POWRÓT W KORONIE - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Listopadowy numer magazynu Shogakukana - Monthly Sunday GX ujawnił 17 października, że manga Hajime Yamamury (Kamisama Dolls (12 tomów mangi w latach 2006-13, anime latem 2011 roku, 6 odcinków specjalnych w latach 2011-12)) - Shikkoku no Ziggy (Jet Black Ziggy) zakończy się w grudniowym numerze magazynu 19 listopada.


Yamamura wypuściła mangę we wrześniu 2019 roku. Akcja mangi rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez przemoc, strach i zabijanie. Historia zaczyna się, gdy dwie pochłonięte zemstą kobiety pojawiają się w zamku Ultima, ostatnim mieście na świecie. Shogakukan opublikował drugi tom mangi 19 sierpnia


2. KĄCIK YURI: a) Manga od tMnR - If I Could Reach You (Tatoe Todokanu Ito da toshitemo) zakończyła się w grudniowym wydaniu magazynu Ichijinshy - Comic Yuri Hime 17 października. Listopadowy numer zapowiedział w zeszłym miesiącu, że manga osiągnie punkt kulminacyjny w grudniowym numerze.


Kodansha Comics zaczął wydawać mangę we wrześniu 2019 roku Kodansha Comics opisuje serię:


Beznadziejnie zakochana licealistka Uta musi żyć z bratem i Kaoru, jej ukochaną… i szwagierką. Zdesperowana, by przezwyciężyć swoje nieodwzajemnione uczucia, Uta odsuwa się, ale kiedy pęknięcia w małżeństwie jej brata zaczynają się ujawniać, Kaoru zaczyna zwierzać się swojej nowej nastoletniej siostrze, co tylko pogarsza sprawę!


Manga została wydana w Comic Yuri Hime w listopadzie 2016 roku. Ichijinsha opublikował szósty tom mangi 18 marca

3. NEWSY LEVIUS: a) Mangaka Haruhisa Nakata oświadczył 17 października na Twitterze, że ich manga Levius / est weszła do ostatniej objętości treści, zaczynając od najnowszego rozdziału. Magazyn Shueishy - Ultra Jump opublikował 17 października 54. rozdział mangi.


Nakata wypuścił Leviusa w magazynie Shogakukana - Monthly Ikki w styczniu 2013 roku, ale zakończył serię we wrześniu 2014 roku, kiedy magazyn przestał publikować. Następnie manga została ponownie wydana w magazynie Shueishy - Ultra Jump pod tytułem Levius / est w marcu 2015 r. Shogakukan opublikował trzy tomy Leviusa, a Shueisha opublikował ósmy tom Levius / est 17 lipca.


Viz Media wydała licencję na mangę. Firma wydała omnibus Levius we wrześniu 2019 r., a następnie rozpoczęła wydawanie Levius / est w pojedynczych tomach w listopadzie 2019 r. 15 grudnia firma wyda siódmy tom. Viz Media opisuje serię:


Gdy społeczeństwo powstaje z popiołów wojny, cybernetycznie ulepszeni wojownicy na arenie walczą o sławę i fortunę… lub giną próbując.


Manga zainspirowała serię anime 3D CG, która zadebiutowała na całym świecie w serwisie Netflix w listopadzie 2019 roku.


Nakata niedawno dostarczył również oryginalne projekty postaci dla trwającego anime P.A.Works - Fairy gone

b) Na oficjalnej stronie internetowej anime Levius ujawniono 14 października, że w anime w Japonii pojawią się nowe utwory tematyczne. Nana Mizuki wykona OP „Link or Chains”, a Mamoru Miyano wykonuje ED „Beautiful Doll”. Premiera telewizyjna anime odbędzie się w styczniu 2021 roku.


Anime zadebiutowało na całym świecie w serwisie Netflix w listopadzie 2019 r. Netflix opisuje anime:


W czasach, gdy urządzenia są napędzane parą, technologia, która łączy ciała z maszynami, sprawia, że ​​walki cyber-bokserskie są niezwykle popularne.

Młody człowiek imieniem Levius zostaje wciągnięty w te walki przez coś, co może być tylko przeznaczeniem, ale jego talenty zadecydują o jego przyszłości.


Hiroyuki Seshita (Ajin, Blame !, Godzilla: Planet of the Monsters) jest uznawany za głównego reżysera anime, a Keisuke Ide (reżyser jednostki Ajin) wyreżyserował anime dla Polygon Pictures. Hiroshi Seko (Attack on Titan: Lost Girls, Seraph of the End: Vampire Reign, Ajin) był odpowiedzialny za kompozycję serialu, a także napisał scenariusze u boku Kenty Ihary (Youjo Senki, Saga Winlandzka). Projektantem postaci był Yuki Moriyama (Rycerze Sidonii, Ajin, Blame!), a scenografię przypisuje się Naoyi Tanace i Ferdinando Patulliego. Muzykę skomponował Yūgo Kanno

4. Nowelka Tsuki ga Michibiku Isekai Dōchū (Tsukimichi -Moonlit Fantasy- lub dosłownie En Route on an Alternate World Guided by the Moon) otrzyma w 2022 roku anime.


Ilustrator nowelki Mitsuaki Matsumoto i artysta mangi Kotora Kino sporządzili następujące ilustracje, aby uczcić tę wiadomość:

Fabuła koncentruje się wokół Makoto Misumiego, zwykłego licealisty wezwanego do innego świata jako dzielny wojownik. Niestety, bogini świata powiedziała z pogardą: „Twoja twarz jest brzydka”, pozbawiła go tytułu i wyrzuciła na najdalsze krańce pustyni.


Wędrując po pustyni, Makoto napotkał smoki, pająki, orki, krasnoludy i wszelkiego rodzaju inne gatunki nie będące ludźmi. Z powodu różnic w środowisku z jego rodzinnym światem, Makoto wykazuje teraz niezwykłe moce w magii i walce. W ten sposób przeżywa na tym świecie, mając do czynienia z różnymi spotkaniami. Kurtyna unosi się nad fantasy o reformie społecznej alternatywnego świata, przedstawiającą chłopca opuszczonego przez bogów i ludzi.


