FESTIWALOWY TYDZIEŃ - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA

1. Netflix ogłosił 27 października, że manga survival horror Tsuiny Miury i Takahiro Ōby - High-Rise Invasion (Tenkū Shinpan) jest inspiracją dla serii anime. Netflix wypuścił zwiastun, który ujawnił datę światowej premiery serialu w lutym 2021 roku na platformie streamingowej.


Netflix opisuje historię anime:


Niesamowita i krwawa manga High-Rise Invasion, stworzona przez Tsuinę Miurę (Ajin - Demi-Human) i Takahiro Ōbę (Box!), Wreszcie doczekała się adaptacji anime! Licealistka Yuri Honjo gubi się w „nienormalnej przestrzeni”, gdzie niezliczone drapacze chmur są połączone wiszącymi mostami, a „zamaskowane postacie” bezlitośnie mordują swoje zdezorientowane i uciekające ofiary. Aby przetrwać w tym piekielnym świecie, ma dwie możliwości: zabić zamaskowane postacie lub zostać zabitym. Yuri jest zdeterminowana, by przetrwać, aby zniszczyć ten irracjonalny świat, ale jaki będzie jej ostateczny los?


Anime otworzyło również oficjalną stronę internetową, na której ujawniono dwie kluczowe wizualizacje, wersję „ludzką” i wersję „maskową”.

Masahiro Takata (Super Seisyun Brothers, Libra of Nil Admirari) reżyseruje anime w Zero-G. Touko Machida (7 SEEDS, The Disappearance of Nagato Yuki-chan) nadzoruje scenariusze serialu. Yōichi Ueda (Gangsta.) jest projektantem postaci i głównym reżyserem animacji. Muzykę tworzą artyści tatsuo i Youichi Sakai.


Obsada głosowa obejmuje:


Haruka Shiraishi jako Yuri Honjō

Shiki Aoki jako Mayuko Nise

Akira Sekine (Miyabi Fujiwara w Aikatsu, Charlotte w Princess Principal, Hairu Ihei w Tokyo Ghoul:re, Anak Jahad w Tower of God) jako Kuon Shinzaki

Junya Enoki jako Rika Honjō

Yuichiro Umehara jako maska ​​snajpera


Ōba narysował ilustrację, aby uczcić ogłoszenie anime:

Miura i Ōba wypuścili mangę w aplikacji DeNA Manga Box w grudniu 2013 r. i zakończyli ją 28 marca. Seven Seas Entertainment publikuje mangę w tomach zbiorczych, a ósmy tom zostanie wydany 24 listopada. Najnowsze rozdziały mangi są również dostępne w języku angielskim cyfrowo na angielskiej stronie internetowej Manga Box.


Kontynuacja mangi zatytułowana Tenkū Shinpan arrive pojawiła się w aplikacji Magapoke w lipcu 2019 roku

2. Manga Dream Eater Merry (Yumekui Merry) zakończy się 24 listopada. 24. i ostatni tom mangi zostanie wydany w grudniu.


Dream Eater Merry (Yumekui Merry) podąża za uczniem szkoły średniej Yumejim Fujiwarą i tajemniczą dziewczyną o imieniu Merry.


Magazyn Manga Time Kirara Forward rozpoczął serializację mangi w 2008 roku. Houbunsha wydał pierwszy tom mangi w październiku 2008 roku. Tom 22. mangi został wydany 12 listopada. Yoshitaka Ushiki zapowiedział w maju, że mandze "pozostała niewielka ilość. "


JC Staff zaadaptował Dream Eater Merry (Yumekui Merry) do 13-odcinkowego anime emitowanego w Japonii w styczniu 2011 roku. Shigeyasu Yamauchi (Street Fighter Alpha, Boys Over Flowers) wyreżyserował anime, a Hideki Shirane (Hayate the Combat Butler) napisał i nadzorował skrypty. Masahiro Fujii (Hayate the Combat Butler) zaprojektował postacie.


Sentai Filmworks opisuje anime:


Dziesięć lat temu Fujiwara zauważył, że ma moc widzenia wielobarwnych aur otaczających ciało osoby. Od tego czasu ma dziwny sen o wojnie z kotami. Aż pewnego dnia na niego spada tajemnicza dziewczyna ...


Sentai Filmworks wydało licencję na anime i wydało je na Blu-ray i DVD w marcu 2012 roku

3. Manga Versailles of the Dead zakończyła się 24 października. Piąty i ostatni tom mangi ma wyjść w grudniu.


Seven Seas Entertainment publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


W drodze z Austrii, by poślubić Ludwika XVI i zostać królową Francji, powóz Marii Antoniny zostaje przechwycony przez żądne krwi zombie. Jedynym ocalałym z ataku jest brat bliźniak Marie, Albert. Wybiera się do Wersalu w sukni swojej siostry - i zamiast żyć jak on sam, postanawia zająć jej miejsce. Teraz, w sercu francuskiego dworu królewskiego, Albert musi stawić czoła nieumarłym okropnościom jako człowiek, który zostanie królową.


Manga pojawiła się w magazynie Hibana firmy Shogakukan w styczniu 2016 r., ale została przeniesiona do aplikacji Manga ONE w listopadzie 2017 r. po zaprzestaniu publikacji magazynu. Manga została zawieszona we wrześniu 2018 r. i powróciła we wrześniu 2019 r. Następnie manga weszła w swoją „drugą część” w październiku 2019 r.


Shogakukan opublikował czwarty tom mangi Kumiko Suekane 17 kwietnia. Seven Seas Entertainment wydał drugi tom w marcu 2019 roku

4. Manga Shōgakusei wa Mama demo Ii desu ka? (Is it Alright if the Grade School Student is my Mother?) zakończyła się 26 października. 4 grudnia ma wyjść czwarty i ostatni tom mangi.


Fabuła skupia się na Takehiro Tokuyamie, człowieku zmęczonym pracą w branży gier. Pewnego dnia pojawia się dziewczyna ze szkoły podstawowej imieniem Kokona i pociesza go przytuleniem. Takehiro martwi się, że zostanie wzięty za kogoś z kompleksem lolity. Jednak dziewczyna ujawnia, że jest jego wskrzeszoną matką, a życie Takehiro zmienia się bardzo po tym dniu.


Bow Ditama (Fight Ippatsu! Juuden-chan!! (10 tomów mangi w latach 2005-13, anime latem 2009 roku, odcinek OVA w styczniu 2014 roku, 6 odcinków specjalnych w latach 2009-10), Kissxsis (manga wychodząca od grudnia 2005 roku, 12 odcinków OVA w latach 2008-15, anime wiosną 2010 roku), Mahoromatic (8 tomów mangi w latach 1998-2004, anime Mahoromatic: Automatic Maiden jesienią 2001 roku, 14-odcinkowe anime Mahoromatic: Motto Utsukushii Mono w latach 2002-03, 2 odcinki Mahoromatic: Tadaima Okaeri w październiku 2009 roku), Yotsunoha (jednotomowa manga w 2008 roku, 2 odcinki OVA w lutym i marcu 2008 roku)) wypuścił mangę w magazynie Monthly Shonen Sirius Kodanshy w grudniu 2017 r. W marcu Kodansha wydała trzeci tom

5. a) Manga Kageki Shoujo!! otrzyma w 2021 roku anime.


