filmów, znajdują się na niej m.in. prequel Rodziny Soprano, czyli The Many Saints of Newark, thriller z Denzelem Washingtonem The Little Things, aktorski remake Toma i Jerry'ego, Godzilla vs. Kong, reboot Mortal Kombat, Space Jam: A New Legacy, kolejna odsłona Obecności, a także Malignant Jamesa Wana. Wszystkie te filmy zadebiutują na HBO Max w wyznaczonych terminach kinowych premier.


Wszystkie filmy będą dostępne dla użytkowników HBO Max przez okres 31 dni. Po upływie tego czasu będzie można je obejrzeć wyłącznie w kinach. Aż do czasu, gdy ponownie - już w tradycyjnym trybie - wylądują na powrót w serwisach streamingowych. Ann Sarnoff, prezeska Warner Bros. zapowiedziała, że na dzień dzisiejszy jest to "unikatowa, jednoroczna strategia". Ale kto wie, co wydarzy się w przyszłości.


"Żyjemy w szczególnych, trudnych czasach" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu studia - "Zależy nam na kinowej kulturze i nikt nie marzy o jej przetrwaniu mocniej, niż my. Wiemy, że nowe produkcje to podstawa kinowego krwiobiegu, ale musimy dostosować się do trudnej rzeczywistości, w której najpewniej przez cały 2021 rok ilość widzów będzie w kinach poważnie ograniczona". Anonimowe źródła portalu Variety poinformowały również, że - podobnie jak w przypadku Wonder Woman 1984, Warner obniży swój 60-procentowy udział we wpływach z kinowych kas.


Co sądzicie o tych zmianach? Na który z zapowiedzianych filmów studia czekacie najbardziej?

5. Przewodniczący i dyrektor konwentu Anime w Dallas, John Swasey, potwierdził w Anime News Network, że został narażony na kontakt z osobą, która otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 26 listopada. Swasey i jego córka, która była gościem konwentu Anime Dallas, zostali poddani kwarantannie przez trzy dni zgodnie z wytycznymi lekarza. Obaj mieli negatywny wynik 29 listopada, trzy dni po ekspozycji i uczestniczyli w imprezie Anime Dallas 4-6 grudnia.


Wytyczne dotyczące testów CDC stanowią obecnie, że osoby, które miały bliski kontakt z osobą, która otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19, powinny izolować się przez dwa tygodnie, nawet w przypadku negatywnego wyniku testu.


Swasey otrzymał test PCR, aby potwierdzić, czy obecnie jest nosicielem COVID-19. Jednak ryzyko otrzymania fałszywie ujemnego wyniku testu PCR trzy dni po ekspozycji może być większe niż 67 procent, jeśli dana osoba nie ma objawów, zgodnie z badaniem opublikowanym w Annals of Internal Medicine w sierpniu. MIT Medical sugeruje, że każdy, kto uważa, że ​​został poddany kwarantannie na pięć do siedmiu dni przed badaniem w celu ochrony przed fałszywie ujemnymi wynikami, a osoby według CDC powinny poddać się kwarantannie przez co najmniej pięć dni przed badaniem.


„Przeciętnie objawy wirusa pojawiają się od pięciu do sześciu dni po ekspozycji, ale okres inkubacji może trwać nawet 14 dni. I oczywiście u niektórych osób nigdy nie pojawiają się zauważalne lub osłabiające objawy - stąd zalecenie poddania się kwarantannie i -monitorowanie przez pełne dwa tygodnie po każdym prawdopodobnym ujawnieniu, ”napisał redaktor MIT Kim Schive.


Swasey ogłosił publicznie na stronie Anime Dallas na Facebooku, że on i jego córka uzyskali wynik negatywny na obecność COVID-19.


„Dla Waszej informacji wielu naszych gości, w tym ja (nasz prezes) i moja córka, która również jest gościem, otrzymało negatywne wyniki testu COVID-19 przed wydarzeniem; nie mamy COVID-a” - napisał Swasey .


Poszczególne osoby skrytykowały decyzję o zorganizowaniu imprezy Anime Dallas w weekend w środku trwającej pandemii i gwałtownego wzrostu liczby przypadków w Teksasie i całych Stanach Zjednoczonych. Według The New York Times w Teksasie odnotowano 22% wzrost zgłoszonych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Szacuje się, że 5 grudnia w Teksasie odnotowano 221 nowych zgonów z powodu koronawirusa i 11098 nowych przypadków, ze średnią 14162 przypadków dziennie. Dallas jest obecnie klasyfikowane przez stan jako obszar usług urazowych. W ostatnim tygodniu pacjenci z COVID-19 stanowią 15 procent lub więcej pojemności szpitali w Dallas.


„Od poranka w Teksasie 6 grudnia odnotowano co najmniej 1333 809 przypadków i 23 111 zgonów”, wynika z bazy danych New York Times. Hrabstwo Dallas jest obecnie trzecie pod względem liczby przypadków w Teksasie.


Wielu planowanych gości wycofało się z konwentu aż do 4 grudnia. Brittany Karbowski, Ry McKeand, Austin Tindle i Freddie Heinz odwołali występy na wydarzeniu 2020 roku. Aktorka głosowa Luci Christian została wymieniona jako członek zarządu konwentu, ale napisała na Twitterze, że poradziła personelowi, aby przełożył to wydarzenie. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu współpracy z Anime Dallas Christian i aktor głosowy David Wald wycofali się z wydarzenia i poprosili o usunięcie z zarządu konwentu.


Strona wydarzenia zawiera wytyczne dla uczestników. Personel imprez wymagał przestrzegania noszenia maski przez cały czas, zainstalował obszary do higieny rąk w pomieszczeniach z panelami, pokojami hotelowymi i stoiskami sprzedawców, wymagał ograniczenia frekwencji na mniej niż połowie zeszłorocznych uczestników i wdrożył miejsca siedzące z dystansem społecznym. Wydarzenia bliskiego kontaktu, takie jak tańce, nie odbywały się w weekend.


Zeszłoroczna impreza zgromadziła około 4000 fanów anime

ANIME

1. Oficjalne konto na Twitterze Project Anima ogłosiło 3 grudnia, że pojawi się więcej obsady i personelu dla Sacks & Guns !!, anime Satelight na podstawie powieści Nekotarō Inuiego - Sakugan Labyrinth Marker (Drilling Labyrinth Marker). Konto potwierdziło również role postaci dla kilku członków obsady:

Kanon Amane jako bohaterka Memenpu. Na przesłuchania do roli bohaterki zgłosiło się 1400 osób, w tym 300 kandydatów zawodowych i 1100 amatorów. Spośród siedmiu finalistów 10 sędziów wybrało Amane, studentkę college'u.