Obsada obejmuje:

Natsuki Hanae jako Makoto, główny bohater

Ayane Sakura (powyżej na środku) jako Tomoe, pierwsza, która zgodziła się zostać wyznawcą Makoto

Akari Kitō (po lewej) jako Mio, druga, która zgodziła się zostać zwolennikiem Makoto


Shinji Ishihira (Fairy Tail, Log Horizon, Super Lovers) reżyseruje anime w C2C, a Kenta Ihara (Youjo Senki, Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Over Cautious, The Hidden Dungeon Only I Can Enter) nadzoruje i pisanie scenariuszy seriali. Yukie Suzuki (Fight League: Gear Gadget Generators) projektuje postacie, a Yasuharu Takanashi (Fairy Tail, Log Horizon, Super Lovers) komponuje muzykę.


Azumi wypuścił nowelkę na stronie Shōsetsu ni Narō w 2012 roku, a AlphaPolis opublikował 21 października piętnasty tom z ilustracjami autorstwa Mitsuakiego Matsumoto. Seria ma 1,4 miliona egzemplarzy w obiegu. Kotora Kino rozpoczęła serializację adaptacji mangowej w 2016 roku, a AlphaPolis opublikował ósmy tom 22 października

5. Usługa subskrypcji mang yaoi futekiya od Fantasista Inc. ogłosiła 19 października, że uzyskała licencję na dwa nowe tytuły, które mają zostać wydane w październiku.

Tytuł: A Love to Light the Afterlife (Kakuriyo ni Tomose Renjou)

Twórca: miyu

Data wydania: 30 października

Streszczenie: Gdy Chiaki nagle stracił życie, jego najlepszy przyjaciel Sousuke pogrąża się w żalu. W drodze do domu Sousuke przechodzi przez przejazd kolejowy dokładnie o zmierzchu i znajduje się w zaświatach, gdzie znajduje ducha Chiakiego. Zdeterminowany, by ponownie połączyć się i wskrzesić Chiakiego, Sousuke stawia zakład z władcą zaświatów, Lordem Nushim. Czy mu się uda?Tytuł: The Puppy Dog Student Can't Ignore The Two Faced Waiter (Wanko Koukousei wa Haraguroteiin wo Hottokenai)

Twórca: akebino

Data wydania: 31 października

Streszczenie: Ryu, były projektant, który teraz został pracownikiem kawiarni Cafe Cleo należącej do starego przyjaciela rodziny, żyje z udawaniem uśmiechów i byciem ugodowym. Jego akt byłby bezbłędny, gdyby nie denerwujący młody klient, Haruto, który wydaje się go przejrzeć. Los chciał, że Ryu jest mentorem Haruto podczas egzaminów wstępnych. Krok po kroku brną przez kłamstwa i czyny, lepiej się rozumiejąc.


Czytelnicy mogą bezpłatnie czytać wybrane rozdziały z biblioteki futekiya, a abonenci usługi futekiya mają dostęp do pełnych tomów. Serwis ma obecnie ponad 150 tytułów yaoi i planuje udostępnić „co najmniej” 400 tytułów do końca roku.


Usługa futekiya została uruchomiona w lipcu 2019 roku i umożliwia dostęp do całej biblioteki mangi za miesięczną opłatą w wysokości 7 $. Serwis oferuje również licencjonowane dōjinshi i mangi autorstwa niezależnych artystów

6. Fani prac Rumiko Takahashi mogą być mile zaskoczeni, widząc znane twarze pojawiające się w reklamie MAO, najnowszej mangi Takahashi. Weekly Shonen Sunday opublikował 16 października reklamę promującą najnowszy tom MAO, w którym bohaterowie Inuyashy wyjaśniają założenia opowieści i oferują swoje poparcie.


"To najnowsze dzieło Rumiko-sensei!" mówi podekscytowany Inuyasha w 30-sekundowej wersji reklamy, na którą Kagome odpowiada: „Och, tym razem dzieje się to w erze Taisho”. Kiedy Inuyasha pyta, czym jest „Onmyōji”, Kagome wyjaśnia, że ​​są to ludzie, którzy leczą choroby i walczą z nadprzyrodzonymi stworzeniami zwanymi Ayakashi. Inuyasha komentuje również, jak postacie wyglądają silnie i jak marzy o walce z nimi, co, jak można się spodziewać, kończy się tym, że Kagome każe mu usiąść.


W reklamie Inuyashę i Kagome grają odpowiednio ich aktorzy głosowi z anime, Kappei Yamaguchi i Satsuki Yukino.


Weekly Shonen Sunday opublikował również 15-sekundową wersję reklamy.


Rumiko Takahashi wprowadziła MAO na łamach magazynu Shogakukana - Weekly Shonen Sunday w maju zeszłego roku. Szósty tom został wydany 16 października w Japonii.


Takahashi wypuściła oryginalną mangę Inuyasha w Weekly Shonen Sunday w 1996 roku, a zakończyła ją w 2008 roku. Seria zainspirowała dwie serie anime i spinoff anime zatytułowany Yashahime: Princess Half-Demon, którego premiera miała miejsce 3 października

7. Wani Books ogłosił 16 października, że Hiromasa Okujima uruchomi adaptację mangową tajskiej powieści yaoi JittiRaina - 2gether na stronie News Crunch w listopadzie.


Historia powieści koncentruje się na związku między Tine i Sarawatem. Tine jest ścigany przez homoseksualnego kolegę ze szkoły, do którego nic nie czuje, i wchodzi w fałszywy związek z najlepiej wyglądającym facetem na uczelni, Sarawatą, aby odstraszyć swojego wielbiciela. Chociaż związek zaczyna się jako fałszywy, powoli zmienia się w coś więcej.


JittiRain wydał powieść w 2019 roku, ale popularność tej historii wzrosła, gdy została zaadaptowana do tajskiego serialu o tej samej nazwie, który był emitowany w GMMTV od lutego do maja. Seria zyskała dużą popularność w Azji Południowo-Wschodniej i jest dostępna z wieloma dubami i za pośrednictwem różnych usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix. Japońskie tłumaczenie oryginalnej powieści z ilustracjami Takako Shimury (Wandering Son, Sweet Blue Flowers, Happy-Go-Lucky Days), wyszło 16 października.


We wrześniu Okujima ogłosiła, że ​​w listopadzie i lutym wyda dwie nowe mangi

8. Oficjalne konto autorki mangi Moyoco Anno (Sugar Sugar Rune (8 tomów mangi w latach 2003-07, 51 odcinków anime w latach 2005-06), Kantoku Fuyuki Todoki (jeden tom mangi w latach 2002-04, anime wiosną 2014 roku), Hataraki Man (4 tomy mangi w latach 2004-09, 11-odcinkowe anime jesienią 2006 roku)) na Twitterze ogłosiło 20 października, że jej manga Memoirs of Amorous Gentlemen (Bikachō Shinshi Kaikoroku) jest inspiracją dla amerykańskiej adaptacji muzycznej na Broadwayu. Uhonorowany nagrodą Tony reżyser i choreograf Rob Ashford (Na wskroś nowoczesna Millie, Odsłony, Kraina Lodu) reżyseruje musical, który również ma zostać wydany na całym świecie. Devin Keudell z Bespoke Theatricals jest uznawany za dyrektora generalnego. Izumi Takeuchi jest uznawana za producenta.