Kumiko Saiki wydała serializację oryginalnej mangi pod tytułem Kageki Shoujo! (z jednym wykrzyknikiem) w magazynie Jump Kai Shueishy w latach 2012-2014 i zakończyła oryginalną serializację po zaprzestaniu publikacji magazynu w październiku 2014 roku.


Następnie Saiki wydała kontynuację mangi pod tytułem Kageki Shoujo !! (z dwoma wykrzyknikami) w Melody w 2015 roku. Shueisha opublikował dziewiąty tom kontynuacji 5 marca. Manga była nominowana do nagrody Best Shōjo Manga w 44. dorocznej edycji Manga Awards Kodanshy w tym roku, ale nie wygrała.


Shueisha opublikowała oryginalną mangę w dwóch tomach, ale ponownie wydała serię w jednym skompilowanym tomie w marcu 2019 roku pod tytułem Kageki Shoujo!! Season Zero. To jest tom, który Seven Seas Entertainment wyda w języku angielskim. Wydawca wyda mangę pod tytułem Kageki Shoujo !! The Curtain Rises 24 listopada i opisuje historię:


Podobnie jak Takarazuka Revue, młode kobiety, które uczęszczają do akademii artystycznej Liceum Kouka Kageki, odgrywają wszystkie role w teatrze muzycznym, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Narada Ai to zblazowana była idolka odgrywająca role żeńskie - jej współlokatorka, grająca męskie role, to bystra dziewczyna ze wsi Watanabe Sarasa. Od szkoły po scenę i resztę życia - te młode kobiety nie mogą stawić czoła swojej pasji do występów

b) Oficjalna strona internetowa została uruchomiona 28 października, aby potwierdzić, że manga Kageki Shoujo! otrzyma telewizyjną adaptację anime w 2021 roku. Chociaż tytuł anime to Kageki Shoujo !!, jego historia pochodzi od Kageki Shoujo !! Season Zero. Strona internetowa ujawniła personel anime i plakat.

Kazuhiro Yoneda (Yona of the Dawn, Hozuki's Coolheadedness) reżyseruje anime w PINE JAM. Za kompozycję serialu odpowiada Tadashi Morishita (Yona of the Dawn). Takahiro Kishida (Gleipnir, Haikyuu !!, Madoka Magica) projektuje postacie. Muzykę komponuje Tsuneyoshi Saito (Fafner, PriPara).

Dodatkowymi członkami personelu są:


Sub-Character Design: Eriko Iida, Akira Takata, Takao Maki

Prop Design: Miyuki Koga

Chief Animation Directors: Eriko Iida, Akira Takata, Tomoko Fukunaga

Art Director, Art Setting: Hiromichi Tanigawa

Color Design: Yasuji Sakagami

Director of Photography: Yasuhiro Asagi

Editing: Daisuke Imai

Sound Director: Yukio Nagasaki

Music Production: King Records


6. Satoru Hiura ujawniła na swoim koncie na Twitterze 24 październka, że 31 października uruchomiła mangę Saint Love Survivors w aplikacji mangowej Kodanshy i pixiv - Palcy. Obraz Palcy zapowiadający nową mangę zapowiedział: „Mimo że poślubiła mężczyznę, za którym tęskniła, 0 seksu !?”


Seria zostanie uruchomiona z 10 rozdziałami, z których trzy będą dostępne do przeczytania bezpłatnie. Pierwszy tom mangi zostanie wydany 13 listopada wraz z piątym tomem jej mangi Hotaru no Hikari BABY.


Miura opublikowała Hotaru no Hikari w magazynie Kodanshy - Kiss w latach 2004–2009, a jej sequel Hotaru no Hikari SP zakończył się w maju 2017 r. Miura od października 2017 r. publikuje drugi sequel zatytułowany Hotaru no Hikari BABY. Oryginalna manga zainspirowała dwie serie Live-Action, a także film Live-Action, który został otwarty w 2012 roku. Kodansha Comics wydaje oryginalną mangę w języku angielskim pod tytułem Hotaru's Way

7. W grudniowym numerze magazynu Shogakukana - Monthly Spirits ujawniono 27 października, że Yuu Nakahara wypuści w następnym numerze komedię kryminalną Terukan Boys 27 listopada.


Nakahara to wspólny pseudonim Hidekiego Nakazawy i Hiroyukiego Tajimy. Inne mangi Nakahary to Naoko, Last Inning, Wild Pitch !! i Bucchigiri (14 tomów w latach 1987-89). Bucchigiri zainspirował oryginalne wideo anime 4-odcinkowe w latach 1989-91

8. Manga Thermae Romae otrzyma w 2021 roku anime na Netflixie o tytule Thermae Romae Novae. NAZ produkuje animację, której podstawą jest oryginalna manga, a także nowe historie napisane przez autorkę Mari Yamazaki.


Yamazaki narysowała specjalną grafikę dla upamiętnienia tego ogłoszenia powyżej.


Netflix opisuje historię mangi i anime: Lucjusz, projektant łazienek w Cesarstwie Rzymskim, przypadkowo przenosi się w czasie do dzisiejszej Japonii i dowiaduje się o japońskiej kulturze kąpieli w tej komedii.


Netflix ogłosił w lutym współpracę z Yamazaki i pięcioma innymi japońskimi twórcami w celu rozwijania i produkowania oryginalnych japońskich projektów anime.


Mari Yamazaki (Olympia Kyklos (manga wychodząca od marca 2018 roku, 24-odcinkowe anime emitowane w 2020 roku)) zakończyła swoją mangę Thermae Romae w marcu 2013 roku. Manga była wcześniej inspiracją dla trzyodcinkowego anime z 2012 roku i dwóch filmów Live-Action z udziałem Hiroshiego Abe i Ayi Ueto. Yen Press publikuje mangę w Ameryce Północnej, a Discotek udziela licencji na anime w Ameryce Północnej. Crunchyroll przesyła strumieniowo mangę z angielskimi napisami i angielskim dubem

9. Visual Art's / Key ogłosił 26 października trzy nowe kinetic novels: Project: LOOPER, Project: LUNAR i Project: PORTER.

Tytuł: Project: LOOPER

Wydanie: „Wkrótce”

Twórcy: Ryukishi07 (scenariusz), Kei Mochizuki (ilustracje)

Streszczenie: Wyruszmy na poszukiwanie prawdziwego skarbu. Taira to licealista, który ma obsesję na punkcie geocachingu, gry polegającej na poszukiwaniu skarbów opartej na GPS. Pewnego dnia podczas letnich wakacji Taira i jej przyjaciele zostają wciągnięci w tajemniczy incydent podczas poszukiwania skarbów. Rzeczywistość i wyobraźnia stają się ze sobą powiązane. Myśli pogrążają się w chaosie. Jutro stanie się dzisiaj.


Pochłonięci przez wir czasu, są uwięzieni w niekończącej się pętli czasu, ciągle powtarzając „dziś”.


Potem spotykają innych „pętlaczy (loopers)”. Simon, przywódca i tajemnicza dziewczyna Mia. Jeśli połączą siły, czy będą w stanie wydostać się z tego wiecznego więzienia ...?

Tytuł: Project: LUNAR

Wydanie: 2021

Twórca: Takeshi Matsuyama (scenariusz)

Streszczenie: Księżyc i Ziemia: historia miłosna rozciągająca się na 384400 kilometrów Skyout to najnowocześniejszy wyścig akcji VR. T-bit nie jest zwykłym licealistą. Jest także niepokonanym genialnym graczem. Codziennie loguje się do Skyout, wygrywając mnóstwo nagród.