Hiroki Touchi jako Gagamba, ojciec, który nie jest dobry w niczym

Kana Hanazawa jako Zackletu, tajemnicza kobieta tropiąca Memenpu i Gaganbaa

Toshiyuki Toyonaga jako Yuri, przebiegły haker z młodzieżowego gangu


Hikaru Midorikawa (rola postaci nie została jeszcze ogłoszona)


Minami Tsuda (rola postaci nie została jeszcze ogłoszona)


Jun'ichi Wada (WorldEnd, Caligula) reżyseruje i nadzoruje scenariusz serialu w Satelight. Yuji Iwahara (King of Thorn, Darker than Black, Dimension W) przygotował oryginalne projekty postaci, a Shunpei Mochizuki dostosował je do animacji.


Kazuma Kōda (Pokémon, NieR, NieR: Automata) jest uznawany za projekty koncepcyjne, a Shoji Kawamori zaprojektował koncepcje kaijū. Projektantem mechaniki jest Stanislas Brunet ze studia No Border (Macross Delta). Yūri Shibamura (Marginal Operation) był wcześniej uznawany za współpracę przy scenariuszach. Eriko Kimura jest reżyserem dźwięku w Tohokushinsha Film Corporation.


Poniższa grafika przedstawia podziemną kolonię Pinyin, w której mieszkają ojciec Gagamba i jego córka Memenpu - bohaterowie opowieści.

Opis opowieści na stronie Everystar brzmi:


Odległa przyszłość, długo po tym, jak zachodni kalendarz nie jest już używany.

Ludzie żyją ramię w ramię, ciasno w „Labiryncie”, podziemnym świecie głęboko pod powierzchnią.


Istnieje wiele kolonii, w których ludzie mieszkają w podziemnym Labiryncie. Miejsce to jest znane z ekstremalnie wysokich temperatur, ale także z pokładów złota, srebra i innych bogactw.


W jednej z kolonii o nazwie Pin-in zaciekawiona 9-letnia dziewczynka imieniem Memenpu i jej ojciec Gagamba wsiadają do dwuosobowego robota roboczego i wydobywają rudę. Zajmują się najniższym z najniższych zawodów „robotniczych”.


Pewnego dnia Memenpu błaga swojego ojca Gagambę, aby wyruszył jako Markers - ci, którzy odkrywają wnętrza Labiryntu jako spelunker - w celu poszukiwania jej matki, która opuściła ich dom.


Jeśli napotkają „tajemnicze gigantyczne stworzenie” czające się w jaskiniach, współczynnik przeżycia spadnie poniżej 5%. Ponieważ odkrywanie nieznanego świata jest niebezpieczną pracą, „mapy” mają wielką wartość w świecie Labiryntu i przynoszą wysokie ceny na rynku.


Marker to najbardziej niebezpieczna, ale i najbardziej dochodowa praca.


Gagamba decyduje, że nie może powstrzymać zawsze ciekawej Memenpu przed samodzielnym ucieczką niezliczoną ilość razy, i ostatecznie się poddaje. Oboje wyruszają w podróż w roboczym robocie.


Jednak „koszt” ciekawości…


„Prawdę”, którą w końcu odkryli…


To epicka podróż ojca i córki, której tematem jest miłość rodzinna.


Anime zostało opóźnione do 2021 roku, po tym, jak pierwotnie miało być emitowane w 2020 roku.


Projekt Anima przyjmował nadsyłane historie od ogółu społeczeństwa za pośrednictwem DeNA MangaBox, Everystar i podobnych platform treści przesyłanych przez użytkowników. DeNA, Sotsu Co., Ltd., Nippon Cultural Broadcasting i MBS były gospodarzami konkursów w trzech kategoriach. Powieść Inuiego - Sakugan Labyrinth Marker zajęła drugie miejsce w kategorii „Science-Fiction / Robot” (jurorzy nie przyznali powieści głównej nagrody). Konkurs obejmował również kategorie „Alternate World/Fantasy” i „Kids/Game”

2. Co nieco o finałowym sezonie Ataku Tytanów

3. Akudama Drive przedstawia wyjątkowy świat cyberpunk, osadzony w Japonii, przypominającej lata 50. i 60. Anime News Network rozmawiało z dyrektorem artystycznym Yoshio Tanioką o jego roli w tworzeniu grafiki tła i estetyki anime

4. ,,Czy Great Pretender trzyma się lądowania?"

5. Oficjalna strona internetowa Abciee Shūgyō Nikki (Abciee Study Diary), anime Asahi Broadcasting Corporation (ABC) z Osaki, opartego na maskotce „Abciee”, ujawniła 30 listopada, że anime zadebiutuje w ABC TV 6 stycznia o 25:32 ( efektywnie, 7 stycznia o godzinie 1:32). Witryna rozpoczęła streaming wideo promocyjnego dla serialu.


Obsada obejmuje:


Aoi Yūki jako Abciee

Ayumi Hirodo jako Kawauso-chan (Wydra)

Masaya Takatsuka jako Zarigani-senpai (Rak)

Tamotsu Nishiwaki (Nezumi w One Piece) jako Koi-san

Mitsuo Iwata jako Yago-otoko


Ryōsuke Aoike (Akindo Sei Little Peso, Kaiju Step Wandabada) reżyseruje anime. Rie Izawa pisze scenariusz, a Shigezo Kamimura komponuje muzykę. Fanworks produkuje anime. Fumiya Fujii wykonuje piosenkę przewodnią „Happy Boshūchū”.


Historia anime koncentruje się na Abciee, niezidentyfikowanym tajemniczym zwierzęciu (takim jak potwór z Loch Ness), które pięć lat temu przyciągnęły fale radiowe, aby przybyć na piaszczystą ławicę Nakanoshima w Osace (gdzie znajduje się prawdziwa siedziba ABC). Jako nowa pracownica stacji telewizyjnej „Ebishi” (gra słowna w ABC i Abciee) stara się doskonalić dzięki pomocy przyjaciół i współpracowników

6. Studio anime Shinei Animation ogłosiło, że 4 grudnia o godzinie 7:30 w programie telewizyjnym dla dzieci Kinder TV odbędzie się premiera serialu w technice poklatkowej Pui Pui Molcar. Seria koncentruje się na świnkach morskich, które stały się samochodami (tytułowe słowo „Molcar” łączy w sobie „samochód” z „morumotto”, japońskie słowo oznaczające „świnkę morską” i odmianę angielskiego słowa „świstak”). Serial wykorzystuje animowane lalki poklatkowe wykonane z wełnianego filcu.


Tomoki Misato reżyseruje serial, co oznacza jego debiut reżyserski w animowanym serialu telewizyjnym. Misato również pisze scenariusz i pracuje nad scenariuszami razem z Haną Ono i Katsurą Satō. Animatorzy serialu to Misato, Ikuko Iwatsuki, Katsura Satō i Makoto Takano. Artyści to Misato, Ikuko Iwatsuki, Katsura Satō, Harune Satō i Michiko Kaihatsu. Shota Kowatsu komponuje muzykę.


Shinei Animation produkuje między innymi Crayon Shin-chan i Doraemon

7. Oficjalne konto na Twitterze nowego anime World Trigger ujawniło 1 grudnia nową oprawę graficzną anime. 29 listopada opublikowało również 15-sekundową reklamę.