Aby uczcić zapowiedź musicalu, na oficjalnym kanale Anno na YouTube transmitowane jest krótkie anime Studio Khara (na czele z mężem Moyoco Anno, Hideakim Anno), wydane w 2015 roku w ramach projektu Japan Anima(tor)'s Exhibition (Japan Animator Expo).


Cork publikuje mangę w języku angielskim i opisuje mangę:


Początek XX wieku. Colette pracuje w burdelu i bawi klientów „wypaczonymi” pragnieniami. Prowadzi życie bez perspektyw. Jedyne jej szczęście to potajemne spotkania z żigolakiem Leonem, do którego bezradnie ją pociąga. Chociaż odwiedza inne kobiety ... "Zboczeńcy to ludzie, którzy odkryli i nadali kształt swoim pragnieniom. Tak jak ślepiec używający obu rąk do dokładnego śledzenia konturów wazonu z kwiatami ..." Kim są ci zboczeńcy , których Moyoco Anno ożywia w Paryżu, mieście kwiatów? To pierwsza nowa seria od Moyoco Anno od ośmiu lat! Po „Sakuranie” i „Buffalo 5 Girls” pojawia się kolejna opowieść o intensywnym życiu prostytutek.


Anno wypuściła mangę w 2013 roku w magazynie Feel Young Shodenshy, a zakończyła się w marcu 2018 roku. Shodensha wydał dwa tomy mangi. Crunchyroll wydał również pierwsze 16 rozdziałów serii w języku angielskim. Ministerstwo Kultury rządu Japonii uhonorowało mangę na 23. Japan Media Arts Festival Awards w tym roku

9. Listopadowy numer magazynu Shueishy - Ultra Jump ujawnił 17 października, że Salt Seno wypuści nową mangę zatytułowaną Shirazu no Sōnansei (Unknown Disaster Planet) w grudniowym numerze magazynu 19 listopada. Pierwszy rozdział mangi będzie miał kolorową stronę.


Manga rozgrywa się w przyszłości, w której utracono większość wiedzy, i podąża za tymi, którzy szukają nieznanego

10. Listopadowy numer Shonen Magazine Edge firmy Kodansha ujawnił 17 października, że planowana przez Yūichirō Momose i Rui Karasuzuki nowa manga dla serii Hypnosis Mic ukaże się w numerze magazynu z lutego 2021 r. w styczniu, a rozdział z prologiem w styczniu 2021 r. w grudniu. Manga będzie zatytułowana Hypnosis Mic: Before the Battle - Dawn of Divisions (po lewej na poniższym obrazku).

Ponadto dwie inne mangi Hypnosis Mic ukażą się w styczniu w dwóch innych magazynach. Umamisaurus wypuści mangę Hypnosis Mic: side B.B & M.T.C + (w środku na powyższym obrazku) w magazynie Kodanshy - Monthly Shōnen Sirius 26 stycznia, z prologiem w listopadzie. Kiiko Jō wypuści mangę Hypnosis Mic: side F.P & M + (po prawej na powyższym obrazku) w Monthly Comic Zero-Sum Ichijinshy 28 stycznia, z prologiem w listopadzie. Obie mangi są kontynuacją zakończonej wcześniej mangi Hypnosis Mic.


Projekt o tematyce rapowej Hypnosis Mic obejmuje aktorów głosowych, którzy rapują jako persony oryginalnych postaci, i został uruchomiony we wrześniu 2017 roku. Grupa zajęła pierwsze miejsce jako najpopularniejszy aktor głosowy na Twitterze w 2018 roku w Japonii. Projekt obejmuje wiele powiązanych mang, grę mobilną, spektakle i wydarzenia na żywo.


Seria jest również inspiracją dla obecnie emitowanego anime zatytułowanego Hypnosis Mic -Division Rap Battle-Rhyme Anima. Pierwotnie anime miało mieć premierę w lipcu, ale zostało opóźnione na październik ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19). Anime miało swoją premierę 2 października, a Funimation przesyła strumieniowo anime tak, jak jest emitowane w Japonii

11. Kōji Matsumoto uruchomił spinoff gag mangę dla swojej mangi Higanjima (Nirvana Island) zatytułowaną Kare, Kishijima (He is Kishijima) na stronach internetowych Kodanshy - Yanmaga Web i Comic Days 19 października. Tarō Sasebo rysuje mangę.

Seria Higanjima obejmuje trzy mangi, dwa filmy Live-Action i dwa seriale Live-Action. Drugi film Live-Action, Higanjima Deluxe, został otwarty w Japonii w październiku 2016 roku.


Historia oryginalnej mangi podąża za człowiekiem o imieniu Akira, który jest w środku ostatecznej bitwy między rasą ludzką a wampirami. Ma tylko 47 dni, zanim Japonia zmieni się w wyspę wampirów.


12-odcinkowe anime Higanjima X miał swoją premierę w październiku 2016 r. i zakończyło się w marcu 2017 r. Każdy z odcinków anime opowiada samodzielną, osobną historię, adaptując kluczowe sceny i dialogi z mangi, dodając jednocześnie kilka oryginalnych elementów. Każdy odcinek miał tylko jednego członka obsady głosowej, który wyraził wszystkie role postaci w tym odcinku. Obsada głosu zmieniała się co trzy odcinki. Anime otrzymało „rozdział specjalny” w 2018 roku

12. Manga Miyamoto Sakura ga Kawaii Dake no Shōsetsu no Manga. (Just a Manga Based on a Novel About Sakura Miyamoto Being Cute) zakończyła się 17 października. Kodansha opublikuje drugi tom mangi 17 listopada.

Manga adaptuje nowelkę Daisuke Suzuki'ego (Oniichan dakedo Ai sae Areba Kankeinai yo ne! (12 tomów nowelki w latach 2010-19, 7 tomów mangi w latach 2011-15, anime jesienią 2012 roku, 6 odcinków specjalnych w latach 2012-13), Goshuushou-sama Ninomiya-kun (4 tomy mangi w latach 2007-08, 17 tomów nowelki w latach 2004-09, anime jesienią 2007 roku)) - Miyamoto Sakura ga Kawaii Dake no Shōsetsu. (Just a Novel About Sakura Miyamoto Being Cute). Historia koncentruje się na codziennym życiu Hikaru Ōgamiego i jego przyjaciółki z dzieciństwa, Sakury Miyamoto.