Ale pewnego dnia wędruje do tajemniczego obszaru. Lunar World, serwera księżycowego, o którego istnieniu nikt nie wie. Tam T-bit spotyka awatara AI, który przedstawia się jako LUNAR-Q.


Okazuje się, że jest odrzuconą maskotką do księżycowego projektu terraformacji i marzy o zobaczeniu kiedyś Ziemi ...


Tytuł: Project: PORTER

Wydanie: 2021

Twórca: Romeo Tanaka (scenariusz)

Streszczenie: Jeśli przedostanę się na drugą stronę nieba, stanę się człowiekiem… Ziemia została przejęta przez grupę maszyn, które stworzyły „osobliwość”. Ludzkość jest zmuszona żyć w ukryciu.


Pewnego dnia przewoźnik otrzymuje dziwne żądanie. Tym razem ich ładunkiem będzie android-dziewczyna, która ma zastąpić członka rodziny. Maszyny Osobliwości nie mają na nią wpływu.


Transporter wyrusza w podróż, mimo zniechęcenia naiwnym zachowaniem dziewczyny. Czasami muszą unikać ludzkich bandytów, innym razem uciekają przed maszynami. Niezrażeni takimi niebezpiecznymi sytuacjami, kontynuują dostawę.


Dziewczyna często mówi o chęci zostania człowiekiem. Ich celem jest kosmiczna winda, tak wysoka, że ​​wydaje się przebijać niebo. Plotka głosi, że androidy, które dotarły na szczyt, można uczynić ludźmi, ale czy to prawda?

10. Twórca mangi Hideo Takanaka ogłosił 24 października na Twitterze, że jego manga Fate / Grand Order of Remnant Woman of Agartha wkracza w „ostatnią fazę”.


Takanaka wypuścił mangę opartą na drugiej części gry mobilnej Fate / Grand Order „Epic of Remnant”, „Ashu Tokuiten II Denshō Chitei Sekai Agartha: Agartha no Onna” (Subspecies Singularity II: Legendary Subterranean World Agartha: Woman of Agartha ) w magazynie Young Ace firmy Kadokawa w lutym 2019 r. Trzeci tom mangi został wydany 3 czerwca.


Wydarzenie pierwotnie zadebiutowało w japońskiej wersji gry 29 czerwca 2017 roku.


Shōnen Sasaki wypuścił mangę opartą na pierwszej części, Ashu Tokuiten I Akushō Kakuzetsu Makyō Shinjuku: Shinjuku Maboroshi Tamashi Jiken (Subspecies Singularity I: Malignant Quarantined Devil's Realm Shinjuku: Shinjuku Phantom Spirit Incident), w Monthly Shōnen Ace firmy Kadokawa w styczniu 2019 roku. Wydarzenie pierwotnie zadebiutowało w japońskiej wersji gry 24 lutego 2017 roku.


Rei Wataru uruchomił mangę opartą na trzeciej części, Ashu Tokuiten III Shizenketsuga Butai Shimōsa Kuni: Eirei Kengō Nanaban Shōbu (Subspecies Singularity III: Scene of a Deadly Battle Shimosa: Contest Between Spirits of Seven Master Swordsman), w styczniu 2019 roku w aplikacji Magazine Pocket firmy Kodansha. Wydarzenie pierwotnie zadebiutowało w japońskiej wersji gry 14 października 2017 roku.


Aoi Ohmori wypuścił mangę opartą na czwartej części Ashu Tokuiten IV Kinki Kōrin Teien Salem: Itan Naru Salem (Subspecies Singularity IV: Taboo Advent Salem: Salem of Heresy) w Comic Rex Ichijinshy w styczniu 2019 roku. Wydarzenie pierwotnie zadebiutowało w japońskiej wersji gry 29 listopada 2017 r.


Dwie osobne mangi Fate / Grand Order, Shiramine's Fate / Grand Order -mortalis: stella- i Takeshi Kawabuchi's Fate / Grand Order: Turas Réalta- ukazały się latem 2017 roku. Licencjonowane przez Kodansha Comics Fate / Grand Order -mortalis: stella- w wersji angielskiej .


Artysta Eiichirō Mashin (manga Himuro no Tenchi Fate / school life) uruchomił mangę Fate Grand Order Duel: YA Tokuiten: Misshitsu Yūgi Makyō Shibuya: Shibuya Kettō Jiken (Fate/Grand Order Duel: YA Singularity: Secret Room Play Magical Border Shibuya: Shibuya Duel Incident), opartą na grze planszowej Fate/Grand Order Duel -collection figure- w lutym 2019 r. Manga zakończyła się w styczniu ubiegłego roku.


Aniplex wydał grę mobilną Fate / Grand Order w Japonii latem 2015 roku. Gra została wydana w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w czerwcu 2017 roku. 74-minutowe telewizyjne anime oparte na grze Fate / Grand Order: First Order wyszło w Japonii w grudniu 2016 r.


Historia gry „Dai Roku Tokuiten Shinsei Entaku Ryōiki: Camelot” (Order VI: The Sacred Round Table Realm: Camelot) jest inspiracją dla filmu anime Fate/Grand Order The Movie Divine Realm of the Round Table: Camelot (Fate/Grand Order Shinsei Entaku Ryōiki Camelot). W ramach projektu pojawią się dwa filmy: Wandering: Agateram i Paladin: Agateram. Pierwszy film zostanie otwarty w Japonii 5 grudnia. Film został opóźniony z 15 sierpnia, z powodu wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na jego produkcję

11. Tegoroczny grudniowy numer magazynu Dengeki Maoh od ASCII Media Works ujawnił 27 października, że Saki Hasemi (To Love-Ru z Kentaro Yabukim (Black Cat (20 tomów mangi w latach 2000-04, 23 odcinki anime w latach 2005-06, odcinek OVA w lipcu 2006 roku), Hatena Illusion (4 tomy nowelki w latach 2014-15, anime zimą 2020 roku))) i artysta Wise Speak wypuszczą mangę GT-giRl w następnym numerze magazynu 27 listopada. Magazyn zapowiedział, że manga koncentruje się na wyścigach samochodowych i licealistach


12. Manga yuri Gunjou otrzyma film Live-Action na Netflixie wiosną 2021 roku pod tytułem Kanojo (Her).

W filmie wystąpią Kiko Mizuhara (po lewej, Naomi Drunk w One Piece: Heart of Gold) jako Rei i Honami Satō (po prawej) jako Nanae. Ryūichi Hiroki reżyseruje film, Nami Sakkawa pisze scenariusz, a Haruomi Hosono wykonuje piosenkę przewodnią.

Manga koncentruje się na kobiecie, która prosi inną zakochaną w niej kobietę, by zabiła jej agresywnego męża. Następnie manga śledzi dwie kobiety uciekające po morderstwie.


Manga pojawiła się w magazynie Kodanshy - Morning 2 i trwała przez 13 odcinków, po czym została nagle usunięta z magazynu w 2009 roku. Następnie manga została wznowiona w magazynie Shogakukana - Ikki w kwietniu 2010 roku. Manga zakończyła się w Ikki w 2012 roku z trzema tomami.