Anime będzie miało swoją premierę 9 stycznia jako część bloku programowego NUMAnimation TV Asahi. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu będą miały specjalny pokaz z ekskluzywnymi materiałami filmowymi w 12 kinach w Japonii od 25 grudnia do 7 stycznia.


Anime będzie zawierać następującą, powracającą obsadę:

Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Hisao Egawa jako Gatlin

Toshiyuki Toyonaga jako Ratarikov

Mie Sonozaki jako Wen Sō

Kenjiro Tsuda jako Koskero

Ayumu Murase jako Reghindetz

Ryoko Shiraishi jako Yomi


Reżyserem serialu jest Morio Hatano (pierwszy sezon Saint Seiya Omega, saga Dragon Ball Super Future Trunks, reżyser odcinków Hugtto! Precure i Star Twinkle Precure). Hiroyuki Yoshino, Toshihisa Kaiya i Kenji Kawai powracają z poprzedniego anime World Trigger, by odpowiednio nadzorować scenariusze serialu, projektować postacie i komponować muzykę.


Południowokoreański boysband TOMORROW X TOGETHER (OP Black Clover) śpiewa główną piosenkę „Force”. Motoko Ōmori z zespołu rockowego Mrs. Green Apple napisał piosenkę specjalnie na potrzeby anime. Rockowy zespół Kami wa Saikoro o Furanai wykonuje ED „Mirai Eigō” (The Endless Future).


Daisuke Ashihara zadebiutował mangą w magazynie Weekly Shonen Jump w 2013 roku. Manga została zawieszona od listopada 2016 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary i powróciła do magazynu w październiku 2018 roku w pięciu wydaniach, po czym przeniosła się do magazynu Jump SQ. Shueishy w grudniu 2018 roku. Następnie manga zrobiła miesięczną przerwę w maju 2019 roku, aby Ashihara mógł wyleczyć się z powikłań związanych z niedrożnością jelit, które powstały po jego niedawnej cholecystektomii (operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego). Manga zrobiła kolejną miesięczną przerwę w listopadzie 2019 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary. Seria miała również miesięczną przerwę w sierpniu zeszłego roku ze względu na zdrowie Ashihary.

Ashihara zrobił tygodniową przerwę we wrześniu 2014 r., aby leczyć korzenie nerwowe dotknięte spondylozą szyjną (zużycie w okolicy szyi kręgosłupa) i od tego czasu zrobił kilka tygodniowych przerw z powodu nagłej choroby.

Viz Media publikuje serię jednocześnie w swojej cyfrowej antologii Weekly Shonen Jump. Manga zainspirowała dwusezonową telewizyjną adaptację anime w 2014 i 2015 roku

8. Oficjalne konto na Twitterze franczyzy kukiełkowej serii Thunderbolt Fantasy ujawniło 1 grudnia, że trzeci sezon serialu będzie miał premierę w kwietniu 2021 roku. Konto ujawniło również nową oprawę graficzną. Trzeci sezon został opóźniony od premiery w 2020 r. ze względu na rozważania przez pracowników środków bezpieczeństwa przeciwko pandemii koronawirusa (COVID-19).

Ostatni odcinek Thunderbolt Fantasy Sword Seekers (Thunderbolt Fantasy: Tōriken Yūki 2), drugiego sezonu serialu, ogłosił trzeci sezon w grudniu 2018 r.


Pierwszy sezon miał swoją premierę w lipcu 2016 r., a film Thunderbolt Fantasy: The Sword of Life and Death został otwarty w Japonii w grudniu 2017 r. Drugi sezon miał premierę w Japonii w październiku 2018 r. Crunchyroll transmitował wszystkie trzy części.


Projekt teatralny The Thunderbolt Fantasy - Seiyū Genka został otwarty w Japonii w październiku 2019 r. Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową filmu w grudniu zeszłego roku pod tytułem Thunderbolt Fantasy: Bewitching Melody of the West.


Gen Urobuchi (Madoka Magica, Fate / Zero, Psycho-Pass, Aldnoah.Zero) został przypisany oryginalnej pracy z pierwszego sezonu, a także napisał scenariusze i pełnił funkcję głównego przełożonego. Nitroplus został uznany za projekty postaci, a Good Smile Company jako „doradca do spraw modelowania”. PILI Multimedia Inc., znana na Tajwanie firma zajmująca się produkcją ręcznych dramatów lalkowych, wyprodukowała serial. Hiroyuki Sawano (Atak Tytanów, Aldnoah.Zero, Kabaneri of the Iron Fortress) skomponował muzykę, a Yoshikazu Iwanami był reżyserem dźwięku

9. Oficjalna strona internetowa gry scenicznej Gekidol, anime i projektu idol rozpoczęła 1 grudnia streaming wideo promującego Alice in Deadly School, adaptację anime Gekidol. Wideo ujawnia datę premiery anime 4 stycznia na kanałach Tokyo MX i AT-X.


Obsada Alice in Deadly School to:


M.A.O jako Yū Sumio

Chihira Mochida jako Shinako Hyakumura

Hikaru Akao jako Sayaka Murasaki

Ayaka Suwa jako Kiriko Tōnuma

Nozomi Yamamoto jako Yumiya Akashima

Asami Takano jako Kazuma Aoiki

Aya Akiyoshi jako An Suiaki

Amina Satō jako Tomoyo Takamori

Kaori Mizuhashi jako Yonari Kaihara

Saki Ogasawara jako Emi Kiichi

Sarara Yashima jako Kaori Ikari

Rei Suzuya jako Setsubun Shigemoto


W skład Alice in Deadly School wchodzą:


Planning, Producers: Keiichi Satō, Osamu Nagai

Original Draft: Kaoru Asakusa (Alice in Project)

Planning Cooperation: Masahiro Suzuki (Alice in Project)

Director: Shigeyasu Yamauchi

Script: Yumi Kageyama

Original Character Designs: Asami Sekiya

Character Designs: Kiyoshi Tateishi

Music: Prhythm/epx

Animation: Hoods Entertainment


Anime Gekidol będzie miało premierę na kanale AT-X 5 stycznia, a na BS Fuji 10 stycznia. Gwiazdy tego anime:


Hikaru Akao jako Seria Morino

Chihira Mochida jako Airi Kagami

Ayaka Suwa jako Izumi Hninazaki

Kana Hanazawa jako Kaworu Sakakibara

M.A.O jako Doll

Nozomi Yamamoto jako Aki Asagi

Asami Takano jako Aimi Fujita

Aya Akiyoshi jako Waka Yamamoto

Amina Satō jako Mayuri Nakamura

Kousuke Toriumi jako Hirokazu Takezaki

Sarara Yashima jako Makoto Higuchi

Kaori Mizuhashi jako Tomoko Hinata

Komisja ds. Produkcji Gekidol jest uznawana za oryginalną pracę i jako autorów kompozycji do anime. Hoods Entertainment produkuje serial. Shigeru Ueda (Märchen Mädchen) wyreżyserował serial, a Keiichirō Ōchi (scenariusz serii Aikatsu!) jest głównym scenarzystą. Kiyoshi Tateishi adaptuje projekty postaci Asami Sekiyi do animacji, a także jest głównym reżyserem animacji. Takuya Imakado jest projektantem mechaniki. Prhythm / epx komponuje muzykę.