Manga Nagiana (manga Kanojo ga Flag wo Oraretara (10 tomów w latach 2011-15, 16 tomów nowelki w latach 2011-16, sequel manga Atarashii Kanojo ga Flag wo Oraretara w 4 tomach w latach 2015-16, anime wiosną 2014 roku, odcinek OVA w grudniu 2014 roku)) pojawiła się w Shonen Magazine Edge 17 stycznia tego roku. Kodansha opublikował pierwszy tom 17 lipca. Suzuki i ilustrator Rurudo wydali nowelkę z pierwszym tomem w lutym 2019 r., a czwarty tom opublikowali 20 lipca


13. Wywiad ANN z Junjim Ito

14. Manga Zokki otrzyma film Live-Action. Firma produkcyjna "and pictures inc." i Polygon Magic ogłosili 21 października, że ich filmowa adaptacja mangi Hiroyukiego Ohashiego zostanie otwarta wiosną 2021 roku. Zostanie ona po raz pierwszy pokazana na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio od 31 października do 9 listopada, a także w 40. Taipei Golden Horse Film Festival od 5 do 22 listopada. Aktorzy Naoto Takenaka, Takayuki Yamada i Takumi Saitou wyreżyserują film ze scenariuszem Yutaki Kuramochiego.


W obsadzie znaleźli się Riho Yoshioka (Akane Aioi w Sora no Aosa wo Shiru Hito yo), Fuku Suzuki, Shinnosuke Mitsushima, Yurina Yanagi, Sara Minami, Masanobu Andō, Pierre Taki, Yūsaki Mori, Jō Kujō, Mai Kiryū, Kumi Koda (OP Black Clover, OP i ED Muv-Luv Alternative: Total Eclipse), Takehara Pistol, Yunho, Rena Matsui (Suzune Kagami w Denpa Kyoushi), Yūtarō Watanabe, Kōji Ishizaka, Ryūhei Matsuda i Jun Kunimura (Hattori w Zrywa się wiatr).


Oryginalna manga jest zbiorem niektórych wcześniejszych, krótkich mang Ohashiego, które wcześniej opublikował niezależnie, i zawiera wiele historii z humorystycznymi i trafnymi obserwacjami dotyczącymi życia. Kanzen opublikował mangę w dwóch tomach w 2017 roku.


Kenji Iwaisawa wyreżyserował filmową adaptację anime ON-GAKU Hiroyukiego Ohashiego, zatytułowaną ON-GAKU: Our Sound. Film został otwarty w Japonii 11 stycznia. GKIDS uzyskał licencję na film w Ameryce Północnej i został pokazany w ramach Festiwalu Japan Cuts 17 lipca

15. Twórca mangi Souryu wypuścił nową mangę zatytułowaną Kō Iu no ga Ii (This Kind of Thing is Fine) na stronach Shueishy -YanJan! i Tonari no Young Jump 16 października. Historia mangi zaczyna się, gdy dziewczyna dzwoni do swojego chłopaka do pracy

16. Tegoroczny 22. numer magazynu Shueishy - Grand Jump ujawnił 21 października, że manga Tomohiro Yokomaku i Taishiego Moriego (Kyou no Asuka Show (4 tomy mangi w latach 2009-13, 20-odcinkowe short anime w latach 2012-13)) - Radiation House zostanie wznowiona w następnym numerze magazynu 4 listopada.


Manga została wstrzymana 2 lipca.


Manga koncentruje się na specjalistach medycznych na oddziale radiologii szpitala. Na przykład radiologowie medyczni używają promieni rentgenowskich i tomografii komputerowej do badania przyczyn chorób i wykrywania zmian patologicznych, podczas gdy radiologowie czytają wyniki i przedstawiają diagnozy.


Yokomaku i Mori uruchomili mangę w Grand Jump w październiku 2015 r. Shueisha opublikował 9. tom mangi 17 stycznia. Manga zainspirowała serię Live-Action, która miała swoją premierę w kwietniu 2019 r.17. Magazyn Tokyo News Services TV Bros. nagrodził mangę My Broken Mariko Waki ​​Hirako nagrodą Bros. Comic Award 2020. W grudniowym numerze magazynu, który ukazał się 23 października, znajdą się treści związane z mangą, w tym wywiad z Hirako. Ponadto grudniowe wydanie będzie miało dwa różne warianty okładek, zwykłą wersję i limitowaną edycję Amazon, oba zilustrowane przez Hirako.

Zwykła okładka

Okładka edycji limitowanej Amazon


Yen Press wydała licencję na mangę i 10 listopada opublikuje ją w języku angielskim jako deluxe książkę w twardej oprawie. Firma opisuje tę historię:


Shiino jest porywczą asystentką w biurze, ale kiedy jej przyjaciółka Mariko niespodziewanie umiera, jest zdeterminowana, by dotrzeć do sedna tej tajemnicy. Przedstawiając uduchowiony związek między dziewczynami, jest to uderzająca historia siostrzeństwa i romansu.


Kadokawa opublikował w styczniu w Japonii jeden tom mangi josei. Wersja tomikowa zawiera również debiutancką mangę Hirako - „Yiska”

18. Manga Love Me Pom Poko zakończy się w lutym na pięciu tomach.


W 21. numerze magazynu Hakusenshy - Hana to Yume 5 października ujawniono, że manga wkracza w ostatni etap.


Manga koncentruje się na Ponko, tanuki, która przekształca się w dziewczynę, aby znaleźć partnera i kontynuować swój gatunek. Wchodzi do szkoły celebrytów, aby znaleźć najlepszego mężczyznę, ale przypadkowo zostaje odebrana przez parę bliźniaków, gdy jest w swojej formie tanuki. Okazuje się, że bliźniaki Ninomiya są najpopularniejszymi facetami w jej szkole. Bliźniacy Ninomiya znają sekret Ponko, ale są gotowi pomóc jej w małżeństwie pod pewnymi warunkami.