Część mangi jest dostępna bezpłatnie w języku angielskim na stronie autorki Ching Nakamury - Nakamura's Note, a Nakamura planuje wydanie e-booka pierwszego tomu mangi13. Oficjalne konto na Twitterze mangi Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego ogłosiło 29 października, że dzięki nowym wydaniom wszystkich tomów seria osiągnęła obecnie 10 milionów egzemplarzy w obiegu (w tym kopie cyfrowe). Akutami wypuścił mangę w magazynie Shueishy - Weekly Shonen Jump w marcu 2018 roku.


Shueisha publikuje również mangę w języku angielskim na swojej stronie internetowej MANGA Plus i opisuje mangę:


Z jakiegoś dziwnego powodu Yuji Itadori, pomimo swojego szalonego atletyzmu, wolałby po prostu spędzać czas z Klubem Okultystycznym. Jednak wkrótce dowiaduje się, że okultyzm jest tak samo prawdziwy, jak to tylko możliwe, gdy jego koledzy z klubu są atakowani! W międzyczasie tajemnicza Megumi Fushiguro tropi przeklęty obiekt specjalnej klasy, a jego poszukiwania prowadzą go do Itadori ...


Firma Viz Media opublikowała pierwsze trzy rozdziały mangi w języku angielskim jednocześnie z Japonią w ramach inicjatywy Jump Start. Kiedy Viz przeszedł na nowy model Shonen Jumpa w grudniu 2018 roku, firma zaczęła publikować nowe rozdziały mangi w formie cyfrowej.


Adaptacja anime miała premierę 2 października i będzie miała 24 odcinki. Crunchyroll transmituje anime poza Azją, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii. Seria zawiera również mini shorty anime po napisach końcowych niektórych odcinków.


Sunghoo Park (The God of High School) reżyseruje anime w MAPPA. Hiroshi Seko (Attack on Titan: Lost Girls, Banana Fish, Saga Winlandzka) pisze i nadzoruje scenariusze. Tadashi Hiramatsu (His and Her Circumstances, Yuri!!! on Ice, Parasyte -the maxim-) projektuje postacie. Muzykę komponują Hiroaki Tsutsumi, Yoshimasa Terui i Arisa Okehazama.


Oricon donosi, że manga miała 2,5 miliona kopii w obiegu w listopadzie 2019 roku, kiedy anime zostało ogłoszone. W maju 2020 roku manga miała 4,5 miliona kopii. Nakład mangi wzrósł o 400% w ciągu jednego roku i o około 230% w ciągu pół roku. Czyżby szykował się kolejny kandydat do polskiego wydania?

14. Tegoroczny grudniowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Comic Dengeki Daioh ujawnił 27 października, że manga Nobu Aonagiego - Mahōka Kōkō no Rettōsei: Steeplechase-hen (The Irregular at Magic High School: Steeplechase Arc) zakończy się w następnym numerze magazynu 27 listopada.


Manga została wydana w Monthly Comic Dengeki Daioh w marcu 2019 roku. Drugi tom mangi został wydany 10 czerwca, a trzeci tom wyjdzie w grudniu. Manga Steeplchase-hen jest adaptacją 13. tomu nowelki Tsutomu Satou - The Irregular at Magic High School.


Square Enix opublikowało mangi Tsuny Kitaumiego - Mahōka Kōkō no Rettōsei: Nyūgaku-hen (Enrollment Arc) i Mahōka Kōkō no Rettōsei: Kyūkōsen-hen (Nine School Competition), która jest adaptacją pierwszych dwóch arców (cztery tomy) z nowelki. Manga Kitaumiego Mahōka Kōkō no Rettōsei: Double Seven-hen, która adaptuje 12. tom, rozpoczęła się w magazynie Square Enix -Monthly G Fantasy w październiku 2016 roku i zakończyła się w trzecim tomie w 2019 roku. Square Enix opublikowało również mangę Gina Amo - Mahōka Kōkō no Rettōsei: Yokohama Sōran-hen (Yokohama Disturbance Arc), która obejmuje tomy 6 i 7 nowelki oraz mangę Mahōka Kōkō no Rettōsei: Raihōsha-hen (Visitor) od Majiko !, która obejmuje tomy nowelki 9-11. Manga Raihōsha-hen zakończyła się w siódmym tomie w czerwcu 2019 roku.


Yuzuki N Dash (autorka hentaiów) wypuściła mangę Mahōka Kōkō no Rettōsei: Koto Nairan-hen (The Irregular at Magic High School: Ancient City Insurrection) w Monthly Comic Dengeki Daioh w marcu 2019 roku. Koto Nairan-hen adaptuje 14 i 15 tom.


Adaptacja mangowa Yotsuba Keishō-hen (Yotsuba Succession) miała swoją premierę w G Fantasy w grudniu ubiegłego roku. Tsuna Kitaumi rysuje mangę, a kompozycję przypisuje się Fumino Hayashi i Chiaki Nagaoce. Manga adaptuje tom 16 oryginalnej nowelki. Kitaumi narysował również Mahōka Kōkō no Rettōsei: Double Seven-hen, Mahōka Kōkō no Rettōsei: Kyūkōsen-hen i Mahōka Kōkō no Rettōsei: Nyūgaku-hen.


Adaptacja mangowa Hazumi Takedy arcu Shizoku Kaigi-hen (Master Clans Conference) z nowelki Tsutomu Satou - The Irregular at Magic High School, wyszła w magazynie Square Enix - G Fantasy w marcu. Historia Shizoku Kaigi-hen obejmuje tomy 17-19 nowelki.


Nowelka Satou - The Irregular at Magic High School (Mahōka Kōkō no Rettōsei) została wydana w 2008 roku. Seria zakończyła się 32. tomem, zatytułowanym Sacrifice-hen / Sotsugyō-hen (Sacrifice/Graduation Arc), 10 września. Nowelka otrzyma dwie kontynuacje. Pierwsza kontynuacja, wstępnie zatytułowana Zoku ・ Mahōka Kōkō no Rettōsei Magian Company (Sequel ・ The Irregular at Magic High School Magian Company), zadebiutowała 10 października. Druga seria, wstępnie zatytułowana Shin ・ Mahōka Kōkō no Rettōsei Cygnus no Otome-tachi (New・The Irregular at Magic High School Maidens of Cygnus), pojawi się około zimy 2021 roku.


Yen Press wydaje oryginalną nowelkę The Irregular at Magic High School oraz spinoff mangę Yu Mori - The Honor Student at Magic High School. Nowelka zainspirowała wiele mang różnych autorów, opartych na różnych wątkach nowelki. Cała seria książek i mangi ma 15 milionów egzemplarzy w druku, a oryginalne nowelki mają 10 milionów egzemplarzy w druku.


Aonagi wcześniej narysował adaptację mangową gry fabularnej Tales of Berseria firmy Bandai Namco Entertainment. Manga pojawiła się w magazynie Ichijinshy - Monthly Comic Rex w 2016 roku i zakończyła się w sierpniu 2018 roku

15. Manga Made in Hikkomuse (lub Maid in Hikkomuse) 5 listopada osiągnie punkt kulminacyjny.


Manga od Sankaku Head (Himouto! Umaru-chan) zadebiutowała w Weekly Young Jump Shueishy w listopadzie 2018 roku. Piąty tom został wydany 16 października. Manga koncentruje się na tematach „introwertyków” i „kawiarni pokojówek”

16. Tegoroczny grudniowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Comic Alive opublikował 27 października ostatni rozdział mangi Ariko - Shinseiki Chūgakusei Nikki (Neon Genesis Junior High Students Diary). Drugi tom mangi ukaże się 23 grudnia.