Projekt Gekidol został po raz pierwszy ogłoszony w grudniu 2015 r. i prezentował towary na Comic Market 89 w 2016 r. Strona internetowa zawierała zwiastun projektu z tekstem „Cały świat jest sceną, a wszyscy mężczyźni i kobiety to tylko gracze. Teatr + anime + idol = Gekidol. " Akcja anime dzieje się pięć lat po tajemniczej katastrofie, która zniszczyła główne miasta na całym świecie. Anime koncentruje się na dziewczynach, które chcą być częścią trójwymiarowych holoraficznych przedstawień teatralnych „Theatre Material System”.


Zespół teatralny Alice in Project zaczął wystawiać sztuki sceniczne oparte na sztukach, które pojawiły się w historii anime wiosną 2016 roku


10. Agencja zarządzania talentami Apte Pro ogłosiła 1 grudnia, że aktorka głosowa Yuka Aisaka zrezygnuje z roli Narity Brian w serii Uma Musume Pretty Derby. Oficjalna strona franczyzy zapowiedziała, że Rika Kinugawa (Takako Chiho w Orange, Corinna w Honzuki no Gekokujou, Yuugiri w Zombie Land Saga) zastąpi ją w tej roli.


W ogłoszeniu wyjaśniono, że zmiana była spowodowana problemami z harmonogramem związanymi z przerwą Aisaki od głosu i śpiewu w 2018 roku, a także innymi okolicznościami. Aisaka w końcu wróciła z przerwy w lutym 2019 r.


Pierwsze 13-odcinkowe anime Uma Musume Pretty Derby miało premierę w kwietniu 2018 roku, a w przyszłym roku będzie miało drugi sezon. Spinoff manga serii Uma Musume Pretty Derby, Umayon, również zainspirowała własne anime, które miało swoją premierę w lipcu i zakończyło się 22 września


11. MUSE ASIA: a) Muse Asia dodała anime BanG Dream! 30 listopada. Kanał będzie nadawał odcinki codziennie o 20:00. GMT +8.


Anime jest dostępne w Singapurze, Malezji, Tajlandii, Filipinach, Indonezji, Bangladeszu, Laosie, Birmie, Nepalu, Wietnamie, Brunei, Kambodży i Bhutanie.


Muse Asia opisuje anime:


Trudno sięgnąć do gwiazd, gdy nie wiesz, co Cię inspiruje, ale dzięki przypadkowemu spotkaniu Kasumi z gitarą w kształcie gwiazdy, w końcu rozumie swoje prawdziwe powołanie! Kasumi postanawia założyć dziewczęcy zespół, a jej poszukiwania prowadzą ją do Sayi, Arisy, Rimi i Tae. Podczas występów na żywo zespołu Poppin'Party, Kasumi (grana przez wokalistkę zespołu, Aimi), przygotowuje się do wejścia na scenę i spełniania swoich marzeń o sławie, bez względu na przeszkody.


Pierwszy 13-odcinkowy sezon anime BanG Dream! miał swoją premierę w styczniu 2017 r. Drugi sezon anime miał premierę w styczniu 2019 r. Trzeci sezon anime zadebiutował 23 stycznia.


Seria zainspirowała również film anime zatytułowany BanG Dream! FILM LIVE, który został otwarty w 56 kinach w Japonii we wrześniu 2019 roku. Nadchodzący film anime BanG Dream! Episode of Roselia I: Yakusoku (Promise) zostanie otwarty 23 kwietnia 2021 roku, a film anime BanG Dream! Episode of Roselia II: Song I am zostanie również otwarty w przyszłym roku. Franczyza BanG Dream! ma również nadchodzący film anime BanG Dream! FILM LIVE 2nd Stage, który pojawi się również w przyszłym roku, a także film anime BanG Dream! Poppin 'Dream!, planowany na 2022 rok.


Bushiroad uruchomił projekt multimedialny BanG Dream! w styczniu 2015 r., a firma utworzyła zespół Poppin 'Party na potrzeby tego projektu w lutym 2015 r. W skład zespołu wchodzą aktorki głosowe, które wcielają się w postacie z opowieści i grają na tych samych instrumentach, co ich bohaterowie. Obsada obejmuje:


Aimi jako Kasumi Toyama na gitarze i wokal

Aya Saitō jako Arisa Ichigaya na klawiaturze

Rimi Nishimoto (Fumi Futagawa w Assault Lily: Bouquet (plus ED), OP i ED BanG Dream!) jako Rimi Ushigome na basie

Sae Ootsuka (OP Future Card Shin Buddyfight, OP i ED BanG Dream!)) jako Tae Hanazono na gitarze prowadzącej

Ayaka Ohashi jako Saaya Yamabuki na perkusji

b) Muse Asia ogłosiła 1 grudnia, że usługa transmisji strumieniowej Baidu iQIYI będzie transmitować simulcast anime Attack on Titan The Final Season, gdy rozpocznie się ona 7 grudnia. Aniplus-Asia wyemituje również simulcast anime.


Yuichiro Hayashi (Dorohedoro, Garo the Animation, oba sezony Kakegurui) reżyseruje anime w MAPPA. Hiroshi Seko (seria anime Ajin, Saga Winlandzka, seria anime Mob Psycho 100) powraca, aby nadzorować scenariusze serialu. Tomohiro Kishi (Dorohedoro, 91 Days) projektuje postacie. Hiroyuki Sawano powraca, aby komponować muzykę wraz z Kohtą Yamamoto (Blue Exorcist: Kyoto Saga, The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments).

Film kompilacyjny zatytułowany Attack on Titan: Chronicle (Shingeki no Kyojin: Chronicle) został otwarty w Japonii w ograniczonym zakresie kinowym 17 lipca i podsumowuje 59 odcinków z pierwszych trzech sezonów. Aniplus-Asia otworzył film w Tajlandii i Singapurze.

Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2013 r., a drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r. Aniplus-Asia wyemitowany sezon jako simulcast.

Twórca mangi Atak Tytanów, Hajime Isayama, przedstawił wstępny szkic układu końcowego panelu serii mangi w programie dokumentalnym MBS - Jōnetsu Tairiku w listopadzie 2018 roku i stwierdził, że zamierza zakończyć mangę w tym roku

c) Muse Asia ogłosiło 29 listopada, że ma licencję na Cells at Work !! (z dwoma wykrzyknikami), drugi sezon anime oparty na mandze Akane Shimizu - Cells at Work !!. Anime będzie miało swoją premierę w Japonii 9 stycznia.