Modomu Akagawara (Ani Tomo (manga wychodzi od stycznia 2014 roku, seria Live-Action w marcu 2018 roku, film Live-Action w maju 2018 roku)) uruchomiła mangę w Hana to Yume w lipcu 2019 roku

19. Manga Jiman, konkurs Ambasady Japonii, który zachęca brytyjskich artystów do tworzenia własnych pasków, uruchomił nową stronę internetową pod adresem https://mangajiman.co.uk/. Witryna przedstawia prace zwycięzców konkursu Manga Jiman w latach 2007–2019. Zdjęcie po prawej stronie przedstawia pracę Tori Jones, zwyciężczyni konkursu Manga Jiman w 2019 r.


Witryna zawiera również szczegółowe informacje na temat obecnego (czternastego) corocznego konkursu, którego tematyka dotyczy technologii. Termin zgłoszeń upływa 16 listopada.


Zgodnie z zapowiedzią: „Technologia odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu, a teraz bardziej niż kiedykolwiek polegamy na technologii, aby utrzymywać kontakt z naszymi bliskimi, wykonywać naszą pracę i prowadzić codzienne życie. Sposób zinterpretowania tematu zależy od uczestnika, ale musi to być odniesienie pisemne lub wizualne i proszę podać, w jaki sposób Twoja praca odwołuje się do tematu w formularzu zgłoszeniowym ”.


Uczestnicy w wieku 14 lat i starsi powinni stworzyć historię opowiedzianą na sześciu do ośmiu stronach (pełne zasady).


Pierwsza nagroda to oryginalna, zabytkowa animacja, wybrana dla zwycięzcy przez sponsorów nagrody cel-ga.com. Druga nagroda to skaner A3 Image, a trzecia to cyfrowy aparat fotograficzny Ricoh. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają wybór publikacji mangowych i inne nagrody. Mamy nadzieję, że prace zwycięzcy i wicemistrzów zostaną pokazane na specjalnej wystawie w Ambasadzie w 2021 roku, o ile będzie to bezpieczne.


Osobna kategoria jest przeznaczona dla uczestników w wieku od 11 do 13 lat, którzy powinni stworzyć mangę yonkoma (historię opowiedzianą w 4 panelach z komiksami na jednej stronie). Pełne zasady dla kategorii od 11 do 13, osobno nazwanej „Yonkoma Manga Competition”, są tutaj. Pierwszą nagrodą w tej kategorii będzie nagroda Japońskiej Galerii; zostaną również przyznane nagrody związane z mangą za drugie miejsce.


Na oba konkursy należy przesłać grafikę wraz z formularzem zgłoszeniowym, który można pobrać tutaj.


Zgłoszenia można przesyłać e-mailem lub pocztą. Wpisy e-mailowe powinny być wysyłane na adres manga@LD.mofa.go.jp. Wpisy pocztowe należy kierować na poniższy adres:


Manga Jiman Competiton


Japońskie Centrum Informacji i Kultury


Ambasada Japonii


101/104 Piccadilly


Londyn W1J 7JT


„Manga Jiman” oznacza „Duma w mandze”.


Grafika jest chroniona prawami autorskimi Tori Jones

20. Pracownicy aplikacji Mangamo ogłosili 22 października, że aplikacja jest już dostępna na całym świecie na urządzenia z systemem iOS, z wyjątkiem Japonii, Chin i Korei.


Mangamo to mobilna usługa subskrypcji mangi, która zapewnia czytelnikom wolny od reklam nieograniczony dostęp do legalnie licencjonowanych i profesjonalnie zlokalizowanych tytułów. Aplikacja została uruchomiona w USA i Kanadzie 15 kwietnia na urządzenia z systemem iOS. Firma ogłosiła na swoim panelu podczas wydarzenia online Anime Expo Lite 3 lipca, że ​​uruchomi wersję na Androida, a także planuje uruchomić aplikację na innych terytoriach. Subskrypcja kosztuje 5 $ miesięcznie, a subskrybenci mogą uzyskać dostęp do 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.


Aplikacja zawiera mangi, które nie doczekały się wcześniejszych wydań w języku angielskim. Manga w aplikacji zawiera również Atak Tytanów, Somali i Strażnik Lasu, Fire Force, Arte, Dropkick on My Devil !, Akatsuki Babies, Reset Game i Daily Meteor Strike.


Aplikacja codziennie przesyła rozdziały. Użytkownicy mogą czytać mangę w aplikacji od lewej do prawej lub przewijając w pionie, a aplikacja ma dostosowany czytnik.


Kierownictwo z Hulu, Crunchyroll, Netflix, VIZ i innych firm stworzyło Mangamo. Obecnie Mangamo współpracuje z 11 wydawcami, w tym z Kodansha, Comicsmart, TOPPAN i North Star Pictures

21. Manga Moon Land zakończy się za 3 rozdziały. Sai Yamagishi pracuje nad dziewiątym tomem mangi, który zostanie wydany w grudniu.


Usługa MANGA Plus firmy Shueisha jednocześnie serializuje mangę w języku angielskim i opisuje serię:


Mitsuki Amahara jest zapalonym gimnastykiem w trzeciej klasie gimnazjum, ale po raz pierwszy startuje w zawodach gimnazjalnych. Tam jest zaskoczony wspaniałym występem Sakury Dogase, członkini renomowanego klubu. Co zrobi Mitsuki, aby zbliżyć się do celu ...?!


Manga zadebiutowała w usłudze Shueishy - Shonen Jump + w grudniu 2018 roku. Siódmy tom mangi zadebiutował cyfrowo 4 sierpnia, a ósmy tom - 4 listopada

22. Twórca mangi Shikke ogłosił na swoim koncie na Twitterze 16 października, że ​​odwołał drugi rozdział swojej mangi yaoi Pink Heart Jam, ponieważ manga pojawiła się z nieoficjalnymi tłumaczeniami na język angielski na różnych stronach internetowych. W ogłoszeniu odnotowano, że prace Shikke były umieszczane bez upoważnienia „niezliczoną ilość razy” na „nielegalnych pirackich stronach internetowych”, a także na Twitterze, Instagramie i TikToku.


Twórca powiedział: „To utrudnia serializację tego komiksu, ponieważ patrzenie, jak przesyłają moje prace, jest dla mnie bardzo bolesne i nie do zniesienia”. Shikke poprosił czytelników, aby cieszyli się swoimi dziełami „zgodnie z zasadami i prawami”.


Shikke dodał, że drugi rozdział jest gotowy do wydania, ale doszli do wniosku, że w obecnych okolicznościach go nie publikują. W ogłoszeniu zauważono, że Shikke i magazyn Mellow Kiss pracują nad oficjalnym tłumaczeniem mangi.