Ariko zadebiutowała mangą w październiku 2019 roku. Pierwszy tom mangi został wydany 23 maja. Manga jest częścią projektów spinoff ogłoszonych dla anime SSSS.GRIDMAN Studia Trigger w maju 2019 roku.


Shinseiki Chūgakusei Nikki skupia się na czterech gimnazjalistach Neon Genesis i ich codziennym życiu, gdy ścigają koty, kupują artykuły spożywcze i jedzą razem nabe.


Ariko była oryginalną projektantką postaci dla anime Hina Logic - from Luck & Logic.


12-odcinkowe anime SSSS.Gridman miało swoją premierę w październiku 2018 roku. Crunchyroll i Funimation transmitowały anime w trakcie jego emisji, a Funimation transmitowało również angielski dub dla anime.


Akira Amemiya (Inferno Cop, Ninja Slayer, wcześniej short z 2015 roku Denkō Chōjin Gridman boy invent great hero) reżyserował współpracę między anime Studio Trigger i Tsuburaya Productions - twórcą serii Ultraman i serii Live-Action tokusatsu Denkō Chōjin Gridman z lat 1993-94. Keiichi Hasegawa (Rage of Bahamut Genesis, 009-1: The End of the Beginning, Zoids) napisał scenariusze.


Anime SSSS.Gridman jest inspiracją dla projektu anime SSSS.Dynazenon

17. Manga Rainbow and Black (Niji to Kuro) zakończyła się 27 października w magazynie Monthly Comic Rex Ichijinshy.


Firma Seven Seas udzieliło licencji na serię i 10 listopada opublikuje pierwszy duży tom.


Firma opisuje historię:


Studentka college'u Shirahoshi Kuroe czuje się, jakby żyła w czerni i bieli i tęskni za większą ekscytacją… dopóki mały, tęczowy, niesamowicie dziwny ptaszek nie nada jej życiu koloru. Teraz mieszkają razem. Czy to stworzenie jest tylko zwierzakiem, czy raczej współlokatorem? Napisana przez Eri Takenashi, płodną japońską artystkę najbardziej znaną z mangi (i anime) Kannagi (12 tomów mangi w latach 2005-17, 13-odcinkowe anime jesienią 2008 roku, OVA Kannagi: Moshimo Kannagi ga Attara... w maju 2009 roku), Kanpachi i Take-Moon / Carnival Phantasm (12 odcinków OVA od sierpnia do grudnia 2011 roku, OVA Carnival Phantasm EX Season w listopadzie 2011 roku, OVA Carnival Phantasm: HibiChika Special w lipcu 2012 roku), ta wyjątkowa seria z pewnością poruszy się prosto do Twojego serca.


Takenashi wypuściła mangę w Monthly Comic Rex w lipcu 2018 r. Drugi tom mangi został wydany w Japonii 27 lutego

18. Grudniowy numer magazynu Hakusenshy - Melody ujawnił 28 października, że Tomo Matsumoto wypuści nową mangę zatytułowaną Rhythm Nation w wydaniu magazynu z lutego 2021 r. 28 grudnia. Manga skupia się na chłopcu imieniem Fuu, który przez całe życie ćwiczył kendo, ale został wciągnięty w nowy świat.


Viz Media opublikowało wcześniej wszystkie pięć tomów mangi Matsumoto - Beauty is the Beast (na zdjęciu) od 2005 do 2006 roku

19. Twórca mangi Negi Haruba (Sposób na pięcioraczki) rekrutuje asystentów artysty mangowego Ganmo i usługi dopasowywania asystentów do nowej serializowanej mangi, która będzie wydawana w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy. Asystent będzie musiał wykonywać scenki, tuszowanie i tła.


Haruba wypuścił Sposób na pięcioraczki w Weekly Shōnen Magazine w sierpniu 2017 r. i zakończył mangę w tegorocznym 12. numerze 19 lutego. Kodansha wydał 14. i ostatni tom 17 kwietnia. Kodansha Comics wydaje mangę cyfrowo i drukowaną w języku angielskim. a 1 września ukazał się dziesiąty tom. Mangę w Polsce w październiku wydało Studio JG.


Manga zainspirowała anime, które miało premierę w styczniu 2019 roku i było emitowane w 12 odcinkach. Crunchyroll transmitował serię tak, jak była emitowana w Japonii, a Funimation zaoferował angielski dub. Seria dostaje drugi sezon. Początkowo nowy sezon miał mieć premierę w październiku, ale został opóźniony do stycznia 2021 r. z powodu COVID-19
20. Magazyn Hero's Inc. - Monthly Hero's ujawnił w grudniowym wydaniu 30 października, że wszystkie mangi w magazynie zostaną przeniesione na stronę internetową „ComiPre”. Magazyn upamiętnił również swoją dziewiątą rocznicę swoim wydaniem 30 października.


W grudniowym numerze ogłoszono, że Hero's Inc. opublikuje nowy numer magazynu pod tytułem Hero's !! 1 grudnia. Hero's Inc. opisało ten numer jako „dla tych, którzy chcą czytać czasopismo”. Firma nie określiła, czy będą dalsze wydania magazynu Hero's !! po numerze 1 grudnia. Wydanie Hero's !! będzie zawierało część tych samych mang, które były publikowane w Monthly Hero's.


Monthly Hero's został wydany w listopadzie 2011 roku i opublikował takie mangi jak Ultraman, Killing Bites, Atom The Beginning, Infini-T Force: Mirai no Byōsen, Kamen Rider Kuuga i Himenospia. Ukończone mangi, która ukazały się w magazynie, to między innymi Majestic Prince, World Heroes, Sword Gai, Sword Gai: Evolve, Ninja Batman, Buddy Spirits, Hero Mask i Soul Reviver21. Nowy one-shot autorstwa twórcy mangi The Seven Deadly Sins - Nakaby Suzukiego pojawił się w aplikacji Shogakukana - Manga ONE 30 października. Nowy one-shot zatytułowany About That Transfer Student X (Sono Tenkōsei X Nitsuki) ma miejsce w roku 20XX, kiedy załamała się instytucja klasy. Nauczyciel o imieniu Mishuku ma trudności z nauczaniem swojej klasy. Pewnego dnia do klasy przenosi się tajemnicza i piękna młoda kobieta o imieniu Kiruko Otonashi. Manga jest pierwszym całkowicie nowym dziełem Suzukiego od 10 lat.


Suzuki wypuścił mangę The Seven Deadly Sins w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w 2012 roku i zakończył serię w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy 25 marca. Kodansha opublikował 41. i ostatni tom mangi 15 maja. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim cyfrowo i w druku. Crunchyroll opublikował nowe rozdziały, które pojawiły się w Japonii.


Pierwsze 24-odcinkowe anime zostało wyemitowane w 2014 i 2015 roku. Później Netflix nadał serial z dźwiękiem w języku angielskim i japońskim, a Funimation wydał serię w dwóch częściach na wideo w domu. Czteroodcinkowe anime zatytułowane The Seven Deadly Sins -Signs of Holy War- miało premierę w sierpniu 2016 r. Netflix rozpoczął transmisję strumieniową serialu w lutym 2017 r. The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, drugie anime, miało swoją premierę w styczniu 2018 r., a Netflix rozpoczął streaming serialu w październiku 2018 r.