Hirofumi Ogura (Black Butler II, Null & Peta) jest nowym reżyserem drugiego sezonu (i towarzyszącego mu kinowego anime) w David Production. Yuuko Kakihara wraca, aby pisać i nadzorować scenariusze serialu. Takahiko Yoshida powraca jako projektant postaci, a Kenichiro Suehiro i MAYUKO powracają, aby komponować muzykę. W anime pojawi się również powracająca obsada.


Kinowe anime oparte na historii z piątego tomu oryginalnej mangi, miało swoją premierę w kinach w Japonii 5 września. Aniplex oznajmił, że anime będzie wyświetlane w kinach, zanim zostanie wyemitowane w telewizji w ramach drugiego sezonu. Pełny tytuł kinowego anime to: Tokubetsu Jōei-ban "Hataraku Saibō!!" Saikyō no Teki, Futatabi. Karada no Naka wa "Chō" Ōsawagi! (Special Screening Edition: "Cells at Work!!" The Return of the Strongest Enemy. A Huge Uproar Inside the Body's "Bowels!").


Anime Cells at Work! Code Black ma osobny personel i obsadę z drugiego sezonu anime głównego Cells at Work !!. To anime będzie również miało premierę w Japonii 9 stycznia, a Muse Asia również udzieliła licencji na anime.


Pierwsze anime miało swoją premierę w lipcu 2018 roku i było emitowane w 13 odcinkach. Animax Asia wyemitował symulację anime w Azji Południowo-Wschodniej

d) Muse Indonesia ogłosiło 3 grudnia, że doda anime Wasteful Days of High School Girl (Joshi Kōsei no Mudazukai), a także anime Goblin Slayer.


Strumień Wasteful Days of High School Girl rozpocznie się 8 grudnia o 19:30. GMT +8, z nowym odcinkiem każdego dnia.


Seria miała swoją premierę w Japonii w lipcu 2019 roku.


Manga koncentruje się na trzech dziewczynach: Tanace, nazywanej „Idiotką” ze względu na jej niskie wyniki z testów; Kikuchi, nazywana „Ota” z powodu obsesji na punkcie yaoi; i Saginomiya, nazywana „Robotem” za bycie geniuszem, ale pozbawionym emocji. Wraz z kolorową obsadą postaci, beznadziejne dziewczyny żyją marnotrawnymi dniami młodości.


Takeo Takahashi (Hinako Note, The Island of Giant Insects) był głównym reżyserem, a Hijiri Sanpei (reżyser odcinka MAOYU, Magic Kaito: Kid the Phantom Thief) wyreżyserował anime w Passione. Za kompozycję serii odpowiadał Masahiro Yokotani (All Out !!, Free! - Iwatobi Swim Club). Sachiko Yasuda (Seven Mortal Sins) była odpowiedzialna za projekty postaci i była głównym reżyserem animacji. Muzykę skomponował Tomoki Kikuya (Hidamari Sketch, Squid Girl).


Manga zainspirowała serial Live-Action, który miał swoją premierę w TV Asahi w styczniu.

Strumień Goblin Slayer rozpocznie się od pierwszego odcinka 20 grudnia o 19:30. GMT +8, z nowym odcinkiem każdego dnia.


Anime miało swoją premierę w Japonii w październiku 2018 roku.


Yen Press ma licencję zarówno na nowelkę, jak i adaptację mangową Kōsuke Kurose i opisuje serię:


Młoda kapłanka utworzyła swoją pierwszą grupę poszukiwaczy przygód, ale prawie natychmiast znajdują się w niebezpieczeństwie. To Pogromca Goblinów, który przybywa im na ratunek - człowiek, który poświęcił swoje życie eksterminacji wszystkich goblinów za wszelką cenę. A kiedy plotki o jego wyczynach zaczynają krążyć, nie wiadomo, kto może zadzwonić jako następny ...


Takaharu Ozaki (Persona 5 the Animation -The Day Breakers-, Girls 'Last Tour) wyreżyserował anime w WHITE FOX. Hideyuki Kurata (Read or Die, Made in Abyss, Kamichu!) był odpowiedzialny za kompozycję serialu i napisał scenariusze wraz z Yousuke Kurodą (Jormungand, My Hero Academia). Takashi Nagayoshi (reżyser animacji Girls 'Last Tour) zaprojektował postacie.


Dwunasty i ostatni odcinek serialu zakończył się komunikatem „Goblin Slayer powróci”. Kinowy odcinek anime zatytułowany Goblin Slayer: Goblin's Crown został otwarty w kinach w Japonii 1 lutego

e) Muse Vietnam ogłosiła 3 i 4 grudnia, że doda anime Momokuri i Days of Urashimasakatasen.


Muse Vietnam zadebiutował w pierwszym odcinku Momokuri 5 grudnia o 19:00. GMT +7, z nowym odcinkiem każdego dnia. Anime zadebiutowało online w Japonii w grudniu 2015 roku.


Anime jest oparte na mandze Kurose o tej samej nazwie. Historia kręci się wokół Yuki Kurihary, dziewczyny, która w końcu spełniła życzenie umawiania się ze swoim ukochanym Shinyą Momotsukim (Momo). Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna, ale bardzo urocza dziewczyna. Jednak w rzeczywistości jest maniaczką Momo, notuje jego działania i nigdy nie przegapi okazji, aby zobaczyć go w uroczym momencie. Z drugiej strony Momo jest niedoświadczony w miłości i po prostu chce uszczęśliwić Yuki.


Yoshimasa Hiraike (Amagami SS, Kaleido Star: New Wings, AKB0048) wyreżyserował i kierował kompozycją serialu do anime w studiu animacji Satelight (Macross Frontier, The Disappearance of Nagato Yuki-chan) z producentem Fumio Kaneko (AKB0048, Log Horizon) również nad projektem. Miwa Oshima (Baka and Test - Summon the Beasts, GJ-bu) zaprojektowała postacie i była głównym reżyserem animacji. Muzykę do serialu skomponowała TO-MAS SOUNDSIGHT FLUORESCENT FOREST, jednostka muzyczna, w skład której wchodzą Masumi Itou (ED Azumanga Daioh, openingi Break Blade, OP Chi's Sweet Home, ED Flip Flappers, OP Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows, ED Utawarerumono, ED Zettai Shounen), Mito i Yohei Matsui. Lantis wyprodukował muzykę.

Muse Vietnam zadebiutował w pierwszych czterech odcinkach Days of Urashimasakatasen 5 grudnia o 19:00. GMT +7, z czterema nowymi odcinkami każdego dnia. Anime miało swoją premierę w Japonii w październiku 2019 roku.


Anime koncentruje się na członkach czteroosobowej męskiej jednostki wokalnej Urashimasakatasen. Uratanuki, Shima, Tonari no Sakata i Senra pojawiają się w shortach jako licealiści. Każdy członek zespołu wokalnego wyraża swoje podobieństwo w anime.