Shikke uruchomił serię we wrześniowym wydaniu cyfrowego magazynu Shueishy - Mellow Kiss 25 sierpnia. Manga koncentruje się na studencie o imieniu Haiga, który chce zbliżyć się do kolegi ze studiów Kanae po tym, jak zobaczył, jak gra na gitarze

23. Manga Mikuzu Shinagawy - Crossdressing Pandemic (Josō Pandemic) współpracuje z agencją Virtual YouTuber NIJISANJI, aby stworzyć nagrane filmy z pierwszych rozdziałów. Obsada głosu VTuber jest następująca:


Yuki Chihiro jako Nanaki Koga

Rindou Mikoto jako Ryou Sonogami

Suzuki Masaru jako Hikaru Watakashi


Ponadto aktorka głosowa Yuka Hiyamizu (Rin w Hulaing Babies) gra jednego z pozostałych chłopców w cross-dressingu (1,2).


Manga zadebiutowała na stronie mangi Kill Time Communication w Comic Web Valkyrie w sierpniu 2019 roku. Historia opowiada o Nanaki Kodze, licealistce, który budzi się ze śpiączki i odkrywa, że crossdressing stał się normą w ostatnich dwóch latach. Z pomocą swojego przyjaciela z dzieciństwa, Hikaru, Nanaki sam uczy się crossdressingu.


Projekt NIJISANJI rozpoczął się w 2018 roku i jest prowadzony przez Ichikara Inc. Jest to jeden z największych projektów Virtual YouTuber w Japonii, w którym znajduje się ponad setka VTuberów. Oficjalny angielski kanał YouTube został uruchomiony w czerwcu

24. W grudniowym numerze magazynu Futabashy - Monthly Action ujawniono 24 października, że Nobuyoshi Zamurai w następnym wydaniu 25 listopada wyda nową mangę spinoff mangi Miss Kobayashi's Dragon Maid autorstwa Coolkyoushinja. Manga nosi tytuł Kobayashi-san Chi no Maid Dragon Okomori Gurashi no Fafnir (Miss Kobayashi's Dragon Maid: Fafnir the Recluse), a skupi się na „smoku otaku” Fafnirze.


Coolkyoushinja (Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken (manga wychodząca od 2011 roku, 2 sezony anime jesienią 2014 roku i wiosną 2015 roku), Kobayashi-san Chi no Maid Dragon (manga wychodząca od maja 2013 roku, anime zimą 2017 roku, zapowiedziano drugi sezon na 2021 rok, 7 odcinków specjalnych od marca do września 2017 roku), Komori-san wa Kotowarenai! (manga wychodząca od lutego 2012 roku, anime jesienią 2015 roku)) rozpoczął trwającą serię Miss Kobayashi's Dragon Maid w inauguracyjnym wydaniu magazynu Monthly Action w maju 2013. Futabasha wydał 10. tom mangi 11 sierpnia. Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim. Monthly Action ogłosił w październiku 2018, że manga zbliża się do punktu kulminacyjnego.


Serial zainspirował adaptację anime, która miała swoją premierę w Japonii w styczniu 2017 roku. Crunchyroll transmitował serię tak, jak była emitowana w Japonii, a Funimation transmitował angielski dub. Funimation wydało anime na Blu-ray i DVD.


Manga ogłosiła drugi sezon anime w lutym 2019 w ósmym tomie. Drugi sezon będzie miał premierę w 2021 roku, a Kyoto Animation powróci do produkcji. Sezon nosi tytuł Miss Kobayashi's Dragon Maid S, a „S” oznacza „Super Supreme Second life Starts”.


Manga zainspirowała również trwające spinoffy Miss Kobayashi Dragon Maid: Kanna's Daily Life i Miss Kobayashi's Dragon Maid: Elma's Office Lady Diary. Ósmy tom Miss Kobayashi's Dragon Maid: Kanna's Daily Life i czwarty tom Miss Kobayashi's Dragon Maid: Elma's Office Lady Diary, wyszły 11 sierpnia. Seven Seas również wyda obie mangi.


Trzecia manga spinoff, Kobayashi-san-chi no Maid Dragon: Lucoa wa Boku no xx Desu. (Miss Kobayashi's Dragon Maid: Lucoa is my xx), ukazała się w magazynie Futabashy - Monthly Action w styczniu 2019 roku. Drugi tom został wydany 11 sierpnia

25. Manga Neko ga Nishimukya (The Cat is Facing West) zakończy się 25 grudnia.


Yuki Urushibara (Mushishi) zadebiutowała mangą w Afternoon Kodanshy w kwietniu 2018 roku. Drugi tom serii został wydany w lutym.


Historia osadzona jest w świecie, w którym panuje tajemnicze zjawisko zwane „przepływem” i skupia się na dwóch osobach (i jednym kocie), którzy zarabiają na życie, radząc sobie z tym. Magazyn ogłosił mangę w listopadzie 2017 roku26. Manga Kakafukaka 25 listopada osiągnie punkt kulminacyjny.


Firma Kodansha Comics wydała licencję na mangę i 28 lipca opublikowała cyfrowo 10. tom w języku angielskim. Firma opisuje tę historię:


Współczesny romans Takumi Ishidy o kobiecie, która wprowadza się do wspólnego domu i ponownie spotyka swoją pierwszą miłość - tylko po to, by odkryć ważne odkrycie.


Manga zadebiutowała w magazynie Kiss Kodanshy w październiku 2013. 11. tom mangi został wydany w Japonii 11 września27. GAGAGA Bunko ogłosił na swoim koncie na Twitterze 21 października, że reżyser anime Mitsuo Iso został mianowany gościnnym jurorem 16. nagrody Shogakukan Light Novel Award. Coroczny konkurs na napisanie nowelki zapewnia nagrody pieniężne i gwarantowaną umowę wydawniczą dla zwycięskich prac.


Na stronie internetowej konkursu Iso skomentował swoją nominację w następujący sposób:


Co to znaczy przeczytać nowelkę? Napisać nowelkę? Sam nie znam odpowiedzi i nie sądzę, że musisz znać odpowiedź. Na pewno nie wiem, co to znaczy napisać lub przeczytać coś zasługującego na nagrodę. Mam tylko prostą chęć stworzenia i przeczytania czegoś, co mnie interesuje. Chcę zapytać ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, kim chcą być: co według Ciebie jest interesujące? Kto to napisał? Gdzie to znalazłeś? Nie przejmuj się gatunkami ani nie próbuj odgadnąć popularnych trendów. Zmagaj się z tym impulsem, że możesz nie rozumieć dobrze i napisz historię, która z tego wynika. Aha, i zachowaj to w tajemnicy, ale nie jestem wielkim fanem romcomów.W konkursie można przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem Internetu lub poczty do 30 września 2021 r. Poprzedni zwycięzcy nagrody to między innymi My Youth Romantic Comedy Is Wrong, As I Expected Wataru Watariego (Gi(a)rlish Number, Qualidea Code) oraz Bottom-tier Character Tomozaki Yūkiego Yaku.