Manga zainspirowała także film anime The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky, którego premiera odbyła się w Japonii w sierpniu 2018 roku. The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Nanatsu no Taizai: Kamigami no Gekirin), najnowsze anime Studio DEEN, wyszło w październiku 2019 r., a zakończyło się 25 marca.


Nanatsu no Taizai: Fundo no Shinpan (The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgment), nowe anime franczyzy, jest opóźnione w stosunku do wcześniej zaplanowanej październikowej daty premiery ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19) i będzie teraz mieć premierę w styczniu 2021 roku

22. a) Witryna ogłoszeniowa „AdNavi” firmy Shueisha podaje obecnie, że w tym roku nie będzie 51. ani 52. numeru magazynu Weekly Shonen Jump. Witryna podaje, że pięćdziesiąty numer zostanie wydany 16 listopada, a następnym numerem będzie pierwszy numer 2021, który zostanie wydany 7 grudnia. Na stronie nie wymieniono żadnych wydań w tygodniu po 23 listopada (23 listopada to Święto Narodowe w Japonii (Święto Dziękczynienia)) i 30 listopada.


Shueisha opóźnił tegoroczny 21. numer magazynu z 20 na 27 kwietnia. Numer z 27 kwietnia był technicznie połączonym numerem 21 i 22 magazynu. Shueisha wyjaśnił wówczas, że istnieje możliwość, że osoba po czterdziestce w redakcji magazynu została zarażona koronawirusem (COVID-19). W odpowiedzi Shueisha nakazała swoim pracownikom pracować z domu od 6 kwietnia. Ponadto redakcja Weekly Shonen Jump tymczasowo wstrzymała wszelkie prace, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się infekcji na twórców mangi i inne osoby zaangażowane w magazyn, opóźniając w tym czasie magazyn.


Tegoroczny 48. numer magazynu ukazał się 2 listopada


b) Witryna ogłoszeniowa „AdNavi” firmy Shueisha obecnie podaje, że w tym roku opublikuje 51. i 52. numer magazynu Weekly Shonen Jump, po uprzednim pominięciu dwóch numerów w swoim składzie. AdNavi podaje, że 51. numer zostanie wydany 21 listopada (ponieważ poniedziałek, 23 listopada jest Świętem w Japonii), a 52. numer zostanie wydany 30 listopada. Pierwszy numer z 2021 r. ukaże się 7 grudnia

23. Wyniki czekają na pixiv i Nippon Shuppan Hanbai, „Web Manga General Election”. Użytkownicy przesłali ponad 27 000 zgłoszeń do internetowych serii mang, a jurorzy ograniczyli wybór do 50 serii. Czytelnicy mogli głosować na swoich faworytów do 17 września. W serwisie zanotowano ogromny napływ wyborców, którzy oddali łącznie ponad 813 000 głosów. Po podsumowaniu wyników, Days on Fes autorstwa Kanato Oki zostało ukoronowane jako numer 1 internetowej mangi roku. Yen Press wyda mangę w języku angielskim w lutym 2021 roku.


Yen Press opisuje tę historię:


Kiedy licealistka Kanade Sora zabiera swojego kolegę z klasy, Otohę Yamanę na ich pierwszy festiwal rockowy, przeżycie jest większe, niż mogą sobie wyobrazić. To nowe życie pełne czadu!


Oka narysowała nową ilustrację, aby uczcić zwycięstwo w serii. Twórca powiedział: „Dziękuję za wszystkie oddane głosy! Udało mi się zająć pierwsze miejsce dzięki całej miłości i wsparciu ze strony oddanych czytelników serii”.


Na drugim miejscu jest Otoge ni Trip Shita (I ♂ Tripped into an Otome Game) autorstwa Ikusy Kano. Manga, wydana w odcinkach na stronie Gene pixiv od Media Factory, podąża za studentem o imieniu Otoya Otonari. Otoya nie jest zbyt pewny siebie i niczego więcej nie chce, niż zacząć od nowa w innym świecie. Pewnego dnia, grając w grę wideo, klika reklamę i zostaje przeniesiony do innego świata, w którym wszyscy inni mężczyźni są dla niego bardzo mili. Okazuje się, że Otoya znalazł sobie bilet w jedną stronę na grę otome.


Na trzecim miejscu jest Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?! od Yū Toyoty. Historia opowiada o tym, że Adachi, 30-letnia dziewica, rozwinęła moc czytania w myślach ludzi, dotykając ich. Po szczotkowaniu się ze swoim bardzo przystojnym kolegą Adachim zdaje sobie sprawę, że jest szalenie zakochana w nikim innym, jak samym Adachim.


Square Enix Manga & Books wydało pierwsze dwa tomy mangi w języku angielskim. Seria nadal cieszy się popularnością wśród ankiet fanów. Wcześniej zajmowała piąte miejsce w zeszłorocznym plebiscycie Manga General Election, a nadawany jest program telewizyjny na żywo.


Poniżej znajduje się lista Top 10 wyników ankiety:

 1. Days on Fes od Kanato Oki

 2. Otoge ni Trip Shita (I ♂ Tripped into an Otome Game) od Ikusy Kano

 3. Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?! od Yū Toyoty

 4. The Delicious Adventures of Dampier od Tomato Soup

 5. Koe ga Dasenai Shōjo wa "Kanojo ga Yasashisugiru" to Omotte iru (A Girl Who Can't Speak Thinks 'She is Too Kind' od Ichi Yamury

 6. Ichaicha Suruto Okane ga Wai Chau Danjo no Hanashi od Tokiwy

 7. Koisuru (Otome) no Tsukurikata (I Turned My Childhood Friend (♂) Into a Girl) od Azusy Banjo

 8. Sasaki and Miyano od Shō Harusono

 9. Ninja to Gokudō od Shinsuke Kondō

 10. Minato Shōji Coin Laundry od Yuzu Tsubaki i Sawy Kantsume

Zeszłorocznym zwycięzcą został My New Boss is Goofy (Atarashii Jōshi wa Do Tennen) Dana Ichikawy, a następnie Homura-sensei wa Tabun Motenai (Mr. Homura Probably Isn't Popular) Sekaneko i Daten Sakusen od Shōichiego Yamamoto. Zwycięzcami w 2018 roku zostali: komedia akcji Hifumiego - Shijūshichi Taisen (47th War), Uramichi Oniisan (zapowiedziane anime) od Gaku Kuze oraz A Man and His Cat od Umi Sakurai. W 2017 roku manga Fujity - Wotakoi: Miłość jest trudna dla Otaku zajęła pierwsze miejsce

24. Manga Eiyū-Ō, Bu o Kiwameru Tame Tensei-Su ~Soshite, Sekai Saikyō no Minarai Kishi♀~ (The Hero King, Reincarnated to Master Martial Arts — Thus Becoming the World's Strongest Female Knight-in-Training) otrzyma w listopadzie 2-odcinkowe mini anime.


Manga jest oparta na nowelce Hayakena o tym samym tytule. „Fantasy transseksualne” koncentruje się wokół Inglisa, starszego mężczyzny znanego jako „Król Bohaterów”. Tuż przed śmiercią pragnie „swobodnie żyć w następnym życiu i doskonalić sztuki walki” - i w ten sposób reinkarnuje się jako Chris, córka legendarnej rodziny rycerzy w świecie w odległej przyszłości.