Kakeru Ikeuchi był zarówno reżyserem, jak i dyrektorem artystycznym anime w GAINAX Kyoto. Urashimasakatasen jest uznawany za oryginalne dzieło, a Fuyuka Tsukimori jest uznawany za oryginalne projekty postaci. Hiroki Uchida (Gamers !, Merc Storia: The Apathetic Boy and the Girl in a Bottle) był odpowiedzialny za kompozycję serialu i scenariusz. Sayumi Yokoyama (reżyser animacji M3 the dark metal, Macross Delta) z Anime R zaprojektował postacie z anime i był reżyserem zdjęć. Satoki Iida (Noragami Aragoto, Sakura Quest) był reżyserem dźwięku, a Masafumi Takada (Danganronpa The Animation, 100 Sleeping Princes and the Kingdom of Dreams: The Animation) skomponował muzykę

12. Oficjalna strona internetowa anime Yōjo Shachō (Little Girl President) opublikowała 1 grudnia promocyjny film. Wideo ujawnia dodatkowych członków obsady i premierę internetową 1 stycznia anime. Zapowiada również artystów openingu i endingu oraz zapowiada OP.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:


Tomokazu Sugita jako Claimer (składający skargę)

Chō jako Konpota-ojisan („Mr. Corn Potage”)

Houchu Ohtsuka jako kierownik piekarni

Aya Hisakawa jako matka Garcii

Kazuyuki Okitsu jako Futo-Riiman („Gruby Salaryman”)

Tesshō Genda jako Tanryūsai Suda

Jun Fukuyama jako reżyser telewizyjny

Kotori Koiwai jako projektant

Yukari Tamura jako matka Najimu


Najimu Mujina, Mayu Warito, Yuki Karuizawa i Garcia Dekasegi (jak głosili ich członkowie obsady) wykonują OP „Susume! Mujina Company” (March Onward! Mujina Company) z Neko Hacker, a Mayu Warito śpiewa ED „Kaisha ni Kaerō!” (Let's Go Back to Work!) z Kotori Koiwai. Singiel obu piosenek trafi do sprzedaży 26 stycznia.


Anime będzie miało premierę 1 stycznia i będzie transmitowane w każdy piątek na swojej oficjalnej stronie internetowej i na Twitterze.

Fabuła skupia się wokół Najimu Mujiny, prezesce Mujina Company, która nie jest ani dorosłym, ani geniuszem, ale agresywnie przeciętną pięciolatką. Wszystkie znane cechy dorosłości, takie jak spotkania, kontrakty i spotkania towarzyskie podczas gry w golfa, są dla niej nowym doświadczeniem. Historia opowiada o Najimu, gdy porusza się po współczesnym życiu ze swoją zdolną, ale zbyt pobłażliwą sekretarką, jej pracownikiem biurowym o nieznanej narodowości i jej pracownikiem, który gra rolę komediowego prostego mężczyzny do jej wybryków.


Zapowiedziana wcześniej obsada obejmuje:


Rina Hidaka jako Najimu Mujina

Hisako Kanemoto jako Mayu Warito

Sumire Uesaka jako Yuki Karuizawa

Sayaka Kaneko jako Garcia Dekasegi

Chinami Hashimoto jako Riya Motohashi

Aoi Koga jako Nowani


Kazuya Iwata reżyseruje anime w project No.9 (100 Sleeping Princes and the Kingdom of Dreams: The Animation, High School Prodigies Have It Easy Even In Another World). Satoru Sugizawa (scenariusze Pastel Memories, SUPER HXEROES: "H" EROES SAVE THE WORLD) odpowiada za scenariusze serialu, a Susumu Watanabe (Didn't I Say to Make My Abilities Average in the Next Life?!) projektuje postacie. H ZETT M komponuje muzykę, podczas gdy FABTONE zajmuje się produkcją muzyczną. Jin Aketagawa (Fairy gone, Fruits Basket) reżyseruje dźwięk w Magic Capsule.


Kadokawa opublikował pierwszy tom mangi Odeko Fujii w kwietniu 2019 roku, a trzeci tom zostanie wydany 14 stycznia

13. Oficjalna strona internetowa „YUKI × AOI Chimera Project”, oryginalnego projektu, nad którym aktorka głosowa Aoi Yūki pracuje, a jej ostatecznym celem jest anime, ogłosiła 1 grudnia główną obsadę:

Aoi Yūki jako Sunday

Akari Kitō jako Monday

Minako Kotobuki jako Tuesday

Sora Amamiya jako Wednesday

Mutsumi Tamura jako Thursday

Saori Hayami jako Friday

Ayane Sakura jako Saturday


Yoshitsugu Matsuoka jako Doktor (bez ilustracji)

Projekt ma motyw „chimera”, a Yūki sama odpowiada za planowanie, oryginalne prace i oryginalne projekty postaci. Strona internetowa projektu opublikowała serializację mangi Chimerio Gakushū-chō (Chimerio Study Notes), a aplikacja „smash” na smartfony zaczęła 1 grudnia transmitować głosową wersję mangi.


Yūki zadebiutowała jako aktorka głosowa w 2003 roku i po raz pierwszy wystąpiła w anime Kurenai z 2008 roku. Jej inne godne uwagi role to Tsuyu Asui w My Hero Academia, Madoka Kaname w Puella Magi Madoka Magica, Tanya Degurechaff w Youjo Senki, Kayo Hinazuki w ERASED i Diane w The Seven Deadly Sins. Ponadto wykonywała piosenki tematyczne do wielu anime, często w ramach śpiewającego duetu petit milady z inną aktorką głosową Ayaną Taketatsu

14. Piosenkarz openingu Jujutsu Kaisen, Eve, opublikował 27 listopada na swoim kanale YouTube pełny teledysk do openingu anime. Teledysk zatytułowany „Kaikai Kitan” zawiera fragmenty z anime.


Teledysk wyreżyserował Yūichirō Saeki. Shuji Hirai (dep Management) był grafikiem ruchu, a ZUMA projektantem tekstów. Producentem był Mizuki Numata (THINKR). MAPPA uznaje się za oryginalną animację.


Singiel „Kaikai Kitan / Ao no Waltz” został wydany 30 listopada w Japonii.


Eve jest znany głównie jako covery piosenek Vocaloid i jeden z głównych wokalistów japońskiego zespołu indie einie. W 2018 roku wykonał OP „Ambivalent” dla krótkiego projektu anime Mecha-Ude (tam zagrał You Shirano) Sae Okamoto. Dla Dororo zaśpiewał również drugi ED „Yamiyo”. W zeszłym roku Wit Studio stworzyło animację do teledysku Eve, a CloverWorks - w październiku.


Anime Jujutsu Kaisen miało swoją premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki

15. Sentai Filmworks ujawniło 30 listopada angielską obsadę dubu dla anime Chidori RSC, anime na podstawie mangi Rifle Is Beautiful. Firma rozpoczęła streaming klipu wideo w języku angielskim.