Mitsu Iso jest oryginalnym twórcą, reżyserem i scenarzystą anime Den-noh Coil. Za serial zdobył nagrodę Excellence Award w dziedzinie animacji na Japan Media Arts Festival 2007. Pracował jako kluczowy animator przy takich serialach i filmach anime jak: Ninja Robots, GeGeGe no Kitarō, Ocean Waves, Neon Genesis Evangelion, Napping Princess, Cowboy Bebop: The Movie, JoJo's Bizarre Adventure OAV, Perfect Blue, Porco Rosso, FLCL, Only Yesterday i RahXephon. Był także głównym animatorem segmentu anime w filmie fabularnym Kill Bill. Obecnie reżyseruje i pisze scenariusz do oryginalnego anime Chikyūgai Shōnen Shōjo (Extraterrestrial Children)

28. Manga Gang King zakończy się w 2021 roku na 37 tomach.


Manga weszła w swój „punkt kulminacyjny” w 32. tomie, który ukazał się w lutym 2019 roku.


Daiju Yanauchi (Gaki Rock (jednotomowa manga w 2002 roku, film Live-Action w 2014 roku, serial Live-Action na Amazon Prime Video w kwietniu 2017 roku)) wypuścił mangę w magazynie Young King Shonengahoshy w 2003 roku. Seria została przeniesiona do magazynu Kodanshy - Magazine Special w 2016 roku po dwuletniej przerwie, a w marcu 2017 roku ponownie trafiła do Bessatsu Shōnen Magazine Kodanshy.


W grudniu 2017 roku manga ponownie zmieniła magazyny na magazyn Kodanshy - Evening i wtedy rozpoczął się „ostatni zryw”. Podczas gdy Kodansha publikuje dwutygodnik Evening, manga pojawia się w magazynie raz w miesiącu. Manga ma ponad 10 milionów egzemplarzy w druku.


Manga opowiada historię licealisty Katsuyi „Jimmy'ego” Ōnishiego z Akademii Barajūji. Jako dziecko uratował go tatuażysta zwany „zwycięską igłą”. Zauroczony tą osobą, Katsuya jest zainspirowany tą samą ścieżką i stara się być najlepszym tatuażystą na świecie

29. Manga Tokyo Babylon CLAMP'a otrzyma w 2021 roku anime. Studio GoHands (K) produkuje „zupełnie nowe anime, którego akcja toczy się w Tokio w 2021 roku”.


Tokyopop i Dark Horse Comics opublikowały mangę w języku angielskim, a Dark Horse Comics opisuje historię:


Jest rok 1991, ostatnie dni bańki ekonomicznej Japonii, a ulicami płyną pieniądze i elegancja. Tak samo jak prądy ciemności pod nimi, odżywiając złe duchy, z którymi może walczyć tylko sztuka onmyoji - legendarnych japońskich okultystów. Dwóch najpotężniejszych onmyoji występuje w nieprawdopodobnych postaciach przystojnego młodego weterynarza Seishiro i nastoletniego spadkobiercy starożytnego klanu Sumeragi, Subaru.


CLAMP (X, Cardcaptor Sakura, Magic Knight Rayearth, Kobato, Chobits, Blood C) opublikował serię mang w magazynach Shinshokana - South i Monthly Wings w latach 1990-1993, a Shinshokan wydrukował siedem regularnie skompilowanych tomów, a następnie pięć tomów w mniejszym rozmiarze papieru bunkō. Od tego czasu Kadokawa wydała trzytomowe wydanie pamiątkowe. Tokyopop opublikował siedem regularnych tomów w języku angielskim, a następnie Dark Horse Comics opublikował mangę w dwóch tomach zbiorczych.


Manga już zainspirowała oryginalny odcinek anime wideo z 1992 roku i drugi w 1994 roku. Zainspirowała również dwa teledyski Live-Action i jeden teledysk animowany w 1992 roku, a także film Live-Action w 1993 roku. Główny bohater Subaru Sumeragi pojawił się później w mandze CLAMP'a - X i jej adaptacjach anime

30. Manga Buddy Dog zakończyła się 24 października w magazynie Big Comic Shogakukana. 11. i ostatni tom mangi zostanie wydany 25 grudnia.


Fujihiko Hosono wypuścił mangę w Big Comic w 2017 roku. 30 września Shogakukan opublikował 10. tom mangi. Historia opowiada o życiu mężczyzny imieniem Aizawa, jego rodziny i ich psa-robota Robo Buda.


Hosono (Crusher Joe) wypuścił mangę Sasuga no Sarutobi G w Monthly Hero's w czerwcu 2017. Manga zakończyła się we wrześniu 2019 roku.


Manga jest odrodzeniem mangi Hosono - Sasuga no Sarutobi, gdzie „G” oznacza „globalne” podejście mangi.


Hosono opublikował serializację oryginalnej mangi Sasuga no Sarutobi od 1980 do 1984 w magazynie Shogakukana - Zōkan Shonen Sunday. Shogakukan opublikował siódmy i ostatni tom mangi w lipcu 1984 roku. Seria zainspirowała 69-odcinkowe anime, które wyszło w 1982 rokuMANGA I NOWELKA - POLSKA


1. Oficjalne konto na Twitterze dla serii The Promised Neverland ujawniło 19 października, że marka otrzyma czwartą nowelkę. Nowelka będzie zawierała historie opowiedziane w książeczce DVD z pierwszego sezonu anime oraz w magazynie Jump Giga, a także nowe opowiadanie. Nowelka pojawi się 4 grudnia wraz z fanbookiem franczyzy. Tytuł nowej nowelki to Yakusoku no Neverland: Omoide no Film-tachi (The Promised Neverland: The Films of Memories). Nanao ponownie pisze nowelkę.


Pierwsza nowelka z mangi, Yakusoku no Neverland: Norman kara no Tegami (The Promised Neverland: A Letter from Norman), wyszła w Japonii w czerwcu 2018 r. Druga, Yakusoku no Neverland: Mama-tachi no Tsuisōkyoku (The Promised Neverland: Moms „Song of Remembrance”), wyszła w styczniu 2019 r. Druga nowelka koncentruje się na Isabeli i siostrze Krone.