Pierwszy odcinek mini anime zadebiutuje 7 listopada, a drugi odcinek 14 listopada. Oficjalne konto na Twitterze dla strony Comic Fire (domu mangi) zadebiutowało 31 października nieanimowanym filmem promocyjnym. Zarówno nadchodzące mini anime, jak i wideo promocyjne przedstawiają Akari Kitō jako Inglisa i Ai Kakumę jako bliską przyjaciółkę z dzieciństwa Rafinię (znaną również jako „Rani”).


Hayaken rozpoczął publikację oryginalnej nowelki na stronie Shōsetsu ni Narō w marcu 2019 r., a wydawnictwo HJ Bunko z Hobby Japan opublikowało 30 października czwarty tom z ilustracjami autorstwa Nagu. Moto Kuromura publikuje mangę na stronie internetowej Hobby Japan Comic Fire. Hobby Japan opublikowało pierwszy tom 27 sierpnia

25. Oficjalne konto na Twitterze aplikacji mangowej Kodanshy - Magazine Pocket ujawniło 30 października, że 6 listopada aplikacja uruchomi nową mangę w projekcie multimedialnym Bushiroad - D4DJ (Dig Delight Direct Drive DJ). Manga nosi tytuł D4DJ: The start of Photon Maiden, a skupi się na tytułowej grupie Photon Maiden.

Inna manga, D4DJ: The story of Happy Around !, ukazała się w magazynie Bushiroada - Monthly Bushiroad w listopadowym wydaniu 8 października. Moroko Kurasaki rysuje mangę, która koncentruje się na jednostce Happy Around!

Podążając za BanG Dream! i Revue Starlight, D4DJ to nowy projekt Bushiroad o mieszanej tematyce medialnej. Projekt obejmuje występy DJ-ów na żywo, anime i gry. Projekt zawiera zarówno nową muzykę, jak i remiksy muzyki popularnej.


Shirokuma wypuścił na rynek mangę D4DJ 4-koma mix! w Monthly Bushiroad 8 września. Czteropanelowa manga zawiera wszystkie sześć jednostek, zaczynając od Happy Around! i koncentruje się na ich codziennym życiu.


Producent gier Donuts opracowuje grę rytmiczną D4DJ Groovy Mix na urządzenia mobilne. Premiera gry zaplanowana jest na 25 października.


Seria jest inspiracją dla telewizyjnego anime D4DJ First Mix, którego premiera odbyła się w Japonii 30 października. Serial jest transmitowany na Funimation, Ani-One Asia, Crunchyroll, HIDIVE, YouTube, Anime Network, AnimeLab (Australia i Nowa Zelandia), Wakanim (Europa), Aniplus-Asia (Azja Południowo-Wschodnia), Bahamut Animation Madness (Tajwan), piątek Video (Tajwan), KKTV (Tajwan), myVideo (Tajwan), Hami Video (Tajwan), Chunghwa Telecom MOD (Tajwan) i Flixer. Anime będzie dostępne w 15 językach, z dubbingami w trzech językach

26. Twórca mangi, Naoki Serizawa (wydane w Polsce Resident Evil: Marhawa Desire w latach 2012-13 przez JPF), ujawnił 1 listopada na Twitterze, że sprawy idą gładko, aby wiosną przyszłego roku wypuścił nową mangę, w której będzie odpowiedzialny za oryginalną pracę, a inny twórca mangi narysuje ją.


Serizawa wypuszcza mangę spinoff dla swojej mangi Saru Lock Reboot w magazynie Shonengahoshy - Young King Bull 4 listopada. Manga nosi tytuł Saitō - Heaven's Crow Fūun Risshi (Saitō - Aiming High in Heaven's Crow). Serizawa rozpoczął także 25 września mangę My House Is a Love Hotel (Watashi no Ie wa Love Hotel) na stronie internetowej Kodanshy - Manga Kingdom

27. Manga Mero to Koi no Mahō (Mero and love magic) zakończy się 1 grudnia.


Manga Hiromu Shinozuki (Chibi☆Devi! (11 tomów mangi w latach 2008-14, 75 odcinków anime w latach 2011-14), PriPri Chii-chan!! (manga wychodzi od marca 2015 roku, 36 odcinków anime w 2017 roku), Mirumo de Pon! (12 tomów mangi w latach 2001-05, 172 odcinki anime Wagamama☆Fairy Mirumo de Pon! w latach 2002-05)) rozpoczęła się w maju 2019 r. w magazynie Ciao, a Shogakukan opublikowała trzeci tom mangi 1 września. Manga koncentruje się na Kiinie, dziewczynie, która martwi się o swoją pierwszą miłość Kō, ponieważ Kō nie będzie wyglądać w jej stronę. Pewnego dnia mag o imieniu Mero i znajomy imieniem Murasaki pojawiają się przed Kiiną i postanawiają pomóc Kiinie w jej pierwszej miłości z konkretnego powodu
28. Shueisha ujawnił 2 listopada, że manga Haruichiego Furudate - Haikyu !! będzie miała ponad 50 milionów egzemplarzy w obiegu, gdy 4 listopada pojawi się 45. i ostatni tom mangi.


Furudate wypuścił oryginalną mangę w 2011 roku i zakończył serię 20 lipca. Shueisha opublikował 44. tom mangi 4 sierpnia. Viz Media publikuje mangę w wersji cyfrowej i drukowanej oraz publikuje mangę jednocześnie z jej japońskim wydaniem cyfrowym. MANGA Plus opublikował również cyfrowo mangę w języku angielskim.


Pierwsze anime od Production I.G miało swoją premierę w kwietniu 2014 roku. Drugi sezon anime miał premierę w październiku 2015 roku, a trzeci sezon miał premierę w październiku 2016 roku. Pierwsza połowa Haikyu !! To The Top, czwartego sezonu, miała premierę 10 stycznia, a odcinek 13-ty wyemitowano 3 kwietnia. Druga połowa, składająca się z odcinków od 14 do 25, miała pierwotnie wyjść w lipcu, ale została opóźniona z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Premiera miała miejsce 2 października.


Manga zainspirowała również serię sztuk teatralnych, krótkometrażową animację z plasteliny, kompilację filmów anime i kilka anime wideo


MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. NEWSY YAKUZA: a) Manga Yakuza w fartuszku otrzyma anime w 2021 roku na Netflixie. W anime wystąpi Kenjiro Tsuda, który w grudniu ubiegłego roku wyreżyserował i zagrał Tatsu w promocyjnym klipie Live-Action do mangi.


Chiaki Kon (Pretty Guardian Sailor Moon Crystal: Season III, Książę Piekieł, Junjō Romantica) reżyseruje anime w J.C. Staff, a Susumu Yamakawa (Back Street Girls: Gokudols) nadzoruje scenariusze serialu.

Manga podąża za emerytowanym członkiem yakuzy, znanym jako „Immortal Tatsu”, który przeżywa swoją karierę po zbrodni jako pan domu. Od czasu do czasu udaje mu się wpaść w kłopoty, z wyjątkiem tego, że dzieje się to w przejściu ze sklepem, a nie w jakimś bocznym zaułku.

Kousuke Oono uruchomiła mangę na stronie Kurage Bunch Shinchoshy w lutym 2018 r., a Shinchosha opublikował piąty tom 9 czerwca. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim, a czwarty tom ukazał się 15 września. Mangę w Polsce wydaje Studio JG.