Obsada obejmuje:


Brittney Karbowski jako Hikari

Juliet Simmons jako Izumi

Patricia Duran jako Erika

Genevieve Simmons jako Yukio

Avery Smithhart jako Yuko

Alyssa Simmons jako Akira

Heidi Hinkle jako Ako

Melissa Molano jako Marina

Joanne Bonasso jako Nodoka, Anri

Christina Kelly jako Karen

Maggie Flecknoe jako Misa

Natalie Rial jako Ryoko

Olivia Swasey jako Rei

Mai Le jako Kozakura

Kyle Jones jako Wataru

Christie Guidry jako Ushio

Molly Searcy jako Komachi

Chelsea McCurdy jako Yayoi

Taylor Fono jako Chiyo, Suzu

Teresa Zimmerman jako Haruna, Tae

Allison Sumrall jako Serena

Elissa Cuellar jako Maho

Kara Greenberg jako Sayu

Hilary Haag jako Ruri

Lindsey Sweeney jako Neneko

Meg McDonald jako Tohko

Skyler Sinclair jako Megumi


W obsadzie znaleźli się także Courtney Lomelo, John Swasey i Kira Vincent-Davis.


John Swasey jest reżyserem angielskiego dubbingu, a George Manley jest scenarzystą ADR. Patrick Marrero jest inżynierem dźwięku. Brent Marshall zajmuje się angielską mieszanką.


Seria miała swoją premierę w październiku 2019 roku. Sentai Filmworks wydało licencję na anime i transmitowało je na HIDIVE. Firma wyda anime na Blu-ray z angielskim dubbingiem 15 grudnia.


Historia mangi Rifle Is Beautiful rozpoczyna się od Hikari Kokury, uczennicy szkoły średniej, która jest podekscytowana dołączeniem do szkolnego klubu strzeleckiego z karabinami laserowymi. Kiedy tam dociera, dowiaduje się, że klub został zamknięty i musi go ożywić.


Manga Akki Sarumi pojawiła się na stronie Shueishy - Tonari no Young Jump w kwietniu 2015 roku i zakończyła się 2 lipca

16. „Najlepsze programy telewizyjne roku 2020” The New York Times obejmują media, które miały swoją premierę i zakończyły się w tym roku, począwszy od docenionych przez krytyków dramatów, takich jak Better Call Saul, po głośne komedie, w tym What We Do in the Shadows. Na liście Jamesa Poniewozika, Mike'a Hale'a i Margaret Lyons dwukrotnie znalazło się anime Masaakiego Yuasy - Keep Your Hands Off Eizouken!


Anime na sezon styczeń 2020 podąża za trzema licealistkami, które próbują stworzyć własne short anime. Przedstawienie jest napędzane przez ekscentryczną i kochaną obsadę, w tym obsesyjną budującą świat Midori Asakusę, perfekcjonistę animacji i modelkę Tsubame Mizusaki oraz ich ugruntowaną "producentkę" Sayakę Kanamori.


The New York Times umieścił serię anime zarówno w sekcji „Najlepsze programy telewizyjne 2020”, jak i „Najlepsze programy międzynarodowe 2020”. To najnowsze wyróżnienie tej serii w tym roku. Eizouken zdobył jedną z czterech nagród Galaxy Awards w marcu.


Crunchyroll transmituje serię w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Oceanii i na Bliskim Wschodzie. Ōwara uruchomił mangę w magazynie Shogakukana - Gekkan! Spirits w 2016 r. Seria była nominowana do 11. nagród Manga Taisho w 2018 r., a w 2017 r. zdobyła nagrodę Top Bros. Comic Award


17. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 1 grudnia, że wyda 11. sezon Voyage One (odcinki 629-641) anime One Piece na Blu-ray. Jest to pierwse wydania Blu-ray dla głównego anime (Funimation wcześniej wydało filmy i specjały One Piece na Blu-ray.) Funimation nie ogłosił daty premiery domowego wideo.


Wydanie będzie zawierało angielskie napisy i angielski dub, a także panel aktorów głosowych z FunimationCon 2020.


Funimation ostatnio wydało Voyage Three z sezonu 10 (po prawej) dla anime na DVD 10 listopada i ma wydać Voyage Four na DVD 5 stycznia

b) Funimation ujawniło 2 grudnia angielską obsadę dubbingową do anime Akudama Drive. Obsada - pod kierownictwem dyrektora ADR Brittany Laudy, głównego inżyniera ADR Matta Shipmana, scenarzysty ADR Claytona Browninga i kierownika scenariusza ADR Tylera Walkera - obejmuje:


Daisy Guevara jako Black Cat

Zeno Robinson jako Brawler

Jonah Scott jako kurier

Matt Shipman jako Cutthroat

Brittany Lauda jako doktor

Y. Chang jako Hacker

Kellen Goff as

D. C. Douglas jako Mistrz

Macy Anne Johnson jako Ordinary

Jenny Yokobori jako Pupil


Akudama Drive to oryginalne anime stworzone przez Studio Pierrot i Too Kyo Games. Premiera odbyła się w Japonii 8 października po opóźnieniu z lipca. Funimation przesyła strumieniowo anime z angielskimi napisami, tak jak jest emitowane w Japonii

c) Funimation ogłosiło 3 grudnia angielski dub dla anime Wandering Witch - The Journey of Elaina (Majo no Tabitabi). Firma ujawniła obsadę dubu, która rozpoczęła streaming 4 grudnia.

Obsada obejmuje:


Amber Lee Connors jako Elaina

Jad Saxton jako Fran

Morgan Lauré jako mama Elainy

Aaron Campbell jako tata Elainy


Morgan Lauré reżyseruje angielski dub, a Austin Tindle jest asystentem dyrektora ADR. Benjamin Tehrani jest inżynierem ADR, a Rickey Watkins jest zastępcą inżyniera ADR.


Anime miało swoją premierę na AT-X 2 października

d) Funimation ogłosiło 7 grudnia, że rozpoczęło transmisję strumieniową angielskiego dubu anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba 8 grudnia. Seria będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii.


Blok programowy Toonami - Adult Swim miał premierę anime z angielskim dubem w październiku 2019 roku.


Aniplex of America opisuje historię anime:


W Japonii trwa okres Taisho. Tanjiro, dobroduszny chłopiec, który zarabia na życie sprzedając węgiel drzewny, znajduje swoją rodzinę zabitą przez demona. Co gorsza, jego młodsza siostra Nezuko, jedyna ocalała, sama została przemieniona w demona.

Choć zdruzgotany tą ponurą rzeczywistością, Tanjiro postanawia zostać „pogromcą demonów”, aby móc zmienić swoją siostrę z powrotem w człowieka i zabić demona, który zmasakrował jego rodzinę.


Anime miało swoją premierę w kwietniu 2019 roku i trwało 26 odcinków. Aniplex of America licencjonuje serial i transmituje go na Hulu, Crunchyroll i FunimationNow.