Trzecia, Yakusoku no Neverland: Senyū-tachi no Record (The Promised Neverland: Record of War Buddies, na zdjęciu po prawej), została wydana 2 października. Nowelka koncentruje się na Yuugo i Lucasie.


Nanao napisał także wszystkie trzy poprzednie nowelki.


Kaiu Shirai i Posuka Demizu wypuścili mangę The Promised Neverland w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w sierpniu 2016 r. i zakończyli ją 15 czerwca. Viz Media publikuje mangę cyfrowo i drukiem w Ameryce Północnej. MANGA Plus opublikował również cyfrowo mangę w języku angielskim. W Polsce zakończenie mangi poznamy w marcu 2021 roku.


Dodatkowy rozdział „Rozdział 181.1” zatytułowany „Special Side Story: The First Shot” zadebiutował w 44 numerze magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump 5 października, a Viz Media opublikowało rozdział w języku angielskim. Osobny nowy one-shot mangi zadebiutuje na wystawie w Tokio tej zimy.


Adaptacja anime miała swoją premierę w styczniu 2019 r. Aniplex of America transmitował anime na Crunchyroll, Hulu, Funimation i HIDIVE w trakcie emisji. Toonami rozpoczęło nadawanie anime w kwietniu 2019 r. Drugi sezon anime miał mieć premierę w październiku, ale jest opóźniony do stycznia 2021 r. z powodu wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na produkcję.


Film Live-Action zostanie otwarty 18 grudnia. Amazon opracowuje osobną, anglojęzyczną adaptację Live-Action

2. Manga Hetalia World Stars otrzyma wiosną 2021 roku anime. Manga Hetalia World Stars zostanie wznowiona, a autor mangi Hidekaz Himaruya uruchomi nową mangę z tajnym motywem w styczniowym numerze Jump SQ Shueishy 4 grudnia.

Nowe anime Hetalia World Stars ma powracającą obsadę: Daisuke Namikawa jako Włochy, Hiroki Yasumoto jako Niemcy, Hiroki Takahashi jako Japonia, Katsuyuki Konishi jako Ameryka, Noriaki Sugiyama jako Anglia, Masaya Onosaka (Isaac Dian w Baccano, Jadeite w Sailor Moon, Don Patch w Bobobo-bo Bo-bobo, Keroberos w Cardcaptor Sakura, Max Sandshelt w Durarara, Takeshi Sendo w Hajime no Ippo, Mantarou Kinniku w Kinnikuman II, Ah-kun w Moetan, Chew i Spandam w One Piece, Puri Puri w One Punch Man, Ichi Hydra w Saint Seiya Omega, Takeshi Momoshiro w Prince of Tennis, Yasuharu Yasuda w Slam Dunk, Pierre Vieira w Sousei no Aquarion, Zelos Wilder w Tales of Symphonia The Animation, Leeron Littner w Tengen Toppa Gurren Lagann, Teppei w Toriko, Azazel w Yondemasu yo, Azazel-san, Iyek w Wolf's Rain) jako Francja, Yasuhiro Takato (Artemis w Sailor Moon, Nezu w My Hero Academia, Gluttony w Fullmetal Alchemist, Shalnark Ryuseih w Hunter x Hunter, Kuzzey Buskirk i Romero Pal w Mobile Suit Gundam SEED, Wanze i Satori w One Piece, Hamada w Zankyou no Terror, Romero w Zombie Land Saga) jako Rosja i Yuki Kaida. jak Chiny. Hiroshi Watanabe, Kazuyuki Fudeyasu i Mariko Oka powracają jako reżyser, kierownik scenariusza serialu i projektant postaci do anime, a Studio DEEN powraca do produkcji animacji.

Manga Himaruyi - Hetalia World Stars to najnowsza manga w serii. Manga została uruchomiona w Shonen Jump + w tym samym dniu, w którym uruchomiono usługę mangi online, ale w kwietniu 2018 r. nastąpiła przerwa. Shueisha opublikowała cztery tomy mangi. Mangę w Polsce od kwietnia 2019 roku wydaje Studio JG, a w lutym ukazał się 4. tom.


Oryginalna manga Himaruyi Hetalia - Axis Powers przyjmuje archetypowe cechy krajów i regionów na całym świecie i antropomorfizuje je jako (głównie) postacie bishōnen. Right Stuf wydał mangę w Ameryce Północnej we współpracy ze swoim byłym wydawcą anglojęzycznym, Tokyopopem i japońskim wydawcą Gentosha Comics.


Hetalia The World Twinkle, szósty sezon anime zainspirowany mangą Himaruyi, miał swoją premierę w Japonii w lipcu 2015 roku, a Funimation transmitował serial w trakcie jego emisji. Funimation wydało wszystkie sezony anime i film anime Hetalia Axis Powers: Paint it, White! w Ameryce Północnej. Seria zainspirowała także serię musicali scenicznych w Japonii. „Finałowy” musical odbył się w marcu 2018 roku


3. Manga Perfect World zakończy się za 3 rozdziały.


11. tom mangi ujawnił 12 sierpnia, że manga zakończy się w tomie 12-ym. Autorka Rie Aruga ujawniła w kwietniu 2019 roku, że jej manga zbliża się do „ostatniego etapu”.


26-letnia Tsugumi Kawana ponownie spotyka się ze swoją pierwszą sympatią ze szkoły średniej, Itsukim Ayukawą, na spotkaniu firmy architektonicznej z firmą zajmującą się projektowaniem wnętrz, w której pracuje. Wzbudza on w niej bicie serca, aż zdaje sobie sprawę, że jest teraz niepełnosprawny i jeździ na wózku inwalidzkim. Na początku czuje, że nie może umawiać się z facetem na wózku inwalidzkim, ale potem jej uczucia zaczynają się zmieniać…


Aruga wypuściła serię w magazynie Kiss w lutym 2015 roku. Manga została nominowana w kwietniu 2019 roku do 43. dorocznej nagrody Manga Awards Kodansha. Mangę w Polsce wydaje Kotori, a w momencie pisania ukazał się w lipcu 8. tom.


Film Live-Action został otwarty w Japonii w październiku 2018 roku. Film zarobił 17 380 800 jenów (153 800 $), co dało mu 4. miejsce w japońskiej kasie w weekend otwarcia. Serial Live-Action miał swoją premierę w Fuji TV i Kansai TV w kwietniu 2019 roku

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com