Manga wygrała w kategorii „Najlepszy humor” do tegorocznych nagród Will Eisner Comic Industry Awards. Zajęła drugie miejsce w zeszłorocznej kategorii mangi internetowej Tsugi ni Kuru Manga Awards i zajęła 9 miejsce w tegorocznych wyborach do Web Manga. Przewodnik Kono Manga ga Sugoi! 2019 umieścił mangę na 8 miejscu wśród najlepszych mang dla mężczyzn. Seria znalazła się również na listach „Nationwide Bookstore Employee 'Recommended Comics” Honya Club na 2018 i 2019 rok.


Manga zainspirowała trwający serial Live-Action

b) Oficjalna strona internetowa serii Live-Action Yakuza w fartuszku ujawniła 1 listopada, że aktor głosowy Kenjiro Tsuda narracjonował czwarty odcinek serialu, który również został wyemitowany w wieczór 1 listopada. Tsuda pojawił się wcześniej w reklamie mangi Live-Action w grudniu ubiegłego roku, w której grał bohatera Tatsu. Zagra także jako Tatsu w niedawno ogłoszonej adaptacji anime Netflixa w 2021 roku.


Serial Live-Action miał swoją premierę w NTV 11 października. Tōichirō Rutō (Ossan Love) jest jednym z reżyserów serialu, a Uda Manabu (99,9 -Keiji Senmon Bengōshi-) jest jednym ze scenarzystów serialu. Męska grupa idoli Da-iCE (OP One Piece, ED The Case Files of Jeweler Richard) wykonuje piosenkę przewodnią z serii „CITRUS”. Hiroshi Tamaki wciela się w Tatsu.

2. Manga Saga Winlandzka wydała krótką mangę crossover z grą RPG Assassin's Creed Valhalla, aby promować jej wydanie w Japonii. 7-stronicowa manga narysowana przez twórcę Sagi Winlandzkiej, Makoto Yukimurę, przedstawia nieoczekiwane spotkanie Thorfinna z Sagi Winlandzkiej i Eivora z Assassin's Creed Valhalla, obaj są wikingami. Manga została wydana 23 października i można ją bezpłatnie przeczytać na stronie internetowej Ubisoft Japan.


Assassin's Creed Valhalla ukaże się na całym świecie 10 listopada na Microsoft Windows, PS4, Xbox One, Xbox Series X i Series S oraz Stadia. Wersja na PlayStation 5 zostanie wydana 12 listopada.


Makoto Yukimura (Planetes (2 tomy w Polsce wydane przez JPF (w oryginale cztery wydane w latach 1999-2004), 26-odcinkowe anime w latach 2003-04)) wypuścił Sagę Winlandzką w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w 2005 roku, ale Kodansha przeniósł serię na Afternoon pod koniec tego roku. W Polsce mangę wydaje Hanami, a 22 października ukazał się 7. tom. Anime miało swoją premierę w lipcu ubiegłego roku

3. Wszystkie 22 tomy mangi Koyoharu Gotouge - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba zajęły pierwsze 22 miejsca na liście sprzedaży komiksów Oricona w tygodniu 19-25 października - po raz pierwszy jakakolwiek seria osiągnęła ten wyczyn od czasu, gdy Oricon zaczął publikować listy sprzedaży książek w kwietniu 2008 roku. 22. tom zajmuje obecnie 1. miejsce przez cztery kolejne tygodnie, z 326 000 sprzedanych egzemplarzy drukowanych. Seria w sumie zajęła teraz cały cotygodniowy ranking Top 10 sześć razy od początku mangi.


Tydzień 19-25 października to pierwszy pełny tydzień sprzedaży Oricona po premierze filmu anime Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train 16 października.


Manga osiągnęła podobny wyczyn na początku tego roku w lutym, kiedy zajęła 19 pierwszych miejsc, z 19 tomem (najnowszym tomem w tym czasie) na pierwszym miejscu. Osobno, dwudziesty tom mangi również znalazł się na pierwszym i drugim miejscu w maju dzięki regularnym i limitowanym edycjom.


Kodansha nagrodziła Koyoharu Gotouge w drugim rozdaniu nagród Noma Publishing Culture Awards 2 listopada. Nagroda jest przyznawana tym, którzy wnieśli znakomity wkład w działalność wydawniczą, zwłaszcza w „odkrywanie na nowo publikacji”. Gotouge zdobył nagrodę dzięki rozpowszechnianiu mangi Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, która osiągnęła 100 milionów egzemplarzy, a także dzięki wysokiej sprzedaży anime, gier, nowelek, spinoffów mangi i towarów, które od 2019 r. do 2020 r. mocno napędzały całą branżę wydawniczą.


Kodansha przyznał również nagrodę grze Animal Crossing: New Horizons od Nintendo w tym roku, ponieważ gra ustanowiła rekordy, sprzedając się w ponad 22,4 mln sztuk na całym świecie. Ponadto oferuje potencjał jako nowe medium ekspresji, które wykracza poza poprzednie ograniczenia gier.


Firma nagrodziła pisarza Juna Ikeido za bestsellerowe książki Hanzawa Naoki, Downtown Rocket i No Side Game.


Inauguracyjna ceremonia wręczenia nagród Noma Publishing Culture Award przez Kodansha uhonorowała w 2019 roku reżysera anime Makoto Shinkaia (Your Name, Weathering With You), wydawcę mang Ribon i Nakayoshi, uznanego pisarza Keigo Higashino oraz modelki z magazynów Mai Shiraishi i Erikę Ikutę, które są członkinami z grupy idoli Nogizaka46.


Według Oriconu, seria sprzedała w Japonii łącznie 90,518 milionów egzemplarzy drukowanych - to druga co do wielkości seria, jaką Oricon zanotował od czasu, gdy zaczął publikować listy przebojów sprzedaży książek. Manga ma 100 milionów egzemplarzy w obiegu (w tym egzemplarze cyfrowe, których Oricon nie liczy) od wydania 22. tomu 2 października. Jest to ósmy tytuł mangi z magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump, który osiągnął 100 milionów egzemplarzy w obiegu (nie sprzedaż).


Shueisha ujawnił w listopadzie ubiegłego roku, że manga Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba była drugą najlepiej sprzedającą się mangą firmy w 2019 roku, ustępując tylko mandze Eiichiro Ody - One Piece.


Manga skończyła się 18 maja. Seria książek obejmuje również kilka nowelek

4. Tegoroczny 48. numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump zapowiedział 2 listopada, że manga Tatsukiego Fujimoto (wydana w Polsce manga Fire Punch przez Studio JG we wrześniu 2019 roku) - Chainsaw Man wejdzie w „ostatnią fazę”, począwszy od następnego numeru magazynu 9 listopada.


Manga zadebiutowała w Weekly Shonen Jump w grudniu 2018 r., a Shueisha opublikuje dziewiąty tom 4 listopada. Manga została nominowana do 13. nagród Manga Taisho w zeszłym roku i zajęła 4. miejsce w rankingu przewodnika Kono Manga ga Sugoi! 2020 (This Manga Is Amazing!) najpopularniejszych mang dla czytelników. Od 1 października w Polsce mangę wydaje Waneko. Tom pierwszy przeczytałem i, jak większość shonenów, ciekawi

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com