Haruo Sotozaki (Tales of Zestiria the X, Tales of Symphonia the Animation) wyreżyserował telewizyjne anime w ufotable (Fate / Zero, Kara no Kyoukai, Katsugeki: Touken Ranbu). ufotable został również uznany za skrypty. Akira Matsushima (Maria Watches Over Us, Tales of Zestiria the X) był projektantem postaci, a Miyuki Satō, Yoko Kajiyama i Mika Kikuchi służyli jako projektanci postaci pomocniczych. Muzykę skomponowali Yuki Kajiura (Sword Art Online, Fate / Zero, Madoka Magica) i Gō Shiina (Tales of Zestiria the X, Juni Taisen: Zodiac War, God Eater). Hikaru Kokndo wyprodukował serial

18. Nowe anime marki postaci Zetsumetsu Kigu-shun–. (Endangered Species-shun–.) ujawniło więcej członków obsady, datę premiery 16 grudnia oraz kluczową oprawę graficzną anime 2 grudnia.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Riho Sugiyama jako Rakko-shun, wydra

Ai Kakuma jako Manbō-shun, oceaniczny samogłów

Haruki Ishiya jako Ishikawa-Gaeru-shun, żaba Ishikawy


Strona internetowa anime również przesyła strumieniowe wideo wprowadzające Rakko-shuna.


Premiera nowego anime w serwisie streamingowym Nico Nico Douga odbędzie się 16 grudnia o godzinie 12:00. (15 grudnia o 22:00 czasu wschodniego), a wszystkie odcinki będzie można oglądać bezpłatnie do 22 grudnia.


Wcześniej ogłoszona obsada nadchodzącego anime obejmuje:

Natsuki Hanae jako Shirokuma-shun (Polar Bear-shun), niedźwiedź polarny, który nie jest dobry w pływaniu

Hiroshi Naka jako Aji-san, rybitwa popielata, która jest numerem jeden wśród ptaków wędrownych na świecie podróżujących na duże odległości

Daiki Yamashita jako Zо̄-shun (Elephant-shun), afrykański słoń z dużym nosem i drobnymi kłami

Sumire Uesaka jako Panda-shun, nieco przedwczesna panda wielka


Kreatywna jednostka Kadokawy i Geek Pictures o nazwie kgmania planowała i rozwijała markę postaci. Hige Driver (Arcana Famiglia, Gekkan Shoujo Nozaki-kun, Monster Musume, Unbreakable Machine Doll, ED Kantai Collection, Sora yori mo Tooi Basho, Valkyrie Drive Mermaid) napisał i skomponował piosenkę przewodnią „Bokutachi, Zetsumetsu Kigu-shun” (We're the Endangered Species-shun).


Seria postaci Zetsumetsu Kigushun. obejmuje krótkie odcinki anime w sieci na kanale YouTube marki oraz mangę w serii na koncie marki na Twitterze. Seria śledzi ponad 3000 zagrożonych gatunków na świecie

19. Aniplex ogłosił 2 grudnia, że Fate Project Ōmisoka TV Special 2020 (Fate Project New Year's Eve TV Special 2020), tegoroczny noworoczny program telewizyjny dla serii Fate, wyemituje zupełnie nowe anime Fate / Grand Order. Aniplex pokazał anime z wizualizacją czegoś, co wydaje się być uchem stwora za biurkiem.


Specjał będzie emitowany w Tokyo MX, BS11, Gunma TV i Tochigi TV 31 grudnia od godziny 22:00. do 23:55 (Od 8:00 do 9:55 czasu wschodniego). Program specjalny będzie również transmitowany na Niconico Live i Abema TV. Aktorka głosowa Ayako Kawasumi i pisarka / osobowość radiowa Mafia Kajita poprowadzą tegoroczny program specjalny, a gościem będą także członkowie obsady głosowej Kana Ueda, Nobunaga Shimazaki i Noriaki Sugiyama.


Specjał obejmie grę Fate / Grand Order i powiązane tytuły, takie jak projekt filmowy Fate / Grand Order The Movie Divine Realm of the Round Table: Camelot (Fate / Grand Order Shinsei Entaku Ryōiki Camelot) oraz grę Fate / Grand Order Arcade , Fate / stay night: Heaven's Feel III. spring song (trzeci film z trylogii filmowej Fate / stay night: Heaven's Feel), grę Everyday ♪ Today's Menu for Emiya Family (Mainichi ♪ Emiya-sanchi no Kyō no Gohan) oraz grę Fate / Extra Record.


Zeszłoroczny sylwestrowy specjał Fate Project wyemitował anime "Episode 0 Initium Iter" dla Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia (Fate / Grand Order: Zettai Majū Sensen Babylonia)

20. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Zaktualizowany grafik wydawniczy Manga Entertainment od 7 grudnia do 26 kwietnia 2021 roku (w tym ID INVADED na zdjęciu)


b) 7 grudnia ukazały się: edycja 4K UHD filmu anime Akira z 1988 roku (zestaw będzie zawierał również kopię filmu Blu-ray, dodatkowy Blu-ray ze specjalnymi dodatkami oraz 40-stronicową książeczkę) od Manga Entertainment, pierwsze 12 odcinków Dr. Stone na Bluray i DVD od Manga Entertainment, Code Geass: Lelouch of the Re;surrection na kolekcjonerskim i standardowym Bluray i kolekcjonerskim DVD (edycja kolekcjonerska będzie zawierała również ścieżkę dźwiękową na płycie CD i 36-stronicową książeczkę) od Anime Limited, pierwszy sezon Hunter x Hunter 2011 na Bluray i DVD od Manga Entertainment, film anime Ride Your Wave na Bluray i DVD od Anime Limited, filmy Wicked City i Demon City Shinjuku w jednym zestawie na standardowych Bluray i DVD i limitowanym Bluray (zawiera cztery karty z grafikami i książeczkę z grafiką) od Manga Entertainment, anime Yuuna and the Haunted Hot Springs na Bluray od MVM, Fairy Tail: The Final Season Part 23 na Bluray i DVD od Manga Entertainment, Z/X Code reunion na Bluray od MVM i Sword Art Online: Alicization Part 1 na Bluray od Anime Limited

c) Anime UK News donosi, że istnieją problemy z wydanymi 7 grudnia przez Manga Entertainment wersjami 4K Wicked City od Yoshiakiego Kawajiriego i Akiry.


Według Anime UK News, które twierdzi, że zweryfikowało te problemy, domowe wydanie Akiry 4K jest w 4K SDR, a nie 4K HDR. Film Katsuhiro Otomo został wydany w rozdzielczości 4K HDR10 przez Bandai Visual w Japonii i Leonine w Niemczech.


Witryna informuje również, że wydanie Wicked City przez Manga Entertainment pomija brytyjski dubbing filmu Yoshiakiego Kawajiriego, chociaż zawiera alternatywny angielski dub wykonany w Ameryce przez Streamline Pictures. Amerykańskie wydanie Wicked City przez Discotek Media, wydane we wrześniu, zawierało oba angielskie duby


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com